Vanaf vandaag, donderdag 04 juli, en dit nog tot en met woensdag 21 augustus eerstkomende kan je aan de Belgische kust terecht voor 'Story Aan Zee Dé Subito! Happening', een initiatief voor het ganse gezin! Deze kusttournee is dit jaar aan de vierde editie toen en vond de eerste twee jaar plaats onder de titel 'De Zomerhappening'.
Je kan er in de badsteden Middelkerke, Westende, Nieuwpoort, Bredene, Blankenberge en Wenduine genieten van optredens van Christoff (Eurosong 1993-2002), Swoop (met Filip D'haeze - De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en Lindsay.
- Kom zeker een kijkje nemen op één van de onderstaande data!
* donderdag 04 juli : Middelkerke. * woensdag 10 juli : Westende. * donderdag 11 juli : Nieuwpoort. * dinsdag 16 juli : Bredene. * woensdag 17 juli : Blankenberge. * dinsdag 23 juli : Middelkerke. * woensdag 24 juli : Nieuwpoort.
* dinsdag 06 augustus : Wenduine. * woensdag 07 augustus : Nieuwpoort. * donderdag 08 augustus : Blankenberge. * dinsdag 20 augustus : Westende. * woensdag 21 augustus : Middelkerke.
- Wat kan je telkens verwachten ?
tussen 18.30 en 19.30 : animatie voor de kids. tussen 19.30 en 22.00 : spelletjes met publiek en muzikale acts.
De presentatie is telkens in handen van Filip D'haeze (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999). Meer informatie over dit zomers evenement krijg je hier of hier. (bron : 'Story Aan Zee Dé Subito! Happening')
Tommy Körberg (04 juli 1948) is geboren in het Zweedse Norsjö. Hij is zanger en acteur. Op zestienjarige leeftijd gaat hij van school en sticht de groep de rockgroep Bootleggers. Nadien wordt de naam van de groep gewijzigd in The Maniacs en in 1968 hebben ze een groot succes met "Somebody's taken Maria away". Een jaar later volgt zijn eerste solo-album en neemt hij deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival, 'Melodifestivalen'. Hij weet die nationale selectie te winnen en mag later dat jaar namens Zweden deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival in de Spaanse hoofdstad Madrid. Met "Judy min vän" eindigt hij op een gedeelde negende plaats.
Twee jaar later neemt hij nogmaals deel aan de nationale selectie maar hij strandt in de halve finale. In 1988 wint hij opnieuw de nationale finale en mag hij het Scandinavische land opnieuw vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. Met "Stad i ljus" eindigt hij op een twaalfde plaats in de Ierse hoofdstad Dublin. Ondertussen is hij te zien in een aantal musicals zoals o.a. 'Chess' (van Benny Andersson en Björn Ulvaeus). Begin 2006 haalde hij opnieuw het nieuws door te aan te kondigen dat hij Zweden voor een derde maal wou vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival (lees hier). Maar uiteindelijk bleek dit loos alarm te zijn.
Eerder dit voorjaar nam hij dan toch opnieuw deel aan de natione selectie als lid van Ravaillacz. Met "En riktig jävla schlager" strandde de formatie tijdens de finale van 'Melodifestivalen 2013' op een zevende plaats. Meer over Tommy kan je steeds op zijn website nalezen.
Tijdens de maanden juni, juli en augustus worden onze rubrieken 'Een avondje uit' en 'Een avondje uit in Nederland' samengevoegd tot 'Een avondje uit in België en Nederland'. Elke week krijg je, telkens op woensdag, een uitgebreide versie van beide rubrieken. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Naar jaarlijkse gewoonte viert Christoff (Eurosong 1993-2002) zijn verjaardag aan de kust. Deze zomer is de afspraak op zaterdag 13 en zondag14 juli in het Casino van Blankenberge (Zeedijk 150). Met een unieke spetterende liveshow brengt hij zijn grootste hits, zoals "Zeven zonden", "Sweet Caroline", "Een Ster", ...
Samen met zijn zus Lindsay, verkozen tot beste schlagerzangeres van 2012, zal Christoff - zelf beloond met drie anne Awards en een MIA - u een onvergetelijke avond bezorgen. Daarnaast heeft Christoff beloofd de traditie van een verrassingsgast verder te zetten!
Laat het feest losbarsten en de polonaise starten. Wees snel, want het aantal tickets is beperkt! De show gaat van start om 19.00 en de deuren gaan open om 17.30.
Tickets (38,50 euro, inclusief BTW & kosten) kunnen worden aangeschaft via boekjeticket.be. Ook telefonisch kunnen tickets besteld worden, enkel op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 via het nummer 0902 69 666 (1 euro per minuut).
Joop van den Ende Theaterproducties en Whoopi Goldberg brengen dit voorjaar 'Sister Act', na de succesvolle lancering op Broadway, naar Nederland. Deze musical is gebaseerd op de award winnende filmhit, waarin Whoopi Goldberg zelf de hoofdrol speelde. Deloris Van Cartier (Carolina Dijkhuizen, alternate Nurlaila Karim, NSF 1998) is een diva met veel noten op haar zang, maar zonder succes. Nadat ze per ongeluk getuige is van een criminele afrekening zoekt ze noodgedwongen haar toevlucht in een klooster met weinig stemvaste nonnen en een bijzonder strenge Moeder Overste (Simone Kleinsma). Deloris helpt haar 'zusters' hun stem te vinden en herontdekt daarbij ook onverwachts haar eigen stem. Een hilarisch, hemels en hartverwarmend verhaal dat zich afspeelt in het meest swingende klooster van de wereld.
'Sister Act', de goddelijke Broadwayhit, is Nederlands gesproken (vertaling : Martine Bijl, presentatrice NSF 1979) en is te zien in het AFAS Circustheater in Den Haag van woensdagavond tot en met zondagavond (telkens om 20.00, behalve op zondag om 19.00). Tijdens het weekend zijn er ook matineevoorstellingen (zaterdag om 15.00 en zondag om 14.30). De laatste voorstelling gaat (voorlopig) door op zaterdag 31 augustus eerstkomende en tickets kunnen worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa of via de website van Joop van den Ende Theaterproducties.
Op zaterdag 15 september 2012 stond zangeres Glennis Grace (ESF 2005) voor de eerste keer in haar carrière in een volledig uitverkochte Heineken Music Hall in Amsterdam.
Omdat de tickets voor deze avond al ruim twee maanden van te voren waren uitverkocht, zal de zangeres ook dit najaar een show geven in de HMH. De tickets (39,50 euro) voor het concert op zaterdag 14 september zijn intussen reeds te koop via de website van Ticketpoint of telefonisch via 0900-9000 8000 (45cpm).
Ook eind dit jaar wordt 'De Grote Sinterklaasshow' hét feest van het jaar! Een feest dat je niet mag missen! Daarom bestellen je ouders best nu al de kaartjes.
Je kan 'De Grote Sinterklaasshow' in het Antwerpse Sportpaleis meemaken op zaterdag 30 november, om 10.00 en 14.00.
Kaartjes (15, 20, 29 en 37,50 euro) voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft en dit via de website van TeleTicketService of telefonisch 070 345 345 (België) of 0900 45 000 45 (Nederland).
Op beide avonden verwacht de organisatie een tiental artiesten waarvan de namen van drie van hen intussen reeds bekend zijn. Gastheren van dienst zijn opnieuw De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en zij verwelkomen Willy Sommers en Christoff (Eurosong 1993-2002). Namen van andere artiesten volgen in de loop van de komende maanden.
De shows gaat van start om 20.00 (deuren gaan open om 18.00) en het einde is voorzien omstreeks 00.30. Er is een pauze voorzien van 30 à 45 minuten. Na afloop volgt er ook nog een after-party tot in de late uurtjes.
Tickets voor deze zesde 'Nacht van de Schlagers' kosten 29,50 euro (staanplaatsen) en 39,50 euro (zitplaatsen) en kunnen reeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20. Voor een VIP-arrangement tel je 122,50 euro (VIP GOLD) neer en alle prijzen zijn exclusief reserverings- en verzendingskosten. Meer informatie krijg je op de website van het festival.
Grethe Kausland (03 juli 1947) werd geboren in het Noorse Horten als Grethe Nilsen. Haar muzikale carrière begon al op heel jeugdige leeftijd. In de jaren vijftig was ze een kindsterretje. Naast zangeres was ze ook actrice en in 1972 nam ze deel aan de Noorse selectie voor het Eurovisie Songfestival, beter bekend als 'Melodi Grand Prix'. Samen met Benny Borg nam ze deel aan de selectie met "Småting". Het nummer werd tijdens de nationale finale ook nog gezongen door zangeres Hanne Krogh maar het waren uiteindelijk Kausland en Borg die naar het Eurovisie Songfestival mochten. Krogh had een jaar eerder al namens Noorwegen deelgenomen aan het festival (een zeventiende plaats met "Lykken er") en nam in 1985 en 1991 opnieuw deel aan het liedjesfestival. Samen met Elisabeth Andreassen (als de Bobbysocks) bezorgde ze het land in 1985 de eerste overwinning met "La det swinge".
In het Schotse Edinburgh eindigde het duo op een veertiende plaats en dit op achttien deelnemers. Kausland maakte gedurende de jaren zeventig, tachtig en negentig ook nog deel uit van de Dizzie Tunes, een groep waarbij entertainen op de eerste plaats kwam. Op 16 november 2007 overleed Kausland op amper zestigjarige leeftijd aan de gevolgen van longkanker.
OOK JARIG VANDAAG:
* Ole Bredahl (1945), deelnemer 'Dansk Melodi Grand Prix' (Denemarken 1983-1991). * Daan Van den Durpel (1952), deelnemer 'Eurosong' (België 1987). * Marc Roefs (1959), deelnemer 'De Gouden Zeemeermin' als lid van Fair Play (België 1996). * Sandrine Van Handenhoven (1984), deelneemster 'Eurosong 2008', woordvoerster ESF 2008, tussen mei 2008 en eind augustus 2009 was ze Eén-omroepster.
ESF 2014 : 59e editie Eurovisie Songfestival in Herning, Horsens of Kopenhagen.
De 59e editie van het Eurovisie Songfestival (dinsdag 13, donderdag 15 en zaterdag 17 mei 2014) zal volgend jaar plaatsvinden in Herning, Horsens of de Deense hoofdstad Kopenhagen.
Tot en met woensdagmiddag 19 juni jongstleden konden geïnteresseerde steden zich bij de Deense nationale omroep (DR) aanmelden als kandidaat-gaststad voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Uiteindelijk boden vier steden zich aan : Fredericia, Herning, Horsens en de hoofdstad Kopenhagen.
Net voor de deadline haakte Aalborg af en zo bleef de teller op vier staan. Vorige week dinsdag, 25 juni, raakte bekend dat Fredericia zich uit de race had teruggetrokken omdat het niet aan alle voorwaarden kan voldoen. Afgelopen vrijdag, 28 juni, haakte ook Parken Stadion af, de locatie waar het festival in 2001 plaatsvond. Het stadion is ook de thuishaven van voetbalclub FC Kopenhagen (met onze landgenoot Ariël Jacobs als trainer) en de Deense nationale ploeg die er hun thuiswedstrijden afwerken. De locatie dient zes weken vrij te worden gehouden voor het Eurovisie Songfestival en dat lijkt dus niet mogelijk.
Naast het Parken Stadion zijn er nog twee locaties in de Deense hoofdstad, namelijk DR Byen, het hoofdkwartier van de omroep (in een grote tent) en B&W Refshaleøen (een voormalige fabriek). De grootste kanshebber is echter de Jyske Boxen Arena in Herning. De arena, met een capaciteit tot 15.000 toeschouwers, is onderdeel van het Messecenter waar in 2001, 2009 en begin dit jaar de Deense nationale selectie plaatsvond. De stad Horsens wil het festival laten doorgaan op een overdekte binnenplaats van een voormalige gevangenis waar er plaats is voor zo'n 13.000 toeschouwers. Zowel Herning als Horning hebben problemen met betrekking tot de hotelcapaciteit. Herning zou voor hotelcapaciteit wel kunnen rekenen op het nabijgelegen Århus dat haar hulp reeds heeft aangeboden.
De Deense omroep heeft intussen ook reeds laten weten dat het tegen het einde van de zomer (ten laatste in het begin van het najaar) de gaststad voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival zal bekendmaken. (bron : DR, Eurovision.tv ; foto : Pressefotos)
ESF 2014 : Valentina Monetta in 2014 voor derde maal op rij voor San Marino naar het Eurovisie Songfestival.
De eerste kandidaat voor de 59e editie van het Eurovisie Songfestival, volgend jaar in Denemarken, is een feit. Op woensdag 19 juni jongstleden raakte namelijk bekend dat zangeres Valentina Monetta, samen met haar producer Ralph Siegel, die ochtend een voorakkoord had gesloten met de San Marinese nationale omroep om het piepkleine staatje San Marino in 2014 voor een derde maal te vertegenwoordigen.
Met die derde opeenvolgende deelname aan het festival treedt de zangeres meteen ook in de voetsporen van drie oud-winnaars : Lys Assia, Corry Brokken en Udo Jürgens.
Het dwergstaatje, dat geheel omgeven wordt door Italië, neemt volgend jaar voor de vijfde maal deel aan het Eurovisie Songfestival en wist zich nog steeds niet de plaatsen voor de finale.
In 2008 nam San Marino voor de eerste maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en de groep Miodio strandde toen met "Complice" op een negentiende en allerlaatste plaats in de eerste halve finale. Het jaar nadien haakte de omroep af en na een afwezigheid van drie jaar (mede dankzij de terugkeer van Italië) nam zangeres Senit in het voorjaar van 2011 deel aan het festival met "Stand By" waarmee ze in de eerste halve finale op een zestiende plaats strandde met 34 punten. Vorig jaar mocht Valentina Monetta met "The Social Network Song (Oh oh - uh - oh oh)", een nummer van Ralph Siegel, naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe afreizen. Met een totaal van 31 punten strandde ze in de eerste halve finale op een veertiende plaats.
Ook dit voorjaar stuurde San Marino zangeres Valentina Monetta naar het festival met het nummer "Crisalide" ("Chrysalis"), net als vorig jaar van Ralph Siegel en op tekst van Mauro Balestri. Tijdens de tweede halve finale (donderdag 16 mei) strandde ze met een totaal van 47 punten op een elfde plaats, het beste resultaat voor het land tot op heden. (bron en logo : San Marino TV ; foto Valentina Monetta : Augusto Betiula)
'De Grote Sprong' : Gella Vandecaveye, Ian Thomas, Ella Leyers en Sean Dhondt wagen dit najaar 'De Grote Sprong'.
Gisteren, maandag 01 juli 2013, maakte de krant Het Nieuwsblad reeds bekend dat de Vlaamse zanger Ian Thomas dit najaar zou deelnemen aan 'De Grote Sprong', de Vlaamse versie van het wereldwijde succesformat 'Celebrity Splash'.
Vandaag, dinsdag 02 juli, lezen we in Het Laatste Nieuws dat ook actrice Ella Leyers (reporter 'Eurosong 2006' en dochter van Jan Leyers, ESF 1991), oud-judoka Gella Vandecaveye en zanger/presentator Sean Dhondt (coach 'Junior Eurosong 2009') hun kunsten aan Vlaanderen gaan tonen.
Aan het programma, dat op vtm zal worden uitgezonden, nemen in totaal achttien Bekende Vlamingen deel. De namen van de overige deelnemers worden later deze zomer wereldkundig gemaakt. Eind mei raakte reeds bekend dat Evi Hanssen en Kürt Rogiers het programma zullen presenteren.
Voor 'De Grote Sprong' zullen de bekende gezichten eerst een wekenlange training volgen onder begeleiding van professionele schoonspringers in het Olympiabad in Brugge. Wekelijks beoordeelt een professionele jury hun solosprongen tijdens de show op elegantie, techniek, moed en moeilijkheidsgraad. De deelnemende gezichten zullen hierbij aangemoedigd worden door het publiek.
Vtm brengt de Vlaamse versie van dit entertainend familieprogramma 'Celebrity Splash' dit najaar. 'De Grote Sprong' wordt geproduceerd door Eyeworks. (logo en foto : vtm)
Peeter Oja (02 juli 1960) is geboren in de Estse hoofdstad Tallinn. In eigen land is hij voornamelijk bekend als acteur en komiek en samen met Tarmo Leinatamm en Hannes Võrno maakt hij deel uit van de groep Kreisiraadio die in 1993 het levenslicht zag.
Met "Leto svet" nam het trio in 2008 deel aan de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Tijdens de eerste halve finale moesten ze als derde aantreden en uiteindelijk strandde Kreisiraadio met amper acht puntjes op een achttiende en voorlaatste plaats. Sinds de invoering van de halve finale(s), in 2004, wist de Baltische staat zich in 2009 voor de eerste maal te plaatsen voor de finale van het jaarlijkse liedjesfestival.
Naast acteur en komiek is Peeter ook nog presentator op een commerciële zender in Estland.
OOK JARIG VANDAAG:
* Rex Gildo (1936-1999), nam in 1960 en 1969 ('Ein Lied für Madrid') deel aan de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. * Marga Bult (1956), deelneemster voor Nederland (ESF 1987) met "Rechtop in de wind" (vijfde plaats), woordvoerster ESF 1996. * Djem Van Dijk (1987), lid van de Nederlandse groep Treble (ESF 2006), bleven met "Amambanda" steken op een twintigste plaats.
In memoriam : Estse zangeres Silvi Vrait vorige week overleden op amper 62-jarige leeftijd.
Afgelopen vrijdag, 28 juni 2013, is zangeres Silvi Vrait in de Estse hoofdstad Tallinn overleden op amper 62-jarige leeftijd. Bij de oud-Songfestivaldeelneemster werd afgelopen april een hersentumor ontdekt en die is haar net voor het weekend fataal geworden.
Silvi Vrait (Kehra, 28 april 1951) studeerde filologie aan de universiteit van Tartu en in het midden van de jaren zeventig startte ze haar professionele zangcarrière. Met "Nagu merelaine" nam ze in 1994 deel aan de tweede editie van 'Eurolaul', de Estse nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival.
Ze schreef die selectie op haar naam en mocht later dat jaar als allereerste de Estse kleuren vertegenwoordigen in de Ierse hoofdstad Dublin alwaar ze met amper twee punten van Griekenland op een vierentwintigste en voorlaatste plaats strandde, net voor de andere Baltische staat, Litouwen. Aangezien het land zich een jaar eerder niet wist te plaatsen voor het jaarlijkse liedjesfestival blijft Silvi Vrait de allereerste Estse deelnemer op het Eurovisie Songfestival. (bron : Õhtuleht)
'1000 zonnen' : deze week gaan drie nieuwe rubrieken van start.
Sinds maandag 03 juni 2013 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.
Buiten laat de zomer nog op zich wachten, maar op Eén luidt '1000 zonnen' sinds maandag 03 juni 2013 de zomer in met allemaal nieuwe rubrieken. Met ook nog eens een nieuwe generiek en een nieuw logo is '1000 zonnen' helemaal klaar voor het leukste seizoen van het jaar.
Sinds 03 juni brengt '1000 zonnen' elke dag verslag uit van wat er deze zomer te beleven valt in onze contreien. Het programma kijkt door een eigenzinnige bril naar de actualiteit en doet dat in het nieuwe seizoen met allemaal nieuwe rubrieken de strandstoel even buiten beschouwing gelaten.
Humor
'1000 zonnen' trekt dit seizoen ook de humoristische kaart. Zo beweren 'De allesweters' elke biotoop als hun broekzak te kennen en infiltreren ze onder andere in het milieu van de hardrockers, de tuners of de koopjesjagers. In 'Lekker fout!' blaast een culinaire gids de loftrompet over onze Belgische gastronomie maar neemt hij ook een flink loopje met de waarheid. En in 'Waar duiken we op?' maakt de '1000 zonnen'-duiker zijn opwachting op zomerse evenementen of op toeristische toplocaties.
Hint voor de strandstoel
De alom bekende strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en er als eerste in gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtuigtickets. Trouwe kijkers hebben dit jaar een extra voordeel : welk voorwerp ze moeten meenemen, komen ze al eerder in de uitzending te weten. Staat de stoel niet in de buurt, dan kunnen de kijkers ook nog altijd hun kans wagen in het '1000 zonnen'-onlinespel op de website van Eén.
Nieuwe rubrieken
* Place to be - wekelijks in juni, juli en augustus : in 'Place to be' nemen gewone mensen de kijkers mee naar plekjes die voor hen een bijzondere betekenis hebben. * Mag ik mee? - wekelijks in juni, juli en augustus : liften is weer in! De '1000 zonnen'-reporter staat deze zomer overal in Vlaanderen aan de kant van de weg met de duim in de lucht, met de vraag : 'Mag ik mee?' Ze gaat mee in de richting van de bestemming en als het haar leuk lijkt, blijft ze er hangen. * Kotverhalen - twee keer per week in juni : heel wat bekende Vlamingen zaten op kot. Met een aantal van hen keert '1000 zonnen' terug naar hun kamer en haalt het herinneringen op aan het kotleven van toen. Herkennen ze hun kot nog? En wie zit er nu op hun kamer? De bekende Vlaming steekt de studerende student in examentijd een hart onder de riem en vertelt hoe hij of zij met examenstress omging. De kotstudenten met dienst zijn minister Hilde Crevits, presentatrice Cath Luyten, actrice Marleen Merckx, professor Jean Paul Van Bendegem, bioloog Dirk Draulans, acteur Herman Verbruggen en journaliste Linda De Win. * Stroomopwaarts - wekelijks in juni, juli en augustus : dit jaar is de Schelde 150 jaar tolvrij. '1000 zonnen' vaart onze belangrijkste rivier af van monding naar bron op zoek naar het belang van de stroom. Zowel op het water als aan de wal. * Straat met naam - drie keer per week in juni : '1000 zonnen' doorkruist Vlaanderen op zoek naar straten met eigenaardige namen. Waarom heet het smalle steegje aan de Burg in Brugge de Blinde Ezelstraat? En hoe kwam de Pispot in Maldegem aan zijn naam? '1000 zonnen' vraagt het aan de man in de straat en krijgt de oplossing van het mysterie van de burgemeester. * Borstshot - wekelijks twee keer in juni : vaak draag je een T-shirt niet zomaar, maar kocht je het als herinnering aan een mooie reis of aan een concert dat je zo goed vond dat de groep af en toe je borst mag sieren. En soms heeft de print op een T-shirt echt een bijzondere betekenis. '1000 zonnen' zet in de zomer, het T-shirtseizoen bij uitstek, torso's met een verhaal in de kijker. * Wordt vervolgd - dagelijks, per vijf afleveringen, 13 keer : in 'Wordt vervolgd' volgt '1000 zonnen' elke week vijf dagen lang één evenement of organisatie. Eén bezielde protagonist vormt daarbij de rode draad voor portretten van andere geëngageerde medespelers binnen het evenement of de organisatie. Aan het eind van de week volgt telkens een apotheose. Zo volgt '1000 zonnen' deze zomer onder andere een Brugse supportersclub van de Rode Duivels en studenten in een Antwerpse peda. Maar het programma trekt ook mee naar de wereldjongerendagen in Rio voor een ontmoeting met de paus, sport mee op de outgames in Antwerpen en volgt kansarme kinderen die samen mogen zingen met Roger Waters van Pink Floyd op het grote podium van Werchter. * 1000 zonnebloemen - wekelijks in juni en augustus : '1000 zonnen' brengt de zomer letterlijk in het land, want het programma deelt sinds dinsdag 04 juni massaal zonnebloemzaadjes uit. In juni gaat het programma langs bij de zaaiers voor een stand van zaken en eind augustus hopen de '1000 zonnen'-reporters minstens duizend bloeiende zonnebloemen te vinden. De lijst van deelnemende tuincentra is sinds maandagavond 03 juni terug te vinden op de website van '1000 zonnen', via http://www.een.be/1000zonnen. * Beestig! - wekelijks in juni, juli en augustus : dieren krijgen een camera als derde oog en tonen hoe zij de wereld zien. Op het einde van deze visuele rubriek komt de kijker te weten over welk dier het gaat. * De Allesweters - wekelijks in juni, juli en augustus : de allesweters weten alles. Althans, dat beweren ze toch. In welk milieu ze ook infiltreren, ze kennen het als hun broekzak, of het nu gaat om de wereld van de hardrockers, de tuners of de koopjesjagers. De allesweters hebben jarenlang hun medemens geobserveerd en proberen daar nu voordeel uit te halen. Want wie de beste koopjes wil bemachtigen, moet zijn tegenstanders kennen. En wie een andere wielertoerist wil verslaan, kan maar beter de perfecte wieleroutfit dragen. De allesweters infiltreren in de verschillende milieus met de bedoeling te zegevieren. Of vallen ze toch door de mand? * Op de sofa - wekelijks in juni, juli en augustus : overal ter wereld kun je gratis logeren als je bereid bent om op de sofa te slapen. '1000 zonnen' volgt deze zomer bijzondere buitenlandse gasten, die zich hier in Vlaanderen in onze zetels nestelen. Het programma vraagt hen waarom ze precies hier een slaapplek zochten en wat hun plannen zijn in ons land. En misschien heeft de gastfamilie wel een verrassing voor hen in petto? * Route du Soleil - wekelijks in juni, juli en augustus : de kracht van een goed muzieknummer is dat het je in één-twee-drie kan terugkatapulteren naar een bijzonder of grappig moment uit je leven. '1000 zonnen' laat bekende Vlamingen plaatsnemen achter het stuur van een oldtimer en laat hen wegdromen op hun eigen zomerse soundtrack. Ze rijden door hun eigen herinneringen. * Lekker fout! - wekelijks in juni, juli en augustus : in 'Lekker fout!' blaast een culinaire gids de loftrompet over onze Belgische gastronomie maar tegelijkertijd neemt hij ook een flink loopje met de waarheid. De gids leidt elke week een andere groep rond op een plek waar een streekproduct wordt gemaakt, maar zijn fantasie slaat zo op hol dat zelfs de meest nietsvermoedende toehoorders aan zijn competenties beginnen te twijfelen...
Later deze zomer komen onder meer de volgende rubrieken aan bod :
* Backstage - twee keer per week in juli, wekelijks in augustus : In juli en augustus krijgt '1000 zonnen' een exclusieve blik achter de schermen van de grote muziekfestivals. Elke week volgt het programma een medewerker, van het meisje van de platenmaatschappij over de chauffeur van het shuttlebusje tot de kok die kookt voor de sterren. * De kusttram - wekelijks in juli en augustus : '1000 zonnen' stapt op de tram van De Panne naar Knokke en ontrafelt bijzondere verhalen op dat traject. Wat betekent het getal op dat ene huis? Of waar leidt die gebarricadeerde deur naartoe? De kijker krijgt een antwoord op elk mysterie op het parcours, zodat een tramreis nooit meer dezelfde is.
Deze week pakt '1000 zonnen' uit met drie nieuwe rubrieken. In 'De kusttram' reist het programma van De Panne naar Knokke op zoek naar bijzondere verhalen langs het tramspoor, in 'Tour de Belgique' rijdt elke dag een andere amateurwielerploeg een etappe door België en in 'Backstage' trekt '1000 zonnen' deze week in het zog van rockfotograaf Alex Vanhee en festivalverslaggever Ilse Liebens naar de festivals. In 'Wordt vervolgd' volgt '1000 zonnen' deze week een groep kansarme kinderen die zich vol spanning voorbereiden op een optreden met Roger Waters van Pink Floyd op Werchter.
DRIE NIEUWE RUBRIEKEN
* De kusttram
'1000 zonnen' stapt op de kusttram van De Panne naar Knokke en ontrafelt elke dinsdag bijzondere verhalen op dat tramtraject. Waarom zit er elke dag in het tramhokje van De Haan een man met twee kippen op zijn schoot? Of waarom werken ze met man en macht aan een oude sloep, op een scheepswerf die je uit je raampje kunt zien? De '1000 zonnen'-reporter gaat op zoek naar de antwoorden voor alle mysteries langs het tramspoor.
* Tour de Belgique
De Ronde van Frankrijk viert zijn honderdste verjaardag. '1000 zonnen' legt de echte Tour-etappes twintig keer verkleind op de kaart van België en fietst die Belgische etappes vanaf 01 juli elke dag met een andere amateurwielerploeg. Onderweg vertellen ze over hun passie voor fietsen, de vrijheid en de koers. Hun kopman kiest zijn favoriete Tourfragment. 'Tour de Belgique' is er elke weekdag tijdens de Ronde van Frankrijk.
* Backstage
In juli en augustus krijgt '1000 zonnen' weer een exclusieve blik achter de schermen van de grote muziekfestivals. Deze keer volgt '1000 zonnen' telkens een medewerker. In de eerste week is dat op maandag Alex Vanhee, een van de grootste rockfotografen van ons land, op Couleur Café en op vrijdag is dat Ilse Liebens, tijdens haar interviewsessies op Rock Werchter.
MAANDAG TOT EN MET VRIJDAG
Wordt vervolgd deze week
Het 'Wordt vervolgd'-verhaal van deze week is een zeer bijzonder verhaal. '1000 zonnen' volgt Anny De Windt, die deze zomer een groep kansarme kinderen een speciale vakantie wil bezorgen. Als klap op de vuurpijl krijgen de kinderen de kans om samen met Roger Waters van Pink Floyd op te treden op het grote podium van Werchter, tijdens het concert van Waters op 20 juli. In 'Wordt vervolgd' volgt '1000 zonnen' de voorbereidingen voor dat optreden; zo zullen de kinderen nu zaterdag voor het eerst in Werchter op een podium mogen staan. De kinderen krijgen ook dansles van niemand minder dan Brahim (Eurosong 2006-2008, coach 'Junior Eurosong 2012'). Hoe het optreden met Roger Waters verloopt, zien de kijkers op maandag 22 juli in '1000 zonnen', in de rubriek 'Backstage'.
* inhoud aflevering 25 - maandag 01 juli 2013 :
MAG IK MEE?
De '1000 zonnen'-reporter lift mee met een taxidienst voor mensen met een beperking en gaat op een terras zitten met tanteke.
PLACE TO BE
* inhoud aflevering 26 - dinsdag 02 juli 2013 :
DE ALLESWETERS
De allesweters beweren elke wereld als hun broekzak te kennen. Ze hebben jarenlang hun medemens in zijn specifieke biotoop geobserveerd. Allesweter Roel shaket mee op het Summerfestival in Antwerpen.
* inhoud aflevering 27 - woensdag 03 juli 2013 :
VRAAG & AANBOD
Diensten ruilen is in! '1000 zonnen' gaat deze zomer op zoek naar uitzonderlijke helpers. In ruil voor de fotoshoot van vorige week wordt een oude antieke klok hersteld door een van de laatste horlogemakers van Vlaanderen.
STROOMOPWAARTS
Dit jaar is de Schelde 150 jaar tolvrij. '1000 zonnen' vaart onze belangrijkste rivier af van monding naar bron op zoek naar het belang van de stroom, zowel op het water als aan de wal. Deze week deelt de '1000 zonnen'-reporter de liefde voor de Schelde met een dichter in Hingene en vaart hij mee met de veerman in Mariekerke.
* inhoud aflevering 28 - donderdag 04 juli 2013 :
ROUTE DU SOLEIL
In de '1000 zonnen'-cabrio vertelt Sam De Bruyn over zijn wedervaren op Ibiza op het nummer "Happiness" van Sam Sparrow.
* inhoud aflevering 29 - vrijdag 05 juli 2013 :
LEKKER FOUT!
In 'Lekker fout!' blaast een culinaire gids de loftrompet over onze Belgische gastronomie maar neemt hij ook een flink loopje met de waarheid. Deze keer krijgen we zin en onzin over Elixir d'Anvers.
DE STOEL
De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.
'1000 zonnen' zoekt mensen met een bijzondere band met een bijzondere plaats, hier in eigen land. Jouw place to be dus. Een plek waar jij tot rust komt. Eén die er echt toe doet. Omdat die plaats een geweldige jeugdherinnering oproept. Of een aandenken aan een dierbare... Of omdat je hier na jaren nog altijd samenkomt met je geliefde.
Laat ons weten welke plaats zo bijzonder voor je is : stuur een mailtje mét je verhaal naar 1000zonnen@een.be.
'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto : Eén/VRT)
Marlayne Sahupala (01 juli 1971) is geboren in het Nederlandse Baarn als Marleen van den Broek. Ze is de dochter van trompettist Rein van de Broek (Ekseption). Aan het conservatorium volgt ze zang en lichte muziek en ze begint al op jonge leeftijd als zangeres in achtergrondkoortjes op te treden. Zo is ze een tijdje één van de Frogettes, de dames achter de Nederlandse ster René Froger. In 1999 neemt ze deel aan het 'Nationaal Songfestival' en met haar nummer "One Good Reason" (geschreven door Tjeerd van Zanen en Allen Michael) weet ze de finale te winnen. Ze mag dus voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival. Op 29 mei eindigt ze in Jeruzalem met haar nummer op een gedeelde achtste plaats (samen met de Deense inzending gezongen door o.a. Michael Teschl die gisteren jarig was).
Een jaar later, in 2000, geeft ze de Nederlandse punten tijdens het Eurovisie Songfestival. Deze taak neemt ze ook in 2001 en 2003 voor haar rekening. In 2001 volgt het album "Meant to be" na een aantal singles te hebben uitgebracht. In de maand mei van dat jaar begint haar presentatiecarrière op televisie : eerst op de commerciële zender V8, nadien volgen nog RTL 4 en SBS 6. In 2003 zit ze ook in de jury tijdens het 'Nationaal Songfestival' en tijdens de nationale finale van 2005 is ze nog eens een keertje te gast. In 2007 was ze op de Nederlandse televisie te zien als presentatrice van 'Afvallers met de sterren', een variant op het real-life televisieprogramma 'De Afvallers'. Aan deze speciale versie van het programma namen o.a. Justine Pelmelay (ESF 1989, NSF 2005) en Linda Wagenmakers (ESF 2000) deel. Justine eindigde op een zevende en voorlaatste plaats en Linda eindigde net voor haar op de zesde plaats.
Op donderdag 02 juli 2009, daags na haar achtendertigste verjaardag, beviel ze van een eerste dochtertje, Charlee. Meer over Marlayne en haar carrière kan je steeds nalezen op haar website.
OOK JARIG VANDAAG:
* Peter Plate (1967), lid van Rosenstolz, deelnemer Duitse selectie Eurovisie Songfestival 1998 ('Countdown Grand Prix 1998'). * André (1975), eerste Armeense deelnemer met "Without Your Love", achtste plaats (ESF 2006), woordvoerder ESF 2013. * Filip Verheecken (1980), lid van Fantoom, deelnemer 'Eurosong' met "Hier sta ik" (België 2006).
'Palm Parkies 2013' : nieuwe editie van gratis zomerfestival gaat morgen van start in Dordrecht en Waregem.
Morgenavond, maandag 01 juli 2013, wordt de aftrap gegeven van een nieuwe editie van 'Palm Parkies', sinds 2009 de nieuwe naam voor 'Zomerfestival Vlaanderen', en dit in samenwerking met de vzw Divers.
'Palm Parkies' is een vaste waarde in de zomerse festivalagenda van achttien verschillende steden en gemeenten in Vlaanderen en Nederland. 'Palm Parkies' is moeilijk te vatten in enkele woorden maar het is dichtbij, familiaal, eigenzinnig, gratis, groen,
Wie had ooit gedacht dat dit initiatief, zo kleinschalig gestart in 1991, zou uitgroeien tot één van de grootste en gezelligste manifestaties in Vlaanderen en Nederland ? Het wordt immers genieten van een ijzersterk programma! Ondermeer Kate Ryan (ESF 2006), Afi (Eurosong 2006), Udo (teruggetrokken 'Eurovision 2011'), Jim Cole (backing vocal Belgische inzending ESF 2010), Dallas, Billie Leyers, The Expendables & Isabelle A (Eurosong 1999) en Raymond van het Groenewoud komen deze zomer naar 'Palm Parkies'.
En naar goede gewoonte is er niet alleen steengoede muziek, maar blus je met lekkere, zachtgeprijsde drankjes de warmte en vul je het kleinste gaatje in je maag met zalige snacks.
We zorgen opnieuw voor een mirakel dankzij de steun van de verschillende lokale besturen én onze sponsors blijft dit zomerfeest volledig gratis en onze drankjes zijn naar goede gewoonte heel betaalbaar.
Om 19.30 kan je al terecht voor een lekker hapje en drankje. Bonnetjes kopen kan tot 23.00, de dranktent sluit om 23.15, de laatste snack serveren we om 23.15. De optredens gaan van start om 20.15.
Je vindt 'Palm Parkies' in Vlaanderen en Nederland in Aalst, Bergen op Zoom, Blankenberge, Breda, Deinze, Dilbeek, Dordrecht, Genk, Halle, Hasselt, Kapellen, Knokke-Heist, Maasmechelen, Roosendaal, Sint-Niklaas, Tilburg, Torhout, Waregem en Wevelgem.
Net als de voorbije vijf jaar zullen wij ook dit jaar het festival van naderbij volgen tijdens de maanden juli en augustus. Vanaf vandaag krijg je elke week op zondag een overzicht van de optredens die er die week zullen doorgaan. Die vinden telkens op maandag, dinsdag, woensdag of donderdag plaats en gaan van start om 20.15.
* maandag 01 juli :
- Dordrecht (Wantijpark) : VOF De Kunst. - Waregem (Hof Baron Casier, Stationstraat) : Raymond van het Groenewoud.
* dinsdag 02 juli :
- Breda (Valkenbergpark, JF Kennedylaan) : VOF De Kunst.
* woensdag 03 juli :
- Blankenberge (Park De Craene, Uitkerke) : Dallas en Billie Leyers (voorprogramma). - Roosendaal (Vrouwenhof, Scholtensboslaan) : VOF De Kunst.
* donderdag 04 juli :
- Bergen op Zoom (Wilhelminaveld, Blokstallen) : VOF De Kunst.
Meer nieuws en informatie is ook beschikbaar op de website van het festival. (bron en logo : Palm Parkies)
'F.C. De Kampioenen' : Pascale is jaloers wanneer er een jeugdvriendin van Maurice opduikt.
Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.
Zo passeerden diezelfde zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen. Begin juni vorig jaar werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Nadien volgden nog de reeksen veertien tot en met zeventien.
Op maandag 03 juni 2013 hernam Eén de zestiende reeks en dit vanaf de tweede aflevering. Deze reeks kwam voor de eerste maal op het scherm tussen zaterdag 03 december 2005 en zaterdag 25 februari 2006. Op donderdag 20 juni werd reeks zeventien hernomen en die werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 16 december 2006 en zaterdag 10 maart 2007.
We zetten telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
Carmen vindt dat Pol wel heel goed opschiet met de meisjes uit zijn klas. Ze is ervan overtuigd dat er meer aan de hand is tussen Pol en Debbie, een van zijn leerlingen, en besluit op onderzoek uit te gaan. In het park is Carmen getuige van een rendez-vous tussen Pol en Debbie. Ze luistert hun gesprek af en concludeert dat Debbie zwanger is van Pol ...
Fernand heeft van een clochard een waardevol stuk antiek gekocht : de eeneiige tweeling van Friedrich Von Klump. Fernand is in de wolken, tot hij ontdekt dat de tweeling gestolen blijkt te zijn. Als de politie dan ook nog langskomt, slaat Fernand in paniek. Hij probeert zo snel mogelijk van de tweeling af te geraken, maar dat lijkt niet zo eenvoudig te zijn ... .
* dinsdag 02 juli 2013 - negende aflevering (reeks zeventien) -Stokken in de wielen (scenario : René Swartenbroekx) :
Ter gelegenheid van de kermis wordt er in de gemeente een koers voor amateurs georganiseerd. Pol rijdt mee voor de Kampioenen, om zo de herstellingswerken in de kleedkamer van de bezoekers te kunnen bekostigen. Fernand neemt diezelfde dag met zijn kampioen deel aan een duivenvlucht. Hij heeft het niet zo begrepen op de koers en steekt stokken in de wielen ...
Carmen voelt zich gediscrimineerd, want de koers is enkel bedoeld voor mannen. Zij wil ook meerijden ... En Pascale is jaloers wanneer er een jeugdvriendin van Maurice opduikt ... .
Tijdens een woordenwisseling met Pascale over 'maman', laat Maurice twee peperdure kristallen glazen sneuvelen. Voor Pascale is de maat vol en ze wil dat Maurice in therapie gaat. De sessies verlopen niet echt van een leien dakje. Tot Fernand zijn hulp aanbiedt ...
Billie heeft binnenkort examen geschiedenis, maar ziet er heel erg tegenop. Hij is het naar school gaan beu en hij kondigt aan ermee te willen stoppen. Doortje probeert Billie op andere gedachten te brengen ... En wat is buitenspel eigenlijk?
* donderdag 04 juli 2013 - elfde aflevering (reeks zeventien) -Proost! (scenario : Knarf Van Pellecom) :
Xavier neemt op bevel van Carmen deel aan een bierproefwedstrijd rond Trappistbieren, met als hoofdprijs een all-in verblijf in een historische locatie. Maurice moet ook meedoen van Pascale om haar eer te verdedigen, en Doortje schrijft zich ook in. Fernand besluit ook een gooi te doen naar de hoofdprijs, om Carmen dan mee op vakantie te vragen.
Onderweg blijkt dat Maurice écht niet tegen trappistbier kan, dat Doortje een sekssymbool wordt voor de kloosterbroeders, en dat Xavier eigenlijk geen enkel verstand heeft van bier. Marc moet het drie dagen zonder Bieke stellen. Willeke, die net de bons geeft aan haar vriend, denkt verkeerdelijk dat Marc terug vrijgezel is. Ze probeert Marc te veroveren ... .
* vrijdag 05 juli 2013 - twaalfde aflevering (reeks zeventien) -De veiling (scenario : Knarf Van Pellecom) :
Fernand belandt met zijn camionette in de gracht. Het verdict : perte totale! Omdat Fernand zelf in fout is, probeert hij de schuld voor het accident in de schoenen van Marc te schuiven, in de hoop dat de verzekering alsnog tussen beide zal komen ... Billie zakt op school voor zijn businessproject.
Hij krijgt van zijn lerares nog één kans. Als hij er dan niets van bakt, moet hij zijn jaar over doen. Tiffany, een saaie medeleerlinge die een oogje op Billie heeft, wordt door de lerares aangeduid om hem hierbij te helpen. Nu Pascale ook snacks serveert, is ze toe aan een nieuwe keuken. Maar wie gaat die betalen?
'F.C. De Kampioenen', van maandag tot en met vrijdag, telkens rond de klok van 20.30 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)
'Wittekerke' : Marcel heeft last van een hernia en Bart gaat voor de Duingalm werken.
Op dinsdag 31 augustus 1993 maakte Vlaanderen voor de eerste maal kennis met de inwoners van het fictieve kuststadje 'Wittekerke'. Vijftien seizoenen en 1.067 afleveringen later viel op dinsdag 26 augustus 2008 definitief het doek over deze populaire Vlaamse reeks. Oorspronkelijk was 'Wittekerke' gebaseerd op het Australische 'E-Street' maar de serie overschreed het aantal afleveringen (vijftig) en vaarde zo gedurende bijna vijftien jaar haar eigen koers.
In die vijftien jaar passeerden heelwat acteurs de revue en zo maakten onder meer Pascale Michiels (backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Danaë Van Oeteren (Eurosong 2002), Anneleen Liégeois (Eurosong 2004), Els de Schepper (Eurosong 2006), Nicolas Caeyers (Eurosong for Kids 2006) en Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010') voor korte of langere tijd hun opwachting in de reeks.
Voor de fans van 'Wittekerke' is er heel goed nieuws want vtm zendt sinds dinsdag 02 april 2013 de reeks opnieuw uit en dit vanaf de allereerste aflevering die twintig jaar geleden op het scherm kwam. Voortaan heb je tussen maandag en vrijdag rond de klok van 14.10 afspraak met de bewoners van het kuststadje.
We zetten telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
* INHOUD 'WITTEKERKE' - AFLEVERING 63 TOT EN MET 67.
- maandag 01 juli - aflevering 63 : Frank doet zijn uiterste best om Nellie op te beuren. Chris en Astrid werden niet alleen uit hun huis gezet, hij is op de koop toe nog zijn werk kwijt. Tanja's nieuwe job lijkt een slag in het water. Marcel probeert een einde te maken aan de rivaliteit tussen tante Jos en Naomi door Katrien tot cafébaas te promoveren. Bob heeft het de laatste tijd zeer moeilijk. Georges krijgt slecht nieuws.
- dinsdag 02 juli - aflevering 64 : Bart schakelt een zekere Jef in om Bob uit zijn depressie te halen. Bob verheugt zich op het weekend, maar is tegelijkertijd nogal zenuwachtig. Het is immers lang geleden dat hij Jef nog gezien heeft. Chris en Astrid zijn door haar ouders uit hun huis gezet. Hij wil een proces inspannen. Zal Astrid akkoord gaan? Naomi en tante Jos kunnen elkaar nog steeds niet luchten. Katrien voelt zich ongemakkelijk bij de hele situatie en stort haar hart uit bij Tanja. Ook zij heeft het op professioneel vlak niet gemakkelijk. Op de krant 'De Duingalm' is iedereen ontslagen, behalve zij. Toch wil de nieuwe hoofdredactrice Greet Ruytjens niet met haar samenwerken.
- woensdag 03 juli - aflevering 65 : Katrien is meer dan onder de indruk van Stef, die besloten heeft voorlopig in Wittekerke te blijven. Georges vindt dit verschrikkelijk en vertrouwt de ex-gedetineerde voor geen haar. Tanja krijgt haar werk terug. Bart probeert met de hulp van Jef Bob uit zijn depressie te halen. Marcel heeft last van een hernia en tante Jos stelt voor om hem te helpen. Frank probeert Nellie te verwennen.
- donderdag 04 juli - aflevering 66 : Marcel heeft nog steeds last van zijn hernia. Uiteraard profiteert tante Jos van de situatie. Katrien is helemaal in de ban van Stef, tot groot ongenoegen van Georges. Bob keert uit Zeeland terug en is vastbesloten aan Nellie te vertellen wat hij voor haar voelt. Astrid en Chris gaan voor een paar dagen naar de Ardennen. Veerle wil niets meer met Bart te maken hebben.
- vrijdag 05 juli - aflevering 67 : In het café van Marcel zakt een man in elkaar. Ruytjens ziet hier een verhaal in voor de Duingalm. Bob wil met Nellie praten over zijn gevoelens, maar Frank is hem voor. Naomi verdenkt Marcel ervan een verhouding te hebben met Magda. Bart gaat voor de Duingalm werken. Hij maakt ook kennis met Stef, die Tanja en Katrien nog steeds een rad voor de ogen draait.
'Wittekerke', sinds dinsdag 02 april 2013 telkens van maandag tot en met vrijdag, op vtm en dit rond de klok van 14.10. (bron en foto's : vtm)
Michael Teschl (30 juni 1971) is geboren als Michael Christian Teschl. In september 1995, hij is dan 24 jaar oud, brengt hij zijn eerste album, "This Is How You Fall In Love", op de markt. Een tweede album, "Moving On" volgt in het voorjaar van 1998. In 1999 neemt hij samen met zangeres Trine Jepsen deel aan de Deense nationale selectie, 'Dansk Melodi Grand Prix'. Ze weten de nationale finale te winnen met het nummer "Denne gang". Het is ook in 1999 dat de vrije taalregel terug wordt ingevoerd en zo zingen ze hun bijdrage tijdens het Eurovisie Songfestival in Jeruzalem in het Engels. Met die Engelse versie, "This Time I Mean It", eindigt het duo op een verdienstelijke achtste plaats.
Een jaar later brengt hij zijn derde album op de markt en zit hij in de jury tijdens 'Melodi Grand Prix 2000'. Later dat jaar mag hij tijdens het Eurovisie Songfestival de Deense punten meedelen. In 2001 is hij samen met Trine Jepsen opnieuw van de partij tijdens de nationale finale. Nu mogen ex-deelnemers elk één deelnemend nummer aankondigen. Zij hebben de eer om het nummer van Rollo & King, de uiteindelijke winnaars, aan te kondigen. In 2003 is hij één van de deelnemers in de Deense versie van 'Big Brother VIPS'. In december van dat jaar brengt hij zijn eerste boek op de markt en twee jaar later (in 2005) volgt een tweede boek.
Op deze voorlaatste dag van de maand juni hebben we een nieuwe aflevering van 'Vers van de pers' klaargestoomd. Ook deze week krijg je opnieuw een overzicht van het nieuwe muzikale werk dat op ons wordt losgelaten en zoals steeds beginnen we in eigen land.
Ons land neemt vanaf dit jaar niet meer deel aan het Junior Eurovisie Songfestival en dus wordt er ook geen kandidaat meer gekozen voor de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival. In eigen land komt kinderzender Ketnet dit najaar wel met een nieuwe talentenjacht 'Wie wordt Junior 2013?'. De namen van de kandidaten werden vorige week wereldkundig gemaakt en in navolging van 'Junior Eurosong' hebben ook zij een groepslied ingeblikt met als titel "Amazing". Het nummer is sinds vrijdag 21 juni jongstleden beschikbaar.
Schlagerzanger David Vandyck heeft met "Meisje van mijn dromen" een nieuwe zomersingle uitgebracht. Het nummer is sinds afgelopen maandag, 24 juni, beschikbaar en is van de hand van David zelf, Patrick Hamilton en Udo Mechels (teruggetrokken 'Eurovision 2011').
De formatie De Romeo's, oftewel Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Gunther Levi (De Gouden Zeemeermin 1996) en Chris Van Tongelen (Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), bestaat dit jaar tien jaar en dat wordt deze week alvast gevierd met een nieuwe single "Houden van elkaar". Het nummer is sinds afgelopen maandag, 24 juni, beschikbaar en is ook terug te vinden op het gloednieuwe album "10" dat gisteren, vrijdag 28 juni, werd uitgebracht. Op dat album staan in totaal twintig nieuwe nummers, netjes verdeeld over twee schijfjes.
Sinds maandag 17 juni ligt de single "Menea para mí" van Bonque Bakery in de winkelrekken. Voor dit nummer werkte de producer samen met Jeason Herfs die we nog kennen van zijn deelname aan 'Eurosong 2006'.
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Bart Herman (Eurosong 1999) heeft sinds maandag 03 juni een nieuwe single op de markt. Met "Laat haar gaan" wil hij deze zomer de hitparade veroveren. Met "Feeling Alive" hoopt Lasgo (met Jelle van Dael, lid vakjury 'Junior Eurosong 2010') weer een dikke hit te scoren. Het nummer is sinds afgelopen maandag, 24 juni, beschikbaar. "Mi Mi Mi" is de titel van de nieuwe single van het Russische trio Serebro (ESF 2007) dat op vrijdag 21 juni werd uitgebracht.
Een nieuwe, en hopelijk zomerse afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier!
'Het verloren voorwerp' : 'De Collega's' zitten vast in de lift.
'Het verloren voorwerp' duikt sinds zaterdag 23 februari 2013 opnieuw iedere week een verloren voorwerp met een rijke geschiedenis op. Aan de hand van de beste beelden van vroeger en nu laat het programma zijn licht schijnen op de relatie tussen de mens en dat voorwerp door de jaren heen.
Het verloren voorwerp selecteerde daarvoor ook onvergetelijke fragmenten uit internationale humorprogramma's als 'Extras', 'Fawlty Towers', 'Comedy Inc.', 'Allo allo', en sketches van Mr. Bean en André van Duin.
Dit seizoen duikt 'Het verloren' voorwerp in de koffer met Bart De Pauw, zoekt het uit hoe snel mensen reageren op een boodschap in een fles van Kamiel Spiessens en draait het aan het wiel van fortuin. Het zit op de eerste rij als de computer zijn intrede doet in de klas van meester Buys in 'Meester, hij begint weer', kijkt mee als Wim Delvoye speelgoed toetakelt in de microgolfoven en gaat mee op ronde met Rob Vanoudenhoven wanneer die medicijnen uitdeelt in een rusthuis.
'Het verloren voorwerp' verkneukelt zich om de mogelijkheden van de surroundmicrofoon in 'Zonde van de zendtijd', lacht tegen de tijd in 'De minuut' van 'In de gloria' en maakt kennis met het geheime wapen van Bart Peeters (presentator Eurosong 1999-2002-2004-2006-2008, commentator ESF 1999-2002-2004-2006-2008-2010, presentator NSF 1997, presentator 'Eurosong 2010 : een song voor Tom Dice!') in 'Mag ik u kussen?'.
Het resultaat is een complexloze en onderhoudende aaneenschakeling van de beste klassieke én eigenwijze humorfragmenten uit binnen- en buitenland.
* inhoud zeventiende aflevering - zaterdag 29 juni 2013 : De trap, de ladder en de lift.
Rose uit 'Schone Schijn' beklimt een ladder met een minirokje. De familie Roltrap uit Waanrode zingt al stijgend en dalend. 'De Collega's' zitten vast in de lift.
'Het verloren voorwerp', zeventiende aflevering vanavond, zaterdag 29 juni 2013, tussen 20.40 en 21.05 op Eén. (bron en logo : Eén)
Euro - BIRTHDAY - Visie : Blossom Tainton Lindquist.
Blossom Tainton Lindquist (29 juni 1962) ziet het levenslicht in de Zweedse hoofdstad Stockholm. In 2002 neemt ze samen met Gladys del Pilar en Kayo Shekoni deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Never let it go" weet het drietal de finale van Melodifestivalen te winnen. Afro-dite eindigt eind mei van dat jaar in de Estse hoofdstad Tallinn op een achtste plaats met het nummer. Datzelfde jaar (op haar verjaardag) stapt ze in het huwelijksbootje met Hans Lindquist. Een jaar later neemt de groep opnieuw deel aan 'Melodifestivalen' en opnieuw wordt de finale van de nationale selectie bereikt. Met "Aqua playa" stranden ze in die finale op een zevende plaats.
Vorig voorjaar, tien jaar na hun Songfestivaldeelname, wilde het trio opnieuw voor Zweden naar het jaarlijkse liedjesfestival. Met "The Boy Can Dance" strandden Blossom Tainton Lindquist, Gladys del Pilar en Kayo Shekoni in de eerste voorronde van 'Melodifestivalen 2012' op een vijfde plaats en waren daarmee meteen uitgeschakeld.
OOK JARIG VANDAAG:
* Gitte Hænning (1946), deelneemster Eurovisie Songfestival 1973 (West-Duitsland), achtste plaats met "Junger Tag". * Mario Caselli (1964), deelnemer 'De Gouden Zeemeermin' - België (1996).
ESF 2014 : Oostenrijkse omroep ORF kiest kandidaat voor Denemarken via interne weg.
Vorige week donderdag, 20 juni 2013, raakte bekend dat de Oostenrijkse nationale omroep ORF volgend jaar flink gaat snijden in de programmatie. In totaal moet er tachtig miljoen euro worden bespaard en daarvan komt de helft door te bezuinigen op een aantal programma's.
Vooreerst is er het goede nieuws dat Oostenrijk volgend jaar van de partij zal zijn tijdens de 59e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden op Deense bodem. Anderzijds komt de nationale selectie te vervallen. De nationale omroep is van plan om de kandidaat voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival via interne weg aan te duiden.
Na het teleurstellende resultaat in 2005, toen de groep Global Kryner met "Y así" op een éénentwintigste plaats eindigde in de halve finale, trok het Alpenland zich in 2006 terug uit het liedjesfestival. De reden voor de niet-deelname was dat de Oostenrijkse omroep vond dat hun 'eigen' muziek niet meer aan bod kwam.
Aan het einde van datzelfde jaar maakte ORF bekend dat het land tijdens de editie van 2007 opnieuw zou aantreden en in februari van dat jaar raakte bekend dat 'Starmania'finalist Eric Papilaya het land zou gaan vertegenwoordigen tijdens de halve finale van de 52e editie van het Eurovisie Songfestival met het officiële 'Life Ball 2007'-lied. Met "Get A Life Get Alive" wist hij geen hoge ogen te gooien en hij strandde in de halve finale op een zevenentwintigste en voorlaatste plaats met amper vier punten.
Volgens programmadirecteur Wolfgang Lorenz was het toen duidelijk dat het anno 2007 niet meer om het lied ging maar wel uit welk land het kwam. Op dat ogenblik vond men ook dat zolang er niets fundamenteels veranderde, Oostenrijk dus geen deel meer zou uitmaken van de Songfestivalfamilie.
Tijdens het festival van 2009 werden voor de finale de jury's opnieuw vanonder het stof gehaald, maar blijkbaar was dat voor de Oostenrijkse omroep nog steeds niet voldoende. Nog steeds vond men dat blijkbaar onvoldoende om opnieuw deel te nemen. Een jaar later werden de jury's ook toegelaten tijdens de halve finales en de overwinning van buurland Duitsland deed het land in 2011 terugkeren. De voorbije drie jaar werd de kandidaat via een nationale selectie aangeduid en dat leverde twee jaar geleden meteen een finaleplaats op voor zangeres Nadine Beiler. Zowel vorig jaar (Trackshittaz) als dit jaar (Natália Kelly) kon het land zich niet plaatsen voor de finale op zaterdagavond.
Het Alpenland kon tot op heden slechts éénmaal het festival winnen en dat was in 1966 met Udo Jürgens. Hij nam toen voor het derde opeenvolgende jaar deel en behaalde met "Merci Chérie" een totaal van 31 punten. (bron : Kleine Zeitung)
Tanja Ribič (28 juni 1968) is geboren in het Joegoslavische Zagorje. Sinds de afscheiding maakt Zagorje deel uit van Slovenië. Haar eerste kennismaking met het Eurovisie Songfestival heeft ze in 1991 als jurylid tijdens de Joegoslavische nationale finale. Ze is dan één van de drie juryleden uit Ljubljana. In 1997 neemt ze deel aan de Sloveense nationale selectie ('EMA'). Met "Zbudi se" eindigt ze op de eerste plaats en mag ze haar land vertegenwoordigen tijdens het jaarlijkse liedjesfestijn. In de Ierse hoofdstad Dublin eindigt ze met haar nummer op een tiende plaats, de tweede beste notering dat het land tot dan behaalt. Na haar festivaldeelname is ze meerdere malen te zien in een aantal films en series. Ze is gehuwd met acteur en filmregisseur Branko Đurić en het koppel heeft één zoon, Filip.
OOK JARIG VANDAAG:
* Kalinka (1939), deelneemster Belgische nationale selectie (Canzonissima 1967-1971, Liedje voor Luxemburg1973). * Lene Johansen (1965), Deense journaliste, (MGP 2003 - de unges Melodi Grand Prix, presentatrice 'Melodi Grand Prix 1956-1999). * Thérèse Andersson (1972), deelneemster Zweedse nationale selectie als lid van Pay-TV (Melodifestivalen 2004). Nam in 2008 als soliste deel aan de Zweedse nationale selectie met "When you need me".