Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

29-11-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Pierre Kartner gaat voor een simpel Songfestivalnummer.

 Pierre Kartner (Vader Abraham) gaat niet voor ingewikkelde akkoordenschema's of glitterpakken. De componist die de Nederlandse inzending voor het Eurovisie Songfestival gaat schrijven, houdt het eenvoudig. "Geen fratsen. Ik schrijf een simpele meezinger in het Hollands. Het kan lukken. "Het kleine café aan de haven" werd ook een wereldhit", aldus Kartner vandaag in De Telegraaf.

Dat Nederland zelfs kan winnen, daar is hij van overtuigd. "Kijk naar die kleine Ralf. Een Nederlandse jongen van veertien die net in het Junior Songfestival heeft getriomfeerd. Voor het eerst in 34 jaar dat we wonnen. Gewoon door simpelweg met passie over zijn eigen hobby tapdansen te zingen. We moeten dicht bij onze kern blijven. En dus ook trouw blijven aan onze Nederlandse taal."

Pierre Kartner dacht dat hij bij de TROS was uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden van een tv-uitzending in verband met zijn veertigjarig artiestenjubileum volgend jaar. "Maar TROS-voorzitter Gerard Baars zei eerst iets anders. Of ik een lied wilde schrijven voor het Songfestival… Ik heb meteen 'ja' gezegd. Er zal wel kritiek komen. Sommige mensen zullen ongetwijfeld roepen dat de TROS de weg kwijt is of zo. Maar ik vind het een geweldig eervolle opdracht. En ik zit nu al dagenlang te componeren. Ik ben ijverig als een kleine jongen. Ik eet, ik slaap en ik werk, verder niet. Het belangrijkste is het simpel houden. Geen ingewikkelde akkoorden, maar een eenvoudige melodielijn. Kijk, het prachtige kerstliedje "Stille nacht" heeft maar twee akkoorden en dan drie keer een refreintje erachteraan. Dan heb je een meezinger."

"I can't stop loving you" van Ray Charles en "Green green grass of home" van Tom Jones zijn volgens Kartner ook eenvoudig en dan heb je het over wereldhits. Momenteel zit hij te dubben over de tekst. "Omdat ik er ook een klein boodschapje in wil stoppen. Voor de jury, want die krijgt de vertaling. Ik wil dat het ergens op slaat, niet zomaar een liedje is. Ik wil een gevoelige snaar raken. Het is niet voor niets het Songfestival. Het moet om de song gaan. Niet om de show of om wat de zangers aanhebben of zo."

Pierre heeft van de TROS een heel boekwerk meegekregen dat Cornald Maas (commentator ESF, jurylid NSF) heeft gemaakt. De 'Songfestivalexpert' heeft precies de liedjes geanalyseerd en uitgeplozen die de voorafgaande jaren gewonnen hebben. "Ik weet niet of er wel een geheime formule bestaat. Ik heb eerlijk gezegd nog niet in dat boekwerk gekeken, maar ben meteen achter de piano en de synthesizer gaan zitten. Als het klaar is, zal ik eens kijken of wat ik heb gedaan klopt..." aldus nog Kartner.

Meezingers

"Nederland heeft al eerder gewonnen. Dus het kan wel. Corry Brokken, Teach Inn, "De troubadour" van Lenny Kuhr, "Een beetje" van Teddy Scholten. Aan de rand zat "Ik zie een ster" van Mouth en MacNeal. Dat nummer is ook internationaal uitgebracht. En ik wil ook winnen. Een beetje hoog uitkomen ben ik aan mijn reputatie verplicht. Ik kan je dus verzekeren dat het een goed lied wordt. Ik heb "Manuela" geschreven voor Jacques Herb en "Huilen is voor jou te laat" voor Corry Konings. Stuk voor stuk meezingers en ik heb ook heel wat internationaal werk op mijn naam staan. Niet alleen "Het kleine café aan de haven" en het "Smurfenlied", maar ook werk voor Christoff (Eurosong 1993-2002), de nieuwe Will Tura van België, en Wendy van Wanten (Eurosong 1993-2004). En ik heb destijds het eerste nummer geschreven dat André Hazes uitbracht. Dat weet ook niemand."

Goede hoop

"Gek dat ik op mijn leeftijd zulke verdedigende dingen zeg. Maar ja. Ik hoop gewoon dat de critici niet te hard omgaan met Vader Abraham en Pierre Kartner. Ik doe echt mijn uiterste best en zal me ook inzetten om de song internationaal te promoten. Ik ken in de platenindustrie natuurlijk heel wat mensen. Ik ben bekend als songwriter. Ik heb goede hoop dat wat ik maak sowieso zal uitkomen in Duitsland en Engeland." (bron : De Telegraaf ; foto : TROS)

29-11-2009 om 11:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'So You Think You Can Dance' : drie Vlamingen en één Nederlander strijden om de overwinning.

 Vandaag, zondag 29 november, is er de finale van 'So You Think You Can Dance', al vier seizoenen een grote hit in Amerika. Het programma heeft er drie Emmy Awards op zijn naam staan en in de zomer van 2006 was het de best bekeken show van de States. Snel volgden lokale versies, onder andere in Nieuw Zeeland, Turkije, Duitsland, Polen, Noorwegen, Maleisië, Australië, Zweden, Denemarken, Griekenland en Israël.

Vorig jaar bracht ook Nederland een eigen versie van dit succesvolle entertainment-programma. Ook bij onze Noorderburen werd het concept bijzonder goed gesmaakt. Maar ook in ons land zit danstalent. Sinds woensdag 02 september gaat 'So You Think You Can Dance' daarom op zoek naar de meest favoriete danser van Vlaanderen én Nederland !

Vlaanderen en Nederland starten hun zoektocht naar de meest veelzijdige danser van de Lage Landen. Wie houdt van dansen, wie kan genieten van entertainende televisie, wie het bewijs geleverd wil zien dat stijldansers geen ander genre aankunnen, wie wel eens wil zien of breakdancers getalenteerd genoeg zijn voor een klassieke dans… of wie bereid is met open mond toe te geven dat dansen een heuse kunst is… zit goed bij vtm. We beloven je nu al dat je van op je stoel elke 'dance move' mee beleeft… De danskriebels laten je niet meer los !

 Wie mag zich na al die weken vol spanning, doorzettingsvermogen en sensationele dansoptredens de meest favoriete danser of danseres van de Lage Landen noemen ?

Wordt het hiphop-casanova Angelo, de modern/jazz-danseres Els, de modern/klassiek ballet-geschoolde Evelien of de balletdanser Michael ?

Spetterende liveshow

Deze finaleshow belooft een zinderend geheel te worden met 2 opvallende groepschoreografieën, spectaculaire duo-optredens en adembenemende solo performances.

Top 18

In de 1ste groepschoreografie staat de top 18 nog eenmaal samen op het podium in een spannende dans op het bekende Pink Panthernummer.

Nek-aan-nekrace

Daarna maken de 4 finalisten zich op voor de nek-aan-nekrace waarbij ze allemaal koppels vormen met elkaar. Op onder andere 4 songs van Michael Jackson laten ze hun danstalent voor de allerlaatste keer zien in 'So You Think You Can Dance'. Zo dansen Evelien en Angelo samen de tango, Els en Michael de Rumba, Evelien en Michael een hiphop lyrical en doen Angelo en Els een moderne dans op "Ben" van The King Of Pop. Daarnaast vormen de 2 mannen samen een front in een opzwepende hiphop fast-choreografie en zijn de girls samen te zien in een verhitte jazz-performance op Michael Jacksons "Dirty Diana".

Hairspray

Ook zijn Angelo, Els, Evelien en Michael nog te zien in een groepschoreografie op een nummer uit de musical 'Hairspray'.

Kijkers beslissen

In deze laatste uitzending vormt de kijker de jury. Juryleden Dan Karaty, Jan Kooijman en Nicky Vernieuwe kunnen naast hun vakkundige oordeel én hun eigen voorkeur niets inbrengen.

Winnaar

Eindelijk komt er na een felle dansstrijd antwoord op de prangende vraag : Wie gaat er naar huis met die gerenommeerde dansopleiding naar keuze in het buitenland, het geldbedrag van 20.000 euro én een optreden in de Nederlandse musical 'Hairspray' ?

'So You Think You Can Dance'', veertiende en laatste aflevering (achtste liveshow) vanavond, zondag 29 november, tussen 19.55 en 22.00 op
vtm. (bron, foto en logo : vtm)

29-11-2009 om 00:06 geschreven door Redactie  


28-11-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Frankrijk gaat opnieuw voor een interne selectie.

 De Franse omroep France 3 gaat opnieuw intern de kandidaat aanduiden voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Dat heeft delegatieleider Bruno Berberes laten weten aan Esctoday.

Berberes, die volgend jaar voor de negende maal de Franse delegatieleider zal zijn, wist verder te melden dat hij op zoek gaat naar een artiest die in eigen land reeds naam en faam heeft gemaakt. Dat is volgens hem van belang voor de kijkcijfers en er komt mogelijk ook een televisieshow.

 Eerder dit voorjaar nam zangeres Patricia Kaas voor het land deel aan het festival en met "S'il fallait le faire" strandde ze in de finale op een meer dan verdienstelijke achtste plaats. Het was van 2002 geleden dat onze zuiderburen nog eens een plaatsje in de top tien wisten te bemachtigen. (bron : Esctoday)

28-11-2009 om 23:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Albanese kandidaat bekend op zondag 27 december eerstkomende.

 Nog voor het einde van dit jaar, meer bepaald op zondag 27 december eerstkomende, kennen we de Albanese kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Sinds de eerste deelname van het land, intussen al meer dan vijf jaar geleden, dient het 'Festivali i Këngës' als nationale selectie voor het liedjesfestival. Dit jaar wordt dat festival een vierdaagse met een eerste ronde op donderdag 24 december waarin negentien jonge, minder ervaren, artiesten hun opwachting zullen maken. De winnaar van die voorronde krijgt een ticket voor de finale.

Op kerstdag, vrijdag 25 december, vindt de tweede voorronde plaats en dan treden de gevestigde waarden aan, eveneens negentien in aantal. Op tweede kerstdag, zaterdag 26 december, treden de gevestigde waarden alsook de winnaar van de eerste voorronde opnieuw voor het voetlicht maar dan met uitgenodigde artiesten. Op zondag 27 december vindt dan de finale plaats en kennen we meteen de zevende Albanese kandidaat voor het Eurovisie Songfestival. Het lot van de finalisten ligt in de handen van een vakjury.

Afgelopen woensdag, 25 november, raakten de namen van de deelnemers bekend en wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje.

* deelnemers 48e editie 'Festivali i Këngës' :

- groep 1 - jong talent (tussen haakjes de namen van de componisten) :

01. "Retë s'na ndajnë" (Roland Guli) door Stefan Marena.
02. "Sa dua unë" (Gjergj Jorgaqi) door Brikena Asa.
03. "Dashurisë i erdhi vjeshta" (Renuar Nimani) door Onanta Spahiu.
04. "Stinë dashurie" (Mark Luli) door Jona Koleci.
05. "Beso akoma" (Alfred Kaçinari) door Nazmie Selimi.
06. "Tirana Brodëay" (Agim Krajka) door Goldi Halili.
07. "Zërin tim ta ndjesh" (Edmond Rrapi) door Iris Hoxha.
08. "Gabimi" (Briz Musaraj) door Supernova.
09. "Je larg" (Edmond Mancaku) door Ardita Tusha.
10. "Të dy e dimë" (Selina Prelaj) door Selina Prelaj.
11. "Një tjetër jetë" (Vitmar Basha) door Vitmar Basha.
12. "Për ty" (Evans Rama) door Jorida Zaimaj.
13. "Botë pa sy" (Endrit Shani) door Lutus.
14. "Ajo" (Florian Carkanji) door Kelly.
15. "Një fjalë të ngrohtë" (Petrit Tërkuçi) door Dorina Toçi.
16. "Ti" (Borana Kalemi) door Borana Kalemi.
17. "Vitet më të bukura" (Luigj Dedvukaj) door Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj.
18. "Si dy të huaj" (Florian Zyka) door Yje Të Panjohur.
19. "Nëna ime" door Çlirim Leka.

- groep 2 - de gevestigde waarden (tussen haakjes de namen van de componisten) :

01. "Pasqyra e vetes" (Sokol Marsi) door Anjeza Shahini (ESF 2004, nationale selectie 2006).
02. "Mall i pashuar" (Faton Dolaku) door Teuta Kurti.
03. "Ave Maria" (Scaravaglione Claudio) door La Regina.
04. "Kalimtar" (Kristi Popa) door Kamela Islami.
05. "Love love love" (Bojken Lako) door Bojken Lako en Banda Adriatica.
06. "Pa titull" (Pirro Çako) door Besa Kokëdhima.
07. "Sekreti i dashurisë" (Klodian Qafoku) door Dorina Garuci.
08. "Nuk di përse" (Ardit Gjebrea) door Juliana Pasha.
09. "Pa titull" (Adrian Hila) door Denisa Macaj.
10. "Party Dorian" (Nini Erga) door Halilaj.
11. "U dashuruam" (Arsen Nasi) door Era Rusi.
12. "Ne mes" (Florent Boshnjaku) door Eliza Hoxha.
13. "Le të bëhet çfarë të dojë" (Edmond Zhulali) door Flaka Krelani.
14. "Vazhdoj këndoj" (Mariza Ikonomi) door Mariza Ikonomi.
15. "Nuk të dorëzohem" (Gent Myftaraj) door Erti Hizmo en Lindita Halimi.
16. "Pa titull" (Stefi Prifti) door Stefi en Endri Prifti.
17. "Gëzuar" (Agim Poshka) door Guximtar Rushani.
18. "Përtej kohës" (Endri Sina) door Rovena Dilo.
19. "Pse ekzistojmë" (Voltan Prodani) door Kejsi Tola (ESF 2009).

Onder de deelnemende kandidaten vinden we twee oud-festivaldeelneemsters terug. Anjeza Shahini nam in 2004 als allereerste voor het land deel aan het Eurovisie Songfestival en behaalde met "The image of you" een zevende plaats in de finale, het beste resultaat van het land op tot heden. In de halve finale was ze op een vierde plaats geëindigd.
 
 Eerder dit voorjaar nam Kejsi Tola voor het land deel aan het festival met "Carry me in your dreams". In de tweede halve finale wist ze beslag te leggen op een zevende plaats met 73 punten. In de finale was een zeventiende plaats met 48 punten voor haar weggelegd. (bron :
ShekulliEurovision.tv)

28-11-2009 om 23:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Nederland na twaalf jaar opnieuw in de eigen taal naar het Eurovisie Songfestival.

 Met de vraag aan Pierre Kartner, oftewel Vader Abraham, om in te staan voor de komende inzending voor het Eurovisie Songfestival, keert Nederland volgend jaar naar Oslo met een nummer in de eigen landstaal.

De laatste maal dat de Nederlandse inzending in het Nederlands werd gezongen dateert van 1998 toen Edsilia Rombley naar Birmingham ging met "Hemel en aarde". Het jaar nadien werd de vrije taalregel opnieuw ingevoerd en kozen onze noorderburen, op één uitzondering na, telkens voor een Engelstalig nummer.

Edsilia Rombley (Nederland) Toeval of niet, maar geen enkele Nederlandse inzending scoorde sindsdien beter dan "Hemel en aarde" dat op een vierde plaats eindigde. In 1999 behaalde Marlayne met "One good reason" nog een achtste plaats maar vanaf dan was er geen plaats meer weggelegd in de top tien.

In 2000 strandde Linda Wagenmakers met "No goodbyes" op een dertiende plaats op vierentwintig deelnemers en een jaar later was een achttiende plaats weggelegd voor "Out on my own" van Michelle. In 2002 moest Nederland vanop de zijlijn toekijken en in 2003 was "One more night" van Esther Hart goed voor een dertiende plaats.

In 2004, bij de invoering van de halve finale, kon Re-union met "Without you" vanop een laatste startplaats doorstoten naar de finale maar daar strandde het duo op een twintigste plaats. Nochtans, en mede dankzij die laatste startplaats in de halve finale, wisten ze daar een zesde plaats te bereiken.

 Sinds 2005 wisten onze noorderburen zich, net als ons land, niet meer te plaatsen voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Glennis Grace ging met "My impossible dream" ten onder in de halve finale en strandde op een veertiende plaats. Een jaar later, in 2006, bracht Treble het nummer "Amambanda", maar het verzonnen taaltje wist de rest van Europa niet te bekoren en het trio strandde op een twintigste plaats op drieëntwintig kandidaten.

Twee jaar geleden mocht de hierboven reeds aangehaalde Edsilia Rombley in de herkansing maar "On top of the world" werd te licht bevonden en met een eenentwintigste plaats in de halve finale kon ze haar succes van negen jaar eerder alvast niet evenaren. Vorig jaar waren er twee halve finales en dus was de kans groter om door te stoten naar de finale. Maar dat leverde zangeres Hind geen voordeel op want met "Your heart belongs to me" strandde ze in de eerste halve finale op een dertiende plaats, meteen het beste resultaat van Nederland sinds 2005.

 Dit jaar was alle hoop gevestigd op de Toppers die de tweede halve finale mochten afsluiten met "Shine". Maar met de tien punten van de Albanese vakjury en één schamel puntje uit Denemarken was ook voor hen een finaleplaats heel ver weg. Ze strandden op een zeventiende plaats op negentien deelnemers. (logo :
TROS)

28-11-2009 om 18:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vers van de pers' (28-11-2009).

 Ook deze laatste zaterdag van de voorlaatste maand van 2009 zijn we opnieuw van de partij met een nieuwe aflevering van 'Vers van de pers'. We hebben de nieuwigheden op muzikaal gebied alvast op een rijtje gezet en beginnen doen we zoals vanouds in eigen land. 

 Sinds gisteren, vrijdag 27 november, ligt debuutalbum van Kathleen Aerts (ex-K3, Eurosong 1999) in de Vlaamse en Nederlandse winkelrekken. Het album bevat twaalf van de mooiste Nederlandstalige liedjes uitgevoerd door een symfonisch orkest in een productie van Wilfried Van Baelen (producer van o.a. Helmut Lotti en José Carreras). Inmiddels is er ook een eerste single en dat is "Dat afgezaagde zinnetje", een duet met de Nederlandse zanger Danny De Munk. Velen kennen hem nog van zijn grote hit "Ik voel me zo verdomd alleen".

 In 1995 bracht de Canadese zangeres Céline Dion (ESF 1988) het album "D'eux" op de markt. Het is tot op heden het best verkochte Franstalige album ooit en om de vijftiende verjaardag van deze release te vieren, werd het album gisteren, vrijdag 27 november, opnieuw uitgebracht. Deze luxe-uitgave bevat de twaalf originele nummers waaronder "Pour que tu m'aimes encore" en dit volledig geremastered. Daarnaast staan er drie tracks in hun demoversie op en de instrumentale versie van twee nummers die nooit eerder werden opgenomen. Als extraatje is er een dvd meer daarop de videoclips van vier nummers en het optreden in de uitzending 'Spécial Dimanche' uit 1995, met daarnaast ook het interview met Jean-Jacques Goldman. 

 Van de Franse zangeres Françoise Hardy (ESF 1963) verscheen gisteren, vrijdag 27 november, de verzamelbox "La collection 62-66". In totaal werden haar zes eerste albums geremastered en daarop staan onder meer "Tous les garçons et les filles", haar Songfestivalinzending "L'amour s'en va" en "La maison où j'ai grandi". Intussen zit de zangeres opnieuw in de studio om er een nieuw album in te blikken dat volgend voorjaar moet verschijnen.

 De Canadese zangeres Natasha St-Pier (ESF 2001) heeft zeventien van haar grootste hits van het voorbije decennium verzameld op een album. Dat album, "Tu trouveras... 10 ans de succès" ligt sinds gisteren, vrijdag 27 november, in de winkelrekken. "Je n'ai que mon âme", het nummer waarmee ze voor Frankrijk acht jaar geleden een vierde plaats in de wacht sleepte, mocht op het verzamelalbum alvast niet ontbreken.

 Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Van de betreurde presentator en zanger Rudi Carrell (ESF 1960) verscheen gisteren, vrijdag 27 november, het album "Für immer Spass! Die besten Hits vom unvergessenen Rudi Carrell". Eerder deze maand, op maandag 16 november, verscheen "Les 50 plus belles chansons d'amour" van Frédéric François (Belgische selectie 1970). De vijftig nummers zijn verspreid over drie schijfjes. De Zwitser DJ Bobo (ESF 2007) laat opnieuw van zich horen want op vrijdag 26 februari 2010 verschijnt zijn nieuwe album "Fantasy". 

Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !

28-11-2009 om 16:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Nationaal Songfestival op zondag 31 januari en zondag 07 februari 2010.

 Naast de bekendmaking van Pierre Kartner (Vader Abraham) als de componist en tekstschrijver van de Nederlandse inzending voor het Eurovisie Songfestival van volgend jaar, heeft de TROS eerder vanochtend eveneens laten weten dat het 'Nationaal Songfestival 2010' zal plaatsvinden op de zondagen 31 januari en 07 februari 2010.

 De preciese invulling van de nationale selectie zal later door de omroep worden bekendgemaakt. Yolanthe Cabau Van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009, lid vakjury 'Junior Eurosong 2009') had eerder dit najaar in een interview laten optekenen dat zij de presentatie zou gaan verzorgen. (bron en logo : TROS)

28-11-2009 om 12:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Pierre Kartner, oftwel Vader Abraham, schrijft de Nederlandse inzending voor het Eurovisie Songfestival.

 Het nieuws stond gisterennamiddag al eventjes op het internet maar intussen is het formeel bevestigd : de Nederlandse inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival zal worden geschreven door niemand minder dan Pierre Kartner, ook bekend als Vader Abraham.

Voor de tweede maal in zijn inmiddels al lange carrière zal Kartner een nummer schrijven en componeren voor het jaarlijkse liedjesfestival. Kartner werd door de 
TROS gevraagd om de inzending van volgend jaar voor zijn rekening te nemen.

"We zijn er trots op dat Pierre Kartner direct 'ja' zei toen wij hem benaderden. Hij is een zeer groot componist, misschien wel de grootste van ons land" aldus Pierre Kuipers, directeur van de omroep.

Pierre Kartner is zeer vereerd : "Het is de grootste opdracht die ik de afgelopen tijd heb gekregen. Ik vind het een eer om dit te mogen doen. En dat het een Nederlands nummer wordt, daarvan zeg ik : eindelijk weer zingen zoals we spreken !"

In 1973, inmiddels meer dan vijfendertig jaar geleden, tekende Kartner, ook in ons land heel bekend, voor de Nederlandse inzending. Ben Cramer zong toen "De oude muzikant" tijdens het Eurovisie Songfestival in Luxemburg naar een veertiende plaats. (bron en foto : TROS)

28-11-2009 om 10:39 geschreven door Redactie  


27-11-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 We sluiten deze laatste vrijdag van november af met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Dit najaar komt de Franse zangeres Patricia Kaas (ESF 2009) opnieuw naar ons land voor twee concerten. De zangeres die in de maand mei een achtste plaats in de wacht wist te slepen op het Eurovisie Songfestival met "S'il fallait le faire" maakt overmorgen, zondag 29 november, haar opwachting in het Koninklijk Circus in Brussel (aanvang : 20.00).

Op donderdag 10 december zakt ze af naar Charleroi alwaar ze in het Palais des Beaux Arts een tweede concert (aanvang : 20.00) zal geven in het kader van haar 'Kabaret'-tournee. Kaarten voor één van beide concerten kunnen worden aangeschaft via de website van Live Nation.

 Vrijdag 16 oktober bracht Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) hun tiende studioalbum "Zij aan zij" uit. In december staan Koen en Kris Wauters ook voor de tiende keer met een concertreeks in het Sportpaleis. Die kreeg toepasselijk '10×10' als naam mee. En '10×10' is 100 : de tiende reeks start volgende week vrijdag, 04 december, met … het honderdste avondvullende Sportpaleisconcert van Clouseau.

Tijdens '10x10' in het Sportpaleis zullen Koen en Kris Wauters het concert- en muziekplezier niet alleen met zoveel mogelijk fans delen, maar dat ook uitgebreid met hen vermenigvuldigen. Bij de voorbereiding van de productie werd beslist om opnieuw vanop een podium in het midden voor een volledig gevuld Sportpaleisovaal te concerteren. Hierdoor zijn er op de eerder aangekondigde concertdagen een pak extra plaatsen in alle prijscategorieën bij gekomen. Elke avond zullen telkens meer dan 17.000 fans uit de bol gaan. Welgeteld 1.271 van hen zullen door het heel bijzondere podium- en catwalkontwerp het concert vanaf de eerste rij meemaken. Voorlopig laten Koen en Kris Wauters er het raden naar hoe dat kan…

Het succesverhaal van Clouseau in het Sportpaleis begint al in 1999. Dat jaar krijgen Koen en Kris Wauters als één van de vier verrassingsgasten op Night of the Proms een staande ovatie. Organisator PSE-Belgium overtuigt beide broers om een jaar later een eigen avondvullend programma te brengen met het Promsorkest. Voor 'Clouseau & Orkest' loopt het Sportpaleis zowaar zelfs twee keer vol. In 2001 doen Koen en Kris dit succes nog eens over zonder symfonische begeleiding op 'Clouseau Speciale Editie I'. Een nieuwe succesformule is geboren : na 'Speciale Editie II' volgen 'Clouseau – in 't midden', 'Clouseau – vanbinnen', 'Clouseau – in 't lang', 'Clouseau – in 't dubbel', 'Clouseau20' en 'Clouseau Crescendo'. Elke concertreeks, waarbij soms het gehele Sportpaleisovaal wordt gevuld, munt uit door alweer een originele invalshoek, verrassende podiumopstellingen en nieuwe muziekbewerkingen. Mede dankzij het overweldigende succes van Clouseau in het Sportpaleis en de grote bezoekersaantallen die elk jaar opgetekend worden, kan het Sportpaleis zich zelfs de tweede populairste concertzaal ter wereld gaan noemen (Billboardrangschikking voor de periode november 2007-november 2008, met 251.835 bezoekers voor 'Clouseau20').

 'Clouseau20' in 2007 stond volledig in het teken van '20 jaar plaatjes maken'. "Brandweer" is in 1987 het eerste Clouseausingletje. Datzelfde jaar mag de band Marktrock openen en wordt de kiem voor de latere Clouseaumania gelegd. In 1989 levert single "Anne" (Eurosong 1989) een eerste gouden plaat op en verschijnt de eerste langspeler, "Hoezo". Een jaar later ligt "Of zo" in de platenrekken. Andere studioalbums, naast de twee Engelstalige cd's "Close encounters" (1991) en "In every small town" (1993), zijn "Doorgaan" (1992), "Oker" (1995), "Adrenaline" (1996), "In stereo" (1999), "En dans" (2001), "Vanbinnen" (2004) en "Vonken & vuur" (2007). Het tiende Nederlandstalige studioalbum werd dit najaar uitgebracht in de aanloop naar de tiende Sportpaleisconcertreeks.

De data voor 'Clouseau 10x10' zijn vrijdag 04, zaterdag 05, vrijdag 11, zaterdag 12vrijdag 18 en zaterdag 19 december, telkens om 20.30, met staand middenplein, en zondag 13 december om 16.00, met zittend middenplein. Kaarten kosten 18,00 - 21,00 - 26,00 - 31,00 en 38,00 € en kunnen nog steeds worden besteld via de website van het Sportpaleis (rechtstreekse link), via TeleTicketService of telefonisch (070 345 345, vanuit Nederland : 0900 45 000 45).

 Volgend voorjaar vindt in het Antwerpse Sportpaleis een nieuwe editie plaats van 'Houden van - Griffel ROCK'. Meteen werden al twee shows aangekondigd en dit op dinsdag 20 en donderdag 22 april 2010. Beide shows gaan van start om 14.30 en de deuren van het Sportpaleis gaan open om 13.30. Het einde van de concerten is voorzien voor 17.20.

De editie van volgend jaar - de negende - mag meteen twee oud-Songfestivaldeelneemsters begroeten, zijnde de Nederlandse Anneke Grönloh (ESF 1964) en onze Limburgse nachtegaal Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996).

Andere artiesten die hun opwachting zullen maken zijn Paul Severs, Eddy Wally, Frank & Mirella, Erik & Sanne, Lia Linda en Stampen & Dagen (Eurosong 1993). Het geheel wordt opnieuw in goede banen geleid door Luc Appermont (presentator 'Eurosong', commentator ESF).

Voor meer informatie en reservatie van tickets kan je terecht op volgend telefoonnummer : 03 248 63 42 of op de website van Nekka.

27-11-2009 om 23:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Spaanse omroep start eerstdaags zoektocht naar inzending Eurovisie Songfestival.

 De Spaanse nationale omroep RTVE gaat eerstdaags op zoek naar de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Naar analogie met de Britse selectie van dit jaar heeft het land haar bevolking nodig en daarom krijg de nationale selectie als titel 'Tu país te necesita' ('Your Country Needs You').

Net zoals tijdens de twee voorgaande selecties zal ook volgend jaar het internet een belangrijke rol gaan spelen. Naast de gebruikelijke voorwaarden tot deelname moeten de kandidaten (binnenlandse of buitenlandse) minstens twee jaar in het land wonen.

 Eerder dit voorjaar nam zangeres Soraya voor het land deel aan het Eurovisie Songfestival. Met "La nocha es para mí" strandde ze op een vierentwintigste en voorlaatste plaats met een totaal van drieëntwintig punten. (bron en logo : RTVE)

27-11-2009 om 23:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 48 - 28 november 2009.

Ultratop Karen, Kristel en nieuwkomer Josje, de 'nieuwe' K3, blijven ook deze week met hun nieuwe single "MaMaSé!" op een eerste plaats staan en dat voor de zevende week op rij. Daarmee verbreken ze het record van hun single "Tele-Romeo/Blub, ik ben een vis!", waarmee ze in 2001 zes weken op de eerste plaats stonden. En ze pakken ook de dubbel want hun gelijknamige album komt de hitparade binnen op een eerste plaats.
 
De Zweedse zangeres Agnes heeft met haar tweede single in Vlaanderen opnieuw een hit te pakken en boekt deze week twee plaatsen winst. In Wallonië stijgt "On and on" tien plaatsen en komt op drieëntwintig terecht.

Het album met daarop de nummers voor 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, blijft ook deze week op een vierde plaats staan. Laura, afgelopen zaterdag goed voor een vierde plaats tijdens het Junior Eurovisie Songfestival, stijgt met "Zo verliefd (yodelo)" van een elfde naar een derde plaats. De Nederlander Ralf, winnaar van de zevende editie, komt met "Click clack" binnen op een vijfenveertigste plaats.

Over de taalgrens boekt "Tes voyages me voyagent", een duet tussen Léopold Nord en Desireless, in de tipparade dertien plaatsen winst en komt op een tiende plaats terecht. In de albumhitparade begroeten we de nieuwe albums van Patricia Kaas en Frank Michael.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



01. (01) "MaMaSé!" - K3 (8 weken)(Eurosong 1999).
03. (11) "Zo verliefd (yodelo)" - Laura (9 weken)(JESF 2009).
13. (15) "On and on" - Agnes (4 weken)(MF 2009).
25. (19) "De Zeppe & Zikki song" - Zeppe & Zikki (13 weken).
34. (46) "Evidemment" - Kate Ryan (4 weken)(ESF 2006).
45. (NW) "Click clack" - Ralf (JESF 2009).
49. (47) "Blackout" - Milk Inc. (21 weken)(met Regi Penxten, componist "My music", Eurosong 2008).

Ultratip 30 singles :

23. (29) "Hou me tegen" - Jo Vally (2 weken)(Eurosong 1981).
26. (NW) "Stay with me" - Natalia (Eurosong 2004).

Verdwenen : "Zij aan zij" - Clouseau (5 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).

Ultratop 100 albums :



001. (NW) "MaMaSé!" - K3 (Eurosong 1999).
004. (004) "Junior Eurosong 2009" - Diversen (12 weken).
007. (002) "Zij aan zij" - Clouseau (6 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
011. (011) "Amika" - Amika (5 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
021. (029) "1001 nachten" - Christoff (20 weken)(Eurosong 1993-2002).
039. (036) "French connection" - Kate Ryan (5 weken)(ESF 2006).
040. (027) "Recht uit het hart" - Jo Vally (7 weken)(Eurosong 1981).
095. (077) "Wisegirl" - Natalia (31 weken)(Eurosong 2004).

Verdwenen : "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (33 weken).

Ultratop 10 DVD :

01. (06) "Dagdromen" - Amika (2 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
04. (10) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(2 weken).
10. (12) "ABBA in Japan" - ABBA (5 weken)(MF 1973, ESF 1974)

Verdwenen : "Studio 100 TV Hits" - Various Artists (13 weken)(met o.m. K3, Eurosong 1999).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :



23. (33) "On and on" - Agnes (2 weken)(MF 2009).

Ultratip 30 singles :

10. (23) "Tes voyages me voyagent" - Léopold Nord & Desireless (2 weken).

Verdwenen : "En attendant..." - Corneille (4 weken)(componist en tekstschrijver Franse inzending ESF 2006).

Ultratop 100 albums :



025. (008) "New Yorker - Hommage à Bob Dylan" - Hugues Aufray (4 weken)(ESF 1964).
064. (046) "Léopold Nord ... et eux" - Léopold Nord (5 weken).
073. (072) "Les n°1 de ABBA" - ABBA (12 weken)(MF 1973, ESF 1974).
075. (NW) "19 par Patricia Kaas" - Patricia Kaas (ESF 2009).
082. (NW) "Rue des amours" - Frank Michael (Belgische selectie 1978-1988).
083. (068) "Toutes les femmes en moi" - Lara Fabian (27 weken)(ESF 1988).

Verdwenen : "Sans titre" - Corneille (4 weken)(componist en tekstschrijver Franse inzending ESF 2006).

Ultratop 10 DVD :

07. (15) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(3 weken).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

27-11-2009 om 23:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : kandidaten Slowaakse nationale selectie in december bekend.

 De Slowaakse nationale omroep STV heeft afgelopen maandag, 23 november, laten weten dat het de namen van de  kandidaten voor de nationale selectie in december wereldkundig zal maken. In totaal kreeg de omroep honderden inzendingen binnen voor die nationale selectie.

De omroep maakte eerder ook al bekend dat er voorlopig drie voorrondes zullen komen en één finale. De zoektocht naar de Slowaakse inzending voor Oslo zou midden januari van start gaan.

Het land nam dit jaar, voor het eerst sinds 1998, opnieuw deel aan het jaarlijkse liedjesfestival. In de jaren negentig nam het land in totaal driemaal deel aan het Eurovisie Songfestival. In 1993 eindigde het land op een vierde plaats tijdens de Oost-Europese voorronde en aangezien enkel de beste drie naar het Eurovisie Songfestival mochten, moest Slowakije vanop de zijlijn toekijken. Een jaar later mocht het land wel deelnemen en eindigde de groep Tublatanka met "Nekonečná pieseň" op een negentiende plaats (op vijfentwintig deelnemers). Twee jaar later, in 1996, deed Marcel Palonder het met "Kým nás máš" niet echt beter : een achttiende plaats op drieëntwintig deelnemers. In 1998 nam het land opnieuw deel en Katarína Hasprová wist toen met "Modlitba" beslag te leggen op een éénentwintigste plaats.

 Na vijf voorrondes en een finale kwamen begin maart Kamil Mikulčík & Nela Pocisková als winnaars uit de bus om het land te gaan vertegenwoordigen tijdens de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival, op donderdag 14 mei jongstleden. Met "Leť tmou" strandde het duo op een achttiende en voorlaatste plaats met slechts acht punten. (bron en foto : STV)

27-11-2009 om 22:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Poolse omroep deelt eerste wildcard uit aan VIR.

 De Poolse nationale omroep TVP heeft eerder vandaag laten weten dat het een eerste wildcard heeft uitgedeeld voor 'Krajowe Eliminacje 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

En die wildcard is voor de groep VIR die zullen deelnemen met het nummer "Sunrise". Dat brengt het totaal aantal deelnemers voorlopig op vijf.

Eergisteren, woensdag 25 november, maakte de omroep bekend dat het vier nummers had geselecteerd die kwamen uit de open inschrijving. In totaal werden er voor de selectie van volgend jaar zo'n 130 inzendingen ontvangen.

De omroep kan de komende weken en maanden nog een aantal wildcards toekennen. Daarvoor heeft ze de tijd tot amper 24 uur voor aanvang van die finale, tot en met zaterdag 13 februari dus.

* de finalisten :

01. "Cash box" (tekst en muziek : T. Organek, A. Karamon) door Dziewczyny.
02. "Love me" (tekst en muziek : J. Gleed, A. Cyzon) door Anna Cyzon.
03. "Myśl o tobie" (tekst en muziek : A. Figiel) door Aneta Figiel.
04. "PIN lady" (tekst en muziek : A. Lampert, A. Woźniak) door PIN.
05. "Sunrise" door VIR (WILDCARD).

De stemprocedure tijdens de nationale finale, op zondag 14 februari eerstkomende, werd inmiddels aangepast. Naar aanleiding van de wijziging met betrekking tot de televoting tijdens het Eurovisie Songfestival van volgend jaar zal er tijdens de Poolse nationale selectie ook gestemd kunnen worden van bij aanvang van de wedstrijd en dit tot tien minuten na afloop van het laatste optreden. (bron : TVP)

27-11-2009 om 22:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 27 november 2009 : ook deze week blijft Darin op twee.

 Darin, die eerder deze maand de eerste wildcard kreeg voor 'Melodifestivalen 2010', blijft met zijn jongste single "Viva la vida" ook deze week op een tweede plaats staan. Oud-Songfestivaldeelnemer Martin Stenmark komt met "1000 nålar" opnieuw de hitparade binnen en dit op een zevende plaats. Eerder dit najaar wist hij de eerste plaats te bereiken en het is meteen zijn vijfde nummer één-hit in de Zweedse hitparade.

In de albumhitparade stijgt hij met "Septemberland" van een tweeëndertigste naar een zestiende plaats. Jill Johnson moet deze week opnieuw wat verlies incasseren, "Music row II", intussen al goed voor goud, daalt van een zevende naar een achtste plaats. Christer Sjögren stijgt met zijn jongste album "Schlagerminnen" van een zevenentwintigste naar een vijfentwintigste plaats en Amy Diamond daalt me haar jongste album "Swings and roundabouts" van een drieëntwintigste naar een vierentwintigste plaats.

SINGLES TOP 60 :

02. (02) "Viva la vida" - Darin (7 weken)(MF 2010).
07. (RE) "1000 nålar" - Martin Stenmarck (12 weken)(ESF 2005).
08. (07) "Kitchy kitchy" - Pandora (MF 2003-2004) feat. Bloom 06 (9 weken).
30. (33) "Release me" - Agnes (20 weken)(MF 2009).
31. (09) "Otacksamhet" - Nanne (12 weken)(ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001).

ALBUMS TOP 60 :



07. (08) "Christmas in Bethlehem" - Carola (2 weken)(ESF 1983-1991-2006, MF 1990-2008).
08. (07) "Music row II" - Jill Johnson (4 weken)(ESF 1998, MF 2003, presentatrice MF 2005).
10. (17) "Jul hos mig" - Lotta Engberg (2 weken)(backingvocal ESF 1984-1985, ESF 1987, MF 1984-1988-1990-1996-2002, MGP 2003, presentatrice MF 2000).
12. (10) "Wake up" - Jessica Andersson (2 weken)(ESF 2003, MF 2004-2006-2007).
16. (32) "Septemberland" - Martin Stenmarck (4 weken)(ESF 2005).
23. (37) "Så gör jag det igen"- Caroline af Ugglas (36 weken)(MF 2007-2009).
24. (23) "Swings and roundabouts" - Amy Diamond (5 weken)(MF 2008-2009).
25. (27) "Schlagerminnen" - Christer Sjögren (8 weken)(MF 2008).
29. (26) "La voix du Nord" - Malena Ernman (21 weken)(ESF 2009).
54. (NW) "Reunited : 50th anniversary album" - Cliff Richard (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975).
57. (RE) "Our Christmas" - Sanna (MF 2001-2003-2005-2007-2008), Shirley (ESF 2001, MF 2003-2004-2005-2009), Sonja (ESF 2005, MF 2006-2007)(9 weken).

DVD TOP 20 :

01. (01) "The final reunion" - Cliff (ESF 1968-1973) and The Shadows (ESF 1975)(2 weken).
09. (08) "ABBA in Japan" - ABBA (4 weken)(MF 1973, ESF 1974). 
11. (10) "Melodifestivalen 2009" - Blandade Artister (27 weken).



(bron :
Sverigetopplistan, Swedish charts)

27-11-2009 om 21:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Peter Live' : het programma wordt voor één maal 'Peeters Live'.

 Op vrijdag 09 oktober jongstleden ging het tweede seizoen van 'Peter Live', de muziektalkshow van showbeest Peter Van de Veire, van start op Eén. Het nieuwe seizoen van 'Peter live' is meer dan alleen een muziekshow. De gasten zullen niet meer uitsluitend muzikanten zijn, maar alle mogelijke mensen, van topmodellen over topsporters tot tv-koks. Iedereen die iets interessants over muziek te vertellen heeft, is welkom. Het studiopubliek mag op zijn beurt meer doen dan op en neer springen; het wordt af en toe gewoon deel van de show. De band onder leiding van Miguel Wiels slaat aan het dansen, er duikt een gloednieuwe interviewer op en nietsvermoedende kijkers krijgen al eens een verrassingsconcert.

Kortom, 'Peter Live' blijft het programma dat gasten en kijkers verrast met muzikale topacts, ontroerende momenten en spectaculaire stunts.

'Peter Live' viert vanavond feest. Bart Peeters (presentator 'Eurosong') wordt 50 jaar en dat zal hij geweten hebben. In een speciale aflevering van 'Peter Live' wordt Vlaanderens bekendste televisiepersoonlijkheid vakkundig in de bloemetjes gezet.

Peter belooft een viering in stijl, want Bart Peeters wordt niet gehuldigd met een saai carrière-overzicht, maar wel met een spetterende show. Peter gaat een hele avond op zoek naar de verschillende gedaantes van Bart : de emomens, de zanger, de godfather, de vrouwenzot... en allemaal worden ze op grootse wijze gevierd. Hij is bovendien in Peeters' carrière-archief gedoken om er de grootste bloopers uit te zoeken...

Vanavond zetten de allergrootste namen uit de Vlaamse muziekwereld Barts liedjes naar hun hand en natuurlijk zorgt hij persoonlijk voor het feestelijke slotakkoord. Bart zorgt zelf al jaren voor entertainment van de bovenste plank en vanavond wordt hij in dezelfde waar terugbetaald. Hij komt oog in oog te staan met zijn meest opmerkelijke televisiedaden, wordt het slachtoffer van zijn eigen fantasie en wordt bezongen door een wel heel grote meneer. 'Peter Live' wordt vanavond even 'Peeters Live'.

De achtste aflevering van 'Peter Live', vanavond om 20.40 op Eén. (bron en logo : Eén)

27-11-2009 om 00:03 geschreven door Redactie  


26-11-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : morgen loopt in Cyprus de deadline af.

 Begin vorige maand raakte bekend dat Cyprus volgend jaar van de partij zal zijn tijdens de 55e editie van het Eurovisie Songfestival. En voor het derde jaar op rij zal de kandidaat worden gekozen door middel van een nationale selectie.
 
Tekstschrijvers en componisten kunnen sinds dinsdag 06 oktober hun inzendingen insturen en dit kan nog tot en met morgenvrijdag 27 november. Enkel Cypriotische tekstschrijvers en componisten of tekstschrijvers en componisten die reeds twee jaar op het eiland wonen, kunnen deelnemen aan de nationale selectie.

In tegenstelling tot de nationale selectie van dit jaar zal de kandidaat voor Oslo gekozen worden door een vakjury (50%) en door de kijkers thuis (50%). Later zal bekend worden gemaakt wanneer de nationale finale zal plaatsvinden maar het staat reeds vast dat tien kandidaten zullen gaan strijden om het ticket richting Noorse hoofdstad. (bron : CyBC)

26-11-2009 om 22:58 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Zweedse omroep maakt aanstaande maandag de namen van vijftien kandidaten bekend.

 De Zweedse omroep SVT heeft gisteren, woensdag 25 november, laten weten dat het aanstaande maandag, 30 november, de namen zal bekendmaken van vijftien kandidaten die zullen deelnemen aan de 'Melodifestivalen 2010'.

Eerder vorige maand maakte de omroep reeds zevenentwintig titels van geselecteerde nummers bekend, alsook de componisten en de tekstschrijvers. Nieuw dit jaar is de webjoker (wildcard toegekend via het internet) en die ging eerder deze maand naar MiSt.

Daarnaast zijn er, net als de voorbije jaren, nog vier wildcards te begeven en daar zijn er reeds twee van bekend, namelijk Darin en Salem Al Fakir.

* de zevenentwintig geselecteerde nummers (in alfabetische volgorde) (tussen haakjes namen componisten/tekstschrijvers) :

01. "A place to stay" (tekst en muziek : Torben Hedlund).
02. "Doctor doctor" (tekst en muziek : Tony Nilsson, Mirja Breitholtz).
03. "
Headlines" (tekst en muziek : Tony Nilsson, Peter Boström).
04. "
Heaven and hell" (tekst en muziek : Håkan Larsson, Jörgen Svensson, Björn Lönnroos).
05. "
Hippare hoppare" (tekst en muziek : Vlatko Ancevski, Vlatko Gicarevski, Mats Nilsson, Teddy Paunkoski, Otis Sandsjö, Stevan Tomulevski, Douglas Leon).
06. "
Human frontier" (tekst en muziek : Tobias Jonsson, Anneli Axelsson).
07. "Hur kan jag tro på kärleken ?" (tekst : Kenneth Gärdestad ; muziek : Tony Malm, Niclas Lundin).
08. "
I did it for love" (tekst : Kristian Wejshag ; muziek : Lars "Dille" Diedricson).
09. "
Idiot" (tekst en muziek : Niklas Jarl, Per Aldeheim).
10. "
Innan alla ljusen brunnit ut" (tekst : Danne Attlerud ; muziek : Stefan Moody).
11. "Jag vill om du vågar" (tekst : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist, Daniel Barkman ; muziek : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist).
12. "
Magisk stjärna" (tekst : Py Bäckman ; muziek : Micke Wennborn, Py Bäckman).
13. "
Manboy" (tekst : Fredrik Kempe ; muziek : Fredrik Kempe, Peter Boström).
14. "
Manipulated" (tekst en muziek : Sarah Lundbäck, Iggy Strange-Dahl, Hayden Bell, Erik Lewander).
15. "Road salt" (tekst en muziek : Daniel Gildenlöw).
16. "
Run" (tekst en muziek : Niclas Arn, Karl Eurén, Gustav Eurén).
17. "
Singel" (tekst : Håkan Bäckman ; muziek : Hamed K-One Pirouzpanah).
18. "
Stop" (tekst en muziek : Mikaela Stenström, Dimitri Stassos).
19. "This is my life" (tekst : Kristian Lagerström ; muziek : Bobby Ljunggren).
20. "
Thursdays" (tekst : Sharon Vaughn ; muziek : Thomas G:son, Peter Boström).
21. "
Tonight" (tekst en muziek : Sharon Vaughn, Anders Hansson).
22. "Underbart" (tekst : Lina Eriksson ; muziek : Johan Moraeus).
23. "
Unstopable" (tekst en muziek : Dimitri Stassos, Alexander Kronlund, Hanif Sabzevari, Ola Svensson).
24. "
We can work it out" (tekst : Andreas Johnsson ; muziek : Bobby Ljunggren, Marcos Ubeda).
25. "
Yeba" (tekst : Getty Domein Mpanzu ; muziek : Tuomas (Tiny) Pyhäjärvi).
26. "You're making me hot-hot-hot" (tekst en muziek : Tobias Lundgren, Johan Fransson, Tim Larsson).
27. "Åt helvete för sent" (tekst en muziek : Lina Eriksson, Mårten Eriksson, Susie Päivärinta).

* wildcards :

01. "You're out of my life" (tekst en muziek : Henrik Janson, Tony Nilsson) door Darin.
02. "Keep on walking" (tekst en muziek : Salem Al Fakir) door Salem Al Fakir.

* webjoker :

01. "Come and get me now" (tekst : Mia Terngård ; muziek : Mia Terngård en Stefan Lebert) door Mia Terngård en Stefan Lebert (MiSt).

De namen van de vijftien resterende kandidaten worden op maandag 07 december wereldkundig gemaakt. De eerste voorronde van 'Melodifestivalen 2010' gaat door op zaterdag 06 februari eerstkomende. (bron en logo : SVT)

26-11-2009 om 22:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Los zand' : vanavond de dertiende en allerlaatste aflevering van de prestigieuze Eén-reeks.

 Op donderdag 03 september jongstleden startte op Eén de nieuwe dertiendelige reeks 'Los zand'. Daarin trekken drie jonge koppels halsoverkop naar Namibië voor een avontuurlijke roadtrip door de woestijn. Ze willen nog één keer onbezonnen de wereld zien voor ze zich definitief settelen en aan kinderen beginnen.

Het is Vincent (Matthias Schoenaerts), een succesvolle dertiger, die het initiatief neemt voor de reis. Vincent weet zijn vriendin Sylvia (Lotte Pinoy) en vier vrienden te overtuigen om hem te vergezellen. De ouders van de avonturiers weten van niets, alleen Sylvia's vader Marc (Karel Vingerhoets) en moeder Mieke (Marijke Pinoy) zijn op de hoogte van de plannen.

Wanneer Vincents vader Serge (Erik Van Herreweghe) zelf op onderzoek uitgaat, ontrafelt hij gaandeweg het net waarin zijn zoon verstrikt is geraakt...

'Los zand' is de eerste reeks in lange tijd die in het buitenland werd gedraaid. Regisseur/scenarist Erik Van Berendoncks : "Wij reizen veel. We begonnen ons af te vragen wat ons tegenhield om een fictiereeks op te nemen in het buitenland. Tenslotte gebeurt er vaak meer dan in eigen land. Daar komt nog bij dat het zich goed leende voor het verhaal, want we wilden een groep 'thirtysomethings' isoleren."

Actrice Lotte Pinoy : "Namibië was fantastisch. Wat mij vooral aansprak, was dat verhaal over die dertigers. Ze gaan letterlijk gewoon weg met de bedoeling rijker en wijzer terug te komen. Ik heb ook een leeftijd bereikt waarop je een balans opmaakt van wat je al gedaan hebt en wat je nog wil doen."

Erik : "Hier in Antwerpen gaat iedereen op het einde van de draaidag naar huis. In Namibië werk je constant samen en ben je de hele tijd met dat project bezig. En je moet nog rondreizen ook. Eén keer bijvoorbeeld zat op de voorziene kampplaats een leeuw."

Lotte : "Als je dan naar huis belt en zegt : Wij mogen hier niet zitten omdat er een leeuw rondloopt, dan heeft iedereen zoiets van : Gij zijt zot !" (lacht).

'Los zand' had een specifieke aanpak. Zo is er gewerkt met bescheiden middelen. En naast het scenario was er nog ruimte voor improvisatie.

Regisseur Kris Gaens : "Het was absoluut niet evident, maar we zijn we ervan overtuigd dat je soms anders te werk moet kunnen gaan. 'Los zand' is gemaakt met bescheiden middelen. Wij hebben bijvoorbeeld geen vrachtwagen licht meegenomen. We zijn ook niet gegaan voor de grote kraanshots of de helikoptershots. En we hebben een eigen stijl gehanteerd en die bewust eenvoudig gehouden."

Lotte : "Normaal is er een scenario dat heel sterk is uitgeschreven, maar dat was nu niet het geval. Er lag wel een basis, maar er werd zeer veel werk geleverd op de set zelf, terwijl we bezig waren."

Kris : "Dat is ook een bewuste keuze geweest, omdat je er altijd wel een beetje vrijheid wilt inbrengen. Aan het verhaal zelf konden we immers niet raken omdat we met een flashbackstructuur zaten."

Acteur Karel Vingerhoets : "Op voorhand was afgesproken wat we konden verwachten, maar verder kregen we veel vrijheid. Dat is een heel prettig gevoel : vrijheid gestuurd door een intelligent scenario. De verhaallijn is natuurlijk het karkas waar de acteurs hun tanden in zetten. En dan wordt er al eens gegromd en flink getrokken aan de stukken vlees."

Kris : "Chapeau ook voor de acteurs die allemaal tot aan die grens zijn gegaan - en sommigen erover - zonder uiteindelijk het vertrouwen te verliezen. Er zitten scènes bij waarvan je echt steil achterover valt. Hoe sommige acteurs een relatie zo tot op het rauwe af hebben neergezet. Sterk."

In deze serie was ook een rol weggelegd voor Andrea Croonenberghs (voorzitter vakjury 'Eurosong 2002', commentatrice ESF 1998) die sinds begin september twintig jaar omroepster is bij de openbare omroep.

* de dertiende aflevering :

Serge heeft eindelijk zijn zoon teruggevonden. Hij confronteert Vincent met wat hij weet en doet daarenboven een erg persoonlijke bekentenis. Marc ziet opnieuw licht aan het einde van de tunnel.  Willem zoekt toenadering tot Hilde. En Vincent geeft zijn allerlaatste geheim prijs. Eindelijk komt Sylvia te weten waar het allemaal om draait ....

'Los zand', vanavond op Eén om 21.20. De afleveringen zijn na afloop ook beschikbaar in 'Ooit gemist' (enkel voor digitale kijkers). (bron en logo : Eén)

26-11-2009 om 00:10 geschreven door Redactie  


25-11-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Portugese omroep start zoektocht naar inzendingen nationale selectie.

 Afgelopen zaterdag, 21 november, berichtten we reeds dat de finale van de Portugese nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, 'Festival da Canção 2010', zal plaatsvinden op zaterdag 06 maart 2010.

In tegenstelling tot de voorgaande jaren zal die finale worden voorafgegaan door twee halve finales (op dinsdag 02 en donderdag 04 maart). Een andere nieuwigheid is dat enkel buitenlandse componisten zijn toegelaten tot de nationale selectie, buitenlandse tekstschrijvers vallen dus uit de boot. Er zijn echter twee voorwaarden aan verbonden en die zijn dat het nummer volledig in het Portugees moet zijn en de artiest(en) de Portugese nationaliteit moet(en) hebben.

Vandaag is
RTP met meer details naar buiten gekomen en de nummers voor 'Festival da Canção 2010' kunnen worden ingezonden tot en met vrijdag 15 januari. Een jury zal dan dertig nummers selecteren en die worden online gezet. Gedurende een week (tussen dinsdag 19 en dinsdag 26 januari) kan er op die nummers worden gestemd en de vierentwintig nummers met de meeste stemmen zullen deelnemen aan de halve finales, telkens twaalf nummers per uitzending.

De zes beste nummers uit elke halve finale stoten door naar de finale en die finalisten worden gekozen door de kijkers thuis die door televoting hun keuze kenbaar maken. In de finale wordt de kandidaat voor Oslo gekozen door een vakjury (50%) en door televoting (50%). Net als bij het Eurovisie Songfestival zal er kunnen gestemd worden van bij de aanvang van het eerste nummer. (bron :
RTP)

25-11-2009 om 23:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Poolse omroep maakt alvast vier kandidaten nationale selectie bekend.

 De Poolse nationale omroep TVP heeft eerder deze namiddag de namen bekendgemaakt van de kandidaten die zullen deelnemen aan de nationale selectie op zondag 14 februari eerstkomende.

In totaal nemen (voorlopig) slechts vier kandidaten deel aan die selectie maar de omroep kan de komende weken en maanden nog wildcards toekennen. Daarvoor heeft ze de tijd tot amper 24 uur voor aanvang van die finale, tot en met zaterdag 13 februari dus.

* de finalisten :

01. "Cash box" (tekst en muziek : T. Organek, A. Karamon) door Dziewczyny.
02. "Love me" (tekst en muziek : J. Gleed, A. Cyzon) door Anna Cyzon.
03. "Myśl o tobie" (tekst en muziek : A. Figiel) door Aneta Figiel.
04. "PIN lady" (tekst en muziek : A. Lampert, A. Woźniak) door PIN.

De stemprocedure tijdens de nationale finale werd inmiddels aangepast. Naar aanleiding van de wijziging met betrekking tot de televoting tijdens het Eurovisie Songfestival van volgend jaar zal er tijdens de Poolse nationale selectie ook gestemd kunnen worden van bij aanvang van de wedstrijd en dit tot tien minuten na afloop van het laatste optreden. (bron : TVP)

25-11-2009 om 18:39 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs