Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

02-10-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens ter wereld' : Gwendolyn Rutten wordt vanavond afgelost door de Nederlandse lachebek Prem Radhakishun.

Tomas Van Den Spiegel wordt heden nog beschouwd als 'De Slimste Mens ter Wereld'. Maar omdat ook lange liedjes niet lang duren, zal hij dit najaar zijn opvolger kennen.

Politici, sportici, presentatici en homo turistici maken onder elkander uit wie vanaf dit najaar door het leven mag huppelen onder de titel 'Slimste Mens ter Wereld'.

Dat hij of zij bovendien wint in het feestelijke tiende jubileumjaar, kan de pret enkel nog verhogen. Gastheer Erik Van Looy en zijn vaste juryleden Philippe Geubels, Bruno Vanden Broecke en Lieven Scheire ontvangen u sinds maandag 02 september 2013 van maandag tot donderdag rond de klok van tienen.

DE DERTIG BV'S OP EEN RIJTJE :



William Boeva, Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'), Lesley-Ann Poppe, Barbara Sarafian, Lisa Smolders, Jelle Cleymans (Eurosong 2004), Gwendolyn Rutten, Ingrid Lieten, Wouter Van Besien, Ben Weyts, Jan Matthys, Pieter Timmers, Charlotte Caluwaerts, Evy Gruyaert, Gili, Gilles De Coster, Guy Van Sande, Inge Paulussen, Jan De Cock, Jeroom, Johannes Verschaeve, Marc Descheemaecker, Michaël Pas, Prem Radhakishun, Ruth Beeckmans, Stijn Cole, Wesley Sonck, Willy Sommers, Wim Lybaert, Wouter Torfs.

* woensdag 02 oktober 2013 - negentiende aflevering :

Nieuwkomer Wouter Van Besien, voorzitter van Groen, overleefde gisterenavond zijn eerste aflevering door als winnaar uit de bus te komen. De finale werd betwist door Lesley-Ann Poppe en Gwendolyn Rutten, voorzitster van de Open Vld. Deze laatste had een mindere dag en moest haar meerdere erkennen in La Poppe (herbekijk HIER de finale). Rutten maakt desalniettemin opnieuw haar opwachting tijdens de finaleweken.

Een overzicht van de achttiende aflevering (Lesley-Ann krijgt een nogal uitdrukkelijke fotoronde die al snel de aandacht afleidt) krijg je HIER. Vanavond wordt Gwendolyn Rutten afgelost door de Nederlander Prem Radhakishun.

- Lesley-Ann Poppe (2 deelnames, 1 overwinning) : Schooldirectrice, heeft meer dan twee goede argumenten om te winnen.
- Wouter Van Besien (1 deelname, 1 overwinning) : Voorzitter van Groen. Zingt de lof van het lof, en op eenvoudig verzoek ook de blues. Rijdt meestal fiets, soms Toyota Corolla.
- Prem Radhakishun (nieuwkomer) : Opiniemaker-Acteur-Columnist. Veel mensen hebben opinies, maar je hoort ze niet altijd. Dat zal alvast geen probleem zijn bij deze Nederlandse lachebek van Surinaamse afkomst.


UITGESCHAKELD : :

- Lisa Smolders (8 deelnames, 2 overwinningen).
- Gilles Decoster (7 deelnames, 3 overwinningen).
- Jelle Cleymans (5 deelnames, 3 overwinningen).
- Gwendolyn Rutten (4 deelnames, 1 overwinning).
- Marc Descheemaecker (3 deelnames, 1 overwinning).
- William Boeva (3 deelnames, 1 overwinning).

- Jan De Cock (2 deelnames, 1 overwinning).
- Barbara Sarafian (2 deelnames, 1 overwinning).
- Jan Matthys (2 deelnames, 1 overwinning).
- Michaël Pas (2 deelnames, 1 overwinning).
- Inge Paulussen (2 deelnames, 1 overwinning).
- Johannes Verschaeve (2 deelnames).

- Wesley Sonck (2 deelnames).
- Pieter Timmers (2 deelnames).
- Ingrid Lieten (2 deelnames).
- Stijn Cole (1 deelname).
- Evy Gruyaert (1 deelname).
- Wouter Torfs (1 deelname).


De negentiende aflevering van het tiende seizoen van 'De slimste mens ter wereld, vanavondwoensdag 02 oktober 2013, tussen 22.05 en 23.10 op VIER. Deze aflevering worden morgendonderdag 03 oktober, herhaald in de vooravond tussen 17.10 en 18.20. (bron en foto's : VIER)

02-10-2013 om 16:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Café Corsari' : Louis Tobback komt vanavond langs bij Freek en Tomas.

Na een krachtige zomerstop presenteren Freek Braeckman en Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') sinds maandag 02 september 2013 een nieuw seizoen van 'Café Corsari'.

Ook dit seizoen omarmen ze Vlaanderen, hartelijk en oprecht, maar met af en toe een flinke kneep in de billen. Ze blikken met prikkelende verwondering terug op de actualiteit van de dag en kijken met scherpe blik vooruit naar wat morgen brengt. Met boeiende gasten, verrassende onderwerpen en een dosis humor waarmee iedereen thuis kan komen.

Je kan 'Café Corsari' nog het best vergelijken met een plaats waar mensen elkaar ontmoeten, een plek waar je de ervaringen van de voorbije dag deelt en vooruitblikt naar wat morgen komen zal. Een stijlvol café, waar je 's ochtends een prima koffie drinkt en de kranten leest. Maar je kan er evenzeer na een zware werkdag terecht voor een babbel over alles wat zich die dag heeft afgespeeld : politiek, sport, muziek, cultuur, economie, de straat en de wereld. Napraten over de dingen van de dag en soms ook de dingen des levens.

De naam is een eerbetoon aan Tony Corsari. Een entertainer-van-het-eerste-uur, die een hele gemeenschap samen voor tv bracht, één van dé grote figuren van de openbare omroep.

* negentiende aflevering - woensdag 02 oktober 2013 :

* Dat Louis Tobback rad van tong is, wisten we al. Zijn uitspraken staan nu opgelijst in een nieuw boek met de beste oneliners van de burgemeester van Leuven. Zijn quotes hebben menig tegenstander het gras van voor de voeten gemaaid.

* Dat meester-chocolatier Dominique Persoone altijd op zoek is naar iets nieuws, is algemeen geweten. Maar nu gaat hij in zee met Henry Hate, de Londense tatoeagekunstenaar die menig bekende figuur, waaronder Amy Winehouse, bewerkte.

* Dat internet de wereld heeft veranderd, is niet nieuw, maar wat ons in de toekomst te wachten staat, weet communicatie-expert Steven Van Belleghem. Hij trok daarvoor naar het Amerikaanse Silicon Valley langs de hoofdkwartieren van Yahoo, AppleMicrosoft en Facebook.

* De muziek is van An Pierlé.

Wil je een uitzending meemaken?
Schrijf je hier in! 'Café Corsari' vind je op Twitter (@cafecorsari) en ook op Facebook (www.facebook.com/cafecorsari).

'Café Corsari', vanavond, dinsdag 01 oktober 2013,
tussen 21.25 en 22.15 op Eén. (bron en foto's : Eén)

02-10-2013 om 13:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een laatste groet' : Christophe Deborsu wordt vanavond ten grave gedragen.

'Een laatste groet' verrijst uit zijn as. In het tweede seizoen van de comedyshow worden opnieuw dertien iconische medemensen ten grave gedragen door ceremoniemeester Bart Peeters (presentator Eurosong 1999-2002-2004-2006-2008, commentator ESF 1999-2002-2004-2006-2008-2010, presentator NSF 1997, presentator 'Eurosong 2010 : een song voor Tom Dice!') en een trio eersteklas lijkbidders. En omdat de wegen van Canvas ondoorgrondelijk zijn, mogen de doden voortaan spreken op hun eigen begrafenis.

In 'Een laatste groet' krijgt elke week één bekende medemens het unieke voorrecht om zijn eigen begrafenis bij te wonen. Een panel van drie beste vrienden, zorgvuldig geselecteerd uit ’s lands topperformers, bezorgt de overledene een hilarische uitvaart.

Nieuw dit seizoen: de doden spreken!

In dit tweede seizoen geschiedt een wonder : de doden spreken op hun eigen begrafenis. In tegenstelling tot vorig jaar kijken ze niet langer toe vanop de tweede rij, maar nemen ze plaats op een prachtige troon en mogen ze een mondje meepraten, over de grenzen van de dood heen. Ze blikken terug op hun leven en onthullen hun laatste wensen. Aan de lijkbidders om die wensen meteen in te willigen.
Met de hete adem van de aflijvige in hun gelaat, want de overledene mag op elk moment tussenkomen.

Halleluja, Hij is verrezen : Jan Becaus!

Nieuwsanker Jan Becaus heeft eind juli voorgoed afscheid genomen van Het Journaal en van de VRT, maar maakt speciaal voor 'Een laatste groet' nu al een kleine comeback. Jan wordt de vaste stem van het geestige nieuwsbericht waarmee het programma elke week opent. En hij doet dat op onnavolgbare wijze, in zijn onnavolgbare stijl. Wie de eerste minuut van het programma mist, gaat zich dat eeuwig beklagen.

Met de innige deelname van…

Het arsenaal iconische medemensen die Bart Peeters de volgende weken ten grave zal dragen, oogt indrukwekkend. Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007), Bart De Pauw, Christophe Deborsu, Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) en The Artist Formerly Known As Astrid Bryan : ze zullen zich allemaal met plezier laten kisten.

De afscheidnemers zijn dit seizoen onder meer Bart Cannaerts, Adriaan Van den Hoof, Joost Vandecasteele, Tom Waes, Henk Rijckaert, William Boeva, Lieven Scheire, Linde Merckpoel, Dimitri Leue, Steven Goegebeur, Jelle De Beule. En vele anderen.

* inhoud vierde aflevering - woensdag 02 oktober 2013 :

Voor het eerst in de carrière van begrafenisondernemer Bart Peeters mag hij in 'Een laatste groet' een Waal begraven. Christophe Deborsu n'est plus parmi nous. Hij liet het leven als arbeider in een kruitfabriek. Maar hij wordt nog één keer stevig verrast. Voor het eerst in 32 jaar tijd komt Christophe oog in oog te staan met zijn grote jeugdliefde, Bieke Van Belleghem, een sympathiek Vlaams meisje uit Evergem. Zijn drie afzwaaiers met dienst zijn Henk Rijckaert, Pascale Platel en Xander De Rycke.

De dood in Wallonië

Sterven in Wallonië is volgens Christophe Deborsu tamelijk eenvoudig. "Ik blijf gewoon verder niks doen, maar dan in een kist onder de grond." In zijn ideale scenario sterft hij in vijf fasen : 1. ontkenning, 2. woede, 3. onderhandelen, 4. depressie, en 5. aanvaarding. In welke fase hij zich nu bevindt? "Het voelt als fase 6, Bart, de ontbinding."

