Foto

Aantal bezoekers :

Inhoud blog
  • Welkom op het blog van Wim Vermeer ... Veel kijkplezier !
  • KSV Oudenaarde - Seizoen 2022-2023
  • WK Qatar 2022 speelschema
  • Voetbal in het buitenland 2021-2022
  • Het Laatste Nieuws: Wim Vermeer stopt met voetbaluitslagen op populaire blog
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    Nieuws VRT NWS
  • Van transgender personages tot hoorapparaten: "The Sims" komt met nieuwe opties voor spelers
  • "Ballonincident is spionage, maar mogelijk wil China Amerikaanse procedures testen", zegt professor Kriekemans
  • Nederlandse politie las vijf maanden mee met criminelen: 42 aanhoudingen, ook in België
  • Regisseur Jafar Panahi op borg vrijgelaten na zeven maanden in Iraanse cel
  • Vlaamse zanger Norbert (85) is overleden, bekend van "Liedje voor Mary-Ann"
  • Medicatie die afgestemd is op DNA geeft 30 procent minder bijwerkingen
  • Indiase politie arresteert 1.800 mannen in strijd tegen kinderhuwelijken
  • Bibliotheek in Massemen leent behalve boeken ook plantenzaden uit
  • Politie in Merelbeke betrapt meer en meer dieven via ANPR-camera’s
  • Na het debacle over Lange Nelle in Oostende: zijn vuurtorens nog altijd belangrijk?
    Nieuws Sporza
  • Boston Celtics winnen spannende NBA-klassieker van LA Lakers, Brown en James schitteren
  • Unicum: Deense handballers kronen zich 3e keer op een rij tot wereldkampioen
  • Nu al twaalf Belgen en één ploeg geplaatst voor EK indooratletiek in Istanboel
  • Jente Hauttekeete klimt als tweede Belg ooit boven de 6000 punten op de zevenkamp
  • Jolien Boumkwo verbetert 26 jaar oude kogelstootrecord, persoonlijk record voor Rani Rosius
  • Geen vervanger voor GP van China, F1-kalender telt 23 races
  • "Alexander Blockx heeft het totaalpakket om het te maken, maar hij weet ook dat de weg nog lang is"
  • Mister Australian Open: Djokovic wint voor de tiende keer in Melbourne
  • David Goffin steekt tegen Zweed Ymer 8e eindwinst in Challengertoernooi op zak
  • Vreugde bij Evenepoel en Jakobsen in San Juan: "Ongekend, wereldklasse!"
    Nieuws Sportwereld
  • Wie pakt na(ast) Wout een Belgische medaille op het WK veldrijden? Alle hoop op de jongens
  • Papa Adrie van der Poel bouwde het WK-parcours, en vindt dat geen punt: “Dat ik Mathieu zou bevoordelen? Zo zit ik echt niet in elkaar”
  • Buitenbeentje Puck Pieterse doet het allemaal op haar manier: kan de Nederlandse voor een unicum zorgen bij de vrouwen?
  • “Hoe eerlijk en rechtdoorzee Adrie van der Poel ook mag zijn, de schijn van belangenvermenging is gewekt”
  • Onze Sterren voor het WK veldrijden bij de vrouwen: Nederlands duel tussen jonkies
  • IEDEREEN FLANDRIEN. Schrijf je gratis in en word een beter renner met trainingen op maat
  • Tessa Wullaert heeft ontgoocheling nog niet verteerd: “Met mijn statistieken de Gouden Schoen niet winnen, dat kan je toch niet uitleggen?”
  • Ruud Vormer toont veel respect voor Union: “Anderlecht heeft aardige spelertjes, bij Union zijn het mannen”
  • Yorbe Vertessen ziet dat zijn snelheid een troef kan zijn in het Dudenpark: “Vooral de manier waarop Union voetbalt heeft mij overtuigd”
  • STVV’er Robert Bauer treedt tegen Kortrijk aan in nooddefensie: “Maar samen met Jorge Teixeira ben ik klaar om de defensie te sturen”
    Nieuws Ned. AD
  • Ten Hag hekelt tackle: ‘Dit hoort niet thuis op een voetbalveld’, Eriksen maanden aan de kant
  • Column Sjoerd Mossou | Alleen Fritz Korbach-effect kan FC Groningen nog redden
  • Chelsea betaalt 120 miljoen voor Enzo Fernández en gaf in totaal 610 miljoen euro uit
  • Transferoverzicht: alle wintertransfers in de eredivisie op een rij
  • Feyenoord nog altijd niet in staat om te handelen als topclub tijdens transferperiode
  • Voetbalpodcast | ‘FC Twente en AZ zijn de winnaars geworden van deze transferperiode’
  • Podcast De Pacer | Marathonspecifiek trainen en de gebroken heup van Lee Towers
  • Directie neemt risico: Ajax blijft ook na Deadline Day defensief kwetsbaar
  • Transfer Hakim Ziyech naar Paris Saint-Germain lijkt te klappen door blunder met documenten
  • Chelsea heeft Enzo Fernández toch nog binnen: uitgaven voor dit seizoen stijgen naar 610 miljoen euro
    WIM VERMEER - MEDIA SPORT

    12-07-2022
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom op het blog van Wim Vermeer ... Veel kijkplezier !

     


    WELKOM
    Welkom op het blog van Wim Vermeer
    Meer dan tien jaar heb ik hier wekelijks een update gemaakt van alle nationale en
    provinciale (Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen) voetbalkalenders waarvan alle voetbalresultaten
    kort na het einde van de wedstrijd te zien waren. Hier is sinds juni 2019 een eind aan gekomen.

    PRONOSTIEK
    Onze pronostiek blijft bestaan. Alle info hierover op : 
    www.bloggen.be/mijnpronostiek

    CONTACT 
    Mail mij via 
    wimvermeer40@gmail.com    

    RADIO
    Waar en wanneer hoor je Wim Vermeer op de radio ?

    radio Mfm: maandag tot en met zaterdag 18-19 uur.
    Foto

    Als je nog ergens de 70's show van Wim Vermeer hoort, zijn sommige van deze programma's meer dan tien jaar oud.

    VEEL LUISTERPLEZIER !



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (583 Stemmen)
    Categorie:info
    11-07-2022
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KSV Oudenaarde - Seizoen 2022-2023
    KSV Oudenaarde Klik op de afbeelding om de link te volgen Tweede Amateurklasse 2022-2023
    KSV Oudenaarde speelt voor het vierde seizoen op rij in de tweede amateurklasse A.
    Nieuw dit seizoen is dat er een aantal B-teams van eersteklassers de reeks vervolledigen.

    De kalender voor dit seizoen:
    3 september 2022 : KSV Oudenaarde - KM Torhout   5 - 3
    11 september 2022 : Erpe-Mere United - KSV Oudenaarde   0 - 1
    17 september 2022 : KSV Oudenaarde - Sparta Petegem   2 - 3
    28 september 2022 : Lokeren-Temse - KSV Oudenaarde  1 - 0
    2 oktober 2022 : KVK Westhoek - KSV Oudenaarde   1 - 2
    8 oktober 2022 : KSV Oudenaarde - FC Gullegem   2 - 1
    16 oktober 2022 : KVV Zelzate - KSV Oudenaarde   2 - 0
    22 oktober 2022 : KSV Oudenaarde - RFC Wetteren   1 - 2
    29 oktober 2022 : Eendracht Aalst - KSV Oudenaarde   2 - 2
    5 november 2022 : KSV Oudenaarde - Cercle Brugge B   2 - 5
    11 november 2022 : KSC Dikkelvenne - KSV Oudenaarde   1 - 0
    20 november 2022 : Olsa Brakel - KSV Oudenaarde   1 - 1
    26 november 2022 : KSV Oudenaarde - Zulte Waregem B   2 - 1
    4 december 2022 : KFC Merelbeke - KSV Oudenaarde   6 - 1
    10 december 2022 : KSV Oudenaarde - RC Gent   0 - 3
    17 december 2022 : RC Harelbeke - KSV Oudenaarde   1 - 1
    Winterstop
    7 januari 2023 : KSV Oudenaarde - SV Oostkamp   4 - 2
    14 januari 2023 : KSV Oudenaarde - KFC Merelbeke   0 - 0
    22 januari 2023 : Sparta Petegem - KSV Oudenaarde   3 - 3
    28 januari 2023 : KSV Oudenaarde - RC Harelbeke  0 - 4
    4 februari 2023 : SV Oostkamp - KSV Oudenaarde
    11 februari 2023 : KSV Oudenaarde - KVK Westhoek
    18 februari 2023 : Zulte Waregem - KSV Oudenaarde
    25 februari 2023 : KSV Oudenaarde - Olsa Brakel
    4 maart 2023 : KM Torhout - KSV Oudenaarde
    11 maart 2023 : KSV Oudenaarde - KSC Dikkelvenne
    18 maart 2023 : Cercle Brugge - KSV Oudenaarde
    25 maart 2023 : KSV Oudenaarde - Erpe-Mere United
    2 april 2023 : FC Gullegem - KSV Oudenaarde
    15 april 2023 : KSV Oudenaarde - Lokeren-Temse
    22 april 2023 : KSV Oudenaarde - KVV Zelzate
    29 april 2023 : RC Gent - KSV Oudenaarde
    7 mei 2023 : RFC Wetteren - KSV Oudenaarde
    14 mei 2023 : KSV Oudenaarde - Eendracht Aalst

    Oefenprogramma
    18 juni 2022 : KSV Oudenaarde - SV Zulte Waregem   0 - 5
    3 juli 2022 : KSV Oudenaarde - KV Oostende   0 - 11
    20 juli 2022 : FCV Dender - KSV Oudenaarde   2 - 1
    30 juli 2022 : KSV Oudenaarde - Club NXT    0 - 1
    3 augustus 2022 : KSV Oudenaarde - Eendracht Aalst   0 - 1
    10 augustus 2022 : KSV Oudenaarde - KSK Vlaamse Ardennen   4 - 0
    27 augustus 2022 : KSV Oudenaarde - Wolvertem-Merchtem   0 - 0


    Croky Cup - Beker van België
    7 augustus 2022 : KSV Oudenaarde - RJS Taminoise   2 - 2   strafschoppen  4 - 2
    13 augustus 2022 : KSV Oudenaarde - SK Berlare   2 - 0
    21 augustus 2022 : KSV Oudenaarde - VW Hamme   3 - 0
    24 september 2022 : RWD Molenbeek - KSV Oudenaarde   3 - 0

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (9 Stemmen)
    Categorie:KSV Oudenaarde
    10-07-2022
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WK Qatar 2022 speelschema
    WK voetbal Qatar 2022


    Het WK voetbal in Qatar wordt georganiseerd van zondag 22 november tot en met zondag 18 december

    Groepsfase:
    Zondag 20 november 17 uur: Qatar - Ecuador   0 - 2
    Maandag 21 november 14 uur: Engeland - Iran   6 - 2
    Maandag 21 november 17 uur: Senegal - Nederland   0 - 2
    Maandag 21 november 20 uur: Verenigde Staten - Wales   1 - 1
    Dinsdag 22 november 11 uur: Argentinië - Saudi-Arabië   1 - 2
    Dinsdag 22 november 14 uur: Denemarken - Tunesië   0 - 0
    Dinsdag 22 november 17 uur: Mexico - Polen   0 - 0
    Dinsdag 22 november 20 uur: Frankrijk - Australië   4 - 1
    Woensdag 23 november 11 uur: Marokko - Kroatië   0 - 0
    Woensdag 23 november 14 uur: Duitsland - Japan   1 - 2
    Woensdag 23 november 17 uur: Spanje - Costa Rica   7 - 0
    Woensdag 23 november 20 uur: België - Canada   1 - 0
    Donderdag 24 november 11 uur: Zwitserland - Kameroen   1 - 0
    Donderdag 24 november 14 uur: Uruguay -  Zuid-Korea   0 - 0
    Donderdag 24 november 17 uur: Portugal - Ghana   3 - 2
    Donderdag 24 november 20 uur: Brazilië - Servië   2 - 0
    Vrijdag 25 november 11 uur: Wales - Iran    0 - 2
    Vrijdag 25 november 14 uur: Qatar - Senegal   1 - 3
    Vrijdag 25 november 17 uur: Nederland - Ecuador   1 - 1
    Vrijdag 25 november 20 uur: Engeland - Verenigde Staten   0 - 0
    Zaterdag 26 november 11 uur: Tunesië - Australië   0 - 1
    Zaterdag 26 november 14 uur: Polen - Saudi-Arabië   2 - 0
    Zaterdag 26 november 17 uur: Frankrijk - Denemarken    2 - 1
    Zaterdag 26 november 20 uur: Argentinië - Mexico  2 - 0
    Zondag 27 november 11 uur: Japan - Costa Rica   0 - 1
    Zondag 27 november 14 uur: België - Marokko   0 - 2
    Zondag 27 november 17 uur: Kroatië - Canada   4 - 1
    Zondag 27 november 20 uur: Spanje - Duitsland   1 - 1
    Maandag 28 november 11 uur: Kameroen - Servië   3 - 3
    Maandag 28 november 14 uur: Zuid-Korea - Ghana   2 - 3
    Maandag 28 november 17 uur: Brazilië - Zwitserland    1 - 0
    Maandag 28 november 20 uur: Portugal - Uruguay   2 - 0
    Dinsdag 29 november 16 uur: Ecuador - Senegal   1 - 2
    Dinsdag 29 november 16 uur: Nederland - Qatar   2 - 0
    Dinsdag 29 november 20 uur: Wales - Engeland   0 - 3
    Dinsdag 29 november 20 uur: Iran - Verenigde Staten   0 - 1
    Woensdag 30 november 16 uur: Australië - Denemarken   1 - 0
    Woensdag 30 november 16 uur: Tunesië - Frankrijk   1 - 0
    Woensdag 30 november 20 uur: Polen - Argentinië   0 - 2
    Woensdag 30 november 20 uur: Saudi-Arabië - Mexico   1 - 2
    Donderdag 1 december 16 uur: Kroatië - België    0 - 0
    Donderdag 1 december 16 uur: Canada - Marokko   1 - 2
    Donderdag 1 december 20 uur: Japan - Spanje   2 - 1
    Donderdag 1 december 20 uur: Costa Rica - Duitsland   2 - 4
    Vrijdag 2 december 16 uur: Ghana - Uruguay   0 - 2
    Vrijdag 2 december 16 uur: Zuid-Korea - Portugal   2 - 1
    Vrijdag 2 december 20 uur: Servië - Zwitserland   2 - 3
    Vrijdag 2 december 20 uur: Kameroen - Brazilië   1 - 0

    Achtste finales
    Zaterdag 3 december 16 uur: Nederland - Verenigde Staten   3 - 1
    Zaterdag 3 december 20 uur: Argentinië - Australië   2 - 1
    Zondag 4 december 16 uur: Frankrijk - Polen   3 - 1
    Zondag 4 december 20 uur: Engeland - Senegal   3 - 0
    Maandag 5 december 16 uur: Japan - Kroatië   1 - 1 n.v. - pen  1-3
    Maandag 5 december 20 uur: Brazilië - Zuid-Korea   4 - 1
    Dinsdag 6 december 16 uur: Marokko - Spanje   0 - 0 n.v. - pen  3-0
    Dinsdag 6 december 20 uur: Portugal - Zwitserland   6 - 1

    Kwartfinales
    Vrijdag 9 december 16 uur: Kroatië - Brazilië   1 - 1 n.v. - pen 4-2
    Vrijdag 9 december 20 uur: Nederland - Argentinië   2 - 2 n.v. - pen 3-4
    Zaterdag 10 december 16 uur: Marokko - Portugal   1 - 0
    Zaterdag 10 december 20 uur: Engeland - Frankrijk   1 - 2

    Halve finales
    Dinsdag 13 december 20 uur: Argentinië  - Kroatië   3 - 0
    Woensdag 14 december 20 uur: Frankrijk - Marokko   2 - 0

    Troostfinale
    Zaterdag 17 december 16 uur: Kroatië - Marokko   2 - 1

    FINALE:
    Zondag 18 december 16 uur: Argentinië - Frankrijk   3 - 3 n.v. - pen  4-2




    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:WK Qatar 2022
    08-04-2022
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voetbal in het buitenland 2021-2022
    BELGIË - JUPILER PRO LEAGUE

    Kampioen : Club Brugge
    Bekerwinnaar : KAA Gent
    Champions League : Club Brugge
    Voorronde Champions League : Union Saint-Gilles
    Voorronde Europa League : KAA Gent
    Voorronde Conference League : Anderlecht en Antwerp
    Degradatie : Beerschot
    Promotie : Westerlo
    Topschutter : Denis Undav - Union Saint-Gilles - 36 goals

    ENGELAND - PREMIER LEAGUE
    Kampioen : Manchester City
    Bekerwinnaar : Liverpool
    Champions League : Manchester City, Liverpool,
    Chelsea en Tottenham
    Europa League : Arsenal en Manchester United
    Voorronde Conference League : West Ham United
    Degradatie : Burnley, Watford en Norwich City
    Promotie : Fulham, Bournemouth, Nothingham Forest
    Topschutter : Mohamed Salah - Liverpool -  29 goals
    NEDERLAND - EREDIVISIE
    Kampioen : Ajax Amsterdam
    Bekerwinnaar : PSV Eindhoven
    Champions League : Ajax Amsterdam
    Voorronde Champions League : PSV Eindhoven
    Europa League : Feyenoord
    Voorronde Canference League : Twente en AZ
    Degradatie : Heracles, Willem II en PEC Zwolle
    Promotie : FC Emmen, FC Volendam en Excelsior
    Topschutter : Sébastien Haller - Ajax - 27 goals 

    DUITSLAND - BUNDESLIGA


    Kampioen : Bayern München
    Bekerwinnaar : RB Leipzig
    Champions League : Bayern München, Bor. Dortmund,
    Bayer Leverkusen en RB Leipzig
    Europa League : Union Berlin en Freiburg
    Voorronde Conference League : FC Köln
    Degradatie : Greuther Fürth en Arminia Bielefeld
    Nacompetitie : Hertha BSC (1) en Hamburger SV (2)
    Hertha BSC blijft in de Bundesliga
    Promotie : Schalke 04 en Werder Bremen
    Topschutter : Robert Lewandowski - Bayern München - 33 goals
    FRANKRIJK - LIGUE 1
    Kampioen : Paris Saint-Germain
    Bekerwinnaar : Nantes
    Champions League : Paris Saint-Germain en Olympique Marseille
    Voorronde Champions League : AS Monaco
    Europa League : Stade Rennais en FC Nantes
    Voorronde Conference League : OGC Nice
    Degradatie : FC Metz, Bordeaux en Saint-Etienne
    Promotie : Toulouse, Ajaccio en Auxerre
    Topschutter - Kylian Mbappé - Paris Saint Germain - 23 goals
    SPANJE - LA LIGA - PRIMEIRA DIVISION
    Kampioen : Real Madrid
    Bekerwinnaar : Betis Sevilla
    Champions League : Real Madrid, FC Barcelona
    Atlético Madrid en Sevilla
    Europa League : Betis Sevilla en Real Sociedad
    Voorronde Conference League : Villarreal
    Degradatie : Granada, Levante en Alavés
    Promotie : Almeria, Valladolid en Girona
    Topschutter - Karim Benzema - Real Madrid en 
    Iago Aspas - Celta De Vigo - 34 goals
    ITALIË - SERIE A 
    Kampioen : AC Milan
    Bekerwinnaar : Inter Milan
    Champions League : AC Milan, Inter Milan, 
    Napoli en Juventus
    Europa League : Lazio Roma en AS Roma
    Voorronde Conference League : Fiorentina
    Degradatie : Cagliari, Genoa en Venezia
    Promotie : Lecce, Cremonese en Monza
    Topschutter : Ciro Immobile - Lazio Roma - 27 goals 
    SPANJE : 
    EINDRONDE SEGUNDA DIVISION 
    Deelnemers zijn : Tenerife, Girona, Eibar en Las Palmas

    Heenwedstrijden : 1 en 2 juni
    Tenerife - Las Palmas   1 - 0
    Girona - Eibar    0 - 1
    Terugwedstrijden : 4 en 5 juni
    Las Palmas - Tenerife   1 - 2
    Eibar - Girona   0 - 2

    Finale heen : 11 juni
    Girona - Tenerife   0 - 0

    Finale terug : 19 juni
    Tenerife - Girona   1 - 3

    Girona gaat als derde stijger naar La Liga. 

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:info
    06-04-2022
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Laatste Nieuws: Wim Vermeer stopt met voetbaluitslagen op populaire blog





    Bron : Het Laatste Nieuws 07-08-2019


    Beste bezoekers,
    Dit moet je lezen ook al is het voor jullie misschien minder goed nieuws:

    Terug naar 2004, ik was sportpresentator bij lokale radio Media uit Kluisbergen waar we wekelijks de 
    voetbalresultaten verzamelden van vier nationale en acht provinciale voetbalreeksen. Het internet was
    toen volop in opmars en plots kreeg ik het idee om al deze voetbalreeksen verder uit te breiden dan 
    het uitzendgebied van onze radiozender en besloot om wekelijks alle resultaten online op een blog 
    te plaatsen. Dit blog werd 15 jaar geleden opgestart via groups.msn. Na een paar weken bleek dit al 
    een enorm succes te zijn want de resultaten werden al meteen door honderden mensen geraadpleegd.
    Toen groups.msn besloot om er mee op te houden besloot ik dan in 2008 mijn blog verder te zetten 
    via bloggen.be. Op dat moment werd het bezoekersaantal van honderden omgezet naar duizenden. 
    Diverse sportjournalisten van kranten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad, regionale televisiezenders 
    AVS en Focus-WTV, zelfs journalisten van VRT en VTM, voetbaltrainers, spelers en supporters van het
    hoogste tot het laagste niveau, iedereen vond de weg naar www.bloggen.be/wimvermeer.
    Ondertussen werden de sportuitzendingen bij radio Media stopgezet en werd mijn blog uitgebreid met 
    alle nationale en alle provinciale reeksen uit zowel Oost- als West-Vlaanderen. Ik kreeg de vraag uit het 
    Meetjesland, het Waasland, de Denderstreek en zelfs uit de Kuststreek en de Westhoek
    waarom de reeksen van hun regioteams niet op mijn blog terug te vinden waren. Ik ging op die vraag in en zo
     bleef het bezoekersaantal maar stijgen, zo hoog zelfs dat ik tijdens het voetbalseizoen op de eerste 
    plaats van alle bloggers in België stond. Ik besloot dan maar om alle voetbalkantines van thuis uit op te bellen
    want die duizenden bezoekers laat je niet zomaar in de steek. Zaterdagavond en zondagnamiddag kon je mij 
    dan enkel aan mijn telefoontoestel en laptop vinden. Bij ons thuis was iedereen dat zo gewoon want toen ik aan
     mijn dochters vertelde dat België 's avonds een wedstrijd in Azerbeidzjan zou spelen kreeg ik de vraag: 
    'moet papa dan vanavond naar Azerbeidzjan bellen ?' Op zondag luisterde ik wel naar de ondertussen 
    ter ziele gegane radio Brouwer uit Oudenaarde want zo kwam ik ook al een pak uitslagen aan de weet. 
    Dit was ook omgekeerd het geval want radio Brouwer keek ook op mijn blog welke uitslag bij hen ontbrak.
    Wanneer ik op zaterdag niet thuis was zorgde ik er toch voor dat ik internet had om alle resultaten online 
    te plaatsen en wanneer ik op zondag ergens naartoe moest zorgde ik er steeds voor dat ik om 16.30 uur thuis
    zou zijn. Ook moest ik noodgedwongen een paar keer beroep doen op vrijwilligers als mijn echtgenote of mijn 
    beide dochters, die ik dan met een kleine attentie beloonde. Bij de start van mijn blog kon ik ook beroep
    doen op vriend en radiocollega Tom De Jong (Koen De Loof).
    15 jaar later ....
    Nu 2019, 15 jaar nadat ik mijn blog heb opgestart, heb ik besloten om er een punt achter te zetten. 
    De plotse ziekte van mijn broer Luc, ondertussen overleden op 12 mei 2020,
    heeft mij van gedacht doen veranderen. Ook mijn echtgenote moest een ingreep laten ondergaan,
    mijn jongste dochter kampte ook plots met gezondheidsproblemen en met mijn 88-jarige moeder gaat het ook 
    steeds minder goed. Al deze familiale zaken hebben meegespeeld in mijn beslissing. 
    Al het werk wat ik de voorbije 15 jaar in dit blog gestoken heb werd steeds 
    met liefde en heel veel plezier gedaan want dit blog was er niet alleen voor jullie maar ook door jullie. 
    Wekelijks kreeg ik een pak voetbalresultaten doorgestuurd per sms, e-mail of messenger. 
    Hierbij wil ik ook deze mensen bedanken die mij wekelijks op de hoogte brachten van de resultaten van hun club. 
    Steeds waren mijn blogbezoekers zeer attent want bij een onvolledige of een onjuiste uitslag kreeg ik steeds het 
    juiste resultaat doorgestuurd. Een fout in de kalender of een tikfout, ... alles werd door mijn volgers meegedeeld.
    Meestal was dat heel vriendelijk maar ook wel eens op een boze manier maar ik nam dat er graag bij. De plaatsen 
    waar ik ben aangesproken over mijn blog zijn ondertussen ontelbaar geworden, hoeveel keer is de naam 'Wim Vermeer'
    niet over de tongen gegaan aan de toog van de voetbalkantines, op café, op familiefeestjes, op het werk, noem maar op. 
    Aan dit blog heb ik al die jaren niet 1 euro verdiend maar dat is vaak zo als je, zoals in mijn geval, een uit de hand gelopen
    hobby uitoefent. Nu ik besloten heb om er mee te stoppen ga ik dingen doen wat ik steeds uitgesteld heb om dit blog
    draaiende te houden. Ik wil dan ook iedereen bedanken om wekelijks de voetbalresultaten te raadplegen maar vanaf 
    volgend seizoen zal je deze ergens anders moeten gaan zoeken. Dat kan makkelijk via de applicatie van de KBVB 
    (waar ik de voorbije jaren ook handig gebruik van maakte) of een klein uur na de wedstrijd via de site van de 
    Belgische Voetbalbond www.belgianfootball.com. Het is wel zo dat dit blog online zal blijven staan tot wanneer
    bloggen.be er anders over beslist. Dat hier nu nooit eens iets nieuws meer zal verschijnen is ook niet waar, 
    maar de voetbalkalenders zullen niet meer worden aangepast en bijgewerkt. 
    Mijn fotoblog 
    www.bloggen.be/wimvermeerfotoblog zal online blijven staan en zullen wellicht nog bijgewerkt worden
    met nieuwe foto's.
    Wat met onze pronostiek ?
    Onze pronostiek www.bloggen.be/mijnpronostiek blijft gewoon verder bestaan. Hier zorgt Patrick De Poortere voor
    het bijna volledige werk en hij wil dit maar 
    al te graag verder zetten waarvoor heel veel dank !
    Dit was de mededeling die ik jullie moest doen en om met de woorden van Frank Sinatra af te sluiten: 
    'And now, the end is near and so I face the finale curtain ...'

    Radio
    Ook op radiovlak blijf ik wel nog actief.


    Vele groeten,
    Wim De Bleeker, of zoals iedereen mij kent 'Wim Vermeer'.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (19 Stemmen)
    Categorie:info
    25-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Speelschema EURO 2021
    Speelschema EURO 2020 (EURO 2020 WERD EURO 2021)
    Bestand:UEFA Euro 2020 logo.svg

    Het Europees kampioenschap voetbal 'EURO 2020' zou plaatsvinden van 12 juni tot 12 juli 2020 maar
    werd omwille van de coronapandemie verplaatst naar 11 juni tot 11 juli 2021
    De openingswedstrijd werd in het Stadio Olimpico in Rome gespeeld en de finale op Wembley in Londen.
    Andere stadions waar de wedstrijden zullen plaatsvinden zijn:
    Johan Cruijff Arena in Amsterdam, Allianz Arena in München, Aviva Stadium in Dublin,
    Krestovskistadion in Sint-Petersburg,  Olympisch stadion in Bakoe, Ferenc Puskasstadion in Boedapest,
    Arena Nationala in Boekarest, San Mamès in Bilbao, Hampden Park in Glasgow en Parken in Kopenhagen.
    In België zullen er geen wedstrijden gespeeld worden.

    Dit is het complete speelschema :
    *Datum          *speelstad          *wedstrijd          *eindstand
    Vrijdag 11 juni (Rome) : Turkije - Italië    0 - 3
    Zaterdag 12 juni (Bakoe) : Wales - Zwitserland    1 - 1
    Zaterdag 12 juni (Kopenhagen) : Denemarken - Finland    0 - 1
    Zaterdag 12 juni (Sint-Petersburg) : België - Rusland    3 - 0
    Zondag 13 juni (Londen) : Engeland - Kroatië     1 - 0
    Zondag 13 juni (Boekarest) : Oostenrijk - Noord-Macedonië    3 - 1
    Zondag 13 juni (Amsterdam) : Nederland - Oekraïne   3 - 2
    Maandag 14 juni (Glasgow) : Schotland - Tsjechië   0 - 2
    Maandag 14 juni (Dublin) : Polen - Slowakije   1 - 2
    Maandag 14 juni (Bilbao) : Spanje - Zweden    0 - 0
    Dinsdag 15 juni (Boedapest) : Hongarije - Portugal   0 - 3
    Dinsdag 15 juni (München) : Frankrijk - Duitsland    1 - 0
    Woensdag 16 juni (Sint-Petersburg) : Finland - Rusland   0 - 1
    Woensdag 16 juni (Bakoe) : Turkije - Wales    0 - 2
    Woensdag 16 juni (Rome) : Italië - Zwitserland    3 - 0
    Donderdag 17 juni (Boekarest) : Oekraïne - Noord-Macedonië    2 - 1
    Donderdag 17 juni (Kopenhagen) : Denemarken - België    1 - 2
    Donderdag 17 juni (Amsterdam) : Nederland - Oostenrijk    2 - 0
    Vrijdag 18 juni (Dublin) : Zweden - Slowakije    1 - 0
    Vrijdag 18 juni (Glasgow) : Kroatië - Tsjechië    1 - 1
    Vrijdag 18 juni (Londen) : Engeland - Schotland     0 - 0
    Zaterdag 19 juni (Boedapest) : Hongarije - Frankrijk    1 - 1
    Zaterdag 19 juni (München) : Portugal - Duitsland    2 - 4
    Zaterdag 19 juni (Bilbao) : Spanje - Polen    1 - 1
    Zondag 20 juni (Rome) : Italië - Wales    1 - 0
    Zondag 20 juni (Bakoe) : Zwitserland - Turkije   1 - 3
    Maandag 21 juni (Amsterdam) : Noord-Macedonië - Nederland    0 - 3
    Maandag 21 juni (Boekarest) : Oekraïne - Oostenrijk    0 - 1
    Maandag 21 juni (Kopenhagen) : Rusland - Denemarken   1 - 4
    Maandag 21 juni (Sint-Petersburg) : Finland - België    0 - 2
    Dinsdag 22 juni (Londen) : Tsjechië - Engeland    0 - 1
    Dinsdag 22 juni (Glasgow) : Kroatië - Schotland   3 - 1
    Woensdag 23 juni (Bilbao) : Slowakije - Spanje    0 - 5
    Woensdag 23 juni (Dublin) : Zweden - Polen    3 - 2
    Woensdag 23 juni (München) : Duitsland - Hongarije   2 - 2
    Woensdag 23 juni (Boedapest) : Portugal - Frankrijk   2 - 2

    Achtste finales
    Zaterdag 26 juni (Amsterdam) : Wales - Denemarken    0 - 4
    Zaterdag 26 juni (Londen) : Italië - Oostenrijk     2 - 1  n.v.
    Zondag 27 juni (Boedapest) : Nederland - Tsjechië   0 - 2
    Zondag 27 juni (Bilbao) : België - Portugal   1 - 0
    Maandag 28 juni (Kopenhagen) : Kroatië - Spanje   3 - 5 n.v.
    Maandag 28 juni (Boekarest) : Frankrijk - Zwitserland    3 - 3 n.v.  -  pen  4-5
    Dinsdag 29 juni (Dublin) : Engeland - Duitsland    2 - 0
    Dinsdag 29 juni (Glasgow) : Zweden - Oekraïne     1 - 2

    Kwartfinales
    Vrijdag 2 juli (Sint-Petersburg) : Zwitserland - Spanje    1 - 1 n.v.  pen  2-3
    Vrijdag 2 juli (München) : België - Italië    1 - 2
    Zaterdag 3 juli (Bakoe) : Tsjechië - Denemarken     1 - 2
    Zaterdag 3 juli (Rome) : Oekraïne - Engeland     0 - 4

    Halve finales
    Dinsdag 6 juli (Londen) : Italië - Spanje    1 - 1 n.v.  -  pen  4-2
    Woensdag 7 juli (Londen) : Engeland - Denemarken     2 - 1  n.v.

    Finale EK 2020
    Zondag 11 juli (Londen) : Italië - Engeland     1 - 1  n.v. - pen    3 - 2


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (9 Stemmen)
    Categorie:EURO 2020
    24-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voetbal in het buitenland 2020-2021
    BELGIË - JUPILER PRO LEAGUE

    Kampioen : Club Brugge
    Bekerwinnaar : KRC Genk
    Champions League : Club Brugge
    Voorronde Champions League : KRC Genk
    Europa League : Antwerp
    Voorronde Conference League : Anderlecht en KAA Gent
    Degradatie : Moeskroen en Waasland-Beveren
    Promotie : Union St-Gilloise en Seraing
    Topschutter : Paul Onuachu - KRC Genk - 33 goals

    ENGELAND - PREMIER LEAGUE
    Kampioen : Manchester City
    Bekerwinnaar : Leicester City
    Champions League : Manchester City, Manchester United,
    Liverpool en Chelsea
    Europa League : Leicester City en West Ham United
    Voorronde Conference League : Tottenham Hotspur
    Degradatie : Sheffield United, West Bromwitch en Fulham
    Promotie : Norwich City, Watford en Brentford
    Topschutter : Kane Harry - Tottenham - 23 goals
    NEDERLAND - EREDIVISIE
    Kampioen : Ajax Amsterdam
    Bekerwinnaar : Ajax Amsterdam
    Champions League : Ajax Amsterdam
    Voorronde Champions League : PSV Eindhoven
    Voorronde Europa League : AZ
    Voorronde Canference League : Vitesse en Feyenoord
    Degradatie : VVV Venlo, ADO Den Haag en FC Emmen
    Promotie : Cambuur Leeuwarden, Go Ahead Eagles 
    en NEC Nijmegen
    Topschutter : Giorgos Giakoumakis - VVV Venlo - 26 goals 

    DUITSLAND - BUNDESLIGA


    Kampioen : Bayern München
    Bekerwinnaar : Borussia Dortmund
    Champions League : Bayern München, RB Leipzig, 
    Bor. Dortmund en Wolfsburg
    Europa League : Eintracht Frankfürt en Bayer Leverkusen
    Voorronde Conference League : Union Berlin
    Degradatie : Schalke04 en Werder Bremen
    Nacompetitie : FC Köln (1) en Holstein Kiel (2)
    FC Köln blijft in de Bundesliga
    Promotie : VfL Bochum en Greuther Fürth
    Topschutter : Robert Lewandowski - Bayern München - 41 goals
    FRANKRIJK - LIGUE 1
    Kampioen : Lille OSC
    Bekerwinnaar : Paris Saint-Germain
    Champions League : Lille OSC, Paris Saint-Germain
    Voorronde Champions League : AS Monaco
    Europa League : Olympique Lyon en Olympique Marseille
    Voorronde Conference League : Stade Rennes
    Degradatie : Dijon en Nimes
    Promotie : Troyes en Clermont Foot
    Topschutter - Kylian Mbappé - Paris Saint Germain - 27 goals
    SPANJE - LA LIGA - PRIMEIRA DIVISION
    Kampioen : Atlético Madrid
    Bekerwinnaar : FC Barcelona
    Champions League : Atlético Madrid, Real Madrid, 
    FC Barcelona en Sevilla
    Europa League : Real Sociedad en Real Betis
    Voorronde Europa League : Villarreal
    Degradatie : Eibar, Valladolid en Huesca
    Promotie : Espanyol, Real Mallorca
    en Girona of Rayo Vallecano
    Topschutter - Lionel Messi - FC Barcelona - 35 goals
    ITALIË - SERIE A 
    Kampioen : Inter Milan
    Bekerwinnaar : Juventus
    Champions League : Inter Milan, AC Milan, 
    Atalanta Bergamo en Juventus
    Europa League : Lazio Roma
    Voorronde Conference League : AS Roma
    Degradatie : Parma, Crotone, Benevento
    Promotie : Venezia, Emploi en Salernitana
    Topschutter : Christiano Ronaldo - Juventus - 36 goals 
    SPANJE : 
    EINDRONDE SEGUNDA DIVISION 
    Deelnemers zijn : Girona, Almeria, Rayo Vallecano en Leganes

    Heenwedstrijden : 
    Girona - Almeria   3 - 0
    Rayo Vallecano - Leganes    3 - 0
    Terugwedstrijden : 
    Almeria - Girona    0 - 0
    Leganes - Rayo Vallecano   1 - 5

    Finale heen (13/06) : 
    Rayo Vallecano - Girona    1 - 2

    Finale terug (20/06) : 
    Girona - Rayo Vallecano    0 - 2


    Rayo Vallecano gaat als derde stijger naar La Liga!



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:info
    22-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rittenschema Tour de France 2021
    Rittenschema Tour de France 2021
    Ploegenvoorstelling: donderdag 24 juni in Brest
    Rit 1: zaterdag 26 juni - Brest - Landerneau (187 km)
    Rit 2: zondag 27 juni - Perros-Guirec - Mûr-de-Bretagne (182 km)
    Rit 3: maandag 28 juni - Lorient - Pontivy (182 km)
    Rit 4: dinsdag 29 juni - Redon - Fourgères (152 km)
    Rit 5: woensdag 30 juni - Changé - Laval (tijdrit 27 km)
    Rit 6: donderdag 1 juli - Tours - Châteroux (144 km)
    Rit 7: vrijdag 2 juli - Vierzon - Le Creusot (248 km)
    Rit 8: zaterdag 3 juli - Oyonnax - Le Grand-Bornand (151 km)
    Rit 9: zondag 4 juli - Cluses - Tignes (145 km)
    Rustdag in Tignes: maandag 5 juli
    Rit 10: dinsdag 6 juli - Albertville - Valence (186 km)
    Rit 11: woensdag 7 juli - Sorgues - Malaucène na Mont Ventoux (199 km)
    Rit 12: donderdag 8 juli - Saint-Paul-Trois-Château - Nîmes (161 km)
    Rit 13: vrijdag 9 juli - Nîmes - Carcassonne (220 km)
    Rit 14: zaterdag 10 juli - Carcassonne - Quillan (184 km)
    Rit 15: zondag 11 juli - Céret - Andorra-la-Vieille (192 km)
    Rustdag in Andorra: maandag 12 juli
    Rit 16: dinsdag 13 juli - Pas de le Case - Saint-Gaudens (169 km)
    Rit 17: woensdag 14 juli - Muret - Saint-Lary-Soulan Col du Portet (178 km)
    Rit 18: donderdag 15 juli - Pau - Luz Ardiden (130 km)
    Rit 19: vrijdag 16 juli - Mourenx - Libourne (203 km)
    Rit 20: zaterdag 17 juli - Libourne - Saint-Emilion (tijdrit 31 km)
    Rit 21: zondag 18 juli - Chatou - Parijs (112 km)

    De Sloveen Tadej Pogacar volgt zichzelf op.
    Hij won net als 2020 ook de editie van 2021.



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    16-10-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jupiler Pro League : Play-Off's 2020 - 2021
    Play-Offs : Jupiler Pro League - seizoen 2020-2021

    Champions Play-Offs
    Speeldag 1 : weekend 1 mei
    Antwerp - RC Genk    2 - 3
    Club Brugge - Anderlecht    2 - 2

    Speeldag 2 : weekend 8 mei
    RC Genk - Club Brugge   3 - 0
    Anderlecht - Antwerp   2 - 2

    Speeldag 3 : midweek 12 en 13 mei
    RC Genk - Anderlecht    1 - 1
    Antwerp - Club Brugge   0 - 0

    Speeldag 4 : weekend 15 mei
    Anderlecht - RC Genk   1 - 2
    Club Brugge - Antwerp   2 - 1

    Speeldag 5 : midweek 20 mei
    RC Genk - Antwerp    4 - 0
    Anderlecht - Club Brugge    3 - 3

    Speeldag 6 : weekend 23 mei
    Club Brugge - RC Genk    1 - 2
    Antwerp - Anderlecht    1 - 0

    Europe Play-Offs
    Speeldag 1 : weekend 1 mei
    KV Oostende - Standard    6 - 2
    AA Gent - KV Mechelen    2 - 2

    Speeldag 2 : weekend 8 mei
    Standard - AA Gent    2 - 1
    KV Mechelen - KV Oostende    5 - 3

    Speeldag 3 : midweek 13 mei
    AA Gent - KV Oostende    2 - 1
    Standard - KV Mechelen    1 - 2

    Speeldag 4 : weekend 16 mei
    KV Oostende - AA Gent   0 - 4
    KV Mechelen - Standard    3 - 1

    Speeldag 5 : midweek 19 mei
    KV Oostende - KV Mechelen   2 - 2
    AA Gent - Standard    2 - 0

    Speeldag 6 : weekend 22 mei
    KV Mechelen - AA Gent    1 - 2
    Standard - KV Oostende    1 - 3

    Barrage/Promotie 1A-1B
    Speeldag 1 : weekend 1 mei
    Seraing - Waasland-Beveren    1 - 1

    Speeldag 2 : weekend 8 mei
    Waasland-Beveren - Seraing    2 - 5

    Union Saint-Gilloise en Seraing stijgen naar eerste klasse a, 
    Moeskroen zakt samen met Waasland-Beveren naar eerste klasse b.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Voetbal nationaal
    15-10-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kalender Jupiler Pro League - Seizoen 2020-2021
    Kalender Jupiler Pro League - seizoen 2020-2021

    Er werd een nieuwe kalender samengesteld nadat Waasland-Beveren, Oud-Heverlee Leuven en Beerschot 
    volgend seizoen zullen aantreden in 1A.

    Speeldag 1 : weekend 8 augustus
    Club Brugge - Charleroi   0 - 1
    Antwerp - Moeskroen    1 - 1
    Standard - Cercle Brugge    1 - 0
    Sint-Truiden - AA Gent   2 - 1
    Zulte Waregem - RC Genk   1 - 2
    KV Mechelen - Anderlecht   2 - 2
    KV Kortrijk - Waasland-Beveren   1 - 3
    KV Oostende - Beerschot   1 - 2
    Oud-Heverlee Leuven - Eupen   1 - 1

    Speeldag 2 : weekend 15 augustus
    Moeskroen - KV Mechelen   0 - 1
    RC Genk - Oud-Heverlee Leuven    1 - 1
    AA Gent - KV Kortrijk   1 - 2
    Charleroi - KV Oostende   1 - 0
    Cercle Brugge - Antwerp   2 - 1
    Eupen - Club Brugge   0 - 4
    Beerschot - Zulte Waregem   3 - 1
    Anderlecht - Sint-Truiden   3 - 1
    Waasland-Beveren - Standard   1 - 2

    Speeldag 3 : weekend 22 augustus
    KV Kortrijk - Eupen   0 - 0
    Zulte Waregem - Waasland-Beveren   4 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - Charleroi   1 - 3
    KV Mechelen - Cercle Brugge   2 - 3
    Antwerp - AA Gent   1 - 0
    Standard - RC Genk   0 - 0
    Club Brugge - Beerschot   0 - 1
    Anderlecht - Moeskroen   1 - 1
    Sint-Truiden - KV Oostende   0 - 0

    Speeldag 4 : weekend 29 augustus
    KV Oostende - Anderlecht   2 - 2
    Eupen - Sint-Truiden   1 - 1
    Cercle Brugge - KV Kortrijk   0 - 1
    Waasland-Beveren - Oud-Heverlee Leuven   1 - 3
    Moeskroen - Zulte Waregem   0 - 1
    RC Genk - Club Brugge   1 - 2
    Beerschot - Standard   0 - 3
    Charleroi - Antwerp   2 - 0
    AA Gent - KV Mechelen   1 - 0

    Speeldag 5 : weekend 12 september
    Eupen - AA Gent   2 - 1
    KV Mechelen - KV Oostende   0 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - Standard   1 - 0
    Club Brugge - Waasland-Beveren   4 - 1
    Anderlecht - Cercle Brugge   2 - 0
    Sint-Truiden - Antwerp   2 - 3
    Zulte Waregem - Charleroi   0 - 2
    KV Kortrijk - Moeskroen    3 - 0
    Beerschot - RC Genk   5 - 2

    Speeldag 6 : weekend 19 september
    Charleroi - Beerschot   3 - 1
    KV Oostende - Oud-Heverlee Leuven    3 - 1
    Moeskroen - AA Gent   0 - 1
    Waasland-Beveren - Anderlecht   2 - 4
    Zulte Waregem - Club Brugge   0 - 6
    Standard - KV Kortrijk    2 - 1
    RC Genk - KV Mechelen   3 - 1
    Antwerp - Eupen   2 - 2
    Cercle Brugge - Sint-Truiden   3 - 0

    Speeldag 7 : weekend 26 september
    KV Kortrijk - Antwerp   1 - 3
    Beerschot - Waasland-Beveren   3 - 2
    KV Mechelen - Sint-Truiden   2 - 0
    AA Gent - Oud-Heverlee Leuven   2 - 3
    Standard - Zulte Waregem   2 - 2
    Anderlecht - Eupen    1 - 1
    Club Brugge - Cercle Brugge   2 - 1
    Moeskroen - Charleroi   1 - 1
    RC Genk - KV Oostende   2 - 2

    Speeldag 8 : weekend 3 oktober
    Antwerp - KV Mechelen   4 - 1
    Waasland-Beveren - RC Genk   1 - 1
    Eupen - Cercle Brugge   1 - 2
    Oud-Heverlee Leuven - Zulte Waregem    2 - 1
    Sint-Truiden - KV Kortrijk   1 - 1
    Club Brugge - Anderlecht   3 - 0
    AA Gent - Beerschot   5 - 1
    Charleroi - Standard    1 - 2
    KV Oostende - Moeskroen   3 - 0

    Speeldag 9 : weekend 17 oktober
    Cercle Brugge - AA Gent   5 - 2
    Beerschot - Sint-Truiden   6 - 3
    KV Mechelen - KV Kortrijk   1 - 2
    Standard - Club Brugge   1 - 1
    Zulte Waregem - Antwerp   1 - 3
    Moeskroen - Eupen    0 - 2
    RC Genk - Charleroi   2 - 1
    Anderlecht - Oud-Heverlee Leuven   2 - 2
    Waasland-Beveren - KV Oostende   2 - 0

    Speeldag 10 : weekend 24 oktober
    KV Kortrijk - Anderlecht   1 - 3
    Oud-Heverlee Leuven - Club Brugge   2 - 1
    Antwerp - Beerschot   3 - 2
    KV Oostende - Zulte Waregem   3 - 0
    Sint-Truiden - Standard   2 - 0
    AA Gent - RC Genk    1 - 2
    Cercle Brugge - Moeskroen   1 - 2
    Charleroi - Waasland-Beveren   0 - 2
    Eupen - KV Mechelen   1 - 1

    Speeldag 11 : weekend 31 oktober
    RC Genk - Eupen   4 - 0
    Beerschot - Oud-Heverlee Leuven   4 - 2
    Charleroi - Cercle Brugge   3 - 0
    Club Brugge - KV Mechelen   2 - 2
    Anderlecht - Antwerp   1 - 0
    Standard - KV Oostende    1 - 0
    Waasland-Beveren - AA Gent   1 - 4
    Zulte Waregem - KV Kortrijk    1 - 1
    Moeskroen - Sint-Truiden    3 - 2

    Speeldag 12 : weekend 7 november
    KV Mechelen - Charleroi   3 - 3
    KV Kortrijk - Beerschot   5 - 5
    Eupen - Waasland-Beveren   1 - 1
    Sint-Truiden - RC Genk   1 - 2
    Antwerp - Standard    1 - 1
    KV Oostende - Club Brugge    1 - 3
    AA Gent - Anderlecht    1 - 1
    Cercle Brugge - Zulte Waregem   1 - 3
    Oud-Heverlee Leuven - Moeskroen   2 - 0

    Speeldag 13 : weekend 21 november
    Standard - Eupen   2 - 2
    KV Oostende - Antwerp   1 - 1
    Waasland-Beveren - Cercle Brugge   0 - 1
    Club Brugge - KV Kortrijk   1 - 0
    Beerschot - Anderlecht   2 - 1
    Zulte Waregem - KV Mechelen   1 - 2
    Charleroi - AA Gent   0 - 1
    RC Genk - Moeskroen   4 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - Sint-Truiden   2 - 2

    Speeldag 14 : weekend 28 november
    Eupen - Charleroi   3 - 1
    Sint-Truiden - Waasland-Beveren   1 - 1
    Cercle Brugge - RC Genk   1 - 5
    Moeskroen - Club Brugge   0 - 0
    KV Mechelen - Beerschot   2 - 3
    AA Gent - Zulte Waregem   0 - 3
    Anderlecht - Standard    0 - 0
    KV Kortrijk - KV Oostende   3 - 1
    Antwerp - Oud-Heverlee Leuven   3 - 2

    Speeldag 15 : weekend 5 december
    Zulte Waregem - Anderlecht    2 - 2
    Waasland-Beveren - Moeskroen   2 - 0
    Oud-Heverlee Leuven - Cercle Brugge   2 - 1
    Club Brugge - Sint-Truiden   1 - 0
    RC Genk - Antwerp   4 - 2
    Beerschot - Eupen   0 - 1
    Standard - KV Mechelen   2 - 2
    KV Oostende - AA Gent   2 - 1
    Charleroi - KV Kortrijk    0 - 0

    Speeldag 16 : weekend 12 december
    Anderlecht - RC Genk   1 - 0
    Moeskroen - Beerschot   3 - 1
    Cercle Brugge - KV Oostende   0 - 1
    KV Kortrijk - Oud-Heverlee Leuven   0 - 3
    Sint-Truiden - Charleroi   1 - 2
    Antwerp - Club Brugge    0 - 2
    AA Gent - Standard   2 - 1
    KV Mechelen - Waasland-Beveren   2 - 3
    Eupen - Zulte Waregem   2 - 3

    Speeldag 17 : midweek 16 december
    Moeskroen - Oud-Heverlee Leuven   2 - 2
    Cercle Brugge - Charleroi   3 - 4
    Anderlecht - KV Oostende   2 - 1
    Antwerp - Zulte Waregem   0 - 1
    KV Kortrijk - Standard   2 - 1
    AA Gent - Waasland-Beveren   3 - 0
    KV Mechelen - Club Brugge   0 - 3
    Sint-Truiden - Beerschot   1 - 0
    Eupen - RC Genk   1 - 4

    Speeldag 18 : weekend 19 december
    Charleroi - Anderlecht   1 - 0
    Zulte Waregem - Sint-Truiden   0 - 2
    RC Genk - KV Kortrijk   2 - 0
    Club Brugge - AA Gent    0 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - KV Mechelen   1 - 2
    Standard - Moeskroen   0 - 1
    Waasland-Beveren - Antwerp   0 - 3
    KV Oostende - Eupen    1 - 1
    Beerschot - Cercle Brugge    1 - 1

    Speeldag 19 : weekend 27 december
    Club Brugge - Eupen   3 - 0
    Zulte Waregem - Cercle Brugge   1 - 0
    Oud-Heverlee Leuven - KV Oostende   1 - 2
    KV Kortrijk - AA Gent   1 - 0
    Standard - Sint-Truiden   1 - 2
    Antwerp - Charleroi   2 - 1
    RC Genk - Waasland-Beveren   1 - 1
    Anderlecht - Beerschot   2 - 0
    KV Mechelen - Moeskroen   2 - 1

    Winterstop

    Speeldag 20 : weekend 9 januari
    Zulte Waregem - Moeskroen   1 - 0
    Cercle Brugge - Eupen   1 - 2
    KV Kortrijk - RC Genk   2 - 1
    KV Oostende - Charleroi   3 - 2
    KV Mechelen - Antwerp    3 - 0
    Beerschot - AA Gent   1 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - Anderlecht   1 - 0
    Sint-Truiden - Club Brugge   1 - 2
    Standard - Waasland-Beveren   3 - 1

    Speeldag 21 : weekend 17 januari
    Eupen - Anderlecht   2 - 0
    KV Oostende - KV Kortrijk   2 - 1
    Charleroi - KV Mechelen   0 - 1
    Moeskroen - RC Genk   2 - 0
    Waasland-Beveren - Zulte Waregem   1 - 5
    AA Gent - Antwerp    0 - 1
    Cercle Brugge - Standard    0 - 1
    Beerschot - Club Brugge   0 - 3
    Sint-Truiden - Oud-Heverlee Leuven    3 - 1

    Speeldag 22 : midweek 20 januari
    Moeskroen - Waasland-Beveren    1 - 1
    Anderlecht - Charleroi    3 - 0
    KV Kortrijk - Sint-Truiden   0 - 2
    KV Mechelen - Standard   0 - 4
    Eupen - Beerschot   3 - 1   
    Club Brugge - KV Oostende    2 - 1
    Antwerp - Cercle Brugge     1 - 0
    Zulte Waregem - Oud-Heverlee Leuven   2 - 3
    RC Genk - AA Gent   1 - 1

    Speeldag 23 : weekend 23 januari
    Anderlecht - Waasland-Beveren   0 - 0
    KV Mechelen - Eupen   3 - 0
    KV Kortrijk - Cercle Brugge   1 - 2
    Sint-Truiden - Moeskroen    0 - 2
    Antwerp - KV Oostende    1 - 2
    Club Brugge - RC Genk    3 - 2
    Zulte Waregem - Beerschot   0 - 3
    Standard - Charleroi   3 - 2
    Oud-Heverlee Leuven - AA Gent   0 - 3

    Speeldag 24 : midweek 27 januari
    Eupen - Antwerp   0 - 2
    Waasland-Beveren - KV Mechelen   2 - 3
    Moeskroen - Anderlecht   1 - 1
    Beerschot - KV Kortrijk    0 - 0
    RC Genk - Zulte Waregem    3 - 2
    AA Gent - Sint-Truiden   1 - 1
    Charleroi - Oud-Heverlee Leuven   1 - 1
    Cercle Brugge - Club Brugge   1 - 2
    KV Oostende - Standard    2 - 2

    Speeldag 25 :  weekend 30 januari
    Antwerp - Waasland-Beveren   3 - 2
    KV Mechelen - RC Genk    0 - 0
    Eupen - Moeskroen   1 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - Beerschot   0 - 1
    KV Kortrijk - Charleroi   1 - 3
    Club Brugge - Standard   3 - 1
    Zulte Waregem - KV Oostende   2 - 1
    Anderlecht - AA Gent   0 - 0
    Sint-Truiden - Cercle Brugge   3 - 0

    Speeldag 26 : weekend 6 februari
    Moeskroen - KV Kortrijk    0 - 3
    KV Oostende - Sint-Truiden   3 - 1
    Cercle Brugge - KV Mechelen   0 - 1
    Waasland-Beveren - Club Brugge   0 - 2
    Standard - Oud-Heverlee Leuven   1 - 1
    Beerschot - Antwerp    1 - 2
    Charleroi - Zulte Waregem   1 - 1
    RC Genk - Anderlecht   1 - 2
    AA Gent - Eupen   2 - 2

    Speeldag 27 : weekend 13 februari
    Oud-Heverlee Leuven - KV Kortrijk   3 - 1
    Sint-Truiden - Zulte Waregem   1 - 2
    Standard - Antwerp   1 - 1
    Beerschot - KV Mechelen   1 - 2
    Cercle Brugge - Anderlecht   0 - 0
    AA Gent - Moeskroen     4 - 0
    Waasland-Beveren - Eupen   1 - 0
    KV Oostende - RC Genk   3 - 1
    Charleroi - Club Brugge    1 - 1

    Speeldag 28 : weekend 20 februari
    KV Mechelen - AA Gent   1 - 1
    Eupen - KV Oostende    1 - 1
    Moeskroen - Cercle Brugge    1 - 2
    Waasland-Beveren - Charleroi    1 - 1
    Anderlecht - KV Kortrijk    0 - 2
    Zulte Waregem - Standard    3 - 2
    RC Genk - Beerschot   1 - 2
    Antwerp - Sint-Truiden    0 - 0
    Club Brugge - Oud-Heverlee Leuven    3 - 0

    Speeldag 29 : weekend 27 februari
    Charleroi - RC Genk    1 - 2
    Cercle Brugge - Waasland-Beveren   2 - 0
    KV Oostende - KV Mechelen   2 - 0
    KV Kortrijk - Zulte Waregem    1 - 2
    Standard - Anderlecht     1 - 3
    Beerschot - Moeskroen    2 - 2
    Sint-Truiden - Eupen   0 - 2
    Oud-Heverlee Leuven - Antwerp   2 - 0
    AA Gent - Club Brugge   0 - 4

    Speeldag 30 : weekend 6 maart
    Charleroi - Sint-Truiden    0 - 0
    Eupen - Oud-Heverlee Leuven   3 - 3
    Waasland-Beveren - Beerschot    1 - 2
    Antwerp - KV Kortrijk    4 - 2
    Moeskroen - Standard   1 - 0
    Club Brugge - Zulte Waregem    3 - 0
    Anderlecht - KV Mechelen    1 - 1
    RC Genk - Cercle Brugge   2 - 0
    AA Gent - KV Oostende   1 - 0

    Speeldag 31 : weekend 20 maart
    RC Genk - Standard   2 - 2
    Eupen - KV Kortrijk   2 - 0
    Moeskroen - KV Oostende   0 - 1
    Club Brugge - Antwerp   0 - 2
    KV Mechelen - Oud-Heverlee Leuven    2 - 2
    Anderlecht - Zulte Waregem    4 - 1
    AA Gent - Cercle Brugge    1 - 0
    Waasland-Beveren - Sint-Truiden   2 - 4
    Beerschot - Charleroi    2 - 1

    Speeldag 32 : weekend 3 april
    KV Oostende - Waasland-Beveren    0 - 2
    Sint-Truiden - KV Mechelen    2 - 1
    KV Kortrijk - Club Brugge    1 - 2
    Cercle Brugge - Beerschot    2 - 1
    Standard - AA Gent    2 - 1
    Charleroi - Moeskroen   1 - 1
    Oud-Heverlee Leuven - RC Genk    2 - 3
    Zulte Waregem - Eupen    2 - 1
    Antwerp - Anderlecht   1 - 4

    Speeldag 33 : weekend 10 april
    Eupen - Standard    0 - 4
    Cercle Brugge - Oud-Heverlee Leuven   3 - 0
    KV Mechelen - Zulte Waregem    4 - 2
    AA Gent - Charleroi    4 - 0
    RC Genk - Sint-Truiden    4 - 0
    Waasland-Beveren - KV Kortrijk   3 - 4
    Anderlecht - Club Brugge   2 - 1
    Beerschot - KV Oostende   1 - 2
    Moeskroen - Antwerp    2 - 3

    Speeldag 34 : weekend 17 april
    Charleroi - Eupen   2 - 3
    Antwerp - RC Genk    3 - 2
    Standard - Beerschot   3 - 0
    Club Brugge - Moeskroen   4 - 2
    KV Kortrijk - KV Mechelen   1 - 4
    Oud-Heverlee Leuven - Waasland-Beveren    1 - 2
    Sint-Truiden - Anderlecht    0 - 1
    Zulte Waregem - AA Gent    2 - 7
    KV Oostende - Cercle Brugge    1 - 1

    Play Offs
    Na 34 speeldagen staan de play-offs op de kalender. Vanaf het weekend van
    30 april zullen de top vier voor de titel spelen en de nummers vijf tot en met
    acht voor het laatste Europees ticket. Tegen zondag 30 mei is de competitie
    gespeeld en kennen we de eindstand.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (6 Stemmen)
    Categorie:Voetbal nationaal
    14-10-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nederland - Eredivisie seizoen 2020-2021
    NEDERLAND - EREDIVISIE - SEIZOEN 2020-2021
    Dit is het nieuwe logo van de Eredivisie

    Speeldag 1 : weekend 12 september
    Heerenveen - Willem II   2 - 0
    PEC Zwolle - Feyenoord   0 - 2
    FC Twente - Fortuna Sittard   2 - 0
    FC Emmen - VVV-Venlo   3 - 5
    Sparta Rotterdam - Ajax   0 - 1
    Heracles Almelo - ADO Den Haag    2 - 0
    FC Groningen - PSV   1 - 2
    RKC Waalwijk - Vitesse   0 - 1
    FC Utrecht - AZ   2 - 2

    Speeldag 2 : weekend 19 september
    VVV-Venlo - FC Utrecht   1 - 1
    AZ - PEC Zwolle   1 - 1
    Vitesse - Sparta Rotterdam   2 - 0
    PSV - FC Emmen   2 - 1
    Fortuna Sittard - Heerenveen   1 - 3
    ADO Den Haag - FC Groningen   0 - 1
    Feyenoord - FC Twente    1 - 1
    Willem II - Heracles Almelo    4 - 0
    Ajax - RKC Waalwijk   3 - 0

    Speeldag 3 : weekend 26 september
    FC Twente - FC Groningen   3 - 1
    PEC Zwolle - Sparta Rotterdam   4 - 0
    Fortuna Sittard - AZ   3 - 3
    Heerenveen - VVV-Venlo   1 - 0
    Ajax - Vitesse   2 - 1
    Feyenoord - ADO Den Haag    4 - 2
    FC Utrecht - RKC Waalwijk    3 - 1
    Heracles Almelo - PSV   1 - 1
    FC Emmen - Willem II    1 - 1

    Speeldag 4 : weekend 3 oktober
    FC Utrecht - Heerenveen   1 - 1
    Vitesse - Heracles Almelo   3 - 0
    VVV-Venlo - ADO Den Haag   1 - 2
    FC Twente - FC Emmen   1 - 1
    FC Groningen - Ajax   1 - 0
    Willem II - Feyenoord   1 - 4
    Sparta Rotterdam - AZ    4 - 4
    PSV - Fortuna Sittard   2 - 0
    RKC Waalwijk - PEC Zwolle   1 - 1

    Speeldag 5 : weekend 17 oktober
    Heracles Almelo - RKC Waalwijk   0 - 1
    AZ - VVV-Venlo   2 - 2
    Willem II - FC Twente   0 - 3
    Feyenoord - Sparta Rotterdam   1 - 1
    Ajax - Heerenveen   5 - 1
    ADO Den Haag - Vitesse    0 - 2
    PEC Zwolle - PSV   0 - 3
    FC Groningen - FC Utrecht   0 - 0
    FC Emmen - Fortuna Sittard   2 - 2

    Speeldag 6 : weekend 24 oktober
    VVV Venlo - Ajax   0 - 13
    FC Utrecht - FC Twente   2 - 1
    PEC Zwolle - Willem II   0 - 0
    Heerenveen - FC Emmen   4 - 0
    Fortuna Sittard - FC Groningen   1 - 3
    Vitesse - PSV   2 - 1
    Sparta Rotterdam - Heracles Almelo    1 - 1
    RKC Waalwijk - Feyenoord   2 - 2
    ADO Den Haag - AZ   2 - 2

    Speeldag 7 : weekend 31 oktober
    FC Twente - PEC Zwolle    5 - 1
    Ajax - Fortuna Sittard   5 - 2
    FC Groningen - VVV Venlo    2 - 1
    Willem II - Vitesse   1 - 3
    Heracles Almelo - FC Utrecht   4 - 1
    Sparta Rotterdam - Heerenveen    1 - 4
    FC Emmen - Feyenoord   2 - 3
    PSV - ADO Den Haag   4 - 0
    AZ - RKC Waalwijk   3 - 0

    Speeldag 8 : weekend 7 november
    Fortuna Sittard - PEC Zwolle    2 - 2
    ADO Den Haag - FC Twente   2 - 4
    VVV-Venlo - Heracles Almelo   3 - 2
    RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam   0 - 2
    FC Utrecht - Ajax   0 - 3
    Feyenoord - FC Groningen   2 - 0
    Vitesse - FC Emmen   3 - 1
    Heerenveen - AZ   0 - 3
    PSV - Willem II   3 - 0

    Speeldag 9 : weekend 21 november
    Willem II - VVV Venlo   2 - 1
    FC Groningen - Vitesse   1 - 1
    PEC Zwolle - FC Utrecht   1 - 1
    Ajax - Heracles Almelo   5 - 0
    Sparta Rotterdam - ADO Den Haag   6 - 0
    Fortuna Sittard - Feyenoord   1 - 3
    FC Twente - PSV   1 - 1
    RKC Waalwijk - Heerenveen   1 - 1
    AZ - FC Emmen   1 - 0

    Speeldag 10 : weekend 28 november
    FC Twente - RKC Waalwijk   0 - 2
    FC Emmen - Ajax   0 - 5
    ADO Den Haag - Heerenveen   1 - 1
    VVV Venlo - PEC Zwolle   2 - 2
    Vitesse - Fortuna Sittard   2 - 0
    Feyenoord - FC Utrecht    1 - 1
    FC Groningen - Willem II   1 - 0
    Heracles Almelo - AZ   1 - 2
    PSV - Sparta Rotterdam   1 - 0

    Speeldag 11 : weekend 5 december
    Sparta Rotterdam - FC Emmen   2 - 1
    RKC Waalwijk - VVV Venlo   3 - 2
    Fortuna Sittard - Willem II   3 - 2
    Ajax - FC Twente   1 - 2
    PEC Zwolle - Vitesse   2 - 1
    Feyenoord - Heracles Almelo   0 - 0
    AZ - FC Groningen   1 - 2
    FC Utrecht - ADO Den Haag   1 - 1
    Heerenveen - PSV   2 - 2

    Speeldag 12 : weekend 12 december
    Heracles Almelo - Fortuna Sittard   1 - 2
    FC Groningen - RKC Waalwijk   2 - 0
    FC Emmen - ADO Den Haag   1 - 1
    Ajax - PEC Zwolle   4 - 0
    Vitesse - Heerenveen   1 - 1
    VVV Venlo - Feyenoord   0 - 3
    Willem II - Sparta Rotterdam    1 - 3
    PSV - FC Utrecht   2 - 1
    FC Twente - AZ   1 - 3

    Speeldag 13 : weekend 19 december
    PEC Zwolle - FC Emmen   0 - 0
    Sparta Rotterdam - FC Groningen   2 - 3
    VVV Venlo - FC Twente   1 - 2
    RKC Waalwijk - PSV    1 - 4
    FC Utrecht - Fortuna Sittard    1 - 1
    Vitesse - Feyenoord    1 - 0
    ADO Den Haag - Ajax   2 - 4
    Heerenveen - Heracles Almelo   1 - 2
    AZ - Willem II   5 - 3

    Speeldag 14 : midweek 23 december
    Fortuna Sittard - RKC Waalwijk   2 - 1
    FC Emmen - FC Utrecht   2 - 3
    PSV - VVV Venlo    4 - 1
    FC Twente - Sparta Rotterdam   0 - 2
    AZ - Vitesse   3 - 1
    Willem II - Ajax    1 - 1
    ADO Den Haag - PEC Zwolle   0 - 2
    FC Groningen - Heracles Almelo   0 - 1
    Feyenoord - Heerenveen   3 - 0

    Winterstop

    Speeldag 15 : weekend 9 januari
    RKC Waalwijk - ADO Den Haag    0 - 1
    FC Emmen - FC Twente   1 - 4
    PEC Zwolle - AZ   1 - 1
    Heracles Almelo - Vitesse   0 - 2
    FC Utrecht - FC Groningen   2 - 2
    Sparta Rotterdam - Feyenoord   0 - 2
    Heerenveen - Fortuna Sittard   1 - 3
    VVV Venlo - Willem II    2 - 1
    Ajax - PSV   2 - 2

    Speeldag 16 : midweek 13 januari
    Vitesse - FC Utrecht    1 - 0
    Heracles Almelo - FC Emmen    4 - 0
    PSV - AZ    1 - 3
    Fortuna Sittard - Sparta Rotterdam   0 - 1
    ADO Den Haag - VVV Venlo   1 - 4
    Feyenoord - PEC Zwolle   1 - 0
    Heerenveen - RKC Waalwijk   1 - 1
    FC Twente - Ajax   1 - 3
    Willem II - FC Groningen    2 - 3

    Speeldag 17 : weekend 16 januari
    FC Emmen - Vitesse   1 - 4
    Sparta Rotterdam - PSV   3 - 5
    FC Utrecht - Heracles Almelo   2 - 0
    PEC Zwolle - Fortuna Sittard   0 - 2
    AZ - ADO Den Haag   2 - 1
    RKC Waalwijk - Willem II   1 - 1
    FC Groningen - FC Twente   2 - 2
    VVV Venlo - Heerenveen    1 - 1
    Ajax - Feyenoord   1 - 0

    Speeldag 18 : weekend 23 januari
    Willem II - PEC Zwolle    1 - 3
    ADO Den Haag - FC Emmen   0 - 0
    Vitesse - FC Groningen    1 - 0
    PSV - RKC Waalwijk   2 - 0
    Heracles Almelo - Heerenveen   1 - 0
    Fortuna Sittard - Ajax    1 - 2
    FC Utrecht - Sparta Rotterdam   1 - 0
    FC Twente - VVV Venlo    0 - 1
    Feyenoord - AZ   2 - 3

    Speeldag 19 : midweek 27 januari
    PEC Zwolle - Heracles Almelo   2 - 2
    FC Emmen - PSV   0 - 2
    FC Groningen - ADO Den Haag   3 - 0
    AZ - FC Utrecht    0 - 1
    VVV-Venlo - Vitesse    4 - 1
    RKC Waalwijk - Fortuna Sittard   1 - 2
    Heerenveen - Feyenoord    3 - 0
    Sparta Rotterdam - FC Twente    0 - 0
    Ajax - Willem II   3 - 1

    Speeldag 20 : weekend 30 januari
    Heracles Almelo - FC Groningen   1 - 0
    FC Utrecht - PEC Zwolle   3 - 3
    Fortuna Sittard - VVV Venlo   3 - 2
    Vitesse - RKC Waalwijk    1 - 1
    FC Twente - Heerenveen    0 - 0
    Feyenoord - PSV   3 - 1
    Willem II - FC Emmen    2 - 0
    AZ - Ajax   0 - 3
    ADO Den Haag - Sparta Rotterdam    1 - 1

    Speeldag 21 : weekend 6 februari
    Fortuna Sittard - Heracles Almelo    0 - 1
    PSV - FC Twente   3 - 0
    PEC Zwolle - RKC Waalwijk    1 - 1
    FC Emmen - AZ    0 - 1
    Heerenveen - Vitesse   1 - 0
    VVV Venlo - Sparta Rotterdam   0 - 1
    Ajax - FC Utrecht    1 - 1
    FC Groningen - Feyenoord    0 - 0
    Willem II - ADO Den Haag    1 - 1

    Speeldag 22 : weekend 13 februari
    RKC Waalwijk - FC Emmen   1 - 0
    FC Groningen - PEC Zwolle    1 - 0
    Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard    1 - 2
    ADO Den Haag - PSV    2 - 2
    Heracles Almelo - Ajax   0 - 2
    AZ - Heerenveen   3 - 1
    Feyenoord - Willem II   5 - 0
    FC Utrecht - VVV Venlo    3 - 1
    Vitesse - FC Twente   0 - 2

    Speeldag 23 : weekend 20 februari
    Willem II - FC Utrecht   0 - 6
    FC Emmen - PEC Zwolle   3 - 2
    VVV Venlo - AZ   1 - 4
    Fortuna Sittard - ADO Den Haag   2 - 0
    FC Twente - Feyenoord   2 - 2
    Heerenveen - FC Groningen    1 - 1
    RKC Waalwijk - Heracles Almelo    3 - 0
    PSV - Vitesse   3 - 1
    Ajax - Sparta Rotterdam    4 - 2

    Speeldag 24 : weekend 27 februari
    PEC Zwolle - Heerenveen   4 - 1
    FC Utrecht - FC Emmen   0 - 1
    ADO Den Haag - RKC Waalwijk   0 - 0
    Vitesse - VVV Venlo    4 - 1
    Hercales Almelo - FC Twente    2 - 2
    Sparta Rotterdam - Willem II    0 - 2
    PSV - Ajax    1 - 1
    FC Groningen - Fortuna Sittard    1 - 0
    AZ - Feyenoord   4 - 2

    Speeldag 25 : weekend 6 maart
    FC Emmen - Sparta Rotterdam   1 - 1
    Feyenoord - VVV Venlo   6 - 0
    FC Twente - Willem II    1 - 1
    Heerenveen - ADO Den Haag    3 - 0
    RKC Waalwijk - FC Utrecht    1 - 2
    Ajax - FC Groningen   3 - 1
    Fortuna Sittard - PSV    1 - 3
    Heracles Almelo - PEC Zwolle   2 - 1
    Vitesse - AZ   2 - 1

    Speeldag 26 : weekend 13 maart
    Willem II - Heerenveen   3 - 1
    ADO Den Haag - Heracles Almelo    1 - 2
    AZ - FC Twente    4 - 1
    FC Groningen - FC Emmen    1 - 1
    Sparta Rotterdam - RKC Waalwijk    2 - 0
    VVV Venlo - Fortuna Sittard   1 - 3
    PSV - Feyenoord    1 - 1
    FC Utrecht - Vitesse    1 - 3
    PEC Zwolle - Ajax   0 - 2

    Speeldag 27 : weekend 20 maart
    Heerenveen - FC Twente   0 - 0
    Fortuna Sittard - FC Utrecht   0 - 1
    Feyenoord - FC Emmen   1 - 1
    RKC Waalwijk - FC Groningen   3 - 1
    PEC Zwolle - VVV Venlo    2 - 1
    AZ - PSV    2 - 0
    Vitesse - Willem II    0 - 0
    Heracles Almelo - Sparta Rotterdam   1 - 1
    Ajax - ADO Den Haag   5 - 0

    Speeldag 28 : weekend 3 en 4 april
    VVV Venlo - FC Groningen    0 - 1
    Willem II - AZ    0 - 1
    FC Twente - Vitesse    1 - 2
    Sparta Rotterdam - PEC Zwolle   3 - 2
    Feyenoord - Fortuna Sittard    2 - 0
    PSV - Heracles Almelo    3 - 0
    ADO Den Haag - FC Utrecht    1 - 4
    Heerenveen - Ajax   1 - 2
    FC Emmen - RKC Waalwijk    3 - 1

    Speeldag 29 : weekend 10 en 11 april
    Vitesse - ADO Den Haag    0 - 0
    Heracles Almelo - Willem II    4 - 0
    AZ - Sparta Rotterdam    2 - 0
    Fortuna Sittard - FC Emmen    1 - 3
    PEC Zwolle - FC Twente   1 - 0
    FC Utrecht - Feyenoord    1 - 2
    VVV Venlo - PSV   0 - 2
    FC Groningen - Heerenveen    0 - 2
    RKC Waalwijk - Ajax   0 - 1

    FINALE KNVB BEKER : zondag 18 april
    Ajax - Vitesse    2 - 1

    Speeldag 30 : weekend 24 en 25 april
    Willem II - RKC Waalwijk   1 - 0
    Heerenveen - PEC Zwolle    0 - 2
    Sparta Rotterdam - VVV Venlo    2 - 0
    PSV - FC Groningen    1 - 0
    FC Emmen - Heracles Almelo    3 - 1
    ADO Den Haag - Fortuna Sittard    0 - 3
    Feyenoord - Vitesse    0 - 0
    FC Twente - FC Utrecht    1 - 2
    Ajax - AZ    2 - 0

    Speeldag 31 : weekend 1 en 2 mei
    Heracles Almelo - VVV Venlo   4 - 0
    Fortuna Sittard - FC Twente   3 - 0
    RKC Waalwijk - AZ   1 - 3
    Vitesse - PEC Zwolle    2 - 1
    FC Utrecht - Willem II    3 - 2
    ADO Den Haag - Feyenoord    3 - 2
    Ajax - FC Emmen   4 - 0
    FC Groningen - Sparta Rotterdam   1 - 2
    PSV - Heerenveen    2 - 2

    Speeldag 32 : weekend 8 en 9 mei
    Sparta Rotterdam - Vitesse   3 - 0
    FC Twente - Heracles Almelo   1 - 1
    Heerenveen - FC Utrecht    0 - 0
    AZ - Fortuna Sittard    1 - 0
    VVV Venlo - RKC Waalwijk    3 - 3
    FC Emmen - FC Groningen   0 - 4
    Feyenoord - Ajax    0 - 3
    PEC Zwolle - ADO Den Haag    0 - 1
    Willem II - PSV   0 - 2

    Speeldag 33 : donderdag 13 mei
    Ajax - VVV Venlo    3 - 1
    PSV - PEC Zwolle    4 - 2
    FC Groningen - AZ     0 - 0
    Fortuna Sittard - Vitesse    3 - 3
    Hercales Almelo - Feyenoord    1 - 1
    Sparta Rotterdam - FC Utrecht    0 - 0
    FC Emmen - Heerenveen    3 - 1
    RKC Waalwijk - FC Twente    2 - 1
    ADO Den Haag - Willem II    1 - 4

    Speeldag 34 : zondag 16 mei
    Vitesse - Ajax    1 - 3
    FC Utrecht - PSV    1 - 1
    AZ - Heracles Almelo    5 - 0
    Feyenoord - RKC Waalwijk    3 - 0
    PEC Zwolle - FC Groningen    1 - 0
    Heerenveen - Sparta Rotterdam    1 - 2
    Willem II - Fortuna Sittard    2 - 1
    FC Twente - ADO Den Haag    3 - 2
    VVV Venlo - FC Emmen    0 - 4

    Play-Offs Conference League 

    Halve finales : woensdag 19 mei
    FC Utrecht - FC Groningen   1 - 0
    Feyenoord - Sparta Rotterdam   2 - 0
    Finale : zondag 23 mei
    Feyenoord - FC Utrecht    2 - 0

    Play-Offs promotie/degradatie

    Eerste ronde : weekend 15 mei
    NAC Breda - FC Volendam   4 - 1
    De Graafschap - Roda JC   2 - 3
    Almere City - NEC Nijmegen   0 - 4

    Tweede ronde : donderdag 20 mei
    NEC Nijmegen - Roda JC    3 - 0
    FC Emmen - NAC Breda     1 - 1   3-4 n.p.

    Finale : zondag 23 mei
    NAC Breda - NEC Nijmegen    1 - 2




    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Eredivisie Nederland
    02-09-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Champions League 2020-2021 - 1/16de finale tot finale
    Champions League 2020-2021
    seeklogo.com/images/U/UEFA_Champions_League-log...

    FINALE : zaterdag 29 mei in Istanbul
    Manchester City - Chelsea    0 - 1


    1/2de finales :
    27 en 28 april (heenwedstrijden)
    Paris Saint-Germain - Manchester City   1 - 2
    Real Madrid - Chelsea    1 - 1

    4 en 5 mei (terugwedstrijden)
    Manchester City - Paris Saint-Germain   2 - 0
    Chelsea - Real Madrid   2 - 0


    1/4de finales :
    6 april (heenwedstrijden)
    Real Madrid - Liverpool   3 - 1
    Manchester City - Borussia Dortmund    2 - 1
    Bayern München - Paris Saint-Germain    2 - 3
    FC Porto - Chelsea    0 - 2

    13 april (terugwedstrijden)
    Liverpool - Real Madrid    0 - 0
    Borussia Dortmund - Manchester City   1 - 2
    Paris Saint-Germain - Bayern München    0 - 1
    Chelsea - FC Porto    0 - 1


    1/8ste fnales : 
    16, 17, 23 en 24 februari 2021 (heenwedstrijden)
    Red Bull Leipzig - Liverpool   0 - 2
    FC Barcelona - Paris Saint-Germain   1 - 4
    Sevilla - Borussia Dortmund    2 - 3
    FC Porto - Juventus    2 - 1
    Atletico Madrid - Chelsea   0 - 1
    Lazio Roma - Bayern München   1 - 4
    Atalanta Bergamo - Real Madrid   0 - 1
    Borussia Mönchengladbach - Manchester City   0 - 2

    9, 10, 16 en 17 maart 2021 (terugwedstrijden)
    Juventus - FC Porto   3 - 2  n.v.
    Borussia Dortmund - Sevilla   2 - 2
    Paris Saint-Germain - FC Barcelona   1 - 1
    Liverpool - Red Bull Leipzig    2 - 0
    Real Madrid - Atalanta Bergamo   3 - 1
    Manchester City - Borussia Mönchengladbach   2 - 0
    Bayern München - Lazio Roma   2 - 1
    Chelsea - Atletico Madrid    2 - 0

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    01-09-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Europa League 2020-2021 - 1/16de finales tot finale
    Europa League 2020-2021

    FINALE : woensdag 26 mei in Gdansk
    Villarreal - Manchester United   1 - 1   strafschoppen  11-10


    1/2de finales :
    donderdag 29 april (heenwedstrijden)
    Manchester United - AS Roma   6 - 2
    Villarreal - Arsenal   2 - 1

    donderdag 6 mei (terugwedstrijden)
    AS Roma - Manchester United   3 - 2
    Arsenal - Villarreal   0 - 0


    1/4de finales :
    donderdag 8 april  (heenwedstrijden)
    Ajax Amsterdam - AS Roma   1 - 2
    Arsenal - Slavia Praag    1 - 1
    Granada - Manchester United    0 - 2
    Dinamo Zagreb - Villarreal    0 - 1

    donderdag 15 april (terugwedstrijden)
    AS Roma - Ajax Amsterdam    1 - 1
    Slavia Praag - Arsenal    0 - 4
    Manchester United - Granada     2 - 0
    Villarreal - Dinamo Zagreb    2 - 1


    1/8ste finales :
    donderdag 11 maart (heenwedstrijden)
    Manchester United - AC Milan    1 - 1
    Dynamo Kiev - Villarreal    0 - 2
    Ajax Amsterdam - Young Boys Bern   3 - 0
    Slavia Praag - Glasgow Rangers   1 - 1
    Tottenham Hotspur - Dinamo Zagreb   2 - 0
    Olympiakos Piraeus - Arsenal    1 - 3
    Granada - Mölde FK    2 - 0
    AS Roma - Shakchtar Donetsk   3 - 0

    donderdag 18 maart (terugwedstrijden)
    AC Milan - Manchester United   0 - 1
    Villarreal - Dynamo Kiev   2 - 0
    Young Boys Bern - Ajax Amsterdam   0 - 2
    Glasgow Rangers - Slavia Praag    0 - 2
    Dinamo Zagreb - Tottenham Hotspur   3 - 0
    Arsenal - Olympiakos Piraeus   0 - 1
    Mölde FK - Granada    2 - 1
    Shakchtar Donetsk - AS Roma   1 - 2


    1/16de finales 
    donderdag 18 februari (heenwedstrijden)
    Real Sociedad - Manchester United   0 - 4
    Wolfsberger AC - Tottenham Hotspur    1 - 4
    Olympiakos Piraeus - PSV Eindhoven    4 - 2
    Slavia Praag - Leicester City    0 - 0
    Young Boys Bern - Bayer Leverkusen    4 - 3
    Rode Ster Belgrado - AC Milan    2 - 2
    Dinamo Kiev - Club Brugge   1 - 1
    Sporting Braga - AS Roma    0 - 2
    FK Krasnodar - Dinamo Zagreb   2 - 3
    Lille OSC - Ajax Amsterdam   1 - 2
    Benfica - Arsenal   1 - 1
    Mölde FK - Hoffenheim   3 - 3
    Maccabi Tel Aviv - Shakchtar Donetsk   0 - 2
    Antwerp FC - Glasgow Rangers   3 - 4
    Granada - AS Napoli   2 - 0
    Red Bull Salzburg - Villarreal   0 - 2

    donderdag 25 februari (terugwedstrijden)
    Manchester United - Real Sociedad   0 - 0
    Tottenham Hotpsur - Wolfsberger AC   4 - 0
    PSV Eindhoven - Olympiakos Piraeus   2 - 1
    Leicester City - Slavia Praag   0 - 2
    Bayer Leverkusen - Young Boys Bern   0 - 2
    AC Milan - Rode Ster Belgrado   1 - 1
    Club Brugge - Dynamo Kiev   0 - 1
    AS Roma - Sporting Braga   3 - 1
    Dinamo Zagreb - FK Krasnodar   1 - 0
    Ajax Amsterdam - Lille OSC   2 - 1
    Arsenal - Benfica   3 - 2
    Hoffenheim - Mölde FK   0 - 2
    Shakchtar Donetsk - Maccabi Tel Aviv   1 - 0
    Glasgow Rangers - Antwerp FC   5 - 2
    AS Napoli - Granada   2 - 1
    Villarreal - Red Bull Salzburg   2 - 1

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    31-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Champions League 2020-2021
    Champions League 2020-2021
    seeklogo.com/images/U/UEFA_Champions_League-log...

    Speeldag 1 : dinsdag 20 en woensdag 21 oktober
    GROEP A :
    Red Bull Salzburg - Lokomotiv Moskou   2 - 2
    Bayern München - Atletico Madrid   4 - 0
    GROEP B :
    Real Madrid - Shakhtar Donetsk   2 - 3
    Inter Milan - Borussia Mönchengladbach   2 - 2
    GROEP C :
    Manchester City - FC Porto   3 - 1
    Olympiakos Piraeus - Olympique Marseille   1 - 0
    GROEP D :
    Ajax Amsterdam - Liverpool   0 - 1
    Midtjyilland - Atalanta Bergamo   0 - 4
    GROEP E :
    Stade Rennes - FK Krasnodar   1 - 1
    Chelsea - Sevilla   0 - 0
    GROEP F :
    Zenit Sint-Petersburg - Club Brugge   1 - 2
    Lazio Roma - Borussia Dortmund    3 - 1
    GROEP G :
    FC Barcelona - Ferencvaros     5 - 1
    Dinamo Kiev - Juventus    0 - 2
    GROEP H :
    Paris Saint-Germain - Manchester United    1 - 2
    Red Bull Leipzig - Basaksehir    2 - 0

    Speeldag 2 : dinsdag 27 en woensdag 28 oktober
    GROEP A :
    Lokomotiv Moskou - Bayern München   1 - 2
    Atletico Madrid - Red Bull Salzburg   3 - 2
    GROEP B :
    Shakhtar Donetsk - Inter Milan   0 - 0
    Borussia Mönchengladbach - Real Madrid   2 - 2
    GROEP C :
    Olympique Marseille - Manchester City   0 - 3
    FC Porto - Olympiakos Piraeus    2 - 0
    GROEP D :
    Atalanta Bergamo - Ajax Amsterdam    2 - 2
    Liverpool - Midtjyilland    2 - 0
    GROEP E :
    FK Krasnodar - Chelsea   0 - 4
    Sevilla - Stade Rennes   1 - 0
    GROEP F :
    Club Brugge - Lazio Roma    1 - 1
    Borussia Dortmund - Zenit Sint-Petersburg    2 - 0
    GROEP G :
    Juventus - FC Barcelona   0 - 2
    Ferencvaros - Dinamo Kiev    2 - 2
    GROEP H :
    Basaksehir - Paris Saint-Germain     0 - 2
    Manchester United - Red Bull Leipzig    5 - 0

    Speeldag 3 : dinsdag 3 en woensdag 4 november
    GROEP A :
    Lokomotiv Moskou - Atletico Madrid   1 - 1
    Red Bull Salzburg - Bayern München   2 - 6
    GROEP B :
    Shakhtar Donetsk - Borussia Mönchengladbach   0 - 6
    Real Madrid - Inter Milan   3 - 2
    GROEP C :
    Manchester City - Olympiakos Piraeus   3 - 0
    FC Porto - Olympique Marseille    3 - 0
    GROEP D :
    Midtjyilland - Ajax Amsterdam   1 - 2
    Atalanta Bergamo - Liverpool    0 - 5
    GROEP E :
    Chelsea - Stade Rennes   3 - 0
    Sevilla - FK Krasnodar   3 - 2
    GROEP F :
    Club Brugge - Borussia Dortmund    0 - 3
    Zenit Sint-Petersburg - Lazio Roma    1 - 1
    GROEP G :
    FC Barcelona - Dinamo Kiev   2 - 1
    Ferencvaros - Juventus    1 - 4
    GROEP H :
    Red Bull Leipzig - Paris Saint-Germain   2 - 1
    Basaksehir - Manchester United   2 - 1

    Speeldag 4 : dinsdag 24 en woensdag 25 november
    GROEP A :
    Atletico Madrid - Lokomotiv Moskou   0 - 0
    Bayern München - Red Bull Salzburg   3 - 1
    GROEP B :
    Borussia Mönchgengladbach - Shakhtar Donetsk   4 - 0
    Inter Milan - Real Madrid    0 - 2
    GROEP C :
    Olympiakos Piraeus - Manchester City    0 - 1
    Olympique Marseille - FC Porto    0 - 2
    GROEP D :
    Ajax Amsterdam - Midtjyilland   3 - 1
    Liverpool - Atalanta Bergamo    0 - 2
    GROEP E :
    Stade Rennes - Chelsea   1 - 2
    FK Krasnodar - Sevilla    1 - 2
    GROEP F :
    Borussia Dortmund - Club Brugge   3 - 0
    Lazio Roma - Zenit Sint-Petersburg    3 - 1
    GROEP G :
    Dinamo Kiev - FC Barcelona   0 - 4
    Juventus - Ferencvaros    2 - 1
    GROEP H :
    Paris Saint-Germain - Red Bull Leipzig    1 - 0
    Manchester United - Basaksehir     4 - 1

    Speeldag 5 : dinsdag 1 en woensdag 2 december
    GROEP A :
    Lokomotiv Moskou - Red Bull Salzburg   1 - 3
    Atletico Madrid - Bayern München   1 - 1
    GROEP B :
    Shakhtar Donetsk - Real Madrid   2 - 0
    Borussia Mönchengladbach - Inter Milan    2 - 3
    GROEP C :
    Olympique Marseille - Olympiakos Piraeus    2 - 1
    FC Porto - Manchester City    0 - 0
    GROEP D :
    Atalanta Bergamo - Midtjyilland    1 - 1
    Liverpool - Ajax Amsterdam    1 - 0
    GROEP E :
    Sevilla - Chelsea    0 - 4
    FK Krasnodar - Stade Rennes   1 - 0
    GROEP F :
    Club Brugge - Zenit Sint-Petersburg    3 - 0
    Borussia Dortmund - Lazio Roma    1 - 1
    GROEP G :
    Ferencvaros - FC Barcelona    0 - 3
    Juventus - Dinamo Kiev    3 - 0
    GROEP H :
    Manchester United - Paris Saint-Germain   1 - 3
    Red Bull Leipzig - Basaksehir   3 - 4

    Speeldag 6 : dinsdag 8 en woensdag 12 december
    GROEP A :
    Red Bull Salzburg - Atletico Madrid   0 - 2
    Bayern München - Lokomotiv Moskou   2 - 0
    GROEP B :
    Inter Milan - Shakhtar Donetsk    0 - 0
    Real Madrid - Borussia Mönchengladbach    2 - 0
    GROEP C :
    Olympiakos Piraeus - FC Porto    0 - 2
    Manchester City - Olympique Marseille    3 - 0
    GROEP D :
    Midtjyilland - Liverpool    1 - 1
    Ajax Amsterdam - Atalanta   0 - 1
    GROEP E :
    Stade Rennes - Sevilla   1 - 3
    Chelsea - FK Krasnodar   1 - 1
    GROEP F :
    Lazio Roma - Club Brugge    2 - 2
    Zenit Sint-Petersburg - Borussia Dortmund   1 - 2
    GROEP G :
    Dinamo Kiev - Ferencvaros   1 - 0
    FC Barcelona - Juventus    0 - 3
    GROEP H :
    Red Bull Leizig - Manchester United    3 - 2
    Paris Saint-Germain - Basaksehir     5 - 1

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    30-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Europa League 2020-2021
    Europa League 2020-2021

    Speeldag 1 : donderdag 21 oktober
    GROEP A :
    Levski Sofia - CFR Cluj   0 - 2
    Young Boys Bern - AS Roma   1 - 2
    GROEP B :
    Dundalk - Mölde FK   1 - 2
    Rapid Wien - Arsenal   1 - 2
    GROEP C :
    Bayer Leverkusen - OGC Nice   6 - 2
    Hapoel Beer Sheva - Slavia Praag    3 - 1
    GROEP D :
    Standard de Liège - Glasgow Rangers   0 - 2
    Lech Poznan - Benfica    2 - 4
    GROEP E :
    PSV Eindhoven - Granada   1 - 2
    PAOK Saloniki - Omonoia Nicosia   1 - 1
    GROEP F :
    AS Napoli - AZ Alkmaar   0 - 1
    Rijeka - Real Sociedad   0 - 1
    GROEP G :
    Sporting Braga - AEK Athene   3 - 0
    Leicester City - Zorya Loegansk    3 - 0
    GROEP H :
    Sparta Praag - Lille OSC   1 - 4
    Celtic Glasgow - AC Milan   1 - 3
    GROEP I :
    Maccabi Tel Aviv - Qarabag   1 - 0
    Villarreal - Sivasspor   5 - 3
    GROEP J :
    Tottenham Hotspur - LASK Linz   3 - 0
    Ludogorets - Antwerp FC   1 - 2
    GROEP K :
    Wolfsberger AC - CSKA Moskou    1 - 1
    Dinamo Zagreb - Feyenoord Rotterdam    0 - 0
    GROEP L :
    Slovan Liberec - KAA Gent   1 - 0
    Hoffenheim - Rode Ster Belgrado   2 - 0

    Speeldag 2 : donderdag 29 oktober
    GROEP A :
    CFR Cluj - Young Boys Bern   1 - 1
    AS Roma - Levski Sofia   0 - 0
    GROEP B :
    Mölde FK - Rapid Wien   1 - 0
    Arsenal - Dundalk    3 - 0
    GROEP C :
    OGC Nice - Hapoel Beer Sheva    1 - 0
    Slavia Praag - Bayer Leverkusen    1 - 0
    GROEP D :
    Benfica - Standard de Liège   3 - 0
    Glasgow Rangers - Lech Poznan     1 - 0
    GROEP E :
    Omonia Nicosia - PSV Eindhoven   1 - 2
    Granada - PAOK Saloniki    0 - 0
    GROEP F :
    AZ Alkmaar - Rijeka    4 - 1
    Real Sociedad - Napoli    0 - 1
    GROEP G :
    AEK Athene - Leicester City    1 - 2
    Zorya Loegansk - Sporting Braga    1 - 2
    GROEP H :
    AC Milan - Sparta Praag   3 - 0
    Lille OSC - Celtic Glasgow    2 - 2
    GROEP I :
    Qarabag - Villarreal    1 - 3
    Sivasspor - Maccabi Tel Aviv   1 - 2
    GROEP J :
    Antwerp FC - Tottenham Hotspur   1 - 0
    LASK Linz - Ludogorets    4 - 3
    GROEP K :
    CSKA Moskou - Dinamo Zagreb    0 - 0
    Feyenoord Rotterdam - Wolfsberger AC     1 - 4
    GROEP L :
    Rode Ster Belgrado - Slovan Liberec    5 - 1
    KAA Gent - Hoffenheim     1 - 4

    Speeldag 3 : donderdag 5 november
    GROEP A :
    AS Roma - CFR Cluj   5 - 0
    Young Boys Bern - Levski Sofia    3 - 0
    GROEP B :
    Arsenal - Mölde FK    4 - 1
    Rapid Wien - Dundalk    4 - 3
    GROEP C :
    Hapoel Beer Sheva - Bayer Leverkusen    2 - 4
    Slavia Praag - OGC Nice    3 - 2
    GROEP D :
    Lech Poznan - Standard de Liège    3 - 1
    Benfica - Glasgow Rangers   3 - 3
    GROEP E :
    Omonia Nicosia - Granada   0 - 2
    PAOK Saloniki - PSV Eindhoven    4 - 1
    GROEP F :
    Real Sociedad - AZ Alkmaar   1 - 0
    Rijeka - Napoli    1 - 2
    GROEP G :
    Zorya Loegansk - AEK Athene    1 - 4
    Leicester City - Sporting Braga    4 - 0
    GROEP H :
    AC Milan - Lille OSC   0 - 3
    Celtic Glasgow - Sparta Praag    1 - 4
    GROEP I :
    Sivasspor - Qarabag   2 - 0
    Villarreal - Maccabi Tel Aviv   4 - 0
    GROEP J :
    Ludogorets - Tottenham Hotspur   1 - 3
    Antwerp FC - LASK Linz    0 - 1
    GROEP K :
    Dinamo Zagreb - Wolfsberger AC    1 - 0
    Feyenoord Rotterdam - CSKA Moskou    3 - 1
    GROEP L :
    Hoffenheim - Slovan Liberec    5 - 0
    Rode Ster Belgrado - KAA Gent   2 - 1

    Speeldag 4 : donderdag 26 november
    GROEP A :
    CFR Cluj - AS Roma   0 - 2
    Levski Sofia - Young Boys Bern   0 - 1
    GROEP B :
    Mölde FK - Arsenal   0 - 3
    Dundalk - Rapid Wien   1 - 3
    GROEP C :
    Bayer Leverkusen - Hapoel Beer Sheva   4 - 1
    OGC Nice - Slavia Praag    1 - 3
    GROEP D :
    Standard de Liège - Lech Poznan    2 - 1
    Glasgow Rangers - Benfica    2 - 2
    GROEP E :
    Granada - Omonia Nicosia    2 - 1
    PSV Eindhoven - PAOK Saloniki    3 - 2
    GROEP F :
    AZ Alkmaar - Real Sociedad    0 - 0
    Napoli - Rijeka    2 - 0
    GROEP G :
    AEK Athene - Zorya Loegansk    0 - 3
    Sporting Braga - Leicester City    3 - 3
    GROEP H :
    Lille OSC - AC Milan    1 - 1
    Sparta Praag - Celtic Glasgow    4 - 1
    GROEP I :
    Qarabag - Sivasspor    2 - 3
    Maccabi Tel Aviv - Villarreal    1 - 1
    GROEP J :
    Tottenham Hotspur - Ludogorets    4 - 0
    LASK Linz - Antwerp FC    0 - 2
    GROEP K :
    Wolfsberger AC - Dinamo Zagreb   0 - 3
    CSKA Moskou - Feyenoord Rotterdam    0 - 0
    GROEP L :
    Slovan Liberec - Hoffenheim    0 - 2
    KAA Gent - Rode Ster Belgrado     0 - 2

    Speeldag 5 : donderdag 3 december
    GROEP A :
    CFR Cluj - Levski Sofia   0 - 0
    AS Roma - Young Boys Bern   3 - 1
    GROEP B :
    Mölde FK - Dundalk   3 - 1
    Arsenal - Rapid Wien    4 - 1
    GROEP C :
    OGC Nice - Bayer Leverkusen    2 - 3
    Slavia Praag - Hapoel Beer Sheva   3 - 0
    GROEP D :
    Glasgow Rangers - Standard de Liège   3 - 2
    Benfica - Lech Poznan    4 - 0
    GROEP E :
    Granada - PSV Eindhoven   0 - 1
    Omonia Nicosia - PAOK Saloniki     2 - 1
    GROEP F :
    Real Sociedad - Rijeka   2 - 2
    AZ Alkmaar - Napoli     1 - 1
    GROEP G :
    Zorya Loegansk - Leicester City   1 - 0
    AEK Athene - Sporting Braga    2 - 4
    GROEP H :
    Lille OSC - Sparta Praag   2 - 1
    AC Milan - Celtic Glasgow    4 - 2
    GROEP I :
    Sivasspor - Villarreal   0 - 1
    Qarabag - Maccabi Tel Aviv    1 - 1
    GROEP J :
    Antwerp FC - Ludogorets   3 - 1
    LASK Linz - Tottenham Hotspur    3 - 3
    GROEP K :
    Feyenoord - Dinamo Zagreb    0 - 2
    CSKA Moskou - Wolfsberger AC    0 - 1
    GROEP L :
    KAA Gent - Slovan Liberec   1 - 2
    Rode Ster Belgrado - Hoffenheim    0 - 0

    Speeldag 5 : donderdag 3 december
    GROEP A :
    Levski Sofia - AS Roma   3 - 1
    Young Boys Bern - CFR Cluj    2 - 1
    GROEP B :
    Rapid Wien - Mölde FK    2 - 2
    Dundalk - Arsenal   2 - 4
    GROEP C :
    Hapoel Beer Sheva - OGC Nice    1 - 0
    Bayer Leverkusen - Slavia Praag    4 - 0
    GROEP D :
    Lech Poznan - Glasgow Rangers    0 - 2
    Standard de Liège - Benfica    2 - 2
    GROEP E :
    PAOK Saloniki - Granada    0 - 0
    PSV Eindhoven - Omonia Nicosia   4 - 0
    GROEP F :
    Rijeka - AZ Alkmaar   2 - 1
    Napoli - Real Sociedad    1 - 1
    GROEP G :
    Leicester City - AEK Athene    2 - 0
    Sporting Braga - Zorya Loegansk    2 - 0
    GROEP H :
    Celtic Glasgow - Lille OSC    3 - 2
    Sparta Praag - AC Milan    0 - 1
    GROEP I :
    Villarreal - Qarabag   UITGESTELD
    Maccabi Tel Aviv - Sivvaspor   1 - 0
    GROEP J :
    Ludogorets - LASK Linz    1 - 3
    Tottenham Hotspur - Antwerp FC    2 - 0
    GROEP K :
    Wolfsberger AC - Feyenoord    1 - 0
    Dinamo Zagreb - CSKA Moskou    3 - 1
    GROEP L :
    Slovan Liberec - Rode Ster Belgrado    0 - 0
    Hoffenheim - KAA Gent     4 - 1

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    29-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorronde Champions League/Europa League 2020-2021
    Voorrondes Champions League 2020-2021
    seeklogo.com/images/U/UEFA_Champions_League-log...
    Vooraleer men met het kampioenenbal van start gaat worden eerst nog voorrondewedstrijden afgewerkt.

    Play Offs : 
    heenwedstrijden 22 en 23 september
    KAA Gent - Dynamo Kiev   1 - 2
    Slavia Praag - Midtjylland   0 - 0
    Maccabi Tel Aviv - FC Salzburg   1 - 2
    FK Krasnodar - PAOK Saloniki   2 - 1
    Olympiakos Pireaus - Omonia FC   2 - 0
    Molde - Ferençvaros   3 - 3

    terugwedstrijden 29 en 30 september
    Dynamo Kiev - KAA Gent   3 - 0
    Midtjylland - Slavia Praag   4 - 1
    FC Salzburg - Maccabi Tel Aviv   3 - 1
    PAOK Saloniki - FK Krasnodar   1 - 2
    Omonia FC - Olympiakos Piraeus   0 - 0
    Fereçvaros - Molde   0 - 0

    Derde voorronde : 15 en 16 september (wedstrijden worden in één duel afgewerkt)
    KAA Gent - Rapied Wien   2 - 1
    Dinamo Kiev - AZ Alkmaar   2 - 0
    PAOK Saloniki - Benfica Lissabon   2 - 1
    Omonia FC - Rode Ster Belgrado   1 - 1 n.v. - pen  4-2
    Ferençvaros - GNK Dinamo   2 - 1
    Qarabag - FK Mölde   0 - 0 n.v. - pen 5-6
    Midtjylland - Young Boys Bern   3 - 0
    Maccabi Tel Aviv - Dinamo Brest   1 - 0

    Tweede voorronde
    AZ Alkmaar wist zich in de tweede voorronde te plaatsen ten koste van Viktoria Plzen.
    De Nederlanders plaatsen zich na verlengingen met 3-1. 

    Voorrondes Europa League 2020-2021

    Tweede voorronde : Donderdag 17 september (afgewerkt in één duel)
    B : Standard de Liège - Bala Town   2 - 0
    NL : Niederkorn - Willem II   0 - 5

    Derde voorronde : Donderdag 24 september (afgewerkt in één duel)
    B : Charleroi - Partizan Belgrado   2 - 1  n.v.
         Standard de Liège - Vojvodina   2 - 1  n.v.
    NL : NS Mura - PSV Eindhoven   1 - 5
           Willem II - Glasgow Rangers   0 - 5

    Play Offs : Donderdag 1 oktober (afgewerkt in één duel)
    B : Charleroi - Lech Poznan   1 - 2
         Standard de Liège - Fehérvar   3 - 1
    NL : Rosenborg - PSV Eindhoven   0 - 2


    EUROPESE SUPERCUP
    Donderdag 24 september werd in Boedapest de Europese Supercup gespeeld.
    De winnaar van de Champions League 2020 tegen de winnaar van de Europa League 2020.
    Champions winnaar Bayern München won met 2 - 1 van Sevilla.
    Bayern München won de supercup al eens in 2013 en Sevilla in 2006.




    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    25-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.UEFA Nations League - speeldag 5 en 6
    UEFA Nations League
    Speeldag 5 : 14, 15 en 16 november
    GROEP 1 :
    Nederland - Bosnië Herzegovina   3 - 1
    Italië - Polen   2 - 0
    Roemenië - Noorwegen   UITGESTELD
    Oostenrijk - Noord-Ierland     2 - 1
    Azerbeidzjan - Montenegro   0 - 0
    Cyprus - Luxemburg   2 - 1
    Letland - Faeröer   1 - 1
    Malta - Andorra   3 - 1
    GROEP 2 : 
    België - Engeland   2 - 0
    Denemarken - IJsland   2 - 1
    Slowakije - Schotland   1 - 0
    Tsjechië - Israël   1 - 0
    Noord-Macedonië - Estland   2 - 1
    Georgië - Armenië   1 - 2
    San Marino - Gibraltar   0 - 0
    GROEP 3 :
    Zweden - Kroatië   2 - 1
    Portugal - Frankrijk   0 - 1
    Hongarije - Servië   1 - 1
    Turkije - Rusland   3 - 2
    Slovenië - Kosovo   2 - 1
    Moldavië - Griekenland    0 - 2
    GROEP 4 :
    Duitsland - Oekraïne    3 - 1
    Zwitserland - Spanje   1 - 1
    Wales - Ierland   1 - 0
    Bulgarije - Finland   1 - 2
    Albanië - Kazachstan    3 - 1
    Wit-Rusland - Litouwen   2 - 0

    Speeldag 6 : 17 en 18 november
    GROEP 1 :
    Polen - Nederland   1 - 2
    Bosnië Herzegovina - Italië   0 - 2
    Noord-Ierland - Roemenië   1 - 1
    Oostenrijk - Noorwegen   1 - 1
    Montenegro - Cyprus   4 - 0
    Luxemburg - Azerbeidzjan   0 - 0
    Malta - Faeröer   1 - 1
    Andorra - Letland   0 - 5
    GROEP 2 :
    Engeland - IJsland   4 - 0
    België - Denemarken   4 - 2
    Israël - Schotland   1 - 0
    Tsjechië - Slowakije   2 - 0
    Georgië - Estland   0 - 0
    Armenië - Noord-Macedonië   1 - 0
    Gibraltar - Liechtenstein   1 - 1
    GROEP 3 :
    Frankrijk - Zweden   4 - 2
    Kroatië - Portugal   2 - 3
    Servië - Rusland   5 - 0
    Hongarije - Turkije   2 - 0
    Kosovo - Moldavië    1 - 0
    Griekenland - Slovenië   0 - 0
    GROEP 4 :
    Zwitserland - Oekraïne   UITGESTELD
    Spanje - Duitsland   6 - 0
    Wales - Finland   3 - 1
    Ierland - Bulgarije   0 - 0
    Albanië - Wit-Rusland   3 - 2
    Kazachstan - Litouwen   1 - 2



    Geplaatst voor de 'Finale Four': België, Frankrijk, Spanje en Italië
    Speeldata : halve finales op 6 en 7 oktober 2021 - finale op 10 oktober 2021
    6 oktober 2021
    Italië - Spanje
    7 oktober 2021
    België - Frankrijk



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:UEFA NATIONS LEAGUE
    24-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.UEFA Nations League - speeldag 3 en 4
    UEFA Nations League
    Speeldag 3 : 10, 11 en 12 oktober
    GROEP 1 :
    Bosnië Herzegovina - Nederland   0 - 0
    Polen - Italië   0 - 0
    Noorwegen - Roemenië   4 - 0
    Noord-Ierland - Oostenrijk   0 - 1
    Montenegro - Azerbeidzjan   2 - 0
    Luxemburg - Cyprus   2 - 0
    Faeröer - Letland   1 - 1
    Andorra - Malta    0 - 0
    GROEP 2 : 
    Engeland - België   2 - 1
    IJsland - Denemarken   0 - 3
    Schotland - Slowakije   1 - 0
    Israël - Tsjechië   1 - 2
    Estland - Noord-Macedonië   3 - 3
    Armenië - Georgië    2 - 2
    Liechtenstein - Gibraltar   0 - 1
    GROEP 3 :
    Kroatië - Zweden   2 - 1
    Frankrijk - Portugal    0 - 0
    Servië - Hongarije    0 - 1
    Rusland - Turkije   1 - 1
    Kosovo - Slovenië   0 - 1
    Griekenland - Moldavië   2 - 0
    GROEP 4 :
    Oekraïne - Duitsland   1 - 2
    Spanje - Zwitserland   1 - 0
    Ierland - Wales   0 - 0
    Finland - Bulgarije   2 - 0
    Kazachstan - Albanië    0 - 0
    Litouwen - Wit-Rusland   2 - 2

    Speeldag 2 : 13 en 14 oktober
    GROEP 1 :
    Polen  - Bosnië Herzegovina   3 - 0
    Italië - Nederland   1 - 1
    Roemenië - Oostenrijk   0 - 1
    Noorwegen - Noord-Ierland   1 - 0
    Azerbeidzjan - Cyprus   0 - 0
    Montenegro - Luxemburg   1 - 2
    Letland - Malta    0 - 1
    Faeröer - Andorra    2 - 0
    GROEP 2 :
    IJsland - België   1 - 2
    Engeland - Denemarken    0 - 1
    Slowakije - Israël   2 - 3
    Schotland - Tsjechië    1 - 0
    Noord-Macedonië - Georgië    1 - 1
    Estland - Armenië    1 - 1
    Liechtenstein - San Marino   0 - 0
    GROEP 3 :
    Portugal - Zweden   3 - 0
    Kroatië - Frankrijk    1 - 2
    Turkije - Servië   2 - 2
    Rusland - Hongarije    0 - 0
    Moldavië - Slovenië    0 - 4
    Griekenland - Kosovo    0 - 0
    GROEP 4 :
    Oekraïne - Spanje   1 - 0
    Duitsland - Zwitserland   3 - 3
    Finland - Ierland   1 - 0
    Bulgarije - Wales    0 - 1
    Litouwen - Albanïe   0 - 0
    Wit-Rusland - Kazachstan    2 - 0


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:UEFA NATIONS LEAGUE
    23-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.UEFA Nations League - speeldag 1 en 2
    UEFA Nations League

    Speeldag 1 : 3, 4 en 5 september
    GROEP 1 :
    Nederland - Polen    1 - 0
    Italië - Bosnië Herzegovina   1 - 1
    Roemenië - Noord-Ierland   1 - 1
    Noorwegen - Oostenrijk   1 - 2
    Cyprus - Montenegro   0 - 2
    Azerbeidzjan - Luxemburg   1 - 2
    Letland - Andorra   0 - 0
    Faeröer - Malta   3 - 2
    GROEP 2 : 
    IJsland - Engeland   0 - 1
    Denemarken - België   0 - 2
    Slowakije - Tsjechië   1 - 3
    Schotland - Israël   1 - 1
    Noord-Macedonië - Armenië   2 - 1
    Estland - Georgië    0 - 1
    Gibraltar - San Marino    1 - 0
    GROEP 3 :
    Zweden - Frankrijk   0 - 1
    Portugal - Kroatië   4 - 1
    Turkije - Hongarije   0 - 1
    Rusland - Servië   3 - 1
    Slovenië - Griekenland    0 - 0
    Moldavië - Kosovo    1 - 1
    GROEP 4 :
    Oekraïne - Zwitserland   2 - 1
    Duitsland - Spanje   1 - 1
    Finland - Wales   0 - 1
    Bulgarije - Ierland    1 - 1
    Litouwen - Kazachstan   0 - 2
    Wit-Rusland - Albanië   0 - 2

    Speeldag 2 : 6, 7 en 8 september
    GROEP 1 :
    Nederland - Italië   0 - 1
    Bosnië Herzegovina - Polen   1 - 2
    Noord-Ierland - Noorwegen   1 - 5
    Oostenrijk - Roemenië   2 - 3
    Luxemburg - Montenegro   0 - 1
    Cyprus - Azerbeidzjan   0 - 1
    Andorra - Faeröer   0 - 1
    Malta - Letland    1 - 1
    GROEP 2 :
    Denemarken - Engeland   0 - 0
    België - IJsland   5 - 1
    Israël - Slowakije   1 - 1
    Tsjechië - Schotland   1 - 2
    Georgië - Noord-Macedonië    1 - 1
    Armenië - Estland   2 - 1
    San Marino - Liechtenstein   0 - 2
    GROEP 3 :
    Zweden - Portugal   0 - 2
    Frankrijk - Kroatië   4 - 2
    Hongarije - Rusland   2 - 3
    Servië - Turkije   0 - 0
    Slovenië - Moldavië   1 - 0
    Kosovo - Griekenland   1 - 2
    GROEP 4 :
    Zwitserland - Duitsland    1 - 1
    Spanje - Oekraïne   4 - 0
    Wales - Bulgarije   1 - 0
    Ierland - Finland   0 - 1
    Kazachstan - Wit-Rusland   1 - 2
    Albanië - Litouwen   0 - 1


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:UEFA NATIONS LEAGUE
    22-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Croky Cup - Beker van België - 2020-2021 (ronde 3 tot finale)
    Croky Cup - Beker van België 2020-2021
    FINALE : 25 april
    KRC Genk - Standard de Liège   2 - 1
    Ito en Bongonda trappen Genk voorbij Standard naar vijfde beker


    Ronde 9 : 1/2de finales : 13 en 14 maart
    Eupen - Standard    0 - 1
    Anderlecht - RC Genk   1 - 2

    Ronde 8 : 1/4de finales : 3 en 4 maart
    Eupen - AA Gent   1 - 0
    Anderlecht - Cercle Brugge    1 - 0
    RC Genk - KV Mechelen   4 - 1
    Standard - Club Brugge    1 - 0

    Ronde 7 : 1/8ste finales : 9, 10 en 11 februari
    Cercle Brugge - KV Oostende   3 - 1
    KV Kortrijk - Standard   1 - 1 n.v.  -  pen  5 - 6
    Eupen - Ol. Charleroi   5 - 1
    RC Genk - Sint-Truiden   1 - 0
    Club Brugge - Antwerp    3 - 1
    AA Gent - Charleroi   3 - 1
    Beerschot - KV Mechelen   0 - 1
    Union Saint-Gilloise - Anderlecht   0 - 5

    Ronde 6 - 1/16de finales : 15, 16 en 17 december - UITGESTELD tot 2 en 3 februari
    Rupel-Boom - Eupen   0 - 5  FF
    Dessel Sport - Beerschot   0 - 5  FF
    Tessenderlo - RC Genk   0 - 5  FF
    Antwerp - La Louvière    2 - 1
    Union Saint-Gilloise - Moeskroen   2 - 1
    Lommel - KV Kortrijk   1 - 3
    KV Mechelen - RWD Molenbeek   2 - 0
    Charleroi - Westerlo   1 - 0
    Oud-Heverlee Leuven - Cercle Brugge   2 - 3
    AA Gent - Heur-Tongeren   5 - 0
    Seraing - Standard    1 - 4
    Club Brugge - Olsa Brakel   6 - 1
    Ol. Charleroi - Zulte Waregem   1 - 0
    Lokeren-Temse - Sint-Truiden    0 - 2
    Waasland-Beveren - KV Oostende   2 - 3
    RFC de Liège - Anderlecht   0 - 2

    Ronde 5 : weekend 10 en 11 oktober
    Rochefortoise - RWD Molenbeek   1 - 8
    Waasland-Beveren - Sparta Petegem   3 - 0
    Tessenderlo - Deinze   3 - 1
    City Pirates Antwerpen - Rupel-Boom   1 - 2
    Jong Lede - Lokeren-Temse   0 - 2
    Ol. Charleroi - Eendracht Aalst   2 - 1
    Seraing - Blankenberge   6 - 1
    Olsa Brakel - Dender   2 - 0
    Union Saint-Gilloise - Heist   4 - 0
    Lommel - Zelzate   3 - 2
    Westerlo - Hades Kiewit Hasselt   5 - 1
    Heur-Tongeren - Saint-Ghislain   3 - 0
    Knokke - Oud-Heverlee Leuven   0 - 2
    URSL Visé - Dessel Sport   1 - 2
    RAAL La Louvière - RSD Jette   2 - 0
    Warnant - RFC de Liège   0 - 1

    Ronde 4 : weekend 19 en 20 september
    Londerzeel - Tessenderlo   0 - 2
    Lyra Lierse Berlaar - RAAL La Louvière   0 - 1
    Zwevezele - City Pirates Antwerpen   1 - 3
    Ganshoren - Dender   0 - 1
    Vorselaar - RFC de Liège   0 - 3
    Hoogstraten - Dessel Sport   1 - 3
    Heist - Lochristi   4 - 0
    Renaissance Mons - Olsa Brakel   0 - 1
    Lokeren-Temse - Wielsbeke   3 - 0
    Heur-Tongeren - Esperanza Pelt   2 - 1
    Rebecquoise - Sparta Petegem   FF  0 - 5
    Durbuy - Hades Kiewit Hasselt   0 - 2
    RSD Jette - RCS Brainois   2 - 0
    Crossing Schaerbeek - Knokke   0 - 4
    Eendracht Aalst - Taminoise   1 - 0
    Blankenberge - RC Gent   3 - 2
    URSL Visé - La Louvière-Centre  2 - 1
    Warnant - Manageoise   5 - 2
    Rupel-Boom - Wijgmaal   4 - 0
    Franc Borains - Zelzate   2 - 3
    Bambrugge - Saint-Ghislain   0 - 0  n.p.  4-4 en stopgezet
    Bilzen Waltwilder - Rochefortoise   1 - 2
    Jong Lede - Patro Eisden   2 - 1
    Ol. Charleroi - Lierse-Kempenzonen   2 - 1

    Ronde 3 : weekend 12 en 13 september
    RC Mechelen - La Louvière-Centre   0 - 4
    Houtvenne - Heur-Tongeren   1 - 1  n.p.  3-4
    Marloie Sport - RAAL La Louvière   1 - 3
    Pont-A-Celles Buzet - Hoogstraten   2 - 3
    Namur Fosses-La-Ville - RSD Jette   1 - 2
    Harelbeke - Wijgmaal   0 - 1
    Tessenderlo - Menen   3 - 0
    Hades Kiewit Hasselt - Herk-De-Stad   3 - 1
    Heist - Onhaye   3 - 0
    Ol. Charleroi - Sprimont    6 - 3
    RC Gent - VW Hamme   3 - 1
    Ronse - Blankenberge   1 - 2
    Durbuy - Verlaine   0 - 0  n.p.  5-4
    Esperanza Pelt - Spouwen-Mopertingen   5 - 3
    Rochefortoise - Westhoek   4 - 1
    City Pirates Antwerpen - Wolvertem-Merchtem   3 - 0
    Bertem-Leefdal - Dender   0 - 1
    Raeren-Eynatten - Zelzate   0 - 4
    Jong Lede - Schoonbeek-Beverst   2 - 0
    Warnant - Meux   1 - 1  n.p.  4-2
    URSL Visé - Munkzwalm   FF  5 - 0
    Renaissance Mons - Hombourg   1 - 1  n.p.  4-3
    Achel - Manageoise   1 - 3
    Lyra Lierse Berlaar - Berchem Sport   2 - 1
    Voorde Appelterre - Sparta Petegem   0 - 3
    Hasselt - Lokeren-Temse   1 - 1  n.p.  1-3
    Bree-Beek - Wielsbeke   2 - 3
    Couvin-Mariembourg - Bilzen-Waltwilder   1 - 1  n.p.  2-4
    Diegem Sport - Olsa Brakel   0 - 1
    Taminoise - Herent   2 - 1
    Patro Eisden - Stockay-Warfusée   3 - 0
    RC Lauwe - Crossing Schaerbeek   1 - 3
    Londerzeel - Gullegem   3 - 0
    St-Dymphna Geel - Rupel-Boom   0 - 4
    RFC de Liège - Waremme   3 - 1
    RCS Brainois - Zwarte Leeuw   2 - 0
    Eendracht Aalst - Sint-Eloois-Winkel   3 - 1
    FC Tilleur - Knokke   0 - 6
    Rebecquoise - Roeselare   FF   5 - 0
    Saint-GHislain - Tienen   2 - 1
    Mandel United Izegem-Ingelmunster - Zwevezele    0 - 0  n.p.  2-4
    Oppagne-Wéris - Lochristi   1 - 3
    Ganshoren - Oudenaarde   4 - 0
    Bambrugge - KVV Ardennen   2 - 1
    Gosselies - Vorselaar   1 - 3
    Franc Borains - Dikkelvenne   2 - 0
    Dessel Sport - Symphorinois   1 - 0
    Lierse Kempenzonen - Hoboken   4 - 0

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Croky Cup - Beker van België
    21-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Croky Cup - Beker van België - 2020-2021 (ronde 1 en 2)
    Croky Cup - Beker van België 2020-2021
    Ronde 2 : weekend 5 en 6 september
    KVV Ardennen - Wezel Sport   5 - 1
    St-Dymphna Geel - Kontich    4 - 3
    Berlare - Heur-Tongeren    1 - 2
    Pont-a-Celles Buzet - Cappellen    1 - 0
    RAAL La Louvière - Ostiches-Ath   3 - 2
    Vorselaar - Beringen   0 - 0  10-9 n.p.
    Ninove - Symphorinois    2 - 3
    Hasselt - Wervik    1 - 1   5-4 n.p.
    Houtvenne - Boezinge   1 - 1   6-5 n.p.
    Bertem-Leefdal - Tubeke   3 - 1
    Hades Kiewit Hasselt - Overijse   2 - 0
    City Pirates Antwerpen - Lebbeke   1 - 1  5-4 n.p.
    Berchem Sport B - Namur Fosses-La-Ville   1 - 1  2-4 n.p.
    VW Hamme - Sprimont B    3 - 0
    Meux - De Kempen Tielen-Lichtaart    2 - 1
    Rochefort - Mormont    4 - 2
    RC Mechelen - Lille    5 - 4
    Wellen - Voorde-Appelterre    0 - 2
    RC Gent - Saint-Jossé   3 - 1
    Rebecquoise - Arquet   5 - 1
    Hombourg - Sint-Job   3 - 2
    Schoonbeek-Beverst - Mariakerke   5 - 0
    Ganshoren - Kosova Schaarbeek    4 - 1
    Diksmuide - Saint-Ghislain   0 - 1
    Lyra-Lierse Berlaar - Torpedo Hasselt   2 - 0
    Hoogstraten - Ranst   4 - 1
    Jong Lede - Eppegem   2 - 1
    Sparta Petegem - Willebroekse Vereniging   5 - 0
    Sint-Martens Latem - Lochristi   0 - 0  4-5 n.p.
    Achel VV - Ster Francorchamps B   3 - 1
    Spouwen-Mopertingen - Montignies   4 - 0
    Marloie Sport - Stade Disonais   3 - 0
    Vaux-Chaudfontaine - Wielsbeke   1 - 4
    Hamoir - Onhaye   2 - 3
    Beloeil - Ronse   0 - 1
    Stockay-Warfusée - Aywaille   3 - 0
    Tilleur - RC Waregem   2 - 2  14-13 n.p.
    RCS Brainois - Jodoigne   2 - 1
    Givry - Gosselies   0 - 1
    Taminoise - Acren-Lessines   2 - 0
    Messancy - RC Lauwe   1 - 3
    Wijgmaal - Fizoise   2 - 0
    Hoegaarden-Outgaarden - Oudenaarde   2 - 3
    Bree-Beek - Huccorogne   1 - 0
    Virton - Bambrugge   FF  0 - 5
    Oostkamp - Eendracht Aalst   3 - 5
    MU Izegem-Ingelmunster - Binche   3 - 1
    Zwevezele - Rumbeke   4 - 0
    Menen - Linden   5 - 0
    Wolvertem-Merchtem - Tournai   3 - 1
    Verlaine - Berg en Dal   4 - 2
    Sint-Denijs - Olsa Brakel    1 - 3
    Renaissance Mons - Serskamp-Schellebelle   4 - 0
    Bocholt - Oppagne-Weris   0 - 2
    Termien - RSD Jette   3 - 3  3-4 n.p.
    Esperanza Pelt - Stade Brainois   2 - 2   5-3 n.p.
    Bilzen Waltwilder - Merelbeke   1 - 1  4-3 n.p.
    Gullegem - Witgoor Dessel   3 - 0
    Westhoek - Denderhoutem   2 - 0
    Crossing Schaarbeek - Richelle   3 - 0
    Warnant - Habay La Neuve   1 - 1  5-3 n.p.
    Nismes - Hoboken   2 - 3
    Aischoise - Couvin-Mariembourg   3 - 5
    Stockel - Raeren-Eynatten   0 - 0  4-5 n.p.
    Harelbeke - Elene-Grotenberge   3 - 0
    Manageoise - Solières   4 - 4  4-2 n.p.
    Rhodienne-De-Hoek - Zelzate   0 - 5
    Pepingen-Halle - Herk-De-Stad   2 - 2  6-7 n.p.
    Waremme - Gouvy   2 - 1
    Dilbeek - Blankenberge   2 - 3
    Herent - Melsele   4 - 0
    Londerzeel - Meetjesland   1 - 0
    Diegem Sport - Herderen-Millen   1 - 0
    Zwarte Leeuw - Wetteren   2 - 1
    Berchem Sport - Turnhout   1 - 0
    Rijkevorsel - Sprimont    1 - 4
    Durbuy - Malonne   3 - 0
    Munkzwalm - Templeuvois   2 - 0
    Lokeren-Temse - Haasdonk   3 - 1
    Dikkelvenne - Chevetogne   7 - 2

    Ronde 1 : weekend 29 en 30 augustus
    Munkzwalm - Aalter   2 - 1
    Sart-Bernard - Tempo Overijse   2 - 2 pen  2-4
    Disonais - Aubel   10 - 2
    Lochristi - Dendermonde   5 - 0
    Bree-Beek - Sart Timan   8 - 1
    Rumbeke - Jong Zulte   3 - 0
    Koksijde Oostduinkerke - Blankenberge   0 - 4
    Kosova Schaerbeek - Ixelles   1 - 0
    Gembloux - Gosselies   2 - 3
    Serskamp Schellebelle - Stekene   0 - 0  pen  6-5
    Diksmuide - Oostnieuwkerke   1 - 0
    Torhout - RC Lauwe   2 - 3
    Kontich - Léopold FC   2 - 3
    Esperanza Pelt - SK Meldert   1 - 1  pen  5-3
    Herk-De-Stad - Vrijheid Herselt   5 - 2
    Nivellois - Denderhoutem   1 - 3
    Beringen - Noordstar   2 - 0
    Achel VV - Verbroedering Lommel   4 - 2
    VW Hamme - Schelle Sport   7 - 0
    Montignies - Forchies   9 - 1
    Vorselaar - Oud Turnhout   4 - 0
    Elen - Termien   0 - 4
    Wellen - Minerois   1 - 0
    Rochefortoise - St-Louis Saint-Leger   11 - 0
    Onhaye - Fernelmont-Hemptinne   3 - 0
    St-Hubert - Sprimont   0 - 2
    Nismes - Lasne Ohain   1 - 1  pen  8-7
    Lebbeke - Bornem   2 - 0
    Koersel - Wezel   0 - 1
    Vissenaken - De Kempen Tielen-Lichtaart   0 - 1
    Glabbeek-Zuurbemde - Hoegaarden-Outgaarden   0 - 3
    Oppagne-Wéris - Blastogne   4 - 1
    Jodoigne - Juve Hasselt   2 - 2  pen  2-0
    Tenneville - Huccorogne   1 - 3
    RC Mechelen - HO Kalken   3 - 1
    Opitter - Fizoise   1 - 4
    Aubel - Bilzen Waltwilder   0 - 1
    Blegnytoise - Herderen Millen   2 - 5
    Herstal - Schoonbeek-Beverst   1 - 6
    Wanza Bas-Oha - Chevetogne   3 - 4
    Crossing Schaerbeek - FC Schaerbeek   4 - 1
    Berlare - Sint-Niklaas   0 - 0  pen  4-2
    RC Waregem - Proven   2 - 1
    Elene-Grotenberge - Houdinois   5 - 1
    Diest - Berg en Dal   1 - 2
    Ranst - Sint-Lenaarts   3 - 2
    Sint-Job - Betekom   2 - 1
    Monceau - Namur Fosses-La-Ville   1 - 3
    Wetteren - Wemmel   3 - 0
    Rhisnois - Malonne   0 - 0  pen  3-5
    Zedelgem - Wielsbeke   1 - 1  pen  5-6
    Binche - Ransartoise   4 - 1
    Stade Everois - Berchem Sport   2 - 3
    Renaissance Mons - Mesvinois   3 - 0
    Adegem - Mariekerke   2 - 2  pen  3-5
    Beloeil - Mons Nord   5 - 0
    Wevelgem - Wervik   1 - 8
    Andennais - Marloie   1 - 2
    Taminoise - Genappe   2 - 1
    Eppegem - Rupelmonde   7 - 0
    Ostiches-Ath - Burst  2 - 2  pen  5-4
    Heikant-Berlaar - Stockel   2 - 4
    Huy - Francorchamps B  0 - 2
    Linden - Mariaburg   2 - 1
    Voorde-Appelterre - Melsin Grand Marais   1 - 1  pen  8-9
    Zwevezele B  - Sint-Denijs   2 - 2  pen  4-5
    Jong Lede - Kruibeke  2 - 0
    Tollembeek - RFC Tounrai    0 - 2
    Anzegem - Meetjesland   0 - 1
    Sporting Bruxelles - Rijkevorsel   1 - 1  pen  6-7
    BX Brussels - Bertem-Leefdal   FF  0 - 5
    Willebroekse Sportvereniging - Grimbergen  2 - 2  pen  3-2
    Vliermaal - FC Tilleur   0 - 4
    Hoeilaart - Aischoise   1 - 2
    Arquet - Walhain   5 - 0
    Spa - Mormont   0 - 2
    Meix-Dt-Virton - Aywaille   0 - 4
    Wolvertem-Merchtem - Wambeek Ternat   2 - 0
    Bierbeek - Zwarte Leeuw   0 - 3
    Haasdonk - Zele   2 - 0
    Witgoor Dessel - Kadijk Overpelt   3 - 0
    Stade Brainois - Naastois   3 - 0
    Herent - Broechem   6 - 1
    Gerpinnes - Manageoise   0 - 6
    Oostkamp - Houthulst   6 - 1
    Richelle - Calcio Genk   3 - 1
    Bievene - Saint-Ghislain   0 - 3
    Melsele - Leest   2 - 1
    Gouvy - Bercheux   2 - 2  pen  4-2
    RCS Brainois - Bossierois   3 - 0
    Vaux - Sprimont B   1 - 1  pen  3-4
    Vacresse - KVV Ardennen   0 - 1
    Meerbeek - Saint-Jossé   0 - 5
    Rhodienne De Hoek - Walcourt   10 - 1
    Galmaarden - Symphorinois   0 - 3
    Alsautoise - Chaudfontaine   1 - 1  pen  3-5
    Boezinge - Dadizele   2 - 2  pen  4-3
    Hornu - Templeuvois   0 - 3
    Rochois - Messancy  0 - 2
    Waanrode - Turnhout   0 - 11
    WS Lauwe - Latem   1 - 3
    Rechaintoise - Hombourg  1 - 2
    FC Arlon - Habay-La-Neuve   0 - 1
    Bambrugge - Luingnois   5 - 1
    FC Alken - Torpedo Hasselt   0 - 1
    Punt-Larum - St-Dymphna Geel   2 - 2  pen  8-9
    Lille - Helson Helchteren   2 - 0
    Raeren-Eynatten - Trois Frontières   4 - 2
    Groot Dilbeek - Londerzeel   1 - 1  pen  4-3
    Evere - Hoboken   0 - 3

    Voorronde : 23 augustus
    FC Arlon - Melreux-Hotton   6 - 0
    Freylangeoise - St-Hubert  1 - 2

    Antwerp is Bekerhouder seizoen 2020-2021
     
    Foto hln.be
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Croky Cup - Beker van België
    20-08-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alle bekerfinales ... van 1911 tot 2022 ....

    Een overzicht van meer dan 100 jaar Beker van België

          

    °   Jonathan Blondel (Moeskroen) was de jongste doelpuntenmaker ooit in een Bekerfinale tussen Club Brugge en Moeskroen (3-1).  
    Met zijn 17 jaar, 9 maanden en 21 dagen scoorde hij het enige doelpunt voor Moeskroen in het seizoen 2001-2002.

    °   Club Brugge is met 11 overwinningen de koploper, gevolgd door Anderlecht met 9, Standard heeft er 8, 
    RC Genk heeft er 5 en AA Gent volgt met 4 achter hun naam.

    °   De wedstrijden Club Brugge - Daring Brussel in het voetbalseizoen 1969-1970 was het grootste doelpuntenfestival (6-1) 
    samen met Club Brugge - Anderlecht in het seizoen 1976-1977 (4-3).

    ° Tijdens en na Wereldoorlog I en Wereldoorlog II werden geen wedstrijden gespeeld.

    Een overzicht van alle Bekerfinales :

    1911 / 1912  RACING BRUSSEL - RC Gent  1 - 0

    1912 / 1913  UNION - Cercle Brugge  3 - 2

    1913 / 1914  UNION - Club Brugge  4 - 1

    1926 / 1927  CERCLE BRUGGE - Tubantia  2 - 1

    1934 / 1935  DARING BRUSSEL - Lyra  3 - 2

    1953 / 1954  STANDARD - RC Mechelen  3 - 1

    1954 / 1955  ANTWERP - Waterschei  4 - 0

    1955 / 1956  RC. DOORNIK - CS Verviers  2 - 1

    1963 / 1964  LA GANTOISE - FC Diest  4 - 2 *

    1964 / 1965  ANDERLECHT - Standard  3 - 2 *

    1965 / 1966  STANDARD - Anderlecht  1 - 0

    1966 / 1967  STANDARD - KV Mechelen  1 - 1 *

    1967 / 1968  CLUB BRUGGE - Beerschot  1 - 1 **

    1968 / 1969  LIERSE - Racing White  2 - 0

    1969 / 1970  CLUB BRUGGE - Daring Brussel  6 - 1

    1970 / 1971  BEERSCHOT - ST.-Truiden  2 - 1 *

    1971 / 1972  ANDERLECHT - Standard  1 - 0

    1972 / 1973  ANDERLECHT - Standard  2 - 1

    1973 / 1974  SV WAREGEM - Tongeren  4 - 1

    1974 / 1975  ANDERLECHT - Antwerp  1 - 0

    1975 / 1976  ANDERLECHT - Lierse  4 - 0

    1976 / 1977  CLUB BRUGGE - Anderlecht  4 - 3

    1977 / 1978  BEVEREN - Chaleroi  2 - 0

    1978 / 1979  BEERSCHOT - Club Brugge  1 - 0

    1979 / 1980  WATERSCHEI - Beveren  2 - 1

    1980 / 1981  STANDARD - Lokeren  4 - 0

    1981 / 1982  WATERSCHEI - Waregem  2 - 0

    1982 / 1983  BEVEREN - Club Brugge  3 - 1

    1983 / 1984  AA GENT - Standard 2 - 0 *

    1984 / 1985  CERCLE BRUGGE - Beveren 1 - 1 **

    1985 / 1986  CLUB BRUGGE - Cercle Brugge  3 - 0

    1986 / 1987  KV MECHELEN - Luik 1 - 0

    1987 / 1988  ANDERLECHT - Standard 2 - 0

    1988 / 1989  ANDERLECHT - Standard  2 - 0

    1989 / 1990  CLUB LUIK - Germinal Ekeren  2 - 1

    1990 / 1991  CLUB BRUGGE - KV Mechelen  3 - 1

    1991 / 1992  ANTWERP - KV Mechelen  2 - 2 **

    1992 / 1993  STANDARD - Charleroi  2 - 0

    1993 / 1994  ANDERLECHT - Club Brugge 2 - 0

    1994 / 1995  CLUB BRUGGE - Germinal Ekeren  3 - 1

    1995 / 1996  CLUB BRUGGE - Cercle Brugge  2 - 1

    1996 / 1997  GERMINAL EKEREN - Anderlecht  4 - 2 *

    1997 / 1998  GENK - Club Brugge  4 - 0

    1998 / 1999  LIERSE - Standard  3 - 1

    1999 / 2000  GENK - Standard   4 - 1

    2000 / 2001  WESTERLO - Lommel  1 - 0

    2001 / 2002  CLUB BRUGGE - Moeskroen  3 - 1

    2002 / 2003  LA LOUVIERE - St. -Truiden  3 - 1

    2003 / 2004  CLUB BRUGGE - Beveren 4 - 2

    2004 / 2005 GERMINAL BEERSHOT - Club Brugge 2 - 1

    2005 / 2006  Moeskroen - ZULTE-WAREGEM   1 - 2

    2006 / 2007  Standard - CLUB BRUGGE     0 - 1

    2007 / 2008  ANDERLECHT - AA Gent   3 - 2

    2008 / 2009    KV Mechelen - RC GENK    0 - 2

    2009 / 2010   Cercle Brugge - AA GENT   0 - 3

    2010 / 2011   STANDARD - Westerlo     2 - 0

    2011 / 2012     Kortrijk - LOKEREN    0 - 1

    2012 / 2013     RC GENK - Cercle Brugge    2 - 0

    2013 / 2014     LOKEREN - Zulte Waregem      1 - 0

    2014 / 2015   CLUB BRUGGE - Anderlecht     2 - 1

    2015 / 2016   Club Brugge - STANDARD      1 - 2   

    2016 / 2017   KV Oostende - ZULTE WAREGEM     3 - 3  **

    2017 / 2018   RC Genk - STANDARD     0 - 1  *

    2018 / 2019  KAA Gent - KV MECHELEN   1 - 2

    2019 / 2020  Club Brugge - ANTWERP   0 - 1

    2020 / 2021  KRC GENK - Standard   2 - 1

    2021 / 2022  KAA GENT - RSC Anderlecht   0 - 0  **

    KAA Gent mag zich één jaar bekerhouder noemen

    * Na verlengingen   -   ** Na verlengingen + strafschoppen

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (33 Stemmen)
    Categorie:Croky Cup - Beker van België
    06-07-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The 'Scary 40'


    De LIJST van 'The Scary 40' van zaterdag 31 oktober 2020

    1. Michael Jackson - Thriller   (1983)
    2. Ray Parker Jr - Ghostbusters   (1984)
    3. The Doors - Riders on the storm   (1971)
    4. Specials - Ghost town   (1981)
    5. Rockwell - Somebody's watching me   (1984)
    6. Rolling Stones - Sympathie for the devil   (1975)
    7. Shakira - She wolf   (2009)
    8. Steve Miller Band - Abracadabra   (1982)
    9. Ava Max - Sweet but psycho   (2018)
    10. Duran Duran - A view to a kill   (1985)
    11. AHA - Cry wolf   (1986)
    12. 2 Unlimited - Twilight zone   (1992)
    13. Stevie Wonder - Superstition   (1972)
    14. Billie Eilish - Bad guy   (2019)
    15. Cranberries - Zombie   (1994)
    16. Talking Heads - Psycho killer   (1977)
    17. DJ Dado - X-files   (1995)
    18. Phil Collins - In the air tonight   (1981)
    19. Robert Cray Band - Don't be afraid of the dark   (1988)
    20. Milow - Howling at the moon   (2016)
    21.D-Devils - The 6th gate   (2001)
    22. Creedence Clearwater Revivel - Bad moon rising   (1969)
    23. Stan Van Samang - Scars   (2007)
    24. Van Halen - Running with the devil   (1978)
    25. Billy Idol - Eyes without a face   (1983)
    26. Adamski - Killer   (1990)
    27. Da Boy Tommy - Halloween   (1999)
    28. Golden Earring - Twilight zone   (1982)
    29. Radiohead - Creep   (1992)
    30. Julee Cruise - Falling   (1989)
    31. Elvis Presley - Devil in disguise   (1968)
    32. E.L.O. - Evil woman   (1976)
    33. M-Kids - Halloween   (2002)
    34. Twenty One Pilots - Heathens   (2016)
    35. Hot Blood - Soul dracula   (1977)
    36. Hall & Oates - Maneater   (1982)
    37. Fiocco - The spirit   (1998)
    38. Pink - Funhouse   (2008)
    39. Coldplay - Clocks   (2002)
    40. Guns 'n Roses - November rain   (1991)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    04-07-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rittenschema Tour de France 2020
    Rittenschema Tour de France 2020

    Rittenschema 107e editie, goed voor 3.470 km koers in totaal: 
    De Tour de France 2020 werd omwille van het coronavirus verplaatst van 27 juni tot 19 juli  
    naar 29 augustus tot 20 september.

    Rit 1: Zaterdag 29 augustus: Nice Moyen Pays - Nice: 156 km

    Rit 2: Zondag 30 augustus: Nice Haut Pays - Nice: 187 km

    Rit 3: Maandag 31 augustus: Nice - Sisteron: 198 km

    Rit 4: Dinsdag 1 september: Sisteron - Orcières-Merlette: 157 km (eerste aankomst bergop)

    Rit 5: Woensdag 2 september: Gap - Privas: 183 km

    Rit 6: Donderdag 3 september: Le Teil - Mont Aigoual: 191 km

    Rit 7: Vrijdag 4 september: Millau - Lavaur: 168 km

    Rit 8: Zaterdag 5 september: Cazères-sur-Garonne - Loudenvielle: 140 km

    Rit 9: Zondag 6 september: Pau - Laruns: 154 km

    Rustdag: maandag 7 september in La Charente-Maritime

    Rit 10: dinsdag 8 september: Île d'Oléron - Île de Ré: 170 km

    Rit 11: woensdag 9 september: Châtelaillon-Plage - Poitiers: 167 km

    Rit 12: donderdag 10 september: Chauvigny - Sarran: 218 km (langste etappe)

    Rit 13: vrijdag 11 september: Châtel-Guyon - Puy Mary: 191 km (tweede aankomst bergop)

    Rit 14: zaterdag 12 september: Clermont-Ferrand - Lyon: 197 km

    Rit 15: zondag 13 september: Lyon - Grand Colombier: 175 km (derde aankomst bergop)

    Rustdag: maandag 14 september: Isère

    Rit 16: dinsdag 15 september: La Tour-du-Pin - Villard-de-Lans: 164 km

    Rit 17: woensdag 16 september: Grenoble - Méribel (Col de la Loze): 168 km (vierde aankomst bergop)

    Rit 18: donderdag 17 september: Méribel - La Roche-sur-Foron: 168 km

    Rit 19: vrijdag 18 september: Bourg-en-Bresse - Champagnole: 160 km

    Rit 20: zaterdag 19 september: Lure - La Planche des Belles Filles: 36 km (klimtijdrit)

    Rit 21: zondag 20 september: Mantes-la-Jolie - Parijs: 122 km


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (8 Stemmen)
    Categorie:info
    02-07-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voetbal in het buitenland 2019-2020
    BELGIË - JUPILER PRO LEAGUE

    Kampioen : Club Brugge
    Bekerwinnaar : Antwerp
    Champions League : Club Brugge
    Voorronde Champions League : KAA Gent
    Europa League : Antwerp
    Voorronde Europa League : Charleroi en Standard
    Degradatie : Geen want Waasland-Beveren blijft in 1A
    Promotie : Oud-Heverlee Leuven en Beerschot
    Topschutter : Diemerci Mbokani - Antwerp - 18 goals

    ENGELAND - PREMIER LEAGUE
    Kampioen : Liverpool
    Bekerwinnaar : Arsenal
    Champions League : Liverpool, Manchester City, 
    Manchester United en Chelsea
    Europa League : Leicester City en Arsenal
    Voorronde Europa League : Tottenham Hotspur
    Degradatie : Norwich, Watford en Bournemouth
    Promotie : Leeds United, West Bromwich en Brentford of Fulham
    Topschutter : Vardie Jamie - Leicester City - 23 goals
    NEDERLAND - EREDIVISIE
    Kampioen : Ajax Amsterdam
    Bekerwinnaar : Ajax Amsterdam
    Voorronde Champions League : Ajax en AZ
    Europa League : Feyenoord
    Voorronde Europa League : PSV en Willem II
    Degradatie : Geen
    Promotie : Geen
    Topschutter : Steven Berghuis - Feyenoord
    en Cyriel Dessers - Heracles Almelo - 15 goals

    DUITSLAND - BUNDESLIGA


    Kampioen : Bayern München
    Bekerwinnaar : Bayern München
    Champions League : Bayern München, Borussia Dortmund,
    RB Leipzig en Borrusia Mönchengladbach
    Europa League : Bayer Leverkusen en Hoffenheim
    Voorronde Europa League : VfL Wolfsburg
    Degradatie : Fortuna Düsseldorf en Paderborn
    Nacompetitie : Werder Bremen * (1) en Heidenheim (2)
    Promotie : Arminia Bielefeld en VfB Stuttgart
    * Werder Bremen blijft in de Bundesliga
    Topschutter : Robert Lewandowski - Bayern München - 34 goals
    FRANKRIJK - LIGUE 1
    Kampioen : Paris Saint-Germain
    Bekerwinnaar : Paris Saint-Germain
    Champions League : Paris Saint-Germain en Ol. Marseille
    Voorronde Champions League : Stade Rennes
    Europa League : Lille
    Voorronde Europa League : Geen
    Degradatie : Amiens en Toulouse
    Promotie : Lorient en Lens
    Topschutter - Kylian Mbappé - Paris Saint Germain,
    en Wissam Ben Yedder - AS Monaco - 18 goals
    SPANJE - LA LIGA - PRIMEIRA DIVISION
    Kampioen : Real Madrid
    Bekerwinnaar : Geen
    Champions League : Real Madrid, FC Barcelona, 
    Atletico Madrid en Sevilla
    Europa League : Villarreal, Real Sociedad
    Voorronde Europa League : Granada
    Degradatie : Espanyol, Mallorca en Leganes
    Promotie : Huesca, Cadiz en Elche
    Topschutter - Lionel Messi - FC Barcelona - 25 goals
    ITALIË - SERIE A 
    Kampioen : Juventus
    Bekerwinnaar : Napoli
    Champions League : Juventus, Atalanta, Inter Milan
    en Lazio Roma
    Europa League : AS Roma en Napoli
    Voorronde Europa League : AC Milan
    Degradatie : SPAL, Brescia en Lecce
    Promotie : Benevento, Crotone en Spezia of Pordenone
    Topschutter : Ciro Immobile - Inter Milan - 36 goals 
    SPANJE : 
    EINDRONDE SEGUNDA DIVISION 
    Deelnemers zijn : Real Zaragoza, Almeria, Girona en Elche

    Heenwedstrijden
    Girona - Almeria   1 - 0
    Elche - Real Zaragoza   0 - 0
    Terugwedstrijden
    Real Zaragoza - Elche   0 - 1
    Almeria - Girona   1 - 3

    Finale heen
    Elche - Girona   0 - 0
    Finale terug
    Girona - Elche   0 - 1

    Elche gaat als derde stijger naar La Liga.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (41 Stemmen)
    Categorie:info
    18-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten januari
    JANUARI

    1 januari : Op nieuwjaarsdag 1898 werd voetbalclub AA Gent opgericht en in 1904 werd voetbalclub Charleroi gesticht. 
    In 1993 wordt Tsjecho-Slowakije gespitst in Tsjechië en Slowakije.
    In 1994 stelt Proximus het eerste netwerk voor mobiele telefonie open.
    In 1995 wordt de Belgische provincie Brabant opgesplitst in drie delen: Vlaams Brabant, Waals Brabant en het Brussels 
    Hoofdstedelijk Gewest.  
    In het Nederlandse Volendam vallen in 2001 14 doden en 180 gewonden bij een brand in een café
    In 2002 neemt ons land afscheid van de Belgische frank, voortaan kan enkel nog in Euro's betaald worden.
    Koudste nieuwjaarsdag in 1997 met een minimumtemperatuur van -14,1°, de hoogste temperatuur werd in 2023 gemeten met 15°.

    2 januari : In 2009 waren er de laatste uitzendingen in ons land van Radio Donna. 
    In 2010 worden in de Belgische gemeente Balen de vermoorde lichamen terug gevonden van Shana Appeltans 
    en Kevin Pauwels. Seriemooderenaar Ronald Janssen bekent de moord en later ook die op Annick Van Uytsel.
    In 2016 sterft de Franse zanger Michel Delpech (69). 

    3 januari : In 1976 raast een uitzonderlijke zware storm over West-Europa. Langs de hele
    Noordzeekust heerst de alarmtoestand. In de provincie Antwerpen zijn er zware overstromingen in Ruisbroek.
    In 2014 sterft Phil Everly, de Amerikaanse zanger die samen met zijn broer Don The Everly Brothers vormde, werd 74 jaar.

    4 januari : In 1997 vindt de vijftiende en voorlopig laatste Elfstedentocht plaats, schaatsen op natuurijs in Friesland.
    De elf steden zijn: Leeuwarden, Sneek, IJlst, Sloten, Stavoren, Hindelopen, Workum, Bolsward, Harlingen, Franeker en Dokkum.
    Henk Angenent is dus de voorlopig laatste winnaar van de Elfstendetocht. 
    In 2009 sterft Lei Clijsters, ex-voetballer bij o.a. KV Mechelen, de papa van Kim en Elke werd 52 jaar.
    In 2011 sterft de Schotse zanger Gerry Rafferty, de zanger van Baker Street werd 63 jaar.

    5 januari : In 2009 start radiozender MNM zijn eerste uitzendingen.
    In 1999 haalden we extreem hoge temperaturen voor de maand januari tot 17,8° in de provincie Limburg.

    6 januari : Driekoningen
    De Amerikaanse soulzanger Lou Rawls sterft in 2006, de Vlaamse zanger en tv-presentator
    Bart Vanden Bossche sterft in 2013 op 48-jarige leeftijd en radiolegende Peter Van Dam sterft
    op 6 januari 2018, hij werd 65 jaar.
    In 2021 bestormen aanhangers van de Amerikaanse President Donald Trump het Capitool, er vallen vijf doden.

    7 januari : In 1979 is er een einde gekomen aan een koudegolf, sedert begin januari bleven de minimum temperaturen onder
    -10°. In 2015 is er de aanslag op het hoofdkantoor van Charlie Hebdo in Parijs, er vallen 12 doden.
    De Franse zangeres France Gall sterft in 2018, ze werd 70 jaar.

    8 januari : In 1940 was 8 januari de enige vorstvrije dag in ons land tijdens de maand januari.
    In 1996 sterft voormalig President van Frankrijk François Mitterand (79).
    De Vlaamse zanger Stafke Fabri sterft in 2006 op 71-jarige leeftijd.
    In 2020 stort in Teheran een vliegtuig neer met 176 mensen aan boord. Dit gebeurt tijdens de nacht van een Iraanse
    raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. Op 11 januari geeft Iran toe dat het vliegtuig per ongeluk werd neergehaald.

    9 januari : In 2009 sterft zanger Dave Dee, gekend van Dave Dee, Dozy, Mich en Tich. De Britse zanger werd 65 jaar.

    10 januari : In 1863 maakt de metro van Londen haar eerste rit, het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    In 1929 is er de eerste publicatie van de strip 'Kuifje'.
    Junior Malanda, Belgische voetballer bij Zulte Waregem en later Wolfsburg, komt in 2015 om het leven bij een autoongeval.
    in Duitsland. Hij was amper 20 jaar. David Bowie stierf ook op 10 januari maar dan in 2016 op 69-jarige leeftijd.
    De sjampetter van de Paradijsvogels, Werther Van Der Sarren, sterft op 78-jarige leeftijd op 10 januari 2020.

    11 januari : In 2010 bekent seriemoordenaar Ronald Jansen ook de moord op Annick Van Uytsel in 2007. Hij had eerder al
    schuld bekent op de moord van Shana Appeltans en Kevin Pauwels.

    12 januari : In 1983 wordt op de BRT de eerste aflevering van 'Hoger Lager' uitgezonden.

    13 januari : In 1930 maakten we kennis met de eerste Micky Mouse strip en de Smurfenstrip werd in 1958 voor het eerst uitgebracht.
    In 1973 is er de laatste autoloze zondag in België.

    14 januari : In 1954 treedt de Amerikaanse actrice en zangeres Marilyn Monroe in het huwelijk met honkbalspeler Joe DiMaggio.

    15 januari : In 2022 wordt 'The Voice Holland' per direct stilgelegd vanwege beschuldigingen vanwege seksueel misbruik.
    In 2002 sterft ex-voetballer en ex-voetbaltrainer van Anderlecht Jean Dockx, hij was 60 jaar.
    In 2001 gaat de Engelse versie van Wikipedia van start. 

    16 januari : In 1988 treed Tina Turner op in het Maracanastadion in Rio De Janeiro voor meer dan 184.000 betalende toeschouwers.
    Dit is een wereldrecord voor een soloartiest.
    In 2008 wint Standard-speler Steven Defour de gouden schoen.

    17 januari : In 1991 begint de operatie 'Desert Storm' in Irak. De golfoorlog was een confilct van augustus 1990 tot en met februari 1991.
    Irak trok aanvankelijk buurland Koeweit binnen en bezette het. Het Amerikaanse leger begon op 17 januari 1991 bombardementen uit te voeren. 
    In 2008 sterft de Franse zanger Carlos, de zanger van Big Bisou werd 64 en Nederlands acteur Piet Römer, gekend van zijn rol als Baantjer, sterft in 2012 op 83-jarige leeftijd.
    In 2013 geeft vijfvoudig Tourwinnaar Lance Armstrong toe dat hij jarenlang doping gebruikte in zijn wielercarrière.

    18 januari : In 1963 wordt voor de twaalfde keer de Elfstedentocht georganiseerd in Friesland in barre weersomstandigheden. 
    Reinier Paping wint. In 2018 woedt er een zware storm over Ierland, Groot-Brittannië, België, Nederland, Duitsland en Polen.

    19 januari : Een zware storm veroorzaakt in 1986 zware schade in het hele land met windstoten tot 140 km/uur.
    In 1996 sterft de Vlaamse actrice Yvonne Lex (68) en in 2011 neemt Mbark Boussoufa van Anderlecht voor de tweede
    keer de Gouden Schoen in ontvangst.

    20 januari : De inauguratie van de President van de Verenigde Staten wordt om de vier jaar op deze datum gehouden sinds
    1937. In 2009 wordt Barak Obama als eerste Afra-Amerikaanse President geïnaugureerd. 
    In 2017 was Donald Trump de 45ste President van de Verenigde Staten en in 2021 werd Joe Biden geïnaugureerd 
    als 46ste President. In 2022 sterft zanger Meat Loaf op 74-jarige leeftijd.

    21 januari : In 1970 was er de eerste commerciële vlucht met de Boeing 747.
    In 1983 zend Radio Express voor het eerst uit vanuit Anzegem, Radio Express was eigenlijk de vorige naam van
    Radio Media. Radio Express moest zijn naam later wijzigen omdat er maar één lokale radio in Vlaanderen mocht
    zijn met dezelfde naam. Omdat Radio Express al bestond en nog steeds bestaat in Antwerpen koos men dus later voor
    Radio Media. 21 januari 1983 is de geboortedag van Radio Express/Radio Media.
    In 1997 ontslaat de Belgische voetbalbond bondscoach Wilfried Van Moer, Georges Leekens is zijn vervanger. De
    bond haalde Leekens weg bij eersteklasser Moeskroen. In 2009 gaat radiozender MNM officieel van start.

    22 januari : In 2014 neemt voetballer Thorgan Hazard de Gouden Schoen in ontvangst. Voor Thorgan Hazard en zijn
    club Zulte Waregem wordt dit de eerste Gouden Schoen.
    In 1994 sterft de acteur uit Kojak, Telly Savalas werd 72 jaar.

    23 januari : In 1974 komen bij een schoolbrand in het internaat van Heusden 23 jongens tussen 12 en 15 jaar om het leven.
    In 1983 wordt 'The A-team' voor het eerst uitgezonden op televisie.
    In 2009 steekt Kim De Gelder in Sint-Gillis Dendermonde twee kinderen en een volwassene neer in 
    kinderdagverblijf Fabeltjesland. Daarnaast vallen er ook nog twaalf gewonden.

    24 januari : Het reclameleeuwtje 'Loekie de leeuw' verschijnt voor het eerst op de Nederlandse tv in 1971.
    Rob Rensenbrinck, talentvolle Nederlandse voetballer bij o.a. Anderlecht, sterft op 24 januari 2020, hij werd 72 jaar.

    25 januari : In 1990 raast er een zware storm door West-Europa die windsnelheden tot 168 km/uur bereikte.
    Dit is de hoogste gemeten waarde van de eeuw. Er vallen die dag in België elf doden.
    In 2015 sterft de Griekse zanger Demis Roussos, hij werd 68 jaar.

    26 januari : In 1933 stond er ijs op rivieren en kanalen in ons land. De Schelde en De Maas waren bevroren.
    In 2011 kondigt Justine Henin het einde aan van haar tenniscarrière. Ze behaalde tijdens haar carrière 
    zeven grandslamtoernooien, één gouden medaille en stond 117 weken op nummer één van de WTC ranking.

    27 januari : Internationale herdenkingsdag voor de Holocaust, gedenkdag voor de slachtoffers van het
    nationaalsocialisme. Vandaag is er tevens de Auschwitchherdenking.
    In 1952 lag er in Koksijde 28 cm sneeuw en in 1994 werden in datzelfde Koksijde windstoten tot 130 km/uur gemeten.
    In 2010 introduceert Apple de iPad-tablet.

    28 januari : In 1887 was er in Parijs de eerstesteenlegging van de Eifeltoren, twee jaar later op 31 maart 1889
    was hij volledig af en werd hij ingehuldigd.
    In 1935 werd in IJsland abortus gelegaliseerd, daarmee is IJsland het eerste land ter wereld

    29 januari : In 2011 wint tennisster Kim Clijsters voor de eerste keer de Australian Open.
    In 2021 sterft Freddy Tielemans op 77-jarige leeftijd. Hij was lid van de Parti Socialiste en burgemeester van onze 
    hoofdstad tussen 2001 en 2013.

    30 januari : In 1933 wordt Adolf Hitler ingezworen als Kanselier van Duitsland.
    30 januari zal in Ierland als de dag van 'Bloody Sunday' herinnerd worden. Op die dag in 1972
    schiet het Britse leger dertien burgers dood tijdens een demonstratie in het Noord-Ierse Derry.
    In 2006 keurt de wet in ons land het homohuwelijk goed.

    31 januari : Het Verenigd Koninkrijk verlaat de Europese Unie op 31 januari 2020 om 23 uur Britse tijd.
    Zangeres Rita Deneve sterft in 2018 op 73-jarige leeftijd. 
    Kanaal Twee, de tweede zender van VTM, start zijn uitzendingen in 1995.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:info
    17-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten februari
    FEBRUARI

    1 februari : In 1864 wordt het Rode Kruis in België opgericht.
    Tijdens de nacht van 31 januari en 1 februari 1953 veroorzaken springtij en een hevige noordweststorm catastrofale
    watersnood in België, Nederland en Engeland. Een aantal dijken breekt waardoor kustgemeenten onder
    water komen te staan. In Oostende vallen meerdere doden, er waren ook overstromingen in het Waasland.
    Er vallen in België 28 doden en in Nederland 1830 doden.
    In 1989 gaat De Vlaamse Televisiemaatschappij (VTM) van start en op die dag wordt de eerste aflevering
    van Samson & Gert uitgezonden bij de BRT.

    2 februari : In 2002 stapt de Nederlandse kroonprins Willem Alexander in het huwelijk met Maxima Zorreguieta.
    Het was die dag trouwens de warmste 2 februari in Nederland met zo'n 17°, ook in ons land ligt het warmterecord
    van 2 februari op 16°. Op 2 februari 2022 sterft ex-scheidsrechter René De Bleeckere, de vader van Frank werd 78 jaar.

    3 februari : In 1731 wordt het Koninklijk Paleis in Brussel verwoest door een brand.
    3 februari 1959 is 'The day that the music died': Buddy Holly, Ritchie Vallens en The Big Bopper komen 
    om het leven bij een vliegtuigongeluk. 
    In 2021 sterft de Belgische kleinkunstzanger Kris De Bruyne na een langdurige ziekte. Hij werd net geen 71 jaar.

    4 februari : Wereldkankerdag
    In 1994 sterft ex-wielrenner en wielrennencommentator Fred De Bruyne (63).
    In 1998 wordt Bill Gates bij een bezoek aan Brussel met een taart besmeurd.
    In 2003 wordt Joegoeslavië hernoemd tot Servië en Montenegro en in 2004 wordt de
    sociale netwerksite Facebook opgericht.

    5 februari : In 1995 wordt de dienstplicht in ons land afgeschaft, Sylvain Tack, Vlaams ondernemer radiomaker en
    uitgever van het weekblad Joepie sterft in 2006 op 72-jarige leeftijd.
    In 2015 sterft ex-voetballer en ex-voetbaltrainer Rik Coppens, hij werd 84 jaar.
    In 2021 maakt de Nederlandse rockband Golden Earring bekend dat ze er na 60 jaar mee stoppen.
    Reden: Mede oprichter George Kooymans is ernstig ziek.

    6 februari : In 1958 komen acht spelers van voetbalclub Manchester United om het leven bij een
    vliegtuigongeluk; de zogenaamde vliegramp van München.
    In 1998 sterft de Oostenrijkse rock-muzikant Falco, hij komt om bij een auto-ongeval op 40-jarige leeftijd.
    Eddy Wally sterft dan weer op 6 februari 2016, hij werd 83 jaar.

    7 februari :  In 1831 wordt de Belgische grondwet afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie 
    met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechtelijke macht.
    In 1970 heeft Shocking Blue met Venus de eerste Nederlandse nummer 1 in Amerika te pakken.
    In 2003 introduceert de stad Gent gratis nachtbussen en de Nederlandse zanger Benny Neyman (56) sterft in 2008.
    In 2016 laat Berre Bergen, gitarist bij De Kreuners, het leven op 53-jarige leeftijd.

    8 februari : In 1988 veroorzaakt een tornado veel schade in West-Vlaanderen in de regio Gistel en Bredene.
    In 2011 sterft politica Marie-Rose Morel, eerst bij N-Va en later bij Vlaams Belang, ze was amper 38 jaar.
    In 2021 sterft zangeres Mary Wilson (76) van The Supremes.

    9 februari : In 1969 is er de eerste vlucht met de Boeing 747.
    De Amerikaanse zanger Bill Haley sterft in 1981, amper 55 jaar.
    In 1998 introduceert supermarktketen Albert Heijn de AH Bonuskaart.
    In 2020 ontwricht de storm Chiara België, Nederland en Duitsland.

    10 februari : Door onverwachte zware sneeuwval in de ochtend staat op 10 februari 2010 een recordfile
    in ons land. In totaal staat er 948 km file tijdens de ochtendspits.

    11 februari : In 1990 wordt Nelson Mandela na 27 jaar gevangenschap vrijgelaten.
    In 2011 stapt de Egyptische President Hosni Moebarak na 18 dagen van massale protest op. 
    Hij was dertig jaar lang President van Egypte.
    In 2012 sterft de Amerikaanse zangeres Whitney Houston, ze was 48 jaar.

    12 februari : Vandaag is het de verjaardag van Abraham Lincoln, hij was de 16de
    president van de Verenigde Staten. Hij diende van 1861 tot aan zijn dood in 1865.
    Lincoln was de eerste president van de Verenigde Staten die tijdens zijn ambtsperiode werd vermoord.
    In 1964 wordt succesvolleybalclub Knack Roeselare opgericht.

    13 februari : In 1999 was het de koudste 13 februari ooit in ons land. In Bütgenbach werd een minimumtemperatuur
    gemeten van -21,6°. De warmste 13 februari was het jaar voordien, in 1998 werd het 14,4°.

    14 februari : Valentijnsdag is een dag waarop geliefden elkaar extra aandacht geven met bijvoorbeeld 
    cadeautjes, bloemen of kaarten. Paus Gelasius I riep in 496 14 februari uit tot Heilige Valentijn. 
    Vandaar wordt dus op 14 februari Valentijn gevierd. 
    In 2004 sterft Italiaans wielrenner Marco Pantani amper 34 jaar.
    In 2005 wordt de website YouTube gestart en in 2018 komen 17 leerlingen om bij een schietpartij
    op Stoneman Douglas High School in Florida in de Verenigde Staten.

    15 februari : In 1936 presenteert Adolf Hitler de eerste Volkswagen.
    In 1961 stort in ons land, meer bepaald in Kampenhout, een boeing 707 neer. Er komen 63 mensen om
    het leven waaronder het kunstschaatsteam van de Verenigde Staten. 
    In 1965 sterft Nat King Cole. De Amerikaanse jazzmusicus werd 45.
    In 2010 botsen in Huizingen bij Halle twee treinen van de NMBS. Hierbij komen 18 mensen om het leven.
    In 2022 sterft Belgisch ondernemer Roger Lambrecht. De ex-voorzitter van voetbalclub Lokeren werd 90 jaar.

    16 februari : In 1954 legt Koning Boudewijn de eerste steen van de Koninklijke Bibliotheek van België.
    In 1956 lag er tot 26 cm sneeuw in Wevelgem en Ronse en tot zelfs 34 cm in Ramegnies (Beloeil).
    In 1985 was er een koudegolf met minimumtemperaturen tot -16,8° in Koersel-Beringen.
    Er was veel schade aan boomgaarden.
    De grootste kindervriend Nonkel Bob sterft in 2010. Bob Davidse werd 89 jaar.

    17 februari : In 1934 komt Koning Albert I van België om het leven tijdens een beklimming van een rots in
    Marche-Les-Dames in de provincie Namen.
    In 1979 was er het begin van de Chinees-Vietnamese oorlog. Een korte maar bloedige oorlog die net geen maand duurde.
    In 2008 verklaart Kosovo zich onafhankelijk van Servië, daarom is er in Kosovo vandaag onafhankelijkheidsdag.
    In 2022 sterft de Canadese zanger Marc Hamilton, de zanger van Comme j'ai toujours envie d'aimer werd 79 jaar.

    18 februari : In 1995 werd Proton gelanceerd in ons land, de zogenaamde elektrische portemonee.
    In 2011 verbreekt België na 249 dagen het wereldrecord regeringsonderhandelen van Irak.
    In 2017 ontspoort net buiten het station van Leuven een trein met drie treinstellen. Er valt hierbij één dode.

    19 februari : In 1921 werd in ons land het stemrecht voor vrouwen ingevoerd bij de gemeentelijke verkiezingen.
    In 2017 komen bij een aanslag met een autobom in de Somalische hoofdstad Mogadishu zeker dertig mensen om het leven.
    Karl Lagerfeld, de Duitse modeontwerper, kunstenaar en fotograaf sterft in 2019 op 85-jarige leeftijd.
    In 2021 sterft voormalig burgemeester van Knokke. Leopold Lippens werd 79 jaar.
    In 2022 wint onze landgenoot en schaatser Bart Swings goud tijdens de olympische winterspelen in Peking.

    20 februari : Dag van het geweldloos verzet - Internationale dag van de Sociale Rechtvaardigheid.
    In 1906 was er de oprichting van het Belgisch Olympisch Comité. In 1978 hernoemd tot 
    Belgisch Olympisch en Interfederaal comité.
    In 1995 wordt veearts Karel Van Noppen vermoord in Wechelderzande, hij was 42 jaar.
    In 2002 om 20.02 uur was er de datumnotatie: 20-02-2002 20:02, een drievoudig palingdroom.

    21 februari : In Friesland werd in 1985 de dertiende Elfstedentocht gereden, winnaar was Evert Van Benthem.
    In 2004 sterft Les Gray, de Britse zanger van Mud was 57 jaar.
    In 2022 trekken Russische strijdkrachten Oekraïne binnen voor een zogenaamde vredesmissie. 
    Op 24 februari 2022 was de oorlog tussen Rusland en Oekraïne een feit.

    22 februari : In 1956 haalt Elvis Presley voor het eerst de hitlijsten met het nummer 'Heartbreak hotel'.
    In 1956 vroor het tot -11,7° en in 2021 werd de hoogste temperatuur ooit gemeten op 22 februari van 16,6°.

    23 februari : In 1851 werd in ons land het Willemsfonds opgericht, genoemd naar schrijven Jan Frans Willems ter
    ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur. 
    In 1934 wordt na de dood van zijn vader Koning Albert I Leopold III de vierde Koning van België.
    In 1965 sterft Brits acteur Stan Laurel, de dunne werd 74 jaar.

    24 februari : Nationale Feestdag in Estland (Onafhankelijkheidsdag)
    In 1981 kondigt Buckingham Palace de verloving aan van Prins Charles en Diana Spencer.
    In 1991 start de operatie Dessert Storm in  Irak. Deze is bedoeld om Iraakse troepen uit Koeweit te verdrijven.
    In 2013 sterft de Belgische Disc Jockey Da Boy Tommy, hij overleed aan de gevolgen van een auto-ongeval.
    In 2022 valt Rusland buurland Oekraïne binnen. Een oorlog die ondertussen al één jaar wordt.

    25 februari : Het weer in 1955: van 9 tot 25 februari vallen er dagelijks sneeuwbuien in ons land.
    In 1956 vroor het tot -13,7° en in 2019 werd de hoogste temperatuur gemeten van 18,8°.

    26 februari : In 1945 wordt de Belgische wielerkoers 'De Omloop' voor het eerst gereden. Dit is tot
    op heden traditioneel het begin van het wielerseizoen.
    In 1986 wint Evert Van Benthem voor het tweede jaar op rij de Elfstedentocht.
    In 1993 was er een bomaanslag o het World Trade Center in New York. Er vallen zes doden en 
    meer dan 1000 gewonden. In vergelijking met wat op 11 september 2001 is dit een zeer kleine aanslag.
    In 2011 komt er na 21 jaar een definitief einde aan de Vlaamse komische reeksen van FC De Kampioenen.

    27 februari : Nationale Feestdag in de Dominicaanse Republiek.
    In 1900 wordt voetbalclub Bayern Münhen opgericht.
    In 1996 veroorzaakt zeer dichte mist een kettingbotsing op de E17 ter hoogte van Nazareth en Deinze.
    Bij de kettingbotsing met 200 voertuigen vallen die dinsdag 10 doden en 10-tallen gewonden.
    Jan Hoet, Belgisch curator en kunstkenner sterft in 2014 op 77-jarige leeftijd.

    28 februari : In 1986 was er de moord op de Zweedse premier Olaf Palme.
    In 1997 vallen bij een aardbeving in Iran zo'n 1000 doden.
    In 2014 ontwikkeld zich een crisis op de Krim. Russische troepen namen er posities in na de pro-Europese 
    regeringsprotesten in Oekraïne.

    29 februari : Schrikkeldag genaamd en deze dag komt enkel voor in een schrikkeljaar.
    In 2012 legt Catherine De Bolle, als eerste vrouw ooit, de eed af als hoofd van de federale politie van België


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:info
    16-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten maart
    MAART

    1 maart : In 1949 veroorzaakt een storm met windstoten tot 128 km/u veel schade aan de Belgische kust.
    De erge schade werd veroorzaakt door de wind die uitzonderlijk loodrecht op de kust blaast en daardoor
    de vloed nog extra benadrukt. Langs de hele Belgische kust waren er overstromingen.
    In Groot-Brittannië komt op 1 maart 1994 aan het licht dat de beroemde foto van het 'Monster van Loch Ness uit 1934
    een vervalsing is, dit is iets wat de wereld 60 jaar moest geloven. 
    Belgisch politicus en burgemeester van Kruishoutem Paul Tant stierf op 1 maart 2014, hij werd 68 jaar.
    Op 1 maart 2020 werden de eerste gevallen van het coronavirus vastgesteld in ons land. 

    2 maart : In 1933 gaat de film 'King Kong' in première in New York.
    Op 2 maart 1983 presenteerden Sony en Philips een nieuwe digitale informatiedrager met name 'de compact disc, de CD'
    Noord-Nederland wordt op 2 maart 2005 getroffen door zware sneeuwval. In Friesland viel wel 50 cm sneeuw.
    Zangeres Dusty Springfeeld stierf op 2 maart 1999.

    3 maart : Op 3 maart 1938 wordt olie in de grond gevonden in Saoedi-Arabië en Corry Brokken won op 3 maart 1957 met
    het liedje 'net als toen' het Eurovisiesongfestival voor Nederland.
    Voetbalcommentator Rik De Saedeleer stierf op 3 maart 2013 op 89-jarige leeftijd. Zijn uitspraak 'GOOOAAALLL' 
    blijft nog steeds nazinderen.

    4 maart : In 1857 werd de eerste vakbond opgericht in ons land met name 'de Gentse Broederlijke Maatschappij der Wevers'. 
    Op op 4 maart 1877 werd een fantastische uitvinding gedaan door Emile Berliner. 
    Hij vond iets uit wat ik dagelijks nodig heb met name 'de microfoon'.

    5 maart : 5 maart 1946 wordt gezien als de startdag van de 'Koude Oorlog' Winston Churchill spreekt over een 'ijzeren gordijn'.
    Op 5 maart 1953 sterft de Sovjet-dictator Jozef Stalin op 74-jarige leeftijd.

    6 maart : In 1902 wordt in Spanje voetbalclub Real Madrid opgericht.
    Op 6 maart 1987 kapseist de veerboot Herald of Free Enterprise net nadat hij de haven van Zeebrugge verliet. 
    139 inzittenden komen om door verdrinking.

    7 maart : In 1968 vertoont de BBC voor het eerst het nieuws in kleur.
    In 2022 gaat men in ons land over op code geel, zo komt er stilaan een einde aan de federale fase van het nationaal
    noodplan dat op 13 maart 2020 werd afgekondigd bij het begin van de coronacrisis.

    8 maart : Op 8 maart 1974 stierf Nederlands cabaretier en zanger Wim Sonneveld, hij werd pas 56. 
    Een tweede hartaanval werd hem fataal. Op 8 maart 1991 maakt een wetswijziging in België het mogelijk dat
    er een vrouw op de troon komt. 8 maart is tevens internationale vrouwendag.

    9 maart : In 1132 ontstond de abdij van Orval, in 1959 wordt de barbiepop geïntroduceerd en de Amerikaanse rapper
    The Notorius BIG werd op 9 maart 1997 op 24-jarige leeftijd vermoord, de moord werd tot op vandaag nog niet opgelost.

    10 maart : In 1876 was er het eerste telefoongesprek in de wereld, Alexander Graham Bell was de eerste 'beller'.
    In 1905 werd de Britste voetbalclub Chelsea opgericht. Op 10 maart 1988 stierf
    Andy Bibb, het jongere broertje van Barry, Maurice en Robin Gibb (Bee Gees)
    en op 10 maart 2017 stierf Joni Sledge, één van de Sisters Sledge.

    11 maart : In 2020 werd Harvey Weinstein veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor verkrachting na het #metoo schandaal.
    Paul McCartney werd geridderd, op 11 maart 1997 werd de voormalige Beatle Sir Paul McCartney.
    De leerplicht wordt in 1982 tot 16 jaar gebracht in België.
    11 maart 1978 is de sterfdatum van zanger Claude François nadat hij geëlektrocuteerd werd in zijn bad.

    12 maart : In 1894 werd Coca-Cola voor het eerst in flessen verkocht. 
    In 1969 maakt de concorde zijn eerste officiële vlucht.
    Op 12 maart 2011 vindt in de kerncentrale van Fukushima in Japan een kernramp plaats. 

    13 maart : In 2020 gaat België in totale lockdown nadat de cijfers van het coronavirus blijven stijgen. Op 13 maart 2012 vallen
    in het Zwitserse Sierre 24 doden, waarvan 22 kinderen, en 28 gewonden bij een busongeluk. De kinderen uit een school in Lommel
    waren op de terugreis van sneeuwklassen

    14 maart : Op 14 maart 2003 wordt de Westerscheldetunnel geopend, een toltunnel onder de Westerschelde van 6,6 km lang.

    15 maart : In 2011 beginnen in Syrië protesten tegen President Assad die uiteindelijk ontaarden in een burgeroorlog.

    16 maart : In 2002 opent Walt Disney Studio's, het tweede park binnen Disneyland Parijs.

    17 maart : Sint Patrik's day in Ierland.
    In 1985 betoogden meer dan 100.000 mensen tegen de stationering van Amerikaanse kruisraketten in België.
    Op 17 maart 2002 pleegt de Belgische PS-politicus en voormalig minister Alain Van Der Biest zelfmoord.
    Johnny Voners stierf op 17 maart 2020.

    18 maart : In 1958 wordt het Atomium in Brussel voltooid, dit moest dienen als blikvanger van de wereldtentoonstelling (Expo 58).
    In 1900 wordt voetbalclub Ajax opgericht.

    19 maart : In 2008 stierf Vlaams schrijver Hugo Claus

    20 maart : De gletsjervulkaan Eyjafjallajökull op IJsland barst uit op 20 maart 2010.
    In 1980 zinkt het zendschip van zeezender Radio Coroline doordat het op een zandbank was gestrand.
    Kenny Rogers stierf op 20 maart 2020.

    21 maart : In 2006 wordt de sociale netwerksite Twitter opgericht en 21 maart is werelddownsyndroomdag

    22 maart : De luchthaven van Zaventem en metrostation Maalbeek worden getroffen door bomaanslagen gepleegt
    door zelfmoordterroristen. IS eist de aanslag op.
    2015 : Opening van het zesde Plopsapark in België 'Plopsaqua in De Panne'.
    22 maart 1994 is de sterdatum van zanger Dan Hartman.

    23 maart : In 1998 wint de film 'Titanic' maarliefst elf oscars
    In 2009 maakt Kathleen Aerts bekend dat ze uit de meidengroep K3 stapt.
    23 maart 2002 is de sterfdatum van Belgisch wielrenner Marcel Kint, uit Zwevegem, op 87-jarige leeftijd.

    24 maart : In 2015 stort vlucht 9525 van de Duitse vliegmaatschappij Germanwings neer in Zuid-Frankrijk.
    Een wanhoopsdaad van de piloot bleek achteraf de oorzaak te zijn. 
    In 1999 begint de NAVO met bombardementen op Servische doelen in de 'Kosovo-oorlog'.
    Dirk Frimout vertrekt als eerste Belgische ruimtevaarder met de Space Shuttle Atlantis op 24 maart 1992.
    En 24 maart 2016 is de sterfdatum van Johan Cruijff, het werd 68.

    25 maart : In 1992 speelt het Joegoeslavische vetbalelftal hun laatste interland, het verloor dan ook nog eens met 2-0 van Nederland.

    26 maart : In 2000 wint Vladimir Poetin de presidentsverkiezingen in Rusland.
    Op 26 maart 1977 versloeg Nederland België in het WK-kwalificatieduel voor het WK 1978. Oranje won met 2-0.

    27 maart : In 1977 botsen twee jumbojets in de zware mist op elkaar in Tenrife. 583 mensen komen om het leven en dit is de grootste  
    ramp uit de geschiedenis van de luchtvaart. 
    In 2022 wordt tijdens de uitreiking van de Oscar's presentator Chris Rock geslagen door winnaar Will Smith
    omdat Rock grappen maakte over Smith's echtgenote die aan ziekte met haaruitval lijdt.

    28 maart : In 1914 waren er de eerste radiouitzendingen in België en 
    in 1992 start Radio Donna zijn eerste uitzending in het VRT-gebouw in Brussel.

    29 maart : In 1985 werd abonneetelevisiezender Filmnet opgericht
    29 maart 2011 is de sterfdatum van Vlaamse zanger Bob Benny.
    In 2022 sterft voetballer Miquel van Damme. De doelman van Cercle Brugge is 28 en overlijdt aan leukemie.

    30 maart : De schilderij 'de zonnebloemen' van Vincent Van Gogh werd op 30 maart 1987 verkocht voor 39,85 miljoen dollar.

    31 maart : In 1889 werd de Eiffeltoren in Parijs ingehuldigd.
    In 1998 werd Child Focus opgericht in België. 
    In 2020 sterft Willy Vervoort, ex voorzitter van radio Media op 68-jarige leeftijd.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    15-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten april
    APRIL

    1 april : Het elektronicabedrijf 'Apple Inc' werd in 1976 opgericht door Steve Jobs.
    De Nederlandse NOS begint met teletekst op 1 april 1980. Op 1 april 1984 werd zanger Marvin Gaye
    door zijn vader doodgeschoten op één dag voor zijn 45ste verjaardag. Op 1 april 2012 wint
    Tom Boonen de 'nieuwe' Ronde Van Vlaanderen die voor het eerst finisht in Oudenaarde.
    In 1983 start Studio Brussel zijn uitzendingen en in 2009 start JOE FM.

    2 april : Wereldautismedag 
    In 2005 sterft paus Johannes Paulus II op 84-jarige leeftijd.

    3 april : Brotherhood of Man winnen op 2 april 1976 het Eurovisiesongfestival met het nummer 'Save your kisses for me'.
    Op 3 april 1977 gaat België voor de eerste keer na de tweede Wereldoorlog over op zomeruur als gevolg
    van de oliecrisis. 
    In 1990 wil Koning Boudewijn de abortuswet niet ondertekenen en stopt één dag als koning van België.
    3 april 1990 werd dus de enige dag in de Belgische geschiedenis zonder koning.

    4 april : 1973 opening van het World Trade Center in New York, in 1968 wordt Martin Luther King vermoord
    door een sluipschutter. 

    5 april : Als reactie op de moordaanslag op Marten Luther King, de dag ervoor, ontstaan op 5 april 1968
    diverse gewelddadigheden in Amerikaanse steden. In 1975 lag er 55 cm sneeuw in Botrange.
    In 1994 sterft Kurt Cobain, zanger en gitarist van Nirvana. Op 27-jarige leeftijd maakt hij zelf 
    een eind aan zijn leven. 

    6 april : In 1999 gaat in Londen de musical 'Mama Mia' van start en ABBA won in 1974 het Eurovisiesongfestival
    voor Zweden met 'Waterloo'.

    7 april : In 1948 wordt de WHO, Wereldgezondheidsorganisatie, opgericht. 
    In 2002 sterft de Nederlandse zangeres Conny Vandenbos, ze werd 65.

    8 april : Sterfdatum in 2013 van Margaret Thatcher, gekend als premier van het Verenigd Koninkrijk, ze was toen 87.
    Ook Spaans kunstschilder Pablo Picasso stierf op 8 april 1973, hij werd 93 jaar.

    9 april : In 1899 wordt voetbalclub Cercle Brugge opgericht. 
    In 2017 rijdt Tom Boonen zijn allerlaatste Parijs-Roubaix en neemt afscheid van de wielersport.
    In 2019 stierf de 70-jarige Vlaamse zanger Paul Severs.
    In 2021 sterft de Britse Prins Filip op 99-jarige leeftijd. 

    10 april : In 1962 verschijnen 'The Flinstones' voor het eerst op de Nederlandse TV.
    In 1970 deelt Paul McCartney mee dat hij uit The Beatles stapt.
    In 2005 stierf de Nederlandse schrijver en zanger Wally Tax, hij werd amper 57.

    11 april : In de nacht van 10 op 11 april 1934 wordt in de Sint-Baafskathedraal in Gent twee panelen
    van het Lam Gods gestolen. In 1970 was er de lancering van 'Apollo 13' 'Houston, we have a problem'
    er was geen maanlanding omwille van een technisch probleem.
    11 april 1939 is de vroegste zomerdag van de eeuw want toen werd 26,6°C gemeten.

    12 april : In 2003 treedt Prins Laurent in het huwelijk met Claire.
    In 1992 wordt Disneyland Parijs geopend onder naam 'Euro Disney'.

    13 april : 1992 aardbeving in Roermond, met een kracht van 5,8 op de Schaal van Richter, die ook zeer goed in België voelbaar was.

    14 april : In 1912 loopt de Titanic vast op een ijsberg, in 1984 gaf de Nederlandse popgroep Doe Maar hun afscheidsconcert
    in het Nederlandse 's Hertogenosch. Er zou in 2021 een nieuwe afscheidstournee komen maar die werd
    geannuleerd door de ziekte van Henny Vrienten.

    15 april : In 2019 legt een zware brand een groot deel van de Notre Dame van Parijs in de as.

    16 april : In 2019 verbeterd Victor Campenaerts het werelduurrecord bij het wielrennen op de piste.
    In 2020 stierf de Franse zanger Christophe aan de gevolgen van het coronavirus.

    17 april : In 1958 opent de wereldtentoonstelling 'Expo 58' zijn deuren.

    18 april : In 1996 worden 18 toeristen gedood bij een bomaanslag bij de 
    piramides van Gizeh in Egypte. 
    En in 1955 stierf uitvinder en natuurdeskundige Albert Einstein op 76-jarige leeftijd.

    19 april : In 1978 rijdt Eddy Merckx zijn allerlaatste wielerwedstrijd.
    In 1987 verschenen 'The Simpsons' voor het eerst op de Amerikaanse tv.
    In 2005 wordt de Duitser Jozef Ratzinger gekozen tot Paus Benedictus XVI en
    op 19 april 2008 sterft Constant Vanden Stock, van 1971 tot 1996 was hij voorzitter van 
    voetbalclub RSC Anderlecht.

    20 april : In 1961 vond de eerste radio-uitzending in stereo plaats in de Verenigde Staten.
    In 1992 wordt de Wereldtentoonstelling in het Spaanse Sevilla geopend.
    In 2018 sterft de Zweedse DJ Avicii, het beroofde zichzelf van het leven.
    20 april was de geboortedag van Adolf Hitler.

    21 april : In 1956 wordt de autosnelweg Brussel - Oostende geopend door Koning Boudewijn.
    In 2016 sterft Prince op 21 april, de zanger van o.a. Purple Rain werd 57 jaar.

    22 april : België wordt tweede op het Eurovisiesongfestival van 1978 met het liedje
    L'amour ça fait chanter la vie van Jean Vallée. De liedjeswedstrijd werd in Parijs gewonnen 
    door Israël, A ba ni bi was de winnende song van Izhar Cohen. 
    In 1989 won Eric Van Lancker de Amstel Gold Race.
    In 2000 sterft Nederlands cabaretier Toon Hermans, hij werd 83 jaar.
    22 april is de 'dag van de aarde'

    23 april : 1998 Marc Dutroux ontsnapt uit het gerechtsgebouw van Neufchâteau, vier uur later
    werd hij door een boswachter opgemerkt in de bossen van Herbeumont. 
    In 2010 sterft Ann Vervoort, eerste zangeres van Milk Inc en ex-Russisch President
    Boris Jeltsin sterft in 2007. In 2022 sterft zanger Arno Hintjes. De zanger van TC Matic werd 72 jaar.

    24 april : In 2005 wordt Kardinaal Jozef Ratzinger ingehuldigd als 265ste paus als Paus Benedictus XVI. 
    In 2006 wint Mbark Boussoufa, speler van AA Gent de 'ebbenhouten schoen'.
    In 2016 stierf Amerikaans soulzanger Billy Paul.

    25 april : 25 april 1947 is de geboortedatum van Johan Cruijff.
    In 1979 zijn 'The Police' voor het eerst te zien op de BBC in het muziekprogramma 'Top of the Pops'. 
    In 2022 neemt Elon Musk het sociale mediaplatform Twitter over voor 44 miljard dollar.
    Op die dag sterft Henny Vrienten van Doe Maar, hij werd 73 jaar.

    26 april : In 1978 wordt Manneken Pis gestolen in Brussel.
    In 1986 vindt nabij de Oekraïense plaats Tsjernobyl een kernramp plaats.
    Actrice Lucille Ball sterft op 77-jarige leeftijd op 26 april 1989.

    27 april : Manneken Pis wordt terug gevonden, nadat hij gisteren 26 april 1978, gestolen was in Brussel.
    1993 : Boven Gabon stort het vliegtuig neer met daarin het voltallige nationaal voetbalelftal van Zambia.
    In 2005 maakt het grootste passagiersvliegtuig, de Airbus A380, zijn eerste vlucht.
    Nederland geniet van een vrije dag vandaag want daar wordt Koningsdag gevierd ter ere van 
    Koning Willem Alexander, geboren in 1967.

    28 april : In 1996 speelt Ajax Amsterdam zijn laatste wedstrijd in het oude stadion 'De Meer'.
    28 april 1987 zwaaide ik af van het Belgische leger en verruilde het Duitse Soest voor Kluisbergen.

    29 april : In 1942 vond een zware explosie plaats bij Tessenderlo Chemie, er vielen 189 doden.
    In 1945 wordt de socialistische vakbond ABVV opgericht en Adolf Hitler huwt met Eva Braun.
    In 1971 presenteert Chiel Montagne de eerste tv-uitzending van 'Op losse groeven'.
    In 2000 opent Plopsaland in De Panne op 29 april.

    30 april : In 1945 plegen Adolf Hilter en echtgenote Eva Braun zelfmoord de dag nadat ze getrouwd waren.
    In 1986 werd het verbod op walvisvangst ingeroepen. In 2013 doet Koningin Beatrix in Nederland
    de troonsafstand en vindt de inhuldiging van Koning Willem-Alexander plaats.
    In 2015 sterft zanger Ben E King (76). 
    In 2021 besluit Olivier Deschacht een punt te zetten 
    achter zijn voetbalcarrière op 40-jarige leeftijd.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    14-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten mei
    MEI

    1 mei : Op 1 mei 1990 worden er door een wetswijziging in ons land 422.000 jongeren meerderjarig.
    Meerderjarig ben je dan in België niet langer op 21 maar vanaf 18 jaar.
    In 1999 wordt BRT2 omgedoopt tot Radio2. Op 1 mei 2021 sterft schrijver Pieter Aspe (68).
    In verschillende landen, waaronder België, wordt het Feest van de Arbeid/Dag van de Arbeid gevierd.

    2 mei : In 1986 zweeft de nucleaire wolk van de Tsjernobylramp in Oekraïne over ons land.
    2011 : Osama Bin Laden, leider van Al Qaida en verantwoordelijk voor de aanslagen in de VS op 11 september 2001,
    wordt door Amerikaanse militairen gedood. 

    3 mei : De eerste 'spam' werd via mail verstuurd op 3 mei 1978.
    België wint voor de eerste keer het Eurovisiesongfestival in 1986 dankzij J'aime la vie van Sandra Kim.
    Zangeres Dalida sterft op 54-jarige leeftijd op 3 mei 1987.
    In 2007 wordt het levenloze lichaam van Annick Van Uytsel teruggevonden in het Albertkanaal.

    4 mei : In 2013 vond een trein- en giframp plaats in het Oost-Vlaamse Wetteren.
    Jacques Stockman, geboren in Ronse en overleden in Waregem op 74-jarige leeftijd op 4 mei 2013.
    Hij speelde voor Ronse, Anderlecht, Club Luik en SV Waregem en was 32-voudig Rode Duivel.
    Op 4 mei 2021 sterft zanger Nick Kamen op 59-jarige leeftijd. 
    In Nederland is er op 4 mei de Nationale dodenherdenking.

    5 mei : In 1963 werd de eerste levertransplantatie uitgevoerd.
    In 2019 sterft radiopresentator Christophe Lambrecht aan hartfalen en werd 48 jaar.
    In 2020 stierf zangeres Millie Small, gekend van 'My boy lolipop'

    6 mei : In 1994 wordt de kanaaltunnel tussen Frankrijk en Engeland geopend.
    In 2001 speelt SV Waregem zijn laatste voetbalwedstrijd tegen Templeuve. 
    De club met stemnummer 4451 hield na faling op te bestaan.
    In 2002 wordt Nederlands politicus Pim Fortuyn vermoord.
    Internationale anti-dieet dag.

    7 mei : In 1998 toont Apple de eerste iMac en op 7 mei 2011 sterft John Walker
    van de groep The Walker Brothers, de Amerikaanse zanger werd 67 jaar.

    8 mei : In 1886 wordt de eerste coca cola verkocht. 8 mei is ook de V-dag, Bevrijdingsdag in veel landen van Europa,
    wat tot 8 mei 1974 zelfs een officiële feestdag was in België.
    In 2008 verongelukte voetballer van Club Brugge en de Rode Duivel François Sterchele, amper 26 jaar.
    8 mei 1998 is onze huwelijksdatum.

    9 mei : In 1999 speelt Beerschot zijn laatste wedstrijd en gaat failliet, een fusie met Wilrijk heeft de club
    uiteindelijk terug in eerste klasse gebracht. In 2018 wordt SK Lierse opgegeven.
    In 2011 komt wielrenner Wouter Wylandt dodelijk ten val in de Ronde van Italië, hij was 26 jaar.
    In 2017 sterft Robert Miles, amper 47 jaar en in 2020 sterft zanger Little Richard.

    10 mei : In 1979 sterft Belgisch schrijver en schilder Louis Paul Boon op 67-jarige leeftijd.
    In 1994 wordt Nelson Mandela beëdigd als eerste zwarte president van Zuid Afrika.

    11 mei : 11 mei is de eerste dag van de ijsheiligen.
    In 1981 is de sterft Bob Marley.
    In 1985 komen 56 mensen om het leven tijdens de voetbalwedstrijd in Bradfort na een brand in de tribune.
    KV Mechelen wint in 1988 in Straatsburg de Europacup voor bekerwinnaars en versloeg Ajax met 1-0, 
    doelpunt van Piet Den Boer.

    12 mei : In 1995 wordt NAVO-secretaris generaal Willy Claes langdurig verhoord over zijn rol in het Agusta-schandaal.
    En in 2020 stierf mijn broer Luc aan de gevolgen van een hersentumor.
    12 mei is de internationale dag van de verpleegkunde.

    13 mei : In 1981 was er in Rome een aanslag op Paus Johannus Paulus II.
    In het jaar 2000 vond een vuurwerkramp plaats in het Nederlandse Enschede, bij een ontploffing
    in een vuurwerkfabriek vallen 23 doden en bijna 1000 gewonden. 
    In 2019 sterft Doris Day, zangeres en actrice en in 2020 beëindigt George Leekens zijn trainerscarrière.

    14 mei : In 1998 sterft zanger Frank Sinatra, hij werd 82 jaar.
    In 2008 kondigt Justine Henin, winnares van 41 tornooien, het einde aan van haar tenniscarrière.
    In 2017 wordt Emmanuel Macron  de achtste President van Frankrijk.

    15 mei : 15 mei 1928 was de geboortedag van mijn vader zaliger.
    In 1978 speelt Club Brugge, als enige Belgische club ooit, de finale van Europacup I maar 
    verliest die van Liverpool die met 1-0 won.
    In 1994 wordt Pater Damiaan zalig verklaard. 
    In 2011 opent het MAS (Museum aan de Stroom) in Antwerpen.

    16 mei : In 1929 vond de eerste Oscar-uitreiking plaats.
    In 2009 wint Alexander Rybak het Eurovisiesongfestival voor Noorwegen met Fairytale.

    17 mei : Bobbejaan Schoepen in 2010, de oprichter van pretpark Bobbejaanland werd 85.
    Zangeres Donna Summer sterft in 2012 op 63-jarige leeftijd en ook overleden op 17 mei dan wel in 2022:
    Vangelis, de Griekse componist en muzikant werd 79 jaar.

    18 mei : In 1960 wordt de BRT en RTB opgericht, in 1970 vond de eerste Pinkpop plaats.
    In 2017 wordt RSC Anderlecht voor de 34ste keer landskampioen van België. Hiermee is Anderlecht veruit
    de koploper met het meeste titels in de Belgische voetbalcompetitie. Opmerkelijk: Sindsdien volgden er geen titels meer.
    In 2019 wint Nederland, 44 jaar na Teach In, het Eurovisiesongfestival met het liedje Arcade van Duncan Laurence.

    19 mei : In 2018 treed de Britse Prins Harry in het huwelijk met actrice Meghan Markle.

    20 mei : In 1940 wordt het concentratiecamp Auschwitch in Polen ingericht.
    Lordi won in 2006 het Eurovisiesongfestival voor Finland met Hardrock hallelujah.
    In 2010 wordt voetbalclub Waasland-Beveren opgericht, een fusie tussen RS Waasland en SK Beveren.
    In 2012 sterft Robin Gibb van de Bee Gees (62) en in 2019 Formule 1 piloot Niki Lauda (70).

    21 mei : In 2015 wordt KAA Gent voor de eerste keer kampioen van België, in 2013 wordt
    voetbalclub Beerschot failliet verklaard en in 1904 wordt de Wereldvoetbalbond FIFA opgericht.

    22 mei : In 1976 wordt Guy Thys Bondscoach van het Belgisch nationaal voetbalelftal.
    Bij een aanslag in Manchester komen 22 mensen om het leven bij een concert van Ariana Grande.  
    In 2020 sterft Guinees zanger Mory Kanté (70).
    In 2021 wint Italië in Rotterdam het Eurovisiesongfestival dankzij het rocknummer 'Zitti E Buoni' van Maneskin.

    23 mei : In 1923 wordt de nationale luchtvaartmaatschappij SABENA opgericht.
    In 2017 sterft acteur Roger Moore, hij werd 89

    24 mei : In 1921 verleent de Belgische regering het stakingsrecht aan de vakbonden.
    In 1956 vindt het eerste Eurovisiesongfestival plaats met slechts 7 deelnemers, Zwitserland wint.
    In 1995 wint Ajax de Champions League, het versloeg AC Milan met 1-0.

    25 mei : In 2007 introduceert Google 'Google Streetview'.
    In 1988 wint PSV Europacup 1, het versloeg Benfica na 0-0 en strafschoppen.
    Europacup 1 is de voorganger van de Champions League.
    In 2022 wint AS Roma de eerste editie van de Conference League, de Italiaanse club
    met trainer José Mourihno won met 1-0 van het Nederlandse Feyenoord.

    26 mei : In 1986 wordt de Europese vlag geaccepteerd.
    In 1994 huwt Michael Jackson met Lisa Marie Presley.
    In 1997 sterft zanger Jack Jersey, amper 55 jaar.
    Zweden wint in 2012 het Eurovisiesongfestival met het liedje Euphoria van Laureen.

    27 mei : In 1908 wordt voetbalclub RSC Anderlecht opgericht.
    In 1937 wordt in San Francisco de Golden Gate Bridge geopend voor alle verkeer.

    28 mei : In 2017 wint Tom Dumoulin, als eerste Nederlandse wielrenner, de Ronde van Italië.
    In 2002 neemt Bert De Graeve, afkomstig uit Tiegem, ontslag als gedelegeerd bestuurder van de VRT.

    29 mei : 1974 Feyenoord wint als eerste club van Nederland de UEFA-Cup, het versloeg Tottenham met 2-0.
    In 1985 vindt het Heizeldrama plaats in Brussel waarbij 39 voetbalfans om het leven komen voor aanvang
    van de Europa Cup 1 finale tussen Liverpool en Juventus. Juventus won met 1-0.
    Zanger Tom Jones sterft in 2015 op 72-jarige leeftijd.

    30 mei : 30 mei 1640 is de sterfdatum van Peter Paul Rubens, deze Vlaamse schilder en diplomaat werd 62.
    In 2019 sterft Martine Bijl, Nederlandse tv-presentatrice, actrice en zangeres (71).

    31 mei : In 1969 wordt de Kennedytunnel in Antwerpen geopend. Deze tunnel werd door Koning Boudewijn geopend
    en is genaamd naar John F. Kennedy, de 35ste President van de Verenigde Staten.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:info
    13-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten juni
    JUNI

    1 juni : 2009 Een airbus van Air France verdwijnt boven de Atlantische Oceaan plots van de radar, er komen 228 mensen om het leven. 
    Het is de grootste vliegtuigramp sinds 2001.
    Op 1 juni 2003 sterft Vlaamse zanger Joe Harris, amper 59 jaar.
    In 1980 is er de eerste nieuwsuitzending van CNN opgericht door Ted Turner.

    2 juni : In 1973 wordt het Van Gogh-museum geopend in Amsterdam door Koningin Juliana en in 2019 sterft voormalig voetballer, voetbaltrainer en ook zanger Barry Hughes, hij werd 81 jaar.

    3 juni : In 2006 verklaart Montenegro zich onafhankelijk van Servië.
    zanger Andrew Gold liet op 59-jarige leeftijd het leven op 3 juni 2011.
    In 2016 sterft bokslegende Muhammad Ali op 74-jarige leeftijd.

    4 juni : In 1995 hinderen hevige stortregens het bezoek van Paus Johannes Paulus II aan Koekelberg in Brussel.
    In 2012 sterft een de Nederlandse zanger Alexander Curly, hij werd 65 jaar.
    In 2015 sterft zanger Albert West, de Nederlander werd 65 jaar.

    5 juni : In 1832 ziet de Belgische Frank het daglicht op 5 juni 1832.
    1968: Robert F Kennedy, broer van de Amerikaanse President John F Kennedy wordt neergeschoten in Los Angeles, zijn broer
    werd eerder al vermoord.
    In 2004 sterft voormalig Amerikaans President Ronald Reagan, hij werd 93 jaar.

    6 juni : In 1826 werd de kristalfabriek van Val Saint-Lambert opgericht.
    6 juni 1944 is de D-Day tijdens de Tweede Wereldoorlog in Normandië.
    Overleden op 6 juni in 2017: De Nederlandse zangeres Sandra Reemer, amper 66, in 2006 stierf
    de Amerikaanse zanger Billy Preston (59)
    Vandaag is het de Nationale Feestdag in Zweden.

    7 juni : In 1929 wordt Vaticaanstad in Rome wordt een staatstad.
    In 1949 wordt Urbanus Van Anus geboren.
    In 2003 wint Justine Henin haar eerste grandslamtitel Roland Garros.

    8 juni : Wereldoceanendag
    In 2020 sterft Bonnie Pointer, zusje van The Pointer Sisters (69)

    9 juni : In 1934 maakt Donald Duck zijn debuut in de tekenfilm 'The Wise Little Hen'.
    In 2007 wint Justine Henin voor de vierde keer Roland Garros
    James Last, de Duitse orkestleider sterft op 9 juni 2015 op 86-jarige leeftijd.

    10 juni : In 1947 wordt de eerste SAAB geproduceerd.
    In 1967 komt er een einde aan de zesdaagse oorlog, de oorlog die werd
    uitgevochten tussen Israël en zijn Arabische buurlanden Egypte, Jordanië en Syrië.
    In 1998 wordt ex-minister Alain Van Der Biest veroordeelt tot 30 maanden cel wegens
    valsheid in geschrifte. Zanger Ray Charles (73) sterft op 10 juni 2004 en i
    2006 wint Justine Henin voor de derde keer Roland Garros.

    11 juni :In 1938 wordt België opgeschrikt door een aardbeving in Zulzeke met een sterkte
    van 5,6 op de schaal van richter. De beving vond iets voor de middag plaats.
    en in 2006 sterft acteur Tim Beeckman, beter bekend als Ti-Ta-Tovenaar, hij werd 65 jaar.
    In 2021 gaat het uitgestelde Europees kampioenschap voetbal 'EURO 2020' van start.
    Nationale Feestdag in Hawai.

    12 juni : In 1964 werd Nelson Mandela tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, in 1990
    kwam hij vrij en kreeg later nog de Nobelprijs voor de Vrede en werd in 1994 President van Zuid-Afrika.
    In 1968 wint Eddy Merckx als eerste Belg de Ronde van Italië.
    In 1991 kiezen 120 miljoen Russen Boris Jeltsin als nieuwe President.
    In Brazilië viert men op 12 juni Valentijn

    13 juni : In 2005 wordt popster Michael Jackson vrijgesproken door de jury op beschuldiging van kindermisbruik.
    In 1996 schaft België, als laatste Europees land, de doodstraf af.
    In 1982 op het WK voetbal verliest titelverdediger Argentinië de openingswedstrijd met 1-0 van België (doelpunt Erwin Vandenbergh).

    14 juni : Op 14 juni 2017 vallen er tenminste dertig doden bij een brand in de Grenfelltoren in Londen.
    In 1982 kwam er een einde aan de Falklandoorlog en in 1948 werd een zeker Donald J. Trump geboren.

    15 juni : In 1954 wordt de UEFA opgericht, in 1969 wordt George Pompidou verkozen tot President van Frankrijk
    en Nederlands komiek en acteur Piet Bambergen sterft op 15 juni 1996 tijdens zijn vakantie op Kreta, hij werd 65 jaar.

    16 juni : In 1903 werd de eerste Pepsi-cola gebrouwen. In 1978 komt de film 'Grease' uit en
    in 2017 sterft Helmut Kohl, voormalig Duits Bondskanselier werd 87.

    17 juni : In 1885 komt het Vrijheidsbeeld aan in New York en in 1953 vond een arbeidsopstand plaats in de DDR
    IJsland viert vandaag de Nationale Feestdag

    18 juni : In 1815 vond de slag bij Waterloo plaats, van 1816 tot 1940 was deze dag een feestdag
    met name de Waterloo-dag waarop het einde van de Franse bezetting werd herdacht.
    Overleden in 2020 zangeres Vera Lynn (103).

    19 juni : In 2001 startte de Nederlandstalige versie van Wikipedia op, een onmisbare bron op het internet.

    20 juni : In 1995 werd ons land om 4 uur 's ochtends opgeschrikt door een aardbeving in Houdeng, 
    in de provincie Henegouwen. De beving had een kracht van 5,4 op de schaal van richter en was
    in het hele land voelbaar. Overleden in 2017 sterft The Prodigy, de Amerikaanse rapper was 42.
    In 2021 werd militair Jurgen Conings dood terug gevonden in het Dilserbos in Dilsen nadat hij op 17 mei
    zware wapens had gestolen in de kazerne van Leopoldsburg en bedreigingen had geuit aan Belgische politici en virloog
    Marc Van Ranst. Nog in 2021 kroont wielrenner Wout Van Aert zich tot Belgisch kampioen in Waregem.
    Sinds het jaar 2000 is 20 juni de Wereldvluchtelingendag. 

    21 juni : De langste dag van het jaar en Internationale yoga-dag.
    In 1948 werd de eerste LP geïntroduceerd in New York.
    In 1979 wordt de eerste walkman gelanceerd door Sony, in 1990 komen 35.000 mensen om bij een aardbeving in Iran.
    In 1999 verschijnt de eerste gratis krant 'Metro'.

    22 juni : In 1980 wint West-Duitsland het EK Voetbal in Italië, het versloeg België in de finale met 2 - 1.
    In 1987 sterft Fred Astaire, de Amerikaaanse danser en acteur werd 88 jaar.

    23 juni : In 1983 werd in ons land de eerste proefbuisbaby geboren.
    In 2015 sterft Thé Lau, zanger van The Scène, werd 62 jaar.
    Luxemburg viert vandaag zijn Nationale Feestdag.

    24 juni : In Rosario in Argentinië wordt op 24 juni 1987 een zekere Lionel Messi geboren.
    In 2011 is er de laatste aflevering van 'de rode loper' op tv bij de VRT.

    25 juni : 1978: Gastland Argentinië wint het WK voetbal, het versloeg Nederland in de finale met 3-1 na verlengingen.
    In 1988 won Nederland het EK voetbal, Oranje won met 2-0 van de Sovjet Unie in München.
    Op 25 juni 2009 sterft popster Michael Jackson, amper 50 jaar en diezelfde dag maakt
    Vlaamse zangeres, tv- en radiopresentatrice Yasmine een einde aan haar leven. Ze was 37 jaar.
    Ondanks de zomer vriest het toch bijna, in Elsenborn werd een minumumtemperatuur va 0,2° gemeten op 25 juni 1993.

    26 juni : In 1977 deed Elvis Presley zijn laatste concert en in 1949 mogen de vrouwen voor het eerst stemmen
    in België voor de parlementsverkiezingen. 
    Het in allerijl opgetrommelde Denemarken, als vervanger van Joegoeslavië, wint in 1992 het EK voetbal.
    Denemarken versloeg Duitsland in Stockholm met 2-0.
    In 2015 was er terreur zowel in Lyon (Frankrijk), Sousse (Tunesië) en in Koeweit. 
    Er komen die dag 67 mensen om het leven door terreur.

    27 juni : In 1984 wint gastland Frankrijk het EK voetbal, het versloeg Spanje in de finale met 2-0.
    In 2014 sterft Bobby Wommack (70) van Womack en Womack.

    28 juni : In 1983 werd in ons land het arbitragehof opgericht, de federale scheidsrechter.
    België werd vierde op het WK voetbal 1986 in Mexico.
    Vandaag is het de internationale CAPS LOCKDAG.

    29 juni : In 2007 verschijnt de eerste IPhone in de VS.
    In 2008 werd Spanje Europees Kampioen voetbal door Duitsland met 1-0 te verslaan in de finale in Wenen en
    in 1986 wordt Argentinië, met Diego Maradonna, Wereldkampioen in Mexico door West-Duitsland te verslaan met 3-2.

    30 juni : In 1990 viert Zaïre dertig jaar onafhankelijkheid, maar zonder een Belgische delegatie.
    In 2020 biedt onze Koning Filip zijn excuses aan voor de wandaden die werden gepleegd in het Oude Belgische Congo.
    In 1996 werd Duitsland Europees Kampioen in Londen, in 2002 wordt Brazilië Wereldkampioen in Japan.



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    12-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten juli
    JULI

    1 juli : In 1849 wordt de eerste postzegel uitgegeven in ons land met de beeltenis van Koning Leopold I.
    In 1903 vertrok de eerste 'Ronde van Frankrijk'.
    Spanje werd in 2012 Europees Kampioen voetbal door Italië met 4-0 te verslaan in de finale.

    2 juli : In 1959 huwt Prins Albert met Paola Ruffo Di Calabria.
    In 2000 wordt Frankrijk Europees Kampioen door Italië te verslaan in de finale in Rotterdam.
    In 2021 sterft veldrijdster Jolien Verschueren op 31-jarige leeftijd aan de gevolgen van een hersentumor en
    België werd door Italië uit het EK voetbal naar huis gestuurd.

    3 juli : In 2006 ontspoort een metro in het Spaanse Valencia en Jim Morisson, Amerikaans zanger van The Doors,
    sterft op 27 jarige leeftijd op 3 juli 1971.

    4 juli : In de Verenigde Staten viert men vandaag Independence Day of Onafhankelijkheidsdag.
    In 2003 sterft zanger Barry White op 58-jarige leeftijd.
    In 2004 wordt Griekenland Europees Kampioen voetbal, het won van gastland Portugal de finale met 1-0.

    5 juli : In 1946 wordt de bikini geïntroduceerd op 5 juli en in 2012 wordt in Londen het hoogte gebouw van Europa geopend.
    De 310-meter hoge 'The Shard' ofwel 'De Scherf'.

    6 juli : In 1964 gaat de eerste Beatles-film in première genaamd 'A Hard Days Night'
    In 1979 stierf Van McCoy, de Amerikaanse muziekproducer werd amper 39 jaar.
    In 2020 stierf Ennio Morricone, de Italiaanse componist werd 91.

    7 juli : In 1974 verliest Nederland de WK-finale ven gastland Duitsland met 2-1.
    In 2022 kondigt Boris Johnson, premier van het Verenigd Koninkrijk, zijn aftreden aan na een reeks schandalen.
    In Spanje zijn er vandaag de de San Ferminfeesten, het door de straten laten lopen van stieren in Pamplona en Navarra.

    8 juli : West-Duitsland werd in 1990 Wereldkampioen voetbal in Italië, het versloeg Argentinië in de finale met 1-0.

    9 juli : In 1982 introduceert Coca Cola de eerste Cola Light.
    In 2006 wint Italië het WK voetbal in Duitsland, in de finale klopte het Frankrijk na verlengingen en strafschoppen.

    10 juli : In 1990 wordt Wit Rusland onafhankelijk van de Sovjet Unie.
    De Liefkenshoektunnel, ten noorden van Antwerpen onder de Schelde wordt geopend op 10 juli 1991.
    In 2016 wordt Portugal Europees Kampioen door gastland Frankrijk te verslaan met 1-0 in Parijs.

    11 juli : Feestdag van de Vlaamse Gemeenschap ter ere van de Guldensporenslag, in Kortrijk verslaan de Vlaamse
    Steden de Koning van Frankrijk in 1302. 
    2001: Herman Brood, Nederlands popzanger, pleegt zelfmoord door van het dak van het Hiltonhotel in Amsterdam te springen.
    In 1982 wint Italië het WK voetbal in Spanje door West-Duitsland te verslaan in de finale met 3-1 en in 2010
    werd Spanje Wereldkampioen voetbal in Zuid-Afrika door Nederland te verslaan met 1-0 na verlengingen.
    In 2021 werd Italië Europees kampioen, het versloeg Engeland na 1-1 en strafschoppen in de finale.

    12 juli : In 1998 werd Frankrijk voor het eerst Wereldkampioen voetbal door Brazilië met 3-0 te verslaan in de finale in eigen land.

    13 juli : In 1967 was er een drama in de Tour de France, de Britse wielrenner Tom Simpson (29) sterft
    bij de beklimming van de Mont Ventoux.
    In 1977 wordt een belangrijke kerncentrale getroffen door een blikseminslag waarna de stroom uitvalt en 
    duizenden mensen plunderend vernielend door de stikdonkere straten van New York trekken, The Trammps zongen later over
    'The night, the lights went out in New York City'.
    In 1985 werd 'Live Aid' gehouden, een wereldwijd popspektakel in Londen en Philadelphia.
    In 2014 wordt Duitsland voor de vierde keer Wereldkampioen voetbal door Argentinië in de finale met 1-0 te verslaan in Brazilië.

    14 juli : In 2016 rijdt in Nice een vrachtwagen in op publiek, er vallen op de Nationale Feestdag in Frankrijk 86 doden.
    In 2006 sterft acteur Senne Rouffaer, Kapitein Zeppos werd 80 jaar.
    14 juillet in Frankrijk, viering van de Franse Revolutie en ook dag van de Republiek in Irak.

    15 juli : In 1945 wil Koning Leopold III een volksraadpleging alvorens af te treden omwille van de Koningskwestie.
    De Italiaanse modeontwerper Gianni Versace sterft op 50-jarige leeftijd op 15 juli 1997.
    In 2016 was er een mislukte militaire staatsgreep in Turkije waarbij 265 mensen om het leven komen. 
    In 2021 vallen zeker acht doden in ons land bij zware overstromingen in Durbuy, Verviers en Pepinster.

    16 juli : In 1951 is er de troonsafstand van Koning Leopold III in ons land na de Koningskwestie.
    Op 17 juli 1951 heeft België een nieuwe Koning. Koning Boudewijn I.

    17 juli : In 1951 legt Boudewijn I de eed af als vijfde Koning van België.
    In 2013 was er de opening van de Ghelamco Arena, het voetbalstadion van AA Gent.
    In 2014 wordt vlucht MH17 van Malaysia Airlines onderweg van Amsterdam naar Kuala Lumpur geraakt 
    door een luchtdoelraket boven Oekraïne, het toestel stort neer en alle 298 inzittenden komen om het leven.

    18 juli : In 1971 wint Eddy Merckx voor de derde keer de Tour de France.
    In 1976 wint Lucien Van Impe, als laatste Belgische wielrenner de Ronde van Frankrijk.
    In 1991 wordt in Luik oud-minister André Cools doodgeschoten op straat.
    In 2022 sterft de Vlaamse volkszanger Juul Kabas, hij werd 77 jaar.
    Vandaag is het Nelson Mandela dag, geboren op 18 juli 1918, om zo wereldwijd mensen op te roepen zich
    in te spannen voor wereldvrede.

    19 juli : Vandaag is het de 200ste dag van het jaar.
    In 1908 wordt de Rotterdamse voetbalclub Feyenoord opgericht.
    In 1970 wint Eddy Merckx voor de tweede keer de Ronde van Frankrijk.
    In 2019 sterft Nederlands acteur Rutger Hauer op 75-jarige leeftijd, hij speelde in 1975 de hoofdrol
    in de film 'Turks Fruit'. Zanger Henkie van 'Lief klein konijntje' sterft in 2022.

    20 juli : In 1969 wint Eddy Merckx voor de eerste keer de Tour de France.
    Ook in 1969 is er de landing van de Apollo 11 met Neil Armstrong op de maan.
    In 1973 sterft Amerikaans acteur Bruce Lee, amper 32 jaar.
    In 1975 wordt een haan het embleem van de Franse Gemeenschap.
    In 2009 lanceert Google de maanversie van 'Goolgle Earth'.

    21 juli : Vandaag is het Nationale Feestdag van België, Koning Leopold I legde de eed af als
    eerste Koning van België op 21 juli 1831.
    In 2013, op 21 juli, treed Koning Albert af als zesde Koning van België en zijn oudste
    zoon Filip legt de eed af als zevende Koning van België. 
    Op die dag wint de Britse renner Chris Froome de 100ste Ronde van Frankrijk.
    Eddy Merckx won in 1974 voor de vijfde keer de Tour.

    22 juli : In 2002 werd de provincie Limburg opgeschrikt door een aardbeving van 4,9 op de Schaal van Richter.
    In 2004 sterft Sacha Distel, de Franse zanger werd 71 jaar.
    In 2006 beëindigt voetballer Dennis Bergkamp zijn succes carrière 

    23 juli : In 1903 verkoopt Henry Ford de eerste wagen.
    In 1926 werd de NMBS opgericht, de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen.
    In 1974 wint Eddy Merckx voor het vierde jaar op rij de Ronde van Frankrijk.
    Zangeres Amy Winehouse (27) sterft op 23 juli 2011, op die dag sterft ook Johnny Hoes (94), zanger en platenproducer
    Egypte en Libië vieren vandaag 'dag van de revolutie'.

    24 juli : In 2010 vallen tijdens de Love Parade in het Duitse Duisburg 21 doden en 500 gewonden door verdrukking van bezoekers 
    bij de inval van het festivalterrein. In 2013 vallen tientallen doden bij een treinongeluk in het Spaanse Santiago de Compostella.
    In 2019 wordt Boris Johnson premier van het Verenigd Koninkrijk.
    In 2020 sterft oud politicus en burgemeester van Oudenaarde Jan Verroken, hij werd 103.

    25 juli : In 1990 verklaart de Iraakse President Saddam Hoessein dat hij van plan is Koeweit binnen te vallen.
    Dat resulteerde later in de Golfoorlog.
    In 2019 werd met 41,8°C de hoogste temperatuur ooit gemeten in België.
    In Tunesië viert men vandaag de dag van de Republiek.

    26 juli : In 1997 stort, tijdens een luchtshow in Oostende, een stuntvliegtuig neer. Er vallen negen doden.
    In 2015 sterft acteur Guido Horckmans, de pastoor uit familie werd 75 jaar en Luc Philips dan in 2002, ook acteur 
    en pastoor Munte uit 'Wij Heren van Zichem' werd 87.

    27 juli : In 2012 openen de Olympische Zomerspelen in Londen.

    28 juli : In 1914 breekt de Eerste Wereldoorlog uit en duurde tot 11 november 1918.

    29 juli : In 1981 treed de Britse Prins Charles en het huwelijk met Diana Spencer, elf jaar later
    gingen ze uit elkaar. 

    30 juli : In Gellingen (Ghislenghien) ontploft in 2004 een gasleiding op een industriegebied.
    Er vielen hierbij 24 doden.
    In 2009 valt in ons land de eerste dode aan de gevolgen van de Mexicaanse griep.
    In Marokko viert men vandaag de Nationale Feestdag.
    Paul Anka is jarig.

    31 juli : In 1993 werd ons land opgeschrikt door de dood van Koning Boudewijn, hij was op dat ogenblik
    met vakantie in zijn buitenverblijf in Zuid-Spanje. Zijn plotse dood was te wijten aan een hartstilstand.
    Ons land was tot 9 augustus 1993 in nationale rouw.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    11-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten augustus
    AUGUSTUS

    1 augustus : In 1793 werd de lengte van de meter wettelijk vastgelegd in Frankrijk.
    In 2015 sterft zangeres Cilla Black, ze werd 73 en in 2003 sterft voormalig bondscoach
    van België Guy Thys, hij bracht België tot de vierde plaats op het WK voetbal in 1986 in Mexico. Hij was 80.
    In 2021 pakt Nina Derwael goud op de Olympische Spelen in Peking en Will Tura kreeg op 
    die dag een monument in geboortestad Veurne.
    Nationale Feestdag in Zwitserland.

    2 augustus : In 1919 werd voor het eerst een parachutesprong gemaakt in de Verenigde Staten.
    In 1990 begint Irak met de bezetting van Koeweit wat later leidde tot de Golfoorlog.
    Will Tura is jarig.

    3 augustus : In 1720 breekt er brand uit in het Louvre in Parijs.
    In 1914 verklaart Duitsland de oorlog aan Frankrijk en vraagt België om doorgang, maar ons land weigert.

    4 augustus : In 1663 vindt Dom Perignon de champagne uit.
    In 1914 vallen Duitse troepen België binnen waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
    In 1944 werd Anne Frank, na te zijn verraden opgepakt in Amsterdam.
    Ze was ondergedoken in het achterhuis in Amsterdam. Het achterhuis kan je nog steeds bezoeken in 
    de Nederlandse hoofdstad en haar boek is later een echte bestseller geworden.
    Barak Obama werd op 4 augustus 1961 geboren.
    In 1982 zat België zonder stroom op 4 augustus.
    In 2020 werd voormalig burgemeester van Aalst Ilse Uyttersprot vermoord.

    5 augustus : In 2012 sterft Belgisch PS politicus Michel Dardenne, de voormalige minister van pensioenen werd 62 jaar.
    Een gouden dag 5 augustus 2021: De Red Lions, de Belgische hockeyploeg, pakken goud op de Olympische Spelen in Tokio, ook Nafi Thiam behaalt goud bij de zevenkamp. 

    6 augustus : In 1945 tijden WO II was er de eerste atoombomaanval op Hiroshima waarbij 70.000 doden vallen.
    Paus Paulus IV sterft op 6 augustus 1978, Paus Johannes Paulus I was zeer kort zijn opvolger want amper één maand na zijn
    aanstelling sterft hij ook.
    In 2016 pakt wielrenner Greg Van Avermaet goud op de Olympische Spelen in Rio De Janeiro.

    7 augustus : In 1957 sterft Oliver Hardy, de dikke van Laurel & Hardy.
    In 1984 is zangeres Ann Christy op 38-jarige leeftijd overleden, de Vlaamse zangeres overleed aan baarmoederhalskanker.

    8 augustus : In 1990 geeft de VN veiligheidsraad Irak de tijd tot 15 januari 1991 om zich terug te trekken uit Koeweit, wat Irak binnenviel.
    In 1993 wordt voor de eerste keer de wereldranglijst van de FIFA gepubliceerd. België stond toen 18de en Duitsland eerste.
    In 2017 sterft countryzanger Glenn Campbell, hij werd 81 jaar.
    In 2022 sterven zangeres en actrice Olivia Newton John (73) en Vlaams acteur Arnold Willems (90).

    9 augustus : In 1986 geeft Queen haar laatste concert met Freddie Mercury in Londen. 
    In 1945 valt tijdens de tweede wereldoorlog een tweede atoombom op de Japanse stad Nagasaki, hierbij vallen 40.000 doden.
    In 1993 wordt Koning Albert I, na het overlijden van zijn broer Boudewijn, de zesde koning van België.

    10 augustus : In 1793 wordt het Louvre in Parijs als museum in gebruik genomen.
    Nafi Thiam behaalt goud op de zevenkamp tijdens de Europese Kampioenschappen atletiek in Berlijn.

    11 augustus : In 1934 wordt op het eiland Alcatraz een gevangenis geopend.
    In 2020 sterft zanger Trini Lopez (83).

    12 augustus : Sinds het jaar 2000 viert men op 12 augustus de 'internationale dag van de jeugd'.
    In 2000 zakt de Russische atoomonderzeeër Koersk in de Barentszzee, alle 118 bemanningsleden komen om het leven.
    In 1985 sterft de Japanse zanger Kyu Sakamoto, de zanger van de hit Sukiyaki, werd 43 jaar.

    13 augustus : Internationale dag van de linkshandigen.
    In 1996 wordt Marc Dutroux opgepakt en later levenslang veroordeeld voor ontvoering, gijzeling, verkrachting, 
    moord en illegale handel.
    In 1999 kondigt Steffi Graf het einde van haar tennisloopbaan aan en in 2004 openen de Olympische zomerspelen in Athene.
    In 2021 sterft ex-voetballer van Zulte Waregem, Standard en KV Oostende, Franck Berrier op 37-jarige leeftijd aan hartfalen.

    14 augustus : In 1996 vond op 14 augustus de openingsceremonieplaats van de Amsterdam ArenA, voetbalstadion van Ajax.

    15 augustus : Onze Lieve Vrouw Hemelvaartsdag, de Maria Ten Hemelopneming.
    Moederdag in de provincie Antwerpen.
    In 1961 begint men in de DDR met de bouw van de betonnen Berlijnse Muur.
    In 1969 sterft Vlaams schrijver Stijn Streuvels op 97-jarige leeftijd, echte naam was Frank Lateur.
    Nog in 1969 was er op 15 augustus de eerste dag van het Woodstockfestival.

    16 augustus : 16 augustus 1977 sterft 'The King' Elvis Presley op 42-jarige leeftijd.
    16 augustus 2018 sterft Aretha Franklin, de Amerikaanse zangeres werd 76.

    17 augustus : In Blankenberge wordt in 1983 een zesling geboren: Bruno, Tom, Jelle, Arne, Veerle en Lode waren kerngezond.
    In 1982 was er de eerste productie van de CD (Compact Disc).

    18 augustus : In 1960 komt de eerste anticonceptiepil op de markt.
    Op de eerste dag van Pukkelpop 2011 in Hasselt vallen tijdens kortstondig noodweer vijf doden, 
    tien zwaargewonden en 140 lichtgewonden.
    Zanger Scott McKenzie laat het leven op 18 augustus 2012 op 73-jarige leeftijd.

    19 augustus : In 1946 wordt Bill Clinton geboren en in 2014 worden alle tv-zenders 
    van de Nederlandse Publieke Omroep NPO voor hun naam.

    20 augustus : In 1920 wordt het persagentschap Belga opgericht.
    In 1980 sterft Joe Dassin, de Franse zanger was amper 41 jaar.
    In 1988 komt er een einde aan de Irak-Irak-oorlog.

    21 augustus : In 1911 wordt de 'Mona Lisa' op klaarlichte dag gestolen in het Louvre in Parijs.
    In 2012 sterft Guy Spitaels, de Belgische politicus werd 80 jaar.

    22 augustus : In 1914 treffen tijdens WO I Britse en Duitse troepen voor het eerst in België.
    In 1962 was er de mislukte moordaanslag op de Franse President Charles De Gaulle.
    In 2016 sterft Toots Thielemans, de Belgische jazzgitarist en mondharmonicavirtuoos werd 94 jaar.

    23 augustus : In 1913 wordt het beeld van 'De Kleine Zeemeermin' onthuld in Kopenhagen.
    In 1991 is het internet als publieke service beschikbaar.

    24 augustus : In 1930 was er de inhuldiging van de IJzertoren, langs de rivier de IJzer in Diksmuide.
    In 1991 roept Oekraïne de onafhankelijkheid uit, sinds 1991 is dit de Nationale Feestdag van Oekraïne.
    In 2020 sterft Belgisch filmproducer Robbe De Hert op 77-jarige leeftijd, in 2021 sterft ex-voetballer en bondscoach
    Wilfried Van Moer. De drievoudig gouden schoen werd 76.

    25 augustus : In 1988 wordt het historisch stadscentrum van Lissabon door brand verwoest.
    1991 : Twee dagen na Oekraïne stapt ook Wit-Rusland uit de Sovjet Unie.
    Ex-wielrenner Herman Van Springel (75) sterft in 2022.

    26 augustus : In 1979 wordt wielrenner Jan Raas wereldkampioen in Valkenburg.
    In 2004 sterft zangeres Laura Braningan, ze werd amper 47 jaar, gekend van de hit Self Control uit 1984.

    27 augustus : In 1973 vond in België de eerste harttransplantatie plaats in het Brusselse Brugmannziekenhuis.
    In 2014 sterft de Spaanse zanger Peret, de zanger van Borroquito werd 79.

    28 augustus : In 1996 scheiden Prins Charles en Prinses Diana.
    In 1988 vond het wereldkampioenschap wielrennen plaats in Ronse, Maurizio Fondriest pakte de titel
    en Claude Criquielion kwam op 200 meter van de meet zwaar ten val.
    In 1963 houdt Martin Luther King zijn beroemde 'I have a dream-speech' tijdens een burgerechtenorganisatie in Wachington DC.
    Een paar sterfgevallen op 28 augustus : 2018 zanger Tim Visterin, in 1990 Willy Vandersteen.

    29 augustus : In 1935 sterft Koningin Astrid, de vierde koningin der Belgen kwam om het leven bij een verkeersongeval en was amper 29 jaar.
    Gewezen IOC voorzitter Jacques Rogge sterft in 2021, hij werd 79.

    30 augustus : Turkije viert zijn Nationale Feestdag.
    Jonge wielrenner Igor Decraene komt op 18-jarige leeftijd om het leven bij een verkeersongeval in Zulte. 
    De stad Waregem en wielerminnend Vlaanderen was in rouw na de dood van dit jong wielertalent.
    Michail Gorbatsjov, de laatste leider van de Sovjet Unie sterft in 2022 en werd 91 jaar.

    31 augustus : In 1997 komt Diana Spencer om het leven in Parijs, de ex-vrouw van kroonprins Charles van Groot-Brittannië werd 36,
    ook haar vriend Dodi Fayed, een Egyptische ondernemer, komt om bij het ongeval.
    In 1974 stoppen zeezenders Radio Veronica, Radio Altantis en Radio Noordzee noodgedwongen de radio-uitzendingen. 



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:info
    10-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten september
    SEPTEMBER

    1 september : In 1985 wordt het wrak van de Titanic in het noorden van de Atlantische Oceaan ontdekt, de Titanic zakte in de nacht
    van 14 op 15 april 1912. In 1956 presenteerde Robert Stéphane het eerste journaal op de Belgische TV 
    en in 1990 werd de openbare omroep BRT omgedoopt tot TV1.

    2 september : In 1920 haalt België goud tijdens de Olympische Spelen te Antwerpen in het voetbal.
    In 1939 rolt in de Citoënfabriek in Frankrijk het eerste 2pk'tje van de band.

    3 september : In 1967 wordt Eddy Merckx wereldkampioen wielrennen in Heerlen (NL).

    4 september : In 2016 wordt Moeder Therese heilig verklaard. 
    In 2020 sterft de Vlaamse zanger Luc Bral (71), gekend van 'Hallo, hier ben ik dan'.

    5 september : In 1920 vond in ons land de eerste IJzebedevaart plaats.
    In 1971 werd Eddy Mercks wereldkampioen wielrennen in Mendriso.

    6 september : In 1997 vindt in Londen de uitvaart plaats van Prinses Diana, in 2007 sterft de Italiaanse
    operazanger Luciano Pavarotti op 71-jarige leeftijd en Tom Fogerty (Amerikaanse gitarist bij CCR) sterft 
    in 1990 op 48-jarige leeftijd.

    7 september : Nationale feestdag in Brazilië.
    President Mobutu, dictator en President van Zaire sterft op 7 september 1997, hij werd 66 jaar.
    In 1990 viert de Belgische Koning Boudewijn de 60/40 feesten. Boudewijn zat toen 40 jaar op de trron
    en werd 60 jaar. 7 september 1930 was de geboortedatum van Boudewijn.
    In 1986 wordt Desmond Tutu de eerste zwarte bisschop in Zuid-Afrika en in 1966
    maakt voetballegende Johan Cruijff zijn debuut bij het Nederlands elftal.

    8 september : In 1921 was er de eerste 'Miss Amerika' verkiezing. In 2007 raakt de Belgische duatleet
    Benny Vansteelant zwaargewond als hij wordt aangereden op training, op 14 september overleed hij aan zijn verwondingen.

    9 september : In 1980 wordt het verdrag van de Nederlandse Taalunie ondertekend in Brussel.
    In 1913 komt tijdens een onweer een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om
    het leven bij dit eerste ongeval met een zeppelin. 

    10 september : In 1933 wordt de Waaslandtunnel geopend, de oudste voertuigentunnel van ons land,
    onder de Schelde in Antwerpen. Koning Albert I en Koningin Elisabeth woonden
    deze plechtigheid bij. In 1986 zakte de minimumtemperatuur tot -1,2° in Rochefort.
    Op 10 september 1988 wordt de eerste Koppenbergcross gereden, Rudy Thielemans was de eerste winnaar
    van de cross wat later naar 1 november werd verplaatst.

    11 september : In 2001 zijn er in de Verenigde Staten terroristische aanvallen op de Twin Towers in New York en
    het Pentagon bij Washington DC. Bijna 3000 mensen lieten het leven op 11 september 2001.
    Van bv's Peter Van De Veire, Stan Van Samang en Sean Dhont worden in 2020 naaktfoto's gelekt.

    12 september : De Amerikaanse countryzanger Johnny Cash sterft op 71-jarige leeftijd in 2003.

    13 september : In 2020 sterft actrice Denise Deweerdt, Kato uit de Paradijsvogels werd 92 jaar.
    In 1943 was de minimumtemperatuur 20°, gemeten in Ukkel en in 1999 haalden
    we een maximumtemperatuur van 30° in Middelkerke, zeer uitzonderlijke hoge temperaturen in
    1943 en 1999. 

    14 september : In 2011 slaagt Elio Dir Rupo erin om een overeenkomst te bereiken over de splitsing
    van de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde.
    Rik Van Looy wordt in 1960 wereldkampioen wielrennen in Sashenring.
    In 2009 sterft zanger en acteur Patrick Swayze, hij werd 58 jaar en in 1990 laat kleinkunstzanger 
    Wim De Craene het leven, hij werd pas 40 jaar.

    15 september : In 1997 wordt de zoekmachine 'Google' gelanceerd.
    In 2020 was er, met een temperatuur van 32°, de warmste 15 september ooit.
    Nog honderd dagen en we vieren kerstavond.

    16 september : Nationale feestdag in Mexico.
    In 2016 was er een gedeeltelijke maansverduistering zichtbaar in Europa, Afrika en Noord- en Zuid Amerika.

    17 september : In 1964 wordt de Belgische organisatie Oxfam opgericht, in 2006 neemt motorcrosser
    Stefan Everts afscheid na het behalen van zijn 101ste Grand Prix zege.
    En in 2012 gaat televisiezender 'VIER' van start.

    18 september : In 1970 sterft de Amerikaanse rockmuzikant Jimmy Hendrinckx, hij was amper 27 jaar.

    19 september : In 1783 wordt de luchtballon uitgevonden, in 1796 houdt de eerste President
    van de Verenigde Staten, George Washington, zijn afscheidsrede. 

    20 september : In 1946 was het het eerste filmfestival van Cannes en in 1976 opent Koning Boudewijn
    het eerste stuk van de Metro in Brussel. In 2017 sterft Claude Van Marcke. De burgemeester van Anzegem was 47 jaar.

    21 september : Wereld Alzheimer dag en Internationale dag van de vrede.
    In 1967 wordt voor het eerste de kleurentelevisie getoond.

    22 september : In 1980 valt Irak buurland Iran binnen.
    In 1994 was er de eerste uitzending van de populaire tv-serie Friends.
    In 2003 sterft Armand Pien, de weerman van de BRT werd 83 jaar.

    23 september : In 2019 worden Neckerman Reizen en Thomas Cook failliet verklaard.
    In 2004 sterft de Nederlandse volkszanger André Hazes, hij werd 43 jaar.

    24 september : In 2017 wordt wielrenner Peter Sagan in het Noorse Bergen, voor het derde jaar op rij wereldkampioen wielrennen.
    In 2015 worden 717 pelgrims doodgedrukt in het gedrang bij de bedevaart naar Mekka, er vielen ook nog 800 gewonden.

    25 september : In 2005 wordt Tom Boonen in Madrid wereldkampioen wielrennen.
    In 2012 sterft de Amerikaanse zanger Andy Williams, hij werd 84 jaar.
    In 2007 liet de vader van Koningin Mathilde het leven, Patrick d'Udekem d'Acoz werd 72 jaar.

    26 september : In 1994 wordt Willy Claes, toenmalig minister van buitenlandse zaken, voorgedragen als 
    secretaris generaal van de NAVO.
    In 2008 huwt Wilfried Martens met Miet Smet, het eerste huwelijk tussen twee ministers van staat in ons land.
    In 2019 sterft voormalig Frans President Jacques Chirac, hij werd 86.

    27 september : In België is het vandaag de 'Dag van de Franse Gemeenschap'. Werelddag van toerisme.
    In 1825 rijdt in Engeland de eerste pasagierstrein.
    In 1976 was er in Zeebrugge de inhuldiging en het in werking stellen van de nieuwe zeemachtbasis.
    In 1983 sterft de Franse zanger Tino Rossi, hij was 76 jaar.
    In 1998 start google met zoeken.

    28 september : In 1014 werden Vlaanderen en Zuid-West Nederland getroffen door een stormvloed.
    In 1957 werd de kleine ring rond Brussel ingehuldigd.
    In 1978 stierf Paus Johannes Paulus I, zijn pontificaat als paus duurde amper 33 dagen.
    In 2015 was er een totale maansverduistering en in 2018 sterft de Nederlandse zanger Koos Alberts, hij werd 71 jaar.
    In 2021 sterft zanger Barry Ryan op 71-jarige leeftijd. Zijn grootste hit was Eloise. 

    29 september : In 1968 was er de eerste televisieuitzending van de Fabeltjeskrant en in 1954
    was de winter er vroeg bij: een wit sneeuwtapijt op de Ardense plateau's.

    30 september : In 1960 werd de eerste aflevering van The Flinstones uitgezonden op tv.
    In 1992 wordt in het Limburgse Zolder de laatste koolmijn van België gesloten.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:info
    09-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten oktober
    OKTOBER

    1 oktober : Internationale dag van de muziek, ook van de ouderen en van het vegetanisme.
    In 1982 presenteert Sony de eerste cd-speler te wereld en die dag werd Helmut Köhl Bondskanselier van West-Duitsland.
    In 2004 start Vijf-TV de televisieuitzendingen in Vlaanderen.
    In 2018 sterft de Franse zanger Charles Aznavour op 94-jarige leeftijd.
    En 1 oktober 2020 legt regering De Croo I de eed af

    2 oktober : Op 2 oktober 1971 vond in het West-Vlaamse Aarsele een vliegtuigcrash plaats, hierbij kwamen alle 63 inzittenden om het leven.
    Zanger Tom Patty sterft op 2 oktober 2017.

    3 oktober : In Duitsland is het vandaag 'Tag der Deutschen Einheit', de viering van de hereniging van
    Oost- en West-Duitsland in 1990.
    In 2009 wordt Josje Huisman verkozen als nieuwe zangeres van K3 nadat Kathleen Aerts eerder de groep had verlaten.
    In 2005 was er een gedeeltelijke zonsverduistering te zien in ons land.
    3 oktober 1871 was de geboortedag van schrijver Stijn Streuvels, overleden in 1969.

    4 oktober : Werelddierendag
    In 1955 wordt de gekende Citroën DS19 gepresenteerd.
    In 1992 vond de Bijlmerramp plaats, een Boeing 747 vrachtvliegtuig stort neer op flats in Amsterdam, 
    hierbij komen 43 mensen om het leven. Telkens op 4 oktober vindt in Amsterdam de herdenking hiervan plaats.
    In 2018 sterft tv-icoon Walter Capiau op 80-jarige leeftijd.

    5 oktober : Werelddag van de leerkrachten.
    In 1962 brengen The Beatles hun eerste singel uit 'Love me do', tevens hun eerste hit.

    6 oktober : In 1977 sterft Jotie t'Hooft, de Belgische dichter en schrijver uit Oudenaarde werd 21 jaar.
    In 1981 wordt de Egyptische President Answar Sadat vermoord. Hij was van 1970 tot 1981 President van Egypte.
    In 1990 start de eerste aflevering van FC De Kampioenen 'de nieuwe truitjes'.
    In 2002 sterft de Nederlandse Prins Claus op 76-jarige leeftijd, echtgenoot van Koningin Beatrix.

    7 oktober : In 2020 sterft weerman Roberto (80), sinds 1983 de vaste weerman van eerst Radio Express en later Radio Media.
    In 2001 was er de Amerikaanse invasie van Afganistan, het begin van de Afghaanse oorlog.

    8 oktober : In Kroatië viert men vandaag de onafhankelijksdag.
    In 2000 en 2006 trokken we naar de stembus voor de gemeente- en provincieraadsverkiezingen.
    In 2015 stierf zanger Jim Daimond, de zanger van PHD werd 64 jaar.

    9 oktober : Wereldpostdag
    In 1817 wordt de Universiteit van Gent geopend.
    In 2013 sterft voormalig premier Wilfried Martens op 77 jarige leeftijd, in 1991 sterft Duits zanger Roy Black,
    in 1985 komt voetballer Ludo Coeck om na een verkeersongeval. De Rode Duivel en voetballer van Anderlecht was 30 jaar.
    En 9 oktober 1978 is de sterfdatum van zanger Jacques Brel, hij was 49 jaar.

    10 oktober : In 1976 en 1982 waren er gemeenteraadsverkiezingen in België.
    In 1933 komt het eerste wasmiddel op de markt en dat was Dreft.
    Edith Piaf, Franse zangeres sterft op 10 oktober 1963.

    11 oktober : In 1965 start de Nederlandse radiozender Hilversum III.
    In 1976 waren er in ons land in 1976 de laatste gemeenteraadsverkiezingen voor de herschikking van de gemeenten.
    In 2009 werd Pater Damiaan heilig verklaard.

    12 oktober : In 2009 sterft wielrenner Frank Vandenbroucke, hij overleed totaal onverwacht op 34-jarige leeftijd 
    tijdens zijn vakantie in Senegal. Een longembolie bleek de oorzaak te zijn.
    In 1997 sterft countryzanger John Denver (53) en Gerty Christoffels (62) sterft in 2020.

    13 oktober : In 2016 wint zanger Bob Dylan de Nobelprijs voor literatuur.
    In 2001 wordt de N-VA opgericht in België.
    In 2009 sterft zanger Al Martino (82).

    14 oktober : In 2012 en 2018 trokken we met z'n allen naar de stembus voor de gemeente- en provincieraadsverkiezingen.
    In 1977 sterft Amerikaans zanger en acteur Bing Crosby, hij was 74 jaar.
    Cliff Richard wordt 81 jaar.

    15 oktober : Het Justitiepaleis in Brussel wordt op 15 oktober 1883 ingehuldigd.
    In 2020 sterft Fons Verplaetse, de gouverneur van de Belgische bank werd 90 jaar.

    16 oktober : Wereldvoedseldag
    16 oktober 1830 proclameert de Nederlandse kroonprins Willem van Oranje de onafhankelijkheid van België.
    In 1985 verliest het Nederlands elftal in de play-offs voor deelname aan het WK voetbal 1986 van België met
    1-0. Het doelpunt was van Frank Vercauteren, nadat Nederland al na 4' met 10 man speelt na uitsluiting van Wim Kieft.
    Op 16 oktober 2014 wordt de Sint-Jan de Doperkerk in Anzegem verwoest door een brand.

    17 oktober : Internationale dag voor de uitroeïng van armoede
    In 1973 kondigen een aantal OPEC-landen een olie-embargo af tegen een aantal Westerse landen, wat leidt tot
    de oliecrisis.

    18 oktober : In 2020 werd de Ronde van Vlaanderen uitzonderlijk in oktober gereden tijdens de coronacrisis.
    Zonder publiek won Mathieu van der Poel in Oudenaarde.

    19 oktober : In 1914 breekt de eerste slag om Ieper uit tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    In 1994 gaat de film 'Max' van Jacques Vermeire in première.
    In 2003 wordt Moeder Teresa zalig verklaard, in 2005 staat Saddam Hoessein terecht voor misdaden
    tegen de menselijkheid in de Iraakse hoofdstad Bagdad.
    De Italiaanse zanger Bino sterft, de zanger van Mama Leone sterft in 2010 op 57-jarige leeftijd.

    20 oktober : In 1995 treedt Willy Claes af als Navo-secretaris-genraal als gevolg van de Agusta-smeergeld-affaire.
    In 1996 was er in Brussel de witte mars na de arrestatie van Marc Dutroux en in 2003 lost tennisster Justine Henin,
    haar landgenote Kim Clijsters af op de eerste plaats van de wereldranglijst. Na één week werd Kim Clijsters weer leidster.
    In 2021 verschijnt de streekkrant voor het laatst, deze krant kreeg men 67 jaar gratis in de bus.

    21 oktober : In 1879 was er de eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    In 1981 sterft voetballer Wilfried Puis op 38-jarige leeftijd. Hij was de linksbuiten die in de jaren 60 en 70
    het mooie weer maakte bij Anderlecht, Club Brugge, Lokeren en de Rode Duivels. Hij stierf aan de gevolgen van kanker.

    22 oktober : INTERNATIONALE CAPS LOCKDAG
    In 1797 maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    In 2019 sterft Belgisch paralympisch sportster Marieke Vervoort (40)

    23 oktober : In 1983 vond in België de grootste betoging ooit plaats. 400.000 mensen protesteren
    tegen de plaatsing van nieuwe kernraketten.
    In 1998 sterft Marry Servaes, de Zangeres Zonder Naam werd 79 jaar.

    24 oktober : 24 oktober 1929 is zwarte donderdag in New York, een beurskrach vormt
    het begin van de grote depressie. 
    In 1945 worden de Verenigde Naties opgericht, daardoor is het vandaag 'de dag van de Verenigde Naties'.
    In 2003 was er de laatste vlucht met de concorde.
    In 2012 maakt de directie van Ford Genk op een bijzondere ondernemingsraad bekend dat de fabriek eind 2014 zal sluiten.
    In 2017 sterft zanger Fats Domino (89)

    25 oktober : In 1962 gaat de eerste waterdrukkernreactor in bedrijf in Europa in het Belgische Mol.
    In 2005 sterft Frans Van Dusschoten de Nederlandse conferencier, vaak aan de zijde van André Van Duin
    en Corrie Van Gorp, werd 72 jaar. Vlaams schrijver Gerard Walschap sterft op 91-jarige leeftijd op 25 oktober 1989.
    OP 25 oktober 2001 krijgen Koning Filip en Koningin Mathilde hun eerste kindje, Prinses Elisabeth wordt vandaag 20 jaar.

    26 oktober : Nationale Feestdag in Oostenrijk
    In 1999 sterft de Duitse zanger Rex Gildo, hij werd 63 jaar en in 1965 ontvangen The Beatles 
    de Britse vorstin voor een koninklijke onderscheiding.

    27 oktober : In 1971 wordt de naam van de Democratische Republiek Congo veranderd in Zaïre.
    In 2013 sterft zanger Lou Reed (71)
    In 2019 wordt Sophie Wilmes de eerste vrouwelijke premier van België.

    28 oktober : Nationale Feestdag van Tsjechië.
    In 1886 wordt het Vrijheidsbeeld in New York ingehuldigd.
    In 2011 sterft politicus Willy De Clercq (84).

    29 oktober : In 1983 vond zes dagen na in ons land ook betoogd tegen de plaatsing van het plaatsen van kruisraketten.
    Met 550.000 kwamen ze de straat op in Den Haag en dat was de grootste demonstratie ooit in Nederland.
    In 2013 wordt het meesterbrein van een groep blanke extremisten in Zuid-Afrika, die Nelson Mandela wilden vermoorden,
    veroordeeld tot een straf van 35 jaar.
    Twee vliegtuigcrashes op 29 oktober: In 2006 komen 97 mensen om in Nigeria en in 2018 stort een vliegtuig neer in de Javazee. 189 mensen laten het leven. 

    30 oktober : In 1955 verschijnt Jommeke, de stripfiguur van Jef Nys, in eerste druk.
    In 1990 werd in ons land opnieuw een haard van varkenspest vastgesteld.
    In 2009 sterft Belgisch acteur Manu Verreth, Jomme Dockx uit 'de collega's' werd 69 jaar. 

    31 oktober : Overal wordt Halloween gevierd
    In 1975 wordt 'Bohemian Rhapsody' van Queen uitgebracht, wat later overal nummer één werd.
    In 1900 wordt voetbalclub 'La Gentoise' (AA Gent) opgericht.
    In 2020 sterft acteur Sean Connery (90)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    08-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten november
    NOVEMBER

    1 november : Allerheiligen vandaag, een feestdag in heel veel landen waaronder België, Frankrijk, Italië, Spanje,
    delen van Duitsland en zoveel meer. In Nederland is Allerheiligen geen nationale vrije dag.
    Op 1 november 1570 werden de Vlaamse en de Nederlandse kust geteisterd door watersnood, genaamd de Allerheiligenvloed.
    In België wordt het Bosuilstadion in Antwerpen ingehuldigd op 1 november 1923 met een galawedstrijd 
    tussen België en Engeland. Eindstand 2-2.
    1 november is traditioneel de Koppenbergcross : Sven Nys won de Koppenbergcross negen keer (2001, 2004 tot en met 2010 en in 2012).
    Mario De Clercq won hem ook twee keer: 1 november 1999 en 2000.
    In 1988 wordt de eerste Koppenbergcross gereden, de winnaar was Rudy Thielemans, hij won ook de editie van 1988. 
    De eerste edities vonden wel in september plaats.

    2 november : Allerzielen de dag na Allerheiligen.
    In 1976 wordt Jimmy Carter President van de Verenigde Staten.
    In 2004 wordt Nederlands regisseur, acteur en televisiepresentator Theo Van Gogh vermoord in Amsterdam, hij was 47 jaar.
    In 2018 wordt Nina Derwael wereldkampioen aan de brug in Doha.

    3 november : Werelddag van de man, ook werelddag van de kwallen.
    In 1891 publiceert de Gazet van Antwerpen hun eerste editie.

    4 november : Italië viert vandaag sinds 1918 het einde van de Eerste Wereldoorlog.
    In 1918 breekt in Duitsland een opstand uit die een einde maakt aan het Keizerrijk, de Novemberreesolutie.
    In 1973 vond in Nederland de eerste autoloze zondag plaats als gevolg van de oliecrisis. Ons land volgde op 18 november 1973.
    In 2008 wint Barak Obama de Amerikaanse Presidentsverkiezingen.

    5 november : In 1983 wint de Poolse politicus Lech Walesa de Nobelprijs voor Vrede.
    In 2006 wordt Sadam Hoessein, voormalig President van Irak, ter dood veroordeeld. Iets wat gebeurde op 30 december 2006.

    6 november : In 2015 winnen Klaasje , Marthe en Hanne K3 zoekt K3, ze volgen Josje, Kristel en Karen op.
    In 2016 sterft striptekenaar van Nero, Marc Sleen werd 93.

    7 november : In 2001 was er op 7 november het faillissement van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena.
    Leonard Cohen, Canadees zanger sterft in 2016 op 82-jarige leeftijd.
    Joe Biden wordt in 2020 de 46ste President van de Verenigde Staten.

    8 november : In 1983 wordt Luik getroffen door een aardbeving met een sterkte van 5.0 op de schaal van Richter.
    In 2016 wint Donald Trump de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten.
    In 2015 sterft actrice Dora Van Der Groen (88) en in 2017 sterft Kroatisch-Belgisch voetballer Josip Weber, hij werd 52 jaar.

    9 november : In 1983 wordt Nederlands biermagnaat Freddy Heineken ontvoerd.
    In 1985 pleegt de Bende van Nijvel hun laatst en meest bloedige aanval op de Delhaize in Aalst, acht mensen worden
    koelbloedig doodgeschoten.
    In 1989 is er de val van de Berlijnse muur, het begin van het einde van de veertigjarige DDR.

    10 november : In 1926 vindt in België het kerkelijk huwelijk plaats van de Belgische kroonprins Leopold en de Zweedse prinses Astrid.

    11 november : In 1918 wordt in de Eerste Wereldoorlog een wapenstilstand bereikt. In ons land herdenkt men vandaag de
    soldaten die in de Eerste en de Tweede Wereldoorlog sneuvelden. Deze traditie wordt telkens op 11 november in ere gehouden.
    Yasser Arafat, President van de Palestijnse autoriteit, sterft op 75-jarige leeftijd op 11 november 2004.

    12 november : In 2001 start radiozender QMusic, als eerste commerciële nationale radiozender.
    De warmste 12 november werd in Geraardsbergen gemeten in 1995, het werd 20,5°C. 
    Dit is tot op heden de warmste dag ooit in de maand november.

    13 november : In 2015 werd Parijs geteisterd door terreur. In totaal komen 131 mensen om het leven,
    de aanslag werd opgeëist door Islamitische Staat.
    In 1891 wordt voetbalclub Club Brugge opgericht en in 1907 maakt de Franse fietsenmaker Paul Cornu 
    de eerste helikoptervlucht ter wereld.
    In 2019 sterft Frans wielrenner Raymond Poulidor (83) en in 1990 sterft de Nederlandse zanger Nico Haak (51).

    14 november : Werelddiabetesdag.
    Grote overstromingen door zware regenval in België, er vallen vier doden.

    15 november : Koningsdag in België, de naamdag van de heilige Leopold en Albert in de gewone kalender.
    15 november is ook de dag van de Duitstalige Gemeenschap.
    In 1902 pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op Koning Leopold II.
    In 2020 sterft radiopresentatrice Lutgart Simoens, de stem van 'Vragen staat vrij' werd 92 jaar.

    16 november : In 1945 wordt in Londen de UNESCO opgericht, daardoor is het vandaag Internationale dag van de verdraagzaamheid.
    In 2003 maakt Lionel Messi zijn debuut bij FC Barcelona.

    17 november : In 1997 worden in Luxor (Egypte) bij de Tempel van Hatsjepsut 63 mensen vermoord door moslimmilitanten.
    In 1896 wordt in Egypte het Suezkanaal geopend.

    18 november : Naar aanleiding van de oliecrisis is er in 1973 de eerste verkeersvrije zondag in België.
    In 1827 werd het kanaal Gent-Terneuzen geopend.

    19 november : Internationale mannendag en wereldtoiletdag vandaag.
    1990: Tijdens de Conferentie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa in Parijs kondigen de landen van de
    NAVO en het Warschaupact officieel het einde van de koude oorlog af.
    In 2009 wordt Herman Van Rompuy aangeduid als de eerste President van de Europese Raad.

    20 november : Internationale dag van de rechten van het kind, internationale transgender gedenkdag.
    Een barkoude voetbalavond in 1985 in de Kuip in Rotterdam.
    Nederland wint met 2-1 van België maar doordat de Rode Duivels de heenwedstrijd gewonnen hadden
    met 1-0 gaat België naar het WK voetbal in Mexico en bleef Oranje thuis. George Grün maakte 5' voor affluiten
    de Belgische treffer. Op 20 november 2022 gaat het WK voetbal in Qatar van start. Dit is het eerste WK die 
    niet in de zomer wordt afgewerkt.

    21 november : Werelddag van de televisie.
    In 2013 stort, in de Letse hoofdstad Riga, een dak van een supermarkt in. Er komen 54 mensen om het leven.
    In 2006 krijgen de werknemers van Volkswagen in Vorst te horen dat de gehele productie van Golf in Duitsland 
    zal gemaakt worden. Hierdoor worden meer dan 3500 arbeiders ontslagen in Vorst.

    22 november : In 2011 won het tv-programma Benidorm Bastards als eerste Belgische tv-format een Emmy Award voor beste comedy.
    In 2005 wordt Angela Merkel gekozen tot eerste vrouwelijks Bondskanselier van Duitsland. 
    22 november 1963 werd de jongste VS-President John F. Kennedy in een open limousine vermoord in Dallas.
    Hij was sinds 20 januari 1961 de 35ste President van de Verenigde Staten en 46 jaar toen hij werd vermoord
    In 2020 sterft de Nederlandse zangeres en actrice Corrie Van Gorp op 78-jarige leeftijd.

    23 november : In 1923 zijn er de eerste uitzendingen van Radio Belgique.
    In 1998 zakt de temperatuur tot -15° in Elsenborn.
    In 2020 sterft Jan Ceuleers, de gewezen programmadirecteur van de BRT werd 52 jaar.
    Op 23 november 2014 sterft mijn vader op 86-jarige leeftijd.

    24 november : In 1991 trokken we naar de stembus voor de federale verkiezingen. Die dag krijgt nadien de naam van
    'Zwarte Zondag', omdat het Vlaams Blok, nu Vlaams Belang, zo'n grote sprong voorwaarts maakt in de Belgische politiek.
    Op die dag stierf ook Freddy Mercury, de zanger van Queen werd 45 jaar en stierf aan de gevolgen van Aids.

    25 november : In 1948 wordt de kabeltelevisie uitgevonden door Ed Parsons.
    In 2005 wordt ons land getroffen door zware sneeuwval van 10 tot 20 cm.
    In 2020 sterft de Argentijnse voetbalster Diego Maradona (60) aan de gevolgen van een hartstilstand.

    26 november : In 1931 wordt de Vlaamse Geschiedkundige van Gent opgericht.
    Ons land organiseert in 2005 te Hasselt het Junior Eurovisiesongfestival, gewonnen door Wit Rusland.
    Laatste vrijdag van november is het Black Friday. Black Friday is in de Verenigde Staten de dag na Thanksgiving day , 
    die vrijdag hebben de meeste werknemers daar vrij.
    Black Friday wordt beschouwd als het begin van het seizoen voor de kerstaankopen.
    Omdat de mensen naar de winkels trekken worden ze beloond met kortingen en aanbiedingen.
    Vrijdag 26 november 2021 is het één en al Black Friday.

    27 november : In 1945 wordt België op 27 november lid van de Verenigde Naties.
    In 1983 trok een hevige najaarsstorm over ons land met windstoten tot 151 km/u.
    In 2021 werd de Nederlandse Julia Bosman uit Bergen Op Zoom het nieuwe K3-tje naast Hanne en Marthe

    28 november : In 1582 trouw William Shakespeare met Anne Hathaway

    29 november : In 1899 wordt in Spanje voetbalclub FC Barcelona opgericht.
    In 2014 sterft Luc De Vos, de zanger van Gorki werd 52 jaar en in 2001 sterft voormalig Beatle George Harrisson, hij was 58 jaar.

    30 november : In 2021 sterft de Brusselse zanger Lange Jo Jo, hij werd 85 jaar.
    In 2020 presenteert Martine Tanghe, na 42 jaar, het laatste journaal bij de openbare omroep.
    In 2018 sterft George W Bush, voormalig President van de Verenigde Staten. Hij werd 94 jaar.
    In 1982 brengt Michael Jackson het album Thriller uit, het bestverkochte album ooit.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    07-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Historische nieuwsfeiten december
    DECEMBER

    1 december : In 2022 werd België uitgeschakeld op het WK voetbal in Qatar.
    Na winst tegen Canada, verlies van Marokko en een gelijkspel tegen Kroatië was het WK na de groepsfase voorbij.
    Roberto Martinez kondigde na de wedstrijd zijn afscheid aan als bondscoach van België.
    In 1997 gaan Canvas en Ketnet van start.
    In 1988 wordt de eerste Wereldaidsdag gehouden.
    In 1961 wordt de algemene regel van voorrang van rechts ingevoerd in ons land, de verkeersborden waren er toen nog niet.

    2 december : In 1981 wordt Britney Spears geboren, Pablo Escobar stierf in 1993. De Colombiaanse drugsbaron werd 44.
    Op 2 december 1967 werd ik geboren en op 2 december 2020 stierf mijn moeder.

    3 december : Internationale dag van personen met een handicap.
    In 1992 wordt de eerste SMS verstuurd, Neil Papworth stuurt een kerstgroet naar zijn baas.
    In 2021 sterft de Nederlandse carnavalszanger Arie Ribbens, hij werd 84 jaar. 

    4 december : In 1999 huwt de Belgische kroonprins Filip met Mathilde d'Udekem d'Acoz.
    In 2010 kampt West-Europa met hevige sneeuwval.
    In 2015 sterft voormalige veld- en wielrenner Eric De Vlaminck (70)

    5 december : Overleden op 5 december :
    2013 : Nelson Mandela, ex President van Zuid Afrika en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede werd 95 jaar.
    2014 Koningin Fabiola (86)
    2017 Johnny Hallyday, de Franse zanger werd 74
    2021 : John Miles (74)

    6 december : Sinterklaas.
    In 1941 huwt de Belgische Koning Leopold I met de twintig jaar jongere Lilian Baels, het was zijn tweede echtgenote.
    In 1988 sterft zanger Roy Orbison, amper 51 jaar.
    In 2004 sterft Raymond Goethals, de Belgische voetbalcoach werd 83 jaar.

    7 december : Internationale dag van de burgerluchtvaart.
    7 december 1941 vond Pearl Harbor plaats, een verassingsaanval door de Japanse Keizerlijke Marine op de Amerikaanse
    Marinebasis Pearl Harbor in Hawai. Hierbij kwamen 2402 Amerikanen om het leven en vallen er meer dan 1000 gewonden.
    Deze aanslag leidde tot de Amerikaanse betrokkenheid in de Tweede Wereldoorlog.
    In 1972 wordt Apollo 13 gelanceerd, dit is de laatste Apollo-missie naar de maan.

    8 december : In 1980 wordt poplegende John Lennon voor zijn huis in New York doodgeschoten door
    Marc David Chapman. De Beatle was 40 jaar.
    In Engeland worden de eerste coronavaccins toegediend op 8 december 2020, op 28 december 2020
    werd het eerste vaccin toegediend in België.
    In 2021 wordt Olaf Scholz Bondskanselier van Duitsland, hij volgt Angela Merkel op.

    9 december : In 1973 werd opnieuw in België en Nederland een autoloze zondag georganiseerd omwille van de oliecrisis.
    In 1992 kondigen de Britse kroonprins Charles en prinses Diana hun scheiding aan.

    10 december : Internationale dag van de mensenrechten.
    In 1901 wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt en zanger Otis Redding sterft op 26-jarige leeftijd op 10 december 1967.
    De zanger van Sittin' on the dok of the bay kwam om bij een vliegtuigcrash.

    11 december : Internationale dag van de bergen.
    In 1990 stuurt ijzel het verkeer in de war in ons land.
    In 1992 wordt radiozender 538 opgericht in Nederland.
    In 2003 sterft de Vlaamse actrice Ann Petersen, ze was 76 jaar en in 1964 sterft de Amerikaanse zanger Sam Cooke.
    de zanger van Wonderful world werd doodgeschoten op 33-jarige leeftijd.

    12 december : In 1961 botsen twee vrachtvliegtuigen van het Belgische leger tegen elkaar nabij Chièvres. Er vallen 13 doden.
    Ike Turner, echtgenoot van Tina Turner sterft op 12 december 2007. Hij werd 76 jaar.
    In 2021 werd de Nederlander, geboren in Hasselt, Max Verstappen wereldkampioen Formule 1.

    13 december : In 2003 wordt de Iraakse President Saddam Hoessein gearresteerd  door de Amerikaanse interventiemacht.
    Jean-Pierre Van Rossem (73) sterft in 2008, Robert Long (63) in 2006.

    14 december : In 1977 gaat de film 'Saterday Night Fever' in première.
    De Belgische kunstenaar Panamarenko sterft in 2019 op 79-jarige leeftijd.

    15 december : In 1675 overleed de Nederlandse kunstschilder Johannes Vermeer(43).
    In 1944 komt bandleider Glenn Miller (40) om het leven tijdens een vliegtuigcrash.
    Walt Disney sterft dan weer op 15 december 1966. De Amerikaanse striptekenaar en animator werd 65 jaar.
    In 2000 wordt de kerncentrale van Tsjernobyl definitief gesloten.
    In 2001 wordt de toren van Pisa in Italië weer geopend voor het publiek, na een restauratie van elf jaar.

    16 december : In 1959 belooft België de onafhankelijkheid van Belgisch-Congo.
    In 2018 wordt het Belgische hockeyteam wereldkampioen. In India versloeg België Nederland in de finale.

    17 december : In 1865 wordt Leopold II de tweede Koning der Belgen.
    In 1909 sterft Koning Leopold II, hij werd 74 jaar.
    In 1989 wordt de eerste aflevering getoond van de Amerikaanse animatieserie The Simpsons.
    In 2008 sterft de Duitse schlagerzanger Freddy Breck op 66-jarige leeftijd.
    17 december 2021 wordt Francky Dury ontslagen bij Zulte Waregem. Bij de club van zijn hart was het twintig jaar trainer.

    18 december : In 2018 neemt Charles Michel ontslag na vier jaar eerste minister van België.
    In 2019 sterft de Franse zanger Alain Barrière, hij werd 84 jaar, een andere Franse zanger Gilbert Bécaud sterft dan ook
    op 18 december van het jaar 2001.

    19 december : In 1945 verschijnt het stripverhaal van 'Suske en Wiske' van Willy Vandersteen voor het eerst in de krant.
    In 2016 vond een aanslag plaats op een kerstmarkt in Berlijn, een vrachtwagen rijdt in op publiek waarbij
    12 mensen om het leven komen.
    In 2007 kondigt Vlaanderen smogalarm af, op autosnelwegen en ringwegen wordt de snelheid tot 90km/u beperkt.

    20 december : De Belgische acteur Jacky Morel, gekend als Baconfoy uit de Collega's, sterft in 2020 op 88-jarige leeftijd.

    21 december : In 1937 brengt Walt Disney 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit'. Dit was de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
    Udo Jurgens, de Oostenrijkse zanger sterft op 80-jarige leeftijd op 21 december 2014. Op die dag sterft ook de Belgische
    zanger en Gents volksfiguur Walter De Buck, ook 80 jaar.

    22 december : In 2008 ontvangt Yves Leterme zijn ontslag van de Koning en is niet langer premier van België.
    In 2014 sterft de Britse zanger Joe Cocker (70).

    23 december : In 1888 snijdt de Nederlandse kunstschilder Vincent Van Gogh een deel van zijn oor af.
    In 1909 wordt Albert I de derde Koning van België. In 1995 wordt de eerste aflevering van 'Thuis' uitgezonden.

    24 december : De avond voor eerste kerstdag wordt aangeduid als kerstavond.
    Plopsa indoor Hasselt in 2005. Dit is het tweede Plopsapark in België.

    25 december : Kerstdag, het kerstfeest is traditioneel de geboorte van Jezus Christus.
    In 1964 valt maar liefst 17 cm sneeuw en de warmste kerst in ons land is die van 1997 waar het 14°C was.
    Overleden op kerst:
    1977 : Charlie Chaplin (88) Engelse filmkomiek.
    1980 : Louis Neefs (43) Vlaamse zanger, komt om bij een autoöngeval in Lier.
    1989 : Danny Huwé (46) De Belgische oorlogsjournalist van VTM komt om het leven bij de Roemeense Revolutie tegen Ceausescu.
    1995 : Dean Martin (78) Amerikaanse zanger en filmacteur.
    2002 : Walter Rits (53) Belgisch acteur
    2006 : James Brown (73) Amerikaanse zanger en muzikant
    2008 : Eartha Kid (81) Amerikaanse zangeres en actrice
    2016 : George Michael (53) Britse popster

    26 december : 230.000 mensen komen om het leven bij een zware zeebeving, gevolgd door tsunami's.
    Tweede kerst 2004 was een zeer zwarte dag voor landen als Indonesië, Sri Lanka, India en Thailand.
    In 2014 sterft voormalig premier van België Leo Tindermans, hij werd 92, in 2009 sterft de Franse schoonheidskoning
    Yves Rocher (79) en zanger Joe Dolan sterft ook op tweede kerst van het jaar 2007.

    27 december : In 1906 lag België wit met zo'n 35 cm sneeuw, in 1927 zelfs 45 com sneeuw.
    In 1947 was het nat met 74 mm neerslag in Chiny en in 1994 werd het nog natter, 102 mm in Virton op 24 uur.

    28 december : Feest van onnozele of onschuldige kinderen.
    In 1944 wordt de sociale zekerheid opgericht in ons land.

    29 december : In 1890 vindt het bloedbad van Wounded Knee plaats: Er vallen 200 doden.

    30 december : In 2021 was het met 14°C de warmste 30 december ooit.
    In 2010 sterft Bobby Farrell (61), de danser van Boney M.
    In 2006 wordt de Iraakse leider Saddam Hoessein om 4 uur 's nachts door ophanging geëxecuteerd
    door het Amerikaanse leger.
    In 1991 gaat de eerste Vlaamse soap van start: VTM lanceert 'Familie'.
    Op 30 december 1973 wordt in het Nederlandse Roosendaal François Van Dooren geboren, wij kennen hem als Frans Bauer.

    31 december : De laatste dag van het jaar waarbij iedereen tot na middernacht wakker blijft om het nieuwe jaar,
    met of zonder vuurwerk, in te zetten.
    In 1991 wordt de Sovjet-Unie officieel opgeheven.
    In 1992 wordt Tsjecho-Slowakije opgesplitst in Tsjechië en Solwakije.
    In 1994 komen bij een brand in het Antwerpse Switel-hotel komen 15 mensen om het leven en vallen
    er op oudejaarsavond 164 gewonden. In 1999 neemt Boris Jeltsin ontslag als President van Rusland en Vladimir Poetin 
    wordt interim-president.
    V&D (Vroom en Dreesmans), de Nederlandse winkelketen wordt in 2015 failliet verklaard.
    In 2021 was het met 14°C de warmste 31 december ooit.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:info
    31-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gemeenten regio Kluisbergen
    Gemeenten regio Kluisbergen ...
    Wat zijn de randgemeenten/steden van Kluisbergen ?

    KLUISBERGEN :
    Kluisbergen, gelegen in de provincie Oost-Vlaanderen grenzend aan de provincies West-Vlaanderen en Henegouwen, 
    heeft een oppervlakte van zo'n 30 vierkante kilometer.
    De gemeente dankt zijn naam aan de Kluisberg en ligt in een heuvelachtig landschap aan de rechteroever van de Schelde.
    Kluisbergen bestaat uit vier deelgemeenten : Berchem, Kwaremont, Ruien en Zulzeke en ontstond in 1970.
    Philippe Willequet van Gemeentebelangen is er sinds 1989 burgemeester en is de langst zetelende burgemeester van Vlaanderen.
    Bezienswaardigheden : Hotondberg met Hotondmolen, Paterberg, Oude Kwaremont, Kluisberg, Kluisbos, Paddenbroek,
    Feelbos, Kalkovenbos, Spijkerbos, Beiaardbos, Fonteinbos en Ingelbos.
    Hotond-Scherpenberg, Kasteel Calmont, Kasteel Ter Donck en molens als Molen Ten Hove, Ten Broecke, Ten Baete,
    Paepschuremolen, Watermolen van het Hof ter Planken.
    Deelgemeente Kwaremont wordt het kunstenaarsdorp genoemd. Kluisbergen is elk jaar een vaste gemeente in de 
    voorjaarsklassiekers van het Belgische wielrennen en speelt in de Ronde van Vlaanderen met scherprechters
    als de Oude Kwaremont en de Paterberg een zeer belangrijke rol in Vlaanderens Mooiste.
    Website : www.kluisbergen.be 
    De gemeente Kluisbergen is 2021 ingezet met niet alleen een nieuw logo maar ook een compleet vernieuwde website.
    De vernieuwde website is zeer overzichtelijk. Nog niet gezien ?
    Ook nieuw is dat de gemeente Kluisbergen voortaan ook op instagram staat.
    Volg de pagina Kluisbergen en ontdek de mooiste plekjes uit deze gemeente.

     OUDENAARDE :
    De stad Oudenaarde, in de provincie Oost-Vlaanderen, telt zo'n 31.000 inwoners en is met een oppervlakte van
    68 vierkante kilometer de grootste stad van de Vlaamse Ardennen. Oudenaarde krijgt als bijnaam 
    'de parel van de Vlaamse Ardennen'. Naast de stad Oudenaarde behoren ook deelgemeenten Bevere, Edelare, Eine,
    Ename, Heurne, Leupegem, Mater, Melden, Mullem, Nederename, Volkegem en Welden tot deze fusiegemeente.
    Verder is ook het landelijk gedeelte van Ooike nu onderdeel van de stad terwijl de dorpskern tot 
    Wortegem-Petegem behoort. De bezienswaardigheden zijn in de eerste plaats het stadhuis op de Markt, 
    de Sint-Walburgakerk, het Vleeshuis, de Onze Lieve Vrouwkerk van Pamele, de Ohiobrug, de Boudewijnstoren, 
    het Huis van Margaretha van Parma, het middeleeuws Begijnhof, de abdij van Maagdendale, het Bisschopskwartier, 
    het Onze Lieve Vrouw Hospitaal, het Huis de Lalaing, Kasteel Liedts, het spoorwegstation en in het gehucht
    Kerselare vindt men er het bedevaartsoord met de Onze Lieve Vrouw van Kerselarekapel. Oudenaarde is sinds 
    2012 de aankomststad van de Ronde van Vlaanderen en in deelgemeente Melden bevindt
    zich de beruchte Koppenberg. Oudenaarde heeft ook het wielermuseum Centrum Ronde van Vlaanderen,
    het museum MOU met wandtapijten en zilvercollectie, het Provinciaal Archeologisch Museum te Ename net als
    de ruïnes van de Sint Salvatorabdij. In Oudenaarde zijn meer dan honderd beschermde monumenten.
    Oudenaarde beheert diverse bossen en is gekend om zijn bruine bieren. Oudenaarde is de stad van schilder
    Adriaen Brouwer en dichter Jotie 't Hooft. Oudenaarde heeft ook een gerechtsgebouw en 
    een gevangenis. Sinds 2000 is Marnic De Meulemeester (Open VLD) er de burgemeester.
    Website : www.oudenaarde.be 

    RONSE :
    De stad Ronse, een faciliteitengemeente in Oost-Vlaanderen, Renaix in het frans,
    telt zo'n 26.000 inwoners. Sint-Hermes is de patroonheilige van de stad die bijna 
    35 vierkante kilometer van de Vlaamse Ardennen bezet.
    Bezienswaardigheden : De Sint-Hermesbasiliek en Sint-Hermescrypte, de Nieuwe Martinuskerk, 
    stadhuis en station, Ronse kende een bloeiende textielgeschiedenis en laat dit zien in het 
    Museum voor Textiel. Verder is er het Villa Carpentier, Villa Madonna en zijn vele Art-decohuizen. 
    Ronse ligt in een bosrijke omgeving waarvan o.a. het Muziekbos met Geuzentoren en het Sint-Pietersbos.
    Ronse heeft een zottenmuur want is gekend van de bommelsfeesten, verder is er ook de jaarlijkse fiertel 
    en de stad is een vaste waarde in de Ronde van Vlaanderen. Ronse mocht in 1991 en in 2007 het 
    Belgisch Kampioenschap wielrennen organiseren en in 1963 en in 1988 haalde het zelfs het 
    Wereldkampioenschap wielrenner naar de Oost-Vlaamse stad. Kunstschilder Jos Peeters schilderde
    naar aanleiding van het WK van 1988 de wielermuur. Luc Dupont (CD&V) is er sinds 2001 burgemeester.
    Website : www.ronse.be


    MAARKEDAL :

    Maarkedal ligt in de provincie Oost-Vlaanderen, het dorp heeft ruim 6000 inwoners en is bijna
    46 vierkante kilometer groot. De deelgemeenten zijn Etikhove, Maarke-Kerkem, Nukerke, Schorisse en
    de dorpen Kerkem en Louise-Marie. In Maarkedal staan tal van molens zoals de Kasteelmolen, de Ladeuzemolen,
    Romansmolen, Ter Borghtmolen, Hazeveldmolen, Ter Kruissensmolen, Molen Ter Hengst, Nieuwe Bossenare
    en Molen Ter Sleepe. Ook bezienswaardig is de Sint-Vincentiuskapel. Maarkedal ligt in een bosrijke
    omgeving met het Bos ter Rijst, Maarkebeekvallei, Kuitholbos, Burreken, Koppenbergbos
    en het Spijkerbos. Joris Nachtergale (N-VA) is er sinds 2006 burgemeester.
    Schrijver Omer Wattez en schilder Valerius De Saedeleer waren zijn bekendste inwoners.
    Ook Hein Vanhaezebrouck, ex-trainer van KV Kortrijk, AA Gent en Anderlecht is inwoner van Maarkedal.
    Website : www.maarkedal.be 


    HOREBEKE :
    Horebeke maakt deel uit van de landschappelijke regio Vlaamse Ardennen.
    De gemeente ontstond in 1977 door de fusie van Sint-Kornelis en Sint-Maria Horebeke.
    Dit zijn ook de enige twee deelgemeenten van Horebeke.
    De Oost-Vlaamse gemeente telt zo'n 2000 inwoners en is 11 vierkante kilometer groot.
    Horebeke is de kleinste gemeente van Oost-Vlaanderen en heeft de kleinste oppervlakte.
    De streek is vooral bekend vanwege zijn panoramische vergezichten, uitgestrekte weilanden,
    een aantal wind- en watermolens en ook de Geuzenhoek Korsele. De Haaghoek maakt
    deel uit van het parcours van de Ronde van Vlaanderen.
    Joseph Browaeys was er burgemeester van 1977 tot 2018 en daarvoor was
    hij al sinds 1964 burgemeester van Sint-Maria-Horebeke. Sinds 2018
    werd hij door zijn dochter Cynthia Browaeys van Volksbelangen opgevolgd.
    Website : www.horebeke.be 


    ZWALM :
    De gemeente Zwalm in Oost-Vlaanderen telt zo'n 8000 inwoners over een oppervlakte van
    een kleine 34 vierkante kilometer. De gemeente dankt zijn naam aan de rivier de Zwalm.
    Zwalm is een fusiegemeente, ontstaan in 1977, bestaande uit twaalf deelgemeenten : 
    Beerlegem, Dikkele, Hundelgem, Meilegem, Munkzwalm, Nederzwalm-Hermelgem,
    Paulatem, Roborst, Rozebeke, Sint-Blasius-Boekel, Sint-Denijs-Boekel en Sint-Maria-Latem.
    De gemeente wordt doorsneden door de Zwalmbeek en de Munkbosbeek.
    De gemeente bevat diverse natuurgebieden en het Provinciaal Natuureducatief Centrum
    'De Kaaihoeve'. Er zijn diverse molens te bewonderen zoals de Botsmolen, de Pedesmolen,
    de Zwalmmolen, de Yzerkotmolen, de Moldergemmolen, de Vanderlindensmolen,
    de Ter Biestmolen en de Vinkemolen. De pittoreske dorpskernen van Rozebeke en Paulatem,
    het Kasteel van Roborst en Kasteel Ter Bieze.
    Sinds 2019 is Eric De Vriendt (CD&V) er burgemeester en vanaf 2022 neemt Bruno Tuybens
    (VoorZwalm) het burgemeesterschap over.
    Website : www.zwalm.be 



    KRUISEM :

    Kruisem ontstond op 1 januari 2019. Deze gemeente in Oost-Vlaanderen telt door deze fusie zo'n 15.500 inwoners
    en is bijna 71 vierkante kilometer groot. Joop Verzele (CD&V) is er burgemeester.
    Deze fusie ontstond door het samenbrengen van Kruishoutem en Zingem.
    Naast deelgemeenten Kruishoutem en Zingem maken ook Huise, Nokere, Ouwegem, Wannegem-Lede 
    en Lozer deel uit van Kruisem. Kruisem dankt zijn naam aan auteur Marc De Bel, inwoner van Kruisem, want
    hij gebruikte deze naam al jaren in zijn boeken.
    Bezienswaardigheden : Kasteel van Kruishoutem, Lozerbos, Schietsjampettermolen, het Schoenenmuseum,
    Meuleken 't Dal, de Huisehoutermolen en het Kasteel van Lozer. 
    In deelgemeente Nokere ligt de aankomstplaats van Nokere Koerse op de Nokereberg.


    WORTEGEM-PETEGEM :
    De gemeente Wortegem-Petegem ligt in de provincie Oost-Vlaanderen, grenzend aan West-Vlaanderen
    aan de linkeroever van de Schelde, en telt zo'n 6000 inwoners. De gemeente bestrijkt zo'n 42 vierkante kilometer.
    Wortegem-Petegem is een fusiegemeente bestaande uit deelgemeenten Petegem aan de Schelde, Wortegem, Elsegem, Moregem
    en Ooike. Een deel van het vroegere Ooike hoort bij Oudenaarde. In Wortegem-Petegem staan naast historische hoeven
    ook kastelen zoals het Nieuw en het Oud Kasteel van Petegem, Domein De Ghellinck, het Kasteel van Moregem,
    het Oud-Moregemkasteel, Kasteel Ter Beck en de Abdij van Beaullieu. Ook met musea zoals het Hambosmuseum
    in Wortegem en het Robert Herberingsmuseum in Elsegem. Natuurgebieden als de Langemeersen, het Bouvelobos en
    de Oud-Moregembossen. De kerk van Moregem en zijn omgeving zijn als monument en landschap beschermd.
    Sinds 2007 is Luc Vander Meeren, van Open VLD, er de burgemeester. Willy Naessens runt er sinds 1975
    zijn bedrijf 'de Willy Naessens groep'. Jarenlang volgde radio Media weerman Roberto er het weer vanuit zijn woning 
    in deelgemeente Elsegem. Roberto overleed op 7 oktober 2020.
    Website : www.wortegem-petegem.be 


    WAREGEM :
    Waregem is een stad in het Zuidoosten van de provincie West-Vlaanderen en grenst aan
    Oost-Vlaanderen. De stad telt zo'n 38.000 inwoners en is 44 vierkante kilometer groot.
    Waregem heeft nog drie deelgemeenten: Sint-Eloois-Vijve, Desselgem en Beveren-Leie en
    ook het grote gehucht genaamd Nieuwenhove.
    Bezienswaardigheden : Het Flanders Fields American Cemetery and Memorial, dit is er het enige
    Amerikaanse militaire kerkhof uit de Eerste Wereldoorlog in België. Het Kasteel Park Baron Kasier,
    Het Goed te Nieuwenhove, landhuis Saint-Georges, bezoekerscentrum Hippo-War, de Zavelputten,
    Villa Gaverzicht en diverse beschermde historische hoeves. Vlakbij de Leie staat de Lourdesgrot.
    De stad Waregem wordt steeds gelinkt aan de paardensport en Waregem Koerse is dan één van de
    grootste evenementen uit de streek op de Hippodroom van de stad. Waregem schreef ook 
    voetbalgeschiedenis met de voormalige club KSV Waregem en de huidige fusieclub SV Zulte Waregem. 
    De club uit de hoogste voetbalklasse werkt zijn thuiswedstrijden af in het Regenboogstadion. 
    Waregem heeft ook wat met de wielersport want de stad is de aankomstplaats van 
    Dwars door Vlaanderen. In 2021 kroonde Wout Van Aert er zich tot Belgisch kampioen wielrennen.
    Na 1966 en 1989 organiseerde de stad Waregem in 2021 voor de derde keer het 
    Belgisch Kampioen wielrennen. In 1957 was er het Wereldkampioenschap wielrennen. 
    Kurt Vanrijckeghem (CD&V) is er sinds 2007 burgemeester.
    Website : www.waregem.be


    ANZEGEM :
    De gemeente Anzegem, in de provincie West-Vlaanderen, telt ruim 14.000 inwoners. Deze relatief landelijke
    gemeente ligt tussen de rivieren de Schelde en de Leie en is zo'n 42 vierkante kilometer groot. 
    Naast Anzegem zelf heeft deze fusiegemeente ook nog Gijzelbrechtegem, Kaster, Tiegem, 
    Ingooigem en Vichte als deelgemeenten, nog op grondgebied Anzegem ligt het gehucht Heirweg. 
    Sinds 2018 is Gino Devogelaere van de partij Samen één er de burgemeester.
    Bezienswaardigheden : De Kerk Sint-Jan De Doper, die op 16 oktober 2014 in de as werd 
    gelegd na een uitslaande brand, Goed de Walskerke, de enige nog werkende watermolen
    in West-Vlaanderen, de Landergemmolen, de Oude Kerk van Vichte en Het Lijsternest 
    te Ingooigem, de voormalige woning van schrijver Stijn Streuvels. Verder bewonder je er 
    ook het Anzegem Communal Cemetery, het Vichte Military Cemetery en het 
    Ingoyghem Military Cemetery. In deelgemeente Vichte kan je er uren shoppen in 
    Vlaanderens Koopcenter Molecule. Anzegem heeft als bijnaam de Gapersgemeente 
    en de inwoners worden ook wel eens 'Gapers' genoemd. 
    Het Gaperke, een standbeeld van Jef Claerhout, valt er dan ook te bewonderen.
    In 2020 kroonde Dries De Bondt er zich tot Belgisch kampioenschap wielrennen.
    Website : www.anzegem.be 


    AVELGEM :
    Avelgem, een gemeente in West-Vlaanderen met ruim 10.000 inwoners, ligt aan de Schelde tegen
    de grens van Oost-Vlaanderen en Henegouwen. De gemeente bestrijkt een oppervlakte 
    van zo'n 21 vierkante kilometer. Waarmaarde, Kerkhove, Bossuit en Outrijve 
    zijn de deelgemeenten van Avelgem. Ook het gehucht Rugge maakt deel uit van de 
    gemeente waar Lut Deseyn van Gemeentebelangen sinds 2019 burgemeester is.
    Bezienswaardigheden : De Sint-Martinuskerk, de Tombeelmolen in Outrijve, het archeologisch
    museum van de Scheldevallei in Waarmaarde, het pompgebouw en het kasteel van Bossuit
    en in de kasteelstraat zie je overblijfselen van het voormalig kasteel Scheldeburcht. 
    De Avelgemse deelgemeente Kerkhove is de enige West-Vlaamse gemeente
    die deel uitmaakt van de Ronde van Vlaanderen.
    Website : www.avelgem.be


    SPIERE-HELKIJN :
    De gemeente Spiere-Helkijn (Espierres Helchin) is een faciliteitengemeente aan de Schelde in de provincie
    West-Vlaanderen aan de grens met Henegouwen. De gemeente is bijna 11 vierkante kilometer groot en telt zo'n
    2000 inwoners. De deelgemeenten zijn er Spiere en Helkijn. 
    Bezienswaardigheden : Het Kasteel van Spiere, de Sint Amandus en Heilig Hartkerk van Spiere en de
    Sint-Jan De Doperkerk van Helkijn. 
    Sinds 1989 is Dirk Walraet er de burgemeester van de partij AS-TE wat staat voor allemaal samen, tous essemble.
    Website : www.spiere-helkijn.be 


    ZWEVEGEM :
    De gemeente Zwevegem ligt in de provincie West-Vlaanderen en telt zo'n 24.000 inwoners op een oppervlakte
    van 63 vierkante kilometer. Zwevegem heeft Heestert, Moen, Otegem en Sint-Denijs als deelgemeenten en
    twee gehuchten Zwevegem-Knokke en de wijk Kappaert aan het kanaal Bossuit-Kortrijk. 
    In de gemeente staan drie beschermde molens: De Stenen Molen, Mortiers Molen en Molen ter Claere. 
    Andere bezienswaardigheden zijn de Sint-Amanduskerk en het voormalige Gemeentehuis. 
    Marc Douterlogne, partij Gemeentebelangen, is sinds 2013 burgemeester.
    Website : www.zwevegem.be 


    HARELBEKE :
    Harelbeke, in de provincie West-Vlaanderen, telt ruim 28.000 inwoners. Deze stad aan de Leie heeft
    een oppervlakte van 29 vierkante kilometer. De stad Harelbeke ook nog Bavikhove en Hulste als 
    deelgemeenten. Langs het kanaal Bossuit-Kortrijk ligt het gehucht Stasegem. 
    De bezienswaardigheden zijn er het oude stationsgebouw,
    een Engels Oorlogskerkhof, het Stedelijk Museum Peter Benoit en zijn geboortehuisje, het
    Provinciaal Recreatiedomein de Gavers en de Sint-Salvator- en de Sint-Ritakerk.
    Harelbeke is de start- en aankomststad van de wielerklassieker E3 Harelbeke. 
    Alain Top is er sinds 2013 de burgemeester.
    Website : www.harelbeke.be 


    DEERLIJK :
    Deerlijk heeft zo'n 11.000 inwoners en deze West-Vlaamse gemeente bestrijkt zo'n 17
    vierkante kilometer. De twee grote beken (de Gaverbeek en de Slijpbeek) lopen door de gemeente
    waar Claude Croes sinds 2004 burgemeester is. Deerlijk heeft geen deelgemeenten maar men vindt
    er wel gehuchten Sint-Lodewijk (genaamd Sellewie), Statiewijk, Molenhoek en Belgiek.
    Bezienswaardigheden : De Sint-Colombakerk, Kapel Onze-Lieve-Vrouw ter Ruste,
    het voormalige gemeentehuis en herberg De Kroon, het Museum en geboortehuis van dichter
    René De Clercq. Verder de kerk O-L-Vrouw Onbevlekt Ontvangen van Sint-Lodewijk,
    de windmolen Ter Geest en Te Zande en het Gaverkasteel. Ook het natuurgebied
    de Gavers, een provinciaal domein, ligt er op de grens met Harelbeke.
    Zanger, acteur en tv-presentator Niels Destadsbader is momenteel de bekendste inwoner
    van Deerlijk.
    Website : www.deerlijk.be 


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    Categorie:info
    30-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Informatief van Oost naar West
    Wim Vermeer was meer dan 30 jaar te horen bij Radio Media

    In de Scheldestreek regio Avelgem/Anzegem/Kluisbergen is lokale Radio Media aan zijn 40ste werkjaar toe. 
    Radio Media ging voor het eerst in de ether op 21 januari 1983 onder de naam Radio Express.
    Op 1 juli 2022 kreeg elke medewerker via e-mail te horen dat er een einde kwam aan de jarenlange samenwerking.

    Black Friday
    Klaar voor Black Friday 2019? – CooleSuggesties
    Black Friday is in de Verenigde Staten de dag na Thanksgiving day , die vrijdag hebben de meeste werknemers daar vrij.
    Black Friday wordt beschouwd als het begin van het seizoen voor de kerstaankopen.
    Omdat de mensen naar de winkels trekken worden ze beloond met kortingen en aanbiedingen.

    Overschakelen op winteruur
    De voor- en nadelen van wintertijd en zomertijd - Dorsoo
    Ongeveer 70 landen draaien de klok een keer vooruit en een keer achteruit. Het idee achter
    het invoeren van de zomertijd is het bezuinigen van energie: het blijft dan immers langer licht.
    De keerzijde van de medaille is dat mensen moeite kunnen hebben bij het aanpassen aan de nieuwe tijd.

    Weekend van de klant
    Weekend van de Klant 2020 - Aanvraag sponsoring LOV | UNIZO
    Weekend van de Klant! Tijdens dit weekend vol shopplezier worden klanten niet alleen op zaterdag in de watten gelegd, maar dat kan ook op zondag. Het Weekend is immers de ideale gelegenheid om de fysieke winkels, groot of klein, op Belgische bodem in de bloemetjes te zetten. Ga dus langs bij jouw favoriete zaken, ze hebben wat voor je in petto! 

    Alle info www.weekendvandeklant.be 


    Open Bedrijvendag

    Sinds 1990 vindt in België op de eerste zondag van oktober de 'Open Bedrijvendag' plaats. Dit is een evenement waarbij bedrijven op dezelfde dag hun deuren openzetten voor het brede publiek. De 'Open Bedrijvendag' is het grootste eendagsevenement van België en duurt van 10 uur tot 17 uur. Bezoekers krijgen de kans om te ontdekken hoe hun favoriete producten worden gemaakt, hoe bedrijven te werk gaan of kunnen zien waar hun buurman werkt ... Het is bovendien helemaal gratis.  www.opendrijvendag.be



    SPORTOVERZICHT: 
    Voetbal : Geen sportoverzichten meer, daar kwam op 1 juli 2022 na bijna 40 jaar een einde aan.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:info
    29-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Champions League 2019-2020 - 1/8ste finale tot Finale
    Champions League 2019-2020 - 1/8ste finale tot finale

    Champions League 2019-2020 - FINALE
    zondag 23 augustus
    Paris Saint-Germain - Bayern München   0 - 1


    Champions League 2019-2020  - 1/2de finales
    Enkel heenwedstrijden 18 en 19 augustus
    RB Leipzig - Paris Saint Germain    0 - 3
    Olympique Lyon - Bayern München   0 - 3

    De uitschakeling van Manchester City door Olympique Lyon heeft voor een unicum gezorgd in de
    halve finales van de Champions League. Voor de eerste keer sinds de eerste editie in het seizoen 
    1992-1993 ontbreken teams uit Spanje, Engeland of Italië bij de laatste vier.
    In het seizoen 1990-1991 gebeurde dat ook. Dat was het voorlaatste seizoen van de Europa Cup 1,
    de voorganger van de Champions League. Toen haalden Rode Ster Belgrado, Bayern München, 
    Spartak Moskou en Olympique Marseille de laatste vier.
    Rode Ster en Marseille bereikten toen de finale en de Serviërs veroverden de cup met
    de grote oren na verlengingen en strafschoppen.


    Champions League 2019-2020  - 1/4de finales
    Enkel heenwedstrijden 13, 14, 15 en 16 augustus 2020
    Atalanta - Paris Saint Germain   1 - 2
    RB Leipzig - Atletico Madrid    2 - 1
    FC Barcelona - Bayern München   2 - 8
    Manchester City - Olympique Lyon   1 - 3



    Champions League 2019-2020  - 1/8ste finales

    Heenwedstrijden 18, 19, 25 en 26 februari 2020
    Atletico Madrid - Liverpool    1 - 0
    Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain   2 - 1
    Atalanta Bergamo - Valencia   4 - 1
    Tottenham Hotspur - RB Leipzig   0 - 1
    Chelsea - Bayern München   0 - 3
    Napoli - FC Barcelona   1 - 1
    Ol. Lyon - Juventus    1 - .0
    Real Madrid - Manchester City    1 - 2

    Terugwedstrijden 10, 11, 17 en 18 maart 2020, bepaalde wedstrijden werden uitgesteld tot augustus door de coronacrisis
    Liverpool - Atletico Madrid     2 - 3  na verlengingen
    Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund    2 - 0
    Valencia - Atalanta Bergamo    3 - 4
    RB Leipzig - Tottenham Hotspur   3 - 0
    Bayern München - Chelsea    4 - 1
    FC Barcelona - Napoli    3 - 1
    Juventus - Ol. Lyon    2 - 1
    Manchester City - Real Madrid    2 - 1


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    28-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Europa League 2019-2020 - 1/16de finale tot Finale
    Europa League 2019-2020  - 1/4de finales tot finale
    Europa League 2019-2020 - FINALE
    vrijdag 21 augustus
    Sevilla - Inter Milan - Sevilla    3 - 2


    Europa League 2019-2020 - 1/2de finales
    Enkel heenwedstrijden door de coronacrisis in de kwart- en halve finales:
    Halve finales zondag 16 en maandag 17 augustus
    Sevilla - Manchester United   2 - 1
    Inter Milan - Sjachtjar Donetsk   5 - 0


    Europa League 2019-2020 - 1/4de finales
    Enkel heenwedstrijden maandag 10 en dinsdag 11 augustus 2020
    Inter Milan - Bayer Leverkusen    2 - 1
    Manchester United - FC Kopenhagen    1 - 0
    Sjachtjar Donetsk - FC Basel    4 - 1
    Wolverhampton - Sevilla   0 - 1



    Europa League 2019-2020 - 1/8ste finales

    Heenwedstrijden donderdag 12 maart
    Basaksehir - FC Kopenhagen    1 - 0
    Olympiakos Piraeus - Wolverhampton    1 - 1
    Glasgow Rangers - Bayer Leverkusen    1 - 3
    VfL Wolfsburg - Sjachtjar Donetsk   1 - 2
    Inter Milan - Getafe    2 - 0
    Sevilla - AS Roma    2 - 0
    Eintracht Frankfurt - FC Basel    0 - 3
    LASK Linz - Manchester United    0 - 5

    Terugwedstrijden woensdag 5 en donderdag 6 augustus (uitgesteld omwille van de coronacrisis)
    FC Kopenhagen - Basaksehir   3 - 0
    Wolverhampton - Olympiakos Piraeus   1 - 0
    Bayer Leverkusen - Glasgow Rangers   1 - 0
    Sjachtjar Donetsk - VfL Wolfsburg   3 - 0
    FC Basel - Eintracht Frankfurt   1 - 0
    Manchester United - LASK Linz   2 - 1
    Getafe - Inter Milan en AS Roma - Sevilla terugwedstrijden werden niet meer gespeeld 


    Europa League 2019-2020 - 1/16de finales

    Heenwedstrijden donderdag 20 februari
    Club Brugge - Manchester United   1 - 1
    AS Roma - KAA Gent   1 - 0
    Getafe - Ajax Amsterdam   2 - 0
    AZ Alkmaar - LASK Linz   1 - 1
    Ludogorets - Inter Milan   0 - 2
    Eintracht Frankfurt - RB Salzburg   4 - 1
    FC Kopenhagen - Celtic Glasgow   1 - 1
    CFR Cluj - Sevilla   1 - 1
    Sporting Portugal - Basaksehir   3 - 1
    Sjachtjar Donetsk - Benfica   2 - 1
    VfL Wolfsburg - Malmö FF   2 - 1
    Bayer Leverkusen - FC Porto   2 - 1
    Olympiakos Piraeus - Arsenal   0 - 1
    Wolverhampton - Espanyol   4 - 0
    Apoel Nicosia - FC Basel   0 - 3
    Glasgow Rangers - Sporting Braga   3 - 2


    Terugwedstrijden donderdag 27 februari
    Manchester United - Club Brugge   5 - 0
    KAA Gent - AS Roma   1 - 1
    Ajax Amsterdam - Getafe   2 - 1
    LASK Linz - AZ Alkmaar   2 - 0
    Inter Milan - Ludogorets   2 - 1
    RB Salzburg - Eintracht Frankfurt  2 - 2
    Celtic Glasgow - FC Kopenhagen   1 - 3
    Sevilla - CFR Cluj   0 - 0
    Basaksehir - Sporting Portugal   4 - 1
    Benfica - Sjachtjar Donetsk   3 - 3
    Malmö FF - VfL Wolfsburg   0 - 3
    FC Porto - Bayer Leverkusen   1 - 3
    Arsenal - Olympiakos Piraeus   1 - 2
    Espanyol - Wolverhampton   3 - 2
    FC Basel - Apoel Nicosia   1 - 0
    Sporting Braga - Glasgow Rangers   0 - 1


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    27-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Champions League 2019-2020
    Champions League - 2019-2020
    Speeldag 1 : dinsdag 17 en woensdag 18 september
    GROEP A :
    Club Brugge - Galatasaray   0 - 0
    Paris Saint-Germain - Real Madrid   3 - 0
    GROEP B :
    Olympiakos Piraeus - Tottenham Hotspur   2 - 2
    Bayern München - Rode Ster Belgrado     3 - 0
    GROEP C :
    Dinamo Zagreb - Atalanta Bergamo   4 - 0
    Sjachtjar Donetsk - Manchester City     0 - 3
    GROEP D :
    Atletico Madrid - Juventus    2 - 2
    Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskou    1 - 2
    GROEP E :
    RB Salzburg - Racing Genk   6 - 2
    Napoli - Liverpool   2 - 0
    GROEP F :
    Inter Milan - Slavia Praag   1 - 1
    Borussia Dortmund - FC Barcelona   0 - 0
    GROEP G :
    Olympique Lyon - FC Zenit Sint-Petersburg   1 - 1
    Benfica - RB Leipzig    1 - 2
    GROEP H :
    Ajax Amsterdam - Lille OSC   3 - 0
    Chelsea - Valencia    0 - 1

    Speeldag 2 : dinsdag 1 en woensdag 2 oktober
    GROEP A :
    Real Madrid - Club Brugge   2 - 2
    Galatasaray - Paris Saint-Germain   0 - 1
    GROEP B :
    Tottenham Hotspur - Bayern München   2 - 7
    Rode Ster Belgrado - Olympiakos Piraeus   3 - 1
    GROEP C :
    Atalanta Bergamo - Sjachtjar Donetsk    1 - 2
    Manchester City - Dinamo Zagreb   2 - 0
    GROEP D :
    Juventus - Bayer Leverkusen   3 - 0
    Lokomotiv Moskou - Atletico Madrid   0 - 2
    GROEP E :
    Racing Genk - Napoli   0 - 0
    Liverpool - RB Salzburg    4 - 3
    GROEP F :
    Slavia Praag - Borussia Dortmund    0 - 2
    FC Barcelona - Inter Milan    2 - 1
    GROEP G :
    FC Zenit Sint-Petersburg - Benfica   3 - 1
    RB Leipzig - Olympique Lyon   0 - 2
    GROEP H :
    Valencia - Ajax Amsterdam   0 - 3
    Lille OSC - Chelsea    1 - 2

    Speeldag 3 : dinsdag 22 en woensdag 23 oktober
    GROEP A :
    Club Brugge - Paris Saint-Germain   0 - 5
    Galatasaray - Real Madrid   0 - 1
    GROEP B :
    Tottenham Hotspur - Rode Ster Belgrado   5 - 0
    Olympiakos Pireaus - Bayern München   2 - 3
    GROEP C :
    Sjachtjar Donetsk - Dinamo Zagreb   2 - 2
    Manchester City - Atalanta Bergamo   5 - 1
    GROEP D :
    Atletico Madrid - Bayer Leverkusen   1 - 0
    Juventus - Lokomotiv Moskou   2 - 1
    GROEP E :
    RB Salzburg - Napoli   2 - 3
    Racing Genk - Liverpool    1 - 4
    GROEP F :
    Slavia Praag - FC Barcelona    1 - 2
    Inter Milan - Borussia Dortmund    2 - 0
    GROEP G :
    RB Leipzig - FC Zenit Sint-Petersburg    2 - 1
    Benfica - Olympique Lyon    2 - 1
    GROEP H :
    Ajax Amsterdam - Chelsea   0 - 1
    Lille OSC - Valencia    1 - 1

    Speeldag 4 : dinsdag 5 en woensdag 6 november
    GROEP A :
    Paris Saint-Germain - Club Brugge   1 - 0
    Real Madrid - Galatasaray   6 - 0
    GROEP B :
    Bayern München - Olympiakos Piraeus   2 - 0
    Rode Ster Belgrado - Tottenham Hotspur   0 - 4
    GROEP C :
    Dinamo Zagreb - Sjachtjar Donetsk   3 - 3
    Atalanta Bergamo - Manchester City   1 - 1
    GROEP D :
    Lokomotiv Moskou - Juventus   1 - 2
    Bayer Leverkusen - Atletico Madrid    2 - 1
    GROEP E :
    Liverpool - Racing Genk   2 - 1
    Napoli - RB Salzburg    1 - 1
    GROEP F :
    FC Barcelona - Slavia Praag   0 - 0
    Borussia Dortmund - Inter Milan   3 - 2
    GROEP G :
    FC Zenit Sint-Petersburg - RB Leipzig   0 - 2
    Olympique Lyon - Benfica    3 - 1
    GROEP H :
    Chelsea - Ajax Amsterdam   4 - 4
    Valencia - Lille OSC    4 - 1

    Speeldag 5 : dinsdag 27 en woensdag 28 november
    GROEP A :
    Galatasaray - Club Brugge    1 - 1
    Real Madrid - Paris Saint-Germain    2 - 2
    GROEP B :
    Tottenham Hotspur - Olympiakos Piraeus    4 - 2
    Rode Ster Belgrado - Bayern München   0 - 6
    GROEP C :
    Manchester City - Sjachtjar Donetsk   1 - 1
    Atalanta Bergamo - Dinamo Zagreb    2 - 0
    GROEP D :
    Lokomotiv Moskou - Bayer Leverkusen   0 - 2
    Juventus - Atletico Madrid    1 - 0
    GROEP E :
    Liverpool - Napoli    1 - 1
    Racing Gnk - RB Salzburg   1 - 4
    GROEP F :
    FC Barcelona - Borussia Dortmund   3 - 1
    Slavia Praag - Inter Milan   1 - 3
    GROEP G :
    FC Zenit Sint-Petersburg - Olympique Lyon    2 - 0
    RB Leipzig - Benfica     2 - 2
    GROEP H :
    Valencia - Chelsea    2 - 2
    OSC Lille - Ajax Amsterdam    0 - 2

    Speeldag 6 : dinsdag 10 en woensdag 11 december
    GROEP A :
    Club Brugge - Real Madrid   1 - 3
    Paris Saint-Germain - Galatasaray    5 - 0
    GROEP B :
    Bayern München - Tottenham Hotspur    3 - 1
    Olympiakos Pireaus - Rode Ster Belgrado    1 - 0
    GROEP C :
    Dinamo Zagreb - Manchester City   1 - 4
    Sjachtjar Donetsk - Atalanta Bergamo   0 - 3
    GROEP D :
    Atletico Madrid - Lokomotiv Moskou    2 - 0
    Bayer Leverkusen - Juventus   0 - 2
    GROEP E :
    RB Salzburg - Liverpool   0 - 2
    Napoli - Racing Genk    4 - 0
    GROEP F :
    Borussia Dortmund - Slavia Praag   2 - 1
    Inter Milan - FC Barcelona    1 - 2
    GROEP G :
    Benfica - Zenit Sint-Petersburg   3 - 0
    Olympique Lyon - RB Leipzig    2 - 2
    GROEP H :
    Ajax Amsterdam - Valencia   0 - 1
    Chelsea - OSC Lille    2 - 1

    EINDSTANDEN :
    GROEP A :
    1.  Paris Saint-Germain     16
    2.  Real Madrid     11
    3.  Club Brugge     3
    4.  Galatasaray     2
    GROEP B :
    1.  Bayern München     18
    2.  Tottenham Hotspur     10
    3.  Olympiakos Piraeus     4
    4.  Rode Ster Belgrado     3
    GROEP C :
    1.  Manchester City     14
    2.  Atalanta Bergamo     7
    3.  Sjachtjar Donetsk     6
    4.  Dinamo Zagreb     5
    GROEP D :
    1.  Juventus    16
    2.  Atletico Madrid     10
    3.  Bayer Leverkusen     6
    4.  Lokomotiv Moskou     4
    GROEP E :
    1.  Liverpool     13
    2.  Napoli     12
    3.  RB Salzburg     7
    4.  RC Genk     1
    GROEP F :
    1.  FC Barcelona     14
    2.  Bor. Dortmund     10
    3.  Inter Milan     7
    4.  Slavia Praag     2
    GROEP G :
    1.  RB Leipzig     11
    2.  Ol. Lyon     8
    3.  Benfica     7
    4.  Zenit Sint-Petersburg     7
    GROEP H :
    1.  Valencia     11
    2.  Chelsea     11
    3.  Ajax     10
    4.  Lille     1

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    26-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Europa League - 2019-2020
    Europa League - 2019-2020
    Speeldag 1 : donderdag 19 september
    GROEP A :
    Apoel Nicosia - Dudelange   3 - 4
    FK Qarabag - Sevilla   0 - 3
    GROEP B :
    Dinamo Kiev - Malmö FF   1 - 0
    FC Kopenhagen - Lugano   1 - 0
    GROEP C :
    FC Basel - FK Krasnodar   5 - 0
    Getafe - Trabzonspor   1 - 0
    GROEP D :
    PSV Eindhoven - Sporting Portugal   3 - 2
    LASK Linz - Rosenborg BK   1 - 0
    GROEP E :
    Stade Rennes - Celtic Glasgow   1 - 1
    CFR Cluj - Lazio Roma   2 - 1
    GROEP F :
    Standard de Liège - Vitoria Guimaraes   2 - 0
    Eintracht Frankfurt - Arsenal    0 - 3
    GROEP G :
    FC Porto - BSC Young Boys   2 - 1
    Glasgow Rangers - Feyenoord Rotterdam   1 - 0
    GROEP H :
    Espanyol - Ferencvarso   1 - 1
    Loedogorets - CSKA Moskou   5 - 1
    GROEP I :
    KAA Gent - Saint-Etienne   3 - 2
    VfL Wolfsburg - FC Oleksandriya   3 - 1
    GROEP J :
    AS Roma - Basaksehir   4 - 0
    Borussia Mönchengladbach - Wolfsberger AC   0 - 4
    GROEP K :
    Wolverhampton - Sporting Braga   0 - 1
    Bratislava - Besiktas   4 - 2
    GROEP L :
    Manchester United - FC Astana   1 - 0
    Partizan Belgrado - AZ Alkmaar   2 - 2

    Speeldag 2 : donderdag 3 oktober
    GROEP A :
    Dudelange - FK Qarabag   1 - 4
    Sevilla - Apoel Nicosia   1 - 0
    GROEP B :
    Malmö FF - FC Kopenhagen   1 - 1
    FC Lugano - Dinamo Kiev    0 - 0
    GROEP C :
    Trabzonspor - FC Basel   2 - 2
    FK Krasnodar - Getafe    1 - 2
    GROEP D :
    Sporting Portugal - LASK Linz   2 - 1
    Rosenborg BK - PSV Eindhoven   1 - 4
    GROEP E :
    Celtic Glasgow - CFR Cluj   2 - 0
    Lazio Roma - Stade Rennes   2 - 1
    GROEP F :
    Arsenal - Standard de Liége   4 - 0
    Vitoria Guimaraes - Eintracht Frankfurt    0 - 1
    GROEP G :
    Feyenoord Rotterdam - FC Porto   2 - 0
    BSC Young Boys - Glasgow Rangers   2 - 1
    GROEP H :
    CSKA Moskou - Espanyol   0 - 2
    Ferencvaros - Loedogorets    0 - 3
    GROEP I :
    Saint-Etienne - VfL Wolfsburg   1 - 1
    FC Oleksandriya - KAA Gent   1 - 1
    GROEP J :
    Basaksehir - Borussia Mönchengladbach   1 - 1
    Wolfberger AC - AS Roma   1 - 1
    GROEP K :
    Besiktas - Wolverhampton   0 - 1
    Sporting Braga - Bratislava   2 - 2
    GROEP L :
    FC Astana - Partizan Belgrado   1 - 2
    AZ Alkmaar - Manchester United   0 - 0

    Speeldag 3 : donderdag 24 oktober
    GROEP A :
    FK Qarabag - Apoel Nicosia    2 - 2
    Sevilla - Dudelange   3 - 0
    GROEP B :
    Dinamo Kiev - FC Kopenhagen   1 - 1
    Malmö FF - FC Lugano   2 - 1
    GROEP C :
    Trabzonspor - FK Krasnodar   0 - 2
    Getafe - FC Basel    0 - 1
    GROEP D :
    PSV Eindhoven - LASK Linz    0 - 0
    Sporting Portugal - Rosenborg BK    1 - 0
    GROEP E :
    Celtic Glasgow - Lazio Roma    2 - 1
    Stade Rennes - CFR Cluj   0 - 1
    GROEP F :
    Arsenal - Vitoria Guimaraes   3 - 2
    Eintracht Frankfurt - Standard de Liège   2 - 1
    GROEP G :
    FC Porto - Glasgow Rangers    1 - 1
    BSC Young Boys - Feyenoord Rotterdam   2 - 0
    GROEP H :
    CSKA Moskou - Ferencvaros    0 - 1
    Loedogorets - Espanyol   0 - 1
    GROEP I :
    Saint-Etienne - FC Oleksandrija    1 - 1
    KAA Gent - VfL Wolfsburg   2 - 2
    GROEP J :
    AS Roma - Borussia Mönchengladbach    1 - 1
    Basaksehir - Wolfsberger AC    1 - 0
    GROEP K :
    Besiktas - Sporting Braga   1 - 2
    Bratislava - Wolverhampton    1 - 2
    GROEP L :
    AZ Alkmaar - FC Astana   6 - 0
    Partizan Belgrado - Manchester United   0 - 1

    Speeldag 4 : donderdag 7 november
    GROEP A :
    Apoel Nicosia - FK Qarabag   2 - 1
    Dudelange - Sevilla   2 - 5
    GROEP B :
    FC Kopenhagen - Dinamo Kiev   1 - 1
    FC Lugano - Malmö FF   0 - 0
    GROEP C :
    FC Basel - Getafe   2 - 1
    FK Kraznodar - Traobzonspor   3 - 1
    GROEP D :
    LASK Linz - PSV Eindhoven    4 - 1
    Rosenborg BK - Sporting Portugal   0 - 2
    GROEP E :
    Lazio Roma - Celtic Glasgow   1 - 2
    CFR Cluj - Stade Rennes    1 - 0
    GROEP F :
    Vitoria Guimaraes - Arsenal   1 - 1
    Standard de Liège - Eintracht Frankfurt   2 - 1
    GROEP G :
    Feyenoord Rotterdam - BSC Young Boys   1 - 1
    Glasgow Rangers - FC Porto
    GROEP H :
    Ferencvaros - CSKA Moskou   0 - 0
    Espanyol - Loedogorets   6 - 0
    GROEP I :
    VfL Wolfsburg - KAA Gent   1 - 3
    FC Oleksandrija - Saint-Etienne   2 - 2
    GROEP J :
    Borussia Mönchengladbach - AS Roma   2 - 1
    Wolfsberger AC - Basaksehir   0 - 3
    GROEP K :
    Sporting Braga - Besiktas   3 - 1
    Wolverhampton - Bratislava   1 - 0
    GROEP L :
    FC Astana - AZ Alkmaar   0 - 5
    Manchester United - Partizan Belgrado   3 - 0

    Speeldag 5 : donderdag 28 november
    GROEP A :
    Dudelange - Apoel Nicosia   0 - 2
    Sevilla - FK Qarabag   2 - 0
    GROEP B :
    Malmö FF - Dinamo Kiev   4 - 3
    FC Lugano - FC Kopenhagen   0 - 1
    GROEP C :
    Trabzonspor - Getafe   0 - 1
    FK Krasnodar - FC Basel   1 - 0
    GROEP D :
    Sporting Portugal - PSV Eindhoven   4 - 0
    Rosenborg BK - LASK Linz   1 - 2
    GROEP E :
    Celtic Glasgow - Stade Rennes   3 - 1
    Lazio Roma - RFC Cluj    1 - 0
    GROEP F :
    Arsenal - Eintracht Frankfurt   1 - 2
    Vitoria Guimaraes - Standard de Liège   1 - 1
    GROEP G :
    Feyenoord Rotterdam - Glasgow Rangers   2 - 2
    BSC Young Boys - FC Porto   1 - 2
    GROEP H :
    CSKA Moskou - Loedogorets    1 - 1
    Ferencvaros - Espanyol   2 - 2
    GROEP I :
    Saint-Etienne - KAA Gent    0 - 0
    FC Oleksandrija - VfL Wolfsburg   0 - 1
    GROEP J :
    Basaksehir - AS Roma   0 - 3
    Wolfsberger AC - Borussia Mönchengladbach   0 - 1
    GROEP K :
    Besiktas - Bratislava   2 - 1
    Sportig Braga - Wolverhampton   3 - 3
    GROEP L :
    FC Astana - Manchester United   2 - 1
    AZ Alkmaar - Partizan Belgrado   2 - 2

    Speeldag 6 : donderdag 12 december
    GROEP A :
    Apoel Nocisia - Sevilla   1 - 0
    FK Qarabag - Dudelange   1 - 1
    GROEP B :
    Dinamo Kiev - FC Lugano   1 - 1
    FC Kopenhagen - Malmö FF   0 - 1
    GROEP C :
    FC Basel - Trabzonspor   2 - 0
    Getafe - FK Krasnodar   3 - 0
    GROEP D :
    PSV Eindhoven - Rosenborg BK    1 - 1
    LASL Linz - Sporting Portugal   3 - 0
    GROEP E :
    Stade Rennes - Lazio Roma   2 - 0
    CFR Cluj - Celtic Glasgow   2 - 0
    GROEP F :
    Standard de Liège - Arsenal   2 - 2
    Eintracht Frankfurt - Vitoria Guimaraes   2 - 3
    GROEP G :
    FC Porto - Feyenoord Rotterdam   3 - 2
    Glasgow Rangers - BSC Young Boys   1 - 1
    GROEP H :
    Espanyol - CSKA Moskou   0 - 1
    Loedogorets - Ferencvaros   1 - 1
    GROEP I :
    KAA Gent - Oleksandrije   2 - 1
    VfL Wolfsburg - Saint-Etienne   1 - 0
    GROEP J :
    AS Roma - Wolfsberger AC   2 - 2
    Borussia Mönchengladbach - Basaksehir   1 - 2
    GROEP K :
    Wolverhampton - Bestiktas   4 - 0
    Bratislava - Sporting Braga   2 - 4
    GROEP L :
    Manchester United - AZ Alkmaar   4 - 0
    Partizan Belgrado - FC Astana   4 - 1

    EINDSTAND :
    GROEP A :
    1.  Sevilla     15
    2.  Apoel Nicosia     10
    3.  FK Qarabag     5
    4.  Dudelange     4
    GROEP B :
    1.  Malmö FF     11
    2.  FC KOpenhagen     9
    3.  Dinamo Kiev     7
    4.  FC Lugano     3
    GROEP C :
    1.  FC Basel     13
    2.  Getafe     12
    3.  FK Krasnodar     9
    4.  Trabzonspor     1
    GROEP D :
    1.  LASK Linz     13
    2.  Sporting Portugal     12
    3.  PSV Eindhoven     8
    4.  Rosenborg BK     1
    GROEP E :
    1.  Celtic Glasgow     13
    2.  CFR Cluj     12
    3.  Lazio Roma     6
    4.  Stade Rennes     4
    GROEP F :
    1.  Arsenal     11
    2.  Eintracht Frankfurt     9
    3.  Standard de Liège     8
    4.  Vitoria Guimaraes     5
    GROEP G :
    1.  FC Porto     10
    2.  Glasgow Rangers     9
    3.  BSC Young Boys     8
    4.  Feyenoord Rotterdam     5
    GROEP H :
    1.  Espanyol     11
    2.  Loedogorets     8
    3.  Ferencvaros     7
    4.  CSKA Moskou     5
    GROEP I :
    1.  KAA Gent     12
    2.  VfL Wolfsburg     11
    3.  Saint-Etienne     4
    4.  FC Oleksandrija     3
    GROEP J :
    1.  Basaksehir     10
    2.  AS Roma     9
    3.  Bor. Mönchengladbach     8
    4.  Wolfsberger AC     5
    GROEP K :
    1.  Sporting Braga     14
    2.  Wolverhampton     13
    3.  Brastislava     4
    4.  Besiktas     3
    GROEP L :
    1.  Manchester United     13
    2.  AZ Alkmaar     9
    3.  Partizan Belgrado     8
    4.  FC Astana     3

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    25-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kwalificatie Champions League - Europa League
    Champions League - Play Off's
    Terug 27 en 28 augustus
    Kraznodar - Olympiakos   1 - 2
    Rode Ster Belgrado - Young Boys Bern   1 - 1
    Rosenborg - Dinamo Zagreb   1 - 1
    Ajax Amsterdam - Apoel Nicosia    2 - 0
    Club Brugge - LASK Linz    2 - 1
    Slavia Praag - CFR Cluj   1 - 0

    Heen 20 en 21 augustus
    Apoel Nicosia - Ajax Amsterdam   0 - 0
    CFR Cluj - Slavia Praag   0 - 1
    LASK Linz - Club Brugge   0 - 1
    Dinamo Zagreb - Rosenborg   2 - 0
    Young Boys Bern - Rode Ster Belgrado   2 - 2
    Olympiakos - Kraznodar    4 - 0

    Champions League - Derde voorronde
    Terug 12 en 13 augustus
    Dinamo Kiev - Club Brugge   3 - 3
    Ajax Amsterdam - PAOK Saloniki    3 - 2
    Qarabag - Apoel   0 - 2
    Rosenborg - Maribor   3 - 1
    FC Kopenhagen - Rode Ster Belgrado    1 - 1 n.v. - pen   6 - 7
    Ferencvaros - Dinamo Zagreb   0 - 4
    LASK - FC Basel   3 - 1
    Olympiakos - Basaksehir   2 - 0
    Celtic Glasgow - CFR Cluj   3 - 4
    FC Porto - Kraznodar   2 - 3

    Heen 6-7 augustus
    Club Brugge - Dinamo Kiev   1 - 0
    PAOK Saloniki - Ajax Amsterdam   2 - 2
    Apoel - Qarabag   1 - 2
    Dinamo Zagreb - Ferencvaros   1 - 1
    Rode Ster Belgrado - FC Kopenhagen   1 - 1
    FK Kraznodar - FC Porto   0 - 1
    Basaksehir - Olympiakos    0 - 1
    FC Basel - LASK   1 - 2
    CFR Cluj - Celtic Glasgow    1 - 1
    Maribor - Rosenborg    1 - 3


    Champions League - Tweede voorronde ( enkel PSV - Nederland )
    Heen 24 juli - Terug 31 juli 2019
    PSV Eindhoven - FC Basel    3 - 2
    FC Basel - PSV Eindhoven    2 - 1


    Europa League - Play Off's
    Terug 29 augustus
    Antwerp - AZ Alkmaar   1 - 4 n.v.
    HNK Rijeka - KAA Gent   1 - 1
    Aopollon - PSV Eindhoven   0 - 4
    Hapoel Beer Sheva - Feyenoord Rotterdam   0 - 3
    Qarabag - Linfield   2 - 1
    Riga - FC Kopenhagen   1 - 0
    Bate Borisov - Astana   2 - 0
    PAOK Saloniki - Bratislava   3 - 2
    AIK - Celtic Glasgow   1 - 4
    Bnei Yehuda - Malmö FF   0 - 1
    Molde - Partizan Belgrado   1 - 1
    Zorja Loegansk - Espanyol   2 - 2
    Spartak Moskou - Sporting Braga  1 - 2
    Trabzonspor - AEK Athene   0 - 2
    Dudelange - Ararat   2 - 1 n.v. - pen  5 - 4
    Ferencvaros - Süduva   4 - 2
    Maribor - Loedogorets   2 - 2
    Eintracht Frankfurt - Strasbourg   3 - 0
    Glasgow Rangers - Legia Warschau   1 - 0
    Wolverhampton - Torino   2 - 1
    Guimaraes - Steua Boekarest   1 - 0

    Heen 22 augustus
    AZ Alkmaar - Antwerp   1 - 1
    KAA Gent - HNK Rijeka    2 - 1
    PSV Eindhoven - Apollon Limasol   3 - 0
    Feyenoord Rotterdam - Hapoel Beer Sheva   3 - 0
    Bratislava - PAOK Saloniki   1 - 0
    Süduva - Ferencvaros   0 - 0
    FC Kopenhagen - Riga   3 - 1
    Celtic Glasgow - AIK   2 - 0
    Ararat - Dudelange   2 - 1
    Loedogorets - Maribor   0 - 0
    Linfield - Qarabag   3 - 2
    Astana - Bate Borisov   3 - 0
    Torino - Wolverhampton    2 - 3
    Legia Warschau - Glasgow Rangers   0 - 0
    Steua Boekarest - Guimaraes   0 - 0
    AEK Athene - Trabzonspor   1 - 3
    Espanyol - Zorja Loegansk   3 - 1
    Partizan Belgrado - Molde   2 - 1
    Sporting Braga - Spartak Moskou   1 - 0
    Malmö FF - Bnei Yehuda   3 - 0
    Strasbourg - Eintracht Frankfurt   1 - 0


    Europa League - Derde voorronde ( enkel clubs uit België en Nederland )
    Heen 8 augustus
    AEK Larnaca - KAA Gent   1 - 1
    Antwerp - Viktoria Plzen    1 - 0
    FK Haugesund - PSV Eindhoven    0 - 1
    FK Marieoepol - AZ Alkmaar   0 - 0
    Feyenoord Rotterdam - Dinamo Tbilisi   4 - 0

    Terug 15 augustus
    KAA Gent - AEK Larnaca   1 - 0
    Viktoria Plzen - Antwerp   2 - 1 n.v.
    PSV Eindhoven - FK Haugesund   0 - 0
    AZ Alkmaar - FK Marieoepol   2 - 0
    Dinamo Tbilisi - Feyenoord Rotterdam   1 - 1


    Europa League - Tweede voorronde ( enkel clubs uit België en Nederland )
    Heen 25 juli
    FC Utrecht - HSK Zrinjski   1 - 1 
    AZ Alkmaar - BK Häcken    0 - 0 
    KAA Gent - FC Viitorul   6 - 3

    Terug 1 augustus
    HSK Zrinjski - FC Utrecht   2 - 1
    BK Häcken - AZ Alkmaar    0 - 3
    FC Viitorul - KAA Gent   2 - 1



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Champions League - Europa League
    24-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kalender Jupiler Pro League voetbalseizoen 2019-2020
    Kalender Jupiler Pro League - Seizoen 2019-2020

    SUPERCUP : 20 juli
    KRC Genk - KV Mechelen   3 - 0

    Speeldag 1 : weekend 28 juli
    KRC Genk - KV Kortrijk   2 - 1
    Cercle Brugge - Standard   0 - 2
    Sint-Truiden - Moeskroen   0 - 1
    Zulte Waregem - KV Mechelen    0 - 2
    Waasland-Beveren - Club Brugge    1 - 3
    Anderlecht - KV Oostende   1 - 2
    Charleroi - AA Gent    1 - 1
    Eupen - Antwerp    1 - 4

    Speeldag 2 : weekend 3 augustus
    Club Brugge - Sint-Truiden   6 - 0
    Standard - Zulte Waregem   4 - 0
    KV Kortrijk - Charleroi    1 - 1
    KV Oostende - Cercle Brugge    3 - 1
    KV Mechelen - KRC Genk    3 - 1
    AA Gent - Eupen   6 - 1
    Moeskroen - Anderlecht    0 - 0
    Antwerp - Waasland-Beveren    4 - 1

    Speeldag 3 : weekend 10 augustus
    Anderlecht - KV Mechelen   0 - 0
    KV Oostende - Club Brugge   0 - 2
    Cercle Brugge - KV Kortrijk   1 - 3
    Eupen - Waasland-Beveren    1 - 1
    RC Genk - Zulte Waregem    0 - 2
    Sint-Truiden - Standard   2 - 1
    Charleroi - Antwerp   2 - 1
    Moeskroen - AA Gent   2 - 1

    Speeldag 4 : weekend 17 augustus
    Club Brugge - Eupen    0 - 0
    KV Kortrijk - Anderlecht   4 - 2
    KV Mechelen - Cercle Brugge   3 - 1
    Waasland-Beveren - RC Genk   0 - 4
    Standard - Moeskroen    4 - 1
    Antwerp - Sint-Truiden   2 - 0
    AA Gent - KV Oostende   2 - 0
    Zulte Waregem - Charleroi   3 - 1

    Speeldag 5 : weekend 24 augustus
    RC Genk - Anderlecht   1 - 0
    Cercle Brugge - Waasland-Beveren   1 - 0
    Sint-Truiden - Zulte Waregem   0 - 0
    KV Oostende - KV Mechelen   2 - 1
    Standard - KV Kortrijk   2 - 1
    Moeskroen - Eupen   2 - 0
    Antwerp - AA Gent    3 - 2
    Charleroi - Club Brugge   0 - 0

    Speeldag 6 : weekend 31 augustus
    KV Mechelen - Moeskroen   2 - 2
    Eupen - Sint-Truiden   0 - 2
    KV Kortrijk - KV Oostende   2 - 2
    Waasland-Beveren - Charleroi    0 - 4
    Club Brugge - RC Genk   1 - 1
    Anderlecht - Standard   1 - 0
    Zulte Waregem - Antwerp    2 - 0
    AA Gent - Cercle Brugge    3 - 2

    Speeldag 7 : weekend 14 september
    Charleroi - RC Genk   2 - 1
    KV Oostende - Standard    1 - 4
    Sint-Truiden - Waasland-Beveren   1 - 1
    Eupen - Zulte Waregem    1 - 1
    Cercle Brugge - Club Brugge    0 - 2
    Anderlecht - Antwerp    1 - 2
    AA Gent - KV Mechelen   3 - 0
    Moeskroen - KV Kortrijk   2 - 0

    Speeldag 8 : weekend 21 september
    KV Kortrijk - KV Mechelen   2 - 3
    Charleroi - Sint-Truiden    0 - 3
    Antwerp - Cercle Brugge   3 - 1
    Waasland-Beveren - Moeskroen    1 - 1
    RC Genk - KV Oostende    3 - 1
    Standard - Eupen   3 - 0
    Club Brugge - Anderlecht    2 - 1
    Zulte Waregem - AA Gent    2 - 2

    Speeldag 9 : weekend 28 september
    KV Mechelen - Club Brugge   0 - 5
    Cercle Brugge - Eupen   1 - 2
    AA Gent - KV Kortrijk   2 - 0
    Moeskroen - Zulte Waregem   2 - 2
    Sint-Truiden - RC Genk    3 - 3
    Anderlecht - Waasland-Beveren   0 - 0
    Standard - Charleroi   1 - 1
    KV Oostende - Antwerp     1 - 1

    Speeldag 10 : weekend 5 oktober
    Charleroi - Anderlecht   1 - 2
    Eupen - KV Mechelen   0 - 2
    Zulte Waregem - Cercle Brugge   6 - 0
    Waasland-Beveren - KV Oostende   3 - 1
    KV Kortrijk - Sint-Truiden    4 - 0
    Club Brugge - AA Gent   4 - 0
    Antwerp - Standard   2 - 2
    RC Genk - Moeskroen   2 - 1

    Speeldag 11 : weekend 19 oktober
    Moeskroen - Club Brugge    0 - 1
    Standard - RC Genk    1 - 0
    KV Oostende - Eupen     2 - 3
    KV Kortrijk - Zulte Waregem    2 - 0
    AA Gent - Waasland-Beveren    2 - 0
    KV Mechelen - Antwerp    3 - 1
    Anderlecht - Sint-Truiden    4 - 1
    Cercle Brugge - Charleroi    0 - 3

    Speeldag 12 : weekend 26 oktober
    Eupen - Anderlecht   0 - 0
    Charleroi - Moeskroen    1 - 0
    Antwerp - KV Kortrijk    3 - 1
    Zulte Waregem - KV Oostende    2 - 0
    RC Genk - Cercle Brugge    1 - 0
    Club Brugge - Standard    1 - 1
    Sint-Truiden - AA Gent   0 - 0
    Waasland-Beveren - KV Mechelen    1 - 3

    Speeldag 13 : midweek 29, 30 en 31 oktober
    KV Kortrijk - Eupen   1 - 2
    Cercle Brugge - Moeskroen    2 - 2
    KV Oostende - Charleroi   0 - 1
    Zulte Waregem - Club Brugge   0 - 2
    KV Mechelen - Sint-Truiden    1 - 2
    Standard - Waasland-Beveren    2 - 0
    RC Genk - Antwerp    2 - 2
    Anderlecht - AA Gent   3 - 3

    Speeldag 14 : weekend 2 november
    Eupen - RC Genk   2 - 0
    Waasland-Beveren - Zulte Waregem    1 - 2
    Moeskroen - Antwerp   3 - 1
    Sint-Truiden - KV Oostende   1 - 0
    Club Brugge - KV Kortrijk    3 - 0
    Anderlecht - Cercle Brugge   2 - 1
    AA Gent - Standard   3 - 1
    KV Mechelen - Charleroi    2 - 2

    Speeldag 15 : weekend 9 november
    Zulte Waregem - Anderlecht    1 - 2
    Charleroi - Eupen   1 - 0
    Cercle Brugge - Sint-Truiden    2 - 1
    KV Kortrijk - Waasland-Beveren    1 - 3
    KV Oostende - Moeskroen    2 - 2
    Antwerp - Club Brugge    2 - 1
    RC Genk - AA Gent     0 - 2
    Standard - KV Mechelen   1 - 2

    Speeldag 16 : weekend 23 november
    Club Brugge - KV Oostende   2 - 0
    Eupen - Standard     1 - 2
    Waasland-Beveren - Cercle Brugge   1 - 1
    KV Mechelen - Zulte Waregem    0 - 2
    Moeskroen - RC Genk   2 - 2
    AA Gent - Antwerp   1 - 1
    Anderlecht - KV Kortrijk    0 - 0
    Sint-Truiden - Charleroi   1 - 3

    Speeldag 17 : weekend 30 november
    Antwerp - KV Mechelen    1 - 0
    Club Brugge - Moeskroen    1 - 0
    Charleroi - Waasland-Beveren    2 - 0
    Zulte Waregem - Eupen    1 - 0
    RC Genk - Sint-Truiden   1 - 2
    KV Oostende - Anderlecht    3 - 2
    Standard - Cercle Brugge    2 - 1
    KV Kortrijk - AA Gent    0 - 2

    Speeldag 18 : weekend 7 december
    Waasland-Beveren - Antwerp   0 - 4
    KV Mechelen - KV Kortrijk   1 - 1
    Cercle Brugge - RC Genk    1 - 2
    AA Gent - Zulte Waregem    2 - 0
    Sint-Truiden - Club Brugge     1 - 2
    Moeskroen - Standard    2 - 2
    Anderlecht - Charleroi   0 - 0
    Eupen - KV Oostende    1 - 0

    Speeldag 19 : weekend 14 december
    KV Kortrijk - Moeskroen   1 - 2
    Antwerp - Eupen   1 - 0
    Charleroi - Cercle Brugge    3 - 0
    Zulte Waregem - Sint-Truiden   5 - 1
    RC Genk - Waasland-Beveren    4 - 1
    Standard - Anderlecht    1 - 1
    Club Brugge - KV Mechelen   3 - 0
    KV Oostende - AA Gent    2 - 1

    Speeldag 20 : weekend 21 december
    KV Mechelen - KV Oostende   1 - 0
    Moeskroen - Charleroi   1 - 1
    Cercle Brugge - Zulte Waregem   2 - 0
    Eupen - KV Kortrijk    1 - 2
    Waasland-Beveren - Standard   2 - 1
    AA Gent - Club Brugge   1 - 1
    Sint-Truiden - Antwerp   1 - 1
    Anderlecht - RC Genk   2 - 0

    Speeldag 21 : midweek 26 en 27 december
    RC Genk - Eupen   2 - 1
    Waasland-Beveren - Sint-Truiden   1 - 0
    KV Kortrijk - Cercle Brugge   1 - 0
    Moeskroen - KV Mechelen    1 - 2
    Club Brugge - Zulte Waregem   4 - 0
    Standard - AA Gent   0 - 1
    Charleroi - KV Oostende   5 - 0
    Antwerp - Anderlecht    0 - 0

    Winterstop

    Speeldag 22 : weekend 18 januari
    KV Mechelen - Standard    2 - 3
    Eupen - Charleroi   1 - 1
    KV Oostende - Waasland-Beveren   0 - 1
    Sint-Truiden - KV Kortrijk   2 - 0
    AA Gent - Moeskroen   3 - 1
    Cercle Brugge - Antwerp   1 - 2
    Anderlecht - Club Brugge   1 - 2
    Zulte Waregem - RC Genk   0 - 3

    Speeldag 23 : weekend 25 januari
    Standard - KV Oostende   2 - 1
    Charleroi - KV Mechelen   2 - 1
    Waasland-Beveren - Eupen   0 - 1
    Moeskroen - Sint-Truiden    1 - 3
    AA Gent - RC Genk   4 - 1
    Cercle Brugge - Anderlecht   1 - 2
    KV Kortrijk - Club Brugge   2 - 2
    Antwerp - Zulte Waregem   2 - 1

    Speeldag 24 : weekend 1 februari
    KV Kortrijk - Standard   3 - 1
    RC Genk - Charleroi   1 - 0
    Eupen - Cercle Brugge   1 - 0
    KV Oostende - Sint-Truiden   1 - 0
    KV Mechelen - AA Gent   0 - 3
    Club Brugge - Antwerp   1 - 0
    Anderlecht - Moeskroen   1 - 0
    Zulte Waregem - Waasland-Beveren   5 - 0

    Speeldag 25 : weekend 8 februari
    AA Gent - Anderlecht    1 - 1
    Charleroi - Zulte Waregem   4 - 0
    Cercle Brugge - KV Mechelen   3 - 2
    Sint-Truiden - Eupen   5 - 2
    Moeskroen - KV Oostende   3 - 1
    Standard - Club Brugge   0 - 0
    Waasland-Beveren - KV Kortrijk   1 - 2
    Antwerp - RC Genk    1 - 1

    Speeldag 26 : weekend 15 februari
    Eupen - AA Gent   2 - 3
    Club Brugge - Waasland-Beveren   2 - 1
    Sint-Truiden - Cercle Brugge   0 - 1
    KV Oostende - KV Kortrijk    0 - 3
    KV Mechelen - Anderlecht    2 - 0
    Antwerp - Charleroi   1 - 1
    RC Genk - Standard   1 - 3
    Zulte Waregem - Moeskroen  1 - 2

    Speeldag 27 : weekend 22 februari
    KV Kortrijk - RC Genk   0 - 1
    Standard - Antwerp    1 - 0
    KV Oostende - Zulte Waregem   1 - 1
    Moeskroen - Cercle Brugge   0 - 1
    KV Mechelen - Waasland-Beveren   4 - 0
    Club Brugge - Charleroi   1 - 0
    Anderlecht - Eupen   6 - 1
    AA Gent - Sint-Truiden   4 - 1

    Speeldag 28 : weekend 29 februari
    Sint-Truiden - KV Mechelen   0 - 3
    Waasland-Beveren - Anderlecht    0 - 3
    Eupen - Moeskroen     2 - 1
    Zulte Waregem - KV Kortrijk   2 - 2
    Antwerp - KV Oostende   3 - 1
    RC Genk - Club Brugge   1 - 2
    Charleroi - Standard   2 - 0
    Cercle Brugge - AA Gent   1 - 0

    Speeldag 29 : weekend 7 maart
    KV Mechelen - Eupen    1 - 1
    Anderlecht - Zulte Waregem   7 - 0
    AA Gent - Charleroi    1 - 4
    Club Brugge - Cercle Brugge     2 - 1
    Moeskroen - Waasland-Beveren    1 - 0
    KV Oostende - RC Genk    2 - 4
    KV Kortrijk - Antwerp   0 - 1
    Standard - Sint-Truiden    0 - 0

    Speeldag 30 : weekend 15 maart     AFGELAST 
    Zulte Waregem - Standard
    Waasland-Beveren - AA Gent
    RC Genk - KV Mechelen
    Antwerp - Moeskroen
    Sint-Truiden - Anderlecht
    Charleroi - KV Kortrijk
    Cercle Brugge - KV Oostende
    Eupen - Club Brugge

    De competitie werd na 29 speeldagen en zonder play-offs stopgezet omwille van het coronavirus
    Kampioen : Club Brugge
    Bekerwinnaar : Antwerp
    Champions League : Club Brugge
    Voorronde Champions League : KAA Gent
    Europa League : Antwerp
    Voorronde Europa League : Charleroi en Standard
    Degradatie : Geen
    Promotie : Oud-Heverlee Leuven en Beerschot
    Topschutter : Dieumerci Mbokani - Antwerp - 18 goals



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    Categorie:Voetbal nationaal
    20-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kalender Eredivisie Nederland seizoen 2019-2020
    Kalender Eredivisie Nederland - Seizoen 2019-2020

    Johan Cruijff schaal : 27 juli
    Ajax - PSV   2 - 0

    Speeldag 1 : weekend 3 augustus
    PEC Zwolle - Willem II   1 - 3
    Vitesse - Ajax   2 - 2
    FC Emmen - FC Groningen    0 - 1
    FC Twente - PSV    1 - 1
    VVV-Venlo - RKC Waalwijk    3 - 1
    Heracles Almelo - Heerenveen   0 - 4
    Feyenoord - Sparta Rotterdam    2 - 2
    ADO Den Haag - FC Utrecht    2 - 4
    AZ - Fortuna Sittard    4 - 0

    Speeldag 2 : weekend 10 augustus
    Sparta Rotterdam - VVV-Venlo   4 - 1
    FC Groningen - FC Twente   1 - 3
    Ajax - FC Emmen   5 - 0
    Willem II - Vitesse    0 - 2
    Fortuna Sittard - Heracles Almelo   1 - 1
    Heerenveen - Feyenoord   1 - 1
    RKC Waalwijk - AZ   0 - 2
    FC Utrecht - PEC Zwolle   3 - 1
    PSV - ADO Den Haag   3 - 1

    Speeldag 3 : weekend 17 augustus
    Vitesse - PEC Zwolle   3 - 0
    VVV-Venlo - Ajax   1 - 4
    ADO Den Haag - Sparta Rotterdam   1 - 2
    FC Emmen - Heerenveen   2 - 0
    Fortuna Sittard - Willem II   2 - 3
    FC Twente - RKC Waalwijk   3 - 3
    Feyenoord - FC Utrecht   1 - 1
    AZ - FC Groningen   0 - 0
    Heracles Almelo - PSV     0 - 2

    Speeldag 4 : weekend 24 augustus
    Willem II - FC Emmen   2 - 1
    Heracles Almelo - Vitesse   1 - 1
    Heerenveen - FC Twente   0 - 0
    RKC Waalwijk - ADO Den Haag   0 - 3
    FC Utrecht - VVV-Venlo   1 - 2
    PEC Zwolle - Sparta Rotterdam   2 - 2
    PSV - FC Groningen    3 - 1
    Ajax - Fortuna Sittard   5 - 0
    Feyenoord - AZ     0 - 3

    Speeldag 5 : weekend 31 augustus
    FC Emmen - PEC Zwolle   1 - 3
    Heerenveen - Fortuna Sittard   1 - 1
    FC Groningen - Heracles Almelo   1 - 2
    ADO Den Haag - VVV-Venlo    1 - 0
    FC Twente - FC Utrecht   3 - 1
    Sparta Rotterdam - Ajax   1 - 4
    Willem II - Feyenoord   0 - 1
    Vitesse - AZ    2 - 1
    RKC Waalwijk - PSV   1 - 3

    Speeldag 6 : weekend 14 september
    Ajax - Heerenveen   4 - 1
    AZ - Sparta Rotterdam   5 - 1
    VVV-Venlo - FC Groningen    2 - 1
    PSV - Vitesse   5 - 0
    FC Utrecht - FC Emmen    3 - 1
    PEC Zwolle - RKC Waalwijk   6 - 2
    Feyenoord - ADO Den Haag    3 - 2
    Heracles Almelo - Willem II   4 - 1
    Fortuna Sittard - FC Twente   2 - 3

    Speeldag 7 : weekend 21 september
    FC Twente - Heracles Almelo   2 - 3
    Sparta Rotterdam - RKC Waalwijk    4 - 0
    FC Groningen - PEC Zwolle   2 - 0
    Willem II - VVV-Venlo   1 - 0
    Vitesse - Fortuna Sittard    4 - 2
    Heerenveen - FC Utrecht   1 - 1
    FC Emmen - Feyenoord   3 - 3
    PSV - Ajax   1 - 1
    ADO Den Haag - AZ   0 - 1

    Speeldag 8 : weekend 28 september
    FC Emmen - ADO Den Haag   3 - 0
    VVV-Venlo - Heerenveen   0 - 3
    Ajax - FC Groningen   2 - 0
    Fortuna Sittard - Sparta Rotterdam   0 - 0
    RKC Waalwijk - Vitesse    1 - 2
    PEC Zwolle - PSV   0 - 4
    FC Utrecht - Willem II    2 - 0
    Feyenoord - FC Twente   5 - 1
    AZ - Heracles Almelo    2 - 0

    Speeldag 9 : weekend 5 oktober
    FC Groningen - RKC Waalwijk   3 - 0
    Heracles Almelo - FC Emmen   2 - 0
    Vitesse - FC Utrecht   2 - 1
    Sparta Rotterdam - FC Twente   2 - 1
    Heerenveen - PEC Zwolle    1 - 0
    ADO Den Haag - Ajax   0 - 2
    Fortuna Sittard - Feyenoord   4 - 2
    PSV - VVV-Venlo   4 - 1
    Willem II - AZ    1 - 1

    Speeldag 10 : weekend 19 oktober
    RKC Waalwijk - Ajax   1 - 2
    AZ - Heerenveen   2 - 4
    FC Twente - Willem II    0 - 1
    FC Utrecht - PSV    3 - 0
    VVV-Venlo - Vitesse    0 - 4
    PEC Zwolle - ADO Den Haag   3 - 1
    FC Groningen - Sparta Rotterdam    2 - 0
    FC Emmen - Fortuna Sittard   2 - 1
    Feyenoord - Heracles Almelo    1 - 1

    Speeldag 11 : weekend 26 oktober
    FC Twente - FC Emmen    4 - 1
    Willem II - RKC Waalwijk    2 - 1
    Vitesse - ADO Den Haag    0 - 2
    Fortuna Sittard - VVV-Venlo    4 - 1
    Heracles Almelo - PEC Zwolle    4 - 0
    Heerenveen - FC Groningen    1 - 1
    PSV - AZ    0 - 4
    Sparta Rotterdam - FC Utrecht   1 - 2
    Ajax - Feyenoord   4 - 0

    Speeldag 12 : weekend 2 november
    PEC Zwolle - Ajax    2 - 4
    RKC Waalwijk - Heracles Almelo    2 - 0
    Sparta Rotterdam - PSV    2 - 2
    AZ - FC Twente    3 - 0
    FC Emmen - Vitesse    2 - 1
    VVV-Venlo - Feyenoord   0 - 3
    FC Utrecht - Fortuna Sittard   6 - 0
    FC Groningen - Willem II    2 - 0
    ADO Den Haag - Heerenveen   1 - 1

    Speeldag 13 : weekend 9 november
    Vitesse - FC Groningen    1 - 2
    Heerenveen - Sparta Rotterdam   2 - 1
    Fortuna Sittard - ADO Den Haag    1 - 0
    Heracles Almelo - VVV-Venlo    6 - 1
    Ajax - FC Utrecht    4 - 0
    Willem II - PSV    2 - 1
    FC Twente - PEC Zwolle    2 - 1
    Feyenoord - RKC Waalwijk   3 - 2
    AZ - FC Emmen   3 - 0

    Speeldag 14 : weekend 23 november
    FC Utrecht - AZ    0 - 3
    Ajax - Heracles Almelo    4 - 1
    PEC Zwolle - Fortuna Sittard     3 - 1
    ADO Den Haag - Willem II   3 - 3
    FC Groningen - Feyenoord   1 - 1
    PSV - Heerenveen    2 - 1
    RKC Waalwijk - FC Emmen    1 - 1
    Sparta Rotterdam - Vitesse   2 - 0
    VVV-Venlo - FC Twente   2 - 1

    Speeldag 15 : weekend 30 november
    Heerenveen - Vitesse   3 - 2
    Willem II - Sparta Rotterdam   4 - 0
    Fortuna Sittard - FC Groningen    1 - 0
    Heracles Almelo - ADO Den Haag    4 - 0
    FC Twente - Ajax   2 - 5
    FC Utrecht - RKC Waalwijk   0 - 1
    Feyenoord - PEC Zwolle   1 - 0
    AZ - VVV-Venlo   1 - 0
    FC Emmen - PSV    1 - 1

    Speeldag 16 : weekend 7 december
    Ajax - Willem II    0 - 2
    ADO Den Haag - FC Twente   0 - 0
    PSV - Fortuna Sittard    5 - 0
    VVV-Venlo - FC Emmen    2 - 0
    PEC Zwolle - AZ    0 - 3
    Vitesse - Feyenoord   0 - 0
    FC Groningen - FC Utrecht   0 - 1
    RKC Waalwijk - Heerenveen   1 - 3
    Sparta Rotterdam - Heracles Almelo   0 - 0

    Speeldag 17 : weekend 14 december
    Heerenveen - Willem II    1 - 2
    ADO Den Haag - FC Groningen    1 - 1
    VVV-Venlo - PEC Zwolle    1 - 2
    Fortuna Sittard - RKC Waalwijk   3 - 2
    FC Twente - Vitesse    0 - 3
    FC Emmen - Sparta Rotterdam    2 - 0
    Feyenoord - PSV    3 - 1
    AZ - Ajax   1 - 0
    Heracles Almelo - FC Utrecht   1 - 3

    Speeldag 18 : weekend 21 december
    RKC Waalwijk - FC Twente    3 - 0
    Heerenveen - Heracles Almelo   1 - 1
    Sparta Rotterdam - AZ   3 - 0
    PSV - PEC Zwolle   4 - 1
    Willem II - Fortuna Sittard   0 - 0
    Ajax - ADO Den Haag   6 - 1
    FC Utrecht - Feyenoord    1 - 2
    FC Groningen - FC Emmen   2 - 0
    Vitesse - VVV-Venlo    3 - 0

    Winterstop

    Speeldag 19 : weekend 18 januari
    PEC Zwolle - FC Utrecht    3 - 3
    Fortuna Sittard - Vitesse   1 - 3
    FC Twente - FC Groningen   0 - 0
    Feyenoord - Heerenveen   3 - 1
    AZ - Willem II   1 - 3
    VVV-Venlo - PSV   1 - 1
    Ajax - Sparta Rotterdam   2 - 1
    FC Emmen - Heracles Almelo    1 - 0
    ADO Den Haag - RKC Waalwijk   2 - 0

    Speeldag 20 : weekend 25 januari
    FC Utrecht - ADO Den Haag   4 - 0
    Heerenveen - AZ    1 - 2
    Heracles Almelo - Feyenoord     2 - 3
    RKC Waalwijk - VVV-Venlo   1 - 2
    Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard   1 - 1
    Vitesse - FC Emmen    1 - 1
    FC Groningen - Ajax   2 - 1
    Willem II - PEC Zwolle    0 - 0
    PSV - FC Twente   1 - 1

    Speeldag 21 : weekend 1 februari
    AZ - RKC Waalwijk   4 - 0
    ADO Den Haag - Vitesse   0 - 0
    Feyenoord - FC Emmen   3 - 0
    FC Twente - Sparta Rotterdam   2 - 0
    PEC Zwolle - FC Groningen   1 - 0
    Willem II - Heracles Almelo   1 - 0
    Fortuna Sittard - Heerenveen   2 - 1
    VVV-Venlo - FC Utrecht   1 - 1
    Ajax - PSV   1 - 0

    Speeldag 22 : weekend 8 februari
    Heracles Almelo - Fortuna Sittard   2 - 0
    FC Groningen - Vitesse   1 - 0
    PSV - Willem II   3 - 0
    Heerenveen - VVV-Venlo   1 - 1
    RKC Waalwijk - PEC Zwolle   0 - 0
    FC Emmen - FC Twente   AFG
    Sparta Rotterdam - ADO Den Haag   AFG
    FC Utrecht - Ajax   AFG
    AZ - Feyenoord   AFG

    Speeldag 23 : weekend 15 februari
    VVV-Venlo - Heracles Almelo   1 - 0
    FC Twente - AZ     2 - 0
    ADO Den Haag - PSV   0 - 3
    Fortuna Sittard - FC Emmen    0 - 0
    Vitesse - Heerenveen   4 - 2
    Ajax - RKC Waalwijk   3 - 0
    Sparta Rotterdam - FC Groningen   1 - 2
    PEC Zwolle - Feyenoord   3 - 4
    Willem II - FC Utrecht    1 - 1

    Speeldag 24 : weekend 22 februari
    RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam   0 - 1
    FC Emmen - Willem II   4 - 2
    Feyenoord - Fortuna Sittard   2 - 1
    Heerenveen - ADO Den Haag   2 - 2
    FC Groningen - VVV-Venlo   0 - 1
    FC Utrecht - FC Twente   2 - 1
    Vitesse - PSV   1 - 2
    AZ - PEC Zwolle   2 - 0
    Heracles Almelo - Ajax   1 - 0

    Speeldag 25 : weekend 28 februari
    Willem II - FC Groningen   3 - 1
    ADO Den Haag - Heracles Almelo   0 - 0
    VVV-Venlo - Fortuna Sittard   0 - 0
    PEC Zwolle - Vitesse    4 - 3
    FC Twente - Heerenveen   2 - 3
    RKC Waalwijk - FC Utrecht   2 - 1
    PSV - Feyenoord    1 - 1
    Sparta Rotterdam - FC Emmen   5 - 1
    Ajax - AZ    0 - 2

    Speeldag 26 : weekend 7 maart
    Fortuna Sittard - PEC Zwolle   1 - 1
    AZ - ADO Den Haag    4 - 0
    Vitesse - FC Twente   1 - 0
    FC Emmen - VVV-Venlo   3 - 0
    Heerenveen - Ajax    1 - 3
    FC Utrecht - Sparta Rotterdam   5 - 1
    Feyenoord - Willem II   2 - 0
    Heracles Almelo - RKC Waalwijk   4 - 2
    FC Groningen - PSV   0 - 1

    Vanwege de uitbraak van het coronavirus zijn alle competitieduels vanaf speeldag 27 
    afgelast en werd de competitie stopgezet.


    Voorronde Champions League : Ajax en AZ
    Europa League : Feyenoord
    Voorronde Europa League : PSV en Willem II
    Geen degradatie en geen promotie




    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Eredivisie Nederland
    19-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SKS Skûtsjesilen
    Wat is Skûtsjesilen?

    Skûtsjesilen is het jaarlijks terugkerende evenement in Fryslan waarin binnen twee verenigingen, de Iepen Fryske Kampioenskippen en de Sintrale Kommisje Skûtsjesilen, wedstrijden met skûtsjes worden georganiseerd. Skûtsjes zijn van origine oude zeilende vrachtschepen, waarmee ook al vroeger met vracht om het snelst werd gevaren. Immers tijd was ook toen al geld.

    Sinds halverwege vorige eeuw werden er al wedstrijden voor deze "skûten" georganiseerd, voornamelijk door plaatselijke kasteleins en zeilverenigingen. De horecazaken voor de omzet en de verenigingen voor de sport.

    De prijzen die men in die tijd konden winnen waren niet mis. Voor één wedstrijd kon men, als men won, wel een week inkomen winnen. Alles werd dan ook uit de kast gehaald. Zeilen getaand, de huisraad en servies van de vrouw op de kant om gewicht te besparen. Het servies zou immers toch sneuvelen als het gangboord diep in het water lag.

    Bij het "moderne" skûtsjesilen gaat het niet meer om geld maar om onvergankelijke roem waarvoor alles uit de kast word gehaald. Schepen worden verlengd en van onderen geplamuurd, masten verhoogd, tuigen vergroot en alles moet zo licht mogelijk. Dit alles wel tussen de geldende regels, want alles wordt gecontroleerd.

    Gedurende de drie weken skûtsje silen staat Fryslan op de kop, de sport trekt steeds meer belangstelling, ook van buiten Friesland. Waar het circus afmeert ontstaat er een waar volksfeest. Tijdens de wedstrijden is het een en al sensatie, waarbij de meeste schippers natuurlijk op de wal staan.

    Westfries Business Sailing heeft verschillende arrangementen ontwikkeld waarbij u eens mee kunt zeilen op een machtig imposant schip. Ook kunt u met een van onze schepen het SKS skûtsjesilen van dichtbij meemaken, in een sfeer waarover uw relaties nog lang zullen napraten.  


     
    De rivaliteit tussen de Sneker en de Grouster skûtsjesilers beperkt zich niet tot de zomer want
    ook in de wintermaanden zoeken de partijen elkaar op. 

    Sintrale Kommisje Skûtsjesilen

    Het SKS kampioenschap stond ook in 2020 en 2021 gepland maar het werd voor het eerst in de 
     rijke historie van de SKS afgelast vanwege de coronacrisis.

    zaterdag 18 juli - Grou 
    maandag 20 juli - De Veenhoop 
    dinsdag 21 juli - Earnewald  
    woensdag 22 juli - Terherne  
    donderdag 23 juli - Langweer  
    vrijdag 24 juli - Elahuizen  
    zaterdag 25 juli - Stavoren  
    maandag 27 juli - Woudsend  
    woensdag 29 juli - Lemmer  
    donderdag 30 juli - Lemmer  
    vrijdag 31 juli - Sneek

    Lemmer won de editie van 2022,
    Grou won de edities in 2019, 2018, 2017, 2015 en 2014. Sneek won in 2016.

    Sintrale Kommisje Skûtsjesilen

    Info en foto's :  www.skutsjesilen.nl

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (33 Stemmen)
    Categorie:info
    03-11-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Erelijst Gouden Schoenen

    Hier ziet u de erelijst met alle " GOUDEN SCHOENEN "


    1954: Rik Coppens (Beerschot)
    1955: Fons Van Brandt (Lierse)
    1956: Vic Mees (Antwerp)
    1957: Jef Jurion (Anderlecht)
    1958: Roland Storme (AA Gent)
    1959: Lucien Olieslagers (Lierse)
    1960: Paul Van Himst (Anderlecht)
    1961: Paul Van Himst (Anderlecht)
    1962: Jef Jurion (Anderlecht)
    1963: Jean Nicolay (Standard)
    1964: Wilfried Puis (Anderlecht)
    1965: Paul Van Himst (Anderlecht)
    1966: Wilfried Van Moer (Antwerp)
    1967: Fernand Boone (Club Brugge)
    1968: Odilon Polleunis (Sint-Truiden)
    1969: Wilfried Van Moer (Standard)
    1970: Wilfried Van Moer (Standard)
    1971: Erwin Vandendaele (Club Brugge)
    1972: Christian Piot (Standard)
    1973: Maurice Martens (Racing White)
    1974: Paul Van Himst (Anderlecht)
    1975: Johan Boskamp (RWD Molenbeek)
    1976: Robby Rensenbrink (Ned/Anderlecht)
    1977: Julien Cools (Club Brugge)
    1978: Jean-Marie Pfaff (Beveren)
    1979: Jean Janssens (Beveren)
    1980: Jan Ceulemans (Club Brugge)
    1981: Erwin Vandenbergh (Lierse)
    1982: Eric Gerets (Standard)
    1983: Frank Vercauteren (Anderlecht)
    1984: Enzo Scifo (Anderlecht)
    1985: Jan Ceulemans (Club Brugge)
    1986: Jan Ceulemans (Club Brugge)
    1987: Michel Preud'homme (KV Mechelen)
    1988: Lei Clijsters (KV Mechelen)
    1989: Michel Preud'homme (KV Mechelen)
    1990: Franky Van der Elst (Club Brugge)
    1991: Marc Degryse (Anderlecht)
    1992: Philippe Albert (Anderlecht)
    1993: Pär Zetterberg (Zwe/Charleroi-Anderlecht)
    1994: Gilles De Bilde (Eendracht Aalst)
    1995: Paul Okon (Aus/Club Brugge)
    1996: Franky Van der Elst (Club Brugge)
    1997: Pär Zetterberg (Zwe/Anderlecht)
    1998: Branko Strupar (Racing Genk)
    1999: Lorenzo Staelens (Anderlecht)
    2000: Jan Köller (Tsj/Anderlecht)
    2001: Wesley Sonck (Racing Genk)
    2002: Timmy Simons (Club Brugge)
    2003: Aruna Dindane (Ivo/Anderlecht)
    2004: Vincent Kompany (Anderlecht)
    2005: Sergio Conceiçao (Por/Standard)
    2006: Mbark Boussoufa (Mar/AA Gent-Anderlecht)
    2007: Steven Defour (Standard)
    2008: Axel Witsel (Standard)
    2009: Milan Jovanovic (Servië/Standard)
    2010: Mbark Boussoufa (Mar/Anderlecht)
    2011: Matias Suarez (Arg/Anderlecht)
    2012: Dieumerci Mbokani (Zaïre/Anderlecht)
      
    2013: Thorgan Hazard (Zulte Waregem) 
    2014: Dennis Praet (Anderlecht) 
    2015: Sven Kums (AA Gent) 
    2016: José Izquierdo (Colombia/Club Brugge)
     
    2017: Ruud Vormer (Nederland/Club Brugge) 
    2018 : Hans Vanaken (Club Brugge) 
    2019: Hans Vanaken (Club Brugge) 
    2020 : Lior Refaelov (Antwerp) 
    2021 : Paul Onuachu (KRC Genk) 
    2022 : Simon Mignolet (Club Brugge)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (29 Stemmen)
    Categorie:info
    02-11-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2019 : Eli Iserbyt wint Koppenbergcross (foto's)
    Eli Iserbyt schrijft Koppenbergcross op zijn naam
    Wie de Koppenbergcross wint moet uit het juiste hout gesneden zijn.
    Amper vijf dagen nadat 'de kleine van Bavikhove' de Superprestige van Gavere op zijn naam schreef,
    won Eli Iserbyt nu ook de Koppenbergcross op Allerheiligen 2019.
    Geniet van de fotoreportage .....


















    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:foto's
    01-11-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Koppenbergcross 2019 - Erelijst winnaars
















    Erelijst winnaars Koppenbercross
    In 1988 werd de Koppenbergcross, op de bekende bult van Melden, voor het eerst gereden.
    In 1999 werd hij twee keer gereden, een eerste keer in januari en een tweede keer op 1 november.
    In 1993, 1994 en 1995 was er geen editie. In 2020 was er de coronaeditie zonder publiek.
    Sven Nys is met zijn negen overwinningen de koploper.
    Dit is de lijst met alle winnaars :
    1988 : Rudy Thielemans
    1989 : Rudy Thielemans
    1990 : Chris David
    1991 : Peter Van Den Abeele 
    1992 : Pavel Camdra
    1996 : Mario Lammens
    1997 : Peter Van Den Abeele
    1998 : Bart Wellens
    1999 : Peter Van Den Abeele
    1999 : Mario De Clercq
    2000 : Mario De Clercq
    2001 : Sven Nys
    2002 : Richard Groenendaal
    2003 : Bart Wellens
    2004 : Sven Nys
    2005 : Sven Nys
    2006 : Sven Nys
    2007 : Sven Nys
    2008 : Sven Nys
    2009 : Sven Nys
    2010 : Sven Nys
    2011 : Kevin Pauwels
    2012 : Sven Nys
    2013 : Tom Meeusen
    2014 : Wout Van Aert
    2015 : Wout Van Aert
    2016 : Wout Van Aert
    2017 : Mathieu van der Poel
    2018 : Toon Aerts
    2019 : Eli Iserbyt
    2020 : Eli Iserbyt



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:foto's



    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Hoofdpunten blog mijnpronostiek
  • WELKOM bij 'Mijn Pronostiek'
  • Reglement
  • SPEELDAG 21 : LIJST 1 en 2
  • SPEELDAG 21 : LIJST 3 en 4
  • SPEELDAG 21 : LIJST 5 en 6


    WK 2022:  
    Bekijk nog eens alle resultaten van het WK in Qatar
    door op onderstaande afbeelding te klikken.

    Foto


    EURO 2021
    Bekijk nog eens alle
    resultaten van
    EURO 2021 door op 
    onderstaande afbeelding
    te klikken.

    Foto


    Foto

    Op zondag 2 april rijdt het profpeloton de Ronde van Vlaanderen!
    De beste renners strijden dan voor de titel van de meest prestigieuze
    Belgische eendagswedstrijd. Oudenaarde is opnieuw de fiere aankomststad
    van Vlaanderens Mooiste en dat voor het elfde jaar op rij. Voor renners, wielertoeristen
    en het publiek is het uitkijken naar wie de 107de editie van de Ronde op zijn naam mag schrijven en bij de vrouwen wie de 20ste editie op haar palmares laat bijschrijven.
    Ben je terug op de afspraak op zondag 2 april 2023? 

    De Ronde van Vlaanderen
  • Website Ronde van Vlaanderen

    Foto


    Voor het elfde jaar op rij was
    Oudenaarde de fiere 
    aankomststad
    van 'Vlaanderens Mooiste',
    de Ronde van Vlaanderen.
    Winnaars in Oudenaarde:
    Tom Boonen (2012),
    Fabian 
    Cancellara (2013 en 2014),
    Alexander Kristoff (2015),
    Peter Sagan (2016), Philippe Gilbert (2017), 
    Niki 
    Terpstra (2018), Alberto Bettiol (2019)
    Mathieu Van Der Poel (2020), Kasper
    Asgreen (2021) en Mathieu
    Van Der Poel (2022) 
    dompelden de
    stad Oudenaarde en omstreken in 
    de Vlaamse Ardennen onder in 
    een geweldige extase.
    Al waren de coronaedities 
    van 2020 en 2021 wel zonder publiek.

    De komende zes jaar zullen Brugge en Antwerpen
    afwisselend de start organiseren. 
    2022, 2024 en 
    2026 start de 
    Ronde in Antwerpen en
    2023, 2025 en 2027 wordt Brugge 
    de startplaats van Vlaanderens Mooiste. 
    De aankomstplaats blijft tot minstens
    2028 in Oudenaarde.


    Foto

    Welke gemeenten waren reeds 'het dorp van de Ronde'?

    Foto

    2000 : Ingelmunster
    2001 : Kwaremont
    2002 : Aarsele-Tielt
    2003 : Eeklo
    2004 : Lichtervelde
    2005 : Brakel
    2006 : Ichtegem
    2007 : Gavere
    2008 : Bellegem
    2009 : Wetteren
    2010 : Desselgem
    2011 : Zwalm
    2012 : Torhout
    2013 : Rekkem
    2014 : Heule
    2015 : Zwevegem
    2016 : Geen dorp
    2017 - 2018 - 2019 : Sint-Niklaas, Hamme-Zogge, Berlare, Aalst, Erpe-Mere, Herzele en Zottegem
    2020 en 2021 : Geen dorp
    2022 : Haaltert
    2023 : Izegem


    Vergane voetbalglorie
    Bezoek de website www.verganevoetbalglorie.be.
    Je vindt er allerlei foto's en informatie terug van
    verdwenen clubs, oude voetbalstadions, Panini-stickers,
    vergeten shirtsponsors en nog zoveel meer.
    Like op de pagina 'verganevoetbalglorie' op Facebook.
    Alvast veel kijk- en leesplezier.


    Wie helpt de 'Johny Thio' verzamelaar ?
    Luc Condé uit Hooglede, bezoeker van dit blog,
    maar tevens ook verzamelaar van ex-voetballer
    wijlen Johny Thio. Hij verzamelt alles, vooral foto's,
    van Thio die tussen 1963 en 1975 voor Club Brugge 
    voetbalde. Na zijn Club-periode speelde hij nog o.a.
    voor Zottegem en Roeselare en werd hij trainer van
    o.a. Gullegem. Vooral van die periode tussen 1975 en
    1985 kan Luc nog heel wat materiaal gebruiken.
    Neem contact op via conde.luc@telenet.be. Luc dankt je !


    Foto

    Wist je dat je alle lijsten van de BRT TOP 30 
    kan terugvinden ?
    Via de website www.muziekbank.be krijg je een 
    volledig overzicht van alle hitlijsten vanaf 
    1970 tot op vandaag.
    Welk nummer stond op één op 5 januari 1974 ?
    Wat waren de nieuwkomers op 13 maart 1982 ?
    Wat was de sterkste stijger op 18 juni 1994 ?
    Klik op onderstaande afbeelding en je kan
    er een volledig overzicht terugvinden.

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Bezoek ook ...
  • Stad Oudenaarde
  • Adriaen Brouwer Bierfeesten
  • Oudenaarde - Le petit Bruges
  • MOU Oudenaarde
  • Stations uit onze kindertijd
  • Gentse Feesten
  • Zulzeekse Feesten
  • Radio Mfm
  • Radio Diamant
  • Music Stars

    Regio Oudenaarde
  • Oudenaarde
  • Kluisbergen
  • Ronse
  • Wortegem-Petegem
  • Maarkedal
  • Zwalm
  • Horebeke
  • Brakel
  • Gavere
  • Kruisem

    Regio Zottegem
  • Zottegem
  • Herzele
  • Sint-Lievens-Houtem
  • Oosterzele
  • Lierde
  • Ninove
  • Haaltert
  • Erpe-Mere
  • Wetteren
  • Geraardsbergen

    Regio Waregem
  • Waregem
  • Deerlijk
  • Harelbeke
  • Anzegem
  • Avelgem
  • Zwevegem
  • Spiere-Helkijn
  • Zulte
  • Wielsbeke
  • Kortrijk

    Altijd een bezoekje waard
  • Gent
  • Brugge
  • Breskens
  • Sluis
  • Cadzand
  • Vlissingen
  • Zoutelande
  • Veere
  • Middelburg
  • Sneek


    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!