Zuid-Afrika 2018
Inhoud blog
  • Door Transvaal naar Johannesburg
  • De panoramaroute
  • Dag twee in Kruger
  • Selfdrive in Kruger
  • Avontuur in Swaziland - de foto's van dag 2

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Viering van 50 jaar huwelijk
    02-08-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over walvissen, woestijnen en decadentie

    We stonden deze morgen vol spanning op bij het eerste daglicht om half acht, want we wilden absoluut de walvissen zien. Op het eerste zicht was de zee kalm. Dan zagen we in de verte water omhoog spuiten. Toen zagen we een staart. Ons enthousiasme nam steeds toe, want de waterstralen kwamen altijd maar dichter bij. Tot we uiteindelijk twee walvissen op nog geen 10 meter voor de kust voorbij zagen zwemmen. Wat een belevenis! We konden met een gerust hart Hermanus verlaten, want we hadden een lange rit voor de boeg.

    We reden eerst naar Swellendam, de derde oudste stad van Zuid-Afrika, waar de koloniale huisjes tussen nieuwbouw staan. Dan maakten we een omweg langs route 62, die door de Kleine Karroo naar Oudshoorn gaat. De weg gaat op een neer door een woestijnachtig gebied met veel rotsen en veelkleurige cactussen (of iets wat er op lijkt). We gingen eten in een oud wegrestaurant met platen dak dat volgestouwd was met kitsch, maar dat helemaal past in de setting van een roadmovie. De burgers waren er bijzonder lekker, en de kleine milkshake die we als dessert namen was groots in alle betekenissen. Daarna reden we voor koffie naar Ronnie’s Sex Shop. Een baancafé dat in alle toeristische gidsen vermeld is en waar het ondergoed aan het plafond de enige verwijzing is naar zijn naam. Onderweg zagen we allerlei beesten: paradijskraanvogels, hartenbeesten, bavianen, elandantilopen en zelfs uitheemse alpaca’s. Net voor zonsondergang passeerden we nog aan de struisvogelboerderijen van Oudshoorn.   

    Het was al donker toen we in Mosselbaai arriveerden. Iemand schreef in een reactie op onze blog dat het decadent is om 10.000 kilometers te vliegen en dan stoofvlees met frieten te gaan eten. Maar dat is nog niets in vergelijking met de decadentie van ons huidige verblijf. We slapen deze nacht in een villa met zicht op zee en een zwembad, die we helemaal voor ons alleen hebben. We schatten dat de villa zo groot is als onze twee huizen samen. Op het gelijkvloers is er een garage met plaats voor drie auto’s, een bar met keuken en pooltafel, ernaast ook nog een aparte Amerikaanse keuken en een salon met lederen zetels. Beneden alleen staan er twee flatscreens. Als je de magistrale trap naar boven neemt vind je drie suites, waarvan er één twee aparte slaapkamers heeft en een andere een marmeren bad waar je in zou kunnen verdrinken. Niet normaal! En inderdaad, decadent! We gaan ervan genieten!






















    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 06/08-12/08 2018
  • 30/07-05/08 2018
  • 09/07-15/07 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs