ESF 2013 : vanavond kiezen de Zweden nog twee kandidaten voor de finale van 'Melodifestivalen 2013'.
Volgende week zaterdag, 09 maart 2013, vindt in Zweden de finale plaats van 'Melodifestivalen 2013', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Sinds zaterdag 02 februari is de nationale omroep SVT op zoek naar de kandidaat voor de 58e editie van het festival dat in eigen land, meer bepaald in Malmö, zal plaatsvinden.
Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is nemen 32 kandidaten deel aan 'Melodifestivalen', netjes verdeeld over vier voorrondes wat er op neerkomt dat er telkens acht kandidaten aantreden per voorronde.
Ook dit jaar zijn waren tijdens elke voorronde twee stemrondes en na een eerste stemronde bleven er nog vijf kandidaten over. In de tweede stemronde namen de kandidaten de reeds uitgebrachte stemmen uit de eerste stemronde mee. De nummers één en twee plaatsten zich meteen voor de finale in Stockholm, de nummers drie en vier moeten vanavond, zaterdag02 maart, nog aan de slag in de herkansingsronde ('Andra chansen').
Vorige week zaterdag, 23 februari, maakte SVT na afloop van de vierde voorronde de volgorde van optreden tijdens die herkansingsronde bekend.
01. "You" (tekst en muziek : Robin Stjernberg, Linnea Deb, Joy Deb, Joakim Harestad Haukaas) door Robin Stjernberg (vierde voorronde). 02. "Vi kommer aldrig att förlora" (tekst en muziek : Eric Gadd, Thomas Stenström, Jacob Olofsson) door Eric Gadd (eerste voorronde). 03. "Hon har inte" (tekst en muziek : Heinz Liljedahl, Caroline af Ugglas) door Caroline af Ugglas (MF 2007-2009)(derde voorronde). 04. "Jalla Dansa Sawa" (tekst en muziek : Behrang Miri, Anderz Wrethov, Firas Razak Tuma, Tacfarinas Yamoun) door Behrang Miri (vierde voorronde). 05. "Hello Goodbye" (tekst en muziek : Robin Fredriksson, Mattias Larsson, Måns Zelmerlöw) door Erik Segerstedt (MF 2009) & Tone Damli (MGP 2009)(tweede voorronde). 06. "Begging" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Anton Malmberg Hård af Segerstad) door Anton Ewald (tweede voorronde). 07. "Burning Flags" (tekst en muziek : Fredrik Kempe) door Cookies N Beans (MF 2009)(eerste voorronde). 08. "In And Out Of Love" (tekst en muziek : Thomas G:son, Andreas Rickstrand) door Martin Rolinski (MF 2005-2006-2008-2009)(derde voorronde).
In tegenstelling tot de voorgaande jaren wordt er tijdens de herkansingsronde niet meer volledig afgewerkt met duels. De acht deelnemers brengen hun nummer ten gehore en na een eerste stemronde blijven er nog vier kandidaten over. Tijdens de tweede ronde zijn er dan twee duels (de nummer één tegen de nummer vier en de nummer twee tegen de nummer drie) en de winnaars van de beide duels mogen zich opmaken voor de finale van zaterdag 09 maart.
* reeds geplaatst voor de finale van 'Melodifestivalen 2013' :
- "Skyline" (tekst en muziek : Fernando Fuentes, Henrik Nordenback, Christian Fast) door David Lindgren (MF 2012)(eerste voorronde). - "Heartbreak Hotel" (tekst en muziek : Johan Fransson, Tobias Lundgren, Tim Larsson, Henrik Göranson, YOHIO) door YOHIO (eerste voorronde). - "Copacabanana" (tekst en muziek : Sean Banan, Ola Lindholm, Hans Blomberg, Joakim Larsson) door Sean Banan (MF 2012)(tweede voorronde). - "Only The Dead Fish Follow The Stream" (tekst en muziek : Louise Hoffsten, Sandra Bjurman, Stefan Örn) door Louise Hoffsten (tweede voorronde). - "Falling" (tekst en muziek : Göran Werner, Sebastian Hallifax, Emil Gullhamn, James Hallifax) door State of Drama (derde voorronde). - "En riktig jävla schlager" (tekst en muziek : Kjell Jennstig, Leif Goldkuhl, Henrik Dorsin) door Ravaillacz (Tommy Körberg (ESF 1969-1988, MF 1971), Claes Malmberg, Johan Rabaeus, Mats Ronander)(derde voorronde). - "Tell The World I'm Here" (tekst en muziek : Peter Boström, Thomas G:son, Ulrik Munther) door Ulrik Munther (MF 2012)(vierde voorronde). - "Bed On Fire" (tekst en muziek : Ralf Gyllenhammar, David Wilhelmsson) door Ralf Gyllenhammar (vierde voorronde).
Danny Saucedo en Gina Dirawi zullen 'Melodifestivalen 2013' in goede banen leiden. Drievoudig deelnemer Danny Saucedo (EDF 2008, MF 2009-2011-2012, woordvoerder ESF 2011) leidt dit jaar voor de eerste maal de nationale selectie in goede banen, voor presentatrice Gina Dirawi is het voor het tweede jaar op rij dat ze de nationale selectie presenteert.
De herkansingsronde van 'Melodifestivalen 2013', wordt vanavond, zaterdag 02 maart, rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Zweedse omroep en dit tussen 20.00 en 21.30. De uitzending kan ook via het internet worden gevolgd en dat kan via deze link. Meer nieuws en informatie krijg je op de Melodifestivalenpagina van de omroep. (bron, logo en foto's : SVT)
ESF 2013 : vanavond wordt de Armeense inzending voor Malmö gekozen.
Vanavond, zaterdag 02 maart 2013, wordt de Armeense inzending gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Eind vorig jaar raakte reeds bekend dat het land midden mei opnieuw van de partij zal zijn tijdens de 58e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. De nationale omroep Armtv liet vorig jaar verstek gaan toen het festival in buurland (en aartsvijand nummer één) Azerbeidzjan werd gehouden.
Maar midden mei zal er dus in de Zweedse stad Malmö een Armeense kandidaat op het festivalpodium staan. Op maandag 21 januari raakte bekend dat er een nationale selectie zou komen. Een paar uur na deze bekendmaking volgde dan het bericht dat de kandidaat intern zou worden aangeduid en dat hij/zij tijdens de nationale selectie een aantal nummers ten gehore zou brengen.
Een dag later, op dinsdag 22 januari, maakte de Armeense nationale omroep tijdens het nieuwsprogramma 'Haylur' bekend dat Gor Suyjan de Armeense vertegenwoordiger wordt tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Suyjan is de leadzanger van de groep Dorians en werd in 2010 gekozen tot beste zanger in zijn thuisland. Datzelfde jaar stond hij in het achtergrondkoor bij zangeres Eva Rivas die in de Noorse hoofdstad Oslo met "Apricot Stone" een zevende plaats in de finale van het Songfestival wist weg te kapen. Dorians nam in 2009 reeds deel aan de nationale selectie maar strandde toen met "Fly" op een derde plaats. Naast Suyjan staan ook de overige leden van de groep op het festivalpodium in Malmö.
Tussen dinsdag 22 en woensdag 20 februari konden geïnteresseerden hun nummers indienen bij Armtv en uit dat aantal werden er vier gekozen.
De namen van de componisten en tekstschrijvers worden pas later bekendgemaakt om elk nummer dezelfde kansen te bieden. Het nummer voor Malmö zal worden gekozen door een vakjury (50%) en door de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken.
De uitzending, in goede banen geleid door Gohar Gasparyan en Avet Barseghyan, gaat van start om 18.30 (21.30 plaatselijke tijd) en rond de klok van 19.40 (22.40 plaatselijke tijd) kennen we de Armeense inzending van dit jaar. De show wordt rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Armeense omroep alsook via hun website (klik HIER). Ook via de website van Eurovision.tv kan de uitzending worden gevolgd (klik HIER).
Tijdens de intervalact zien we optredens van de Maltese (Gianluca Bezzina) en de Georgische (Nodi Tatishvili & Sophie Gelovani) kandidaten. Daarnaast maken ook de jongens van Compass Band (JESF 2013) hun opwachting.
Op donderdag 17 januari raakte bekend dat Armenië op donderdag 16 mei eerstkomende zal aantreden in de tweede helft van de tweede halve finale. (bron : Armtv, Eurovision.tv ; logo : Armtv)
Op deze eerste vrijdag van maart hebben we weer een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargestoomd. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
'Shrek de Musical' komt dit voorjaar naar Vlaanderen en meer bepaald naar de Antwerpse Stadsschouwburg.
'Shrek de Musical' vertelt het verhaal over een reusachtig groen wezen die van de ene op de andere dag alle bekende sprookjesfiguren in zijn moeras, ongewild en permanent, op bezoek krijgt door toedoen van de kleine grote heerser Lord Farquaad. Tsja, dat is natuurlijk vragen om problemen. Ziedaar het plot van de hilarische, spannende en soms vertederende musical 'Shrek'.
De monsterhit is reeds te zien in Nederland, met William Spaaij als Shrek en Kim-Lian van der Meij (presentatrice JESF 2007-2012) als Prinses Fiona in de hoofdrollen!
Niemand minder dan Chris Van den Durpel kruipt in de Vlaamse versie in de huid van Shrek. Tickets voor één van de voorstellingen (tussen vrijdag 22 maart en zondag 07 april) kunnen worden aangekocht via de website van de Stadsschouwburg.
Twee jaar na zijn eerste grote arenaconcert in Hasselt komt Christoff (Eurosong 1993-2002) op zaterdag 26 oktober eerstkomende terug naar de Limburgse hoofdstad met een XL-show vol meezingers, ambiancenummers en een resem muzikale gasten.
In november 2011 stond Christoff voor de allereerste keer met 'Christoff & Vrienden' op het podium van de Ethias Arena. Zowel het concert als het gelijknamige album waren een schot in de roos. Christoff nodigde toen Kathleen Aerts (Eurosong 1999, lid vakjury 'Junior Eurosong 2009', coach 'Junior Eurosong 2012'), Dana Winner (voorzitster vakjury 'Eurosong 2004'), Luc Steeno, Andreï Lugovski, Jo Vally (Eurosong 1981), Lindsay, Willeke Alberti (ESF 1994), Florian Silbereisen, The Sunsets én special guest Will Tura uit om samen met hem zijn twintigste jubileum als artiest te vieren. Dat het een groot feest werd is te horen en te zien op de live-cd en -dvd "Christoff & Vrienden".
Het succes krijgt dit najaar een vervolg met 'Christoff & Vrienden XL'. 'XL' inderdaad, want na een reeks kleinere 'Christoff & Vrienden'-optredens wordt nu weer gekozen voor één groot arenaconcert. Een unieke belevenis die je niet mag missen!
De Ethias Arena in Hasselt wordt op zaterdag 26 oktober (aanvang : 20.00) niet alleen the place to be voor Christoff-fans, maar ook voor liefhebbers van de Vlaamse muziek in het algemeen, want op het programma staan heel wat meezingers, ambiancenummers en uiteraard een resem muzikale gasten!
Kaarten kosten 39, 49, 59 en 69 euro en zijn sinds vanochtend, vrijdag 01 maart 2013, 09.00 in de verkoop via de website van TeleTicketService alsook via het nummer 070 345 345.
Op zaterdag 30 november barst het grootste ambiancefeest van het jaar weer los in de Ethias Arena in Hasselt. Het wordt een knallende feesteditie, want niet alleen wordt het de vijfde editie van 'Het Zingpaleis', maar tegelijk wordt ook tien jaar De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) gevierd.
Wie naar 'Het Zingpaleis2013' gaat, zal dus getrakteerd worden op ambiance en sfeer van de bovenste plank. Net zoals de voorbije edities, nodigen De Romeo's enkele muzikale toppers uit om hen op het podium vergezellen. Wie dat zijn, wordt later bekendgemaakt.
Wil jij je verzekeren van een supergoede plaats op 'Het Zingpaleis2013'? Reserveer dan snel, want de tickets zijn nu reeds te koop via het nummer 070 345 345 of online via TeleTicketService!
Het Feest van de Vlaamse Gemeenschap op donderdag 11 juli wordt in Antwerpen dit jaar een stuk grootschaliger aangepakt dan voorheen. De blikvanger van de feestelijkheden wordt een muzikale avondshow op de Grote Markt, in samenwerking met het VRT-programma 'Vlaanderen Muziekland'. Dat zal dit jaar live worden uitgezonden vanuit Antwerpen.
Zoals elk jaar gaat de 11 juliviering in Antwerpen van start met een protocollair gebeuren op het domein Schoonselhof. Ook dit jaar gebeurt dat onder meer met een bloemenhulde, al zal de ceremonie volgens burgemeester Bart De Wever (N-VA) toch een ietwat andere invulling krijgen.
In de vooravond wordt dan het hoofdprogramma afgetrapt op de Grote Markt, met eerst een kinderprogramma met de Ketnetband. Nieuw is dit jaar dat de eigenlijke avondshow volledig wordt ingevuld in samenwerking met Vlaanderen Feest! en de VRT. Elk jaar zendt de VRT vanuit een Vlaamse stad een live muziekshow van 'Vlaanderen Muziekland' uit op 11 juli en ditmaal heeft Antwerpen zich daar kandidaat voor gesteld.
Op de affiche van 'Vlaanderen Muziekland' zullen enkel Nederlandstalige artiesten prijken. De namen worden later bekendgemaakt en zullen afhangen van de hitlijsten van het moment en de genomineerden voor de 'Radio 2 Zomerhit'. De Grote Markt en de aanliggende Kaasrui en Suikerrui, waar ook een grote barbecue komt, worden klaargemaakt om die avond tot maximum 10.000 toeschouwers te ontvangen. (bron : Belga ; logo : Eén)
'The Voice van Vlaanderen' : de achtenveertig kandidaten die strijden voor een plaatsje in de liveshows.
Echt en puur zangtalent. Daar draait het ook in het tweede seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' om. Sinds vrijdag 18 januari 2013 maken de vier coaches zich opnieuw op voor een spannende zoektocht naar hét zangtalent in Vlaanderen. Alex Callier, Natalia (Eurosong 2004), Jasper Steverlinck en Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) nemen opnieuw de taak van coach op zich.
De 'Blind Auditions' zijn afgelopen, de coaches en hun teams maken zich op voor de 'Battles'. Maar liefst achtenveertig kandidaten nemen het vanaf vanavond, vrijdag 01 maart 2013, vanaf 20.30 tegen elkaar op.
Wij zetten alle namen van geselecteerde kandidaten hieronder alvast op een rijtje. Van deze achtenveertig zullen er uiteindelijk tweeëndertig overblijven die mogen deelnemen aan de liveshows waarvan de eerste van start gaat op vrijdag 29 maart eerstkomende.
TEAM ALEX :
(1) Domien Cnockaert (18, Oudenaarde), Arnd Van Vlierden (26, Houthalen-Helchteren), Timna Vanhecke (27, Gent). (2) Kaat Verschueren (18, Schilde), Toni Verlinden (35, Gent). (3) Hermès Amerlinck (37, Brugge), Eva en Elias Storme (21-18, Ieper). (4) Lauren Zweegers (23, Antwerpen), Gert Maex (39, Zonhoven). (5) Jessica Lamote (33, Sint-Amandsberg), Olivier De Laet (27, Deurne). (6) Lana Mardaga (21, As).
TEAM JASPER :
(1) Sarah Godard (17, Deurne). (2) Matthijs Vanstaen (22, Mortsel), Tchiah Ommar (18, Kessel-Lo). (3) Niels Cockx (17, Attenrode-Wever), Gilles Thiry (22, Tienen). (4) Lisa Castelli (19, Genk). (5) Paulien Mathues (18, Oostmalle), Eva Van Puyvelde (21, Bornem), Lori Eestermans (21, Roeselare). (6) Bert Van Renne (24, Laarne), Bjorn en Joeri Rotthier (35-39, Hemiksem), Sandy Miessi (17, Meise).
TEAM KOEN :
(1) Lucas Peeters (22, Nieuwrode), Jeroen Van Troyen (27, Oostkamp), Maria Theresa Morales (18, Sint-Gillis). (2) Freija D'Hondt (30, Antwerpen), Krystina Salcedo (23, Oostende). (3) Marijke De Roover (22, Wuustwezel). (4) Mohamed Talib (30, Bree), Els Artois (35, Haacht), Patricia Lalomia (33, Houthalen-Oost). (5) Barbara Claerhout (31, Antwerpen), Jelle Degens (22, Beringen). (6) Theo Dewitte (26, Deurle).
TEAM NATALIA :
(1) Julie Barbé (22, Geraardsbergen), Robby Longo (31, Houthalen-Helchteren). (2) Jaouad Alloul (27, Antwerpen), Chris Medaer (41, Paal), Elke Vandebroek (38, Hoeleden). (3) Loredana De Amicis (26, Genk), Daniel López Montejo (34, Antwerpen), Jana De Valck (25, Eeklo). (4) Jens Oomes (29, Berchem), Nathalie Moers (40, Sint-Genesius-Rode). (5) Jennifer Huyghe (17, Beselare). (6) Brent Redant (35, Haaltert).
'The Voice van Vlaanderen' - de eerste Battle, vanavond, vrijdag 06 januari, tussen 21.00 en 22.50 op vtm. (bron, logo en foto's : vtm)
'The Voice van Vlaanderen' : vanavond gaan de vernieuwde 'Battles' van start.
Echt en puur zangtalent. Daar draait het ook in het tweede seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' om. Sinds vrijdag 18 januari 2013 maken de vier coaches zich opnieuw op voor een spannende zoektocht naar hét zangtalent in Vlaanderen. Alex Callier, Natalia (Eurosong 2004), Jasper Steverlinck en Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) nemen opnieuw de taak van coach op zich. En beginnen deden ze met de 'Blind Auditions', waarin ze enkel konden vertrouwen op hun muzikaal gehoor. De vier coaches zaten immers opnieuw met hun rug naar de artiesten gedraaid en hebben na de 'Blind Auditions' twaalf talenten geselecteerd voor hun team.
De 'Blind Auditions' zijn achter de rug, ijzersterk zangtalent is opnieuw komen bovendrijven. Alex Callier, Jasper Steverlinck, Natalia en Koen Wauters hebben tijdens de laatste 'Blind Auditions' hun team vervolledigd met uniek en puur zangtalent. De laatste aflevering van de Blind Auditions' kon de afgelopen week op 1,31 miljoen kijkers (live+4) rekenen, goed voor een marktaandeel van 53,5% (VVA 18-54). Tijdens de heruitzending op dinsdag kwamen daar nog eens 193.000 kijkers (live+VOSDAL) bij. Gemiddeld volgden 1,19 miljoen Vlamingen (live+4) de zes Blind Auditions' op de voet, goed voor een marktaandeel van 52,3% (VVA 18-54).
'The Voice' leeft in Vlaanderen : de kijkcijfers en online commentaren breken alle records van vorig jaar. De ThuisCoach App noteert ondertussen al bijna 122.700 downloads, Facebook en Twitter tellen meer dan 133.000 interacties en op thevoicevanvlaanderen.be zijn er bijna 5 miljoen pageviews.
Vanaf vanavond, vrijdag 01 maart 2013, maken de vier teams zich op voor de 'Battles'. En die beloven hard te gaan, want elke coach moet hartverscheurende keuzes maken en zijn team voor de helft uitdunnen. Maar de andere coaches, en dat is nieuw dit jaar, kunnen twee talenten redden, zeg maar stelen, van een andere coach. Stel dat er meerdere coaches iemand willen 'stelen', is het talent opnieuw aan zet en kiest hij of zij een coach naar voorkeur.
De coaches worden ook dit jaar bijgestaan door een hulpcoach, die mee doorgedreven workshops organiseert en het beste uit de talenten naar boven haalt met hun expertise. David Poltrock, bekend als toetsenist en producer voor tal van nationale en internationale artiesten, zal Jasper opnieuw bijstaan. Natalia roept dan weer de hulp in van Bert Gielen, die onder andere met Axelle Red op tour is geweest en al aan het werk te zien in 'Idool' en 'Star Academy', terwijl Vincent Pierins opnieuw Koen zal bijstaan in het coachen van zijn team. Koen en Vincent kennen elkaar door en door, aangezien ze al meer dan tien jaar samenwerken op professioneel vlak. Alex heeft dit jaar een nieuwe rechterhand : Cathy Van Houcke, die als backing vocal meewerkte aan het album van A Brand en zelf met haar basgitaar haar mannetje staat in haar eigen band OctavOng. Door haar zangtechnische achtergrond wordt Cathy ongetwijfeld een welkome hulpcoach voor Alex.
Na de 'Battles' nemen de coaches elk acht talenten mee naar de wervelende liveshows : zes uit hun eigen team, twee die ze 'stelen' uit een ander team. Maar voor het zover is moeten de 48 zangtalenten die de 'Blind Auditions' overleefd hebben het beste van zichzelf tonen in de 'Battles' en dat vanaf vanavond.
Als eerste is Natalia aan de beurt, die ervoor gekozen heeft om de ervaren backing zangeres Jana (backing vocal Belgische inzending ESF 2012) uit Eeklo uit te spelen tegen Jaouad uit Antwerpen, de ruwe diamant die nog maar net komt piepen in showbizzland. Ze brengen het R&B-nummer "Let me Love You" van Ne-Yo. "Ik ben er van overtuigd dat dit een spetterende Battle gaat zijn", aldus coach Natalia. Jaouad vindt Jana een geduchte concurrente : "Ik zing zelf nog maar 6 maanden, dus ik heb minder ervaring dan Jana, die een heel sterke zangeres is met al podiumervaring. Maar langs de andere kant is het ook fijn om met zo iemand te zingen, omdat ik er nog heel veel van kan leren". Jana is er niet van overtuigd dat haar ervaring in haar voordeel zal spelen : "Ik denk niet dat ik tips moet geven aan Jaouad, hij is zo naturel op het podium. Ik moet juist mijn knop opdraaien dat ik niet te veel nadenk". Zal de ervaring van Jana het halen op de onervaren Jaouad? Of zal deze ruwe diamant juist de vier coaches omverblazen met zijn zangtalent?
Natalia stuurt hierna de zingende postbode Chris en herkanser Brent samen op het podium op de tonen van "A Little Less Conversation" van Elvis Presley, in de Junkie XL-versie. De workshop met Natalia en hulpcoach Bert verloopt niet echt vlot, omdat ze vaak struikelen over de woorden, door de snelheid van het nummer. Natalia hoopt dan ook op een extra inspanning van hen, om het nummer goed onder de knie te krijgen. "Voorlopig heeft geen van de 2 mij kunnen overtuigen, dus ze gaan echt hun best moeten doen", aldus Natalia. Chris twijfelt aan zichzelf : "Ik ben nog niet blij met mijn prestatie, want ik ben nog niet zelfzeker genoeg". Brent, die voor de tweede keer meedoet, wil meer dan ooit doorgaan : "Chris heeft al een pak meer ervaring en een naturelle 'rokersgrain', dus ik ben op mijn hoede. Maar ik moet dit echt halen, ik moet naar de liveshows".
In een andere 'Battle' nemen de studente communicatiemanagement Kaat en het duo Eva (JESF 2007) en Elias van team Alex het muzikaal tegen elkaar op. Alex heeft voor hen het nummer "Poison & Wine" gekozen van The Civil Wars : "Ik heb de lat uitzonderlijk heel hoog gelegd met deze nummerkeuze, ik wil dat ze hiermee heel Vlaanderen kippenvel geven". Kaat voelt zich wel wat geïntimideerd om het tegen dit duo op te nemen : "Ik heb wel schrik om tegen hen te staan, want zij zijn met twee, dat oogt altijd sterk dan iemand alleen". Eva en Elias hebben alvast een doel voor ogen : "Alex Callier laten wenen. Dat is ons doel vandaag". Zal hun versie Alex naar de keel grijpen en vooral, wie neemt hij mee naar de liveshows?
Van deze drie 'Battles' kan je alvast een voorsmaakje horen via de ThuisCoach App. De drie andere 'Battles' ontdekt de kijker pas vanavond bij vtm.
De eerste 'Battle' van de tweede reeks van 'The Voice van Vlaanderen', vanavond vrijdag 01 maart 2013 tussen 20.30 en 22.20 bij vtm. (bron, logo en foto's : vtm)
ESF 2013 : vanavond de derde en laatste halve finale Israëlische Songfestivalselectie 'Kdam 2013'
Eergisterenavond, dinsdag 26 februari 2013, ging de Israëlische omroep IBA van start met de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Begin augustus jongstleden liet IBA weten dat het via een nationale selectie de kandidaat voor Malmö zal gaan kiezen. Er nemen dertig kandidaten deel aan de nationale selectie 'Kdam 2013', netjes verdeeld over drie voorrondes die eergisterenavond (dinsdag 26 februari), gisterenavond (woensdag 27 februari) en vanavond (donderdag 28 februari) doorgaan. Uit elke voorronde plaatsen drie kandidaten zich rechtstreeks voor de finale, de nummers vier stoten door naar de herkansingsronde op zondag 03 maart.
* deelnemers derde halve finale 'Kdam 2013':
01. "Give Me A Sign" door Liran Notik. 02. "Toda la noche" door Meital de Razon & Asi Tal. 03. "Live My Life" door Alon Jan. 04. "No War" door Bezalel Raviv. 05. "Ten ma'awal" door Hadar Ozeri. 06. "Michtav le ima" door Michael Harpaz. 07. "We Are One" door Niki Goldstein. 08. "Rak bishvilo" door Moran Mazor. 09. "Fantasia" door Julietta. 10. "Beautiful" door Hila Ben David.
* reeds geplaatst voor de finale :
- "Ad elay" door Kathleen Reiter (eerste halve finale). - "Forever" door Shani Zamir (eerste halve finale). - "Love Is One" door Love Is One (Ron Weinreich, Yoad Fekete, Iddo Sagir, Yigal Cohen, Yoval Yaron, Elad Kimchi)(eerste halve finale).
- "Find A Way" door Ran Sandler (tweede halve finale). - "New Day" door Vladi Blayberg (tweede halve finale). - "Give Me A Sign" door Moran Mazuz (tweede halve finale).
* geplaatst voor de herkansingsronde :
- "We're Beautiful" door Yehuda Gavra (eerste halve finale). - "Replace You" door Yarden Tzur (tweede halve finale).
Tijdens de nationale selectie ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury (30%) en de kijkers thuis (70%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. De leden van de vakjury zijn oud-deelnemers Moshe Datz, Ilanit, Dafna Dekel, Mira Awad en Uri Paster (theater- en filmdirecteur). Zij worden tijdens de finale bijgestaan door Gal Ohovsky (muziekcriticus) en Jason Danino Holt (tv-presentator).
De nationale selectie wordt rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Israëlische omroep en alle uitzendingen worden in goede banen geleid door oud-Songfestivaldeelneemster Orna Datz en Ron Shahar. Tijdens deze tweede voorronde heeft de intervalact als thema de jaren negentig en is Omer Adam van de partij.
De uitzending start om 20.00 (21.00 plaatselijke tijd) en kan ook via het internet worden gevolgd via de festivalsite van de omroep (klik HIER). (bron en logo : IBA)
ESF 2013 : Macedonische Songfestivalinzending voor Malmö is voorgesteld.
Gisterenavond, woensdag 27 februari 2013, werd "Imperija", de Macedonische inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, voorgesteld. Het nummer wordt volledig in de eigen landstaal gezongen maar voor promotionele doeleinden werd er ook een Engelse versie ingeblikt.
Tijdens de rechtstreekse uitzending brachten de 69-jarige zangeres Esma Redzepova en de 27-jarige Vlatko Lozanoski hun nummer ten gehore. "Imperija" is van de hand van Simeon Atanasov (de geadopteerde zoon van Esma) die voor de muziek tekende. De tekst van het nummer is geschreven door Borce Necovski. Daarnaast zong het tweetal nog een aantal eigen nummers en ook zangeres Kaliopi (Joegoslavische selectie 1987, voorronde ESF 1996, Macedonische selectie 1998-2006-2010, ESF 2012), die het land vorig jaar naar de finale wist te loodsen met "Crno i Belo", was van de partij.
Esma (Esma Redepova) nam reeds in 1971 deel aan de toenmalige Joegoslavische selectie met het nummer "Malo, malo", uiteindelijk goed voor een derde plaats. In 2006 nam ze samen met Adrijan Gadza deel aan de Macedonische selectie alwaar ze met "Ljubov e..." op een tweede plaats strandden. Datzelfde jaar stond haar nummer "Čaje ukarije" op de soundtrack van de overbekende kaskraker 'Borat' en dit zonder haar medeweten. Drie jaar geleden was de zangeres nog te gast in de Bozar in Brussel tijdens het festival 'Balkan Trafic!'.
De 'jonge' zanger Vlatko Lozanoski waagde ook reeds tweemaal zijn kans tijdens de Macedonische nationale selectie. In 2009 strandde hij met "Blisku do mene" op een vierde plaats en een jaar later was eveneens een vierde plaats weggelegd voor "Letam kon tebe".
Op donderdag 17 januari jongstleden raakte bekend dat de Voormalige Joegoslavische republiek op donderdag 16 mei zal aantreden in de eerste helft van de tweede halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Het duo zal er aantreden als Esma & Lozano. (bron en logo : MKRTV ; foto : Marko Marinkovich)
ESF 2013 : Klapa s mora heeft Kroatische inzending voor Malmö voorgesteld.
Gisterenvoormiddag, woensdag 27 februari 2013, heeft de Kroatische nationale omroep HRT tijdens een persconferentie de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival voorgesteld.
Tussen zondag 25 november en dinsdag 25 december ging de omroep op zoek naar nummers voor de nationale (interne) Songfestivalselectie. Gedurende dertig dagen ging de omroep op zoek naar nummers maar wel in één bepaalde stijl, namelijk die van 'klapa'. 'Klapa' betekent letterlijk groep van zangers die a-capella zingen, dus zonder begeleiding. Heel af en toe wordt er toch gebruik gemaakt van een instrument, een gitaar of een soort mandoline.
Op vrijdag 04 januari jongstleden raakte bekend dat de omroep zestig inzendingen had ontvangen. Een driekoppige commissie (Velimir Đuretić, Nika Brato en Ante Pecotić) ging nadien aan de slag en als winnaar kwam op dinsdag 15 januari jongstleden het nummer "Mierja" uit de bus. Het nummer is van de hand van Goran Topolovac en Duge Rese.
Eenmaal het nummer was gekozen, kon de omroep op zoek gaan naar het gezelschap om het midden mei te vertolken op het Songfestivalpodium. Op maandag 11 februari jongstleden maakte de omroep de namen van de zes leden van de groep bekend. Eén voor één verdienden ze reeds eerder hun sporen in diverse Kroatische gezelschappen.
Intussen raakte ook bekend dat Marko kugor (klapa Kampanel, eerste tenor), Ante Galić (klapa Sinj, tweede tenor), Nika Antica (klapa Kampanel, eerste bariton), Leon Bataljaku (klapa Crikvenica, tweede bariton), Ivica Vlaić (klapa Sebenico, basstem) en Bojan Kavedija (klapa Grdelin, basstem) in Malmö zullen aantreden als Klapa s mora.
Op donderdag 17 januari jongstleden raakte bekend dat Kroatië op dinsdag 14 mei eerstkomende zal aantreden in de eerste helft van de eerste halve finale. In die halve zitten ook de Nederlandse Anouk en onze landgenoot Roberto Bellarosa. (bron, logo en foto : HRT)
Lucas Van den Eynde (54) bereidt zich voor op de rol van zijn leven : hij gaat koning Albert II spelen in een nieuwe Eén-reeks over de vorst. Leah Thys uit 'Thuis' wordt koningin Fabiola. Het bericht staat vandaag, donderdag 28 februari 2013, te lezen in de krant Het Nieuwsblad en werd inmiddels door de openbare omroep bevestigd.
Het nieuws dat Eén een vijfdelige fictiereeks zou maken over koning Albert II raakte in april vorig jaar bekend. Meteen werd druk gespeculeerd over de acteurs die de rollen van de leden van het koningshuis zouden vertolken. Lucas Van den Eynde mag al zijn ervaring in de hoofdrol van koning Albert II leggen. De acteur is op dit moment te zien in de reeksen 'Met man en macht' (Vier)en 'Salamander' (Eén) en was ook de voorbije maanden alomtegenwoordig, onder meer met een gesmaakte doortocht in 'Sterren op de dansvloer' (vtm).
Van den Eynde krijgt aan zijn zijde Veerle Eyckermans (50), die de rol van koningin Paola vertolkt. Eyckermans kennen we van de vtm-reeks 'De makelaar' en ze is te zien in de Ketnetreeks 'Amika. 'Thuis'-actrice Leah Thys (67) speelt niemand minder dan koningin Fabiola.
Voor de andere leden van het koningshuis werden een paar verrassende keuzes gemaakt. Zo zet Stefaan Degand zijn tanden in de kleurrijkste telg van de familie, prins Laurent. Degand raakte bij het grote publiek bekend als de West-Vlaamse vip Dieter De Leus in De Ronde (Eén). Mathijs Scheepers, aan het werk in 'Salamander' (Eén), speelt de rol van troonopvolger prins Filip.
Een bijzondere gastrol is weggelegd voor Wim Opbrouck : terwijl hij in 'Salamander' (Eén)minister van Justitie is, mag hij in de nieuwe reeks over het koningshuis Jean-Luc Dehaene vertolken. Die was premier toen koning Boudewijn in 1993 overleed en werd opgevolgd door Albert II. De rol van prinses Astrid is voor Ruth Becquart, de actrice die in 'Clan' (vtm) het ooglapje droeg. Ruth Bastiaensen en Lotte Mariën, allebei een aantal jaar te zien in de serie 'Familie' (vtm), spelen prinses Mathilde en Claire. Kris Cuppens speelt koning Boudewijn.
De opnames van de vijfdelige fictiereeks over het koningshuis starten eind maart. Er wordt nauw samengewerkt met historici om een zo geloofwaardig mogelijk beeld te schetsen, maar er wordt ook échte fictie toegevoegd om de reeks genoeg drama te geven. Gesprekken worden sowieso 'verzonnen' omdat niemand de gesprekken van de koning en zijn familie heeft kunnen beluisteren. Toch worden die gesprekken zoveel mogelijk getoetst aan de feiten. Er wordt zelfs op verplaatsing gefilmd : de reeks zou beginnen met de dood van Boudewijn in het Spaanse Motril. Ook Alberts buitenechtelijke dochter Delphine Boël komt aan bod. Frank Van Mechelen, die onder meer 'Salamander'maakte, neemt de regie op zijn schouders. De reeks zal volgens de openbare omroep ten vroegste dit najaar al op het scherm komen. (bron : Het Nieuwsblad, VRT)
ESF 2013 : Georgische inzending voor Malmö vanochtend voorgesteld.
Eerder vanochtend, woensdag 27 februari 2013, werd de Georgische inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival voorgesteld.
Op de allerlaatste dag van 2012, maandag 31 december, raakte al bekend dat het duo Nodiko Tatishvili en Sopho Gelovani de Georgische eer zal gaan hooghouden in de Zweedse stad Malmö. Sinds de eerste deelname aan het festival in 2007, was het voor de eerste maal dat de kandidaat via een interne selectie werd aangeduid.
Op donderdag 10 januari raakte bekend dat de Zweed Thomas G:son de inzending zou gaan componeren en sinds dinsdag 05 februari had het nummer ook een titel, namelijk "Waterfall". Het lied werd intussen ingeblikt in Georgië maar het arrangement en de mastering vond plaats in Zweden.
Nodiko Tatishvili en Sopho Gelovani brachten het nummer dus eerder vanochtend voor de eerste maal ten gehore tijdens het ochtendprogramma van de nationale omroep.
Met Thomas Gustafsson, beter bekend als Thomas G:son, haalde de Georgische omroep de componist van "Euphoria", de winnende Songfestivalinzending van vorig jaar, binnen. In totaal schreef hij reeds vijfenzestig nummers voor nationale selecties in maar liefst negen landen, waaronder "Addicted To You" van onze eigen nachtegaal Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008).
Naast "Euphoria" schreef G:son nog zes Songfestivalinzendingen : "Listen To Your Heartbeat" van Friends (Zweden, 2001), "Invincible" van Carola (Zweden, 2006), "I Love You Mi Vida" van D'Nash (Spanje, 2007), "Ven a bailar conmigo" van Guri Schanke (Noorwegen, 2007), "In A Moment Like This" van Chanée & N'Evergreen (Denemarken, 2010) en vorig jaar nog "Quédate conmigo" van de Spaanse Pastora Soler.
Op donderdag 17 januari jongstleden raakte bekend dat Georgië dit jaar zal aantreden in de tweede helft van de tweede halve finale en dit op donderdag 16 mei eerstkomende. (bron en foto : GPB)
ESF 2013 : Spaanse inzending voor Malmö is bekend sinds gisterenavond.
Gisterenavond, dinsdag 26 februari 2013, werd de Spaanse inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen.
Midden december maakte de nationale omroep TVE bekend dat het trio El Sueño de Morfeo (De Droom van Morfeus) op zaterdag 18 mei zal deelnemen aan de finale van de 58e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Tijdens de nationale selectie bracht de groep drie nummers ten gehore en uit die nummers kozen een vakjury (Rosa Lopez, Jose Maria Iñigo en de Italiaanse deelnemer Marco Mengoni) en de kijkers thuis (televoting) de inzending voor Malmö.
* de geselecteerde liedjes :
01. "Dame tu voz" (rechtstreeks geplaatst). 02. "Atrévete" (geselecteerd via internetstemming). 03. "Contigo hasta el final" (rechtstreeks geplaatst).
Tijdens de rechtstreekse uitzending, vanuit Sant Cugat del Vallès (Barcelona) en in goede banen geleid door Carolina Ferre, maakten onder meer Pastora Soler (ESF 2012) en Nek hun opwachting.
Aan het einde van de uitzending werd de uitslag bekendgemaakt en zowel de driekoppige vakjury als de kijkers thuis waren het roerend eens.
* de volledige uitslag (tussen haakjes de punten van Rosa Lopez, Marco Mengoni, Jose Maria Iñigo en de televoting) :
01. "Contigo hasta el final" : 72 punten (12+12+12+36). 02. "Atrévete" : 60 punten (10+10+10+30). 03. "Dame tu voz" : 48 punten (8+8+8+24).
Vandaag, woensdag 27 februari, raakte ook bekend dat maar liefst 53% van de stemmen van de kijkers ging naar "Contigo hasta el final" terwijl "Atrévete" 33,9% van de stemmen kreeg en "Dame tu voz" slechts 13%.
El Sueño de Morfeo, opgericht in 2002, bestaat uit Raquel del Rosario Macías (zangeres), David Feito (akoestische gitaar, backing vocals) en Juan Suárez (electrische gitaar). De originele naam van de groep was Xemá maar sinds de toetreding van Juan Suárez in 2003 gaat de formatie door het leven als El Sueño de Morfeo. De voorbije tien jaar bracht de groep vijf albums op de markt waarvan het jongste ("Buscamos sonrisas") vorig voorjaar het levenslicht zag. Hun genre kan omschreven worden als een mix van pop en rock met Keltische invloeden en de meest bekende nummers zijn "Nunca volverá", "Esta soy yo", "Para toda la vida", "Demasiado tarde" y "Lo mejor esta por llegar".
Als één van de 'Big 5' is Spanje steeds verzekerd van een plaats in de finale van het Eurovisie Songfestival alwaar het trio op zaterdag 18 mei als ESDM aantreden. (bron : TVE)
Vanavond, woensdag 27 februari 2013, zal de Macedonische inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival worden voorgesteld.
Tijdens de rechtstreekse uitzending zullen de 69-jarige zangeres Esma Redzepova en de 27-jarige Vlatko Lozanoski hun nummer "Imperija" (werktitel) ten gehore brengen. Daarnaast zal het tweetal nog een aantal eigen nummers zingen. Van het nummer zal ook een Engelse versie worden ingeblikt maar enkel voor promotiedoeleinden.
Het nummer is van de hand van Simeon Atanasov (de geadopteerde zoon van Esma) die voor de muziek tekende. De tekst van het nummer is geschreven door Borce Necovski. Tijdens de uitzending zal het duo begeleid worden door de Big Band en het Nationaal Orkest van de Macedonische omroep. Ook zangeres Kaliopi (Joegoslavische selectie 1987, voorronde ESF 1996, Macedonische selectie 1998-2006-2010, ESF 2012), die het land vorig jaar naar de finale wist te loodsen met "Crno i Belo", is van de partij.
Esma Redzepova (Esma Redepova) nam reeds in 1971 deel aan de toenmalige Joegoslavische selectie met het nummer "Malo, malo", uiteindelijk goed voor een derde plaats. In 2006 nam ze samen met Adrijan Gadza deel aan de Macedonische selectie alwaar ze met "Ljubov e..." op een tweede plaats strandden. Datzelfde jaar stond haar nummer "Čaje ukarije" op de soundtrack van de overbekende kaskraker 'Borat' en dit zonder haar medeweten. Drie jaar geleden was de zangeres nog te gast in de Bozar in Brussel tijdens het festival 'Balkan Trafic!'.
De 'jonge' zanger Vlatko Lozanoski waagde ook reeds tweemaal zijn kans tijdens de Macedonische nationale selectie. In 2009 strandde hij met "Blisku do mene" op een vierde plaats en een jaar later was eveneens een vierde plaats weggelegd voor "Letam kon tebe".
De uitzending, gepresenteerd door Dimitar Atanasovski, komt vanavond rechtstreeks vanuit de studio van de nationale omroep en gaat om 20.45 van start. De presentatie kan ook rechtstreeks via het internet worden gevolgd via de website van de omroep (klik HIER).
Op donderdag 17 januari jongstleden raakte bekend dat de Voormalige Joegoslavische republiek op donderdag 16 mei zal aantreden in de eerste helft van de tweede halve finale van de 58e editie van het Eurovisie Songfestival. Het duo zal er aantreden als Esma & Lozano. (bron en logo : MKRTV)
ESF 2013 : vanavond de tweede halve finale Israëlische Songfestivalselectie 'Kdam 2013'.
Gisterenavond, dinsdag 26 februari 2013, ging de Israëlische omroep IBA van start met de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Begin augustus jongstleden liet IBA weten dat het via een nationale selectie de kandidaat voor Malmö zal gaan kiezen. Er nemen dertig kandidaten deel aan de nationale selectie 'Kdam 2013', netjes verdeeld over drie voorrondes die gisterenavond (dinsdag 26 februari), vanavond (woensdag 27 februari) en morgenavond (donderdag 28 februari) doorgaan. Uit elke voorronde plaatsen drie kandidaten zich rechtstreeks voor de finale, de nummers vier stoten door naar de herkansingsronde op zondag 03 maart.
* deelnemers tweede halve finale 'Kdam 2013':
01. "Mon amour" door Sarit Avitan. 02. "Halev mevakesh" door Chen Cohen. 03. "Happy Birthday" door The Ultras. 04. "Find A Way" door Ran Sandler. 05. "Give Me A Sign" door Moran Mazuz. 06. "Livin One Time" door Soulkey. 07. "Am I Happy Or Am I Sad" door Haia Samir. 08. "New Day" door Vladi Blayberg. 09. "Replace You" door Yarden Tzur. 10. "Belibi" door Roni Sliver.
* reeds geplaatst voor de finale :
- "Ad elay" door Kathleen Reiter. - "Forever" door Shani Zamir. - "Love Is One" door Love Is One (Ron Weinreich, Yoad Fekete, Iddo Sagir, Yigal Cohen, Yoval Yaron, Elad Kimchi).
* geplaatst voor de herkansingsronde :
- "We're Beautiful" door Yehuda Gavra.
Tijdens de nationale selectie ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury (30%) en de kijkers thuis (70%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. De leden van de vakjury zijn oud-deelnemers Moshe Datz, Ilanit, Dafna Dekel, Mira Awad en Uri Paster (theater- en filmdirecteur). Zij worden tijdens de finale bijgestaan door Gal Ohovsky (muziekcriticus) en Jason Danino Holt (tv-presentator).
De nationale selectie wordt rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Israëlische omroep en alle uitzendingen worden in goede banen geleid door oud-Songfestivaldeelneemster Orna Datz en Ron Shahar. Tijdens deze tweede voorronde heeft de intervalact als thema de jaren tachtig en zijn Asaf Hertz en Eleana Tidhar van de partij.
De uitzending start om 20.00 (21.00 plaatselijke tijd) en kan ook via het internet worden gevolgd via de festivalsite van de omroep (klik HIER). (bron en logo : IBA)
Op deze voorlaatste dag van februari zijn we opnieuw van de partij met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland'. Ook ditmaal bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
LA The Voices, krap twee jaar geleden opgericht en nu al niet meer weg te denken uit de Nederlandse muziek. Na het grote succes van de eerste theatertour was er op zondag11 november 2012 een unieke show in de Rijnhal Arnhem, waarvoor Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) en zijn mannen u persoonlijk hebben uitgenodigd.
Had u geen kaarten voor deze show, maar wilt u de muzieksensatie LA The Voices live meemaken? Of wilt u nog een keer naar een concert van LA The Voices? Dan is dit uw kans want de theatertour loopt nog tot en met zondag 31 maart eerstkomende. Meer nieuws en informatie krijg je alvast op de website van de groep.
De Amerikaanse R&B-, disco- en soulgroep Tavares, de Nederlandse dance-act Vengaboys en de Marokkaans-Nederlandse topcabaretier Najib Amhali zijn de eerste namen van de speciale gasten welke op zullen treden tijdens 'Toppers in Concert2013'. De Toppers (ESF 2009) kondigden in december aan dat de negende editie van 'Het Grootste en Gezelligste Meezingfeest van het Jaar' plaats zal vinden op zaterdag 25 mei (aanvang : 20.30).
De verkoop voor 'Toppers in Concert2013' ging op maandag 17 december van start en nog voor die verkoop van start ging werd er een tweede concert toegevoegd op vrijdag 24 mei (aanvang : 20.30). Intussen werd er reeds een derde concert toegevoegd en dit op zondag 26 mei (aanvang : aanvang : 20.30).
Tickets (enkel nog voor het concert van zondag 26 mei) kan je bestellen via de website van Ticketpoint of telefonisch via het nummer 0900 0088 (enkel in Nederland). Vanuit België en andere landen landen bel je via het nummer +31 20 79 75 464. Het thema voor Toppers in Concert2013' is 'THE 1001 NIGHT EDITION'.
Op zaterdag 07 september vindt in het Recreatiegebied Geestmerambacht (Klaregroetweg 1, 1723 PW) in Noord-Scharwoude (nabij Alkmaar) de tweede editie plaats van het 'Saturday Live Festival'. Onder meer Gerard Joling (ESF 1988), Anita Meyer (backing vocal Nederlandse inzending ESF 1976), Wolter Kroes, Danny De Munck, Paul Turner en LA The Voices (met Gordon - NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) maken er die dag hun opwachting.
Tickets (25 euro, exclusief 2 euro servicekosten) kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van het festival.
ESF 2013 : vanavond wordt de Spaanse inzending voor Malmö gekozen.
Vanavond, dinsdag 26 februari 2013, wordt de Spaanse inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen.
Midden december maakte de nationale omroep TVE bekend dat het trio El Sueño de Morfeo (De Droom van Morfeus) op zaterdag 18 mei zal deelnemen aan de finale van de 58e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Tijdens de nationale selectie zal de groep drie nummers ten gehore brengen en uit die nummers zal een vakjury (Rosa Lopez, Jose Maria Iñigo en de Italiaanse deelnemer Marco Mengoni) en de kijkers thuis (televoting) de inzending aanduiden.
* rechtstreeks geplaatst voor de finale :
- "Contigo hasta el final" en "Dame tu voz".
* via internetstemming geplaatst voor de finale :
- "Atrévete".
TVE maakte op dinsdag 12 februari bekend dat het nummer "Atrévete" de internetstemming had gewonnen. Maar liefst 69,9% van de stemmen werden uitgebracht op het liedje terwijl 30,1% van de stemmen ging naar "Revolución".
El Sueño de Morfeo, opgericht in 2002, bestaat uit Raquel del Rosario Macías (zangeres), David Feito (akoestische gitaar, backing vocals) en Juan Suárez (electrische gitaar). De originele naam van de groep was Xemá maar sinds de toetreding van Juan Suárez in 2003 gaat de formatie door het leven als El Sueño de Morfeo. De voorbije tien jaar bracht de groep vijf albums op de markt waarvan het jongste ("Buscamos sonrisas") vorig voorjaar het levenslicht zag. Hun genre kan omschreven worden als een mix van pop en rock met Keltische invloeden en de meest bekende nummers zijn "Nunca volverá", "Esta soy yo", "Para toda la vida", "Demasiado tarde" y "Lo mejor esta por llegar".
De nationale selectie, gepresenteerd door Carolina Ferre, wordt vanavond tussen 22.30 en 23.40 rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Spaanse omroep alsook via TVE Internacional. Daarnaast kan de uitzending, die plaatsvindt in Sant Cugat del Vallès (Barcelona), ook worden gevolgd via het internet (klik HIER).
Als één van de 'Big 5' is Spanje steeds verzekerd van een plaats in de finale van het Eurovisie Songfestival alwaar het trio op zaterdag 18 mei als ESDM aantreden. (bron : TVE)
ESF 2013 : Israëlische Songfestivalselectie 'Kdam 2013' wordt vanavond afgetrapt.
Vanavond, dinsdag 26 februari 2013, gaat de Israëlische omroep IBA van start met de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Begin augustus jongstleden liet IBA weten dat het via een nationale selectie de kandidaat voor Malmö zal gaan kiezen. Er nemen dertig kandidaten deel aan de nationale selectie 'Kdam 2013', netjes verdeeld over drie voorrondes die vanavond (dinsdag 26 februari), morgen (woensdag 27 februari) en overmorgen (donderdag 28 februari) doorgaan. Uit elke voorronde plaatsen drie kandidaten zich rechtstreeks voor de finale, de nummers vier stoten door naar de herkansingsronde op zondag 03 maart.
* deelnemers eerste halve finale 'Kdam 2013':
01. "Bo" door Laila Malcos. 02. "Ha'ikar she ani shar" door Adir Getz. 03. "Tagid li lama" door Ortal Ofek. 04. "Pagia ve shavir" door Adi Cezare. 05. "Forever" door Shani Zamir. 06. "Love Is One" door Love Is One (Ron Weinreich, Yoad Fekete, Iddo Sagir, Yigal Cohen, Yoval Yaron, Elad Kimchi). 07. "Victory" door Aderet. 08. "Ad elay" door Kathleen Reiter. 09. "We're Beautiful" door Yehuda Gavra. 10. "Just Like Me" door Lihi Griner & DJ Omri Segal.
Tijdens de nationale selectie ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury (30%) en de kijkers thuis (70%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. De leden van de vakjury zijn oud-deelnemers Moshe Datz, Ilanit, Dafna Dekel, Mira Awad en Uri Paster (theater- en filmdirecteur). Zij worden tijdens de finale bijgestaan door Gal Ohovsky (muziekcriticus) en Jason Danino Holt (tv-presentator).
De nationale selectie wordt rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Israëlische omroep en alle uitzendingen worden in goede banen geleid door oud-Songfestivaldeelneemster Orna Datz en Ron Shahar. Tijdens deze eerste voorronde heeft de intervalact als thema de jaren zeventig en is Moshe Peretz van de partij.
De uitzending start om 20.00 (21.00 plaatselijke tijd) en kan ook via het internet worden gevolgd via de festivalsite van de omroep (klik HIER). (bron en logo : IBA)
'Eurovision in Concert' : 'eigenzinnige' Anouk niet van de partij tijdens 'Eurovision in Concert'.
De Nederlandse zangeres Anouk zal op zaterdag 13 april niet van de partij zijn tijdens de vijfde editie van 'Eurovision in Concert'. Dat meldt de Nederlandse krant ADvandaag, dinsdag 26 februari 2013.
De zangeres doet niet mee aan het voorproefje van het Eurovisie Songfestival dat voor het tweede jaar op rij in de Amsterdamse Melkweg wordt gehouden.
De organisatie van het concert is niet blij met de beslissing van de zangeres : "Artiesten vliegen over vanuit Azerbeidzjan en Moldavië voor deze traditie. En Anouk, die om de hoek van De Melkweg woont, weigert op haar fiets te stappen. Niet bepaald een fijn visitekaartje voor het gastland". De TROS laat Anouk haar gang gaan, zegt een woordvoerster.
"Anouk is Anouk, eigenzinnig en dat wisten we voordat we met haar in zee gingen". De zangeres heeft niet gezegd waarom ze niet wil optreden. De organisatie verwacht dat vijfentwintig acts die aan het Songfestival deelnemen ook in Amsterdam acte de présence geven.
Intussen hebben reeds tien landen toegezegd om midden april van de partij te zijn in de Nederlandse hoofdstad : Adrian Lulgjurai & Bledar Sejko (Albanië), Roberto Bellarosa (BELGIE), Krista Siegfrids (Finland), Amandine Bourgeois (Frankrijk), Andrijus Pojavis (Litouwen), Esma Redzepova & Vlatko Lozanoski (VJR Macedonië), Gianlucca Bezzina (Malta), Natália Kelly (Oostenrijk), Alyona Lanskaya (Wit-Rusland) en Heilsarmee (Zwitserland). (logo : Eurovision in Concert)
Op deze laatste maandag van februari zijn we weer van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Na de Agatha Christie-trilogie, voert Loge10 Theaterproducties dit seizoen de beroemdste detectieveheld aller tijden ten tonele. De hulp van Sherlock Holmes en zijn trouwe assistent Dokter Watson wordt ingeroepen vanwege een eeuwenoude legende over een monsterachtige hond. Het spookachtig beest maakt de heide van Dartmoor onveilig en lijkt het voorzien te hebben op de familie Baskerville. Lukt het Holmes en Watson het geheim van de hond te ontrafelen en de laatste Baskerville te redden...?
Gebaseerd op de klassieker van Arthur Conan Doyle brengt dit stuk de sfeer, de humor maar bovenal de suspense die men met Sherlock Holmes associeert : het mistige Londen aan het einde van de 19de eeuw, de ijdelheid van de geniale detective en angstaanjagende gebeurtenissen waarvoor alleen een bovennatuurlijke verklaring lijkt te zijn... Hier kom je niet zonder kippenvel buiten...
'Sherlock Holmes en de hond van de Baskervilles' wordt tussen woensdag 03 april en zondag 28 april opgevoerd in de Rode Zaal van het Antwerpse Fakkelteater (Hoogstraat 12).
Wie Hans De Munter, Hans Ligtvoet, Guillaume Devos, Erik Goris en Andrea Croonenberghs (commentatrice ESF 1998, voorzitster vakjury 'Eurosong 2002') aan het werk wil zien, kan nog steeds tickets bestellen via de website van Loge10 Theaterproducties.
Jelle Cleymans (Eurosong 2004) speelt vanaf mei de titelrol in een nieuwe Vlaamse theaterversie van 'Amadeus'. Componist Wolfgang Amadeus Mozart was een kleurrijke, extravagante én tragische persoonlijkheid. Dat inspireerde Peter Shaffer tot het maken van een theaterstuk en de veelgeprezen filmversie van Milos Forman werd een memorabele Oscarwinnaar.
'Amadeus' gaat van start op donderdag 02 mei (première) in de Rode Zaal van het Antwerpse Fakkelteater (Hoogstraat 12). Naast Jelle Cleymans zien we ook Peter Van De Velde, Nathalie Wijnants, Hans Ligtvoet, Erik Goris, Hans De Munter en Jan Schepens (Eurosong 2002) aan het werk.
Je kan de voorstelling gaan bekijken tussen woensdag 01 mei (try-out) en zondag 02 juni 2013. Tickets kunnen worden aangekocht via de website van Loge10 Theaterproducties.
Op vrijdag 13 en zaterdag 14 december eerstkomende wordt in Kortrijk Xpo voor de inmiddes zesde maal de 'Nacht van de Schlagers' gehouden.
Op beide avonden verwacht de organisatie tien artiesten waarvan drie namen intussen reeds bekend zijn. Gastheren van dienst zijn opnieuw De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en zij verwelkomen alvast Willy Sommers en Christoff (Eurosong 1993-2002).
De shows gaat van start om 20.00 (deuren gaan open om 18.00) en het einde is voorzien omstreeks 00.30. Er is een pauze voorzien van 30 à 45 minuten. Na afloop volgt er ook nog een after-party tot in de late uurtjes.
Tickets voor deze zesde 'Nacht van de Schlagers' kosten 29,50 euro (staanplaatsen) en 39,50 euro (zitplaatsen) en kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20. Voor een VIP-arrangement tel je 122,50 euro neer en alle prijzen zijn exclusief reserverings- en verzendingskosten. Meer informatie krijg je op de website van het festival.
ESF 2013 : volgorde van optreden tijdens herkansingsronde Zweedse Songfestivalselectie is bekend.
Op zaterdag 09 maart vindt in Zweden de finale plaats van 'Melodifestivalen 2013', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Sinds zaterdag 02 februari is de nationale omroep SVT op zoek naar de kandidaat voor de 58e editie van het festival dat in eigen land, meer bepaald in Malmö, zal plaatsvinden.
Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is nemen 32 kandidaten deel aan 'Melodifestivalen', netjes verdeeld over vier voorrondes wat er op neerkomt dat er telkens acht kandidaten aantreden per voorronde.
Ook dit jaar zijn waren tijdens elke voorronde twee stemrondes en na een eerste stemronde bleven er nog vijf kandidaten over. In de tweede stemronde namen de kandidaten de reeds uitgebrachte stemmen uit de eerste stemronde mee. De nummers één en twee plaatsten zich meteen voor de finale op zaterdag 09 maart in Stockholm, de nummers drie en vier moeten aanstaande zaterdag, 02 maart, nog aan de slag in de herkansingsronde ('Andra chansen').
Eergisteren, zaterdag 23 februari, maakte SVT na afloop van de vierde voorronde de volgorde van optreden tijdens die herkansingsronde bekend.
* volgorde van optreden tijdens 'Andra chansen' - zaterdag 02 maart 2013 :
01. "You" (tekst en muziek : Robin Stjernberg, Linnea Deb, Joy Deb, Joakim Harestad Haukaas) door Robin Stjernberg (vierde voorronde). 02. "Vi kommer aldrig att förlora" (tekst en muziek : Eric Gadd, Thomas Stenström, Jacob Olofsson) door Eric Gadd (eerste voorronde). 03. "Hon har inte" (tekst en muziek : Heinz Liljedahl, Caroline af Ugglas) door Caroline af Ugglas (MF 2007-2009)(derde voorronde). 04. "Jalla Dansa Sawa" (tekst en muziek : Behrang Miri, Anderz Wrethov, Firas Razak Tuma, Tacfarinas Yamoun) door Behrang Miri (vierde voorronde). 05. "Hello Goodbye" (tekst en muziek : Robin Fredriksson, Mattias Larsson, Måns Zelmerlöw) door Erik Segerstedt (MF 2009) & Tone Damli (MGP 2009)(tweede voorronde). 06. "Begging" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Anton Malmberg Hård af Segerstad) door Anton Ewald (tweede voorronde). 07. "Burning Flags" (tekst en muziek : Fredrik Kempe) door Cookies N Beans (MF 2009)(eerste voorronde). 08. "In And Out Of Love" (tekst en muziek : Thomas G:son, Andreas Rickstrand) door Martin Rolinski (MF 2005-2006-2008-2009)(derde voorronde).
In tegenstelling tot de voorgaande jaren wordt er tijdens de herkansingsronde niet meer volledig afgewerkt met duels. De acht deelnemers brengen hun nummer ten gehore en na een eerste stemronde blijven er nog vier kandidaten over. Tijdens de tweede ronde zijn er dan twee duels (de nummer één tegen de nummer vier en de nummer twee tegen de nummer drie) en de winnaars van de beide duels mogen zich opmaken voor de finale van zaterdag 09 maart.
* reeds geplaatst voor de finale van 'Melodifestivalen 2013' :
- "Skyline" (tekst en muziek : Fernando Fuentes, Henrik Nordenback, Christian Fast) door David Lindgren (MF 2012)(eerste voorronde). - "Heartbreak Hotel" (tekst en muziek : Johan Fransson, Tobias Lundgren, Tim Larsson, Henrik Göranson, YOHIO) door YOHIO (eerste voorronde). - "Copacabanana" (tekst en muziek : Sean Banan, Ola Lindholm, Hans Blomberg, Joakim Larsson) door Sean Banan (MF 2012)(tweede voorronde). - "Only The Dead Fish Follow The Stream" (tekst en muziek : Louise Hoffsten, Sandra Bjurman, Stefan Örn) door Louise Hoffsten (tweede voorronde). - "Falling" (tekst en muziek : Göran Werner, Sebastian Hallifax, Emil Gullhamn, James Hallifax) door State of Drama (derde voorronde). - "En riktig jävla schlager" (tekst en muziek : Kjell Jennstig, Leif Goldkuhl, Henrik Dorsin) door Ravaillacz (Tommy Körberg (ESF 1969-1988, MF 1971), Claes Malmberg, Johan Rabaeus, Mats Ronander)(derde voorronde). - "Tell The World I'm Here" (tekst en muziek : Peter Boström, Thomas G:son, Ulrik Munther) door Ulrik Munther (MF 2012)(vierde voorronde). - "Bed On Fire" (tekst en muziek : Ralf Gyllenhammar, David Wilhelmsson) door Ralf Gyllenhammar (vierde voorronde).
Meer nieuws en informatie krijg je op de Melodifestivalenpagina van de omroep. (bron, logo en foto : SVT)