27 oktober 2006...een datum voor eeuwig in mijn geheugen: Nog net geen 30 jaar en borstkanker. In mijn rechterborst zit een invasief ductaal carcinoom van bijna 5 cm groot. Er zijn 2 mogelijkheden: ofwel eerst chemo ofwel een amputatie...hoewel ik zelf eerder neig naar de amputatie (snij die tijdbom maar weg en liefst zo snel) kies ik in overleg met de oncoloog en gyneacoloog toch eerst voor de chemo...Na het plaatsen van de portacath volgen er 8 chemo's. Na 4fec blijkt dat ding in mijn borst zo koppig...het is niet eens een mm verkleind...maar gelukkig is er de taxotere...een wonderchemo zo blijkt later...alles is (microscopisch gezien dan) weg...in mei 2007 volgt er een borstsparende operatie met okseltoilet. 3 weken na mijn operatie begin ik aan de bestralingen, 25 in totaal en ten slotte krijg ik er nog een brachytherapie bovenop (inwendige bestraling). Mijn BK bleek sterk hormoongevoelig te zijn...bijkomende middelen kunnen ingezet worden...elke maand een vaarwel-vrouwlijke-hormonen-spuit (die toch net iets te dik is om aangenaam te zijn) en de antihormonen pillekes.
Na mijn behandeling start ik vrijwel onmiddellijk met revalideren. Samen met 11 andere vrouwen volg ik van september tot december 2007 het programma "Herstel en balans" in het Virgajesse ziekenhuis in Hasselt. De conditie gaat in stijgende lijn...De eerste 3 maanden van 2008 besluit ik nog wat qualitytime voor mezelf te nemen (ben gewoon nog niet fit genoeg om terug te pendelen naar Brussel). Maar op 1 april was het dan zover, na 17 maanden terug gaan werken, halftijds wel te verstaan. Vandaag (juli 2008) ben ik 3 maanden verder...het terug deelnemen aan het actieve leven ging niet zonder slag of stoot...al snel werd me duidelijk gemaakt dat ik geduld moet hebben, veel geduld ...want hoe harder ik wil, hoe harder dat lichaam van mij op de rem gaat staan...de confrontatie met mijn kunnen, de slaapeloze nachten, het doodop zijn...In die eerste maanden kwam ik mezelf geregeld tegen. Gelukkig heb ik super collega's en een superverantwoordelijke met heel veel begrip...ze geven me alle kansen en steunen me in het weer "ingewerkt geraken" als inwerkingsconsulente!
Een straffe-boezem-madam
Achter de horizon van vandaag wacht reeds het GELUK van morgen...
18-03-2009
TEKSLEEVE
Wat voor een raar beestje is me dat??!!!
Sinds enkele maanden draag ik (voornamelijk wanneer ik moet werken) een therapeutisch elastische kous (= TEK) om lyfeoedeem binnen de perken te houden. Effectief...dat wel. Modieus...allerminst. In de winter valt de armkous nauwlijks op...maar wat wanneer het weer t-shirtjes en topjestijd wordt?! Zie ik me die elegante armkous dan dragen?! Deuuuuh...ik denk het niet! Ik vroeg me af waarom ze die kousen niet wat modieuzer, in verschillende kleuren konden maken. Google eens, grapte een collega...wie weet vind je op internet wel een armkous met bloemetjes op...en je gelooft het of niet...maar ik vond een site in Nederland (waar anders hé! :wink:) met sleeves. Marlies, de ontdekster, heeft zelf last van lymfeoedeem en bedacht een sleeve die haar armkous verhuldde. In haar gamma vind je voor iedereen wat wils...een ruim aanbod aan kleuren en patronen. De sleeve is rekbaar, licht en comfortabel om te dragen en doet niets af aan de therapeutische werking van de armkous....en sinds gisteren ben ik dus de trotse bezitster van mijn eerste sleeve :-)
www.hexsleeves.nl
Reacties op bericht (11)
18-01-2010
sleeves
Wat leuk dat mijn "uitvinding" hier ook ter sprake komt. Het is een uit nood geboren oplossing die al vele vrouwen blij en trots hebben gemaakt.
18-01-2010 om 06:36
geschreven door Marlies
28-03-2009
hoi
Hoi Wenneke,
het is hier zo stil, alles goed met je ik kom je een fijn weekend toewensen groetjes Sabine
28-03-2009 om 16:14
geschreven door sabine
24-03-2009
hoi
Hoi Wenneke,
Ben jij nog met dansen bezig, jij was toch iets aan het volgen hé, of ben ik nu zo mis ik heb de ideale uitlaatklep voor mij gevonden, hier geraak ik al mijn stress en frustraties kwijt ik ben namelijk zumba aan het doen, enorm fijn ga maar eens kijken op mijn blog, heb daar een filmpje gezet nog een fijne avond groetjes Sabine
Was een tijdje niet meer komen lezen ... mea culpa ...
Die Nederlanders toch hé !
Knuf
23-03-2009 om 00:00
geschreven door GI Sanne
21-03-2009
geweldig
hey Wendy,
dankzij die tip die je geeft, zijn er weer een aantal mensen geholpen. je ziet dat je via internet vanalles kan vinden. meestal rommel maar soms ook eens een handig iets zoals dit.
groetjes,
Chris
21-03-2009 om 20:37
geschreven door Chris
hoi
Hoi Wenneke,
Ik kom je een zalig en zonnig weekend toewensen geniet van het zonnetje, ga ik ook doen en nog bedankt voor die tip van die kous ik ga daar zeker eens kijken en 1 bestellen, want momenteel loop ik de hele dag rond met die lelijke bruine kous groetjes Sabine
21-03-2009 om 09:48
geschreven door sabine
20-03-2009
:)
We maken er gewoon een nieuwe mode van :))
20-03-2009 om 22:54
geschreven door flupque
19-03-2009
hoi
Hoi Wenneke,
Dat is een goede tip, ik moet de kous momenteel de ganse dag dragen vanwege stuwing in mijn arm waarschijnlijk tengevolge van die ingreep zegt mijn kinesiste. Nu vind ik dat ook niet erg, maar gelijk jij zegt in de zomer normaal doe ik dat alleen in de voormiddag aan als ik werk ik moet die alleen aan doen als ik werk, dus als ik op vakantie ga mag ik die uitlaten anders heb ik maar 1 bruine arm wil je namiddag duimen voor me, ik moet voor die uitslag van mijn poliep gaan en ik ben bloednerveus groetjes en alvast bedankt Sabine
19-03-2009 om 11:40
geschreven door sabine
Tip
Dat is een geweldige tip Wenneke. Ik denk dat je er veel mensen een plezier mee doet! Groetjes
19-03-2009 om 07:20
geschreven door Elly
18-03-2009
Steun voor arm
Heel goed dat je gaan zoeken bent naar een betere oplossing! Goede nacht
18-03-2009 om 23:06
geschreven door Ma Elly
Hoi Wenneke
Ik krijg het linkje niet open ,maar ga zo even zien hé! Ja, en in de zomer geen bruine arm dan????? Geniet van het lekkere weer en de zonnestraaltjes doen wij ook. Die Nederlanders hé, staan toch altijd een stapje vooruit op dat vlak! liefs
Ik ben Wen, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Wenneke.
Ik ben een vrouw en woon in Beringen (België) en mijn beroep is Ambtenaar.
Ik ben geboren op 06/04/1977 en ben nu dus 48 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Genieten van het Leven.