KIJK LINKS VAN DE PAGINA..... DE ALLERLAATSTE NIEUWTJES !!!!!
07-06-2009
Vleminckx duurste aankoop ooit van NEC
Vleminckx duurste aankoop ooit van NEC
Vleminckx duurste aankoop ooit van NEC
Bjorn Vleminckx tekende vrijdag een contract bij NEC. De verwachtingen zijn alvast niet min, want de Nederlandse club legde nooit eerder zoveel geld op tafel als voor de gewezen aanvaller van KV Mechelen.
Een exact transferbedrag werd niet bekend gemaakt, maar de transfersom ligt tussen 1.5 en 2 miljoen euro. Nooit eerder tastte NEC dieper in de geldbuidel om een speler naar Nijmegen te halen.
Bjorn Vleminckx (foto) zelf vertelde tegenover Omroep Gelderland ook over de onderhandelingen met NEC. "Ik had snel een goed gevoel bij deze club. Als je ergens voor vier jaar kunt tekenen, wil dat zeggen dat die club in je gelooft. Eigenlijk hebben we niet langer dan enkele uurtjes onderhandeld", gaf de spits toe.
Ivan Perisic staat met Roeselare op het punt om een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League af te dwingen, maar toch is de kans klein dat we de Kroaat ook volgend seizoen aan het werk zien op de Belgische velden. Hij vertrekt wellicht naar Duitsland.
Roeselare leek rond de jaarwisseling een vogel voor de kat, maar de West-Vlamingen haalden enkele stevige versterkingen tijdens de wintertransferperiode. Zo kwam Ivan Perisic de zwart-witten op huurbasis vervoegen, de Kroaat kwam tijdelijk over van het Franse Sochaux.
Perisic maakte de voorbije maanden veel indruk bij Roeselare, wat hem de interesse van onder andere Anderlecht, Cercle Brugge en het Turkse Trabzonspor opleverde. Toch is de kans groot dat deze clubs achter het net vissen, de 20-jarige aanvallende middenvelder staat volgens BS namelijk dicht bij een overgang naar de Duitse eersteklasser Hertha Berlijn.
Hertha zal wel nog tot een akkoord moeten komen met Sochaux, want Perisic ligt er nog tot volgende zomer onder contract. Als de transfer effectief plaatsvindt, mag de Kroaat zich overigens opmaken voor Europees voetbal. Hertha eindigde afgelopen seizoen namelijk vierde in de Bundesliga en mag daardoor deelnemen aan de Europa League.
Dieter Hoeness, manager van de Duitse Bundesligaclub Hertha Berlijn, stapt op het einde van de maand op als manager van de Noord-Duitse topclub. Hoeness had nog een contract voor één jaar en verlaat de club op eigen verzoek.
Conflict met trainer De 56-jarige Dieter Hoeness, broer van Bayern-manager Uli Hoeness was bijna 13 jaar in dienst bij Hertha. Na afloop van de competitie ontstonden er conflicten tussen Hoeness en trainer Lucien Favre. Hertha speelde een degelijk seizoen, maar door een 4-0 nederlaag op de laatste speeldag op het veld van het gedegradeerde Karlsruhe, verspeelde de club de derde plaats in de competitie.
Hertha werd uiteindelijk vierde en treedt daardoor volgend seizoen niet aan in de Champions League, maar wel in de vernieuwde (en veel minder lucratieve) Europa League. (belga/gb)
Eerste WK-stadion in Zuid-Afrika opent zijn deuren
Eerste WK-stadion in Zuid-Afrika opent zijn deuren
Het Nelson Mandela Baystadion in de Zuid-Afrikaanse stad Port Elizabeth is plechtig ingehuldigd. Het is het eerste stadion dat de Zuid-Afrikaanse organisatoren volledig wedstrijdklaar gekregen hebben, één jaar voor aanvang van het Wereldkampioenschap voetbal.
Enorme motivatie "Voor ons is de opening van het eerste volledig nieuwe stadion voor het WK '10 een enorme motivatie", verklaarde Danny Jordaan, directeur-generaal van het organisatiecomité. "Het stadion toont de mogelijkheden van de Zuid-Afrikaanse industrie en onze goede wil om de beloftes en engagementen na te komen", voegde hij er nog aan toe.
Acht wedstrijden Het Mandela Baystadion biedt plaats aan 48.000 toeschouwers. Tijdens het WK zullen er acht wedstrijden in plaatsvinden, waaronder een kwartfinale en de wedstrijd om de derde plaats. Ook de werken aan de andere WK-stadions zouden overigens volgens schema verlopen.
Confederatiebeker Vanaf 14 juni wordt het menens voor het organiserende land. Dan vindt er met de Confederatiebeker immers de generale repetitie voor het WK '10 plaats. Deze wedstrijden worden gespeeld in vier gerenoveerde stadions in Johannesburg, Pretoria, Bloemfontein en Rustenburg.
Aan de Confederatiebeker doen traditioneel naast de regerende wereldkampioen (Italië) en het gastland (Zuid-Afrika) de zes beste landen uit de verschillende werelddelen mee. (belga/gb)
De Liga van vierdeklassers heeft een voorstel voor reeksindeling in de vierde voetbalklasse uitgewerkt. De Algemene Vergadering van volgende week moet het voorstel nog goedkeuren en daarna is het aan het Sportcomité van de Belgische Voetbalbond (KBVB) om het te bekrachtigen.
Als het officieel bevestigd wordt dat Petit-Waret (de kampioen uit eerste provinciale in Namen) weigert te promoveren en zo in vierde provinciale zou herbeginnen, zal het in vierde klasse D vervangen worden door Spy, dat tweede eindigde in eerste provinciale in Namen. (belga/gb)
Fabio Cannavaro denkt komend seizoen met Juventus een serieuze gooi naar het Italiaanse kampioenschap te kunnen doen. De verdediger, die na een periode bij Real Madrid zal terugkeren bij de club uit Turijn, verwacht dat titelhouder Internazionale het zwaar zal krijgen, helemaal wanneer Zlatan Ibrahimovic vertrekt.
Het gat met Inter? Ze hebben een goede organisatie, maar zonder Ibrahimovic wordt het een ander verhaal. Hopelijk laten ze hem vertrekken, meent Cannavaro in gesprek met La Gazzetta dello Sport en stipt de positieve ontwikkelingen bij Juve aan, zoals de komst van Diego. Een Braziliaanse speler, met een Duitse denkwijze.
Ook de aanstaande samenwerking met trainer Ciro Ferrara zit hij zitten, die de ontslagen Claudio Ranieri aan het eind van het seizoen afloste. Zijn leven is recentelijk behoorlijk veranderd. Hij heeft genoeg ervaring en kwaliteit om goed werk te gaan afleveren, aldus Cannavaro, die overigens met het nationale team van Italië het interlandrecord van Paolo Maldini in het vizier heeft.
Daar heb ik nog niet echt over nagedacht, maar ik kan het niet negeren nu ik daar nog maar twee duels van verwijderd ben, zei de 124-voudig international. Het is een geweldige speler. Ik snap ook niet dat hij recentelijk werd uitgejoeld (verwijzend naar een aantal fans toen Maldini afscheid nam van het Milan-publiek, red.). Soms missen wij echt wat sportkennis in ons land.
Frazier Campbell kan zijn loopbaan voortzetten bij Hull City. The Tigers brachten onlangs een bod uit op de jonge spits van Manchester United en melden op de officiële website dat dit voorstel geaccepteerd is. Hull mag nu om tafel gaan met Campbell om te praten over een contract.
De 21-jarige spits is een bekend gezicht in het KC Stadium. Campbell speelde in het seizoen 2007/08 al een jaar op huurbasis voor Hull en had met vijftien doelpunten een groot aandeel in de promotie van de ploeg naar de Premier League. Dit seizoen moest Hull het zien te redden zonder de goals van Campbell, die door United werd uitgeleend aan Tottenham Hotspur.
In Londen speelde de spits slechts tien competitieduels, waarvan slechts een in de basis. Hull speelde zich met pijn en moeite veilig op het hoogste niveau en hoopt volgend jaar weer met Campbell te kunnen samenwerken. United heeft aangegeven dat de spits kan vertrekken, aangezien de landskampioen voldoende opties heeft in de voorste linie.
zo 07/06/2009 - 17:52Roeselare speelt ook volgend seizoen in de eerste klasse. Het versloeg Antwerp met 4-2 en is met 13 op 15 nu al winnaar van de eindronde. Dender verloor met 2-1 van Lierse en degradeert na twee seizoenen in eerste naar de tweede klasse.
Er was amper afgetrapt of MacDonald had aan de tweede paal de 1-0 al binnengetikt. Maar daarna voetbalde Roeselare krampachtig. Net na de rust prikte Antwerp via een corner tegen. Setti scoorde.
Roeselare reageerde nu wel, via de onvermijdelijke MacDonald. Tanghe deelde de lakens uit en de Nederlandse spits scoorde twee keer. MacDonald maakte zo zijn vijfde doelpunt van de eindronde en kan met Germinal Beerschot Roeselare volgend seizoen ontmoeten in de eerste klasse.
Tanghe bekroonde zijn sterke prestatie met een vierde goal. Antwerp milderde enkel nog op het einde.
Dender zakt naar de tweede klasse
Dender heeft het niet gered in de eindronde en speelt na twee seizoenen in eerste straks weer in tweede klasse. Dender moest op een mirakel hopen, maar het knoeide zelf. Bij Lierse verloor het met 2-1.
Dender had maar één optie op het Lisp en dat was winnen. Aganovic had bijna voor 0-1 gezorgd in een flauwe eerste helft, maar hij schoot in het zijnet. Op een counter trof Lierse de paal.
Een minuut na de pauze was het wel raak, voor Lierse dan, dankzij Nedzipi. Vijf minuten voor tijd was Wahed snel in de rebound: 2-0. De Pever kon de val naar tweede klasse enkel nog verzachten.
zo 07/06/2009 - 11:46Costa Rica en de Verenigde Staten liggen op koers naar het WK in Zuid-Afrika. Beide landen boekten opnieuw een zege. Voor Mexico ziet het er minder goed uit. De Mexicanen verloren voor de derde keer op rij op verplaatsing. Nu ging het onderuit in El Salvador.
Stand
M
M+
M-
M=
Ptn
1.
Costa Rica
5
4
1
0
12
2.
Verenigde Staten
5
3
1
1
10
3.
El Salvador
4
1
1
2
5
4.
Honduras
4
1
2
1
4
5.
Mexico
4
1
3
0
3
6.
Trinidad & Tobago
4
0
2
2
2
Costa Rica blijft leider in de poule in de Midden- en Noord-Amerikaanse zone. De Costa Ricanen behaalden een felbevochten zege bij Trinidad & Tobago: 2-3. Bij Costa Rica werd Bryan Ruiz (Gent) na 51 minuten vervangen.
Belga
De Verenigde Staten blijven op de tweede plaats dankzij een nipte overwinning tegen Honduras. Donovan en Bocanegra veegden een vroege achterstand nog weg. Bij de Amerikanen speelde Oguchi Onyewu (op de foto nummer 5) de hele wedstrijd.
Met Mexico gaat het van kwaad naar erger. Na het verlies in El Salvador prijkt de trotse voetbalnatie op de vijfde plaats. Quintanilla verpeste in de 86e minuut het debuut van coach Javier Aguirre. De ex-coach van Aletico Madrid is de opvolger van de ontslagen Sven-Goran Eriksson.
De top drie boekt een ticket voor het WK in Zuid-Afrika. De vierde speelt een barrage met de vijfde uit Zuid-Amerika voor een extra plaats op het WK.
Uitslagen:
El Salvador - Mexico 2-1 11' Martinez 1-0, 71' Blanco 1-1 (pen), 85' Quintanilla 2-1 (pen)
De kogel is door de kerk: KSV Roeselare blijft in eerste klasse. Dender wist zich niet te redden via de eindronde en degradeert naar tweede klasse, in het gezelschap van Tubeke en Bergen. Sint-Truiden promoveert naar de Jupiler Pro League.
Roeselare is zeker van de eindwinst in de eindronde na een 4-2 zege tegen Antwerp. De ploeg van trainer Dennis van Wijk behaalde 13 op 15. Lierse zegevierde tegen Dender. Beide ploegen tellen 5 punten. Antwerp is laatste met 4 punten. Op de laatste speeldag (11 juni) speelt Roeselare in Dender, Antwerp krijgt Lierse op bezoek.
Dat Roeselare het behoud in eerste klasse wist af te dwingen, is een klein mirakel. Halfweg het seizoen was Roeselare een vogel voor de kat. In 17 wedstrijden wist Roeselare slechts 10 punten te sprokkelen. Bergen Germinal Beerschot en Dender hadden 15 punten, Tubeke 14.
De West-Vlaamse club bleef niet bij de pakken zitten en haalde Dennis van Wijk binnen. Met beperkte middelen werden onder meer MacDonald, Perisic en Ten Heuvel naar Schiervelde gehaald. De motor begon stilaan te draaien en Roeselare stak Bergen en Tubeke voorbij. In de eindronde nam Roslar de maat van Dender, Lierse en Antwerp. KSV Roeselare is toe aan zijn vierde seizoen in de hoogste afdeling.
Met de selectie van Barcelona lijkt weinig tot niets mis te zijn, maar de Spaanse grootmacht gaat toch een hete zomer tegemoet. Voorzitter Joan Laporta heeft aangekondigd dat er tenminste drie nieuwe spelers naar het Camp Nou zullen komen. Bovendien is er nog geen duidelijkheid over de toekomst van Samuel Etoo.
De Afrikaan kreeg vorig jaar te horen dat hij mocht vertrekken bij Barcelona, maar omdat hij zich goed manifesteerde op de trainingen kon hij toch blijven. Dat bleek een goede keus te zijn, aangezien Etoo een goed seizoen draaide en met zijn vele doelpunten een groot aandeel in het succes van Barcelona had. Toch staat de spits opnieuw op de nominatie om te vertrekken.
Het klopt dat we aanbiedingen van clubs hebben ontvangen, zei Laporta in El Mundo Deportivo. Volgende week spreken we met zijn zaakwaarnemer, omdat we graag willen weten wat Samuel zelf van plan is. We hopen op een goede oplossing, want Samuel is naast een geweldige voetballer ook een geweldig mens. In belangrijke wedstrijden heeft hij altijd gescoord voor ons en we zullen hem daar altijd dankbaar voor blijven.
Desondanks zijn er geruchten dat Etoo plaats moet maken voor Zlatan Ibrahimovic, topscorer van Internazionale. Bovendien staat ook David Villa op het lijstje van Barcelona. Laporta wilde niet op namen ingaan, maar kon wel bevestigen dat Barcelona de markt op gaat. We willen drie of vier nieuwe spelers halen, zei de preses op de website van zijn club. We doen echter alleen zaken voor de juiste prijs. Juist in deze economisch zware tijden moeten wij het goede voorbeeld geven en geen idiote uitgaven gaan doen.
Manchester United heeft de weg naar de Braziliaanse spelersmarkt duidelijk gevonden. Na het aantrekken van de gebroeders Fabio en Rafael da Silva en de veelbelovende middenvelder Rodrigo Possebon is de Engels landskampioen nu dichtbij het afronden van de komst van Dodo. Dit is tegen het zere been van de Braziliaanse voetballegende Carlos Alberto, die hard uithaalt naar United. In gesprek met News of the World neemt Alberto, die in 1970 als aanvoerder van het Braziliaanse elftal Wereldkampioen werd, geen blad voor de mond. Het is verschrikkelijk om te zien dat United gewoon in staat is om het Braziliaanse voetbal te verkrachten, brieste Alberto. De grote clubs in Europa hebben nu eenmaal meer geld en pikken alle talenten weg. Dit is een enorm probleem voor het Braziliaanse voetbal.
De voormalig stervoetballer hoopt dat de FIFA in zal grijpen. Het zou zo moeten zijn dat spelers pas na hun twintigste naar het buitenland kunnen verhuizen, stelde Alberto voor. Zo blijven de goede spelers langer voor Brazilië behouden en gaan zij met meer ervaring naar het buitenland toe. Zoals het nu gaat is verschrikkelijk. Het is de taak van de FIFA om het voetbal te beschermen, dus ik hoop dat ze actie gaan ondernemen.
Liverpool greep dit jaar naast alle prijzen, maar het vertoonde spel heeft de burger moed gegeven. Sterspelers als Steven Gerrard en Fernando Torres besloten om hun contract te verlengen en laatstgenoemde toont zich in een interview met News of the World uitermate ambitieus. Dit elftal kan beter worden dan Barcelona, meent Torres.
Hoewel The Reds geen trofee wisten binnen te slepen kreeg het elftal van Rafael Benítez voldoende complimenten. Liverpool deed dit seizoen voor het eerst in jaren weer mee om de titel en diverse spelers weten het zeker: volgend jaar maakt het team opnieuw een goede kans. Gerrard en Dirk Kuyt spraken al eerder hun plannen voor het seizoen 2009/10 uit en Torres volgt het voorbeeld.
De trefzekere spits ziet Liverpool nog tot grote hoogtes reiken. Ik geloof er heilig in dat we op het punt staan om iets bijzonders neer te zetten, zei Torres. Getuige de nieuwe contracten voor enkele sterspelers van het team ben ik niet de enige die er zo over denkt. Spelers willen niet langer blijven wanneer ze geen vertrouwen hebben in de toekomst. Ikzelf zou op dit moment bij geen enkele andere club in Europa willen spelen.
Ik verwacht in de komende jaren veel prijzen te gaan winnen met dit team, vervolgde de spits. Ons doel is om de beste ploeg ter wereld te worden en dat zit er ook in. Ik geloof dat we net zo goed of misschien wel beter kunnen worden dan Europees kampioen Barcelona. Liverpool is al net zo bekend als Barcelona en is gezien het aantal prijzen zelfs succesvoller. Nu moeten we de glorietijden van de jaren zeventig en tachtig zien te herleven. Dit elftal is er toe in staat, dat weet ik zeker."
Nemanja Vidic kan de nationale ploeg van Servië aankomende woensdag niet helpen in de kwalificatiewedstrijd tegen de Faeröer eilanden. De verdediger van Manchester United hinkte zaterdagavond in de wedstrijd tegen Oostenrijk van het veld met een enkelblessure en kan in de aankomende interland niet in actie komen. Het is niet bekend hoe ernstig de kwetsuur van Vidic is.
Maar erg optimistisch kunnen we er niet over zijn, vertelde bondscoach Radomir Antic, die woensdagavond ook al geen beroep kan doen op Dejan Stankovic en Bosko Jankovic (beide geschorst). Of de drie basiskrachten gemist zullen worden is maar de vraag: Faeröer is de hekkensluiter van de groep en wist tot dusver pas een keer te scoren.
Servië doet het een stuk beter in Groep 7. De ploeg van Antic won zaterdagavond van Oostenrijk (1-0) en gaat aan kop in de poule, met vijf punten meer dan Frankrijk. De manschappen van Raymond Domenech hebben echter nog wel een wedstrijd minder gespeeld. Meer concurrenten kennen de Serviërs niet: Litouwen heeft zes punten minder met een duel meer gespeeld.
Didier Drogba kende een matige start van het seizoen, maar de komst van Guus Hiddink deed de Ivoriaan zichtbaar goed. Onder leiding van de Nederlander bloeide de spits weer op en Chelsea wil zijn contract dan ook graag openbreken. Drogba wenst echter niets te tekenen voordat hij met Carlo Ancelotti om tafel heeft gezeten.
Sinds de Italiaan is gearriveerd op Stamford Bridge wordt Chelsea met de nodige spitsen in verband gebracht. Zo zou Ancelotti interesse hebben in Arsenal-spits Emmanuel Adebayor en staat ook Milan-aanvaller Alexandre Pato in de belangstelling van de coach. Drogba wil graag van Ancelotti horen wat nu precies zijn plannen zijn.
Ik heb in de kranten veel gelezen over mogelijke versterkingen, maar ik wil het graag van de coach zelf horen, zei Drogba, die nog tot medio 2010 vastligt bij Chelsea. Uit dat gesprek zal ik dan mijn conclusies trekken. Ik heb in ieder geval geen tekenen ontvangen dat Chelsea me zou willen verkopen. Mijn zaakwaarnemers hebben al een beetje gepolst bij de club, maar ik wil niet onderhandelen voordat ik met de coach heb gesproken.
Drogba (31) heeft er reeds vijf jaar bij Chelsea opzitten. De spits, die in de zomer van 2004 werd overgenomen van Olympique Marseille, speelde tot dusver 135 competitiewedstrijden voor Chelsea en scoorde daarin 55 keer. Internazionale zou de aanvaller graag over willen nemen, terwijl ook Marseille geïnteresseerd zou zijn.
De transfer van Ricardo Kaká van AC Milan naar Real Madrid is nog niet officieel. Beide clubs zijn het wel al eens over de transferprijs: ongeveer 65 miljoen euro. De Rossoneri weten al wat ze met dit geld willen aanvangen.
AC Milan wil de spelerskern nieuw leven inblazen. Cesc Fabregas kan de plaats innemen van Kaká. De 22-jarige Spaanse international kreeg al wat 'peptalk' van Flamini en Senderos, die eerder overstapten van Arsenal naar Milan. Fabregas voelt zich thuis bij Arsenal, maar de Londense club schiet jaar na jaar wat tekort in de strijd voor de prijzen.
Emmanuel Adebayor kan Fabregas volgen naar AC Milan. Volgens de Engelse krant The Sun kunnen de Gunners zich vinden in het bod van 17 miljoen euro. De Togolese aanvaller vertelde al aan enkele vrienden dat hij een contract kan afsluiten voor vier seizoenen bij Milan. Adebayor is 25 jaar en lukte het afgelopen seizoen tien doelpunten in de Premier League. Fabregas vond twee keer de weg naar doel.
Arsenal zou een vertrek van Adebayor willen opvangen met de komst van de Marokkaanse international Marouane Chamakh, eigendom van de Franse landskampioen Bordeaux.
Michael Owen wist de jongste seizoenen geen hoofdrol op te eisen in de Premier League, wat deels te maken had met de vele blessures waar hij mee af te rekenen kreeg. De Engelse international blijft populair op de transfermarkt.
Aston Villa en AS Roma tonen concrete belangstelling voor Michael Owen. Ze moeten geen transfersom betalen want Owen kan Newcastle United transfervrij verlaten. De 29-jarige Owen zou vrede moeten nemen met een lagere vergoeding. Newcastle betaalde Owen 115.000 euro per week, Aston Villa en AS Roma bieden 80.000 euro per week minder.
Tweedeklasser KVSK United rekent ook volgend seizoen op de diensten van Marcos Pereira. De Noord-Limburgse club schotelde de Braziliaanse aanvaller een contractverlenging voor van een seizoen.
Marcos Pereira (34) beleefde weinig vreugde aan zijn vijfde seizoen bij KVSK United. De ploeg bengelde lange tijd onderaan, en Pereira sukkelde van de ene blessure in de andere. Maar Pereira krijgt dus de kans om revanche te nemen.
Tegenwoordig werkt Pereira buiten het voetbal voor United Telecom, en speelt hij nu en dan tolk voor Braziliaanse voetballers.
Op zijn zeventiende speelde Marcos Pereira bij de Braziliaanse eersteklasser Internacional de Limare. Een manager beloofde hem al goud wat blinkt en nam hem mee naar het verre en kille België.
Toen Marcos vernam dat ze hem bij vierdeklasser Putte wilden droppen, steigerde hij hevig. Via een omweg versierde hij een proefcontract van 3 maanden bij Lierse waar KV Mechelen hem kwam weghalen. Het liep goed tot hij in de lappenmand verzeilde. Een jaar lang werkte hij 's morgens en 's avonds aan een eenzame revalidatie in Nederland. Overdag was het werken geblazen.
Via Zwarte Leeuw en Patro Maasmechelen kwam hij terug boven water. Bij STVV liet Marcos Pereira mooie dingen zien. Van Staaien ging het naar Antwerp FC, en zo naar KVSK United.
Zelden verging het Engeland eenvoudiger in een WK-kwalificatiecampagne, maar ondanks de maximale score uit zes wedstrijden blijven de spelers van The Three Lions opmerkelijk voorzichtig. Aanvoerder John Terry wilde ook na de 0-4 overwinning op Kazachstan van zaterdagavond niet te hard van stapel lopen. We weten dat we nog zullen moeten verbeteren, zei hij na afloop tegenover de BBC.
We spelen goed, en we zijn hard op weg naar waar we willen zijn, aldus Terry. Maar het heeft geen zin om nu op onze top te zitten en over een jaar niet meer. We weten dus dat we dit vol moeten houden en dat we zullen moeten verbeteren. De Engelsen startten traag in Almaty, maar dankzij doelpunten van Gareth Barry, Emile Heskey, Wayne Rooney en Frank Lampard werden de drie punten uiteindelijk gemakkelijk binnengehaald.
Het betekende de zesde achtereenvolgende overwinning in de kwalificatiecyclus, waardoor de Britten met een voorsprong van zeven punten op nummer twee Kroatië aan de leiding gaan in groep 5. Terry haalt de rol aan van bondscoach Fabio Capello, die het na de huidige FC Twente-coach Steve McClaren voor het zeggen kreeg. Hij heeft ervoor gezorgd dat iedereen de bal weer wil hebben, en dat er weer vertrouwen in elkaar is.
We hebben ook tijden meegemaakt dat jongens zich niet helemaal op hun gemak voelden, en in sommige gebieden de bal niet wilden hebben. Maar als je kijkt naar deze wedstrijd, zie je dat daar geen sprake meer van is. Iedereen wil de bal in zijn voeten hebben, en iedereen is bereid het vuile werk voor een ander op te knappen, aldus Terry. Je kunt echt zien dat we als groep veel vooruitgang hebben geboekt.
Athletico de Bilbao-aanvaller Joseba Etxeberria heeft woord gehouden. De 31-jarige speler van de Baskische club maakt afgelopen oktober bekend dat het seizoen 2009/10 zijn laatste zou worden, en dat hij een jaar lang zou gaan voetballen zonder ook maar een cent salaris op te eisen. Zaterdag bevestigde zijn club dat Etxeberria dat voornemen uit zal voeren.
De geste van Etxeberria komt voort uit dankbaarheid naar de club toe, omdat hij vijftien jaar de kleuren van Los Leones heeft mogen dienen. In die tijd speelde de 53-voudig Spaans international 496 wedstrijden, waarmee hij een derde plek inneemt in het klassement van spelers die de meeste wedstrijden voor de club hebben gespeeld. Alleen Txetxu Rojo (542 duels) en José Angel Iribar (614) kwamen vaker in actie.
De Spaanse voetbalbond heeft overigens in de reglementen staan dat het niet toegestaan is voor voetbalclubs om spelers te bezitten die geen salaris ontvangen. Athletic Bilbao zal daarom het minimumsalaris van om en nabij de 105.000 euro moeten betalen aan Etxeberria. De Bask heeft echter beloofd om dit bedrag over te maken aan een goed doel.