Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

23-08-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'MasterChef' : Marc Coucke gekroond tot 'MasterChef 2012'.

Eerder vanavond, donderdag 23 augustus 2012, viel het doek over het derde seizoen van 'MasterChef' op de commerciële zender vtm.

Nadat gisteren tijdens de voorlaatste aflevering van 'MasterChef' Manou Kersting het allerlaatste finaleticket bemachtigde, was het vandaag tijd voor de grote 'MasterChef'-finale. Marc Coucke en Maarten Bosmans vergezelden Manou Kersting in de strijd voor de titel van 'MasterChef 2012'.

 Jurylid Kenny Bernaerts was er aan de vooravond van deze finale er al van overtuigd dat het een hevige strijd zou worden : "Het wordt een clash of the titans." Met deze sterke woorden ging de grote finale al snel van start.

Maar niet voor er de drie finalisten nog een verrassing werd voorgeschoteld. Want naast het bereiden van een zelfgekozen driegangenmenu, moesten Manou, Marc en Maarten op 30 minuten tijd nog een aperitief bereiden. Een goed menu is namelijk niets zonder een lekker drankje en een smakelijke amuse-bouche.

 Na het aperitiefhapje en de bijhorende cocktail, waren de mannen klaar voor het echte werk : het driegangenmenu. Eerst kregen de finalisten anderhalf uur de tijd voor hun voor- en hoofdgerecht. Marc ging voor langoustines met appel, curry, verse kruiden en een zeste van limoen. Als hoofgerecht schotelde hij een tevreden Wout en Kenny duif voor met drie soorten spek, aardappelen, croutons en een mousse van erwten.

 Manou bereidde als voorgerecht lamsgehakt gerold in kool- en wijnbladeren, fijngesneden kool, zure room en knoflook. Daarop volgde een perfect passende kabeljauw met venusschelpen, gerookt spek, gevulde aardappelen en wortel.

 Maarten bracht met zijn voorgerecht een ode aan zijn vrouw met twee variaties van gerookte paling. Als hoofdgerecht serveerde hij ibericovarken met asperges en een picklessaus.

 Voor juryleden Wout en Kenny waren de drie finalisten na deze eerste shift bijzonder aan mekaar gewaagd. Het dessert moest dus uitsluiting brengen. Tot grote verwondering van de jury sloeg Marc Coucke er op 45 minuten tijd in een stevige gelei te maken. Maarten bracht een variatie op zwarte woudtaart en Manou Beerselse mandjeskaas met pompelmoessap, citroenmelisse, chocolade en honing.

 Nadat Manou, Marc en Maarten vandaag alles op alles gezet hadden in de 'MasterChef'-keuken, was het aan Wout en Kenny om harde knopen door te hakken tijdens een zware deliberatie. Het was Wout Bru die de verlossende woorden mocht uitspreken : "MasterChef 2012 is Marc." Duidelijk onder indruk reageerde Marc Coucke : "Ik ben echt heel blij. Had je me dit twee maanden geleden gezegd, had ik het niet geloofd. Nu ligt er wél een zware druk op mijn schouders : ik mag vanaf nu geen enkel slecht bordje meer maken in mijn leven!"

De recepten van de drie finalisten alsook andere recepten uit 'MasterChef' kan je terugvinden op koken.vtm.be. (bron, logo en foto's : vtm)

23-08-2012 om 21:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Kolacny-broers ereburgers van de stad Aarschot.

 Burgemeester André Peeters (CD&V) van Aarschot heeft vandaagdonderdag 23 augustus 2012, onder grote belangstelling de titel van ereburger van zijn stad uitgereikt aan Stijn (lid vakjury 'Junior Eurosong 2007-2008') en Steven Kolacny, de artistieke leiders van het meisjeskoor Scala. De broers verwierven ook internationale faam als pianoduo en werden vorige maand door het paleis benoemd tot Commandeur in de Kroonorde.

Aarschot kende hen de eretitel toe omdat ze ondanks hun wereldwijde succes "rasechte en trotse Aarschottenaren blijven" en derhalve ideale ambassadeurs zijn voor hun stad. "Of zij nu optreden aan de Belgische kust of duizenden kilometers hier vandaan, Stijn en Steven zijn trots op hun stad en vernoemen de 'Parel van het Hageland' graag in de nationale en internationale geschreven en gesproken pers", aldus het stadsbestuur in een mededeling.

In zijn dankwoord kondigde Steven Kolacny aan dat Scala zijn nieuwe concertenreeks in Aarschot zal starten met optredens op zaterdag 22 en zondag 23 december in de Onze-Lieve-Vrouwekerk. Tijdens deze optredens zal Scala vooral nummers brengen uit de nieuwe cd "December" die midden november in tal van landen gelanceerd zal worden. "Deze cd bevat nummers in de eindejaarssfeer over winter, kerstmis en diens meer", aldus Kolacny.

Als pianoduo gaven de broers Kolacny sinds 1996 al acht cd's uit, waarvan er verschillende in vaktijdschriften hoge quoteringen kregen. Datzelfde jaar richtten ze het meisjeskoor Scala op waarmee ze rockklassiekers op een eigenzinnige manier bewerkten. Dat leidde tot dusver reeds tot een tiental cd's en vele buitenlandse tournees. Scala-liedjes werden ook reeds verschillende keren gebruikt in filmtrailers en in series zoals 'The Simpsons'. (bron : Belga ; foto : website Kolacny)

23-08-2012 om 19:44 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Flikken' : de inbraken verplaatsen zich steeds en er valt een dode.

Sinds donderdag 03 mei brengt Eén herhalingen van de populaire reeks 'Flikken', de Vlaamse reeks over de Gentse politie. Tijdens de maanden juli en augustus krijg je telkens op dinsdag- en donderdagavond een aflevering van deze populaire reeks.

De negende reeks wordt een harde dobber voor de 'Flikken'. Ze worden geconfronteerd met gratuit geweld, staan aan de verkeerde kant van een gijzelingsdrama en krijgen een hele buurt over zich heen bij een inbraakgolf. Ze moeten ingrijpen tegen de wanhoop van een man die door de mazen van het sociaal vangnet valt, en het hoofd bieden aan politieke druk na de bizarre moord op een rijkeluiszoontje.

Bovendien belanden ze in een operatie van 'de federale' en komen ze diametraal te staan tegenover ex-collega Nadine Vanbruane (Katelijne Verbeke).

Al die verhalen worden gebundeld in één op zichzelf staande aflevering en zes dubbele. Dat belooft dus dubbele spanning.

Tina (Tania Kloek) en Merel (Rebecca Huys) verlaten het team, Cat (Pascale Michiels, backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Michiel (Roel Vanderstukken) en Emma (Ianka Fleerackers) komen in hun plaats. Michiel beschouwt zichzelf als een man van de actie, hij laat het saaie papierwerk liefst aan anderen over. Vrouwen vallen voor zijn wat ruige, zelfverzekerde uitstraling en daar durft hij weleens misbruik van te maken. Met Cat klinkt het nu eens en botst het dan weer, maar eigenlijk vormen zij een heel efficiënt Flikkenduo. Emma ontdekt dat niet iedereen zich aan de regels van het spel houdt en ziet zich verplicht dat te melden aan haar oversten. Toch weet zij al snel de sympathie van John en de zijnen te winnen door haar charmante, gewiekste en ook wel eigengereide manier van werken.

* aflevering 11 (reeks 9) : "De plaag" (deel 2) - donderdag 23 augustus (eerste uitzending - zondag 18 mei 2008) :

De inbraken verplaatsen zich steeds; de opgepakte inbreker zwijgt; en de flikken staan voor schut. Dan valt er een dode. De inbrekers zijn teruggekeerd naar het huis van Dirk, de enige die hen kan identificeren en hebben zijn vrouw neergeschoten. Zo luidt Dirks verklaring. De enige manier om die te checken, is de bende vinden. Cat krijgt hun systeem door, kan een verkenner vatten. Zo ontdekken ze dat de bende werkt met een bron : één die zich dicht bij Emma bevindt. Die zal zich van haar hardste kant laten zien om een doorbraak te forceren.

'Flikken', elfde aflevering van reeks negen vanavonddonderdag 23 augustus, tussen 22.55 en 23.50 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)

23-08-2012 om 19:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Marcel ontvangt vanavond Roger De Vlaeminck en Carl Huybrechts.

Op maandag 04 juni 2012 opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor het vierde seizoen van 'Villa Vanthilt'.

Heel wat steden stelden zich kandidaat om 'Villa Vanthilt' te ontvangen, maar de keuze viel uiteindelijk op Turnhout en Ieper. Beide steden bezitten een prachtige Grote Markt waarop de nieuwe villa volledig tot zijn recht zal komen. Eerst stond de villa vier weken lang in Turnhout, en sinds afgelopen maandag, 23 juli, zes weken lang in Ieper. Het programma duurt dit seizoen drie weken langer en dus verhuist het hele gezelschap begin september naar Antwerpen, vlak bij het MAS (Museum aan de Stroom).

'Villa Vanthilt' is dit jaar een oase midden in de stad. Met een prachtige daktuin, een gigantische groene wand, een echte waterval, een zomers terras, een vijver als salontafel en een exotische serre boven op het dak. De bezoekers van de villa zullen zich ongetwijfeld in zuiderse sferen wanen. Op vakantie gaan naar verre oorden is nog nooit zo overbodig geweest. Daarenboven leeft het decor, want het zijn allemaal echte planten.

Marcel zit dit jaar niet alleen in de sofa, er is ook een tafel. Alles wat Marcel die dag de moeite vindt, passeert er : nieuwsberichten, gasten, opvallende nieuwigheden op het internet. Sommige onderwerpen zijn ernstig, andere iets minder.

Het einde van het programma kan je deze zomer zelf bepalen. Helemaal aan het begin van het programma stelt Marcel een vraag op basis van de actualiteit. Stemmen kan via www.een.be/nu. Aan het eind van het programma zie je het resultaat. Wie stuurt 'Villa Vanthilt' naar de Olympische Spelen? Wie krijgt het laatste ticket voor Werchter? Wie van drie mensen is een echte politieagent? En welk lichaamsdeel moet Marcel laten ontharen?

Elke zondag zet Marcel een thema centraal waarrond hij verrassende gasten uitnodigt. Bekende en onbekende gasten geven je leuke weetjes die aan het thema gelinkt zijn, vertellen hun ongewone verhalen of stellen hun buitengewone talent tentoon. Elke show zal afgesloten worden door een wervelende muzikale live-act.

Dit jaar wordt de zondagsshow met argusogen bekeken en beluisterd door een kritisch duo. Zij nemen plaats in de serre, op twee heerlijke tuinstoelen. Zal Marcel goede punten scoren of genadeloos worden afgestraft?

's Zomers is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' kan je gewoon elke dag live meemaken. De plaatsen in de villa zelf, zijn voor Turnhout echter allemaal al ingenomen.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

 drieënveertigste aflevering - donderdag 23 augustus 2012 :

Oud-wielrenner Roger De Vlaeminck wordt morgen, vrijdag 24 augustus 2012, 65 en dat wordt gevierd met een nieuwe biografie : 'Mijn memoires, onverbloemd'. Comedian Piv Huvluv over zijn nieuwe voorstelling 'Speeltijd'. Carl Huybrechts is nu ook aan een schrijvers- en politieke carrière begonnen. De muziek is vanavond van Wallace Vanborn.

'Villa Vanthilt',
de drieënveertigste aflevering van het vierde seizoen, vanavonddonderdag 23 augustus, tussen 21.40 en 22.30 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

23-08-2012 om 19:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Sterren op de Dansvloer' : ook Kevin Van der Perren dit najaar in dansprogramma op vtm.

 Vanmorgen, donderdag 23 augustus, waren het nog geruchten maar intussen heeft de commerciële zender vtm bevestigd dat ex-kunstschaatser Kevin Van der Perren dit najaar zal deelnemen aan de vijfde reeks van 'Sterren op de Dansvloer'.
 
Muziekzender Q-music maakte eerder vanochtend reeds bekend dat acteur Lucas Van den Eynde één van de deelnemers is. Op Twitter gingen er toen reeds geruchten dat Kevin Van der Perren zou meedoen aan het programma.

 Eind vorige week
raakte ook al bekend dat topmodel Hannelore Knuts te zien zal zijn in het dansprogramma. Tienkamper Hans Van Alphen werd ook gevraagd door de omroep maar wees het aanbod af. (bron : Q-musicderedactie.be, vtm ; logo : vtm ; foto Hans Van Alphen : Reuters)

23-08-2012 om 16:07 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : kan het huwelijk van Marc en Bieke nog gered worden?

Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Tussen dinsdag 10 en vrijdag 27 juli 2012 kreeg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005. Tussen maandag 30 juli en woensdag 15 augustus 2012 werd reeks zestien (her)uitgezonden. Deze reeks kwam voor de eerste maal op het scherm tussen zaterdag 03 december 2005 en zaterdag 25 februari 2006. Afgelopen donderdag, 16 augustus 2012, kwam de eerste aflevering van reeks zeventien opnieuw op het scherm. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 16 december 2006 en zaterdag 10 maart 2007.

* vijfde aflevering (reeks zeventien) - Love boat (scenario : An Swartenbroekx) :

Pascale en Maurice gaan aan boord van de 'Freedom of the Seas' om het huwelijk van Marc en Bieke te redden. Pol en Doortje schepen ook in, maar alleen Doortje is echt enthousiast over haar droomvakantie. De charmante cruiseofficier Olivier helpt wel heel goed Bieke te troosten, terwijl Marc verder stuntelt ... .

Carmen heeft steeds meer schrik voor een botsing van het schip met ijsbergen en bereidt zich op alles voor. Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) zijn doorgewinterde cruise-gangers, maar moeten toch telkens hun pasjes repeteren zonder dat ze elkaar voor de voeten lopen. Boma tracht op de 'Freedom' vrouwelijk schoon te verschalken. Dit loopt evenwel niet helemaal naar zijn zin ... En waar is Fernand gebleven?

'F.C. De Kampioenen', vanavond donderdag 23 augustus tussen 20.25 en 21.05 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

23-08-2012 om 15:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : heeft Julie Lauwers haar droom kunnen realiseren?

Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.

nieuws onder de zon

* de bus

Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.

* de Tour/de Olympische Spelen

We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.

* de koelkast

In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :

- Michaël Vrijmoed, souschef van het
Hof van Cleve.
- Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'.
- Fatima Marzouki van restaurant
El Warda in Antwerpen.
- Kwinten De Paepe van restaurant
Trente in Leuven.
- Giovani Oosters van restaurant
Vous lé Vous in Hasselt.

* hoe was uw weekend?

Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de
website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.

* nu of nooit?

Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.

* de gevoelige plaat

Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.

* hoera voor België!

In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?

Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.

* inhoud aflevering 70 - donderdag 23 augustus 2012 :

DE BUS

'1000 zonnen' stapt voor de laatste keer op de bus en deze keer is dat een bus vol families met als bestemming Kroatië.

DE WEDSTRIJD

In 'De wedstrijd' blijven specialisten het tegen elkaar opnemen. Wie metselt het snelst een recht muurtje? En wie doet het snelst een verse luier aan?

MIJN ZOMER

Dirk Lamberigts uit Maaseik had een ambitieuze droom voor deze zomer; een waterskistunt uitvoeren van vier hoog! Om die droom te realiseren liet hij een coach uit de Verenigde Staten overvliegen. 11 augustus was de grote dag; dan zou hij met watersportclub Aldeneiker Plas Maaseik de stunt demonstreren. Is het gelukt?

Karl Indigne uit Heist-op-den-Berg heeft al jaren huidproblemen en dat zorgde vooral bij het scheren voor heel wat irritatie. Karl probeerde al verschillende scheerzepen en andere verzorgingsproducten, maar niets hielp. Daarom besloot hij om zelf het ideale product te laten ontwikkelen. Alle testen zijn achter de rug, de verpakking is ontworpen en Karl staat op het punt zijn nieuwe scheerzeep deze zomer in de markt te zetten. Met succes?

Julie Lauwers uit Blankenberge is een natuurtalent in het golfsurfen. Vorig jaar was ze tweede op de Belgische kampioenschappen, maar toen werd ze ziek. Een maagoperatie en klierkoorts gooiden haar droom aan diggelen. Maar Julie gaf niet op en begon onder doktersbegeleiding opnieuw te trainen. Ondertussen gaat het beter, maar is dat voldoende om haar droom te realiseren en dit jaar Belgisch kampioen te worden in het Franse Mimizan?

DE ZOMERHIT

De zomerhit die vanavond in de schijnwerpers staat, is "Dancing In The Dark" van Bruce Springsteen, een hit uit 1985.

DE STOEL

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Gisterenwoensdag 22 augustus, stond de stoel in het stadspark van Leuven en vanavond komen we te weten wie er met de vliegtuigtickets aan de haal ging.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.30 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)

23-08-2012 om 14:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Sterren op de Dansvloer' : Lucas Van den Eynde neemt dit najaar deel aan vtm-programma.

 Acteur Lucas Van den Eynde zal later dit najaar deelnemen aan de vijfde reeks van het vtm-programma 'Sterren op de Dansvloer'. Dat werd vanmorgen, donderdag 23 augustus 2012, bekendgemaakt op muziekzender Q-music. Op Twitter gaan er intussen ook geruchten dat ex-kunstschaatser Kevin Van der Perren zou meedoen aan het programma.

"Ik heb er ontzettend veel zin in", reageerde Lucas Van den Eynde vanmorgen op zijn deelname aan het dansprogramma 'Sterren op de Dansvloer'. "Ik kijk vooral uit naar klassiekers als de quickstep en de Engelse wals", voegde hij er nog aan toe.

 De commerciële omroep vtm geeft later deze namiddag meer uitleg op een persconferentie over de najaarsprogrammatie. Eind vorige week
raakte ook al bekend dat topmodel Hannelore Knuts te zien zal zijn in het dansprogramma. Tienkamper Hans Van Alphen werd ook gevraagd door de omroep maar wees het aanbod af. (bron : Q-musicderedactie.be ; logo : vtm ; foto Hans Van Alphen : Reuters)

23-08-2012 om 12:06 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Eva Daeleman is niet langer de sidekick van Peter Van de Veire op MNM.

 Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011') is niet langer de sidekick van Peter Van de Veire (presentator 'Eurosong 2012 : een song voor Iris', commentator ESF 2012, woordvoerder ESF 2012) op radiozender MNM. Het duo presenteerde sinds begin 2010 samen 'De grote Peter Van de Veire Ochtendshow'. Dat programma keert aanstaande maandag, 27 augustus  2012, terug met Peter Van de Veire, maar die krijgt wel een nieuwe copiloot. Dat berichtte de krant Het Nieuwsblad eerder vanochtend, donderdag 23 augustus.

 Eva Daeleman (22) heeft het wellicht te druk met haar nieuwe job als presentatrice van het Eén-programma 'Fabriek romantiek', een lifestyleprogramma 'over alles wat het leven kleur geeft' dat later dit najaar te zien is. Ze is ook nog omroepster bij Eén.

 Peter Van de Veire stelt zijn nieuwe sidekick aanstaande maandag aan Vlaanderen voor tijdens een uitzending vanuit het voetbalstadion van KV Mechelen. Na de voorstelling spelen de stemmen van MNM een partij voetbal tegen een ploeg van luisteraars.
 
Bjorn Verdoodt, VRT-woordvoerder, heeft intussen bevestigd dat MNM nog andere radioplannen heeft met Eva. Ze zal dus zeker niet van de radio verdwijnen. (bron : Het Nieuwsbladderedactie.be ; foto's : VRT)

23-08-2012 om 12:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Gunvor Guggisberg.

Gunvor Guggisberg (23 augustus 1974) is geboren in de Zwitserse hoofdstad Bern. Op donderdag 18 december 1997 neemt ze in eigen land deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival van 1998 en met "Lass ihn" weet ze die nationale selectie te winnen. De tekst en de muziek van het nummer schreef ze samen met Egon Egemann, die acht jaar eerder met "Musik klingt in die Welt hinaus" een elfde plaats in de wacht wist te slepen tijdens het jaarlijkse liedjesfestival.

Tijdens het Eurovisie Songfestival, op zaterdag 09 mei in het Britse Birmingham, krijgt de zangeres van geen enkele jury punten en daarmee belandt ze op een vijfentwintigste en allerlaatste plaats. Misschien was de reden hiervoor wel te zoeken in het feit dat net voor het festival naaktfoto's van de zangeres boven kwamen draven.

Twee jaar later, in 2000, volgt haar eerste - en tot op heden enige - album. "From A to Z" is een dubbelcd met daarop ook haar Songfestivalinzending. Nadien volgden nog een paar bescheiden hitjes, maar de laatste tijd is het echter stiller rond de zangeres.

In het stepdansen kan Gunvor wel betere resultaten voorstellen, ze werd namelijk zevenvoudig nationaal kampioen in die discipline. Vijf jaar geleden kwam ze opnieuw in het nieuws toen ze meedeelde dat ze in 2008 graag opnieuw zou deelnemen aan het Eurovisie Songfestival, maar dan niet voor haar moederland. Uiteindelijk kwam er niets van in huis. Meer over de zangeres kan je steeds op haar website terugvinden.

OOK JARIG VANDAAG :

* Vicky Leandros (1948) : nam in 1967 voor het eerst deel aan het Eurovisie Songfestival en wist met "L'amour est bleu" Luxemburg een vierde plaats te bezorgen. Vijf jaar later, in 1972, nam ze opnieuw voor Luxemburg deel aan het Eurovisie Songfestival en met "Après toi" wist ze het Groothertogdom een vierde overwinning te bezorgen. In 2006 nam ze deel aan de Duitse selectie en wou ze voor een derde maal naar het Eurovisie Songfestival gaan maar met "Don't break my heart" strandde ze op een derde en laatste plaats.
* Bobby G(ee) (1954) : nam in 1981 als lid van het viertal Bucks Fizz deel aan het Eurovisie Songfestival en wist met "Making your mind up" het Verenigd Koninkrijk een vierde overwinning te bezorgen.
* Morgane (1975) : nam in 1992 deel aan het Eurovisie Songfestival voor ons land met "Nous on veut des violons" en legde beslag op een twintigste plaats op drieëntwintig deelnemers.

23-08-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


22-08-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in België en Nederland'.

Tijdens de maanden juli en augustus worden onze rubrieken 'Een avondje uit' en 'Een avondje uit in Nederland' samengevoegd tot 'Een avondje uit in België en Nederland'. Elke week krijg je, telkens op woensdag, een uitgebreide versie van beide rubrieken. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Op zaterdag 01 september eerstkomende vindt in de Vlaams-Brabantse gemeente Opwijk (Flaktsite) de negende editie plaats van 'pOpwijk'.

De deuren gaan open om 13.30 en ditmaal krijg je tot 01.30 het beste van Vlaanderen voorgeschoteld. Zo maken Tom Dice (ESF 2010, lid vakjury 'Junior Eurosong 2011', lid Belgische vakjury ESF 2012), Café Flamand (met onder meer Peter Van de Veire - presentator 'Eurosong 2012 : een song voor Iris', commentator ESF 2012, woordvoerder ESF 2012), Raymond van het Groenewoud, Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991) en Milk Inc. (met Regi Penxten, componist/tekstschrijver "My Music" - Eurosong 2008) hun opwachting. Afsluiter van de dag is de groep Duk.

Tickets in voorverkoop kosten 21,50 euro en kunnen nog steeds besteld worden via de website van Sherpa. Voor een VIP-arrangement tel je 105,00 euro neer.

'Niet geschikt als moeder' is de titel van de inmiddels elfde onewomanshow van Els de Schepper (Eurosong 2006). Daarin timmert ze vrolijk verder aan de unieke weg die ze ruim twintig jaar geleden is ingeslagen. Nu eens met een vette knipoog, dan weer zonder omwegen vertelt ze over de kantelmomenten waarmee ieder van ons wordt geconfronteerd op de kruispunten van het leven. Heel vaak is dat om te gillen van het lachen, want die kruispunten van tegenwoordig zijn meestal rotondes waar je niet wijs uit raakt en die amper moeten onderdoen voor de gemiddelde kermisattractie. Het bestaan als roetsjbaan : traag omhoog, pijlsnel naar beneden en vice versa. De ene keer krijg je kriebels in je buik, het volgende moment draait je maag zich om. Spannend!

Met deze nieuwe tournee trok ze afgelopen voorjaar door Vlaanderen en Nederland en dit najaar (tussen vrijdag 07 september en zaterdag 22 december eerstkomende) komt er dan toch een vervolg. Voor een volledig overzicht van data en locaties verwijzen we je graag naar haar website. Een aantal voorstellingen zijn intussen reeds volledig uitverkocht maar voor het optreden op zaterdag 13 oktober (20.00) in het Kursaal van Oostende kunnen nog steeds tickets worden aangekocht via de website van Sherpa, via Boxoffice Toerisme Oostende (Monacoplein 2) ofwel telefonisch via het nummer 070 22 56 00.

 Het collectief 'Living Roots', een muziekproject dat om de twee jaar in een wisselende bezetting wordt hernomen, brengt klassiekers uit de muziekgeschiedenis opnieuw tot leven op geheel eigen wijze. In deze zevende theatertour ziet de front er bijzonder boeiend uit met troubadours Raf Walschaerts (zang en gitaar), Tom Theuns (zang, gitaar en toetsen), Gert Bettens (zang en gitaar) en Brahim (Eurosong 2006-2008)(zang). Zij gingen op zoek naar songs die hen hebben beïnvloed of geïnspireerd. Ze staan er niet alleen voor want in totaal delen liefst negen klasbakken het podium. Initiatiefnemer Koen Garriau leidt al 'saxend' alles in goede banen. Verwacht u aan geanimeerde vertolkingen van gekende en minder gekende mijlpalen, afgewisseld met intense kippenvelmomenten! 

De première gaat door op vrijdag 28 september eerstkomende in De Roma in Borgerhout, maar daags voordien (donderdag 27 september) is er al een try-out in Nazareth (CC Nova, Steenweg 92). De vijfentwintigste, en laatste, voorstelling gaat door op zondag 25 november in De Centrale (Kraankindersstraat 2) in Gent. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nog steeds worden aangeschaft en meer informatie krijg je op de website van 'Living Roots.

De Volendamse formatie 3JS (ESF 2011) gaat ook in 2013 op tournee en dit met een nieuwe show 'Bronnen'.

Zes jaar en drie succesvolle landelijke theatertours verder kijken Jan Dulles, Jaap Kwakman en Jaap de Witte nog altijd graag terug naar de tijd voordat ze als 3JS met hun Nederlandstalige repertoire vanuit Volendam het land in trokken. Ruim tien jaar lang hadden de heren eerst met hun akoestische gitaren in de kroegen op de dijk doorgebracht met het spelen van de muziek van hun eigen (vaak Engelse, Ierse en Amerikaanse) helden. Bands en singer/songwriters uit de goeie ouwe tijd… de tijd dat er op de radio nog ruimte was voor echte goeie liedjes. De tijd dat een goeie gitaarsolo nog werd gewaardeerd. Deze muzikale bagage is voor de 3JS van onschatbare waarde geweest en is duidelijk terug te horen in hun eigen, buitengewoon veelzijdige repertoire.

Zoals ook schrijvers achter in hun boek vaak hun bronnen vermelden, zo willen de 3JS graag eens met hun fans delen waar de inspiratie voor bepaalde liedjes vandaan is gekomen. Naast hun eigen repertoire komen in deze show 'Bronnen' een aantal juweeltjes uit 80 jaar muziekgeschiedenis voorbij.

De nieuwe tournee wordt op donderdag 10 januari eerstkomende afgetrapt in Beverwijk en het laatste van de 31 concerten gaat door in Gouda op dinsdag 16 april. Kaarten voor één van de optredens kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van Nationale Theaterkassa.

 De Italiaanse zanger Umberto Tozzi (ESF 1987) verkocht meer dan 32 miljoen platen en is zowel in Italië als in de rest van de wereld een absolute superster. Met hits als "Gloria", "Ti amo" en "Gente di mare" heeft hij een aantal onvergetelijke klassiekers in zijn repertoire.

"Ti amo" stond maar liefst zeven maanden op nummer 1 in de Italiaanse hitparade en met "Gloria" scoorde Tozzi een wereldhit. "Gente di mare", het lied waarmee Umberto Tozzi en Raf deelnamen aan het Eurovisie Songfestival in Brussel in 1987, groeide uit tot een evergreen. Live slaagt Tozzi er telkens weer in om zijn onvergetelijke hits op een knappe en vooral frisse manier aan zijn publiek voor te schotelen, wat van zijn concerten echte pareltjes maakt. Niet te missen!

De Italiaanse zanger komt volgend voorjaar naar Nederland voor vier concerten en dit op vrijdag 01 (Rotterdam), zaterdag 02 (Maastricht), dinsdag 05 (Utrecht) en woensdag 06 maart 2013 (Eindhoven). Tickets voor één van de optredens kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van Nationale Theaterkassa.

22-08-2012 om 21:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Marcel ontvangt vanavond De Romeo's en Jill Shaw zorgt voor de muzikale noot.

Op maandag 04 juni 2012 opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor het vierde seizoen van 'Villa Vanthilt'.

Heel wat steden stelden zich kandidaat om 'Villa Vanthilt' te ontvangen, maar de keuze viel uiteindelijk op Turnhout en Ieper. Beide steden bezitten een prachtige Grote Markt waarop de nieuwe villa volledig tot zijn recht zal komen. Eerst stond de villa vier weken lang in Turnhout, en sinds afgelopen maandag, 23 juli, zes weken lang in Ieper. Het programma duurt dit seizoen drie weken langer en dus verhuist het hele gezelschap begin september naar Antwerpen, vlak bij het MAS (Museum aan de Stroom).

'Villa Vanthilt' is dit jaar een oase midden in de stad. Met een prachtige daktuin, een gigantische groene wand, een echte waterval, een zomers terras, een vijver als salontafel en een exotische serre boven op het dak. De bezoekers van de villa zullen zich ongetwijfeld in zuiderse sferen wanen. Op vakantie gaan naar verre oorden is nog nooit zo overbodig geweest. Daarenboven leeft het decor, want het zijn allemaal echte planten.

Marcel zit dit jaar niet alleen in de sofa, er is ook een tafel. Alles wat Marcel die dag de moeite vindt, passeert er : nieuwsberichten, gasten, opvallende nieuwigheden op het internet. Sommige onderwerpen zijn ernstig, andere iets minder.

Het einde van het programma kan je deze zomer zelf bepalen. Helemaal aan het begin van het programma stelt Marcel een vraag op basis van de actualiteit. Stemmen kan via www.een.be/nu. Aan het eind van het programma zie je het resultaat. Wie stuurt 'Villa Vanthilt' naar de Olympische Spelen? Wie krijgt het laatste ticket voor Werchter? Wie van drie mensen is een echte politieagent? En welk lichaamsdeel moet Marcel laten ontharen?

Elke zondag zet Marcel een thema centraal waarrond hij verrassende gasten uitnodigt. Bekende en onbekende gasten geven je leuke weetjes die aan het thema gelinkt zijn, vertellen hun ongewone verhalen of stellen hun buitengewone talent tentoon. Elke show zal afgesloten worden door een wervelende muzikale live-act.

Dit jaar wordt de zondagsshow met argusogen bekeken en beluisterd door een kritisch duo. Zij nemen plaats in de serre, op twee heerlijke tuinstoelen. Zal Marcel goede punten scoren of genadeloos worden afgestraft?

's Zomers is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' kan je gewoon elke dag live meemaken. De plaatsen in de villa zelf, zijn voor Turnhout echter allemaal al ingenomen.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

 tweeënveertigste aflevering - woensdag 22 augustus 2012 :

Marcel heeft de winnaars van de 'Radio 2 Zomerhit 2012' te gast: De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996). Comedian Thomas Smith heeft een nieuwe zaalshow die luistert naar de onheilspellende naam 'Chaos'. Minister van Media Ingrid Lieten komt langs. En de muziek is vanavond van Jill Shaw (JESF 2010, woordvoerster JESF 2011) oftewel Jill Van Vooren.

'Villa Vanthilt',
de tweeënveertigste aflevering van het vierde seizoen, vanavondwoensdag 22 augustus, tussen 21.30 en 22.25 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

22-08-2012 om 15:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : vanavond maken Nicole en Hugo hun opwachting.

Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Tussen dinsdag 10 en vrijdag 27 juli 2012 kreeg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005. Tussen maandag 30 juli en woensdag 15 augustus 2012 werd reeks zestien (her)uitgezonden. Deze reeks kwam voor de eerste maal op het scherm tussen zaterdag 03 december 2005 en zaterdag 25 februari 2006. Afgelopen donderdag, 16 augustus 2012, kwam de eerste aflevering van reeks zeventien opnieuw op het scherm. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 16 december 2006 en zaterdag 10 maart 2007.

* vierde aflevering (reeks zeventien) - Winterstop (scenario : An Swartenbroekx) :

Het gaat niet zo goed tussen Bieke en Marc. Bieke verwijt Marc dat hij haar nooit heeft meegenomen op huwelijksreis. Wanneer Marc de kans krijgt om Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) te interviewen voor Radio Hallo, zorgt dat alleen maar voor nog meer spanningen.

Een poging van Boma om het koppel weer dichter bij elkaar te brengen, werkt averechts. Tijdens het interview met Nicole en Hugo, krijgt Marc van het showbizzduo een job als presentator aangeboden op hun cruiseschip ... Carmen wil tijdens de winterstop met Xavier deelnemen aan een flamencofestival in Sevilla ... .

'F.C. De Kampioenen', vanavond woensdag 22 augustus tussen 20.25 en 21.10 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

22-08-2012 om 14:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : wie ging er gisteren in Bocholt met de vliegtuigtickets naar Sharm el Sheikh aan de haal?

Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.

nieuws onder de zon

* de bus

Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.

* de Tour/de Olympische Spelen

We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.

* de koelkast

In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :

- Michaël Vrijmoed, souschef van het
Hof van Cleve.
- Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'.
- Fatima Marzouki van restaurant
El Warda in Antwerpen.
- Kwinten De Paepe van restaurant
Trente in Leuven.
- Giovani Oosters van restaurant
Vous lé Vous in Hasselt.

* hoe was uw weekend?

Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de
website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.

* nu of nooit?

Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.

* de gevoelige plaat

Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.

* hoera voor België!

In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?

Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.

* inhoud aflevering 69 - woensdag 22 augustus 2012 :

DE BUS

'1000 zonnen' stapt voor de laatste keer op de bus en deze keer is dat een bus vol families met als bestemming Kroatië.

DE WEDSTRIJD

In 'De wedstrijd' blijven specialisten het tegen elkaar opnemen. Wie metselt het snelst een recht muurtje? En wie doet het snelst een verse luier aan?

DE STOEL

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Gisterendinsdag 21 augustus, stond de stoel in het Limburgse Bocholt en vanavond komen we te weten wie er met de vliegtuigtickets naar het Egyptische Sharm el Sheikh aan de haal ging.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.30 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)

22-08-2012 om 14:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Sylvia Vrethammar.

Sylvia Vrethammar (22 augustus 1945) is geboren in het Zweedse Uddevalla, gelegen aan de westkust. Later verhuist ze met haar familie naar de hoofdstad Stockholm. Op zestienjarige leeftijd start ze een zangcarière maar ze maakt toch eerst haar studies af en behaalt een diploma kinderpsychologie. In 1969 verschijnt haar eerste album "Tycker om dej", en ze schopt het zelfs tot tv-presentatrice. In 1971 neemt ze voor het eerst deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Tijdens vijf halve finales strijden Tommy Körberg, The Family Four en Sylvia voor vijf finaleplaatsen. Al die plaatsen gaan uiteindelijk naar de inzendingen van The Family Four. Een jaar later waagt Sylvia opnieuw haar kans om Zweden te vertegenwoordigen op het jaarlijkse liedjesfestival. Met "Din egen melodi" eindigt ze op een tiende en allerlaatste plaats.

In 1974 neemt ze samen met Göran Fristorp deel aan 'Melodifestivalen' en met "En dröm är en dröm" eindigen ze op een zesde plaats. Datzelfde jaar heeft ze een grote hit met de Engelse versie van Samantha's "Eviva España". Ze verkoopt er maar liefst meer dan één miljoen exemplaren van en haalt er in het Verenigd Koninkrijk de eerste plaats van de hitparade mee. Haar internationale doorbraak is een feit en komt zelfs in contact met onze eigen Toots Thielemans. Ze reist gedurende vele jaren heel de wereld rond.

In 2002 neemt ze nog eens deel aan de nationale finale. Met "Hon är en annan nu" eindigt ze tijdens de derde halve finale op een vijfde plaats en daarmee mist ze net een kans om via 'Andra Chansen' naar de finale door te stoten. De uitgebreide carrière van deze veelzijdige Zweedse schone is zeker nog lang niet ten einde. (bron en foto : website Sylvia)

OOK JARIG VANDAAG :

* Jan Tuijp (1948), basgitarist en mede-oprichter van de Volendamse groep BZN. Schreef samen met Jan Keizer en Jack Veerman in 1999 "Coming home", het nummer waarmee zangeres Tamara Tol deelnam aan het Nationaal Songfestival en uiteindelijk beslag wist te leggen op een vierde plaats.
* Gene Thomas (1972), componist en tekstschrijver van "When I look in your eyes", het nummer waarmee ex-Miss België Tanja Dexters in 2002 deelneemt aan 'Eurosong', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Hij is ook verantwoordelijk voor "Jong en eigenwijs", het themalied voor 'Junior Eurosong for Kids 2006'. Gene is ook gehuwd met Kristel Verbeke, lid van K3 (Eurosong 1999).

22-08-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


21-08-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Flikken' : een inbrakenplaag teistert het Gentse.

Sinds donderdag 03 mei brengt Eén herhalingen van de populaire reeks 'Flikken', de Vlaamse reeks over de Gentse politie. Tijdens de maanden juli en augustus krijg je telkens op dinsdag- en donderdagavond een aflevering van deze populaire reeks.

De negende reeks wordt een harde dobber voor de 'Flikken'. Ze worden geconfronteerd met gratuit geweld, staan aan de verkeerde kant van een gijzelingsdrama en krijgen een hele buurt over zich heen bij een inbraakgolf. Ze moeten ingrijpen tegen de wanhoop van een man die door de mazen van het sociaal vangnet valt, en het hoofd bieden aan politieke druk na de bizarre moord op een rijkeluiszoontje.

Bovendien belanden ze in een operatie van 'de federale' en komen ze diametraal te staan tegenover ex-collega Nadine Vanbruane (Katelijne Verbeke).

Al die verhalen worden gebundeld in één op zichzelf staande aflevering en zes dubbele. Dat belooft dus dubbele spanning.

Tina (Tania Kloek) en Merel (Rebecca Huys) verlaten het team, Cat (Pascale Michiels, backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Michiel (Roel Vanderstukken) en Emma (Ianka Fleerackers) komen in hun plaats. Michiel beschouwt zichzelf als een man van de actie, hij laat het saaie papierwerk liefst aan anderen over. Vrouwen vallen voor zijn wat ruige, zelfverzekerde uitstraling en daar durft hij weleens misbruik van te maken. Met Cat klinkt het nu eens en botst het dan weer, maar eigenlijk vormen zij een heel efficiënt Flikkenduo. Emma ontdekt dat niet iedereen zich aan de regels van het spel houdt en ziet zich verplicht dat te melden aan haar oversten. Toch weet zij al snel de sympathie van John en de zijnen te winnen door haar charmante, gewiekste en ook wel eigengereide manier van werken.

* aflevering 10 (reeks 9) : "De plaag" (deel 1) - dinsdag 21 augustus (eerste uitzending - zondag 11 mei 2008) :

Een inbrakenplaag teistert het Gentse. Dirk komt net op tijd thuis om drie inbrekers te zien weglopen. Volgens zijn vrouw stond hij oog in oog met hen. Toch kan hij niemand identificeren. De plaag houdt aan. De flikken draaien massa's overuren, moeten optornen tegen een boze burgerwacht. Tijdens de lange patrouilles kan Emma het steeds beter vinden met Michiel. Bij een wegcontrole wordt een oude bekende van John betrapt met inbrekersgereedschap. Hij zegt dat hij alleen werkt. De bewijzen spreken dat tegen.

'Flikken', tiende aflevering van reeks negen vanavonddinsdag 21 augustus, tussen 22.50 en 23.40 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)

21-08-2012 om 14:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Miss België Laura Beyne, Barbara Dex en Saartje Vandendriessche zijn vanavond te gast in Ieper.

Op maandag 04 juni 2012 opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor het vierde seizoen van 'Villa Vanthilt'.

Heel wat steden stelden zich kandidaat om 'Villa Vanthilt' te ontvangen, maar de keuze viel uiteindelijk op Turnhout en Ieper. Beide steden bezitten een prachtige Grote Markt waarop de nieuwe villa volledig tot zijn recht zal komen. Eerst stond de villa vier weken lang in Turnhout, en sinds afgelopen maandag, 23 juli, zes weken lang in Ieper. Het programma duurt dit seizoen drie weken langer en dus verhuist het hele gezelschap begin september naar Antwerpen, vlak bij het MAS (Museum aan de Stroom).

'Villa Vanthilt' is dit jaar een oase midden in de stad. Met een prachtige daktuin, een gigantische groene wand, een echte waterval, een zomers terras, een vijver als salontafel en een exotische serre boven op het dak. De bezoekers van de villa zullen zich ongetwijfeld in zuiderse sferen wanen. Op vakantie gaan naar verre oorden is nog nooit zo overbodig geweest. Daarenboven leeft het decor, want het zijn allemaal echte planten.

Marcel zit dit jaar niet alleen in de sofa, er is ook een tafel. Alles wat Marcel die dag de moeite vindt, passeert er : nieuwsberichten, gasten, opvallende nieuwigheden op het internet. Sommige onderwerpen zijn ernstig, andere iets minder.

Het einde van het programma kan je deze zomer zelf bepalen. Helemaal aan het begin van het programma stelt Marcel een vraag op basis van de actualiteit. Stemmen kan via www.een.be/nu. Aan het eind van het programma zie je het resultaat. Wie stuurt 'Villa Vanthilt' naar de Olympische Spelen? Wie krijgt het laatste ticket voor Werchter? Wie van drie mensen is een echte politieagent? En welk lichaamsdeel moet Marcel laten ontharen?

Elke zondag zet Marcel een thema centraal waarrond hij verrassende gasten uitnodigt. Bekende en onbekende gasten geven je leuke weetjes die aan het thema gelinkt zijn, vertellen hun ongewone verhalen of stellen hun buitengewone talent tentoon. Elke show zal afgesloten worden door een wervelende muzikale live-act.

Dit jaar wordt de zondagsshow met argusogen bekeken en beluisterd door een kritisch duo. Zij nemen plaats in de serre, op twee heerlijke tuinstoelen. Zal Marcel goede punten scoren of genadeloos worden afgestraft?

's Zomers is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' kan je gewoon elke dag live meemaken. De plaatsen in de villa zelf, zijn voor Turnhout echter allemaal al ingenomen.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

 eenenveertigste aflevering - dinsdag 21 augustus 2012 :

Miss België Laura Beyne is net terug van 'Miss World' in Mongolië. Marcel wil graag weten wat ze daar gezien heeft. Hij heeft ook een gesprek met het Belgische team dat zich geplaatst heeft voor het WK motorzagen.

Ook Saartje Vandendriessche (coach 'Junior Eurosong 2008') en regisseuse Colette Notenboom maken hun opwachting. Muziek komt vanavond van oud-Songfestivaldeelneemster Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006, lid Belgische vakjury ESF 2010).

'Villa Vanthilt',
de veertigste aflevering van het vierde seizoen, vanavondmaandag 20 augustus, tussen 21.30 en 22.25 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

21-08-2012 om 14:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : Marc is nog steeds op zoek naar werk.

Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Tussen dinsdag 10 en vrijdag 27 juli 2012 kreeg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005. Tussen maandag 30 juli en woensdag 15 augustus 2012 werd reeks zestien (her)uitgezonden. Deze reeks kwam voor de eerste maal op het scherm tussen zaterdag 03 december 2005 en zaterdag 25 februari 2006. Afgelopen donderdag, 16 augustus 2012, kwam de eerste aflevering van reeks zeventien opnieuw op het scherm. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 16 december 2006 en zaterdag 10 maart 2007.

* derde aflevering (reeks zeventien) - Spaghetti Championaise (scenario : Knarf Van Pellecom) :

Marc is nog steeds op zoek naar werk. Uiteindelijk kan hij aan de slag als kok in de kantine van de Schellekes, een concurrerende voetbalploeg, waar hij in een mum van tijd de klandizie verdubbelt met zijn befaamde spaghetti. Intussen ziet Pascale haar klantenaantal dalen tot een dieptepunt. Fernand is verdwenen en hoewel dat eerst aangename reacties uitlokt, begint iedereen na een tijd echt ongerust te worden. Pascale brandt van nieuwsgierigheid om te weten te komen wat er in de oude kist van Maurice zit.

'F.C. De Kampioenen', vanavond dinsdag 21 augustus tussen 20.25 en 21.00 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

21-08-2012 om 13:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : Fatima Marzouki trekt vanavond een willekeurige koelkast open in Essen.

Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.

nieuws onder de zon

* de bus

Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.

* de Tour/de Olympische Spelen

We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.

* de koelkast

In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :

- Michaël Vrijmoed, souschef van het
Hof van Cleve.
- Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'.
- Fatima Marzouki van restaurant
El Warda in Antwerpen.
- Kwinten De Paepe van restaurant
Trente in Leuven.
- Giovani Oosters van restaurant
Vous lé Vous in Hasselt.

* hoe was uw weekend?

Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de
website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.

* nu of nooit?

Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.

* de gevoelige plaat

Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.

* hoera voor België!

In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?

Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.

* inhoud aflevering 68 - dinsdag 21 augustus 2012 :

DE BUS

'1000 zonnen' stapt voor de laatste keer op de bus en deze keer is dat een bus vol families met als bestemming Kroatië.

DE WEDSTRIJD

In 'De wedstrijd' blijven specialisten het tegen elkaar opnemen. Wie metselt het snelst een recht muurtje? En wie doet het snelst een verse luier aan?

DE KOELKAST
 
Fatima Marzouki van restaurant El Warda trekt een willekeurige koelkast open in Essen om er samen met de eigenaar een vispastei klaar te maken.

DE STOEL

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Gisteren, maandag 20 augustus, stond de stoel in Dendermonde en vanavond komen we te weten wie er met de vliegtuigtickets naar Agadir aan de haal ging.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.30 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)

21-08-2012 om 13:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Patrick Juvet.

Patrick Juvet (21 augustus 1950) is geboren in het Zwitserse Montreux, aan het meer van Genève en bij velen bekend van de 'Gouden Roos' die er tussen 1961 en 2003 jaarlijks werd uitgereikt. De 'Gouden Roos' is in Europa het meest prestigieuze festival voor amusementprogramma's. Juvet is zanger, pianist en ook tekstschrijver. Zijn doorbraak komt er in 1972 in buurland Frankrijk alwaar hij een grote hit scoort met "La musica". Een jaar later (in 1973) mag hij namens zijn land naar het Eurovisie Songfestival. In een nationale finale, gehouden op vrijdag 16 februari, laat hij acht kandidaten achter zich (waaronder Peter, Sue & Marc en Henri Dès). Met "Je vais me marier, Marie" eindigt hij in Luxemburg op een twaalfde plaats.

Ondanks dit 'mindere' resultaat heeft hij in Frankrijk een grote hit te pakken. De opvolger ("Sonia") wordt een nog grotere hit en ook zijn albums verkopen als zoete broodjes. Eind jaren zeventig heeft hij nog hits zoals "Got a feeling", "I love America" en "Lady night". Ondertussen schrijft hij ook muziek voor een aantal films maar begin jaren tachtig wordt het wat rustiger rond Patrick Juvet. Vanaf de jaren negentig treedt hij af en toe nog eens op en in het voorjaar van 2008 kwam ook nog een compilatiecd van hem op de markt met daarop de vijftig grootste hits.

OOK JARIG VANDAAG :

* Raquel Rastenni (1915-1998), nam in 1958 voor Denemarken deel aan het Eurovisie Songfestival met "Jeg rev et blad ud af min dagbog" en eindigde op een achtste plaats op tien deelnemers. In 1961 nam ze met Grethe Sønck deel aan 'Dansk Melodi Grand Prix'. Met "Hjemme hos os"strandde het duo op een vijfde plaats.
* Dominic Grant (1949), maakt deel uit van Guys 'n Dolls, de groep die in 1979 deelnam aan 'A Song for Europe', de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival, met "How do you mend a broken heart ?". In 1988 staat hij met onder meer zijn vrouw Julie Forsyth op het Songfestivalpodium als backingvocal bij Scott Fitzgerald die "Go" naar een tweede plaats zingt. Het nummer is van de hand van Julie Forsyth.
* Ellert Driessen (1958), is onder meer bekend als zanger en toetsenist van de Nederlandse formatie Spargo die in 1980 een grote hit scoorde met "You and me". Hij is ook verantwoordelijk voor de tekst van "No goodbyes", het nummer waarmee Linda Wagenmakers in 2000 voor Nederland deelnam aan het Eurovisie Songfestival.

21-08-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs