Eindelijk konden we afgelopen weekend weer spelen! Deze keer kregen we de Greunsjotters over de vloer. Ondanks het feite dat Vossem laatste staat in het classement wisten we dat we hen niet moesten onderschatten. Ik had ze tegen Tervuren al zien spelen en weet nog heel goed dat ze na 35 minuten toen met 2-1 aan het winnen waren, toch kon Tervuren met 2-3 cijfers winnen.
Dat op papier makkelijke matchen soms de moeilijkste kunnen zijn werd deze keer weer bewezen!
Vossem begon zeer gemotiveerd en bij ons leek het of onze wekker nog niet was afgegaan. . . behalve die van Kevin die ons na 8 minuten al 2 keer gered had van een vroege achterstand.
Eindelijk wakker kregen we weer controle over de situatie en begonnen Vossem richting hun 16 meter weg te drukken.
Na 15 minuten konden we de score openen dankzij een mooie steekpass van Joris die bij de vrij gelopen Vincent toekwam en deze kon het leer in 1 tijd buiten bereik van de keeper plaatsen.
We voelden ons bevrijd en zochten naar meer maar Vossem bleef ons af en toe verrassen met mooie voetbal en snel uitgespeelde aanvallen maar het was in de sterren geschreven dat Kevin vandaag onklopbaar zou zijn en een topprestatie ging neerzetten!
Na 25 minuten waren wij het die via Piet met een perfect gekruiste schot de score op 2-0 brachten en kregen hiermee wat meer ademruimte. Het einde van de 1ste helft was in zicht maar we kregen nog op de 30ste minuut een interessante vrije trap van op 20 meter afstand en gingen Piet, Joris en Wim bij de bal staan om een op training aangeleerde situatie in de praktijk te brengen, en het lukte hen ook om zo via Piet er 3-0 van te maken en gingen op deze score de kleedkamers binnen. Prachtig!
Toch was het nog niet gedaan en dat wisten we!
Met mooie combinaties en zeer veel inzet wist Vossem ons onder druk te zetten gedurende een dik kwartier maar wanneer hun spits 1, zelfs 2 van onze verdedigers had gedribbeld kwam er telkens een 3de aangeschoven om hem af te stoppen. En wanneer hij nog deze laatste kon dribbelen was er weer Kevin die met soms buitenaardse reddingen er voor zorgde dat Vossem niet kon aansluiten.
Ik had dan ook gevraagd aan Kevin om er alles aan te doen de nul te houden wat ons dit jaar nog niet gelukt is. En ook deze keer lukte het ons niet want Vossem kon ons met een dik verdiende goal verslagen en er 3-1 van te maken.
Zoals het al meermaals gebeurd is deze seizoen maakte deze goal ons weer alert. We gingen weer in een 4-4-2 spelen om het evenwicht achteraan te herstellen en konden ons weer gevaarlijk tonen.
We maakten het dan ook af weer via Vincent die genadeloos het leer binnen stampte van op korte afstand en daarna via Piet die in de diepte aangespeeld werd door Joris en de eindscore op 5-1 bracht.
Het is vandaag zeker geen makkie geweest en dat was het verdienste van Vossem. We hebben met veel maturiteit gespeeld en hebben nooit gepanikeerd of ons gehaast gevoeld om absoluut te scoren maar hebben integendeel op de juiste momenten ons wil doorgeprikt en verder als leeuwen gevochten om onze kleuren te verdedigen.
13 op 15 wat onze laatste 5 wedstrijden betreft. Proficiat mannen!
Als de weergoden het toelaten spelen we volgend weekend onze 1ste terugmatch tegen Hoeilaart, laatste wedstrijd voor de winterstop.
Kevin, Pieter, Arnaud, Willem, Jacob, Piet, Joris, Vincent, Tom, Nick, Wim, Bjorn, Omer, Yann, Michael
Verslag:
Dit weekend gingen op bezoek naar Steenokkerzeel waar we half in de mist nog toekwamen en waar we de klus hopelijk snel gingen klaren want uit ervaring wist ik dat spelen op hun smal veldje geen makkelijke opgave zou zijn.
We begonnen sterk aan de match want na 1 minuut wist Piet meteen de tegenstander te waarschuwen met een afstandsschot die spijtig genoeg tegen de paal belandde. We hadden de match onder controle en lieten de bal goed rondgaan, dat moest wel want de tegenstander stond in een 5-4-1 opgesteld en gepaard met het smal veldje maakte dat het voetballen nog moeilijker
We stapelden de acties op langs de linker flank waar Wim meerdere keer kon doorgaan en mooi centeren maar we lieten het afweten bij de afwerking. Na 12 minuten was het dan toch raak! Vincent recupereerde een bijna verloren bal aan de cornerlijn, legde achteruit voor Wim die in in 1 tijd de keeper klopte.
We bleven ons best doen om te voetballen maar tegen een dubbele blauwe gordijn konden we ons enkel met een paar afstandsschoten gevaarlijk tonen. We voerden dan de druk weer op en na een geharrewar voor de goal wist Piet het leer net over het doellijn te duwen er werd wat getwijfeld of het al dan niet goal was maar de arbiter had het goed gezien en de 0-2 was een feit.
Even voor affluiten van de 1ste helft werden we dan langs de rechter flank verrast door een diepe bal die afgewerkt werd door hun spits net voor Kevin die nochtans goed was uitgekomen 1-2.
De 2de helft begon en het was duidelijk dat Steenokkerzeel er weer in geloofde. Ze gingen nu met 3 spitsen spelen en wij kregen eindelijk wat meer ruimte. Waar wij constant de combinaties opzochten stampte de verdediging van Vlug-Op de bal enkel en alleen blindelings naar voren waar de 3 spitsen het dan moesten opnemen tegen onze verdediging.
We bleven kansen bij elkaar sprokkelen maar konden onze overwinning niet verzilveren.
Na een kwartier spelen kreeg Steenokkerzeel een vrije trap op ongeveer 35m afstand en deze werd op onwaarschijnlijke wijze in de winkelhaak binnengetrapt 2-2 met nog 20 minuten te spelen.
Wat konden we anders doen dan verder zoeken naar dat verlossende doelpunt?
Dat deden we ook, we gingen weer sneller spelen en toonden ons meerdere keer gevaarlijk maar dat tikkeltje geluk ontbrak tot dat Piet op 10 minuten van het einde de keeper toch wist te kloppen met een mooi lobje, 2-3 en de buit was binnen! We scoorden nog een mooi doelpunt via Michael maar deze werd voor off-side afgekeurd. Nick brak kort daarna nog is uit en kwam oog in oog met de keeper te staan, hij plaatste de bal mooi naast hem maar het leer belandde weer op de paal
Zo bleef het spannend tot het laatste fluitsignaal. Steenokkerzeel heeft wel alles gegeven om een puntje thuis te houden maar vandaag heeft de ploeg gewonnen die was gekomen om te voetballen. We hebben getoond dat we ook in moeilijke momenten de overwinning naar ons kunnen trekken door een winnaarsmentaliteit te hebben en hebben ondanks de spanning telkens weer opnieuwmeer dan ons best gedaan om mooie voetbal te brengen.
Proficiat voor deze moeilijke maar mooie overwinning!
Bedankt aan alle aanwezige ouders zonder wie het vandaag nog moeilijker was geweest!
Dit weekend gingen we op bezoek bij Erps-Kwerps die 1 puntje meer telde dan ons maar ook 2 wedstrijden meer. Na onze behaalde punt van vorige week tegen Tervuren vreesde ik maar voor 1 zaak .. Dat we het moeilijk gingen krijgen om onze motivatie en inzet van vorige week ook tegen Erps-Kwerps te kunnen herhalen.
Maar mijn vrees bleek niet nodig want na nog geen minuut spelen stonden we al 0-1 voor. Een afstandsschot van Piet werd door de keeper gepakt maar dan weer gelost en Nick die goed was gevolgd kon de netten doen trillen!
Van een droomstart gesproken
Maar te vroeg scoren is niet altijd een kado, Erps kwam meer en meer in de wedstrijd door dat wij ze te veel lieten spelen. Onze mannen dachten waarschijnlijk dat het vandaag te gemakkelijk ging zijn Toch konden we een 5tal kansen creeren via Piet, Nick, Tom, Bjorn en Wim maar telkens wist de keeper net tussen te komen of werd de bal van de lijn gered door een attente verdediger.
Zoals dat dan meestal gaat kwam Erps-Kwerps er eventjes uit en maakten ze gelijk na een verre vrije trap die door Kevin tegen de lat werd geduwd maar we konden niet verhinderen dat de bal toch binnen werd getrapt in 2de instantie. 1-1
Eventjes later moest Kevin weer tussenkomen op een uitgebroken aanvaller die met wat geluk voor de goal kwam te staan en dus gingen we op de score van 1-1 de kleedkamers binnen.
Er was geen reden tot paniek. We hadden onze kansen gehad maar niet afgewerkt en hadden ons daardoor in de problemen gezet.
Maar Erps-Kwerps had al veel gegeven en mits wat harder drukken op het gaspedaal tijdens de 2de helft en onze rechter flank meer te gebruiken kon het niet lang meer duren of we afstand gingen nemen van onze tegenstander.
We gingen met 3 aanvallers spelen en Erps-Kwerps kwam de 2de helft niet meer over de middellijn. Na 10 minuten werd het 1-2 via Tom die de keeper van op afstand wist te kloppen.
Wat later was het aan de beurt van Michaël om met een gepeperde afstandsschot de keeper de bal in zijn netten voor de 3de keer te laten oprapen.
En nog wat later was het weer Tom die met kopie van zijn 1ste goal de eindstand op 1-4 bracht.
We kregen nog tal van kansen maar hadden vandaag wat moeite om de score hoger te doen oplopen. Toch werd het een vrij makkelijke match die we bijna volledig hebben gecontroleerd.
7 op 9 wat onze laatste 3 wedstrijden betreft!
Volgende week krijgen we Meerbeek op bezoek die met 15 punten niet te onderschatten valt.
We zullen alles uit de kan halen om onze reeks verder te zetten!
Verslag : V.K. Huldenberg - KV Tervuren B dd 31/10
31/10/2010
VK Huldenberg KV Tervuren B : 1-1
Opgeroepen spelers :
Michael, Pieter, Arnaud, Omer, Jacob, Piet, Joris, Tom, Vincent, Nick, Wim, , Bjorn, Yann, Kevin, Jared
Verslag:
Er zijn wedstrijden waar je zo naar uitkijkt had ik vorige week geschreven, VK Huldenberg KV Tervuren B is inderdaad een heel speciale wedstrijd geworden, eentje dat we niet snel zullen vergeten!
Het was al lang geen geheim meer maar om goed voorbereid te zijn en onze tegenstander te kunnen opvangen was ik de laatste 3 weken Tervuren gaan zien spelen tegen Woluwe-Zaventem, op Vossem en tegen Hoeilaart. Daaruit bleek dat Tervuren over zeer snelle spitsen beschikt die dan ook balvaardig zijn maar bleek ook dat deze spitsen aangespeeld worden door middenvelders die allemaal wel weten hoe ze een gemeten pass moeten geven : VK Tervuren B is niet voor niets de onbetwistbare leider van onze competitie met 24 op 24 uit 8 matchen en hun spelers lijken elkaar blindelings te vinden op het veld, daarbovenop lieten ze meermaals zien dat ze niet enkel techniek hebben maar ook inzet en strijdlust. Toch merkte ik af en toe dat ook zij wat zwakke plekken hebben en dat gaf mij het gevoel dat het niet onrealistisch was te denken dat we ook tegen hen iets konden forceren.
3 weken bye zijn had ik aanvankelijk eerder ervaren als iets negatiefs omdat ik vreesde voor een gebrek aan ritme maar eigenlijk hebben we ons ook 3 weken lang kunnen focussen op de komst de leider.
Opdracht van de match was om van het begin af aan Tervuren onder druk te zetten, het middenveldslag te winnen en een minimum aan lange passen richting de spitsen te laten vertrekken vanuit hun middenveld. Uiteraard gingen we niet alle ballen kunnen tegenhouden maar dan was het aan de backs om zo kort mogelijk bij hun spitsen te spelen, ze zo veel mogelijk te hinderen en tegen te houden zodat Pieter achteraan enkel en alleen het hoognodige zou moeten komen afsnijden.
Het werd een zwaar bevochten match! We begonnen meteen zeer goed, wonnen praktisch alle duels en zorgden er voor dat we een groot deel van de eerste 35 minuten op de helft van Tervuren speelden. We konden een aantal keren voor gevaar zorgen via Joris, Nick en Piet die min of meer foutief in de baklijn werd geduwd maar de arbiter schudde van nee we werden er ook hier en daar aan herinnerd dat het gevaar ook aan onze kant lonkte. Michael moest een keer serieus ingrijpen en even daarna belandde het leer op onze deklat na een knal van Tervuren.
Op een score van 0-0 gingen we de kleedkamer binnen en als er iets was wat we in de 2de helft moesten verbeteren was het dat we meer onze rechter flank moesten gaan benutten, vanwaar de meest gevaarlijke acties van de eerste helft waren gekomen maar die we te weinig gebruikt hebben, 75 procent van onze aanvallen werden via links gespeeld maar daar zat het eigenlijk vrij potdicht.
Terug op het veld voelden we meteen dat Tervuren gebrand was om ons bij de keel te pakken, we werden de eerste 5 minuten van de 2de helt goed weggedrukt maar hielden toch stand. We kwamen terug in de wedstrijd en konden meer duels weer winnen maar door soms te grote afstanden tussen de lijnen profiteerde Tervuren van de ruimte en tot 2 keer toe wist Michael met een ongelooflijke reflex de bal op de lijn te redden.
We kwamen daar goed weg maar kregen ook onze kansen en er kon elk moment een goal vallen aan beide kanten. Tervuren wist als eerste de weg naar de goal te vinden weliswaar op een iets wat klungele manier : een diepe steekpass verplichte Michael om uit zijn doel te komen bijgestaan door Pieter die het duel aanging met de aanvaller. Deze schoot de bal tegen de been van Pieter waarna de bal weer op de been van de aanvaller tikte, snelheid nam en michael verraste. De seconden dat de bal tot in het doel rolde leken mij uren te duren en ondertussen was ik aan het hopen dat de bal in wat modder zou blijven staan net voor het doellijn maar nee het werd 0-1 op 20 minuten van het einde.
We verloren onze strijdlust niet en bleven er voor gaan. 4 minuten na de openingsgoal kwamen we al weer op gelijke hoogte dankzij een snelle actie vanuit de rechter flank die door Tom naar Bjorn werd doorgespeeld en Nick kon de mooie lage center aan het 2de pikket binnenprikken! 1-1!
Met nog een kwartier te gaan was weer alles mogelijk, wij vielen aan dan weer Tervuren die 10 minuten voor het einde besloot met 3 aanvallers te gaan spelen. Toch waren wij het die nog 2 opendoelkansen kregen op eerst een gevaarlijke corner van Tom die in de kleine baklijn voorbij iedereen rolde maar waartegen niemand zijn voet wist te zetten en daarna op een snelle counter waar uiteindelijk Kevin oog in oog kwam te staan met de keeper maar spijtig genoeg niet kon afwerken. Het had wat geweest om in de laatste minuut toch nog de 3 punten naar ons toe te trekken maar ik denk dat het resultaat logisch en eerlijk is en dat wij fier op ons eigen mogen zijn dat we tegen dit Tervuren een punt hebben gepakt en dat we ook de eerste ploeg zijn tegen wie ze punten verloren hebben dit seizoen!
Proficiat aan iedereen voor jullie inzet, zowel de spelers als de talrijke aanwezige ouders.
Volgende week trekken we de lijn door op verplaatsing tegen Erps-Kwerps.
LET WEL OP DAT WE OP ZATERDAG 6/11 SPELEN OM 10u15