Deze rit begon met een lichte daling tot aan de voet van een beklimming die wel goed was voor 35km, deze beklimming ging de eerste 27 km over 1 a 3%, om daarna de laatste 8 km over te schakelen tussen de 7 a 10%, ik kan wel zeggen dat je de eerste 27km zeker voelt als je aan de steilere stukken begint van deze beklimming. Nadien genoten van een mooie afdaling, deed wel is deugd na al het klimwerk van de afgelopen dagen, maar de Alpen geven zich niet zomaar gewonnen, dus stonden ons er in totaal nog 3 beklimmingen te wachten vandaag, opeens in de verte zagen we de Mont Ventoux verschijnen, altijd leuk om deze berg te zien. Hiervoor komen we nog is een andere keer terug :)
Na de tweede tussenstop lieten we de Alpen helemaal achter ons en schoten we in dalende lijn richting Arles, naarmate we verder richting de zee trokken kregen we ook weer te maken met de temperaturen die hier niet normaal zijn. De temperatuur van vandaag schommelde vlot rond de 40 graden, zelf een thermometer gezien die 42° aan gaf....Dat belooft voor de komende dagen...De laatste 10 Km van deze trip waren ook zwaar, de wind kwam hier vol van voor, dus van rustig binnen rijden was er weer geen spraken.
De totale ritafstand was 186 Km
Dag 10: Arles - Narbonne
Deze rit is qua hoogtemeters het minste van allemaal maar denk dat de temperatuur en de wind misschien de grootste spelbrekers gaan zijn.


|