Zuid-Afrika 2018
Inhoud blog
  • Door Transvaal naar Johannesburg
  • De panoramaroute
  • Dag twee in Kruger
  • Selfdrive in Kruger
  • Avontuur in Swaziland - de foto's van dag 2

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Viering van 50 jaar huwelijk
    11-08-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Door Transvaal naar Johannesburg

    We stonden extra vroeg op. De chauffeur zelfs nog iets vroeger om alle gravel uit de Hyundai-bus te borstelen. Want na een week selfdrive - toch op de manier dat wij het hebben gedaan - ligt er een dikke laag oranje stof op binnen-en buitenkant van de bus. Als ontbijt aten we nog maar eens eieren. Lekker dat wel, maar je begint stilaan te verlangen naar een gewoon boterhammetje met lekkere kaas.

    We vertrokken om half negen en gingen eerst nog wat souvenirs scoren. Daarvoor moet je afpingelen want anders wordt je ferm in het zak gezet. Gelukkig amuseren de mannen zich daar mee.

    Dan gingen we watervallen kijken. Die van Graskop sloegen we over, want we hadden een strak tijdsschema. We reden meteen richting Sabie, waar we eerst de toeristische Mac Mac-waterval gingen bekijken. Die is 70 meter hoog en komt in één enkele straal naar beneden.  Om bij de volgende watervallen te komen moesten we weer enkele kilometers gravelweg volgen. De chauffeur vond dat bijzonder plezant; zijn bijrijder die allerlei Afrikaanse doemscenario’s voor ogen had, zag dat veel minder zitten. Maar we geraakten er zonder problemen, weliswaar door een dikke, soms oranje stofwolk. Naar de bridal veil waterval moesten we een flink eind naar boven stappen. Maar het uitzicht was wel de moeite: een metershoge waterval kwam naar beneden gestort zonder de rand te raken. Vandaar de verwijzing naar de bruidssluier in haar benaming. De horseshoe-waterval was er één in etages. Eerst waren we teleurgesteld, want we zagen maar twee kleine watervalletjes een beperkt hoogteverschil overbruggen. Maar toen we naar boven klommen, zagen we op de hogere etage een heel brede waterval, die wel heel mooi was.

    Er zijn nog andere watervallen in de buurt van Sabie, maar we beslisten om het erbij te laten omdat we wel graag langs Pretoria wilden rijden en we absoluut voor valavond op onze bestemming nabij de luchthaven van Johannesburg wilden aankomen. Johannesburg staat nu eenmaal bekend om zijn criminaliteit en we wilden geen risico’s nemen op onze laatste avond.

    We hadden heel wat kilometers af te leggen. En we doorkruisten weer verschillende landschappen: bergen waarop aan bosbouw wordt gedaan, vlaktes waarop de koeien grazen op afgereden akkers, dierenparken waarin we struisvogels en zelfs neushoorns zagen lopen. Eten deden we langs de kant van de weg, daar wordt veel afval weggegooid. Toen er een auto stopte en we al alert waren om in allerijl te vertrekken als er mensen met kwade bedoelingen uitstapten, zagen we hoe de inzittenden hun afval gewoon op straat gooiden. We kwamen ook auto’s tegen met laadbakken waarin een aantal mensen zaten, die hun blikjes op de autostrade lieten uiteenspatten. Op vlak van afvalbeleid komen ze hier in Zuid- Afrika niet verder dat verbodsbordjes te plaatsen. En dat voor een anders zo mooi en op andere vlakken zelfs proper land.

    Toen we in de buurt van Johannesburg kwamen, zagen we borden die ons waarschuwden voor hijacking. Dat was telkens in de buurt van de krottenwijken die we naast de autostrade zagen en die in schril contrast stonden tot de ommuurde villawijken die we passeerden toen we dichterbij Pretoria kwamen. Echt gerust waren we niet. Maar toen we uitstapten bij het Union Building op een heuvelrug in het centrum van Pretoria was ons onbehaaglijk gevoel weg. Er waren veel toeristen bij het metershoge standbeeld van Nelson Mandela dat voor het administratieve centrum zijn armen in de lucht steekt. Het voortrekkersstandbeeld staat op een tegenovergelegen heuvel. We bezochten het niet om zeker op tijd aan te komen.

    Ons laatste hotel ligt naast de luchthaven en is eigenlijk een stad op zich. Rondom een inrijlaan met een centrale waterpartij en palmbomenrij is ons sjieke hotel aan de linkerkant. Centraal staat het casino en links zijn er theaters, restaurants en cinema’s. Er heerst een gezellige drukte. We konden er een geweldige reis op een waardige manier afsluiten. Morgen vliegen we weer naar huis.

    Hiermee sluiten we onze blog dan ook af. Tot binnenkort allemaal, voor een live verslag in België.






















    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    11-08-2018
    PROFICIAT

    Hoi Anja

    proficiat ! Jij hebt da heel goed gedaan.door uw reisverslagen en mooie foto's waanden wij ons ook een beetje in Afrika.

    Ook een pluim voor de chauffeur of chauffeurs die jullie veilig naar al deze mooie plekjes brachten.  Geef iedereen nog een dikke knuffel .

    TOP !grtz Gerda

    11-08-2018, 23:58 geschreven door GERDA


    Archief per week
  • 06/08-12/08 2018
  • 30/07-05/08 2018
  • 09/07-15/07 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs