Archief per jaar
  • 2016
  • 2011
  • 2010
  • 2009
    Mbn nieuws

    22-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Inter Milaan wint Champions League

    INTER MILAAN WINT CHAMPIONS LEAGUESport

    22-05-2010 23:26:20
    MBN SPORT VOETBAL

    Voor het eerst in zijn geschiedenis heeft Inter Milaan de treble beet. De Italiaanse kampioen en bekerwinnaar klopte in de finale van de Champions League Bayern München met 2-0. De man die dat bewerkstelligde heet niet voor niets José Mourinho. De controversiële Portugees pakte ook in de finale in Madrid uit met zijn ultra-effectieve succesformule. Bayern kreeg de bal, scoren deed Inter. Diego Milito was met twee goals de grote man van de avond, waarbij vooral bij nummer twee onze landgenoot Van Buyten er niet goed uitzag.

    Alleen Robben dreigt
    No way, José? Toch wel, ditmaal. Wat de Portugees niet kon in Engeland met Chelsea, deed hij vanavond vlotjes met de nerazzurri: de Champions League, de hoogste eer in Europa, winnen. Voor de Portugees zijn tweede beker met de Grote Oren na een eerdere triomftocht met Porto. De eigenzinnige leerling haalde het met verve van zijn leermeester, Louis Van Gaal. Die zal zonder verpinken moeten toegeven dat Inter gewoon meer klasse in huis heeft én ook een pak uitgekookter is. Van Gaal miste duidelijk de geschorste Ribéry en zag alleen Robben echt Champions League-niveau halen. De Nederlandse flankaanvaller flitste meer dan één keer voorbij gelegenheidslinksback Chivu, maar zijn acties kenden nooit voortzetting. Vooral Olic in de spits stelde teleur, waar Müller meteen na de pauze de beste Duitse kans op de voeten van César besloot.

    Milito echte Rambo
    Dan had Inter zoveel meer. Defensieve onverzettelijkheid onder andere. Terwijl de Bayern-defensie centraal met Demichelis en Van Buyten achterin steevast achter de feiten aanliep, vormden Lucio en 'El Muro' Walter Samuel een onverzettelijk duo. Bij de eerste goal liet Demichelis Milito te makkelijk lopen, bij nummer twee werd Van Buyten pijnlijk in de wind gezet. 'Big Dan' scoorde geen hoge punten vanavond, wat ook bondscoach Leekens moet opgevallen zijn. Ook het Italiaanse middenveld kon meer dan bekoren, met Cambiasso (onbegrijpelijk dat Maradona die straks niet meeneemt naar het WK) en regisseur Sneijder in de hoofdrol. Maar dé man was natuurlijk Diego Milito, een killer van de zuiverste soort die steeds meer op 'Rambo' begint te lijken. De Argentijn deed zijn collega-aanvallers Pandev en Eto'o, die nooit bij een derde goal in een CL-finale kwam, verbleken.

    Na Celtic, Ajax, PSV, Manchester United en Barcelona is Inter de zesde club die de treble weet te winnen. José Mourinho kan Inter met een gerust hart verlaten. Op naar Real Madrid. Goed voor een nieuwe treble?

    HLN.BE

    22-05-2010 om 23:27 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    20-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arman geblesseerd tijden training soddv

    ARMAN VERLAAT STERREN OP DE DANSVLOERShowbizz

    20-05-2010 17:03:38  MBN SHOWBIZZ TV

    Wie Sonja Kimpen de voorbije weken heeft bezig gezien in 'Sterren op de Dansvloer', weet dat dansen echte topsport is.  En net nu, één week voor de finale, is haar partner, de ontembare trainingsfanaat Arman Eranosjan, geblesseerd geraakt.

    Tijdens het oefenen raakte Armans rug stevig geblokkeerd. Dit betekent echter niet dat Sonja werkloos moet toekijken. Beide choreografiëen voor vrijdag worden overgenomen door Aerjen Mooijweer, de voormalige danspartner van An Lemmens.

    Seizoensrevelatie Sonja Kimpen zal haar finalekansen vrijdag dus toch kunnen verdedigen, samen met Aerjen, tijdens een Jive en een American Smooth. En dat zijn ook de 2 dansen die we mogen verwachten van haar 2 jonge challengers: Louis “every inch a gentleman” Talpe en Kevin “de Vlaamse John Travolta” Janssens. Mocht Sonja de finale dansen, is Arman wel weer van de partij.

    ANNE.BE

    STERREN OP DE DANSVLOER , MORGEN 20.40U BIJ VTM

    20-05-2010 om 17:04 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vicky Versavel uit familie
    VICKY VERSAVEL VERLAAT FAMILIEShowbizz

    20-05-2010 16:51:15

    MBN SHOWBIZZ TV

    Vicky Versavel, Brenda uit Familie, zal na 13 jaar de reeks verlaten en nog op het scherm te zien zijn tot februari 2011. De makers van Familie hebben deze beslissing genomen om nieuwe verhaallijnen te kunnen introduceren. Door het wegvallen van Brenda in haar gezin ontstaan heel wat nieuwe, dramatische verhalen die de kijker zeker zullen boeien.

    “Het wegvallen van de rol van Vicky Versavel heeft alles te maken met de introductie van nieuwe verhalen en helemaal niets met haar capaciteiten als actrice,” aldus Guy Goedgezelschap, directeur Studio-A.  “We hebben altijd zeer goed samengewerkt met Vicky en danken haar dan ook voor haar toewijding en passie de afgelopen jaren. Jammer genoeg komt er nu een einde aan haar rol in Familie en hopelijk kunnen we in de toekomst nog met haar samenwerken voor andere reeksen.”
     
    Vicky Versavel zelf : “Ik vind het bijzonder jammer dat de rol van Brenda is uitgespeeld, maar ik ben vooral dankbaar dat ik 13 jaar lang heb mogen samenwerken met een fantastische cast en crew. Familie is een deel van mijn leven waaraan ik altijd met de glimlach zal terugdenken. Ik wens de hele ploeg nog vele mooie jaren toe en ik hoop dat dit afscheid de deur openzet voor nieuwe uitdagingen.”

    ANNE.BE

    FAMILIE MAANDAG TOT VRIJDAG 20.00U BIJ VTM

    20-05-2010 om 16:57 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    19-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.David Villa voor 40Miljoen naar Barcelona

    VILLA VOOR 40 MILJOEN NAAR BARCELONASport

    19-05-2010 20:10:47
    MBN SPORT VOETBAL

    FC Barcelona heeft zich met het oog op volgend seizoen versterkt met David Villa. De 28-jarige Spaanse topspits komt voor 40 miljoen euro over van het financieel noodlijdende Valencia.
     
    "FC Barcelona en Valencia zijn vandaag tot een akkoord gekomen omtrent de overgang van David Villa. Met de transfer is een bedrag van 40 miljoen euro gemoeid", meldde de Spaanse landskampioen in een communiqué.
     
    De Spaanse goalgetter wordt morgenavond in Catalonië verwacht. Vrijdag zal hij een contract voor vier seizoenen, met optie voor één extra seizoen, ondertekenen. Daarna zal hij aan pers en publiek voorgesteld worden.
     
    Grof wild
    'El Guaje' (het kind) was het afgelopen jaar grof wild op de transfermarkt. Vorige zomer poogden Real Madrid en Barcelona hem nog tevergeefs los te weken bij Valencia. Voor die club scoorde hij 107 doelpunten in 166 competitiewedstrijden. Ook op internationaal vlak laat hij regelmatig de netten trillen. Op het EK 2008 in Zwitserland en Oostenrijk kroonde hij zich tot topschutter en werd hij met Spanje Europees kampioen.
     
    Villa begon zijn carrière bij het bescheiden Sporting Gijon. Nadien ging hij aan de slag bij Real Zaragoza. In 2005 maakte hij vervolgens de overstap naar Valencia.

    HLN.BE

    19-05-2010 om 20:10 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aanslag op wk verijdeld

    AANSLAG OP WK VOETBAL VERIJDELDSport

    19-05-2010 16:10:20
    MBN SPORT WK VOETBAL2010

    Zuid-Afrikaanse eenheden voeren een demonstratie-oefening uit ter voorbereiding op het WK.De Iraakse veiligheidsdiensten hebben een Saoedische officier opgepakt die samen met al-Qaida een aanslag zou voorbereiden op het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika.

    Volgens de militaire woordvoerder van de regering stond Assam al-Kahtani bij de voorbereiding van de aanslag in contact met Eiman al-Zawahiri, na Osama bin Laden de sterke man van al-Qaida.
    De officier van het Saoedische leger bevindt zich sinds 2004 in Irak en zou betrokken geweest zijn bij terreuraanslagen in Kerbela en Najaf.
    Wanneer en waar de verdachte opgepakt werd, is niet bekend.

    19-05-2010 om 16:11 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bangkok in brand

    BANGKOK STAAT IN BRANDNieuws

    19-05-2010 13:42:33
    MBN NEWS GEWELD IN BANGKOK

    Vier leiders van de roodhemden hebben zich overgeven aan de politie, na het leger-offensief tegen hun bastion in de Thaise hoofdstad Bangkok. De beurs en meerdere winkelcentra staan in brand. Na weken van protest begon het leger vandaag met de ontruiming van het zakencentrum. Bij botsingen in de 'rode zone' van Bangkok zijn al minstens vijf doden gevallen. Een NOS-correspondent is geraakt in de schouder, een Italiaanse journalist is om het leven gekomen

    De lokalen van nieuwszender Channel 3 zijn in brand gestoken en zowat 100 mensen zitten vast in het gebouw. Eerder was gemeld dat demonstranten naar mainstreammedia als Channel 3 News en de krant Bangkok Post aan de Rama IV straat waren getrokken, omdat volgens de betogers de berichtgeving van deze media regeringsgezind was.

    De roodhemdenleiders hebben opgeroepen een einde te maken aan de midden maart begonnen manifestatie.

    Waterkanonnen
    Honderden met semi-automatische geweren bewapende soldaten verzamelden zich rond het kamp van de roodhemden.  Waterkanonnen doofden barricaden van autobanden en bamboestokken.
     
    "De onderhandelingen zijn voorbij nu", verklaarde generaal Lertrat Rattanavanich. Hij was een van de ongeveer 60 senatoren die probeerden te bemiddelen tussen de regering en de roodhemden. Ze willen dat premier Abhisit Vejjajiva het parlement ontbindt en nieuwe verkiezingen uitschrijft.

    NOS-correspondent gewond
    Bij de protesten kwamen sinds maart 66 mensen om het leven, van wie er de voorbije dagen alleen minstens 37 bij bloedige straatgevechten. In totaal vielen er meer dan 1.400 gewonden.  Vandaag komen daar opnieuw minstens vijf dodelijke slachtoffers bij.

    Onder de gewonden is ook NOS-reporter Michel Maas, die ook voor de VRT werkt. Hij is in zijn schouder geraakt, maar liet zelf weten dat het naar omstandigheden goed met hem gaat, aldus de NOS. Maas vertelde dat, kort voor hij werd geraakt, er flink werd geschoten in het kamp. Dat gebeurde op zo'n 200 meter bij hem vandaan. Waar de kogels vandaan komen, is niet duidelijk. Doden en gewonden werden afgevoerd.

    Er zijn traangasgranaten afgevuurd op de mensen bij de ingang van de bezette wijk. Ook is er vanaf hoge posities met scherp geschoten.

    Elitetroepen hebben intussen de opdracht gekregen onmiddellijk het vuur te openen op wie brand sticht of wie in het kamp van de roodhemden aan het plunderen slaat.

    Protest in noorderlijke provincies

    Volgens Thaise media is het protest ondertussen overgeslagen naar meerdere noordelijke provincies. Zo is brand gesticht in vroegere overheidsgebouwen in de noordoostelijke provincie Udon Thani. Er zijn banden in brand gestoken en barricades opgeworpen op de belangrijkste wegen.

    HLN.BE

    19-05-2010 om 13:42 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    17-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bobbejaan Schoepen overleden

    BOBBEJAAN SCHOEPEN OVERLEDENNieuws

    17-05-2010 17:21:23
    MBN NEWS BENELUX

    In het Sint-Elisabethziekenhuis in Turnhout is deze voormiddag de Vlaamse artiest Bobbejaan Schoepen overleden. Schoepen, die ook oprichter was van het amusementspark Bobbejaanland in Lichtaart, was gisteren 85 jaar geworden. Deze voormiddag omstreeks 11 uur stierf hij aan een hartstilstand in het Sint-Elisabethziekenhuis in Turnhout.

    Bobbejaan Schoepen is een pseudoniem voor Modest Hyppoliet Joanna Schoepen. Hij was een gevierd Vlaams zanger, gitarist, acteur en kunstfluiter. Bekende nummers van Schoepen zijn onder meer 'De Lichtjes van de Schelde' en 'Café zonder bier'.

    Pionier
    Schoepen was een pionier in de Belgische muziekgeschiedenis. In 1948 was hij de eerste zanger die internationaal doorbrak. Hij was ook de eerste die gebruik maakte van modern materiaal, een eigen toerbus en een systeem van artiestensponsoring. Vanaf de jaren '40 en '50 introduceerde hij ook de eerste Europese countryproducties in de Lage Landen, Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk.

    Bobbejaanland
    Vanaf de jaren '70 legde hij zich louter toe op zijn pretpark Bobbejaanland, dat in 1961 ontstond, waardoor het belang van zijn muzikale carrière op de achtergrond kwam. Bobbejaanland groeide uit tot één van de bekendere parken in Europa, gerund door Schoepen zelf en zijn familie.

    Verkoop
    In 2004 besloot Schoepen, door ziekte getroffen, Bobbejaanland te verkopen. Sindsdien focuste hij zich weer op zijn muziekcarrière. In 2007 ontving hij een 'Lifetime Achievement Award' voor zijn pionierschap in de Belgische muziekgeschiedenis. In 2008 werd hij opgenomen in de Amerikaanse 'Whistlers Hall Of Fame'. In juli 2009 ontving hij het ereteken van Officier in de Kroonorde, uitgereikt aan Belgen met grote artistieke, letterkundige of wetenschappelijke verdiensten

    HLN.BE

    17-05-2010 om 17:21 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    15-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rellen Bangkok lopen uit de hand

    DODENTOL RELLEN BANGKOK BLIJFT OPLOPENNieuws

    15-05-2010 20:32:30
    MBN NEWS WERELD

    Het Thaise leger dreigt ermee geweld te gebruiken om een einde te maken aan de bezetting van de wijk Ratchaprasong in de hoofdstad Bangkok. Intussen heeft het straatprotest tegen de regering in Thailand opnieuw acht mensenlevens geëist.

    "We hebben een plan om Ratchaprasong te ontruimen indien de bezetting niet wordt afgebroken", zo verklaarde woordvoerder Sunsern Kaewkumnerd van het Thaise leger. De autoriteiten hebben nog geen tijdstip voor een interventie vastgelegd. "Het is geen makkelijke operatie. Zonder adequate voorbereiding zullen er meer mensenlevens verloren gaan", legde de woordvoerder uit.
     
    De tegenstanders van de regering barricaderen sinds begin april de commerciële en toeristische wijk Ratchaprasong. De wijk is omsingeld door militairen en de water- en stroomtoevoer is geblokkeerd.
     
    Ook vandaag vonden op sommige plaatsen in Bangkok gewelddadige confrontaties plaats tussen de ordediensten en de zogenaamde roodhemden. Het geweld eiste volgens de hulpdiensten opnieuw drie doden. De voorbije dagen vielen al zestien dodelijke slachtoffers.

    De Verenigde Staten hebben zaterdag bekendgemaakt dat ze een deel van het personeel in de ambassade in Bangkok zullen evacueren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadde ook af om naar Thailand te reizen wegens het oplaaiende geweld.

    HLN.BE

    15-05-2010 om 20:32 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vliegtuigcrash was piloot zijn schuld

    VLIEGRAMP WAS PILOOT ZIJN SCHULDNieuws

    15-05-2010 12:15:57
    MBN NEWS WERELD

    Het lijkt het er steeds meer op dat de crash in Tripoli is veroorzaakt door de piloot, die de positie tot de landingsbaan verkeerd inschatte. Dat zou af te leiden zijn uit analyses van piloten en luchtverkeersleiders

    Toen de piloot dat op het laatste moment wilde corrigeren raakte een vleugel de grond en maakte het vliegtuig een koprol waarna het uiteenspatte.

    Terwijl de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen niet uitsloot dat er terrorisme in het spel was bij de neergestorte Airbus in Tripoli, neigden de meeste luchtvaartdeskundigen gisteren nog in de richting van een technisch probleem. Het neergestorte, zeer moderne toestel was pas enkele maanden oud en had slechts 1.600 vlieguren en 420 starts en landingen op de teller staan. De Airbus A330 is een van de meest verkochte verkeerstoestellen ter wereld.

    Nacht/dag
    Maar volgens de Libische onderzoekscommissie is het dus een menselijke fout. "De piloot heeft geen enkel probleem gemeld. Tot op het laatste moment waren de dingen normaal tussen de piloot en de verkeerstoren", aldus hoofdonderzoeker Dhaou.

    Volgens Rob Hoogvliet, vlieginstructeur en 747-piloot, heeft de landing kort voor zonsopgang mogelijk bijgedragen aan de crash. Hoewel het zicht goed was, werd geland na een zware nachtvlucht. "Door de opkomende zon en heiigheid kan de positie verkeerd ingeschat zijn en de snelheid van het toestel nog te hoog zijn geweest", aldus Hoogvliet in De Telegraaf.

    HLN.BE

    15-05-2010 om 12:16 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    14-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schietpartij in Enschede: 4 doden

    4 DODEN BIJ SCHIETPARTIJ ENSCHEDENieuws

    14-05-2010 16:13:27
    MBN NEWS BENELUX

    Aan de Utrechtlaan in Enschede zijn donderdagavond laat bij een schietpartij vier mensen om het leven gekomen, onder wie de mogelijke dader. De overige drie slachtoffers zijn vermoedelijk familie van elkaar.

    De slachtoffers zijn een 9-jarige jongen, twee vrouwen van 18 en 35 jaar en een 33-jarige man, die door de politie wordt gezien als de mogelijke dader. De vrouwen zijn  zussen en het kind is waarschijnlijk de zoon van de 35-jarige vrouw.

    De politie Twente verwacht in de loop van vrijdagmiddag meer bijzonderheden bekend te kunnen maken over de vondst van de vier lichamen.
     
    De man en de 35-jarige vrouw waren bekenden van elkaar, aldus de politie. Tijdens het incident waren twee andere vrouwen en twee kinderen in de woning aanwezig. Zij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen.
     
    In de woning werd door agenten een vuurwapen aangetroffen. Ook werden er schoten gehoord. De politie kon vrijdagochtend nog niet zeggen welke relatie de 35-jarige vrouw en de man met elkaar hadden en of het omgekomen jongetje een zoon van de man was. Evenmin is bekend of hulpverleningsinstanties op de hoogte waren van mogelijke problemen in de familiesfeer.

    AD.NL

    14-05-2010 om 16:13 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vechtpartij in metro Antwerpen

    2 GEWONDEN NA GEVECHT ANTWERPSE METRONieuws

    14-05-2010 16:04:58
    MBN NEWS BENELUX

    Bij een zware vechtpartij in het Antwerpse premetrostation Groenplaats zijn vanochtend twee jonge mannen gewond geraakt. De twee daders, 17 en 19 jaar oud, zijn gearresteerd en worden vandaag nog voorgeleid.

    Vanochtend kwam het omstreeks 5.45 uur tot een zware vechtpartij in premetrostation Groenplaats. Aan het perron stonden verschillende jongeren te wachten op de eerste tram na een nachtje stappen. Twee jongemannen van 17 en 19 uit Antwerpen en Deurne vielen er twee meisjes lastig. Een man van 19 uit Nijlen vroeg het duo om hiermee op te houden.
     
    De twee pikten dit niet en gingen de man uit Nijlen te lijf met een ijzeren staaf. Hij incasseerde verschillende slagen in zijn aangezicht en één van de agressievelingen probeerde met de staaf in zijn oog te steken. Een vriend van het slachtoffer, een jongeman van 18 uit Grobbendonk, wilde ter hulp schieten, maar ook hij werd zwaar toegetakeld. Omstanders hadden intussen de politie verwittigd en een toegesnelde patrouille kon de twee vechtersbazen oppakken. Het duo wordt voorgeleid.
     
    De twee slachtoffers liepen ernstige verwondingen op aan het hoofd en het aangezicht. Ze werden met ambulances overgebracht naar het Sint-Vincentiusziekenhuis en zijn minstens twee dagen arbeidsonbekwaam.

    HLN.BE

    14-05-2010 om 16:05 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geen Roland Garros voor Kim Clijsters

    GEEN ROLAND GARROS VOR CLIJSTERSSport

    14-05-2010 16:01:0816:01:08
    MBN SPORT EUROPA

    Kim Clijsters moet een kruis maken over haar deelname aan Roland Garros, het tweede grandslamtoernooi van het seizoen dat op 23 mei in Parijs van start gaat. Dat maakte haar management bekend. De Limburgse is onvoldoende hersteld van de voetblessure die ze op zaterdag 24 april tijdens het Fed Cup-duel tegen Estland opliep.

    Een nieuwe scan vanochtend toonde dat de spierblessure goed genezen is, maar ook dat er nog vocht zit in een ondersteunend gewricht van de voet. Dat zorgt er voor dat Kim nog niet pijnvrij kan tennissen. Kim heeft in overleg met haar team dan ook besloten om geen risico's te nemen. Ze wil zich nu 100 procent focussen op het grasseizoen, klinkt het in een communiqué.
     
    "Ik vind het heel jammer om Roland Garros te moeten missen", aldus Kim. "Parijs is zo dicht bij huis dat ik er me altijd een beetje thuis voel. Daar begon het ook allemaal met mijn allereerste grandslamfinale. Maar de pijn in mijn voet houdt me noodgedwongen aan de kant. Ik laat nu alles verder genezen om helemaal fit en klaar te zijn tegen het grasseizoen", aldus Clijsters.
     
    De 26-jarige Clijsters, momenteel het nummer tien op de wereldranglijst, speelt vanaf 14 juni het grastoernooi van Eastbourne als voorbereiding op Wimbledon. Het grandslamtoernooi op het heilige Londense gras wordt van 21 juni tot 4 juli gespeeld.

    HLN.BE

    14-05-2010 om 16:01 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overevende vliegtuigcrash weet niet meer

    9-JARIG OVERLEVENDE VLIEGTUIGCRASH WEET NIETS MEERNieuws

    14-05-2010 12:10:35
    MBN NEWS WERELD

    De 9-jarige Ruben uit Tilburg, die als enige de vliegramp in Libië overleefde, heeft in het ziekenhuis in Tripoli telefonisch contact gehad met een verslaggeefster van dagblad De Telegraaf. De jongen kan zich niets kan herinneren van de crash en hij bleek ook nog niet ingelicht over de dood van zijn ouders en broertje.
     
    Journaliste Jolande van der Graaf belde met een van de behandelende artsen van de jongen, die zijn mobiele telefoon aan de 9-jarige gaf.
     
    "Herinner me niks"
    Ruben vertelde dat hij zich niets van het ongeval kon herinneren en was nog niet op de hoogte gebracht van het verlies van zijn ouders Patrick en Trudy en zijn broertje Enzo (11). Nadat Ruben rond negen uur in de ochtend op de intensive care van een kinderafdeling in een ziekenhuis in Tripoli was gewassen en wat slokjes water en vruchtensap te drinken had gekregen, gaf een van zijn behandelend artsen plotseling zijn mobiele telefoon door.

    De arts liet de jongen enkele minuten met de verslaggeefster van De Telegraaf praten. Bij het horen van zijn naam en de woorden 'Hallo Ruben, kun je me horen?' reageerde de jongen aanvankelijk emotioneel aldus de krant. Maar toen Ruben begreep dat hij geen familie aan de telefoon had, werd hij kalmer. Hij vertelde dat het "best wel goed" met hem ging.
     
    "Benen doen pijn"
    "Het gaat wel, maar mijn benen doen erg pijn", vervolgde het slachtoffertje, dat diverse gecompliceerde botbreuken opliep tijdens de ramp met de Airbus en woensdag een urenlange operatie onderging.

    Ruben kon niet vertellen wat hem was overkomen en wist, volgens de krant door de shock en medicijnen, klaarblijkelijk niet dat zijn vliegtuig was neergestort. "Ik lig in een ziekenhuis. Er zijn hier mannen en vrouwen. Ik weet niet hoe ik hier ben gekomen, ik weet verder niets", zei hij. "Ik wil gewoon doorgaan. Ik wil me wassen, aankleden en dan doorgaan."

    Zoon Kadaffi op bezoek

    Ruben kreeg gisteren in het ziekenhuis bezoek van Saif El-Islam Kaddafi, zoon van de Libische leider Muammar Kadaffi. Ook een medewerkster van vliegtuigmaatschappij Afriqiyah kwam mee.

    Naar huis?
    Wanneer de 9-jarige Ruben van Assouw naar huis komt, hangt af van overleg tussen artsen in Libië en Nederland. Zijn Libische dokter heeft het rapport over de enige overlevende van de vliegtuigcrash van woensdag naar de Nederlandse artsen gestuurd en die hebben mogelijk vandaag overleg over de terugkeer.

    De Libische regering heeft een vliegtuig beschikbaar gesteld dat is voorzien van medische apparatuur waarmee Ruben in de gaten kan worden gehouden. Ook de Libische arts zou dan meereizen. De Libische autoriteiten hebben daarnaast het Nederlandse Landelijk Team Forensische Opsporing (LTFO) officieel gevraagd de slachtoffers van de vliegtuigcrash te identificeren. Niet alleen de Nederlandse, maar ook die met andere nationaliteiten. Uitgezonderd zijn de Libische slachtoffers, dat verwacht Tripoli zelf te kunnen.

    Om daadwerkelijk aan de slag te kunnen met de niet-Nederlanders, moet het team nog wel toestemming krijgen van de betrokken regeringen.

    HLN.BE

    14-05-2010 om 12:10 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    05-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Betogingen Griekenland: 3 Doden

    GRIEKENLAND IN NOOD: BETOGING:3DODENNieuws

    05-05-2010 16:17:04
    MBN NEWS EUROPA


    De betoging in de Griekse hoofdstad Athene tegen de besparingsplannen is helemaal uit de hand aan het lopen. Betogers staken er een bank in brand en daarbij zijn zeker drie mensen om het leven gekomen.

    De aangekondigde 24-urenstaking in Athene, georganiseerd door de grootste vakbonden, is ontaard in zware rellen. Honderden betogers gooiden molotovcocktails naar het parlement en een bankkantoor. Daarbij brak een brand uit in het kantoor. Volgens de brandweer zijn er al zeker drie mensen omgekomen. Het gaat om twee vrouwen en een man. Er zitten nog zeker twintig mensen vast. Het is erg moeilijk om hen te bevrijden door de chaos op de straat.

    De manifestanten hadden daarvoor al geprobeerd om het parlementsgebouw te bestormen. De politie kon dat verhinderen, maar werd wel aangevallen met stokken en stenen. Daarop zouden de ordediensten traangas hebben afgevuurd. Ook elders in de stad werden zware vernielingen aangebracht.

    Tot 40.000 betogers in Athene
    Volgens sommige bronnen zijn er 20.000 tot 40.000 mensen op straat gekomen in Athene. De betogers droegen spandoeken mee die opriepen tot een "strijd tegen de anti-sociale maatregelen" en om "de rijken de crisis te laten betalen". De Europese Unie en het IMF, die een steunpakket van 110 miljard euro ter beschikking houden van Griekenland onder voorwaarde dat het land drastisch bespaart, kregen ervan langs. "Het IMF en Europa beroven ons van een eeuw verworven sociale rechten", luidde het.

    Slechts een begin
    In de Noord-Griekse stad Saloniki zouden dan weer 20.000 mensen op straat gekomen zijn om hun ongenoegen te uiten over de besparingsmaatregelen. Ook daar moest de politie ingrijpen toen rellen uitbraken en werd traangas ingezet.

    Volgens Ioannis Georgakopoulos, docent Nieuw-Grieks aan de KULeuven, is de staking nog maar het begin van het protest. Hij vreest dat het nog erger zal worden als de maatregelen ook effectief uitgevoerd worden. Hij vreest dan ook voor een terugslag voor het toerisme.

    HLN.BE

    05-05-2010 om 16:17 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    04-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koning Fabiola bedreigd

    FABIOLA&CO BEDREIGD MET DE DOODNieuws

    04-05-2010 21:06:38
    MBN NEWS BENELUX

    De redactie van de Franstalige krant Dernière Heure heeft een nieuwe dreigbrief aan het adres van koningin Fabiola ontvangen. Dat melden VTM en RTL-TVi in hun nieuwsuitzendingen. De politie neemt de dreiging ernstig en is een onderzoek gestart, meldt RTL-TVi nog.

    De nieuwe dreigbrief lijkt sterk op de vorige dreigbrief van mei 2009 waarin de koningin bedreigd werd met een kruisboog. Ook in deze brief wordt verwezen naar de nationale feestdag op 21 juli.
     
    In de brief, die vier pagina's telt, schrijft de auteur dat indien Fabiola op RTL niet komt antwoorden op zijn vragen ze zal gedood worden.
     
    Relatie met Tito en dotatie
    De auteur van de brief vraagt zich onder andere af of ze "een buitenechtelijke relatie heeft gehad met de Joegoslavische ex-dictator Tito". Ook de kwestie van de koninklijke dotatie wordt aangehaald.
     
    Dreiging vanuit de lucht
    De briefschrijver verduidelijkt nog dat dreiging "zal komen uit de lucht, dat de politie zal worden verpletterd door een auto en dat er zure regen zal vallen op het defilé".

    HLN.BE

    04-05-2010 om 21:06 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    03-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aanslag op De Crem

    AANSLAG OP PIETER DE CREMNieuws

    03-05-2010 10:30:10
    MBN NEWS BENELUX

    Om 4u30 vannacht heeft een onbekende man een aanval gepleegd op het huis van ontslagnemend minister van Defensie Pieter De Crem (CD&V) in Aalter. De man ramde met zijn wagen het beveiligde hek van het huis en vloog vervolgens meermaals tegen de garage. Niemand raakte gewond. De Crem bleef gezien de omstandigheden koel, bracht zijn gezin in veiligheid en is erin geslaagd de nummerplaat van de auto te noteren. Een verdachte werd gearresteerd, volgens goed ingelichte bronnen zou het een dorpsgenoot van de minister zijn.  Of de man gewapend was? Daar kan ik gezien het politie-onderzoek niets over zeggen. Ik kan u wel vertellen dat het allesbehalve aangenaam was. De tol van het openbare leven zeker? Het was een beangstigende ervaring. Ik heb nogal reflexmatig gehandeld: eerst mijn vrouw en kinderen in veiligheid brengen.  

    Pieter De Crem

    Pieter De Crem getuigt zelf over het beangstigende voorval. "Ik werd vanmorgen vroeg plots wakker door het lawaai van een auto die door het veiligheidshek was gereden en twee, drie keer tegen mijn garagepoort ramde. Ik heb zijn nummerplaat kunnen noteren. De man had dan door dat ik hem gezien had en hij maande me aan me te 'verschuilen'. Ik heb mijn vrouw en mijn kinderen in één kamer samengebracht en even later ben ik de situatie weer gaan inschatten. Ik zag de man weer wegrijden. De politie kwam dan snel ter plaatse."

    Steng beveiligd
    "Of de man gewapend was? Daar kan ik gezien het politie-onderzoek niets over zeggen. Ik kan u wel vertellen dat het allesbehalve aangenaam was. De tol van het openbare leven zeker? Of ik schrik heb gehad? Het was Ik heb nogal reflexmatig gehandeld: eerst mijn vrouw en kinderen in veiligheid brengen. Dat hen niets is overkomen, was voor mij het belangrijkste. Gelukkig is het huis streng beveiligd en is de man niet binnengeraakt."

    Zoektocht
    De politie ging meteen op zoek naar de man die is binnengereden. Rond 8 uur werd dus al een verdachte gearresteerd. Volgens het Gentse parket gaat het om een man uit de streek, goed ingelichte bronnen spreken van een dorpsgenoot uit Aalter. De verdachte wordt momenteel verhoord en de politie voert een sporenonderzoek uit op de wagen, die bij de verdachte thuis werd aangetroffen. Het is nog niet duidelijk of de man zelf met het voertuig reed en wat zijn motieven kunnen zijn.

    Bijzonder agressief
    De bestuurder van de wagen moet bijzonder agressief en met een grote snelheid gereden hebben, want de woning van De Crem ligt in een bocht en de afstand tussen het beveiligingshek en de garagepoort bedraagt ongeveer tien meter. De garagepoort van de minister is aan vervanging toe, het gebouw zelf moet niet worden gestut.

    De aangekondigde persconferentie van de lokale politiezone Aalter-Knesselare om 11 uur gaat niet door.

    HLN.BE

    03-05-2010 om 10:29 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Obama betrokken in seksschandaal

    SEKSSCHANDAAL ROND BARACK OBAMANieuws

    07-05-2010 19:57:00
    MBN NEWS WERELD

    Volgens het Amerikaanse blad the National Enquirer zou de Amerikaanse president Barack Obama sinds 2004 een buitenechtelijke relatie hebben met de 35-jarige Vera Baker.

    De twee zouden volgens het blad recent in een hotelkamer in Washington een ontmoeting hebben gehad, en daar zou bewijs van bestaan in de vorm van een video. Die is voorlopig nog wel niet boven water gekomen.

    Obama en Baker kennen elkaar al sinds 2004, toen Baker geld ronselde om Obama verkozen te krijgen als senator voor de staat Illinois. Ze zou destijds ontslag hebben moeten nemen omdat Michelle Obama lucht zou hebben gekregen van de wel zeer innige verhouding tussen Baker en haar Barack.
    De National Enquirer zegt het verhaal ondermeer bevestigd te hebben gekregen van de limousinechauffeur die in 2004 Vera Baker naar het hotel van Barack Obama reed, het Hotel George in Washington.

    VERA BAKER
     is dus een voormalige fondsenwerfster. Met Muthoni Wambu richtte ze in 2000 Baker Wambu & Associates op om fondsen te werven voor de campagnes van zwarte politici. Zo werd ze in 2004 Finance Director in de campagne van Barack Obama om verkozen te worden als senator voor Illinois. Ze was ook assistent politiek directeur van het campagnecomité van de Democratische partij bij de volgende senaatsverkiezingen.
    Baker is geboren en opgegroeid in San Francisco. Ze heeft een indrukwekkend CV: universitaire diploma's in "political, legal and economic analysis" en "African American studies" alsook een "Masters of Art in political science".
    In 2006 stopte Baker met fondsenwerving. Ze ging aan de slag voor Alta Capital Group, een beurshandelaar gespecialiseerd in obligaties. Daarna stichtte ze Cape Caribbean,

    HLN.BE

    03-05-2010 om 00:00 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    02-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Desmet geplaatst voor EK atletiek barcelona

    DESMET NAAR EK ATLETIEK IN BARCELONASport

    02-05-2010 11:33:44
    MBN SPORT EK ATLETIEK 2010

    Pieter Desmet heeft gisteren op de Payton Jordan Cardinal Invitational in het Amerikaanse Stanford de limiet gelopen op de 3000m steeple voor het komende EK atletiek in Barcelona (26/07-01/08). Met een tijd van 8:32.28 dook hij nipt onder de limiet van 8:33.00.
     
    7 atleten, 1 team
    Met Desmet erbij hebben nu al 7 individuele atleten en 1 team voldaan aan de selectiecriteria voor het EK. De Belgische ploeg bestaat voorlopig uit Kevin Borlée (400m), Hans Janssens (marathon), Kevin Rans (polsstok), Svetlana Bolshakova (hink-stap), Sara Aerts (zevenkamp), Hans Van Alphen (tienkamp), Pieter Desmet (3000m steeple) en de mannenploeg op de 4x400m.
     
    Eveneens in Stanford liep Thomas Matthys gisteen een tijd van 1:48.38 op de 800m. De EK-limiet bedraagt 1:46.80.

    HLN.BE

    02-05-2010 om 11:33 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Usain Bolt loopt 4de snelste tijd op 200m

    BOLT LOOPT 4DE SNELSTE TIJD OOIT OP 200MSport

    02-05-2010 11:28:34
    MBN SPORT ATLETIEK

    De Jamaicaan Usain Bolt, regerend olympisch kampioen, wereldkampioen en wereldrecordhouder op de 100m en de 200m, heeft zaterdag op de atletiekmeeting in Kingston de 4de snelste tijd ooit gelopen op de 200m. Met een tijd van 19.56, gelopen bij een tegenwind van 0,8 m/s, bleef hij 37 honderdsten boven zijn eigen wereldrecord (19.19).
     
    Bolt won zaterdag voor de Amerikanen Wallace Spearmon (19.98) en Ryan Bailey (20.43). Hij heeft nu 4 van de 5 snelste tijden ooit (de Amerikaan Michael Johnson liep op de Spelen in 1996 een tijd van 19.32) en 6 van de 10 snelste.

    HLN.BE

    02-05-2010 om 11:28 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zware aanslag New York vermeden

    NEW YORK ONTSNAPT AAN BLOEDIGE AANSLAGNieuws

    02-05-2010 11:01:45
    MBN NEWS WERELD

    De politie van New York heeft zaterdagavond (plaatselijke tijd) Times Square ontruimd nadat ze een bomauto in de gaten kreeg. Duizenden toeristen en bezoekers van de omliggende theaters moesten het voor zijn lichtreclames beroemde plein midden in Manhatten verlaten. Volgens burgemeester Michael Bloomberg is de stad ontsnapt aan een ontploffing die "mogelijk zeer dodelijk" had kunnen zijn.

    "Het ziet ernaar uit dat vanavond een tragedie is vermeden, dat een autobom niet is ontploft op een drukke zaterdagavond", zei Bloomberg op een persconferentie.

    Een Vietnamese T-shirtverkoper verwittigde zaterdag rond 18.30 uur een politieagent dat er rook opsteeg van de achterbank van een op 45th Street geparkeerde donkerblauwe Nissan Pathfinder, een in de VS populaire SUV-wagen. De politie nam geen risico's en besloot daarop de directe omgeving te ontruimen. Een brandweerman die snel ter plaatse was, zag een flits in de wagen, maar tot een echte ontploffing kwam het gelukkig niet. Ondertussen kwam de ontmijningsdienst ter plaatse om de wagen onderzoeken.

    Explosieven gevonden
    Springstofdeskundigen onderzochten het verdachte pakket. Er bleek inderdaad sprake van explosieve elementen in de wagen, met propaanflessen, een of ander poeder, brandstof en een timer in de vorm van een klok waaraan draden gekoppeld waren. Experts spreken van een amateurbom, maar die had toch heel dodelijk kunnen zijn.

    Terrorisme?

    "Het onderzoek is lopende. We vonden een bomauto, maar zien tot nog toe helemaal geen motief. Er werd nog niemand aangehouden", zei NYPD-woordvoerder Paul J. Browne. De politie bekijkt de beelden van veiligheidscamera's. Een andere agent verklaarde dat om de een of andere reden de ontsteking "de lading niet heeft kunnen activeren". Sommige getuigen zouden een man de auto hebben zien ontvluchten. Volgens een federale ambtenaar zou het niet gaan om een terroristische aanslag.
     
    "Andere Broadway-show"

    Broadway werd tussen de 43ste en 46ste straat versperd. Vele kijklustigen verdrongen zich aan de dranghekkens om met gsm's, fotocamera's en filmcamera's beelden te schieten van de ter plaatse gekomen politie- en brandweerwagens. "Het is eens een heel andere show", zei een toeriste die wegens de wegversperring niet naar een musical kon.

    Ook de gigantische speelgoedwinkel 'Toys R Us' werd ontruimd, net als een Footlocker en een McDonald's in de buurt. Zaterdagavond is het altijd superdruk op het bekende en erg toeristische Times Square.

    HLN.BE

    02-05-2010 om 11:01 geschreven door mbn  


    >> Reageer (0)


    Foto

    Inhoud blog
  • MBN NIEUWS BLOG STOPT
  • Geen tijgertje in 3de reeks Oh Oh ...
  • Rihanna naast Madonna en Michael Jackson
  • Auto van vader uitgemoord gezin terug gevonden
  • Tia Hellebaut terug?
  • Deze week in tv familie
  • Deze week in story
  • Franse politie vindt heel gezin dood terug in tuin
  • Sportvliegtuigje neergestort in Genk
  • Verkeershinder richting zee door warm weer
  • Jongeren vallen opnieuw bus aan in Borgerhout
  • Madrid wint tegen Barcelona
  • Grootmoeder Wouter Beke overleden
  • Misdienaar Vangheluwe pleegt zelfmoord na misbruik
  • SBS Belgium verkocht
  • Japan herdenkt natuurramp
  • De Crem houdt Cyprus-trip tegen
  • Winkelcentrum Alphen voorlopig dicht
  • Dader schietpartij Alphen had al jaren zin om mensen dood te maken
  • Veel mensen op bijeenkomst Alphen
  • Dader bloedbad winkelcentrum zat in instelling
  • Johan Vansummeren wint Parijs-Roubaix 2011
  • Potestactie aan IKEA in Zaventem
  • Stand van zaken 24u na bloedbad Alphen
  • Kiptoo wint marathon van Parijs
  • Netanyahu dreigt met meer geweld
  • 100de doden en gewonden bij protest Jemen
  • Weer mensen op Tahrirplein
  • Mensen gaan kring vormen aan winkelcentrum
  • Polen herdenken 1ste verjaardag vliegramp Smolensk


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs