Foto
Inhoud blog
  • Week 9
  • Week 8
  • Week 7
  • Week 6
  • Week 5
    Over mijzelf
    Ik ben Windelen Robbie
    Ik ben een man en woon in Hombeek (Belgie) en mijn beroep is Junior BI consultant.
    Ik ben geboren op 01/03/1988 en ben nu dus 33 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: .
    Stage @ Keyrus
    Stageblog Windelen Robbie

    28-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 3
    Beste,

    Het was week 3 en ik moest het deze week doen zonder mijn twee begeleiders. Pieter-Jan die was gaan skiën en Dorian was op cursus. Maar geen nood. Carl Sablon op kantoor en Benoit Tironet via remote support, zouden mij ter hulp schieten wanneer ik door de bomen het bos niet meer zag. Ik startte de week met het maken van ECHTE pre-analyses, die wel degelijk door Carrefour of hun leveranciers zouden gebruikt worden. Mijn eerste twee pre-analyses waren al niet te versmaden. De pre-analyse met switchers was de moeilijkste. Ik had meteen de hulp nodig van mijn projectleider Carl, die me ondersteuning bood bij de troubleshooting. Op het einde van de dag uploadde ik mijn pre-analyses via het TMA, zodat Benoit ze kon controleren en goedkeuren/afwijzen. Tot mijn grote blijdschap werden ze goedgekeurd en kon ik met een goed gevoel huiswaarts keren. 

    De dag nadien had ik eigenlijk voor het solidnetproject moeten werken. Maar omdat Dorian een hele week op cursus was, had hij nog geen toegang tot het systeem kunnen regelen voor mij. Dit kwam gelukkig dezelfde avond in orde, zodat ik woensdag wel degelijk aan Solidnet kon werken. Voorlopig maakte ik dus weer pre-analyses. Drie ditmaal, waar het gemiddelde volgens Carl rond de 4 à 5 moet liggen om goed gewerkt te hebben. Ik had trouwens bij de eerst twee hulp van hem nodig. De nomenclatuur was niet helemaal duidelijk, dus er werd veel gebeld met Benoit die zich in het hoofdkantoor van Carrefour te Everen bevindt. De communicatie tussen de teamleden hier en Benoit en Younas bij Carrefour verloopt niet altijd even goed. Daar zijn twee redenen voor. Zij zijn beiden Franstalig en ze dragen een Carrefour-petje zoals men hier zegt. Desalniettemin zijn ze zeer behulpzaam en helpen ze mij onder ander door mij te wijzen op de zaken die ik beter anders doe. Toen ik aan de derde pre-analyse bezig was, merkte ik dat ik de sas-code en het refereren naar de tabellen beter begon te begrijpen. Ik vond zelf de oplossing voor fouten die ik maakte en weet nu ook sneller waar de fout te zoeken.

    Woensdag hervatte ik het Solidnet project. Omdat Dorian enkele wijzigingen had doorgevoerd, moest ik het nieuwe project importeren in Netbeans. Dit zorgde natuurlijk voor problemen. Er werd een aantal keer over en weer gemaild, zodat ik tegen de middag een werkend project had. Na de middagpauze voerde ik alle aanpassing door die op het prioriteitenlijstje stonden van de afdeling Human Resources. 's Avonds laat kwam er nog een dringend verzoek tot pre-analyse op het TMA. Hiermee zou ik mijn werkdag afsluiten. 

    Donderdag en vrijdag ben ik alleen op het werk. Carl gaat er vanuit dat ik me wel nuttig kan bezighouden en als ik problemen heb, kan ik hem bellen of mailen. Ik maakte over deze twee dagen bekeken nog 4 pre-analyses, waaronder één die het me echt lastig maakte. Uiteindelijk kon ik het zonder hulp oplossen. Ik denk zelfs dat ik een fout vond in een eerder gemaakt pre-analyse die ik als voorbeeld gebruik. Dit kan ik maandag beter met Pieter-Jan of Dorian bespreken. Misschien heb ik het wel verkeerd voor.  
    Dorian had me voorgesteld om een tutorial te volgen van Qlickview, omdat we op het einde van de stage hier nog iets leuks mee gingen doen. Dit was een aangename manier om de werkweek af te sluiten.

    1. wat heb ik geleerd deze week?

    - zelfstandig fouten oplossen in pre-analyses

    - de structuur van het Solidnet project

    - hoe Qlickview werkt

    2. welke moeilijkheden heb ik ondervonden

    - Het werkende krijgen van de Solidnet applicatie die een netwerkfout gaf. 

    - Het verkeerdelijk interpreteren van de nomenclaturen van de pre-analyses.

    3. Hoe heb ik deze moeilijkheden opgelost?

    - Aan Younes vragen of hij de nomenclaturen kon verduidelijken.

    - Trial and error.

    - op het web zoeken naar een oplossing om Solidnet werkende te krijgen.

    4. omschrijf in drie woorden het gevoel dat je de afgelopen week hebt ervaren.

    - zelfstandig, verantwoordelijk, gedreven


    mvg,


    de Stagiair.

    link logboek

    28-03-2012 om 00:00 geschreven door WindelenRobbie


    19-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 2

    Maandag 19 maart,

    Start van week 2. Waar het vorig week nog traag vooruit ging, gaat het nu eens zo snel ! Ik begon mijn werkdag reeds om kwart na 8.
    Ik heb er blijkbaar zaak van gemaakt om op dit uur te beginnen, ook al word ik pas om 9u op keyrus verwacht. De reden is uiteraard
    een betere indruk te maken. Tevergeefs eigenlijk, want de stagebegeleiders arriveren zelf pas na 9u. Waarom dan toch om kwart na 8
    beginnen? Wel, ik heb het er gewoon naar mijn zin.

    Om 10u had ik reeds een evaluatiemoment met Annick van HR. Ze had van de interne stagebegleidster in Lessius een evaluatieformulier meegekregen en moest dit op het einde van deze week al terug mailen. We hebben het formulier even mogen bekijken en we worden voorlopig beoordeeld op inzet, voorkomen, leergierigheid, stiptheid, enzo. Oef, Ik geloof dat ik niet te vrezen heb. Ik ben dan niet zo open en sociaal als mijn collega-stagiair, toch heb er vertrouwen in dat Annick wel merkt dat ik hier graag ben en bereid ben om bij te leren. 

    Aansluitend bij dit evaluatiemoment vond een introductie plaats van het tweede project waaraan ik zal werken. Dit staat los van Business Intelligence, maar dat maakt het daarom niet minder interessant. Ik zal een bestaande interne applicatie die momenteel nog niet geïmplementeerd is, moeten aanpassen en implementeren. Dit zal in de Netbeans environment gebeuren in Java. 

    Ik ontmoette Carl Sablon die projectmanager is van het carrefour-project waaraan ik zal werken. Een zeer aimabele man trouwens. Hij gaf mij in de late namiddag een introductie tot het Carrefour-project. De introductie werd nu pas gedaan, omdat hij tijdens de eerste week van mijn stage nog verlof had en ik wat verder ik mijn cursus van SAS diende te raken om een beter perspectief te hebben.

    Over het Carrefour-project:

    - Carrefour wil graag weten welke mensen ze als doelgroep kunnen nemen voor hun promoties. Ze kunnen deze korting-bons aanbieden via de bonuskaart of  via de post.

    - Ook de leveranciers van Carrefour willen van deze knowhow gebruik maken en moeten in principe beroep doen op de rapporten die keyrus levert aan Carrefour. In realiteit vragen zij ook rechtstreeks rapporten aan Keyrus.

    - Het hele proces is reeds geautomatiseerd. De vragen van Carrefour komen vaak op hetzelfde neer. Er werden dus templates voorzien, waarin enkel de productcode, de betreffende periode en natuurlijk de voorwaarden dienen aangepast te worden. Dit is de pre-analyse en dit zal ik de komende twee weken moeten doen.

    - Hetgeen opgeleverd wordt in een pre-analyse zijn aantal huishoudens per aantal bezoeken in de betreffende periode. Zo kan Carrefour beslissen welke huishoudens ze als target willen nemen en wordt er vervolgens een lijst aangemaakt door Keyrus van die huishoudens.

    Dinsdag 20 maart,

    Vandaag zat ik samen met Dorian een hele dag  in een conference room, afgezonderd van de workbench. Hij gaf me een rondleiding in het TMA (Targeted Market Application) waar de aanvragen van Carrefours zijde binnenkomen en de rapporten gemaakt door Keyrus opgeleverd worden. Ik kreeg een eigen login, zodat ik zelf ook requests kon aanvaarden op mijn naam. Dorian doorliep het proces van aanvraag tot oplevering van rapport met mij, met betrekking tot pre-analyses. FOP's, vague 1 en vague 2 zullen we later bespreken. Na de middag hebben we dan een tweetal pre-analyses hermaakt.

    Woensdag 21 maart,

    Deze ochtend zonder ik me samen met Dorian weer af. Ditmaal om de structuur van de Solidnet applicatie te doorlopen. De applicatie is zeer verouderd. Voor een tiental pagina's worden meer dan 30 jsp's gebruikt. Dit komt omdat een jsp een frame voorstelt en meerdere frames per pagina worden weergegeven. Na de middag mag ik wat rondneuzen in de code-behind van Solidnet. Ik zal deze moeten begrijpen, voordat ik aanpassingen kan doorvoeren. Het is echt een warboel. Na enkele uren had ik het concept van de frames door. Maar daar blijft het voorlopig nog bij. Ik heb me na een uurtje terug samengezet met Dorian om samen al enkele wijzigingen door te voeren. Natuurlijk kregen we onmiddellijk de error waar elke IT'er voor vreest... namelijk een databank connectie probleem. Gelukkig konden we 's avonds laat toch met een werkende connectie afsluiten.

    Donderdag en Vrijdag 22 maart,

    Hermaken van pre-analyses.


    1. wat heb ik geleerd deze week?

    - Het verloop van een rapportering proces toegepast op het Carrefour-project

    - Het maken en begrijpen van pre-analyses

    - Editeren van een applicatie geschreven met jsp's

    2. welke moeilijkheden heb ik ondervonden

    - Ik moet alles nog leren door het te doen. De kennis verworven vanuit de opleiding in onvoldoende.

    3. Hoe heb ik deze moeilijkheden opgelost?

    - Gebruik maken van de expertise van mijn collega's en / of gebruik maken van cursussen.

    4. omschrijf in drie woorden het gevoel dat je de afgelopen week hebt ervaren.

    - leerrijk, collegiaal en onzeker


    mvg,


    de Stagiair.

    link logboek

    19-03-2012 om 00:00 geschreven door WindelenRobbie


    17-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week 1
    Beste,

    nu de eerste week erop zit, is het tijd om mijn bevindingen en ervaringen met u te delen.

    Persoonlijk vlak

    Ik moet zeggen dat ik bepaalde verwachtingen had, die niet werden ingelost. Ik verwachtte namelijk dat ik direct aan het werk gezet zou worden en dat ik reeds verworven technische vaardigheden zou moeten aanspreken. In tegendeel. Waar ik dacht even weg te zijn van de schoolbanken en mijn kennis in praktijk om te zetten, werd ik aan het studeren gezet. Bij nader inzien is dit maar normaal, op school kunnen we niet alles aangeleerd krijgen, en bedrijven werken nu eenmaal met hun eigen programma's. Het wordt nu wel heel duidelijk dat in onze opleiding maar een fractie van Business Intelligence aan bod komt. Dit overwegend, kan ik de aankomende hervorming van de opleiding waarin meer aandacht wordt besteed
    aan business intelligence alleen maar toejuichen.  Ik hoop dat ik 'Sas base' snel onder de knie heb, dat ik het gebruik in de praktijk kan meemaken.

    Technisch vlak

    Momenteel wordt van mij verwacht dat ik SAS base onder de knie krijg. Ik moet een online-tutorial verwerken die zeer lang is en geen onderscheid maakt tussen belangrijke en onbelangrijke zaken. Qua structuur lijkt de aangeleerde code wel op sql/pls vanuit de lessen Databanken. Toch is er een merkbaar verschil op vlak van syntaxis. De leerstof die ik reeds verwerkte omvatte onder meer:
    - het aanmaken van datasets
    - het uitlezen van data naar externe bestanden
    - het visueel rapporteren van data
    - gebruik van conditionele formattering

    Volgende week zal ik nog een cursus moeten verwerken die nog meer geavanceerde leerstof bevat.

    1. wat heb ik geleerd deze week?

    Werken met SAS BASE door middel van een online tutor.

    2. welke moeilijkheden heb ik ondervonden

    - de cursus is langdradig en bevat vele herhalingen. Het is dus moeilijk om geconcentreerd te blijven. Sommige concepten zijn niet helemaal duidelijk.

    3. Hoe heb ik deze moeilijkheden opgelost?

    - Uitleg vragen aan mijn collega's

    4. omschrijf in drie woorden het gevoel dat je de afgelopen week hebt ervaren.

    - nieuw, spannend en onwennig.



    mvg,

    de stagiair

    link logboek

    17-03-2012 om 00:00 geschreven door WindelenRobbie


    13-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start !
    Beste,

    Op maandag 12 maart werd ik verwelkomd op het hoofdkantoor van Keyrus nv. te Strombeek.
    Samen met mijn collega-student Frederik de Win kreeg ik een rondleiding en werd ik voorgesteld aan
    enkele collega's die aanwezig waren.
    Nadien kregen we ieder een eigen laptop en werd ons verteld aan welk project we zouden werken.
    Ik werd op het carrefour-project geplaatst dat nu al enkele jaren door Keyrus wordt uitgewerkt.
    Het project zit reeds in een vergevorderd stadia en omvat vooral veel rapportering. Als extraatje zal ik een interne
    applicatie ontwerpen voor het intranet van Keyrus, samen met mijn stagebegeleider.
    Hierover zal meer klaarheid geschept worden, na de geplande vergadering op donderdagvoormiddag a.s.

    Momenteel heb ik een online leerhulp gekregen om wegwijs te geraken in SAS 9.2
    Ik verwacht dat ik de komende dagen hiermee zal bezig zijn.

    Met vriendelijke groeten,

    de stagiair.



    13-03-2012 om 00:00 geschreven door WindelenRobbie




    Zoeken in blog


    Archief per week
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!