Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

17-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : de zesentwintig finalisten werken vandaag twee generale repetities af.

 Op maandag 06 mei werd in de Zweedse stad Malmö het eigenlijke startschot gegeven voor de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. De finale vindt morgen, zaterdag 18 mei, plaats maar vorige week maandag startten in de Malmö Arena reeds de eerste repetities.

Morgenavond is het dan eindelijk zo ver voor de zesentwintig finalisten : gastland Zweden, de 'Big 5' (Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) en de twintig landen die zich via de twee halve finales wisten te plaatsen. Alle deelnemers werkten twee individuele repetities af, twintig kandidaten hebben hun halve finale achter de rug en vandaag moet het plaatje in elkaar gaan passen zodat we morgenavond alvast een prachtige finale te zien gaan krijgen.

Voorafgaand aan die rechtstreekse uitzending vinden er vandaag, vrijdag 17 mei, nog twee generale repetities ('dress rehearsals') plaats en ook morgennamiddag moeten de zesentwintig deelnemers een allerlaatste repetitie afwerken op het festivalpodium. Op basis van de tweede generale repetitie geven de leden van de vakjury's in de 39 deelnemende landen reeds hun punten. Deze punten tellen voor de helft mee, de andere helft komt van de kijkers die morgenavond gedurende vijftien minuten hun stem via televoting kunnen uitbrengen.

Tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.


* Overzicht van de generale repetities voor de finale en de persconferenties van de rechtstreeks geplaatste finalisten (vijdag 17 mei) :


DAG 12

Overzicht

14.30 - 17.30

1e generale repetitie FINALE

17.30 - 17.50

Persconferentie Frankrijk

17.50 - 18.10

Persconferentie Duitsland

18.10 - 18.30

Persconferentie Italië

18.30 - 18.50

Persconferentie Spanje

18.50 - 19.10

Persconferentie Zweden

19.10 - 19.30

Persconferentie Verenigd Koninkrijk

BREAK

21.00 - 00.30

2e generale repetitie FINALE


Tot en met zondagochtend 19 mei is het perscentrum (MalmöMässan, Mässgatan 6 - naast de Malmö Arena) dagelijks geopend. Vandaagvrijdag 17 mei, gaan de deuren open om 12.30 en sluiten ze om 02.00Morgen zaterdag 18 mei, de dag van de finale, is het perscentrum geopend tussen 11.00 en 03.00 zondagmorgen. Net als de voorbije drie jaar zal het perscentrum daags na de finale niet geopend zijn omdat er ook dit jaar geen tweede persconferentie van de winnaar zal plaatsvinden. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

17-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


16-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : deelnemersveld finale 58e editie Eurovisie Songfestival compleet na tweede halve finale.

Vanavond waren voor de tweede maal deze week alle ogen gericht op het Zweedse Malmö alwaar de tweede halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival plaatsvond in de Malmö Arena. Net als afgelopen dinsdag ging de televoting pas van start nadat de zeventien liedjes ten gehore waren gebracht.

Nadat alle kandidaten hun nummer hadden gezongen, kon er door de kijkers gedurende vijftien minuten worden gestemd. Het waren enkel de inwoners van de landen die vanavond aantraden die hun stem konden uitbrengen samen met de inwoners van Frankrijk, Duitsland en Spanje (allen rechtstreeks geplaatst voor de finale). De nationale omroepen van deze landen waren tevens verplicht om deze tweede halve finale rechtstreeks uit te zenden.

Het lot van de deelnemers ligt ook dit jaar in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun keuze kenbaar maken. De vakjury's stemden op basis van de tweede generale repetitie die gisterenavond plaatsvond.

Na de intervalact was het aan presentatrice Petra Mede om de namen van de tien landen bekend te maken die aanstaande zaterdag mogen aantreden tijdens de finale.

GEPLAATST VOOR DE FINALE VAN ZATERDAG :

01. HONGARIJE.
02. AZERBEIDZJAN.
03. GEORGIE.
04. ROEMENIE.
05. NOORWEGEN.
06. IJSLAND.
07. ARMENIE.
08. FINLAND.
09. MALTA.
10. GRIEKENLAND.

De volledige uitslag van deze tweede halve finale zal aanstaande zaterdagnacht, na afloop van de finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival, worden bekendgemaakt. (foto : Emelie Birgersson, SVT)

16-05-2013 om 23:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Cascada-zangeres Natalie Horler kampt met stemproblemen.

 Cascada, de Duitse inzending voor het Eurovisie Songfestival, kampt met stemproblemen. Dat vertelde zangeres Natalie Horler na een van haar repetities. "Ik praat te veel, dat is niet goed voor mijn stem."
 
Volgens Horler, die Duitsland aanstaande zaterdag 18 mei vertegenwoordigt met "Glorious", is het echter normaal om last van haar stem te hebben. "Je praat veel, je zingt veel, je repeteert veel en dat laat zijn sporen na. Ik moet leren wat vaker mijn mond te houden", grapte de 31-jarige zangeres.
 
Hoewel Cascada internationaal hits scoorde met "Everytime We Touch" en "Miracle", is Horler nerveus voor haar optreden op het Songfestival. "Veel mensen zeggen : je hebt al duizend keer op het podium gestaan. Maar ik ben elke keer nog nerveus. Dit is het grootste podium waar ik ooit op heb gestaan. Ik heb er zin in, maar vind het ook erg spannend."
 
 Ondanks de zenuwen vindt Horler het een enorme eer dat ze op het liedjesfestijn staat. "Ik kan later tegen mijn kinderen en kleinkinderen zeggen : mama heeft op het Songfestival gestaan."

Als één van de 'Big 5' is Duitsland steeds verzekerd van een plaats in de finale van het Eurovisie Songfestival. (bron : Novum Nieuws ; foto's : Sander Hesterman, EBU)

16-05-2013 om 14:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : vanavond de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival met zeventien landen.

Vanavond, vanaf 21.00 zijn alle ogen voor de tweede maal deze week gericht op de Zweedse stad Malmö alwaar de tweede halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden. Alles is ondertussen in gereedheid gebracht voor een wervelende show maar eer het zover is volgt er, net als eergisteren, deze namiddag (15.00-17.00) nog een derde en meteen ook allerlaatste generale repetitie.

Dit jaar zijn er tijdens het jaarlijkse liedjesfestival opnieuw twee halve finales met in de tweede halve finale zeventien kandidaten. Net als dinsdag stoten tien van hen stoten door naar de finale die overmorgen, zaterdag 18 mei, zal plaatsvinden. Het lot van de deelnemers ligt ook dit jaar in handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun keuze kenbaar zullen maken. De vakjury's stemmen op basis van de tweede generale repetitie die gisterenavond reeds plaatsvond.

Enkel de zeventien landen die vanavond aantreden mogen deelnemen aan de stemming alsook de inwoners van Frankrijk, Duitsland en Spanje, drie landen van de 'Big 5', die verplicht zijn deze halve finale rechtstreeks uit te zenden. De tien landen met het hoogst aantal punten stoten door naar de finale, voor zeven van hen is het na vanavond meteen over en out.

 De 58e editie van het Eurovisie Songfestival wordt in goede banen geleid door één presentatrice, namelijk Petra Mede. In eigen land presenteerde ze reeds 'Melodifestivalen 2009' de Zweedse nationale selectie. Deze tweede halve finale wordt geopend door Urban Orchestra, een orkest van dansers die een eerbetoon zullen brengen aan het orkest dat tot het eind van de jaren negentig de kandidaten begeleiddde tijdens het festival.

Daarna is het aan presentatrice Petra Mede om de kijkers welkom te heten in de twee officiële Eurovisietalen (Engels en Frans) en dan is het de beurt aan de zeventien deelnemers. Tijdens deze tweede halve finale zijn er drie 'commercial breaks', momenten waarbij omroepen gebruik kunnen maken om reclameboodschappen uit te zenden. Deze breaks zitten na de optredens van Finland (als vijfde aan de beurt), Noorwegen (als dertiende aan de beurt) en na het afsluiten van de televoting.

Die televoting gaat van start na afloop van het zeventiende en laatste nummer en duurt welgeteld vijftien minuten. Tijdens dat kwartier zijn er twee recaps, krijgen we gesprekjes vanuit de greenroom en krijgen we een tweede overzicht van bijna zestig jaar Songfestival waarbij de presentatrice letterlijk én figuurlijk de geschiedenis induikt. Vandaag zijn onder meer de jaren tachtig aan de beurt.

De intervalact komt ditmaal van Darin (MF 2010) en Agnes (MF 2009), die ook in ons land enige bekendheid geniet door haar hit "Release Me". Nadien is het nog eventjes de beurt aan een speciaal filmpje met Lynda Woodruff, het alter ego van Sarah Dawn Finer (MF 2007-2009, woordvoerster ESF 2009-2012, presentatrice MF 2012).

* volgorde van optreden tijdens de tweede halve finale (donderdag 16 mei) :

01. LETLAND : "Here We Go" - PeR.
02. SAN MARINO : "Crisalide" - Valentina Monetta.
03. VJR MACEDONIE : "Pred da se razdeni" - Esma & Lozano.
04. AZERBEIDZJAN : "Hold Me" - Farid Mammadov.
05. FINLAND : "Marry Me" - Krista Siegfrids.

06. MALTA : "Tomorrow" - Gianluca Bezzina.
07. BULGARIJE : "Samo Shampioni" - Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov.
08. IJSLAND : "Ég á líf" - Eyþór Ingi Gunnlaugsson.
09. GRIEKENLAND : "Alcohol Is Free" - Koza Mostra feat. Agathonas Iakovidis.
10. ISRAEL : "Rak bishvilo" - Moran Mazor.
11. ARMENIE : "Lonely Planet" - Dorians.
12. HONGARIJE : "Kedvesem" - ByeAlex.
13. NOORWEGEN : "I Feed You My Love" - Margaret Berger.

14. ALBANIE : "Identitet" - Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko.
15. GEORGIE : "Waterfall" - Nodiko Tatishvili & Sophie Gelovani.
16. ZWITSERLAND : "You And Me" - Takasa.
17. ROEMENIE : "It's My Life" - Cezar.


De tweede halve finale komt vanavond rechtstreeks op het scherm en dit op Eén en Nederland 1 tussen 21.00 en 23.00. In eigen land wordt het commentaar vanuit Brussel geleverd door André Vermeulen en Tom De Cock. De Nederlandse commentaar komt net als de twee voorbije jaren van Jan Smit en Daniël Dekker. Ook via de RTBF kan de uitzending (in uitgesteld relais, 21.55-23.55) worden bekeken en daar komt het commentaar van Maureen Louys (presentatrice JESF 2005, woordvoerster ESF 2007-2009-2011) en Jean-Louis Lahaye. Maureen Louys vervangt de vorig jaar overleden Jean-Pierre Hautier. Haar zus, Barbara Louys, zal aanstaande zaterdag tijdens de finale de Belgische punten wereldkundig maken. De uitzending kan zoals steeds ook worden gevolgd via het internet en dat kan via de website van Eurovision.tv (klik HIER). Na afloop kan je daar eveneens terecht om de tweede halve finale te (her)bekijken. (foto podium : Emelie Birgersson, SVT ; foto presentatrice : Sander Hesterman, EBU)

16-05-2013 om 12:46 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : vanavond de tweede halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival.

Vanavond breekt voor zeventien landen het uur van de waarheid aan! Vanaf 21.00 vindt in de Zweedse stad Malmö de tweede halve finale plaats van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Vorige week werkten de artiesten reeds twee individuele repetities af en sinds gisteren past het plaatje zo goed als in elkaar zodat we vanavond alvast een prachtige tweede halve finale te zien gaan krijgen.

Voorafgaand aan die rechtstreekse uitzending vindt er deze namiddag nog één generale repetitie (dress rehearsal) plaats en vanavond is vanaf 21.00 het uur van de waarheid aangebroken voor de zeventien deelnemers die dan het beste van zichzelf gaan geven op het festivalpodium in de Malmö Arena.

Tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.

* Overzicht van de derde generale repetitie voor de tweede halve finale en de halve finale (donderdag 16 mei) :

DAG 11

Overzicht

15.00 - 17.00

3e generale repetitie
2e halve finale

21.00 - 23.00

2e HALVE FINALE

23.20 - 00.00

Persconferentie tien
gekwalificeerde finalisten


Tot en met zondagochtend 19 mei is het perscentrum (MalmöMässan, Mässgatan 6 - naast de Malmö Arena) dagelijks geopend. Vandaag, donderdag 16 mei, vindt de tweede halve finale plaats en dan zijn de openingsuren tussen 13.00 en 02.00Morgen, vrijdag 17 mei, gaan de deuren open om 12.30 en sluiten ze om 02.00. Op zaterdag 18 mei, de dag van de finale, is het perscentrum geopend tussen 11.00 en 03.00 zondagmorgen. Net als de voorbije drie jaar zal het perscentrum daags na de finale niet geopend zijn omdat er ook dit jaar geen tweede persconferentie van de winnaar zal plaatsvinden. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

16-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


15-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Op deze woensdag tussen de eerste en de tweede halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival zijn we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook deze week bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

Tijdens het komende Pinksterweekend (zaterdag 18 tot en met maandag 20 mei) herrijst in de Evenementenhal Gorinchem weer een enorm Sprookjeskasteel en komen al jouw favoriete sprookjesfiguren samen voor een magisch concert vol swingende muziek. Na het succes van het 'AFAS Sprookjesconcert' in 2012 belooft het nu een nog groter feest te worden.

Niet alleen kun je genieten van spetterende optredens van Sita, Maud (NSF 2006), Ron Link en Geert Hoes op het Sprookjesplein kun je ook nog eens zwieren en zwaaien in verschillende attracties en meedoen met leuke spelletjes en wedstrijden. En je ontmoet jouw favoriete sprookjesfiguren, zoals Roodkapje, Hans & Grietje, De Gelaarsde Kat, Klein Duimpje, Doornroosje en vele anderen in het écht, tijdens de Meet en Greet na afloop van het concert. Het belooft een fantastisch feest te worden voor de hele familie!

Tickets voor één van de optredens kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.

Na vijf maanden voor volle zalen te hebben gespeeld, stopte 'Shrek de Musical' op zaterdag 16 maart definitief in het RAI Theater in Amsterdam. Maar dat wil niet zeggen dat het groene wezen verdwijnt naar zijn moeras! Na een uitstapje van een maand naar de Stadsschouwburg van Antwerpen komt 'Shrek de Musical' nog één keer terug naar Nederland.

De populaire musical zal terugkeren in de drie grote theaters in het zuidelijke deel van het land, namelijk in Theater Heerlen (zondag 19 tot en met donderdag 30 mei), het Chassé Theater Breda (dinsdag 04 tot en met zondag 09 juni) en het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam (woensdag 12 tot en met zondag 23 juni)!

'Shrek' wordt in Heerlen, Breda en Rotterdam wederom gespeeld door William Spaaij, prinses Fiona wordt gespeeld door Anouk Maas die Kim-Lian van der Meij (presentatrice JESF 2007-2012) vervangt, Rogier Komproe blijft Ezel en Paul Groot en Jamai (lid vakjury JSF 2010) wisselen de rol van Heer Farquaad af.

Voor meer nieuws en informatie verwijzen we je naar de website van de musical alwaar je eveneens tickets voor één van de voorstellingen (Heerlen, Breda en Rotterdam) kan bestellen.


Op zaterdag 22 juni eerstkomende komen al jouw favoriete Studio 100 vriendjes voor de twaalfde keer bij elkaar! Kabouter Plop, Samson & Gert, Piet Piraat, Bumba, Mega Mindy en natuurlijk de meiden van K3 (Eurosong 1999), iedereen zal erbij zijn voor een spetterend en vrolijk familiefeest vol zang en dans.

De volgende editie van het 'Studio 100 Zomerfestival' gaat opnieuw door in Ahoy in Rotterdam. Tickets voor één van de voorstellingen (10.00, 13.30 en 17.00) kunnen worden aangekocht via deze link.

15-05-2013 om 21:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Manneke Paul' : vanavond met onder meer Kommil Foo en Daan.

Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) is weer helemaal opgeladen en klaar om opnieuw alle registers open te trekken tijdens nieuwe afleveringen van 'Manneke Paul'. Voortaan vrolijkt hij elke zondag (live!) en woensdag de Vlaamse buis op en ontvangt hij opnieuw de meest uiteenlopende gasten in de studio.

* inhoud twintigste aflevering - woensdag 15 mei 2013 :

Paul de Leeuw ontvangt vanavond, woensdag 15 mei 2013, Raf en Mich van Kommil Foo, die momenteel met 'Breken' toeren door Nederland en België. Ze vertellen aan Paul wat hun speciale band is met kabouters…


Daarnaast vertelt de zestienjarige Andreas aan Paul hoe het is om te leven met het Syndroom van Tourette. Hij kijkt enorm op naar zanger Daan, die hem verrast in de studio en daarnaast ook zijn single "Irrelevant" brengt.

Met de 'Who The Fuck is Hans Otten Kwiz' belandt 'Manneke Paul' in Ertvelde, waar vogelliefhebber Wesley overvallen wordt door de bekende vogel Pino.

Paul verrast ook Bassie, die zich graag een keertje ziek wil eten aan hosties en Angelina, die getuigt over de chocoverslaving van haar vriend. Daarnaast bezorgt hij Lisa een onvergetelijk bezoek van Kabouter Prik Prak en heeft hij gehoord dat Stephane zijn excuses wil aanbieden aan zijn vriendin omdat hij nooit opstond voor hun baby's. Hij krijgt van Paul een verrassende straf opgelegd…

Al deze gasten en nog veel meer vanavond, woensdag 15 mei 2013, in de twintigste aflevering van het tweede seizoen van 'Manneke Paul' tussen 21.30 en 22.35 op vtm. (bron, logo en foto : vtm)

15-05-2013 om 13:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : eerste halve finale (met Roberto Bellarosa en Anouk) trekt ruim 720.000 kijkers.

 Gisterenavond, dinsdag 14 mei, vond in het Zweedse Malmö de eerste halve finale plaats van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Voor ons land trad de 18-jarige Roberto Bellarosa als vijftiende en voorlaatste aan met het prachtige nummer "Love Kills". Daarnaast maakte ook de Nederlandse Anouk haar opwachting met "Birds". Zowel ons land als Nederland wisten zich te plaatsen voor de finale van aanstaande zaterdag, 18 mei en daarmee staan beide landen voor het eerst sinds 2004 opnieuw samen in de finale van het jaarlijkse liedjesfestival.

De twee uur durende uitzending trok gemiddeld 721.088 kijkers (marktaandeel 32,62% - kijkdichtheid : 12,22%) en dat is meteen goed voor een vijfde plaats in het dagoverzicht. De Songfestivalspecial 'Twelve Points', voorafgaand aan de eerste halve finale, trok gemiddeld 681.067 kijkers (marktaandeel 30,77% - kijkdichtheid : 11,54%), goed voor een zesde plaats in het overzicht.

Vorig jaar, met de Vlaamse kandidate Iris, keken gemiddeld 748.001 kijkers (marktaandeel 34,17% - kijkdichtheid : 12,69%) naar de eerste halve finale, goed voor een vierde plaats in het dagoverzicht. De Songfestivalspecial, voorafgaand aan de eerste halve finale, trok gemiddeld 515.714 kijkers (marktaandeel 23,19% - kijkdichtheid : 8,75%), goed voor een achtste plaats in het overzicht.

In 2011 keken naar de eerste halve finale gemiddeld zo'n 458.995 kijkers (marktaandeel 22,90% - kijkdichtheid : 7,85%) en daarmee was het programma nog net goed voor de tiende plaats in het dagoverzicht. We dienen wel op te merken dat zowel de Belgische (Witloof Bay) als de Nederlandse (3JS) toen pas in de tweede halve finale aantraden. De Songfestivalspecial van 'De rode loper', die toen ook net vóór de eerste halve finale werd uitgezonden, deed het zelfs beter en klokte af op een negende plaats met 478.262 kijkers (marktaandeel 22,45% - kijkdichtheid : 8,18%).

In 2010 keken naar de eerste halve finale met Tom Dice op Eén 693.090 kijkers (marktaandeel 30,90% - kijkdichtheid : 11,85%). De tweede halve finale, met onder meer de Nederlandse Sieneke, werd toen door 605.443 kijkers (marktaandeel 27,17% - kijkdichtheid : 10,35%) gevolgd. Ondanks de deelname van de Molse Hadise, die met "Düm tek tek" voor Turkije een finaleplaats wist te behalen, kon de eerste halve finale in 2009 642.178 Vlamingen bekoren. Voor ons land trad toen Copycat aan.

In Nederland trok Anouk gisteren maar liefst 3.721.000 kijkers (marktaandeel 50,70% - kijkdichtheid : 24,20%) naar Nederland 1. 'Op Weg naar het Songfestival', dat de eerste halve finale voorafging, trok 2.275.000 kijkers (marktaandeel 33,20% - kijkdichtheid : 14,80%) en daarmee klokken de programma's af op de eerste en de tweede plaats in het dagoverzicht. Maar liefst één op twee Nederlanders die voor de buis zaten volgden de eerste halve finale van het jaarlijkse liedjesfestival. Daarmee verpulvert ze meteen ook het record dat de Toppers in 2009 haalden (zo'n 2,5 miljoen).

Vorig jaar zat de Nederlandse kandidate (Joan Franka) in de tweede halve finale maar ook toen lagen de cijfers in Nederland iets hoger dan voor de eerste halve finale van 2011. Ondanks de concurrentie van het voetbal (oefenduel FC Bayern München-Nederlands elftal) zaten er 1.054.000 kijkers (marktaandeel 18,10% - kijkdichtheid : 6,90%) voor de buis, goed voor een vijfde plaats in het dagoverzicht. De eerste halve finale trok in 2011 (eveneens zonder Nederlandse deelnemer) 1.007.000 kijkers (marktaandeel 17,70% - kijkdichtheid : 6,60%), en dat was in vergelijking met 2010 een daling van net geen 60.000 kijkers.
(bron : CIM Audiometrie, VRT, SKO ; foto : Sander Hesterman - EBU)

15-05-2013 om 12:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Roberto Bellarosa en Anouk treden zaterdag aan in de eerste helft van de Songfestivalfinale.

 Aanstaande zaterdag, 18 mei 2013, vindt in de Zweedse stad Malmö de finale plaats van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Voor het eerst sinds 2010 zit ons land opnieuw in de finale en ook de Nederlandse Anouk wist zich met "Birds" te plaatsen. Voor Nederland is het de eerste maal sinds 2004 dat het in de finale zit.

Na afloop van de eerste halve finale, eerder gisterenavond (dinsdag 14 mei) vond een persconferentie plaats met de tien kandidaten die zich voor de finale wisten te plaatsen. In tegenstelling tot de voorgaande jaren vond er geen lottrekking plaats met betrekking tot de volgorde van optreden. Vanaf dit jaar is het de organiserende omroep (SVT) die de startvolgorde zal bepalen en dit om een zo evenwichtig mogelijke show te kunnen brengen.
 
 Tijdens de persconferentie werd wel via lottrekking bepaald of een land moet aantreden in de eerste (nummers 01 tot en met 13) of de tweede helft (nummers 14 tot en met 26) van de finale. Zowel Roberto Bellarosa als Anouk moeten vroeg in de uitzending aan de slag want beiden lootten de eerste helft. We zetten alles hieronder alvast op een rijtje.

* geplaatst voor de finale (zaterdag 18 mei) :

- ESTLAND : "Et uus saaks alguse" - Birgit Õigemeel (eerste helft).
- DENEMARKEN : "Only Teardrops" - Emmelie de Forest (tweede helft).
- RUSLAND : "What If" - Dina Garipova (eerste helft).
- OEKRAINE : "Gravity" - Zlata Ognevich (tweede helft).
- NEDERLAND : "Birds" - Anouk (eerste helft).
- BELGIE : "Love Kills" - Roberto Bellarosa (eerste helft).
- WIT-RUSLAND : "Solayoh" - Alyona Lanskaya (eerste helft).
- MOLDAVIE : "O Mie" - Aliona Moon (eerste helft).
- IERLAND : "Only Love Survives" - Ryan Dolan (tweede helft).
- LITOUWEN : "Something" - Andrius Pojavis (eerste helft).

 Zeven van deze finalisten zullen zaterdag dus aantreden in de eerste helft van de finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Daar komen nog eens drie rechtstreeks geplaatste finalisten bij en slechts drie deelnemers uit de tweede halve finale.

 Gastland Zweden treedt als zestiende aan, samen met drie landen uit de eerste halve finale (Denemarken, Oekraïne en Ierland), twee rechtstreeks geplaatste finalisten en zeven deelnemers uit de tweede halve finale.

 Na afloop van de tweede halve finale zal de Zweedse nationale omroep de volgorde van optreden tijdens de finale wereldkundig maken. Zoals de kaarten nu liggen zouden ons land of Wit-Rusland de finale wel eens kunnen openen, vooral met de deels Belgische inzending van Wit-Rusland zou de toon meteen gezet kunnen worden. (foto's : Dennis Stachel en Thomas Hanses, EBU)

15-05-2013 om 01:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : vandaag twee generale repetities voor de tweede halve finale.

Vorige week maandag, 06 mei 2013, werd in de Zweedse stad Malmö het startschot gegeven voor de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. De tweede halve finale vindt morgendonderdag 16 mei, plaats maar vorige week maandagochtend gingen in de Malmö Arena reeds de eerste repetities van start. Vandaagwoensdag 15 mei, zijn we opnieuw toe aan een drukke repetitiedag.

Tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.


Morgenavond is het dan eindelijk zo ver voor de kandidaten die deelnemen aan de tweede halve finale. De voorbije week hebben de deelnemers twee individuele repetities afgewerkt en vanaf vandaag moet het plaatje in elkaar gaan passen zodat we morgenavond alvast een prachtige tweede halve finale te zien gaan krijgen.

Voorafgaand aan die rechtstreekse uitzending vinden er vandaag nog twee generale repetities ('dress rehearsals') plaats en ook morgennamiddag moeten de zeventien deelnemers een allerlaatste repetitie afwerken op het festivalpodium. Daarnaast mogen de zes rechtstreeks geplaatste finalisten hun tweede en laatste individuele repetitie afwerken.

* Overzicht van de zes rechtstreeks geplaatste finalisten (woensdag 15 mei) :

DAG 10

2e Repetitie

Persconferentie
+ Loting

SPANJE

11.00-11.20

12.00-12.20

FRANKRIJK

11.25-11.45

12.30-12.50

DUITSLAND

11.50-12.10

13.00-13.20

LUNCH

12.10-13.10

13.20-14.20

ZWEDEN

13.10-13.30

14.20-14.40

VERENIGD KONINKRIJK

13.35-13.55

14.40-15.10

ITALIE

14.00-14.20

15.15-15.45


Tijdens de loting wordt bepaald of het land in de eerste of tweede helft van de finale moet aantreden. Gastland Zweden kreeg eerder reeds startpositie zestien toegekend.

* Overzicht van de generale repetities voor de tweede halve finale :

DAG 10

Overzicht

17.00 - 19.00

1e generale repetitie
1e halve finale

21.00 - 23.00

2e generale repetitie
1e halve finale


Tot en met zondagochtend 19 mei is het perscentrum (MalmöMässan, Mässgatan 6 - naast de Malmö Arena) dagelijks geopend. Vandaag woensdag 15 mei kan je er terecht tussen 09.30 en 00.30Morgen, donderdag 16 mei, vindt de tweede halve finale plaats en dan zijn de openingsuren tussen 13.00 en 02.00. Op vrijdag 17 mei gaan de deuren open om 12.30 en sluiten ze om 02.00. Op zaterdag 18 mei, de dag van de finale, is het perscentrum geopend tussen 11.00 en 03.00 zondagmorgen. Net als de voorbije drie jaar zal het perscentrum daags na de finale niet geopend zijn omdat er ook dit jaar geen tweede persconferentie van de winnaar zal plaatsvinden. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

15-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


14-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : ROBERTO BELLAROSA EN ANOUK STOTEN DOOR NAAR FINALE 58e EUROVISIE SONGFESTIVAL.

 Vanavond waren voor de eerste maal deze week alle ogen gericht op het Zweedse Malmö alwaar de eerste halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival plaatsvond in de Malmö Arena. Net als vorig jaar ging de televoting pas van start nadat de zestien liedjes ten gehore waren gebracht.

Nadat alle kandidaten hun nummer hadden gezongen, kon er door de kijkers gedurende vijftien minuten worden gestemd. Het waren enkel de inwoners van de landen die vanavond aantraden die hun stem konden uitbrengen samen met de inwoners van gastland Zweden alsook de inwoners van het Verenigd Koninkrijk en Italië (allen rechtstreeks geplaatst voor de finale). De nationale omroepen van deze landen waren tevens verplicht om deze eerste halve finale rechtstreeks uit te zenden.

Het lot van de deelnemers ligt ook dit jaar in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun keuze kenbaar maken. De vakjury's stemden op basis van de tweede generale repetitie die gisterenavond plaatsvond.

Na de intervalact was het aan presentatrice Petra Mede om de namen van de tien landen bekend te maken die aanstaande zaterdag mogen aantreden tijdens de finale.

GEPLAATST VOOR DE FINALE VAN ZATERDAG :

01. MOLDAVIE.
02. LITOUWEN.
03. IERLAND.
04. ESTLAND.
05. WIT-RUSLAND.
06. DENEMARKEN.
07. RUSLAND.
08. BELGIUM.
09. OEKRAINE.
10. NEDERLAND.

De volledige uitslag van deze eerste halve finale zal aanstaande zaterdagnacht, na afloop van de finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival, worden bekendgemaakt. (foto : Emelie Birgersson, SVT)

14-05-2013 om 22:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : bookmakers schatten de Belgische kansen laag in.

 Goksites geven de Belgische kandidaat op het Eurovie Songfestival in Malmö weinig kans om de liedjeswedstrijd zaterdag te winnen.

 Door de Franstalige openbare omroep RTBF uitgestuurd, bengelt voor de gokkers het liedje "Love Kills" van Roberto Bellarosa ver achteraan. Ladbrokes schat de winstkans op 250 tegen 1, bij bwin loopt dit op naar 300 tegen 1, zo blijkt op de website oddschecker.com. Onder de favorieten zijn er Denemarken en Oekraïne. (bron : Belga ; foto's : Thomas Hanses, EBU)

14-05-2013 om 19:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : hoe breng je vanavond je stem uit?

Vanavond, dinsdag 14 mei 2013, gaat om 21.00 de eerste halve finale van start van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Zowel België als Nederland nemen deel aan deze halve finale en daarom mogen de Belgische en de Nederlandse kijkers vanavond hun stem uitbrengen. Net als vorig jaar kan er opnieuw pas gestemd worden nadat het zestiende en laatste nummer ten gehore is gebracht en dit gedurende vijftien minuten.

Enkel de inwoners van de zestien deelnemende landen alsook die van gastland Zweden, het Verenigd Koninkrijk en Italië kunnen tijdens deze halve finale stemmen.

Hieronder krijg je alle gegevens die je nodig hebt om jouw stem uit te brengen op jouw favoriete kandida(a)t(en). Zoals steeds kan er niet voor het eigen land gestemd worden. Er kan dus vanavond NIET voor Roberto Bellarosa worden gestemd vanuit ons land en niet voor Anouk vanuit Nederland. Anderzijds kan vanuit Nederland WEL gestemd worden voor Roberto Bellarosa en kunnen de Belgen de Nederlandse Anouk een duwtje in de rug geven.

* Hoe stemmen ?

Via de telefoon : vanuit België wordt dat 0905 563 XX, waarbij de XX omgezet moeten worden in het land van je voorkeur. Vanuit Nederland 0909 00 XX waarbij de XX omgezet moeten worden in het land van je voorkeur.

Via SMS : vanuit België stuurt je een berichtje met XX naar 6000. Vanuit Nederland wordt dat een berichtje met XX naar 9090.

In eigen land kost een telefoontje of een sms'je 50 eurocent, in Nederland betaal je 35 eurocent.

Vanaf dit jaar kan ook via een speciale app worden gestemd (de app is gratis, het stemmen niet). De app kan je terugvinden in de Appstore van Apple of GooglePlay voor een Android-telefoon.

Volgorde van optreden

telefoon

(BELGIE)

SMS
6000
(BELGIE)

telefoon

(NEDERLAND)

SMS
9090
(NEDERLAND)

01. Oostenrijk

0905 563 01

01

0909 00 01

01

02. Estland

0905 563 02

02

0909 00 02

02

03. Slovenië

0905 563 03

03

0909 00 03

03

04. Kroatië

0905 563 04

04

0909 00 04

04

05. Denemarken

0905 563 05

05

0909 00 05

05

06. Rusland

0905 563 06

06

0909 00 06

06

07. Oekraïne

0905 563 07

07

0909 00 07

07

08. NEDERLAND

0905 563 08

08

-

-

09. Montenegro

0905 563 09

09

0909 00 09

09

10. Litouwen

0905 563 10

10

0909 00 10

10

11. Wit-Rusland

0905 563 11

11

0909 00 11

11

12. Moldavië

0905 563 12

12

0909 00 12

12

13. Ierland

0905 563 13

13

0909 00 13

13

14. Cyprus

0905 563 14

14

0909 00 14

14

15. BELGIE

-

-

0909 00 15

15

16. Servië

0905 563 16

16

0909 00 16

16


De eerste halve finale komt vanavond rechtstreeks op het scherm en dit op Eén en Nederland 1 tussen 21.00 en 23.00. In eigen land wordt het commentaar vanuit Brussel geleverd door André Vermeulen en Tom De Cock. De Nederlandse commentaar komt net als de twee voorbije jaren van Jan Smit en Daniël Dekker. Ook via de RTBF kan de uitzending worden bekeken en daar komt het commentaar van Maureen Louys (presentatrice JESF 2005, woordvoerster ESF 2007-2009-2011) en Jean-Louis Lahaye. Maureen Louys vervangt de vorig jaar overleden Jean-Pierre Hautier. Haar zus, Barbara Louys, zal aanstaande zaterdag tijdens de finale de Belgische punten wereldkundig maken. De uitzending kan zoals steeds ook worden gevolgd via het internet en dat kan via de website van Eurovision.tv (klik HIER). Na afloop kan je daar eveneens terecht om de eerste halve finale te (her)bekijken.
(logo : Eén)

14-05-2013 om 19:36 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : wint oud-Songfestivaldeelnemer Nuno Resende de Franse versie van 'The Voice'?

 De Portugees-Belgische zanger Nuno Resende maakt een goeie kans om de finale van 'The Voice : la plus belle voix', de Franse versie van 'The Voice', te winnen. Bij de blinde audities draaide amper één jurylid zich om, maar sindsdien maakte hij steeds meer indruk en werd zijn aanhang almaar groter. Nuno blijkt een echte showman te zijn. Hij maakte een geheel eigen versie van John Miles' "­Music" en is inmiddels de chouchou van het publiek, dat hem telkens via tele­voting naar de volgende ronde loodst.

De finale wordt aanstaande zaterdag, 18 mei 2013, uitgezonden via TF1 en het programma staat meteen ook regelrecht tegenover de finale van het Eurovisie Songfestival dat op hetzelfde ogenblik zal worden uitgezonden via France 3.

Nuno vertegenwoordigde ons land in 2005 tijdens het Eurovisie Songfestival in de Oekraïense hoofdstad Kiev met het nummer "Le grand soir". Met een totaal van negentien punten strandde hij in de halve finale op een tweeëntwintigste plaats op vijfentwintig deelnemers. Na zijn festivaldeelname was hij nog te zien in musicals als 'Belle en het Beest' en 'Romeo en Julia'. (bron : Het Nieuwsblad)

14-05-2013 om 14:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Eén warmt vanavond de kijkers op met 'Twelve Points'.

Tot en met aanstaande zaterdag, 18 mei, besteedt de Vlaamse openbare omroep de nodige aandacht aan de 58e editie van het Eurovisie Songfestival.

 Vlak voor de drie Songfestivaluitzendingen warmt Eén de kijkers op met 'Twelve Points', een twintig minuten durende special met de felbegeerde 'twelve points' als rode draad. Elke uitzending snijdt een ander thema aan en overloopt twaalf opmerkelijke acts uit de geschiedenis van het Songfestival. De onderwerpen voor de verschillende uitzendingen van 'Twelve Points' zijn :
 
* dinsdag 14 mei : Belgische inzendingen

Vlak voor de eerste halve finale, waarin ook Roberto Bellarosa aantreedt, blikt 'Twelve Points' terug op Belgische inzendingen uit de geschiedenis van het Songfestival. Van Sandra Kim en Tom Dice tot Liliane Saint-Pierre.

* donderdag 16 mei : Memorabele acts die niet wonnen

Voor de tweede halve finale blikt 'Twelve Points' terug op twaalf memorabele Songfestivalacts, die het desondanks niet tot winnaar hebben geschopt. Denk maar aan "Nel blu dipinto di blu" van Domenico Modugno, beter bekend als "Volare", of aan "Congratulations" van Cliff Richard.

* zaterdag 18 mei : Eurovisiesongfestivalwinnaars

Voor de finale brengt 'Twelve Points' een top 12 van Eurovisiesongfestivalwinnaars, gebaseerd op een rondvraag bij een vijftigtal kenners, aficionado's en muziekliefhebbers.

 In Nederland volgt de TROS zangeres Anouk, die eveneens vanavond aantreedt in de eerste halve finale, op de voet. Vanavond, dinsdag 14 mei, is er tussen 20.30 en 21.00 op Nederland 1 het eerste deel van 'Op weg naar het Songfestival'. Daarin kijken bekende Nederlandse Songfestivalliefhebbers alvast vooruit naar wat het publiek mag verwachten in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival. Hoe sterk is de Nederlandse inzending van Anouk ten opzichte van de andere deelnemers? Wat vinden ze van de andere ingezonden acts? Daarnaast een terugblik op leuke momenten uit eerdere edities. (bron : Eén, TROS ;
logo : Eén ; foto's : Dennis Stachel, Thomas Hanses - EBU)

14-05-2013 om 14:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Jean Paul Gaultier ontwierp jurken voor Songfestivalpresentatrice Petra Mede.

 Jean Paul Gaultier ontfermt zicht dit jaar over de outfits van de presentatrice van het Eurovisie Songfestival. De Franse couturier ontwierp zes op maat gesneden jurken voor de Zweedse actrice Petra Mede.

Haar keuze voor de Franse ontwerper werd gestuurd door het Zweedse architectuurmuseum in Stockholm dat in juni uitpakt met een retrospectieve over Gaultier. Petra Mede zakte eerder reeds af naar Gaultiers atelier om het kleurenpalet en de materiaalkeuze voor de ontwerpen te bespreken.

 Jean Paul Gaultier is met deze opdracht niet aan zijn proefstuk toe. Vorig jaar nog ontwierp hij het ensemble van de Franse zangeres Anggun. In 2011 tekende hij de jurk van Dana International, die dat jaar voor de tweede keer deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Velen zullen zich nog de papegaaienjurk van Dana herinneren toen ze in 1998 als winnares het podium betrad. (bron : De Standaard ; foto Petra Mede : Thomas Hanses, EBU ; foto Dana International : archief EBU)

14-05-2013 om 14:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : stoten Roberto Bellarosa en Anouk door naar de finale van het Eurovisie Songfestival?

 Vanavond, vanaf 21.00 zijn alle ogen gericht op de Zweedse stad Malmö alwaar de eerste halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden. Alles is ondertussen in gereedheid gebracht voor een wervelende show maar eer het zover is volgt er deze namiddag (15.00-17.00) een derde en meteen ook allerlaatste generale repetitie.

Dit jaar zijn er tijdens het jaarlijkse liedjesfestival opnieuw twee halve finales met in de eerste halve finale zestien kandidaten. Tien van hen stoten door naar de finale die aanstaande zaterdag18 mei, zal plaatsvinden. Het lot van de deelnemers ligt ook dit jaar in handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun keuze kenbaar zullen maken. De vakjury's stemmen op basis van de tweede generale repetitie die gisterenavond reeds plaatsvond en waarbij onze landgenoot Roberto Bellarosa een herkansing kreeg wegens technische problemen (lees HIER).

Enkel de zestien landen die vanavond aantreden mogen deelnemen aan de stemming alsook de inwoners van gastland Zweden, het Verenigd Koninkrijk en Italië, twee landen van de 'Big 5', die verplicht zijn deze eerste halve finale rechtstreeks uit te zenden. De tien landen met het hoogst aantal punten stoten door naar de finale, voor zes landen is het na vanavond meteen over en out.

 De 58e editie van het Eurovisie Songfestival wordt in goede banen geleid door één presentatrice, namelijk Petra Mede. In eigen land presenteerde ze reeds 'Melodifestivalen 2009' de Zweedse nationale selectie. Deze eerste halve finale wordt geopend door een videoclip van drie minuten met als titel 'Euphoria from Baku to Malmö' waarbij het winnende nummer van vorig jaar op diverse manieren in diverse uithoeken van Europa en Israël wordt gebracht. Daarna wordt er overgeschakeld naar het podium waarbij een kinderkoor (in gebarentaal) het winnende lied van vorig jaar, "Euphoria", ten gehore brengt en wordt bijgestaan door Loreen.

Daarna is het aan presentatrice Petra Mede om de kijkers welkom te heten in de twee officiële Eurovisietalen (Engels en Frans) en dan is het de beurt aan de zestien kandidaten. Tijdens deze eerste halve finale zijn er drie 'commercial breaks', momenten waarbij omroepen gebruik kunnen maken om reclameboodschappen uit te zenden. Deze breaks zitten na de optredens van Denemarken (als vijfde aan de beurt), Ierland (als dertiende aan de beurt) en na het afsluiten van de televoting.

Die televoting gaat van start na afloop van het zestiende en laatste nummer en duurt welgeteld vijftien minuten. Tijdens dat kwartier zijn er twee recaps, krijgen we gesprekjes vanuit de greenroom en krijgen we een overzicht van bijna zestig jaar Songfestival waarbij de presentatrice letterlijk én figuurlijk de geschiedenis induikt. Zo vervangt ze vanavond onder meer onze eigen Nicole (van Hugo) tijdens "Baby Baby".

De intervalact kreeg als titel 'Northern Lights' en start met het befaamde poollicht (noorderlicht) om dan te komen tot een mooie dansact. Nadien is het nog eventjes de beurt aan een speciaal filmpje met Lynda Woodruff, het alter ego van Sarah Dawn Finer (MF 2007-2009, woordvoerster ESF 2009-2012, presentatrice MF 2012).
 
* volgorde van optreden tijdens de eerste halve finale (dinsdag 14 mei) :

01. OOSTENRIJK : "Shine" - Natália Kelly.
02. ESTLAND : "Et uus saaks alguse" - Birgit Õigemeel.
03. SLOVENIE : "Straight Into Love" - Hannah Mancini.
04. KROATIE : "Mižerja" - Klapa s mora.
05. DENEMARKEN : "Only Teardrops" - Emmelie de Forest.

06. RUSLAND : "What If" - Dina Garipova.
07. OEKRAINE : "Gravity" - Zlata Ognevich.
08. NEDERLAND : "Birds" - Anouk.
09. MONTENEGRO : "Igranka" - Who See? feat. Nina Žižić.
10. LITOUWEN : "Something" - Andrius Pojavis.
11. WIT-RUSLAND : "Solayoh" - Alyona Lanskaya.
12. MOLDAVIE : "O Mie" - Aliona Moon.
13. IERLAND : "Only Love Survives" - Ryan Dolan.

14. CYPRUS : "An me thimase" - Despina Olympiou.
15. BELGIE : "Love Kills" - Roberto Bellarosa.
16. SERVIE : "Ljubav je svuda" - Moje 3.


De eerste halve finale komt vanavond rechtstreeks op het scherm en dit op Eén en Nederland 1 tussen 21.00 en 23.00. In eigen land wordt het commentaar vanuit Brussel geleverd door André Vermeulen en Tom De Cock. De Nederlandse commentaar komt net als de twee voorbije jaren van Jan Smit en Daniël Dekker. Ook via de RTBF kan de uitzending worden bekeken en daar komt het commentaar van Maureen Louys (presentatrice JESF 2005, woordvoerster ESF 2007-2009-2011) en Jean-Louis Lahaye. Maureen Louys vervangt de vorig jaar overleden Jean-Pierre Hautier. Haar zus, Barbara Louys, zal aanstaande zaterdag tijdens de finale de Belgische punten wereldkundig maken. De uitzending kan zoals steeds ook worden gevolgd via het internet en dat kan via de website van Eurovision.tv (klik HIER). Na afloop kan je daar eveneens terecht om de eerste halve finale te (her)bekijken. (foto podium : Emelie Birgersson, SVT ; foto presentatrice : Thomas Hanses, EBU)

14-05-2013 om 12:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : oud-Songfestivaldeelnemer Tom Dice neemt een sabbatjaar!

 Oud-Songfestivaldeelnemer Tom Dice (ESF 2010, lid vakjury 'Junior Eurosong 2011', lid Belgische vakjury ESF 2012) heeft beslist om na de zomer rustig de tijd te nemen om zijn verdere carrière uit te bouwen. Hiervoor neemt hij een sabbatjaar.

Tom Dice wil zich in alle rust voorbereiden op zijn derde album. Daarom wil hij eerst even tijd nemen voor zichzelf, zijn familie en zijn vriendin om zich dan helemaal te kunnen focussen op het schrijven van nieuwe nummers.

Een derde album is voor vele artiesten ook een cruciale stap in het verloop van hun carrière en Tom wil in alle vrijheid tijd kunnen nemen om na te denken hoe die volgende stap er zal uitzien en zal klinken.

Wie Tom nog aan het werk wil zien voor de "break" kan deze zomer nog terecht op onder andere volgende festivals : Oostfeesten (Duffel), Rock4Specials (Evergem), Singelpop (Opwijk), Rock Waregem, Grote Markt Dendermonde, Lommel Leeft, Geel Zomert, Brugse Tripel Dagen, Paal Op Stelten, Hamme Zomert, ...
 
De volledige concertagenda voor deze zomer kan u terugvinden op de website van
TTT Artists. (bron : persbericht TTT Artists)

14-05-2013 om 11:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : vanavond de eerste halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival.

 Vanavond is het dan eindelijk zo ver! Vanaf 21.00 vindt in de Zweedse stad Malmö de eerste halve finale plaats van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Vorige week werkten de artiesten reeds twee individuele repetities af en sinds gisteren past het plaatje zo goed als in elkaar zodat we vanavond alvast een prachtige eerste halve finale te zien gaan krijgen.

Voorafgaand aan die rechtstreekse uitzending vindt er deze namiddag nog één generale repetitie (dress rehearsal) plaats en vanavond is vanaf 21.00 het uur van de waarheid aangebroken voor de zestien deelnemers die dan het beste van zichzelf gaan geven op het festivalpodium in de Malmö Arena.

Tijdens deze eerste halve finale treden de Nederlandse Anouk (achtste) en onze landgenoot Roberto Bellarosa (vijftiende) aan. Ons land hoopt na drie jaar opnieuw een finaleplaats te bemachten. De Nederlandse Anouk moet Nederland voor het eerst sinds 2004 naar de finale proberen te loodsen. 

Tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.

* Overzicht van de derde generale repetitie voor de eerste halve finale en de halve finale (dinsdag 14 mei) :

DAG 9

Overzicht

15.00 - 17.00

3e generale repetitie
1e halve finale

21.00 - 23.00

1e HALVE FINALE

23.20 - 00.00

Persconferentie tien
gekwalificeerde finalisten


Tot en met zondagochtend 19 mei is het perscentrum (MalmöMässan, Mässgatan 6 - naast de Malmö Arena) dagelijks geopend. Vandaag, dinsdag 14 mei, vindt de eerste halve finale plaats en dan is het perscentrum open tussen 13.00 en 02.00 en morgen woensdag (15 mei) kan je er terecht tussen 09.30 en 00.30. Op donderdag 16 mei vindt de tweede halve finale plaats en dan zijn de openingsuren tussen 13.00 en 02.00. Op vrijdag 17 mei gaan de deuren open om 12.30 en sluiten ze om 02.00. Op zaterdag 18 mei, de dag van de finale, is het perscentrum geopend tussen 11.00 en 03.00 zondagmorgen. Net als de voorbije drie jaar zal het perscentrum daags na de finale niet geopend zijn omdat er ook dit jaar geen tweede persconferentie van de winnaar zal plaatsvinden. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

14-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


13-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Roberto Bellarosa tijdens tweede generale repetitie in de herkansing wegens technische problemen.

 Eerder vanavond, maandag 13 mei 2013, vond in de Zweedse stad Malmö de tweede van drie generale repetities plaats van de eerste halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival.

Aan deze eerste halve finale nemen in totaal zestien landen deel waaronder de voor Nederland zingende Anouk en onze Roberto Bellarosa die met "Love Kills" als vijftiende en voorlaatste zijn opwachting maakt.

De voorbije dagen werkte de jonge Waalse zanger zijn twee individuele repetities vlekkeloos af en ook eerder op de avond tijdens de eerste generale repetitie ging het heel goed. Maar tijdens de tweede generale repetitie ging het bijna helemaal de mist in. Wegens technische problemen mocht de zanger een tweede maal zijn nummer brengen en daar maakte hij dan ook gebruik van.

 Het is tijdens deze tweede generale repetitie dat de leden van de diverse vakjury's hun punten toekennen en dus moest ook deze generale repetitie vlekkeloos verlopen. Volgens diverse berichten kwam de zanger tijdens zijn eerste doortocht alsnog goed uit de verf maar waren er technische problemen buiten zijn wil om. Zo kreeg hij via zijn oortjes geen geluid te horen en de Belgische delegatie eiste een tweede optreden wat meteen ook werd toegestaan. (foto's Roberto : Thomas Hanses, EBU)

13-05-2013 om 23:38 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs