Oslo 2010 : derde wildcard 'Melodifestivalen 2010' is voor Peter Jöback.
De Zweedse nationale omroep heeft SVTvanavond de derde wildcard bekendgemaakt voor 'Melodifestivalen 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Eerder vorige maand werden reeds twee namen wereldkundig gemaakt. Op dinsdag 03 november kreeg Darin de eerste wildcard en ook de tweede ging naar een zanger, Salem Al Fakir. Hij neemt volgend voorjaar deel aan de nationale selectie met "Keep on walking", een nummer waar hij zelf de tekst en de muziek schreef.
Ook de derde wildcard is voor een zanger, maar wel eentje die reeds eerder deelnam aan de nationale selectie. Peter Jöback keert terug naar het podium, welgeteld twintig jaar na zijn eerste deelname. In 1990 strandde hij tijdens de selectie voor het Eurovisie Songfestival met "En sensation" op een negende en voorlaatste plaats. Die deelname was wel het begin van een succesvolle carrière.
De voorbije jaren werd hem meerdere malen gevraagd om opnieuw deel te nemen aan de nationale selectie maar nu pas heeft hij toegehapt. Hij zal tijdens 'Melodifestivalen 2010' het nummer "Hollow" brengen, van de hand van Fredrik Kempe en Anders Hansson.
Overmorgen, zaterdag 05 december, zal SVT de naam bekendmaken van de artiest die het nummer "Come and get me now" (tekst : Mia Terngård ; muziek : Mia Terngård en Stefan Lebert) (MiSt) zal gaan zingen. Dat nummer won eerder vorige maand de internetstemming. Intussen is sinds afgelopen maandag, 30 november, bekend dat de artiest zal gaan aantreden in de tweede voorronde van 'Melodifestivalen 2010'. (bron en foto : SVT)
Hoe kunnen wij jouw weekend fantastisch maken ? Dat is de centrale vraag in een nieuwe vrijdagavondshow met Sofie Van Moll (Eurosong 2004), dit voorjaar op Eén. En het antwoord daarop ligt volledig in jouw handen !
Heeft jouw voetbalploeg vorig weekend het onderspit moeten delven en wil je dat de Rode Duivels volgende match een handje komen toesteken ? Of ben je de weekendfiles beu en lijkt een politie-escorte naar zee je wel wat ? Laat het ons weten !
Heb je een goede reden om je vrienden, familie of collegas een fantastisch weekend te bezorgen ? Ook dat kan ! Zijn je grootouders zondag vijftig jaar getrouwd en wil je stiekem hun trouwfeest nog eens overdoen ? Of moet je collega in het weekend overwerken en wil je hem of haar op de werkvloer verrassen met een driesterrendiner ? Laat het ons weten !
Eén maakt van jouw weekend het beste weekend ooit. Heb je een leuke of originele weekendwens ? Wil je graag iemand verrassen ? Of zit je met een probleem, dat zonder oplossing je weekend dreigt te verknallen ? Laat het ons weten ! Vertel ook zeker waarom we net jouw weekendwens of die van je vrienden, familie of collegas moeten vervullen.
Inschrijven kan op het inschrijvingsformulier (klik hier), of met een mailtje naar weekend@een.be of een briefje naar volgend adres :
VRT-Weekend Kamer 2L57 1043 Brussel
Vergeet je naam, adres, telefoonnummer en e-mail niet te vermelden en verklap niets aan de persoon die je eventueel wil verrassen !
Inspiratie nodig ?
- Ben je verzot op de gerechten die je grootmoeder je elke zondag serveert en wil je haar verrassen met een eigen kookboek, zodat haar keukengeheimen bewaard blijven voor het nageslacht ? - Speel je in een harmonie en droom je ervan om op het jaarlijkse ledenfeest een superster als Helmut Lotti (componist en tekstschrijver ) te begeleiden ? - Loop je in de suite op de trouw van je beste vriendin en wil je de knapste man van het land aan je zijde ? - Komt je schoonfamilie zaterdag eten en wil je hen imponeren met sterrenchef Peter Goossens in jouw keuken ? - Gaat de onthaalmoeder uit je dorp op pensioen en wil je haar dit weekend verrassen door alle kinderen die ze ooit verzorgde samen te brengen op een groot feest ? - Heb je een hekel aan lange wachtrijen en hoop je stiekem op een pretpark voor jou alleen ? - Ben je een wielerfan en wil je graag meetrainen met Stijn Devolder de dag voor de Ronde van Vlaanderen ? - Wil je iemand je liefde verklaren en Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) een door jou geschreven liefdeslied laten zingen live op televisie ?
Opgelet : het programma loopt pas vanaf eind maart. Kerstgerelateerde weekendwensen kan Sofie dus niet in vervulling brengen. Weekendplannen voor het voorjaar komen wel in aanmerking. (bron en foto : Eén)
Newsroom : Gordon en Gerard Joling terug bij Toppers.
De zangers Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) en Gerard Joling (ESF 1988) keren in 2010 terug bij de Toppers (ESF 2009). Dat maakte het management van de zanggroep bekend.
De Toppers bestaan momenteel uit Jeroen van der Boom (ESF 2009, lid vakjury JSF 2009) en René Froger (ESF 2009). Gordon stapte in september op, naar eigen zeggen wegens aanhoudende negatieve publiciteit. Omdat het publiek noch de overgebleven Toppers volgens het management van de groep behoefte had aan een nieuwe zanger, werden de beide oud-Toppers gevraagd om een comeback te maken.
De nieuwe formatie staat op zaterdag 22 mei voor het eerst op het podium. Dan treden de Toppers op in de AmsterdamArenA. (bron : De Telegraaf)
Oslo 2010 : eerste deelnemer Noorse selectie Eurovisie Songfestival is bekend.
Overmorgen, vrijdag 04 december, zal de Noorse omroep NRK de namen bekendmaken van de kandidaten die deelnemen aan de eerste voorronde van 'Melodi Grand Prix 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Intussen is de naam van de eerste deelnemer door de omroep wereldkundig gemaakt. Zo zal de groep Keep of Kalessin aantreden in de eerste voorronde, op vrijdag 08 januari. Ze brengen het nummer "The Dragontower" (tekst : Arnt Obsidian Grønbech ; muziek : Arnt Obsidian Grønbech, Torbjørn Schei, Vegar Larsen, Robin Isaksen). De mensen achter dit nummer werken als tekstschrijvers en producers bij de Morningstar Studio in Trondheim. Zij hebben al producties gemaakt voor een aantal lokale groepen, maar ook filmmuziek en muziek voor tv-commercials staan op hun palmares.
Net als dit jaar nemen er ook volgend jaar in totaal 21 kandidaten deel aan de nationale selectie. Zo komen er opnieuw drie voorrondes, een herkansingsronde en een finale. Die finale vindt op zaterdag 06 februari plaats in de hoofdstad Oslo en dan kennen we de opvolger van Alexander Rybak.
Hij of zij mag het Scandinavische land gaan vertegenwoordigen tijdens de finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival dat op zaterdag 29 mei zal plaatsvinden op eigen bodem. (bron, logo en foto : NRK)
Op deze eerste woensdag van de laatste maand van 2009 staat onze rubriek 'Een avondje uit' geheel in het teken van Nederland en dit voor onze talrijke Nederlandse bezoekers die we dagelijks mogen verwelkomen. Ook vandaag bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Als U humor en soulmuziek wilt zien samenkomen in één voorstelling, moet U zeker 'Soulcabaret' zien. Lucretia van der Vloot (NSF 1996) is één van de zangeressen van Big Black & Beautiful en maakte eerder al twee succesvolle soloprogramma's. In dit nieuwe programma is er, naast prachtige songs, meer ruimte voor cabaret en humor. Lucretia laat zich inspireren door Millie Jackson, de beroemde Amerikaanse soul- en R&B-zangeres, geliefd om haar diepe stem en magistrale performance. Net als deze levende legende, wisselt Lucretia haar liedjes af met komische anekdotes, oneliners en verhaaltjes. De Nederlandse souldiva wordt in 'Soulcabaret' bijgestaan door een vaste groep muzikanten.
Tussen half januari en half april 2010 geeft ze vijfendertig concerten en de première is voorzien voor maandag 08 februari in Amsterdam. Voorafgaand aan deze première zijn er nog een aantal try-outs. Meer nieuws en informatie krijg je op haar website of via Nationale Theaterkassa.
Radio 5 Nostalgia presenteert ter ere van de vijfenzestigste verjaardag van Willeke Alberti (ESF 1994) een jubileumconcert in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Op dinsdag 23 februari 2010 staat de carrière van Willeke Alberti centraal in het concert waarbij het Metropole Orkest (intervalact eerste halve finale ESF 2008) haar begeleidt.
Willeke Alberti wordt volgend jaar vijfenzestig. Reden voor Radio 5 Nostalgia om de ambassadrice van het radiostation te eren met een concert. Op dinsdag 23 februari is het bovendien precies vijfentwintig jaar geleden dat haar vader, de legendarische Willy Alberti (NSF 1958), overleed.
Naast het Metropole Orkest werken zanger Danny de Munk en operazanger Morschi Franz mee aan het feestelijke jubileum. Alle hoogtepunten uit Willeke's langlopende carrière komen voorbij : van 'De Kleine Waarheid' tot de onvergetelijke duetten met haar vader.
Het concert gaat van start om 20.00 en kaarten kosten tussen 15,00 en 49,00 (logeplaatsen : 59,00 ), en dit exclusief 1,00 ten behoeve van het restauratiefonds van Carré. Meer informatie krijg je op de website van het Koninklijk Theater Carré alwaar je ook tickets kan bestellen.
Tussen donderdag 08 april en donderdag 13 mei 2010 vinden er in een aantal Nederlandse steden drieëntwintig voorstellingen plaats van 'The Magic of Eurovision', van James-Dixon Productions.
Het is een twee uur durend spektakel, in een presentatie van Harry Hogan, waarin heelwat Songfestivalklassiekers de revue zullen passeren. Een volledig overzicht van speeldata en plaatsen krijg je hier. Daar krijg je meteen ook een link naar de respectievelijke theaters alwaar je kaartjes kan aanschaffen.
Euro - CHRISTMAS - Music : vandaag trekken we al zingend richting Zwitserland.
Sinds afgelopen zondag, de eerste dag van de Advent, tellen ook wij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest krijg je zesentwintig dagen lang een aflevering van onze rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music', en dit voor het tweede jaar op rij.
Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. Net als gisteren zoeken we het dichter bij huis en opnieuw zetten we een album in de kijker dat eerder dit najaar op de markt kwam.
In 1992 nam de Zwitserse zangeres Géraldine Olivier deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Soleil soleil" had ze die selectie gewonnen en dus zou ze in eerste instantie haar land gaan vertegenwoordigen op het jaarlijkse liedjesfestival. Maar haar nummer werd gediskwalificeerd daar het eerst in de Franstalige selectie was ingediend, met Franse tekst, en daar niet werd weerhouden. Later diende ze het nummer in langs Duitstalige zijde, met Duitse tekst, en daar werd het uiteindelijk wel weerhouden voor de nationale selectie.
Sindsdien heeft ze al een aantal albums op de markt gebracht en op vrijdag 16 oktober jongstleden kwam het album "Weihnachten ist für alle da" daar bovenop. Op dat kerstalbum staan in totaal zeventien nummers waaronder een aantal klassiekers.
* tracklist "Weihnachten ist für alle da" :
01. "Weisse Weihnacht". 02. "Leise rieselt der Schnee". 03. "Ave Maria". 04. "Engelchen sucht Nikolaus". 05. "Petit Papa Noel". 06. "Rosen blüh'n im Schnee". 07. "Wo bleibt der Winter und der Schnee". 08. "Du bringst Weihnachten heim". 09. "Hallo, du süßer Weihnachtsmann". 10. "Es war einmal ein Stern allein". 11. "Es riecht nach Schnee, juchee". 12. "Ich wünsch mir den größten Weihnachtsbaum". 13. "Weihnachten ist für alle da". 14. "Lichter ohne Grenzen". 15. "Bimmelbahn". 16. "Aber Heidschi Bumbeidschi". 17. "Stille Nacht" (Duits, Italiaans, Frans).
Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en dan trekken we richting Ierland. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : Amazon)
'De Rodenburgs' : Claire heeft het nog steeds moeilijk met de relatie tussen Freya en Simon.
Op woensdag07 oktober jongstleden ging bij de commerciële omroep vtm 'De Rodenburgs', een nieuwe fictiereeks over het leven van een rijke ondernemersfamilie, van start.
Sluwe intriges bij steenrijke familie
De serie 'De Rodenburgs' vertelt het verhaal van twee families, die worden samen gebracht door de banden van het huwelijk en door zakelijke belangen.
De miljonairsfamilie Rodenburg is rijker is dan de zee diep is, dankzij de Rodenburg Investment Company RIC, gesticht door pater familias Karel Rodenburg. De familieleden wonen wonen in één van de meest luxueuze villawijken van het land. In deze wereld gelden andere wetten dan in de gewone wereld. Grenzen lijken niet te bestaan, zij bepalen zelf hun limieten.
Maar hoewel de Rodenburgs rijk, mooi en machtig zijn, brengt dit hen niet automatisch geluk. Voor de superrijken is het immers nog moeilijker om echte liefde en geluk te vinden.
Jaloerse zoon Fred wil wraak of liefde ?
Het verhaal begint op het ogenblik dat Karel Rodenburg 65 wordt en de leiding van zijn imperium niet overdraagt aan zijn oudste zoon Fred, maar aan een meer capabele buitenstaander : Stijn De Ridder.
Het is een bittere pil voor Fred, die al zijn hele leven gebukt gaat onder het gebrek aan affectie en waardering van zijn vader. Het feit dat Stijn de broer is van Freds kersverse echtgenote en dus zijn eigen schoonbroer, maakt het alleen maar erger. Ook Freds moeder Benedicte kan de beslissing van haar echtgenoot niet aanvaarden en er begint een verbeten strijd tussen twee kampen.
Stijn begint met zijn vrouw Hanne en tienerdochter Freya een nieuw leven in een omgeving die de hunne niet is en al snel worden ze het slachtoffer van intriges, overspel en corruptie. Geen van de drie krijgt vat op het leven van de superrijke Rodenburgs en hun levens veranderen diepgaand.
Maar ook de Rodenburgs brengen meer en meer zichzelf en hun imperium in de problemen. Ze kunnen en durven zich veel permitteren en komen er meestal ook nog mee weg, maar gaan ze niet te ver in hun hoogmoed ?
Uiteindelijk draaien de conflicten niet alleen om geld en macht, maar vooral om de drang naar respect en liefde van de anderen en -onvermijdelijk - ook om jaloezie en haat. En in dat soort conflicten zijn er altijd meer verliezers dan winnaars
* de personages :
Karel Rodenburg (Mike Verdrengh)
De Godfather van de familie. Karel is een man die vanuit een bescheiden afkomst is opgeklommen naar de top van de maatschappij. Dat vereiste een keihard karakter, zelfdiscipline en een zekere meedogenloosheid ten opzichte van zijn omgeving, ook tegenover zijn eigen familie Karel en zijn echtgenote Bénédicte hebben twee zoons - die hij in al die jaren weinig aandacht heeft geschonken. De zaak ging steeds voor. Het resultaat is een wel erg manke relatie met zijn oudste zoon Fred, die eigenlijk was voorbestemd om hem op te volgen. Maar Karel vindt zijn zoon te zwak en kiest voor een buitenstaander.
Bénédicte Rodenburg (Gilda De Bal)
Bénédicte is de mooie, altijd elegante mater familias, afkomstig uit een gegoede en invloedrijke familie. Zij is steeds de stille kracht geweest achter de talentrijke, hardwerkende Karel en haar afkomst en relaties hebben hem zeker geholpen bij de uitbouw van zijn imperium, iets waar ze hem ook regelmatig aan herinnert. Oudste zoon Fred is haar oogappel en wanneer Karel achter haar rug beslist om de leiding van het bedrijf niet aan hem toe te vertrouwen, komt dit erg hard aan. Ze is dan ook vastbesloten om deze beslissing ongedaan te maken.
Achter haar frêle en charmante verschijning schuilt een keiharde tante. Bénédicte is een gevaarlijke vrouw in wie velen zich vergissen.
Fred Rodenburg (Mathias Sercu)
Fred Frederick Rodenburg is de oudste zoon van Karel en Bénédicte en de gedoodverfde "kroonprins" aan het hoofd van het imperium. Zijn tragedie is dat hij helemaal niet de kroonprins wil zijn en slechts hunkert naar één ding : liefde en erkenning van zijn vader. Het feit dat Karel hem dan ook nog datgene miskent wat hij als zijn geboorterecht beschouwt, ervaart hij als de ultieme vernedering. Fred heeft een 20-jarige dochter uit een eerste huwelijk een jeugdzonde en is nu gehuwd met het jonge fotomodel Maaike De Ridder, van wie hij oprecht houdt.
Van jongs af aan rotverwend, is Fred een vrolijke nietsnut met gevoel voor humor, een gevoelig ego, onbetrouwbaar en tegelijk naïef.
Olivier Rodenburg (Pieter Embrechts)
Senator Olivier Rodenburg is de knappe en getalenteerde jongste zoon van de familie. Niet enkel omdat zijn oudere broer Fred voorbestemd was om in het bedrijf te stappen, maar ook en vooral uit idealisme heeft Olivier voor de politiek gekozen. Met zijn knappe, jeugdige verschijning, zijn scherp verstand en de steun van zijn machtige familie, schopt Olivier het snel tot senator. Naast een rijzende ster aan het politieke firmament is hij ook één van 's lands meest begeerlijke vrijgezellen.
Vrouwen zijn meteen ook zijn zwakke punt : hij is een onverbeterlijke rokkenjager. Olivier is een charmeur die in elke vrouw getrouwd of niet - wel een uitdaging ziet, maar eens ze veroverd is ook alle interesse verliest. De kuren van oudere broer Fred, die hij meermaals uit de nood moet helpen, zijn een nachtmerrie voor Olivier. Olivier is een integer en bevlogen politicus, maar een schandaal loert bij hem steeds om de hoek.
Maaike Rodenburg (Lien De Graeve)
Maaike De Ridder is van eenvoudige komaf, maar heeft een niet onaardige modellencarrière achter de rug wanneer ze trouwt met Fred Rodenburg. Voor de buitenwacht is dit meteen de kroon op haar werk : een huwelijk met een steenrijke erfgenaam. Maar Maaike houdt oprecht van Fred. Ze laat zich door haar held alles wijsmaken, verliest realiteiten uit het oog, loopt tegen muren en toch haar liefde en geloof in hem blijven overeind. En al hebben we in het begin wel de indruk dat zij voor Fred vooral een trofee is, toch zal blijken dat de liefde wederzijds is. Alleen Maaikes kinderwens is iets waar Fred zich niet echt kan in vinden.
Maaike is erg naïef en open, maar haar sterke kanten zijn haar lieftalligheid, charme én de perfecte kennis van de codes van de nouveau riches die haar omringen.
Marie-Claire Rodenburg (Marie Vinck)
Marie-Claire (Claire) is Freds bloedmooie dochter uit een eerste huwelijk dat niet lang stand heeft gehouden. De enige kleindochter van Karel en Bénédicte is te grillig, wispelturig, emotioneel en onberekenbaar om in woorden te vatten. Claire kent letterlijk geen grenzen. Met haar vader komt ze uitstekend overeen, zolang hun conversatie niet langer dan twee minuten hoeft te duren en zolang Fred haar kan wegsturen met centen of de belofte van een nieuwe cabrio. Aan haar nieuwe stiefmoeder Maaike daarentegen heeft ze een hekel. Niet dat ze daar een bepaalde reden voor heeft, maar gewoon uit principe maakt ze Maaike het leven zuur. Claires grootste frustratie is de liefde die ze ziet ontluiken tussen haar ex-vriend Simon en de jonge, onschuldige Freya.
Claire is een wild jong dier dat alles en iedereen kan krijgen, maar kampt met haar gevoelens en haar verlangen naar echte liefde.
Stijn De Ridder (Wim Danckaert)
De oudere broer van Maaike heeft een solide loopbaan opgebouwd in het bedrijfsleven en is financieel directeur van een middelgroot bedrijf. Hij is gelukkig getrouwd met Hanne, een psychologe, en samen hebben ze een tienerdochter Freya. Een beetje dankzij Maaikes relatie met Fred Rodenburg is Stijn onder de aandacht gekomen van Karel en wordt hij aangezocht om de nieuwe CEO te worden van de Rodenburg Investment Company en dit in de plaats van zijn kersverse schoonbroer.
Stijn is een absoluut evenwichtige figuur. Hij heeft alles om gelukkig te zijn, maar de lokroep van Karel om hem op te volgen, is té lucratief en egostrelend om te laten schieten. En dus gaat Stijns leven totaal veranderen : hij gaat zijn familie meesleuren naar het luxueuze milieu aan de stadsrand en zelf op eigen benen leren staan aan het hoofd van een familieholding. En niet iedereen in die familie is gelukkig met zijn komst.
Stijn is een familieman, maar het werk eist hem zodanig op dat zijn vrouw en dochter ondanks zijn liefde en goodwill stilaan van hem vervreemden
Hanne De Ridder (Hilde Heijnen)
Hanne is zonder twijfel het meest evenwichtige en positieve karakter. Ze is charmant en intelligent, eerder gericht op het welzijn van anderen dan op zichzelf. Hanne heeft een warm nest gemaakt voor haar man Stijn en haar dochter, terwijl ze als psychologe in een instelling voor probleemjongeren zich ook beroepsmatig kan uitleven. Ze is dan ook perfect gelukkig of houdt zich dat tenminste voor. Wanneer Stijn de kans van zijn leven krijgt, zal ze zichzelf wegcijferen en hem volgen. Door de radicale switch in haar leven is Hanne echter gedwongen om toch op zoek te gaan naar zichzelf, iets wat voor haar nog eens samenvalt met haar midlife crisis en de herbevestiging van haar seksualiteit. Het feit dat ze stilaan ook de greep verliest op haar puberende dochter, maakt alles extra zwaar en haar relatie met Stijn komt onder druk.
Hanne tracht een rots in de branding te zijn, maar de confrontatie met het nieuwe rijke leven is een grotere schok dan ze zelf zal toegeven.
Freya De Ridder (Daphne Wellens)
Jong en naïef is Freya het prototype van het meisje dat haar echte identiteit nog zoekt. Als 17-jarige en opgegroeid in een beschermd milieu, wordt ze op haar kwetsbaarste moment in een omgeving gesmeten die het tegengestelde is van alles wat ze in haar leven tot hiertoe als waardevol werd aangeleerd. Eerst heeft Freya zich als felle puber verzet tegen de verhuis, maar daarna wordt ze zodanig verleid door het luxeleventje en door foute vriendjes, dat ze de nachtmerrie van haar moeder wordt. Ze wordt pijnlijk op de proef gesteld wanneer ze halsoverkop verliefd geraakt op de oudere en meer ervaren Simon, het ex-lief van Claire Rodenburg.
Coming of age, blinde puberliefde, breuk met ouders, contact met drugs, spijbelen en het wilde uitgaansleven : alles overkomt vanaf nu de eens zo tere Freya.
Simon (Hein Blondeel)
We leren Simon gelijklopend met Freya kennen, want zij wordt als inwijkeling, op hem verliefd. Of beter : ze valt als een blok voor hem. Uiterlijk is Simon de droom van elke bakvis : hij is knap, leeft volkomen onafhankelijk, doet en weet op het eerste gezicht precies wat hij wil en acht zich door geen enkele wet of regel gebonden. Een puur zelfstandig mannetjesdier. Bovendien is Simon artistiek aangelegd, attent en gevoelig, hij speelt schitterend gitaar en componeert en schrijft zijn eigen songs. Hij is een beetje "rebel without a cause".
In werkelijkheid is zijn onvoorspelbaarheid echter de vooruitgeworpen schaduw van een grillige, wankele persoonlijkheid. Simon is de zoon van een labiele, psychisch gestoorde moeder, en kampt zelf ook met enkele demonen. Hij is gevaarlijker dan de onervaren Freya kan vermoeden, zwakker dan hij lijkt en niet opgewassen tegen sterke persoonlijkheden zoals zijn ex-lief Claire.
* negende aflevering :
Claire krijgt een nieuwe kans om zich te bewijzen als model, maar ze heeft duidelijk andere dingen aan haar hoofd. Ze heeft het nog steeds moeilijk met de relatie tussen Freya en Simon en haalt alles uit de kast om hen uit mekaar te drijven. Simon weet tot wat een jaloerse Claire in staat is, maar kan toch moeilijk weerstaan wanneer ze hem een aanlokkelijk voorstel doet. En dat is niet Simons enige probleem. Lise doet er alles aan om terug tot bij Hanne te geraken. Ze is ervan overtuigd dat enkel Hanne haar kan helpen en oefent zwaar druk uit op haar zoon. Fred heeft moeten opbiechten dat hij gechanteerd wordt door Jansen en Karel neemt de zaak in handen. Fred kan slechts lijdzaam toezien hoe zijn vader korte metten maakt met de afperser en dat zorgt voor flink wat frustratie. Tot groot verdriet van Benedicte wordt de kloof tussen vader en zoon nog dieper.
Gastrollen : Maarten Bosmans (Jansen), Sura Donhke (Chantal), Bieke Ilegems (Isabelle), Patricia Goemaere (Lise), Karolien De Beck (visagiste Kristine), George Arrendell (fotograaf Carlos), Arne Baeck (masseur Lars), Heidi De Grauwe (journaliste), e.a.
'De Rodenburgs', negende aflevering vandaag, woensdag 02 december, tussen 20.40 en 21.45 op vtm. (bron en foto's : vtm)
Newsroom : Natalia koppelt ex-platenbaas aan vtm-gezicht Tess Goossens.
De weekbladen Dag allemaal en Story berichten vandaag, dinsdag 01 december, dat vtm-gezicht en JOEfm-presentatrice Tess Goossens niet langer single is. Beide weekbladen hebben in primeur het nieuws dat Goossens (28) een relatie heeft met de 38-jarige Guy Goedgezelschap. Hij is sinds kort de grote baas van Studio-A waar onder meer de soapserie 'Familie' wordt gemaakt.
"Onze relatie is nog erg pril, maar ik ben wel enórm blij dat we samen zijn" laat Tess optekenen in Dag allemaal. Tess heeft een behoorlijk pijnlijke huwelijksbreuk achter de rug, maar sinds een tijdje heeft ze volledig haar draai gevonden in haar eigen flat.
Midden april 2008 pakte het weekblad uit met het nieuws dat het huwelijk tussen Tess en Pascal Van den Beek na tien maanden op de klippen was gelopen. In 2001 hadden beiden elkaar leren kennen in het restaurant van Pascal en het was meteen liefde op het eerste gezicht. Ze knoopten vrij snel een relatie aan en in het najaar van 2006 vroeg Pascal haar ten huwelijk. Midden juni 2007 gaf het paar elkaar het ja-woord in de Antwerpse kathedraal.
Een paar weken later vertelde Van den Beek in Het Laatste Nieuws voor het eerst over de scheiding. "Iedereen denkt dat ik de boeman ben, dat ik ben vreemdgegaan na tien maanden huwelijk. Maar de waarheid is : tijdens de opnames van 'Celebrity Shock' (vtm) heeft Tess gekust met Kevin Janssens."
Tess Goossens reageerde op het bericht dat ze nooit een relatie heeft gehad met Kevin Janssens, de huidige partner van zangeres Natalia (Eurosong 2004). Volgens haar was er tijdens de opnames van het programma niets gebeurd. Ook Kevin Janssens ontkende het verhaal. "Neen, Tess en ik hebben niets gehad met elkaar. Op het hoofd van mijn moeder, het is niet waar." Maar ondanks dit alles bleef Pascal Van den Beek bij zijn verhaal.
Kevin Janssens had toen net een relatie met zangeres Natalia (Eurosong 2004). En het is diezelfde Natalia die Tess en Guy aan elkaar heeft voorgesteld. Voor Guy Goedgezelschap de overstap maakte naar Studio-A was hij de platenbaas van de Kempense zangeres. "Natalia zei me dat ze het idee had dat het tussen Guy en mij wel eens de perfect match zou kunnen zijn". Dat speelde al lang door haar hoofd, zei ze. Daarom heeft ze ons uiteindelijk ook met elkaar in contact gebracht" vertelt Tess.
Je kan dus stellen dat Natalia hen gekoppeld heeft en hoewel Guy en Tess elkaar nu bijna een jaar kennen, zijn ze nog maar een kleine twee maanden een koppel. (foto Tess : vtm)
Euro - CHRISTMAS - Music : ook Ireen Sheer viert Kerstmis met een nieuw album.
Sinds eergisteren, de eerste dag van de Advent, tellen ook wij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest krijg je zesentwintig dagen lang een aflevering van onze nieuwe rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.
Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. In deze derde aflevering zoeken we het wat dichter bij huis en trekken we naar één van onze buurlanden, Duitsland.
Zangeres Ireen Sheer (ESF 1974-1978-1985, Ein Lied für Den Haag1976, Countdown Grand Prix 2002) bracht eerder vorige maand, op vrijdag 06 november om precies te zijn, haar album "Weihnachten mit Ireen Sheer" op de markt.
Op het album staan in totaal vijftien nummers, een mix van Duitse klassiekers, nieuwe kerstliederen en een aantal overbekende Engelstalige nummers.
* tracklist "Weihnachten mit Ireen Sheer" :
01. "Alle Jahre wieder". 02. "Der Heiland ist geboren" 03. "Es ist ein Ros entsprungen". 04. "Es war in einer Dezembernacht" (It came upon the midnight clear). 05. "Komm mit ins Winterland" (Winter world of love). 06. "Leise rieselt der Schnee". 07. "Morgen Kinder wird's war geben". 08. "Oh du fröhliche". 09. "O Tannenbaum". 10. "Stille Nacht, Heilige Nacht". 11. "Süßer die Glocken nie klingen". 12. "Tief in der Nacht" (All through the night). 13. "Amazing Grace". 14. "Mary's boychild". 15. "White Christmas".
Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en ook dan gaan we eventjes de grens over richting Zwitserland. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : Amazon)
Newsroom : Radio 2-presentator Marc Brillouet neemt afscheid.
Radio 2-stem Marc Brillouet (lid vakjury 'De Gouden Zeemeermin 1996') stopt na 19 jaar met het presenteren van 'Funiculi funicula'. Op 20 december eerstkomende neemt hij afscheid van populaire zondagavondprogramma en meteen ook van de VRT.
Brillouet heeft beslist om vervroegd met pensioen te gaan. Hij wil meer tijd voor zichzelf en zijn omgeving.
"We hebben respect voor Marcs beslissing", reageert netmanager Jan Knudde. "We zijn wel wat verrast dat alles zo snel gaat". 'Funiculi funicula', een programma met licht klassieke muziek, heeft een trouw publiek van zo'n 300.000 luisteraars. "We willen die vaste afspraak op zondagavond zeker behouden", zegt Knudde.
"We moeten nu wel bekijken hoe we dat vanaf januari gaan aanpakken. Radio 2 kan gelukkig wel blijven rekenen op Marcs grote muzikale kennis en collectie om de brede, gevarieerde muzikale koers van het net te ondersteunen".
Marc Brillouet combineerde zijn baan als presentator eerst met een leven als leraar. Hij werkte even voor Radio 3 (nu Klara), maar verwierf grote bekendheid als stem van Radio 2 Limburg.
Daar raakte hij bij het grote publiek bekend met programma's als 'Hitriders' en 'Funiculi funicula', waarmee hij sindsdien onlosmakelijk verbonden is. Sinds 2007 presenteerde hij van maandag tot donderdag ook 'De Lage Landen'. (bron : deredactie.be ; foto : VRT)
Oslo 2010 : Yolanthe Cabau van Kasbergen presenteert 'Nationaal Songfestival'.
De Nederlandse omroep TROS heeft vanmorgen laten weten dat Yolanthe Cabau Van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009, lid vakjury 'Junior Eurosong 2009') op de zondagen 31 januari en 07 februari 2010 de presentatie van het Nationaal Songfestival voor haar rekening zal nemen.
Eerder dit najaar had de actrice/presentatrice tijdens een interview met een Nederlands weekblad reeds laten optekenen dat ze gevraagd was om de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival in goede banen te leiden. Dat bericht kon je afgelopen zaterdag reeds op onze website lezen (archief).
Yolanthe neemt daarmee het presentatiestokje over van Jack Van Gelder die de nationale selectie begin dit jaar voor zijn rekening nam. (bron en logo : TROS)
Actrice Vanya Wellens en haar vriend Jo verwachten in de maand mei van volgend jaar een eerste kindje. Het weekblad Primo TV Gids brengt vandaag, dinsdag 01 december, in primeur dat Vanya twaalf of dertien weken zwanger is.
De dertigjarige Vanya is intussen al drieëneenhalf jaar samen met Jo en de trouwe kijkers van de reeks 'Thuis' kennen haar als Femke Fierens. De actrice hoopt dat haar eerste kindje een meisje zal worden. (bron : Primo TV Gids, 'De Rode Loper' ; foto : VRT)
We sluiten deze laatste dag van november af met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Koen en Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) zetten voor de tweede keer in het Antwerpse Sportpaleis het nieuwe jaar in. Na het succes van 'Clouseau Party Concert' kan een tweede editie namelijk niet uitblijven.
Vorig jaar zorgden de broers Wauters met hun band voor een onvergetelijke overgang naar 2009. Tijdens de Sylvesternacht wisselden ze drie uur lang de allergrootste hits van Clouseau af met zinderende partycovers. Tussendoor kwamen ook verschillende muzikale gasten op het Sportpaleispodium om mee te vieren. Met vele duizenden werd afgeteld naar het nieuwe jaar, dat met vuurwerk en veel muziek werd ingezet. Na het concertgedeelte namen Regi (componist "My music", Eurosong 2008) en Dimitri Wouters als dj's de fakkel over en werd het uitbundige nieuwjaarsfeest tot in de vroege uurtjes voortgezet.
Aangemoedigd door de vele lovende reacties zorgen PSE-Belgium, eveneens producent van de jaarlijkse Clouseauconcerten in het Sportpaleis, en Koen en Kris Wauters voor een tweede editie van dit oudejaarsspektakel. Voor het concertgedeelte zullen Natalia (Eurosong 2004) en nog een paar bijzondere gasten worden uitgenodigd die mee het vuur aan de lont zullen steken. Nog meer dan vorig jaar zal het programma met covers van feesthits worden ingevuld, wat van 'Clouseau Party Concert 2' een uniek en niet te missen evenement moet maken, dat compleet anders zal zijn dan 'Clouseau 10x10', de tiende Sportpaleisconcertreeks van de band. Na het concertgedeelte volgt opnieuw een party op het middenplein. Ook hier zal de kaart van de partymuziek worden getrokken.
Wie in het unieke kader van Belgiës grootste evenementenhal het nieuwe jaar op een spetterende manier wil inzetten samen met Vlaanderens populairste band en één of meer bijzondere gasten, kan hiervoor nu al reserveren.
'Clouseau Party Concert 2' vindt plaats van donderdag 31 december van 22.30 tot vrijdag 01 januari, 07.00. Kaarten kosten 26,00 - 28,00 - 34,00 - 39,00 en 44,00 en zijn telefonisch verkrijgbaar via TeleTicketService op het nummer 070 345 345 (vanuit Nederland : 0900 45 000 45) of door hier te klikken. Openbaar vervoer blijft de hele nacht door verzekerd.
De derde editie van 'Regi in the mix' zal op zaterdag 27 februari 2010 doorgaan in de Ethias Arena in Hasselt. Na afloop van de tweede editie, eind februari, was het al zeker dat er een nieuwe editie zat aan te komen en toen werd er eventjes gewag gemaakt dat die editie wel eens in Gent zou kunnen doorgaan. Maar net als dit jaar zal Regi Penxten (componist "My music", Eurosong 2008) tijdens de derde editie dus opnieuw de Limburgse hoofdplaats aandoen.
Tijdens de tweede editie gingen meer dan 12.000 fans uit de bol en Regi presenteerde een mooi staaltje van zijn kunnen. Het werd een aaneenreiging van ware hoogtepunten. Met DJ Wout werd een 'DJ Battle' uitgevochten. Onder andere Tom Helsen, Scala, Katerine (Eurosong 2002-2006), en Milk Inc. wederhelft Linda Mertens vervoegden Regi op het podium.
Ook in 2010 zal Regi een aantal van zijn muzikale vrienden uitnodigen in zijn mix. Zullen eveneens aanwezig zijn : een hele batterij speciale effecten, een indrukwekkende lichtshow en een brede waaier van de beste hits. Feest gegarandeerd op zaterdag 27 februari in de Ethias Arena in Hasselt. Er niet bij zijn is geen optie !
Kaarten voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Proximus Go for Music of telefonisch (0900 260 60).
Eerder dit najaar gaven Regi Penxten (componist "My music" - Eurosong 2008) en Linda Mertens in totaal zes Sportpaleisconcerten. Ook volgend jaar zakt Milk Inc. af naar het Antwerpse Sportpaleis. Er zijn alvast twee vastgelegd en dit op vrijdag 24 en zaterdag 25 september 2010. Beide shows starten telkens om 20.30 en kaartjes kunnen nu reeds worden aangekocht.
De prijs van de tickets is vastgesteld op 25,00 - 30,00 en 35,00 . Meer informatie krijg je hier alwaar je ook je tickets kan bestellen.
Oslo 2010 : 'Nationaal Songfestival 2010' met zes kandidaten.
Vandaag raakte bekend dat diverse artiesten aan de slag gaan met het lied dat Pierre Kartner (Vader Abraham) voor het Eurovisie Songfestival gaat componeren. In de nieuwe opzet van een nationaal festival heeft de TROS bekende Nederlanders gevraagd zich te ontfermen over een aanstormend talent. Namen die genoemd worden zijn Frans Bauer, René Froger (ESF 2009), Marianne Weber, Edsilia Rombley (ESF 1998-2007) en Guus Meeuwis.
In de eerste uitzending, die op zondag 31 januari gepland staat, schuiven de BN'ers hun protégee voor de camera. Zij krijgen dan de kans om het Nederlandse publiek te laten zien wat ze in hun mars hebben.
In de live uitzending van zondag 07 februari zingen de kandidaten voor het Eurovisie Songfestival het lied dat door Pierre Kartner wordt gecomponeerd. "We krijgen het lied dan zes keer te zien, gezongen door zes verschillende artiesten. Er zijn zes producers mee bezig geweest om het lied op een andere manier te laten klinken. Het is eindelijk weer de vraag 'hoe brengen we het liedje ?' en niet 'wat moeten we aan ?'. Ja, het wordt weer een écht Songfestival, aldus Vader Abraham eerder op de dag op Radio 538.
Cornald Maas (commentator ESF, lid vakjury NSF) is verheugd over het feit dat de TROS Pierre Kartner heeft gevraagd om het lied te schrijven. "Andrew Lloyd Webber heeft het vorig jaar op deze manier voor Engeland gedaan. Na veel jaren eindigde dit land eindelijk weer op een redelijke plaats. Wie weet, is Vader Abraham wel de Andrew Lloyd Webber van de lage landen."
Eric van Tijn (componist Nederlandse inzending 1993, componist en tekstschrijver Nederlandse inzending 1998) is er dan weer niet over te spreken dat Pierre Kartner is gevraagd om een lied te schrijven voor het Songfestival.
In 'RTL Boulevard' zei hij eerder op de avond het volgende : "Ik dacht eerst dat het een grap was, zoiets is toch ook niet serieus te nemen. Hij heeft wel fantastische nummers geschreven, maar dat is al zo lang geleden. Ik ben bang dat hij nu niet meer mee kan komen."
Van Tijn vindt desalniettemin dat je nooit iemand moet onderschatten. "Hij heeft natuurlijk goede dingen gemaakt, dus als Pierre nog één keer iets geweldigs kan maken..."
Cornald Maas was op zijn beurt verbaasd over de reactie van Eric, zo smste hij aan Albert Verlinde. "Eric van Tijn boos ? De man die zelf een keer carte blanche kreeg van de TROS , maar een veel te hoog honorarium vroeg." (bron : De Telegraaf ; logo : TROS)
Oslo 2010 : kandidaten eerste en tweede voorronde 'Melodifestivalen 2010' zijn bekend.
De Zweedse nationale omroep SVT heeft vanmorgen om 10.45 tijdens een persconferentie de namen van de kandidaten bekendgemaakt die zullen deelnemen aan de eerste en tweede voorronde van 'Melodifestivalen 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De eerste voorronde gaat door op zaterdag 06 februari in Örnsköldsvik, de tweede voorronde vindt een week later plaats, op zaterdag 13 februari in Sandviken. Wij zetten de indeling van beide voorrondes hieronder alvast op een rijtje.
* eerste voorronde (zaterdag 06 februari in Örnsköldsvik) :
01. "The saviour" (tekst en muziek : Henrik Janson, Tony Nilsson) door Anders Ekborg, vervangt "Åt helvete för sent" (tekst en muziek : Lina Eriksson, Mårten Eriksson, Susie Päivärinta). 02. "Singel" (tekst : Håkan Bäckman ; muziek : Hamed K-One Pirouzpanah) door Frispråkarn. 03. "A place to stay" (tekst en muziek : Torben Hedlund) door Jenny Silver. 04. "I did it for love" (tekst : Kristian Wejshag ; muziek : Lars "Dille" Diedricson) door Jessica Andersson (ESF 2003, MF 2004-2006-2007). 05. "You're making me hot-hot-hot" (tekst en muziek : Tobias Lundgren, Johan Fransson, Tim Larsson) door Linda Pritchard. 06. "Unstopable" (tekst en muziek : Dimitri Stassos, Alexander Kronlund, Hanif Sabzevari, Ola Svensson) door Ola (MF 2008). 07. "Road salt" (tekst en muziek : Daniel Gildenlöw) door Pain of Salvation. 08. "Keep on walking" (tekst en muziek : Salem Al Fakir) door Salem Al Fakir (WILDCARD).
* tweede voorronde (zaterdag 13 februari in Sandviken) :
01. "Hippare hoppare" (tekst en muziek : Vlatko Ancevski, Vlatko Gicarevski, Mats Nilsson, Teddy Paunkoski, Otis Sandsjö, Stevan Tomulevski, Douglas Leon) door Andra Generationen (MF 2008) & Dogge. 02. "We can work it out" (tekst : Andreas Johnsson ; muziek : Bobby Ljunggren, Marcos Ubeda) door Andreas Johnsson (MF 2006-2007-2008). 03. "Innan alla ljusen brunnit ut" (tekst : Danne Attlerud ; muziek : Stefan Moody) door Anna-Maria Espinosa. 04. "Manboy" (tekst : Fredrik Kempe ; muziek : Fredrik Kempe, Peter Boström) door Erik Saade. 05. "Manipulated" (tekst en muziek : Sarah Lundbäck, Iggy Strange-Dahl, Hayden Bell, Erik Lewander) door Hanna Lindblad. 06. "Underbart" (tekst : Lina Eriksson ; muziek : Johan Moraeus) door Kalle Moraeus & Orsa Spelmän. 07. "Come and get me now" (tekst : Mia Terngård ; muziek : Mia Terngård en Stefan Lebert) (MiSt), artiest wordt later bekendgemaakt. 08. wordt later nog bekendgemaakt (WILDCARD).
* de geselecteerde nummers (in alfabetische volgorde) (tussen haakjes namen componisten/tekstschrijvers) :
01. "Doctor doctor" (tekst en muziek : Tony Nilsson, Mirja Breitholtz). 02. "Headlines" (tekst en muziek : Tony Nilsson, Peter Boström). 03. "Heaven and hell" (tekst en muziek : Håkan Larsson, Jörgen Svensson, Björn Lönnroos). 04. "Human frontier" (tekst en muziek : Tobias Jonsson, Anneli Axelsson). 05. "Hur kan jag tro på kärleken ?" (tekst : Kenneth Gärdestad ; muziek : Tony Malm, Niclas Lundin). 06. "Idiot" (tekst en muziek : Niklas Jarl, Per Aldeheim). 07. "Jag vill om du vågar" (tekst : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist, Daniel Barkman ; muziek : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist). 08. "Magisk stjärna" (tekst : Py Bäckman ; muziek : Micke Wennborn, Py Bäckman). 09. "Run" (tekst en muziek : Niclas Arn, Karl Eurén, Gustav Eurén). 10. "Stop" (tekst en muziek : Mikaela Stenström, Dimitri Stassos). 11. "This is my life" (tekst : Kristian Lagerström ; muziek : Bobby Ljunggren). 12. "Thursdays" (tekst : Sharon Vaughn ; muziek : Thomas G:son, Peter Boström). 13. "Tonight" (tekst en muziek : Sharon Vaughn, Anders Hansson). 14. "Yeba" (tekst : Getty Domein Mpanzu ; muziek : Tuomas (Tiny) Pyhäjärvi).
* wildcards :
01. "You're out of my life" (tekst en muziek : Henrik Janson, Tony Nilsson) door Darin.
* gediskwalificeerd :
- "Never heard of him" (tekst en muziek : Figge Boström, Anna Engh), werd intussen vervangen door "You're making me hot-hot-hot" (tekst en muziek : Tobias Lundgren, Johan Fransson, Tim Larsson). - "Åt helvete för sent" (tekst en muziek : Lina Eriksson, Mårten Eriksson, Susie Päivärinta).
De namen van de vijftien resterende kandidaten worden op maandag 07 december wereldkundig gemaakt. (bron en logo : SVT)
'Music For Life 2009' : Tomas De Soete wordt dit jaar vervangen door Sam De Bruyn.
Siska Schoeters, Sofie Lemaire en Sam De Bruyn presenteren dit jaar vanuit het 'Glazen Huis' in Gent de vierde editie van 'Music For Life', de eindejaarsactie van Studio Brussel. Dat heeft Roos Van Acker vanochtend tijdens een live-uitzending bekendgemaakt.
'Music For Life' zamelt dit jaar geld in voor de strijd tegen malaria. "Stop malaria. Laat de wereld niet in de steek!", is de slogan van deze editie. De actie loopt een dag langer dan de voorbije jaren, van vrijdag 18 tot en met donderdag 24 december.
Lemaire (foto, links) en Schoeters (foto, midden) zaten vorig jaar ook in het 'Glazen Huis'. Voor Schoeters is het zelfs al haar derde keer. Nieuwkomer Sam De Bruyn heeft er veel zin in, maar liet al weten "dat de anderen hem al bang aan het maken zijn". De presentatoren leven zeven dagen lang alleen op fruitsapjes.
Iedereen kan 'Music For Life' steunen door te bieden op platen of door zelf een actie op poten te zetten. Linde Merckpoel en 'Music For Life'-ambassadeur Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') trekken onder het motto "Doe niets voor het goede doel" door Vlaanderen met een mini-Glazen Huis waarin iedereen vijf minuten niets mag zitten doen. Zo'n sessie niets doen levert 10 euro op.
De radiomarathon start op vrijdag 18 december om 19.00 en is te horen op Studio Brussel en te bekijken op de website van de zender. Ook Eén + (integraal) en Eén (buiten de gewone uitzenduren) zenden 'Music For Life' uit. Alle informatie over de actie vindt u hier. (bron : deredactie.be ; foto : VRT)
'Radio 2 Eregalerij' : aanstaande donderdag, 03 december, eerbetoon aan Yasmine en Wannes Van de Velde.
Voor de tiende keer brengen Radio 2 en Sabam Cultuur met 'De Eregalerij' een eerbetoon aan de Vlaamse muziek en de Vlaamse muziekmakers. Aanstaande donderdag, 3 december, verzamelt het kruim van de Vlaamse muziekbusiness van vroeger en nu in het Kursaal van Oostende voor een wervelende show, waarin muzikale nostalgie en actualiteit elkaar omarmen. Jonge muzikale helden ontmoeten oude muzikale helden. Niet te missen voor de liefhebbers van de Vlaamse muziek.
"What's a woman" van Vaya Con Dios wordt opgenomen in 'De Eregalerij' van Radio 2. Het nummer krijgt ook het etiket "eeuwigheid". Dani Klein van Vaya Con Dios is vereerd : "Ik ben zeer blij met de keuze. Het is een nummer dat ik nog steeds graag zing. Het nummer is het symbool van de desillusie in de liefde, voor mij is het onmogelijk om in een relatie te blijven als ik het vertrouwen in mijn partner kwijt ben..."
Vlaanderen verloor in een jaar tijd twee van haar meest getalenteerde zangers. JackoBond brengt een hommage aan Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) en zingt "Porselein". Bart Peeters (presentator 'Eurosong') eert Wannes en zingt zijn nummer "Ik wil deze nacht in de straten verdwalen".
'De Eregalerij 2009' met ondermeer Paul Michiels, Marc Dex, Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006), Juul Kabas, Paul Severs, Bart Herman (Eurosong 1993), Johan Verminnen, Will Tura, JackoBond, Vaya Con Dios, Bart Peeters (presentator 'Eurosong') en Willem Vermandere.
De show gaat van start om 20.30 en kaarten kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Sherpa. Opgelet ! Er zijn enkel nog kaarten beschikbaar van 18,00.
Aanstaande zondag, 06 december, kan je de show beluisteren tijdens het programma 'Viva Vlaanderen' (13.00 en 16.00) op Radio 2. (bron : Sherpa, deredactie.be ; logo : Radio 2)
Oslo 2010 : inzendingen Finse nationale selectie staan online.
Zoals we gisteren reeds berichtten heeft de Finse nationale omroep YLEvanmorgen om 09.00 plaatselijke tijd (08.00 Belgische tijd) de vijftien nummers online geplaatst die vanaf begin januari gaan strijden om het ticket richting Oslo alwaar eind mei de 55e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden.
Drie van die nummers werden gekozen via een internetstemming en waren dus reeds een tijdje bekend maar ze werden intussen nog herwerkt. Sinds vandaag staan ze online (klik hier) samen met de twaalf resterende nummers die zullen deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010', de nationale selectie.
Zoals eerder al bekend was, komen er volgend jaar opnieuw drie voorrondes (vrijdagen08, 15 en 22 januari 2010) en telkens nemen vijf kandidaten deel. Uit elke voorronde stoten drie kandidaten door naar de finale en daar komt dan nog één wildcard (toegekend door een jury) bovenop. Aan de finale, op zaterdag 30 januari in Tampere, nemen dus in totaal tien kandidaten deel. Tijdens die finale zijn er opnieuw twee stemrondes om de Finse kandidaat aan te duiden.
* de eerste voorronde - vrijdag 08 januari :
01. "Anastacia" door Amadeus Lundberg (winnaar van de jongste editie van de tangowedstrijd 'Tangomarkkinat'). 02. "America (I think I love you)" door Boys Of The Band (BOB). 03. "You don't know tomorrow" door Bääbs. 04. "Cider hill" door Nina Lassander. 05. "Il mondo è quì" door Pentti Hietanen.
* de tweede voorronde - vrijdag 15 januari :
01. "Annankadun kulmassa" door Heli Kajo. 02. "Kerro mulle rakkaudesta" door Veeti Kallio. 03. "Sun puolella" door Antti Kleemola. 04. "Play" door Monday. 05. "Love at the first sight" door Sister Twister.
* de derde voorronde - vrijdag 22 januari :
01. "Hulluna humpasta" door Eläkeläiset. 02. "Heaven or hell" door Osmo Ikonen. 03. "Työlki ellää" door Kuunkuiskaajat. 04. "Fatal moment" door Linn Nygård. 05. "Sydän ymmärtää" door Maria Lund (EDF 2008).
De drie voorrondes alsook de finale net als twee voorbije jaren gepresenteerd zullen worden door Jaana Pelkonen en Mikko 'Peltsi' Peltola. Jaana presenteerde reeds eerder de nationale selectie en was drie jaar geleden de gastvrouw tijdens de 52e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden in Helsinki. (bron en foto : YLE)
Euro - CHRISTMAS - Music : met Sanna, Shirley en Sonja gaan we al zingend Kerstmis tegemoet.
Sinds gisteren, de eerste dag van de Advent, tellen ook wij af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest krijg je zesentwintig dagen lang een aflevering van onze rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.
Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. In deze tweede aflevering trekken we net als gisteren naar Zweden.
Daar verscheen op woensdag 19 november 2008 het album "Our Christmas" van Sanna Nielsen (MF 2001-2003-2005-2007-2008), Shirley Clamp (ESF 2001, MF 2003-2004-2005-2009) en Sonja Aldén (ESF 2005, MF 2006-2007). In totaal stond het album eind vorig jaar drie weken op de eerste plaats. Intussen is het deze week de Zweedse albumhitparade opnieuw binnengekomen op een zevenenvijftigste plaats.
Op het album, intussen reeds goed voor platina, staan in totaal twaalf van de grootste kerstnummers aller tijden.
* tracklist "Our Christmas" :
01. "Another winter night" door Sanna Nielsen, Shirley Clamp en Sonja Aldén. 02. "All I want for Christmas is you" door Sanna Nielsen. 03. "Oh holy night" door Shirley Clamp. 04. "Ave Maria" door Sonja Aldén. 05. "My grown up Christmas list" door Sanna Nielsen, Shirley Clamp en Sonja Aldén. 06. "Christmas song" door Sanna Nielsen, Shirley Clamp en Sonja Aldén. 07. "Have yourself a merry little X-mas" door Sanna Nielsen. 08. "This Christmas" door Shirley Clamp. 09. "Driving home for Christmas" door Sonja Aldén. 10. "Light a candle" door Sanna Nielsen, Shirley Clamp en Sonja Aldén. 11. "Silent night" door Sanna Nielsen, Shirley Clamp en Sonja Aldén. 12. "First Noel" door Sanna Nielsen, Shirley Clamp en Sonja Aldén.
Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en dan komen we dichter bij huis, want we gaan richting Duitsland. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : CDON.COM)
Oslo 2010 : opnieuw een nummer gediskwalificeerd in Zweedse selectie Eurovisie Songfestival.
Afgelopen donderdag, 26 november, berichtten we dat de Zweedse omroep SVT daags voordien had laten weten dat het morgen, maandag30 november, de namen zal bekendmaken van vijftien kandidaten die zullen deelnemen aan 'Melodifestivalen 2010', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival.
Eerder vorige maand maakte de omroep reeds zevenentwintig titels van geselecteerde nummers bekend, alsook de componisten en de tekstschrijvers. Nieuw dit jaar is de webjoker (wildcard toegekend via het internet) en die ging eerder deze maand naar MiSt.
Daarnaast zijn er, net als de voorbije jaren, nog vier wildcards te begeven en daar zijn er reeds twee van bekend, namelijk Darin en Salem Al Fakir.
Intussen heeft de omroep eergisteren, vrijdag 27 november, laten weten dat het opnieuw een nummer uit de wedstrijd heeft gehaald. De uiteindelijke beslissing van welke artiest met welk nummer zal aantreden, ligt bij de omroep en daar ze niet tot een overeenkomst kon komen met de componisten heeft ze het nummer "Åt helvete för sent" (tekst en muziek : Lina Eriksson, Mårten Eriksson, Susie Päivärinta) uit de competitie gehaald.
Volgens de krant Expressen wilden de componisten het nummer laten zingen door oud-deelneemster Sara Löfgren (MF 2004) maar de omroep wou Rikard Wollf. De demoversie werd ingezongen door Mathias Holmgren (MF 2003-2005). Het nummer zal later worden vervangen door een nieuw nummer.
* de zesenentwintig geselecteerde nummers (in alfabetische volgorde) (tussen haakjes namen componisten/tekstschrijvers) :
01. "A place to stay" (tekst en muziek : Torben Hedlund). 02. "Doctor doctor" (tekst en muziek : Tony Nilsson, Mirja Breitholtz). 03. "Headlines" (tekst en muziek : Tony Nilsson, Peter Boström). 04. "Heaven and hell" (tekst en muziek : Håkan Larsson, Jörgen Svensson, Björn Lönnroos). 05. "Hippare hoppare" (tekst en muziek : Vlatko Ancevski, Vlatko Gicarevski, Mats Nilsson, Teddy Paunkoski, Otis Sandsjö, Stevan Tomulevski, Douglas Leon). 06. "Human frontier" (tekst en muziek : Tobias Jonsson, Anneli Axelsson). 07. "Hur kan jag tro på kärleken ?" (tekst : Kenneth Gärdestad ; muziek : Tony Malm, Niclas Lundin). 08. "I did it for love" (tekst : Kristian Wejshag ; muziek : Lars "Dille" Diedricson). 09. "Idiot" (tekst en muziek : Niklas Jarl, Per Aldeheim). 10. "Innan alla ljusen brunnit ut" (tekst : Danne Attlerud ; muziek : Stefan Moody). 11. "Jag vill om du vågar" (tekst : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist, Daniel Barkman ; muziek : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist). 12. "Magisk stjärna" (tekst : Py Bäckman ; muziek : Micke Wennborn, Py Bäckman). 13. "Manboy" (tekst : Fredrik Kempe ; muziek : Fredrik Kempe, Peter Boström). 14. "Manipulated" (tekst en muziek : Sarah Lundbäck, Iggy Strange-Dahl, Hayden Bell, Erik Lewander). 15. "Road salt" (tekst en muziek : Daniel Gildenlöw). 16. "Run" (tekst en muziek : Niclas Arn, Karl Eurén, Gustav Eurén). 17. "Singel" (tekst : Håkan Bäckman ; muziek : Hamed K-One Pirouzpanah). 18. "Stop" (tekst en muziek : Mikaela Stenström, Dimitri Stassos). 19. "This is my life" (tekst : Kristian Lagerström ; muziek : Bobby Ljunggren). 20. "Thursdays" (tekst : Sharon Vaughn ; muziek : Thomas G:son, Peter Boström). 21. "Tonight" (tekst en muziek : Sharon Vaughn, Anders Hansson). 22. "Underbart" (tekst : Lina Eriksson ; muziek : Johan Moraeus). 23. "Unstopable" (tekst en muziek : Dimitri Stassos, Alexander Kronlund, Hanif Sabzevari, Ola Svensson). 24. "We can work it out" (tekst : Andreas Johnsson ; muziek : Bobby Ljunggren, Marcos Ubeda). 25. "Yeba" (tekst : Getty Domein Mpanzu ; muziek : Tuomas (Tiny) Pyhäjärvi). 26. "You're making me hot-hot-hot" (tekst en muziek : Tobias Lundgren, Johan Fransson, Tim Larsson).
* wildcards :
01. "You're out of my life" (tekst en muziek : Henrik Janson, Tony Nilsson) door Darin. 02. "Keep on walking" (tekst en muziek : Salem Al Fakir) door Salem Al Fakir.
* webjoker :
01. "Come and get me now" (tekst : Mia Terngård ; muziek : Mia Terngård en Stefan Lebert) door Mia Terngård en Stefan Lebert (MiSt).
* gediskwalificeerd :
- "Never heard of him" (tekst en muziek : Figge Boström, Anna Engh), werd intussen vervangen door "You're making me hot-hot-hot" (tekst en muziek : Tobias Lundgren, Johan Fransson, Tim Larsson). - "Åt helvete för sent" (tekst en muziek : Lina Eriksson, Mårten Eriksson, Susie Päivärinta).
De namen van de vijftien resterende kandidaten worden op maandag 07 december wereldkundig gemaakt. De eerste voorronde van 'Melodifestivalen 2010' gaat door op zaterdag 06 februari eerstkomende. (bron en logo : SVT)