Na een lange vlucht van bijna 11 uur met toch wel vrij veel turbulentie landen we omstreeks 10.30 op de internationale luchthaven van Bangkok.Ter plaatse regelen we een tranfer met minibus naar het Royal Hotel, dat we reeds op voorhand voor 3 nachten hadden geboekt.Bij het regelen van de transfer deden ze ons ook een voorstel om de volgende dag een tour langs de tempels te maken met gids voor slechts 500 Bth ( 11EURO) ,aanbod dat we niet afsloegen.Het hotel valt vrij goed mee, we krijgen twee zeer grote kamers en er is een mooi zwembad Na ons wat te hebben opgefrist vertrekken we om de buurt wat te verkennen en vlak om de hoek zitten we reeds midden in de amulettenmarkt, allemaal stalletjes en kraampjes op de weg waar men allerlei soorten amuletten , vooral van Boedha , aan de man probeert te brengen. Ook allerlei standjes met gewoon prularia. We maken een vrij grote wandeling en komen uiteindelijk uit in Khao San road, een vrij drukke, meer toeristische straat, die vooral gekend staat bij de backpackers.Daar doen we een terrasje en proeven voor de eerste maal van het zeer lekkere verse fruitsap. We maken zelf allerlei combinaties, vb. watermeloen met banaan, watermeloen met kokos en ananas enz.Rond 16 uur gaan we terug richting hotel, waar de kinderen gaan zwemmen en de Jean-Louis een dutje doet. Ik stel vast dat het water wel niet warm genoeg is voor een ligbad, het zal een douche worden.s Avonds gaan we terug naar de buurt van Khao San road, wat eigenlijk helemaal niet ver van het hotel is, we moeten alleen maar een zeer drukke baan oversteken, doch hierbij volgen we gewoon de Thai.We eten zeer leek op hetzelfde terras waar we die middag gedronken hebben, de Jean-Louis bestelt zelfs twee hoofdgerechten.Aangenaam is de rekening, we betalen voor 6 hoofdgerechten 3 bieren, 3 fruitsappen en 3 desserts slechts 1.375 Bath, zijnde ongeveer 30 EURO.We gaan vroeg terug naar het hotel want we hebben allen toch wel wat last van een jetlag. Doch die moeheid was terug vlug om wanneer de kinderen vaststellen dat er gestolen is in hun kamer. Er was een rugzak weg, een I-Pod, GSM ,oplader voor een fototoestel, oortjes en allerlei kabels. Iemand van de receptie komt onze kamers doorzoeken ( precies of wij hadden iets gestolen) en raadt ons aan klacht neer te leggen bij de vreemdelingenpolitie. Uiteindelijk hebben we dit niet gedaan, dit zou alleen maar tijdverlies betekenen en zou niets uithalen.Ondanks alles verder toch nog zeer goed geslapen.
Rond 8.10uur opgestaan want om 10 uur kwamen ze ons oppikken in het hotel voor de tour. Eerst een zeer uitgebreid ontbijtbuffet waarop totaal niets aan te merken viel.Stipt om 10 uur is het minibusje met gids er voor onze privé-tour langs de tempels.
We maken voor de eerste maal kennis met een boedhistische tempel, de Wat Benchamabophit Dusit Vanaram ook gekend als de Marble Temple. Van de gids krijgen we uitleg over de boedhistische gebruiken en zien hoe vele mensen offers brengen.
Tijdens onze rit door Bangkok viel het ons ook al op dat er zeer vele mensen in knalgele polos of hemden lopen wat volgens onze gids normaal is daar dit de kleur van de Koning is Iedereen draagt dit ter ere van de Koning. Ook de bedienden op kantoren mogen dit dragen in plaats van een uniform.Vooral op maandag, de dag van de Koning, zou iedereeen geel dragen. Op donderdag dragen alle studenten hun scoutsuniform indien ze daar lid van zijn.
Een volgende tempel die we aandoen is de Wat Pho ofwel de tempel van de liggende Bouhda.
Wat Pho is de grootste en oudste wat in Bangkok (80.000 vierkante meter) en biedt onderdak aan meer dan duizend Buddha vertoningen, dit is meer dan enige andere tempel in het land. Daarnaast is hier ook de grootste enkelvoudige Buddha vertoning te vinden: de liggende Buddha (Phra Buddhasaiyas, )Deze liggende Buddha maakte onderdeel uit van de restauratie van koning Rama III, is zesenveertig meter in lengte en vijftien meter in hoogte. De liggende Buddha is rijkelijk versierd met bladgoud en met parelmoer op de ogen en voetzolen.
Als laatste tempel stoppen we bij de Wat Traimit.Hier vinden we de grootste gouden Boeddha van de wereld, 3 meter hoog en een gewicht van 5.500 Kg.
Aan de gids vragen we oook waar we best zijn voor een Klongtour en zij neemt ons mee voor een uur durende klongtour. Dit is een aparte ervaring, we varen langs huizen op palen, zien hoe de mensen langs de rivier leven, ze wassen zich daar, koken daar enz. We zien ook hoe met een bootje de post rondbengt en stoppen onderweg even om vissen eten te geven, wat volgens de gids geluk zou brengen.
Terug in het minibusje brengt dit ons ( we vonden al dat het zo lang duurde eer dit ons ergens bracht om iets te verkopen) naar een kleermaker St James, die naar men ons wijsmaakte de beste van de stad was en werd aangeprezen in de National Geographic.
We laten ons uiteindelijk toch overhalen tot het maken van twee kostuums met elk twee broeken, een vest, en 4 hemden.
Verder stopte het minibusje nog bij een winkel die edelstenen verkocht doch daar hebben we onmiddellijk gezegd dat we totaal niet geïnteresserd waren en toch niets zouden kopen .
Na dit alles werden we terug afgezet aans ons hotel waarop we besloten om richting Bayoke Sky Hotel te gaan.We stoppen een Tuk-tuk die ons voor 50 bath naar daar wil brengen, wat we al abnormaal weinig vinden daar dit toch wel een eindje is, doch even later zouden we weten waarom.We stappen met 5 in de tuk-tuk wat een ongelooflijke ervaring is doch na 5 minuten stopt de chauffeur, zegt tegen ons dat hij naar het toilet moet en komt met iemand terug die beter Engels spreekt en zegtdat het Bayoke Sky hotel te ver is en dat hij met ons enkel een tour van de stad wil doen . Uiteraard zijn we daar niet op inggegaan, we zijgewoon uitgestapt en op zoek gegaan naar en andere tuktuk. Deze bracht ons na het gebruikelijke afpingelen voor 150 bath (3 EURO). De rit met zijn 5 in de tuk tuk is onbeschrijflijk, door het enorm drukke verkeer van Bangkok swingt hij overal tussen en door, soms enkel op de achterwielen, eigenlijk achteraf gezien totaal onverantwoord.
We worden afgezet voor het Bayoke Sky hotel en willen op de bovenste verdieping gaan kijken. De prijs om hier enkel te gaan kijken as 150 bath per persoon wat we eigenlijk te veel vinden naar thaise normen zodat we besluiten in de bar van dit hotel op de 18e verdieping (ook al een zeer mooi zicht) iets te gaan drinken.
We verkennen verder deze buurt van Bangkok en komen terecht in een enorm grote indrukwekkende electronicawinkel ( beter gezegd massas winkeltjes ondergebracht in 1 grote winkel) waar we een nieuwe oplader voor het fototoestel kopen.
We wandelen verder langs enkele zeer moderne winkelcentra en komen uiteindelijk uit bij het Erawan Shrine dat gewijd is aan de hindoegod Brahma en Erawan, zijn olifant. Dit is op een hoek gelegen midden op een vrij druk kruispunt, doch dit is een klein rustpunt. Een massa volk komt hier bidden en offeren wierook fruit en bloemen. Ook zijn er danseressen. Zeer mooi om te zien en het geeft een aparte sfeer midden op die plaats.
Intussen is het al donker geworden en we besluiten met een taxi terug richting Khao San road te gaan ( in de buurt van ons hotel) om daar te gaan eten. We eten weerom lekker en gaan erna langs de winkels en stalletjes te voet naar het hotel waar we na een zeer drukke dag rond 10.30 gaan slapen.
Vandaag geslapen tot 8.30. na het weerom zeer uitgebreide ontbijtbuffet zijn de kinderen wat gaan zwemmen, want om 10 .30 komt men van de kleermaker ons oppikken voor een pasbeurt. Men is een half uur te laat, doch na het passen worden we terug afgezet op de plaats waar we willen.
Vandaag staat het Grand Palace en de Emerald Boedha op het programma.
Dit Grand Palace is ongelooflijk indrukwekkend en enorm groot, we blijven er enkele uren in ronddwalen en ontdekken steeds nieuwe plekken. Enorm mooi, alhoewel het soms toch wel wat kitcherig aandoet en een zeer aparte sfeer. Plots komt er zelfs een groep lachende schoolmeisjes in mooi uniform naar onze Jonathan en vragen of ze hem voor een enquete enkel vragen mogen stellen. Na enkele blijkbaar pro forma vragen, beginnen ze allemaal te giechelen en een vraagt of ze met hem op de foto mag, waarop uiteraard gretig wordt ingegaan.
Na het bezoek aan het Grand Palace besluiten we te voet richting Chinatown te gaan, waar we een ongelooflijke wirwar van straatjes, steegjes en kraampjes ontdekken en waar we ook de eerste keer van een kraampje eten.Onderweg komen we een kraampje met insekten tegen die we zeker zouden proeven en waar we een mélange kochten. De grote sprinkhanen zijn nog het lekkerst en het knapperigst, doch ook de verschillende wormen, mieren kevers enz. zijn helemaal niet slecht en vooral krokant. Een ervaring op zich.
Na nog een terasje te hebben gedaan zijn we weerom met een tuk tuk richting hotel gegaan, wat 45 minuten duurde, midden in de vreselijke uitlaatgassen van de autos .
Het moet wel een zeer grappig gezicht geweest zijn, zo met 5 in een tuktuk, de mensen lachen allemaal en er zijn er zelfs die een foto van ons trekken.
Terug in het hotel even opgefrist en in de buurt gaan eten, in een zeer gezellig restaurent ( Mayonpuri) . We zaten op een zeer groot terras, ingericht met zuilen, vijvers enz. Prachtig.
Toen we na het eten terug in het hotel kwam zat de man van de kleermaker op ons te wachten om een laatste keer te passen , waarbij hij het niet kon laten om met de Jean-louis zijn buik te lachen.
s Nachts is de Jean-Louis ziek heeft erge diarree en koud.
Jean-Louis voelt zich toch al wat beter. Opgestaan rond 7.15, valiezen pakken en ontbijt ( de Jean-Louis eet maar enkele toastjes) want om 10 uur zou er iemand van het autoverhuurbedrijf ons komen oppikken om ons naar hun bureel te brengen om de huurauto af te halen.
He is een vrij recente Honda CRW en na het invullen van de nodige papieren zijn we vertrokken. Een eerste kennismaking met het links rijden, wat toch wel enige aanpassing vraagt en wat blijbaar voor gevolg heeft dat men totaal het verschil niet meer kent tussen links en rechts, doch na enige tijd gaat het al vrij vlot.
We rijden Bangkok uit richting Kanchanaburi en de autostrade aldaar is eigenlijk het best te vergelijken met een zeer grote Boomsesteenweg.
Onderweg stoppen we in Pathom Nakon .In Nakhon Pathom staat de grootste pagode Phra Pathom Chedi van Thailand. De Chedi steekt boven de stad uit is daardoor van de hoofdweg te zien. De Chedi is 127 meter hoog. Het markeert de plek waar men aanneemt dat het boeddhisme voor het eerst onderwezen werd in Thailand. De Chedi is bekleed met bruine tegels en lijkt op een schoolbel.
We worden daar aangesproken door een man die vraagt om met onze Damiaan op de foto te gaan en deze wil hem ook maar steeds aanraken. We weten eerst niet waarom, later zouden we te weten komen dat dit geluk zou brengen. We worden daar ook door iedereen bekeken, al is iedereen wel ongelooflijk vriendelijk en lachen ze ( ons uit?)
We rijden verder richting Kanchanaburi en trekken in het Oriental Kwai Resort, wat uitgebaat wordt door een Nederlands-Thai koppel en wat slechts 4 maanden open bleek te zijn. Het is gewoon prachtig we hadden zeer mooie doorlopende kamers allen met zicht op de river Kwai, een prachtige tuin en mooi zwembad.
Die namiddag hebben we verder gewoon wat geluierd, de kinderen hebben wat gezwommen en wij hebben gewoon van het prachtige zicht genoten.
s Avonds hebben we ook daar gegeten ( zeer lekker weerom) en plots zagen we iets vliegends op een boom, wat een vliegende eekhoorn bleek te zijn. We hebben deze die avond nog tot 3 x toe gezien.
Zeer lekker ontbijt, waarbij we kunnen kiezen tussen gewoon Amerikaans of Thais, en waar we als toemaatje nog lekker fruit bijkregen en sticky rice met banaan en zoete aardappel.Heerlijk!
Na het ontbijt vertrekken we met de auto richting Kanchanaburi waar we eerst de brug over de River Kwai bezoeken. We hadden geluk want er kwam juist een trein voorbij en zagen hoe alle mensen die zich nog op de brug bevonden zich in de inhammen begaven, een zeer apart gezicht.
Ik heb mijn hoogtevrees bedwongen en toch heen en weer over de brug gewandeld. Daarna het WOII en Jeath War museaum bezocht waarna we zijn vertrokken richting Tiger temple.
We waren juist op tijd om met de tijgers mee te wandelen naar de Canyon. Dit is intussen wel vrij toeristisch geworden en dit sloeg wat tegen in die zin dat we toch hoopten monniken te zien die met de tijgers naar de kloof gingen, doch dit bleken gewoon vrijwilligers te zijn ( in gele hemdjes uiteraard) die dit deden en die aldaar ook fotos namen met de tijgers. Doch voor de kinderen( en eigenlijk voor ons ook)was dit wel zeer leuk
Daarna terug richting Kanchanaburi .Onderweg gestopt in de Wat Tham Khao Poon, een 9-kamer grot vol boedhabeelden e.d.We worden daar gevolgd door twee jonge kinderen van 12 jaar die ons proberen uitleg te geven en die zeer blij zijn met de 20 bath die we hen geven.
Nog een terrasje gedaan waarna we onze weg vervolgden richting WOII kerkhof. Even nog tot aan de rivier gewandeld waar er een hels lawaai was van boten die voorbijvaarden met dansende en drinkende thai, de één na de andere.
Onderweg stelden we vast dat er vreselijk veel honden op de weg liepen, zelf koeien en af en toe wel een grote slang.
Nog even langs een supermarkt voor wat water en chips terug naar ons resort, waar de kinderen nog wat zwommen en waar we aperitiefden op het terras van onze kamer.
s Avonds weerom lekker gegeten en als toemaatje kregen we een verbrande kokonoot aangeboden door het resort, waar enorm veel sap in zat en waar je het vlees zo met je vingers kon uittrekken. Ongelooflijk lekker.
Opgestaan rond 7.15, en na een lekker Thais ontbijt rond 9.20 uit het resort vertrokken. We hebben geprobeerd de brug Wang Pho te vinden, doch daar zijn we niet in geslaagd.Onderweg zien we plots apen midden op de weg zitten, waarop we uiteraard zijn gestopt.
Op een open plek naast de weg krioelede het van de apen die vruchten aan het eten waren. Zeer leuk.
In Bang Wang Pho vroegen we bij een politiekantoor waar we ergens konden tanken, waarop een dame spontaan haar bromfiets pakte en voorop reed en ons naar en zeer primitief tankstation bracht waar men per 5 liter de tank moest vullen zoals bij ons de twee-takt.
Verder doorgereden naar de Hell-Fire pass, eerst het museum daar gedaan en dan de wandeling naar en door de pass.
Verder gereden naar Sangkhlaburi doch eerst even gestopt aan de Khao Leam Dam waar we een prachtig uitzicht hebben en waar het weerom vol zit met aapjes, die vlak voor onze neus gewoon een les voorlichting in de praktijk geven. Sangkhlaburi is een slaperig stadje aan de grens met Birma. Een mengelmoes van verschillende volkeren (voornamelijk Mon en Karen) lopen hier rond op de markt. Een soepje bestellen gaat met handen en voeten, want engels wordt hier nauwelijks gesproken. Sangkhlaburi ligt aan het Kheuan Khao Laem meer, in 1983 ontstaan door de bouw van een grote stuwdam. Het oude Sangkhlaburi ligt nu midden in het meer. Gelukkig was de Thaise overheid zo vriendelijk om de Thaise bevolking een nieuw stukje land te geven.
De Thaise overheid was minder vriendelijk voor het Mon volk. De Mon zijn de oorspronkelijke bewoners van Birma en dit grensgebied. Eigenlijk zijn het asielzoekers. want in Birma worden ze vervolgd door de militaire Junta. De Thaise overheid bood de Mon wel land aan om op te wonen, maar geen compensatie voor de overstroomde landbouwgrond. De Thai kregen een brug die zorgde voor een snelle verbinding landinwaarts. Voor de Mon was deze brug ook beschikbaar, maar hij lag op zo'n onhandige plaats dat ze besloten om een eigen brug te bouwen. Dat werd de langste houten brug van Thailand.
De weg naar Sangklaburi is zeer mooi, zeer groen en helelmaal niet druk ,onderweg zijn er prachtige zichten op het meer. Ter plaatse nemen we onze intrek in het Pompailin Resort, waar we een bungalow met twee verdiepingen hebben, wij boven en de kinderen beneden, met prachtig uitzicht op het meer.
De mensen hier wonen echt in hutjes, zelfs in drijvende huisjeen vanuit onze kamer hebben we zicht op de brug.
s Avonds weerop zeer lekker en zeer veel gegeten voor maar 945 bath voor 5 personen, drank in (21 EURO) en om 9 uur lagen we allemaal in bed
Opgestaan rond 8 uur. Na het ontbijt even op zoek gegaan naar een wasserij om de vuile was binnen te bregen.Vervolgens naar de plaatselijk markt gegaan. Hier zijn veel Birmezen en weinig of geen toeristen.Iedereen kijkt naar ons ofwel lachen ze ofwel stoten ze elkaar aan en lachen ze ons gewoon in ons gezicht uit. Wij weten niet met wat, waarschijnlijk omdat we alle 5 blond zijn ofwel om men hier niet gewoon is van kale mannen te zien?
Vervolgens zijn we te voet over de Mon brug gegaan. Zelf vond ik dit vrij indrukwekkend, ongelooflijk knap gemaakt met onderaan alleen maar zicht op het meer en drijvende huisjes.
Aan de overkant het Mon-dorp waar totaal geen toeristen waren en waar de mensen echt in hutten leven. Iedereen lacht ons vriendelijk toe.We gaan terug en met de auto gaan we naar de gouden Chedi die we vanuit onze kamer aan de overkant van het meer zien liggen. In de Chedi zien we een enorm grote sprinkhaan en een vliegend hert , voor de rest zijn we daar totaal alleen.
We gaan verder door naar een liggende boedha die zich bevind aan de ingang van het dorp waarna we in het dorp iets gaan eten. Nog even langs het hotel (Jonathan heeft wat last van diarree) waarna we besluiteneen bootje te nemen om het meer te verkennen.
Het begint evenwel vrij erg te regenen, waarop we gaan schuilen, doch na 20 minuten schijnt de zon terug en vinden we een longtailboot die ons rond het meer brengt .Hiervoor dienen we ons wel te begeven tussen de drijvende huisjes, op planken en houten constructies met veel gaten in, doch dit is uniek anders komt men hier nooit.
Op het meer liggen nog restanten van een tempel( nu een drijvende tempel) Deze tour op het meer is zeer mooi, prachtige gezichten, een enorm rust en zeer speciale sfeer.
Na dit alles nog evens langs de winkel voor cola , chips en bier voor op ons terras en dan terug naar het hotel om te douchen.
De kamer van de kindern is toch niet zo proper als het zou moeten, de WC lekt , er zitten wat beesten, doch het zicht is uniek .
We besluiten een internetcafé op te zoeken om een mailtje naar huis te sturendoch de kinderen willen nog wat chatten terwijl wij iets verderop terechtkomen in een café.
Dit was al een ervaring op zich. Er stonden daar 2à 3 tafels en tussen die tafels hangt gewoon een hangmat met daarin een 160 kg wegende Amerikaan die in de oorlog was blijven hangen met naast hem afgekloven kippeboutjes, een zak nootjes en uiteraard een fles Singha bier in zijn handen die op eerste verzoek door een Birmees bij hem in dienst vervangen wordtWe drinken hier voor de eerste keer een echte aperitief( geen bier) Ik bestel een Gin-tonic ( 6° bath of 1,3 EURO) en de Jean-Louis probeert de Maekong Whiskey die niet slecht blijkt te zijn en waarvan er nog wel wat zal gedronken worden.
Dia avond gaan we eten in de Birmese-Inn,waar we zelfs in het restaurant onze schoenen moesten uitdoen- doch waar het enorm gezellig was en waar we zeer lekker gegegeten hebben.
De Jean-Louis en onze Jonathan bestellen een of ander Birmees gerecht met varkenvlees en ik zeg for me the same but with chicken". Blijbaar was mijn Engels ( of hun Engels) voor hen niet verstaanbaar want ik kreeg en sandwich met chicken, waarna ik uiteraard nog iets bijbestelde.
Hier hebben we voor alles, drank inbegrepen 745 Bath voor 5 persoenen betaald(16,5 EURO)
De Jean-Louis probeert daar nog ene Birmeese sigaar ( ziet eruit als een lange dikke sigaret met en lichte suikersmaak op het papier) die wel lekker was. Ik besluit om er zo mee naar huis te nemen doch we hebben er nergens meer gezien.
15 augustus 2007 Damnouk Saduak en Samut Songhkram
De wekker gaat om 7.15 ( 1 uur te vroeg) toch opgestaan en nog wat buiten op ons terras gezeten en van het uitzicht genoten. Na het ontbijt vertrokken richting drijvende markt waar we na 4 uur rijden aankwamen.
We nemen onze intrek in een resort vlak bij deze markt gelegen daar we morgenvroeg ,voor de toeristen aankomen ,de markt willen bezoeken.
Het resort op zich was prachtig gelegen op het water, zeer gezellig maar de kamers hier zijn toch wel vrij vuil en er zijn veel beesten, doch de omgeving is hier veel waard en maakt veel goed. We boeken ineens een boot die ons aan onze kamer aan het water morgenvoeg op 7 uur komt oppikken om naar de drijvende markt te gaan.
Die namiddag rijden we nog even verder tot in Samut Songhkram, waar we ongelooflijk veel bekijks hebben en waar iedereen gewoon spontaan begint te lachen. Uniek daar is de markt die wordt gehouden op de treinsporen, waar toch enkele keren per dag een trein voorbij komt.
Terug naar ons resort voor het avondeten waar ik een verse kokosnoot gevuld met curry van vis eet en die ongelooflijk lekker is.Ook hier verstaan ze mijn Engels blijkbaar niet zo goed. Ik vroeg you have a few minutes? waarop men prompt nog enkele menukaarten bracht.
Weer vroeg gaan slapen doch dit is de eerste keer dat ik niet goed slaap, er was enkel een soort van grote badhanddoek om je onder te stoppen, waren toch wel wat beesten de A.C werkte niet zo heel goed.
In de badkamer bleek , zo heeft men mij later verteld, dan nog een enrom grote spin te
16 augustus 2007 Drijvende markt en verder richting Cha am
Wekker gaat om 6 uur want de boot komt ons oppikken om 7 uur. De boot was er echter al om 6.30 en om 6.40 waren we weg. We vertrekken vanaf onze hotelkamer vlak aan het water en gaan richting drijvende markt langs een wirwar van waterwegen. Prachtig! Onderweg zien we kinderen hun klaarmaken om naar school te gaan, hun wassen in de rivier, de afwas doen enz. Tevens stoppen we aan een klein bootje op het water waar we koffie kunnen kopen.Voor 40 bath ( 0,80 cent) heeft iedereen een tas lekkere koffie ( geen nescafé zoals op de meeste plaatsen) en een koek.
Verder komen we aan de drijvende markt waar de souvenirwinkeltjes inderdaad nog niet open zijn, doch waar wel reeds volop activiteit op het water was voor de verkoop van groeten, fruit enz..; We hebben daar toch nog vrij veel gekocht en hebben lekkere cocospannekoeken gegeten dievanuit een bootje door een vriendelijke mevrouw aan de man werden gebracht. Op de terugweg naar ons resort wou men nog stoppen voor een monkeyshow doch daar hebben wij vriendelijk voor bedankt, we zien deze liever gewoon in het wild langs de weg. Terug in het hotel ingepakt en op 10 uur waren terug op weg.
Rond de middag gestopt in Cha am voor een luch aan het strand om daarna verder te rijden naar het Dolphin Bay resort in de buurt van Pranburi, onder Hua Hinn.
Een prachtig resort, waar de kinderen zeer enthousiast over waren, met twee zwembaden, een fitnesskamer, biljart, prachtige tuin, vlak aan het strand gelegen.
Voor de rest van de dag hebben we wat gezwommen op het strand gewandeld, schelpjes geraapt, een mailtje naar huis gestuurd.
s Avonds ook daar gegeten doch het eten was blijkbaar aan onze normen aangepast en trok meer op een gewone chinees van bijons dan op het thaise eten dat we intussen gewend waren.
Vandaag uitgeslapen tot 9 uur. Het zou een rustdag worden. De kinderen hebben veel gezwommen ( wij ook) doch terwijl de kinderen in het zwembad zaten hebben wij met de auto toch een beetje de buurt verkend.
Tegen 4 uur zouden we vertrekken omaan birdwatching te gaan doen op een van de grootste zoetwatermoerassen.
Na lang zoeken hebben we met de auto de vertrekplaats toch gevonden, nadat we door massa scampikwekerijen zijn gereden.We stappen in een zeer wiebelig roeibootje, krijgen en vogelgids en enkele verrekijkers.
Onderweg zien we niet zo veel vogels, doch de tocht op zich door het moerras is gewoon prachtig. Het was daar totale stilte, prachtige gezichten, mooie natuur, echt de moeite.
Op dede terugweg stoppen we aan een winkel voor nog wat cola, chips en Maekong wishkey om op ons terras te aperitieven. Diner in het resort en ....vroeg gaan slapen.
18 augustus 2007 Sam Roy Yot national park-Ban Krut beach
Zaterdag 18 augustus:
Opgestaan op 8 uur na het uitgebreide onbijbuffet vertrokken richting Sam Roy Yot nationaal park, dat vlak bij het resort lag. Eerst gestopt in een prachtig typisch vissersorpje gelegen in het nationaal park en dan een bootje genomen dat rond enkele eilandjes in zee vaart en uiteindelijk stopt om verder te voet naar een indrukwekkende grot Tham Phrya Nakon.De weg hier naar toe gaat via steile trappen recht naar boven, en wel 450 meter hoog.Enorm vermoeiend doch de inspanning loont de moeite. Zeer mooi en indrukwekkend. In de grot zelf is nog een paviljoen destijds gebouwd door Rama V. De terugweg gaat vlotter. Terug het bootje op en naar onze vertrekplaats waar we een terasje doen en dan verder rijden richting mangroven. Onderweg komen we veel apen tegen. Aan de mangroven volgen we een uitgestippelde trail .Zeer mooi! Daar zien we ook zwart-witte makaken. Uiteindelijjk maar verder gereden, het was ondertussen al 15 uur . Een 100 -tal km verder zijn we gestopt in Ban Krut Beach, waar we enkele resorts hebben afgelopen, die weliswaar zeer mooi waren maar ongelooflijk duur. Uiteindelijk namen we onze intrek in het resort White Beach. Dit resort was niet zo gezellig, het bestond eigenlijk uit gewone rijen bungalows naast elkaar en wij waren de enige gasten, doch het zou maar voor 1 nacht zijn. Toch nog even in de zee gaan zwemmen, waar we de eerste maal kennis maakten met de zeevlooien. We hebben nog op het terras van het resort geaperitiefd en zeer lekker en veel gegeten.. Voor 5 personen eten met6 bieren en 9 frisdranken betalen we daar losweg 560 bath. ( 12,5 EURO) s Avonds hebben we eindelijk kaartjes naar huis geschreven en weerom vroeg gaan slapen.
De wekker gezet om 8 uur want vandaag rijden we verder naar het Khao Sok nationaal Park. We ontbijten met spiegeleieren, worstjes en toast.
We rijden via Chumpon doch vanaf daar volgen we de Andamese kust via Rayong. We hebben lang gezocht om een landkaart van de omgeving te vinden doch niet gevonden. Dit is wel de eerste dag dat we onderweg vrij veel regen hebben. Rond 16.30 uur komen we aan in het Khao Sok nationaal Parkvia een zeer mooie doch wel bochtige weg. Eerst zijn we gaan kijken naar Arts River view Lodge,waar ze ons een bungalow voorstelden dicht bij de rivier. Deze was vrij nieuw, doch het terras was nog niet af en oogde nog niet echt gezellig waarop we besloten naar het resort Morning Mist te gaan zien. Daar namen we een grote familie bungalow, gelegen in een prachtige tuin ook vlak aan de rivier met vooraan een terras met hangmat en achteraan een groot terras pal aan de rivier. Binnen twee grote bedden met klamboe, alles zeer proper, en rondom rond waren vensters met vliegenramen zodat we vanuit ons bed overal buiten konden zien. Nog even langs de plaatselijke winkel om inkopen te doen voor onze aperitief en ons dan genesteld op het terras aan de rivier. Plots tegen het invallen van de duisternis kwamen 100-en vleermuizen te voorschijn en vlogen eigenlijk vlak over ons op ons terras. Zeer mooi, de kinderen probeerden deze zelfs te vangen. Ook veel vuurvliegjes, prachtig! s Avonds hebben we zeer lekker gegetenin het resort en.... vroeg gaan slapen.
20 augustus 2007 Khao Sok en verder richting Phuket
Opgestaan om 7.30 Het regent!! Wat op het terras gezeten de kroost wakker gemaakt rond 8 uur . Ontbijt op een prachtig terras met een ongelooflijk uitzicht op de brousse, gelukkig was het intussen gestopt met regenen. Onze Damiaan neemt een Thais ontbijt, een soort soep met kip en gekookte rijst in, het was onduidelijk of hij het al dan niet lekker vond. Daarna in het nationaal park volgen we een route door het oerwoud, een route die via diverse watervallen zou gaan. De weg is zeer slecht en modderig van de regen, doch het is ongelooflijk mooi, een prachtige natuur, en enorme oerwoud geluiden.De Jean-Louis had als eerste een bloedzuiger te pakken ( ondanks het feit dat hij als enige een lange broek aanhad) De rest zou ook nog volgen en regelmatig moet er gestopt worden om bloedzuigers van de benen te trekken, wat gelukkig vrij goed gaat. Ikzelf heb er geen gehad, enkel op tijd eentje ontdekt op mijn kous, doch deze werd, ( na een klein kreetje) verwijderd.De eerste waterval die we tegenkomen stelt niet veel voor. Door naar de 2E. Ondertussen waren we al kletsnat van het zweet, want het was daar enorm vochtig. Plots komen we aan een water waar we normaal over een brug moesten doch deze bleek kapot te zijn zodat we besloten( zoals de echten) om gewoon met kleren en al door het water over te steken.We volgen dan een ongelooflijk prachtig padje door het oerwoud, ondertussen was het al wel terug beginnen regenen. Onze ponchos aantrekken heeft totaal geen zin want we zijn toch al kletsnat van het zweet. Op zeker ogenblik bevinden we ons voor een vreselijk steile en modderige helling waar we echt zeer moeilijk door kunnen en we besluiten terug te gaan. We hebben toch een 3 tal uren gewandeld door een ongelooflijke natuur, doch de watervallen zelf stelden eigenlijk niet veel voor. We gaan terug richting auto, intussen was het al heel flink aan het regenen. Het was onze bedoeling door te rijden naar de dam om daar ergens en plaats te zoeken om te overnachten op een drijvend vlot op het meer. Daar gekomen regende het nog steeds zeer hard en er was nergens iets te zien. We lazen in de reisgids dat de meeste overnachtingsplaatsen gelegen waren ongeveer 1 uur met de boot vanaf de pier, doch dit zagen we in die verschrikkelijke regen, met onze bagage niet zitten.
We besloten dan verder te rijden richting Phang Nga bay. Onderweg zeer zware regen. In de Phang Nga Bay stoppen in het Phang Nga bay resort doch dit is iets vreselijks vervallen, ze waren dit aan het renoveren, er was geen warm water en het zwembad was niet in gebruik. Dit zegt ons totaal niets en we gaan op zoek naar en andere plaats. In de buurt is er niet veel, we ontdekken nog 1 hotel doch dit zegt ons ook totaal niets, zodat we uiteindelijk besluiten verder te rijden richting Phuket.
Uiteindelijk komen we op Phuket aan en nemen onze intrek in het Airportbay resort, dicht bij de vlieghaven. Dit is een zeer mooi resort, we pingelen af en krijgen uiteindelijk een prijs van 3.200 bath ( 71 EURO) voor twee zeer mooie en ruime kamers en een gezellig zwembad.s Avonds gaan we iets verderop eerst aan een bar aperitieven en hebben dan gegeten in een klein restaurantje aan het strand. Zeer lekker, kregen zelfs van het huis een grote schotel fruit na, en dit alles voor een prijs van 900 bath voor 5 personen drank in(20 EURO).terug naar het hotel en weerom vroeg gaan slapen.
Toch vroeg opgestaan, rond 7.30 uur., nog wat op het terras gezeten en uteindelijk de kinderen wakker gemaakt rond 8.30 uur. Na het ontbijt verder op weg via de kustweg naar het zuiden van het eiland. Onderweg gestopt in Patong beach, wat eigenlijk wat te vergelijken is met Benidorm. Wat rondgewandeld en wat gewinkeld ,doch het is daar niet speciaal.. Verder naar het zuiden gereden en in Rawai op zoek gegaan naar het Big A resort waarvan ik de gegevens vanuit België al meehad. We hebben zeer lang gezocht, uiteindelijk zelfs getelefoneerd, doch dit was allemaal hopeloos zodat we besloten toch maar wat verder te rijden. Plots zien we gewoon en bord verwijzende naar dit resort langs de weg staan en wij er naar toe. We hadden twee mooie bungalows, gelegen in een zeer mooie tuin met groot zwembad.E r was ook een computer met internetverbinding. Daar betaalden we losweg 650 bath per kamer (nog geen 15 EURO) In de bar wat gedronken terwijl de kinderen op het internet zaten en s avonds naar het dorp gegaan waar we in een zeer groot openlucht restaurant vlak aan het water lekker gegeten hebben. Dit was naar Thaise normen een vrij duur restaurant en daar betaalden we voor alles voor 5 personen, drank in 1.600 bath ( een goede 30 EURO)
Terug in het resort stelden we vast dat de Jean-Louis de deur van de kamer had toegetrokken en de sleutel binnen had laten liggen. Het was al heel stil in het resort en hebben dan iemand van de plaatselijke staff wakker moeten maken, doch die kon blijkbaar niet aan de sleutel.. ze hebben dan iemand opgebeld die dan speciaal is moeten komen. Dit was vrij genant.
Geslapen tot 8 uur. Na het ontbijt in de buurt wat rondgekeken, de pier, rond het Z van het eiland enz. Op zeker ogenblik aan een viewpoint schuift onze Quinten via en gladde trap gewoon de zee in en blijft met zijn kin op elke trede botsten. Zijn kin bloedde en het bleek uiteindelijk toch een vrij groot gat te zijn. Bijkomend werd hij ook misselijk.We zijn dan op zoek gegaan naar een dokter, die bleek dan afwezig te zijn en we zouden 1,5 uur moeten wachten wat we niet hebben gedaan. Dan naar een apotheker gegaan en die stuurde ons naar de kliniek. Daar aangekomen kwamen we in een ongelooflijk prachtige hall, precies van een groot hotel en werden we direct aangesproken door en drie-tal hostessen in uniform die ons voorthielpen.We mochten plaatsnemen in een lederen salon en we zaten amper neer of ze kwamen al de bloeddruk nemen .. We mochten dan meteen de spoed zelf binnen en daar zei men dat het toch genaaid diende te worden. Iedereen was enorm vriendelijk er werd zelfs door de dokter en verpleegster een foto van het gat genomen als souvenir.Wanneer alles afgelopen is krijgen we ook direct alle medicijnen mee. Een ongelooflijke service. Dan maar terug naar het resort gegaan om wat te bekomen, naar huis gemaild de kinderen wat op MSN gezeten, wat gezwommen enz. s Avonds hebben wegegeten op Rawai beach, de kinderen hadden zin in pizza, dus pizza gaan eten. We hebben daar losweg 1.950 bath betaald voor pizza, we hadden in thailand nog nooit zo duur gegeten. Rond 9.30 gaan slapen.
Het ontbijt duurde vandaag wel erg lang, altijd was er wel iets vergeten. Was dit en wraak voor de avond van de sleutel???Vandaag vertrokken naar Phuket stad, wat tegensloeg, er is daar weinig of niets te zien. Verder gereden naar Ko Sire waar de zeezigeuners wonen. Dit is de eerste maal dat ik toch wel wat terughoudener ben om de mensen te filmen. Ze lachen hier ook niet naar ons zoals op andere plaatsenen de armoede is hier toch duidelijk zichtbaar. De meesten hangen maar wat rond, liggen onder hun huis en de mannen werken wat aan visnetten. Verder gereden richting Krabi en trekken in in Wannas place een mooi en verzorgd rseort met zwembad recht op de dijk. We doen een zaak want de 4e nacht krijgen we gratis. De kinderen hebben nog wat gezwommen verder nog wat rondgewandeld op de dijk, gaan eten en gaan slapen.
Hier is het wel wat meer toeristisch en er zijn vrij veel winkels
24 augustus 2007 Krabi: Mangroven en olifantentocht
Geslapen tot 8 uur en de kinderen tot9 uur. Als ontbijt pannekoeken met fruit en zijn dan verder gereden naar Krabi stad. Daar hebben we een bootje gecharterd dat ons voor 800 bath gedurende 2 uur langs de mangroven bracht. Onderweg gestopt aan een grot die we via een zeer krammakelijke trap moesten bereiken, aan een eilandje vol aapjes die we bananen voederden doch het hoogtepunt was een viskwekerij. Er waren niet alleen zeer grote vissen die we mochten voeren doch er waren ook kubusvissen en ballonvissen die we mochten vastnemen. Indien men aan de buik van deze vissen krabde bliezen deze zich op als een ballon. Het waren juist furby's . De kinderen mochten ook een zeepaardje vastnemen. In de namiddag zijn we aan olifanttrekking gaan doen. Een zeer speciale ervaring, je zit enorm hoog, het wiebelt heel erg, en zeker wanneer we direct door een rivier gingen was het spannend. Op de olifant gewandeld tussen de rubberbomen, de olifanten trekken gewoon planten uit om te eten gaan door de modder , smalle paadjes enz. Onze Damiaan en Quiten mochten zelfsop de kop van de olifant zitten. Deze zeer leuke tocht duurde ongeveer 1 uur waarna we de olifanten nog mochten voederen. Daarna terug naar het hotel, wat gezwommen geaperitiefd verder nog wat gewinkeld . s Avond gegeten in een restaurent vlak aan de zee, zeer gezellig en lekkere krab met gember gegeten.
Vandaag laat geslapen tot 8.30 en de kinderen tot 9 uur. Na het onbijt vertrokken naar de baai van Phang Nga en ter plaatse hebben we daar een bootje gezocht om de tour te doen. We gaan akkoord met 1500 bath voor ons 5. Door de mangroven vertrekken we naar de baai, gewoon weg prachtig en onbeschrijflijk. Op zeker ogenblik stoppen we aan enkele grote drijvende boten en wordt er ons gevraagd of we willen gaan zeekanoën. Na afgepingeld te hebben tot 1.000 bath voor ons 5, toch gedaan, en we stappen in 2 kanos die elk door een roeier bestuurd worden. We gaan via grotten, rotsen enz, ongelooflijk mooi. Het was daar wel vrij druk , dit blijkt toch wel een vrij grote toeristische attraktie te zijn. Daarna nog naar het James Bond eiland en verder naar het in de baai gelegen moslimdorp dat volledig op palen is gebouwd en dat niet via het land bereikbaar is. Er zijn daar veel souvenirwinkels doch wanneer we iets verder het dorp ingaan krijgen we toch een heel goed beeld van hoe de mensen daar wonen en leven. Na nog pannekoeken met kokosnoot te hebben gegeten gaan we terug naar onze boot die onderweg nog stopt bij een grot en ons terug brengt. Dit was wel een heel mooie dag temidden in een ongelooflijke natuur. Met de auto rijden we terug naar Krabiiederen valt bijna in slaap.Terug in het hotel wat verfrissen, onze dagelijkse aperitief, nog wat winkeltjes en gaan eten.
26 augustus 2007 Krabi-Tiger Cave-Shell Fossiel beach
Na het ontbijt besluiten we naar de Tiger Cave te rijden ten NW van Krabi. Onderweg nog gestopt aan een klein marktje, zeer veel kleren, doch echt niet mooi en dan maar verder gereden.In de Tiger Cave merken we eerst een vliegtuig dat is nagebouwd en versierd met ernaast brokstukken van een vliegtuig. We proberen daar uit te vinden wat dit juist moet voorstellen, doch er is niets in het Engels en we weten het nu nog niet. Verder krijgen we van een non allemaal een armbandje dat ons geluk moet brengen..De tijgergrot zelf is vrij groot en achteraan is ook de voetafdruk van Boedha te zien. Hier zijn zeer veel aapje die vrij frank zijn, die zelfs gewoon zakjes van toeristen afnemen, openscheuren enz. De Jean-Louis moet oppassen voor zijn fotozak, die wordt besprongen en de apen proberen zijn sigaretten eruit te pikken.
Verder gereden naar Krabi stad om wat te winkelen. All stars gekocht voor slechts 20 EURO. Doch onze Jonathan vind niet zijn schoenmaat , deze bestaat hier niet en ook lange broeken zijn allemaal veel te kort.
Nog wat verder gereden, nog gestopt aan een lokaal marktje, waar het wel zichtbaar is dat in het zuiden meer moslims dan boedhisten zijn, de vrouwen zijn allemaal gesluierd . Nog even gepasseerd aan Shell fossielbeach en wat souvenirwinkeltjes gedaan, doch dit was meer Scherpenheuvel. Terug naar het Hotel, de kinderen hebben nog wat gezwommen terwijl wij op het strand schelpjes zijn gaan rapen. 's Avonds terug aan de zee gegeten glasnoedels met krab in een kleipot, zeer lekker, doch heb wel de hele nacht maagpijn gehad.
De wekker gaat om 7.30, we pakken in gaan ontbijten vlak aan de zee en vertrekken al rond 9 uur, vandaag begint de terugtocht.
Rond 13 uur komen we aan in het MT resort in de buurt van Chumpon. Dit is prachtig gelegen, in een mooie tuin, vlak op het strand waar er kanos ter onzer beschikking staan. Op het strand zelf is niemand te zien, enkel wat koeien. Het is hier een strand zoals in de boekskes. Voor de rest van de namiddag wat in zee gezwommen gekayakt, op het strand gewandeld wat in de zon gelegen gewoon wat geshilld. Daarna naar het restaurant aan het strand met een prachtig zicht eneen zeer mooie zonsondergang gezien, de mail nog eens gecheckt, gegeten, nog wat op ons terras gezeten en weeral vroeg gaan slapen
Vroeg opgestaan rond 7.30 vandaag gaan we richting Hua Hinn we willen daar absoluut nog wat gaan winkelen, we moeten nog een bijkomende valies kopen.We komen daar aan rond 13 uur en nemen onze intrek in het Thipurai city hotel. Zeer mooie en ruime kamers en er is een zwembad op het dak. Eerst nog wat gezwommen en dan gaan winkelen. Alles is hier wel vrij toeristisch. Uiteindelijk komen we aan een zeer groot en modern winkelcentrum, waar eigenlijk dezelfde prijzen gehanteerd worden als bij ons. We gaan in een supermarkt en willen wat flessen thaise whiskey kopen om mee neer huis te nemen doch wanneer we omstreeks 16.40 aan de kassa komen zeggen ze ons dat we dit pas vanaf 17 uur mogen kopen. We laten alles staan en gaan verder. We doen de Night Market, zeer gezellig, veel kraampjes, kopen nog wat souvenirs. Na te hebben geaperitiefd zoeken we een restaurnat op vlak boven de zee op palen. Ik eet en salade van schelpdieren en oesters. De oesters daar zijn wel gans anders dan dat wij ze kennen. Ik kreeg 4 oesters met 8 schaaltjes bij. Men kwam me uitleggen hoe ik ze moest eten: eerst wat citroen erop, dan wat zout, dan gefrituurde uienreepjes, dan rauwe look, zoete chilisaus, pikante chilisaus en tot slot een soort zeewier. Al goed dat dit er allemaal op moest want de smaak zelf is totaal anders en niet om naar huis te schrijven.
Nog vlug ergens en reiszak gekocht en terug naar het hotel.
Onze laatste volle dag in Thailand. Opgestaan rond 7.30 en na een zeer uitgebreid ontbijtbuffet vertrokken richting Bangkok waar we intrekken in het Karnmanee Palace.Eerst nog wat zwemmen in het mooie zwembad op het dak van het hotel en dan gaan we onze huurauto binnenleveren. Vervolgens vertrokken naar het nieuwe stadcentrum van Bangkok waar we enkele shoppingcentra hebben gedaan, het ene al mooier en groter dan het andere. Echt indrukwekkend, doch de prijzen zijn niet speciaal goedkoop. Wel zeer mooie dingen gezien. Na lang winkelen besluiten we de laatste avond te gaan eten op het dak van het Bayoke Sky hotel op de 79e verdieping. We hebben daar een ongelooflijk zicht op gans Bangkok en het buffet was al even indrukwekkend. Wel 50 meter lang en gewoonweg alles wat men kan indenken. Ongelooflijk. We gaan met de tuktuk terug naar het hotel, waar we nog wat inpakken want de volgende dag komt men ons om 8 uur oppikken om naar de luchthaven te vertrekken.
Het was een zeer bijzondere en mooie ervaring. Een prachtig land met zeer mooie natuur. Alles is er eigenlijk vrij proper, de wegen, de bermen, de tuinen enz. worden allemaal enorm goed onderhouden. De mensen zijn wel arm doch dit valt eigenlijk niet echt op doordat zij eigenlijk niet bedelen, zeer viendelijk zijn en er toch wel een overvloed aan eten is. Overal vind men wel vruchten en groenten. De mensen zijn ook zeer goed verzorgd en proper.Ook het autorijden dat eigenlijk overal wordt afgeraden viel best mee. De wegen zijn vrij goed, buiten Bangkok is het niet super druk, alleen is het wat uitkjken naar vb. honden die op de rijbaan liggen te slapen . Het is zeker een aanrader om met de auto zelf rond te trekken daar men zo op plaatsen komt die men anders niet ziet en men toch een veel grotere vrijheid heeft.Wat verder opviel is dat eigenlijk bijna elk dorp of stad er juist hetzelfde uitziet. Het is een grote baan met aan de kant massa betonnen winkeltjes , stalletjes, eetkraampjes enz.
Augustus is het regenseizoen doch ook daar moet je het niet voor laten, elke dag regent het gedurende een kwartiertje rond 15 uur in de namiddag en dat is al. Wel enkele namidagen wat langer regen gehad, doch het blijft er warm, wat de regen ook niet zo erg maakt.