DE HOGE VENEN vanuit Bévercé
Zaterdag 9 t/m maandag 11 november 2013
Het 'Plateau des Hautes Fagnes' vormt een uniek natuurgebied in Europa en geniet een hoge bescherming. Enkel in de zones B mag er vrij, op paden, gewandeld worden... deze bieden echter ruim voldoende mogelijkheden. De onmiddellijke omgeving van de hoogvlakte biedt trouwens nog veel meer boeiende wandelruimte.
Hoogveen, wilde bergbeken, stuwmeren, statige beukenhagen, liefelijke dorpjes... we hebben het allemaal op ons programma.
Reportage deel 1
DAG 1: de Venen-Wandeling.
Het Hoogveen op Baraque Michel.

Over de gekende knuppelpaden.

Toch goed uitkijken naar de kwaliteit van de paden!


Zelfs een dode boom vormt een mooi decor-element in deze natuur.

Af en toe ook nog zonder knuppelpad door het hoogveen. Karel werd er nostalgisch van: "Het was vroeger, toen je zelf je pad nog moest zoeken, veel avontuurlijker".


Er was echt wel veel water in het veen, de spons was oververzadigd door de vele regen.




De laatste stappen door het hoogveen (voor deze dag).

DAG 2: de regen- en beken-dag.

Langs de 'Trô Maret', water langs boven, opzij, onder de voeten en dicht naast ons in de beek.

Ieder zocht zijn weg... het pad was geblokkeerd door recent gevelde bomen.

Op de hoogte werd de regen eerst natte sneeuw en daarna echte sneeuwvlokken. Wij mochten hier de eerste sneeuw van het winterseizoen aanschouwen!

's Middags werden wij gastvrij ontvangen door Vincent en Jacqueline. We aten er lekkere en gezonde bio-soep, ook de dranken waren 'bio' (en hoog-alcoholisch).

Een romantisch hoekje 'TerreMaCulture'.

Zie vervolgreportage in deel 2.
|