Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

14-09-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

Net voor het weekend zijn we weer van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

Op vrijdag 14 en zaterdag 15 december eerstkomende wordt in Kortrijk Xpo voor de vijfde maal de 'Nacht van de Schlagers' gehouden.

Op beide avonden verwacht de organisatie tien artiesten waarvan de namen intussen reeds bekend zijn. Gastheren van dienst zijn opnieuw De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en zij verwelkomen Willy Sommers, Christoff (Eurosong 1993-2002), Dennie Christian, Paul Severs, Laura Lynn, Lindsay, Danny Fabry, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999) en Kevin Kenzo (imitator van André Hazes).

De shows gaat van start om 20.00 (deuren gaan open om 18.00) en het einde is voorzien omstreeks 00.00. Er is een pauze voorzien van 30 à 45 minuten. Na afloop volgt er ook nog een after-party tot in de late uurtjes.

Tickets voor deze vijfde 'Nacht van de Schlagers' kosten 26 euro (staanplaatsen) en 36 euro (zitplaatsen) en kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20. Voor een VIP-arrangement tel je 43 (SILVER) of 106 euro (GOLD) neer en alle prijzen zijn exclusief reserverings- en verzendingskosten. Meer informatie krijg je op de website van het festival.

Ook in 2013 is Regi weer te gast in de Ethias Arena in Hasselt voor de jaarlijkse hoogmis 'Regi in the Mix XL'. Noteer nu al zaterdag 23 februari 2013 (aanvang : 22.00) in uw agenda en bestel gelijk je kaarten.

Het recept blijft hetzelfde. Goeie dingen moet je immers niet veranderen, dat weet Regi Penxten (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) als geen ander. Er wordt gefeest tot in de vroege uurtjes met Regi's vrienden en special guests, een heuse lichtshow met special effects en vurige dj-battles. Zoals steeds zal Regi ook weer wat verrassingen achter de hand hebben. Het dak moet eraf met alle dancehits van vroeger en nu.

De zesde editie van 'Regi in the Mix XL' zal simpelweg weer alle ingrediënten bevatten voor een topfeest met al je vrienden.

Kaarten (28 euro) voor dit optreden kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van TeleTicketService.


De van oorsprong Griekse zangeres Vicky Leandros (ESF 1967-1972, Duitse selectie 2006) gaat volgend jaar touren door Duitsland met haar 'Ich Liebe das Leben - Tour 2013'. Naast tal van Duitse steden zal ze ook in ons land een eenmalige optreden verzorgen en dit op zaterdag 18 mei 2013.

Fans van de zangeres moeten die avond afzakken naar het Kursaal van Oostende alwaar ze hun idool aan het werk kunnen zien. Tickets voor dit optreden kunnen intussen reeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20.

14-09-2012 om 00:03 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Belgium's Got Talent' : vanavond de derde auditieronde van nieuwe talentenjacht.

 Op vrijdag 31 augustus 2012 was het eindelijk zover. Naast meer dan veertig landen over de ganse wereld, startte nu ook in Vlaanderen onze eigen versie van 'Belgium's Got Talent'. In deze wervelende entertainmentshow gaan we tien weken lang op zoek naar talent van eigen bodem.

Je kan het zo gek niet bedenken of het passeert de revue. De winnaar gaat naar huis met 50.000 euro en de felbegeerde titel van allereerste winnaar van 'Belgium's Got Talent'.

Vijf weken lang strijken Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en zijn ploeg neer in de
Stadsschouwburg van Antwerpen, waar honderden kandidaten de kans krijgen om auditie te doen voor de ogen van 1.500 toeschouwers. Elke kandidaat is vastberaden om te laten zien wat hij kan en hoopt op een positieve evaluatie van de jury, om zo te kunnen doorstoten naar één van de vijf liveshows. Voor juryleden Karen Damen (Eurosong 1999), Rob Vanoudenhoven en Ray Cokes beloven het boeiende tijden te worden. In 'Belgium's Got Talent' volgen we hen zowel voor als achter de schermen.

* het programma :

De talentenjacht 'Britain's Got Talent' is na meerdere edities nog steeds hot in Groot-Brittannië. Het programma veroverde intussen meer dan veertig landen over de hele wereld en is het grootste entertainment format van dit moment, dat wereldwijd het meeste verspreid is. Onlangs nog won de Vlaamse DDF-crew 'Holland's Got Talent', de versie van onze Noorderburen. Sinds vrijdag 31 augustus 2012 worden de poorten van de 'Got Talent'-zoektocht ook voor het Vlaamse publiek geopend bij vtm en krijgen de kandidaten de kans om de harten van de natie te veroveren.

Iedere Vlaming die het in zich heeft om op minder dan 2 minuten tijd een groot publiek te entertainen, op welke manier dan ook, kan zijn kans wagen om aan te treden in 'Belgium's Got Talent'. Anders dan bij andere wedstrijden geldt er deze keer geen leeftijdsgrens : de leeftijd van de kandidaten varieert van 5 jaar tot 83 jaar. En dat de Vlaming heel wat in zijn mars heeft, zal blijken in het gloednieuwe 'Belgium's Got Talent'.

Een goocheltruc, operastuk, sportprestatie, buikdansperformance of ingewikkeld staaltje acrobatie? In 'Belgium's Got Talent' kan het allemaal. De meest uiteenlopende acts zullen de revue passeren en het is de driekoppige jury, Ray Cokes, Karen Damen en Rob Vanoudenhoven die zullen inschatten welke acts het publiek het meeste kunnen raken.

* de juryleden :

De Britse televisiepersoonlijkheid Ray Cokes is van vele markten thuis. Zo presenteerde hij jarenlang verschillende programma's bij
MTV Europe, waarbij hij telkens in contact kwam met jong, aanstormend talent. Hij heeft dan ook enorm veel zin om zich te laten verrassen door de waaier aan talenten die aan bod zullen komen. "Ik ben trots dat ik gevraagd ben om het internationale jurylid te zijn in 'Belgium's Got Talent'. Ik ben namelijk een erg grote fan van het format en heb dan ook geen seconde getwijfeld om toe te happen. Ik woon deels in Londen en deels in Antwerpen en het valt mij op dat België een enorme kweekvijver aan talent is. Ik ben dan ook heel benieuwd om die te ontdekken".

Ook Karen Damen kijkt met veel verwachtingen uit naar het parcours dat hen als juryleden te wachten staat. De roodharige Karen kennen we natuurlijk van de populaire meidengroep K3 (Eurosong 1999). Naast haar muzikale talenten spreidt ze ook haar acteertalent tentoon in de
vtmKzoom-sitcom 'Hallo K3' en in de verschillende K3-films. "Ik ben zeer vereerd dat men mij gevraagd heeft om in de jury van 'Belgium's Got Talent' te zitten. Ik kijk er enorm naar uit en ik hoop dat ik samen met Ray en Rob veel Vlaams talent kan ontdekken".

Rob Vanoudenhoven staat bekend als een gepassioneerde tv-maker, voor en achter de schermen. Bovendien verzorgt Rob nog geregeld de publieksopwarming van verschillende shows en beseft hij dus als geen ander wat de tv-kijkende Vlaming bezig houdt en entertaint. "Ik heb nog nooit in een jury gezeteld. Dat ik nu zelf de dingen mag beoordelen maakt het extra spannend. Mensen die hun ziel komen bloot leggen daar kan ik alleen maar respect voor hebben. Ik hoop dan ook enkele dingen te zien die echt het verschil maken. Bovendien kijk ik er naar uit om samen met Karen en Ray, één van mijn grote helden, in één jury te zetelen".

* inhoud derde aflevering - vrijdag 14 september 2012 :

Vanavondvrijdag 14 september 2012, maken host Koen Wauters en juryleden Karen Damen, Rob Vanoudenhoven en Ray Cokes zich op voor de derde auditieaflevering van 'Belgium's Got Talent'. Vorige week kreeg de 11-jarige Karolien Goris zowel Karen Damen als Rob Vanoudenhoven aan het wenen met haar versie van "Make You Feel My Love" van Adele. Ook deze week doen de kandidaten hun uiterste beste om de jury en het aanwezige publiek te entertainen of te ontroeren.

Popey en Olive doen alvast hun best om met de nodige dosis humor de zaal aan het lachen te krijgen. Pieter-Jan is dan weer een jonge jongleur die uiterst behendig is met diabolo's. Hij droomt van een carrière bij Cirque du Soleil en meedoen aan 'Belgium's Got Talent' ziet hij alvast als een stap in de goeie richting. Kunstenaar Peter Heylands wil de jury en Vlaanderen overtuigen dat kunst en entertainment hand in hand kunnen gaan en brengt een indrukwekkende act.

De twee zussen Heleen en Astrid weten een gevoelige snaar te raken bij de jury, die het eigen gemaakte nummer van de dames zeer weten te apprecieren. Komiek Kris heeft zijn eigen strategie om de jury aan het lachen te brengen, maar daarvoor lijkt hij de hulp van Koen Wauters nodig te hebben. De act van Steven valt dan weer niet in één pennetrek te beschrijven. Hij brengt voor de jury een verrassend West-Vlaams rapnummer.

Charmezanger Danny Appoloni is gekomen om ambiance in de Stadsschouwburg te brengen en hij probeert met zijn Eddy Wally cover "Ze noemden haar Carmen" de zaal op stelten te zetten. Ook de freestyle basketballers Bavo en Nick en de dansgroep Move It doen een gooi naar een ticket voor de volgende ronde. Van kunstenaars tot dansers, van illusionisten tot bodybuilders, de kandidaten doen hun uiterste best om de jury van 'Belgium's Got Talent' te beroeren en zo een verlengstuk te breien aan hun onvergetelijke avontuur… .

* Gloednieuwe applicatie

Tijdens 'Belgium's Got Talent' introduceren we de gloednieuwe applicatie die televisiekijkend Vlaanderen toelaat om de show vanuit zijn luie zetel optimaal te kunnen beleven. Met de "buzzer" kunnen de kijkers van thuis uit deelnemers "wegbuzzen" als zaten ze zelf in de jury. Met de applicatie blijf je ook steeds up-to-date van het laatste 'Got Talent'-nieuws, krijg je de nieuwste clips als eerste te zien en kan je reageren. De app is beschikbaar voor smartphone en tablet (op iPhone, iPad en Android) en werkt online via vtm.be.

'Belgium's Got Talent', de derde aflevering vanavond, vrijdag 14 september 2012, tussen 20.30 en 21.55 op
vtm. Deze aflevering wordt aanstaande dinsdag, 18 september, heruitgezonden tussen 22.20 en 23.45.
(bron, logo en foto's : vtm)

14-09-2012 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Tommy Seebach/Debbie Cameron.

Vandaag krijgt je in onze verjaardagskalender er twee voor de prijs van één. En het toeval wil dat ze ooit samen op het Eurovisie Songfestivalpodium stonden. Tommy Seebach Mortensen (14 september 1949) is geboren in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Hij start zijn muzikale carrière op veertienjarige leeftijd als toetsenist bij zijn eigen groep The Colours. Nadien speelt hij in heelwat bands. In 1965 kent hij zijn doorbraak als lid van Sir Henry and his Butlers. Hij schrijft de meeste van hun hits. In 1976 begint hij een solocarrière en met heelwat succes. zijn eerste solo-album komt in 1977 op de markt en op dat moment is hij ook producer bij EMI. In 1979 neemt hij voor het eerst deel aan de Deense nationale finale 'Danks Melodi Grand Prix'. Hij wint de finale en mag met "Disco tango" naar Jeruzalem afreizen. Daar strandt hij op een zesde plaats met het door hemzelf en Keld Heick geschreven nummer. Ook in Europa wordt zijn festivalinzending een grote hit. In 1980 schrijft hij samen met Keld Heick voor Lecia en Lucienne het nummer "Bye bye". Zij eindigen tijdens de nationale finale op een zevende plaats.

Een jaar later neemt Tommy opnieuw deel aan de nationale finale, opnieuw samen met de in Miami geboren zangeres Debbie Cameron (14 september 1958). Met het lekker swingende "Krøller eller ej" winnen ze de nationale finale en behalen in de Ierse hoofdstad Dublin een elfde plaats. Debbie nam ook al in 1979 deel met Tommy Seebach aan het Eurovisie Songfestival. In 1982 eindigt hij tijdens 'Dansk Melodi Grand Prix' op de tweede plaats met "Hip Hurra - det' min fødselsdag" en mist ei zo na opnieuw een plaats op het Songfestivalpodium. In 1984 strandt hij met "Pyjamas for to" op de vierde plaats. Een jaar later, in 1985, eindigt hij met "Det' det jeg altid har sagt" opnieuw op de tweede plaats. In 1987 is de vierde plaats weggelegd voor "Det' gratis". En dan is het wachten tot in 1993 alvorens hij opnieuw zijn kans waagt. Met "Under stjernerne på himlen" weet hij de Deense nationale finale te winnen en zo mag hij voor de derde maal tijdens het Eurovisie Songfestival aantreden.

Maar het wordt meteen ook zijn minst goeie deelname. In het Ierse Millstreet eindigt de Tommy Seebach Band op een teleurstellende tweeëntwintigste plaats. Wegens het groeiende aantal landen dat wil deelnemen aan het liedjesfestival is het reglement dat jaar gewijzigd en de slechtst scorende landen (waaronder ook ons land) worden verplicht om in 1994 het Eurovisie Songfestival links te laten liggen. Ook Denemarken zal in 1994 dus niet deelnemen. In 1999 komt er een nieuwe versie van "Krøller eller ej" en verschijnt er een compilatiecd. Het is algemeen geweten dat Tommy Seebach een nogal wild leven leidde en dat hij drankproblemen had.

En de combinatie van die twee eist dan ook zijn tol. Op 31 maart 2003 overlijdt hij tijdens zijn werk in de Deense hoofdstad ten gevolge van een hartaanval. Hij was de laatste jaren van zijn leven hoofd van de entertainmentafdeling in het amusemenstpark Bakken. In totaal nam Tommy Seebach drie maal deel aan het Eurovisie Songfestival en samen met de groep Hot Eyes is dit een absoluut record voor Denemarken.

OOK JARIG VANDAAG :

* Ivan Groeneveld (1946), nam samen met Sue Chaloner in 1976 als Spooky & Sue deel aan het Nationaal Songfestival (Nederland) met "Do you dig it". Het duo eindigde met vijf punten op een vijfde en allerlaatste plaats.
* Morten Harket (1959), zanger van de Noorse groep A-Ha en presentator van het Eurovisie Songfestival in de Noorse hoofdstad Oslo in 1996.

14-09-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


13-09-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Isolde Lasoen vertelt vanavond over haar tournee waarin ze een ode brengt aan Serge Gainsbourg.

Op maandag 04 juni 2012 opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor het vierde seizoen van 'Villa Vanthilt'.

Heel wat steden stelden zich kandidaat om 'Villa Vanthilt' te ontvangen, maar de keuze viel uiteindelijk op Turnhout en Ieper. Beide steden bezitten een prachtige Grote Markt waarop de nieuwe villa volledig tot zijn recht zal komen. Eerst stond de villa vier weken lang in Turnhout, nadien (na afloop van de Ronde van Frankrijk) zes weken lang in Ieper. Het programma duurt dit seizoen drie weken langer en dus verhuisde het hele gezelschap op maandag 03 september naar Antwerpen, naar de Godefriduskaai, vlakbij het MAS (Museum aan de Stroom).

'Villa Vanthilt' is dit jaar een oase midden in de stad. Met een prachtige daktuin, een gigantische groene wand, een echte waterval, een zomers terras, een vijver als salontafel en een exotische serre boven op het dak. De bezoekers van de villa zullen zich ongetwijfeld in zuiderse sferen wanen. Op vakantie gaan naar verre oorden is nog nooit zo overbodig geweest. Daarenboven leeft het decor, want het zijn allemaal echte planten.

Marcel zit dit jaar niet alleen in de sofa, er is ook een tafel. Alles wat Marcel die dag de moeite vindt, passeert er : nieuwsberichten, gasten, opvallende nieuwigheden op het internet. Sommige onderwerpen zijn ernstig, andere iets minder.

Het einde van het programma kan je deze zomer zelf bepalen. Helemaal aan het begin van het programma stelt Marcel een vraag op basis van de actualiteit. Stemmen kan via www.een.be/nu. Aan het eind van het programma zie je het resultaat. Wie stuurt 'Villa Vanthilt' naar de Olympische Spelen? Wie krijgt het laatste ticket voor Werchter? Wie van drie mensen is een echte politieagent? En welk lichaamsdeel moet Marcel laten ontharen?

Elke zondag zet Marcel een thema centraal waarrond hij verrassende gasten uitnodigt. Bekende en onbekende gasten geven je leuke weetjes die aan het thema gelinkt zijn, vertellen hun ongewone verhalen of stellen hun buitengewone talent tentoon. Elke show zal afgesloten worden door een wervelende muzikale live-act.

Dit jaar wordt de zondagsshow met argusogen bekeken en beluisterd door een kritisch duo. Zij nemen plaats in de serre, op twee heerlijke tuinstoelen. Zal Marcel goede punten scoren of genadeloos worden afgestraft?

's Zomers is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' kan je gewoon elke dag live meemaken. De plaatsen in de villa zelf, zijn voor Turnhout echter allemaal al ingenomen.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

 achtenvijftigste aflevering - donderdag 13 september 2012 :

Marcel sluit de week af met Walter Baele. Hij legt de laatste hand aan zijn theaterstuk 'Het leven zoals het niet is' en brengt ook een kinderboek uit : 'De Cool Cool Club'.

Daan Stuyven heeft voor de VPRO een aflevering gemaakt voor de reeks 'Het België van...'. Daarin toont hij de Nederlandse kijkers zijn blik op België. Zijn muzikale wederhelft Isolde Lasoen toert rond met 'Saint Marteau se fait Gainsbourg', waarin ze een ode brengt aan Serge Gainsbourg (componist/tekstschrijver Luxemburgse inzending ESF 1965 en Monegaskische inzending ESF 1967, tekstschrijver Franse inzending ESF 1990). Ze heeft sinds kort ook haar eigen band, Les Bens. Daan en Isolde sluiten 'Villa Vanthilt' muzikaal af.

'Villa Vanthilt',
de achtenvijftigste aflevering van het vierde seizoen, vanavonddonderdag 13 september, tussen 21.30 en 22.15 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

13-09-2012 om 14:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'In de mix' : Rita Deneve staat na heelwat jaren opnieuw achter de microfoon.

In het gloednieuwe Eén-programma 'In de mix' brengt Brahim (Eurosong 2006-2008, coach 'Junior Eurosong 2012') sinds donderdag 06 september 2012 acht weken lang elke donderdag een jonge Vlaamse hiphopper samen met een icoon uit de Vlaamse muziek. Hun leefwerelden liggen soms mijlenver uit elkaar, maar hun liefde voor muziek, die delen ze. De artiesten wagen zich in 'In de mix' aan een eigen versie van een nummer van de ander en laten hem of haar live het resultaat horen.

Wat gebeurt er als je een jonge Vlaamse hiphopper samenbrengt met een icoon uit de Vlaamse muziek? Brahim zoekt het uit in het gloednieuwe muziekprogramma 'In de mix' op Eén. Daarin maakt elke week een hiphopper kennis met een gevestigde artiest, met name Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Raymond van het Groenewoud, Liliane Saint-Pierre (Luxemburgse selectie 1978, Eurosong 1981, ESF 1987, voorzitter vakjury 'Eurosong 1999'), Rita Deneve (Canzonissima 1967, 'Liedje voor Luxemburg 1973, Eurosong 1975, lid vakjury 'Eurosong 1993'), Bart Herman (Eurosong 1993), Paul Severs, Johan Verminnen of Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004). Soms zit er veertig jaar verschil tussen beiden en staan hun leefwerelden oneindig ver van elkaar. Maar toch delen ze die ene grote liefde … de liefde voor muziek. En daar draait het om in 'In de mix'.

De artiesten maken elk een versie van de hit van de ander, maar dan in hun eigen muziekstijl. De Vlaamse klassieker wordt dus een rap en omgekeerd. Om te ontdekken welke gouwe ouwe hij zal brengen, krijgt de hiphopper een cd met hits van de artiest die hij zal ontmoeten. Verrassend genoeg blijkt de jonge generatie nog nooit gehoord te hebben van Raymond van het Groenewoud, Bart Kaëll en Rita Deneve. Maar anderzijds weten de gevestigde waarden meestal ook erg weinig over de jonge rapscene in ons land.

Daar brengt 'In de mix' verandering in. Twee generaties, artistieke stijlen en culturen komen samen en wagen zich live aan een nummer van elkaar. Maar iedere artiest blijft zichzelf en wordt gerespecteerd zoals hij of zij is. In acht weken verzamelt Brahim zo een aantal toptracks, die een frisse blik werpen op het Vlaamse lied.

 * tweede aflevering - donderdag 13 september : Jasine <> Rita Deneve :

Rita Deneve (Canzonissima 1967, 'Liedje voor Luxemburg 1973, Eurosong 1975, lid vakjury 'Eurosong 1993') dacht dat ze een gangster met Amerikaanse pet en gouden kettingen zou ontmoeten, maar is aangenaam verrast wanneer ze Jasine Ledoux over de vloer krijgt. Hij ziet er kraaknet uit en is een ware poëet. Alles wat hij meemaakt, wat hij ziet op straat of wat hem stoort aan de samenleving, gooit hij in een raptekst. Al snel zijn de barrières doorbroken en praten Rita, Jasine en Brahim honderduit over de muziek van vroeger en nu.

Jasine en Brahim zullen Rita's grootste hit, "De allereerste keer", omvormen tot een rap. Rita moet op haar beurt het liedje "Atlas" coveren in haar eigen stijl, maar daar wringt het schoentje. Rita is vele jaren geleden immers gestopt met zingen. Speciaal voor 'In de mix' staat ze nog eens achter de microfoon.

- RITA DENEVE : In de jaren zestig en zeventig was Rita Deneve een van de bekendste zangeressen van Vlaanderen. Ze won de talentenjacht 'Ontdek de ster' in 1965 en nam drie keer deel aan de preselecties voor het Eurovisie Songfestival, in 1967, 1973 en 1975. Ze scoorde hits met nummers als "Juanita Jones", "Oké oké/Op een zomerdag", "Dans de hele nacht", "Aan 't meer van Lugano", "Het vuur van de liefde" en "Zonder jou", maar haar allergrootste hit is "De allereerste keer". Het nummer schoot in 1971 naar de top van de Vlaamse hitparades, werd onder meer gecoverd door Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) en Laura Lynn en kan ruim veertig jaar later nog steeds door tal van mensen worden meegezongen.

JASINE LEDOUX : Jasine woont in Antwerpen en schrijft sinds zijn zestiende poëzie. Later evolueerden die gedichten tot raps. Daarnaast is hij zowat verslaafd aan sporten. Jasines eerste EP heet "Mijn universum" en ligt in Antwerpen in de winkelrekken.

'In de mix' op MNM :

'In de mix' is er niet alleen op televisie, maar ook op de radio. Tijdens en na de uitzending van 'In de mix' op Eén, kunnen de kijkers en luisteraars interactief gaan in het gelijknamige programma op MNM.

MNM-dj's Brahim en Astrid Demeure kijken televisie en maken radio met de kijkers, die live reageren op het tv-programma. Brahim en Astrid nodigen daarvoor elke donderdag de hiphopper en coryfee van die aflevering uit op MNM. Tussen 21.00 en 24.00 zetten ze de muzikale kruisbestuiving verder, met veel livemuziek, veel muzikale vrienden en met de luisteraars.

Op donderdag van 21.00 tot 24.00 sinds 06 september op MNM.

'In de remix OP12 :

Brengt Brahim in elke aflevering van 'In de mix' op Eén een jonge Vlaamse hiphopper samen met een icoon uit de Vlaamse muziek, dan staat in 'In de remix' OP12 de hiphopper centraal. Hij of zij vertelt over zijn of haar leven en muziek en blikt terug op 'In de mix'.

In de remix, de spin-off van het nieuwe Eén-programma 'In de mix', sinds maandag 10 september om 20.30 bij OP12.

De tweede aflevering van 'In de mix', vanavond donderdag 13 september tussen 21.05 en 21.30 op Eén. (bron : Eén ; logo's en foto's : VRT)

13-09-2012 om 14:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Soraya Arnelas.

Soraya Arnelas (Valencia de Alcántara, 13 september 1982) nam in 2005 deel aan de vierde reeks van 'Operación Triunfo' alwaar ze op een tweede plaats strandde. Van haar eerste album gingen meer dan 80.000 stuks in Spanje over de toonbank. In 2008 kwam haar vierde album, "Sin miedo", op de markt en daarop vinden we een duet terug met onze Kempense zangeres Kate Ryan, in 2006 zelf deelneemster aan het Eurovisie Songfestival met "Je t'adore". De Spaanse Songfestivalinzending van drie jaar geleden, "La noche es para mí", staat ook op het album "Sin miedo".

Tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival 2009 mocht de zangeres als vijfentwintigste en allerlaatste optreden. Met een totaal van drieëntwintig punten belandde ze uiteindelijk op een vierentwintigste en voorlaatste plaats.

Ook op het album "Free" van Kate Ryan vinden we een duet van de twee, namelijk "Tonight we ride/No digas que no". Meer over Soraya kan je op haar website terugvinden.

13-09-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


12-09-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

Op deze woensdag 12 september werden in Nederland verkiezingen gehouden voor de Tweede Kamer. Op het ogenblik dat VVD (conservatief-liberalen) en PVDA (sociaaldemocraten) strijden om de titel van grootste partij hebben we weer een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Ook ditmaal bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Afgelopen donderdag, 06 september, keerde Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) terug in het theater met zijn solovoorstelling 'Poephoofd'. Vorig theaterseizoen speelde hij ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag 'Poephoofd' al vijftig keer.

De enthousiaste reacties van het publiek (meer dan 40.000 bezoekers) en de pers ('Poephoofd' is een openhartige en ontroerende theatersolo – De Volkskrant) en niet in de laatste plaats het plezier dat de Leeuw zelf beleefde aan de tournee heeft hem doen besluiten ook komend seizoen met de voorstelling door het land te reizen. De laatste voorstelling staat gepland in 'zijn' stad Rotterdam in het oude Luxor Theater op dinsdag 05 maart 2013.

'Poephoofd' gaat onder andere over Planet Earth, Van der Valk, adoptie en gemiste Strauss-Kahn-momentjes. De liedjes zijn van Rufus Wainwright, Guus Meeuwis & Jan-Willem Rozenboom, Harry Bannink en Rutger de Bekker. De regie is in handen van Ruut Weissman. Het lichtontwerp is van Marc Heinz en aan de piano zit Jan Groenteman.

Tickets voor een aantal voorstellingen kunnen nu worden aangekocht via de website van Nationale Theaterkassa.

Op dinsdag 02 oktober (aanvang : 20.00) eerstkomende komt de Israëlische zangeres Noa (ESF 2009) naar het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam voor een uniek concert.

Noa, in 1969 in Tel Aviv geboren als Achinoam Nini, is een van de meest populaire artiesten in haar land. In het begin van de jaren negentig ontmoette ze haar muzikale partner, gitarist Gil Dor, en dat was meteen ook de start van haar succesvolle carrière. In 2009 nam ze met de Palestijnse Mira Awad deel aan het Eurovisie Songfestival en het tweetal wist met "There Must Be Another Way" beslag te leggen op een zestiende plaats in de finale.

Noa's voorkeur voor songwriters als Paul Simon, Joni Mitchel en Leonard Cohen, gecombineerd met haar Jemense achtergrond zorgt samen met de klassieke, jazz en rock achtergrond van Gil Dor voor een uniek geluid. Beiden worden begeleid door The Solis String Quartet. Tickets (tussen 45 en 54 euro) voor het optreden kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van Carré.

Bijna dagelijks wordt Ali B (lid vakjury NSF 2012) gebeld door de media of hij wil reageren op de actualiteiten van de dag. "Ali B, wat vind jij als moslim van de overwinning van de PVV in Almere?", "Ali, heb jij een dubbele nationaliteit?", "Zit jouw vader ook in de bijstand?" en "Heeft hij een tweede huis in Marokko?". "Ali, wat vind jij ervan dat Yolanthe een tattoo zet van Wesley?", "Heeft jouw vrouw ook een pistool, net als de vrouw van Lange Frans?"

Geen commentaar, Ali houdt zijn lippen stijf op elkaar. Maar dat is nu voorbij! Tijdens het tweede seizoen geeft Ali B antwoord op nieuwe vragen in zijn voorstelling. Op vragen die hem gesteld worden, maar ook op vragen die hij zichzelf stelt. Eerlijk, ongezouten en met de humor die zijn mening nog eens onderstreept. Want om de waarheid mag gelachen worden, als je hem maar serieus neemt. Tegenstrijdig? Ook dat is Ali B. Mede door de samenwerking met regisseur Titus Tiel Groenestege is 'Ali B geeft antwoord' een volwaardige en kwalitatief hoogstaande cabaretvoorstelling geworden.

De eerste voorstelling vindt plaats op woensdag 03 oktober in Vlaardingen en de laatste voorstelling staat gepland voor vrijdag 14 december (Almere). Meer nieuws over deze nieuwe tournee krijg je op de website van Nationale Theaterkassa of op de website van Ali B.

12-09-2012 om 22:03 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : finale Estse selectie, 'Eesti Laul 2013', op zaterdag 02 maart 2013.

 De Estse nationale omroep ETV gaat vanaf vandaag, woensdag 12 september 2012, op zoek naar inzendingen voor 'Eesti Laul 2013', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Daarmee is het Baltische land volgend jaar alvast van de partij tijdens de 58e editie van het jaarlijkse liedjesfestival dat in de maand mei zal gehouden worden in de Zweedse stad Malmö.

Geïnteresseerden krijgen de tijd tot en met maandag 10 december (15.00 plaatselijke tijd, 14.00 Belgische tijd) om hun nummers in te dienen bij de nationale omroep. Zowel de artiesten, de componisten als de tekstschrijvers moeten over de Estse nationaliteit beschikken of in het land woonachtig zijn.

 Aan de nationale selectie van volgend jaar nemen opnieuw twintig kandidaten deel en zij worden geselecteerd door een jury. De leden van de jury zullen twee bijkomende nummers selecteren als reserve. Dat betekent meteen dat er opnieuw gewerkt zal worden met halve finales (op zaterdag 16 en zaterdag 23 februari 2013) en daarin nemen telkens tien kandidaten deel waarvan er vijf doorstoten naar de finale. De twee halve finales komen niet rechtstreeks op het scherm maar worden vooraf (woensdag 06 en zondag 10 februari) reeds ingeblikt.

De finale vindt plaats op zaterdag 02 maart 2013 met tien kandidaten. Tijdens de halve finales ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury en de kijkers thuis en ook in de finale kiezen de vakjury en de kijkers thuis de twee kandidaten voor de superfinale. In die superfinale zijn het enkel de kijkers die zullen beslissen wie er naar Malmö mag afreizen.
 
 De Baltische staat werd eerder dit voorjaar in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe vertegenwoordigd door Ott Lepland die met "Kuula" een verdienstelijke zesde plaats behaalde in de finale met een totaal van 120 punten. In de tweede halve finale was hij met 100 punten nog goed voor een vierde plaats. (bron en logo : ETV ; foto's Ott Lepland : Andres Putting en Elke Roels, EBU)

12-09-2012 om 19:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : gaststeden (waaronder Malmö) Zweedse nationale selectie 'Melodifestivalen 2013' zijn bekend.

 De Zweedse omroep SVT heeft gisteren, dinsdag 11 september 2012, de zes gaststeden bekendgemaakt van 'Melodifestivalen 2013', de nationale Songfestivalselectie.

Net als de voorbije jaren bestaat die selectie uit vier voorrondes, een herkansingsronde ('Andra chansen') en de finale die gewoontegetrouw in de hoofdstad Stockholm doorgaat. Sinds 2006 is 'Andra chansen' trouwens een volwaardige show geworden. Opmerkelijk is dat de Malmö Arena in Malmö, gaststad voor de 58e editie van het Eurovisie Songfestival, één van de voorrondes zal huisvesten. De finale verhuist van de Ericsson Globe, beter gekend als Globen, naar de nieuwe Friends Arena die eind volgende maand wordt geopend.

* de zes gaststeden van 'Melodifestivalen 2013' :

Voorronde 1 - zaterdag 02 februari 2013 : Karlskrona - Telenor Arena (2006 en 2008).
Voorronde 2 - zaterdag 09 februari 2013 : Göteborg - Scandinavium (2003-2012).
Voorronde 3 - zaterdag 16 februari 2013 : Skellefteå - Skellefteå Kraft Arena (2005 en 2009).
Voorronde 4 - zaterdag 23 februari 2013 : Malmö - Malmö Arena (2004, 2009-2012).
Andra chansen - zaterdag 02 maart 2013 : Karlstad - Löfbergs Lila Arena (2004 en 2006).
FINALE - zaterdag 09 maart 2013 : Stockholm - Friends Arena.

De zes steden waren in het verleden ook reeds gaststad voor 'Melodifestivalen' en volgend jaar worden opnieuw de drie steden aangedaan die in het verleden reeds gaststad waren voor het Eurovisie Songfestival : Göteborg (1985), Malmö (1992) en Stockholm (1975-2000). Malmö wordt volgend jaar eveneens de gaststad van de volgende editie van het Eurovisie Songfestival. (bron en logo : SVT)

12-09-2012 om 18:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Freek Braeckman en Tomas De Soete lichten bij Marcel een tipje van de sluier van hun nieuwe talkshow.

Op maandag 04 juni 2012 opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor het vierde seizoen van 'Villa Vanthilt'.

Heel wat steden stelden zich kandidaat om 'Villa Vanthilt' te ontvangen, maar de keuze viel uiteindelijk op Turnhout en Ieper. Beide steden bezitten een prachtige Grote Markt waarop de nieuwe villa volledig tot zijn recht zal komen. Eerst stond de villa vier weken lang in Turnhout, nadien (na afloop van de Ronde van Frankrijk) zes weken lang in Ieper. Het programma duurt dit seizoen drie weken langer en dus verhuisde het hele gezelschap op maandag 03 september naar Antwerpen, naar de Godefriduskaai, vlakbij het MAS (Museum aan de Stroom).

'Villa Vanthilt' is dit jaar een oase midden in de stad. Met een prachtige daktuin, een gigantische groene wand, een echte waterval, een zomers terras, een vijver als salontafel en een exotische serre boven op het dak. De bezoekers van de villa zullen zich ongetwijfeld in zuiderse sferen wanen. Op vakantie gaan naar verre oorden is nog nooit zo overbodig geweest. Daarenboven leeft het decor, want het zijn allemaal echte planten.

Marcel zit dit jaar niet alleen in de sofa, er is ook een tafel. Alles wat Marcel die dag de moeite vindt, passeert er : nieuwsberichten, gasten, opvallende nieuwigheden op het internet. Sommige onderwerpen zijn ernstig, andere iets minder.

Het einde van het programma kan je deze zomer zelf bepalen. Helemaal aan het begin van het programma stelt Marcel een vraag op basis van de actualiteit. Stemmen kan via www.een.be/nu. Aan het eind van het programma zie je het resultaat. Wie stuurt 'Villa Vanthilt' naar de Olympische Spelen? Wie krijgt het laatste ticket voor Werchter? Wie van drie mensen is een echte politieagent? En welk lichaamsdeel moet Marcel laten ontharen?

Elke zondag zet Marcel een thema centraal waarrond hij verrassende gasten uitnodigt. Bekende en onbekende gasten geven je leuke weetjes die aan het thema gelinkt zijn, vertellen hun ongewone verhalen of stellen hun buitengewone talent tentoon. Elke show zal afgesloten worden door een wervelende muzikale live-act.

Dit jaar wordt de zondagsshow met argusogen bekeken en beluisterd door een kritisch duo. Zij nemen plaats in de serre, op twee heerlijke tuinstoelen. Zal Marcel goede punten scoren of genadeloos worden afgestraft?

's Zomers is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' kan je gewoon elke dag live meemaken. De plaatsen in de villa zelf, zijn voor Turnhout echter allemaal al ingenomen.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

zevenenvijftigste aflevering - woensdag 12 september 2012 :

Vanavond komen Freek Braeckman en Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007') langs bij Marcel. Binnen een maand duiken zij elke avond de huiskamer binnen met hun nieuwe talkshow 'Café Corsari'. Zijn ze er klaar voor?

Els Dottermans & Bernard Dewulf staan zondag voor een laatste keer op het literair festival 'ZuiderZinnen'. Binnenkort start in het NTGent ook 'Een Lolita', een stuk geschreven door Bernard en gebracht door Els Dottermans en Frank Focketyn. Stof genoeg voor een fijn gesprek.

Goedele werpt haar licht op de Nederlandse verkiezingen, samen met fractievoorzitter van de N-VA Jan Jambon en voorzitter van de sp.a Bruno Tobback analyseert ze de eerste resultaten.

Muziek is er van eigen bodem want de Antwerpse rapband Tourist brengt hun nummer "Liefde liefde".

'Villa Vanthilt',
de zevenenvijftigste aflevering van het vierde seizoen, vanavondwoensdag 12 september, tussen 21.30 en 22.15 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

12-09-2012 om 14:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ook getest op mensen' : Kobe Ilsen gaat vanavond ten strijde tegen constipatie.

'Ook getest op mensen' buigt zich sinds woensdag 05 september elke woensdag over ons lichaam en onze gezondheid. Ook in het nieuwe seizoen kan je weer actief en interactief deelnemen.

Zo is er na de enquêtes over diabetes en seks dit najaar opnieuw een grootschalige enquête. Hoe staat het met het gewicht van de Vlamingen? Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') zoekt het uit met een grote bmi-enquête.

Het mobiel lab van 'Ook getest op mensen' trekt de straat op om te peilen naar de gezondheid van de Vlaming. Marcel gaat op zoek naar mensen met een chronisch hoge bloeddruk en meet gehoorschade bij jongeren.

Ook in de studio schuwt 'Ook getest op mensen' geen enkel onderwerp. De Vlaamse man zit in het weekend soms uren op de fiets. Maar is dat wel goed voor zijn mannelijke attributen? Waaraan moet een goede boekentas voldoen en hoeveel mag die wegen? Is sms'en achter het stuur even gevaarlijk als dronken rijden? En wat kan je doen als je geconstipeerd bent?

Het nieuwe seizoen start uitzonderlijk met Kobe Ilsen als presentator, want Marcel Vanthilt zorgt voor drie extra weken 'Villa Vanthilt'.

Een nieuw proefkonijn

Net als vorig seizoen zal 'Ook getest op mensen' geregeld een beroep doen op een bekend proefkonijn. Vorig seizoen stelde omroepster Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011') haar lichaam ter beschikking van de wetenschap, nu is het de beurt aan MNM-dj Astrid Demeure. Zij zal zich verdiepen in alles wat te maken heeft met het menselijke brein en biedt grootmoedig haar eigen grijze cellen aan om een en ander uit te testen.

Tot slot is ook huisdokter Tom Jacobs weer op post om je kleine en grote gezondheidsvragen te beantwoorden. Stuur je vraag via deze link!

* inhoud tweede aflevering - woensdag 12 september 2012 :

Het brein 2.0 van reporter Astrid

Iedereen wil intelligent zijn, maar… kan je ook slimmer worden door je hersenen elektromagnetisch te stimuleren?

Gloednieuw proefkonijn Astrid Demeure leent haar grijze cellen aan 'Ook getest op mensen' voor de test.

Ten strijde tegen constipatie

1 Vlaming op 5 is chronisch geconstipeerd en gaat minder dan 3 keer per week naar het grote toilet.

Het zijn vooral vrouwen die problemen ondervinden en vaak grijpen ze naar allerlei middeltjes. Maar kan je die constipatie niet op een natuurlijke manier verhelpen?

Een heerlijk gezonde BBQ

Niets gezelliger op een rustige nazomerdag dan een BBQ met vrienden. Maar hoe hygiënisch doen we het? Want op elk stuk vlees zitten nu eenmaal bacteriën.

Professor Uyttendaele - van de vakgroep voedselveiligheid van de Universiteit Gent - weet wat je moet doen om ziekteverwekkende bacteriën geen kans te geven.

'Ook getest op mensen', de tweede aflevering van het vijfde seizoen vanavond, woensdag 12 september, op
Eén tussen 20.40 en 21.30. (bron; logo en foto : Eén)

12-09-2012 om 14:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'So You Think You Can Dance' : vanavond de eerste auditiedag in de Brusselse Bozar.

De Vlaamse prima ballerina Nina veroverde vorig jaar in 'So You Think You Can Dance' de harten van de jury en het publiek. Ze werd dan ook niet geheel onverwacht gekroond tot meest favoriete danser van de Lage Landen.

Wie haar opvolgt in het vierde seizoen van 'So You Think You Can Dance' komen we dit najaar te weten. Eén ding is duidelijk : een nieuwe generatie dansers waagt dit jaar zijn kans. De nieuwe editie van 'So You Think You Can Dance', die op woensdag 05 september 2012 van start ging, gaat waar alle dansers willen gaan : New York!

The Big Apple wordt dit jaar dé locatie waar de beste dansers zullen strijden voor een plaats in de liveshows. Eén ding is zeker : de broeierig hete city that never sleeps legt de lat hoog en test de dansers op een manier waarop ze nog nooit getest zijn. New York is immers de dansstad bij uitstek en dat zullen de dansers snel ondervinden. Van hiphop, tot jazz en moderne dans : de bootcampers krijgen een unieke blik achter de schermen op heel wat exclusieve plekken. Een optreden op Broadway wordt de ultieme uitdaging!

Tijdens de audities krijgen de dansers het ook al een pak lastiger : juryleden Dan Karaty, Jan Kooijman, Euvgenia Parakhina en Ish Aït Hamou beslissen vanaf dit seizoen onmiddellijk of een danser wél of niet door mag naar het eerste bootcamp. In tegenstelling tot de voorbije jaren, is er namelijk geen herkansing meer in de groepschoreografie aan het eind van de dag. Meer dan ooit hangt alles dus af van de eerste auditie.

Toch is er ook bijzonder vrolijk nieuws voor de dansers dit seizoen : aan het eind van elke auditiedag stuurt de jury in de call-backronde één danser rechtstreeks naar New York. Hij of zij mag het eerste bootcamp overslaan en zich onmiddellijk gaan voorbereiden op het Amerikaanse avontuur.

Nieuw jurylid

Kersvers Jurylid Ish Aït Hamou onderstreept alvast de kracht van deze nieuwe wending in het 'SYTYCD'-avontuur. "De dansers die het schoppen tot die call-back ronde, dat is echt de crème de la crème. Elke kandidaat wil dus die kans grijpen. Er staat immers veel op het spel : een ticket naar The Big Apple. New York is dé dansstad waarin de twee uiteinden van de danswereldvervat zitten. Je vindt er de bakermat van hiphop, maar ook jazz en moderne dans vonden hier hun oorsprong. Elke danser vindt dus iets terug in NY."

Het Amerikaanse avontuur eindigt met een nieuwe top 18 die de liveshows zullen induiken. In die liveshows (vanaf zondag 21 oktober) zullen bekende maar ook nieuwe choreografen de dansers laten aantreden in verschillende stijlen. De jury geeft uiteraard wekelijks commentaar, maar het publiek zal uiteindelijk beslissen wie de meest favoriete danser van de Lage Landen zal worden.

An Lemmens, die opnieuw samen met Dennis Weening de presentatie van 'So You Think You Can Dance' op zich neemt, is er alvast klaar voor : "Ik kijk enorm uit naar het nieuwe seizoen van 'So You Think You Can Dance'! Door het schrappen van de groepschoreografie bij de audities wordt deze editie harder dan ooit. Bovendien is het fantastisch dat we voor het tweede bootcamp naar New York, het mekka van de dans, trekken. De Vlaamse Ish is een enorme aanwinst bij de jury. Niet alleen vallen de meisjes voor hem in zwijm, maar hij is ook een keihard streng, maar rechtvaardig jurylid. In het vierde seizoen van SYTYCD valt er dus heel wat nieuws te beleven voor de kandidaten én voor de kijkers."

Het parcours

Het nieuwe seizoen van 'So You Think You Can Dance' wordt afgetrapt met de open audities in de Bozar in Brussel en de Amsterdamse Carré. Tijdens deze audities beslist de jury na iedere auditie onmiddellijk of een danser door mag of niet. Bij twijfel is er dus geen herkansing meer mogelijk in de groepschoreo. De jury moet onmiddellijk beslissen.

De jury kiest in Brussel en Amsterdam 100 dansers die ze doorsturen naar het eerste bootcamp in Nederland (Arnhem). Bovendien selecteren Ish, Dan, Jan en Euvgenia al vier dansers die onmiddellijk doorstoten naar New York.

Het bootcamp in New York

Tijdens het eerste bootcamp in Nederland worden dansers getest in alle verschillende stijlen, de 22 dansers die daarin uitblinken gaan samen met de 4 andere dansers naar New York. In dit mekka van de dans, dat de setting wordt voor het tweede bootcamp gaat de selectie onverbiddelijk verder. 26 dansers worden herleid tot 18 dansers die de liveshows halen.

Tijdens de liveshows, die starten vanaf zondag 21 oktober, verlaten elke week één jongen en één meisje de wedstrijd. In de finale op zondag 09 december wordt beslist welke van de 4 finalisten de meest favoriete danser van de Lage Landen wordt.

* tweede aflevering - woensdag 12 september 2012 :

De eerste auditiedag in de Amsterdamse Carré was een groot succes voor danseres Vita. Zij slaagde erin de jury het meest te overtuigen in de callbackronde en sleepte een rechtstreeks ticket naar het bootcamp in het mekka van de dans, New York, in de wacht.
 
Voor de tweede aflevering verhuist 'So You Think You Can Dance' vanavondwoensdag 12 september, naar de Bozar in onze hoofdstad Brussel. Net zoals in Nederland valt het ook hier op hoeveel jonge dansers hun kans wagen.

De 18-jarige Davinia uit Sint-Truiden wacht al vier jaar om deel te nemen aan 'So You Think You Can Dance' en heeft er dan ook alles voor over. Met een speciaal ontworpen cape en een combinatie van verschillende stijlen wil ze een memorabele indruk nalaten bij juryleden Dan Karaty, Jan Kooijman, Euvgenia Parakhina en Ish Aït Hamou.

Ook Stefaan uit Temse behoort met zijn 19 jaar tot de jonge garde en probeert met een mix van klassiek en jazz de jury te overtuigen van zijn danstalent. De Nederlandse Brandon (19) reist ondanks zijn zeldzame ziekte naar Brussel af voor zijn auditie. Laurins (17) uit Zwevegem spant de kroon met zijn jonge leeftijd. Ondanks het feit dat hij pas 18 wordt in januari en hij dus normaal niet in aanmerking komt om door te stoten naar het bootcamp, zet hij toch alles op alles voor zo'n bootcampticket.

Naast heel wat jong talent, dagen er steeds ook ervaren dansers op tijdens de auditiedagen van 'So You Think You Can Dance'. Zo is er de 30-jarige Gentse Arvid, die de jury op een charleston choreografie trakteert. Bovendien zetten ook drie dansers die dit voorjaar deelnamen aan 'The Ultimate Dance Battle' hun beste beentje voor. Sarah (22) uit Leuven zat toen in het winnende team van Vincent, maar moet het nu zonder haar teamgenoten stellen op het grote podium van de Bozar. Ook Denden en Rory, twee Nederlandse breakdancers uit 'TUDB', willen hun solotalent in de schijnwerpers zetten en doen dat via een deelname aan 'SYTYCD'..

It's UP2U

Heb jij zelf altijd achter de jurydesk willen zitten? Dankzij 'UP2U' kan dit! Op http://vtm.be/sytycd/up2u kan je alle audities nu al bekijken en zelf oordelen of deze dansers volgens jou een ticket naar New York waard zijn, of eerst langs het bootcamp moeten gaan. Als je echt geen fan bent van hun performance kan je ze ook gewoon weer naar huis sturen. Let wel op! Je kan maar vier tickets naar New York geven, zodat je op die manier ook meteen jouw eigen ultieme finale kan samenstellen. Via Facebook kan je natuurlijk ook aan al je vrienden laten weten wat je van de auditie vindt en kan je de leukste audities ook sharen op je eigen prikbord! Neem dus plaats achter de desk, want it's UP2U!

'So You Think You Can Dance'', tweede aflevering vanavond, woensdag 12 september 2012, tussen 20.30 en 22.00 op vtm. Op RTL 5 krijg je telkens op zondag een aflevering en dit tussen 20.00 en 21.30. (bron, logo en foto's : vtm, RTL 5)

12-09-2012 om 13:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Jonatan Cerrada.

Jonatan Cerrada (12 september 1985) is geboren in Luik. Deze zanger is vooral bekend in ons land, Frankrijk en Spanje. Hij groeit op in het Luikse Ans en komt uit een gezin van vijf kinderen. Tussen zijn achtste en veertiende levensjaar gaat hij naar de 'Opéra Royal de Wallonie'. In 2003 neemt hij deel aan de eerste serie van 'A la recherche de la nouvelle star', de Franse versie van 'Idool' en hij weet die talentenjacht te winnen. Van zijn debuutalbum "Siempre 23" worden er maar liefst 150.000 exemplaren verkocht in Frankrijk en België. In 2004 speelt hij een gastrol in de Spaanse serie 'Un, dos, tres' en datzelfde jaar wordt hij namens Frankrijk naar het Eurovisie Songfestival afgevaardigd. Met "A chaque pas" zal hij op de vijftiende plaats eindigen. In het voorjaar van 2005 brengt hij zijn tweede album, "La preuve du contraire", op de markt.

Ook na zijn Songfestivaldeelname is hij niet blijven stilzitten en zo werden reeds de voorbereidingen getroffen voor een derde album dat eind dit jaar zou moeten verschijnen. In het najaar van 2009 en het voorjaar van 2010 ging hij op tournee met 'Je m'voyais déjà'. Meer over Jonatan kan je steeds op zijn
website nalezen.

OOK JARIG VANDAAG :

* Bengt Feldreich (1925), presentator 'Melodifestivalen 1962', de Zweedse nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival.
* Norbert Berger (1945-2012), geboren als Norbert Maria Berger, ook in ons land bekend als helft van het Duitse duo Cindy & Bert. In 1972 nam het toenmalige echtpaar voor het eerst deel aan de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Geh die Straße" eindigden ze op een tweede plaats na winnares Mary Roos. Een jaar later, in 1973, namen ze zelfs met twee nummers deel : "Wohin soll ich geh'n ?" werd achtste en "Zwei Menschen und ein Weg" werd negende en dit op twaalf inzendingen.
In 1974 werd er geen nationale finale gehouden en werd het duo rechtstreeks aangeduid om de Duitse driekleur te verdedigen. Samen met de Noorse, Portugese en Zwitserse inzending eindigden ze op een veertiende en laatste plaats met "Die Sommermelodie". Met "Chanson d'été" en "Was die Sterne lenkt" waagden ze in 1978 opnieuw hun kans maar ze bleven op een vierde en vijfde plaats steken in de Duitse finale. In 1988 ging het koppel uit elkaar en ging Cindy Berger als solozangeres verder. Datzelfde jaar eindigde ze met "Und leben will ich auch" op een tweede plaats tijdens de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Drie jaar later zou ze met "Nie allein" op een zevende plaats stranden tijdens de nationale voorronde. Vanaf het midden van de jaren negentig trad het tweetal opnieuw samen op, maar daar kwam eerder deze zomer een einde aan na het overlijden van Norbert.

12-09-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


11-09-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Hans Otten eist schadevergoeding wegens "lasterlijke aantijgingen" in Story.

 Hans Otten (presentator 'Eurosong 1993') en zijn vrouw (Colette van Remortel) stappen naar de rechtbank tegen de uitgever van het weekblad Story, dat vandaag, dinsdag 11 september 2012, een artikel publiceerde over hun trouwfeest. Ze eisen elk 2.500 euro schadevergoeding wegens laster, zegt hun advocaat Luc Deleu. Story-hoofdredacteur Frederik De Swaef begrijpt de klacht - die hij nog niet ontving - niet, aangezien "alle partijen aan het woord gelaten werden".

Story bericht op basis van anonieme bronnen over een incident op het trouwfeest van Otten, waarbij Hans Otten en sterrenchef Viki Geunes een kamerdeur zouden hebben ingebeukt. Die deur zou vervolgens in het gezicht van de bruid terechtgekomen zijn. In het artikel ontkent Otten dat hij een deur heeft ingebeukt.

Dat doet hij ook nog eens via zijn advocaat. "Indien er al een incident was met een geforceerde deur, hadden zij daarmee niets te maken. En dat mevrouw Otten een lichte wonde opliep ten gevolge van een onaangenaam contact met... de badkamerdeur, heeft met het hele verhaal van Story nog minder te maken", klinkt het.

De advocaat heeft de opdracht gekregen de uitgever te dagvaarden voor de rechtbank van eerste aanleg in Brussel. "Hoewel het verhaal wordt tegengesproken zowel door de heer Otten als door de heer Viki Geunes [...], blijft het blad op zeer insinuerende wijze de waarheid geweld aandoen", klinkt het. Het koppel eist een provisionele schadevergoeding, wat betekent dat het geëiste bedrag tijdens het proces nog hoger of lager kan uitvallen.

Het is niet de bedoeling het weekblad nog uit de rekken te laten halen, verduidelijkt Deleu. Hij stelt dat het niet de eerste keer is dat Story door dit soort verhalen de reputatie van Otten "door het slijk haalt". Volgens de advocaat zal de klacht de uitgever in de loop van volgende week bereiken.

De Swaef merkt nog op dat er zelden of nooit een proces is tegen Story. "Het wordt een probleem als elke mens over wie een journalist een artikel schrijft, naar de rechter stapt", zegt hij. (bron : Belga)

11-09-2012 om 22:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : IJslandse kandidaat voor Malmö wordt op zaterdag 09 februari 2013 gekozen.

 IJsland is het volgende land in het rijtje dat een kandidaat zal sturen naar Malmö. In de Zweedse stad vindt volgend jaar in de maand mei de 58e editie plaats van het Eurovisie Songfestival. De nationale omroep gaat tijdens de maanden januari en februari op zoek naar de inzending voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

RÚV opende afgelopen vrijdag, 07 september, de inschrijvingstermijn voor de nationale selectie, 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2013', en geïnteresseerden kunnen hun nummers indienen tot en met maandag 08 oktober eerstkomende om middernacht.

Componisten en tekstschrijvers moeten de IJslandse nationaliteit hebben of woonachtig zijn op het eiland sinds 01 oktober 2012. De omroep laat opnieuw toe dat ze samenwerken met buitenlandse componisten en/of tekstschrijvers. Componisten mogen maximaal drie nummers insturen, voor de tekstschrijvers geldt deze beperking echter niet.

Uit alle inzendingen zal een interne jury een aantal nummers kiezen die mogen deelnemen aan de nationale selectie. Samen met de componisten/tekstschrijvers wordt er dan op zoek gegaan naar de meest geschikte artiest(en).

Net als de voorbije twee jaar moeten alle nummers tijdens de nationale selectie in de eigen taal worden gebracht. Dit betekent evenwel niet dat de IJslandse inzending volgend jaar ook in de eigen taal te horen zal zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. De componisten, tekstschrijvers en de uitvoerende artiest(en) hebben de keuze om het nummer in Zweden in een andere taal te zingen.

Intussen raakte vandaag, dinsdag 11 september, bekend dat de finale van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2013' zal plaatsvinden op zaterdag 09 februari eerstkomende. Voorafgaand aan die finale komen er nog drie voorrondes en dit op de zaterdagen 12, 19 en 26 januari 2013. (bron : RÚV, Visir)

11-09-2012 om 22:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Marcel ontvangt vanavond in Antwerpen onder meer Gili, Bert Kruismans en The Van Jets.

Op maandag 04 juni 2012 opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor het vierde seizoen van 'Villa Vanthilt'.

Heel wat steden stelden zich kandidaat om 'Villa Vanthilt' te ontvangen, maar de keuze viel uiteindelijk op Turnhout en Ieper. Beide steden bezitten een prachtige Grote Markt waarop de nieuwe villa volledig tot zijn recht zal komen. Eerst stond de villa vier weken lang in Turnhout, nadien (na afloop van de Ronde van Frankrijk) zes weken lang in Ieper. Het programma duurt dit seizoen drie weken langer en dus verhuisde het hele gezelschap op maandag 03 september naar Antwerpen, naar de Godefriduskaai, vlakbij het MAS (Museum aan de Stroom).

'Villa Vanthilt' is dit jaar een oase midden in de stad. Met een prachtige daktuin, een gigantische groene wand, een echte waterval, een zomers terras, een vijver als salontafel en een exotische serre boven op het dak. De bezoekers van de villa zullen zich ongetwijfeld in zuiderse sferen wanen. Op vakantie gaan naar verre oorden is nog nooit zo overbodig geweest. Daarenboven leeft het decor, want het zijn allemaal echte planten.

Marcel zit dit jaar niet alleen in de sofa, er is ook een tafel. Alles wat Marcel die dag de moeite vindt, passeert er : nieuwsberichten, gasten, opvallende nieuwigheden op het internet. Sommige onderwerpen zijn ernstig, andere iets minder.

Het einde van het programma kan je deze zomer zelf bepalen. Helemaal aan het begin van het programma stelt Marcel een vraag op basis van de actualiteit. Stemmen kan via www.een.be/nu. Aan het eind van het programma zie je het resultaat. Wie stuurt 'Villa Vanthilt' naar de Olympische Spelen? Wie krijgt het laatste ticket voor Werchter? Wie van drie mensen is een echte politieagent? En welk lichaamsdeel moet Marcel laten ontharen?

Elke zondag zet Marcel een thema centraal waarrond hij verrassende gasten uitnodigt. Bekende en onbekende gasten geven je leuke weetjes die aan het thema gelinkt zijn, vertellen hun ongewone verhalen of stellen hun buitengewone talent tentoon. Elke show zal afgesloten worden door een wervelende muzikale live-act.

Dit jaar wordt de zondagsshow met argusogen bekeken en beluisterd door een kritisch duo. Zij nemen plaats in de serre, op twee heerlijke tuinstoelen. Zal Marcel goede punten scoren of genadeloos worden afgestraft?

's Zomers is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' kan je gewoon elke dag live meemaken. De plaatsen in de villa zelf, zijn voor Turnhout echter allemaal al ingenomen.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

 zesenvijftigste aflevering - dinsdag 11 september 2012 :

Marcel zet de deuren van zijn 'Villa' wagenwijd open voor Gili en Bert Kruismans. Als Vlaamse comedians trekken ze naar Wallonië. Gili brengt er zijn show 'Paranormal' en Bert toert binnenkort met nieuwe show en is te zien in de Waalse versie van 'Tournée Générale'.

Ook amazone Michèle George en Boccia-speler Pieter Cilissen komen langs. Zij zijn onze Belgische trots op de Paralympische Spelen, goed voor twee keer goud en brons.

Goedele zet enkele opvallende lokale voorstellen in de kijker. Kristof Calvo vertelt over de lokdames in Mechelen en Ludwig Vandenhove over de gluurstroken in Sint-Truiden. Politicoloog Carl Devos brengt de opvallende voorstellen in kaart. The Van Jets sluiten muzikaal af met hun single "Here Comes The Light".

'Villa Vanthilt',
de zesenvijftigste aflevering van het vierde seizoen, vanavonddinsdag 11 september, tussen 21.30 en 22.15 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

11-09-2012 om 15:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : trouwfeest Hans Otten eindigde eerder deze zomer in nachtmerrie.

 Op zaterdag 22 juni jongstleden stapten presentator Hans Otten (41) en de 32-jarige Colette van Remortel in Mechelen in het huwelijksbootje. Hans Otten (presentator 'Eurosong 1993') leerde Colette van Remortel acht jaar geleden kennen achter de schermen van het VT4 programma 'Bachelor, de begeerde vrijgezel'. Otten vroeg zijn vriendin op kerstavond vorig jaar ten huwelijk in het bijzijn van hun families (archief).

Het weekblad Story bericht vandaag, dinsdag 11 september 2012, dat het huwelijksfeest volgens verschillende bronnen op de spoedafdeling van het ziekenhuis eindigde.

 Twee maanden nadat Hans en Colette huwden, wordt er regelmatig over hun feest in het chique restaurant Pure C gepraat. Volgens verschillende bronnen eindigde het ‘wilde feestje‘ in mineur na een brutaal accident.

Zo zou de bruidegom samen met zijn vriend en topchef Viki Geunes een kamerdeur hebben ingetrapt, waarna de deur viel tegen het gezicht van de bruid. Colette moest toen in allerijl naar het ziekenhuis worden gebracht. Ondertussen ging het feestje gewoon door.

Ook zouden sommige genodigden zich nogal vrijpostig hebben gedragen in de liefde. Sergio Herman, eigenaar van het restaurant en hotel in de Nederlandse badplaats Cadzand, zou naar verluidt nooit nog een huwelijksfeest willen organiseren in zijn pand. Voor Hans had hij een uitzondering gemaakt, maar dat is hem dus niet bevallen.
(foto : Belga ; cover : Story)

11-09-2012 om 11:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Katja Retsin en Jan Schepens verwachten een derde kindje.

 Het weekblad Story pakt vandaag, dinsdag 11 september 2012, uit met het nieuws dat het gezin van Katja Retsin (40) en Jan Schepens (bijna 42) binnenkort uitgebreid wordt met een derde kindje.

Over enkele maanden krijgen Manou (6) en Milla (3) er een broertje of zusje bij, want mama Katja (woordvoerster ESF 2010) is zwanger van een derde kindje. Katja en Jan (Eurosong 2002) hebben volgens het weekblad lang getwijfeld want ze hebben alle twee drukke jobs, maar nu is het eindelijk zover!

Al beseffen de twee dat een kindje op je veertigste op de wereld zetten, niet zonder risico's is. Toch gelooft Jan ten volle in Katja : "Ze rookt niet, drinkt niet en is een ongelooflijk gezonde madam."

Het hele interview over
rare goestingskes, hoe ze het ontdekten en de naam van het kindje in Story deze week. (bron en cover : Story)

11-09-2012 om 10:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Phil Kevin.

Phil Kevin (11 september 1969) is in het Limburgse Sint-Truiden geboren als Philip Vandenborne. Op twintigjarige leeftijd brengt hij zijn eerste single op de markt. Voordien heeft hij aan heelwat soundmixwedstrijden deelgenomen als imitator van die andere Limburgse zanger, Pascal Laurent. Met de komst van de commerciële zender vtm is er een ware heropleving van de Vlaamse muziek en dit mede dankzij het programma 'Tien om te Zien'. Ook Phil kan hiervan zijn graantje meepikken en in 1989 heeft hij een hit te pakken met "Komaan en doe het". Nadien volgen nog een aantal bescheiden hitjes. In 1996 neemt hij deel aan 'De Gouden Zeemeermin'. In de derde voorronde eindigt hij met "Als ik er niet meer ben" op de tiende en allerlaatste plaats. In 2000 maakt hij deel uit van de cast van de musical 'Peter Pan'. Ondertussen heeft hij zijn eigen dansstudio "Stepping-out'. (foto : BEU)

11-09-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


10-09-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Op deze eerste dag van een nieuwe werkweek hebben we weer een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargestoomd. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 De Zweedse metalband Dead By April (intervalact MF 2011, MF 2012) komt eind deze maand naar Genk. De band was al eens eerder voor een concert aangekondigd maar moest toen vanwege gezondheidsredenen verstek laten gaan. Dat wordt bij deze rechtgezet. De 'European Crossroads Tour' houdt op zaterdag 29 september eerstkomende halt in zaal De Kring in Genk (Onderwijslaan 2A). In het voorprogramma zitten Keyrah, Sons of Irah en nog twee supports. Tickets kosten 12,50 euro en kunnen via deze site worden aangeschaft.

Op vrijdag 29 (20.30), zaterdag 30 (20.30) en zondag 31 maart 2013 (14.00) moeten de schlagerfans opnieuw afzakken naar de Ethias Arena in Hasselt voor de - inmiddels - achtste editie van 'Het Schlagerfestival'. Op donderdag 26 april jongstleden werden de namen van de eerste drie artiesten bekendgemaakt die dan hun opwachting zullen maken.

Zo zijn Lindsay, Paul Severs en oud-Songfestivaldeelneemster Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996) alvast van de partij. Op andere namen blijft het momenteel nog wachten maar de verkoop van tickets loopt nu al als een trein. Tickets kunnen nu reeds besteld worden en dit via de websites van Sherpa en TeleTicketService.

'Nekka Nacht' viert volgend jaar zijn twintigste verjaardag. Op vrijdag 19 april 2013 (20.30) staan onder meer volgende Nederlandstalige artiesten op het podium in het Sportpaleis in Antwerpen : Frank Boeijen, Kommil Foo, Raymond van het Groenewoud, Stef Bos (componist/tekstschrijver/backing vocal Belgische inzending ESF 1989), Kadril, Thé Lau, Zjef Vanuytsel, Johan Verminnen en Yevgueni.

Naar goede Nekka-gewoonte mag u tal van unieke duetten en beklijvende muzikale momenten verwachten. Kortom, het belooft andermaal een niet te missen evenement, een hoogdag voor het Nederlandstalige lied, te worden.

Tickets (tussen 20 en 35 euro) voor dit verjaardagsfeest kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van TeleTicketService.

10-09-2012 om 23:22 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs