Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

01-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Josje Huisman (K3) verhuist binnenkort naar Antwerpen.

 Josje Huisman, het nieuwe lid van K3 (Eurosong 1999) verhuist binnenkort naar Antwerpen. Dat maakte de Nederlandse krant De Telegraaf gisteren, donderdag 31 december, bekend.

Woensdag werd bekend dat Josje weer vrijgezel is (archief). Na twee jaar is haar relatie met Jeroen voorbij. "Het was een gezamenlijk besluit van Josje en Jeroen, soms komen mensen er gewoon achter dat ze niet de ware voor elkaar zijn. Maar ze zijn nog gewoon goede vrienden", zo liet een woordvoerder weten.

De verhuizing heeft niets te maken met de breuk. "Ik heb nooit langer dan een paar jaar op dezelfde plek gewoond, en Antwerpen is een ontzettend leuke stad", vertelt Josje. De blondine heeft inmiddels al een appartement gevonden. "Ik wil nog een paar nieuwe meubeltjes kopen, maar ik heb er ontzettend veel zin in !"

Josje is van plan om in februari of maart te gaan verhuizen. (foto : vtm)

01-01-2010 om 23:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop : 02 januari 2010 - Het vtmKzoom lied voor de tweede week op twee.

Ultratop Ook in 2010 krijg je elke vrijdag een overzicht van de hitparades in Vlaanderen in Wallonië. In het eerste overzicht van het jaar blijft "Het vtmKzoom lied" voor de tweede week op rij op de tweede plaats staan.

K3
, inmiddels voor zesde week op rij op de eerste plaats in de albumhitparade, stijgt met de single "MaMaSé!" van een drieëndertigste naar een vierentwintigste plaats. Het nummer stond in totaal zeven weken op de eerste plaats en daarmee hebben ze het record verbroken van hun single "Tele-Romeo/Blub, ik ben een vis!", waarmee ze in 2001 zes weken op de eerste plaats stonden.

Laura, in november jongstleden nog goed voor een vierde plaats tijdens het Junior Eurovisie Songfestival, stijgt met "Zo verliefd (yodelo)" van een vierendertigste naar een vijfentwintigste plaats. Het album met daarop de nummers voor 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, daalt deze week van een twaalfde naar een dertiende plaats. 

De Zweedse zangeres Agnes had met haar tweede single opnieuw een hit te pakken en daalt in Vlaanderen met "On and on" van een twaalfde naar een achttiende plaats, in Wallonië daalt ze van twintig naar drieëntwintig. De jongste single van Regi Penxten, "Loaded gun", daalt in de derde week notering van een dertiende naar een drieëntwintigste plaats. Het nummer is de eerste single uit zijn nieuwe Registrated-album dat dit voorjaar zal worden uitgebracht. Daarvoor werkte hij opnieuw met artiesten uit Vlaanderen maar ook uit het buitenland. Op deze single horen we Tyler Connolly, frontman van de Canadese rockformatie Theory of a Deadman.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



02. (02) "Het vtmKzoom lied" - vtmKzoom (2 weken)(Sean D'hondt, coach 'Junior 2009').
18. (12) "On and on" - Agnes (9 weken)(MF 2009).
23. (13) "Loaded gun" - Regi (componist "My music", Eurosong 2008) & Tyler (3 weken).
24. (33) "MaMaSé!" - K3 (13 weken)(Eurosong 1999).
25. (34) "Zo verliefd (yodelo)" - Laura (14 weken)(JESF 2009).
27. (22) "De Zeppe & Zikki song" - Zeppe & Zikki (18 weken).

Ultratop 100 albums :



001. (001) "MaMaSé!" - K3 (6 weken)(Eurosong 1999).
007. (006) "Zij aan zij" - Clouseau (11 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
013. (012) "Junior Eurosong 2009" - Diversen (17 weken).
030. (036) "1001 nachten" - Christoff (25 weken)(Eurosong 1993-2002).
037. (042) "Amika" - Amika (10 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
042. (038) "Kathleen in symfonie" - Kathleen (ex-K3, Eurosong 1999)(5 weken).
074. (069) "Recht uit het hart" - Jo Vally (12 weken)(Eurosong 1981).
086. (075) "French connection" - Kate Ryan (10 weken)(ESF 2006).
089. (081) "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (35 weken).
098. (RE) "Wise girl" - Natalia (33 weken)(Eurosong 2004).

Ultratop 10 DVD :

02. (01) "Dagdromen" - Amika (7 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
06. (08) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(7 weken).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :



23. (20) "On and on" - Agnes (6 weken)(MF 2009).

Ultratip 30 singles :

19. (20) "L'instant T" - Natasha St-Pier (4 weken)(ESF 2001).

Ultratop 100 albums :



038. (032) "New Yorker - Hommage à Bob Dylan" - Hugues Aufray (9 weken)(ESF 1964).
041. (039) "Rue des amours" - Frank Michael (6 weken)(Belgische selectie 1978-1988).
060. (055) "Tu trouveras... 10 ans de succès" - Natasha St-Pier (4 weken)(ESF 2001).
072. (058) "19 par Patricia Kaas" - Patricia Kaas (6 weken)(ESF 2009).
081. (093) "Les 50 plus belles chansons d'amour" - Frédéric François (4 weken)(Belgische selectie 1970).

Verdwenen : "Léopold Nord ... et eux" - Léopold Nord (9 weken).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop
)

01-01-2010 om 23:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : 'Free Souffriau zingt Ann Christy', vanavond in herhaling op Eén.

 Op vrijdag 07 augustus jongstleden was het precies vijfentwintig jaar geleden dat Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971, ESF 1975) overleed aan de gevolgen van kanker.

Op donderdag 12 en vrijdag 13 februari 2009 bracht Free Souffriau, winnares van de tweede reeks van 'Steracteur sterartiest' en bij het jonge volkje gekend als 'Mega Mindy', een uniek concert in Antwerpen X waarbij ze nummers bracht uit haar eerste album "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders". Dat album verscheen op maandag 06 april 2009 en een dvd van het concert werd later die maand uitgebracht.

* tracklist  "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" :

01. "Dag vreemde man".
02. "Blij bij jou te zijn".
03. "Bla bla bla".
04. "Ik leef voor jou".
05. "In rook vergaan".
06. "Ik mis hem zo".
07. "Ik neem vandaag de trein".
08. "De roos".
09. "Dagen te lang nachten te kort".
10. "Zoals een mooi verhaal".
11. "Een woord van liefde".
12. "Een schommelpaard zonder staart".
13. "Slaap er eens over".
14. "Eenzaamheid".
15. "Lisa is Lisa".

Vanavond krijg je op Eén nogmaals een registratie van dat concert en daarbij wordt Free begeleid door een groot orkest en combo onder leiding van Miguel Wiels. Oud-Songfestivaldeelnemers Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) maken tevens hun opwachting.

'Free Souffriau zingt Ann Christy, VANAVOND op Eén tussen 21.30 en 22.15, na 'Geert Hoste beslist'. (bron : Eén)

01-01-2010 om 02:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De rode loper' : mediamagazine laat vanavond een andere kant zien van Walter Grootaers.

 Het mediamagazine 'De rode loper' brengt deze laatste week van het jaar dagelijks een special. Vanavond gaat die over Walter Grootaers (lid vakjury 'Junior Eurosong 2009').

'De rode loper' laat vandaag een andere kant zien van Walter Grootaers. De Lierenaar is bekend van De Kreuners en zijn televisiewerk en berucht om zijn grote mond, maar over één ding was hij tot nog toe opvallend stil. Al vijftien jaar zet Grootaers zich belangeloos in voor GaM Care, een organisatie die projecten steunt in Moldavië. 'De rode loper' trekt er samen met Walter op uit wanneer hij hulpgoederen levert in weeshuizen, scholen en ziekenhuizen in de oude Sovjetrepubliek.

'De rode loper', vanavond op Eén om 18.10 en om 01.20. (bron en logo : Eén)

01-01-2010 om 00:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EEN VOORSPOEDIG, VREDEVOL EN MUZIKAAL 2010 !

 Het afgelopen jaar 2009, ons vierde reeds sinds we eind november 2005 van start gingen, was ook nu weer een topjaar. De voorbije 365 dagen mochten we heelwat bezoekers ontvangen en we vallen misschien in herhaling, maar opnieuw was het een recordjaar.

Het afgelopen jaar kende de site een stijging van meer dan 15% qua pageviews (+ 15,7%) en bezoekersaantallen (+ 15,1%). Vorig jaar was de stijging ten opzichte van 2008 respectievelijk 11,6% (pageviews) en 6,7% (bezoekersaantallen). De laatste dagen van juni en de maand juli 2009 waren voor de site topdagen. Het overlijden van Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) brak dag na dag records en de drukst bezochte dag tot op heden is vrijdag 26 juni 2009, de dag nadat Hilde uit het leven stapte.

Maar ook zondag 17 mei, daags na de finale van het Eurovisie Songfestival, en zondag 04 oktober, de dag nadat Josje Huisman het nieuwe K3'tje (Eurosong 1999) werd, waren topdagen. Ook zondag 22 november, de dag na de finale van de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, hoort in dat rijtje thuis. De Nederlander Ralf Mackenbach en 'onze' Laura Omloop wisten de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival opnieuw op de kaart te zetten.

Al die duizenden en duizenden bezoekers, jullie dus, moeten ook wij dagelijks verdienen en wij willen op deze eerste dag van het nieuwe jaar, en meteen ook van het nieuwe decennium, van de gelegenheid gebruik maken om jullie één voor één uit het diepste van ons hart te bedanken.

Wij hopen dat we jullie de komende 365 dagen ook meermaals zullen mogen begroeten en wij beloven van onze kant alvast om op de ingeslagen, en enorm gewaardeerde, weg verder te gaan. Eind dit jaar viert deze website haar vijfde verjaardag en dat laten we zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. We mogen best - met enige trots - zeggen dat we intussen ons plaatsje in het Songfestivallandschap gevonden hebben.

Net als de voorbije vier jaar zullen wij ook het komende jaar ons beste beentje voorzetten om U zo snel, maar vooral zo accuraat mogelijk, te berichten over alles wat op één of andere manier te maken heeft met het Eurovisie Songfestival, nog steeds het grootste liedjesfestival ter wereld en dat intussen al meer dan een halve eeuw lang. Maar ook het Junior Eurovisie Songfestival zullen we het komende jaar niet uit het oog verliezen. Kortom ook in 2010 ben je elke dag meer dan welkom !

Tot slot wensen wij U allen een voorspoedig, vredevol en vooral muzikaal 2010 toe. PROOST !

Redactie Twelve Points...Douze Points.

01-01-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


31-12-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : negenendertig landen volgend jaar van de partij in de Noorse hoofdstad.

 Op de laatste dag van 2009 heeft de EBU de namen bekendgemaakt van de landen die eind mei zullen deelnemen aan de 55e editie van het Eurovisie Songfestival.

In tegenstelling tot dit jaar nemen er volgend jaar 'slechts' negenendertig landen deel. Vier landen haken af, onder meer omwille van de economische en financiële crisis en één land is in Oslo opnieuw van de partij.

Eerder raakte al bekend dat Andorra, Hongarije, Montenegro en Tsjechië volgend jaar niet van de partij zouden zijn. Georgië keert na een jaartje afwezigheid terug en ook Litouwen zal dan toch van de partij zijn in de Noorse hoofdstad.

De deelnemende landen zijn : Albanië, Armenië, Azerbeidzjan, BELGIE, Bosnië-Herzegovina, Bulgarije, Cyprus, Denemarken, Duitsland, Estland, Finland, Frankrijk, FYROM (De Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië), Georgië, Griekenland, Ierland, IJsland, Israël, Kroatië, Letland, Litouwen, Malta, Moldavië, Nederland, Noorwegen, Oekraïne, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Servië, Slovenië, Slowakije, Spanje, Turkije, Verenigd Koninkrijk, Wit-Rusland, Zweden en Zwitserland.

Aan beide halve finales (op dinsdag 25 en donderdag 27 mei) nemen telkens zeventien landen deel en de top tien is geplaatst voor de finale. De twintig kandidaten uit de halve finales en de vijf rechtstreeks geplaatste finalisten, gastland Noorwegen en de 'Big 4' (Duitsland, Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk), strijden op zaterdag 29 mei tijdens de finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival om de overwinning.

Zowel in de beide halve finales als in de finale worden de punten toegekend door een vakjury (50%) en door de kijkers (50%) via televoting.

De lottrekking voor de indeling van beide halve finales zal begin februari plaatsvinden en de bepaling van de volgorde van optreden tijdens de beide halve finales en finale gebeurt op maandag 22 maart 2010. (bron :
Eurovision.tv)

31-12-2009 om 23:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : "De roos" van Ann Christy is opnieuw de grootste klassieker op Radio 2.

 Voor het tweede jaar op rij kozen de luisteraars van Radio 2 het nummer "De roos" van Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975) tot de mooiste van de '1000 Klassiekers'. Die waren ook voor deze derde editie goed voor zes dagen met de beste liedjes van de voorbije zestig jaar.

'Klassiek' is een heel breed begrip voor de luisteraars van Radio 2. Een klassieker is bij Radio 2 minstens vijf jaar oud.
Dit jaar stonden 184 Nederlandstalige liedjes in de top. Ruim 32% van de '1000 Klassiekers' kwam uit de jaren '70.

'1000 Klassiekers' bevat liedjes van de meest verscheiden artiesten, van ABBA (MF 1973, ESF 1974) tot Tura en van Bowie tot Bon Jovi. '1000 Klassiekers' gaat van "Rock around the clock" van Bill Haley tot "De zotte morgen" van Zjef Van Uytsel.

* de top 10 :

01. (01) "De roos" - Ann Christy.
02. (04) "Summer of '69" - Bryan Adams.
03. (03) "Dancing queen" - ABBA.
04. (06) "Inch Allah" - Adamo.
05. (08) "Child in time" - Deep Purple.
06. (05) "You're the first, the last, my everything" - Barry White.
07. (20) "Bad moon rising" - Creedence Clearwater Revival.
08. (19) "Spanish eyes" - Al Martino.
09. (12) "Eenzaam zonder jou" - Will Tura.
10. (13) "Paradise by the dashboard light" - Meat Loaf.

Het liedje dat bij de stemming het meest werd aangeduid, is dit jaar opnieuw "De roos" van Ann Christy. "Bohemian rhapsody" van Queen is verdwenen uit de top tien en heeft zijn tweede plaats geruild voor "Summer of '69" van Bryan Adams.

ABBA was het best vertegenwoordigd in de '1000 Klassiekers'. Veertien hits waren van hen op Radio 2 te horen. Adamo eindigt tweede met twaalf liedjes. Will Tura blijft onze meest geliefde Vlaamse zanger met elf liedjes en eindigt ex aequo met Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), eveneens met elf liedjes, Creedence Clearwater Revival (10), The Beatles (9) en Boudewijn De Groot (9) waren alomtegenwoordig in '1000 Klassiekers'.

Het langste liedje in de '1000 Klassiekers' was "The end" van The Doors. Het kortste was "Great balls of fire" van Jerry Lee Lewis.

Op vrijdag 01 januari, tijdens nieuwjaarsnacht brengt Radio 2 tussen 03.00 en 10.00 's ochtends '1000 Klassiekers', zonder stop naar de top, de highlights, voor een feestelijke en muzikale start van 2010.

De volledige top '1000 Klassiekers' kan je terugvinden op de website van Radio 2. (
bron : Radio 2)

31-12-2009 om 21:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop 2009 : 'Single top 100' - K3 op twee, Hadise op zestien en Alexander Rybak op achtenveertig.

 Vandaag, de laatste dag van 2009, kijken we voor de laatste maal terug op dat bijna afgelopen jaar. Sinds zondag 20 december bekijken we in 'Ultratop 2009' telkens een jaaroverzicht van één van de hitparades die de vereniging elke week opstelt. In dit laatste deel zetten we de honderd best verkochte singles op een rijtje.

SINGLES TOP 100 VAN 2009 (tussen haakjes de hoogste notering - aantal weken genoteerd) :

001. "Poker face" - Lady Gaga (1 - 31 weken - 9 weken #1).
002. "MaMaSé!" - K3 (Eurosong 1999)(1 - 10 weken - 7 weken #1).
003. "Use somebody" - Kings Of Leon (1 - 29 weken - 2 weken #1).
004. "I gotta feeling" - Black Eyed Peas (1 - 23 weken - 8 weken #1).
005. "Boom boom pow" - Black Eyed Peas (1 - 27 weken - 1 week #1).
006. "Fuck you" - Lily Allen (1 - 20 weken - 3 weken #1).
007. "C'est beau la bourgeoisie" - Discobitch (2 - 21 weken).
008. "Sky and sand" - Paul & Fritz Kalkbrenner (2 - 20 weken).
009. "Heavy cross" - Gossip (4 - 31 weken).
010. "Day 'n' nite" - Kid Cudi vs. Crookers (2 - 21 weken).
011. "Jungle drum" - Emiliana Torrini (1 - 27 weken - 1 week #1).
012. "When love takes over" - David Guetta feat. Kelly Rowland (2 - 23 weken).
013. "I know you want me (calle ocho)" - Pitbull (1 - 20 weken - 3 weken #1).
014. "Sexy bitch" - David Guetta feat. Akon (1 - 20 weken - 1 week #1).
015. "I don't wanna dance" - Lady Lynn and her Magnificent Seven (4 - 24 weken).
016. "Düm tek tek" - Hadise (ESF 2009)(1 - 15 weken - 3 weken #1).
017. "Merengue" - Robert Abigail feat. DJ Rebel (5 - 23 weken).
018. "Sex on fire" - Kings Of Leon (9 - 36 weken).
019. "Hot n cold" - Katy Perry (2 - 19 weken).
020. "Bonkers" - Dizzee Rascal & Armand Van Helden (6 - 23 weken).
021. "The fear" - Lily Allen (6 - 19 weken).
022. "Blackout" - Milk Inc. (met Regi, componist "My music", Eurosong 2008)(1 - 21 weken - 2 weken #1).
023. "Right round" - Flo Rida feat. Ke$ha (2 - 17 weken).
024. "Slaap lekker (fantastig toch)" - Diggy Dex feat. Eva De Roovere (2 - 17 weken).
025. "Ayo technology" - Milow (5 - 14 weken).
026. "Release me" - Agnes (MF 2009)(7 - 19 weken).
027. "Home" - Tom Helsen & Geike Arnaert (1 - 10 weken - 4 weken #1).
028. "Allein Allein" - Polarkreis 18 (5 - 17 weken).
029. "Foreign affair" - Sylver (3 - 14 weken).
030. "Lovegame" - Lady Gaga (6 - 14 weken).
031. "Papillon" - Editors (1 - 11 weken - 1 week #1).
032. "Jai ho! (you're my destiny)" - A.R. Rahman feat. Pussycat Dolls (3 - 17 weken).
033. "Womanizer" - Britney Spears (2 - 11 weken).
034. "Evacuate the dancefloor" - Cascada (6 - 22 weken).
035. "Right now (na na na)" - Akon (7 - 20 weken).
036. "Mijn leven" - Andy Sierens aka Vijfenveertig feat. Hooverphonic (1 - 9 weken - 2 weken #1).
037. "Walking on a dream" - Empire of the Sun (8 - 18 weken).
038. "Let the feelings go" - AnnaGrace (5 - 17 weken).
039. "Gone" - Lasgo (5 - 14 weken).
040. "Viva la vida" - Coldplay (9 - 12 weken).
041. "Infinity 2008" - Guru Josh Project (3 - 11 weken).
042. "Just dance" - Lady Gaga feat. Colby O'Donnis (20 - 20 weken).
043. "Takin' back my love" - Enrique Iglesias feat. Ciara (7 - 15 weken).
044. "Tell me it's not over" - Starsailor (5 - 14 weken).
045. "I hate this part" - Pussycat Dolls (5 - 15 weken).
046. "Envoi" - Absynthe Minded (3 - 13 weken).
047. "De Zeppe & Zikki song" - Zeppe & Zikki (2 - 16 weken).
048. "Fairytale" - Alexander Rybak (ESF 2009)(1 - 11 weken - 1 week #1).
049. "Broken strings" - James Morrison feat. Nelly Furtado (12 - 18 weken).
050. "Insomnia" - Craig David (4 - 13 weken).
051. "If I were a boy" - Beyoncé (4 - 11 weken). 
052. "Wire to wire" - Razorlight (13 - 18 weken).
053. "Hush hush; hush hush" - Pussycat Dolls (6 - 17 weken).
054. "Mojito song" - Robert Abigail (12 - 9 weken).
055. "Meet me halfway" - Black Eyed Peas (1 - 8 weken - 3 weken #1).
056. "Haus am See" - Peter Fox (8 - 14 weken).
057. "Celebration" - Madonna (4 - 17 weken).
058. "I'm not alone" - Calvin Harris (13 - 16 weken).
059. "Single ladies (put a ring on it)" - Beyoncé (11 - 14 weken).
060. "I hate you now" - Sylver (8 - 13 weken).
061. "Raindrops (encore une fois)" - Sash! feat. Stunt (6 - 13 weken).
062. "I'm yours" - Jason Mraz (27 - 17 weken).
063. "Love me" - Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson Moraïs (Eurosong 2008)(4 - 13 weken).
064. "Human" - Killers (15 - 12 weken).
065. "Mr Rock and Roll" - Amy MacDonald (5 - 10 weken).
066. "Lala song" - Bob Sinclar feat. Sugarhill Gang (9 - 12 weken).
067. "Bulletproof" - La Roux (5 - 17 weken).
068. "That look you give that guy" - Eels (13 - 15 weken).
069. "Silence 2008" - Delerium feat. Sarah McLachlan (12 - 16 weken).
070. "Because" - Novastar (14 - 13 weken).
071. "Zumba yade" - Kathleen (K3, Eurosong 1999) & Soweto Gospel Choir (11 - 9 weken).
072. "Halo" - Beyoncé (18 - 14 weken).
073. "Magnificent" - U2 (27 - 10 weken).
074. "Paparazzi" - Lady Gaga (7 - 15 weken).
075. "Hot" - Inna (6 - 14 weken).
076. "Zo verliefd (yodelo)" - Laura (JESF 2009)(3 - 10 weken).
077. "The boy does nothing" - Alesha Dixon (16 - 14 weken).
078. "We are the people" - Empire of the Sun (20 - 16 weken).
079. "Sober" - P!nk (10 - 12 weken).
080. "Shake it" - Metro Station (17 - 13 weken).
081. "Little lion man" - Mumford & Sons (4 - 8 weken).
082. "Wrong" - Depeche Mode (14 - 13 weken).
083. "Love sex magic" - Ciara feat. Justin Timberlake (19 - 12 weken).
084. "Waiting like a dog" - Jasper Erkens (22 - 12 weken).
085. "Bleeding love" -Tom Dice (ESF 2010) (7 - 14 weken).
086. "Bad romance" - Lady Gaga (2 - 6 weken).
087. "All or nothing" - Natalia (Eurosong 2004)(13 - 13 weken).
088. "She wolf" - Shakira (16 - 15 weken).
089. "This is the life" - Amy MacDonald (8 - 7 weken).
090. "Exes" - Daan (17 - 11 weken).
091. "Stop playing with my mind" - Daniel Bovie & Roy Rox (18 - 10 weken).
092. "Kids" - MGMT (20 - 10 weken).
093. "Amika" - Amika (met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009')(4 - 6 weken).
094. "I kissed a girl" - Katy Perry (13 - 6 weken).
095. "Uprising" - Muse (12 - 15 weken).
096. "Het is zomer" - Amika (met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009')(16 - 12 weken).
097. "Ca m'énerve" - Helmut Fritz (21 - 8 weken).
098. "Never alone" - DJ Rebel (11 - 10 weken).
099. "Hotel room service" - Pitbull (10 - 13 weken).
100. "Riverside" - Sidney Samson (13 - 13 weken).

 In tegenstelling tot de twee voorgaande jaren wist de winnaar van het Eurovisie Songfestival dit jaar wel een plaatsje te bemachtigen in het jaaroverzicht. "Fairytale" van de Noor, met Wit-Russische roots, Alexander Rybak stond in totaal elf weken in de hitparade waarvan één weekje op het hoogste schavotje. Dat resulteert in een achtenveertigste plaats in het jaaroverzicht.

 De Belgische inzending van dit jaar is niet terug te vinden in het jaaroverzicht, maar de Turkse daarentegen wel. Het was de in Mol wonende Hadise die Turkije vertegenwoordigde met "Düm tek tek" en in Vlaanderen wist ze met haar single de eerste plaats van de hitparade te bereiken. In het jaaroverzicht vinden we haar terug op een zestiende plaats.

 Vorig jaar stond de best verkochte Belgische single in het jaaroverzicht op een vijftiende plaats ("The architect" van dEUS), dit jaar vinden we die best verkochte single terug op een tweede plaats. "MaMaSé!" van het meidentrio K3 (Eurosong 1999) valt die eer te beurt. De single, die nog steeds in de hitparade staat, wist het maar liefst zeven weken uit te houden op de eerste plaats. En wat Oliver Symons met "Shut up!" vorig jaar niet kon, dat lukte Laura Omloop met "Zo verliefd (yodelo)" dit jaar wel. Met een derde plaats als hoogste notering en tien weken in de Top 50 is ze uiteindelijk goed voor een zesenzeventigste plaats in het jaaroverzicht. Tom Dice, onze Songfestivalhoop in 2010, strandt met zijn debuutsingle "Bleeding love" op een vijfentachtigste plaats. Het nummer in de versie van Leona Lewis wist het in het jaaroverzicht van 2008 tot een tweede plaats te schoppen. (
bron : Ultratop)

31-12-2009 om 00:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : 'Clouseau met Natalia Live' van oud naar nieuw op Eén.

 Eén zorgt voor het tweede jaar op rij voor een spetterende jaarovergang met het 'Clouseau Party Concert', rechtstreeks vanuit het Antwerpse Sportpaleis.

Vandaag, 31 december, wuiven Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) en Natalia (Eurosong 20042009 uit met een geweldig 'Oudejaarsconcert' in het Antwerps Sportpaleis ! Drie uur lang wisselen ze tijdens de Silvesternacht hun allergrootste hits af met zinderende covers van feestnummers.  Wie Natalia wil zien in de gedaante van o.a. Michael Jackson weet waarheen !

Na het concert, gaat het feest verder. Op het middenplein van het Sportpaleis start een fuif met top-dj's waarbij ook volop de kaart van de partymuziek wordt getrokken.

Het 'Oudejaarsconcert' kan je ook live meemaken vanuit je luie zetel vanaf 22.35 en dit tot ongeveer 01.30. Nadien brengt het eerste net van de openbare omroep nog 'De Party Top 30 van Eén' een muziekprogramma met de beste partyhits.
Alvast een spetterende overgang van oud naar nieuw gewenst ! (bron : Eén, Sportpaleis)

31-12-2009 om 00:16 geschreven door Redactie  


30-12-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Josje Huisman (K3) is opnieuw vrijgezel.

 De Nederlandse Josje Huisman (23), die sinds oktober jongstleden deel uitmaakt van K3 (Eurosong 1999), heeft na twee jaar haar relatie met haar vriend Jeroen Bosma (27) beëindigd. Volgens het Nederlandse mediamagzine 'Shownieuws' (SBS 6) is het koppel in goed overleg uit elkaar gegaan.

De twee leerden elkaar in Groningen kennen, waar Josje een dansopleiding volgde. Ze heeft het tegenwoordig zo druk als onderdeel van K3, dat ze amper tijd meer had voor haar relatie. (foto : vtm)

30-12-2009 om 23:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : Linda De Win speelt ook Sigrid Vinks opnieuw naar huis.

 Eerder op de avond was presentator Erik Van Looy voor de laatste maal dit jaar van de partij met een nieuwe aflevering van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met donderdag 28 januari gaan hij en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.

Eén vaststelling zo net voor het einde van het jaar is dat het programma met Linda De Win en Bent Van Looy een ijzersterk team in haar rangen heeft. Voor de zoveelste maal op rij moest de nieuwkomer het onderspit delven. Zo ook theateractrice Sigrid Vinks, de echtgenote van Jan De Corte. Sigrid stond haar mannetje maar stuitte opnieuw op een ijzersterke Bent Van Looy die met 467 seconden een tweede opeenvolgende overwinning in de wacht sleepte. Daarmee komt zijn totaal op vier overwinningen te staan, net evenveel als Linda De Win.

Sigrid Vinks strandde op een tweede plaats met 402 seconden en net als gisteren eindigde Linda De Win op een derde plaats, met een totaal van 315 seconden.

Tijdens het finalespel werd het een gelijkopgaande strijd, maar toch wist Linda steeds meer goede antwoorden te geven dan Sigrid. Zo stond net voor de laatste vraag Sigrid op 49 seconden tegenover 77 seconden voor Linda. Maar bij de vraag over 'Karel V' stopte Sigrid meteen. Of dit een tactische zet was zou meteen blijken, maar met antwoorden als 'Heilige Rooms Rijk', 'Gent' en 'Spanje' was het over en uit voor Sigrid. 

* RANGSCHIKKING :

01. Linda De Win : 9 deelnames (4 overwinningen).
02. Bent Van Looy : 7 deelnames (4 overwinningen).
03. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
04. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
05. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
06. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
07. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
09. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Sigrid Vinks : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

Morgenavond, oudjaarsavond, is er uitzonderlijk geen uitzending en dus maakt Luc Alloo pas aanstaande maandag, 04 januari, zijn opwachting.

'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari 2010, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op
Eén.
(bron en logo : Eén)

30-12-2009 om 23:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : achtentwintig nummers Macedonische nationale selectie zijn bekend.

 MKRTV, de nationale omroep van de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië (FYROM), heeft eerder vandaag, woensdag 30 december, de titels alsook de componisten wereldkundig gemaakt van de 28 nummers die zullen gaan strijden voor een ticket naar de Noorse hoofdstad Oslo.

Daar vindt eind mei de 55e editie plaats van het Eurovisie Songfestival en eind oktober liet de Macedonische omroep weten dat het van de partij zal zijn.
MKRTV liet toen weten dat de kandidaat voor Oslo zal gekozen worden tijdens 'Skopje Festival 2010' dat in de tweede helft van februari zal worden gehouden.

Geïnteresseerden konden hun nummer(s) insturen tussen maandag 10 november en zondag 20 december jongstleden en in totaal ontving de omroep 126 inzendingen. Uit dat aantal koos een zevenkoppige jury onderstaande nummers. Enkel de titels en de componisten werden wereldkundig gemaakt, de namen van de artiesten volgen later.

* de achtentwintig nummers voor 'Skopje Festival 2010' :

01. "Čorbadžija" (Clement Srbinovski).
02. "Naјmila" (Bertan Aslani).
03. "og go ima sekoj ključ" (Saso Livrinski).
04. "Džipsi dens" (Simeon Atanasov).
05. "Sever i јug" (Stoјan Avramov).
06. "Zaboravi na se" (Zoran Aleksic).
07. "Se što čekame" (Јova Radevska).
08. "Mrazam" (Goran Micov).
09. "Bolest zaraza" (Dusko Temelkovski).
10. "Ti si kisi fenomen" (Saso Parket).
11. "Bravo" (Damir Imeri).
12. "Denes kako si" (Vladimir Dojcinovski).
13. "Nemoј da si sebičen" (Grigor Koprov).
14. "Nikoј na ovoј svet" (Vanco Dimitrov).
15. "Malečka" (Boban Apostolov Gianni).
16. "Solza" (Risto Apostolov).
17. "Fama" (Aleksandar Masevski).
18. "Akciјa reakciјa" (Aleksandar Masevski).
19. "Beli konji" (Anna Mojsovska).
20. "Angeli" (Rade Vrchakovski).
21. "Sni" (Daniel Mitrevski).
22. "Lagi" (Lazar Cvetkovski).
23. "Letam kon tebe" (Lazar Cvetkovski)..
24. "Ljubovna pesna" (Valentino Skenderovski).
25. "Јas јa imam silata" (Christian Gabroski).
26. "Zaboravaš" (Martin Vučić).
27. "Taa ima se" (Martin Vučić).
28. "Ostani" (Simon Trpceski).

Net als dit jaar zal de nationale selectie bestaan uit twee halve finales en een finale. De selectieprocedure van dit jaar blijft grotendeels gehandhaafd en uit elke halve finale zullen acht kandidaten doorstoten naar de finale. In die finale, met dus zestien kandidaten, zal de inzending voor Oslo worden gekozen door een vakjury (bestaande uit zes leden) en door televoting. Die televoting start reeds van bij aanvang van het programma en duurt nog vijftien minuten na afloop van het laatste nummer. Daarmee volgt de Macedonische omroep het systeem dat ook tijdens de twee halve finales en finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival zal worden gehanteerd. (bron : MKRTV)

30-12-2009 om 23:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop 2009 : 'Dance top 100' - AnnaGrace op één, Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson Moraïs op negenendertig.

 Morgenavond, de laatste avond van 2009, zal er op heelwat plaatsen gedanst worden op de grootste hits aller tijden. Daar zullen waarschijnlijk ook heelwat nummers van het bijna afgelopen jaar tussen zitten en vandaag, woensdag 30 december, bekijken we in de voorlaatste aflevering van 'Ultratop 2009' het overzicht van de best verkochte dancesingles wat van naderbij.

DANCE TOP 100 VAN 2009 (tussen haakjes de hoogste notering - aantal weken genoteerd) :

001. "Let the feelings go" -AnnaGrace (1 -20 weken - 2 weken #1).
002. "Kids" - MGMT (1 - 22 weken - 1 week #1).
003. "Another good day" - Natural Born Deejays (1 - 34 weken - 4 weken #1).
004. "Aftershock (can't fight the feeling)" - Chuckie (1 - 18 weken - 1 week #1).
005. "Lift ya handz up" - Dimaro & Shurakano (1 -13 weken - 2 weken #1).
006. "C'est beau la bourgeoisie" - Discobitch (2 - 16 weken).
007. "Shoes" - Tiga (1 -14 weken - 3 weken #1).
008. "Liquid skies 2009" - Kai Tracid (3 - 20 weken).
009. "Music matters 2009" - Faithless feat. Cass Fox (2 - 22 weken).
010. "One 2.3 four" - Martin Solveig feat. Chakib Chambi (3 - 16 weken).
011. "Hear my sound" - Laurent Wery (4 - 17 weken).
012. "Lala song" - Bob Sinclar feat. Sugarhill Gang (5 - 11 weken).
013. "Leave the world behind" - Axwell, Sebastien Ingrosso, Steve Angel (2 - 10 weken).
014. "Float my boat" - Lazy Jay (2 - 14 weken).
015. "Liquid skies" - DNM feat. Jade (1 - 12 weken - 1 week #1).
016. "Pocket piano" - DJ Mehdi (6 - 13 weken).
017. "Little fantasy" - Funk Providers feat. Teaque-N (1 - 8 weken - 3 weken #1).
018. "My life" - David Latour feat. El Anaf (1 - 9 weken - 1 week #1).
019. "My punk" - Subs (1 - 12 weken - 1 week #1).
020. "Gone" - Lasgo (1 - 8 weken - 1 week #1).
021. "For an angel 2009" - Paul Van Dyk (6 - 10 weken).
022. "Touch me 2009" - U & Me (1 - 9 weken - 1 week #1).
023. "All that mattered" - Mischa Daniels vs. De Nuit (9 - 8 weken).
024. "Scared of me" - Fedde Le Grand feat. Mitch Crown (3 - 8 weken).
025. "Everytime we touch" - David Guetta & Chris Willis feat. Steve (2 - 11 weken).
026. "When love takes over" - David Guetta feat. Kelly Rowland (1 - 6 weken - 1 week #1).
027. "Sky and sand" - Paul & Fritz Kalkbrenner (1 - 9 weken - 1 week #1).
028. "Positif" - Mr. Oizo (6 - 10 weken).
029. "Free medley with children" - Guesta Project (2 - 6 weken).
030. "Rockafeller skank" - Fatboy Slim vs. Koen Groeneveld (5 - 13 weken).
031. "Sexy girl" - Groovewatchers (3 - 6 weken).
032. "Hanukkah" - Etienne de Crécy & Monsieur Jo (4 - 10 weken).
033. "Da fucking noize" - Tocadisco (6 - 7 weken).
034. "Day 'n' nite" - Kid Cudi vs. Crookers (2 - 9 weken).
035. "High level" - Groovewatchers (2 - 11 weken).
036. "Control" - Dataworx (5 - 10 weken).
037. "Deep club" - Tokafun & DJ Erik De L'Impact (11 - 8 weken).
038. "Gnanmankoudji" - Laurent Garnier (13 - 8 weken).
039. "Love me" - Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson Moraïs (Eurosong 2008)(2 - 8 weken).
040. "Amelie" - Butch (1 - 10 weken - 1 week #1).
041. "Never alone" - DJ Rebel (1 - 12 weken - 3 weken #1).
042. "Always been real" - Sir-G vs. DJ Sake (3 - 9 weken).
043. "Heartbreak (make me a dancer)" - Freemasons feat. Sophie-Ellis Baxtor (4 - 7 weken).
044. "Klezmer" - Pizetta feat. Reagadelica (8 - 11 weken).
045. "Freedom" - Frank Ti-Aya feat. Kaye Styles (Eurosong 2006)(1 - 6 weken - 1 week #1).
046. "Let the bass kick" - Chuckie (4 - 10 weken).
047. "Everybody be somebody" - Thomas Gold & Matthias Menck (1 - 8 weken - 1 week #1).
048. "If" - Freemasons feat. Hazel Fernandes (2 - 7 weken).
049. "Poker face" - Lady Gaga (8 - 5 weken).
050. "Run for cover" - Mastiksoul (4 - 6 weken).
051. "Estupendo" - Arsenal (6 - 5 weken).
052. "Need to feel loved 2009" - Reflekt feat. Delline Bass (9 - 7 weken).
053. "Happy hands & happy feet" - Dada Life (13 - 7 weken).
054. "Explosion" - Laurent Wolf feat. Eric Carter (5 - 5 weken).
055. "Keep control plus" - Sono (3 - 5 weken).
056. "Remember" - Funkerman feat. I-Fan (4 - 7 weken).
057. "Blue magic" - Hardwell & Rehab (6 - 6 weken).
058. "The base 80's" - Base Boys (10 - 10 weken).
059. "Jango 01" - Jerome Sydenham (1 - 3 weken - 1 week #1).
060. "I can't live without music" - Transatlatins feat. India (9 - 6 weken).
061. "Analog sparkles ep" - Compuphonic (11 - 6 weken).
062. "Bot/Some kind of blue" - Deadmau5 (15 - 4 weken).
063. "William's blood" - Grace Jones (3 - 6 weken).
064. "Bonkers" - Dizzee Rascal & Armand Van Helden (7 - 10 weken).
065. "Power" - Dizkodude (11 - 4 weken).
066. "My sound" - Laurent Wery (1 - 5 weken - 2 weken #1).
067. "Seventies" - Laurent Wolf feat. Mod Martin (6 - 6 weken).
068. "26 miles" - Gavin Herlihy (10 - 5 weken).
069. "I know you want me (calle ocho)" - Pitbull (4 - 7 weken).
070. "Hold on tight 2009" - Lambda (10 - 4 weken).
071. "Lyposuct" - D.I.M. & Tai (3 - 10 weken).
072. "Disco electrique" - Bingo Players vs. Chocolate Puma (4 - 12 weken).
073. "Moving on up" - S-Mash Up (19 - 3 weken).
074. "Mind dimension" - Tiga (6 - 6 weken).
075. "Deep fear" - Sidekick (12 - 7 weken).
076. "Wir werden sehen" - 2raumwohnung (6 - 4 weken).
077. "Tonight" - Headhunterz & Wildstylez vs. Noisecontrollers (12 - 4 weken).
078. "Pale horses" - Moby (5 - 8 weken).
079. "Kilometer" - Sébastien Tellier (ESF 2008)(11 - 5 weken).
080. "Lost" - Lasgo (1 - 8 weken - 3 weken #1).
081. "William's blood" - Grace Jones (13 - 7 weken).
082. "Breakwater" - Funkagenda (17 - 6 weken).
083. "Overclipping" - Psyko Punkz (19 - 4 weken).
084. "The sky was pink 2009" - Nathan Fake (4 - 2 weken).
085. "Destination sunshine" - Francesco Diaz & Young Rebels (7 - 6 weken).
086. "O superman" - M.A.N.D.Y. vs. Booka Shade feat. Laurie (9 - 5 weken).
087. "Incest" - Joseph Capriati & Matteo Spedicati (3 - 2 weken).
088. "High & down" - Popof (7 - 3 weken).
089. "Piano music" - DJ Mehdi (10 - 6 weken).
090. "Last forever" - Norman Doray & Tristan Garner feat. Errol Reid (7 - 5 weken).
091. "James at last" - Marc O'Tool & Chris Source (8 - 2 weken).
092. "Lose you" - Peaches (11 - 3 weken).
093. "Unforgivable" - Armin Van Buuren feat. Jaren (20 - 2 weken).
094. "Love you no more" - Bob Sinclar feat. Shabba Ranks (2 - 7 weken).
095. "Live a lie" - G-Town Madness & The Viper (13 - 3 weken).
096. "Slip" - Deadmau5 (17 - 5 weken).
097. "Poltergeist" - Williams (9 - 4 weken).
098. "Heavy arms EP" - Reso (15 - 4 weken).
099. "Cala rossa" - Kiko (8 - 3 weken).
100. "Good times EP" - Mark Knight & Funkagenda (2 - 15 weken).

 "Love me" van Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson Moraïs (Eurosong 2008) was afgelopen zomer niet weg te branden uit de hitlijsten en ook in dit overzicht is er op het einde van het jaar een plaatsje gereserveerd voor het nummer, meer bepaald een negenendertigste plaats.

 "Freedom" van Frank Ti-Aya feat. Kaye Styles (Eurosong 2006) wist het in de dancelijst tot een eerste plaats te schoppen en in dit jaaroverzicht strandden ze op een vijfenveertigste stek.

 De Fransman Sébastien Tellier (ESF 2008) stond afgelopen jaar met "Kilometer" vijf weken in het overzicht en dat resulteert in een negenenzeventigste plaats in het jaaroverzicht.
Morgen sluiten we af met het enige echte overzicht van het jaar : de top 100 van de best verkochte singles. (bron : Ultratop)

30-12-2009 om 20:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Bulgaarse kandidaat Miro op zoek naar nummers.

 Midden oktober was Bulgarije het eerste land om de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival bekend te maken. Miroslav Kostadinov (Miro) zal eind mei volgend jaar de Bulgaarse eer hoog proberen te houden tijdens de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

In eerste instantie zou de nationale omroep BNT op zoek gaan naar componisten om vijf nummers te laten klaarstomen voor de nationale selectie maar vandaag, woensdag 30 december, raakte bekend dat de zanger zelf ook op zoek gaat naar geschikte liedjes. Zo komt er dus een open inschrijving en componisten kunnen tot en met vrijdag 15 januari eerstkomende hun inzendingen insturen. Nadien worden alle nummers beluisterd en zullen er vijf worden gekozen voor die nationale selectie.

 De selectie zal vermoedelijk in de maand februari plaatsvinden en de inzending voor Oslo zal worden gekozen door de kijkers. Zij zullen via televoting gaan bepalen welk nummer zal worden gezongen eind mei volgend jaar op het Songfestivalpodium. (bron : BNT)

30-12-2009 om 15:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Duitse zangeres Nena is oma geworden.

 De Duitse popzangeres Nena (presentatrice Duitse selectie 1998), onder meer bekend van haar grote hit "99 Luftballons", is voor het eerst oma geworden. Dochter Larissa (19) beviel op kerstdag, 25 december, van Carla Maria. "Het kind is gezond en vredig thuis ter wereld gekomen", aldus de 49-jarige zangeres aan Bild. "We zijn allemaal zeer gelukkig met dit mooie kerstgeschenk." De jongste spruit was bij de geboorte 56 centimeter groot en woog ongeveer 4000 gram.

De 19-jarige Larissa woont samen met Niklas, haar vriend en vader van het kind, in een huis naast dat van haar moeder. De jonge moeder koos bewust voor een thuisgeboorte.

Larissa is de dochter van Nena en haar eerste echtgenoot, Benedict Freitag (56). Volgens Nena is Larissa met haar 19 lentes niet te jong om het moederschap aan te kunnen. Jong zijn is in dit geval waarschijnlijk eerder een voordeel, citeert de krant de kersverse oma.

 Dat ze nu grootmoeder is, wil niet zeggen dat ze klaar is voor een gezapig leventje met kleinkind voor de haard. In oktober jongstleden stelde Nena nog haar nieuwe album "Made in Germany" voor en in april volgend jaar start de daarbijbehorende tour. Bovendien siert "mémé" Nena de cover van de
Otto-cataloog 2010. (bron : Belga)

30-12-2009 om 14:34 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Sasha Rosen en overspelige Davy Gillis stappen in het huwelijksbootje.

 Het bijna afgelopen jaar 2009 is er meer dan waarschijnlijk eentje dat men ten huize Gilles-Rosen snel wil vergeten. Eerder dit voorjaar raakte bekend dat zanger/acteur Davy Gilles (De  Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999) een scheve schaats had gereden met Aurelia Picard. De in Zelzate wonende Picard beviel van een zoontje Maxime en een DNA-test wees uit dat Gilles wel degelijk de vader is.

Een paar maanden lang draaide het mediacircus rond dit overspel op volle toeren en begin september deed Picard er nog een schepje bovenop door te stellen dat Gilles homo is. In het weekblad 
TV Familie deed ze er alleszins geen doekjes meer om : Davy Gilles verstopt dat hij op mannen valt !

Volgens Aurelia bleef Davy fouten maken en hing hij nog steeds de versierder uit. Zo zou hij al kussend op het strand zijn gespot en het was niet met zijn vriendin Sasha Rosen. "Blijkbaar heeft hij zijn lesje nog niet geleerd, want hij blijft respectloos met de gevoelens van vrouwen spelen, puur uit frustratie."

Picard wist toen namelijk al een aantal maanden dat Davy op mannen valt, maar dat hij dat probeert weg te stoppen door relaties met vrouwen aan te knopen. En dit allemaal uit angst voor zijn imago. De geruchten doen al langer de ronde maar ze blijken wáár te zijn. Diverse artiesten en mensen uit de showbizz hadden Aurelia gecontacteerd uit pure verontwaardiging om wat Davy heeft aangericht.

Davy heeft een relatie gehad met zijn vroegere manager en ook een geheime affaire met een man uit het Oost-Vlaamse Hamme, die een webshop met seksattributen runt. Aurelia heeft de voorbije maanden haar mond gehouden over deze affaires met mannen omdat ze vond dat het niet ter zake deed. Maar gezien de leugens die Davy over haar blijft verspreiden, ziet ze absoluut geen reden meer om hem nog langer uit de wind te houden.

Davy Gilles van zijn kant onthulde afgelopen zomer exclusief in het weekblad 
Dag allemaal alle intieme details over zijn minaressen, de baby en de schande. Zo vertelde hij waarom hij Sasha zo vaak bedroog, hoe hij Aurelia zwanger maakte en ging het verder over de lust, de schaamte en de hysterie.

Maar het is dus niet allemaal kommer en kwel ten huize Gilles-Rosen want het weekblad
Primo TV Gids pakt deze week uit met heel verrassend nieuws. Sasha heeft Davy namelijk ten huwelijk gevraagd. En uit de grond van zijn hart heeft hij "ja" gezegd. Het weekblad praatte met hen over eeuwige liefde, vergiffenis, de toekomst en natuurlijk over de grote dag. "Ik heb harde klappen gekregen, die ik voor de rest van mijn leven zal meedragen", aldus Davy. "Maar Sasha wás er voor me. Zo'n vrouw laat ik niet meer gaan."

En eens het koppel gehuwd is, plannen ze zelfs een baby. Dit wordt dan meteen het derde kind van de acteur/zanger, telkens bij een andere vrouw ! (cover : Primo TV Gids)

30-12-2009 om 12:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : stuurt tandem De Win-Van Looy ook Sigrid Vinks huiswaarts ?

 Vanavond is presentator Erik Van Looy voor de laatste maal dit jaar van de partij met een nieuwe aflevering van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met donderdag 28 januari gaan hij en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Freek Braeckman.

Het duo Linda De Win - Bent Van Looy duldt blijkbaar niemand naast zich want ook griepcommissaris Marc Van Ranst ligt er na één deelname uit. Het was nochtans een gelijkopgaande strijd en na het filmfragment stond Linda De Win op een laatste plaats. Bent Van Looy herpakte zich na de aflevering van maandagavond en verzamelde in totaal 406 seconden en dat leverde hem meteen zijn derde overwinning op. Linda De Win, op weg naar het absolute record, wist nog wat seconden bij elkaar te sprokkelen door goede antwoorden te geven op de filmfragmenten van haar tegenstrevers en zo verzamelde ze na een slechte fotoreeks over 'Jommeke' toch nog 296 seconden. Marc Van Ranst die weinig wist over waspoeders strandde op 312 seconden.

Tijdens het finalespel was Linda De Win duidelijk de beste van de twee en Marc Van Ranst zocht het bij 'Frederik Willem De Klerk' in Nederland. De Win wist vier goede antwoorden te geven op de vraag en zo tikten de seconden bij de griepcommisaris weg. Bij de laatste vraag stond de stand 22-111 en Marc Van Ranst wist over 'Jacky Lafon' (Eurosong 1981, Palmarès 1982) enkel de trefwoorden 'actrice' en 'biografie' te geven en hij stopte op zeven seconden. Linda De Win, met nog 71 seconden op de teller, wist met 'Familie' Van Ranst naar huis te sturen.

* RANGSCHIKKING :

01. Linda De Win : 8 deelnames (4 overwinningen).
02. Bent Van Looy : 6 deelnames (3 overwinningen).
03. Ann De Bie : 5 deelnames (3 overwinningen)(UITGESCHAKELD).
04. Erika Van Tielen : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
05. Bruno Tobback : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
06. Wim Helsen : 2 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Sabine Hagedoren : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
07. Marcel Vanthilt : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
09. Maaike Cafmeyer : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Ben Chikha Chokri : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Gilles De Bilde : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Els Pynoo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Matthijs van Nieuwkerk : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Lien Van de Kelder : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
09. Marc Van Ranst : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

Vanavond maakt theateractrice Sigrid Vinks haar opwachting. Haar echtgenoot Jan De Corte nam vorig seizoen deel en wist het twee afleveringen vol te houden. Doet Sigrid het dit jaar beter dan Jan ? Gaat Linda De Win voor haar vijfde overwinning of heeft Bent Van Looy net als gisteren een goede dag en brengt hij de teller op vier ? De juryleden van dienst zijn Philippe Geubels en Urbanus.

OPGELET ! morgen, donderdag 31 december, oudjaarsavond, is er geen aflevering. 

'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 28 januari 2010, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén. (bron en logo : Eén)

30-12-2009 om 01:05 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : vanavond vierde voorronde Maltese selectie Eurovisie Songfestival.

 Sinds woensdag 09 december, en dit zes woensdagen lang, stelt de Maltese omroep PBS de zesendertig nummers voor die kans maken op een plaats in de finale van  'Malta Eurosong 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Eerder deze maand, tussen woensdag 02 en vrijdag 04 december, vond de eerste selectieronde plaats en in totaal ontving de nationale omroep 123 inzendingen en uiteindelijk namen er 122 nummers deel aan die eerste voorronde. Alle kandidaten moesten hun nummer ten gehore brengen voor een zevenkoppige jury bestaande uit 
Michelle Abela, Christian Axiak, Munro Forbes, Johanna van Lent-Singles, Jeff Simpson, Mariella Spiteri en Joe Tanti.

In totaal werden er 36 nummers weerhouden voor de tweede fase van 'Malta Eurosong 2010'. Op maandag 07 december vond die tweede fase plaats en alle artiesten moesten hun nummer opnieuw ten gehore brengen maar dan voor een andere jury.

Maar ook de kijkers hebben een stem in het kapittel en daarom worden de nummers, steeds per zes, sinds twee weken voorgesteld in het programma 'l-iSfida' dat telkens loopt van 20.40 tot 23.00 op TVM. Het programma wordt in goede banen geleid door oud-Songfestivaldeelneemster Claudette Pace (ESF 2000, Maltese selectie 1993-1995-1996-1997-1998-1999).

* de vierde voorronde (woensdag 30 december) :

01. "Good intentions" door Audrey Marie Bartolo.
02. "Save a life" door Wayne Micallef (Maltese selectie 2003-2005-2009).
03. "One for you" door Ryan Dale & Duminka.
04. "Twenty thousand leagues" door Mike Spiteri (Maltese selectie 1991-1992-1993, ESF 1995).
05. "If I knew" door Cynthia Attard.
06. "Grave dancers" door Dario Bezzina (Maltese selectie 2009).

De twintig finalisten worden gekozen door de vakjury (5/7) en door de kijkers thuis (2/7) die door middel van televoting en sms hun keuze kenbaar maken. Die stemming start tijdens elke voorronde net voor aanvang van het eerste nummer en loopt dan tot de zaterdag nadien om 16.30.

De finale van 'Malta Eurosong 2010' gaat door op zaterdag 20 februari eerstkomende en aan die finale zullen twintig kandidaten deelnemen. Tijdens die finale ligt het lot van die kandidaten in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door televoting hun keuze kenbaar zullen maken.

'l-iSfida' met de voorstelling van zes kandidaten, vanavond vanaf 20.40 op TVM. Het programma kan ook rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik
hier). Na afloop kan het programma worden (her)bekeken via het archief (klik hier). (bron : PBS)

30-12-2009 om 00:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Rodenburgs' : Freya wordt te veel verwend door haar vader.

 Op woensdag 07 oktober jongstleden ging bij de commerciële omroep vtm 'De Rodenburgs', een nieuwe fictiereeks over het leven van een rijke ondernemersfamilie, van start.

Sluwe intriges bij steenrijke familie

De serie 'De Rodenburgs' vertelt het verhaal van twee families, die worden samen gebracht door de banden van het huwelijk en door zakelijke belangen.

De miljonairsfamilie Rodenburg is rijker is dan de zee diep is, dankzij de Rodenburg Investment Company RIC, gesticht door pater familias Karel Rodenburg. De familieleden wonen wonen in één van de meest luxueuze villawijken van het land. In deze wereld gelden andere wetten dan in de gewone wereld. Grenzen lijken niet te bestaan, zij bepalen zelf hun limieten.

Maar hoewel de Rodenburgs rijk, mooi en machtig zijn, brengt dit hen niet automatisch geluk. Voor de superrijken is het immers nog moeilijker om  echte liefde en geluk te vinden.

Jaloerse zoon Fred wil wraak… of liefde ?

Het verhaal begint op het ogenblik dat Karel Rodenburg 65 wordt en de leiding van zijn imperium niet overdraagt aan zijn oudste zoon Fred, maar aan een meer capabele buitenstaander : Stijn De Ridder.

Het is een bittere pil voor Fred, die al zijn hele leven gebukt gaat onder het gebrek aan affectie en waardering van zijn vader. Het feit dat Stijn de broer is van Freds kersverse echtgenote en dus zijn eigen schoonbroer, maakt het alleen maar erger. Ook Freds moeder Benedicte kan de beslissing van haar echtgenoot niet aanvaarden en er begint een verbeten strijd tussen twee kampen.

Stijn begint met zijn vrouw Hanne en tienerdochter Freya een nieuw leven in een omgeving die de hunne niet is en al snel worden ze het slachtoffer van intriges, overspel en corruptie. Geen van de drie krijgt vat op het leven van de superrijke Rodenburgs en hun levens veranderen diepgaand.

Maar ook de Rodenburgs brengen meer en meer zichzelf en hun imperium in de problemen. Ze kunnen en durven zich veel permitteren en komen er meestal ook nog mee weg, maar gaan ze niet te ver in hun hoogmoed ?

Uiteindelijk draaien de conflicten niet alleen om geld en macht, maar vooral om de drang naar respect en liefde van de anderen en -onvermijdelijk - ook om jaloezie en haat. En in dat soort conflicten zijn er altijd meer verliezers dan winnaars…

* de personages :

 Karel Rodenburg (Mike Verdrengh)

De Godfather van de familie. Karel is een man die vanuit een bescheiden afkomst is opgeklommen naar de top van de maatschappij. Dat vereiste een keihard karakter, zelfdiscipline en een zekere meedogenloosheid ten opzichte van zijn omgeving, ook tegenover zijn eigen familie – Karel en zijn echtgenote Bénédicte hebben twee zoons - die hij in al die jaren weinig aandacht heeft geschonken. De zaak ging steeds voor. Het resultaat is een wel erg manke relatie met zijn oudste zoon Fred, die eigenlijk was voorbestemd om hem op te volgen. Maar Karel vindt zijn zoon te zwak en kiest voor een buitenstaander.

 Bénédicte Rodenburg (Gilda De Bal)

Bénédicte is de mooie, altijd elegante mater familias, afkomstig uit een gegoede en invloedrijke familie. Zij is steeds de stille kracht geweest achter de talentrijke, hardwerkende Karel en haar afkomst en relaties hebben hem zeker geholpen bij de uitbouw van zijn imperium, iets waar ze hem ook regelmatig aan herinnert. Oudste zoon Fred is haar oogappel en wanneer Karel achter haar rug beslist om de leiding van het bedrijf niet aan hem toe te vertrouwen, komt dit erg hard aan. Ze is dan ook vastbesloten om deze beslissing ongedaan te maken.

Achter haar frêle en charmante verschijning schuilt een keiharde tante. Bénédicte is een gevaarlijke vrouw in wie velen zich vergissen.

 Fred Rodenburg (Mathias Sercu)

Fred – Frederick – Rodenburg is de oudste zoon van Karel en Bénédicte en de gedoodverfde "kroonprins" aan het hoofd van het imperium. Zijn tragedie is dat hij helemaal niet de kroonprins wil zijn en slechts hunkert naar één ding : liefde en erkenning van zijn vader. Het feit dat Karel hem dan ook nog datgene miskent wat hij als zijn geboorterecht beschouwt, ervaart hij als de ultieme vernedering. Fred heeft een 20-jarige dochter uit een eerste huwelijk – een jeugdzonde – en is nu gehuwd met het jonge fotomodel Maaike De Ridder, van wie hij oprecht houdt.

Van jongs af aan rotverwend, is Fred een vrolijke nietsnut met gevoel voor humor, een gevoelig ego, onbetrouwbaar en tegelijk naïef.

 Olivier Rodenburg (Pieter Embrechts)

Senator Olivier Rodenburg is de knappe en getalenteerde jongste zoon van de familie. Niet enkel omdat zijn oudere broer Fred voorbestemd was om in het bedrijf te stappen, maar ook en vooral uit idealisme heeft Olivier voor de politiek gekozen. Met zijn knappe, jeugdige verschijning, zijn scherp verstand en de steun van zijn machtige familie, schopt Olivier het snel tot senator. Naast een rijzende ster aan het politieke firmament is hij ook één van 's lands meest begeerlijke vrijgezellen.

Vrouwen zijn meteen ook zijn zwakke punt : hij is een onverbeterlijke rokkenjager. Olivier is een charmeur die in elke vrouw – getrouwd of niet - wel een uitdaging ziet, maar eens ze veroverd is ook alle interesse verliest. De kuren van oudere broer Fred, die hij meermaals uit de nood moet helpen, zijn een nachtmerrie voor Olivier. Olivier is een integer en bevlogen politicus, maar een schandaal loert bij hem steeds om de hoek.

 Maaike Rodenburg (Lien De Graeve)

Maaike De Ridder is van eenvoudige komaf, maar heeft een niet onaardige modellencarrière achter de rug wanneer ze trouwt met Fred Rodenburg. Voor de buitenwacht is dit meteen de kroon op haar werk : een huwelijk met een steenrijke erfgenaam. Maar Maaike houdt oprecht van Fred. Ze laat zich door haar held alles wijsmaken, verliest realiteiten uit het oog, loopt tegen muren en toch… haar liefde en geloof in hem blijven overeind. En al hebben we in het begin wel de indruk dat zij voor Fred vooral een trofee is, toch zal blijken dat de liefde wederzijds is. Alleen Maaikes kinderwens is iets waar Fred zich niet echt kan in vinden.

Maaike is erg naïef en open, maar haar sterke kanten zijn haar lieftalligheid, charme én de perfecte kennis van de codes van de nouveau riches die haar omringen.

 Marie-Claire Rodenburg (Marie Vinck)

Marie-Claire (Claire) is Freds bloedmooie dochter uit een eerste huwelijk dat niet lang stand heeft gehouden. De enige kleindochter van Karel en Bénédicte is te grillig, wispelturig, emotioneel en onberekenbaar om in woorden te vatten. Claire kent letterlijk geen grenzen. Met haar vader komt ze uitstekend overeen, zolang hun conversatie niet langer dan twee minuten hoeft te duren en zolang Fred haar kan wegsturen met centen of de belofte van een nieuwe cabrio. Aan haar nieuwe stiefmoeder Maaike daarentegen heeft ze een hekel. Niet dat ze daar een bepaalde reden voor heeft, maar gewoon uit principe maakt ze Maaike het leven zuur. Claires grootste frustratie is de liefde die ze ziet ontluiken tussen haar ex-vriend Simon en de jonge, onschuldige Freya.

Claire is een wild jong dier dat alles en iedereen kan krijgen, maar kampt met haar gevoelens en haar verlangen naar echte liefde.

 Stijn De Ridder (Wim Danckaert)

De oudere broer van Maaike heeft een solide loopbaan opgebouwd in het bedrijfsleven en is financieel directeur van een middelgroot bedrijf. Hij is gelukkig getrouwd met Hanne, een psychologe, en samen hebben ze een tienerdochter Freya. Een beetje dankzij Maaikes relatie met Fred Rodenburg is Stijn onder de aandacht gekomen van Karel en wordt hij aangezocht om de nieuwe CEO te worden van de Rodenburg Investment Company en dit in de plaats van zijn kersverse schoonbroer.

Stijn is een absoluut evenwichtige figuur. Hij heeft alles om gelukkig te zijn, maar de lokroep van Karel om hem op te volgen, is té lucratief en egostrelend om te laten schieten. En dus gaat Stijns leven totaal veranderen : hij gaat zijn familie meesleuren naar het luxueuze milieu aan de stadsrand en zelf op eigen benen leren staan aan het hoofd van een familieholding. En niet iedereen in die familie is gelukkig met zijn komst.

Stijn is een familieman, maar het werk eist hem zodanig op dat zijn vrouw en dochter ondanks zijn liefde en goodwill stilaan van hem vervreemden…

 Hanne De Ridder (Hilde Heijnen)

Hanne is zonder twijfel het meest evenwichtige en positieve karakter. Ze is charmant en intelligent, eerder gericht op het welzijn van anderen dan op zichzelf. Hanne heeft een warm nest gemaakt voor haar man Stijn en haar dochter, terwijl ze als psychologe in een instelling voor probleemjongeren zich ook beroepsmatig kan uitleven. Ze is dan ook perfect gelukkig of houdt zich dat tenminste voor. Wanneer Stijn de kans van zijn leven krijgt, zal ze zichzelf wegcijferen en hem volgen. Door de radicale switch in haar leven is Hanne echter gedwongen om toch op zoek te gaan naar zichzelf, iets wat voor haar nog eens samenvalt met haar midlife crisis en de herbevestiging van haar seksualiteit. Het feit dat ze stilaan ook de greep verliest op haar puberende dochter, maakt alles extra zwaar en haar relatie met Stijn komt onder druk.

Hanne tracht een rots in de branding te zijn, maar de confrontatie met het nieuwe – rijke – leven is een grotere schok dan ze zelf zal toegeven.

 Freya De Ridder (Daphne Wellens)

Jong en naïef is Freya het prototype van het meisje dat haar echte identiteit nog zoekt. Als 17-jarige en opgegroeid in een beschermd milieu, wordt ze op haar kwetsbaarste moment in een omgeving gesmeten die het tegengestelde is van alles wat ze in haar leven tot hiertoe als waardevol werd aangeleerd. Eerst heeft Freya zich als felle puber verzet tegen de verhuis, maar daarna wordt ze zodanig verleid door het luxeleventje en door foute vriendjes, dat ze de nachtmerrie van haar moeder wordt. Ze wordt pijnlijk op de proef gesteld wanneer ze halsoverkop verliefd geraakt op de oudere en meer ervaren Simon, het ex-lief van Claire Rodenburg.

Coming of age, blinde puberliefde, breuk met ouders, contact met drugs, spijbelen en het wilde uitgaansleven : alles overkomt vanaf nu de eens zo tere Freya.

 Simon (Hein Blondeel)

We leren Simon gelijklopend met Freya kennen, want zij wordt als inwijkeling, op hem verliefd. Of beter : ze valt als een blok voor hem. Uiterlijk is Simon de droom van elke bakvis : hij is knap, leeft volkomen onafhankelijk, doet en weet op het eerste gezicht precies wat hij wil en acht zich door geen enkele wet of regel gebonden. Een puur zelfstandig mannetjesdier. Bovendien is Simon artistiek aangelegd, attent en gevoelig, hij speelt schitterend gitaar en componeert en schrijft zijn eigen songs. Hij is een beetje "rebel without a cause".

In werkelijkheid is zijn onvoorspelbaarheid echter de vooruitgeworpen schaduw van een grillige, wankele persoonlijkheid. Simon is de zoon van een labiele, psychisch gestoorde moeder, en kampt zelf ook met enkele demonen. Hij is gevaarlijker dan de onervaren Freya kan vermoeden, zwakker dan hij lijkt en niet opgewassen tegen sterke persoonlijkheden zoals zijn ex-lief Claire.

* dertiende aflevering :

Olivier vertelt zijn broer over de smeekbede van hun vader om de geheimzinnige en ontzettend knappe Isabelle met rust te laten. Wat Karel betreft zijn ze nog niet uitgepraat, maar Olivier ziet een tweede gesprek van man tot man niet meteen zitten. Stijn is terug uit Singapore, maar het weerzien is niet wat Hanne had verwacht. Hij had beloofd om enkele dagen vrij te nemen, maar blijkt het nu belangrijker te vinden om zich bij het RIC te bewijzen. Bovendien verwent hij hun dochter Freya veel te veel.

Gastrollen : Maarten Bosmans (Jansen), Veerle Eyckermans (Agnes), Tania Kloek (Camilia), Bieke Ilegems (Isabelle), Stef Aerts (Bas), Rik Verheye (Daan), e.a.

'De Rodenburgs', dertiende aflevering vandaag, woensdag 30 december, tussen 20.40 en 21.45 op vtm. (bron en foto's : vtm)

30-12-2009 om 00:02 geschreven door Redactie  


29-12-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Designers' : Antwerpse Freya Wygaerden (33) mag haar koffers pakken, Dirk Vervoort komt als winnaar uit de bus.

 Sinds dinsdag 08 december gaat Evi Hanssen op zoek naar Vlaanderens meest getalenteerde modeontwerper in 'De Designers', de nieuwe tiendelige reeks waarin 12 gemotiveerde designers het tegen mekaar opnemen. Vorig jaar debuteerde de creatieve reeks bij vtm : een succesvol verhaal dat door de kijkers gesmaakt werd en dat bewijs werd eens te meer geleverd toen de winnende collectie in een mum van tijd uitverkocht bleek.

De 12 designers gaan elke week een nieuwe uitdaging aan die hun creativiteit, visie en vakmanschap op de proef stelt. Elke week gaat er één iemand naar huis.

De inzet is opnieuw hoog : JBC zal de collectie van de winnaar produceren en in al haar vestigingen te koop aanbieden. De winnaar mag bij het bedrijf als fashion designer aan de slag. Daar bovenop zal de winnende collectie gepubliceerd worden in de modespecial van Weekend Knack. Elke designer wordt vergezeld van een vast model, die zijn of haar creaties op de catwalk tot leven zal brengen.

'De Designers' neemt je wekelijks mee in de glamoureuze maar bikkelharde wereld van de mode. Euforie, humor, spanning en emoties volgen mekaar in ijltempo op wanneer 12 getalenteerde mensen een unieke, creatieve uitdaging aangaan.

Het spelelement

In elke aflevering moeten de designers een outfit ontwerpen. De opdrachten zijn gevarieerd en behandelen telkens een ander aspect van wat mode kan zijn. Zo moeten onze designers een outfit ontwerpen aan de hand van recyclagemateriaal, een galajurk maken of gaan ze de abstracte of commerciële toer op.

De kandidaten krijgen één of twee dagen de tijd om een creatie te bedenken én uit te voeren. De inspiratie daarvoor halen ze enkel en alleen uit zichzelf. De creatie stellen ze telkens voor aan een professionele jury, tijdens een defilé op de catwalk.

12 modellen worden aan de designers gekoppeld en dat gedurende de hele reeks. Het zijn de modellen die de creatie van de designer voorstellen aan de jury tijdens een defilé. De designers moeten ervoor zorgen dat ze het team van kappers en visagisten goed briefen, want de styling van de modellen maakt deel uit van de opdracht.

Na elk defilé beslist de jury welke designer het beste ontwerp had en wie er naar huis wordt gestuurd. Na 9 afleveringen blijven er 3 finalisten over. Die krijgen enkele weken de tijd om een collectie te maken die ze voorstellen tijdens een spannende finale.

* de vierde aflevering :

Nadat Freya vorige week nog het voordeel twijfel kreeg van de jury, was die het er nu over eens dat zij de zwakste schakel binnen het 'jeansteam' van Amanda was.

Jurylid Christophe Coppens oordeelde dat Freya de designer was die "het minst van jeans hield". Bovendien had ze te weinig buiten de lijntjes gekleurd bij het uitvoeren van deze vierde opdracht. Lichtpuntje voor Freya was de commentaar van gastjurylid Giorgio Presca, die haar wel complimenteerde voor haar bolero-ontwerp.

Voor Freya kwam haar vertrek min of meer als een verrassing : "Deze week had ik het niet zien aankomen. Maar ja, zodra jouw naam al eens valt, weet je hoe laat het is. Het is natuurlijk spijtig dat je iedereen achterlaat, want dit was echt wel een zotte bende…".

Aan het einde van deze aflevering raakte ook bekend dat het team van Basten Basstanie als winnaar uit de bus kwam. Basten had immuniteit en was dus zeker van zijn plaatsje in de aflevering van volgende week en dus ging het tussen Gianni Lapage en Dirk Vervoort om als winnaar uit de bus te komen.

De jury was unaniem en koos voor het ontwerp van de 30-jarige Bruggeling Dirk. 

 Freya Wygaerden

* Privé : Freya is 33 jaar, woont in Antwerpen en is single.

* Studies en werk :
Ze werkt als naaister bij de Vlaamse opera en is ontwerpster in bijberoep. Ze volgde 2 jaar theaterkostuum in Antwerpen en 2 jaar Mode in Mechelen. Ze heeft een eigen label in ontwikkeling.

* Favoriete ontwerpers :
Jean-Paul Gaulthier en John Galliano.

* Zijn verhaal :
Freya is een creatieve duizendpoot, want naast mode ontwerpen doet ze ook aan fotografie, danst ze en is ze bezig met kunst. Dat zit blijkbaar in de familie want haar vader is kunstenaar en één van haar ooms is modeontwerper. Freya naait al meer dan 10 jaar voor de Vlaamse opera. Op dit moment werkt ze 4/5de, want ze wil de tijd en ruimte hebben om haar eigen dingen te creëren. Ze is bang om weg te kwijnen achter haar stikmachine van de opera.

De dood van haar stiefmoeder heeft haar doen nadenken en beseffen dat het snel afgelopen kan zijn en dus heeft ze beslist dat ze haar creativiteit meer moet tonen en dan liefst nog aan een groot publiek. Freya werkt vaak – maar zeker niet uitsluitend - met fotografische prints op textiel en wil op die manier de wonderen der natuur in beeld brengen. Ze vindt dat de gemiddelde mens te weinig naar de natuur kijkt. Freya houdt van elegante ontwerpen en gaat voor kwaliteit.


 De vijfde aflevering van 'De Designers', met acht kandidaten, volgende week dinsdag 05 januari om 20.40 op vtm. Tijdens deze aflevering zullen de kandidaten een outfit moeten ontwerpen voor Natalia (Eurosong 2004) die dan ook deel zal gaan uitmaken van de jury. (bron en foto's : vtm)

29-12-2009 om 23:22 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs