Ik ben
Trinet, 42 jaar en in de gelukkige omstandigheden dat ik mijn huis deel
met mijn echtgenoot Leendert en onze drie dochters. Hannah is 18 jaar. Mirthe 15 jaar. Jasmijne 9 jaar. Ik was vroeger verpleegkundige en tegenwoordig fulltime moeder en ook nog gastouder voor drie jongetjes.
Krijg net te horen dat ik i.p.v. 2 pakken, 4 pakken pannenkoekmix moet verwerken tot eetbare deegrondjes. Ik had me voor twee klassen opgegeven om te bakken en had al een tas met (2) pakken mix en eieren en melk meegekregen. Dacht dat dat het was. Belt net de juf van Mirthe dat er nog een tas vol ingrediënten staat te wachten. Hoe lang doe je eigenlijk over 80 pannenkoeken bakken ? 'k Mag wel heel vroeg beginnen en dan met drie of vier pannen. En dan ook nog alles warm houden en van stroop en suiker voorzien en warm op school brengen.....
...................en dan begint voor ons ook eindelijk de vakantie. Hoewel Mirthe zich heel lief afvroeg of het voor mij wel vakantie zou zijn met hen allemaal thuis.................. Maar het is al heelijk dat ik er 's morgens niet om 7 uur uit hoef. De meiden vermaken zich zelf wel in hun pyama (het liefst de hele dag) en die gaan zelf boterhammen smeren en zo dus ik heb wel zin in de vakantie. Morgen het afscheid van meester Diederik (de directeur van de school). Jasmijne moest gisteren in de auto bijna huilen : "Ik mis meester Diederik nu al..." En ze gaat hem een knuffel geven "maar niet zoenen en misschien een hand."
Hannah was het hele weekend bij Dick en vandaag bij Cornelieke. Die mag morgen uit haar corset. Spannend. Hannah en Mirthe zijn nu bij de musical van Emma (grooooote vriendin van Mirthe). Altijd leuk.
Vanmorgen was daar opeens Toek. Z'n broertjes (of zusjes) Tuc en Take waren zaterdag al uit hun ei gekropen. Nu zijn er dus 6 wandelende takken. Maar Tik hebben we na zijn uitzetting niet meer gesignaleerd dus zit ie óf tussen de grote bladeren óf hij is een stil-liggende-tak geworden. Nog 3 eieren te gaan. Wie wil er een wandelende tak ?
Heugelijk nieuws. Twee van de negen eieren van de wandelende tak zijn uitgekomen. Zondag hadden we het nog over ze en hebben we uitgebreid naar de eitjes staan kijken en kwamen we tot de conclusie dat deze leg waarschijnlijk niet zou uitkomen. Maar gister middag komt Mirthe ineens aanrennen met het potje in haar handen en ja hoor. Twee beestjes. De één heeft een krulstaart en kan heel hard lopen en de ander zit het liefst tussen twee blaadjes. Krullie heet Tak en de ander Tic. Er komen er nog 7 (als het goed is) en die namen kunnen we uitkiezen uit : take, (of teek), tuc, toek, tec (of op z'n engels : tag), tijk, taak, tok(tok) en ga zo maar door. We hebben gelijk het aquarium omgedoopt tot een herbarium en daar zitten ze nu in (denk ik want alleen Tak laat zich zien.) Maar Tak heeft een tic. Die strekt zich telkens heel hoog op z'n pootjes uit en dan wiegt hij van links naar rechts. Misschien moeten we zorg voor hem inkopen.
Zoekopdracht : wie ziet Tak zitten in het terrarium ?
Stumbled inside the doorway of Your chapel
humbled in God by everything I found beauty and love surround me freed me from what I fear ask for amazing grace and You appear
Dinsdag (ja, die laatste mooie warme dag !) zijn Leendert en ik een dagje op de toeristische tour geweest. Om half 9 eerst de dames naar school gebracht en toen naar Giethoorn. Ben daar ooit 20 jaar geleden geweest (kanokamp) maar nu hadden we een fluisterboot gehuurd. Full speed gaat ie ongeveer 5-6 km. per uur. Maar het was erg leuk. Route mee (we gingen gelijk vanuit de "uitrit" al de verkeerde kant op) maar even later waren we goed op weg. Eerst Giethoorn uit en toen schuin het meer over. Er was best wel veel (tegen) wind maar met een motortje deert dat niet. Toen de Weerribben in. De route op de palen (we volgden de gele) was heel anders dan die op de kaart maar we zijn er weer uit gekomen. Veel riet, bochten, eenden en waterlelies. Gelukkig weinig andere mensen. In het begin zat er een andere boot een meter of 20 achter ons maar die stopte onderweg bij een uitkijktoren. Verder een paar tegenliggers maar dat was het wel. In Giethoorn zelf een paar Japanners, schoolklasjes en rondvaartboten vol met 66-plussers die op dagtocht waren. Leendert heeft keurig achteruit ingeparkeerd en toen hebben we ergens op een terrasje een verrukkelijk broodje beenham gegeten met een cappucino. Bijna ieder huis is wel bij de toeristen-bisnis betrokken. Als ze geen boten verhuren hebben ze wel een bed and breakfast, een restaurant, een snackbar, een kaartenwinkel of een minicamping. En toch was het leuk. In het hoogseizoen niet denk ik. Dan is het file varen. De volgende keer gaan we met de meiden. Die vinden dat sturen vast prachtig of om als een "king of the world"op de voorplecht te staan. Na de lunch naar Zwolle geweest. Even gecontroleerd of die ene ijszaak nog wel net zo lekker ijs verkocht als 17 jaar geleden (ze zijn geslaagd), schoenen gekocht (Leendert), Pirates dvd's (voor H en M [en L], ze hadden nog cadeaubonnen) en toen richting Amersfoort. Hannah was ondertussen zelf uit school en die had Jasmijne en Mirthe opgehaald. Thuis zijn ze eerst gaan folderen (Ja, Hannah is sinds kort een grootverdiener) met z'n drieën en toen gaan eten maken (gebraden kip met aardappelkroketjes en een salade). Wij hebben iets genuttigd in de Pannenkoekhut en toen we thuis kwamen was Jasmijne al in haar pyama en kon ze zo in bed. Echt heerlijk zo'n dagje samen. Met grote dank aan Hannah.
Cornelieke, Hannah's allerbeste vriendin, is twee weken geleden op weg naar sport aangereden door een scooter (terwijl ze voorrang had). Normaal gesproken gaan ze altijd samen maar deze keer bleef Hannah thuis omdat ze erge buikpijn had. Wat geschaafd en veel pijn maar volgens een (niet hun eigen) huisarts zou die pijn wel weer verdwijnen en moest ze rustig aan doen en beginnen met fysio. Maar de fysiotherapeut vertrouwde het niet en dus werden er foto's gemaakt en wat blijkt : een gebroken ruggewervel. Toen moest ze dus gelijk in het ziekenhuis blijven. Nu is ze weer thuis met een gipscorset (die niet uitkan) vanaf haar bovenbenen tot onder haar oksels. Een week of 6 liggen dus want zitten gaat lastig. Ze zouden samen naar de EO-jongerendag maar dat zit er dus ook niet in.
Jasmijne heeft haar eerste tand eruit ! Ging nog redelijk snel. Vorige zondag beet ze in een stuk overjarige chocoladeletter en toen zat ie los. Helemaal drama. Want het deed zeer, er was een beetje bloed en mama zat in de kerk. Toen ik thuis kwam zag ze er zeer kwetsbaar uit maar het huilen was gestopt. En de hele week door zat ie steeds losser en kreeg ik af en toe de opdracht om hem weer recht te duwen. Gistermiddag waren we in het Schothorsterbos geweest en op de terugweg, op de fiets, had ze ineens haar tand in haar hand. Ze was een snoepje aan het kauwen dus al het bloed werd meteen afgevoerd en toen we thuis waren zag je niets meer. De tandenfee is ook al langsgeweest maar dat mocht alleen onder voorwaarde dat ze de tand mocht houden.
Gisteren met Leendert naar een piepklein theatertje in Utrecht geweest. We wilden iets doen maar niet naar de film want die ik wilde zien begon pas om kwart voor 10. Het enige dat kwam bovendrijven was dit dus. Had nog nooit van de dame gehoort . Het zou om half negen beginnen. Wij waren er even over 8en en de eerste bezoekers. Het had wel wat weg van een (grote) huiskamer. 10 rijtjes van 4 stoelen. Een piano vooraan en een contrabas en een saxefoon. Lampen, een reusachtige kroonluchter en veel rood fluweel (en een heleboel zwarte tafeltjes van de Ikea die Hannah ook heeft.) We hoopten dat we niet de enige bezoekers zouden zijn maar dat bleek gelukkig niet het geval. We doen echt nooit zoiets als dit en als ik die muziek op de radio zou horen zou ik niet blijven luisteren maar live was het erg mooi. Beetje Norah Jones-achtig. Toen we kwamen liep Myriam nog rond in een legging en sokken (en ook nog een jurkje hoor) maar even later had ze mooie hakjes. De "baas" (een kruising tussen tandarts Roelofs en Hugo de Vries) kondigde haar aan en toen begon het. Met de saxofoon erbij klonk het wel een beetje "dream of the blue turtle-Sting"achtig. Divers Publiek. Wat studenten, 40 en 50-ers en wij dus. En "Vrienden van het Theater". Toen we thuis kwamen brande er nog licht in onze slaapkamer en waren de meiden nog klaar wakker. Jasmijne had weer een "slaaphuilbui" gehad. (Heeft ze een paar keer per week. Wordt dan halverwege de avong huilend wakker en is niet stil te krijgen omdat ze gewoon nog slaapt. Even plassen, licht aan en proberen haar wakker te krijgen is het enige dat helpt. Dat licht vindt ze namelijk niet leuk en als je dan na een paar minuten zegt- ze is dan ondertussen half wakker- "wil je weer lekker slapen ?", dan wordt ze stil en rolt ze zich weer in de slaaphouding.) Het was de meiden dus ook gelukt om haar weer stil te krijgen! En Jasmijne wist vanmorgen van niets.
Leendert moest gisteren overwerken en had ingeschat dat ie ruim voor middernacht thuis zou zijn. Wordt ik om kwart voor één wakker (plaspauze) en is ie er nog niet. Gebeld. Stond ie net met een schroevedraaier het hek open te schroeven van de parkeerplaats want ze waren ingesloten. Reed hij dus rond 1 uur weg uit Den Bosch. Rond tweeën thuis maar eerst moest ie nog wat software controleren en doorzenden. Lag dus rond half 3 in bed en om half 6 ging de wekker want om 7 uur moest ie daar weer op de stoep staan om te zien of alles wel goed zou gaan.
Gelukkig was hij vanmiddag al voor één uur thuis en heeft ie toen een aantal uur geslapen.
Nou ja, nog één dagje en dan feest van Ina. Veel zin in. Hoop dat het weer mee werkt. Ben tevreden met droog en 20 graden.
Vandaag is Hannah weer thuis gekomen en zijn we weer compleet. Op Hemelvaartsdag was Hannah met Dick, Mirthe en Jasmijne met de trein naar Katwijk gegaan en wij met de auto. 's Avonds zijn we met Jasmijne weer terug gegaan want Mijntje moest vrijdag weer naar zwemles. Mirthe kwam zaterdagmiddag weer thuis en Hannah was toen vanaf het station (na Mirthe in de goede bus te hebben gezet) doorgegaan naar Hanneke en Jacob. Vanmorgen kwam ze samen met Haddassah weer naar huis (en toen kregen ze in de trein een boete omdat ze (geheel onwetend en per ongeluk) een half uur voor 9 uur van de kortingskaart hadden gebruik gemaakt). Bijna 50 euro boete. Maar goed dat Jasmijne er niet bij was. Die had het niet overleefd.
Maar ik heb de klantenservice gebeld (want de mensen aan de linker kant die door een andere conducteur werden gecontroleerd kregen alleen een waarschuwing) en die dame zei dat we wel kans maakten om het geld terug te krijgen zeker omdat het de eerste keer is en er "verzachtende" omstandigheden zijn. Wordt vervolgd.
We hebben hele mooie vogeltjes in de tuin. Volgens het boekje sijsjes. Vanuit het bovenraam hangend kan je prachtige foto's maken want ze komen allemaal af op de vetbollen die aan de vlaggenstokhouder hangen. En dat er dan een meter boven hun kopje iemand met een fototoestel uit het raam hangt hebben ze dan niet zo door.
Voor het eerst sinds jaren organiseerde de Horizon weer eens een ouderwetse koninginnedagfeestmiddag op school. Je mocht koningklijk verkleed dus Jasmijne wenste als prinses te verschijnen. Dat ze in het knalroze ging deerde niet en dat ze de enige uit de klas was die verkleed was ook niet. (Bijna iedereen blijft over dus dan is verkleed op school komen in de middag nogal lastig.) Ze vond alle aandacht juist wel prachtig. Ja, Jasmijne is erg aan het veranderen. Waar is het bange verlegen meisje dat al gilde als er iemand langsliep in een winkel ? Die niks durfde zeggen tegen een vreemde ? (En iedereen, behalve papa, mama en de zussen waren "vreemd".) Nee, Jasmijne groeit. Ze papt aan met vreemde kinderen in de winkel en binnen de kortste keren hoor je haar vertellen hoe oud ze is en hoe ze heet en in welke groep ze zit. En problemen moet je oplossen. Was ze pas van haar stoel gevallen (thuis, toen ze alleen beneden was en ik even weg.) Gillen natuurlijk (want haar hele rug was open geschaaft, bleek later.) Maar toen ik thuis kwam biggelde er nog één verdwaalde traan en zei ze dat ze het probleem zelf had opgelost. "want huilen helpt niet, dat heb je zelf gezegt mama." (Dat klopte inderdaad alleen ging dat niet over als je je zelf erg zeer had gedaan.) Maar ze kan het dus wel toepassen. Nu nog in de juiste situatie.
Een nieuwe vervolgserie dient zich aan. Van Margriet hebben we 9 eitjes van wandelende takken gekregen. Ze zijn donker van kleur, zo'n 2 millimeter van doorsnee en ze lijken op zaadjes. Ze liggen nu nog vredig te liggen op een vochtig doekje in een klein potje. Maar als ze uitkomen (kan een aantal maanden duren) dan wordt het aquarium waar Flipje zijn laatste levensdagen heeft gesleten en waar ook ons (hoe heette ze ook alweer) muisje en later de schoolmuizen in hebben gewoond een herbarium. Margriet heeft zelf twee wandelende takken en sinds kort leggen ze dus eitjes. Ze zijn zowel manlijk als vrouwlijk (of gewoon niks) dus leggen ze allemaal eieren. Margriet verkoopt ze (de eitjes) via internet dus ze is opgenomen in de schemerige internetdierenhandel. Ze zijn erg makkelijk in het onderhoud. Af en toe een verse tak klimop en ze kunnen weer weken verder. Echt een huisdier voor mij (zolang ze niet ontsnappen.)
Verbouwen is leuk, moet Jasmijne gedacht hebben..............
....................toen ze (overigens geheel per ongeluk) de gitaar van Hannah omver liep. Resultaat, een twee-delige gitaar. Je snapt dat Hannah in alle staten was en nu geheel onthand is. Ze zat anders uren te pingelen en te zingen op/met het geval en nu dus niet meer. Is er iemand die nog ergens een gitaar (over) heeft of weet ? Kwaliteit is niet zo vreselijk belangerijk want die we hadden was ook maar een oudje (en die breken dus snel.) Je snapt dat je dan natuurlijk een eervolle vermelding krijgt op haar eerste cd (en wie wil dat nou niet.)