Nog één keer

Christophe Deborsu mag postuum nog één keer van zijn grootste passies proeven. Henk Rijckaert transformeert in Christophes grote idool Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991), Pascale Platel reed naar zijn favoriete bakkerij in Namen en toont Christophe haar lekkerste patisserie. De derde passie van Christophe noemt hij "Les tic-tacs des petits bonheurs", het geluk dat in kleine dingen zit. Xander De Rycke reminisceert dat kleine geluk nog één keer.

Speech van zijn eerste grote liefde

De show wordt gestolen door Bieke Van Belleghem uit Evergem. Tweeëndertig jaar geleden trakteerde zij de toen zestienjarige Christophe op zijn eerste romance, nu keert ze terug met een pittige speech. "Dit is de eerste keer dat ik er openlijk voor durf uitkomen dat ik ooit verliefd was op een Waal. Ik ben ondertussen gelukkig getrouwd, maar volgende week zit mijn man een week in het buitenland voor zijn werk. En ook al ben je dood, Christophe, je bent van harte uitgenodigd."

Jan Becaus neemt in zijn gekende stijl afscheid van zijn gerespecteerde collega. "Deborsu maakte furore als journalist bij de RTBF, maar begon pas te werken toen hij ook voor de VRT aan de slag ging. Christophe Deborsu werd 48."


'Een laatste groet', vanavond, woensdag 02 oktober 2013, op Canvas tussen 20.40 en 21.10. Een herhaling krijg je op vrijdag in de vooravond tussen 18.02 en 18.28. Meer nieuws en informatie over het programma krijg je hier. (bron en logo : Canvas)

02-10-2013 om 12:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Romina Power.

Romina Power (02 oktober 1951) is geboren in het Amerikaanse Los Angeles en is de oudste dochter van een acteurspaar. In het begin van de jaren zestig verhuist ze met haar moeder en haar zus Taryn naar Europa en ze wonen voornamelijk in Italië en Spanje. Op veertienjarige leeftijd speelt Romina voor het eerst mee in een film. Ze speelt de rol van Stella in de prent 'Menage all'italiana'. Ze heeft de smaak meteen te pakken en zal in nog meerdere films meespelen. En zo leert ze haar man Al Bano kennen. In 1970 treden ze in het huwelijk en datzelfde jaar komt hun single "Storia di due innamorati" op de markt. In 1976 vertegenwoordigen ze Italië tijdens het Eurovisie Songfestival in het Nederlandse Den Haag. Met "Noi lo rivivremo di nuovo" eindigen ze op een verdienstelijke zevende plaats. Ze brengen het nummer deels in het Engels en deels in het Italiaans tijdens het liedjesfestival.

In 1981 brengen ze het bij ons bekende "Sharazan" uit en een jaar later nemen ze met "Felicita" deel aan het festival van San Remo. In 1984 wordt dat festival gewonnen met "Ci sarà" en een jaar later is de tijd gekomen om een tweede maal naar het Eurovisie Songfestival te gaan. Met "Magic oh magic" eindigt het duo opnieuw op een zevende plaats. In 1987 eindigen ze op een vierde plaats met "Nostalgia canaglia" tijdens het festival van San Remo, in 1989 behalen ze een derde plaats met "Cara terra mia". In 1999 gaat het koppel na bijna dertig jaar huwelijk uit elkaar en gaan ze ook muzikaal hun eigen weg. Het koppel heeft vier kinderen, één zoon en drie dochters waarvan er eentje sinds 1994 vermist is. Meer over Romina Power kan je steeds op haar website terugvinden.

02-10-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


01-10-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens ter wereld' : Gwendolyn Rutten en Lesley-Ann Poppe nemen het vanavond op tegen Groen-voorzitter Wouter Van Besien.

Tomas Van Den Spiegel wordt heden nog beschouwd als 'De Slimste Mens ter Wereld'. Maar omdat ook lange liedjes niet lang duren, zal hij dit najaar zijn opvolger kennen.

Politici, sportici, presentatici en homo turistici maken onder elkander uit wie vanaf dit najaar door het leven mag huppelen onder de titel 'Slimste Mens ter Wereld'.

Dat hij of zij bovendien wint in het feestelijke tiende jubileumjaar, kan de pret enkel nog verhogen. Gastheer Erik Van Looy en zijn vaste juryleden Philippe Geubels, Bruno Vanden Broecke en Lieven Scheire ontvangen u sinds maandag 02 september 2013 van maandag tot donderdag rond de klok van tienen.

DE DERTIG BV'S OP EEN RIJTJE :



William Boeva, Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'), Lesley-Ann Poppe, Barbara Sarafian, Lisa Smolders, Jelle Cleymans (Eurosong 2004), Gwendolyn Rutten, Ingrid Lieten, Wouter Van Besien, Ben Weyts, Jan Matthys, Pieter Timmers, Charlotte Caluwaerts, Evy Gruyaert, Gili, Gilles De Coster, Guy Van Sande, Inge Paulussen, Jan De Cock, Jeroom, Johannes Verschaeve, Marc Descheemaecker, Michaël Pas, Prem Radhakishun, Ruth Beeckmans, Stijn Cole, Wesley Sonck, Willy Sommers, Wim Lybaert, Wouter Torfs.

* dinsdag 01 oktober 2013 - achtiende aflevering :

Lesley-Ann Poppe maakt gisterenavond haar opwachting en wist haar eerste aflevering meteen winnend af te sluiten. De finale ging tussen Gwendolyn Rutten, voorzitster van de Open Vld, en Johannes Verschaeve, zanger/gitarist van The Van Jets. Zanger Raymond van het Groenewoud liet Johannes wat in de steek en Gwendolyn had aan één antwoord genoeg om hem na twee deelnames huiswaarts te sturen (herbekijk HIER de finale).

Een overzicht van de zeventiende aflevering (De ene heeft een peignoir, de andere heeft een natte droom. Maar allemaal dansen ze de limbo) krijg je HIER. Vanavond wordt Johannes Verschaeve vervangen door Wouter Van Besien, voorzitter van Groen.

- Gwendolyn Rutten (3 deelnames, 1 overwinning) : Voorzitster Open Vld, heeft ADHD, een hoog IQ, en een intens EQ.
- Lesley-Ann Poppe (1 deelname, 1 overwinning) : Schooldirectrice, heeft meer dan twee goede argumenten om te winnen.
- Wouter Van Besien (nieuwkomer) : Voorzitter van Groen. Zingt de lof van het lof, en op eenvoudig verzoek ook de blues. Rijdt meestal fiets, soms Toyota Corolla.

UITGESCHAKELD : :

- Lisa Smolders (8 deelnames, 2 overwinningen).
- Gilles Decoster (6 deelnames, 3 overwinningen).
- Jelle Cleymans (5 deelnames, 3 overwinningen).
- Marc Descheemaecker (3 deelnames, 1 overwinning).

- William Boeva (3 deelnames, 1 overwinning).
- Jan De Cock (2 deelnames, 1 overwinning).
- Barbara Sarafian (2 deelnames, 1 overwinning).
- Jan Matthys (2 deelnames, 1 overwinning).
- Michaël Pas (2 deelnames, 1 overwinning).
- Inge Paulussen (2 deelnames, 1 overwinning).
- Johannes Verschaeve (2 deelnames).

- Wesley Sonck (2 deelnames).
- Pieter Timmers (2 deelnames).
- Ingrid Lieten (2 deelnames).
- Stijn Cole (1 deelname).
- Evy Gruyaert (1 deelname).
- Wouter Torfs (1 deelname).


De achttiende aflevering van het tiende seizoen van 'De slimste mens ter wereld, vanavonddinsdag 01 oktober 2013, tussen 22.00 en 23.05 op VIER. Deze aflevering worden morgen, woensdag 02 oktober, herhaald in de vooravond tussen 17.00 en 18.20. (bron en foto's : VIER)

01-10-2013 om 15:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Café Corsari' : vanavond met Billie Leyers, Marleen Merckx, Bart Moeyaert en Philippe Geubels.

Na een krachtige zomerstop presenteren Freek Braeckman en Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') sinds maandag 02 september 2013 een nieuw seizoen van 'Café Corsari'.

Ook dit seizoen omarmen ze Vlaanderen, hartelijk en oprecht, maar met af en toe een flinke kneep in de billen. Ze blikken met prikkelende verwondering terug op de actualiteit van de dag en kijken met scherpe blik vooruit naar wat morgen brengt. Met boeiende gasten, verrassende onderwerpen en een dosis humor waarmee iedereen thuis kan komen.

Je kan 'Café Corsari' nog het best vergelijken met een plaats waar mensen elkaar ontmoeten, een plek waar je de ervaringen van de voorbije dag deelt en vooruitblikt naar wat morgen komen zal. Een stijlvol café, waar je 's ochtends een prima koffie drinkt en de kranten leest. Maar je kan er evenzeer na een zware werkdag terecht voor een babbel over alles wat zich die dag heeft afgespeeld : politiek, sport, muziek, cultuur, economie, de straat en de wereld. Napraten over de dingen van de dag en soms ook de dingen des levens.

De naam is een eerbetoon aan Tony Corsari. Een entertainer-van-het-eerste-uur, die een hele gemeenschap samen voor tv bracht, één van dé grote figuren van de openbare omroep.

* achttiende aflevering - dinsdag 01 oktober 2013 :

* Het zijn drukke tijden voor Philippe Geubels, een komiek die zijn vak ernstig neemt. In ruil voor een pintje bij 'Café Corsari' komt hij zijn toekomstplannen opbiechten bij Tomas en Freek.

* Verder zetten Tomas en Freek schrijver Bart Moeyaert in de bloemen voor dertig jaar schrijverschap.

* 'Thuis'-actrice Marleen Merckx staat weer op de planken. In het aangrijpende toneelstuk 'Ann' kruipt ze in de huid van een anorexiapatiënte.

* Muzikante Billie Leyers maakt haar tv-debuut en brengt haar sterke band mee. Papa Jan (Leyers, ESF 1991) laat ze thuis.

Wil je een uitzending meemaken?
Schrijf je hier in! 'Café Corsari' vind je op Twitter (@cafecorsari) en ook op Facebook (www.facebook.com/cafecorsari).

'Café Corsari', vanavonddinsdag 01 oktober 2013,
tussen 21.25 en 22.15 op Eén. (bron en foto's : Eén)

01-10-2013 om 15:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Lang Leve...' : vanavond ontvangt Jonas Van Geel de baas van Studio 100, Gert Verhulst.

Sinds dinsdag 03 september 2013 heeft Jonas Van Geel afspraak voor 'Lang Leve …', een nieuw entertainend programma waarin hij elke week één iconische landgenoot, van wie hij grote fan is, in de studio ontvangt en trakteert op de film van hun leven. Een eigenzinnige en geestige versie dan wel.

Het vieren van zijn gast(e) doet hij speels en eigenzinnig, maar met veel liefde voor zijn gasten. Niet alleen profiteert Jonas er van om de vragen te stellen die hij altijd al had willen stellen, hij trakteert zijn gasten ook op een geestige verfilming van hun leven. Je kent het wel : het filmpje dat vrienden achter je rug gemaakt hebben en op je huwelijksfeest aan iedereen tonen. Wel, in 'Lang Leve…' is Jonas Van Geel die vriend.

Hij bundelt gekende en minder gekende hoogtepunten, maar vaak ook dieptepunten en sowieso alle memorabele momenten uit het leven van zijn gast. En Jonas zou Jonas niet zijn, moest hierbij niet het één en ander met enkele knipogen "geherinterpreteerd" worden.

Het resultaat is een grappige en fijne gekruide versie van het leven van de centrale gast. Dit garandeert niet alleen een spannende confrontatie met het beeldmateriaal, maar ook met de vertolkers. Om nog te zwijgen van de vele cameo's en de quotes van échte betrokkenen.

De komende weken zullen in totaal tien gasten plaatsnemen op de troon bij Jonas Van Geel, voor een royale terugblik op hun leven en het overlopen van de meest memorabele momenten. En zo komt een mens al eens iets te weten.

Wist u bij voorbeeld dat Bart De Pauw méér dan alleen maar vriendschap voelde voor zijn ex-collega Tom Lenaerts? En wat gebeurde er ook alweer precies op de trouwdag van Jacques Vermeire met Eva Pauwels?

Hoe kwam het dat Urbanus op het humorfestival van Knokke verkozen werd tot 'minst slechte komiek'? En klopt het dat het verhaal van Koen Wauters en Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) zich laat schrijven als dat van de tien kleine negertjes?

Hoe knokte ex-buitenwipper Tom Waes zich soms letterlijk een weg naar de top en wat is precies het verband tussen de Tiny-kinderboekjes en 'Tomtesterom'?

Klopt het dat Natalia (Eurosong 2004) haast rechtsomkeer maakte toen ze de wachtrijen zag voor de auditiedeuren van 'Idool'? En wat gebeurde er allemaal tijdens de strenge internaatjaren van de onvolprezen winnares van "Wiekevorst's Got Talent" en "The Voice van Vorselaar"?

Vanaf wanneer droomde Gert Verhulst van zijn eerste pretpark en wat deed Karen (lid vakjury 'Junior Eurosong 2007') van K3 (Eurosong 1999) precies om zijn interesse te wekken?

Welke bekende liefjes wist Regi (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008) aan de haak te slaan? Dit en ook een ludieke blik op het leven van Bart Peeters (presentator Eurosong 1999-2002-2004-2006-2008, commentator ESF 1999-2002-2004-2006-2008-2010, presentator NSF 1997, presentator 'Eurosong 2010 : een song voor Tom Dice!') en Christoff (Eurosong 1993-2002), dit najaar bij vtm.

* vijfde aflevering - dinsdag 01 oktober 2013 met als centrale gast Gert Verhulst : 

U kent hem als de topmanager die met honden praat en de man die kabouters tot leven wekt. Maar voor Jonas Van Geel is hij de Walt Disney van de A12 die K3 (Eurosong 1999) naar een hoogtepunt heeft geleid. Of toch twee van de drie. Hij weet absoluut nog niet wat hem te wachten staat, maar Jonas des te meer, in 'Lang Leve…' Gert Verhulst.

Vanavond neemt Studio 100-baas Gert Verhulst met veel plezier plaats op de Lang Leve-troon. Dat zowel zijn zakelijke successen als zijn amoureuze veroveringen in het lang en in het breed werden uitgesmeerd in de media en bij gevolg een fijne voedingsbodem waren voor Jonas, lijken hem allerminst te deren en zelfs in hoge mate te amuseren.

Zo leren we in een aantal verrassende filmpjes dat Gert al van jongs af aan alle symptomen vertoonde van een succesvolle ondernemer. Verder ook dat Samson op een wel heel eigenaardige manier ontstond, dat Studio 100 er aanvankelijk een onorthodoxe werkwijze op nahield en vooral : dat de dames van K3 er héél wat voor over hadden om bij Gert op een goed blaadje te staan.

Het is 'Ben X'-hoofdrolspeler Greg Timmermans die in de huid kruipt van Gert Verhulst. Zanger, acteur en cabaretier Roy Aernouts is zijn Studio 100-kompaan Hans Bourlon en ex- Ketnetwrapper en goochelaar Kobe Van Herwegen (coach 'Junior Eurosong 2007-2008') speelt Danny Verbiest en bijgevolg dus ook Samson. Agnes De Nul (Kabouter Kwebbel) vertolkt moeder Verhulst en een haast onherkenbare Koen Crucke (Kapper Alberto) speelt een - volgens Gert zélf - heel authentieke vader Verhulst. Last but definitely not least, is het ook reikhalzend uitkijken naar de K3-tjes van dienst : Cara Van der Auwera (ex-Spring, Eurosong 2004), Véronique Leysen en Moora Vander Veken (beiden bekend van 'Amika'). Jelle Cleymans (Eurosong 2004) speelt enkel en alleen zichzelf en zorgt voor het muzikale hoogtepunt van de avond, samen met host Jonas Van Geel.

'Lang Leve…' is een nieuw format van DEDsit, de makers van 'Tegen de Sterren Op' die met dit programma hun duivels ontbinden in het genre van de mockumentary.

'Lang Leve...', vijfde aflevering vanavond, dinsdag 01 oktober 2013, tussen 20.35 en 21.45 op vtm. (bron, logo en foto : vtm)

01-10-2013 om 15:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Dani.

Dani (01 oktober 1945) is als Danièle Graule geboren in het Franse Castres. Ze is in haar geboorteland een bekende actrice en zangeres. In het begin van de jaren zestig verhuist ze naar de Franse hoofdstad. Een paar jaar later brengt ze haar eerste single op de markt en zet ze haar eerste acteerpassen. In 1974 wordt ze door de Franse omroep gevraagd om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival.

Ze zal in het Britse Brighton de Franse driekleur verdedigen met het nummer "La vie à 25 ans". Maar tijdens de week voorafgaand aan het Eurovisie Songfestival overlijdt de Franse president Georges Pompidou en er wordt een periode van nationale rouw afgekondigd. Dani trekt zich terug en Frankrijk neemt voor het eerst sinds 1956 niet deel aan het liedjesfestival. Een jaar later, in 1975, stelt de Franse omroep haar voor om het land te vertegenwoordigen op het Songfestival. Maar de jury keurt het nummer "Comme un boomerang", geschreven door Serge Gainsbourg, af en Dani trekt zich terug van deelname. Ze blijft actief als zangeres en blijft acteren iets wat ze tegenwoordig nog steeds doet.

OOK JARIG VANDAAG :

* Sandra Oxenryd (1982), Zweedse zangeres die in 2006 voor Estland deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Met "Through My Window" wist ze de halve finale niet te overleven. Vijf jaar geleden waagde ze in Polen haar kans met "Superhero" en eindigde tijdens de nationale finale op een achtste plaats.

01-10-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


30-09-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

Op deze laatste maandag van september zijn we weer van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

De jonge muzikale wolven van Bandits trekken op vrijdag 01 november (Allerheiligen) naar de Lotto Arena voor een groots liveconcert. De groep rond zanger Jasper Publie (Junior Eurosong 2007), bassist Thomas Van Achteren (Junior Eurosong 2009), gitarist Tim Tielemans (Junior Eurosong 2009) en drummer Toon Smet (Junior Eurosong 2009) zal er niet alleen zijn bekende songs brengen, maar stelt er ook zijn nieuwe album officieel voor.

Gesteund door meer dan 25.000 Banditas en na succesvolle optredens is er ervaring genoeg in huis om er een stomend concert van te maken.

Tijdens het liveconcert komen ook een aantal muzikale vrienden van de band meespelen. Over de namen doet de groep nog even mysterieus. "We hebben zeker al een idee van wie we gaan uitnodigen voor ons concert. Het zullen mensen zijn waar wij een muzikale, maar zeker ook nog een vriendschappelijke 'klik' mee hebben. Het is de bedoeling dat we tijdens het 'Bandits & Friends'-concert samen gaan musiceren op het podium", aldus Bandits-bassist Thomas.

Kaarten kosten 19,50 en 24,50 euro en zijn verkrijgbaar via de website van TeleTicketService.
Bij hun concert (aanvang : 20.00) willen Jasper, Thomas, Tim en Toon liefst zoveel mogelijk 'Banditas' op het middenplein zien staan. De ouders die mee naar het concert komen maar zich liever niet tussen het jonge geweld storten, wordt aangeraden om zoveel mogelijk voor de zitplaatsen in de tribunes te kiezen.

Let op : online kunnen staan- en zitplaatsen niet gelijktijdig besteld worden. Daarvoor moet u dus afzonderlijke bestellingen doen. Samen bestellen kan wel telefonisch bij TeleTicketService op 070 345 345 (max. 0,30 euro/min) tijdens de kantooruren.

Dit najaar brengen Clara Cleymans, Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006, lid Belgische vakjury ESF 2010), Kris De Bruyne en Gunther Verspecht nog een aantal voorstellingen van hun ode aan zangeres/presentatrice Yasmine (voorzitster vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) die in juni 2009 besliste om uit het leven te stappen.

Hilde Rens - Yasmine - liet niemand onberoerd. Ondanks haar vele talenten was ze in haar hart boven alles een zangeres. Haar carrière evolueerde mee met haar zoektocht doorheen het leven - van jeugdige naïviteit tot sombere introspectie.

'Diep in mij' is een eerbetoon aan deze wonderbaarlijke dame. Een overzicht van haar ganse oeuvre, op een manier zoals Hilde het gewild zou hebben : sober, doordacht, stijlvol.

Met 'Diep in mij' herleeft haar repertoire in al zijn facetten. In een eigentijds jasje interpreteren Clara Cleymans, Barbara Dex, Gunther Verspecht en Kris de Bruyne de liedjes die Yasmine uniek maakten.

Voor meer informatie over plaatsen en data (tot en met zondag 24 november) verwijzen we je naar de websites van De Muziekfaktorij en/of CULTURA VOF.


Op vrijdag 13 en zaterdag 14 december eerstkomende wordt in Kortrijk Xpo voor de zesde maal de 'Nacht van de Schlagers' gehouden.

Op beide avonden verwacht de organisatie een tiental artiesten waarvan de namen van drie van hen intussen reeds bekend zijn. Gastheren van dienst zijn opnieuw De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en zij verwelkomen onder meer Willy Sommers en Christoff (Eurosong 1993-2002).

De shows gaat van start om 20.00 (deuren gaan open om 18.00) en het einde is voorzien omstreeks 00.30. Er is een pauze voorzien van 30 à 45 minuten. Na afloop volgt er ook nog een after-party tot in de late uurtjes.

Tickets voor deze zesde 'Nacht van de Schlagers' kosten 29,50 euro (staanplaatsen) en 39,50 euro (zitplaatsen) en kunnen reeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20. Voor een VIP-arrangement tel je 122,50 euro (VIP GOLD) neer en alle prijzen zijn exclusief reserverings- en verzendingskosten. Meer informatie krijg je op de website van het festival.

30-09-2013 om 16:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens ter wereld' : vanavond maakt Lesley-Ann Poppe haar opwachting.

Tomas Van Den Spiegel wordt heden nog beschouwd als 'De Slimste Mens ter Wereld'. Maar omdat ook lange liedjes niet lang duren, zal hij dit najaar zijn opvolger kennen.

Politici, sportici, presentatici en homo turistici maken onder elkander uit wie vanaf dit najaar door het leven mag huppelen onder de titel 'Slimste Mens ter Wereld'.

Dat hij of zij bovendien wint in het feestelijke tiende jubileumjaar, kan de pret enkel nog verhogen. Gastheer Erik Van Looy en zijn vaste juryleden Philippe Geubels, Bruno Vanden Broecke en Lieven Scheire ontvangen u sinds maandag 02 september 2013 van maandag tot donderdag rond de klok van tienen.

DE DERTIG BV'S OP EEN RIJTJE :



William Boeva, Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'), Lesley-Ann Poppe, Barbara Sarafian, Lisa Smolders, Jelle Cleymans (Eurosong 2004), Gwendolyn Rutten, Ingrid Lieten, Wouter Van Besien, Ben Weyts, Jan Matthys, Pieter Timmers, Charlotte Caluwaerts, Evy Gruyaert, Gili, Gilles De Coster, Guy Van Sande, Inge Paulussen, Jan De Cock, Jeroom, Johannes Verschaeve, Marc Descheemaecker, Michaël Pas, Prem Radhakishun, Ruth Beeckmans, Stijn Cole, Wesley Sonck, Willy Sommers, Wim Lybaert, Wouter Torfs.

* maandag 30 september 2013 - zeventiende aflevering :

Gwendolyn Rutten, voorzitster van de Open Vld, wist afgelopen donderdag (26 september) haar eerste overwinning te boeken en dus neemt ze vanavond voor de derde maal deel. Nieuwkomer Johannes Verschaeve, zanger/gitarist van The Van Jets, wist Gilles Decoster naar huis te spelen, die daarmee blijft steken op zes deelnames. Hij is alvast zeker van een plaatsje in de finaleweek (herbekijk HIER de finale).

Een overzicht van de zestiende aflevering (Johannes Verschaeve maakt 'lawaai'. En ook Wim Helsen kan er iets van) krijg je HIER. Vanavond maakt niemand minder dan Lesley-Ann Poppe haar opwachting.

- Gwendolyn Rutten (2 deelnames, 1 overwinning) : Voorzitster Open Vld, heeft ADHD, een hoog IQ, en een intens EQ.
- Johannes Verschaeve (1 deelname) : Hoofdman van de ontstellend goede band The Van Jets. Zal vanzelfsprekend Van Jetje geven.
- Lesley-Ann Poppe (nieuwkomer) : Schooldirectrice, heeft meer dan twee goede argumenten om te winnen.

UITGESCHAKELD : :

- Lisa Smolders (8 deelnames, 2 overwinningen).
- Gilles Decoster (6 deelnames, 3 overwinningen).
- Jelle Cleymans (5 deelnames, 3 overwinningen).
- Marc Descheemaecker (3 deelnames, 1 overwinning).

- William Boeva (3 deelnames, 1 overwinning).
- Jan De Cock (2 deelnames, 1 overwinning).
- Barbara Sarafian (2 deelnames, 1 overwinning).
- Jan Matthys (2 deelnames, 1 overwinning).
- Michaël Pas (2 deelnames, 1 overwinning).
- Inge Paulussen (2 deelnames, 1 overwinning).
- Wesley Sonck (2 deelnames).
- Pieter Timmers (2 deelnames).
- Ingrid Lieten (2 deelnames).
- Stijn Cole (1 deelname).
- Evy Gruyaert (1 deelname).
- Wouter Torfs (1 deelname).


De zeventiende aflevering van het tiende seizoen van 'De slimste mens ter wereld, vanavondmaandag 30 september 2013, tussen 22.00 en 23.05 op VIER. Deze aflevering worden morgendinsdag 01 oktober, herhaald in de vooravond tussen 17.00 en 18.20. (bron en foto's : VIER)

30-09-2013 om 16:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Zuidflank' : Rob komt al snel in financiële problemen te zitten.

Familie en afkomst. Wijn en succes. Schuld en boete. Wraak en liefde. Dàt zijn de ingrediënten van 'Zuidflank', de prestigieuze 13-delige dramaserie waarin de families Vandenbergh en Deweerdt centraal staan. Ze vechten al negentig jaar om… de Zuidflank. Dit is het beste stuk van een wijndomein in Limburg dat de twee clans verbindt en dat elk jaar een schitterende Chardonnay oplevert. Rob Vandenbergh en Mark Deweerdt waren vroeger jeugdvrienden en probeerden komaf te maken met de vete tussen hun families. Vandaag komen de dertigers echter zelf met geslepen messen tegenover elkaar te staan.

Een sterke reeks met sterke acteurs die zich tussen de wijnranken begeven. Zo nemen Marie Vinck, Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'), Jan Sobrie, Dirk Roofthooft, Katelijne Verbeke, Mathijs F Scheepers, Anneke Blok, Inge Paulussen en Bert Haelvoet de hoofdrollen voor hun rekening. De intriges en haat-liefdeverhoudingen spelen zich af tegen de achtergrond van het vermaarde wijnkasteel Genoels-Elderen in de gemeente Riemst. Ook Tongeren, de oudste stad van België die geschiedenis ademt en zo aansluit bij de dramatiek die 'Zuidflank' kenmerkt, vormt een belangrijke arena. 'Zuidflank' komt tot stand met de steun en de participatie van de gemeente Riemst, de stad Tongeren, het Mediafonds en taxshelter partners.

* Het verhaal :

Na tien jaar omzwervingen als crop duster in Kenia keert Rob Vandenbergh (Stan Van Samang) terug naar Vlaanderen om, samen met zijn moeder Lydia (Katelijne Verbeke), zijn vader te begraven. Zijn nalatenschap bestaat uit de Zuidflank, een wijngaard die elk jaar een schitterende Chardonnay oplevert, en die al generaties lang de inzet is van de vete met de familie Deweerdt. In plaats van zijn geërfde grond te verkopen en weer te vertrekken, besluit Rob in Limburg te blijven. Hij wil weten hoe en waarom zijn vader gestorven is. Ondertussen zet hij op de Zuidflank zijn eerste stappen als wijnbouwer. Klein en bescheiden. Met vallen en opstaan. Een negentig jaar oude familievete over een vruchtbaar stuk grond… Een duel op leven en dood tussen twee vroegere jeugdvrienden… Rob moet vanaf dag één opboksen tegen Mark Deweerdt (Jan Sobrie), zijn rijke jeugdvriend die een gerenommeerd château runt. Tegelijk wil Rob ook de rekening van het onopgehelderd incident vereffenen dat hem destijds naar het buitenland heeft doen vertrekken, de reputatie van zijn familie herstellen en zich wreken voor het onrecht dat hen werd aangedaan. Wanneer er persoonlijke gevoelens in het spel komen, bereikt de concurrentie- en machtsstrijd van Rob en Mark een climax. Vanaf dan zijn pesterijen en sabotage schering en inslag, zowel op de Zuidflank als in het wijnkasteel.

* inhoud vijfde aflevering - maandag 30 september 2013 :

Mark kan maar niet aanvaarden dat zijn moeder, die langzaam wegkwijnt aan leverkanker, zich heeft neergelegd bij de situatie. Willem wordt verteerd door verdriet omdat hij beseft dat hij binnenkort zijn lieve vrouw kwijt is en hij vertoont zich niet meer op het veld. Al snel komt Rob in de financiële problemen te zitten, want hij heeft een groot kapitaal nodig wanneer hij binnen twee jaar een topwijn op de menukaarten wil zien staan. Rob moet dringend op zoek naar een meestergast, want alleen redt hij het niet op de zuidflank.

Met : Stan Van Samang (Rob Vandenbergh), Jan Sobrie (Mark Deweerdt), Marie Vinck (An Rutten), Katelijne Verbeke (Lydia Maes), Dirk Roofthooft (Willem Deweerdt), ... Maken eveneens hun opwachting : Mathijs Scheepers, Bert Haelvoet, Thomas Aelbers, Anneke Blok, Lionn Verschueren, Sofie Palmers, Koen De Sutter, Dirk Van Dijck, Manou Kersting, Steven De Leeneer, Bruce Rumagihwa, Wouter Bruneel, Wouter Hendrickx, Kevin Kabera, Ruth Becquart, Dominique Van Malder, Ella Leyers (reporter 'Eurosong 2006'), Darya Gantura, Tiny Bertels, Thomas Janssens, Sam Bogaerts, Noémie Schellens.

'Zuidflank', vijfde aflevering vanavond, maandag 30 september 2013, tussen 21.40 en 22.40 op
vtm. (bron en foto's : vtm)

30-09-2013 om 14:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Café Corsari' : Freek en Tomas ontvangen vanavond onder meer Jan Hoet en Axelle Red.

Na een krachtige zomerstop presenteren Freek Braeckman en Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') sinds maandag 02 september 2013 een nieuw seizoen van 'Café Corsari'.

Ook dit seizoen omarmen ze Vlaanderen, hartelijk en oprecht, maar met af en toe een flinke kneep in de billen. Ze blikken met prikkelende verwondering terug op de actualiteit van de dag en kijken met scherpe blik vooruit naar wat morgen brengt. Met boeiende gasten, verrassende onderwerpen en een dosis humor waarmee iedereen thuis kan komen.

Je kan 'Café Corsari' nog het best vergelijken met een plaats waar mensen elkaar ontmoeten, een plek waar je de ervaringen van de voorbije dag deelt en vooruitblikt naar wat morgen komen zal. Een stijlvol café, waar je 's ochtends een prima koffie drinkt en de kranten leest. Maar je kan er evenzeer na een zware werkdag terecht voor een babbel over alles wat zich die dag heeft afgespeeld : politiek, sport, muziek, cultuur, economie, de straat en de wereld. Napraten over de dingen van de dag en soms ook de dingen des levens.

De naam is een eerbetoon aan Tony Corsari. Een entertainer-van-het-eerste-uur, die een hele gemeenschap samen voor tv bracht, één van dé grote figuren van de openbare omroep.

* zeventiende aflevering - maandag 30 september 2013 :

* Jan Hoet keert terug naar zijn heimat, Geel, waar hij zijn liefde voor kunst en aandacht voor geesteszieken combineert. Op vier historische locaties heeft hij grote meesters gecombineerd met onbekend talent. Jan weet duidelijk niet van ophouden en dat is maar goed ook.

* Wie ook niet mag opgeven, is Delfine Persoon, onze vrouwelijke wereldkampioen boksen. Zij treedt aanstaande vrijdag, 04 oktober, aan als favoriete op het Boksgala in Gent.

* Opgeven staat ook niet in het woordenboek van de twee grootste turners aller tijden : Nadia Comaneci en haar man Bart Conner. Samen zijn ze goed voor elf gouden medailles. Hij is goed voor twee gouden plakken en zij voor maar liefst negen.

* En ook Axelle Red blijft volhouden – gelukkig maar – want twintig jaar na haar eerste album viert ze feest met een nieuw album. Voor ze aantreedt als jurylid van 'The Voice van Vlaanderen' brengt ze vanavond "French Soul", in 'Café Corsari'.

Wil je een uitzending meemaken?
Schrijf je hier in! 'Café Corsari' vind je op Twitter (@cafecorsari) en ook op Facebook (www.facebook.com/cafecorsari).

'Café Corsari', vanavond, maandag 30 september 2013,
tussen 21.25 en 22.15 op Eén. (bron en foto's : Eén)

30-09-2013 om 14:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Udo Jürgens.

Udo Jürgens (30 september 1934) is geboren in Klagenfurt, gelegen in het Oostenrijkse Karinthië. Deze zanger en liedjesschrijver gaat door het leven als Jürgen Udo Bockelmann. Hij groeit op in de ouderlijke woonst samen met twee broers en studeert muziek in Salzburg. In 1950 wint hij een wedstrijd voor componisten met "Je t'aime". Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Oostenrijkse omroep ORF. In 1960 schrijft hij "Reach for the stars" voor zangeres Shirley Bassey. Hij zal voor nog meer wereldsterren liedjes schrijven. In 1964 wordt hij door de Oostenrijkse omroep afgevaardigd om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Met "Warum, nur warum ?" eindigt hij op een zesde plaats. Datzelfde jaar trouwt hij met Erika Meier en ze krijgen twee kinderen. Dit huwelijk zal in 1989 stranden.

In 1965 gaat Udo opnieuw naar het Eurovisie Songfestival in het Italiaanse Napels en met "Sag ihr, ich lass sie grüßen" eindigt hij op een vierde plaats. De Oostenrijkse omroep volhardt in 1966 in de boosheid (!) en stuurt de populaire zanger opnieuw naar het liedjesfestival. En ja hoor, met "Merci, chérie" eindigt Udo Jürgens op de eerste plaats en hij bezorgt het Alpenland de allereerste overwinning.

Tot op vandaag is het de enige overwinning van het land. Nadien schrijft hij een aantal Duitse evergreens zoals o.a. "Griechischer Wein" en "Mit 66 Jahre". Hij speelt ook in een aantal films en televisieseries. Maar zijn hoofdbezigheid blijft toch wel het schrijven van nummers. Zo heeft hij meer dan negenhonderd liedjes geschreven en heeft hij tot op heden meer dan 50 albums op de markt gebracht. Buiten zijn twee kinderen uit zijn eerste huwelijk heeft de Oostenrijkse zanger nog twee buitenechtelijke dochters.

In 1999 trouwt hij voor de tweede maal, met Corinna Reinhold. Het paar leeft ondertussen gescheiden van elkaar. Vijf jaar geleden kwam Udo nog in het nieuws wegens zijn opsluiting in een cel in de Verenigde Staten (
archief). Meer over Udo kan je steeds op zijn website vinden.

30-09-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


29-09-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : Julia krijgt slecht nieuws over haar twee dochters, Katrien en Paulien.

Overleeft Luc de aanslag? Wie is daar verantwoordelijk voor? Hoe moet het nu verder met het huwelijksfeest van Peggy en Peter? En zal Tim de misstap van Femke ooit kunnen vergeven? Het negentiende seizoen van 'Thuis' startte op maandag 02 september 2013 met een razend spannende whodunit en een huwelijksfeest waar de zenuwen strak gespannen stonden.

Ook in het negentiende seizoen mag de kijker elke weekdag rekenen op een stevige portie drama, emotie, spanning en natuurlijk ook een vleugje humor.

De hamvraag waarmee het nieuwe seizoen opent, is natuurlijk of Luc Bomans de aanslag heeft overleefd. Na enkele momenten van pure verbijstering rond het schijnbaar levenloze lichaam van Luc stellen de aanwezige dokters, Ann en Judith, vast dat Luc niet dood is, maar wel een zwakke pols heeft. Bovendien verkeert hij nog altijd in levensgevaar, en moet hij zo snel mogelijk naar het ziekenhuis worden overgebracht. Maar niet iedereen staat te springen om de hulpdiensten in te lichten. Integendeel.

Peggy kan op dat moment maar aan één ding denken : haar trouwfeest is om zeep! Gelukkig kunnen ze de politie overtuigen om de ondervragingen over de geweldpleging te laten plaatsvinden in 'Zus & Zo'. Maar of er nog veel gefeest zal worden, is maar de vraag. Waarom Luc is aangepakt, is voor iedereen duidelijk. Wie hem zo heeft toegetakeld, blijft voorlopig een mysterie. De zoektocht naar de dader, of daders, gaat van start en een reeks potentiële verdachten passeert de revue.

Hebben Frank en Eddy hun kans gegrepen om Luc eindelijk een lesje te leren? Zijn de stoppen bij Julia, de ex-vriendin van Luc, doorgeslagen? Of is het zoonlief Lowie die zich verraden voelt door zijn vader? Ook Jana hoort, als grootste slachtoffer van Luc, thuis in het rijtje verdachten. Maar het verlies van Jack weegt ook nog altijd zwaar voor de impulsieve Bram. Zelfs de altijd zo rustige Tibo heeft nu genoeg redenen om Luc aan te pakken. Misschien hoort Simonne of zelfs Yvette ook thuis in het rijtje verdachten. Of is het een complot? De politie heeft de handen vol met de ondervragingen, maar één ding wordt al snel duidelijk : iedereen heeft een motief, iedereen is verdacht, en iedereen liegt.

FEMKE IN DE PROBLEMEN

Terwijl iedereen verzamelt in 'Zus & Zo' voor zowel de ondervragingen van de politie als het huwelijksfeest van Peggy en Peter, probeert Femke zo snel mogelijk bij Tim te geraken. Helaas laat de politie voorlopig niemand gaan, en wordt Femke meegesleurd in het bizarre feestgedruis, of ze nu wil of niet. Nancy zorgt voor de nodige ambiance en alle aanwezigen laten zich meeslepen door haar enthousiasme. Iedereen probeert het beste te maken van het feest. En natuurlijk ontsnapt Femke, als getuige van Peggy, niet aan de obligate dans met de bruidegom, Peter. Maar net dan komt een furieuze Tim binnen ...

In het ziekenhuis wachten Julia en Lowie vol spanning op nieuws van de dokters over de situatie van Luc, die nog altijd kritiek is.

Op donderdag 22 augustus raakte bekend dat Paulien Snackaert, het personage van actrice Tina Maerevoet, dit najaar terugkeert in de succesvolle Eén-reeks 'Thuis'. Paulien, die in de soap naar Amerika vertrok, zal iets meer dan een jaar weggeweest zijn.

In september 2012 trok Paulien naar de Verenigde Staten om er haar studies fotografie voort te zetten. Later dit najaar keert het personage van Tina Maerevoet onverwachts terug, tot grote tevredenheid van haar moeder Julia (actrice Myriam Bronzwaar). Maerevoet is opnieuw te zien in 'Thuis' vanaf woensdag 23 oktober.

Wij brengen ook dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 3.421 TOT EN MET 3.425.

Bram steunt Franky ten volle. Judith krijgt Luc over de vloer. Het einde van de fraudezaak lijkt in zicht.

- maandag 30 september - aflevering 3.421 : Simonne en Peggy proberen alles uit te praten. Julia is blij met haar nieuwe job en thuis gaat alles terug beter. Judith krijgt een ongewenste patiënt over de vloer. Frank probeert Franky op te vangen en ook Bram steunt Franky ten volle. Judith heeft het niet gemakkelijk met haar kinderen, gelukkig is er Tom. Ze is klaar om een volgende stap te zetten.

- dinsdag 01 oktober - aflevering 3.422 : Tom en Judith brengen Marianne en Geert een bezoekje. Julia verneemt slecht nieuws van haar twee dochters. Rosa organiseert een pannenkoekenwedstrijd in de Zus en Zo. Simonne krijgt goede raad van Ann. Frank probeert zijn zoon te troosten en stapt naar Tibo. Eddy doet zijn beklag over Nancy.

- woensdag 02 oktober - aflevering 3.423 : Het einde van de fraudezaak lijkt in zicht. Iedereen maakt zich klaar voor het verdict. Jenny wil zich tegenover Rosa bewijzen. Jana vindt steun bij haar mama. Kurt heeft een zakelijk voorstel voor Mayra. Jens wil Franky helpen. Waldek krijgt een verrassend telefoontje. Lowie neemt een belangrijke beslissing.

- donderdag 03 oktober - aflevering 3.424 : Waldek heeft grootse plannen. Peggy en Peter dromen over hun huwelijksreis. Op de kaartavond krijgt Jenny het moeilijk. Midden in de nacht klinken er vreemde geluiden op het erf. Ellen moet alweer vertrekken op zakenreis.

- vrijdag 04 oktober - aflevering 3.425 : Julia komt op haar beslissing terug en maakt er twee mensen heel gelukkig mee. Bram en Jana ontvangen een cadeau waar ze niet echt blij van worden. Frank verrast Simonne. Waldek lanceert zijn wild idee bij Rosa. Jenny vindt in Nancy een bondgenoot. Lowie beseft dat zijn vrije tijd voorlopig niet veel meer zal voorstellen.

'Thuis', het negentiende seizoen, telkens van maandag tot vrijdag rond de klok van 20.10 op Eén. De reeks is eveneens beschikbaar via 'Ooit Gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)

29-09-2013 om 18:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : Leen krijgt een harde klap te verwerken tijdens haar gesprek met de psychologe en voor Bert is het grote moment aangebroken.

Op maandag 26 augustus 2013 ging het nieuwe seizoen van 'Familie' van start. Opgelet, dit seizoen worden de afleveringen (opnieuw) klokvast uitgezonden om 20.00, telkens van maandag tot en met vrijdag.

Was echt een super aflevering!!! Soms heb ik traantjes moeten laten. September kijk ik zeker verder".
"Jan moet guido late gaan… Ik had zelf traantjes"
"Er mag niks gebeuren met Matthias he :("
"Ik kan nie wachten tot september!!!!!!!!"
"Keek naar de seizoensfinale van #Familie en zag dat het goed was! Boeiende en knappe aflevering!"


Het zijn maar enkele van de vele Twitter-reacties die volgden op de pakkende seizoensfinale van 'Familie' net voor de zomerbreak. Overleeft Matthias zijn inzinking op het buurtfeest? Bevalt Leen in de auto van een gezonde baby? Hoe reageert Jan wanneer hij merkt dat Guido alsnog op reis is met Charlotte? En hoe vergaat het Rita bij de AA? De antwoorden én meer serveert 'Familie' sinds maandag 26 augustus 2013.

Bert Van den Bossche zint op wraak

Seizoen drieëntwintig wordt er één waarin oude bekenden terug opduiken, nieuwe personages hun intrede maken, frisse decors geïntroduceerd worden en uit het leven gegrepen verhalen de kijker raken. Kortom, verrassingen à volonté. De terugkeer van de gevreesde Bert Van den Bossche zorgt vanaf week één alvast voor een spanningsinjectie van formaat. De aartsrivaal van de familie bereidt namelijk zijn ontsnapping uit de gevangenis voor en zint op wraak. Zijn doelwit? Peter Van den Bossche.

Steven De Lelie, die gestalte geeft aan Bert, kijkt er naar uit om opnieuw als bad guy over de tong van de 'Familie'-adepten te rollen : "Ik ben blij om terug op de set van 'Familie' te staan en een nieuw spannend Bert-hoofdstuk aan te snijden. De rol van slechterik spelen en de kijker zo meezuigen in het verhaal is dan ook super plezant. Wie had durven denken dat Bert zou terugkeren om wraak te nemen op de Van den Bossches? En wie weet wat er in de toekomst nog allemaal mogelijk is...? Dat het een seizoen met verrassingen wordt, is duidelijk."

Bert is niet de enige Van den Bossche die we dit najaar opnieuw in 'Familie' aan het werk zien. Ook Hanne - en samen met haar actrice Margot Hallemans - keert terug. Haar zagen we vorig jaar samen met haar grote liefde Remco naar de States vertrekken om er haar modestudies te finaliseren. Binnenkort keert Hanne terug naar Vlaanderen. Alleen of samen met Remco? Met of zonder diploma op zak? En wat is precies de aanleiding van haar terugkeer?

Amaryllis Temmerman en Jan Van den Bosch snijden nieuwe verhaallijnen aan

De hoofdcast van 'Familie' wordt naar goede gewoonte aangedikt met een aantal bekende gastacteurs. Sinds eind augustus maken o.m. Amaryllis Temmerman (Eurosong 2004) en Jan Van den Bosch hun opwachting. Amaryllis Temmerman speelt Greet, de bazin van Bart. Deze aantrekkelijke vrouw weet elke man rond haar vinger te winden en heeft haar pijlen op Bart gericht. Jan Van den Bosch – zijn naam heeft hij alvast mee – geeft gestalte aan de homoseksuele Zjef, een gereserveerde dertiger die zich aansluit bij de vriendenkliek van Mieke, Evy en Niko. Zijn geaardheid lokt echter controverse uit, met alle gevolgen van dien. Nog dit najaar zien we Christophe Haddad, Jos Van Geel, Ivan Pecnik, Ron Cornet, Bob Van der Veken en Irène Vervliet aan het werk in een gastrol.

Actrice Sofie Truyen moet omwille van medische redenen verstek geven. Haar rol in 'Familie' zal overgenomen worden door Marianne Devriese, die we nog kennen als Bieke uit 'Danni Lowinski' of als studente Lies uit 'De Kotmadam'.

Bij nieuwe verhaallijnen en personages horen nieuwe decors. Bart en Trudy namen net voor de zomervakantie hun intrek in een eigen stekje, en dit najaar zullen ook Mieke, Niko en Evy andere horizonten opzoeken. Zij besluiten namelijk aan co-housing te doen en zijn nog op zoek naar een vierde huisgenoot. Valt de keuze op Arno? Of hokt het drietal samen met nieuwkomer Zjef?


Verhalen uit het leven gegrepen

Overspel binnen een vaste relatie, puberende kinderen, de complexiteit van een samengesteld gezin, een huilbaby, verliefdheid op de werkvloer, vriendschap, homoseksualiteit : het zijn stuk voor stuk thema's die de Vlaming aangaan. Logisch dat deze verhalen ook hun weg vinden naar 'Familie'. Of Bart ingaat op de avances van zijn bazin, of Louise een wig drijft tussen Trudy, June en Peter, of Leen zich uit de slag weet te trekken als alleenstaande moeder van een huilbaby, of er iets moois bloeit tussen ontwerper Rudi en zijn bazin Véronique, of de AA-sessies van Rita vruchten afwerpen, of het co-housingplan van Evy, Mieke en Niko een succes wordt, of de gereserveerde Zjef kan aarden in zijn nieuwe omgeving, en of Bert Van den Bossche zijn slag thuishaalt wordt allemaal duidelijk in het drieëntwintigste seizoen van 'Familie'.

Ook dit seizoen, telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen van het drieëntwintigste seizoen die de komende week op het scherm zullen komen.

* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 5.131 TOT EN MET 5.135.

- maandag 30 september
- aflevering 5.131 : June besluit de problemen met Louise helemaal anders aan te pakken. Bij VdB is de date van Véronique en Rudi het gespreksonderwerp van de dag. Leen dringt er bij Bart op aan zijn verhouding met Greet te beëindigen. Bart wil echter dat zijn zus haar beroepsgeheim respecteert. Nathalie is verbaasd wanneer ze van Peter te horen krijgt wat de oorzaak is van de problemen met de website van Fashion. Dirk heeft haar echter een heel ander verhaal op te biechten.

- dinsdag 01 oktober - aflevering 5.132 : Leen krijgt een harde klap te verwerken tijdens haar gesprek met de psychologe. Bart krijgt de resultaten van zijn bloedonderzoek. Zjef heeft last van een ochtendhumeur, en dat zullen Mieke en Evy geweten hebben. Jan nodigt Anna en Albert uit om naar zijn nieuw interieur te komen kijken. Rudi is verbaasd wanneer Véronique niet op het werk komt opdagen.

- woensdag 02 oktober - aflevering 5.133 : Bart is van de kaart door het voorstel van Greet. In de gevangenis treft Bert de laatste voorbereidingen voor zijn ontsnapping. June en Evy sporen Rudi aan om initiatief te nemen naar Véronique toe. Hij rekent echter op haar om de eerste stap te zetten. Niko, Mieke en Evy bezoeken samen met Arno en Zjef het huis dat openbaar te koop staat. Leen is erg onder de indruk van de beslissing die ze heeft moeten nemen.

- donderdag 03 oktober - aflevering 5.134 : Arno verwent Mieke en Evy met een uitgebreid ontbijt. Zjef ziet dan ook zijn kansen om als vierde huisgenoot uitgekozen te worden somber in. June stelt Louise voor om samen te gaan shoppen. Trudy vindt dat ze gefaald heeft als moeder. Bart laat Greet weten dat hij niet kan ingaan op haar voorstel. Rudi denkt de moed gevonden te hebben om klare taal te spreken tegenover Véronique.

- vrijdag 04 oktober - aflevering 5.135 : Zjef is ervan overtuigd dat hij het helemaal heeft verkorven bij Mieke, Evy en Niko. Liesbeth raadt hem aan niet op te geven. Trudy weet niet wat ze moet denken wanneer ze ontdekt dat Bart een bloedonderzoek heeft ondergaan. Nathalie denkt dat Dirk te veel hooi op zijn vork neemt en maakt zich zorgen. June en Louise zijn gaan shoppen en komen thuis met een indrukwekkende buit. Trudy is echter niet te spreken over bepaalde outfits van haar dochter. Het komt tot een pittige discussie. Voor Bert is het grote moment aangebroken.

'Familie', van maandag tot en met vrijdag, telkens tussen 20.00 en 20.40 op vtm. (bron, logo en foto's : vtm)

29-09-2013 om 16:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ella' : Ella en Frederico leggen hun ruzie bij, Anthony ontmoet Lukas.

Dit seizoen zendt vtm de telenovelle 'Ella' opnieuw uit. Met 'Ella' grijpt vtm terug naar de originele ingrediënten van het genre : een aanstekelijke romcom die je meeneemt in een hedendaags sprookje en je toelaat om 200 afleveringen lang te ontsnappen aan de dagelijkse stress.

De kijker leert Ella kennen als een meisje dat voor het ongeluk lijkt geboren. Na de dood van haar moeder wordt ze door haar stiefzus het huis uitgepest en belandt ze bij haar pleegtante Ursula. Voor haar deugt ze enkel als slaafje in de frituur. Op haar 18de heeft Ella er genoeg van en besluit ze terug te vechten. Wat volgt is een spannende strijd, waarin ze afrekent met haar verleden en … onderweg stapelverliefd wordt.

Maar zowel in haar ontplooiing als in de liefde is haar jaloerse stiefzus nooit veraf. De jonge actrice Darya Gantura neemt de titelrol voor haar rekening. Zij wordt in 'Ella' omringd door o.m. Roel Vanderstukken, Gert Winckelmans, Ini Massez, Rik Verheye, Gène Bervoets, Jits Van Belle, Karel Deruwe, Rudy Morren, Christophe Haddad, Sachli Gholamalisad en Amaryllis Uitterlinden.

* Het verhaal :

De achtjarige Ella woont samen met haar mama in een gezellig rijhuisje. Als alleenstaande moeder heeft Tessa het niet breed, maar ze gaat door het vuur om de kleine Ella een gelukkige jeugd te geven. Wanneer Ella door dyslexie leerproblemen krijgt op school, helpt ze haar dochter spelenderwijs haar achterstand wegwerken. De toekomst lijkt Ella en haar mama gunstig gezind, zeker wanneer Tessa zich verlooft met Norbert, de directeur van privékliniek De Wingerd, waar Tessa als verpleegster werkt.

Fataal ongeluk

Maar dan slaat het noodlot toe. Kort voor het huwelijk met Norbert krijgt Tessa een fataal ongeluk. Op haar sterfbed laat ze Norbert zweren dat hij altijd voor Ella zal zorgen, alsof het zijn eigen dochter is.

Het vuile werk

In eerste instantie houdt Norbert zijn belofte en Ella trekt bij hem in. Maar Norberts dochter Clio is niet opgezet met de komst van Ella en zet alles op alles om haar zo snel mogelijk buiten te werken. Clio weet haar ietwat naïeve vader sluw te bespelen en wanneer er brand uitbreekt in Ella's slaapkamer, lijkt haar lot bezegeld. Norbert dumpt Ella bij tante Ursula, die een frituur uitbaat op een camping. Zij vertelt aan Norbert dat ze een echte kindervriend is, maar ze wil Ella enkel gebruiken om het vuile werk te doen in de frituur. Ursula vindt het niet belangrijk dat Ella leert lezen en schrijven. Als ze maar kan werken.

'Geluk maak je zelf'

De jaren gaan voorbij en op haar achttiende herinnert Ella zich de woorden van haar moeder : "Geluk maak je zelf". Ze pakt haar rugzak en trekt naar de stad waar het leven voor haar begon. 's Nachts doolt ze door de straten en steelt ze eten in een nachtwinkel. Wat Ella niet beseft is dat de jongen van de nachtwinkel haar achterna is gelopen en in een diepe coma geraakt nadat hij wordt aangereden door een auto. Plots belandt ze bij het huisje waar ze vroeger met haar mama woonde. Intussen werd de buurt opgewaardeerd en is het een trendy kapsalonnetje geworden.

Excentrieke Anthony

's Morgens wordt Ella er gevonden door kapster Cindy. Samen met de excentrieke Anthony baat zij het kapsalon uit. Hier start een nieuw hoofdstuk in het leven van Ella. Ondertussen komt Norbert te weten dat Ella niet langer op de camping woont. Hij leefde in de veronderstelling dat Ella er gelukkig was, maar vangt nu tegenstrijdige berichtenop. Zijn zoektocht naar de waarheid kan beginnen, tot grote ergernis van Clio…

Telkens op zondag brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.

* INHOUD 'ELLA' - AFLEVERING 21 TOT EN MET 25.

-
maandag 30 september
- aflevering 21 : Cindy krijgt het tijdens de rechtszaak hard te verduren omdat arbeidsinspecteur Sam Stockmans harde bewijzen heeft tegen haar. Ella staat voor een dilemma : ze kan Cindy alleen redden door in het openbaar op te biechten dat ze leesblind is. Wolfs vangt bot bij Lukas om zijn onderzoek voort te zetten. Terwijl Ella het voor Frederico opneemt in Bar Taxi, test Clio haar charmes uit op hem. Frederico zwicht, maar voelt zich daarna zodanig schuldig dat hij in de drank duikt.

- dinsdag 01 oktober - aflevering 22 : Ella zit weer zonder werk. Cindy vindt dat ze die vrije tijd goed kan gebruiken om te leren lezen en schrijven. Wanneer Ella er weigerachtig tegenover staat, verzint Cindy een manier om haar toch te motiveren. Carmen is jaloers op de vriendschap tussen Ella en Cindy, en vertelt Frederico dat Ella niet kan lezen. In `De Wingerd? lopen de spanningen tussen Wolfs en Lukas hoog op en Clio wil weten waarom. Anthony loopt Lukas en diens vriend Koen tegen het lijf. Ondertussen probeert Ella de brokken te lijmen met Frederico.

- woensdag 02 oktober - aflevering 23 : Ella heeft spijt van haar ruzie met Frederico en ze besluit naar De Wingerd te gaan om hem op te zoeken. Wanneer ze in de kliniek arriveert, komen allerlei herinneringen naar boven. Clio verneemt dat dokter Wolfs op illegale wijze geld inzamelt om te experimenteren met zijn oogonderzoek. Ze sluit een deal met hem. Na een romantisch etentje met Walter, vreest Cindy dat hij meer wil. Ze vindt dat hij te opdringerig wordt.

- donderdag 03 oktober
- aflevering 24 : Ella en Frederico leggen hun ruzie bij. In Bar Taxi vieren ze dat ze weer samen zijn, maar dan duikt Frederico's jaloerse ex weer op. In De Wingerd ontmoet Ella de ouders van Jens, die in coma ligt. Juffrouw Linda probeert Nicolas zachtjes op Prinsjesdag voor te bereiden : de dag waarop hij in het openbaar in De Wingerd moet verschijnen. Nicolas probeert er onderuit te komen. Clio zet alles in het werk om het oogonderzoek van dokter Wolfs een kans te geven.

- vrijdag 04 oktober
 - aflevering 25 : Om Ella en Frederico uit elkaar te drijven, vertelt Lien aan Anthony dat ze met Frederico heeft geslapen. Anthony en Cindy weten niet wat doen : Ella op de hoogte brengen of niet? Cindy stelt Ella voor om bij haar een kappersopleiding te volgen. Anthony ontmoet Lukas en probeert uit te vissen wie Koen is, de jongen met wie Lukas regelmatig optrekt. Linda vreest dat Clio Nicolas rond haar vinger windt. Clio probeert op haar beurt Linda te snel af te zijn.

De telenovelle wordt van maandag tot en met vrijdag uitgezonden, en dit telkens in de namiddag tussen 16.35 en 17.10. (bron en foto : vtm)

29-09-2013 om 15:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Wittekerke' : Nellie overleeft de moordaanslag en Marcel overweegt om zijn café te verkopen.

Op dinsdag 31 augustus 1993 maakte Vlaanderen voor de eerste maal kennis met de inwoners van het fictieve kuststadje 'Wittekerke'. Vijftien seizoenen en 1.067 afleveringen later viel op dinsdag 26 augustus 2008 definitief het doek over deze populaire Vlaamse reeks. Oorspronkelijk was 'Wittekerke' gebaseerd op het Australische 'E-Street' maar de serie overschreed het aantal afleveringen (vijftig) en vaarde zo gedurende bijna vijftien jaar haar eigen koers.

In die vijftien jaar passeerden heelwat acteurs de revue en zo maakten onder meer Pascale Michiels (backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Danaë Van Oeteren (Eurosong 2002), Anneleen Liégeois (Eurosong 2004), Els de Schepper (Eurosong 2006), Nicolas Caeyers (Eurosong for Kids 2006) en Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010') voor korte of langere tijd hun opwachting in de reeks.

Voor de fans van 'Wittekerke' is er heel goed nieuws want vtm zendt sinds dinsdag 02 april 2013 de reeks opnieuw uit en dit vanaf de allereerste aflevering die twintig jaar geleden op het scherm kwam. Voortaan heb je tussen maandag en vrijdag rond de klok van 14.10 afspraak met de bewoners van het kuststadje.

We zetten telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'WITTEKERKE' - AFLEVERING 128 TOT EN MET 132.

- maandag 30 september
- aflevering 128 : Stef, in het nauw gedreven na de moordaanslag op Nellie, pleegt zelfmoord. Nellie zelf is er erg aan toe. Ze wordt overgebracht naar het ziekenhuis waar de artsen alles ondernemen om haar leven te redden. Tante Jos probeert tevergeefs Marcel te troosten, maar hij wil niemand meer zien en sluit zich samen met Maya op in zijn kamer. Terwijl heel Wittekerke treurt om Naomi en Chris, wacht Tanja de verrassing van haar leven.

- dinsdag 01 oktober - aflevering 129 : Het ziet er naar uit dat Nellie de aanslag zal overleven, maar ze is nog steeds in coma. Dokter Franken is bang dat ze, als ze uit de coma ontwaakt, voor de rest van haar leven verlamd zal blijven.Tanja en Alex proberen de scherven te lijmen. Katrien doet een poging om Marcel uit zijn depressie te halen en organiseert een wake voor Naomi en Chris.

- woensdag 02 oktober - aflevering 130 : Nellie krijgt een bloeding en heel even ziet het er naar uit dat dokter Franken haar patiënte zal verliezen. Geert, die ondertussen teruggekeerd is uit Spanje, neemt ontslag als agent. Frank is thuis van zijn reis en verneemt wat er gebeurd is met Nellie. Hij geeft Bob de schuld van het drama. Alex vraagt Tanja of ze zin heeft om mee te doen aan een zeilwedstrijd. Marcel overweegt om zijn café te verkopen.

- donderdag 03 oktober - aflevering 131 : Elke onderneemt opnieuw een poging om Bart te versieren. Met Nellie gaat het iets beter maar dokter Franken waarschuwt Frank en Bob dat de revalidatie moeilijk zou kunnen verlopen en dat het helemaal niet zeker is dat Nellie weer helemaal normaal zal kunnen functioneren. Ondertussen is Nikki verliefd geworden op de dokter die Nellie tijdelijk moet vervangen. Er daagt een koper op voor het café van Marcel. Stef wordt begraven.

- vrijdag 04 oktober - aflevering 132 : Naomi en Chris worden begraven. De schoonouders van Chris stellen voor om voor Maya te zorgen, maar Marcel en tante Jos vinden dat geen goed idee. Frank neemt voorlopig de praktijk van Nellie over en al snel loopt alles in het honderd. Geert zoekt werk. Bob moet zijn spijt vaststellen dat Nellie's ongeluk hen niet dichter bij elkaar heeft gebracht.

'Wittekerke', sinds dinsdag 02 april 2013 telkens van maandag tot en met vrijdag, op vtm en dit rond de klok van 14.10. (bron en foto's : vtm)

29-09-2013 om 14:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Televisieroute' : Ben Roelants brengt vanavond een bezoek aan de set van 'Thuis'.

In 'De Televisieroute' gaat Ben Roelants (presentator 'Junior Eurosong 2007-2008-2009', commentator JESF 2007-2008-2009) sinds zondag 08 september 2013 negen weken lang op zoek naar de leukste verhalen uit zestig jaar televisie : spraakmakende programma's en unieke tv-momenten, van de prille beginjaren van tv tot op vandaag.

Ben ontmoet bekende gezichten en programmamedewerkers, maar vooral ook gewone mensen, die vaak op een onbewaakt moment met de impact van televisie werden geconfronteerd. Dat levert een boeiende rit op doorheen Vlaanderen, met spannende en ontroerende verhalen en … de meest legendarische wagen uit de Vlaamse televisiegeschiedenis : de Amphicar van kapitein Zeppos.

Op zijn tocht ontmoet Ben de slotzusters van Ravels, die zich een televisie aanschaften om de uitzendingen van het pausbezoek aan België te kunnen volgen; een van de scoutsjongens die na het overlijden van Boudewijn mee hielp water uit te delen aan de menigte en als dank een nachtje in het paleis mocht logeren; De Witte en Peerke uit 'Wij, heren van Zichem', die intussen zelf mannen geworden zijn; de echte moemoe Van Genechten; weerman Frank De Boosere, die 35 jaar lang wachtte op zijn jongensdroom, een zonsverduistering; en veel, veel meer.

Verrassend, meeslepend en vooral prettig om naar te kijken : 'De Televisieroute is het ideale programma voor een ontspannende zondagavond.

* vierde aflevering - zondag 29 september 2013 :

In 1958 voorspelde Armand Pien dat er in 1992 een zonsverduistering zou plaatsvinden. Een jongetje met een passie voor weer wachtte 41 jaar lang op die zonneeclips en met hem heeft Ben afgesproken. Dan brengt hij een bezoek aan de set van 'Thuis'. En in een Antwerpse school praat hij na over hoe een televisiereportage zorgde voor de invoering van het schooluniform.

'De Televisieroute', vierde aflevering vanavond, zondag 29 september 2013, tussen 20.00 en 20.30 op Eén. (bron en foto : Eén)

29-09-2013 om 12:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'So You Think You Can Dance' : vanavond het tweede deel van de 'Final Auditions'.

Stilte in de coulissen, geroezemoes in de zaal, één grote spot op het podium en vier paar ogen die streng toekijken… De dansers zijn klaar voor de audities, de kijkers hopelijk ook… want 'So You Think You Can Dance' is terug met een overvloed aan danstalent in een feestelijke jubileumeditie.

Sinds zondag 01 september 2013 tonen tal van getalenteerde dansers wat ze in hun mars hebben tijdens de zoektocht naar de meest favoriete danser van de Lage Landen. Voor verrassende audities, de oordelen achter de jurytafel, de emoties achter de schermen en de verhalen achter de dansers moet je bij vtm en RTL 5 zijn, iedere zondagavond om 19.55.

VIJF JAAR SO YOU THINK YOU CAN DANCE: GOLDEN TICKETS EN ZWOELE BEATS

Met 'The Golden Edition' is 'So You Think You Can Dance' dit jaar inmiddels aan een jubileum toe en dat laten de zenders vtm en RTL 5 niet zomaar passeren. Het belooft er weer spannend en emotioneel, maar ook zwoel en passioneel aan toe te gaan. De vierkoppige jury Dan Karaty, Jan Kooijman, Euvgenia Parakhina en Ish Aït Hamou staat scherp om samen met de kijker op zoek te gaan naar een waardige opvolger van de vorige winnaar, de Vlaamse Frederic uit Eeklo. En dat er nog meer dan genoeg potentiële winnaars rondlopen in dansend Vlaanderen en Nederland, zien we al meteen bij de eerste auditiedag. De overvloed aan danstalent weet de jury ook voor de vijfde keer op rij nog te verrassen met originele moves, pirouettes en stunts.

Ook presentatoren An Lemmens en Dennis Weening zijn weer van de partij en zij zijn alvast dolenthousiast. An Lemmens : "So You Think You Can Dance gaat nu al voor de vijfde keer op zoek naar de meest favoriete danser van de Lage Landen en deze keer zal het nog zwaarder, heviger en vooral verrassender zijn dan de voorbije seizoenen. Na vijf jaar durf je misschien wel eens denken dat je stilaan alles gezien hebt… Wel, niet dus! Ik heb me meer dan ooit verwonderd over de grote hoeveelheid origineel danstalent dat zich voor deze jubileumeditie aanbiedt."

Voor het vijfde seizoen van het meest populaire dansprogramma in Vlaanderen en Nederland zijn er naast vaste waarden die terugkeren ook heel wat nieuwigheden die het wedstrijdverloop nog verassender maken.

Zo beschikt ieder jurylid voor zijn of haar favoriete danser nog over een waardevol jubileumcadeau bij de audities die dit jaar doorgaan in het Luxor Theater in Rotterdam : het 'Golden Ticket'. Met dit ticket kunnen Dan, Euvgenia, Ish en Jan elk naar eigen goeddunken één danser rechtstreeks toegang verlenen tot de buitenlandse bootcamp en ze zo dus een belangrijke voorsprong geven op de andere deelnemers in de wedstrijd.

Meteen naar de bootcamp? Dat betekent dat de dansers één belangrijke stap mogen overslaan, en ook die is nieuw. Een honderdtal dansers die een succesvolle eerste auditie afleggen en geen golden ticket weten te bemachtigen, gaan door naar de 'Final Auditions'. Dit is een tweede auditie, zonder publiek, maar wel met de aandachtige jury en een danser die hopelijk een adembenemende solo danst. Want alleen zij die op korte tijd een tweede, nog sterkere auditie kunnen brengen, mogen mee naar de intensieve buitenlandse bootcamp.

Waar die buitenlandse bootcamp dit jaar doorgaat, blijft nog even een goed bewaard geheim. Wat we al wel kunnen verklappen, is dat de zesentwintig resterende dansers één van de moeilijkste en meest mysterieuze dansen zullen aanleren in een uiterst zwoele setting. De jury bepaalt op basis van deze spannende eindproef welke achttien topdansers uiteindelijk doorgaan naar de spectaculaire liveshows.

* vijfde aflevering - zondag 29 september (19.55-21.30) :

Het is erop of eronder voor de tweede helft kandidaten in de 'Final Auditions'. Dertien begeerde tickets voor de bootcamp in het zwoele Sevilla zijn er nog te verdienen. Alle dansers gaan tot het uiterste om met hun tweede solo nog beter, nog verrassender en compleet anders dan bij de eerste auditie uit de hoek te komen.

De spanning is te snijden in het indrukwekkende minderbroedersklooster Paterspand in Turnhout. De kandidaten kunnen vanop de binnenkoer van het klooster meekijken naar de solo's van de anderen, maar eens voor het jury-altaar staat de danser er helemaal alleen voor in een rechtstreekse confrontatie met Dan, Euvgenia, Ish en Jan. Net als vorige week krijgt de kijker weer een unieke blik achter de schermen van het jury-overleg.

Ook de kandidaten die vandaag aantreden met hun 'Final Auditions' hebben eerst de kans gekregen om dansworkshops te volgen bij de choreografen van 'So You Think You Can Dance'. Ook zij werden dus gespot door de jury die de hele dag langsheen de verschillende workshops passeerde om te ontdekken wie het veelzijdige danstalent en de ontembare passie voor dans in zich heeft.

Misschien is één van die veelzijdige danstalenten wel Margaux Quirin uit Keerbergen. De Belgische recordhoudster polsstokspringen bij de junioren stort zich voluit op dit dansavontuur, maar door het EK polsstokspringen in het Italiaanse Rieti kon ze niet aanwezig zijn op de 'Final Auditions'. Gelukkig mocht ze van de jury uitzonderlijk haar voorbereide auditie op de workshopdag al opvoeren. In Italië behaalde Margaux een teleurstellende negentiende plaats, maar misschien heeft de jury wel beter nieuws voor haar?

De dansende hiphopdokter Sophie Boers uit Amsterdam transformeert voor haar 'Final Audition' in een salsadokter. Ze wil namelijk uitpakken met een heel andere auditie dan de eerste keer en daarvoor heeft ze een danspartner opgetrommeld die het plaatje af moet maken. De drie leden van de hiphopcrew DCJ uit Den Haag Richard Ermoso, Erwin Vicente en Orfeo 't Zand waren dolgelukkig toen ze alle drie een ticket bemachtigden voor de 'Final Auditions'. Ze zijn ervan overtuigd dat hun hechte band hun individuele prestaties ten goede komt, maar de vraag is of die band hen ook alle drie tot in Sevilla brengt.

Ex-voetballer Ricardo Oliveira Ferreira uit Izegem, die bij zijn eerste auditie toonde dat hij heel wat potentieel heeft, maar ook nog veel techniek mist, is op de workshopdag uitgebreid ten rade gegaan bij de choreografen. Met zijn 'Final Audition' wil hij die verzamelde kennis nu inzetten en een groot risico nemen door uit te pakken met een mix van dansstijlen uit alle workshops.

De achttienjarige Sarah Hadadia uit Maaseik en Morena Husson uit Maasmechelen leerden elkaar al kennen bij de amateurdansproductie 'Shakespeare in Love' van Let's Go Urban. Vanuit deze achtergrond besluiten ze om te freestylen. De danservaring die ze beiden opdeden, kunnen ze in ieder geval goed gebruiken want de concurrentie is groot : ook terugkerende kandidate Anneke Ghysens, de passionele Cris Van Tol, lerares Cleo Vanlommel en kersverse papa Remses Rafaela moeten hun kans immers nog wagen…

Op het einde van deze aflevering weten we welke 26 topdansers verder gaan naar de volgende stap in de wedstrijd : de buitenlandse bootcamp in het warme en zwoele Sevilla in Spanje. In en rond de hoofdstad van Andalusië zullen de overgebleven dansers een intense week beleven waar ze één van de moeilijkste, oudste en meest mysterieuze dansen van het Europese vasteland aanleren in een zwoele duo-choreografie van de wereldberoemde Spaans-Argentijnse topchoreograaf Carlos Vilan : de flamenco
.

VERLOOP VAN DE UITZENDINGEN

* zondag 01 september 2013 : auditie 1.
* zondag 08 september 2013 : auditie 2.
* zondag 15 september 2013 : auditie 3.
* zondag 22 september 2013 : Final Audition.
* zondag 29 september 2013 : Final Audition.
* zondag 06 oktober 2013 : Buitenlandse bootcamp.
* zondag 13 oktober 2013 : liveshow 1.
* zondag 20 oktober 2013 : liveshow 2.
* zondag 27 oktober 2013 : liveshow 3.
* zondag 03 november 2013 : liveshow 4.
* zondag 10 november 2013 : liveshow 5.
* zondag 17 november 2013 : liveshow 6.
* zondag 24 november 2013 : liveshow 7.
* zondag 01 december 2013 : liveshow 8 (Finale).


'So You Think You Can Dance'', vijfde aflevering vanavond, zondag 29 september 2013, tussen 19.55 en 21.30 op vtm. Op RTL 5 krijg je telkens een aflevering en dit tussen 20.00 en 21.30. (bron, logo en foto's : vtm, RTL 5)

29-09-2013 om 12:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Margot Hielscher.

Margot Hielscher (29 september 1919) is geboren in Berlijn en is een Duitse zangeres en filmactrice. Ze heeft een opleiding gevolgd van costumier en mode-ontwerpster en werkte geruime tijd in de huidige Duitse hoofdstad. Daar wordt ze ontdekt en in 1940 speelt ze in haar eerste film naast Zarah Leander.

Het hoogtepunt in haar carrière komt er na de tweede wereldoorlog als ze als veelgevraagde actrice een tweede loopbaan begint als zangeres. Haar stem is een mengeling van jazz en operasopraan. In 1956 neemt ze deel aan de West-Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival maar het is pas in 1957 dat ze West-Duitsland vertegenwoordigt tijdens de tweede editie van het Eurovisie Songfestival dat in Frankfurt plaatsvindt. Met "Telefon, Telefon" behaalt ze een verdienstelijke vierde plaats met acht punten. Een jaar later, in 1958, mag ze opnieuw aan het liedjesfestival deelnemen en met "Für zwei Groschen Musik" eindigt ze op een zevende plaats met vijf punten.

Nadien verschijnt ze nog vaak in diverse series en zo is ze nog steeds bekend bij het publiek. Meer over Margot kan je op haar website terugvinden.

29-09-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs