Inhoud blog
  • Startdag Natuurpunt Leuven en Algemene Vergadering
  • Al gaat de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar wel
  • Misbegrepen biodiversiteit, oorzaak van misverstanden en onnodig getwist? Of begin van een betere verstandhouding?
  • Verdraaiing van de feiten
  • Maak van deze Vlaamse regering een pluspunt voor de natuur
  • De jacht op de Vlaamse vos: weer een blunder van onze Vlaamse Minister van “Leef”milieu.
  • Zijn de Dino’s uitgestorven?
  • Natuurindicatoren 2010
  • Politiek café: biodiversiteit in Vlaanderen
  • Oostelijke ondersoort van de Poema uitgestorven.
  • Driedubbele hakbijl voor milieu en natuur
  • Van 18 tot 29 oktober gaat er in Nagoya (Japan) de tweejaarlijkse internationale top door van de VN Conventie over Biologische Diversiteit (CBD
  • Europa bezwijkt onder de Canadese druk om de voorwaarden te versoepelen waaronder olie gewonnen uit teerzand mag ingevoerd worden.
  • Foto
    Laatste commentaren
  • vijvers van bellefroid (meme)
        op De Vijvers van Bellefroid kunnen een mooi stukje natuur worden
  • vijvers van bellefroid (tibe )
        op De Vijvers van Bellefroid kunnen een mooi stukje natuur worden
  • BELLEFROID (elbi)
        op De Vijvers van Bellefroid kunnen een mooi stukje natuur worden
  • Vijvers Bellefroid (Bellefroid Ria)
        op De Vijvers van Bellefroid kunnen een mooi stukje natuur worden
  • foto's en meer info over de gebeurtenissen (Pieter-Jan Van de Velde)
        op De Peruaanse regering klaagt Indianenleider Pizango aan wegens gewelddadig verzet tegen de ontginning van het regenwoud, na de dodelijke rellen met de politie. De Indianen eisen respect voor hun gronden en het milieu.
  • Rondvraag / Poll
    Kan en moet de stad meer doen opdat de stadsdiensten en de inwoners energie kunnen besparen
    Ja
    Neen
    Bekijk resultaat

    Zoeken in blog

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    parkinson_vincent
    www.bloggen.be/parkins

     

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Yves Vanden Bosch

    14-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Transitie duurzame samenleving vergt lokale energiebedrijven
    Gemeenten moeten de opbrengst van de verkoop van de Nederlandse energiebedrijven investeren in nieuwe, lokale energiebedrijven. Tegelijkertijd moeten alle daken van panden in stedelijke gebieden genationaliseerd worden. En we moeten 'slow buildings' introduceren. Dit soort maatregelen zijn noodzakelijk wil Nederland de transitie naar een duurzame samenleving maken, volgens Ronald Rovers. Hij poneerde deze stellingen bij zijn inauguratie als lector Gebouwde Omgeving en Regionale Ontwikkeling bij Hogeschool Zuyd. In zijn inaugurale rede beredeneerde hij ook dat Limburg zich moet opmaken voor de opvang van klimaatvluchtelingen uit de Randstad.

    Ronald Rovers werd vrijdag 3 april jongstleden officieel geïnstalleerd als lector bij Hogeschool Zuyd. Hij gaat zich richten op transitie van een samenleving die gebaseerd is op fossiele voorraden naar een maatschappij die alleen hernieuwbare energiebronnen en materialen inzet. Rovers onderzoekt welke effecten dit heeft op de gebouwde omgeving en hoe deze er in 2030 moet uitzien.

    Grenzen bereikt
    Volgens de lector loopt de wereld met zeven miljard mensen die een westers consumptiepatroon nastreven tegen de grenzen aan. We stevenen af op een crash. De enige oplossing is hernieuwbare energie en materialen. Om de transitie naar een duurzame samenleving te realiseren, moet er niet alleen geïnvesteerd worden in andere technologie, maar ook in andere processen, nieuwe diensten, andere sociaal-culturele en institutionele systemen en zullen we anders tegen zaken als bezit moeten gaan aankijken.

    Zo adviseert hij gemeenten om het geld dat ze krijgen als Essent en Nuon worden verkocht, te investeren in nieuwe, lokale energiebedrijven. Die gaan de zonnecellen in een wijk beheren. "Dat kan veel effectiever  op wijkniveau dan dat je het aan particulieren overlaat." Hij pleit voor nationalisatie van alle daken in stedelijke gebieden. Die kunnen benut worden voor het plaatsen van zonnecellen, en kassen. Want ook urban farming, het verbouwen van voedsel in de stad, zal noodzakelijk worden: "Steden zijn de meest kwetsbare plekken van de samenleving."

    "We moeten in plaats van jagers en verzamelaars van fossiele bronnen, zaaiers en oogsters van hernieuwbare bronnen worden. Grondstoffen en ruimte moeten we gaan managen."

    Limburg goed op weg
    De titel van de inaugurale reden is Bouwen op het Eiland Limburg. Rovers vindt dat de provincie Limburg goede keuzes maakt op weg naar een duurzame samenleving. "In tal van nota's kom ik de juiste sleutelwoorden tegen. Maar er worden onvoldoende targets gesteld." Om 20% reductie in 2020 te bereiken, moet je minstens 25000 woningen per jaar 40% zuiniger maken.  
    De bevolkingskrimp in Limburg ziet hij eerder als een zegen dan als een ramp. Dit schept kansen voor de transitie. Bovendien creëert het ruimte om de klimaatvluchtelingen uit de Randstad op te vangen. Want die gaan komen, is de overtuiging van de lector Gebouwde Omgeving en Regionale Ontwikkeling.

    "De permafrost in Groenland en Antartica smelt. De dreiging van abrupte  zeespiegelstijging is realiteit. Zelfs al stijgt de zeespiegel niet, de dreiging alleen al zal voor een uittocht uit Holland zorgen. Mensen in de Randstad gaan beseffen dat het niet handig is zeven meter onder NAP te wonen." Drijvende steden vindt hij een verkeerde oplossing. Die vragen namelijk grote hoeveelheden staal en beton. En om dat te maken, heb je naast schaarse grondstoffen enorm veel energie nodig, en die processen hebben juist schaarste en klimaatproblemen veroorzaakt.

    De Wijk van Morgen
    Samen met drie andere lectoren speelt Ronald Rovers een belangrijke rol in de verdere ontwikkeling van De Wijk van Morgen, een ambitieus project van Hogeschool Zuyd dat met studenten en marktpartijen op bedrijventerrein Avantis in Heerlen gerealiseerd wordt. Rovers ziet dit als een voorbeeldproject. Juist onderwijsinstellingen moeten jonge mensen leren duurzaam te denken en te werken. "Het zou schandalig zijn als je studenten niet opleidt om de transitie vorm te geven. Doen we dat niet, dan komt de verandering nooit."


    Bron: MVO-nieuwsbrief: http://www.duurzaamnieuws.nl/mvo/bericht.rxml?id=44141

    14-04-2009 om 21:47 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Groen! Vlaams-Brabant wil geen extra verbindingswegen door het Meerdaalbos of Heverleebos

    Tijdens het paasweekend voerde Groen! Vlaams-Brabant actie rond een geplande verbindingsweg door het Meerdaalbos en Heverleebos. Groen! meent dat de Maurits Noëstraat voldoende is voor het plaatselijk verkeer. Het toenemende sluikverkeer moet door de overheid ontmoedigd worden en kan niet de reden zijn om extra wegen door de bossen aan te leggen.

    Daarom wil men voorkomen dat de Weertsedreef verder uigebreid wordt tot een volwaardige verbindingsweg. Groen! ijvert voor het verkeersvrij maken van de dreef.  Van een derde nieuw aan te leggen verbindingsweg door het Heverlee- of Meerdaalbos kan absoluut geen sprake zijn. Hiermee zal een uniek Vlaams bosgebied verder versnipperd worden.
    De actie werd op paasmaandag 13 april afgesloten met een picnic in Sint-Joris-Weert. Naast Groen! was er ook een delegatie van Ecolo met federaal parlementslid Thérèse Snoy en vele sympathisanten. 

    Hermes Sanctorum, Groen! lijsttrekker voor de Vlaamse verkiezingen onderstreept het waardevolle karakter van deze bossen: “Het Heverleebos en het Meerdaalbos zijn dé groene long van onze regio. Uniek en anders dan het Zonienwoud, slechts doorsneden door één verkeersader: de Naamsesteenweg. We moeten keuzes maken voor de toekomst. Deze bossen verder versnipperen om het groeiende sluikverkeer op te vangen is een absurde keuze. Het kan niet dat een lokaal bestuur alleen hier het laatste woord in heeft.” 

    Yves Vanden Bosch, 3de effectief voor Groen! en actief in natuurverenigingen ziet een unieke toekomst voor het gebied: ”Meerdaalwoud is een der stilste gebieden van Vlaanderen en zou in aanmerking komen als  “stiltegebied” na de afsluiting van de Weertstedreef. Het zou het tweede officiële stiltegebied van Vlaanderen kunnen worden. En een veilige verbindingsweg voor fietsers en wandelaars.”

    14-04-2009 om 21:42 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (6 Stemmen)
    08-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Je moet het maar durven!

    Jarenlang heeft Saoedi-Arabië miljarden aan dollars aan olie opgepompt, nu staan ze aan de klaagmuur omdat minder verbruiken van olie tot gevolg zal hebben dat hun economie instort: ze hebben nl. niet gedacht aan diversifiëren van hun economie: ze geven het N.B. zelf toe!
    Daarbovenop hebben ze het lef om voor die broodnodige, maar nagelaten, diversifiëring steun te vragen, waarschijnlijk vanuit hun marmeren paleizen met gouden deurklinken.

    U.N. climate talks threaten our survival: Saudi Arabia

    BONN, Germany (Reuters) - United Nations climate talks threaten Saudi Arabia's economic survival and the kingdom wants support for any shift from fossil fuels to other energy sources such as solar power, its lead climate negotiator said.

    Contrasting interests of different countries are challenging faltering climate talks, meant to forge by December a new global deal in Copenhagen to curb man-made climate change.

    Small island states say their survival is threatened by rising seas. But Saudi Arabia, the world's biggest oil exporter, says it could suffer from any pact which curbs oil demand by penalizing carbon emissions.

    "It's a matter of survival for us, also. So we are among the most vulnerable countries, economically," Mohammad Al Sabban told Reuters on the fringes of talks which end on Wednesday, after the latest in a series of meetings meant to thrash out a deal to replace or extend the Kyoto Protocol after 2012.

    "Saudi Arabia has not done that much yet to diversify."

    Other divisions in the talks include rich versus poor, nations which contribute more to climate change than others, and countries more vulnerable to sea level rise, floods and droughts.

    Saudi Arabia wants support, for example, to develop alternative energy sources and to earn credits for burying greenhouse gases underground in near-depleted oil wells.

    Al Sabban said Saudi Arabia's solar power ambition was "much larger" than Abu Dhabi's $15 billion Masdar project to invest in renewable energy and build a carbon neutral city, but declined to put a dollar number on Saudi plans.

    "We have a lot of sun, a lot of land. We can export solar power to our neighbors on a very large scale and that is our strategic objective to diversify our economy, it will be huge."

    "We need the industrialized countries to assist us through direct investment, transfer of technologies," to ease the burden of a new climate deal, he added.

    CASH

    Developing nations want more cash from rich countries to help fund their fight against climate change but may have to wait until the final days and weeks of haggling in December.

    Saudi Arabia wants to access an existing adaptation fund which the U.N.'s climate chief Yvo de Boer describes as a "pittance." The country may have to compete with others which want funds to prepare for sea level rise and extreme weather.

    "Adaptation is not only to the impact of climate change but also the impact of climate policies," said Al Sabban.

    Other Saudi demands from the U.N. talks include a re-vamping of fossil fuel taxes in industrialized countries to focus on carbon rather than energy, which may benefit oil because it emits less of the greenhouse gas compared to coal.

    It also wants an elimination of subsidies for rival biofuels which it says harm the environment and hike food prices.

    The new U.S. administration of President Barack Obama has called for an increase in the amount of corn-based ethanol to be used in gasoline in the United States.

    Al Sabban said Saudi Arabia was "worried" about a "dangerous" threat to its economy but would cooperate.

    Environmental groups say the country has obstructed the climate talks for years, filibustering with frequent interventions in debates involving up to 190 countries.

    "We get used to these allegations," Al Sabban said. "We are faithfully engaging in these negotiations. Everybody here is coming to protect their interests, we are doing the same, the EU is doing the same, the United States."
    (Reporting by Gerard Wynn; Editing by Dominic Evans)


    Bijlagen:
    http://www.reuters.com/article/environmentNews/idUSTRE5371QM20090408?sp=true   

    08-04-2009 om 13:31 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Daar gaan we weer!

    Op dit moment is het openbaar onderzoek bezig van het ruimtelijk structuurplan Oud-Heverlee. In het ontwerp dat ter onderzoek ligt staat een verontrustende passage (richtinggevend gedeelte blz. 120):

     

    “De gemeente Oud-Heverlee voorziet in een duidelijke hiërarchische structuur van haar wegennetwerk.

    Type I: Bovengemeentelijke verzamelweg (Expresweg – Naamsesteenweg-zuid). Bij deze categorie van wegen wordt aandacht besteed aan de inrichting van de kruispunten, met o.m. het op- en afrittencomplex aan de E40, kruispunt Expresweg/Bovenbosstraat en kruispunt Bierbeekstraat/Naamsesteenweg. De gemeente vraagt een kwaliteitsvolle inrichting met aandacht voor verkeersbegeleidend groen.

    Type II: Gemeentelijke verzamelwegen (Waversebaan – Noëstraat – Blandenstraat – Parkstraat – Naamsesteenweg-noord).

    Bij deze gemeentelijke verzamelwegen wordt prioritair aandacht besteed aan het bannen en ontraden van sluikverkeer. Er wordt bij de inrichting aandacht gevraagd voor zowel de zachte weggebruiker als het gemotoriseerd verkeer. Een reeks verkeersmaatregelen worden in concept naar voor geschoven en dienen verder te worden afgewogen in het gemeentelijk ruimtelijk structuurplan of het mobiliteitsplan.

    De gemeente heeft nood aan goede oost-west verbindingen. De Noëstraat en Weertsedreef zijn de twee bestaande lokale oost-west verbindingen binnen de gemeente, maar de gemeente wenst te onderzoeken of een bijkomende verbinding langsheen de E40 als derde oost-west verbinding kan worden gecreëerd. De Noëstraat blijft de primaire hoofdverbinding met aandacht voor zowel

    gemotoriseerd verkeer, zacht verkeer en openbaar vervoer.

    De Weertsedreef en de bijkomende verbinding langs de E40 zijn van lagere orde en geven voorrang aan het zacht verkeer, met voor de Weertsedreef de koppeling aan beperkte verbindingsmogelijkheden voor het gemotoriseerd verkeer.”

     

    Deze derde oost-west verbinding is ook al eens opgedoken vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 te Leuven.

     

    Het voorgaande is wel sterk in tegenspraak met de volgende passages (richtinggevend gedeelte blz. 125) en zeker met de vet aangeduide:

     

    Het toekomstige beleid ondersteunt de bovengemeentelijke bevoegdheid, maar vraagt specifiek aandacht voor:

     Behoud, bescherming en ontwikkeling van de aanwezige ecologische en biologisch waardevolle gebieden;

     Versterken van de natuurwaarden in de andere gebieden, o.a. via de uitbouw van de ecologische infrastructuur;

     Het zelf nemen en ondersteunen van concrete natuurontwikkelingsinitiatieven;

     Het voeren van een ruimtelijk ordeningsbeleid waarbij de klemtoon ligt op het duurzaam in stand houden van de openruimte en kwaliteiten;

     De eigen bevolking, bezoekers en recreanten informeren en sensibiliseren over het belang, het behoud en de ontwikkeling van de aanwezige natuurwaarden.

    03-04-2009 om 22:12 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    30-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Earth Hour en Nacht van de duisternis
    Ook Leuven deed mee aan de Nacht van de Duisternis, dat was in ieder geval dat wat ze aankondigden in een persmededeling:

    "Door nutteloze verlichting uit te schakelen of door aangepaste energiezuinige verlichtingstoestellen te gebruiken, worden enorme besparingen gerealiseerd. Door deel te nemen aan de actie wil de stad ook haar steentje bijdragen aan de beperking van de CO2-uitstoot."

    Ik woon vlak over de Philipssite en heb van heel dat verlichting uitschakeling niets maar dan ook niets gemerkt. De aloude lichtdiarree was even hevig als altijd, meer nog, de verlichting van het skate-terrein, normaal gezien tot 22u in werking, is tijdens "Earth Hour" en nog ver daarna blijven branden.

    Leuven heeft dan wel de mond vol over het besparen van energie: het zijn vooral mooie woorden en absoluut geen daden.

    30-03-2009 om 22:06 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    27-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunnen de bijen onze toekomst voorspellen?

    Het lijkt er fel op. Alhoewel ik mij niet de voorstelling maak dat evenzoveel bijen evenzoveel kleine madamekes soleil zijn met een tulbandje en een glazen bolleke.

    Wat ik wel als bedenking heb is niet anders dan wat we nu bij de bijen zien gebeuren wel eens ons lot zou kunnen zijn als we zo verder doen met onze leefomgeving.

     

    Het lijkt er nl. sterk op dat de honingbij op dit moment getroffen wordt door een driedubbele crisis op gebied van biodiversiteit, ruimtelijke versnippering en de klimaatcrisis.

     

    Sinds een tiental jaren heerst er bij de honingbij de zgn. “verdwijnziekte”, hele bijenkasten raken op korte termijn compleet ontvolkt, sommige imkers verliezen 30 tot 50 % van hun volkeren op één jaar tijd.

     

    Uiteraard werd hierover de alarmklok geluid en vele overheden namen inderdaad de noodkreet van de imkers ernstig. Einde vorige eeuw werd met een beschuldigende vinger naar een aantal nieuwe insecticiden gewezen, kortwerkende insecticiden die inwerken op het zenuwstelsel van de insecten en o.a. gebruikt worden ter bescherming van zaden zoals maïskorrels e.d.

    Met name de Frans overheid verbood deze nieuwe insecticiden.

     

    10 jaar later moest iedereen toegeven dat dit verbod niet het verhoopte resultaat heeft opgeleverd. In Frankrijk blijft de mysterieuze ziekte evengoed slachtoffers maken als elders waar het verbod niet van kracht is.

     

    Overal over heel de wereld zijn dan diverse onderzoeken gestart om na te gaan wat de oorzaak zou kunnen zijn.

     

    Er moest heel wat onder de loep genomen worden:

           De voeding van de bijen

           Het gebruik van insecticiden

           Het probleem van parasieten, reeds bestaande en recent toegevoegde

           De selectiedruk

           Hoe worden de bijen verzorgd door hun imker

     

    Wat blijkt: Er is zowel een probleem wat betreft de voeding, toch nog de insecticiden (oude én nieuwe formules, de agressiviteit van de parasieten met name de Varroamijt en mogelijk de selectiedruk (er wordt vnl. in Vlaanderen geselecteerd naar zachte, niet steeklustige rassen omwille van de dichte bevolking).

     

    De bij vindt in ons getemd landschap met heel veel monocultuur geen voldoende mix meer van diverse soorten pollen, pollen die ze nodig hebben als proteïnebron, dat wat ze wel vinden is dan nog minderwaardig. Die tendens wordt nog versterkt door de maniakale onkruidbestrijding die de biodiversiteit de das omdoet. Ook de goed honingleveranciers worden zo stelselmatig weggewied.

    De gewassen worden dan nog dikwijls voortdurend behandeld met allerlei pesticiden.

     

    Ook de klimaatwijziging brengt de interne klok en interne taakverdeling van de bijen in het gedrang waardoor de bijen onvoorbereid de winter ingaan en zo hun doodvonnis tekenen

     

    De bijen verzwakken en zijn dan een gemakkelijke prooi voor allerlei parasieten. De slechte weerbaarheid tegen de parasieten zou dan nog eens mede een gevolg zijn van het feit dat de honingbij wel eens te hard getemd zou kunnen zijn.

     

    Wat voor de honingbij geldt, geldt voor elk levend wezen op deze planeet, ook voor de mens. Als we verder blijven onze biodiversiteit ten gronde richten, als we verder blijven ons klimaat te verstoren, kortom als we bezig blijven zoals we bezig zijn dan komen wij vroeg of laat ook aan de beurt.

    27-03-2009 om 22:18 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (2 Stemmen)
    Tags:biodiversiteit,klimaatwijziging
    17-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alles is biodiversiteit
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    By John Acher

    OSLO (Reuters) - An international plan is needed to rescue polar bears and their icy Arctic habitat but its success will hinge on a U.N. deal to fight global warming due to be agreed in December, Norway said on Tuesday.

    "Climate change has overtaken hunting as the most significant threat to the polar bear," Norway's Environment and Development Minister Erik Solheim told a meeting of the five states rimming the Arctic where the white bears live.

    "We must work to protect the ecosystem the bear is part of," Solheim said. "Global warming must be stopped if we are to succeed."

    Solheim urged the three-day meeting -- the first time the range states have met since 1981 -- to agree on a joint action plan for saving the polar bear, including cooperation on research and management of the species.

    The meeting in the Norwegian town of Tromsoe within the Arctic Circle is the first since 1981 to bring together the states that are home to polar bears -- Norway, Russia, Canada, the United States and Danish-administered Greenland.

    The five agreed in 1973 to protect the bear and its habitat at a time when human hunters were its only known enemy. But the melting of the polar ice is now the biggest threat to the world's 20,000-25,000 polar bears, experts say.

    Though they are excellent swimmers, the great white carnivores are not fast enough to catch seals, their main prey, in open water. Their survival depends on catching seals on ice, which is shrinking fast.

    The International Union for the Conservation of Nature (IUCN) reclassified the polar bear as a vulnerable species on its Red List of Endangered Species in 2005.

    Arctic sea ice shrank in 2007 to its smallest since satellite measurements began 30 years ago, raising the prospect that it could vanish in summers.

    Though climate change is the main risk to the bear, Solheim said the species' habitat is also threatened with destruction through pollution, human disturbance and hunting.

    He said rapid reduction of sea ice can also trigger other mechanisms, such as a release of methane from the Arctic tundra or accelerate the melting of glaciers on Greenland.

    "This could have dramatic effects for people's living conditions all over the world," he said. "We must send a clear message to the climate meeting in Copenhagen that it must hurry to stop and reverse the rising of temperatures and melting of ice in the Arctic," Solheim said.

    More than 190 governments will meet in Copenhagen in December to agree a new global accord to replace the Kyoto pact.

    (Additional reporting by Alister Doyle)

    17-03-2009 om 22:54 geschreven door Yves  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (2 Stemmen)

    Over mijzelf
    Ik ben Vanden Bosch Yves
    Ik ben een man en woon in Heverlee/ Leuven (België) en mijn beroep is Diëtist.
    Ik ben geboren op 11/08/1950 en ben nu dus 75 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Natuur en milieu.
    Gemeenteraadslid Leuven voor Groen! van '90 tot '06.
    Open tuindag op 3 juni: welkom in de tuin aan de Geldenaaksebaan 92 te Heverlee
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • Leefbare Geldenaaksebaan
  • Groen! Leuven
  • Stad Leuven
  • Vrienden Heverleebos en Meerdaelwoud
  • Natuurpunt Leuven
  • Koeheide
  • Fatiha Dahmani
  • Toon Toelen
  • Vogelwerkgroep Oost-Brabant
  • Heverlee

    Foto

    Foto

    Archief per week
  • 27/02-04/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 28/02-06/03 2011
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 16/10-22/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 25/09-01/10 2006
  • 18/09-24/09 2006
  • 26/09-02/10 2005

    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • Ons bezoek aan Electrawinds
  • Hermes
  • facebook Hermes
  • twitter Hermes

  • Blog als favoriet !

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    pelgrimstocht
    www.bloggen.be/pelgrim
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum. Anonieme reacties en scheldtirades worden verwijderd



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs