Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

19-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : alle finalisten Macedonische selectie Eurovisie Songfestival zijn bekend.

 Morgen, zaterdag 20 februari, vindt in de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië (FYROM) de finale plaats van 'Skopje Festival 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Maar eer het zover is, vond vanavond de tweede halve finale plaats. Net als tijdens de eerste halve finale, gisteren, traden veertien kandidaten aan en de beste acht stootten door naar de finale. In die finale, met dus zestien kandidaten, zal de inzending voor Oslo worden gekozen door een vakjury en door televoting.

* uitslag tweede halve finale 'Skopje Festival 2010' (tussen haakjes punten vakjury en televoting) :

01. "Letam con tebe" (Lazar Cvetkovski) door Vlatko Lozanoski : 20 punten (10+10).
02. "Džipsi dens" (Simeon Atanasov) door Esma's Band : 19 punten (7+12).
03. "Fama" (Alexander Masevski) door Maja Vukičević : 16 punten (12+4).
04. "Srećen kraj" (Grigor Koprov) door Nade Talevska : 14 punten (6+8).
05. "Zaboravi na se" (Zoran Aleksić) door Viktorija Apostolova : 13 punten (8+5).
06. "Nikoј na ovoј svet" (Vančo Dimitrov) door Kristijan Jovanovski : 12 punten (5+7).
07. "Zaboravaš" (Martin Vučić) door Angela Zdravkova : 10 punten (4+6).
08. "Solza" (Risto Apostolov) door Vodolija : 4 punten (1+3).
09. "Kameno srce" (Rade Vrčakovski) door Dimitar Andonovski : 3 punten (3+0).
10. "Ljubovna pesna" (Valentino Skenderovski) door Teodora Trajkovska : 2 punten (0+2).
11. "Beli konji" (Ana Mojsovska) door Boyan Aleksovski : 2 punten (2+0).
12. "Se ušte čekame" (Јova Radevska) door Jova Radevska : 1 punt (0+1).
13. "Sni" (Daniel Mitrevski) door Pampersi : 0 punten.
13. "Ti si kisi fenomen" (Sašo Parket) door Parketi : 0 punten. 

* geplaatst voor de finale :

- eerste halve finale :

01. "Sreća" (Vladimir Dojčinovski) door Vlatko Ilievski.
02. "Bog go ima sekoj ključ" (Sasho Livrinski) door Suzana Spasovska & Darko Nešovski.
03. "Ostani" (Simon Trpčeski) door Aleksandar Belov.
04. "Јas јa imam silata" (Kristijan Gabroski) door Gjoko Taneski.
05. "Taa ima se" (Martin Vučić) door Bravo Band.
06. "Lagi" (Lazar Cvetkovski) door Darko Ilievski.
07. "Bolest zaraza" (Duško Temelkovski) door Treta Dimenzija.
08. "Poludena vo noćta studena" (Damir Imeri) door Tumbao Salsa Band.

- tweede halve finale :

01. "Letam con tebe" (Lazar Cvetkovski) door Vlatko Lozanoski.
02. "Džipsi dens" (Simeon Atanasov) door Esma's Band.
03. "Fama" (Alexander Masevski) door Maja Vukičević.
04. "Srećen kraj" (Grigor Koprov) door Nade Talevska.
05. "Zaboravi na se" (Zoran Aleksić) door Viktorija Apostolova.
06. "Nikoј na ovoј svet" (Vančo Dimitrov) door Kristijan Jovanovski.
07. "Zaboravaš" (Martin Vučić) door Angela Zdravkova.
08. "Solza" (Risto Apostolov) door Vodolija.

Het land treedt op dinsdag 25 mei eerstkomende aan tijdens het tweede deel van de eerste halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron en logo : MKRTV)

19-02-2010 om 23:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Net voor het weekend zijn we van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 'Musikantenstadl', het razendpopulaire Oostenrijkse tv-programma met volksmuziek (uitgezonden door de ORF en ook live overgenomen door de Duitse tv-zender ARD), gaat ook dit jaar weer op tournee en komt aanstaande woensdag, 24 februari, voor de tweede keer met een wervelende show naar de Antwerpse Lotto Arena.

De artiesten die we mogen begroeten zijn oud-Songfestivaldeelneemster Francine Jordi (ESF 2002), Nockalm Quintett, Angela Wiedl, Die jungen Zillertaler, Die jungen Original Oberkrainer, MDR Deutsches Fernsehballett en Wolfgang Lindner Jr. & Die jungen Stadlmusikanten.

Kaarten kosten 35,00 - 47,50 en 60,00 €, exclusief service- en portokosten. Vanaf 30 personen is er een korting van 2,50 € per persoon (alleen bij telefonische bestelling bij Tele Ticket Service 070 345 345 – vanuit Nederland : 0900 45 000 45).

Kaarten van 35,00 en 47,50 € kunnen besteld worden via Tele Ticket Service of telefonisch op de hierboven vermelde nummers.

 Op zaterdag 06 maart eerstkomende zullen Linda en Regi (componist "My music", Eurosong 2008) het Kuipke in Gent opnieuw in lichterlaaie zetten !

Wie er vorig jaar bij was in het uitverkochte Kuipke is waarschijnlijk nog aan het nagenieten 
van het zinderende live optreden dat Milk Inc. daar ten beste gaf. Van de eerste tot de laatste minuut was het springen, dansen, gek doen en nog veel meer.

Op zaterdag 06 maart zal het opnieuw alle remmen los zijn in het Kuipke, niet te missen dus ! Na afloop van het optreden is er een afterparty tot 
00.00 met niemand minder dan DJ Wout.

Kaarten (20,00 € - staanplaatsen en 22,00 € - zitplaatsen) voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangeschaft en dat kan via de 
website van Pesco of telefonisch (070 75 00 70). De deuren gaan open om 19.30 en het optreden gaat van start om 20.30.

Logo Schlagerfestival Op vrijdag 02, zaterdag 03, zondag 04 en paasmaandag 05 april zal de Ethias Arena in Hasselt opnieuw volstromen voor 'Het Schlagerfestival', dé jaarlijkse hoogmis voor liefhebbers van schlagers en meezingers. En het is feest, want 'Het Schlagerfestival' bestaat 5 jaar. Speciaal voor die gelegenheid mocht het trouwe publiek na afloop van de vorige editie stemmen voor de affiche van volgend jaar.

Vele duizenden brachten hun stem uit om hun favoriete artiest te zien op dit populaire liedjesfeest. Het resultaat is een indrukwekkende affiche : Laura Lynn, Willy Sommers, Christoff (Eurosong 1993-2002), zijn zus Lindsay, De Romeo's (Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999 - Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996Chris Van Tongelen, Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996), Mieke (Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), Dennie Christian, Eddy Wally, The Sunsets, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Paul Severs en Koos Alberts. Intussen is de line-up volledig en ook Sergio (ESF 2002) en niemand minder dan Vader Abraham, oftewel Pierre Kartner (componist en tekstschrijver Nederlandse inzendingen ESF 1973-2010), zullen hun opwachting maken. Om deze vijfde verjaardag tot een echte feesteditie te maken, wordt iedereen op een gratis pintje getrakteerd.

Fans van het gebeuren kunnen nog steeds kaarten aanschaffen voor het muzikale feest. De tickets voor vrijdagavond 02 (20.30), zaterdagavond 03 (20.30) en maandagnamiddag 05 april (15.00) zijn intussen allemaal de deur uit. Er zijn alleen nog een beperkt aantal tickets beschikbaar voor paaszondag 04 april (20.30). Er snel bij zijn is de boodschap en kaarten kunnen worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch (070 34 50 50). De prijs van de tickets is vastgesteld op 32,00 en 36,00 €. Ook kunnen er tickets gekocht worden in alle filialen van Mediamarkt en alle Essec-filialen !

19-02-2010 om 22:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop : 20 februari 2010 - Natalia en Gabriël Rios reeds drie weken op één.

Ultratop Ameerah, oftewel Astrid Roelants, daalt deze week in Vlaanderen met "The sound of missing you" van een tweeëntwintigste naar een negenentwintigste plaats. In Wallonië staat de single in de tipparade op een tweeëntwintigste plaats. Voor de derde week op rij blijft de benefietsingle ten voordele van de aardbeving in Haïti op de eerste plaats staan. Natalia en Gabriël Rios namen een nieuwe versie op van "Hallelujah" en het ziet er naar uit dat het één van de grootste hits van het jaar zal worden.
 
De Zweedse zangeres Agnes had met haar tweede single opnieuw een hit te pakken en daalt in Vlaanderen met "On and on" van een achttiende naar een zevenentwintigste plaats. De jongste single van Clouseau, "Als er ooit iets fout zou gaan", stijgt in de tipparade van een dertiende naar een elfde stek.

Het album met daarop de nummers voor 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, daalt deze week van een zevenenzeventigste naar een vierennegentigste plaats. 

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



01. (01) "Hallelujah" - Natalia (Eurosong 2004) & Gabriël Rios (3 weken).
27. (18) "On and on" - Agnes (16 weken)(MF 2009).
29. (22) "The sound of missing you" - Wildboyz feat. Ameerah (Eurosong 2004)(3 weken).

Ultratip 30 singles :

11. (13) "Als er ooit iets fout zou gaan" - Clouseau (4 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).

Ultratop 100 albums :



009. (007) "MaMaSé!" - K3 (13 weken)(Eurosong 1999).
042. (051) "Zij aan zij" - Clouseau (18 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
059. (069) "Kathleen in symfonie" - Kathleen (ex-K3, Eurosong 1999)(12 weken).
077. (085) "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (42 weken).
081. (072) "Amika" - Amika (17 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
094. (077) "Junior Eurosong 2009" - Diversen (24 weken).

Ultratop 10 DVD :

01. (NW) "10x10 - Live in het Sportpaleis" - Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991).
02. (01) "Dagdromen" - Amika (14 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
10. (02) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(14 weken).

WALLONIE

Ultratip 30 singles :

22. (27) "The sound of missing you" - Wildboyz feat. Ameerah (Eurosong 2004)(2 weken).

Ultratop 100 albums :



058. (058) "Tu trouveras... 10 ans de succès" - Natasha St-Pier (11 weken)(ESF 2001).
062. (054) "Rue des amours" - Frank Michael (13 weken)(Belgische selectie 1978-1988).
088. (083) "New Yorker - Hommage à Bob Dylan" - Hugues Aufray (16 weken)(ESF 1964).
093. (RE) "Les n°1 de ABBA" - ABBA (20 weken)(MF 1973, ESF 1974).
097. (RE) "Les 50 plus belles chansons d'amour" - Frédéric François (10 weken)(Belgische selectie 1970).
099. (096) "Léopold Nord ... et eux" - Léopold Nord (16 weken).
100. (RE) "19 par Patricia Kaas" - Patricia Kaas (9 weken)(ESF 2009).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

19-02-2010 om 22:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : tien kandidaten in de running om Servië te vertegenwoordigen in Oslo.

 Zoals we afgelopen weekend reeds meldden wordt de Servische kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen op zaterdag 13 maart eerstkomende.

Tijdens die nationale selectie, die rechtstreeks wordt uitgezonden op het eerste net van de nationale omroep (RTS), zullen drie artiesten in totaal drie nummers van componist Goran Bregović en tekstschrijfster Marina Tucaković ten gehore brengen.

Vandaag, vrijdag 19 februari, maakte de Servische omroep bekend dat momenteel tien kandidaten in de running zijn voor die nationale selectie. De geselecteerde kandidaten zijn Minja Samardžic, Marija Lazić, Emina Jahović, Željko Vasić, Nenad Ćeranić, Milan Stanković, Marko Vulinović, Oliver Katić, Adil Maksutović en Jelena Marković.

Goran Bregović en verantwoordelijken van de nationale omroep zullen uit dit gezelschap drie kandidaten kiezen die zullen deelnemen aan de nationale selectie. Het lot van die kandidaten ligt in handen van de kijkers die door sms de Servische inzending voor Oslo zullen kiezen.
(bron : RTS)

19-02-2010 om 22:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 19 februari 2010 : Jenny Silver nieuw op twaalf.

 Op zaterdag 06 februari is in Zweden het muziekcircus weer helemaal losgebarsten met de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, beter gekend als 'Melodifestivalen 2010'.

Deze week mogen we drie deelnemers van die eerste voorronde begroeten. Jenny Silver komt met "A place to stay" binnen op een twaalfde plaats, Frispråkarn  bezet met "Singel" de zevenendertigste plaats en Anders Ekborg komt met "The saviour" binnen op een vijftigste plaats. Linda Pritchard stijgt in de tweede week notering met "You're making me hot-hot-hot" van een zevenentwintigste naar een veertiende plaats.

De nieuwe single van Star Pilots, "I'm alive", daalt in de tweede week notering van een tweeëntwintigste naar een achtendertigste plaats. Darin, die begin november de eerste wildcard kreeg voor de nationale selectie van dit jaar, daalt met zijn jongste single "Viva la vida" deze week van een vijfentwintigste naar een  veertigste plaats. De jongste single van Agnes, "I need you now", boekt opnieuw een plaatsje winst en staat op eenendertig terwijl een eerdere single, "Release me", daalt van een vierenveertigste naar een zestigste plaats.

In de albumhitparade verdwijnt Malena Ernman "La voix du Nord" na meer dan acht maanden notering. Het jongste album van Nordman daalt in de vierde week notering van een tiende naar een twaalfde plaats en Date daalt met "Här och nu!" van een zeventiende naar een veertigste plaats. Björn Skifs boekt met "Da capo" één plaatsje verlies en staat deze week op een vierde stek.

SINGLES TOP 60 :

12. (NW) "A place to stay" - Jenny Silver (MF 2010).
14. (27) "You're making me hot-hot-hot" - Linda Pritchard (2 weken)(MF 2010).
31. (32) "I need you now" - Agnes (12 weken)(MF 2009).
37. (NW) "Singel" - Frispråkarn (MF 2010).
38. (22) "I'm alive" - Star Pilots (2 weken)(MF 2009).
40. (25) "Viva la vida" - Darin (19 weken)(MF 2010).
50. (NW) "The saviour" - Anders Ekborg (MF 2010).
60. (44) "Release me" - Agnes (32 weken)(MF 2009).

ALBUMS TOP 60 :



04. (03) "Da capo" - Björn SKifs (2 weken)(MF 1972-1975, ESF 1978-1981, presentator MF 2000).
12. (10) "Korsväg" - Nordman (4 weken)(MF 2005-2008).
40. (17) "Här och nu!" - Date (3 weken)(MF 2001-2002-2005).
60. (50) "Music row II" - Jill Johnson (16 weken)(ESF 1998, MF 2003, presentatrice MF 2005).

Verdwenen : "La voix du Nord" - Malena Ernman (32 weken)(ESF 2009).

DVD TOP 20 :

05. (01) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(14 weken).
06. (16) "Melodifestivalen 2009" - Blandade Artister (36 weken).
08. (04) "Julkonsert" - Carola (10 weken)(ESF 1983-1991-2006, MF 1990-2008).
10. (RE) "Eurovision Song Contest Moscow 2009" - Blandade Artister (8 weken).

Verdwenen : "Sänger för december" - Uno Svenningsson & Irma Shultz Keller (2 weken)(MF 2007).



(bron :
Sverigetopplistan, Swedish charts)

19-02-2010 om 22:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : vanavond tweede halve finale Macedonische selectie Eurovisie Songfestival.

 Morgen, zaterdag 20 februari, wordt in de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië (FYROM) de kandidaat gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Net als vorig jaar zal de nationale selectie bestaan uit twee halve finales (gisterenavond en vanavond) en een finale.

De selectieprocedure van vorig jaar blijft grotendeels gehandhaafd en uit elke halve finale zullen acht kandidaten doorstoten naar de finale. In die finale, met dus zestien kandidaten, zal de inzending voor Oslo worden gekozen door een vakjury (bestaande uit zes leden) en door televoting.

Eerder deze maand, op donderdag 04 februari, vond in de studio van de nationale omroep
MKRTV de lottrekking plaats met betrekking tot de indeling van beide halve finales van 'Skopje Festival 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

* de tweede halve finale van 'Skopje Festival 2010' :

01. "Sni" (Daniel Mitrevski) door Pampersi (Macedonische selectie 2009).
02. "Solza" (Risto Apostolov) door Vodolija (Macedonische selectie 2009).
03. "Srećen kraj" (Grigor Koprov) door Nade Talevska (backing vocal ESF 2008, Macedonische selectie 2009).
04. "Ljubovna pesna" (Valentino Skenderovski) door Teodora Trajkovska.
05. "Beli konji" (Ana Mojsovska) door Boyan Aleksovski.
06. "Kameno srce" (Rade Vrčakovski) door Dimitar Andonovski (Macedonische selectie 2009).
07. "Zaboravaš" (Martin Vučić) door Angela Zdravkova.
08. "Zaboravi na se" (Zoran Aleksić) door Viktorija Apostolova.
09. "Letam con tebe" (Lazar Cvetkovski) door Vlatko Lozanoski (Macedonische selectie 2009).
10. "Se ušte čekame" (Јova Radevska) door Jova Radevska (Macedonische selectie 2008).
11. "Džipsi dens" (Simeon Atanasov) door Esma's Band.
12. "Fama" (Alexander Masevski) door Maja Vukičević (Macedonische selectie 1998-2000).
13. "Nikoј na ovoј svet" (Vančo Dimitrov) door Kristijan Jovanovski (Macedonische selectie 2009).
14. "Ti si kisi fenomen" (Sašo Parket) door Parketi (Macedonische selectie 2008).


De televoting start reeds van bij aanvang van het programma (20.30) en duurt nog vijftien minuten na afloop van het laatste nummer. Daarmee volgt de Macedonische omroep het systeem dat ook tijdens de twee halve finales en finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival zal worden gehanteerd. (bron : MKRTV)

19-02-2010 om 05:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De generatieshow' : vanavond de zesde aflevering met Songfestivalwinnaar Katrina & The Waves.

 Sinds vrijdag 15 januari presenteert Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) 'De generatieshow', een grote spelshow waarin de populaire cultuur van de laatste vijftig jaar centraal staat. Presentator Bart Peeters, bijgestaan door een leger aan sexy assistentes, getalenteerde dansers en geestige acteurs, graaft diep in het collectieve geheugen : van Marilyn Monroe, Twiggy en The Beatles over de walkman, roze beenverwarmers en Wham! tot de Clouseaumania, belspelletjes en Crocs.

In de zesde aflevering van 'De generatieshow' kruipt Geena Lisa in de swingende heupen van Beyoncé. En dat doet ze niet alleen. Jaak Pijpen toont zich van zijn ruigste kant als Jay-Z. Verder hebben de kapiteins weer grof geschut ingezet. Samen met Jaak Pijpen, Kamagurka, Sabine Hagedoren, Regi (componist en tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) en Véronique Leysen nemen ze het tegen elkaar op om te achterhalen wie het meeste weet over de populaire cultuur van de laatste vijftig jaar.

De muziek komt deze week van over het Kanaal. Katrina & The Waves (ESF 1997) zakken af naar 'De generatieshow' met een nummer uit 1985 dat toen heel wat golven van enthousiasme ontketende : "Walking on Sunshine".

Voor nog meer muziek zorgt de Vlaamse familie Von Trapp uit 'The Sound of Music'. Die succesvolle musical spreekt al vijftig jaar lang alle generaties aan. De echte Maria - Deborah De Ridder - en haar zeven Von Trapp-kindjes komen dan ook de longen uit hun lijf zingen

* de vijfde aflevering :

- Jaren '60 : Leah Thys en Jacques Pijpen.
- Jaren '70 : Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004) en Kamagurka.
- Jaren '80 : Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008) en Sabine Hagedoren.
- Jaren '90 : Stan Van Samang en Regi (componist en tekstschrijver "My music", Eurosong 2008).
- Jaren '00 : Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009') en Véronique Leysen.

Muziek : Katrina & The Waves (ESF 1997).

'De generatieshow', zesde aflevering vanavond, vrijdag 19 februari, op 
Eén tussen 20.40 en 21.55. (bron en logo : Eén)

19-02-2010 om 05:38 geschreven door Redactie  


18-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : wordt Bosnië-Herzegovina alsnog gediskwalificeerd ?

 De EBU heeft vandaag, donderdag 18 februari, laten weten dat het er voor de Bosnische nationale omroep BHRT niet goed uitziet.

Volgens de overkoepelende organisatie moet de omroep nog heelwat geld ophoesten, zo'n 2,9 miljoen Zwitserse Frank. Tegen eind april moet een eerste schijf van 250.000 CHF worden overgemaakt. Indien dit niet gebeurt dan mag het Oost-Europese land niet deelnemen aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Tegen midden juni moet een tweede schijf van 500.000 CHF worden overgemaakt zoniet komt de rechtstreekse uitzending van het WK voetbal in Zuid-Afrika in het gedrang. Het volledige bedrag moet uiterlijk 31 december 2010 worden betaald.

In het verleden, ten tijde van de burgeroorlog, werden al schulden kwijtgescholden door de EBU maar dit zal ditmaal niet gebeuren volgens de overkoepelende organisatie.

Indien het land wordt uitgesloten van deelname aan het Eurovisie Songfestival dan zal de eerste halve finale, op dinsdag 25 mei, doorgaan met zestien in plaats van zeventien landen. Dat is dan meteen ook één concurrent minder voor Tom Dice. (bron : EBU)

18-02-2010 om 23:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : eerste finalisten Macedonische selectie Eurovisie Songfestival zijn bekend.

 Overmorgen, zaterdag 20 februari, vindt in de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië (FYROM) de finale plaats van 'Skopje Festival 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Maar eer het zover is, vinden er twee halve finales plaats. De eerste halve finale vond vanavond plaats en de tweede staat morgenavond op het programma. Tijdens elke halve finale treden veertien kandidaten aan en de beste acht uit elke halve finale stoten dan door naar de finale. In die finale, met dus zestien kandidaten, zal de inzending voor Oslo worden gekozen door een vakjury en door televoting.

* uitslag eerste halve finale 'Skopje Festival 2010' (tussen haakjes punten vakjury en televoting) :

01. "Sreća" (Vladimir Dojčinovski) door Vlatko Ilievski : 22 punten (10+12).
02. "Bog go ima sekoj ključ" (Sasho Livrinski) door Suzana Spasovska & Darko Nešovski : 18 punten (12+6).
03. "Ostani" (Simon Trpčeski) door Aleksandar Belov : 15 punten (7+8).
04. "Јas јa imam silata" (Kristijan Gabroski) door Gjoko Taneski : 15 punten (8+7).
05. "Taa ima se" (Martin Vučić) door Bravo Band : 12 punten (2+10).
06. "Lagi" (Lazar Cvetkovski) door Darko Ilievski : 8 punten (5+3).
07. "Bolest zaraza" (Duško Temelkovski) door Treta Dimenzija : 7 punten (3+4).
08. "Poludena vo noćta studena" (Damir Imeri) door Tumbao Salsa Band : 6 punten (6+0).
09. "Mrazam" (Goran Micov) door Duo Slide : 5 punten (0+5).
10. "Naјmila" (Bertan Aslani) door Gorjan Stojanovski : 5 punten (4+1).
11. "Sever i јug" (Stojanče Avramov) door Nataša Malinkova : 3 punten (1+2).
12. "Čorbadžija" (Dimče Kitrozoski) door Kerber : 0 punten. 
12. "Akciјa reakciјa" (Aleksandar Masevski) door Daniel Stojmanovski : 0 punten.
12. "Malečka" (Boban Apostolov Džani) door Igor Mitrović : 0 punten.

* geplaatst voor de finale :

01. "Sreća" (Vladimir Dojčinovski) door Vlatko Ilievski.
02. "Bog go ima sekoj ključ" (Sasho Livrinski) door Suzana Spasovska & Darko Nešovski.
03. "Ostani" (Simon Trpčeski) door Aleksandar Belov.
04. "Јas јa imam silata" (Kristijan Gabroski) door Gjoko Taneski.
05. "Taa ima se" (Martin Vučić) door Bravo Band.
06. "Lagi" (Lazar Cvetkovski) door Darko Ilievski.
07. "Bolest zaraza" (Duško Temelkovski) door Treta Dimenzija.
08. "Poludena vo noćta studena" (Damir Imeri) door Tumbao Salsa Band.

Het land treedt op dinsdag 25 mei eerstkomende aan tijdens het tweede deel van de eerste halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron en logo : 
MKRTV)

18-02-2010 om 23:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : vanavond eerste halve finale Macedonische selectie Eurovisie Songfestival.

 Overmorgen, zaterdag 20 februari, wordt in de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië (FYROM) de kandidaat gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Net als vorig jaar zal de nationale selectie bestaan uit twee halve finales (vanavond en morgenavond) en een finale.

De selectieprocedure van vorig jaar blijft grotendeels gehandhaafd en uit elke halve finale zullen acht kandidaten doorstoten naar de finale. In die finale, met dus zestien kandidaten, zal de inzending voor Oslo worden gekozen door een vakjury (bestaande uit zes leden) en door televoting.

Eerder deze maand, op donderdag 04 februari, vond in de studio van de nationale omroep
MKRTV de lottrekking plaats met betrekking tot de indeling van beide halve finales van 'Skopje Festival 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

* de eerste halve finale van 'Skopje Festival 2010' :

01. "Mrazam" (Goran Micov) door Duo Slide.
02. "Bog go ima sekoj ključ" (Sasho Livrinski) door Suzana Spasovska (Macedonische selectie 1998) & Darko Nešovski.
03. "Čorbadžija" (Dimče Kitrozoski) door Kerber (Macedonische selectie 2009).
04. "Bolest zaraza" (Duško Temelkovski) door Treta Dimenzija (Macedonische selectie 2009).
05. "Poludena vo noćta studena" (Damir Imeri) door Tumbao Salsa Band (vervangt "Bravo" door Verica Pandilovska)
06. "Taa ima se" (Martin Vučić) door Bravo Band (Macedonische selectie 2009).
07. "Sreća" (Vladimir Dojčinovski) door Vlatko Ilievski (Macedonische selectie 2008-2009).
08. "Naјmila" (Bertan Aslani) door Gorjan Stojanovski.
09. "Ostani" (Simon Trpčeski) door Aleksandar Belov (Macedonische selectie 2009).
10. "Јas јa imam silata" (Kristijan Gabroski) door Gjoko Taneski (Macedonische selectie 2002).
11. "Akciјa reakciјa" (Aleksandar Masevski) door Daniel Stojmanovski.
12. "Lagi" (Lazar Cvetkovski) door Darko Ilievski.
13. "Sever i јug" (Stojanče Avramov) door Nataša Malinkova.
14. "Malečka" (Boban Apostolov Džani) door Igor Mitrović (Macedonische selectie 2008).

De televoting start reeds van bij aanvang van het programma (20.30) en duurt nog vijftien minuten na afloop van het laatste nummer. Daarmee volgt de Macedonische omroep het systeem dat ook tijdens de twee halve finales en finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival zal worden gehanteerd. (bron : MKRTV)

18-02-2010 om 05:36 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Goesting' : vanavond zesde aflevering van de Eén-reeks.

 Sinds donderdag 07 januari verwent Eén jou elke donderdag met 'Goesting', een nieuwe dertiendelige fictiereeks over zes mensen die elke dag samen knokken voor het succes van hun restaurant. Hun ultieme droom is een eerste ster in de Michelingids, maar voor het zo ver is, moeten ze te midden van de potten en pannen een evenwicht zien te vinden in de moeilijke balans tussen werk en privé.

Chefkok Mauro Dierckx, zijn partner Laurence Tossijn en hun gemeenschappelijke vriend Hannes Blondeel kennen elkaar al langer dan vandaag. Als pas afgestudeerde twintigers werkten ze samen in de betere restaurants en vormden ze enkele jaren een sterk team. Het trio begon gaandeweg te dromen van een eigen restaurant, maar het leven is onvoorspelbaar en Hannes trok onverwacht naar Japan. Mauro en Laurence stampten toch samen Felixir uit de grond, hun eigen zaak, met een naam waarin geluk en eeuwig leven samenkomen.

 Anno 2010 staan Mauro en Laurence nog steeds samen aan het roer van Felixir. Laurence zwaait de scepter in de zaal als maître d'hôtel en kan daar rekenen op prima personeel. Maar in de keuken, het terrein van Mauro, is het een komen en gaan van medewerkers. Door zijn autoritaire en opvliegende gedrag slaagt Mauro er niet in een goede equipe aan zich te binden. En dat is noodzakelijk als hij de eerste stap wil zetten in de verwezenlijking van zijn droom : een eerste Michelinster. Daarom gaat hij op zoek naar zijn vroegere compagnon Hannes, die volgens hem de geknipte man is om Felixir naar een hoger niveau te tillen.

Samen met de nieuwe commis Nico Vastenavondt gaan ze voluit voor hun allereerste Michelinster, maar daarbij komt het geregeld tot confrontaties. Of Felixir erin slaagt om zijn felbegeerde eerste Michelinster te veroveren, zie je dertien weken lang op Eén.

* de personages :

 Mauro Dierckx (Jan Van Looveren), Chef : Perfectionist en controlefreak. Prima chef, maar zijn wraak is steeds brutaal en hevig.

In de keuken is Mauro een perfectionist en een controlefreak. Hij beschouwt zichzelf als een artiest. Hij heeft geen medelijden met wie ongehoorzaam is of een valse noot durft te spelen. Zijn wraak is dan altijd brutaal en hevig. Dat mag, volgens hem, want hij is een prima chef. Mauro gaat dan ook de confrontatie met de klanten niet uit de weg.

Mauro heeft na nogal wat omzwervingen en conflicten met zijn ouders gekozen voor een opleiding tot kok. Hij heeft zich daarna opgewerkt tot zijn huidige niveau : hij wordt geapprecieerd, maar is nog geen sterrenchef. Tot nu toe is dat ook niet zijn ambitie geweest. Samen met zijn vriendin Laurence en vroeger ook met Hannes heeft hij een schat aan ervaring opgedaan bij echte sterrenchefs. Daar is het idee voor een eigen zaak ontstaan en gerijpt. Maar op een gegeven moment vertrekt Hannes op stage naar Japan. Mauro ervaart dit als verraad en begint met Laurence zijn eigen zaak. De zaken lopen goed, maar de oude droom komt terug.

 Laurence Tossijn (Patsy Van der Meeren), Maître d'hotel : Het leiden van een restaurant is een kunst die Laurence tot in de puntjes wil beheersen.

Voor Laurence is het leiden van een restaurant een manier van leven, een tot kunstvorm verheven vak, dat zij tot in de puntjes wil beheersen. Achter haar knap en voornaam voorkomen en haar uitermate gedistingeerdheid, gaat een vrouw schuil die in staat is tot grote passie.

Laurence heeft al een turbulent leven achter de rug wanneer zij het pad van Mauro kruist en met hem een relatie begint. Als jonge en knappe studente komt zij bij toeval in de modellenwereld terecht. Zij wordt al vlug beschouwd als aanstormend talent, maar moet aan den lijve ondervinden dat zij niet opgewassen is tegen deze harde en meedogenloze wereld. Zij stort zich met succes op haar studie. Wanneer zij Mauro ontmoet, gaat voor haar een wereld open waarin zij zich thuis voelt. Zij trekt mee met het duo Mauro en Hannes en ontwikkelt mee de grote droom. In Felixir komt haar studie goed van pas. Zij doet de PR, het management en de financiën van de zaak.

 Hannes Blondeel (Louis Talpe), Sous-chef : Hannes leeft ongeorganiseerd, laat alles in chaos achter en komt dikwijls te laat... als hij al aankomt.

Hannes leeft ongeorganiseerd, laat alles in chaos achter en komt dikwijls te laat... als hij al aankomt. Maar hij bulkt van het talent en is een echte kunstenaar, al is hij zich daar niet van bewust. En hij geeft er zich evenmin rekenschap van dat hij als een magneet werkt op vrouwen.

Hannes begon al heel jong aan zijn opleiding tot kok. Eigenlijk was dat eerder een toeval, want Hannes liet zich meedrijven met de wind van het leven en die blies in die richting. Daar ontdekten vooral anderen, zoals zijn klasgenoot Mauro, het talent van Hannes. Na zijn opleiding laat hij zich door Mauro en Laurence op sleeptouw nemen en doet stages bij de grootste sterrenchefs. Tot hij plotseling verdwijnt en zijn eigen weg gaat.

 Nico Vastenavondt (Darya Gantura), Commis : 
Nico is leergierig en een absolute doorzetter. Haar grote mond brengt haar soms in de problemen.

Nico is vastbesloten wat van haar leven te maken. Ze is leergierig en een absolute doorzetter. Maar soms kan ze haar grote mond niet houden en reageert ze te impulsief wanneer ze ergens onrechtvaardigheid ziet of er zelf het slachtoffer van is.

Nico, nickname voor Nicolien, heeft een moeilijke jeugd gehad. Samen met haar broer Jim heeft ze jaren op het randje van de criminaliteit gebalanceerd. Daar komt een einde aan wanneer Jim verongelukt met zijn motor. Nico besluit haar leven een andere wending te geven en gaat naar de hotelschool. Eenmaal afgestudeerd wil zij zich door stages bij gerenommeerde leermeesters opwerken tot chef. 'Felixir' is voor haar de eerste professionele stap, want Mauro Dierckx is een van haar grote idolen.

 Kurt Goossens (Gene Bervoets), Sommelier : Kurt is heel goed in zijn vak. Hij voelt zich niet echt goed begrepen, en dat maakt hem een buitenbeentje.

Kurt is heel goed in zijn vak. Maar hij voelt zich niet echt goed begrepen. Door omstandigheden heeft hij het nog niet gebracht tot een werkelijke sterrenstatus. Hij bekijkt de wereld, en natuurlijk ook zijn collega's en klanten, op zijn eigen radicale manier.

Kurt vormt al jaren een goed team met Laurence en Linda in de zaal en met Mauro in de keuken. Hij is opgegroeid in een beschermd en burgerlijk milieu. Na het overlijden van zijn vader, zorgt hij samen met professionele verzorgers voor zijn hoogbejaarde moeder. In de hotelschool studeerde hij voor sommelier, een beroep dat volgens hem in de lijn ligt van zijn zeer degelijke opvoeding. Ondertussen leidt hij, dank zij de financiële mogelijkheden van zijn familie, een onbezorgd en liederlijk leven, met een geheimzinnig kantje.

 Linda Verhoeven (Chris Thys), Chef de rang : Linda leeft volledig voor haar vak en volgens haar eigen agenda. Ze geniet passioneel van elke dag.

Linda leeft volledig volgens haar eigen agenda en bepaalt zelf wie van haar passionele leven kan en mag deel uitmaken. Zij is geen eerste communiekantje, ze speelt graag met mannen en wordt ook graag verleid. Zij is een kei in haar vak en ze geniet dagelijks van al het boeiende dat zij meemaakt.

L
inda werkt al bijna haar hele leven in de horeca en vormt al lang een team met Kurt. Haar huwelijk was niet geworden wat zij ervan verwachtte en zij heeft op een pijnlijke manier moeten kiezen voor een scheiding. Nu leidt zij een bestaan waarin zij zelf haar agenda van dag tot dag bepaalt. In die agenda horen minnaars, passie en goesting. Er is één schaduw op haar geluk : in het pijnlijke dispuut met haar ex, heeft haar dochter partij gekozen voor haar man. Haar pogingen om de relatie te herstellen lopen tot nu toe faliekant af.

* inhoud zesde aflevering :

Mauro wil met Felixir meer in de media komen en vraagt een bekend culinair recensent om langs te komen. Linda heeft haar nieuwe vriend uitgenodigd, maar raakt meteen in de ban van zijn collega. Drie jonge fils à papa maken grote sier en zetten de boel op stelten. Mauro wil ondertussen een leverancier van exclusieve producten strikken door zijn dochter aan te nemen als stagiaire. Helaas zorgt het meisje voor zo veel heibel in Felixir dat de ploeg verscheurd dreigt te raken.

'Goesting', zesde aflevering vanavond, donderdag 18 februari, om 21.20 op Eén. Na afloop is deze aflevering beschikbaar in 'Ooit Gemist'. (bron en foto's : Eén)

18-02-2010 om 05:34 geschreven door Redactie  


17-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : nog acht kandidaten in de running voor Duitse ticket Eurovisie Songfestival.

 Op vrijdag 12 maart eerstkomende kennen we de Duitse kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Het startschot voor 'Unser Star für Oslo 2010', de nationale selectie, werd midden september reeds gegeven en op zaterdag 05 december vond de laatste castingshow plaats.

In totaal namen zo'n 4.500 kandidaten deel aan die casting en daaruit koos een jury er twintig die sinds begin deze maand strijden om het ticket richting Noorse hoofdstad. Tijdens de eerste (dinsdag 02 februari) en de tweede (dinsdag 09 februari) voorronde traden telkens tien kandidaten voor het voetlicht en uit elke aflevering stootte de helft van de kandidaten door naar de derde voorronde die gisterenavond, dinsdag 16 februari, op de buis kwam.

* volgorde van optreden tijdens de derde voorronde - dinsdag 16 februari :

01. "If I ain't got you" (Alicia Keys) door Meri Voskanian (Armeense selectie 2007)(22, Yerevan).
02. "Like the way I do" (Melissa Etheridge) door Jennifer Braun (18, Rüdesheim am Rhein).
03. "Helena" (My Chemical Romance) door Maria-Lisa Straßburg (21, Rostock).
04. "Irgendwas bleibt" (Silbermond)  door Leon Taylor (26, Frankfurt am Main).
05. "Warwick avenue" (Duffy) door Katrin Walter (27, Kirchheimbolanden).
06. "Not ready to make nice" (Dixie Chicks) door Kerstin Freking (21, Damme).
07. "Change" (Daniel Merriweather) door Christian Durstewitz (18, Fritzlar).
08. "Feel the Nile" (Sharyhan Osman) door Sharyhan Osman (23, München).
09. "Diamond Dave" (The Bird and The Bee) door Lena Meyer-Landrut (18, Hannover).
10. "Hot fudge" (Robbie Williams) door Cyril Krueger (21, Hannover).

- gekwalificeerd voor de vierde voorronde :

01. Cyril Krueger (21, Hannover).
02. Kerstin Freking (21, Damme).
03. Jennifer Braun (18, Rüdesheim am Rhein).
04. Leon Taylor (26, Frankfurt am Main).
05. Christian Durstewitz (18, Fritzlar).
06. Katrin Walter (27, Kirchheimbolanden).
07. Lena Meyer-Landrut (18, Hannover).
08. Sharyhan Osman (23, München).

- uitgeschakeld :


Meri Voskanian (Armeense selectie 2007)(22, Yerevan).
- Maria-Lisa Straßburg (21, Rostock).

De optredens van de tien kandidaten kunnen worden bekeken op de website van de Duitse nationale selectie. Pas tijdens de finale zullen de kijkers eerst gaan bepalen met welk nummer het land zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een tweede stemronde zullen ze bepalen welke kandidaat het land zal gaan vertegenwoordigen.
(bron en logo : ProSieben)

17-02-2010 om 23:05 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Op deze voorlaatste woensdag van februari zijn we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook dit jaar bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Afgelopen najaar ging de succesvolle musical 'The Full Monty' in première. Hierin zien we onder meer Charly Luske (NSF 2004), Ellen Evers, Bettina Berger, Rogier Komproe ('Five Guys named Mo' en broer van stand-upcomedian Howard Komproe), Han Oldings, Zjon Smaal ('Sound of Music'), Richard Spijkers ('Les Misérables'), Metta Gramberg, Wieke Wiersma en Vincent de Lusenet ('Footloose') aan het werk. Deze laatste was tevens de vriend van Freek Bartels die momenteel schittert in de musical 'Joseph and the amazing technicolour dreamcoat'.

De laatste voorstelling van deze musical is gepland voor donderdag 08 april eerstkomende. Tickets kunnen nog steeds worden besteld en dat kan online via de 
website van 'The Full Monty'.

 Na twee seizoenen '40 jaar verliefd' en de korte serie 'Schubert en ander moois' komt de Nederlandse zangeres Lenny Kuhr (ESF 1969) dit seizoen met twee nieuwe programma's. Tussen begin oktober en december tourde ze door Nederland (en Vlaanderen) met 'Troubadours van alle tijden' met Ralph Rousseau (viola da gamba) en Frans de Berg (piano). Op zondag 02 mei eerstkomende is er nog een voorstelling in Schipluiden en op dinsdag 22 juni kan je hen aan het werk zien in het Openluchttheater van Valkenburg.

Tot en met vrijdag 23 april is er haar theatertournee 'Dichtbij' met Cor Mutsers (gitaar) en Mischa Kool (bas). Op haar website krijg je een volledig overzicht van deze tournee. (foto : John Geven Studios)

 Dit seizoen presenteert Van Hoorne Theaterproducties met veel trots de sprankelende familievoorstelling 'Hans & Grietje de Musical'. De rol van Snoepheks zal vertolkt worden door zangeres en musicalactrice Linda Wagenmakers (ESF 2000). De titelrollen zijn in handen van Roy van den Akker (Hans) en Katiuscia Principato (Grietje). Beiden hebben hun sporen reeds verdiend in diverse musicalproducties. Marcel Smid zal net als bij 'Roodkapje De Musical' de regie voor zijn rekening nemen. De castleden kennen het genre van Van Hoorne Theaterproducties als geen ander en dat staat garant voor een succesvolle, energieke en humoristische voorstelling.

'Hans & Grietje de Musical' ging op zondag 08 november in première in Vlaardingen. De voorstelling tourt nog tot en met woensdag 12 mei langs de middelgrote en grote theaters van Nederland. De voorstelling duurt ongeveer 75 minuten en bevat géén pauze. De voorstelling is geschikt voor de hele familie (kinderen vanaf 4 jaar). Na de voorstelling kunnen de bezoekers met de acteurs op de foto in de foyer van het theater. Een volledig overzicht van data en plaatsen krijg je
op de website van de musical.

17-02-2010 om 22:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Karen Damen bevallen van zoontje, Sky.

Karen Damen Karen Damen van de meidengroep K3 (Eurosong 1999) is vandaag bevallen van een zoon Sky. Moeder en zoon stellen het goed.

"Karen Damen en Antony Van der Wee zijn op woensdag 17 februari 2010 de  trotse ouders geworden van hun eerste kindje Sky. Hij weegt 3,080 kilogram en is 48 centimeter groot", aldus het persbericht.

 Moeder en zoon stellen het heel goed. Damen en Van der Wee willen nu in alle rust genieten van hun baby en zullen daarom geen interviews geven. (bron :
Belga ; foto Antony : website The Ditch)

17-02-2010 om 19:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ook Getest Op Mensen' : wat doet testosteron met voetbalsupporters ?

 'Ook Getest Op Mensen', het liveprogramma met reportages en studiogesprekken, is terug van weggeweest. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') gaat ook dit seizoen op zoek naar antwoorden op boeiende vragen over ons lichaam. Door het zelf te testen op mensen. Ondertussen houdt hij ook het gezondheidsnieuws in de gaten en gaat hij geregeld op raadpleging bij de flamboyante huisarts Tom Jacobs.

We willen allemaal zo lang mogelijk leven en zijn erg met onze gezondheid en ons lichaam begaan. Aan informatie over hoe we met ons lichaam moeten omspringen ontbreekt het niet. Kranten, tijdschriften, radio, televisie en websites bulken van de verhalen over wat al dan niet gezond is.

Maar kloppen die verhalen wel ? En zijn die stellingen grondig getest ? Onderzoeken spreken elkaar ook om de haverklap tegen. Misschien maakt dat alles ons wel banger dan we zouden moeten zijn. Marcel Vanthilt gaat tien weken lang op zoek naar antwoorden op enkele pertinente vragen over onze gezondheid. Op de simpelst denkbare manier, namelijk door zelf te testen. Op mensen.

Verkort slecht slapen ons leven ? Dreigen koks onvruchtbaar te worden? Klopt het dat een gezond levende mens 25 kilo verborgen vetten en 50 kilo suiker per jaar eet ? Worden we met zijn allen langzaamaan doof ? Worden vrouwen sneller dronken dan mannen ? Is bio echt gezonder ? Zijn we te proper ?

Elke week komen drie onderwerpen uitgebreid aan bod via reportages en studiogesprekken. Daarnaast grasduint Marcel in de nationale en internationale pers, bespreekt dokter Tom Jacobs een aantal waar/niet waar-stellingen en is het studiopubliek zelf geregeld het onderwerp van tests.

Wat zit er in aflevering 6 ? Wat doet testosteron met voetbalsupporters, de positieve effecten van gamen en helpt slapen om te vermageren ?

* inhoud zesde aflevering :


Testosteron

Voetbalsupporters kunnen erg fel meeleven tijdens een match van hun voetbalploeg. Hun lichaam reageert op sommige vlakken alsof ze echt zelf aan het mee strijden zijn. Professor Bo Coolsaet, uroloog, beweert dat hij op basis van het testosteron in het bloed van de supportersgroepen kan weten welke ploeg gewonnen heeft. Wij dagen Bo Coolsaet uit en verzamelen de testosteron-waarden van de supporters van KV Mechelen en FC Westerlo tijdens hun bekerduel.

Gamen

Games zijn populair, zoveel is zeker. Maar je kan er niet onderuit, games blijven kampen met een slecht imago. Wat zouden games ons kunnen leren ? Wat zouden de positieve effecten van gamen kunnen zijn ? 'Ook getest op mensen' neemt een leuke Genkse familie mee voor een dagje shoppen in een woonwarenhuis, waar de ouders (niet-gamers) het tijdens enkele tests moesten opnemen tegen hun twee zonen (gamers). We testen hun visueel vermogen, ruimtelijk inzicht en probleemoplossend denken, allemaal vaardigheden die door het gamen zouden verbeteren. Wie wint ?

Slaap je slank

Je slaapgedrag zou je eetgedrag beïnvloeden. Om te kijken of te weinig slapen ervoor zorgt dat je meer eet, gaat 'Ook getest op mensen' op bezoek bij de civiele bescherming. De mannen die opduiken als er rampen gebeuren, ongelukken met gifstoffen, overstromingen, etc. Vier mannen van de civiele bescherming slapen drie nachten veel te weinig. De dag daarop meten we in detail wat en hoeveel ze eten. Kan te weinig slapen je dik maken ? Of dus : kan je vermageren door genoeg te slapen ?

 'Ook getest op mensen', de zesde aflevering vanavond Eén, tussen 20.45 en 21.35. (bron en foto's : Eén)

17-02-2010 om 00:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Rodenburgs' : Benedicte wordt uitgenodigd door haar zus Marie-France.

 Op woensdag 07 oktober jongstleden ging bij de commerciële omroep vtm 'De Rodenburgs', een nieuwe fictiereeks over het leven van een rijke ondernemersfamilie, van start.

Sluwe intriges bij steenrijke familie

De serie 'De Rodenburgs' vertelt het verhaal van twee families, die worden samen gebracht door de banden van het huwelijk en door zakelijke belangen.

De miljonairsfamilie Rodenburg is rijker is dan de zee diep is, dankzij de Rodenburg Investment Company RIC, gesticht door pater familias Karel Rodenburg. De familieleden wonen wonen in één van de meest luxueuze villawijken van het land. In deze wereld gelden andere wetten dan in de gewone wereld. Grenzen lijken niet te bestaan, zij bepalen zelf hun limieten.

Maar hoewel de Rodenburgs rijk, mooi en machtig zijn, brengt dit hen niet automatisch geluk. Voor de superrijken is het immers nog moeilijker om  echte liefde en geluk te vinden.

Jaloerse zoon Fred wil wraak… of liefde ?

Het verhaal begint op het ogenblik dat Karel Rodenburg 65 wordt en de leiding van zijn imperium niet overdraagt aan zijn oudste zoon Fred, maar aan een meer capabele buitenstaander : Stijn De Ridder.

Het is een bittere pil voor Fred, die al zijn hele leven gebukt gaat onder het gebrek aan affectie en waardering van zijn vader. Het feit dat Stijn de broer is van Freds kersverse echtgenote en dus zijn eigen schoonbroer, maakt het alleen maar erger. Ook Freds moeder Benedicte kan de beslissing van haar echtgenoot niet aanvaarden en er begint een verbeten strijd tussen twee kampen.

Stijn begint met zijn vrouw Hanne en tienerdochter Freya een nieuw leven in een omgeving die de hunne niet is en al snel worden ze het slachtoffer van intriges, overspel en corruptie. Geen van de drie krijgt vat op het leven van de superrijke Rodenburgs en hun levens veranderen diepgaand.

Maar ook de Rodenburgs brengen meer en meer zichzelf en hun imperium in de problemen. Ze kunnen en durven zich veel permitteren en komen er meestal ook nog mee weg, maar gaan ze niet te ver in hun hoogmoed ?

Uiteindelijk draaien de conflicten niet alleen om geld en macht, maar vooral om de drang naar respect en liefde van de anderen en -onvermijdelijk - ook om jaloezie en haat. En in dat soort conflicten zijn er altijd meer verliezers dan winnaars…

* de personages :

 Karel Rodenburg (Mike Verdrengh)

De Godfather van de familie. Karel is een man die vanuit een bescheiden afkomst is opgeklommen naar de top van de maatschappij. Dat vereiste een keihard karakter, zelfdiscipline en een zekere meedogenloosheid ten opzichte van zijn omgeving, ook tegenover zijn eigen familie – Karel en zijn echtgenote Bénédicte hebben twee zoons - die hij in al die jaren weinig aandacht heeft geschonken. De zaak ging steeds voor. Het resultaat is een wel erg manke relatie met zijn oudste zoon Fred, die eigenlijk was voorbestemd om hem op te volgen. Maar Karel vindt zijn zoon te zwak en kiest voor een buitenstaander.

 Bénédicte Rodenburg (Gilda De Bal)

Bénédicte is de mooie, altijd elegante mater familias, afkomstig uit een gegoede en invloedrijke familie. Zij is steeds de stille kracht geweest achter de talentrijke, hardwerkende Karel en haar afkomst en relaties hebben hem zeker geholpen bij de uitbouw van zijn imperium, iets waar ze hem ook regelmatig aan herinnert. Oudste zoon Fred is haar oogappel en wanneer Karel achter haar rug beslist om de leiding van het bedrijf niet aan hem toe te vertrouwen, komt dit erg hard aan. Ze is dan ook vastbesloten om deze beslissing ongedaan te maken.

Achter haar frêle en charmante verschijning schuilt een keiharde tante. Bénédicte is een gevaarlijke vrouw in wie velen zich vergissen.

 Fred Rodenburg (Mathias Sercu)

Fred – Frederick – Rodenburg is de oudste zoon van Karel en Bénédicte en de gedoodverfde "kroonprins" aan het hoofd van het imperium. Zijn tragedie is dat hij helemaal niet de kroonprins wil zijn en slechts hunkert naar één ding : liefde en erkenning van zijn vader. Het feit dat Karel hem dan ook nog datgene miskent wat hij als zijn geboorterecht beschouwt, ervaart hij als de ultieme vernedering. Fred heeft een 20-jarige dochter uit een eerste huwelijk – een jeugdzonde – en is nu gehuwd met het jonge fotomodel Maaike De Ridder, van wie hij oprecht houdt.

Van jongs af aan rotverwend, is Fred een vrolijke nietsnut met gevoel voor humor, een gevoelig ego, onbetrouwbaar en tegelijk naïef.

 Olivier Rodenburg (Pieter Embrechts)

Senator Olivier Rodenburg is de knappe en getalenteerde jongste zoon van de familie. Niet enkel omdat zijn oudere broer Fred voorbestemd was om in het bedrijf te stappen, maar ook en vooral uit idealisme heeft Olivier voor de politiek gekozen. Met zijn knappe, jeugdige verschijning, zijn scherp verstand en de steun van zijn machtige familie, schopt Olivier het snel tot senator. Naast een rijzende ster aan het politieke firmament is hij ook één van 's lands meest begeerlijke vrijgezellen.

Vrouwen zijn meteen ook zijn zwakke punt : hij is een onverbeterlijke rokkenjager. Olivier is een charmeur die in elke vrouw – getrouwd of niet - wel een uitdaging ziet, maar eens ze veroverd is ook alle interesse verliest. De kuren van oudere broer Fred, die hij meermaals uit de nood moet helpen, zijn een nachtmerrie voor Olivier. Olivier is een integer en bevlogen politicus, maar een schandaal loert bij hem steeds om de hoek.

 Maaike Rodenburg (Lien De Graeve)

Maaike De Ridder is van eenvoudige komaf, maar heeft een niet onaardige modellencarrière achter de rug wanneer ze trouwt met Fred Rodenburg. Voor de buitenwacht is dit meteen de kroon op haar werk : een huwelijk met een steenrijke erfgenaam. Maar Maaike houdt oprecht van Fred. Ze laat zich door haar held alles wijsmaken, verliest realiteiten uit het oog, loopt tegen muren en toch… haar liefde en geloof in hem blijven overeind. En al hebben we in het begin wel de indruk dat zij voor Fred vooral een trofee is, toch zal blijken dat de liefde wederzijds is. Alleen Maaikes kinderwens is iets waar Fred zich niet echt kan in vinden.

Maaike is erg naïef en open, maar haar sterke kanten zijn haar lieftalligheid, charme én de perfecte kennis van de codes van de nouveau riches die haar omringen.

 Marie-Claire Rodenburg (Marie Vinck)

Marie-Claire (Claire) is Freds bloedmooie dochter uit een eerste huwelijk dat niet lang stand heeft gehouden. De enige kleindochter van Karel en Bénédicte is te grillig, wispelturig, emotioneel en onberekenbaar om in woorden te vatten. Claire kent letterlijk geen grenzen. Met haar vader komt ze uitstekend overeen, zolang hun conversatie niet langer dan twee minuten hoeft te duren en zolang Fred haar kan wegsturen met centen of de belofte van een nieuwe cabrio. Aan haar nieuwe stiefmoeder Maaike daarentegen heeft ze een hekel. Niet dat ze daar een bepaalde reden voor heeft, maar gewoon uit principe maakt ze Maaike het leven zuur. Claires grootste frustratie is de liefde die ze ziet ontluiken tussen haar ex-vriend Simon en de jonge, onschuldige Freya.

Claire is een wild jong dier dat alles en iedereen kan krijgen, maar kampt met haar gevoelens en haar verlangen naar echte liefde.

 Stijn De Ridder (Wim Danckaert)

De oudere broer van Maaike heeft een solide loopbaan opgebouwd in het bedrijfsleven en is financieel directeur van een middelgroot bedrijf. Hij is gelukkig getrouwd met Hanne, een psychologe, en samen hebben ze een tienerdochter Freya. Een beetje dankzij Maaikes relatie met Fred Rodenburg is Stijn onder de aandacht gekomen van Karel en wordt hij aangezocht om de nieuwe CEO te worden van de Rodenburg Investment Company en dit in de plaats van zijn kersverse schoonbroer.

Stijn is een absoluut evenwichtige figuur. Hij heeft alles om gelukkig te zijn, maar de lokroep van Karel om hem op te volgen, is té lucratief en egostrelend om te laten schieten. En dus gaat Stijns leven totaal veranderen : hij gaat zijn familie meesleuren naar het luxueuze milieu aan de stadsrand en zelf op eigen benen leren staan aan het hoofd van een familieholding. En niet iedereen in die familie is gelukkig met zijn komst.

Stijn is een familieman, maar het werk eist hem zodanig op dat zijn vrouw en dochter ondanks zijn liefde en goodwill stilaan van hem vervreemden…

 Hanne De Ridder (Hilde Heijnen)

Hanne is zonder twijfel het meest evenwichtige en positieve karakter. Ze is charmant en intelligent, eerder gericht op het welzijn van anderen dan op zichzelf. Hanne heeft een warm nest gemaakt voor haar man Stijn en haar dochter, terwijl ze als psychologe in een instelling voor probleemjongeren zich ook beroepsmatig kan uitleven. Ze is dan ook perfect gelukkig of houdt zich dat tenminste voor. Wanneer Stijn de kans van zijn leven krijgt, zal ze zichzelf wegcijferen en hem volgen. Door de radicale switch in haar leven is Hanne echter gedwongen om toch op zoek te gaan naar zichzelf, iets wat voor haar nog eens samenvalt met haar midlife crisis en de herbevestiging van haar seksualiteit. Het feit dat ze stilaan ook de greep verliest op haar puberende dochter, maakt alles extra zwaar en haar relatie met Stijn komt onder druk.

Hanne tracht een rots in de branding te zijn, maar de confrontatie met het nieuwe – rijke – leven is een grotere schok dan ze zelf zal toegeven.

 Freya De Ridder (Daphne Wellens)

Jong en naïef is Freya het prototype van het meisje dat haar echte identiteit nog zoekt. Als 17-jarige en opgegroeid in een beschermd milieu, wordt ze op haar kwetsbaarste moment in een omgeving gesmeten die het tegengestelde is van alles wat ze in haar leven tot hiertoe als waardevol werd aangeleerd. Eerst heeft Freya zich als felle puber verzet tegen de verhuis, maar daarna wordt ze zodanig verleid door het luxeleventje en door foute vriendjes, dat ze de nachtmerrie van haar moeder wordt. Ze wordt pijnlijk op de proef gesteld wanneer ze halsoverkop verliefd geraakt op de oudere en meer ervaren Simon, het ex-lief van Claire Rodenburg.

Coming of age, blinde puberliefde, breuk met ouders, contact met drugs, spijbelen en het wilde uitgaansleven : alles overkomt vanaf nu de eens zo tere Freya.

 Simon (Hein Blondeel)

We leren Simon gelijklopend met Freya kennen, want zij wordt als inwijkeling, op hem verliefd. Of beter : ze valt als een blok voor hem. Uiterlijk is Simon de droom van elke bakvis : hij is knap, leeft volkomen onafhankelijk, doet en weet op het eerste gezicht precies wat hij wil en acht zich door geen enkele wet of regel gebonden. Een puur zelfstandig mannetjesdier. Bovendien is Simon artistiek aangelegd, attent en gevoelig, hij speelt schitterend gitaar en componeert en schrijft zijn eigen songs. Hij is een beetje "rebel without a cause".

In werkelijkheid is zijn onvoorspelbaarheid echter de vooruitgeworpen schaduw van een grillige, wankele persoonlijkheid. Simon is de zoon van een labiele, psychisch gestoorde moeder, en kampt zelf ook met enkele demonen. Hij is gevaarlijker dan de onervaren Freya kan vermoeden, zwakker dan hij lijkt en niet opgewassen tegen sterke persoonlijkheden zoals zijn ex-lief Claire.

* negentiende aflevering :

Benedicte wordt uitgenodigd door haar zus Marie-France, die net terug is van Dubai. Ze is niet gerust in dit onverwacht bezoek en met reden zo blijkt. Marie-France heeft slecht nieuws. Op RIC pakt Camilia met tegenzin haar spullen en broedt ze op een plan om Hanne en Stijn uit elkaar te drijven. Ze tracht daarbij Olivier voor haar kar te spannen. Claire wordt ondertussen ontslagen uit het ziekenhuis en moet thuis verder herstellen van het ongeval. Bovendien moet ze dulden dat Freya aan de carrière van Simon timmert. Die wil breken met zijn drugsverleden en beslist om zijn schulden af betalen, maar de ontmoeting met zijn dealer loopt helemaal verkeerd. Hanne gaat terug aan het werk en ze leeft zich uit in haar nieuwe job.

Gastrollen : Sura Dohnke (Chantal), Veerle Eyckermans (Agnes), Tania Kloek (Camilia), Bieke Ilegems (Isabelle), Chris Lomme (Marie-France), Luc Van Duysse (Charles), Stef Aerts (Bas), Ludo Hellinx (directeur Antoine), Thomas Ryckewaert (dealer Goran), Peter Michel (Joost), Ruth Becquart (dokter), Wim Vermeylen (Roger).

'De Rodenburgs', negentiende aflevering vandaag, woensdag 17 februari, tussen 20.40 en 21.45 op vtm. (bron en foto's : vtm)

17-02-2010 om 00:11 geschreven door Redactie  


16-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Designers' : arrogante Gianni 'drapage' wint de tweede reeks.

 Evi Hanssen ging tussen dinsdag 08 december en vanavond op zoek naar Vlaanderens meest getalenteerde modeontwerper in 'De Designers', de nieuwe tiendelige reeks waarin 12 gemotiveerde designers het tegen mekaar opnamen. Vorig jaar debuteerde de creatieve reeks bij vtm : een succesvol verhaal dat door de kijkers gesmaakt werd en dat bewijs werd eens te meer geleverd toen de winnende collectie in een mum van tijd uitverkocht bleek.

De 12 designers gingen elke week een nieuwe uitdaging aan die hun creativiteit, visie en vakmanschap op de proef stelde. Elke week ging er één iemand naar huis.

De inzet is opnieuw hoog : JBC zal de collectie van de winnaar produceren en vanaf morgen, woensdag 17 februari, in al haar vestigingen te koop aanbieden. De winnaar mag bij het bedrijf als fashion designer aan de slag. Daar bovenop zal de winnende collectie deze week gepubliceerd worden in de modespecial van Weekend Knack.
 
 De beslissing van de jury is gevallen : volgens hen was de collectie van Gianni de beste. Het was een zware beslissing aangezien de collecties van Elles en Marco ook van een hoog niveau waren.

Gianni zelf is in de wolken met zijn overwinning. Hij is wat overrompeld, maar enorm trots op het feit dat zijn collectie bij JBC te verkrijgen zal zijn. Hij kan nog niet vertellen hoe zijn toekomst eruit ziet, maar bedankte van harte het programma, aangezien hij anders nooit de kans zou krijgen om zijn modecarrière weer op te pikken.

 Tijdens de finale heeft Elles haar droom net niet kunnen waarmaken. Ze moest de duimen leggen voor Gianni. Zelf is ze wel opgelucht dat ze nu even tijd heeft om tot rust de komen, want het waren ontzettend drukke maanden.

Ze is blij dat ze tijdens dit programma de kans heeft gekregen om zich te laten zien. Ze hoopt misschien zelfs een telefoontje te krijgen voor een werkaanbieding. Zolang dat ze maar eigenzinnig kan blijven !

 Marco heeft niet kunnen winnen maar is toch enorm blij met het resultaat. Hij gunt het Gianni van harte, en is vooral blij met zijn eigen evolutie door het programma : hij is niet langer een kind van de mode maar een volwassen ontwerper.

Hij hoopt dan ook de wereld te veroveren met zijn creaties, en zijn ding te kunnen blijven doen.

Daarmee zit deze tweede reeks van het programma er op. Meer nieuws krijg je op de 
website van het programma. (bron en foto's : vtm)

16-02-2010 om 23:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : vanavond derde voorronde Duitse selectie Eurovisie Songfestival.

 Op vrijdag 12 maart eerstkomende kennen we de Duitse kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Het startschot voor 'Unser Star für Oslo 2010', de nationale selectie, werd midden september reeds gegeven en op zaterdag 05 december vond de laatste castingshow plaats.

In totaal namen zo'n 4.500 kandidaten deel aan die casting en daaruit koos een jury er twintig die mogen gaan strijden om het ticket richting Noorse hoofdstad. Sinds dinsdag 02 februari komen er acht programma's op de buis en de eerste vijf uitzendingen (voorrondes) worden uitgezonden door 
ProSieben. De zesde uitzending, de kwartfinale, komt op het eerste Duitse net, ARD (Ersten) en de halve finale is dan weer te bekijken op ProSieben. De finale, op vrijdag 12 maart, zal door de ARD (Ersten) worden uitgezonden. De programma's gaan door in Keulen, gaan telkens van start om 20.15 en de presentatie is in handen van presentatrice Sabine Heinrich (1LIVE) en presentator Matthias Opdenhövel (ProSieben).

 De jury wordt voorgezeten door oud-Songfestivaldeelnemer Stefan Raab (ESF 2000, componist/tekstschrijver/dirigent Duitse inzending ESF 1998, componist/tekstschrijver/backing Duitse inzending ESF 2004) en hij zal worden bijgestaan door mensen uit de muziek- en entertainmentwereld zoals Sarah Connor, Jan Delay en Marius Müller-Westernhagen. Vanavond mogen Nena (presentatrice 'Countdown Grand Prix 1998') en König Boris (Fettes Brot) hun commentaar geven op de optredens.

De derde voorronde wordt vanavond dus uitgezonden en opnieuw zullen tien kandidaten aantreden. Acht van hen stoten door naar de volgende ronde en voor twee zit het avontuur er na vanavond helemaal op. Na afloop van de uitzending zullen de optredens op de
website worden geplaatst.

- gekwalificeerd voor de derde voorronde (eerste voorronde) :

01. Katrin Walter (27, Kirchheimbolanden).
02. Sebastian Schwarzbach (18, Hannover).
03. Kerstin Freking (21, Damme).
04. Meri Voskanian (Armeense selectie 2007)(22, Yerevan).
05. Cyril Krueger (21, Hannover).

- gekwalificeerd voor de derde voorronde (tweede voorronde) :

01. Sharyhan Osman (23, München).
02. Maria-Lisa Straßburg (21, Rostock).
03. Jennifer Braun (18, Rüdesheim am Rhein).
04. Christian Durstewitz (18, Fritzlar).
05. Leon Taylor (26, Frankfurt am Main).

Tijdens de finale zullen de kijkers eerst bepalen met welk nummer het land zal gaan deelnemen en tijdens een tweede stemronde zullen ze bepalen welke kandidaat het land zal gaan vertegenwoordigen. Ook in de voorrondes ligt het lot van de kandidaten steeds volledig in handen van de kijkers thuis. 
(bron, logo en foto : ProSieben)

16-02-2010 om 11:12 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Designers' : finalisten Gianni, Elles en Marco tonen nu al hun collectie.

 Voor de finale van 'De Designers' halen de 3 finalisten alles uit de kast om de professionele jury en de kijker van hun modieuze creativiteit te overtuigen. Welke van deze 3 collecties ligt vanaf morgen, woensdag 17 februari, in de JBC-winkels ?

 Marco voelt zich vrij zelfzeker over zijn collectie waarin paars centraal staat. Hij kiest voor een live ondersteuning met castratenmuziek tijdens zijn defilé en vindt hiermee dat hij een perfect totaalbeeld brengt.

 Elles wil het allemaal heel feestelijk en losjes houden. Met haar bijzonder kleurrijke circusthema en vrolijke muziek hoopt ze een glimlach op eenieders gelaat te toveren. Ze hoopt dat Vlaamse vrouwen hun gading vinden tussen de drukke prints.

 Gianni vindt - naar goede gewoonte – dat hij een meer professionele collectie brengt dan zijn collega-finalisten, een collectie voor 'sterke vrouwen'. Hij is er zeker van dat zijn silhouetten heel wat meiden en dames zullen aanspreken.

'De Designers', elfde aflevering vanavond, dinsdag 16 februari 2010, bij
vtm tussen 20.40 en 21.45. Meer nieuws krijg je op de website van het programma. (bron en foto's : vtm)

16-02-2010 om 00:06 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Designers' : Wie wordt Vlaanderens beste Designer ?

 Evi Hanssen gaat sinds dinsdag 08 december op zoek naar Vlaanderens meest getalenteerde modeontwerper in 'De Designers', de nieuwe tiendelige reeks waarin 12 gemotiveerde designers het tegen mekaar opnemen. Vorig jaar debuteerde de creatieve reeks bij vtm : een succesvol verhaal dat door de kijkers gesmaakt werd en dat bewijs werd eens te meer geleverd toen de winnende collectie in een mum van tijd uitverkocht bleek.

De 12 designers gaan elke week een nieuwe uitdaging aan die hun creativiteit, visie en vakmanschap op de proef stelt. Elke week gaat er één iemand naar huis.

De inzet is opnieuw hoog : JBC zal de collectie van de winnaar produceren en in al haar vestigingen te koop aanbieden. De winnaar mag bij het bedrijf als fashion designer aan de slag. Daar bovenop zal de winnende collectie gepubliceerd worden in de modespecial van Weekend Knack. Elke designer wordt vergezeld van een vast model, die zijn of haar creaties op de catwalk tot leven zal brengen.

'De Designers' neemt je wekelijks mee in de glamoureuze maar bikkelharde wereld van de mode. Euforie, humor, spanning en emoties volgen mekaar in ijltempo op wanneer 12 getalenteerde mensen een unieke, creatieve uitdaging aangaan.

Het spelelement

In elke aflevering moeten de designers een outfit ontwerpen. De opdrachten zijn gevarieerd en behandelen telkens een ander aspect van wat mode kan zijn. Zo moeten onze designers een outfit ontwerpen aan de hand van recyclagemateriaal, een galajurk maken of gaan ze de abstracte of commerciële toer op.

De kandidaten krijgen één of twee dagen de tijd om een creatie te bedenken én uit te voeren. De inspiratie daarvoor halen ze enkel en alleen uit zichzelf. De creatie stellen ze telkens voor aan een professionele jury, tijdens een defilé op de catwalk.

12 modellen worden aan de designers gekoppeld en dat gedurende de hele reeks. Het zijn de modellen die de creatie van de designer voorstellen aan de jury tijdens een defilé. De designers moeten ervoor zorgen dat ze het team van kappers en visagisten goed briefen, want de styling van de modellen maakt deel uit van de opdracht.

Na elk defilé beslist de jury welke designer het beste ontwerp had en wie er naar huis wordt gestuurd. Na 9 afleveringen blijven er 3 finalisten over. Die krijgen enkele weken de tijd om een collectie te maken die ze voorstellen tijdens een spannende finale.

* elfde aflevering - DE FINALE :

 Het was nipt, maar daarom niet minder verdiend dat Elles de extra uitdaging won. Evi zal in haar jurk de finale presenteren. En voor die finale mag Elles nu als eerste haar 5 modellen casten. Het kan een belangrijk voordeel zijn bij de ultieme presentatie van haar collectie.

Casting

 De finalisten logeren nog steeds in een hotel in de Mechelse binnenstad. Daar stellen de modellen zich elk afzonderlijk voor aan Gianni, Marco en Elles. De 2 heren hebben tegenstrijdige meningen over hoe het perfecte model eruit ziet en zich gedraagt. Ze laten dat ook duidelijk merken. Na de casting en een intensieve pasbeurt, kunnen de Designers de allerlaatste aanpassingen maken aan hun collecties. Dit is de eerste keer dat ze elkaars collectie te zien krijgen. Zoals wel vaker het geval was tijdens deze wedstrijd, is Gianni ervan overtuigd dat zijn collectie met kop en schouders boven die van de twee andere uitsteekt. Nochtans is hij degene die de hele nacht moet doorwerken, terwijl Elles de tijd neemt voor een bezoekje aan de Mechelse Sint-Romboutstoren en zelfs Marco wel vindt dat het goed is zo.

Catwalk

 En dan begeven de Designers zich naar het grootse sluitstuk : de finale-catwalkshow ! Onder leiding van hun Designer moeten de modellen de choreografie nog even goed instuderen. Marco ziet het allemaal heel klassiek en goddelijk. Hij zorgt voor live muziek op het podium. Elles wil de vrolijke sfeer van het circus nabootsen en daarmee emoties losweken. Gianni heeft het moeilijk om zijn visie over te brengen op zijn modellen. De repetitie is alvast weinig succesvol. Zullen ze dat kunnen rechtzetten tijdens de echte show ?


JBC

En die show vindt deze keer plaats voor een enthousiast, maar ook kritisch publiek van kenners en fans. De vaste jury - Christophe Coppens, Veerle Windels en Ann Claes - krijgt voor haar uiterst belangrijke beslissing versterking van Knack Weekend-modeverantwoordelijke Elke Lahousse en Hoofd van de Antwerpse Modeacademie Walter Van Beurendonck. Zij beslissen wie 'De Designers' wint en welke collectie in alle filialen van JBC ligt…

'De Designers', elfde aflevering vanavond, dinsdag 16 februari 2010, bij
vtm tussen 20.40 en 21.50. Meer nieuws krijg je op de website van het programma. (bron en foto's : vtm)

16-02-2010 om 00:01 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs