Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

03-08-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Wittekerke' : Georges en Sneyers storten zich in de gemeentepolitiek.

Op dinsdag 31 augustus 1993 maakte Vlaanderen voor de eerste maal kennis met de inwoners van het fictieve kuststadje 'Wittekerke'. Vijftien seizoenen en 1.067 afleveringen later viel op dinsdag 26 augustus 2008 definitief het doek over deze populaire Vlaamse reeks. Oorspronkelijk was 'Wittekerke' gebaseerd op het Australische 'E-Street' maar de serie overschreed het aantal afleveringen (vijftig) en vaarde zo gedurende bijna vijftien jaar haar eigen koers.

In die vijftien jaar passeerden heelwat acteurs de revue en zo maakten onder meer Pascale Michiels (backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Danaë Van Oeteren (Eurosong 2002), Anneleen Liégeois (Eurosong 2004), Els de Schepper (Eurosong 2006), Nicolas Caeyers (Eurosong for Kids 2006) en Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010') voor korte of langere tijd hun opwachting in de reeks.

Voor de fans van 'Wittekerke' is er heel goed nieuws want vtm zendt sinds dinsdag 02 april 2013 de reeks opnieuw uit en dit vanaf de allereerste aflevering die twintig jaar geleden op het scherm kwam. Voortaan heb je tussen maandag en vrijdag rond de klok van 14.10 afspraak met de bewoners van het kuststadje.

We zetten telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'WITTEKERKE' - AFLEVERING 326 TOT EN MET 330.

- maandag 04 augustus
 - aflevering 326 : De burgemeester wil vandaag nog Georges spreken. De ex-agent verwacht zich aan een donderpreek over het artikel en begrijpt er niets van wanneer hij cognac en een sigaar aangeboden krijgt. Maar dan heeft hij het aanlokkelijke voorstel van de burgemeester nog niet gehoord. Sinds hij de brief van Caro gelezen heeft, is voor Max het rouwproces begonnen. Hij heeft haar foto en kaarsen op de schouw gezet en praat constant met haar. Sneyers vindt dat niet gezond en vraagt raad aan Sam. Hoewel ze nauwelijks enkele dagen terug in Wittekerke is, kan Klaartje niet wachten om naar Amerika te vertrekken.

- dinsdag 05 augustus - aflevering 327 : De waarschuwingen van Joke, Marcel en Georges hebben Marie-Jeanne aan het denken gezet. Is Jimmy dan toch niet te vertrouwen en zou hij opnieuw betrokken zijn in louche zaken? Ze hoopt de antwoorden in zijn kamer te vinden. Georges is verrast wanneer hij zijn opwachting maakt in het gemeentehuis, maar thuis wacht hem een nog veel grotere verrassing. Maggie snapt niet dat Bart zo naïef kan zijn. Beseft hij dan echt niet dat Jimmy hem nu ook in zijn macht heeft?

- woensdag 06 augustus - aflevering 328 : Na Georges stort ook Sneyers zich in de politiek. Hij zal bij de gemeenteraadsverkiezingen op de lijst staan van Groen & Veilig Wittekerke. Een programma heeft Sneyers niet, maar hij bruist van de energie en het enthousiasme. Christel maakt opnieuw haar opwachting in het café. Ze wil van Sven weten waarom hij haar enkele jaren geleden voor het altaar heeft laten staan. Frank is door de ziekenhuisdirectie in een hoek gedrumd. Hij heeft het er erg moeilijk mee dat zijn sociale beleidsvernieuwingen niet meteen goedgekeurd worden.

- donderdag 07 augustus - aflevering 329 : Omdat ze steeds vaker optrekt met Joke krijgt Debbie krijgt het thuis zwaar te verduren. Het tienermeisje vindt de houding van haar moeder zeer snobistisch en rebelleert. Alles wijst er op dat in Wittekerke een pyromaan aan het werk is. Enkele dagen geleden werden op het strand verschillende cabines in brand gestoken. De poging tot brandstichting in het huis van Frank en Nellie mislukte echter. Maar vandaag worden de spuitgasten te laat gealarmeerd.

- vrijdag 08 augustus - aflevering 330 : Valerie is door de politie aan de tand gevoeld over Andy, de gangster die de garage van Elke in brand heeft gestoken. Ze wil vermijden dat haar betrokkenheid aan het licht komt en eist dat Andy onmiddellijk het kuststadje verlaat. Nellie heeft bedenkingen bij het opvangcentrum voor probleemjongeren dat Frank binnen de muren van het ziekenhuis wil oprichten. Jan staat positief tegenover het project. Joke is dolgelukkig wanneer Debbie haar opnieuw opzoekt. Hun gesprek verloopt echter zeer stroef omdat de tiener zich als een verwende snob gedraagt.

'Wittekerke', sinds dinsdag 02 april 2013 telkens van maandag tot en met vrijdag, op vtm en dit rond de klok van 14.15. (bron en foto's : vtm)

03-08-2014 om 20:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Hotel M' : Marcel ontvangt vanavond onder meer Dirk Roofthooft, Lize Feryn en Joost Zweegers van Novastar.

Mojito. Macarena. Monokini. Elke mooie zomer begint met een M. En daarom is er 'Hotel M'. Een show vol Mondige Mensen. Een Magnifieke quiz. Elke dag live Muziek. En Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong').

Marcel
ontvangt elke avond twee hoofdgasten die gedurende het hele programma bij hem aan tafel aanschuiven. Hij praat niet alleen met hen, hij quizt ook met hen. Over de relevante, actuele gebeurtenissen van de dag en over elkaar. En natuurlijk zijn er ook acts en events op het plein en is er elke avond live muziek.

In 54 afleveringen zal Marcel meer dan 200 gasten ontvangen. Nationale en internationale gasten, grote en kleine namen, bekende en onbekende gasten : iedereen die deze zomer een sterk verhaal heeft of de actualiteit bepaalt, zit in 'Hotel M'.

Het decor is dit jaar een enorme rode M, van zeven meter hoog en negen meter breed. Een hip en trendy statement dat het Stationsplein van Roeselare en het strand van Knokke-Heist extra kleur en power zal geven. Door de grote glazen wanden kan iedereen tijdens de show binnenkijken en ook volgen op een groot scherm.

Ook in de grafiek, de begingeneriek en de bumpers staat de M centraal. Voor de bumpers trokken de makers met een kleine replica van de M en zes camera's gemonteerd op een statief naar de mooiste locaties van beide gaststeden.

Niets mag ontbreken in 'Hotel M' en dus zijn er ook De Selfies. Vijf bekende Vlaamse vrouwen delen om de beurt een bewegende selfie. Een korte inkijk in hun leven. Een moment van groot of klein geluk, van vreugde of ergernis. De Selfies zijn de eerste weken : actrice Joy Anna Thielemans, journaliste Fatma Taspinar, tv-presentatrices Cath Luyten en Frieda Van Wijck, en realityster Olga Zelenko.

Marselfies


Deze zomer kan je zelf aan iedereen laten weten dat je bij 'Hotel M' was. Ga gewoon voor onze fotopaal staan en neem een Marselfie. De leukste Marselfies worden beloond met een exclusief Hotel M-strandlaken.

Wil je in aanmerking komen om zo'n exclusief Hotel M-strandlaken te winnen? Ga dan elke dag na 18.00 kijken op onze Facebookpagina (facebook.com/hotelM-tv) en tag jezelf in je foto en deel hem. We kiezen van zondag tot donderdag telkens de leukste foto uit de nieuwe Marselfies.

Op deze wedstrijd is het algemeen online wedstrijdreglement van Eén van toepassing.

* vierendertigste aflevering - zondag 03 augustus 2014 :

Na een eerste boeiende week op het strand van Knokke-Heist zitten Marcel en 'Hotel M' weer helemaal op kruissnelheid. Dirk Roofthooft doorkruiste met de theatervoorstelling 'Van den vos' van FC Bergman al heel Europa. Vanaf donderdag is Nederland aan de beurt, maar niet getreurd ze komen ook terug naar Vlaanderen.

Lize Feryn, die deze winter nog schitterde in de tv-reeks 'In Vlaamse velden', is volop bezig aan een boek. Ze schreef eerder al mee aan 'Het dagboek van Marie' en nu komt daar dus een vervolg op. Kijkt Lize door 'In Vlaamse velden' en de boeken nu anders naar de herdenkingen rond de Eerste Wereldoorlog?

Hypnotiseur Hans Brein gaat op dinsdag voor een nieuw wereldrecord : meer dan 300 mensen samen onder hypnose brengen. Bij ons geeft hij alvast een voorproefje. En vier spuitgrage graffiti-kunstenaars komen tussen hun workshops op Theater aan Zee door naar onze studio. Zij zullen tijdens onze uitzending 'Hotel M' een speciale touch geven.

Joost Zweegers schuift ook mee aan tafel en brengt met Novastar de single "Light Up My Life".

'Hotel M', vanavond zondag 03 augustus 2014 vanop het strand in Knokke-Heist tussen 20.55 en 21.55 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

03-08-2014 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Gina G..

Gina G. Zangeres Gina G. (03 augustus 1970) is geboren in het Australische Brisbane (Queensland) als Gina Mary Gardiner. Haar muzikale carrière begint in 1987 als ze op zeventienjarige leeftijd start als DJ in Melbourne. Vijf jaar later (1992) gaat ze als zangeres aan de slag bij de dancegroep Bass Culture. Met het door haarzelf geschreven nummer "Live The Life" scoort de groep een hit in Australië. Een jaar later verlaat ze de groep en verhuist ze naar het Verenigd Koninkrijk om daar een solocarrière te beginnen. In 1996 neemt ze deel aan de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met 113.576 stemmen wint ze de 'Great British Song Contest' met "Ooh Aah ...Just A Little Bit" en zo mag ze afreizen naar de Noorse hoofdstad Oslo. Daar ze voor het begin van het Songfestival getipt wordt als één van de kanshebbers op de overwinning, lijkt uiteindelijk een achtste plaats een slecht resultaat. Maar tijdens de voorselectie (er waren 29 landen voor 22 startplaatsen) wordt ze derde. Dit resultaat wordt pas na het eigenlijke Songfestival bekend gemaakt. In het Verenigd Koninkrijk behaalt ze de top van de hitparade en in ons land haalt ze een zesde plaats. Ze zal uiteindelijk vier maanden in de Ultratop 50 doorbrengen. En zelfs over de plas haalt ze een elfde plaats in de Bilboard 100, iets wat weinige festivalinzendingen haar hebben voorgedaan en/of nagedaan.

Haar opvolger "I Belong To You" wordt een bescheidener hitje. Op een vlucht naar Glasgow stort ze in en de geruchten doen de ronde dat ze op dat ogenblik verslaafd is aan drugs. In 1997 komt het album "Fresh" op de markt en een jaar later verschijnt het "Gina G. Remix Album". Dan verdwijnt ze een aantal jaren uit de spotlights maar blijft toch muziek opnemen. Ook spant ze een rechtszaak in tegen haar voormalige manager. In 2003 neemt ze deel aan 'Reborn in the USA' samen met acht voormalige sterren (hieronder ook Sonia die het Verenigd Koninkrijk vertegenwoordigde in 1993). Geen enkel van de negen is bekend in de Verenigde Staten en elke week valt er iemand af, na twee weken is het liedje uit voor Gina G.. Later dat jaar huwt ze met Charlie Watson. In 2005 wil ze opnieuw voor het Verenigd Koninkrijk deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Maar tijdens de nationale finale 'Making your mind up' eindigt ze met "Flashback" op een vijfde en laatste plaats. Datzelfde jaar kwam haar album "Get Up & Dance" op de markt en een jaar later volgde "Fresh!". Intussen is ze moeder van twee kinderen. Wil je meer over Gina G. weten neem dan eens een kijkje op haar
website.

OOK JARIG VANDAAG :

* Gunwer Bergkvist (1932), nam in 1966 deel aan 'Melodifestivalen' met "Vårens vindar", eindigde met vier punten op een negende en voorlaatste plaats (Zweden).
* Vice Vukov (1936) : nam tweemaal deel aan het Eurovisie Songfestival. In 1963 werd hij met "Brodovi" elfde met drie punten en in 1965 met "Čežnja" twaalfde plaats met twee punten. Verder nam hij in 1962 voor het eerst deel aan de Joegoslavische nationale selectie met "Dolazak". Ook in 1966 waagde hij zijn kans tijdens de nationale selectie met "Od ova nebo ti zede del" en in 1969 werd hij tijdens de nationale finale achtste met "Cvijece za Mariju".

* Terry Wogan (1938), radio- en televisiepresentator en vaste commentator van het Eurovisie Songfestival tussen 1980 en 2008. Ook in 1973 en 1978 voorzag hij het festival reeds van commentaar voor de Britse openbare omroep. In 1998 was hij gastheer van het jaarlijkse liedjesfestival in Birmingham.
* Maria Haukaas Storeng (1979), nam in 2008 deel aan het Eurovisie Songfestival en wist met "Hold On Be Strong" tijdens de finale beslag te leggen op een vijfde plaats (Noorwegen). In 2009 nam ze samen met Anna Sahlene (ESF 2002, MF 2003-2006-2009, backing vocal Zweedse inzending 1999) deel aan 'Melodifestivalen' alwaar het duo met "Killing Me Tenderly" op een zevende plaats strandde in de vierde en laatste voorronde. In eigen land presenteerde ze de nationale selectie, 'Melodi Grand Prix 2009', en een jaar later waagde ze opnieuw haar kans als zangereres. Met "Make My Day" wist ze het tot de finale te schoppen van 'Melodi Grand Prix 2010'.
* Michelle Courtens (1981), nam in 2001
deel aan het Eurovisie Songfestival met "On My Own", eindigde met zestien punten op een gedeelde achttiende plaats (Nederland).

03-08-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


02-08-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vlaanderen muziekland' : vanavond vanuit Lommel met onder meer Bandits, Clouseau, Natalia en Sergio.

Deze zomer trekt Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008) er voor de vijfde keer op uit met 'Vlaanderen muziekland'. Ditmaal strijkt ze neer in Ieper, Sint-Niklaas, Antwerpen, Kasterlee, Haacht-Boortmeerbeek, Lommel en Essen. Het programma zal voortaan worden uitgezonden op zaterdagavond op Eén.

Geena Lisa nodigt telkens een fijne selectie uit van Vlaanderens meest populaire artiesten. Zij worden begeleid door een eersteklas liveband onder leiding van Miguel Wiels (lid Belgische vakjury ESF 2012, componist/tekstschrijver Belgische inzending JESF 2009-2010).

Het programma gaat ook dit jaar op zoek naar de 'Radio 2 Zomerhit'. Elke week kunnen kijkers en luisteraars stemmen voor de 'Zomerhit Top 20'.

Naast de vijf gewone afleveringen is er ook opnieuw een Feest!-special in Antwerpen op vrijdag 11 juli naar aanleiding van het Feest van de Vlaamse Gemeenschap. De laatste aflevering van 'Vlaanderen muziekland', op zaterdag 23 augustus in Blankenberge, staat in het teken van de 'Radio 2 Zomerhit 2014', die aan zijn veertigste editie toe is. Na dertien edities in Middelkerke keert het evenement terug naar Blankenberge, waar het ook al werd georganiseerd tussen 1977 en 2000.

De gaststeden :

* Ieper : opname woensdag 02 juli, uitzending zaterdag 05 juli.
* Aalst : opname zondag 06 juli, uitzending zaterdag 12 juli.
* Kasterlee : opname woensdag 16 juli, uitzending zaterdag 19 juli.
* Haacht-Boortmeerbeek : opname zondag 20 juli, uitzending zaterdag 26 juli.
* Lommel : opname donderdag 31 juli, uitzending zaterdag 02 augustus.
* Essen : opname woensdag 06 augustus, uitzending zaterdag 09 augustus.

* Op vrijdag 11 juli een feestelijke live-uitzending vanuit Antwerpen.
* 'Radio 2 Zomerhit' vanuit Blankenberge, live-uitzending op zaterdag 23 augustus.

Zomerhit Top 20

In de 'Zomerhit top 20' blikt 'Vlaanderen muziekland' samen met de kijkers van Eén en de luisteraars van Radio 2 ook dit jaar vooruit naar de 'Radio 2 Zomerhit'. De redactie van Radio 2 maakt daarvoor een longlist van de beste Vlaamse producties. De kijkers en luisteraars kunnen vervolgens elke week stemmen op hun favoriete nummers uit de lijst, met een wekelijkse top 20 als resultaat.

In 'Vlaanderen muziekland' telt Geena Lisa af van 20 naar 1, waarbij verschillende nummers uit de top live worden gebracht door de artiest in kwestie. Daarnaast is er in 'Vlaanderen muziekland' ook tijd voor andere nummers zoals covers, "gouden ouwe" platen of tips. Elke week wordt de teller van de stemming op nul gezet, zodat ook nieuwe nummers kans maken om binnen te komen in de 'Zomerhit top 20'.

In de laatste aflevering van 'Vlaanderen muziekland' voor 'Radio 2 Zomerhit' worden de genomineerden voor de 'Radio 2 Zomerhit'-trofee bekendgemaakt.

* zesde aflevering - zaterdag 02 augustus 2014 :

In Lommel krijgt Geena Lisa vanavond assistentie van Bandits-zanger Jasper Publie (Junior Eurosong 2007, Eurosong 2014). Gasten zijn : Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) met "Laatste keer", Natalia (Eurosong 2004) met "Ride Like The Wind", Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987) met "Het is feest!", 2 Fabiola feat. Loredana (Eurosong 2014) met "She's After My Piano", Willy Sommers met "Stapelgek", De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) met "Deze is voor Julia", Bandits (Eurosong 2014) met "Voorbij", Sergio (ESF 2002) met "Alleen bij jou", Günther Neefs met "Wat een dag", Belle Perez (Eurosong 1999-2006) met "Vayamundo", Robby Longo met "Wagon Wheel" en Karree Confituur met "Hou me vast".   

'Vlaanderen muziekland' is een programma van Live Entertainment voor Eén en wordt gerealiseerd in samenwerking met Vlaanderen Feest! en de gaststeden.

'Vlaanderen muziekland', zesde aflevering vanavond zaterdag 02 augustus 2014 tussen 20.10 en 21.05 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)

02-08-2014 om 00:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Bart Kaëll.

Bart Kaëll Bart Kaëll (02 augustus 1960) is geboren in Oudenaarde als Bart Gijselinck. De knepen van het vak leert hij kennen in Antwerpen aan de befaamde 'Studio Herman Teirlinck'. In 1982 neemt hij deel aan de Baccarabeker (een zangwedstrijd tijdens de zomer) en hij mag er de publieksprijs in ontvangt nemen. Een jaar later (in 1983) neemt hij voor het eerst deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met het door Tony Kolenberg en Guy Grammant geschreven nummer "Symfonie" eindigt hij op een vierde plaats. Er volgen nummers als "Hallo dag Bart" en "Op mijn eiland", in 1984 krijgt hij tijdens 'Zomerhit' de prijs voor het beste solodebuut maar het is wachten op een eerste hit ("La mamadora") tot 1986.

Een jaar later doet hij opnieuw een gooi naar het ticket voor het Eurovisie Songfestival. Met "Carrousel" eindigt hij op een tweede plaats na winnares Liliane Saint-Pierre. De tekst van het nummer is samen geschreven met Hubert Hugo, de muziek komt van Bart zelf. Vanaf 1989 zit hij onder dak bij Roland Verlooven en vanaf dat moment loopt zijn carrière in sneltreinvaart. Een paar hits : "De Marie-Louise", "Duizend terrassen in Rome" en "Zeil je voor het eerst". Datzelfde jaar wordt Bart door de commerciële omroep
vtm gepolst om de 'Mini-playback-show' te presenteren. Nadien volgt 'De Soundmixshow" wat hij zal presenteren tot in 2000, enkel in 1996 wordt het programma uitgezonden op VT 4. Als zanger blijft hij ondertussen op het voorplan. Er volgen nog hits zoals "Marlène" en "Mooi om te zien". In 1994 neemt hij de presentatiefakkel over van Walter Capiau van het populaire programma 'Rad van Fortuin'. Hij zal het programma presenteren tot eind mei 1997.

In 1999 komt zijn verzamelcd "15 jaar Bart Kaëll" op de markt. Nadien wordt het op muzikaal gebied wat stiller maar in 2002 heeft hij nog een zomerhitje te pakken met "Beetje bij beetje". In 2006 was hij terug van (nooit) weggeweest met de nieuwe (door hemzelf geschreven) zomersingle "'t Is volle maan vannacht" en een jaar later probeerde hij het succes te evenaren met "Waar zijn de piraten". Eind 2007 en begin 2008 vierde hij in respectievelijk Aarschot en Antwerpen zijn vijfentwintigjarige carrière als artiest en met "Dansen in Bahia" scoorde hij opnieuw een zomerhit.

In het najaar van 2008 verscheen een compilatie-album met daarop de grootste hits van de voorbije vijfentwintig jaar en eerder dit voorjaar een verzamelalbum met als titel "30". In de zomer van 2010 raakte bekend dat Bart al jaren een relatie heeft met Luc Appermont (presentator Eurosong 1977-1981-1983-1987-1989, commentator ESF 1976 tot en met 1990). Datzelfde jaar nam hij ook deel aan het eerste seizoen van het vtm-programma 'MasterChef' alwaar hij tijdens de finale beslag wist te leggen op een tweede plaats, na winnares Sabine Appelmans. Meer over Bart Kaëll kan je steeds terugvinden op zijn
website.

OOK JARIG VANDAAG :

* Massiel (1947), geboren als María de los Ángeles Santamaría Espinosa en winnares van het Eurovisie Songfestival in 1968 met "La, la, la" (Spanje).
* Justyna Steczkowska (1972), nam in 1995 deel aan het Eurovisie Songfestival en eindigde met "Sama" op een achttiende plaats met vijftien punten (Polen).

02-08-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


01-08-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'TROS Muziekfeest op het Plein' : vanavond het tweede deel vanuit Amstelveen met onder meer Gerard Joling, Vinzzent en Nick & Simon.

Ook deze zomer kan je de komende vrijdagavonden genieten van 'TROS Muziekfeest op het Plein', het muziekprogramma dat in goede banen wordt geleid door Jan Smit (commentator ESF 2011-2012-2013-2014, presentator NSF 2012).

Elk jaar reist de TROS door Nederland om het 'TROS Muziekfeest op het Plein' bij jou in de buurt op te nemen. Tijdens dit grote TROS spektakel presenteert Jan Smit de grootste artiesten van Nederlandse bodem.

De 'TROS Muziekfeest'-tent stond dit seizoen in de plaatsen Apeldoorn (dinsdag 03 juni), Amstelveen (dinsdag 10 juni) en Maastricht (maandag 30 juni). Vanavond, vrijdag 01 augustus 2014, kun je om 21.30 op Nederland 1 kijken naar deel twee van het 'TROS Muziekfeest op het Plein' in Amstelveen.

In de uitzending van vanavond zie je onder meer Gerard Joling (ESF 1988), Djumbo, Gents, Frans Duijts, Django Wagner, Willem Barth, John de Bever, Wolter Kroes, René Schuurmans, Peter Beense, Lee Towers, Jan Smit (commentator ESF 2011-2012-2013-2014, presentator NSF 2012), Vinzzent (NSF 2010) en Nick & Simon.

OPGELET! Naar aanleiding van de vliegtuigramp in Oekraïne (donderdag 17 juli) wordt het tweede deel van 'TROS Muziekfeest op het Plein' in Maastricht (voorzien op vrijdag 18 juli) uitgezonden op vrijdag 22 augustus eerstkomende.

De vierde aflevering van 'TROS Muziekfeest op het Plein', vanavond, vrijdag 01 augustus 2014, tussen 21.30 en 22.25 op Nederland 1.(bron : TROS)

01-08-2014 om 12:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Alex Nyborg Madsen.

Alex Nyborg Madsen Alex Nyborg Madsen (01 augustus 1960) is een Deense artiest en presentator. Hij maakt deel uit van de groepen The Savage Affair en Led Zeppelin Jam (als voorbeeld naar de echte groep Led Zeppelin). Hij werkt ook als presentator bij P3 (de derde zender van de Deense nationale omroep). In 1997 is er een rol weggelegd in de Deense film 'Hannibal & Jerry". In 1999 is hij jurylid tijdens 'Dansk Melodi Grand Prix', de Deense nationale finale voor het Eurovisie Songfestival. Een jaar later (2000) is hij te bewonderen in de film 'Italiensk for begyndere". Verder is hij regelmatig als artiest te gast in tal van Deense programma's.

01-08-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


31-07-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Hotel M' : vanavond ontvangt Marcel kersvers minister Sven Gatz en Elodie Ouedraogo.

Mojito. Macarena. Monokini. Elke mooie zomer begint met een M. En daarom is er 'Hotel M'. Een show vol Mondige Mensen. Een Magnifieke quiz. Elke dag live Muziek. En Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong').

Marcel
ontvangt elke avond twee hoofdgasten die gedurende het hele programma bij hem aan tafel aanschuiven. Hij praat niet alleen met hen, hij quizt ook met hen. Over de relevante, actuele gebeurtenissen van de dag en over elkaar. En natuurlijk zijn er ook acts en events op het plein en is er elke avond live muziek.

In 54 afleveringen zal Marcel meer dan 200 gasten ontvangen. Nationale en internationale gasten, grote en kleine namen, bekende en onbekende gasten : iedereen die deze zomer een sterk verhaal heeft of de actualiteit bepaalt, zit in 'Hotel M'.

Het decor is dit jaar een enorme rode M, van zeven meter hoog en negen meter breed. Een hip en trendy statement dat het Stationsplein van Roeselare en het strand van Knokke-Heist extra kleur en power zal geven. Door de grote glazen wanden kan iedereen tijdens de show binnenkijken en ook volgen op een groot scherm.

Ook in de grafiek, de begingeneriek en de bumpers staat de M centraal. Voor de bumpers trokken de makers met een kleine replica van de M en zes camera's gemonteerd op een statief naar de mooiste locaties van beide gaststeden.

Niets mag ontbreken in 'Hotel M' en dus zijn er ook De Selfies. Vijf bekende Vlaamse vrouwen delen om de beurt een bewegende selfie. Een korte inkijk in hun leven. Een moment van groot of klein geluk, van vreugde of ergernis. De Selfies zijn de eerste weken : actrice Joy Anna Thielemans, journaliste Fatma Taspinar, tv-presentatrices Cath Luyten en Frieda Van Wijck, en realityster Olga Zelenko.

Marselfies


Deze zomer kan je zelf aan iedereen laten weten dat je bij 'Hotel M' was. Ga gewoon voor onze fotopaal staan en neem een Marselfie. De leukste Marselfies worden beloond met een exclusief Hotel M-strandlaken.

Wil je in aanmerking komen om zo'n exclusief Hotel M-strandlaken te winnen? Ga dan elke dag na 18.00 kijken op onze Facebookpagina (facebook.com/hotelM-tv) en tag jezelf in je foto en deel hem. We kiezen van zondag tot donderdag telkens de leukste foto uit de nieuwe Marselfies.

Op deze wedstrijd is het algemeen online wedstrijdreglement van Eén van toepassing.

* drieëndertigste aflevering - donderdag 31 juli 2014 :

'Hotel M' sluit de week af met de nieuwe Vlaamse minister van Cultuur en Media, Sven Gatz. Een week geleden kon hij zich nog niet voorstellen dat hij Vlaams minister zou zijn, laat staan dat hij te gast zou zijn bij Marcel. Hoe gaat het met hem? Went hij al aan het idee? Is hij er klaar voor?

Ook Elodie Ouedraogo trakteert Marcel op een bezoek. Ze staat bekend als fashionista en brengt binnenkort een eigen collectie uit bij een kledingketen.

Marcel verdiept zich ook in 'Het Wonderkabinet'. Tijdens die tentoonstelling in Gent kunnen bezoekers de meest eigenaardige objecten uit de collecties van de Gentse universiteit bewonderen. Een varken met twee koppen? Of een Siamese tweeling van een kalf? Alles kan!

Jan De Smet mag als gastprogrammator de affiche van de veertigste editie van Dranouter samenstellen en dat moet je hem geen twee keer vragen.

De zwoele afsluiter van de eerste week op het strand van Knokke-Heist is Sanchez. Hij wordt aangekondigd door de Jamaicaanse radio-dj Ron Muschette en brengt het nummer "Here I Am". Te zien op Reggae Geel.

De eerste week in Knokke-Heist sluit 'Hotel M' af met een spetterend vuurwerk van Belgisch kampioen vuurwerk Eric Tielemans.

'Hotel M', vanavond donderdag 31 juli 2014 vanop het strand in Knokke-Heist tussen 21.15 en 22.05 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

31-07-2014 om 11:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Marius Nedelcu.

Marius Nedelcu (31 juli 1976) is geboren in Roemenië. In 1999 wordt het duo Akcent opgericht maar in 2001 wordt het uitgebreid tot een kwartet. Vanaf dan maakt Marius ook deel uit van de groep. De eerste single die wordt uitgebracht heet "Ti-am promis", een jaar later volgt het tweede album "In culori". Het is wel het eerste album in de nieuwe bezetting. Nadien volgt er elk jaar een nieuw album.

In 2005 brengen ze een ode aan zangeres Kylie Minogue en belanden ze in diverse Europese hitparades. "Kylie" zorgt meteen voor een Europese doorbraak. In 2006 neemt de groep deel aan de Roemeense selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Jokero" eindigen ze op een tweede plaats. Het nummer staat een aantal maanden in de Roemeense hitparade en ze schoppen het er tot de eerste plaats. Nadien volgen onder meer Zweden en ook Nederland alwaar de single een aantal weken in de hitparade verblijft. Ook in ons land wordt de single uitgebracht maar kan het geen hoge ogen gooien. In april 2008 verliet Marius de groep. Meer over Akcent kan je lezen op hun
website.

OOK JARIG VANDAAG :

* Ira Losco (1981), deelneemster Eurovisie Songfestival in 2002 met "7th Wonder" alwaar ze een tweede plaats behaalde. Nam eerder in eigen land deel aan de nationale finale van 2000 (een zesde en zevende plaats) en 2001 (een tweede, vierde, negende en elfde plaats) (Malta).

31-07-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


30-07-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in België en Nederland'.

Net als vorig jaar worden onze rubrieken 'Een avondje uit' en 'Een avondje uit in Nederland' tijdens de maanden juni, juli en augustus samengevoegd tot 'Een avondje uit in België en Nederland'. Elke week krijg je, telkens op woensdag, een uitgebreide versie van beide rubrieken. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Aanstaande zondag, 03 augustus, vindt voor de achttiende maal het festival 'Paal op Stelten' plaats. Intussen is de volledige line-up bekend en zo mogen de kerels van Bandits (Eurosong 2014) het feest openen om 14.30. Nadien volgen er nog optredens van Ian Thomas (16.00), Bettes (17.00), Cosmo's Foger T (18.30) en de partyband Level Six, met Esther Sels ('Idool 2007', 'Eurosong 2008') en Jo Hens ('Familie')(20.00).

Ook Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) is van de partij (22.00) en het geheel wordt om middernacht afgesloten door niemand minder dan Regi Penxten (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008).

Tickets kosten vijf euro en kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van het festival, aan de kassa betaal je zondag tien euro.

De musical 'Dreamgirls' komt dit najaar naar Nederland en zal in meer dan twintig theaters te zien zijn tussen woensdag 17 september en zondag 01 februari 2015.

'Dreamgirls' is gebaseerd op het verhaal van The Supremes en platenmaatschappij Motown, waar Diana Ross ooit haar carrière begon. Het verhaal over drie zangeressen (Effie, Deena en Lorrell) die naam willen maken in de muziekwereld, is in 2006 succesvol verfilmd met onder andere Beyoncé, Jennifer Hudson, Eddie Murphy en Jamie Foxx in de hoofdrollen.

In de Nederlandse musicalversie speelt Berget Lewis (NSF 2003) de rol van Effie en Pearl Jozefzoon (NSF 2012) gaat de rol van Deena voor haar rekening nemen. Naast Berget Lewis en Pearl Jozefzoon maakt zangeres Aïcha Gill 'The Dreamettes' compleet. Aïcha speelt de rol van Lorrell Robinson.

De kaartverkoop voor deze musical is voor een aantal theaters reeds van start gegaan en meer informatie krijg je hier.

Nadien komt de musical ook naar Vlaanderen voor vier voorstellingen alwaar de rol van Deena is weggelegd voor Sandrine Van Handenhoven (Eurosong 2008, woordvoerster ESF 2008). Tickets voor één van de voorstellingen in de Stadsschouwburg van Antwerpen (vrijdag 06 en zaterdag 07 februari 2015) en in de Capitole in Gent (vrijdag 13 en zaterdag 14 februari 2015) kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van Sherpa.

Op dinsdag 30 september (14.00-20.00) eerstkomende vindt in de Oktoberhallen in het Oost-Vlaamse Wieze een nieuwe editie van 'Onvergetelijk', het ultieme muziekgala voor jongeren van 50-plus. Het wordt meteen ook een feestelijke editie van het festival bestaat dit jaar tien jaar.

Er zijn optredens van Marjan Berger, Andrei Lugovski (Eurosong 2014), Jacky Lafon (Eurosong 1981, Palmarès 1982), Paul Severs, Günther Neefs, Christoff (Eurosong 1993-2002), Lindsay en Will Tura. Ze worden begeleid door de Heverband en The Roland Lee White Dancers.

Tickets (42 euro) kan je nu reeds aanschaffen via overschrijving op het nummer BE 40 8538-6936-5663 van BVBA Oktober Events, Aalstersestraat 168, 9280 Wieze ofwel via de website van het festival. Opgelet! Tickets worden pas eind augustus verzonden.


Het succes van The Common Linnets wordt dit najaar gevierd met een tournee in binnen- en buitenland. Voor deze tour bestaan The Common Linnets uit : Ilse DeLange, haar co-producer en singer/songwriter JB Meijers en de Amerikaanse singer/songwriters Rob Crosby, Matthew Crosby en Jake Etheridge. Allen hebben zij meegewerkt aan het album van The Common Linnets.

Je kan ze aan het werk zien in onder meer Amsterdam, Utrecht en Groningen. Tijdens de shows in Nederland zullen The Common Linnets putten uit zowel eigen repertoire als dat van Ilse DeLange.

In navolging van het internationale succes zullen The Common Linnets ook optredens buiten de landsgrenzen geven. Onder andere Berlijn, Londen en Wenen staan op het programma maar ook Brussel. Op maandag 13 oktober eerstkomende (aanvang : 20.00) komen ze naar de AB voor een eenmalig optreden. Tickets (19 euro) voor dit optreden kunnen nu reeds worden aangeschaft via deze link.

Voor een volledig overzicht van de najaarstournee verwijzen we je naar de website van de groep en dat kan via deze link.

De musical 'Mamma Mia!' komt in de zomer van 2015 terug naar ons land. Dat nieuws raakte eergisteren, maandag 28 juli 2014, bekend.

Kursaal Oostende heeft er ondertussen een traditie van gemaakt om elke zomer een internationale show naar de 'Stad aan Zee' te halen. Samen met MB Productions en Fire-Starter organiseren ze de wereldberoemde musical 'Mamma Mia!' in de zomer van 2015. De musical bracht in 2011 ruim 50.000 bezoekers naar het Kursaal. "Deze keer staat de internationale cast hier drie weken. In 2011 waren de laatste twee weken helemaal uitverkocht. We merkten dat er nog heel wat vraag was naar tickets, maar toen konden we de show niet verlengen. Het leek ons dus de ideale gelegenheid om in 2015 de meest succesvolle musical ter wereld terug naar Oostende te brengen", zegt voorzitter Niko Geldhof.

Kursaal Oostende en Fire-Starter presenteren opnieuw de originele versie met de Engelstalige cast. De vertaling wordt zowel in het Nederlands als Frans geprojecteerd.

Tickets voor de voorstellingen (tussen dinsdag 21 juli en zondag 09 augustus 2015) kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Sherpa of telefonisch via het nummer 070 22 56 00 (vanuit Nederland : +32 70 25 20 20). Daarnaast kan je van maandag tot en met zondag (telkens tussen 10.00 en 18.00) ook terecht in de Box Office Toerisme Oostende (Monacoplein 2, 8400 Oostende). Tussen 12 november en 31 maart is de Box Office dagelijks geopend tussen 10.00 en 17.30 (gesloten op 25 december en 01 januari).

OPGELET! Om de vlugge boekers te belonen geeft de organisatie een 'Early Bird' korting van 5 euro per aangekocht ticket (niet geldig op zaterdagavond). Bij stap twee in het reservatieproces kan de korting aangeduid worden. Deze actie loopt tot en met 31 augustus 2014.

30-07-2014 om 20:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Hotel M' : vanavond zakken onder meer Herman Brusselmans en Jef Neve af naar het strand in Knokke-Heist.

Mojito. Macarena. Monokini. Elke mooie zomer begint met een M. En daarom is er 'Hotel M'. Een show vol Mondige Mensen. Een Magnifieke quiz. Elke dag live Muziek. En Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong').

Marcel
ontvangt elke avond twee hoofdgasten die gedurende het hele programma bij hem aan tafel aanschuiven. Hij praat niet alleen met hen, hij quizt ook met hen. Over de relevante, actuele gebeurtenissen van de dag en over elkaar. En natuurlijk zijn er ook acts en events op het plein en is er elke avond live muziek.

In 54 afleveringen zal Marcel meer dan 200 gasten ontvangen. Nationale en internationale gasten, grote en kleine namen, bekende en onbekende gasten : iedereen die deze zomer een sterk verhaal heeft of de actualiteit bepaalt, zit in 'Hotel M'.

Het decor is dit jaar een enorme rode M, van zeven meter hoog en negen meter breed. Een hip en trendy statement dat het Stationsplein van Roeselare en het strand van Knokke-Heist extra kleur en power zal geven. Door de grote glazen wanden kan iedereen tijdens de show binnenkijken en ook volgen op een groot scherm.

Ook in de grafiek, de begingeneriek en de bumpers staat de M centraal. Voor de bumpers trokken de makers met een kleine replica van de M en zes camera's gemonteerd op een statief naar de mooiste locaties van beide gaststeden.

Niets mag ontbreken in 'Hotel M' en dus zijn er ook De Selfies. Vijf bekende Vlaamse vrouwen delen om de beurt een bewegende selfie. Een korte inkijk in hun leven. Een moment van groot of klein geluk, van vreugde of ergernis. De Selfies zijn de eerste weken : actrice Joy Anna Thielemans, journaliste Fatma Taspinar, tv-presentatrices Cath Luyten en Frieda Van Wijck, en realityster Olga Zelenko.

Marselfies


Deze zomer kan je zelf aan iedereen laten weten dat je bij 'Hotel M' was. Ga gewoon voor onze fotopaal staan en neem een Marselfie. De leukste Marselfies worden beloond met een exclusief Hotel M-strandlaken.

Wil je in aanmerking komen om zo'n exclusief Hotel M-strandlaken te winnen? Ga dan elke dag na 18.00 kijken op onze Facebookpagina (facebook.com/hotelM-tv) en tag jezelf in je foto en deel hem. We kiezen van zondag tot donderdag telkens de leukste foto uit de nieuwe Marselfies.

Op deze wedstrijd is het algemeen online wedstrijdreglement van Eén van toepassing.

* tweeëndertigste aflevering - woensdag 30 juli 2014 :

Charlotte Vandermeersch en Sven De Ridder hebben bijna alle opnames van 'Bowling Balls' achter de kiezen. Charlotte speelt er een politieagente en Sven is een van de leden van de motorbende. Wat mogen we verwachten? Herman Brusselmans kun je tijdens het weekend zien op M-idzomer en hij brengt ook een nieuw boek uit : zijn thrillerdebuut 'Zeik'.

Na het wereldkampioenschap voetbal en de Tour de France is het tijd voor het WK E-hockey. De Belgische ploeg reist nog even af naar Knokke-Heist voor ze doorreizen naar München en tonen er hun kunnen. Jef Neve viert deze zomer dubbel feest. Het Jef Neve Trio bestaat tien jaar en Jef Neve brengt zijn eerste soloplaat uit, die werd opgenomen in de legendarische studio's van Abbey Road. In avant-première brengt hij het nummer "Solitude".

'Hotel M', vanavond woensdag 30 juli 2014 vanop het strand in Knokke-Heist tussen 21.20 en 22.10 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

30-07-2014 om 12:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Het Beste van de Beste Zangers van Nederland' : vanavond een terugblik op het derde seizoen met onder meer Anita Meyer en Glennis Grace.

Al zes seizoenen heeft muzieklievend Nederland kunnen genieten van 'De Beste Zangers van Nederland'. Het succesvolle muziekprogramma heeft inmiddels al vele hoogtepunten opgeleverd. In 'Het Beste van de Beste Zangers van Nederland' zijn deze hoogtepunten uit de eerste vijf seizoenen te zien.

* aflevering 4 - woensdag 30 juli 2014 :

In de uitzending van vanavond een terugblik op het derde seizoen met Xander de Buisonjé, Lange Frans (lid vakjury 'Junior Songfestival 2009'), Wolter Kroes, Anita Meyer (backing vocal Nederlandse inzending ESF 1976), Glennis Grace (ESF 2005), Peter Koelewijn (componist/tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1987), George Baker (lid vakjury 'Nationaal Songfestival 2010') en Do. De presentatie was in handen van Victor Reinier.

Deze aflevering zou vorige week woensdag, 23 juli, worden uitgezonden maar werd toen uitgesteld wegens de dag van nationale rouw naar aanleiding van de vliegramp in Oekraïne op donderdag 17 juli jongstleden.

Er komt een zevende seizoen!

Het zesde seizoen van 'De Beste Zangers van Nederland' zit erop. We kunnen je melden dat er een zevende seizoen komt! Ook dan zitten er weer acht toppers op de bank die gaan proberen om de felbegeerde titel 'De Beste Zanger van Nederland' te bemachtigen.

'Het Beste van de Beste Zangers van Nederland', derde aflevering vanavond, woensdag 23 juli, tussen 20.25 en 21.45 op
Nederland 3. Voor meer nieuws en informatie over het programma verwijzen we je naar de website. (bron en logo : TROS)

30-07-2014 om 12:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Wim De Craene.

Wim De Craene (30 juli 1950) is geboren in Melle, gelegen vlakbij de Oost-Vlaamse hoofdplaats Gent. Hij studeert verpleegkunde en toneel maar maakt deze studies niet af. Daarna komt hij aan de bak als schoorsteenveger en biertapper en op die manier kan hij van zijn verdiende centjes een eerste gitaar kopen. Eind jaren zestig maakt hij deel uit van de Vlaamse folkgroep Ja en het is niemand minder dan Miel Cools die hem ontdekt. In 1968 trekt hij naar Amsterdam om dichtbij zijn grote voorbeeld Ramses Shaffy te kunnen wonen. Omdat Shaffy hem laat optreden noemt hij zijn eigen zoon Ramses (geboren in 1975). Voor wie het nog niet mocht weten, ook Ramses De Craene houdt zich bezig met muziek onder het pseudoniem DJ Looney Tune.

In 1975 brengt Wim De Craene het nummer "Tim" uit, wat meteen ook de titelsong wordt van het feuilleton met de gelijknamige titel. Later volgen nog "Rozanne" en het duet met zangeres Della Bosiers (Eurosong 1981) "Mensen van 18". In 1977 schrijft hij de musical 'Help, ik win een miljoen' en elf jaar later (in 1988) zal 'Jan de Lichte' volgen. In de tweede helft van de jaren zeventig is Wim De Craene niet meer zo populair en hij probeert ook nieuwe muziekstijlen, naast de kleinkunst, uit. Maar vele van deze stijlen mislukken.

In 1981 neemt hij, samen met zijn groep Perte Totale, deel aan de eerste voorronde van 'Eurosong', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Compagnie verliefd", weet het gezelschap zich echter niet te plaatsen voor de finale. In 1983 neemt hij opnieuw deel aan de nationale selectie, maar ditmaal als solist. Met het door hemzelf geschreven nummer "Kristien" eindigt hij op zaterdag 19 maart op een derde plaats. Na heelwat problemen waaronder ook een echtscheiding heeft hij in 1987 nog eens een hit te pakken met het nummer "Breek uit jezelf".

Op 14 september 1990 maakt hij een einde aan zijn leven door het slikken van een overdosis antidepressiva. Met Wim De Craene verdwijnt één van de beste Vlaamse zangers ooit. Zoals het zo vaak gaat met artiesten krijgen ze pas na hun dood de erkenning die ze eigenlijk bij leven al verdienden. Zijn nummers worden nog vaak gedraaid en blijven zoveel jaren na zijn dood nog steeds even mooi.

In 2007 schopte Andrea Croonenberghs (voorzitter vakjury 'Eurosong 2002') het met "Rozanne" nog tot in de finale van 'Zo is er maar één' (Eén) alwaar ze op een verdienstelijke derde plaats eindigde. Meer over Wim De Craene kan je op zijn website terugvinden.

30-07-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


29-07-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : Laura Tesoro stapt uit populaire vtm-reeks 'Familie'.

 Laura Tesoro, de nummer twee tijdens de derde reeks van 'The Voice van Vlaanderen', stapt binnenkort uit de populaire vtm-reeks 'Familie'.

"Enkele weken geleden heb ik in overleg met de makers besloten om te stoppen met mijn acteerwerk", zegt ze vandaag, dinsdag 29 juli 2014, in het weekblad
Story. "Ik heb de rol van Charlotte twee jaar lang met plezier gespeeld, maar nu is het tijd voor iets anders. Ik heb zin in een nieuwe uitdaging."

En die nieuwe uitdaging is de muziek want volgende maand zal de bijna 18-jarige Laura haar eerste eigen single op de markt brengen. Die zal in de lijn liggen als de nummers die ze bracht tijdens de jongste editie van 'The Voice van Vlaanderen' alwaar ze de duimen moest leggen voor Tom De Man die eind volgende maand zijn eerste single op Vlaanderen zal loslaten.

 Laura Tesoro maakte in 2012 haar opwachting in 'Familie' en is al Charlotte Kennis het liefje van Guido Van den Bossche, een rol gespeeld door Jordi Rottier. Hoe ze uit de reeks zal verdwijnen, mag ze nog niet zeggen, "
maar het belooft wel spannend te worden". (logo en foto : vtm)

29-07-2014 om 09:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Hotel M' : vanavond ontvangt Marcel onder meer Tom Lanoye, Véronique De Kock en Gili.

Mojito. Macarena. Monokini. Elke mooie zomer begint met een M. En daarom is er 'Hotel M'. Een show vol Mondige Mensen. Een Magnifieke quiz. Elke dag live Muziek. En Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong').

Marcel
ontvangt elke avond twee hoofdgasten die gedurende het hele programma bij hem aan tafel aanschuiven. Hij praat niet alleen met hen, hij quizt ook met hen. Over de relevante, actuele gebeurtenissen van de dag en over elkaar. En natuurlijk zijn er ook acts en events op het plein en is er elke avond live muziek.

In 54 afleveringen zal Marcel meer dan 200 gasten ontvangen. Nationale en internationale gasten, grote en kleine namen, bekende en onbekende gasten : iedereen die deze zomer een sterk verhaal heeft of de actualiteit bepaalt, zit in 'Hotel M'.

Het decor is dit jaar een enorme rode M, van zeven meter hoog en negen meter breed. Een hip en trendy statement dat het Stationsplein van Roeselare en het strand van Knokke-Heist extra kleur en power zal geven. Door de grote glazen wanden kan iedereen tijdens de show binnenkijken en ook volgen op een groot scherm.

Ook in de grafiek, de begingeneriek en de bumpers staat de M centraal. Voor de bumpers trokken de makers met een kleine replica van de M en zes camera's gemonteerd op een statief naar de mooiste locaties van beide gaststeden.

Niets mag ontbreken in 'Hotel M' en dus zijn er ook De Selfies. Vijf bekende Vlaamse vrouwen delen om de beurt een bewegende selfie. Een korte inkijk in hun leven. Een moment van groot of klein geluk, van vreugde of ergernis. De Selfies zijn de eerste weken : actrice Joy Anna Thielemans, journaliste Fatma Taspinar, tv-presentatrices Cath Luyten en Frieda Van Wijck, en realityster Olga Zelenko.

Marselfies


Deze zomer kan je zelf aan iedereen laten weten dat je bij 'Hotel M' was. Ga gewoon voor onze fotopaal staan en neem een Marselfie. De leukste Marselfies worden beloond met een exclusief Hotel M-strandlaken.

Wil je in aanmerking komen om zo'n exclusief Hotel M-strandlaken te winnen? Ga dan elke dag na 18.00 kijken op onze Facebookpagina (facebook.com/hotelM-tv) en tag jezelf in je foto en deel hem. We kiezen van zondag tot donderdag telkens de leukste foto uit de nieuwe Marselfies.

Op deze wedstrijd is het algemeen online wedstrijdreglement van Eén van toepassing.

* eenendertigste aflevering - dinsdag 29 juli 2014 :

Vanavond maakt schrijver Tom Lanoye zijn intrede bij 'Hotel M'. Hij is nog eens in het land en daar kunnen we alleen maar blij om zijn. Hij staat op 'Theater Aan Zee' en zijn laatste boek 'Gelukkige slaven' doet het zeer goed.

Véronique De Kock mocht dan weer naar Hollywood voor de wereldpremière van 'Dawn Of The Planet Of The Apes'. Ze interviewde er de cast en paradeerde op de rode loper. Vanavond maakt ze het publiek helemaal warm voor de première op 30 juli.

Ook Gili schuift mee aan tafel. Hij trakteert het publiek van Dranouter op zijn West-Vlaamse show en geeft de kijker al een voorsmaakje van zijn nieuwe show 'CTRL'.

Christophe Tack behoort tot de wereldtop in het kiteboarden en is even in het land. Hij geeft Marcel een demonstratie kiteboarden en trotseert de wilde golven van de Noordzee. De muzikale afsluiter speelt een thuismatch. Oscar & The Wolf brengen hun single "Princess".

'Hotel M', vanavond dinsdag 29 juli 2014 vanop het strand in Knokke-Heist tussen 21.05 en 21.55 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

29-07-2014 om 08:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Michael Holm.

Michael Holm Michael Holm (29 juli 1943) is geboren in Szczecin als Lothar Walter. Szczecin was indertijd nog Duits grondgebied maar na de Tweede Wereldoorlog moest Duitsland de stad overdragen aan Polen. Momenteel is het de hoofdplaats van de regio West-Pommeren en de zevende stad van Polen. Als zanger treedt hij in de jaren zestig voor het voetlicht. Samen met de jaren zeventig zijn het zijn topjaren op muzikaal gebied als zanger. In 1962 staat hij voor het eerst in de Duitse hitparade met "Lauter schöne Worte", maar het is wachten tot 1969 op zijn eerste groot succes. Dat succes komt er met het nummer "Mendocino", de Duitse versie van het gelijknamige nummer van het Sir Douglas Quintett. Nadien volgen nog "Barfuß im Regen" (1970), "Tränen lügen nicht" (1974) en "Musst Du jetzt gerade gehen, Lucille" (1977). En ondertussen zit hij niet echt stil en componeert ook filmmuziek.

In 1973 waagt hij zijn kans tijdens de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Tijdens 'Ein Lied für Luxemburg' zingt hij twee nummers. Met "Glaub daran" eindigt hij op een twaalfde en laatste plaats en met "Das beste an dir" eindigt hij op een negende plaats. Tussen 1982 en 2004 brengt hij geen enkel album meer op de markt, maar ondertussen werkt hij als componist en producent wel verder. Zo is hij de producer van het album "Danke" (1998) van Guildo Horn, zelf deelnemer aan het Eurovisie Songfestival dat jaar. In het najaar van 2010 bracht hij het album "Holm 2011" op de markt met daarop dertien nummers, in het voorjaar van 2012 verscheen het album "Balladen" met daarop veertien nummers. Meer over Michael Holm kan je lezen op zijn
website.

29-07-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


28-07-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Hotel M' : vanavond is Marcel Vanthilt weer van de partij, ditmaal vanaf het strand in Knokke-Heist.

Mojito. Macarena. Monokini. Elke mooie zomer begint met een M. En daarom is er 'Hotel M'. Een show vol Mondige Mensen. Een Magnifieke quiz. Elke dag live Muziek. En Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong').

Marcel
ontvangt elke avond twee hoofdgasten die gedurende het hele programma bij hem aan tafel aanschuiven. Hij praat niet alleen met hen, hij quizt ook met hen. Over de relevante, actuele gebeurtenissen van de dag en over elkaar. En natuurlijk zijn er ook acts en events op het plein en is er elke avond live muziek.

In 54 afleveringen zal Marcel meer dan 200 gasten ontvangen. Nationale en internationale gasten, grote en kleine namen, bekende en onbekende gasten : iedereen die deze zomer een sterk verhaal heeft of de actualiteit bepaalt, zit in 'Hotel M'.

Het decor is dit jaar een enorme rode M, van zeven meter hoog en negen meter breed. Een hip en trendy statement dat het Stationsplein van Roeselare en het strand van Knokke-Heist extra kleur en power zal geven. Door de grote glazen wanden kan iedereen tijdens de show binnenkijken en ook volgen op een groot scherm.

Ook in de grafiek, de begingeneriek en de bumpers staat de M centraal. Voor de bumpers trokken de makers met een kleine replica van de M en zes camera's gemonteerd op een statief naar de mooiste locaties van beide gaststeden.

Niets mag ontbreken in 'Hotel M' en dus zijn er ook De Selfies. Vijf bekende Vlaamse vrouwen delen om de beurt een bewegende selfie. Een korte inkijk in hun leven. Een moment van groot of klein geluk, van vreugde of ergernis. De Selfies zijn de eerste weken : actrice Joy Anna Thielemans, journaliste Fatma Taspinar, tv-presentatrices Cath Luyten en Frieda Van Wijck, en realityster Olga Zelenko.

Marselfies


Deze zomer kan je zelf aan iedereen laten weten dat je bij 'Hotel M' was. Ga gewoon voor onze fotopaal staan en neem een Marselfie. De leukste Marselfies worden beloond met een exclusief Hotel M-strandlaken.

Wil je in aanmerking komen om zo'n exclusief Hotel M-strandlaken te winnen? Ga dan elke dag na 18.00 kijken op onze Facebookpagina (facebook.com/hotelM-tv) en tag jezelf in je foto en deel hem. We kiezen van zondag tot donderdag telkens de leukste foto uit de nieuwe Marselfies.

Op deze wedstrijd is het algemeen online wedstrijdreglement van Eén van toepassing.

* dertigste aflevering - maandag 28 juli 2014 :

Na drie weken platte rust is Marcel helemaal klaar voor de aftrap van 'Hotel M' op het strand in Knokke-Heist. Hij zet meteen de deur open voor heel wat schoon volk. Graaf Leopold Lippens heet hem welkom en verklaart 'Hotel M' officieel voor geopend.

Matteo Simoni beleeft een razend drukke zomer en heeft gelukkig een gaatje gevonden in zijn agenda om Marcel alles over zijn drukke agenda te vertellen. Op het programma : opnames voor de film 'Alles voor Lena', repetities met 'FC Bergman' maar eerst heel even vakantie.

Maaike Cafmeyer en Mieke Dobbels zijn hartsvriendinnen, schrijven samen aan een stuk en hebben daarnaast elk hun eigen projecten. Mieke staat met haar stuk 'Angelena' op 'Theater Aan Zee' en Maaike neemt volop op voor de Canvasreeks 'Bevergem'. En Marcel vuurt nog meer cultuur op je af.
 
Vanaf 29 juli kan je in het Kursaal in Oostende naar de musical 'Evita' gaan kijken maar vanavond al in 'Hotel M'. Rocco Granata (lid vakjury 'Eurosong 2002') neemt afscheid van zijn publiek en geeft nog eens alles op het strand van Knokke-Heist met het nummer "Buona notte bambino".
 
De eerste aflevering sluiten we af met een spetterend vuurwerk van Belgisch Kampioen Vuurwerk Eric Tielemans.

'Hotel M', vanavond maandag 28 juli 2014 vanop het strand in Knokke-Heist tussen 21.05 en 22.00 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

28-07-2014 om 11:12 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Birgitta Haukdal.

Birgitta Haukdal (28 juli 1979) is geboren in het IJslandse dorpje Húsavík, gelegen in het noorden van het eiland. Eind jaren negentig wordt ze de leadzangeres van de popgroep Írafár. In 2000 en 2001 brengt de groep een aantal singles uit en een jaar later komt het eerste album op de markt nadat ze met Skifan (de grootste platenmaatschappij op het eiland) een contract hebben getekend. Het wordt een groot succes, het album wordt platina, iets wat raar of zelden voorkomt in IJsland.

In 2001 neemt Birgitta deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival en dit samen met Eyjólfur Kristjánsson. Met "Aftur heim" eindigen ze op een zevende en voorlaatste plaats. Twee jaar later waagt ze opnieuw haar kans tijdens 'Söngvakeppnin'. En nu weet ze de finale te winnen met bijna 1/3e van de stemmen. Tijdens de nationale finale heet haar nummer nog "Segðu mér allt", maar tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival, dat ze trouwens mag openen, heet haar nummer "Open Your Heart". Uiteindelijk weet ze beslag te leggen op een verdienstelijke achtste plaats.

In 2006 waagt ze opnieuw haar kans om haar land een tweede maal te mogen vertegenwoordigen maar ze eindigt in de finale met het nummer "Mynd af þér" zelfs niet in de top drie.

Zes jaar geleden waagde ze opnieuw haar kans tijdens de nationale selectie. Samen met Magni Ásgeirsson weet ze opnieuw een plaats in de finale te bemachtigen maar met "Núna veit ég" weten ze het niet tot de top drie te schoppen. Meer over Birgitta kan je vinden op haar
MySpace en meer over de groep Írafár krijg je op hun website.

OOK JARIG VANDAAG :

* Peter Doyle (1949-2001), lid van The New Seekers, de groep die in 1972 deelnam aan het Eurovisie Songfestival en met "Beg, Steal Or Borrow" een tweede plaats behaalde (Verenigd Koninkrijk).
* Silvía Nótt (1982), geboren als Ágústa Eva Erlendsdóttir, deelneemster Eurovisie Songfestival in 2006 als
Silvia Night met "Congratulations" (IJsland).

28-07-2014 om 00:00 geschreven door Redactie  


27-07-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Palm Parkies 2014' : Belle Perez deze week in Knokke-Heist en Breda, Udo morgenavond in Aalst.

Op maandag 07 juli 2014 werd de aftrap gegeven van een nieuwe editie van 'Palm Parkies', sinds 2009 de nieuwe naam voor 'Zomerfestival Vlaanderen', en dit in samenwerking met de vzw Divers.

'Palm Parkies' is een vaste waarde in de zomerse festivalagenda van achttien verschillende steden en gemeenten in Vlaanderen en Nederland. 'Palm Parkies' is moeilijk te vatten in enkele woorden maar het is dichtbij, familiaal, eigenzinnig, gratis, groen, …

Wie had ooit gedacht dat dit initiatief, zo kleinschalig gestart in 1991, zou uitgroeien tot één van de grootste en gezelligste manifestaties in Vlaanderen en Nederland ? Het wordt immers genieten van een ijzersterk programma! Ondermeer Belle Perez (Eurosong 1999-2006), Udo (teruggetrokken 'Eurovision 2011', Eurosong 2014), Frank Boeijen, Garcia Goodbye, Frimout, Tom Helsen, De Corsari's en The Wolf Banes komen deze zomer naar 'Palm Parkies'.

En naar goede gewoonte is er niet alleen steengoede muziek, maar blus je met lekkere, zachtgeprijsde drankjes de warmte en vul je het kleinste gaatje in je maag met zalige snacks.

We zorgen opnieuw voor een mirakel… dankzij de steun van de verschillende lokale besturen én onze sponsors blijft dit zomerfeest volledig gratis en onze drankjes zijn naar goede gewoonte heel betaalbaar.

Om 19.30 kan je al terecht voor een lekker hapje en drankje. Bonnetjes kopen kan tot 23.00, de dranktent en de frituur sluiten om 23.15. De optredens gaan van start om 20.15 en het einde is voorzien om 22.30.

Je vindt 'Palm Parkies' in Vlaanderen en Nederland in Aalst, Bergen op Zoom, Blankenberge, Breda, Deinze, Dordrecht, Genk, Hasselt, Kapellen, Knokke-Heist, Maasmechelen, Roosendaal, Sint-Niklaas, Tilburg, Torhout, Vilvoorde, Waregem en Wevelgem.


Net als de voorbije zes jaar zullen wij ook dit jaar het festival van naderbij volgen tijdens de maanden juli en augustus. elke week krijg je telkens op zondag een overzicht van de optredens die er die week zullen doorgaan. Die vinden telkens op maandag, dinsdag, woensdag of donderdag plaats en gaan van start om 20.15.

* maandag 28 juli :

- Aalst (Stadspark, Erembodegemstraat) : Udo (teruggetrokken 'Eurovision 2011', Eurosong 2014).
- Dordrecht (Wantijpark, Baden Powellaan) : Crystal & Runnin Wild (Runnin Wild is de groep van zanger Patrick Ouchène (Copycat), Belgische inzending ESF 2009, en zangeres Crystal is zijn dochter).
- Knokke-Heist (Tuin CC Scharpoord, Meerlaan) : Belle Perez (Eurosong 1999-2006).
- Waregem (Park Baron Casier, Stationstraat) : The Wolf Banes.

* dinsdag 29 juli :

- Breda (Valkenbergpark, J.F. Kennedylaan) : Belle Perez (Eurosong 1999-2006).
- Genk (Park aan de Dieplaan) : Dr. Fred & The Medicine Men (met Katy Satyn, Eurosong 2008).
- Sint-Niklaas (Romain de Vidtspark, Parklaan) : De Corsari's (met Roel Vanderstukken en Sarah, Eurosong 1999).
- Tilburg (Reeshofpark, Klaaswaalpad) : Pure! Soul! Power!.
- Torhout (Don Boscoplein, Revinzestraat) : Isolde et Les Bens.

* woensdag 30 juli :

- Blankenberge (Park De Craene, Uitkerke) : Isolde et Les Bens.
- Deinze (Kaandelpark, Mouterijdreef) : Kraantje Pappie & Binti.
- Maasmechelen (Koninginnepark, Koninginnelaan) : The Wolf Banes.
- Roosendaal (Vrouwenhof, Scholtensboslaan) : Crystal & Runnin Wild (Runnin Wild is de groep van zanger Patrick Ouchène (Copycat), Belgische inzending ESF 2009, en zangeres Crystal is zijn dochter).
- Vilvoorde (Maurits Duchéhof) : Buscemi feat Squadra Bossa.

* donderdag 31 juli :

- Bergen op Zoom (Wilhelminaveld) : Pure! Soul! Power!.
- Hasselt (Kapermolenpark) : Buscemi feat Squadra Bossa.
- Kapellen (Gemeentepark, Dorpsstraat) : Garcia Goodbye.
- Wevelgem (Gemeentelijke Hovingen, Vanackerestraat) : Royal Funk Force (met onder meer Bram Van Outryve en Steve Kashala, backing vocal Turkse inzending ESF 2009).

Meer nieuws en informatie is ook beschikbaar op de website van het festival. (bron en logo : Palm Parkies)

27-07-2014 om 18:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : de Kampioenen bestaan veertien jaar en dat moet gevierd worden.

Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Zo passeerden diezelfde zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen. Begin juni 2012 vorig jaar werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Nadien volgden nog de reeksen veertien tot en met zeventien.

Op maandag 03 juni 2013 hernam Eén de zestiende reeks en dit vanaf de tweede aflevering. En ook deze zomer kan je de avonturen van de voetbalploeg opnieuw volgen want sinds maandag 02 juni 2014 wordt reeks elf opnieuw (her)uitgezonden. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 02 december 2000 en zaterdag 24 februari 2001. In deze reeks maakte Jaak Van Assche zijn opwachting als Fernand Costermans.

We zetten telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* maandag 28 juli 2014 - tweede aflevering (reeks veertien) - Innige deelneming (scenario : Bart Cooreman) :

Xavier is in vorm tijdens de training en schrikt met een prachtige safe de duiven van Fernand op. Die is woedend en bedreigt Xavier met een geweer. Xavier veinst dat hij een hartaanval krijgt van de schrik. Fernand dumpt het 'lijk' in de gracht, waardoor de Kampioenen op wraak zinnen.

* dinsdag 29 juli 2014 - derde aflevering (reeks veertien) - De nieuwe matras (scenario : René Swartenbroekx) :

Bieke wil een verjaardagscadeau kopen voor Pascale en vraagt Maurice om hulp. Deze stelt voor Pascale een nieuwe matras te kopen, aangezien ze veel rugpijn heeft. Door omstandigheden geloven de Kampioenen dat Maurice en Bieke een verhouding hebben en dat ze Pascale in een rusthuis willen krijgen. Fernand ontdekt dat er in de kazerne van Xavier veel afgedankte obussen liggen en denkt een zaakje te kunnen doen.

* woensdag 30 juli 2014 - vierde aflevering (reeks veertien) -
Eviva España (scenario : Knarf Van Pellecom, naar een idee van Marc Scheers) :

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

* donderdag 31 juli 2014 - vijfde aflevering (reeks veertien) - Zet 'm op! (scenario : Bart Cooreman) :

Bieke ontmoet Stijn, een jeugdkennis, die doet alsof ze vroeger een paar waren. Hij gaat zover dat hij iedereen wijsmaakt dat hij en Bieke ook nu weer een koppel zijn. Dit wordt eerst op ongeloof onthaald, maar ... Carmen heeft een romantisch programma op Radio Hallo waarin ze brieven van luisteraars behandelt. Ze krijgt een brief in handen waarvan ze denkt dat hij geschreven is door Bieke aan Stijn. De poppen gaan aan het dansen. Pol heeft tijdens een voorlichtingsles condooms uitgedeeld in de klas. Billie krijgt, via Saartje, een exemplaar in handen, en daar is Doortje niet gelukkig mee.

* vrijdag 01 augustus 2014 - zesde aflevering (reeks veertien) - Met 2 aan zee (scenario : Knarf Van Pellecom, naar een idee van Marc Scheers) :

Er is feest omdat de Kampioenen 14 jaar bestaan. Xavier mag niet komen van Carmen, omdat hij met haar mee moet naar een klassenreünie. Boma lacht hem uit omdat hij onder de sloef ligt. Als Carmen een dik oog heeft van een insectenbeet, denkt Fernand dat Xavier Carmen mishandelt. Als Xavier op het feest verschijnt, wordt dat vermoeden bevestigd. Bieke zit aan zee op een congres waar ze moet spreken. Marc moet haar speech brengen, maar geraakt het gebouw niet in.

'F.C. De Kampioenen', telkens van maandag tot en met vrijdag rond de klok van 20.30, dus na een aflevering van 'De Premiejagers'. Deze afleveringen zijn ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

27-07-2014 om 17:50 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!