'1000 zonnen' : vanavond staat Brugge die scone in de schijnwerpers.
Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.
nieuws onder de zon
* de bus
Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.
* de Tour/de Olympische Spelen
We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.
* de koelkast
In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :
- Michaël Vrijmoed, souschef van het Hof van Cleve. - Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'. - Fatima Marzouki van restaurant El Warda in Antwerpen. - Kwinten De Paepe van restaurant Trente in Leuven. - Giovani Oosters van restaurant Vous lé Vous in Hasselt.
* hoe was uw weekend?
Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.
* nu of nooit?
Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.
* de gevoelige plaat
Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.
* hoera voor België!
In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?
Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.
* inhoud aflevering 41 - vrijdag 20 juli 2012 :
DE TOUR VAN WARD
'1000 zonnen' volgt de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 30 juni van start ging in Luik, op de voet. Radio 1-journalist Ward Bogaert staat elke dag langs het parcours en praat met andere Tourfanaten.
DE GEVOELIGE PLAAT
'1000 zonnen' bladert deze zomer in de fotoalbums van de kijkers, op zoek naar zomerfoto's met een leuk verhaal.
ACHTER DE SCHERMEN
'1000 zonnen' werpt een blik achter de schermen van Cirque Plus, een circusfestival in Brugge.
MIJN STAD
'1000 zonnen' blijft in Brugge. Chris Dusauchoit neemt de kijkers in 360° mee doorheen zijn lievelingsstad, het Venetië van het noorden.
DE STOEL
De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.
* Waar ben jij mee bezig tijdens het weekend? Ontspannen in de tuin, met de kinderen naar een pretpark, barbecueën of genieten op een festival : we willen het graag van je horen. Hoe? Door ons een kort filmpje door te sturen van wat jou bezighoudt in het weekend.
Om je op weg te helpen, hebben we elke week een vraag. Het resultaat van alle inzendingen zie je op maandag in een leuke compilatie van jullie weekendmomenten in 'Hoe was uw weekend?'
Elke donderdagavond stellen we je een nieuwe vraag. Je kan je video insturen tot maandagmiddag.
Vraag van deze week : Hoe feest jij dit weekend?
'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.35 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)
'Beleuvenissen 2012' : vanavond met onder meer Kato, Hooverphonic, Paul Michiels en Katrina & The Romance.
Zomer in Leuven is niet meer denkbaar zonder 'Beleuvenissen'. Ook dit jaar vormen pleinen en straten in het stadshart het decor van muzikale en visuele evenementen. Zes locaties (Oude Markt, Grote Markt, Vismarkt, Hogeschoolplein, Mathieu de Layensplein en Vounckplein) in de binnenstad vormen vier vrijdagen (06-13-20 en 27 juli) na elkaar het decor van allerlei gratis optredens die telkens verrassend uit de hoek komen.
Folk, Lage Landen, Special en Tropical vormen in 2012 opnieuw het klavertjevier, opgebouwd rond muziekstijlen waarin zowat iedereen zijn gading kan vinden. Binnen deze genres werd de programmering samengesteld.
Vandaag, vrijdag 20 juli, staat het programma in het teken van de 'Special' met onder meer een optreden van Katrina & The Romance.
* Oude Markt : 20.30 - 21.15 : Kato en 22.00 - 23.15 : Hooverphonic. * Grote Markt : 21.00 - 22.05 en 22.30 - 23.35 : Paul Michiels. * Vismarkt : 21.00 - 22.00 en 22.30 - 23.30 : Katrina (ESF 1997, lid vakjury 'Eurolaul 1999', MF 2005, presentatrice 'Congratulations : 50 years Eurovision Song Contest', lid vakjury 'Eurosong 2008') & The Romance (met onder meer Ben Crabbé, drummer Pas de Deux - Eurosong 1983). * Hogeschoolplein : 20.30 - 21.10, 21.30 - 22.10 en 22.30 - 23.10 : Tio Pepe & The Bordellos. * Mathieu De Layensplein : 20.30 - 21.35 en 22.00 - 23.05 : Meuris vs. De Leeuw. * Vounckplein : 20.30 - 21.10, 21.30 - 22.10 en 22.30 - 23.10 : Ontpopt.
Meer nieuws en een volledig overzicht krijg je ook op de website van Beleuvenissen. (bron en logo : Beleuvenissen)
Geena Lisa (Peeters) (20 juli 1972) is amper veertien jaar als ze regelmatig terug te vinden is op één of ander Vlaams podium met de rockgroep van haar vader. Een aantal jaren later kruist ze het pad van de groep Dinky Toys en twee jaar lang is ze bij de groep backing vocal. Later trouwt ze met leadzanger Coco Jr. en samen hebben ze twee zonen. Nadien volgen Groovemania, Pop in Wonderland en de LSP-band om zo een solocarrière op te starten. Haar eerste liefde is en blijft muziek maar toch zet ze de stap naar het kleine scherm omdat ze opgemerkt wordt door een aantal televisiemakers. In 1995 is ze te zien als Betty Joy in de toenmalige Kanaaltwee (momenteel 2BE) jongerensoap 'Wat nu weer !?'. Ze wordt omroepster bij dezelfde zender en is aan de zijde van Bart Peeters (presentator 'Eurosong') te zien in o.a. 'Lalala live', 'NV Peeters' en 'De liegende doos'. In 1997 presenteert ze de muziekkwis 'History'. Ook als actrice is ze te bewonderen o.m. in de speelfilm rond Kamiel Spiessens 'Oesje'.
Op 01 april van dat jaar stapt ze over naar de openbare omroep en ze wordt de nieuwe omroepster van het toenmalige TV1 (nu Eén). Op de openbare omroep is ze te zien in programma's als 'De notenclub', 'Het swingpaleis' en 'Biebabeloela'. Bij de openbare omroep vindt ze ook Bart Peeters terug met wie ze in het najaar van 2001 'De nationale test' mag presenteren. Later dat jaar schittert ze in de prachtige serie 'Stille waters' als Cathy Vanbrabant, de vriendin van Tobias Vorlat (zoon van Alexander Vorlat, schitterend vertolkt door Jo De Meyere). In 2002 mag ze tijdens het Eurovisie Songfestival de Belgische punten bekendmaken. Een jaar later is ze als jurylid te zien in 'Eurosong for kids'. In 2004 geeft ze tijdens 'Eurosong' de punten van de kijker. Sinds de zomer van datzelfde jaar is ze wekelijks tijdens de maanden juni, juli en augustus te zien in het Eén-programma 'Fata Morgana', eerst aan de zijde van Sergio (Quisquater) (ESF 2002) en in 2007 en 2008 aan de zijde van Steph Goossens (o.a. van 'Thuis'). Twee jaar geleden kwam er na vijf seizoenen ook een einde aan het zomerse programma.
Sinds begin 2007 ontwerpt ze ook kledij voor het Deense merk Vila Clothes en datzelfde najaar was ze één van de coaches tijdens 'Junior Eurosong 2007', de Belgische selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival. Midden december 2007 raakte bekend dat ze één van de gelukkigen was die mocht deelnemen aan 'Eurosong 2008'. Uiteindelijk zou ze met "Wheel of time" de halve finale bereiken van de nationale selectie. Begin 2008 raakte eveneens bekend dat haar huwelijk met Coco Jr. op de klippen was gelopen.
Deze zomer kan je haar elke vrijdag (ook vanavond op haar veertigste verjaardag) aan het werk zien als presentatrice van het muziekprogramma 'Vlaanderen muziekland' (Eén). Daarnaast is ze nog steeds omroepster en op vrijdag 17 augustus presenteert ze samen met Bart Peeters 'Radio 2 Zomerhit 2012'.
OOK JARIG VANDAAG:
* Sabine De Vos (1967), maakt de Belgische punten bekend tijdens het ESF van 1999. * Alan Michael (1970), componist en tekstschrijver van "One good reason" (Marlayne - Nederland 1999) en "One more night" (Esther Hart - Nederland 2003).
In memoriam : Duitse zanger Norbert Berger (ESF 1974) op 66-jarige leeftijd overleden.
De Duitse zanger Norbert Berger, bekend van het duo Cindy und Bert, is afgelopen zaterdag, 14 juli, op 66-jarige leeftijd overleden. De zanger overleed in een ziekenhuis in de Duitse stad Düsseldorf aan de gevolgen van een longontsteking.
Samen met zijn toenmalige echtgenote Cindy Berger had het koppel in de jaren zeventig een aantal hits waaronder "Immer wieder Sonntags", "Spaniens Gitarren" en "Aber am Abend, da spielt der Zigeuner". Ook in ons land had het duo heelwat fans.
Cindy, geboren als Jutta Gusenburger (Völklingen, 26 januari 1948) en Bert Berger (Völklingen, 12 september 1945) namen in 1972 voor de eerste maal deel aan de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Geh dieStraße" eindigden ze op een tweede plaats na winnares Mary Roos. Een jaar later namen ze met twee nummers deel : "Wohin soll ich geh'n ?" eindigde op de achtste plaats en "Zwei Menschen und ein Weg" strandde een plaatsje lager op een negende stek.
Een jaar later, in 1974, werden ze door de Duitse omroep aangeduid om naar het Eurovisie Songfestival te gaan. Met "Die Sommermelodie" eindigden ze op een gedeelde laatste plaats. In 1978 waagden ze opnieuw hun kans om afgevaardigd te worden naar het liedjesfestival maar met "Chanson d'été" strandden ze op een vierde plaats.
In 1988 liep het huwelijk van het koppel op de klippen en gingen ze elk hun eigen weg. Cindy nam deel aan de Duitse selectie en eindigde met "Und leben wil ich auch" op een verdienstelijke tweede plaats. In 1991 eindigde ze met "Nie allein" op een zevende plaats. Sinds de jaren negentig trad het duo terug regelmatig samen op maar aan die samenwerking is sinds afgelopen weekend dus een einde gekomen. (bron : Frankfurter Allgemeine ; foto Norbert Berger : DPA)
'Flikken' : Cat krijgt haar verleden in het gelaat geslingerd.
Sinds donderdag 03 mei brengt Eén herhalingen van de populaire reeks 'Flikken', de Vlaamse reeks over de Gentse politie. Tijdens de maanden juli en augustus krijg je telkens op dinsdag- en donderdagavond een aflevering van deze populaire reeks.
De negende reeks wordt een harde dobber voor de 'Flikken'. Ze worden geconfronteerd met gratuit geweld, staan aan de verkeerde kant van een gijzelingsdrama en krijgen een hele buurt over zich heen bij een inbraakgolf. Ze moeten ingrijpen tegen de wanhoop van een man die door de mazen van het sociaal vangnet valt, en het hoofd bieden aan politieke druk na de bizarre moord op een rijkeluiszoontje.
Bovendien belanden ze in een operatie van 'de federale' en komen ze diametraal te staan tegenover ex-collega Nadine Vanbruane (Katelijne Verbeke).
Al die verhalen worden gebundeld in één op zichzelf staande aflevering en zes dubbele. Dat belooft dus dubbele spanning.
Tina (Tania Kloek) en Merel (Rebecca Huys) verlaten het team, Cat (Pascale Michiels, backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Michiel (Roel Vanderstukken) en Emma (Ianka Fleerackers) komen in hun plaats. Michiel beschouwt zichzelf als een man van de actie, hij laat het saaie papierwerk liefst aan anderen over. Vrouwen vallen voor zijn wat ruige, zelfverzekerde uitstraling en daar durft hij weleens misbruik van te maken. Met Cat klinkt het nu eens en botst het dan weer, maar eigenlijk vormen zij een heel efficiënt Flikkenduo. Emma ontdekt dat niet iedereen zich aan de regels van het spel houdt en ziet zich verplicht dat te melden aan haar oversten. Toch weet zij al snel de sympathie van John en de zijnen te winnen door haar charmante, gewiekste en ook wel eigengereide manier van werken.
Een tip om een lading namaaksigaretten te onderscheppen loopt af met een sisser. Is Raymonds tipgever onbetrouwbaar? Of heeft de smokkelbende de verklikker door? Als de koper van de lading dood wordt teruggevonden, belanden John en zijn team in een wespennest, én in het vaarwater van de federale politie. Cat krijgt haar verleden in het gelaat geslingerd, als de botte labo-man Staf binnenwandelt. Ze vlucht in de slechtst denkbare armen.
'Flikken', eerste aflevering van reeks negen vanavond, donderdag 19 juli, tussen 22.55 en 23.45 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)
'F.C. De Kampioenen' : Marc wil Bieke op een originele manier ten huwelijk vragen.
Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.
Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.
Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Sinds dinsdag 10 juli 2012 krijg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005.
Marc wil Bieke ten huwelijk vragen, en wil dat op een originele manier doen. Xavier helpt hem hier bij. De andere Kampioenen vermoeden echter dat Marc een ander heeft en willen Bieke beschermen. Fernand denkt dat Maurice Pascale ten huwelijk gaat vragen en schakelt Boma in. Pascale is in de wolken met het nakende aanzoek.
'F.C. De Kampioenen', vanavond donderdag 19 juli tussen 20.30 en 21.05 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)
'1000 zonnen' : vanavond terug naar 2001 met een zomerhit van Geri Halliwell.
Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.
nieuws onder de zon
* de bus
Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.
* de Tour/de Olympische Spelen
We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.
* de koelkast
In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :
- Michaël Vrijmoed, souschef van het Hof van Cleve. - Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'. - Fatima Marzouki van restaurant El Warda in Antwerpen. - Kwinten De Paepe van restaurant Trente in Leuven. - Giovani Oosters van restaurant Vous lé Vous in Hasselt.
* hoe was uw weekend?
Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.
* nu of nooit?
Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.
* de gevoelige plaat
Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.
* hoera voor België!
In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?
Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.
* inhoud aflevering 40 - donderdag 19 juli 2012 :
DE TOUR VAN WARD
'1000 zonnen' volgt de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 30 juni van start ging in Luik, op de voet. Radio 1-journalist Ward Bogaert staat elke dag langs het parcours en praat met andere Tourfanaten.
DE GEVOELIGE PLAAT
'1000 zonnen' bladert deze zomer in de fotoalbums van de kijkers, op zoek naar zomerfoto's met een leuk verhaal.
DE ZOMERHIT
Het '1000 zonnen'-muziekpanel is vol lof over de zomerhit van 2001 : "It's Raining Men" van Geri Halliwell.
DE STOEL
De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.
'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.35 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)
Marko Perić (19 juli 1985) is geboren in de Montenegrijnse hoofdstad Podgorica. Hij maakte deel uit van de zeskoppige band No Name. In die groep was hij bassist maar daarnaast componeerde hij ook nummers. In 2005 neemt de groep in Montenegro deel aan de selectie voor het Eurovisie Songfestival. Die nationale finale ('Montevizija') weten ze te winnen met het nummer "Zauvijek moja" en dat geeft recht op een ticket voor 'Evropesma', de eigenlijk nationale finale van Servië-Montenegro. In die nationale finale geven de Montenegrijnse juryleden geen punten aan de Servische kandidaten, anderzijds krijgen de Montenegrijnse kandidaten wel punten van de Servische jury. En zo mag de groep uiteindelijk naar Kiev afreizen. Op het festivalpodium eindigt de groep met "Zauvijek moja" op een verdienstelijke zevende plaats en zo is het land voor de 51e editie van het Eurovisie Songfestival meteen verzekerd van een finaleplaats. In 2006 neemt de groep opnieuw deel aan de Montenegrijnse selectie voor het Songfestival. Nu eindigt de groep op een tweede plaats met "Moja ljubavi" na Stevan Faddy met "Cipele". Tijdens de gezamenlijke finale, 'Evropesma', komt de groep opnieuw als winnaar uit de bus en zo lijkt het tweede ticket voor het Eurovisie Songfestival een feit.
Maar net als in 2005 is de puntentelling op zijn minst 'eenzijdig' omdat opnieuw de Montenegrijnse jury geen punten veil heeft voor Servische kandidaten. Dit leidde tot hevig protest van het Servische kamp en de Servische omroep RTS weigert om No Name als kandidaat af te vaardigen naar de Griekse hoofdstad. De omroep stelt voor om een nieuwe finale te organiseren maar de Montenegrijnse omroep RTCG voelt hier niet al te veel voor. Uiteindelijk wordt beslist om niet deel te nemen aan het 51e Eurovisie Songfestival. Een paar weken later beslissen de Montenegrijnen om voortaan als onafhankelijke staat verder te gaan. En dus nam het land als onhankelijke staat in 2007 voor de eerste maal deel aan het Eurovisie Songfestival. Marko verliet eind 2006 de groep en stond vier jaar geleden voor de tweede maal op het festivalpodium, maar nu als backing vocal bij Stevan Faddy die de halve finale niet wist te overleven.
OOK JARIG VANDAAG:
* Sara Carlsson (1984), maakt deel uit van Face-84, de groep die vier jaar geleden deelnam aan 'Melodifestivalen 2008' (Zweden) met "Alla gamla x".
Tijdens de maanden juli en augustus worden onze rubrieken 'Een avondje uit' en 'Een avondje uit in Nederland' samengevoegd tot 'Een avondje uit in België en Nederland'. Elke week krijg je, telkens op woensdag, een uitgebreide versie van beide rubrieken. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
'Yab Yum - Het Circus Van De Nacht' is de titel van de nieuwe musical die op zaterdag 11 augustus eerstkomende voor de eerste maal wordt opgevoerd. De show wordt een mengeling van de burlesque wereld van de Moulin Rouge en Fellini en heeft als uitgangspunt de bestseller van Theo Heuft, de oprichter van 'Yab Yum'.
Tijdens de voorstelling krijgen we een heftig liefdesverhaal te zien tussen Yab Yum meisje Angel (Annick Boer) en de levensgevaarlijke topcrimineel (Bas Muijs). Andere castleden zijn onder meer Richard Groenendijk, Nelly Frijda en Joël de Tombe (NSF 2004).
De eerste try-out vindt plaats op zaterdag 11 augustus in de Stadsschouwburg van Haarlem, de première is op woensdag 29 augustus (20.00) in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Daar vindt ook de allerlaatste voorstelling plaats op zondag 24 februari 2013. Voor een volledig overzicht verwijzen we je naar de website van Stardust Theatre.
'Niet geschikt als moeder' is de titel van de inmiddels elfde onewomanshow van Els de Schepper (Eurosong 2006). Daarin timmert ze vrolijk verder aan de unieke weg die ze ruim twintig jaar geleden is ingeslagen. Nu eens met een vette knipoog, dan weer zonder omwegen vertelt ze over de kantelmomenten waarmee ieder van ons wordt geconfronteerd op de kruispunten van het leven. Heel vaak is dat om te gillen van het lachen, want die kruispunten van tegenwoordig zijn meestal rotondes waar je niet wijs uit raakt en die amper moeten onderdoen voor de gemiddelde kermisattractie. Het bestaan als roetsjbaan : traag omhoog, pijlsnel naar beneden en vice versa. De ene keer krijg je kriebels in je buik, het volgende moment draait je maag zich om. Spannend!
Met deze nieuwe tournee trok ze afgelope voorjaar nog door Vlaanderen en Nederland. Ook in het najaar (tussen vrijdag 07 september en zaterdag 22 december) kan je haar aan het werk zien, voor meer nieuws en informatie verwijzen we je naar haar website. Een aantal van de voorstellingen zijn intussen reeds volledig uitverkocht!
De Franse zanger Sébastien Tellier (ESF 2008) komt op maandag 26 november eerstkomende naar het Koninklijk Circus in Brussel. Tijdens het concert (aanvang : 20.00, deuren open : 19.30) zal hij er onder meer zijn jongste album "My God Is Blue" voorstellen.
Tickets voor het concert kosten 25 euro (Bota'Carte : 22 euro) en kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van het Koninklijk Circus.
Volgend jaar is het precies vijftig jaar geleden dat de Franse zangeres Edith Piaf overleed. Niemand minder dan Patricia Kaas (ESF 2009) zal uitgebreid hommage brengen aan de veel te vroeg overleden chansonnière.
Zo verschijnt in oktober een album en daaraan wordt ook een concerttournee gekoppeld. Die wordt op dinsdag 26 februari 2013 afgetrapt in L'Olympia in Parijs.
Maar Belgische en Nederlandse fans hoeven niet zo lang te wachten en hoeven ook al niet af te reizen naar de Franse hoofdstad. Op maandag 26 november eerstkomende maakt Kaas haar opwachting in de Bozar (Paleis voor Schone Kunsten) in Brussel en een dag later, op dinsdag 27 november, kunnen fans haar aan het werk zien in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam.
Tickets (tussen 42 en 87 euro) voor haar Belgsiche optreden (aanvang : 20.30) kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van Sherpa. Tickets (tussen 59 en 68 euro) voor haar optreden (aanvang : 20.00) in de Nederlandse hoofdstad kunnen worden aangeschaft via de website van Carré.
Op vrijdag 30 november zakken Christoff (Eurosong 1993-2002) en enkele van zijn vrienden af naar de Sleuyter Arena in Oostende voor 'Christoff & Vrienden in Concert'.
Met het fenomenale succes van het duettenalbum (reeds 30.000 stuks verkocht!) en het gelijknamige uitverkochte concert in de Ethias Arena in Hasselt afgelopen najaar, gaat Christoff met heel wat van zijn muzikale vrienden dit jaar het land in voor een reeks unieke live-shows.
Met een stevige live band brengt de zanger uiteraard zijn grootste hits, van "Onder de toren", "Zeven zonden" tot de recente klapper "Sweet Caroline", maar ook de mooiste duetten uit zijn met platina bekroonde album. Aan de zijde van onze onbetwiste schlagerkoning staan zijn zus Lindsay, Andrei Lugovski, The Sunsets, Jo Vally (Eurosong 1981), Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004'), Kathleen (ex-K3, Eurosong 1999) en Luc Steeno.
Het concert 'Christoff & Vrienden' in Oostende is een organisatie van vakantiecentrum Ravelingen ter gelegenheid van hun veertigste verjaardag en ten voordele van Make A Wish Belgium-Vlaanderen. Tijdens dit uniek concert zal de cheque overhandigd worden met de opbrengst van alle acties.
Tickets kosten 25,50 en 129 euro (exclusief reservatiekosten) en kunnen besteld worden via de website van Sherpa alsook telefonisch via het nummer 070 344 555.
'F.C. De Kampioenen' : de Kampioenen helpen Fernand aan een vrouw.
Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.
Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.
Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Sinds dinsdag 10 juli 2012 krijg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005.
Carmen is het beu dat Fernand achter haar vlerken zit en doet haar beklag bij de Kampioenen. Deze besluiten een contactadvertentie te plaatsen om Fernand aan een vrouw te helpen. Fernand slaat de huur van Marc en Bieke met 150 euro op. Als ze hier niet mee akkoord gaan, zet hij de loft te huur. Billie wil mee met Saartje op kamp, maar Doortje verbiedt dit omdat het kamp gemengd is.
'F.C. De Kampioenen', vanavond woensdag 18 juli tussen 20.30 en 21.10 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)
Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.
nieuws onder de zon
* de bus
Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.
* de Tour/de Olympische Spelen
We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.
* de koelkast
In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :
- Michaël Vrijmoed, souschef van het Hof van Cleve. - Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'. - Fatima Marzouki van restaurant El Warda in Antwerpen. - Kwinten De Paepe van restaurant Trente in Leuven. - Giovani Oosters van restaurant Vous lé Vous in Hasselt.
* hoe was uw weekend?
Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.
* nu of nooit?
Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.
* de gevoelige plaat
Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.
* hoera voor België!
In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?
Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.
* inhoud aflevering 39 - woensdag 18 juli 2012 :
DE TOUR VAN WARD
'1000 zonnen' volgt de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 30 juni van start ging in Luik, op de voet. Radio 1-journalist Ward Bogaert staat elke dag langs het parcours en praat met andere Tourfanaten.
DE GEVOELIGE PLAAT
'1000 zonnen' bladert deze zomer in de fotoalbums van de kijkers, op zoek naar zomerfoto's met een leuk verhaal.
DE STOEL
De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.
'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.35 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)
Verónica Romeo (18 juli 1978) is geboren in Elche, gelegen in het Spaanse Alicante. In 2001 neemt ze deel aan de allereerste editie van de Spaanse zoektocht naar de kandidaat voor het Eurovisie Songfestival, beter bekend onder de naam 'Operación Triunfo'. Deze talentenjacht start reeds op 16 oktober 2001 en kent op 11 maart 2002 zijn winnaar. Verónica eindigt uiteindelijk op een zesde plaats in deze afvallingsrace. Het is haar krachtige stem, haar schoonheid maar vooral haar sympathie die de mensen weet te bekoren.
Haar debuutalbum "La fuerza del sol" (2002) gaat als zoete broodjes over de toonbank, ze verkoopt er meer dan 100.000 exemplaren van. Van haar tweede album "Lluvia" (2003) verkoopt ze meer dan 50.000 exemplaren. In 2004 verscheen haar derde album dat als titel "El amor brujo" meekreeg. Haar jongste album "Serotonina" dateert van begin oktober 2006. Twee jaar geleden bracht ze nog een limited edition EP op de markt met vier nummers. Ondertussen heeft ze ook al in een aantal films een gastrol vertolkt. Eén van die films is 'Fin de curso'. Meer over Verónica kan je steeds nalezen op haar website.
Newsroom : Peter Van de Veire nog even recordhouder langste radiomarathon.
Guinness World Records heeft vandaag, dinsdag 17 juli 2012, het radiomarathonrecord van Peter Van de Veire (presentator 'Eurosong 2012 : een song voor Iris', commentator ESF 2012, woordvoerder ESF 2012) officieel erkend. Nog vandaag raakte bekend dat de Amerikaanse radiopresentator Tom Berg het record intussen verbroken heeft. Hij presenteerde 187 uur aan een stuk, twee uur langer dan Van de Veire.
Het record moet nog bevestigd worden, maar Van de Veire en de MNM-ploeg feliciteren de man met zijn prestatie. "Straf wat die man gedaan heeft, ik weet uit eigen ervaring dat het absoluut niet gemakkelijk is," zegt de voorlopige recordhouder in een reactie.
Tot de bevestiging van Bergs record door Guinness World Records is de MNM-presentator recordhouder in de categorie "Langste marathon, radio-dj". Voor Van de Veire en MNM was het wereldrecord nooit de belangrijkste drijfveer. "Het ging vooral om de solidariteit met de blokkende studenten die in juni traditioneel zware tijden beleven, en voor wie de radio 's nachts soms de enige vriend was", aldus de voorlopige recordhouder.
De recordpoging ging op maandag 11 juni om 06.00 van start, en eindigde een week later, op maandag 18 juni, om 23.00, goed voor in totaal 185 uur. (bron : Belga ; foto's : VRT)
'Flikken' : de ontknoping is nabij, maar de tijd dringt...
Sinds donderdag 03 mei brengt Eén herhalingen van de populaire reeks 'Flikken', de Vlaamse reeks over de Gentse politie. Tijdens de maanden juli en augustus krijg je telkens op dinsdag- en donderdagavond een aflevering van deze populaire reeks.
Actie, spanning, teamgeest en humor zijn ook in het achtste seizoen de sleutelwoorden van elke aflevering. Wat in aflevering één een eerder 'banale' reeks autodiefstallen op een rendez-vousparking in het Gentse lijkt, groeit al gauw uit tot een bijzonder ingewikkelde zaak met wijde vertakkingen. De kwaliteiten van het Gentse 'Flikken'-team worden danig op de proef gesteld.
Nauwelaerts probeert zijn troepen weer te motiveren na de dramatische schietpartij waarbij Nick het leven liet. Hij wil weer een hecht team smeden, maar de tegenslagen stapelen zich op, zowel professioneel als in zijn privéleven. Raymond gunt zijn vrouw Libby haar leven in Benidorm en Libby lijkt zich te hebben neergelegd bij Raymonds overspel met Carla. Maar niks is minder waar. Wilfried Pasmans heeft het dan toch helemaal gemaakt in het politiewereldje. Hij wordt benoemd tot hoofdinspecteur en officier van de gerechtelijke politie. Hij wil zich per se bewijzen en bijt zich als een pitbull vast in zijn eerste zaak.
Tina (Tania Kloek) en Merel (Rebecca Huys) verlaten het team, Cat (Pascale Michiels, backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Michiel (Roel Vanderstukken) en Emma (Ianka Fleerackers) komen in hun plaats. Michiel beschouwt zichzelf als een man van de actie, hij laat het saaie papierwerk liefst aan anderen over. Vrouwen vallen voor zijn wat ruige, zelfverzekerde uitstraling en daar durft hij weleens misbruik van te maken. Met Cat klinkt het nu eens en botst het dan weer, maar eigenlijk vormen zij een heel efficiënt Flikkenduo. Emma ontdekt dat niet iedereen zich aan de regels van het spel houdt en ziet zich verplicht dat te melden aan haar oversten. Toch weet zij al snel de sympathie van John en de zijnen te winnen door haar charmante, gewiekste en ook wel eigengereide manier van werken.
* aflevering 13 (reeks 8) : "De Barracuda" - dinsdag 17 juli (eerste uitzending - zondag 29 april 2007) :
Terwijl de slopende onderhandelingen over Bruno worden voortgezet, slaagt het team van John Nauwelaerts er eindelijk in om alle initialen op de verdachtenlijst in te vullen. Een gesprek met de gepensioneerde zakenman Albert Caron zorgt voor een nieuw inzicht in het wezen van de Barracuda en het verband met Immoportus. De ontknoping is nabij, maar de tijd dringt. De kans dat Bruno levend uit dit avontuur komt, wordt steeds kleiner.
'Flikken', dertiende en laatste aflevering van reeks acht vanavond, dinsdag 17 juli, tussen 23.00 en 23.50 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)
'F.C. De Kampioenen' : Boma heeft een nieuwe spits gekocht, Zware Julien!
Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.
Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.
Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Sinds afgelopen dinsdag, 10 juli 2012, krijg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005.
* vijfde aflevering (reeks vijftien) -Zware Julien (scenario : Knarf Van Pellecom, naar een idee van Knarf Van Pellecom en Marc Scheers) :
Boma heeft van Jean-Luc Grootjans, een concurrent charcutier en voorzitter van de Schellekens, een nieuwe spits gekocht. Julien! Julien blijkt een fantastische speler te zijn, maar waar hij komt, volgt zijn familie. En die familie is niet zo fantastisch. Pascale krijgt telefoon dat Madeleine op bezoek komt. Ze piekert zich dood wat de reden zou kunnen zijn.
'F.C. De Kampioenen', vanavond dinsdag 17 juli tussen 20.25 en 21.00 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)
'1000 zonnen' : chef-kok Claudia Allemeersch trekt opnieuw een West-Vlaamse koelkast open
Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.
nieuws onder de zon
* de bus
Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.
* de Tour/de Olympische Spelen
We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.
* de koelkast
In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :
- Michaël Vrijmoed, souschef van het Hof van Cleve. - Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'. - Fatima Marzouki van restaurant El Warda in Antwerpen. - Kwinten De Paepe van restaurant Trente in Leuven. - Giovani Oosters van restaurant Vous lé Vous in Hasselt.
* hoe was uw weekend?
Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.
* nu of nooit?
Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.
* de gevoelige plaat
Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.
* hoera voor België!
In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?
Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.
* inhoud aflevering 38 - dinsdag 17 juli 2012 :
DE TOUR VAN WARD
'1000 zonnen' volgt de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 30 juni van start ging in Luik, op de voet. Radio 1-journalist Ward Bogaert staat elke dag langs het parcours en praat met andere Tourfanaten.
DE GEVOELIGE PLAAT
'1000 zonnen' bladert deze zomer in de fotoalbums van de kijkers, op zoek naar zomerfoto's met een leuk verhaal.
DE KOELKAST
Chef-kok Claudia Allemeersch trekt een willekeurige koelkast open in West-Vlaanderen om samen met de eigenaar een nieuw gerecht klaar te maken met wat ze daarin vindt.
DE STOEL
De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.
'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.35 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)
'Ook Getest Op Mensen' : Kobe Ilsen vervangt dit najaar (tijdelijk) Marcel Vanthilt.
Er komt dit najaar een vijfde seizoen van het programma 'Ook Getest Op Mensen', vol gezondheidstips en interactieve testen.
In tegenstelling tot voorgaande jaren start deze nieuwe reeks reeds begin september in plaats van begin december. Aangezien presentator Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') pas op zondag 23 september de deuren sluit van zijn 'Villa Vanthilt', moest de openbare omroep op zoek naar een vervanger.
Die vervanger is intussen gevonden en Marcel zal gedurende drie weken vervangen worden door Kobe Ilsen, onder meer de presentator van 'Volt'. Ilsen sprong in februari2011 al eens een keertje in voor Vanthilt. (bron : Het Laatste Nieuws ; logo en foto : Eén)
Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011') krijgt dit najaar een eigen programma op Eén. Dat bericht de krant Het Laatste Nieuwsvandaag, dinsdag 17 juli 2012. Het wordt een lifestylemagazine dat zal gemaakt worden door het productiehuis Hotel Hungaria dat reeds instaat voor de programma's 'Dagelijkse Kost' en 'Groenland'.
Hoe het nieuwe programma er precies zal gaan uitzien, dat is volgens de krant nog niet beslist. Momenteel worden verschillende pistes onderzocht, met onder andere een combinatie van studiowerk en reportages.
Met haar eerste échte tv-programma gaat het echt hard voor de amper 22-jarige Daeleman. In de zomer van vorig jaar maakte ze haar debuut op het eerste net van de openbare omroep als omroepster, ter vervanging van Katja Retsin (woordvoerster ESF 2010). Die job combineert ze met haar werk als sidekick van Peter Van de Veire (presentator 'Eurosong 2012 : een song voor Iris', commentator ESF 2012, woordvoerder ESF 2012) in diens ochtendshow op muziekzender MNM.
"Het gaat echt snel", zegt ze in de krant. "Op mijn negentiende debuteerde ik op de radio, op mijn eenentwintigste werd ik omroepster op Eén. Aan dit tempo eindig ik op mijn vijfentwintigste met een burn-out op het strand van Benidorm."
Of Eva na de zomer haar MNM -werk nog zal combineren met haar tv-bezigheden wordt pas in augustus beslist. (foto : VRT)
Andy Abraham, geboren in de Britse hoofdstad Londen (17 juli 1964), raakte bekend door zijn deelname aan de tweede reeks (najaar van 2005) van 'X-Factor' alwaar hij op een tweede plaats eindigde na winnaar Shayne Ward. Voor zijn deelname aan de talentenjacht was hij werkzaam als vuilnisman. In het voorjaar van 2006 kwam zijn debuutalbum "The impossible dream" op de Britse markt en daar werden meteen zo'n 300.000 albums van verkocht. Later dat jaar verscheen zijn tweede album "Soul man" waarvan er zowat 50.000 exemplaren over de toonbank gingen.
Begin 2008 raakte bekend dat hij zou deelnemen aan de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Op zaterdag 01 maart 2008 werd de kandidaat voor Belgrado gekozen en ditmaal gebeurde dat via een gloednieuwe formule. 'Making your mind up' kreeg een vervolg onder de vorm van 'Eurovision - Your Decision'.
Die nationale finale kreeg dus meteen een nieuwe naam en een nieuw format maar het bleven uiteindelijk de kijkers die mochten beslissen wie er voor het land naar de Servische hoofdstad mocht afreizen. Aan het einde van deel één raakte bekend dat vier kandidaten doormochten naar de volgende ronde. Aan het begin van het tweede deel werd bekendgemaakt dat het tussen Andy Abraham en Michelle Gayle zou gaan om naar Belgrado af te reizen. Beiden mochten hun nummer opnieuw zingen en dan gingen de lijnen opnieuw open (de eerder behaalde stemmen bleven behouden).
Aan het einde van het programma was het moment aangebroken waarop de naam van de winnaar werd bekendgemaakt : Andy Abraham zou het land gaan vertegenwoordigen met "Even if". Tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival, op zaterdag 24 mei, moest de zanger als tweede aantreden en uiteindelijk zou hij op een vijfentwintigste en allerlaatste plaats eindigen met veertien punten. Begin juni 2008 verscheen het gloednieuwe album "Even if".
OOK JARIG VANDAAG:
* Gene Summer (1951), deelnemer 'Eurosong 1981-1983-1993'(België). * Regina Lund (1967), deelneemster 'Melodifestivalen 2007' (Zweden) met "Rainbow star", achtste en laatste tijdens tweede voorronde.
'MasterChef' : gaat Junior Planckaert zijn oudere zus Stephanie achterna?
Het begin van de zomervakantie werd bij vtm culinair ingezet. Sinds maandag 02 juli 2012 staat er van maandag tot donderdag immers dagelijks een aflevering van de derde editie van 'MasterChef' op het programma. Acht weken lang trachten zes mediafiguren elkaar op culinair vlak naar de kroon te steken.
Goochelt mentalist Jan Bardi lekkere gerechtjes op tafel? In 'Benidorm Bastards' neemt Lea Witvrouwen Jan en alleman beet, maar heeft ze ook de keukenkriebels beet? Sugar Jackson bokst zich dan weer professioneel naar de top, maar zal in de 'MasterChef'-keuken moeten opboksen tegen ander kaliber. Nadat vorig jaar zus Stephanie verraste met haar kookkunsten, waagt dit jaar de jongste telg van de familie, Junior Planckaert, zijn kans. Modellen, acteurs, sporters, presentatoren of muzikanten : allemaal krijgen ze dezelfde kans om zich op culinair vlak te bewijzen in 'MasterChef'.
Net zoals vorig jaar is het opnieuw topchef Wout Bru die een oordeel velt over de keukenvaardigheden van 36 personalities. Dit jaar wordt hij voor die taak bijgestaan door een collega in het vak, Kenny Bernaerts. Hebben de gezichten de nodige keukenvaardigheden? Kennen ze hun klassiekers? Hoe goed zijn hun smaakpapillen ontwikkeld? En hoe creatief zijn ze nog als de klok genadeloos tikt? Een harde strijd wordt het ongetwijfeld, want slechts één van de 36 wordt gekroond tot 'MasterChef 2012'.
Hoe komt er uit 36 personalities die hun beste kookbeentje voorzetten uiteindelijk slechts één winnaar uit de bus? Sinds vorige week treden er de eerste zes weken van maandag tot donderdag telkens zes nieuwe gezichten aan. Dagelijks zal degene die Wout en Kenny het minst weet te overtuigen van zijn of haar culinair kunnen, de 'MasterChef'-schort aan de haak moeten hangen.
Op het eind van de laatste aflevering van de week, op donderdag, blijven er zo telkens tweekandidaten over die in de week van maandag 13 augustus 2012 opnieuw aantreden in de halve finaleweek. Ze worden dan opgesplitst in twee poules van zes kandidaten waaruit telkens drie finalisten overblijven. De finaleweek, vanaf maandag 20 augustus 2012, beginnen we dan ook met zes personalities. Elke dag maakt één kandidaat kans op een ticket naar de finale op donderdag 23 augustus 2012.
* DE ZESENDERTIG DEELNEMERS AAN 'MASTERCHEF 2012' :
- WEEK 1 (maandag 02 tot en met donderdag 05 juli) : Sugar Jackson, Lindsay De Bolle, Ingrid De Vos, Peter Van Laet (De Gouden Zeemeermin 1996), Mark Demesmaeker en Marc Coucke.
- WEEK 2 (maandag 09 tot en met donderdag 12 juli) : Jan Bardi, Annelien Coorevits, Chris Van Espen, Lea Witvrouwen, Guy Van Sande en Jess Donckers.
- WEEK 3 (maandag 16 tot en met donderdag 19 juli) : Daisy Van Cauwenbergh, Maarten Bosmans, Junior Planckaert, Bjorn De Wilde, Greet Rouffaer en Aagje Vanwalleghem.
- WEEK 4 (maandag 23 tot en met donderdag 26 juli) : Lieven Debrauwer, Peter Thyssen, Daisy Thys, Walter De Donder, Lynn Pelgroms en Hilde De Baerdemaeker.
- WEEK 5 (maandag 30 juli tot en met donderdag 02 augustus) : Eric Kerremans, Manou Kersting, Monica De Coninck, Dimitri Vantomme (Eurosong 2004), Laura Beyne en Freddy De Kerpel.
- WEEK 6 (maandag 06 tot en met donderdag 09 augustus) : Hilde Claes, Griet Vanhees, Veerle Eyckermans, Jimmy Samijn (Eurosong 2002), Ann Tuts en Deborah Ostrega.
DEELNEMERS WEEK 3 :
Annelien Coorevits en Jess Donckers vergezellen Marc Coucke en Lindsay De Bolle in de halve finaleweek van 'MasterChef'. Maar voor het zover is moeten nog een rist andere personalities zich bewijzen in de keuken en dingen voor een plaats in deze felbereerde halve finaleweek.
Vanaf vandaag, maandag 16 juli 2012, roeren Bjorn De Wilde, Maarten Bosmans, Greet Rouffaer, Junior Planckaert, Daisy Van Cauwenbergh en Aagje Vanwalleghem in de 'MasterChef'-kookpotten. In de derde week moeten deze kandidaten onder andere de perfecte jagersaus trachten te benaderen, een stoofpotje naar een gastronomisch niveau proberen te tillen, een risotto bereiden en aan de slag gaan met schaaldieren.
De jongste Planckaert-telg waagt, na zijn zus vorig jaar, ook zijn kans in de 'MasterChef'-keuken. Met luttele ervaring achter de kiezen, slaat hij zich goed uit de slag met zijn zelfgekozen gerecht. Maar wanneer hem gevraagd wordt om een klassiek stoofpotje naar een gastronomisch niveau op te liften, slaat hij even tilt.
Met scampi, rijst, broccolimousse en een roomsaus met kruiden en citroen wil Daisy Van Cauwenbergh verrassen in haar allereerste proef in de 'MasterChef'-keuken. Al kunnen de wat aangebakken scampi wel roet in het eten gooien. Dat er bij de bereiding van een perfecte jagersaus geen tomaten aan te pas komen, leert Daisy ook al doende.
Actrice Greet Rouffaer heeft een boontje voor de keuken, zo veel is zeker. Haar gading vindt ze ongetwijfeld tussen de vele ingrediënten waarmee ze in 'MasterChef' aan de slag mag. Haar gevoel voor smaken en afwerken vallen al meteen in de smaak bij de chefs. Maar hoe ver haar kookkennis reikt, zal deze week pas blijken.
De voorliefde van ex-turnster Aagje Vanwalleghem gaat in de keuken uit naar Aziatische gerechten. Maar in 'MasterChef' staat er heel wat meer op het menu. Slaagt zij erin een risotto te bereiden? En heeft Aagje genoeg culinaire bagage om aan de slag te gaan met de ingrediënten die ze in de mystery box vindt? Eén ding is zeker : ze gaat de culinaire strijd volledig aan!
Met zijn uitstekende productkennis heeft theater- en televisieacteur Maarten Bosmans alvast een streepje voor op de minder ervaren kandidaten. Werken met nieuwe ingrediënten is voor Maarten het ultieme moment om te experimenteren. Ook zijn zelfgekozen gerecht met kalfsfilet wordt op gejuich onthaald, al is zijn vlees volgens Wout nog net iets té rauw.
Profvoetballer Bjorn De Wilde is een leek als het op koken aankomt, maar toch trekt hij goed zijn plan in de 'MasterChef'-keuken. Het allereerste gerecht dat hij aan Wout en Kenny voorschotelt scampi met appel, selder en een curryroomsaus valt alleszins goed in de smaak. Maar wanneer Bjorn aan de slag moet met opgelegde ingrediënten, is het een ander paar mouwen.
'MasterChef 2012', tot en met donderdag 23 augustus eerstkomende, telkens van maandag tot en met donderdag rond de klok van 20.05 op vtm. (bron, logo en foto's : vtm)