Wielersite Elke
Foto
Inhoud blog
  • Arendonk (Luc Jespers)
  • Moerzeke (JP Fenart)
  • Moerzeke (Krist Vanmelle)
  • Moerzeke en Arendonk
  • BK Wielsbeke
  • Watervliet
  • Watervliet (Krist Vanmelle)
  • BK
  • Voorbije wedstrijden
  • S'Gravenwezel (Koersfoto's Chris)
  • Herselt
  • Le Bizet: Materiaalpech
  • Le Bizet (Ann Beelaert)
  • Gooik-Geraardsbergen-Gooik
  • Begijnendijk
    Foto
    Wielersites
  • Steeds Vooraan Kontich
  • Wielrennen Belgie (aspiranten tot elites, dames en heren)
  • Wielerbond Vlaanderen
  • WTC Schoonaarde
  • WTC Wommelgemse Sprinters
  • Groepstrainingen Antwerpen
    Foto
    Fotosites
  • Tim Carton
  • Krist Vanmelle
  • Tom De Meyer
  • Renners
  • Mariska Breyne
  • Kris Van Honsté
  • Dennis Geerts
  • Foto
    09-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bulskamp: milimeterspurt (set van Luc Blouwe)








    09-07-2012, 00:31 geschreven door elke  
    08-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winst in Bulskamp (foto's Wim V D Hoeck)






    08-07-2012, 22:18 geschreven door elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kontich: goeie benen
    Thuiskoers in Kontich! Met alle sponsors en bestuursleden langs het parcours mogen we vandaag niet achter de feiten aanhollen... Het parcours is gewijzigd waardoor er geen kans meer is dat ik op houten paaltjes gespiesd zal worden. Het komt de koers ook ten goede, nu is er genoeg plaats om op te schuiven wanneer gewenst.

    We starten met 79 voor een luttele 75km. Ik voel meteen dat ik super in de tank heb, de eerste goeie benen van het seizoen! En gelukkig maar, want ik heb ze nodig. Het is een enorm zenuwachtige koers met de ene ontsnapping na de andere, vertrekken, bijbenen, nieuwe vertrekkers, peloton komt terug, hup weer een aanval... Zo gaat het de hele koers door. Annelies en ik weren ons als een duivel in een wijwatervat. Eigenlijk zijn we met net iets te weinig in de voorwacht van het peloton om met enig comfort in iedere belangrijke ontsnapping mee te gaan. Ik probeer zelf ook tig keren en op alle mogelijke manieren los te geraken, maar het is een snelle koers en het zal waarschijnlijk pas op het einde gespeeld worden. Nuja, als thuisrijders mag je daar natuurlijk niet op gokken, dus de wagonnetjes worden steeds opnieuw aangehangen. In de laatste ronde, ik zat die moment iets te ver, raken er dan toch drie voorgoed weg (De Vuyst, Belsmans en Lamborelle). Er valt dan enkel nog te hopen dat Annelies zich nog kan plaatsen in de spurt. Ik probeer haar vooraan te houden en uiteindelijk kan ze zich in het treintje van Topsport nestelen. Mijn koers zit erop en ik bol na het peloton binnen.

    Straks koers in Bulskamp en donderdag start de Tour de Bretagne Feminin.


    08-07-2012, 10:44 geschreven door elke  
    02-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zwevegem: eerste top tientje
    Zondag koers in Zwevegem. Een koersje dat me ligt en waar ik graag rijd. Rondjes van 3km en een totaal van 82km koers. In het industrieterrein staat een stevige wind, doseren zal de boodschap zijn. We starten met 51 rensters.

    In het begin van de koers gaat het van de ene demarrage naar de andere, maar de wind slaat iedereen onverbiddelijk terug. Het is bij momenten stevig aanklampen en iedere ronde wordt het peloton kleiner. Iets voor halfkoers raken er dan toch drie weg: De Vuyst, Brullee en Debboudt. Sengers is niet mee en zet zich met een vijftal op de kop van het slinkende peloton. Ik probeer me zo goed en kwaad als mogelijk te sparen. Wanneer de kop dreigt ingerekend te worden, schuif ik op naar voor. Vanaf nu begint een nieuw spervuur van demarrages. Na wat over en weer gebikkel kom ik langs Annelies en zeg dat ze moet volgen. We zijn met drie weg. Stelselmatig komen er rensters aansluiten tot we met 13 zijn. Het gat is meteen erg groot en er resten maar 12 km, we gaan spurten voor de zegen. Met nog drie kilometer te gaan vertrekt De Vries. Dat is geen partij voor mij, die kan ik niet volgen. In de laatste kilometer proberen er nog enkelen de spurt te ontlopen, ik blijf pokeren zodat de rest het werk zou doen. Eens het rond punt voorbij wordt de spurt in gang gezet. Ik word uiteindelijk 10e en weet meteen dat ik nog bakken ervaring in de spurt mis. Ik had vier plaatsjes dichter kunnen eindigen...

    De Vries wint. De eerste top 10 plaats is een feit. De benen voelden echter de hele koers leeg en daarom is Watervliet geschrapt. Ik heb 4u30 duurtraining gedaan in de plaats en zal daar in Bretagne hopelijk de vruchten van plukken. 


    02-07-2012, 22:29 geschreven door elke  
    01-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schrappen Watervliet
    Tijd voor een lange rustige duurtraining en dus schrappen van de koers in Watervliet.

    01-07-2012, 21:20 geschreven door elke  
    30-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooie ploegfoto voor BK (Geert Nachtergaele)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    30-06-2012, 22:51 geschreven door elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK (Florent Bouchat)






    30-06-2012, 22:50 geschreven door elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK (Tim Carton)








    30-06-2012, 22:50 geschreven door elke  
    28-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK Geel

    24 juni, 8u00, BK dames-elite met en zonder contract.

    Aangezien de start op een otiegelijk vroeg uur gegeven wordt, heeft onze ploeg kamers gehuurd in het Netepark in Herentals. Zo kunnen we ons in alle rust en zonder ochtendstress voorbereiden op wat toch een van de belangrijkste koersen is voor een Belgische renster.

     

    Op zaterdag gaan we met een delegatie het parcours verkennen. Twee jaar eerder reden we al eens een BK in Geel en toen was het parcours erg bochtrijk (en eigenlijk BK-onwaardig). Dit jaar zijn er gelukkig wat aanpassingen, waardoor het af en toe ook eens gewoon rechtdoor gaat en het centrum iets meer ontweken wordt. Een toertje is 15km, in totaal moeten we net geen 120km afleggen. De verkenning leert ons dat het parcours zelf weinig selectief is, maar dat de weersomstandigheden en de wind een groot aandeel in het koersverloop zullen hebben. Dat boezemt weinig angst in, windkoersen hebben we nu de laatste maand al wel voldoende tussen de kiezen gekregen.

    Na de verkenning gaan we naar het hotel en niet veel later rukt de kok aan met bergen pasta, wit brood, confituur, fruit,... Het is een gezellige boel aan de tafel, wat uiteraard het beste doet hopen voor de samenwerking morgen.

    Na het eten hebben we tactische bespreking en worden plannetjes gemaakt. The bottom line is vooral dat we niet achter de feiten mogen aanhollen. In iedere ontsnapping moet er iemand mee van Kontich, want onze ploegleider is zeker dat het geen massasprint zal worden. Annelies is kopvrouw, zij maakt kans op het podium.

     

    'S morgens ontbijten we om 5uur, daarna pakken we alles in om tegen 6u45 op de rennersparking aan te komen. We gaan gezamelijk het startblad tekenen en verheugen ons over het feit dat het nog steeds droog is.

     

    De start wordt gegeven en ik ben vooral bezig met me naar voor te werken. Ondertussen is Annelies erg bedreven en schuift ze mee met een belangrijke ontsnapping. Ik ben ondertussen ook vooraan geraakt en stop af. Toch worden ze terug gegrepen.

    Niet veel later gaat Brulee, De Vuyst reageert attent. Ik twijfel ook niet en spring erachter. Als Latoya de benen stilhoudt trek ik door, want dit is veelbelovend. Inderdaad, niet veel later zijn we met zes vertrokken (met ook Lodewijcks, Van Doorselaer en De Roover).

    Annelies VD hangt achteraan en 'mag niet meewerken'. Dat maakt vijf werkers en één sleper. Onze voorsprong schommelt voortdurend tussen 30" en 1'15 waardoor we voortdurend aan de bak moeten, in een wind die er alles aan doet om de krachten uit de benen te zuigen. Het wordt al snel duidelijk dat ik deze ochtend al niet met mijn goeie benen vertrokken ben :(.

    Het is ondertussen ook gaan regenen, wat maakt dat sommige bochten er spekglad bijliggen. Bijgevolg is het voorzichtig de bocht in draaien om vervolgens de gaspedaal vol in te duwen. Ik besef dat ik niet te vaak achter Sofie mag zitten, aangezien ze haar bochten echt bijna stilstaand neemt en nadien met het optrekken moordend te werk gaat. We blijven met vijf (+1) mooi ronddraaien, tot de neutrale motor ons toeroept dat er een groepje van zes op komst is. Wanneer ze aansluiten ben ik maar al te blij dat Annelies mee is. Yes, twee SVK'ers in de kop!

    Ondertussen zijn er drie Vlaanderen- en evenveel Lotto-rensters aanwezig. Het is duidelijk dat de profs het werk mogen opknappen. Ik nestel me achteraan, lekker uit de wind.

    Jammer genoeg komt een ronde later een grote groep van 11 aansluiten met nog eens wat Lotto's, Vlaanderen's, De Vocht, Kleo's en Arys, en wat Sengers'. Ai,dat zie ik niet graag gebeuren! Dit is te veel volk voor een kopgroep en niet veel later begint de demmarage-caroussel. Hier word ik langzaam gesloopt en moet ik harken. Er werkt zich een viertlal los, dat later om de titel zal strijden. Wanneer ik een bocht verkeerd uitglij en ik denk achteraan plat te lopen, is er een gaatje geslagen dat ik niet meer zal toekrijgen.

    Met nog twee ronden te gaan laat ik me opslorpen door het peloton. Hier wordt deze  erg traag gereden en in de hagelbuien zorgt het ervoor dat ik geweldig kou begin te krijgen. Uiteindelijk draaien we dan toch de laatste ronde in en gaan we met het peloton spurten voor een 23e plaats. Ik laat het aan me voorbij gaan, ik heb mijn koers al gereden. En gelukkig maar, want in de laatste bocht gaan ze tegen de vlakte met een heupbreuk en sleuelbeenbreuk tot gevolg.

     

    Enerzijds ben ik blij dat ik in de juiste ontsnapping zat, anderzijds is het erg jammer en schaamtelijk dat ik na 85km uit de kop heb moeten lossen. Achteraf gezien, met de slechte benen die ik had, heb ik er toch het beste uit gehaald. Als ik nu nog wat ervaring opdoe, zit er misschien meer in. Al is het koersen in de ochtendgloren toch echt niets voor mij!

     

    D'Hoore wint, dankzij Polspoel. Annelies rijdt een sterke wedstrijd, maar kon de aansluiting bij die vier net niet meer maken en wordt 13e.



    28-06-2012, 20:26 geschreven door elke  
    17-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Raboster Zeeuwse Eilanden
    De eerste rittenkoers van het seizoen: een 2.2 UCI waaierkoers. Vorig jaar heb ik kunnen uitrijden en eindigde ik ergens 95e (op tientallen minuten). Het doel is natuurlijk om dit jaar beter te doen.

    Proloog
    Donderdagavond start met een proloog van 5km door het stadje Middelburg. Het wordt de eerste keer dat ik met mijn tijdritbeest kan koersen en dat geeft wel goesting. Om hem echt feilloos in bedwang te kunnen houden, heb ik er nog te weinig mee kunnen trainen. Ik hoop vurig dat de investering in die fiets niet nutteloos zal blijken. Aan de andere kant heb ik nog geen intervaltrainingen mogen doen (tot nu steeds duur en spurtjes), en een proloog is één lang interval. Veel twijfels maken me zenuwachtig, ik ben bloednerveus! De verkenning gaat goed. Het is redelijk bochtrijk, maar meestal breed genoeg. Het middenstuk is het lastigste met de wind op de snoet.
    Voor me start een prof, geen kans dus om haar in het vizier te krijgen. Achter me start een AA-drink prof (Brand dacht ik), veel kans dat zij mij zal inhalen... Ik kruip het startpodium op en ben klaar om alles te geven. 5,4,3,2,GO! Spurten en zo snel mogelijk die beugel in. Het eerste stuk gaat goed. Nico roept de perfecte dingen, zegt me de lijnen die ik moet rijden, ik word iedere seconde gecoacht. Ideaal voor mij. De bocht naar links gaat goed, maar de volgende bocht neem ik volledig verkeerd, remmen, bijsturen, vloeken en terug optrekken. Auw, nu begint het toch pijn te doen, en ik ben nog maar net vertrokken... De volgende bocht neem ik wat rustiger en kom ik perfect door. Het vertrouwen is er terug, maar de volgende bocht kom ik te breed uit en moet ik het fietspad op. Dju toch, verder staat nadar, dus ik moet eraf springen. Dat verloopt gelukkig allemaal prima. Het lastige stuk is nu bezig en ik draai echt vierkant. Mijn tellertje toont 39, het moet harder! Gelukkig is daar het eerste rond punt in zicht, vanaf het tweede is het wind mee. De laatste kilometer loopt wat bergop en in de laatste lijn is het echt sterven. Na de meet moet ik blijven staan, ik weet niet meer wat boven-onder-links of rechts is. Mijn keel, longen, borstkast,... alles brandt! Bij de ploegcamion duurt het nog even voor ik terug bij mijn positieven ben. 7'07 is het verdict, of 42 gemiddeld. Mja, niet superslecht, maar met ik ben met een 110e plaats niet tevreden. Misschien moet ik die tijdritmachine nog gewoon worden, of moet ik eerst wat intervallen mogen trainen, of als ik mijn bocht niet verkeerd neem...
    Slappendel wint met 6'21".

    Rit 2: Middelburg-Vlissingen 105km
    We zijn hypergemotiveerd en staan met de ploeg helemaal vooraan bij de start. In de neutrale start verlies ik echter iedere bocht plaatsen, mijn achterwiel zwalpt. Ik ben toch niet plat aan het rijden zeker? Na de officiële start hang ik al achteraan, pff. Eens de koers op gang geschoten probeer ik plaatsen te winnen, maar ik blijf zwalpen. In een bocht naar links is een put met water in. Ik twijfel nog een fractie van een seconde: er toch maar rond? Of plaatsen winnen? Ik kies voor het laatste. Bang! Plat natuurlijk. We hebben auto 23, koers over :(.
    Ik krijg een nieuw wiel en spurt tegen beter weten in naar de auto. Eerst mag ik er niet achter hangen van de jury, maar na wat discussiëren stemt hij in. Achter de auto terug naar de wagens. Ik rij op mijn grootste versnelling en wil nog bijschakelen. We rijden loeihard en toch naderen we zeer traag. Eens bij de auto's is het aan mij en ga ik van auto naar auto. Ik win auto's, verlies er weer, win er weer, enz. Sommige zijn vriendelijk en nemen me mee, anderen doen er alles aan om het me zo moeilijk mogelijk te maken. Het gaat zo een half uurtje door voor ik eindelijk bij de eerste wagens ben. 44,0 gemiddeld staat er dan op mijn tellertje. Een rond punt en een haakse bocht verder zit ik terug in het peloton. Dit had ik niet meer verwacht! Ik probeer wel op te schuiven, maar als de rest 50 rijdt, kan ik ook niet veel sneller meer. Een 20' later scheurt het en is het redden wat nog te redden valt. Na een half uurtje bikkelen is het achtervolgende peloton gevormd. We rapen stelselmatig rensters op (lek, valpartijen of eraf gewaaid). Plots zie ik rechts een Jayco- rensters staan en wachten er haar wat verder vier op. Dit moet ik in de gaten houden! Niet veel later schiet een sliert ons voorbij en ik spurt in het wiel van de kopvrouw van de jayco's. Allright, lekker peddelen tegen 50. Maar de auto komt helpen en we scheuren in twee stukken. We blijven met 8 over en draaien goed rond. Tot ze plots achter me roepen 'we zijn verkeerd gereden'! De begeleidende motor rijdt verder en wij draaien ons om. Wanneer we terug op het parcours zijn sluit het groepje van daarjuist aan. We zijn nu met een veertigtal en rijden 'rustig' binnen. Ik ben uiteindelijk 122e.

    Rit3: Westkapelle-Westkapelle
    Een rit over de afsluitdijk en de zeelandbrug en dat met 5 beaufort... De afsluitdijk begint al na 18km, het zal dus een snelle start worden. 
    De eerste kilometers gaan loeihard, om plaatsen te winnen moet je 55+ rijden. Van een brede baan gaan we naar een polderwegje en dat aan die snelheid is om problemen vragen: Inderdaad, er wordt in de eerste rijen gevallen en het domino-effect zet zich in. Massale valpartij. Rensters liggen verspreid op de weg of in de struiken. Ik heb gelukkig kunnen uitwijken naar een struik, maar het slagveld is onoverzichtelijk groot. Sanne blijft liggen en het ziet er niet goed uit. De koers wordt stilgelegd zodat iedereen geholpen kan worden. Een kwartier later wordt een tweede geneutraliseerde start gegeven, maar de goesting is weg. Niet veel later scheurt het al overal en op de afsluitdijk wordt er schifting gemaakt. We zijn met een groepje dat goed doorrijdt en we zitten tussen de auto's, alles kan dus nog. Maar... we worden verkeerd gestuurd, weeral! Omdraaien, inklikken en weer weg. De groep is nu te groot en er wordt te veel geprofiteerd en te weinig gereden. ik maak er een training van en doe zo veel kop als mogelijk. We rijden met een achttal rond, er hangen er 20 in het wiel. Voor de plaatselijke ronde komt de jury zeggen dat we uit wedstrijd genomen zullen worden. Ik besluit na het oprijden van de dijk door te trekken en ben alleen tegen de wind in aan het beuken. Net voor we van de dijk gaan komen er twee aansluiten. Ik begin te vroeg aan de spurt en wordt nog voorbij gestoken. Echter tevergeefs, want we worden niet geklasseerd.
    DNF dus.
    Zes dames zijn afgevoerd. Eén iemand is waarschijnlijk blijvend verlamd :(




    17-06-2012, 11:56 geschreven door elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proloog: sterven!






    17-06-2012, 10:54 geschreven door elke  
    14-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Raboster: volg live!
    Nederlanders weten hoe ze een sport kunnen opwaarderen. vrouwenwielrennen is bij de noorderburen een volwaardige discipline, en wordt niet zoals in ons land stiefmoederlijk behandeld. UCI-koersen kan je er live volgen. Zo ook de Raboster driedaagse: check www.sterze.nl/live

    Vandaag rijden we de proloog: 5km in Middelburg. Vorig jaar een lastige omloop toch, met wat bochten en een passage met wind op kop mangs de haven. Vrijdag staat de eerste waaierrit op het programma van 105km. Zaterdag telt de afsluitende rit 131km, met o.a. een passage langs de zeelandbrug. 


    14-06-2012, 10:50 geschreven door elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belsele koers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De dagen vliegen voorbij (werken en trainen), en tijd vinden voor een verslagje te maken blijkt niet altijd makkelijk, waarvoor mijn excuses.

    Belsele is ieder jaar een makkelijke koers op een wat vervelend, weinig selectief en smal parcours. Het is een van de weinige koersen waar ik meestal genoeg over heb om iets te ondernemen, maar nooit echt voorbij de kop van het peloton geraak. Dit jaar is het parcours veranderd. Bij de verkenning valt vooral op hoe smal het overal is en hoe snel de bochten elkaar opvallen. En o ja, er staat veel wind! Zaak dus om vooraan te rijden en hopelijk in de goeie ontsnapping te zitten. 79 starters voor 80km.

    Bij de start sta ik ergens op de vijfde, zesde rij. Na de start ben ik meteen bezig met opschuiven en plaatsen winnen, niet makkelijk met al die bochten. daarnaast hebben Topsport Vlaanderen en Sengers er zin in en trekken ze van bij de start stevig door. Het stokt niet, ze zullen blijven gas geven tot ze weg geraken, als generale repetitie voor het BK. Ik wil erbij zijn! Bij de eerste doortocht zit ik zevende of achtste, ideaal dus. Maar het hele peloton wil blijkbaar in de ontsnapping zitten en het is een waar gevecht vooraan. Ik kan me niet blijven handhaven. Na een drietal ronden raakt een groepje weg en zijn er nog slechts 43 rensters in koers. Wat een slachting!
    Sengers en Topsport zet het blok erop en op dit smalle bochtrijke parcours kan je daar niets aan doen, gewoon ondergaan. Ik besluit dan maar om me te sparen en pas de laatste ronde nog eens iets te ondernemen. Het tempo daalt en recupereren is nu mogelijk. Het peloton blijft op 1'15 tot 1' 30 hangen, vooral omdat topsport dan toch begint te rijden (waarom? druk zetten op de medevluchters?).
    Mijn koers stopt echter nogal abrupt. In de bochten liggen vaak stenen van het formaat 'spoorwegkiezel'. Iedere ronde twijfel ik om erover te rijden om het vervolgens toch te doen. Het blijkt één keer te veel: ik rij erover en er volgt een knal. Mijn achterband staat meteen op de velg en ik heb veel moeite om me recht te houden. Plat en bezemwagen in :(.

    Foto Patricia Cristens


    14-06-2012, 10:43 geschreven door elke  
    04-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trainingsweekend Ardennen
    Dit weekend geen koers, maar klimkilometers maken in de Ardennen. Zaterdag reden we de La Chouffe Classic (160km) met behoorlijk wat hoogtemeters. Zondag viel jammer genoeg in het water, waardoor we maar 2u30 hebben kunnen trainen. Aan de andere kant, het was genoeg ook want erg veel zat er niet meer op.
    Nu nog een week stevig trainen en zaterdag koers in Belsele.


    04-06-2012, 10:18 geschreven door elke  
    29-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aalburg, waaierkes trekken
    Eerste UCI-koers voor me en meteen bij onze noorderburen. Ik heb er wel wat schrik voor, want die Hollanders weten hoe ze een koers in waaiers moeten trekken en ik vrees dat ik nog wat power en weerstand te kort kom na nog geen 3maanden trainen... De koers heet 'de 7 dorpenomloop', heeft een 1.2 statuut en is onderdeel van de Topcompetitie in Nederland. Uiteraard staan er veel profs aan de start en de ploegen Rabobank, AAdrink, Australie en Skil zullen er waarschijnlijk eens goed mee gaan rammelen.
    121km koers onderverdeeld in drie toertjes van net geen 30km en 3 van 11km. Een polderkoers, die naam waardig met wind zoals die alleen in Nederland kan waaien. Vermoedelijk zal de helft al na de eerste doorkomst mogen gaan douchen. 

    We gaan de 'presentatielijst' tekenen en gaan ons vervolgens opwarmen. Maar daar komt al snel een einde aan. We komen aan de meet en er staan al drie rijen dames ongeduldig te wachten. Meer dan een half uur op voorhand, djeez. Maar goed, aangezien de eerste kilometers hier gaan bepalen of je kans maakt uit te rijden of niet, volgen we gedwee. Een half uurtje kletsen dan maar.
    De geneutraliseerde start wordt gegeven en ik laat me redelijk idioot wegdrummen, dit kon ik vorig jaar precies toch veel beter :(. Van de derde lijn verzeil ik ergens halverwege bij de officiële start. Dan volgt het opschuiven om te redden wat nog te redden valt. Het duurt vijf minuten voordat Rabobank en AAdrink zich organiseren en hupla het spel zit op de wagen. Er wordt ver-schrik-ke-lijk hard gereden en ik weet niet waar ik het heb. Het is vechten op het randje om eraan te blijven haken en anticiperen op gaten die gaan komen. Opschuiven, met de kop in de wind. Soms op je adem trappen en eventjes beschutting zoeken om vervolgens jezelf weer op te peppen om terug op te schuiven. Eigenlijk draait koersen om mentale weerbaarheid... Na 20 minuten hebben we 42gemiddeld (met neutrale start en een orkaan op onze neus). Het is zo heet, dat ik denk dat ik ga ontploffen. Tijd om te drinken is er helemaal niet en voorbijrazende auto's laten ons stofhappen. 
    Na een halfuurtje is een kopgroep van 29 gevormd en wordt de achtervolgende groep ook stilaan een peloton. Oef, er belooft rust te komen! Ik heb nu nood aan 40 minuten recup, veel drank en een geleke. We komen door op 1 minuut. Na een uurtje wedstrijd begin ik er door te komen en doe ik wat kopwerk mee in de hoop dat er toch een waaier ontstaat. Maar dit gebeurt niet. Stelselmatig verliezen we meer terrein tot we de laatste ronde ingaan met 5 minuten achterstand. Ik ben ondertussen piepedood, verkoold of toch op zijn minst verdampt. Mijn hoofd doet geweldig veel zeer, alsof het gaat openbarsten en ook mijn voeten staan precies in brand. Drinken is alles wat ik kan doen, en tevreden zijn met uitrijden.
    Ik kom als bijna laatste van het peloton over de eindstreep, Van Vleuten wint opnieuw (na gisteren).

    De volgende dag heb ik alle symptomen van een 'zonneslag', maar ik ben dik tevreden dat ik heb kunnen uitrijden!



    29-05-2012, 22:03 geschreven door elke  
    27-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aalburg (Krist Vanmelle)








    27-05-2012, 20:48 geschreven door elke  
    21-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Breendonk: bevestiging
    Vorig weekend gaf de eerste koers me 'goeie moral'. Hopelijk kan Breendonk dit bevestigen!
    Koers voor 93 km, met 86 rensters. Een vlak parcours met veel rechte stukken en een stuk smallere weg waar de wind eerder in het nadeel staat. Doel was vandaag om me deftig in het peloton te handhaven. 

    De eerste ronde schuif ik op tot ik in tweede stelling de doortocht maak. We zijn met vier SVK'ers en we laten het gat vallen voor Sabrina die op zoek gaat naar de ontsnapte Amy. De volgende ronde stoppen we af, tot plots Gilke vertrekt. Ik spurt naar haar wiel en aangezien we al een mooi gat hebben pak ik meteen over. Het peloton laat echter niet begaan (en achteraf gezien maar goed want het was nog lang). Een ronde later is ook de kop gegrepen. Ontsnappingspogingen zijn legio. Enkelen houden een paar ronden stand, maar het peloton, met een zeer bedrijvige Johansson vat iedereen steeds opnieuw bij de kraag. Met nog vijf ronden te gaan heb ik nog eens zin iets te ondernemen. Emma valt aan, uiteraard zit meteen het hele peloton in haar wiel. Ze doet nog een poging, idem. Ze zet zich gefrustreerd op kant en ik trek door. Er volgen enkelen, maar we worden al snel gegrepen. Tijd om door te trekken wanneer het peloton net komt aansluiten. En het lukt: ik ben weg. Ik kijk achter me en zie een stomp peloton. Maar het duurt niet lang of ik moet al kleiner schakelen, en nog eens... Oef, toch wel wat wind vandaag... Als er nu een groepje komt maak ik nog kans, anders hou ik dit niet lang meer (hier is duidelijk nog werk aan). Maar mijn gebeden worden gehoord en er komen drie rensters in de achtervolging. Elien komt als eerste voorbij gestoven en ik moet echt alles geven om in haar wiel te geraken. Ik neem op flauwe wijze over en trek verontschuldigend een pijnlijke grimas. Wanneer de andere twee komen aansluiten zit er bij mij echt niets meer op. Als ik een halve ronde kan recupereren zal ik er wel door zijn, maar door mijn gesleep en gebekkentrek stok de samenwerking en we houden het net geen ronde uit. Dat was eens keihard met de neus op de feiten gedrukt worden. Ik zit nog niet op het niveau van het einde van vorig seizoen (ook niet verwonderlijk natuurlijk).
    De volgende ronden zit er niets anders op dan braaf in het peloton blijven. De onoverzichtelijk, rommelige spurt laat ik aan me voorbijgaan. Ik kom bij de laatsten over de meet en word 51e.

    Volgend weekend een UCI-koers in Nederland door de polders. Dit zal vermoedelijk nog wat te hoog gegrepen zijn.


    21-05-2012, 14:27 geschreven door elke  
    20-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Breendonk (Daniel Bonroy)








    20-05-2012, 21:26 geschreven door elke  
    15-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Snaaskerke (Krist Vanmelle)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    15-05-2012, 20:12 geschreven door elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Snaaskerke (Peter Schepens)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    15-05-2012, 20:07 geschreven door elke  

    Einde Carrière - 2014 was mijn laatste seizoen


     



    Foto
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Uitslagen 2014


    Omloop het Nieuwsblad 1.2 UCI: DNF/176

    GP Samyn 1.2 UCI: 97/152

    Omloop Hageland 1.2 UCI: DNF/168

    Oostduinkerke: 23/78

    Honnelles: DNF/49

    Waregem: 57/89

    Gent-Wevelgem 1.2 UCI: 53/169

    GP Dottignies 1.2 UCI: DNF/176

    PK ITT: 2e

    GPCerami: 20?/57

    Dottignies: 9/55

    ITT Borsele topcompetitie: 48/59

    Dwars door de Westhoek LCC 1.1 UCI: 112/177

    Boortmeerbeek PK: val/77

    GP Maarten Wijnants 1.2 UCI: 52/115

    Hillegem: 18/72

    Begijnendijk: 23/53

    Gooik-Geraardsbergen-Gooik 1.1 UCI: DNF/104

    Le Bizet: 22/42

    Herselt: 24/61

    Erembodegem: 31/62

    Oudenaarde: 21/46

    Nijlen 1.2 UCI: 74/123

    S'Gravenwezel: 36/85

    Schellebelle: 32/67

    BK: 36/115

    Watervliet: 43/57

    Moerzeke: 40/74

    Arendonk: 13/76

    BeNe Tour UCI 2.2: 68/137  - Rit1:89 - Rit2A:73 - Rit2B:70

    Strijpen: 29/58

    Bambrugge: 28/79

    Lierde: 33/64

    Haaltert: 35/67

    Erondegem: DNF/152

    Oostkamp: 24/42

    Dudzele: 41/56

    Heusden: 58/89

    Massemen: 40/71

    De Klinge: 42/63

    Puivelde: 38/71

    Oedelem: 38/50

    Bever: 2/32

    Ledegem: 33/53

    Nederhasselt: pech/62

    Emptinne: 7/22

    Erwetegem: 26/49

    Hulste: 42/71

    Naast: 31/54

    Lotto Belisol Belgium Tour 2.2 UCI: DNF/96

    ITT 56 - Honnelles 73 - TTT 13e - Halle 76 - Geraardsbergen DNF

    Wenduine: 24/46

    Muizen 15/51

    Berlare: 18/30



    Foto
    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Foto
    Archief per maand
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs