Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

08-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

Net voor een voor velen verlengd weekend we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook deze week bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

De van oorsprong Griekse zangeres Vicky Leandros (ESF 1967-1972, Duitse selectie 2006) gaat volgend jaar touren door Duitsland met haar 'Ich Liebe das Leben - Tour 2013'. Naast tal van Duitse steden zal ze ook in Nederland een eenmalige optreden verzorgen en dit op zondag 19 mei.

Fans van de zangeres moeten die avond (eerste pinksterdag) afzakken naar het Luxor Theater in Rotterdam alwaar ze hun idool aan het werk kunnen zien. Tickets voor dit optreden kunnen worden aangekocht via de website van Luxor Theater.

 Jon van Eerd zit dit jaar vijfentwintig jaar in het vak! We kennen hem vooral van zijn hilarische komedies, maar hij heeft talloze malen laten zien dat hij ook een andere kant in zich heeft in musicals zoals 'Titanic' en het gelauwerde 'La Cage aux Folles'. En onlangs nog met zijn optreden als solist in de 'Mattheus Passion'. Als er iemand in het theatervak ons moeiteloos kan raken en weet te laveren tussen de lach en de traan dan is hij het wel.

Lone van Roosendaal (NSF 1998) kennen we als fantastische performer en blaast al jaren haar publiek van de stoel in musicals als 'Mamma Mia' en 'Zorro'. Zij is de belichaming van de femme fatale maar bewijst zich door een grote dosis humor ook als rascommediènne.

Jon en Lone kennen elkaar al jaren en hebben in meerdere producties samen gespeeld. Die vriendschap en het gedeelde vakmanschap heeft geleid tot deze voorstelling waarin ze zij aan zij herinneringen ophalen door middel van hilarische anekdotes, mooie, herkenbare ballades en chansons en swingende Broadwaynummers.

Deze voorstelling staat garant voor een avond topvermaak waarbij bewezen zal worden dat de bulderlach en de ontroerde traan dicht bij elkaar liggen.

'Jon en de Jongens' loopt nog tot en met zaterdag 15 juni eerstkomende in diverse Nederlandse theaters en tickets voor één van de voorstellingen kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Nationale Theaterkassa.

Op zaterdag 10 augustus eerstkomende vindt in de Velsen Valley in Spaarnwoude een nieuwe editie plaats van Dutch Valley. In december maakte de organisatie de eerste namen bekend van artiesten die zullen optreden.

Zo maken onder meer Jan Smit (commentator ESF 2011-2012-2013, presentator NSF 2012), 3JS (ESF 2011), 2 Unlimited, Mooi Wark, Frank Boeijen, Marianne Weber (coach NSF 2010) en Yellow Claw hun opwachting. Intussen werden heelwat namen toegevoegd en zo zijn ook 2 Brothers on the 4th Floor, 3JS (ESF 2011), Gers Pardoel, George Baker (lid vakjury NSF 2010), Kane, Monique Smit, Tim Douwsma (NSF 2012) en Vinzzent (NSF 2010) van de partij.

Tickets voor dit evenement kunnen worden aangeschaft via de website van het grootste festival op Nederlandse bodem.

08-05-2013 om 22:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Volendammer Jan Smit twijfelt over Songfestivaldeelname.

 Jan Smit (commentator ESF 2011-2012-2013, presentator NSF 2012) had lange tijd geen oren naar een Songfestivaldeelname, maar is aan het twijfelen gebracht. "Ik moet toch heel eerlijk bekennen dat ik het wel erg leuk vind", bekent de Volendammer, die het Songfestival dit jaar voor het derde jaar van commentaar voorziet, vandaag, woensdag 08 mei 2013, aan Novum Nieuws.

"Zeg nooit nooit", zegt Smit over deelname aan het jaarlijkse liedjesfestival. Dat een gevestigd artiest als Anouk dit jaar Nederland vertegenwoordigt, heeft geen invloed op een eventuele deelname van de Volendammer. "Ik heb heel veel bewondering voor Anouk, maar daardoor gaat het bij mij niet kriebelen."

Wel weet Jan hoe hij Nederland zou willen vertegenwoordigen. "Ik schrijf zelf het liedje en verschijn alleen op het podium. Ik sta tenslotte al zestien jaar alleen op het podium."

Terwijl Smit nog twijfelt over deelname aan het Songfestival, geniet hij van zijn rol als commentator. "Het is superleuk en als het aan mij ligt ga ik nog wel even door."

Of Jan ook volgend jaar commentaar mag leveren op de inzendingen, is nog maar de vraag. De TROS gaat fuseren met de AVRO, volgend jaar verslaan de omroepen het Songfestival als AvroTros. "We hebben er nog geen afspraken over gemaakt", zei Smits collega-commentator Daniël Dekker eerder tegen Novum Nieuws. (foto : TROS)

08-05-2013 om 14:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Manneke Paul' : de 'Foute Vrienden' zijn vanavond te gast bij Paul.

Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) is weer helemaal opgeladen en klaar om opnieuw alle registers open te trekken tijdens nieuwe afleveringen van 'Manneke Paul'. Voortaan vrolijkt hij elke zondag (live!) en woensdag de Vlaamse buis op en ontvangt hij opnieuw de meest uiteenlopende gasten in de studio.

* inhoud achttiende aflevering - woensdag 08 mei 2013 :

 'Foute Vrienden' Begijn Le Bleu, Jeron Dewulf, Steven Goegebeur en Thomas Smith maken met veel succes al enkele weken het 2BE-scherm onveilig. Paul de Leeuw stelt hun moed op de proef en laat hen kennismaken met een potentiële nieuwe 'Foute Vriend'.

De band van Miguel Wiels (lid Belgische vakjury ESF 2012, componist/tekstschrijver Belgische inzending JESF 2009-2010) krijgt deze week vocale ondersteuning van Bent Van Looy, die niet alleen zijn nieuwe single "Shadow Of A Man" brengt, maar ook zijn nieuwe wijn laat proeven.

Het personeel van kapster Patricia wil haar bazin verrassen met een coupe van een bekende kapper. De beroemdste kapper van Vlaanderen, Alberto Vermicelli (Koen Crucke), wordt aan het werk gezet.

De "optredens" van Kameroenees Toti in 'Manneke Paul' blijven niet zonder gevolgen. Op straat wordt hij regelmatig herkend en op de redactie stroomt de fanmail toe. Twee dames mogen zich klaarmaken voor een massage van de sympathieke kerel.

Dankzij de 'Who The Fuck is Hans Otten Kwiz' beleeft de achtjarige circusliefhebber Ebe de mooiste dag uit zijn leven. Enkele castleden van Cirque Du Soleil vlogen speciaal over naar België om in zijn tuin in Melle een voorproefje te geven van de nieuwe show 'Kooza'.

En uiteraard plukt Paul de Leeuw ook deze keer weer enkele mensen uit het publiek die verrast en/of ontroerd worden.
Al deze gasten en nog veel meer vanavond, woensdag 08 mei 2013, in de achttiende aflevering van het tweede seizoen van 'Manneke Paul' tussen 21.35 en 22.45 op vtm. (bron, logo en foto : vtm)

08-05-2013 om 12:34 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : de eerste acht landen uit de tweede halve finale werken vandaag hun eerste individuele repetitie af.

 Eergisteren, maandag 06 mei 2013, werd in de Zweedse stad Malmö het startschot gegeven voor de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. De eerste halve finale vindt pas volgende dinsdag, 14 mei, plaats maar maandagochtend gingen in de Malmö Arena reeds de eerste repetities van start. Vandaagwoensdag 08 mei, zijn we toe aan de derde repetitiedag.

Tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.


In totaal zullen de acht eerste landen uit de tweede halve finale vandaag hun allereerste repetitie afwerken. Veel moeten we hier nog niet echt van verwachten want het wordt voor alle deelnemers een allereerste kennismaking met het festivalpodium in de arena.

* Overzicht van de eerste acht halve finalisten van de tweede halve finale (woensdag 08 mei) :

10.00-10.30

LETLAND

10.40-11.10

SAN MARINO

11.20-11.50

VJR MACEDONIE

12.00-12.30

AZERBEIDZJAN

12.30-13.30

P A U Z E

13.30-14.00

FINLAND

14.10-14.40

MALTA

14.50-15.20

BULGARIJE

15.30-16.00

IJSLAND


In vergelijking met de voorgaande jaren zijn er ditmaal een aantal wijzigingen te noteren. Zo is het repetitieschema alvast met één dag ingekort en duurt de eerste individuele repetitie dertig in plaats van veertig minuten. De tweede individuele repetitie duurt nog slechts twintig in plaats van dertig minuten.

De eerste individuele repetities zijn niet meer openbaar wat meteen ook inhoudt dat de pers pas vanaf overmorgen, vrijdag 10 mei, wordt toegelaten. Daarmee komen ook de persconferenties na afloop van de eerste repetitie te vervallen. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

08-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'God kväll Malmö' : 38. VERENIGD KONINKRIJK.

Sinds maandag 01 april 2013 tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 14, donderdag 16 en zaterdag 18 mei zal gehouden worden in het Zweedse Malmö. Voor het - inmiddels - achtste jaar op rij zetten we dagelijks één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Zeven jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', zes jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва', drie jaar geleden 'God kveld Oslo', twee jaar geleden 'Guten Abend Düsseldorf' en vorig jaar trokken we naar Azerbeidzjan met 'Yaxşı axşam Bakı'.

Dit jaar, en dit gedurende bijna zes weken, dekt de vlag de lading in 'God kväll Malmö'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije vijf jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. In de eerste halve finale treden zestien landen aan (waaronder België en Nederland) en in de tweede halve finale zeventien landen. Net als de voorbije drie jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. Zes landen zijn al verzekerd van een plaats in die finale, namelijk gastland Zweden en de 'Big 5' (Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk). In tegenstelling tot de voorgaande jaren kent enkel gastland Zweden de startpositie (zestiende), de overige vijf landen kennen hun startpositie pas na afloop van de tweede halve finale.

 Het vijfde land dat rechtstreeks geplaatst is voor de finale op zaterdag 18 mei is het VERENIGD KONINKRIJK. Het land neemt al sinds 1957 deel aan het Eurovisie Songfestival en met uitzondering van 1958 is het al elk jaar van de partij geweest op het liedjesfestival. In totaal wisten de Britten het festival vijf maal te winnen. De laatste keer dateert ondertussen al van 1997.

Het Verenigd Koninkrijk is ook recordhouder wat tweede plaatsen betreft : maar liefst vijftien maal wisten ze beslag te leggen op die 'ondankbare' plaats. Tien jaar geleden, in 2003, behaalde het land voor het eerst de allerlaatste plaats met nul punten. Die 'eer' was weggelegd voor Jemini met "Cry Baby". De voorbije twee jaar werden bekende artiesten naar het liedjesfestival gestuurd. De vierkoppige formatie Blue strandde twee jaar geleden met "I Can" op een elfde plaats met een totaal van honderd punten. Vorig jaar verging het Engelbert Humperdinck heelwat minder. Met "Love Will Set You Free" belandde hij met een totaal van slechts twaalf punten op een vijfentwintigste en voorlaatste plaats.

Ongeacht de plaats dat het land behaalt is het elk jaar verzekerd van een rechtstreeks finaleticket als één van de 'Big 5 (samen met Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje). Deze landen zijn de grootste geldschieters en mogen daarom sinds een aantal jaren meteen in de finale aantreden.

Bonnie Tyler is dit jaar de Britse hoop in bange Eurosongdagen. Tyler, bekend van haar hits uit de jaren zeventig en tachtig, zal het Verenigd Koninkrijk vertegenwoordigen tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Dat nieuws bevestigde de BBC op donderdag 07 maart.

In de nacht van woensdag 06 op donderdag 07 maart meldden de Daily Mirror en de Daily Mail dat de zangeres het Verenigd Koninkrijk zal vertegenwoordigen in de Zweedse stad Malmö, maar het bleef toen nog wachten op een bevestiging van de Britse openbare omroep. Daarmee kiest de BBC voor het derde jaar op rij voor een grote naam uit de showbusiness.

 Bonnie Tyler, geboren als Gaynor Hopkins (Skewen, 08 juni 1951), is één van de bekendste artiesten die dit jaar deelneemt aan het jaarlijkse liedjesfestival. De Welshe begon haar carrière in het midden van de jaren zeventig en is vooral bekend van hits zoals onder meer "Lost In France" (1976), "It's A Heartache" (1976), "Total Eclipse Of The Heart" (1983) en "Holding Out For A Hero" (1984).

De 61-jarige zangeres met blonde manen en doorrookte stem zal de ballade "Believe In Me" brengen ("Geloof in mij"). "Ik ben echt vereerd en verrukt dat ik mijn land mag vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival, vooral met een prachtig lied. Ik beloof dat ik al het mogelijke ga doen voor het Verenigd Koninkrijk", reageerde ze toen op haar selectie.

Haar nummer werd niet speciaal geschreven voor het liedjesfestival en het is eveneens terug te vinden op haar jongste album "Rocks & Honey".

"Believe In Me" (tekst en muziek : Desmond Child, Lauren Christy, Christopher Braide)

LYRICS

You say you don't believe in signs from up above
And you laugh at the thought of putting your faith in stuff like love
You never see the rainbow you just curse the rain
You say you want believe
But it's just not worth the pain today

That's all fine if that's how you want it to be
But if you're feeling alone and afraid and you can't breathe

Believe in me yeah
Believe in me yeah
Believe in
The way I look at you
And stand beside you
The way I speak the truth
I'd never lie to you
If you just believe in the things that your eyes can see
Believe in me

You come and you go when there's never no compromise that's why
The seconds and the minutes of the days of your life
Go crawling by

That's all fine it that's how you want it to be
But you're feeling along and afraid and you can't breathe

Believe in me yeah
Believe in
The way I look at you
And stand beside you
The way I speak the truth
I'd never lie to you
If you just believe in the things that your eyes can see
Believe in me

What-cha gonna do when your ship is sinking
And your crying out for help
And just a segull's listening
In the dark of the night in the middle of the fight
When you're reaching out for something and there's nothing

Believe in me yeah
Believe in me
The way I look at you
And stand beside you
The way I speak the truth
I'd never lie to you
If you just believe in the things that your eyes can see
Believe in me


FRENCH LYRICS

Tu dis que tu ne crois pas aux signes d'en haut
Et tu ris à l'idée de croire à des choses comme l’amour
Tu ne vois jamais l'arc-en-ciel, tu ne fais que maudire la pluie
Tu dis que tu veux croire
Mais que la souffrance n’en vaut pas la peine

Très bien si c'est ce que tu veux
Mais si tu te sens seul, si tu as peur, si tu ne peux pas respirer

Crois en moi yeah
Crois en moi yeah
Crois en
La façon dont je te regarde
Et dont je me tiens à tes côtés
Cette manière que j'ai de te dire les choses comme elles sont
Jamais je ne te mentirais
Si tu ne crois que ce que tu vois
Crois en moi

Tu vas et tu viens et tu ne cèdes rien, c'est pourquoi
Les secondes et les minutes de ta vie
S'égrainent au ralenti

Crois en moi yeah
Crois en
La façon dont je te regarde
Et dont je me tiens à tes côtés
Cette manière que j'ai de te dire les choses comme elles sont
Jamais je ne te mentirais
Si tu ne crois que ce que tu vois
Crois en moi

Que feras-tu quand ton bateau coulera
Tu crieras à l'aide
Et tu n'auras qu'une mouette à ton écoute
Dans la nuit noire en plein combat
Quand tu appelles et qu'il n'y a rien

Crois en moi yeah
Crois en
La façon dont je te regarde
Et dont je me tiens à tes côtés
Cette manière que j'ai de te dire les choses comme elles sont
Jamais je ne te mentirais
Si tu ne crois que ce que tu vois
Crois en moi


MORGEN : voorstelling van de laatste deelnemer, de Zweed Robin Stjernberg. (foto Bonnie Tyler : BBC ; met dank aan
Eurovision.tv en 3D Flags)

08-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


07-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : 'Expeditie Robinson' wordt na veertien seizoenen afgevoerd.

Vandaag, dinsdag 07 mei, berichten de kranten Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg dat er geen nieuw seizoen komt van 'Expeditie Robinson'. Na dertien jaar is het liedje uit van 'Expeditie Robinson', dat op VT4 (het huidige VIER) begon maar op 2BE eindigde.

Elk jaar vertrekken rond deze tijd de kandidaten van 'Expeditie Robinson' naar Azië voor de opnames die zowat zes weken duren. Nu bleef het al weken angstvallig stil.

 "Wij maken geen 'Expeditie Robinson' meer”, zegt woordvoerster Kristina Vanhaute van 2BE vandaag in de kranten. "Dat is onze eigen beslissing." Het programma was jarenlang een co-productie met Nederland (RTL 5) om de kosten te delen. Of zij nog doorgaan is nog niet bekend, maar ook daar blijft het erg stil.

 'Expeditie Robinson' kwam in augustus 2000 voor de eerste maal op het scherm met gewone Vlamingen en Nederlanders. Vanaf het najaar van 2010 stapte men over op Bekende Vlamingen en Nederlanders. Zo namen onder meer Sergio Quisquater (ESF 2002), Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004), Antony Arandia, Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008), Katerine Avgoustakis (Eurosong 2002-2006, gediskwalificeerd Griekse selectie 2010) en 
Gene Thomas (zanger, componist/tekstschrijver "When I look in your eyes", Eurosong 2002 - componist/tekstschrijver "Jong & eigenwijs", Eurosong for Kids 2006) deel aan het programma. (foto's : 2BE)

07-05-2013 om 14:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : eerste repetitie Roberto Bellarosa goed verlopen.

 Eerder vanochtend, dinsdag 07 mei 2013, heeft de Waalse zanger Roberto Bellarosa zijn allereerste repetitie afgewerkt in de Malmö Arena.

De jonge zanger die ons land met "Love Kills" volgende week dinsdag naar de finale hoopt te loodsen, werd op het podium vergezeld door drie backing vocals, waaronder de Vlaming Ivan Vermeer (archief), en twee danseressen. Roberto komt zelfverzekerd maar toch wat verlegen over en bracht een aantal malen zijn nummer zonder ook maar één valse noot. Dus muzikaal zit alles alvast snor.

 De achtergrondkleuren (backdrops) zijn overwegend paars en dat gaat goed samen met het vrolijke en gepassioneerde karakter van het nummer. De tekst van "Love Kills" wordt eveneens geprojecteerd op de achterwand, zodat de kijker in staat is om de boodschap van het nummer te visualiseren.

Kortom, een eerste repetitie die de jonge zanger en zijn gezelschap zonder kleerscheuren heeft doorstaan en op naar de volgende. De tweede individuele repetitie vindt vrijdagavond, 10 mei, plaats. (bron : Eurovision.tv ; foto's : Thomas Hanses, EBU)

07-05-2013 om 12:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : 2013 wordt een memorabel jaar voor Bart Kaëll.

 Dit jaar wordt een memorabel jaar voor Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987). Ter gelegenheid van zijn 30-jarige carrière brengt Bart een nieuw album uit en zijn er dit najaar verjaardagsconcerten met een live-band onder leiding van Miguel Wiels (lid Belgische vakjury ESF 2012, componist/tekstschrijver Belgische inzending JESF 2009-2010). 2013 werd reeds feestelijk ingezet met een welverdiende plaats in de 'Eregalerij' van Radio 2. Maar dat was slechts het begin van dit onvergetelijk jubileumjaar.

"Onder de blote hemel" is de titel van de nieuwe zomersingle van Bart Kaëll. Het liedje is intussen reeds digitaal verkrijgbaar!
Het is een fris, vrolijk en zomers walsje waarvoor Bart zelf de verrassende en ludieke tekst neerpende. De prachtige striptekening op de cover is van de hand van striptekenaar Steve Van Bael en geeft in één oogopslag de hele sfeer van het nummer weer.
 
 Het is nog heel eventjes wachten op het nieuwe album! Maar in afwachting kan u  alvast de nieuwe single verkrijgen via iTunes voor slechts €0,69! Luister en oordeel zelf… En laat u vooral volledig onderdompelen in de zomerse vakantiesfeer! Warm aanbevolen!

Op het nieuwe album van Bart is het nog wachten tot vrijdag 24 mei, maar u kan het al sneller beluisteren én bemachtigen. Op dinsdag 21 mei stelt Bart Kaëll zijn nieuwe album namelijk zelf voor aan pers en publiek 'onder de blote hemel' in het zomerse kader van het Warandepark in Diest. Indien je graag aanwezig bent op deze unieke gebeurtenis, kan u nu al uw tickets bestellen via boekjeticket.be.

Voor slechts €21,50 (boekings- en administratiekosten inbegrepen) onvangt u dit :

* U krijgt als eerste een exemplaar van deze gloednieuwe verjaardags-CD. We kunnen alvast verklappen dat het een prachtig dubbelalbum wordt met maar liefst dertig nummers.

* U krijgt toegang tot de exclusieve showcase. Bart Kaëll brengt er enkele nieuwe nummers uit zijn album "Bart Kaëll 30". Een must voor de fans!

* Een korte meet & greet met Bart Kaëll. Uiteraard maakt Bart ook graag tijd om uw CD te signeren.

Grijp uw kans en bestel nu uw ticket! Opgelet, de plaatsen zijn beperkt!
In het najaar worden in het kader van het 30-jarig jubileum van Bart Kaëll nog een aantal grote concerten gepland, waarover heel binnenkort meer nieuws! De rest van de optredens kan je terugvinden in de agenda op zijn website. (bron : Live Entertainment)

07-05-2013 om 12:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : onze landgenoot Roberto Bellarosa werkt deze voormiddag zijn eerste individuele repetitie af.

 Gisteren, maandag 06 mei 2013, werd in de Zweedse stad Malmö het startschot gegeven voor de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. De eerste halve finale vindt pas volgende week dinsdag, 14 mei, plaats maar gisterenochten gingen in de Malmö Arena reeds de eerste repetities van start. Vandaag, dinsdag 07 mei, zijn we toe aan de tweede repetitiedag en het is deze voormiddag meteen uitkijken naar onze landgenoot Roberto Bellarosa die zijn eerste individuele repetitie zal afwerken tussen 10.40 en 11.10. Normaal gezien zou hij pas deze namiddag aantreden maar de Belgische delegatie heeft van plaats gewisseld met die van Litouwen. 

Tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.


In totaal zullen de overige acht landen van de eerste halve finale vandaag hun allereerste repetitie afwerken. Veel moeten we hier nog niet echt van verwachten want het wordt voor alle deelnemers een allereerste kennismaking met het festivalpodium in de arena.

* Overzicht van de overige acht halve finalisten van de eerste halve finale (dinsdag 07 mei) :

10.00-10.30

MONTENEGRO

10.40-11.10

BELGIE

11.20-11.50

WIT-RUSLAND

12.00-12.30

MOLDAVIE

12.30-13.30

P A U Z E

13.30-14.00

IERLAND

14.10-14.40

CYPRUS

14.50-15.20

LITOUWEN

15.30-16.00

SERVIE


In vergelijking met de voorgaande jaren zijn er ditmaal een aantal wijzigingen te noteren. Zo is het repetitieschema alvast met één dag ingekort en duurt de eerste individuele repetitie dertig in plaats van veertig minuten. De tweede individuele repetitie duurt nog slechts twintig in plaats van dertig minuten.

De eerste individuele repetities zijn niet meer openbaar wat meteen ook inhoudt dat de pers pas vanaf aanstaande vrijdag, 10 mei, wordt toegelaten. Daarmee komen ook de persconferenties na afloop van de eerste repetitie te vervallen. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

07-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'God kväll Malmö' : 37. SPANJE.

Sinds maandag 01 april 2013 tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 14, donderdag 16 en zaterdag 18 mei zal gehouden worden in het Zweedse Malmö. Voor het - inmiddels - achtste jaar op rij zetten we dagelijks één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Zeven jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', zes jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва', drie jaar geleden 'God kveld Oslo', twee jaar geleden 'Guten Abend Düsseldorf' en vorig jaar trokken we naar Azerbeidzjan met 'Yaxşı axşam Bakı'.

Dit jaar, en dit gedurende bijna zes weken, dekt de vlag de lading in 'God kväll Malmö'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije vijf jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. In de eerste halve finale treden zestien landen aan (waaronder België en Nederland) en in de tweede halve finale zeventien landen. Net als de voorbije drie jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. Zes landen zijn al verzekerd van een plaats in die finale, namelijk gastland Zweden en de 'Big 5' (Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk). In tegenstelling tot de voorgaande jaren kent enkel gastland Zweden de startpositie (zestiende), de overige vijf landen kennen hun startpositie pas na afloop van de tweede halve finale.

 Het vierde land dat rechtstreeks geplaatst is voor de finale op zaterdag 18 mei is SPANJE. Sinds 1961 neemt het land al deel aan het festival en sindsdien was het onafgebroken op het Eurovisie Songfestival terug te vinden. Doordat het land één van de grootste betalers is mag het sinds een aantal jaren meteen aantreden in de finale. Spanje wist tot op heden het Songfestival twee maal te winnen : in 1968 met Massiel en "La la la" en het jaar nadien met Salomé en "Vivo cantando". Dat jaar waren er trouwens vier winnaressen.

In totaal wist het land ook vier maal op de tweede plaats te eindigen : in 1971 met Karina, in 1973 met Mocedades, in 1979 met Betty Missiego en voor het laatst in 1995 met Anabel Conde. In 2005 en 2006 eindigden het damestrio Son de Sol en de wereldbekende meidengroep Las Ketchup helemaal achteraan (tweemaal een éénentwintigste plaats), D'Nash wist het zes jaar geleden iets beter te doen met een twintigste plaats en een jaar later strandde Rodolfo Chikilicuatre met "Baila el Chiki Chiki" op een zestiende plaats. In 2009 mocht Soraya de finale afsluiten met "La noche es para mí" maar dat leverde haar amper drieëntwintig punten op, goed voor een vierentwintigste en voorlaatste plaats. In 2010 stuurde het land Daniel Diges naar de Noorse hoofdstad Oslo en met "Algo pequeñito" strandde hij met een totaal van 68 punten op een vijftiende plaats.

Twee jaar geleden mocht Lucía Pérez in de Duitse stad Düsseldorf haar beste beentje voorzetten. Maar meer dan een drieëntwintigste plaats met vijftig punten zat er voor haar nummer "Que me quiten lo bailao" niet in. Vorig jaar verging het zangeres Pastora Soler met "Quédate conmigo" alvast heelwat beter. Met een totaal van zevenennegentig punten behaalde ze een tiende plaats, het beste resultaat voor het land sinds 2004.

 Op dinsdag 26 februari werd de Spaanse inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen.

Midden december maakte de nationale omroep TVE bekend dat het trio El Sueño de Morfeo (De Droom van Morfeus) op zaterdag 18 mei zal deelnemen aan de finale van de 58e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Tijdens de nationale selectie bracht de groep drie nummers ten gehore en uit die nummers kozen een vakjury (Rosa Lopez, Jose Maria Iñigo en de Italiaanse deelnemer Marco Mengoni) en de kijkers thuis (televoting) de inzending voor Malmö.

* de geselecteerde liedjes :

01. "Dame tu voz" (rechtstreeks geplaatst).
02. "Atrévete" (geselecteerd via internetstemming).
03. "Contigo hasta el final" (rechtstreeks geplaatst).

Tijdens de rechtstreekse uitzending, vanuit Sant Cugat del Vallès (Barcelona) en in goede banen geleid door Carolina Ferre, maakten onder meer Pastora Soler (ESF 2012) en Nek hun opwachting.

Aan het einde van de uitzending werd de uitslag bekendgemaakt en zowel de driekoppige vakjury als de kijkers thuis waren het roerend eens.

* de volledige uitslag (tussen haakjes de punten van Rosa Lopez, Marco Mengoni, Jose Maria Iñigo en de televoting) :

01. "Contigo hasta el final" : 72 punten (12+12+12+36).
02. "Atrévete" : 60 punten (10+10+10+30).
03. "Dame tu voz" : 48 punten (8+8+8+24).

Daags na de finale raakte ook bekend dat maar liefst 53% van de stemmen van de kijkers ging naar "Contigo hasta el final" terwijl "Atrévete" 33,9% van de stemmen kreeg en "Dame tu voz" slechts 13%.

 El Sueño de Morfeo, opgericht in 2002, bestaat uit Raquel del Rosario Macías (zangeres), David Feito (akoestische gitaar, backing vocals) en Juan Suárez (electrische gitaar). De originele naam van de groep was Xemá maar sinds de toetreding van Juan Suárez in 2003 gaat de formatie door het leven als El Sueño de Morfeo.

De voorbije tien jaar bracht de groep vijf albums op de markt waarvan het jongste ("Buscamos sonrisas") vorig voorjaar het levenslicht zag. Hun genre kan omschreven worden als een mix van pop en rock met Keltische invloeden en de meest bekende nummers zijn "Nunca volverá", "Esta soy yo", "Para toda la vida", "Demasiado tarde" y "Lo mejor esta por llegar".

Als één van de 'Big 5' is Spanje steeds verzekerd van een plaats in de finale van het Eurovisie Songfestival alwaar het trio op zaterdag 18 mei als ESDM aantreden.

"Contigo hasta el final" ("With You Untill The End") (tekst en muziek : Raquel del Rosario, David Feito, Juan Suárez)

LYRICS

Un cielo azul
gana paso a la tormenta
que amenazó mi corazón

Y llegas tú, con todo lo que significas tú
descubriéndome quién soy

Eres esa luz
que a través del universo

me invitas a viajar
Contigo hasta el final

La ilusión
de una vida por delante
que comienza justo hoy

Vámonos
sin temor
gritemos que al final triunfó el amor
que ahora somos tú y yo

Eres esa luz
que a través del universo

me invitas a viajar
Contigo hasta el final

Eres esa luz
que a través del universo

me invitas a viajar
Contigo hasta el final


FRENCH LYRICS

Le ciel bleu
A pris de l'avance sur l'orage
Qui a menacé mon cœur.

Et voilà que tu arrives, avec tout ce que tu signifies
pour découvrir qui je suis.

Tu es cette lumière
Qui m'invites à voyager
À travers l'univers.
J'irai avec toi jusqu'au bout.

Une vie qui est devant nous
Commence aujourd'hui précisément
Et nous remplit d'espoir.

Partons,
Sans crainte
Crions haut et fort qu'en fin de compte, c'est l'amour qui a triomphé,
Que maintenant nous sommes toi et moi.

Tu es cette lumière
Qui m'invites à voyager
À travers l'univers.

Tu es cette lumière
Qui m'invites à voyager
À travers l'univers.
J'irai avec toi jusqu'au bout.

ENGLISH LYRICS

A blue sky
sweeps away the storm
that darkened my heart.

And then you come, with everything you are,
discovering me as I am.

You're that light
that crosses the universe
you
urge me to fly
with you till the end.

All the hope
of life before us,
a life beginning right now.

Let us go
without fear;
let us proclaim that love's won over all,
that now it's me and you.

You're that light
that crosses the universe
you
urge me to fly
with you till the end.

You're that light
that crosses the universe
you
urge me to fly
with you till the end

MORGEN : voorstelling van de Britse deelneemster, Bonnie Tyler. (foto ESDM : Pedro Castro ; met dank aan
Eurovision.tv en 3D Flags)

07-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


06-05-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

Op deze eerste maandag van mei hebben we weer een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargestoomd. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

Na zijn debuutalbum "Naakt doe ik de afwas" heeft Jelle Cleymans (Eurosong 2004) knoestig gezwoegd aan een waardige opvolger. Zijn nieuwe oogappel heet "Welk oog en hoeveel tranen?" en is zijn ode aan de onvolmaakte liefde geworden. Oprecht geboeid door de meest schrijnende liefdesverhalen, zoekt hij gewillig hun tragikomische kant op.

De mooiste verhalen zijn diegene die zweven tussen waarheid en fictie; die door het enthousiasme van hun vertellers zo werden aangedikt, dat niemand de oorspronkelijke versie nog kent. Verhalen die hun leven leiden zoals een boekhouder dat in een tarzanvel zou doen.

Toen de regisseur aan Ann Petersen vroeg te huilen in de volgende scène, repliceerde zij droog; Welk oog en hoeveel tranen had ge gewild?

Jelle Cleymans laat zich begeleiden door vijf muzikanten : Florejan Verschueren (piano), Herwig Check (bas), Stijn Norga (gitaren), Jan Cleymans (sax en klarinet) en Jan-Kris Vinken (drums).

Voor een overzicht van de optredens (tot en met donderdag 16 mei) verwijzen we je naar zijn website.

De van oorsprong Griekse zangeres Vicky Leandros (ESF 1967-1972, Duitse selectie 2006) tourt dit jaar door Duitsland met haar 'Ich Liebe das Leben - Tour 2013'. Naast tal van Duitse steden zal ze ook in ons land een eenmalige optreden verzorgen en dit op zaterdag 18 mei.

Fans van de zangeres moeten die avond afzakken naar het Kursaal van Oostende alwaar ze hun idool aan het werk kunnen zien. Tickets voor dit optreden kunnen worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20.


Op zaterdag 30 november barst het grootste ambiancefeest van het jaar weer los in de Ethias Arena in Hasselt. Het wordt een knallende feesteditie, want niet alleen wordt het de vijfde editie van 'Het Zingpaleis', maar tegelijk wordt ook tien jaar De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) gevierd.

Wie naar 'Het Zingpaleis 2013' gaat, zal dus getrakteerd worden op ambiance en sfeer van de bovenste plank. Net zoals de voorbije edities, nodigen De Romeo's enkele muzikale toppers uit om hen op het podium vergezellen. Wie dat zijn, wordt later bekendgemaakt.

Wil jij je verzekeren van een supergoede plaats op 'Het Zingpaleis 2013'? Reserveer dan snel, want de tickets zijn te koop via het nummer 070 345 345 of online via TeleTicketService!

06-05-2013 om 21:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : ABBA-museum opent morgen de deuren in Zweedse hoofdstad Stockholm.

 In Stockholm opent morgen, dinsdag 07 mei 2013, "ABBA The Museum", een museum over de Zweedse discogroep ABBA (MF 1973, ESF 1974), de deuren voor het grote publiek. Bij de voorstelling ervan vandaag, maandag 06 mei, liet Björn Ulvaeus, een van de leden van de groep, verstaan dat er geen reünie op stapel staat.

In het museum, dat zich over 1.300 vierkante meter uitstrekt, zijn de ABBA-leden overal aanwezig. Zo zijn foto's uit hun kindertijd en tijdens hun hoogtepunt, kostuums en televisie-interviews te zien. De geschiedenis van de popgroep wordt verteld "met humor en warmte".

"De bezoekers zullen dichter bij de waarheid komen", aldus de voormalige popster. Als enige van het legendarische kwartet werkte Ulvaeus actief mee aan de oprichting van het museum. Hij stak zelf ook geld in het project. Voor het gebouw van de Swedish Hall of Fame, waar ook een hotel-restaurant is gevestigd, was vandaag al een vijftigtal fans aan het wachten in de hoop een glimp van hun idolen op te vangen. Sinds 1972 verkocht de groep wereldwijd 378 miljoen albums. (bron :
Belga)

06-05-2013 om 20:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2014 : Noorwegen gaat volgend jaar via nieuwe selectieprocedure op zoek naar Songfestivaldeelnemer.

 De Noorse nationale omroep NRK heeft eerder vandaag, maandag 06 mei 2013, laten weten dat de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival van 2014 een aantal wijzigingen zal ondergaan.

Zo zou men afstappen van de selectieprocedure die sinds 2006 in voege was, met voorrondes (halve finales) en een finale. Er zouden wel nog programma's komen voorafgaand aan de finale maar die zouden anders worden ingevuld. Ook de finale moet meer uitstraling brengen dan voorheen en dus is men volgens de omroep na acht jaar toe aan iets nieuws.

Eerder dit voorjaar had de omroep te kampen met tegenvallende kijkcijfers, vooral wegens de sterke concurrentie van TV2, de grootste commerciële zender in het Scandinavische land. Maar dit zou niet de reden zijn waarom men bij NRK met een nieuwe selectieprocedure gaat starten.

Hoe die procedure er zal gaan uitzien komen we pas later in het najaar te weten. (bron en logo : NRK)

06-05-2013 om 14:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : Canvas zendt morgenavond, dinsdag 07 mei 2013, het Eurovisie Songfestival van 1987 volledig uit.

 Voor de fans van het Eurovisie Songfestival is er heel goed nieuws. Morgenavond, dinsdag 07 mei 2013, zendt Canvas het Eurovisie Songfestival van 1987 volledig uit.

Op dinsdagavond (rond de klok van 23.15) kan je tijdens het programma 'MeMoTV' memorabele momenten uit de tv-geschiedenis (her)beleven. Wat er wordt uitgezonden bepaal jij : van dinsdagavond tot maandagmiddag kun je kiezen tussen vier fragmenten. Het programma dat maandag om 12.00 de meeste stemmen heeft, wint en zie je dinsdag rond 23.15 integraal op Canvas. Het programma met de minste stemmen valt af, en de nummers twee en drie schuiven door naar de volgende week. Dinsdagavond verschijnt het nieuwe aanbod online en kun je beginnen stemmen voor de volgende uitzending.

Deze week kwam dus het Eurovisie Songfestival uit 1987, gehouden in Brussel, als winnaar uit de bus met maar liefst 49% van de uitgebrachte stemmen.

 De volledige uitzending (bijna drie uur!) van het 32e Eurovisie Songfestival, live vanuit de Heizel in Brussel op 09 mei 1987. Georganiseerd door de RTBF, gepresenteerd door Viktor Lazlo, en met commentaar van Luc Appermont.
 
Als Sandra Kim in 1986 het Eurosongfestival wint, staat de RTBF voor een immense opdracht. Het is alle hens aan dek. Paleis 7 op de Heizel wordt omgebouwd met een gigantisch decor en tribunes. Het Vlaamse bedrijf Videohouse wordt onder de arm genomen voor de live uitzending. Zij coördineren een technische staf van 250 mensen. Naast het RTBF-personeel trommelen zij in heel Vlaanderen professionele freelancers op. Marc Robberechts van Videohouse : "Er mocht absoluut niks misgaan. Dit moest het visitekaartje worden van België in de wereld. Zes maanden lang hebben we aan de voorbereiding gewerkt. Het ging om een budget van 250 miljoen Belgische frank. De camera's moesten beantwoorden aan de hoogste kwalitatieve standaard van dat moment. En in de coulissen liepen Mike Verdrengh en Guido Depraetere rond. Zij dachten toen al aan hun eigen grote project, dat nauwelijks 2 jaar later van start zou gaan : vtm."

Het wordt een succes. Het laserdecor oogt spectaculair; en plots kennen we allemaal de perfecte presentatrice en zangeres Viktor Lazlo, 25 jaar, afkomstig uit Mol. 22 landen nemen deel : op dat moment is dat een record.
 
Liliane Saint-Pierre zet een puike prestatie neer met haar "Soldiers of Love" : ze eindigt als elfde. Voor Italië zingen Umberto Tozzi & Raf "Gente di mare", goed voor een derde plaats. West-Duitsland stuurt de groep Wind met "Lass die Sonne in dein Herz", zij eindigen tweede. En de winnaar is Ierland met de onvermijdelijke Johnny Logan en "Hold me now". Het wordt zijn tweede persoonlijke triomf.

Luc Appermont levert het commentaar, en het grote orkest van de RTBF (met veel Vlamingen) staat onder leiding van Jo Carlier.


'MeMoTV', met de integrale uitzending van het Eurovisie Songfestival 1987, morgenavond, dinsdag 07 mei 2013, tussen 23.15 en 02.15 op Canvas. (bron : Canvas)

06-05-2013 om 14:15 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : 'Nationaal Songfestival 2014' wordt een samenwerking tussen TROS en AVRO.

 De Nederlandse omroepen TROS en AVRO gaan volgend jaar samenwerken met betrekking tot het Nationaal en het Eurovisie Songfestival. De nieuwe fusiezender AVROTROS zal dan instaan voor de selectie van de kandidaat en de omroep blijft ook het Eurovisie Songfestival uitzenden.

Dat heeft de TROS eerder vandaag, maandag 06 mei 2013, laten weten aan Songfestivalweblog naar aanleiding van een bericht dat gisteren was verschenen op de entertainmentwebsite Alle Show.

 Toen Anouk bekendmaakte dat ze aan het Songfestival wilde meedoen, reageerde de TROS in eerste instantie nogal afwijzend. "We hebben het aanbod eerst afgehouden, want", legt TROS-directeur Peter Kuipers uit, "we zijn een betrouwbare partner en wilden eerst weten hoe onze partners de AVRO en De Publieke Omroep zouden reageren". Het Nederlandse publiek wilde graag dat Anouk naar het Eurovisie Songfestival ging. "Daar zijn we heel gevoelig voor. Dus na een aantal weken hebben we gezegd : het is goed".

Vorige zomer deelde zangeres Anouk plotsklaps via Facebook mee dat ze een 'killersong' had, waarmee ze aan het Songfestival wilde meedoen. Toen de TROS de kandidatuur van Anouk niet meteen omarmde brak er onder het Nederlandse publiek veel consternatie uit. TROS-directeur Peter Kuipers legt uit dat er al andere afspraken waren gemaakt. "De TROS is een betrouwbare partner. We hadden al maanden daarvoor met de AVRO gesproken over een groot Nationaal Songfestival. En we hadden afspraken gemaakt met de NPO om daar tijd en veel geld voor te krijgen. Het kan niet zo zijn, dat op het moment dat er iets verandert, wij maar tegen de AVRO of de NPO zeggen 'sorry jongens, bedankt dat jullie wilden meewerken. Nu aan de kant, want er heeft zich iemand aangediend!' We hebben het aanbod dus eerst afgehouden, want we wilden eerst weten hoe de partijen met wie wij afspraken hadden gemaakt daarop zouden reageren".

Opnieuw werd er met de AVRO en de NPO gesproken, met als nieuw uitgangspunt de deelname van Anouk. "Het doorslaggevende criterium was dat het Nederlandse publiek het zo graag wilde. Daar zijn we heel gevoelig voor. Na een aantal weken hebben we gezegd : 'het is goed', maar nu gaan we eerst even met Anouk spreken". Dat was dan ook wel nodig, want Anouk is een zangeres van wie bekend is dat ze nogal een eigen wil heeft. Noem het eigengereid of eigenwijs, bekend van haar is, dat ze zich niet makkelijk van buitenaf laat plooien. "Ze moest natuurlijk wel weten wat er op haar af komt", aldus Kuipers. "Meedoen aan het Songfestival is niet vrijblijvend. Ze moest dat echt goed weten. Er zijn een aantal verplichtingen waar je je óók als gearriveerde artiest aan dient te conformeren. Daar heeft ze zonder twijfel ja op gezegd. Toen was voor ons heel duidelijk : Anouk wil het heel graag en het publiek ook. De ruimte was er voor en dus zeiden we volmondig ja".

Peter Kuipers was nogal verrast door de mededeling van de Haagse zangeres, dat ze mee wilde doen aan het Eurovisie Songfestival. Vooral, omdat grote artiesten, componisten en tekstschrijvers al jarenlang niets meer met het liedjesfestijn te maken wilden hebben. "Ik was verbaasd, omdat we die signalen niet eerder hadden gekregen". De TROS-directeur legt uit dat in zijn team iedereen verbaasd was : "maar niet minder blij! Het is juist een van onze doelstellingen, dat een keer zo'n artiest, die al zoveel jaren meeloopt, zoveel uitstraling heeft, bereid is om haar nek uit te steken. Hoe mooi is dat?"

De fusieplannen hebben niet geleden onder de plotselinge koerswijziging dit jaar. Op 14, 16 en 18 mei presenteert Cornald Maas (AVRO) voorafgaand aan de twee halve finales en de finale drie programma's met oud-deelnemers onder de noemer 'Op weg naar het Songfestival'. Ook geeft hij op zaterdag 18 mei namens Nederland de punten. Het past allemaal bij twee omroepen die op goede basis een fusietraject in zijn gegaan. "In de toekomst is er geen AVRO of TROS meer", legt Kuipers uit. "Dan heten we AVROTROS en doen we vanaf 2014 samen het Songfestival!" Of Daniël Dekker volgend jaar nog het commentaar verzorgt, weet de radiopresentator niet. "We hebben er nog geen afspraken over gemaakt. Ik vind het leuk om te doen en doe het Songfestival met volle inzet. Of dat nou met Jan of met Cornald is, ach, voor mij is het Songfestival niet zo essentieel. Voor Cornald wel. Voor hem is het echt zijn levenswerk". In Moskou leende de AVRO Cornald uit aan de TROS om samen met Daniël het Songfestival te verslaan. Dit jaar verzorgt Daniël voor de derde keer met Jan Smit het commentaar bij de drie Eurovisie uitzendingen. "En daarna zien we het wel weer."


Hoe de selectieprocedure volgend jaar zal verlopen is nog niet bekend gemaakt. Volgens Songfestivalweblog bestaat namelijk de kans dat de selectieprocedure die voor dit jaar gepland was, volgend voorjaar wel zullen doorgaan. De TROS liet alvast weten dat het nu te vroeg is om wat te zeggen over het 'Nationaal Songfestival 2014' en dat de focus nu ligt op het Eurovisie Songfestival 2013. Daarna zullen de plannen voor volgend jaar gemaakt worden. (bron : Alle Show, Songfestivalweblog ; foto Anouk : Pablo Delfos)

06-05-2013 om 12:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vlaanderen muziekland' : gaststeden 'Vlaanderen Muziekland 2013' zijn bekend.

 Vlaanderen Feest! en De TV-Makers hebben afgelopen donderdag, 02 mei 2013, de gaststeden voor de nieuwe reeks 'Vlaanderen muziekland'-concerten bekendgemaakt. Op donderdag 11 juli is er een feestelijke uitzending vanuit Antwerpen.

Vlaanderen Feest! en LIVE Entertainment trekken deze zomer opnieuw langs Vlaamse steden en gemeenten voor een nieuwe editie van 'Vlaanderen muziekland'. Dit jaar strijkt Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008) neer in Ieper, Aalst, Antwerpen, Haacht-Boortmeerbeek, Blankenberge, Lommel en Essen. Op vrijdag 16 augustus gaat het vervolgens naar Middelkerke-Westende voor 'Radio 2 Zomerhit'. Alle concerten worden uitgezonden op Eén.

 Deze zomer trekt Geena Lisa er voor de vierde keer op uit met 'Vlaanderen muziekland'. Dit jaar houdt het programma halt in Ieper, Aalst, Haacht-Boortmeerbeek, Blankenberge, Lommel en Essen. Eén brengt op donderdag 11 juli live vanuit Antwerpen een Vlaanderen Feest!-special naar aanleiding van het Feest van de Vlaamse Gemeenschap. Een uitstekende liveband - die dit jaar onder leiding staat van Miguel Wiels (lid Belgische vakjury ESF 2012, componist/tekstschrijver Belgische inzending JESF 2009-2010) – begeleidt de artiesten op 'Vlaanderen muziekland'.
 
De gaststeden :

* Ieper : opname woensdag 03 juli, uitzending vrijdag 05 juli.
* Aalst : opname woensdag 10 juli, uitzending vrijdag 12 juli.
* Haacht-Boortmeerbeek : opname zondag 14 juli, uitzending vrijdag 19 juli.
* Blankenberge : opname woensdag 24 juli, uitzending vrijdag 26 juli.
* Lommel : opname donderdag 01 augustus, uitzending vrijdag 02 augustus.
* Essen : opname zondag 04 augustus, uitzending vrijdag 09 augustus.

* Op donderdag 11 juli een feestelijke live-uitzending vanuit Antwerpen.
* 'Radio 2 Zomerhit' vanuit Middelkerke-Westende, live-uitzending op vrijdag 16 augustus.

Elke week een nieuwe Zomerhit Top 20

Nieuw dit jaar is de 'Zomerhit top 20', waarmee 'Vlaanderen muziekland' deze zomer samen met de kijkers op zoek gaat naar de 'Radio 2 Zomerhit' van 2013. De redactie van Radio 2 maakt daartoe een longlist van de beste Vlaamse producties. De kijkers en luisteraars kunnen elke week stemmen op hun favoriete nummers uit de lijst, met een wekelijkse top 20 als resultaat.

In 'Vlaanderen muziekland' telt Geena Lisa af van 20 naar 1, waarbij verschillende nummers uit de top live worden gebracht door de artiest in kwestie. Daarnaast is er in 'Vlaanderen muziekland' ook tijd voor andere nummers zoals covers, "gouden ouwe" platen of tips. Elke week wordt de teller van de stemming op nul gezet, zodat ook nieuwe nummers kans maken om binnen te komen in de 'Zomerhit top 20'.

In de laatste aflevering van 'Vlaanderen muziekland' voor 'Radio 2 Zomerhit' worden de genomineerden voor de 'Radio 2 Zomerhit'-trofee bekendgemaakt.
(bron, logo en foto : Eén)

06-05-2013 om 12:20 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : André Vermeulen en Tom De Cock leveren dit jaar commentaar tijdens halve finales en finale Eurovisie Songfestival.

 Zoals je al eerder kon lezen zendt het eerste net van de Vlaamse openbare omroep volgende week (dinsdag 14, donderdag 16 en zaterdag 18 mei) de twee halve finales en de finale van het Eurovisie Songfestival rechtstreeks uit. André Vermeulen en Tom De Cock zullen vanuit het Omroepcentrum het commentaar verzorgen bij de 58e editie van de liedjeswedstrijd in Malmö.

Televisiejournalist André Vermeulen is al jaren de commentator van het Eurovisie Songfestival. Voor radiopresentator Tom De Cock van MNM wordt het de eerste keer dat hij de grootste liedjeswedstrijd in Europa zal verslaan. In 2010, 2011 en 2012 gaf De Cock commentaar bij het Junior Eurovisie Songfestival.

Vlak voor de drie Songfestivalavonden warmt Eén de kijkers op met de drie specials 'Twelve points'. De uitzendingen van twintig minuten hebben de felbegeerde twaalf punten als rode draad.

Op dinsdag 14 mei focust 'Twelve points' op de Belgische inzendingen uit het verleden. Twee dagen later komen de meest memorabele acts die het event niet hebben gewonnen aan de beurt en net vóór de finale focust 'Twelve points' op de laureaten van de liedjeswedstrijd. (bron : Ludwig De Wolf, deredactie.be)

06-05-2013 om 11:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO LIVE : Nederlandse zangeres Anouk niet in jurk of met boa op Songfestival.

 De Nederlandse zangeres Anouk, die later vandaag haar eerste repetitie afwerkt, zal niet in een extravagante jurk verschijnen op het podium van het Eurovisie Songfestival in de Zweedse stad Malmö. "Ik denk dat ik gewoon een broek en een hemd zal aantrekken", zei ze afgelopen donderdag, 02 mei 2013, in 'De avondshow' op MNM. "Iets waar ik me gemakkelijk in voel. In ieder geval geen jurken of boa's."

"Ik wil gewoon dat ik het nummer niet vals zing. Dan is het al geslaagd", voegde ze er nog aan toe.

Anouk zal op het Songfestival "Birds" zingen, een nummer van haar nieuwe album dat volgende week vrijdag17 mei, uitkomt. Dat album kreeg de titel "Sad Singalong Songs". "Ik heb er drie en een half jaar over gedaan om de nummers voor mijn nieuwe album te schrijven", zegt ze.

 Op het internet circuleerden de voorbije week beelden van Anouk in dronken toestand, waardoor er in de Nederlandse pers even aan getwijfeld werd of het wel goed zou komen met de Songfestivaldeelname van de zangeres. Nu blijkt echter dat de filmpjes deel uitmaken van een reclamecampagne met de bekende slogan "Even Apeldoorn bellen".
 
Op haar Facebookpagina‎ excuseerde Anouk zich inmiddels bij haar fans. "Het spijt me dat ik jullie in de maling heb genomen, maar het was te leuk om het niet te doen." (bron : Judit Verstraete, deredactie.be ; foto Anouk : Pablo Delfos)

06-05-2013 om 10:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MALMO VANDAAG : vandaag starten de eerste repetities, Nederlandse Anouk deze namiddag als laatste op het festivalpodium.

 Vandaagmaandag 06 mei 2013, wordt in de Zweedse stad Malmö het startschot gegeven voor de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. De eerste halve finale vindt pas volgende week dinsdag14 mei, plaats maar vanochtend starten in de Malmö Arena reeds de eerste repetities. Oostenrijk mag als allereerste om 10.00 het podium op voor de eerste repetitie. De Nederlandse kandidate (Anouk) werkt als achtste en laatste haar eerste repetitie af (tussen 15.30 en 16.00). De Belgische kandidaat, Roberto Bellarosa, moet pas morgen, dinsdag 07 mei, voor de eerste maal het podium op.

Vanaf vandaag en dit tot en met de dag van de finale, zaterdag 18 mei, krijg je van ons dagelijks een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.


In totaal zullen de eerste acht landen van de eerste halve finale vandaag hun allereerste repetitie afwerken. Veel moeten we hier nog niet echt van verwachten want het wordt voor alle deelnemers een allereerste kennismaking met het festivalpodium in de arena.

* Overzicht van de eerste acht halve finalisten van de eerste halve finale (maandag 06 mei) :

10.00-10.30

OOSTENRIJK

10.40-11.10

ESTLAND

11.20-11.50

SLOVENIE

12.00-12.30

KROATIE

12.30-13.30

P A U Z E

13.30-14.00

DENEMARKEN

14.10-14.40

RUSLAND

14.50-15.20

OEKRAINE

15.30-16.00

NEDERLAND


In vergelijking met de voorgaande jaren zijn er ditmaal een aantal wijzigingen te noteren. Zo is het repetitieschema alvast met één dag ingekort en duurt de eerste individuele repetitie dertig in plaats van veertig minuten. De tweede individuele repetitie duurt nog slechts twintig in plaats van dertig minuten.

De eerste individuele repetities zijn niet meer openbaar wat meteen ook inhoudt dat de pers pas vanaf aanstaande vrijdag, 10 mei, wordt toegelaten. Daarmee komen ook de persconferenties na afloop van de eerste repetitie te vervallen. (bron : Eurovision.tv ; foto : Emelie Birgersson, SVT)

06-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'God kväll Malmö' : 36. ITALIE.

Sinds maandag 01 april 2013 tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 14, donderdag 16 en zaterdag 18 mei zal gehouden worden in het Zweedse Malmö. Voor het - inmiddels - achtste jaar op rij zetten we dagelijks één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Zeven jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', zes jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва', drie jaar geleden 'God kveld Oslo', twee jaar geleden 'Guten Abend Düsseldorf' en vorig jaar trokken we naar Azerbeidzjan met 'Yaxşı axşam Bakı'.

Dit jaar, en dit gedurende bijna zes weken, dekt de vlag de lading in 'God kväll Malmö'. In totaal nemen negenendertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, drie minder dan vorig jaar, en net als de voorbije vijf jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. In de eerste halve finale treden zestien landen aan (waaronder België en Nederland) en in de tweede halve finale zeventien landen. Net als de voorbije drie jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. Zes landen zijn al verzekerd van een plaats in die finale, namelijk gastland Zweden en de 'Big 5' (Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk). In tegenstelling tot de voorgaande jaren kent enkel gastland Zweden de startpositie (zestiende), de overige vijf landen kennen hun startpositie pas na afloop van de tweede halve finale.

 Het derde land dat rechtstreeks geplaatst is voor de finale op zaterdag 18 mei is ITALIE. Na een afwezigheid van maar liefst veertien jaar is tweevoudig winnaar (1964 en 1990) Italië sinds 2011 opnieuw van de partij. In totaal nam het land tussen 1956 en 1997 zesendertig maal deel en 'slechts' tien keer eindigde de inzending niet in de top tien. Eén van de bekendste Italiaanse inzendingen is "Nel blu dipinto di blu" dat bij velen beter bekend is als de wereldhit "Volare". Met dat nummer nam drievoudig deelnemer Domenico Modugno in 1958 deel aan het festival.

Twee jaar geleden nam Italië dus opnieuw deel aan het festival en Raphael Gualazzi wist met "The Madness Of Love" meteen de tweede plaats in de wacht te slepen. Vorig jaar stuurde het land zangeres Nina Zilli naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe en daar wist ze met "L'amore è femmina (Out Of Love)" beslag te leggen op een negende plaats.

In Italië kwam er in de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 februari een einde aan de vijfde en meteen ook allerlaatste avond van de 63e editie van het populaire Festival di Sanremo.

Deze editie werd gewonnen door de 24-jarige Marco Mengoni met het nummer "L'essenziale" en net voor de bekendmaking van de winnaar maakte het presentatieduo Fabio Fazio en Luciana Littizzetto bekend dat de zanger dit jaar zal deelnemen aan de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Dat Mengoni naar Malmö afreist is niet echt een verrassing daar zijn naam reeds een tijdje circuleerde.

Met welk nummer de Italiaanse vertegenwoordiger in de finale in Malmö zal aantreden was op dat ogenblik nog niet bekend. Maar uiteindelijk kozen de artiest, de Italiaanse omroep en de platenmaatschappij voor het nummer waarmee hij deze editie van het Festival di Sanremo op zijn naam had geschreven.

Tijdens de slotavond traden de veertien gevestigde waarden opnieuw aan en streden ze om de resterende 75% van de punten. Op donderdag 14 februari werden door de kijkers reeds 25% van de stemmen toegekend en tijdens de finale telden die stemmen mee voor 25% van het puntentotaal. De resterende 50% werd toegekend door een vakjury (voorzitter Nicola Piovani, Eleonora Abbagnato, Stefano Bartezzaghi, Cecilia Chailly, Claudio Coccoluto, Serena Dandini, Paolo Giordano, Nicoletta Mantovani, Rita Marcotulli en Neri Marcorè). Na de eerste stemronde stootten drie kandidaten door naar de finaleronde alwaar hun lot opnieuw lag in de handen van de vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%).

* slotavond 'Festival di Sanremo' :

- geplaatst voor de superfinale (in volgorde van bekendmaking) :

01. "La canzone mononota" door Elio e le Storie Tese.
02. "L'essenziale" door Marco Mengoni.
03. "Se si potesse non morire" door Modà.

* uitslag slotavond 'Festival di Sanremo' :

- superfinale 'Giovani' (tussen haakjes percentages televoting/eindtotaal) :

01. "L'essenziale" door Marco Mengoni (44%-36%).
02. "Se si potesse non morire" door Modà (34%-31%).
03. "La canzone mononota" door Elio e le Storie Tese (22%-33%).

 Marco Mengoni (Ronciglione, 25 december 1988) won in 2009 de derde reeks van de talentenjacht 'X Factor' en een jaar later werd hij tijdens het Festival di Sanremo derde met het nummer "Credimi Ancora". Datzelfde jaar mocht hij tijdens de MTV Europe Music Awards een prijs in de wacht slepen voor 'Best European Act'.

Zoals hierboven reeds eerder werd aangehaald was het maar een kwestie van tijd eer de vierentwintigjarige zanger naar het Eurovisie Songfestival zou gaan om er zijn land te vertegenwoordigen.

Componist en tekstschrijver Roberto Casalino is eveneens verantwoordelijk voor het nummer "Per Sempre" waarmee zangeres Nina Zilli vorig jaar in eerste instantie zou deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Met "L'essenziale" krijgt hij dit jaar eerherstel.

"L'essenziale" (tekst : Roberto Casalino ; muziek : Francesco De Benedittis, Roberto Casalino, Marco Mengoni)

LYRICS

Sostengono gli eroi
se il gioco si fa duro
è da giocare
Beati loro poi
se scambiano le offese con il bene
Succede anche a noi
di far la guerra e ambire poi alla pace
e nel silenzio mio
annullo ogni tuo singolo dolore
Per apprezzare quello che
non ho saputo scegliere

Mentre il mondo cade a pezzi
io compongo nuovi spazi
e desideri che
appartengono anche a te
che da sempre sei per me
l'essenziale

Non accetteró
un altro errore di valutazione
l'amore è in grado di
celarsi dietro amabili parole
che ho pronunciato prima che
fossero vuote e stupide

Mentre il mondo cade a pezzi
io compongo nuovi spazi
e desideri che
appartengono anche a te
Mentre il mondo cade a pezzi
mi allontano dagli eccessi
e dalle cattive abitudini
tornerò all'origine

torno a te che sei per me
l'essenziale
L'amore non segue le logiche
Ti toglie il respiro e la sete

Mentre il mondo cade a pezzi
mi allontano dagli eccessi
e dalle cattive abitudini
tornerò all'origine
torno a te che sei per me
l'essenziale


ENGLISH LYRICS : The Essential

Heroes say
When the game gets tough
It's time to play
Bless them when, though
They mistake offenses for good acts
Happens to us too
To make war and then long for peace
And then in my silence
I annihilate your every single pain
And now I appreciate
What I wasn’t able to choose

As the world falls into pieces
I craft new spaces and needs
That belong to you too
You, whom I believe to be the ESSENTIAL

I won't accept another
Wrong decision
Love can hide behind loving words
That I uttered before
they turned empty and vain

As the world falls into pieces
I craft new spaces and needs
That belong to you too
As the world falls into pieces
I move away from excesses
And bad habits
To go back to the origins

Going back to you
You, whom I believe to be the ESSENTIAL
Love won't abide any rules
It takes your breath away
and quenches your thirst

As the world falls into pieces
I craft new spaces and needs
That belong to you too
As the world falls into pieces
I move away from excesses
And bad habits
To go back to the origins
To go back to you, whom I believe to be the ESSENTIAL

MORGEN : voorstelling van de Spaanse deelnemer, ESDM. (foto Marco Mengoni : Giuseppe La Spada ; met dank aan
Eurovision.tv en 3D Flags)

06-05-2013 om 00:00 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs