agenda

Voor de georganiseerde uitstappen naar de Grinta en Vlaamse bergen bezoek de agenda !

Welkom op de site van de Yzertrappers !
Inhoud blog
  • mededeling
  • Brrrrrrr
  • Het verschil
  • Verslag van de B-tjes
  • Het wordt echt fietsweer !
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Yzertrappers
    Fietsclub Beerst-Keiem
    17-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frisjes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Wat kan er nog ontspannender zijn dan een frisse rit op zondagmorgen?
     Per week voelde je hoe snel wij de zomer  achter ons moesten laten, vandaag voelde je hoe dicht wij al weer voor de winter staan. En hoe eigenaardig een mens toch in elkaar steekt, het is precies alsof het tempo met het seizoen moet meegaan. In het voorjaar moet het steeds sneller gaan en soms is het zelfs alsof het om een wedstrijd gaat, in het najaar gaat het er per week rustiger aan toe. Het lijkt alsof het tempo aan het verwelken is net zoals de bladeren van de bomen. Een rustig toertje dat begon bachten de kupe en verder ging door het houtland was een opsteker voor hart en longen.

    17-10-2010 om 22:01 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    11-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zo'n sfeer .....
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Was het nu het mooie weer of wat ook in elk geval de sfeer zat er weer goed in. Er werd een rustig tempo aangehouden en iedereen was maar aan het praten en toen een 10 tal km waren afgelegd brak de ketting van Nico. Geen zorg Nico schakelde een hulplijn in en die zou wel thuis geraken. Wij de fiets weer op, weer genieten van het mooie fietsweer, weer 10 km afgelegd, Franky plat. Geen zorg de  dokter van dienst deed zijn steriele handschoenen aan en samen met zijn assistent Franky zorgde hij voor een vlotte  en goed geslaagde ingreep.

    Bijlagen:
    101010b.JPG (543.4 KB)   
    101010c.JPG (502.1 KB)   
    route101010.jpg (238.7 KB)   

    11-10-2010 om 20:54 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De omgekeerde krekedale
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Om een graantje mee te pikken van de open bedrijvendag werd besloten het bouwmaterialenbedrijf van Willaert in Koekelare te bezoeken. Wij wilden eens zien waar en hoe onze voorzitter zijn  fysieke conditie op peil houdt. Noël bracht ons op het idee de krekedaleroute omgekeerd te doen om zo Koekelare op het einde van de rit te kunnen aandoen. Het leek precies een seizoensafsluiter, wij waren dit jaar begonnen met de krekedaleroute in de juiste richting en nu omgekeerd was precies alsof wij een deur dichttrokken na een mooi en geslaagd seizoen. Hoewel wij de route uit onze broekzak kennen was het toch goed uitkijken waar naartoe en dan nog waren wij soms verkeerd. In Koekelare liet André ons voelen dat het hem pijn deed niet te kunnen mee fietsen... hij moest er de bezoekers te woord staan. Ondertussen is het niet meer mogelijk om op donderdagavond te fietsen. Op zondag gaan wij door in clubverband tot 7 november, enkele dagen later sluiten wij het seizoen af met een gezellig feestje.

    04-10-2010 om 00:00 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    19-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Autoloze zondag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Prachtig fietsweer en een toffe groep heeft weer eens gezorgd voor een heel mooie voormiddag. De autoloze zondag bracht ons op het idee om ne keer naar Brugge te fietsen. Zo door die straatjes rondtoeren in groep en met de koersfiets heeft wel iets speciaals. Voor de vele wandelaars was het precies een attractie. De terugweg langs het kanaal naar Oudenburg en dan via Leffinge, Zevekote over Zande met een stevige wind op kop zorgde wel voor enkele verzuurde benen, tja 86 km is ook niet niks hé.    

    Bijlagen:
    route 19-09-2010.jpg (340.5 KB)   

    19-09-2010 om 00:00 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    15-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het blijft maar lukken om te fietsen
    Wie van ons over die konijnepoot beschikt of wie van ons die eieren naar de arme klaren draagt of wie wat dan ook doet, in elk geval lukt het ons altijd om op zondag én op donderdag onze hobby te beleven. Vorige donderdag zat de vlam er weer zo goed in dat het zelfs donker was toen wij aankwamen aan de Kroeg. En zondag hebben wij dan als een soort verzamelwerk van het seizoen eens alle heuveltjes opgezocht die onze fysiek dit jaar hebben opgekrikt. Zo ging het van de Pluimstraat naar het Esenkruis dan via de Schoorlingstraat naar 't verbrande, vervolgens Houthulst, 't Koeje, keuneleute zo tot Westrozebeke, Langemark en dan die vervloekt lange stokstraat in Klerken omhoog... Niemand kwam echt in de problemen zelfs al was er iemand bij die maar om 6 u in de morgen zij  bed had gezien, chapeau wi... Voor donderdagavond belooft de weermaker een droge westenwind van 3 bft , ideaal om een 40 tal km uit de wind te kruipen, behalve voor die eerste dan natuurlijk.

    Jordy maakt er ondertussen ook weer een schitterend seizoen van , iedere zondag stuurt hij een smsje met het verslag van de koers en bijna telkens lees je tussen de regels door dat hij en zijn ploegmaat de koers hebben gemaakt, aangevallen hebben of de aanvallers  hebben gepakt en bijna iedere zondag wint er een van hen.

    Tot donderdag  

    15-09-2010 om 08:44 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    09-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Profiteren
    Vanavond gaan we wél fietsen, de weerstations voorspellen droog weer en een heldere hemel voor vanavond en morgen. Om 19 u aan de kroeg, profiteer ervan het loopt op een einde voor wat betreft de ritten op donderdagavond.

    De bestuursleden zijn in volle voorbereiding van het 10 novemberfeest, wij maken er weer iets leuk en lekkers van . . . .

    Wie interesse heeft om volgend seizoen mee te gaan fietsen in het zuiden (cfr Mont Ventoux) , laat het zo spoedig mogelijk weten. Er zal een infoavond worden gehouden in de loop van volgende maand waarop u dan wordt uitgenodigd. Er staat nog niks vast behalve de datum en dat zal net zoals vorig jaar vertrekken zijn op Ons Heer Hemelvaart en terug de zondagavond (zonder tegenslag rond 6u)

    Hou alvast ook de eerste zondag van juli 2011 vrij (met partners). . . surprise

    09-09-2010 om 09:11 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    07-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ideaal over de ganse lijn
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het was niet enkel ideaal fietsweer, het was bovenop nog een pittig ritje met tal van lichte hellingen die al snel in de kuiten kropen. Een 80 tal km genieten met een tussenpauze van een 10 tal minuten ( om tevergeefs de computer van Geert te zoeken) maakte er weer een een gezellige zondagvoormiddag van. Zo zien we maar dat degenen die de avond voordien zijn uitgegaan en het bed boven de fiets verkozen weer eens mis waren.

    Voor wat betreft donderdagavond volg je best de site, ze beloven geen al te mooi weer en het wordt al vroeger donker. Maar als het een beetje kan gaan wij er toch tegenaan !

    Bijlagen:
    route 05-09-2010.jpg (336.9 KB)   

    07-09-2010 om 10:09 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Genieten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een oranje zon die de indruk gaf vermoeid te zijn van de hele zomer te werken (alhoewel) deed haar best om ons gisteravond te laten genieten van het mooie najaarsgevoel. Een rustige fietsrit langs allerlei binnenroutes  doorheen het houtland zorgde voor een uiterst aangename sfeer en leuke babbeltjes. De pittige klimpartijen tussenin waren de oorzaak van de stillere momenten.... 
    De penningmeester maakte er ons attent op dat 10 november zo heel zachtjes dichterbij komt en het is dus tijd voor de bestuursleden om de aan de slag te gaan en er een tof feest van te maken.
    Wie ideeën heeft over de uitstap van volgend jaar of wie wil meegaan laat het zo spoedig mogelijk weten. Op 10 november zouden wij toch graag al een tip van de sluier oplichten over het waarheen en hoe.  

    03-09-2010 om 09:10 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.wij rijden vanavond
    Vanavond profiteren wij nog eens van het mooie septemberweertje en gaan de fiets op. 's Avonds wordt het al vlug donker en dus proberen wij stipt om 7 u te vertrekken om voor valavond toch wat kilometertjes in de benen te hebben.

    02-09-2010 om 09:25 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gekregen van een fan van de Yzertrappers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zondag was de opkomst zoals verwacht eerder gering. Voor iedereen die met de landbouw te maken had was het werken geblazen. De typisch belgische zomer zorgt ervoor dat het oogsten moet gebeuren op de paar droge dagen tussenin de regendagen. Verschillende Keiemnaars waren zondag voormiddag reeds in de ban van de kermis en lieten de fiets genieten van de zondagsrust. Blijkbaar zat er bij diegenen die toch hebben gereden niemand met superbenen. De Krekedaleroute (slechts 58 km) werd dan ook afgelegd op een rustig tempo.
    Dat de Yzertrappers een leuke bende zijn weten de leden allemaal maar dat er buiten onze groep zoveel aanhangers zijn dat kunnen wij alleen maar vermoeden aan de hand van het aantal bezoekers van de website (bijna 5000)
    Mooi was het te zien dat zo'n fan van onze groep foto's doorstuurde van de "Guido Belcanto klassieker" die maandag werd gereden en waar Andy en Stefaan aan hebben deelgenomen. Met een gemiddelde van meer dan 36 km p/u kwam Andy in de eerste 60 aan de meet . Stefaan deed het iets rustiger aan maar zat toch in de eerste helft van de 493 deelnemers.
    Kurt we zien ernaar uit dat je met ons meerijdt... om 9 u in Beerst zondag?

    Bijlagen:
    !cid_image001_jpg@01CB4475.jpg (126.3 KB)   
    !cid_image002_jpg@01CB4475.jpg (145.2 KB)   
    !cid_image003_jpg@01CB4475.jpg (166.6 KB)   
    !cid_image004_jpg@01CB4475.jpg (158 KB)   
    !cid_image005_jpg@01CB4475.jpg (135.5 KB)   
    !cid_image006_jpg@01CB4475.jpg (164.6 KB)   
    !cid_image008_jpg@01CB4475.jpg (133.9 KB)   
    !cid_image012_jpg@01CB4475.jpg (179 KB)   
    !cid_image014_jpg@01CB4475.jpg (131.9 KB)   
    !cid_image015_jpg@01CB4475.jpg (139.2 KB)   

    25-08-2010 om 23:31 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En maar fietsen...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hoe ze het hierboven regelen weet niemand maar dat ze de Yzertrappers gunstig gezind zijn is wel een feit. Zondag was het voor de  groep een makkie om in het spoor van een paar kloeke koptrekkers de stevige bries te trotseren. Dan werden de hemelsluizen voor een dag of drie open gezet om dan tegen donderdagavond opnieuw de hemel open te trekken  zodat wij in een zomerse sfeer onze hobby naar hartelust konden beleven. Zondag aanstaande starten wij in Beerst om 9 u en kiezen wij als eindbestemming Keiem om daar een voorproefje mee te pikken van de lokale kermis.
     

    20-08-2010 om 08:16 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mountainbike-team 't Houtland
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een mooie zondagmorgen leidde ons naar Koekelare om daar deel te nemen aan een 75 km lange rit ingericht door het "Mountainbike-team 't Houtland" . Een mooi foutloos uitgezet parcours van Koekelare tot Boezinge Langemark naar Merkem om dan langs de Yzer tot in Tervaete terug naar Beerst te rijden. Donderdag ging het er krachtiger aan toe. Een paar kloeke trekpaarden trotseerden de nogal stevige tegenwind tegen meer dan 30 per uur. Op de terugweg werd het geweer van schouder veranderd en kwamen zij die zich goed hadden verscholen in het begin naar voor om dan het gaspedaal dieper te drukken. Het woordje "Rustig...." was niet van toepassing dus kon iedereen zich vinden in het tempo.

    09-08-2010 om 08:59 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zomers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De hele zomer lang reeds zijn de weergoden ons goed gezind. Zo was het ook gisteren weer zalig om te fietsen, een 74 km lange tocht doorheen het achterland van de kust en langs mooie baantjes waarvan bijna niemand het bestaan ervan afwist zorgde voor een tevreden bende. Een lekker frisdrankje pal onder de toren van Stuivekenskerke was een lekker meegenomen intermezzo. Zij die terugkwamen uit vakantie hadden veel te vertellen over hun uitstap. Opvallend was dat er verschillende mensen hun vakantie zo hadden geregeld dat een bezoek aan de Mont Ventoux toch ergens in hun programma paste. Mooi was het dan ook om hun verhaal te horen. 

    Bijlagen:
    route zo 01-08-2010.jpg (333.3 KB)   
    wimventoux1.JPG (218.7 KB)   
    wimventoux2.jpg (637 KB)   

    02-08-2010 om 13:20 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    27-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weeral zo mooi
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De verlofperiode zorgt vaak voor een kleinere groepmaar het was daarom niet minder plezant. Bij perfect fietsweer zijn wij over Vladslo, Werken, Zarren, Houthulst, Staden, Westrozebeke, Boezinge, Langemark, Bikschote en Merkem naar Diksmuide gereden. Rik was de pechvogel van de dag met 2 platte banden. De thuisblijvers of zij die met Okra zijn meegegaan of zij die slecht om 5 u zijn thuis gekomen en iedereen die er niet bij kon zijn had ongelijk want het was weer zo mooi.  

    27-07-2010 om 10:00 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    24-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Om van te snoepen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De sfeer die in de ploeg heerste was weer van het hoogste niveau. Al van in het begin voelde iedereen zich ontspannen en los. Bert die van plan  was de route te bepalen moest zijn plannen aanvullen met het gaan bekijken van het zigeunerkamp langs de autostrade. Het werd een prachtig parcours langs Schore naar St (Jocobs)Pieterskapelle, Zevekote, Snaaskerke, Leffinge, Nieuwpoort, St Joris, Pervijze en terug naar de Kroeg om daar op de buitenterras te genieten van de mooie zomeravond. Tot zondag 8.45 in Keiem 9 u in Beerst.

    24-07-2010 om 06:44 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gezellig fietsen

    Het mooie weer zorgde voor een grote opkomst om een geplande rit van meer dan 100 km af te leggen. Het werd een rustige rit waarbij iedereen goed kon volgen. De groep bleef dan ook op ieder moment samen. Het is vooral aan de voorzitter te danken dat koersen heeft moeten plaatsmaken voor gezellig fietsen. En tegen een gemiddelde van 29,8 met inbegrip van de Casselberg kun je nu toch ook niet zeggen dat er zo traag gereden werd.
    Donderdag gaan wij er opnieuw tegenaan, we verzamelen om 19 u aan De Kroeg...

    Bijlagen:
    route 17-07-2010.jpg (503.8 KB)   

    20-07-2010 om 15:04 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Heerlijke avond
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na een beetje zoekwerk om elkaar te vinden werd met 20 man zo'n 53 km afgelegd bachten de kupe. Met een stevig eindspurtje kwamen wij aan in de kroeg waar de lokale pers een groepsfoto heeft vastgelegd. Normaal gezien halen wij  de krant pas binnen 14 dagen. Eerst geniet de regionale pers van een paar weken verlof. Daarna werd het een gezellig samenzijn. Kortom het was een heerlijke avond.
    Zondag vertrekken wij zeer stipt om 8.30 in Keiem en om 8.45 in Beerst voor een trip naar de Vlaamse bergen. Voor wie denkt dat het klimmen te zwaar is voorzien wij wel een alternatieve route. 

    17-07-2010 om 12:42 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De koekelare route
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Bij het begin van de vakantie worden steeds talrijke evenementen georganiseerd. De stralende hemel was voor iedere organisator een schot in de roos, het straatpatroon was zondag dan ook bezaaid met fietsers.  Wij volgden een route van een 60 tal km uitgestippeld door de Hertogvrienden van Koekelare (cfr. Franky)  :
    Eerst naar Koekelare in 't Kroegje om de routegegevens op te halen, dan terug naar Keiem. Dan uitkijken naar de gele markeringen op de grond; niet zo evident ...,soms wel eens te laat ook.

    Eerste helft van de rit vrij veel tegenwind, toch pittig tempootje.
    Na een 20 tal km had Wim weer zijn stuur in zijn handen.
    Na een kwartiertje 'puzzelwerk' kon Franky zijn stuur opnieuw fixeren
    (waarvoor dank Franky).

      Het werd een leuk toertje waarbij iedereen vrij vlot kon volgen.
    We waren ruim op tijd in de kroeg waar we een drankje te goed hadden van
    onze jarige barkeeper.
    En ja onze
    Jordi... KAMPIOEN van West Vlaanderen. Zondag won hij in de spurt met zes lengtes voorsprong op het peleton. In de voorafgaande tijdrit werd hij al 2° op 1 seconde. Proficiat Jordi en op naar het Belgisch kampioenschap.

    Donderdagavond om 9 u haar gekamd en tanden gepoetst voor de foto .

    13-07-2010 om 00:00 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Persvoorstelling
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Let op : Volgende week donderdag 15 juli om 9 uur wordt een foto gemaakt van de groep in onze nieuwe uitrusting.

    Donderdag starten wij zoals gewoonlijk om 7 u en proberen terug te zijn tegen 8.45 u. Degenen die niet kunnen mee fietsen komen tegen 8.45 u naar de Kroeg om te genieten van de aankomst van hun clubgenoten.
     Probeer er zeker bij te zijn .

    Laat ons hopen dat de foto van de persfotograaf beter lukt dan hetgeen ik er gist avond kon van bakken. Een 20-tal mensen en een schitterende zon moesten een prachtige foto opleveren maar de wonderen van de electronica dachten er anders over. De lens was aangeslagen in ik dan ook, het fotoapparaat dat achteraan in mijn truitje zat was blijkbaar niet gediend met mijn zweet.

    De rit van gist verliep vlekkeloos, de bende bleef mooi samen maar hield er toch een vlot tempo op na. Iedereen kon probleemloos volgen. Na een pittige eindspurt zorgden Danny en Conny voor het herstel van het opgelopen vochtverlies. Weer eens een geslaagde uitstap.  Zondag beloven ze mooi weer en dus gaan wij er weer tegenaan.

    Bijlagen:
    route 08-07-2010.jpg (234.6 KB)   

    09-07-2010 om 19:09 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    05-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De perfecte zomerrit.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Met een aangename temperatuur, een stralende zon en bijna geen wind ( het perfecte weer dus) gingen wij de baan op . Op een rustig en vlot tempo werden zo'n dikke 60 km afgelegd. De Yzer en de Lovaart zorgden voor het frisse gevoel, de Yzertrappers zorgden voor het goed gevoel en Ludwine zorgde voor het veilig gevoel. Een deftige eindspurt zorgde voor de room op de taart. Wat kan een mens zich nog beter indenken de zondagvoormiddag.....
    Ook Jordi is aan een goed seizoen bezig, vorige week 2° en zondag 3° wat een prestatie!

    Bijlagen:
    04-07-2010 kaart.jpg (192.2 KB)   

    05-07-2010 om 19:25 geschreven door Yzertrappers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!