Inhoud blog
  • i'm back..or i'll be gone
  • Waarom de Theo Francken van de Vlaming niet wil vallen.....
  • De Dag van de Sint
  • het jaar 2011
  • Weveriaans
  • De Wever en gezever
  • druppels op een hete plaat
  • 13 juni
  • Scha en schande
  • U spoort toch ook ?
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    De wereld zoals hij is....

    31-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NVA
    Kleine jongens worden groot, magere jongens worden dik en gezonde mensen krijgen last van hun gezondheid, dat is het devies in de Belgische politiek. Zo vergaat het ook nv-a en boegbeeld Bart De Wever, al verdenk ik hem niet om ooit echt mager geweest te zijn. De partij scoort goed in de peilingen en De Wever wordt zo waar de populairste politicus. Stilaan geraakt hij echter ook verstrengeld in het politieke parler-vrai en begint hij bochten te nemen over Lange Wappers en vooral politieke deals te sluiten. Zo plaatst hij ook zijn mannetjes (en zeer weinig vrouwtjes) in allerhande Raden van Bestuur en controle-organen. Eentje hiervan is al genoemd, namelijk Bart Van Camp, als lid van de RvB van de BAM. Nu duikt hij ook op bij de shortlist voor de raad van bestuur van De Lijn....een mobiliteitsspecialist ? Het is maar hoe je het bekijkt.....Van Camp werkte vroeger bij VOKA op het thema mobiliteit maar brak daar niet echt veel potten. Hij is natuurlijk wel de link naar Philippe Muyters die nv-a triomfantelijk wist binnen te halen als wit konijn - zowaar een sp.atruuk bij de heilige maagden van nv-a, wie had dat ooit gedacht ? Alleszins bleek dat de start van de politiek politicienne van Bart De Wever. Over Van Camp kunnen we verder kort zijn, als wetenschappelijk medewerker van De Wever was hij goed op de hoogte van de onderhandelingen van het Vlaams Regeerakkoord en mag hij als één van zijn vertrouwelingen bestempeld worden. Hij krijgt er nu ook de cadeau'tjes van aangezien de kopman clean wil blijven en dus ook geen minister wilde worden. De Wever beseft hoe snel je je verbrandt in een ministerpost of als echte beleidsmaker. Dat kan nv-a en De Wever zelf missen als kiespijn.

    Partner van Van Camp is Kathelijne Toen, districtsraadslid in Hoboken (raad van bestuur IVEG, ex-Dow Chemicals) en ook opvulsel voor de lijst van de Vlaamse verkiezingen van 2009. (24e plaats) Anders dan huidig Vlaams parlementslid en provincieraadslid Liesbeth Homans (ex persoonlijk medewerkster De Wever) verkiest Van Camp duidelijk om achter de schermen de cadeaus te innen.

    Andere postjes die De Wever aan het uitdelen is geweest, zijn de voorzitter van de RvB van de VDAB; Danny Pieters, een zitje bij het VITO voor Koen Kennis (partijraadvoorzitter), VRT; Eric Defoort en Valerie van Peel (jawel de jobhopster van Jokfoe, Nieuwsblad,Actua-TV en Dag Allemaal op 4 jaar), sinds vorig jaar is ze woordvoerdster van de Nv-afractie. Eric Defoort kreeg ook net het voorzitterschap van de Europese Vrije Alliantie in de schoot geworpen als mooie 'fin de carrière'.

    De Wever voelt zich ook hierbij als een vis in het water en is zeker niet te beroerd om zich op te stellen zoals de cd&v, een postje krijgen is belangrijker dan toegevoegde waarde bieden. Terecht misschien als je tussen de haaien wil zwemmen maar wat valt er dan aan te klagen op Belgisch niveau ? Of in Wallonië ? Het gaat daar niet anders, alleen is de cd&v van hier, daar PS.

    De Wever kent de klappen van de zweep, zeker deze van de media en hij weet dat zijn houdbaarheidsdatum niet oneindig is, binnen enkele jaren spreekt iedereen misschien al over De Zever, terwijl velen hem de afgelopen tijd zo "eerlijk" en "rechtvaardig" vonden. Een teleurstelling voor velen vrees ik, hij is een typische Belgische politicus met dit verschil dat hij op Belgisch niveau geen compromissen kan sluiten aangezien dat de facto al tegen zijn ideologie is. Vlaanderen heeft weinig aan dergelijke partijen en ja, ze mogen wijzen op onze eigen identiteit, cultuur, taal enz. maar een maatschappij is in beweging en net dat vergeten deze mensen van de Vlaamse Beweging nogal eens. Mijn Vlaanderen is alleszins niet het Vlaanderen van De Wever of anders; Het Vlaanderen van De Wever, is voor mij gezever"


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per maand
  • 04-2022
  • 09-2017
  • 05-2014
  • 09-2011
  • 09-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009

    Zoeken in blog


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!