KIJK LINKS VAN DE PAGINA..... DE ALLERLAATSTE NIEUWTJES !!!!!
16-06-2009
Benfica haalt bij Sporting Braga nieuwe trainer op
Benfica haalt bij Sporting Braga nieuwe trainer op
Geschreven op maandag, 15 juni om 22:56
Benfica heeft in Jorge Jesus de gewenste opvolger van de ontslag Quique Sánchez Flores gevonden. De Portugese grootmacht maakt op de officiële website bekend dat zij een overeenstemming heeft bereikt met Sporting Braga over een transfer van de coach. De club moet nog wel een akkoord zien te bereiken met Jesus zelf.
Wanneer dit lukt, dan zal Jesus samen met enkele assistenten naar Benfica trekken. De grootmacht betaalt 700.000 euro per compensatie en zal Jesus naar verluidt een driejarig contract aanbieden. Hij krijgt de taak om Benfica weer aan prijzen te helpen.
Onder Sánchez Flores eindigde de ploeg in het afgelopen seizoen als derde, waardoor het Champions League-voetbal misliep. Dit koste Sánchez Flores uiteindelijk zijn baan. De Spaanse manager werd verantwoordelijk gehouden voor de matige resultaten en kreeg enkele weken geleden zijn congé.
Fenerbahçe toont zich in de eerste zomerweken bijzonder actief op de transfermarkt. De club versterkte zich al eerder met Mehmet Topuz, Bekir Irtegün en Bilica en legde maandagavond ook Özer Hurmaci vast. De Turkse aanvaller komt over van Ankaraspor, dat een onbekende transfersom voor Hurmaci ontvangt.
De 22-jarige aanvaller wordt in eigen land als een van de meest veelbelovende talenten gezien en zag zijn speelstijl al diverse malen vergeleken worden met die van de Portugees Ricardo Quaresma. Bij Fener hoopt men dat hij zich verder kan ontwikkelen in Istanbul. Hurmaci, die 97 competitieduels voor Ankaraspor speelde, tekent voor vier jaar.
Fenerbahçe begint zodoende een heel nieuw gezicht te krijgen. De club wil de teleurstellende resultaten van het afgelopen voetbaljaar zo spoedig mogelijk vergeten en investeert flink in de spelersgroep om volgend jaar weer om de prijzen mee te kunnen doen. Fenerbahçe eindigde dit seizoen in de subtop met een forse achterstand op kampioen Besiktas.
ma 15/06/2009 - 21:38Enkele bronnen meldden maandag dat Carl Hoefkens met Lierse onderhandeld zou hebben over een terugkeer. "Dat klopt niet", zegt Lierse-manager Neel De Ceulaer echter aan onze redactie.
ma 15/06/2009 - 23:50Peter Mollez heeft Sparta niet kunnen overtuigen tijdens zijn testperiode. De doelman was einde contract bij Kortrijk en wilde zijn contract niet verlengen.
Belga
De 25-jarige Mollez stond al een tijdje in de belangstelling van de Nederlandse eersteklasser.
Maar Sparta kiest ervoor om ook volgend seizoen de Braziliaanse doelman Cassio Ramos te huren van PSV.
Voor hij bij Kortrijk doorbrak, stond Mollez ook onder de lat bij Ieper, Club Brugge, Cercle Brugge en AA Gent.
De gigantische transfersom die Real Madrid te voorschijn tovert voor Cristiano Ronaldo blijft voor commotie zorgen. Volgens Luis Figo gaat het de verkeerde kant op. "Zo'n som betalen in een tijd van economische crisis, dat is een schande", aldus de Portugees.
De voormalige sterspeler van Real Madrid en Inter Milan vergeet één ding: in 2000 ruilde hij FC Barcelona in voor -toeval of niet- Real Madrid. Toen was er ook veel ophef over het transferbedrag: 61,7 miljoen euro, een record anno 2000. Luis Figo was de eerste miljoenenaankoop van Florentino Florez.
Deze voorzitter verdween even van het toneel bij Real Madrid. Perez is weer helemaal terug. Hij schotelde Zinedine Zidane een aantrekkelijk loon voor om als sportief adviseur in dienst te komen. Ricardo Kaká en Cristiano Ronaldo kosten handenvol geld.
De prestaties van Sinan Bolat bij Standard zijn in eigen land niet onopgemerkt gebleven. Na een oproeping voor de nationale ploeg van Turkije klopt nu Fenerbahçe aan de deur van de jonge doelman.
Kismet Eris, de zaakwaarnemer van Bolat, duidt de interesse van de Turkse topclub. Fenerbahçe is een concrete piste, aldus Eris in La Gazette des Sports. Het flatteert Sinan, maar een vertrek op Sclessin behoort op dit moment niet tot zijn carrièreplanning. Bolat is nog in volle ontwikkeling en kan nog veel bijleren op Standard.
Bolat zelf bevestigt de woorden van zijn manager. Het is een droom om voor een grote ploeg in Turkije te spelen, maar ik wil geen stappen overslaan. Ik ben in januari niet naar Standard gekomen om zes maanden later te vertrekken.
Real Zaragoza heeft van de transfer van Sébastien Pocognoli topprioriteit gemaakt. De Spaanse club verzekerde zich dit weekend van de promotie naar de Primera Division.
De interesse van Zaragoza in Pocognoli is zeer concreet, bevestigt Kismet Eris, de zaakwaarnemer van de linksback in de Waalse krant Sud Presse. Hij is voor hen de prioriteit tijdens de zomermercato. Zaragoza wil serieuze financiële inspanningen doen om Sébastien binnen te halen.
Pocognoli ligt nog tot 2012 onder contract bij AZ en kan volgend seizoen met de Alkmaarders Champions League spelen. Welke keuze hij ook maakt, het zal geen slechte beslissing zijn, besluit Eris. (AN)
Bailleul is een verdedigende middenvelder die tot zijn zestiende zijn opleiding genoot bij Rijsel. Daarna speelde hij voor Sedan, Cambrai en Feignies.
Ik beschouw dit als een stap vooruit, reageert Bailleul. Na mijn bezoek aan de club ben ik er zeker van dit de juiste keuze is. Ik ben blij dat ik voor Bergen mag spelen.
Mirallas, die vorige zomer overkwam van Lille, heeft bij Les Verts nog een contract tot medio 2012. PSG eindigde afgelopen seizoen zesde en greep nipt naast Europees voetbal. Saint-Etienne strandde na een jaar degradatievoetbal op de zestiende stek.
Chris Janssens heeft zondagnamiddag in het bijzijn van zowat 1500 supporters zijn afscheid als voetballer gevierd. Hij deed dat in een wedstrijdje met enkele oude bekenden uit zijn voetballeven.
De wedstrijd werd georganiseerd door Caroline, de vrouw van Chris. Janssens zelf dacht dat hij naar een verjaardagsfeestje voor zijn veertigste verjaardag werd gebracht maar stond enkele uren later in Lierse-tenue op het veld tussen zijn vrienden en vele supporters.
Het wedstrijdje zelf werd met 4-1 gewonnen door het team van Janssens die zelf twee keer scoorde en evenveel assists afleverde. Na de wedstrijd kreeg een zichtbaar geëmotieerde Janssens nog een minutenlange staande ovatie. De voormalig middenvelder van ondermeer Lokeren en Westerlo eindigde zijn carrière in Lier waar hij zo goed als zeker binnen de technische staf aan het werk kan.
Aan bekende voetbalgasten was er ook geen gebrek, zo waren Herman Helleputte en Georges Leekens de trainers en stonden ondermeer Nico van Kerckhoven, Olivier en Xavier Deschacht, Bram Verbist en Arnar Vidarsson op het veld.
René Eijkelkamp gaat aankomend seizoen parttime aan de slag bij PSV, zo laten de Brabanders weten op hun officiële website. De voormalig spits is toegevoegd aan de technische staf van de Eindhovense club, die volgend seizoen onder leiding staat van hoofdtrainer Fred Rutten.
De 45-jarige Eijkelkamp was al eerder actief als assistent bij de 21-voudig landskampioen. Van 2004 tot 2006 maakte de ex-aanvaller deel uit van de staf van toenmalig hoofdcoach Guus Hiddink. PSV won in die periode twee keer de landstitel, eenmaal de beker en het team haalde tevens de halve finale van de Champions League.
Eijkelkamp was het afgelopen seizoen op parttime basis actief als spitsentrainer bij Schalke 04. Daarnaast verrichte de zesvoudig Oranje-international ook werkzaamheden voor FC Twente. Eijkelkamp tekent in de Lichtstad voor één seizoen.
Rensing wil Van Gaal overtuigen en start met trainen
Rensing wil Van Gaal overtuigen en start met trainen
Geschreven op maandag, 15 juni om 16:26
In de Duitse media wordt druk gespeculeerd over de komst van een nieuwe doelman, maar Michael Rensing hoopt Louis van Gaal te kunnen overtuigen om toch voor hem te kiezen. De doelman is hersteld van zijn vingerblessure en begon maandag al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ik wil straks op mijn best zijn tijdens de groepstrainingen, legde hij uit.
Rensing begon het afgelopen seizoen als eerste keus bij Bayern München, maar wist nauwelijks te overtuigen. Het exponent uit de eigen jeugdopleiding (25) maakte een nerveuze indruk tussen de palen en raakte bovendien geblesseerd. In de laatste wedstrijden van Bayern stond de 35-jarige Hans-Jörg Butt zodoende in het doel.
Rensing trainde in de slotfase van het seizoen nog wel mee als veldspeler. Dat was leuk, maar ik wil nu weer gaan keepen, lachte de goalie op de website van zijn werkgever. Ik ben alvast begonnen omdat ik er straks echt wil staan. Ik heb nu al twee maanden niet meer gekeept en vind het heerlijk om weer aan de slag te kunnen. Ik voel me goed en heb zin in het volgende seizoen.
Tranmere verrast met voormalig international Barnes
Tranmere verrast met voormalig international Barnes
Geschreven op maandag, 15 juni om 17:17
John Barnes keert terug in het Engelse voetbal. De voormalig sterspeler van Liverpool, die als voetballer nog tot 79 interlands kwam, heeft een contract getekend bij Tranmere Rovers. Jason McAteer wordt zijn assistent.
Barnes komt terug uit Jamaica, waar hij in de afgelopen periode bondscoach was. De Engelsman kon de nationale ploeg niet tot grote hoogten leiden en zag de WK-droom al snel voorbij gaan. De 45-jarige Barnes keert nu terug naar zijn vaderland.
Het is voor de tweede keer dat Barnes bij een club aan de slag gaat. De voormalig international was in het seizoen 1999/00 even de coach van Celtic, maar dat was geen succes. Bij Tranmere Rovers krijgt de oefenmeester een nieuwe kans.
In het kader van iedereen doet zijn zegje heeft ook Johan Cruijff zijn licht laten schijnen over de transfer van Cristiano Ronaldo. De Portugees komt met zijn overgang van Manchester United naar Real Madrid in de recordboeken terecht en Cruijff vindt dat maar vreemd. Niemand is zoveel geld waard, vertelde de Nederlander aan Cadena SER.
Ronaldo maakt voor een bedrag van 93 miljoen euro de stap naar Real en wordt daarmee de duurste transfer ooit. Wanneer een club zoveel uitgeeft ontstaat er een domino-effect, doceerde Cruijff. Er is nu meer geld vrij en dus zijn er meer clubs die grote uitgaven kunnen doen. Dit is niet goed. Ronaldo is absoluut niet zoveel geld waard.
Cruijff kijkt dan ook met verbazing naar de situatie in Madrid. Ze willen graag de Champions League winnen, aangezien de finale volgend jaar in het Bernabeú gespeeld wordt, vervolgde Cruijff. Of dit de juiste strategie is betwijfel ik. Je hebt clubs die spelers zelf opleiden, zoals Barcelona, en je hebt clubs waar men zoveel mogelijk geld uitgeeft. Mijn voorkeur gaat uit naar de clubs die zelf spelers opleiden, maar dat is bekend.
Lazio heeft in Davide Ballardini een nieuwe trainer gevonden. De coach wordt dinsdag aan de pers voorgesteld als opvolger van Dellio Rossi, die vorige week zijn vertrek bij Lazio aankondigde. Ballardini zat zelf zonder club nadat hij was opgestapt bij Palermo.
De 45-jarige trainer nam enkele maanden geleden afscheid bij Palermo wegens een contract met de voorzitter. Om diezelfde reden vertrok Rossi vorige week bij Lazio. De oefenmeester was vier jaar werkzaam in Rome, maar wist zich niet gesteund door preses Claudio Lotito en trok de deur achter zich dicht.
Ballardini krijgt nu de taak om Lazio naar successen te leiden in de Serie A en de Europa League. De oefenmeester was eerder werkzaam bij Sambenedettese, Cagliari (twee periodes) en Pescara. Volgens Italiaanse media zal hij voor twee jaar tekenen, met een optie voor een derde seizoen.
Jermaine Jones maakt geen vrienden in Duitsland. De middenvelder van Schalke 04 liet onlangs weten dat hij zijn interlandcarrière bij Amerika wilde voorzetten en is nu in opspraak gekomen wegens vermeende racistische uitlatingen over Duitsers. Volgens Jones is de ophef overdreven en zijn de woorden niet door hem uitgesproken.
De middenvelder, die zowel een Duits als een Amerikaans paspoort heeft, zou in de New York Times behoorlijk hebben uitgehaald naar onze oosterburen. In Duitsland zijn mensen zoals ik niet geliefd", legde Jones zijn keuze voor het Amerikaanse elftal uit. "Ze hoeven me alleen maar te bekijken: ik ben niet de voorbeeld-Duitser. Ik heb over mijn hele lichaam tatoeages, daar houden de meeste Duitsers niet van."
Misschien komt het, omdat ik niet blond ben en geen blauwe ogen heb. Door bepaalde, specifieke dingen voel ik me in Duitsland niet gelukkig, aldus Jones, die in BILD echter benadrukte dat hij deze woorden niet heeft uitgesproken: "Mijn vrouw en ik hebben telefonisch contact gehad met deze journalist. Hij heeft mijn woorden verdraaid. Duitsers zijn absoluut geen racisten."
Zijn gezin zou niet gelukkig zijn in Manchester en dus zou Nemanja Vidic een transfer naar Barcelona of Real Madrid overwegen. Onzin, stelt de verdediger, die zegt enkel met zijn gedachten bij Manchester United te zitten. Ik heb absoluut niet de wens om te vertrekken, aldus Vidic in News of the World.
De Serviër werd in de afgelopen dagen veelvuldig met een transfer naar Spanje in verband gebracht, maar benadrukt dat hij hier geen trek in heeft. Ik ben gelukkig in Manchester, benadrukt Vidic. Volgend seizoen beginnen we gewoon van voor af aan. Ik heb het gevoel dat ik me aardig heb aangepast aan de Engelse speelstijl en wil nog veel prijzen winnen met United.
Vidic groeide dit seizoen uit tot een van de beste centrumverdedigers van Engeland en won met zijn werkgever opnieuw de Engelse Premier League. De 27-jarige verdediger heeft er vier jaar bij United opzitten en speelde tot dusver 103 competitiewedstrijden voor The Mancunians. Zijn contract loopt nog drie jaar door.
Geschreven door Bart Kruyt op maandag, 15 juni om 08:47
Luc Castaignos heeft er weer een bewonderaar bij. De pas zestienjarige spits van Feyenoord, die zijn debuut in de hoofdmacht van de Rotterdamse club nog moet maken, wordt na Arsenal, Liverpool, Internazionale, TSG Hoffenheim en Bayern München ook gevolgd door Real Madrid. De Koninklijke voorziet een gouden toekomst voor Castaignos en wil de aanvaller al op jonge leeftijd naar Spanje halen. De eerste keus van de B-junior is echter Arsenal. (De Telegraaf)
Luis Felipe, Andrea Dossena, Maxwell en Fabio Grosso: allemaal werden ze in verband gebracht met een transfer naar Juventus. De grootmacht uit Turijn, naarstig op zoek naar een nieuwe vleugelverdediger, heeft haar pijlen echter gericht op één speler: Marco Motta. De verdediger staat onder contract bij Udinese, maar speelde het afgelopen seizoen op huurbasis voor AS Roma. Deze club heeft de eerste optie op Motta. (Tuttosport)
AC Milan heeft een blauwtje gelopen bij São Paulo. De Italiaanse grootmacht had 25 miljoen euro over voor verdediger Miranda (24) en spelmaker Hernanes (24), maar technisch directeur van São Paulo Joao Paulo de Jesus Lopes heeft dit voorstel naar de prullenbak verwezen. 25 miljoen euro is lang niet genoeg voor beide spelers, reageerde het bestuurslid lachend. "Wanneer Milan serieus werk wil maken van de komst van beide spelers moet zij met meer geld komen." (Globo Esporte)
Michal vec staat in de belangstelling van PSV. De middenvelder van SC Heerenveen, die er net twee jaar in Friesland op heeft zitten, geldt in Eindhoven als een goed alternatief wanneer de komst van Orlando Engelaar niet haalbaar blijk te zijn. Fred Rutten hoopt nog altijd op een hereniging met de boomlange middenvelder van Schalke 04, maar weet dat zijn werkgever niet de financiën heeft om Engelaar definitief over te nemen. (Deniksport)
Rafael Benítez wil Javier Mascherano voor geen goud naar Barcelona laten vertrekken, maar wegens familieredenen is een vertrek van de Argentijn niet onrealistisch. Het gezin van de middenvelder is niet gelukkig in Liverpool, waardoor Mascherano een overgang naar het zonnige Spanje overweegt. Barcelona wil de mannetjesputter graag aan de selectie toevoegen als vervanger voor Yaya Touré, die Josep Guardiola niet helemaal heeft kunnen overtuigen. (News of the World)
Een andere versterking die Barcelona op het oog heeft is Juan Mata. De buitenspeler van Valencia, die in het afgelopen seizoen definitief doorbrak, is een kandidaat om de linkerflank te komen versterken. Barcelona hoopt voor deze positie nog altijd op Franck Ribéry van Bayern München, maar de Fransman heeft te kennen gegeven dat hij een voorkeur heeft voor Real Madrid. (El Mundo Deportivo)
Real krijgt overigens niet alleen in de strijd om Ribéry concurrentie van Barcelona, maar ook in de strijd om David Villa. De spits van Valencia zou dichtbij een overgang naar Madrid zijn, maar na het afketsen van de transfer van Zlatan Ibrahimovic hoopt Barcelona haar aartsrivaal dwars te kunnen zitten. De landskampioen wil spoedig met Valencia om tafel gaan om te praten over Mata én Villa. David Silva, die ook enige tijd op het verlanglijstje stond, is niet langer in beeld. (AS)
Jerzy Dudek kan zijn contract in Madrid verrassend genoeg verlengen. De Poolse doelman, die als tweede keus achter Iker Casillas fungeerde, heeft een nieuw contract aangeboden gekregen en overweegt zijn opties. Dudek kan naar diverse clubs in Spanje, Engeland en Turkije en is bovendien bekend met de belangstelling van Feyenoord. De Rotterdammers hebben echter niet de financiën om de terugkeer van de goalie, die al vijf jaar in Nederland speelde, te kunnen realiseren. (AS)
Een vertrek van Oleguer Presas bij Ajax wordt steeds waarschijnlijker. Zondag werd de Spaanse verdediger al in verband gebracht met Fiorentina en nu blijkt ook Galatasaray geïnteresseerd te zijn. Oleguer is een oude bekende van Frank Rijkaard, die volgend jaar bij de Turkse grootmacht aan het roer staat en eerder met de verdediger samenwerkte bij Barcelona. Ajax wil Oleguer, die er net één seizoen in de Eredivisie op heeft zitten, liever niet kwijtraken. (De Telegraaf)
Rijkaard heeft ook interesse in een andere Ajacied. Albert Luque, die in het afgelopen seizoen op huurbasis voor Málaga speelde en geen toekomst meer lijkt te hebben in Amsterdam, kan zijn loopbaan voortzetten bij Galatasaray. Rijkaard heeft nog altijd vertrouwen in de buitenspeler, die bij Deportivo la Coruña liet zien dat hij een talentvolle speler is. Bij Newcastle United en Ajax kwam dat er echter niet helemaal uit. (Marca)
Nabil Dirar lijkt zich onmogelijk te hebben gemaakt bij de Marokkaanse nationale ploeg. De middenvelder van Club Brugge moest zich met Marokko voorbereiden op het WK-kwalificatieduel met Togo, maar kwam volgens Het Nieuwsblad niet opdagen. Het Belgische medium weet dat Dirar op vakantie is gegaan.
Acht dagen geleden zat de middenvelder niet bij de wedstrijdselectie voor het treffen met Kameroen (0-0) en dat was tegen het zere been van Dirar. De internationals kregen na de interland met Kameroen enkele dagen vrijaf maar toen Dirar zich eind vorige week weer moest melden was hij nergens te bekennen.
Volgens bronnen rondom de speler is de 23-jarige Dirar op vakantie gegaan. Aangezien Marokko echter niet op de hoogte was van de plannen van de middenvelder, is het zeer aannemelijk dat bondscoach Roger Lemerre de speler van Club zal straffen. Mogelijk zal de keuzeheer Dirar helemaal niet meer oproepen
Florentino Pérez kocht voor zijn positie Kaká en lijkt voor de linkerkant te gaan voor Franck Ribéry. De concurrentiestrijd is hevig, maar Rafael van der Vaart is niet bang. De Nederlander zegt niet te denken aan een vertrek en wil het de nieuwe sterren in de Spaanse hoofdstad moeilijk gaan maken: Ik wil de strijd aan gaan.
In AD/Sportwereld zegt Van der Vaart dat hij de situatie in ieder geval tot de winterstop wil aankijken: Daarna kijken we verder. De Nederlander is benieuwd naar Manuel Pellegrini, die werd aangesteld als nieuwe coach. Pellegrinis vorige club Villarreal heeft mij de afgelopen jaren tot twee keer toe van Hamburger SV willen kopen. Ik weet niet of hij mij persoonlijk wilde hebben of zijn technisch directeur, maar het maakt me wel nieuwsgierig.
De international ontkent de geruchten dat hij Real moet verlaten. Niemand uit de nieuwe leiding bij Real heeft overigens al contact opgenomen met mij of mijn vader, aldus Van der Vaart. Dat komt nog, denk ik. Ik heb voor vijf jaar getekend. Als de clubleiding in een gesprek écht heel duidelijk zou zeggen dat ik weg moet, dan zal ik wat anders zoeken. Maar zelf wil ik de strijd aan gaan.
Voor ons, de Nederlandse jongens, kan het wel ingrijpende consequenties hebben, begrijpt Van der Vaart. Aan de ene kant neemt de onzekerheid over onze posities bij elke aankoop toe. Maar aan de andere kant sta ik er zelf toch vrij relaxed in. Voor de balans in de selectie zou het wenselijk zijn ook een of twee kanjers van verdedigers te kopen. Die heb je nodig om Barcelona uit te dagen en om weer eens de Champions League te kunnen winnen.