In Nevele werd WILLY PLANCKAERT geboren op 5 april 1944. De broer van Walter en Eddy, en de vader van Jo was prof van 1965 tot 1988. Dat hij uit het goede hout gesneden was kwam al zeer snel tot uiting. Als Nieuweling en Amateur won hijn maar liefst 159 wedstrijden. Straffer nog, in 1964 won hij maar liefst 44 wedstrijden bij de amateurs ! Als prof dan, en ik haal er alleen zijn mooiste zeges uit, won hij in 1965 Brussel - Charleroi - Mons - Brussel, en de GP Flandria te Zedelgem. In 1967 zegevierde hij in Hoeilaart - Diest - Hoeilaart, won hij de GP Cerami, het Kampioenschap van Oost-Vlaanderen , en te Ganshoren de omloop van N-West Brabant. De Omloop van Midden-Vlaanderen won hij in 1969 en 1970. De Omloop van Midden-België schreef hij in 1973 te Lier op zijn naam. Datzelfde jaar won hij te Hamme de Omloop Schelde - Durme. In 1975 won hij in De Panne de Omloop van de Westkust. Dwars door België zoals dat toen nog noemde, won hij in 1976 & 1977. In 1977 won hij de Halse Pijl. In de Ronde van Frankrijk van 1966 won hij het Puntenklassement plus de 4de Rit te Dieppe en de 8ste Rit te Bordeaux. In Ronde van Italië won hij 3 ritten. Vertel ik u tot slot nog dat "de kleine Van Steenbergen" in 1964 te Sallanches dacht dat hij wereldkampioen was toen hij niet wist dat Eddy Merckx ontsnapt was, en al over de meet gebold was. Willy die er vandaag 62 wordt was een zeer talentrijk renner met een zeer snelle eindspurt !
Te Parijs werd ALBERT CHAMPION geboren. Hij was prof van 1899 tot 1904 en een groot palmres hoeven we achter zijn naam zeker niet te zoeken. Hij was wel een specialist in wedstrijden met gangmaking. In 1899 won hij Parijs - Roubaix toen nog gereden achter wagens. In 1904 werd hij Kampioen van Frankrijk Halve Fond. Hij was ook recordhouder over 1 Km met aanloop en gereden achter een elektrisch aangedreven tandem. Zijn tijd bedroeg toen 0' 56" ! Later werd hij stayer en maakte hij furore in de Verenigde Staten. Wat er wel bijzonder is aan deze man, is het feit dat hij de uitvinder is van de onstekingskaars van de motor die naar hem genoemd werd. Na zijn carrière op de baan werd hij autocoureur, en later bougiefabrikant ! Albert overleed te Parijs op 26 oktober 1929.
In Genval werd EMILE DAEMS geboren op 4 april 1938. Emile was prof van 1959 tot 1966. Zijn mooiste zeges : In 1959 won hij Hoeilaart - Diest - Hoeilaart. In 1960 won hij de Ronde van Lombardije. Nog in 1960 zegevierde hij in de Giro dell' Appennino, in de Tour de l' Ouest, en te Putte-Kapellen. In 1961 won hij de Giro di Sardegna. In Zwitserland won hij de Giro de Ticino in 1961 & 1962. In 1962 won hij Milaan - Sanremo en de Omloop van Limburg. In 1963 won hij Parijs - Roubaix. In 1964 Won hij het Kampioenschap van Brabant. In de Ronde van Frankrijk wist hij 4 ritten te winnen, en in de Ronde van Italië won hij er twee. Emile was in 1960 de enige Belg die op de vooravond van het Wereldkampioenschap op de Sachsenring weigerde om in dienst van Rik Van Looy te rijden. Drie jaar tevoren hij op dezelfde omloop een wedstrijd bij de amateurs gewonnen, en dus geloofde hij in zijn eigen winstkansen. Maar 't was wel Rik Van Looy die er toen wereldkampioen werd. In zijn laatste jaar reed hij als helper bij de rode garde van Solo-Superia in dienst van ....jawel Rik Van Looy. Een zware val in de 6-Daagse van Brussel in juni 1966, vervroegde het einde van zijn loopbaan Na zijn wielercarrière opende Emile een restaurant in Genval. Emile is de vader van Corneille Daems en beiden zijn ze op 4 april geboren.
In Etterbeek werd CORNEILLE DAEMS geboren, precies 26 jaar later dan zijn vader die Emile Daems noemt. Het was toen 4 april 1964. Helaas bleek er een "zo vader, zo zoon" niet in te zitten wat zijn overwinningen betreft. Het begon nochtans allemaal erg goed voor Corneille die in 1980 Kampioen van België werd bij de Nieuwelingen. Hij was prof van 1986 tot 1993 en zijn zeges zijn best te tellen. In 1990 won hij te Oostende, in 1991 deed hij dat te Antwerpen. In 1992 zegevierde hij te Roeselare en in Tienen, en daarmee hebben we het zo'n beetje gehad !
In Itegem zag LODE TROONBEECKX het levenslicht op 3 april 1938. Lode was prof van 1960 tot 1967 en onderscheiden zich vooral in kermiskoersen. Hij won geen enkele klassieke wedstrijd. In 1960 zegevierde hij in Heusden(Limb.) - Kwaadmechelen - Kraainem en Haacht. In 1961 kreeg hij de bloemen in Duffel en in Heist o/d Berg. In 1962 won hij te Overpelt en in Mortsel. In 1963 was hij de primus in Duffel, in de GP van de Stad Vilvoorde, en te Hasselt. In 1964 zegevierde hij te Oedelem - Zwijndrecht - Nijlen en Berlare. In 1965 won hij te Kessel-Lier, en in 1967 tenslotte won hij in Strombeek-Bever.
In het Nederlandse Willemstad werd BAS MALIEPAARD geboren op 3 april 1938. Bas was prof van 1959 tot 1968 nadat hij voordien al eens schaatskampioen geweest was. In 1960 won hij de Zedelgem de GP Frandria, en zegevierde hij nog in Molenstede. In 1960 en 1961 was hij Kampioen van Nederland op de weg ! In 1961 kreeg hij de bloemen in Wuustwezel. In 1964 won hij het Circuit de la Vienne, en de GP Parisien-teams. In 1966 tenslotte zegevierde Bas nog in Zeebrugge en daarmee hebt u zijn mooiste zeges gehad.
In het Italiaanse Pescara werd RUGGERO MARZOLI geboren op 2 april 1976. Hij werd prof in 1999 en is dat vandaag nog altijd. Men kan Ruggero wel een rittenkaper noemen want op zijn palmares vond ik slechts 1 overwinning dat geen rit was ! In 2002 won hij de 4de Rit in de Settimana Internazionale Coppi-Bartali, en de 4de Rit in de Giro della Provincia di Lucca. In 2003 won hij de 5de Rit in Tirreno - Adriatico, de 4de Rit in de Giro d' Abruzzo, en de 5de Rit in de Ronde van Polen. In 2004 won hij de 5de Rit in de Settimana Internazionale Coppi-Bartali, en de 2de Rit in de Giro d' Abruzzo. Verleden jaar, in 2005 won hij de 1ste Rit in de Ronde van Slovenië, en de Trofeo Matteotti.
In Bordeaux zag wijlen JEAN ALAVOINE het levenslicht. "Le Gars Jean" zoals ze hem al wel eens noemde was prof van 1908 tot 1925. Hij won in zijn loopbaan 17 ritten in de Ronde van Frankrijk. Een ronde die hem blijkbaar nooit goed gelegen was. Men beweerde dat Jean in de Tour van 1919 maar liefst 46 maal lek gereden is ! Van een record gesproken. In 1903 eindigde hij 3de in de Tour, in 1912 was hij 5de, in 1914 werd hij andermaal 3de, in 1919 en 1922 eindigde hij telkens als 2de ! In de Ronde van Italië won hij in totaal 5 ritten. In 1909 en 1920 was hij Kampioen van Frankrijk op de weg. In 1919 won hij de GP Armistice of Strasbourg - Parijs. In 1920 & 1922 zegevierde hij in de Course de Cote de Mont-Chauve. Hij overleed te Argenteuil op 18 juli 1943 ten gevolgen van een valpartij in een wedstrijd voor oude glorieën.
In het Nederlandse Rheden werd ERIK BREUKINK geboren op 1 april 1964. Eric was prof van 1985 tot 1997. Ik zet zijn mooiste zeges even op een rij. In 1988 won hij de Omloop van het Waasland te Kemzeke, het Criterium International en de Vuelta al Pais Vascos. In 1989 zegevierde hij in de Nissan Classic. In 1991 won hij de GP Eddy Merckx, en de Tour Du Pont. In 1992 zegevierde hij in de Giro del Piemonte. In 1993 was hij de beste van Nederland en werd hij Kampioen op de weg van zijn land. Datzelfde jaar won hij ook de Vuelta a Asturias. In 1996 tenslotte won hij te Overijse de Druivenkoers. Eric blaast vandaag 42 kaarsjes uit !