Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

09-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : vanavond derde en laatste halve finale Noorse Songfestivalselectie 'Melodi Grand Prix 2014'.

De Noorse nationale omroep NRK zet vanavondzondag 09 maart 2014, de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Volgende zaterdag, 15 maart, vindt in het Scandinavische land de finale plaats van 'Melodi Grand Prix 2014', de nationale selectie voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
De finale zal ook ditmaal doorgaan in het Spektrum in de hoofdstad Oslo. De zaal was in 1996 de locatie voor het Eurovisie Songfestival en is al een aantal jaren de thuisbasis van de Noorse finale van het jaarlijkse liedjesfestival.

Net als de voorgaande jaren komen er drie voorrondes maar die vinden nu plaats in het Folketeateret, eveneens in de hoofdstad. Aan elke voorronde (vrijdag 07, zaterdag 08 en zondag 09 maart) nemen telkens vijf kandidaten deel. Tijdens de uitzending worden de artiesten voorgesteld aan de hand van een mini-documentaire waarna ze hun liedje zullen voorstellen. Drie van de vijf kandidaten stoten telkens door naar de finale.

Een vijfkoppige jury (Tarjei Strøm, Marie Komissar, Vivi Stenberg, Kathrine Synnes Finnskog en Gisle G. Stokland) koos uit meer dan zeshonderd nummers de vijftien die gaan strijden om het ticket richting Kopenhagen. Dit vijftal zal tijdens de voorrondes ook commentaar geven op de liedjes en ook uitleggen waarom ze de nummers hebben geselecteerd.

* deelnemers derde voorronde 'MGP 2014' - zondag 09 maart (20.05-21.10) :

01. "Bensin" (tekst en muziek : Ingjerd Østrem Omland) door Moi.
02. "Ain't no Love in This City no More" (tekst : Brynjar Takle Ohr, Øyvind Blomstrøm, Håvard Takle Ohr ; muziek : Brynjar Takle Ohr, B.L. Rolland) door El Cuero.
03. "Who Needs the Universe?" (tekst en muziek : Andreas Ihlebæk) door Ilebek.
04. "Sole Survivor" (tekst en muziek : Elisabeth Carew, David Eriksen, Simon Climie, Mats Skåre Lie) door Elisabeth Carew.
05. "Silent Storm" (tekst en muziek : Josefin Winther) door Carl Espen.

* geplaatst voor de finale van 'MGP 2014' :

01. "Taste of You" (tekst : Jenny Moe ; muziek : Magnus Hængsle, Jenny Moe) door Knut Kippersund Nesdal.
02. "Sing" (tekst en muziek : Christer Wulff) door Oda & Wulff.
03. "Hit Me Up" (tekst en muziek : Melanie Fontana, John Asher, Lars Hustoft) door Charlie.

* uitgeschakeld :

- "Hele verden" (tekst en muziek : Cir.Cuz) door Cir.Cuz.
- "Right Now" (tekst : Martine Marbel ; muziek : Martine Marbel, Goran Obad) door Martine Marbel.

* reeds geplaatst voor de finale van 'MGP 2014' :

01. "Heal" (tekst en muziek : Laila Samuelsen) door Mo.
02. "High Hopes" (tekst en muziek : Linnea Dale, Kim Bergseth) door Linnea Dale.
03. "Needs" (tekst : Frode Bjørgmo Strømvik ; muziek : Dina Misund) door Dina Misund.

'Melodi Grand Prix 2014' zal in goede banen worden geleid door Jenny Skavlan en Erik Solbakken, het tweetal dat ook vorig jaar reeds van de partij was. Solbakken was in 2010 één van de drie presentatoren van het Eurovisie Songfestival dat toen in Oslo werd gehouden.

De uitzendingen worden uitgezonden via het eerste net van de Noorse openbare omroep en vanuit het buitenland kan de selectie worden gevolgd via een stream op de festivalpagina (klik HIER). Na afloop komen de vier uitzendingen online en daar kunnen inmiddels ook oude nationale selecties (vanaf 1965) worden gevolgd (klik HIER).

De derde en laatste halve finale van 'Melodi Grand Prix 2014', vanavondzondag 09 maart, tussen 20.05 en 21.10. (bron en logo : NRK ; foto : Kim Erlandsen/NRK)

09-03-2014 om 09:09 geschreven door Redactie  


08-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vers van de pers' (08-03-2014).

Op deze zonnige zaterdag in maart zijn we opnieuw op post om het nieuws op muzikaal vlak voor jou allemaal mooi op een rijtje te zetten in 'Vers van de pers'.

 Overmorgen, maandag 10 maart, daags na de derde halve finale van 'Eurosong 2014', verschijnt het verzamelalbum met daarop de liedjes die dit jaar deelnemen aan de Belgische selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

In totaal staan op dat album zestien liedjes, zijnde de twaalf liedjes die deelnemen aan de nationale selectie, en de vier liedjes van de artiesten die de 'callback' niet overleefden. Daarnaast krijg je ook de instrumentale versies van alle liedjes.

Het album kan normaal gezien morgenavond, zondag 09 maart, na afloop van de derde halve finale, reeds worden gedownload via iTunes en daar kan je het sinds vrijdag 21 februari reeds voorbestellen voor 12,99 euro.

* tracklist album 'Eurosong 2014' :

01. "One" - Bandits.
02. "Killer Touch" - Petra.
03. "Who Ever You Are" - Day One.
04. "What's the Time In Tokyo?" - SIL.
05. "Need You Tonight" - Yass.
06. "Fire & Ice" - White Bird.
07. "Kitty Cat" - Tisha Cyrus.
08. "Hero (In Flanders Fields)" - Udo.
09. "Chasing Rainbows" - Axeela.
10. "Mother" - Axel Hirsoux.
11. "Wild Side" - Nelson.
12. "Nothing Is Impossible" - Eva Jacobs.
13. "I Think I" - Joyce.
14. "Still Believe" - Mr. Jones.
15. "She's after My Piano" - 2 Fabiola feat. Loredana.
16. "Beautiful" - Jessy.

* De vier nummers van de afvallers van de 'callback' zijn sinds maandag 17 februari reeds beschikbaar.


- "Beautiful" (Yves Gaillard, Jessy De Smet, Tim Burkes) van Jessy (klik HIER).
- "I Think I" (Wouter Vander Veken, Robbe Tom Balis, Joyce Lemmens) van Joyce (klik HIER).
- "Still Believe" (Vincent Pierins, Patrick Hamilton, Tom Eeckhout) van Mr. Jones (klik HIER).
- "Fire & Ice" (Tom Helsen, Yannick Fonderie) van White Bird (klik HIER).

* De nummers van de vier kandidaten die op zondag 23 februari deelnamen aan de eerste halve finale zijn reeds sinds maandag 24 februari beschikbaar.

- "Nothing Is Impossible" (Mick Lee, Pernille Georgi (Me & My), Chris Robinson 'Ruff Diamond') van Eva Jacobs (bestel HIER).
- "Hero (In Flanders Fields)" (Pokka Jr, Nadge, Udo Mechels) van Udo (bestel HIER).
- "Who Ever You Are" (Yves Gaillard) van Day One (bestel HIER).
- "Killer Touch" (Georgie Dennis, Christopher Wortley, Paul Drew, Greig Watts, Pete Barringer (DWB)) van Petra (bestel HIER).

* De nummers van de vier kandidaten die op zondag 02 maart deelnamen aan de tweede halve finale zijn reeds sinds maandag 03 maart beschikbaar.

01. "Chasing Rainbows" (Bernd Klimpel, Dimitri Ehrlich, Lauren Amaris) door Axeela (bestel HIER).
02. "Need You Tonight" (Yass Smaali, Yves Gaillard, Hicklin, Palmen, Blackman) door Yass (bestel HIER).
03. "What's the Time In Tokyo?" (Marcella Detroit, Marcus Winther-John, Paul Drew, Greig Watts, Pete Barringer (DWB)) door SIL (bestel HIER).
04. "She's after My Piano" (Ovidiu Jacobsen, Phillip Halloun, Simen Eriksrud, Cecilie Harboe) door 2 Fabiola feat. Loredana (bestel HIER).

Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier!

08-03-2014 om 11:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : vanavond halve finale Portugese Songfestivalselectie met Belgische inbreng door Marc Paelinck.

 Aanstaande zaterdag, 15 maart 2014, kiezen de Portugezen hun inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Dat gebeurt zoals de traditie het wil via een nationale selectie, beter bekend als 'Festival da Canção 2014'.

Eind januari gaf de omroep reeds de namen vrij van de tien componisten die een nummer mochten klaarstomen voor de nationale selectie. Deze tien moesten naast het componeren van een nummer ook op zoek naar een geschikte kandidaat. Eén van de tien componisten is onze landgenoot Marc Paelinck, eerder al verantwoordelijk voor de Belgische inzendingen van 2002 ("Sister") en 2004 ("1 Life"), de Maltese inzending van 2009 ("What If We") en de Wit-Russische inzending ("Solayoh") van vorig jaar.

De nationale omroep RTP maakte op dinsdag 11 februari de namen bekend van de tien kandidaten die gaan strijden om het ticket voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, dat begin mei gehouden wordt in de Deense hoofdstad Kopenhagen.

Er komt dit jaar een halve finale (vanavond zaterdag 08 maart) en een finale (zaterdag 15 maart) om de kandidaat te selecteren en beide uitzendingen komen rechtstreeks vanuit het Convento do Beato in Lissabon. De presentatie is ditmaal in handen van Sílvia Alberto en José Carlos Malato.

* de tien deelnemers (in volgorde van optreden tijdens de halve finale) :

01. "Mea Culpa" (tekst : Carlos Coelho ; muziek : Andrej Babić) door Catarina Pereira.
02. "Eu Vou" (tekst en muziek : João Só) door Ivo Lucas.
03. "Nas Asas da Sorte" (tekst : Paulo Abreu Lima ; muziek : Jan Van Dijck) door Zana.
04. "Mais Para Dar" (tekst : Marina Ferraz ; muziek : Helder Godinho) door Carla Ribeiro.
05. "Emoção" (tekst : Ricardo Afonso ; muziek : Ricardo Afonso, Luis Fernando, Rui Fingers) door Ricardo Afonso.
06. "Ao Teu Encontro" (tekst : Rui Andrade ; muziek : Marc Paelinck) door Rui Andrade.
07. "O Teu Segredo" (tekst en muziek : João Matos, Miguel Ferrador) door Lara Afonso.
08. "Sonhos Roubados" (tekst : Nuno Marques da Silva ; muziek : Nuno Feist) door Raquel Guerra.
09. "Coração de Filigrana" (tekst en muziek : TóZé Santos) door Madalena Trabuco.
10. "Quero Ser Tua (como a lua é do luar)" (tekst en muziek : Emanuel) door Suzy.

Aan de halve finale van 'Festival da Canção 2014' nemen dus tien liedjes deel waarvan er vijf zullen doorstoten naar de finale. Alle nummers moeten in de eigen landstaal ten gehore worden gebracht en het lot van de kandidaten ligt ditmaal enkel in de handen van de kijkers thuis. De omroep heeft besloten om de regionale jury's dit jaar te schrappen.

De halve finale van 'Festival da Canção 2014' gaat van start om 22.15 (21.15 plaatselijke tijd) en wordt rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de nationale omroep alsook via het internationale kanaal van de zender. Ook via het internet kan de uitzending worden gevolgd en dat kan via deze link. Rond de klok van 00.30 (23.30 plaatselijke tijd) kennen we de vijf finalisten. (bron en logo : RTP)

08-03-2014 om 11:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : vanavond tweede halve finale Noorse Songfestivalselectie 'Melodi Grand Prix 2014'.

De Noorse nationale omroep NRK zet vanavond, zaterdag 08 maart 2014, de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Volgende week zaterdag vindt in het Scandinavische land de finale plaats van 'Melodi Grand Prix 2014', de nationale selectie voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
De finale zal ook ditmaal doorgaan in het Spektrum in de hoofdstad Oslo. De zaal was in 1996 de locatie voor het Eurovisie Songfestival en is al een aantal jaren de thuisbasis van de Noorse finale van het jaarlijkse liedjesfestival.

Net als de voorgaande jaren komen er drie voorrondes maar die vinden nu plaats in het Folketeateret, eveneens in de hoofdstad. Aan elke voorronde (vrijdag 07, zaterdag 08 en zondag 09 maart) nemen telkens vijf kandidaten deel. Tijdens de uitzending worden de artiesten voorgesteld aan de hand van een mini-documentaire waarna ze hun liedje zullen voorstellen. Drie van de vijf kandidaten stoten telkens door naar de finale.

Een vijfkoppige jury (Tarjei Strøm, Marie Komissar, Vivi Stenberg, Kathrine Synnes Finnskog en Gisle G. Stokland) koos uit meer dan zeshonderd nummers de vijftien die gaan strijden om het ticket richting Kopenhagen. Dit vijftal zal tijdens de voorrondes ook commentaar geven op de liedjes en ook uitleggen waarom ze de nummers hebben geselecteerd.

* deelnemers tweede voorronde 'MGP 2014' - zaterdag 08 maart (20.55-22.00) :

01. "Hele verden" (tekst en muziek : Cir.Cuz) door Cir.Cuz.
02. "Right Now" (tekst : Martine Marbel ; muziek : Martine Marbel, Goran Obad) door Martine Marbel.
03. "Sing" (tekst en muziek : Christer Wulff) door Oda & Wulff.
04. "Taste of You" (tekst : Jenny Moe ; muziek : Magnus Hængsle, Jenny Moe) door Knut Kippersund Nesdal.
05. "Hit Me Up" (tekst en muziek : Melanie Fontana, John Asher, Lars Hustoft) door Charlie.

* reeds geplaatst voor de finale van 'MGP 2014' :

01. "Heal" (tekst en muziek : Laila Samuelsen) door Mo.
02. "High Hopes" (tekst en muziek : Linnea Dale, Kim Bergseth) door Linnea Dale.
03. "Needs" (tekst : Frode Bjørgmo Strømvik ; muziek : Dina Misund) door Dina Misund.

* uitgeschakeld :

- "Best Friend's Boyfriend" (tekst en muziek : Martin Kleveland, Lisa Desmond Linder, Jesper Jakobsen) door Hilda & Thea Leora.
- "Frozen by Your Love" (tekst en muziek : Anders Bratterud) door Timbre & Frikk Heide-Steen feat. Ida Stein.

'Melodi Grand Prix 2014' zal in goede banen worden geleid door Jenny Skavlan en Erik Solbakken, het tweetal dat ook vorig jaar reeds van de partij was. Solbakken was in 2010 één van de drie presentatoren van het Eurovisie Songfestival dat toen in Oslo werd gehouden.

De uitzendingen worden uitgezonden via het eerste net van de Noorse openbare omroep en vanuit het buitenland kan de selectie worden gevolgd via een stream op de festivalpagina (klik HIER). Na afloop komen de vier uitzendingen online en daaar kunnen inmiddels ook oude nationale selecties (vanaf 1965) worden gevolgd (klik HIER).

De tweede halve finale van 'Melodi Grand Prix 2014', vanavondzaterdag 08 maart, tussen 20.55 en 22.00. (bron en logo : NRK ; foto : Kim Erlandsen/NRK)

08-03-2014 om 10:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : vanavond finale van Zweedse Songfestivalselectie 'Melodifestivalen 2014'.

 Vanavond, zaterdag 08 maart 2014, vindt in Zweden de finale plaats van 'Melodifestivalen 2014, de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Sinds zaterdag 01 februari is de nationale omroep SVT op zoek naar de kandidaat voor de 59e editie van het festival dat begin mei zal plaatsvinden in de Deense hoofdstad Kopenhagen.

Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is nemen 32 kandidaten deel aan 'Melodifestivalen', netjes verdeeld over vier voorrondes wat er op neerkwam dat er telkens acht kandidaten aantraden per voorronde.

Ook dit jaar waren er tijdens elke voorronde twee stemrondes en na een eerste stemronde bleven er nog vijf kandidaten over. In de tweede stemronde namen de kandidaten de reeds uitgebrachte stemmen uit de eerste stemronde mee. De nummers één en twee plaatsten zich meteen voor de finale in Stockholm, de nummers drie en vier moesten vorige week zaterdag (01 maart) nog aan de slag in de herkansingsronde ('Andra chansen').

Net als vorig jaar werd er tijdens de herkansingsronde niet meer volledig gewerkt met duels. De acht deelnemers brachten hun nummer ten gehore en na een eerste stemronde bleven er nog vijf kandidaten over. Tijdens de tweede ronde waren er dan twee duels (de nummer één tegen de nummer vier en de nummer twee tegen de nummer drie) en de winnaars van de beide duels mogen zich nu opmaken voor de finale van vanavond.

Na afloop van deze herkansingsronde maakte de Zweedse omroep meteen ook de volgorde van optreden tijdens de finale bekend. We zetten alles hieronder alvast netjes op een rijtje.


* volgorde van optreden tijdens de finale van 'Melodifestivalen 2014' :

01. "Natural" (tekst en muziek : John Lundvik) door Anton Ewald (MF 2013)(vierde voorronde).
02. "Songbird" (tekst en muziek : Sharon Vaughn, Johan Fransson, Tim Larsson, Tobias Lundgren) door Ellen Benediktson (eerste voorronde).
03. "Blame It On The Disco" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, David Kreuger, Hamed "K-One” Pirouzpanah) door Alcazar (MF 2003-2005-2009-2010)(vierde voorronde).
04. "Yes We Can" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, David Kreuger, Hamed "K-One” Pirouzpanah) door Oscar Zia (derde voorronde).
05. "Bröder" (tekst en muziek : Fredrik Kempe) door Linus Svenning (eerste voorronde, 'Andra chansen').
06. "Survivor" (tekst en muziek : Bobby Ljunggren, Henrik Wikström, Karl-Ola Kjellholm, Sharon Vaughn) door Helena Paparizou (ESF 2001-2005)(eerste voorronde, 'Andra chansen').
07. "To the End" (tekst en muziek : Andreas Johnson, Johan Lyander, Peter Kvint, YOHIO) door YOHIO (MF 2013)(eerste voorronde).
08. "Undo" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, David Kreuger, Hamed "K-One” Pirouzpanah) door Sanna Nielsen (MF 2001-2003-2005-2007-2008-2011)(tweede voorronde).
09. "Efter solsken" (tekst en muziek : Johan Hirvi, Mats Lie Skåre, Nebeyu Baheru, Njol Badjie, Pa Modou Badjie) door Panetoz (tweede voorronde).
10. "Busy Doin' Nothin'" (tekst en muziek : Ace Wilder, Joy Deb, Linnéa Deb) door Ace Wilder (derde voorronde).

Tijdens de finale ligt het lot van de kandidaten in de handen van een internationale jury (Denemarken, Duitsland, Estland, Frankrijk, Israël, Italië, Malta, Nederland, Rusland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) en de kijkers thuis die elk vijftig procent van de stemmen toekennen.

 De finale van 'Melodifestivalen 2014', wordt vanavond rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Zweedse omroep en dit tussen 20.00 en 22.00. De uitzending kan ook via het internet worden gevolgd en dat kan via deze link. Anders Jansson en Nour El Refai leiden de uitzending in goede banen en m
eer nieuws en informatie krijg je op de Melodifestivalenpagina van de omroep. (bron, logo en foto : SVT)

08-03-2014 om 10:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : vanavond kiezen de Slovenen hun kandidaat voor Kopenhagen.

Vanavond, zaterdag 08 maart 2014, vindt in Slovenië 'EMA 2014' plaats, de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Op vrijdag 07 februari jongstleden maakte de nationale omroep
RTVSLO de namen van de zeven artiesten bekend die vanavond gaan strijden om het ticket voor Kopenhagen, alwaar begin mei de 59e editie van het jaarlijkse liedjesfestival zal plaatsvinden. 

Een commissie, samengeroepen door Janez Lombergar (hoofd Sloveense omroep) en Marko Filli (algemeen directeur), bestond uit Miša Molk (projectleidster nationale selectie), oud-Songfestivaldeelneemster Darja Švajger (ESF 1995 en 1999) en Andrea F (muziekeditor radio, muzikant en producer).

In totaal werden negenentwintig artiesten/auteurs uitgenodigd en luisterde de commissie naar 42 liedjes (die aan een aantal voorwaarden moesten voldoen). In totaal werden zeven kandidaten geselecteerd, zijnde Bilbi, Muff, Nermin Puškar & Samuel Lucas, Nude, Omar Naber, Rudi Bučar & Elevators en Tinkara Kovač.

Afgelopen dinsdagavond (04 maart, 18.00) werden de liedjes voor een eerste maal voorgesteld en toen raakte ook de volgorde van optreden bekend. Vanavond ligt het lot van de kandidaten volledig in de handen van de kijkers thuis. Na een eerste stemronde blijven er twee kandidaten die doorstoten naar een 'superronde' en de winnaar daarvan zal de Sloveense kandidaat voor Kopenhagen worden.

01. "I Won't Give Up" (tekst en muziek : Omar Naber) door Omar Naber.
02. "Masquerade" (tekst : Igor Leonardi, Nermin Puškar, Lejla Delalić, Donna Osterc ; muziek : Krešimir Tomec, Igor Leonardi, Nermin Puškar) door Nermin Puškar & Samuel Lucas.
03. "To ni blues" (tekst en muziek : Maja Pihler Stermecki, Gregor Stermecki) door Bilbi.
04. "It's Gonna Be OK!" (tekst en muziek : Gaber Marolt) door Nude.
05. "Tja" (tekst en muziek : Rudi Bučar) door Rudi Bučar & Elevators.
06. "Spet (Round and Round)" (tekst : Tinkara Kovač, Hannah Mancini, Tina Piš ; muziek : Raay) door Tinkara Kovač.
07. "Let Me Be (Myself)" (tekst : Tadej Košir, Miha Gorše, Senidah Hajdarpašić ; muziek : Anže Kacafura) door Muff.

De nationale selectie, die om 20.00 van start gaat, zal in goede banen worden geleid door Ula Furlan. 'EMA 2014' wordt uitgezonden via het eerste net van de Sloveense nationale omroep en kan ook via het internet worden gevolgd (klik hier). Daarnaast kan de uitzending ook worden gevolgd via de website van Eurovision.tv (klik hier).

In januari raakte bekend dat Slovenië dit jaar zal aantreden in de tweede helft van de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival en dit op donderdag 08 mei. (bron en logo : RTVSLO)

08-03-2014 om 10:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : gastland Denemarken kiest vanavond kandidaat voor Kopenhagen.

Vanavond, zaterdag 08 maart 2014, wordt in Denemarken de kandidaat gekozen die op zaterdag 10 mei eerstkomende in eigen land zal aantreden in de finale van de 59e editie van het Eurovisie Songfestival.

Tussen dinsdag 20 augustus en maandag 07 oktober jongstleden ging de nationale omroep DR op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie en op dinsdag 08 oktober raakte bekend dat het maar liefst 872 inzendingen (een absoluut record) had ontvangen. Het feit dat het Eurovisie Songfestival dit jaar op eigen bodem plaats zal vinden is daar zeker niet vreemd aan.

 Uit alle ingezonden inzendingen koos de omroep er zes en daarnaast ging het zelf op zoek naar vier nummers, een selectie die ook de voorgaande jaren reeds werd toegepast. Op dinsdag 28 januari werden de namen bekendgemaakt van de kandidaten die zullen deelnemen aan 'Dansk Melodi Grand Prix 2014'.

* de tien kandidaten (tussen haakjes de namen van de componisten en tekstschrijvers) :

01. "I Choose You" (Lars Halvor Jensen, Johannes Jørgensen, Shanna Crooks) door Bryan Rice.
02. "Your Lies" (Danne Attlerud, Gustav Eurén, Niclas Arn) door Rebekka Thornbech.
03. "Feeling The You" (Frederik Tao Nordsøe Schjoldan, Thomas Lumpkins) door Sonny (wildcard).
04. "She's The One" (Engelina, Alexander Brown, Søren Vestergaard, Marcus Linnet) door Danni Elmo.
05. "Vi finder hjem" (Engelina, Ole Brodersen, Kasper Larsen, Basim) door Emilie Moldow.
06. "Right By Your Side" (Mathias Kallenberger, Andreas Berlin, Jasmine Anderson) door GlamboyP.
07. "Before You Forget Me" (Nadia Malm) door Nadia Malm (wildcard).
08. "Cliché Love Song" (Lasse Lindorff, Kim Nowak-Zorde, Daniel Fält, Basim) door Basim.
09. "It Hurts" (Anna David, Lasse Lindorff, Kim Nowak-Zorde, Jeremy Huffleman, Marli Harwood, Michael Harwood, Nick Keynes) door Anna David (wildcard).
10. "Wanna be Loved" (Lars Halvor Jensen, Martin Larsson, Luke Madden, Lemare Obika) door Michael Rune feat. Natascha Bessez (wildcard).

Op woensdag 25 september raakte reeds bekend dat 'Dansk Melodi Grand Prix 2014' zal plaatsvinden in Arena Fyn in de stad Odense. Daarmee komt de nationale selectie na maar liefst eenentwintig jaar terug naar de derde grootste stad van Denemarken. Het lot van de tien kandidaten ligt vanavond in de handen van een vijfkoppige vakjury en de kijkers thuis die door middel van televoting de winnaar zullen bepalen. De leden van de vakjury zijn  Jørgen de Mylius (presentator DMGP 1978 tot en met 1988, oud-Songfestivalcommentator, lid vakjury 'DMGP 2013'), Camille Jones (singer-songwriter), Cutfather (Mich Hedin Hansen)(producer, tekstschrijver en dj), Chief1 (Lars Pedersen)(dj, producer en ex-lid van Rockers By Choice) en Søs Fenger (singer-songwriter).

De nationale finale, die om 20.00 van start gaat, wordt in goede banen door Louise Wolff en Jacob Riising. Rond de klok van 22.20 kennen we de opvolger van Emmelie de Forest en weten we wie er op zaterdag 10 mei de Deense eer hoog mag gaan houden in de hoofdstad Kopenhagen. De finale van 'DMGP 2014' wordt uitgezonden via het eerste net van de Deense omroep en kan ook via het internet worden gevolgd (klik hier). (bron, logo en foto : DR)

08-03-2014 om 10:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Het verloren voorwerp' : Bart De Wever is vergeten dat de microfoon aan staat.

'Het verloren voorwerp' duikt sinds zaterdag 22 februari 2014 opnieuw iedere week een verloren voorwerp met een rijke geschiedenis op. Aan de hand van de beste beelden van vroeger en nu laat het programma zijn licht schijnen op de relatie tussen de mens en dat voorwerp door de jaren heen.

Het verloren voorwerp selecteerde daarvoor ook onvergetelijke fragmenten uit internationale humorprogramma's als 'Extras', 'Fawlty Towers', 'Comedy Inc.', 'Allo allo', en sketches van Mr. Bean en André van Duin.

Dit seizoen duikt 'Het verloren' voorwerp in de koffer met Bart De Pauw, zoekt het uit hoe snel mensen reageren op een boodschap in een fles van Kamiel Spiessens en draait het aan het wiel van fortuin. Het zit op de eerste rij als de computer zijn intrede doet in de klas van meester Buys in 'Meester, hij begint weer', kijkt mee als Wim Delvoye speelgoed toetakelt in de microgolfoven en gaat mee op ronde met Rob Vanoudenhoven wanneer die medicijnen uitdeelt in een rusthuis.

'Het verloren voorwerp' verkneukelt zich om de mogelijkheden van de surroundmicrofoon in 'Zonde van de zendtijd', lacht tegen de tijd in 'De minuut' van 'In de gloria' en maakt kennis met het geheime wapen van Bart Peeters (presentator Eurosong 1999-2002-2004-2006-2008, commentator ESF 1999-2002-2004-2006-2008-2010, presentator NSF 1997, presentator 'Eurosong 2010 : een song voor Tom Dice!') in 'Mag ik u kussen?'.

Het resultaat is een complexloze en onderhoudende aaneenschakeling van de beste klassieke én eigenwijze humorfragmenten uit binnen- en buitenland.

* inhoud derde aflevering - zaterdag 08 maart 2017 :

Charmezanger Ronny King is de draad van zijn microfoon kwijt, Bart De Wever is vergeten dat de micro aan staat, Stijn Meuris vertelt honderduit over zijn boemerangmicrofoon, journalist Alex Puissant probeert een micro onder de neus van de paus te steken én Carl Huybrechts test op geheel eigen wijze de prikker van Zohra.

'Het verloren voorwerp', derde aflevering vanavond, zaterdag 08 maart 2014, tussen 21.45 en 22.15 op Eén. (bron en logo : Eén)

08-03-2014 om 09:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vroeger of later?' : vanavond de finale met Regi, Guga Baul en Niels Destadsbader.

'Vroeger of later?' is helemaal terug en steekt in een nieuw kleedje. Luc Appermont (presentator Eurosong 1977-1981-1983-1987-1989, commentator ESF 1976 tot en met 1990) is nog steeds de charmante gastheer van het programma. Hij krijgt elke week drie sympathieke panelleden op bezoek.

Ook in het tweede seizoen draait 'Vroeger of later?' om de hamvraag : was het nu vroeger of later? Tal van iconische televisiefragmenten, internationale filmbeelden, bekende liedjes en bijhorende moves zullen de revue passeren. Het Vroeger of later-dansteam staat garant voor een stevige dosis showbizz. Er is uiteraard ook aandacht voor de meest iconische Vlaamse artiesten.

De inzet is eeuwige roem en de nu al felbegeerde Piek Nostalgiek. Wees op uw hoede voor onverwachte gastoptredens, melancholische meezingers en deuntjes uit lang vervlogen tijden. En kijk uit voor de floche! Laat je speelgoed staan en schuif gezellig aan, in 'Vroeger of later?' op Eén.

'Vroeger of later?' kon zich geen betere spelleider wensen dan Luc Appermont, zelf een regelrecht televisie-icoon. In de jaren zeventig al presenteerde hij 'Binnen en buiten' op zondagnamiddag, daarna onder meer 'Het staat in de sterren geschreven', 'de Pak de poen show', 'Eurosong', 'Waagstuk' en 'Het mooiste moment'. Sinds eind 2011 is Luc Appermont voorzitter van de Vlaamse Televisie Academie.

In een nieuw strak decor strijden achttien topgasten uit de showbizz voor een plaatsje in de finale en de nu al felbegeerde trofee 'Piek Nostalgiek'. Regi (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008), Guga Baúl, Gert Verhulst, Karen Damen (Eurosong 1999, lid vakjury 'Junior Eurosong 2007'), Saartje Vandendriessche (coach 'Junior Eurosong 2008'), Bart Peeters (presentator Eurosong 1999-2002-2004-2006-2008, commentator ESF 1999-2002-2004-2006-2008-2010, presentator NSF 1997, presentator 'Eurosong 2010 : een song voor Tom Dice!', expert 'Eurosong 2014'), Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009', presentator 'Junior Eurosong 2012'), Frieda Van Wijck, Kürt Rogiers, Kelly Pfaff, Evi Hanssen, Jacques Vermeire, Jan Verheyen, Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'), Eline De Munck, Margriet Hermans (Eurosong 1987-1989-1999), Walter Baele en Showbizz Bart duiken in de gerestylede spelrondes en graven diep in hun kennis maar bovenal hun herinnering.

HET PANEL

De kandidaten die Luc Appermont over de vloer krijgt, zijn niet de minsten. Eén voor een demonstreren zij de komende weken hun kennis over de populaire cultuur van vroeger en nu.

De kandidaten vanavond, zaterdag 08 maart 2014, zijn Regi (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008), Guga Baúl en Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009', presentator 'Junior Eurosong 2012'). Zij strijden tijdens de finale om de overwinning.

'Vroeger of later?', de dertiende en laatste aflevering vanavond, zaterdag 08 maart 2014, tussen 20.45 en 21.45 op Eén. (bron en foto's : Eén)

08-03-2014 om 09:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Parenclub' : vanavond een Antwaarps onderonsje met Herman Verbruggen en Sven De Ridder.

Op zaterdag 22 februari 2014 maakte Rani De Coninck opnieuw haar opwachting bij vtm met het nieuwe spelprogramma 'De Parenclub'. In het gloednieuwe programma nemen wekelijks twee bekende koppels het tegen elkaar op. Ook het publiek van 'De Parenclub' bestaat uitsluitend uit liefdesparen.

De derde aflevering wordt een Antwaarps onderonsje met de even populaire als grappige acteurs Herman 'Markske' Verbruggen en Sven 'echt Antwaarps teater' De Ridder en hun twee sympathieke liefdespartners Petra en Chindy. In 'De Parenclub' zal blijken dat de koppels Verbruggen-De Pauw en De Ridder-Wysmantel behalve een Antwerpse tongval nog iets anders gemeen hebben, iets wat te maken heeft met het koningshuis, prins Laurent en telefoonnummers...

Terwijl de bekend koppels in het finalespel trachten te geraken, proberen de publieksparen enkele gewoonten en gebruiken van koppels in Vlaanderen zo juist mogelijk in te schatten. Hoeveel procent van de Vlamingen zou niet met zijn of haar partner professioneel kunnen samenwerken? Hoeveel Vlamingen zouden niet onder één dak kunnen leven met de schoonouders? En hoeveel verliefde zielen sturen erotische sms’jes naar zijn of haar partner? Sven en Chindy blijken alvast bij de Vlamingen te behoren die hieraan meedoen, of ze kunnen alleszins toch heel enthousiast vertellen over de charme van pikante sms'jes.

Herman Verbruggen en Petra

Herman Verbruggen en zijn 16 jaar jongere vrouw Petra De Pauw hebben twee kinderen én een bijzondere voorliefde voor frieten en fastfood. Herman is wereldberoemd in Vlaanderen als Markske van 'F.C. De Kampioenen'. Petra werkt voor Radio 2Canvas en Het Nieuwsblad Magazine en samen schreven ze al enkele kinderboeken. De vonk tussen de twee creatieve geesten sloeg over in… de Aldi, tussen de winkelkarretjes. Hoe dat gebeurde en waarom precies daar, dat vertellen ze in geuren en kleuren bij Rani op de rode sofa. En dat is zeker niet alles wat we van open boeken Herman en Petra te weten komen. Wist u trouwens dat Herman een verdienstelijk accordeonspeler is? Petra uiteraard wel, maar kan ze zijn accordeonspel ook geblinddoekt herkennen?

Sven De Ridder en Chindy

Herman en Petra nemen het op tegen Sven De Ridder en Chindy Wysmantel. Zij voelden het voor het eerst kriebelen toen ze elkaar geheel toevallig tegen het lijf liepen op de trein naar Firenze. Jaren daarvoor had Sven Chindy al gespot in het publiek van het theater. Voor Sven was de ontmoeting dan ook geen toeval, maar het lot. Ondertussen zijn ze gelukkig getrouwd met behulp van hun wedding planner Dorien Leyers (reporter 'Eurosong 2006'), die een interessant verhaal te vertellen heeft over het huwelijk. Vanuit de sofa van 'De Parenclub' vertelt Sven ook honderduit over zijn rituelen voor hij het podium opgaat, zijn angst voor spinnen en duizendpoten en over zijn liefde voor de Verenigde Staten. Die is ontstaan in Disneyland, waar Sven als elfjarig kind aan den lijve ondervond hoe Amerika 'the land of dreams' is…

De vijfendertig liefdesparen in het publiek trachten een romantische reis te winnen door de gewoonten van koppels in Vlaanderen zo goed mogelijk in te schatten. Benieuwd of het winnende bekende koppel het winnende publiekskoppel naar het verre Cuba, of toch op zijn minst naar Amsterdam krijgt in de spannende finale.

'De Parenclub', derde aflevering vanavond, zaterdag 08 maart 2014, tussen 19.50 en 20.50 op vtm. (bron en foto's : vtm)

08-03-2014 om 09:31 geschreven door Redactie  


07-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Net voor een zonnig weekend hebben we weer een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargestoomd. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

Will Tura is dit voorjaar opnieuw te gast in het Kursaal van Oostende en dit op zaterdag 12 april (aanvang : 20.00) eerstkomende. De 'Keizer van het Vlaamse Lied' nodigde niemand minder dan Andrei Lugovski (Eurosong 2014) uit voor een gastoptreden.

Ook ditmaal zal de bariton uit Oostende weer menig harten beroeren. Met zijn repertoire van licht klassieke en populaire muziek brengt Andrei het publiek vervoering.
In duet met Andrei zorgt Will Tura voor een onvergetelijk en uniek concert.

Tickets (35 en 45 euro, exclusief reservatiekosten) voor dit optreden kunnen worden aangekocht via de website van Sherpa, telefonisch via het nummer 070 22 56 00 (vanuit Nederland : +32 70 25 20 20) ofwel in de Boxoffice Kursaal Oostende (Monacoplein 2) en dit telkens van maandag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.30.


Studio 100 pakt vanaf zondag 20 april uit met de spektakelmusical '14-18', een puur verhaal over vriendschap en liefde.

Wat is de verwoestende werking van een oorlog op een groep vrienden en op een man en een vrouw die door deze oorlog niet bij elkaar kunnen zijn? Wat is het effect van zo'n grote, alles verwoestende oorlogsmachine op gewone jonge mensen die eigenlijk niet weten waar ze in stappen?

'14-18' is een verhaal van liefde, gemis, familie, vriendschap tegen de achtergrond van het monster van de Grote Oorlog. Een spektakel met een hart.

De regie is in handen van Frank Van Laecke. Hij bedacht samen met Allard Blom het scenario. Blom schreef ook de liedteksten. De muziek werd gecomponeerd door Dirk Brossé, de muzikale directeur van het Amerikaanse The Chamber Orchestra of Philadelphia.

Studio 100 verzamelde meteen ook een topcast : Jelle Cleymans (Eurosong 2004) als Jan, Jonas Van Geel als Fons, Bert Verbeke als Albert, Lander Depoortere als Kamiel, Free Souffriau als Anna, Maaike Cafmeyer als Céline, Jo De Meyere als Generaal, Peter Van de Velde als Korporaal Dedecker en Louis Talpe als Hermans.

Meer nieuws en informatie krijg je op de
website van de musical en voor tickets surf je best meteen naar Sherpa.

Vanaf september gaan Karen, Kristel en Josje, oftewel K3 (Eurosong 1999) weer toeren door Vlaanderen én Nederland! Met hun nieuwe show komen ze ook naar de Lotto Arena in Antwerpen (zaterdag 27 en zondag 28 september, telkens om 14.00 en 17.00), het Kursaal in Oostende (zaterdag 14 en zondag 15 februari 2015, telkens om 14.00 en 17.00) en de Ethias Arena in Hasselt (zaterdag 14 en zondag 15 maart 2015, telkens om 14.00 en 17.00).

Voor de succesvolle toer van 2013 waren de zalen in een mum van tijd uitverkocht. Snel je plaatsen reserveren is dus de boodschap! Tickets kan je bestellen via de website van
TeleTicketService of telefonisch 070 345 345 (België) of 0900 45 000 45 (Nederland).

07-03-2014 om 21:17 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : Noorse selectie 'Melodi Grand Prix 2014' gaat vanavond van start.

 Volgende week zaterdag, 15 maart 2014, vindt in Noorwegen de finale plaats van 'Melodi Grand Prix 2014', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

De finale zal ook ditmaal doorgaan in het Spektrum in de hoofdstad Oslo. De zaal was in 1996 de locatie voor het Eurovisie Songfestival en is al een aantal jaren de thuisbasis van de Noorse finale van het jaarlijkse liedjesfestival.

Net als de voorgaande jaren komen er drie voorrondes maar die vinden nu plaats in het Folketeateret, eveneens in de hoofdstad. Aan elke voorronde (vrijdag 07, zaterdag 08 en zondag 09 maart) nemen telkens vijf kandidaten deel. Tijdens de uitzending worden de artiesten voorgesteld aan de hand van een mini-documentaire waarna ze hun liedje zullen voorstellen. Drie van de vijf kandidaten stoten telkens door naar de finale.

Een vijfkoppige jury (Tarjei Strøm, Marie Komissar, Vivi Stenberg, Kathrine Synnes Finnskog en Gisle G. Stokland) koos uit meer dan zeshonderd nummers de vijftien die gaan strijden om het ticket richting Kopenhagen. Dit vijftal zal tijdens de voorrondes ook commentaar geven op de liedjes en ook uitleggen waarom ze de nummers hebben geselecteerd.

* deelnemers eerste voorronde 'MGP 2014' - vrijdag 07 maart (20.05-21.10) :

01; "Best Friend's Boyfriend" (tekst en muziek : Martin Kleveland, Lisa Desmond Linder, Jesper Jakobsen) door Hilda & Thea Leora.
02. "Heal" (tekst en muziek : Laila Samuelsen) door Mo.
03. "Needs" (tekst : Frode Bjørgmo Strømvik ; muziek : Dina Misund) door Dina Misund.
04. "High Hopes" (tekst en muziek : Linnea Dale, Kim Bergseth) door Linnea Dale.
05. "Frozen by Your Love" (tekst en muziek : Anders Bratterud) door Timbre & Frikk Heide-Steen feat. Ida Stein.

* deelnemers tweede voorronde 'MGP 2014' - zaterdag 08 maart (20.55-22.00) :

01; "Hele verden" (tekst en muziek : Cir.Cuz) door Cir.Cuz.
02. "Right Now" (tekst : Martine Marbel ; muziek : Martine Marbel, Goran Obad) door Martine Marbel.
03. "Sing" (tekst en muziek : Christer Wulff) door Oda & Wulff.
04. "Taste of You" (tekst : Jenny Moe ; muziek : Magnus Hængsle, Jenny Moe) door Knut Kippersund Nesdal.
05. "Hit Me Up" (tekst en muziek : Melanie Fontana, John Asher, Lars Hustoft) door Charlie.

* deelnemers derde voorronde 'MGP 2014' - zondag 09 maart (20.05-21.10) :

01; "Bensin" (tekst en muziek : Ingjerd Østrem Omland) door Moi.
02. "Ain't no Love in This City no More" (tekst : Brynjar Takle Ohr, Øyvind Blomstrøm, Håvard Takle Ohr ; muziek : Brynjar Takle Ohr, B.L. Rolland) door El Cuero.
03. "Who Needs the Universe?" (tekst en muziek : Andreas Ihlebæk) door Ilebek.
04. "Sole Survivor" (tekst en muziek : Elisabeth Carew, David Eriksen, Simon Climie, Mats Skåre Lie) door Elisabeth Carew.
05. "Silent Storm" (tekst en muziek : Josefin Winther) door Carl Espen.

'Melodi Grand Prix 2014' zal in goede banen worden geleid door Jenny Skavlan en Erik Solbakken, het tweetal dat ook vorig jaar reeds van de partij was. Solbakken was in 2010 één van de drie presentatoren van het Eurovisie Songfestival dat toen in Oslo werd gehouden.

De uitzendingen worden uitgezonden via het eerste net van de Noorse openbare omroep en vanuit het buitenland kan de selectie worden gevolgd via een stream op de festivalpagina (klik HIER). Na afloop komen de vier uitzendingen online en daaar kunnen inmiddels ook oude nationale selecties (vanaf 1965) worden gevolgd (klik HIER).
 
De eerste halve finale van 'Melodi Grand Prix 2014', vanavond, vrijdag 07 maart, tussen 20.05 en 21.10. (bron en logo : NRK ; foto : Kim Erlandsen/NRK)

07-03-2014 om 08:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'The Voice van Vlaanderen' : vanavond de voorlaatste van de 'Blind Auditions'.

Op vrijdag 07 februari 2014 namen Axelle Red, Bent Van Looy, Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Regi Penxten (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008) voor de eerste keer plaats in de bekende Voice-draaistoelen. Omdat Koen voor de derde keer de rol van coach op zich neemt, besloot hij eerst de andere drie coaches onder te dompelen in een kleine uiteenzetting : 'De Voice voor beginners'. Hopelijk zijn hun oren hierna goed getraind, want dag één van de 'Blind Auditions' was een feit. De strijd om voor hun team twaalf topartiesten te strikken barstte los.

* de vijfde 'Blind Audition' - vrijdag 07 maart 2014 :

Vandaag, vrijdag 07 maart 2014, is het tijd voor de voorlaatste 'Blind Auditions' van 'The Voice van Vlaanderen'. De spanning stijgt, zowel bij de kandidaten die zo graag willen dat de stoelen van de coaches draaien, als bij de coaches die hun uiterste best moeten doen om het allerbeste nog binnen te halen. Axelle Red en Bent Van Looy hebben nog plaats voor vier teamleden, terwijl Koen Wauters en Regi er elk nog maar drie kunnen binnenrijven.

Niet aan haar proefstuk toe wat betreft podiumervaring, dat is de 18-jarige Aurelie uit Wommelgem, die met haar koor al op het podium van het Sportpaleis heeft gestaan tijdens 'Nekka-Nacht'. Als enige kandidate van alle 'Blind Auditions' kiest Aurelie voor een Nederlandstalig nummer : "Dat ik je mis" van Maaike Ouboter. "Ze hebben mij altijd gezegd dat ik het beste zing in het Nederlands, omdat ik daar ook het beste gevoel kan inbrengen. Ik ben dan ook iemand die meer op het gevoel wil inspelen dan op de techniek". Benieuwd of haar Nederlandstalige auditie Axelle, Bent, Koen of Regi kan overtuigen om op de knop te drukken.

Een oude bekende die vorig jaar al meedeed aan 'The Voice' en dit jaar opnieuw haar kans waagt, is de 19-jarige Demi uit Roeselare. Haar zus Lori haalde vorig jaar wel de volgende ronde en Demi hoopt dat zij er dit jaar voor kan zorgen dat er minstens één stoel zal draaien. "Ik vond het echt heel spijtig dat ik er vorige keer niet door was. Ik wil nu aan mezelf bewijzen dat ik beter kan en ook aan de mensen tonen dat ik beter kan zingen dan vorig jaar", zegt Demi voor ze de auditiedeur binnenstapt. Ze brengt "Royals" van Lorde, waarbij ze zichzelf begeleidt op de gitaar.

De 29-jarige Lindsey uit Jabbeke is in het dagelijks leven hondengedragsbegeleider. Voor 'The Voice' doet ze beroep op haar tweede passie : zingen. "Hondengedrag bestuderen is mijn eerste grote passie en zingen mijn tweede. In principe is dat vooral omdat ik gewoon kick van op een podium te staan", vertelt Lindsey al lachend. Ze waagt haar kans met "Spoonful" van Etta James.

De 17-jarige Joke uit Bassevelde is vooral gewoon om op haar zolderkamer te zingen en daar haar eigen nummers te maken. Deze studente wetenschappen-wiskunde vindt van zichzelf dat ze in het dagelijks leven eerder verlegen is, maar dat ze haar in muziek echt kan tonen wie ze is : "Op de zolderkamer kom ik echt tot rust omdat ik daar muziek kan maken. Mijn piano en mijn gitaar staan daar en ook al mijn zelfgeschreven nummers komen daar tot stand". Met een heel eigen versie van "Oops, I Did It Again" van Britney Spears begeleidt Joke zichzelf op de gitaar.

De 27-jarige Martijn uit Overpelt heeft al wat podiumervaring opgedaan toen hij in een bandje zat op de middelbare school. Maar meedoen aan 'The Voice' is toch iets helemaal anders : "Dit is allemaal zo nieuw voor mij, dus ik weet niet hoeveel zenuwen ik ga hebben. Maar als ik enige ambitie heb, is het toch om voor een menigte te zingen, die helemaal mee zijn met wat ik aan het doen ben", legt Martijn uit. Hij kiest voor "Keep Your Head Up" van Ben Howard om de coaches te overtuigen.

Tijdens deze voorlaatste 'Blind Auditions' waagt ook de 17-jarige Charlotte uit Beerse haar kans met "Home" van Edward Sharpe and The Magnetic Zeros en gaat de 29-jarige Manny uit Wilrijk er voor met "This Is What It Feels Like" van Armin Van Buuren. De 17-jarige Elien uit Perk zingt "People Help The People" van Birdy, terwijl de 22-jarige naamgenote Eline uit Brasschaat het probeert met "Clown" van Emeli Sande. De 23-jarige Jolan uit Wortel hoopt de coaches te overtuigen met een eigen versie van "I Keep Dancing On My Own" van Robyn, terwijl de 28-jarige Fiona uit Gent zich durft te wagen aan "Formidable" van Stromae. Er passeert ook een 'Blind Blind Audition' de revue tijdens deze voorlaatste auditieronde.

'The Voice van Vlaanderen' : online en sociale media

Dat 'The Voice van Vlaanderen' online en op sociale media als Facebook en Twitter leeft, hebben de voorbije twee seizoenen alvast met glans bewezen : het programma mag ondertussen rekenen op een fanbasis van bijna 165.000 mensen. Ook in het derde seizoen blijft vtm sterk inzetten op extra beleving naast het tv-scherm via de website, sociale media en via de eigen 'The Voice van Vlaanderen Thuiscoach app'.

Word zelf coach dankzij de Thuiscoach-app

De Thuiscoach-app werd tijdens vorig seizoen succesvol gelanceerd en kende 155.000 downloads. Ook dit seizoen wordt de kijker zelf coach dankzij de Thuiscoach-app, die voortaan opgenomen is in de vtm app. Met de app kunnen de kijkers thuis zelf meespelen vanuit de woonkamer, en zo te weten komen of ze al dan niet een goede coach zijn.

Met de app kan je zowel vóór de uitzendingen als tijdens de uitzendingen meespelen. Zo kan je voorafgaand aan elke uitzending van de 'Blind Auditions' via de app voorspellen welke talenten doorgaan naar de 'Battles'. Zo krijg je elke week vóór de uitzending al een aantal fragmenten te horen van de talenten. Na het beluisteren van elk fragment moet je beslissen om de 'I WANT YOU' knop al dan niet te gebruiken en hiermee te voorspellen of het betreffende talent doorgaat. Net zoals Axelle, Bent, Koen en Regi krijgen de spelers de talenten natuurlijk niet te zien en kan de keuze achteraf niet veranderd worden. Hoe beter de voorspelling, hoe meer punten er gescoord worden.

Tijdens de uitzendingen van de 'Blind Auditions' kan er live meegespeeld worden door te raden in welk team het talent terecht komt. Zal Koen drukken? Of Axelle? Of wordt een zanger of zangeres meer gesmaakt door Bent of Regi? Of draait er misschien geen enkele coach om? Bij elke goede keuze krijgt de speler extra punten. Ook bij de 'Battles' en de 'Liveshows' kan er voor en tijdens de uitzending meegespeeld worden.

'The Voice van Vlaanderen, de vierde 'Blind Audition', vanavond, vrijdag 07 maart 2014, tussen 20.35 en 22.30 bij vtm. Aanstaande dinsdag, 11 maart, krijg je tussen 22.35 en 00.20 een heruitzending. (bron, logo en foto's : vtm)

07-03-2014 om 08:09 geschreven door Redactie  


06-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : Nederlandse Songfestivalinzending wordt aanstaande woensdag, 12 maart 2014, voorgesteld.

 Aanstaande woensdag, 12 maart 2014, zal de Nederlandse inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival worden voorgesteld. Dat nieuws maakten The Common Linnets, oftewel Ilse DeLange en Waylon, eergisteren, dinsdag 04 maart, bekend tijdens het programma 'De Wereld Draait Door'.

Volgende woensdag zullen ze in datzelfde programma, dat van maandag tot en met vrijdag tussen 19.00 en 20.00 wordt uitgezonden op Nederland 1, hun nummer voor Kopenhagen voorstellen. In de uitzending zal het tweetal een volledige akoestische live versie van drie minuten spelen.

Donderdag 13 maart staat het radioprogramma 'Gouden Uren' (09.00 tot 12.00) op Radio 2 in het teken van The Common Linnets. Tijdens deze uitzending is "Calm After The Storm" voor het eerst in de officiële uitvoering op de radio te horen. Presentator Daniël Dekker (lid vakjury NSF 2010-2011, commentator ESF 2010-2011-2012-2013) ontvangt The Common Linnets in de uitzending en praat uitgebreid met hen over hun inzending.

Het radioprogramma wordt voor deze gelegenheid live vanuit het AVROTROS-gebouw in Hilversum uitgezonden. Via de dan compleet vernieuwde website Songfestival.nl kun je via een webstream live meekijken. Na afloop kun je ook meteen kijken naar een uitgebreid interview met The Common Linnets.

Vanaf vrijdag 14 maart zal de single ook beschikbaar zijn via de gebruikelijke kanalen. (bron : Songfestival.nl)

06-03-2014 om 14:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Café Corsari' : vanavond met Reinhilde Decleir, Marleen Merckx en Bill Barberis.

Na een afwezigheid van iets meer dan twee maanden zijn Freek Braeckman en Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') sinds maandag 10 februari 2014 weer van de partij met 'Café Corsari'.

Ook dit voorjaar omarmen ze Vlaanderen, hartelijk en oprecht, maar met af en toe een flinke kneep in de billen. Ze blikken met prikkelende verwondering terug op de actualiteit van de dag en kijken met scherpe blik vooruit naar wat morgen brengt. Met boeiende gasten, verrassende onderwerpen en een dosis humor waarmee iedereen thuis kan komen.

Je kan 'Café Corsari' nog het best vergelijken met een plaats waar mensen elkaar ontmoeten, een plek waar je de ervaringen van de voorbije dag deelt en vooruitblikt naar wat morgen komen zal. Een stijlvol café, waar je 's ochtends een prima koffie drinkt en de kranten leest. Maar je kan er evenzeer na een zware werkdag terecht voor een babbel over alles wat zich die dag heeft afgespeeld : politiek, sport, muziek, cultuur, economie, de straat en de wereld. Napraten over de dingen van de dag en soms ook de dingen des levens.

De naam is een eerbetoon aan Tony Corsari. Een entertainer-van-het-eerste-uur, die een hele gemeenschap samen voor tv bracht, één van dé grote figuren van de openbare omroep.

* achtenzestigste aflevering - donderdag 06 maart 2014 :

Naar aanleiding van de Internationale Vrouwendag op zaterdag 08 maart krijgen Tomas en Freek deze week heel fijn vrouwelijk gezelschap in 'Café Corsari'. Zij presenteren tijdens de krokusvakantie elk een uitzending van 'Café Corsari', aan de zijde van ofwel Freek ofwel Tomas. Vandaagdonderdag 06 maart, doet Freek Braeckman het met Reinhilde Decleir.

* 'Thuis' is genomineerd voor een Vlaamse Televisie Ster als populairste programma én is met meer dan één miljoen kijkers per dag, populairder dan ooit te voren. 'Thuis'-actrice van het eerste uur Marleen Merckx (Simonneke) 
en nieuwkomer Bill Barberis (Toon) polsen we naar de kansen op deze trofee.

* Betty Mahmoody, de schijfster van de internationale bestseller 'Not Without My Daughter' is in ons land om het boek en vervolg dat door haar dochter Mahtob werd geschreven voor te stellen : 'De schaduw van mijn vader'.

* Claude Van de Voorde, de baas van de Belgische luchtmacht, komt naar aanleiding van de jobdag bij defensie vertellen waarom hij nog extra personeel kan gebruiken. Misschien schuilt er in Reinhilde Decleir wel een vrouwelijk Tom Cruise?

Wil je een uitzending meemaken?
Schrijf je hier in! 'Café Corsari' vind je op Twitter (@cafecorsari) en ook op Facebook (www.facebook.com/cafecorsari).

'Café Corsari', vanavonddonderdag 06 maart 2014,
tussen 21.20 en 22.10 op Eén. Deze uitzending is nadien ook beschikbaar via 'OOIT GEMIST'. (bron en foto's : Eén)

06-03-2014 om 11:16 geschreven door Redactie  


05-03-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : Israëlische inzending voor Kopenhagen is gekozen.

Dat Israël dit jaar in de tweede halve finale van de 59e editie van het Eurovisie Songfestival zal vertegenwoordigd worden door Mei Finegold (Mei Feingold) wisten we bijna twee maanden. Met welk nummer ze zal aantreden, dat weten we sinds vanavond, woensdag 05 maart 2014.

De omroep ontving voor 'Kdam 2014' in totaal 87 liedjes die na een eerste selectie werden herleid naar tien. Uit dat aantal werden er dan twee geselecteerd voor de nationale finale, een derde nummer kwam van zangeres zelf.

* de drie geselecteerde liedjes :

01. "Same Heart" (tekst en muziek : Rami Talmid).
02. "Nish'eret iti" ("Staying With Me") (tekst : Liran de Paz ; muziek : Liran de Paz, Hen Metzger Adar).
03. "Be Proud" (tekst en muziek : Mei Finegold).

De drie liedjes werden vorige week donderdag, 27 februari, (20.00, 21.00 plaatselijke tijd) voorgesteld en vanaf dat ogenblik kon er door de Israëlische bevolking gestemd worden. Vanavond (20.00, 21.00 plaatselijke tijd) werd de uitslag bekendgemaakt tijdens een half uur durende programma, gepresenteerd door Ofer Nachshon en waarbij de zangeres aanwezig was. De videoclips van de drie liedjes werden nogmaals vertoond en aan het einde van de uitzending raakte bekend dat "Same Heart" als winnaar uit de bus was gekomen met 55% van de uitgebrachte stemmen.

Mei Finegold werd door de omroep via een interne selectie aangeduid om naar de Deense hoofdstad Kopenhagen te trekken om er deel te nemen aan het jaarlijkse liedjesfestival.

Een selectiecomité, onder leiding van Yaakov Naveh, had dit jaar de keuze uit zestien kandidaten waarbij Mei Finegold dus als eerste uit de bus kwam. Het nieuws raakte op vrijdag 10 januari reeds bekend maar het bleef tot 's anderendaags (zaterdag 11 januari) wachten op een bevestiging van de Israëlische omroep. Dat kon er mee te maken hebben dat de zangeres geen dienstplicht heeft vervuld want in het verleden werden steeds artiesten naar het Eurovisie Songfestival gestuurd die hun dienstplicht wel volbracht hadden.

Israël neemt dit jaar deel aan de tweede halve finale op donderdag 08 mei eerstkomende alwaar het zal aantreden in de eerste helft. (bron : IBA)

05-03-2014 om 21:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2014 : Day One komend weekend hoogste nieuwkomer in de 'Ultratop 50'.

 "Who Ever You Are" van Day One komt komend weekend de 'Ultratop 50' binnen op een tweeëndertigste plaats. De vierkoppige formatie is daarmee ook meteen de hoogste nieuwkomer (net voor "Ta fête" van Stromae en "Waves" van Mr. Probz) in de lijst van vijftig best verkochte singles in Vlaanderen.

De vier liedjes uit de tweede halve finale van 'Eurosong 2014', de Belgische selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, maken komend weekend hun intrede in de 'Ultratip 100'
.

 Winnares van de tweede voorronde, SIL met "What's The Time In Tokyo?", komt de tipparade binnen op een zestiende plaats en is meteen ook de op één na hoogste nieuwkomer. "She's After My Piano" van 2 Fabiola feat. Loredana komt binnen op een tweeëndertigste plaats en finalist Yass met "Need You Tonight" is goed voor een zesendertigste plaats. "Chasing Rainbows" van Axeela vinden we terug op een achtentachtigste plaats.

Finalisten Eva Jacobs ("Nothing Is Impossible") en Udo ("Hero (In Flanders Fields)") boeken in de tweede week notering winst. Zo gaat Eva Jacobs van een vierendertigste naar een dertiende plaats en Udo boekt achtien plaatsen winst en ruilt plaats drieëndertig in voor plaats vijftien. "Killer Touch" van Petra (Eurosong 1993-1999-2006) gaat van een vijfenzestigste naar zesenvijftigste plaats.

 Jessy, die de 'callback' niet overleefde, stijgt met "Beautiful" van een zevenentwintigste naar een tweeëntwintigste plaats. De nummers van White Bird ("Fire & Ice"), Joyce ("I Think I") en  Mr. Jones ("Still Believe") zijn na twee weken notering verdwenen uit het overzicht. (bron : Ultratop)

05-03-2014 om 20:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

Op deze eerste woensdag van maart zijn we opnieuw van de partij met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland'. Ook ditmaal bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

Kersvers opa Jan Leyers (ESF 1991) en Paul Michiels trekken sinds begin februari langs verscheidene schouwburgen en culturele centra in Nederland! In 2011 deden ze dat voor de eerste keer als duo langs de Belgische theaters en wegens dit immense succes herhalen ze dit voorjaar deze formule in Nederland.

Wat de Nederlandse zalen dus mogen verwachten? Een heerlijke show in zijn eenvoud, twee stemmen, vier handen en het allerbeste uit meer dan 25 jaar Soulsister-songs! Jan Leyers kent u uiteraard als presentator van 'Zomergasten 2012' en zijn reisdocumentaireseries 'De Weg naar Mekka' (2007) en 'De Weg naar het Avondland' (2010). In het voorjaar zal er ook een nieuwe reportage te zien zijn op VPRO! Wees er dus zeker bij en geniet opnieuw van hits als "The Way To Your Heart" en "Through Before We Even Started"!

Tickets voor één van de voorstellingen (tot en met dinsdag 18 maart) kunnen worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.

Na lang wachten gaat de Nederlandse zanger/presentator Jan Smit (commentator ESF 2011-2012-2013, presentator NSF 2012) voor het eerst in zijn inmiddels imposante carrière naar de Nederlandse theaterzalen. Met zijn tour 'Jan Live' verruilt hij de grote concerthallen voor de intimiteit van het theater.

Onder begeleiding van zijn vertrouwde Marcel Fisser band speelt hij niet alleen zijn grootste hits, maar ook nummers die hij in de afgelopen jaren voor andere artiesten schreef. Iets waar hij zelf enorm naar uitkijkt! Kom, luister, geniet en beleef de nummers van Jan Smit zoals u ze nog nooit gehoord heeft.

De optredens vinden plaats tot en met woensdag 23 april (Terneuzen) eerstkomende. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Nationale Theaterkassa.


Op vrijdag 27 juni geven 3JS (ESF 2011) opnieuw een spetterend optreden in het prachtige openlucht theater Caprera in Bloemendaal.

Op vrijdag 12 oktober 2012 verscheen de DVD van één van de allerbeste optredens van 3JS ooit "Wat Een Avond, Live In Caprera 2012"! Dit jaar maken ze er voor het derde jaar op rij hun opwachting.

Tickets voor dit unieke optreden (aanvang : 20.30) kunnen worden aangekocht via de website van Nationale Theaterkassa.

05-03-2014 om 20:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Café Corsari' : vanavond met Veerle Baetens, Felix Van Groeningen en Regi Penxten.

Na een afwezigheid van iets meer dan twee maanden zijn Freek Braeckman en Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') sinds maandag 10 februari 2014 weer van de partij met 'Café Corsari'.

Ook dit voorjaar omarmen ze Vlaanderen, hartelijk en oprecht, maar met af en toe een flinke kneep in de billen. Ze blikken met prikkelende verwondering terug op de actualiteit van de dag en kijken met scherpe blik vooruit naar wat morgen brengt. Met boeiende gasten, verrassende onderwerpen en een dosis humor waarmee iedereen thuis kan komen.

Je kan 'Café Corsari' nog het best vergelijken met een plaats waar mensen elkaar ontmoeten, een plek waar je de ervaringen van de voorbije dag deelt en vooruitblikt naar wat morgen komen zal. Een stijlvol café, waar je 's ochtends een prima koffie drinkt en de kranten leest. Maar je kan er evenzeer na een zware werkdag terecht voor een babbel over alles wat zich die dag heeft afgespeeld : politiek, sport, muziek, cultuur, economie, de straat en de wereld. Napraten over de dingen van de dag en soms ook de dingen des levens.

De naam is een eerbetoon aan Tony Corsari. Een entertainer-van-het-eerste-uur, die een hele gemeenschap samen voor tv bracht, één van dé grote figuren van de openbare omroep.

* zevenenzestigste aflevering - woensdag 05 maart 2014 :

Naar aanleiding van de Internationale Vrouwendag op zaterdag 08 maart krijgen Tomas en Freek deze week heel fijn vrouwelijk gezelschap in 'Café Corsari'. Zij presenteren tijdens de krokusvakantie elk een uitzending van 'Café Corsari', aan de zijde van ofwel Freek ofwel Tomas. Vandaag, woensdag 05 maart, staat Ella Leyers aan de zijde van Tomas De Soete.

* Veerle Baetens en Felix Van Groeningen zijn net terug van bij de Oscars en schuiven aan bij Tomas en Ella.

* Regi (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008) komt langs voor 'Regi In The Mix XL' en zijn opvallende doortocht als coach in 'The Voice'.

* Koen Kas vertelt over zijn boek 'Nooit meer ziek' en Lady Linn zorgt voor de muziek!

Wil je een uitzending meemaken?
Schrijf je hier in! 'Café Corsari' vind je op Twitter (@cafecorsari) en ook op Facebook (www.facebook.com/cafecorsari).

'Café Corsari', vanavondwoensdag 05 maart 2014,
tussen 21.25 en 22.15 op Eén. Deze uitzending is nadien ook beschikbaar via 'OOIT GEMIST'. (bron en foto's : Eén)

05-03-2014 om 19:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : vanavond kennen we de Israëlische inzending voor Kopenhagen.

 Vanavond, woensdag 05 maart 2014, komen we te weten met welk nummer zangeres Mei Finegold (Mei Feingold) begin mei zal deelnemen aan de 59e editie van het Eurovisie Songfestival.

De omroep ontving voor 'Kdam 2014' in totaal 87 liedjes die na een eerste selectie werden herleid naar tien. Uit dat aantal werden er dan twee geselecteerd voor de nationale finale begin maart. Een derde nummer komt van zangeres zelf.

De drie liedjes werden vorige week donderdag, 27 februari, (20.00, 21.00 plaatselijke tijd) voorgesteld en vanaf dat ogenblik kon er door de Israëlische bevolking gestemd worden. Vanavond wordt de uitslag bekendgemaakt rond de klok van 20.00 (21.00 plaatselijke tijd). 

* de drie geselecteerde liedjes :

01. "Nish'eret iti" ("Staying With Me") (tekst : Liran de Paz ; muziek : Liran de Paz, Hen Metzger Adar).
02. "Same Heart" (tekst en muziek : Rami Talmid).
03. "Be Proud" (tekst en muziek : Mei Finegold).

De zangeres werd door de omroep via een interne selectie aangeduid om dit jaar naar naar de Deense hoofdstad Kopenhagen te trekken om er deel te nemen aan het jaarlijkse liedjesfestival.

Een selectiecomité, onder leiding van Yaakov Naveh, had dit jaar de keuze uit zestien kandidaten waarbij Mei Finegold dus als eerste uit de bus kwam. Het nieuws raakte op vrijdag 10 januari reeds bekend maar het bleef tot 's anderendaags (zaterdag 11 januari) wachten op een bevestiging van de Israëlische omroep. Dat kon er mee te maken hebben dat de zangeres geen dienstplicht heeft vervuld want in het verleden werden steeds artiesten naar het Eurovisie Songfestival gestuurd die hun dienstplicht wel volbracht hadden.

Israël neemt dit jaar deel aan de tweede halve finale op donderdag 08 mei eerstkomende alwaar het zal aantreden in de eerste helft. (bron : IBA)

05-03-2014 om 12:58 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs