Actuaopdracht 6ET Atheneum boom
Europese Centrale Bank
Inhoud blog
  • Actuaopdracht 29/01/2016
  • Actuaopdracht 29/10/2015
  • Actuaopdracht 15/10/2015
  • Extra blog 29/09
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    10-09-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blog 1 ECB
    Hallo iedereen

    Ik ben Yenzo van 6 Economie-Talen van het Atheneum Boom. Dit jaar moet ik voor een actuaopdracht van het vak economie een blog maken over de Europese Centrale Bank (ECB). Ik heb dit onderwerp gekozen omdat het me interesseert en het een zeer belangrijk onderdeel is van onze Europese economie.

    De Europese centrale bank is op veel vlakken gelinkt aan het vak economie. De ECB meld ons bijvoorbeeld wanneer er inflatie/deflatie is 2 termen die we uitvoerig in de les economie besproken hebben. Ook de vele geldbeleggingen van de ECB zijn interessant en kunnen gelinkt worden aan het vak economie.

    Artikel 1

    Bron: De Morgen
    Datum: 04/09/2015
    Link: http://www.demorgen.be/economie/ecb-klaar-om-meer-geld-in-economie-te-pompen-a2445205/

    Samenvatting: 

    Op 4 September 2015 kondigde de ECB aan dat ze bereid zijn om meer geld te pompen in de economie. Dit doen ze om de inflatievooruitzichten te verbeteren. Het doel is om het inflatiepercentage te doen zakken naar lager dan 0,2%. De ECB wil dit bereiken door obligaties en pandbrieven op te kopen. Ook houd de ECB de historisch lage rente van 0,5% nog een tijdje aan om zo de economie te ondersteunen. 

    Begrippen:

    Obligatie = schuldbewijs voor een lening die door de overheid of een onderneming is aangegaan. 
    Rente = vergoeding voor het uitlenen van geld.

    Mening:

    Ik vind het zeer positief dat de ECB veel moeite steekt in het bestrijden van de inflatie. De historisch lage rente die door de ECB word aangehouden is een zeer interessant gegeven voor bedrijven. Ik ben benieuwd of het de ECB lukt om de inflatie onder 0,2% te krijgen.




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 25/01-31/01 2016
  • 09/11-15/11 2015
  • 26/10-01/11 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 28/09-04/10 2015
  • 07/09-13/09 2015
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs