Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

11-07-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : Nederlandse Songfesivalselectie volgend jaar met zes voorrondes.

 De Nederlandse omroep TROS gaat de nationale Songfestivalselectie van volgend jaar grootser aanpakken. Er komen in totaal zes voorrondes van het 'Nationaal Songfestival 2013'. Dat heeft Dit heeft Peter Kuipers, directeur van de TROS, eerder vandaag, woensdag 11 juli 2012, aan het mediamagazine Shownieuws (SBS 6) verteld.

Dit jaar werd er enkel één finale gehouden, waar Joan Franka met haar "You And Me" als winnaar uitkwam. De TROS gaat het volgend jaar dus helemaal anders aanpakken. De omroep wil zes uitzendingen gaan vullen met de voorrondes. Hoe deze er precies komen uit te zien, is nog niet bekend. (bron : Shownieuws)

11-07-2012 om 20:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : Anouk weigert auditie Eurovisie Songfestival.

 De Nederlandse zangeres Anouk wil graag deelnemen aan het Eurovisie Songfestival, maar niet als ze daarvoor eerst de Nederlandse nationale selectie moet doorlopen waarin het publiek bepaalt wie er volgend jaar met welk liedje naar het Songfestival in Zweden gaat.

"Niet om arrogant te doen, maar ik vind dat ik na 17 jaar wel genoeg bewezen heb wat betreft mijn kwaliteiten als zangeres en songwriter", schrijft de zangeres.

Gisteren, dinsdag 10 juli 2012, liet de zangeres via Facebook weten dat ze Nederland volgend jaar graag wil vertegenwoordigen op het liedjesfestival in Malmö (Zweden). Ze zou er ook al een "killersong" voor klaar hebben liggen. Maar volgens Anouk wordt ze geweigerd door de TROS, omdat de omroep er een talentenshow van wil maken.

Haar manager Kees de Koning vindt een voorronde in het geval van Anouk niet nodig. "Deze voorrondes dienen ervoor om er zeker van te zijn dat het grootste talent Nederland gaat vertegenwoordigen. Als een artiest, die onbetwist al zeventien jaar aan de top staat, zich hier dan voor aanbiedt lijkt zo'n voorselectie mij volkomen overbodig", aldus de manager. Volgens hem is het de enige eis die Anouk aan haar deelname stelt.

De TROS zegt verrast te zijn dat de zangeres meedenkt over het Songfestival. Volgens een woordvoerder verwacht de omroep ook dat ze hoge ogen gaat gooien, maar moet ze wel gewoon meedoen aan de geplande nationale voorronde.

De omroep vindt het belangrijk dat het publiek en een vakjury meebeslissen over de inzending, want "dat Anouk een geweldige zangeres is staat vast, maar dat betekent niet dat ze automatisch de beste kandidaat is voor het Songfestival". Bovendien, zegt de woordvoerder : "als ze echt zo'n killersong heeft geschreven hoeft ze zich daar ook helemaal geen zorgen over te maken".

De manager van Anouk schrijft het besluit van de TROS toe aan het feit dat de omroep niet per se gebaat is bij het winnen van het festival, maar er graag zo veel mogelijk programma's omheen wil maken.

"Als we kijken naar de resultaten van Nederland op het Songfestival van de afgelopen jaren dan moeten we misschien concluderen dat die methode niet tot het beste resultaat leidt", zegt hij. "Misschien is het wel eens tijd voor een andere aanpak en maken we met een artiest van het kaliber van Anouk wel een keer kans op een plek in de finale."

Mocht de TROS nog van gedachten veranderen, dan wil de zangeres Nederland nog steeds graag vertegenwoordigen. "For the record : als ik niet mee hoef te doen aan een nationale contest dan ben ik nog steeds beschikbaar. En zo niet, dan niet. Het leek mij gewoon heel leuk om zoiets een keer mee te maken." (bron : NOS)

11-07-2012 om 17:44 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : Deense omroep op zoek naar inzendingen 'Dansk Melodi Grand Prix 2013'.

 De Deense nationale omroep DR is sinds gisteren, dinsdag 10 juli, op zoek naar inzendingen voor 'Dansk Melodi Grand Prix 2013', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Geïnteresseerden kunnen tot en met maandag 24 september op het middaguur hun inzendingen indienen bij de omroep.

Tijdens de finale treden negen of tien kandidaten aan en daarvan komen er zes uit de open inschrijving. Daarnaast gaat de omroep zelf op zoek naar drie of vier nummers, een selectie die ook de voorgaande jaren reeds werd toegepast. De artiesten van de zes liedjes uit de open inschrijving worden midden november gekozen. De componist, tekstschrijver of de artiest moet de Deense nationaliteit bezitten of op één of andere manier sterke banden hebben met het land.

De datum en de plaats van de nationale selectie zijn momenteel nog niet bekend evenmin als hoe het nummer voor Malmö zal worden geselecteerd. Meer nieuws hierover mogen we later dit najaar of begin volgend jaar verwachten. (bron en logo : DR)

11-07-2012 om 16:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in België en Nederland'.

Tijdens de maanden juli en augustus worden onze rubrieken 'Een avondje uit' en 'Een avondje uit in Nederland' samengevoegd tot 'Een avondje uit in België en Nederland'. Elke week krijg je, telkens op woensdag, een uitgebreide versie van beide rubrieken. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

Op dinsdag 02 oktober (aanvang : 20.00) eerstkomende komt de Israëlische zangeres Noa (ESF 2009) naar het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam voor een uniek concert.

Noa, in 1969 in Tel Aviv geboren als Achinoam Nini, is een van de meest populaire artiesten in haar land. In het begin van de jaren negentig ontmoette ze haar muzikale partner, gitarist Gil Dor, en dat was meteen ook de start van haar succesvolle carrière. In 2009 nam ze met de Palestijnse Mira Awad deel aan het Eurovisie Songfestival en het tweetal wist met "There Must Be Another Way" beslag te leggen op een zestiende plaats in de finale.

Noa's voorkeur voor songwriters als Paul Simon, Joni Mitchel en Leonard Cohen, gecombineerd met haar Jemense achtergrond zorgt samen met de klassieke, jazz en rock achtergrond van Gil Dor voor een uniek geluid. Beiden worden begeleid door The Solis String Quartet. Tickets (tussen 45 en 54 euro) voor het optreden kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van Carré.

De Volendamse zanger/presentator Jan Smit (commentator ESF 2011-2012, presentator NSF 2012) staat dit jaar vijftien jaar in het vak en dat wordt op grootse wijze gevierd.

Hij zal op zaterdag 20 (20.00), zondag 21 (14.00), vrijdag 26 (20.00), zaterdag 27 (20.00) en zondag 28 oktober (15.00) met een wervelende '15 Jaar Hits Jubileumshow' in Ahoy (Rotterdam) zijn jubileum vieren. Tijdens het concert op zaterdag 27 oktober zullen opnames voor televisie worden gemaakt. De optredens van vrijdag 26 en zondag 28 oktober zijn intussen reeds volledig uitverkocht.

Jan treedt tijdens deze bijzondere concerten in duet met zijn muzikale vrienden Nick & Simon, Gerard Joling (ESF 1988) en Yes-R. Gezien de massale belangstelling beloven het onvergetelijke avonden te worden. Smit behaalde tijdens zijn glansrijke carrière diverse platina platen en won een 'Edison', 'TMF Award' en 'Gouden Harp'. Inmiddels is Jan steeds vaker actief als presentator en sleepte hij zelfs de hoofdrol in de bioscoopfilm 'Het Bombardement' in de wacht. Toch blijft muziek de hoofdmoot voor de Volendammer, die onlangs nog verklaarde "altijd te verlangen naar die zaal die uit zijn dak gaat."

Toegangskaarten voor de '15 Jaar Hits Jubileumshows' zijn verkrijgbaar via de website van de zanger, via de website van Nationale Theaterkassa of telefonisch via 0900 9203 (€ 0,45 per minuut).


Op vrijdag 14 en zaterdag 15 december eerstkomende wordt in Kortrijk Xpo voor de vijfde maal de 'Nacht van de Schlagers' gehouden.

Op beide avonden verwacht de organisatie tien artiesten waarvan de namen intussen reeds bekend zijn. Gastheren van dienst zijn opnieuw De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en zij verwelkomen Willy Sommers, Christoff (Eurosong 1993-2002), Dennie Christian, Paul Severs, Laura Lynn, Lindsay, Danny Fabry, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999) en Kevin Kenzo (imitator van André Hazes).

De shows gaat van start om 20.00 (deuren gaan open om 18.00) en het einde is voorzien omstreeks 00.00. Er is een pauze voorzien van 30 à 45 minuten. Na afloop volgt er ook nog een after-party tot in de late uurtjes.

Tickets voor deze vijfde 'Nacht van de Schlagers' kosten 26 euro (staanplaatsen) en 36 euro (zitplaatsen) en kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20. Voor een VIP-arrangement tel je 43 (SILVER) of 106 euro (GOLD) neer en alle prijzen zijn exclusief reserverings- en verzendingskosten. Meer informatie krijg je op de website van het festival.

Ook in 2013 is Regi weer te gast in de Ethias Arena in Hasselt voor de jaarlijkse hoogmis 'Regi in the Mix XL'. Noteer nu al zaterdag 23 februari 2013 (aanvang : 22.00) in uw agenda en bestel gelijk je kaarten.

Het recept blijft hetzelfde. Goeie dingen moet je immers niet veranderen, dat weet Regi Penxten (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) als geen ander. Er wordt gefeest tot in de vroege uurtjes met Regi's vrienden en special guests, een heuse lichtshow met special effects en vurige dj-battles. Zoals steeds zal Regi ook weer wat verrassingen achter de hand hebben. Het dak moet eraf met alle dancehits van vroeger en nu.

De zesde editie van 'Regi in the Mix XL' zal simpelweg weer alle ingrediënten bevatten voor een topfeest met al je vrienden.

Kaarten (28 euro) voor dit optreden kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van TeleTicketService.


De van oorsprong Griekse zangeres Vicky Leandros (ESF 1967-1972, Duitse selectie 2006) gaat volgend jaar touren door Duitsland met haar 'Ich Liebe das Leben - Tour 2013'. Naast tal van Duitse steden zal ze ook in ons land een eenmalige optreden verzorgen en dit op zaterdag 18 mei 2013.

Fans van de zangeres moeten die avond afzakken naar het Kursaal van Oostende alwaar ze hun idool aan het werk kunnen zien. Tickets voor dit optreden kunnen intussen reeds worden aangekocht via de website van Sherpa of telefonisch via 070 25 20 20.

11-07-2012 om 14:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vlaanderen muziekland' : vanavond vanuit Sint-Truiden met een eerbetoon aan Yasmine.

Vandaagwoensdag 11 juli 2012, heet Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008) de kijkers welkom voor de tweede aflevering van 'Vlaanderen muziekland', een bijzondere live-uitzending naar aanleiding van het 'Feest van de Vlaamse Gemeenschap'.

Nieuw dit jaar is dat het programma iedere week een eerbetoon brengt aan een van Vlaanderens topartiesten. Daartoe nodigt presentatrice Geena Lisa elke aflevering een of meerdere artiesten uit om een nummer van de topartiest in kwestie te coveren. De artiest zal ook zelf een van zijn grootste hits en eventueel ook een recente single brengen.

Deze zomer houdt het zomerse muziekprogramma achtereenvolgens halt in Ieper, Tienen, Aalst, Sint-Truiden, Sint-Niklaas, Boortmeerbeek en Blankenberge. De week daarna, op vrijdag 17 augustus, is er bovendien een nieuwe editie van 'Radio 2 Zomerhit' in Middelkerke-Westende.

In haar kielzog brengt Geena Lisa iedere week heel wat artiesten en een uitstekende nieuwe begeleidingsband onder leiding van Eric Melaerts mee. Benjamien Schollaert brengt iedere week al vanaf 19.00 een dj-set als voorprogramma voor de toeschouwers ter plaatse. Na afloop van de televisie-opname of –uitzending, vanaf 21.30, kunnen de aanwezigen het feest verderzetten met een naprogramma door Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'), De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) of Marco Z.

* tweede aflevering - woensdag 11 juli - Sint-Truiden (live)

Vandaagwoensdag 11 juli, is het 'Feest van de Vlaamse Gemeenschap' en dat viert 'Vlaanderen muziekland' met een live uitgezonden 'Vlaanderen Feest!'-special in Sint-Truiden. Het eerbetoon voor een artiest valt Yasmine (voorzitster vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) te beurt, die prachtige en oprechte Nederlandstalige nummers heeft gemaakt, voor ze in 2009 onverwacht overleed. Geena Lisa en Arne Vanhaecke brengen elk een van haar bekendste nummers. Verder staat de uitzending helemaal in het teken van Nederlandstalige muziek, met optredens van Christoff (Eurosong 1993-2002), Günther Neefs, Els de Schepper (Eurosong 2006), Luc Steeno, Wigbert, De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), The Sunsets, Sugarfree en Monkey Boys. Benjamien Schollaert zorgt met een dj-set voor het voorprogramma en De Romeo' spelen het naprogramma

AFTELLEN NAAR RADIO 2 ZOMERHIT

Net als vorig jaar telt Geena Lisa in Vlaanderen muziekland af naar 'Radio 2 Zomerhit' op vrijdag 17 augustus in Middelkerke-Westende. In elke aflevering stelt ze een categorie voor waarin een van de felbegeerde 'Radio 2 Zomerhit'-trofeeën te winnen valt. Een of meerdere van de genomineerden van 'Radio 2 Zomerhit' laten in de aflevering vervolgens horen waaraan ze hun nominatie verdiend hebben. Dit jaar reikt Radio 2 prijzen uit in de categorieën 'beste man', 'beste vrouw', 'Nederlands', 'doorbraak', 'performance', 'ambiance' en 'kids'.

'Vlaanderen muziekland', vanavondwoensdag 11 juli, tussen 20.30 en 21.30. Het voorprogramma start steeds om 19.00 en de opnames van 'Vlaanderen muziekland' starten om 20.30, na afloop (21.30) wordt dan het startschot gegeven voor het naprogramma. (bron, logo en foto : Eén)

11-07-2012 om 10:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : ook op de Vlaamse feestdag kunnen er twee vliegtuigtickets gewonnen worden.

Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.

nieuws onder de zon

* de bus

Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.

* de Tour/de Olympische Spelen

We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.

* de koelkast

In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :

- Michaël Vrijmoed, souschef van het
Hof van Cleve.
- Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'.
- Fatima Marzouki van restaurant
El Warda in Antwerpen.
- Kwinten De Paepe van restaurant
Trente in Leuven.
- Giovani Oosters van restaurant
Vous lé Vous in Hasselt.

* hoe was uw weekend?

Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de
website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.

* nu of nooit?

Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.

* de gevoelige plaat

Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.

* hoera voor België!

In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?

Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.

* inhoud aflevering 33 - woensdag 11 juli 2012 :

DE TOUR VAN WARD

'1000 zonnen' volgt de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 30 juni van start ging in Luik, op de voet. Radio 1-journalist Ward Bogaert staat elke dag langs het parcours en praat met andere Tourfanaten.

DE GEVOELIGE PLAAT

'1000 zonnen' bladert deze zomer in de fotoalbums van de kijkers, op zoek naar zomerfoto's met een leuk verhaal.

DE STOEL

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.35 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)

11-07-2012 om 10:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vlaamse feestdag 2012' : VRT viert 'Vlaamse feestdag' met veel Vlaamse muziek.

 'Vlaanderen Feest!' vandaagwoensdag 11 juli, en de VRT viert mee. Naar aanleiding van het 'Feest van de Vlaamse Gemeenschap' zet de openbare omroep vandaag extra veel muziek van eigen bodem op het programma.

Geena Lisa
(woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', Eurosong 2008) presenteert een rechtstreeks uitgezonden feesteditie van 'Vlaanderen muziekland' met enkel Nederlandstalige muziek op Eén, Canvas en Radio 1 brengen verslag uit van 'Feest in Brussel' met Raymond van het Groenewoud, MNM en Radio 2 draaien een hele dag uitsluitend Vlaamse muziek en Klara heeft aandacht voor Vlaamse componisten en muzikanten. Ketnetwrappers wrappers Charlotte en Véronique organiseren een feestje en Canvas programmeert de film 'De loteling'. Een volledig overzicht.

00.00-00.00 - vierentwintig uur lang Vlaamse producties op Radio 2

Radio 2 speelt de hele Vlaamse feestdag, 24 uur lang, alleen maar Vlaamse producties, van Rocco Granata (lid vakjury 'Eurosong 2002') over Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991) tot Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991).

06.00-00.00 - De hele dag Vlaamse producties op MNM :

MNM brengt een hele dag lang alleen muziek gemaakt door Vlamingen. De luisteraars kunnen zich verwachten aan een fijne mengeling van Netsky, De Kreuners (met Walter Grootaers - lid vakjury 'Junior Eurosong 2009-2010' en Ben Crabbé - drummer Pas de Deux - Eurosong 1983), Milk Inc. (met Regi Penxten, componist/tekstschrijver "My Music" - Eurosong 2008), Get Ready (met Jimmy Samijn, Eurosong 2002), 't Hof Van Commerce, Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), Tom Dice (ESF 2010, lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'), Natalia (Eurosong 2004) en alles daar tussenin.

07.00-10.00 - Special van Was het nu 80, 90 of 2000? :

Op Studio Brussel presenteert Ilse Liebens een 'Was het nu 80, 90 of 2000?'-special met uitsluitend Vlaamse producties.

07.00-23.00 - Aandacht voor Vlaamse muziek op Klara :

Klara heeft de hele dag lang aandacht voor Vlaamse muziek : Evita Nossent serveert de luisteraars in 'Klara wakker' (07.00-09.00) veel Vlaamse muziek en een gesprek met een van de belangrijkste hedendaagse koorcomponisten van Vlaanderen : Vic Nees.

In 'Brede opklaringen' (09.00-12.00) verrast Katelijne Boon de luisteraars met heerlijke klassieke muziek en volgt ze de muziekactualiteit op de voet, vandaag onder meer met de Vlaamse muzikant Frank Agsteribbe. Hij zit in Aix-en-Provence voor een nieuwe productie van Mozarts 'La finta giardiniera'.

Bart Stouten laat de luisteraars in Bellevue (12.00-13.00) meegenieten van enkele uitmuntende Vlaamse musici : Barthold Kuijken, Sigiswald Kuijken, Wieland Kuijken en Björn Schmelzer.

Anne‐Marie Segers kiest in 'Café Zimmerman' (13.00-16.00) onder meer voor de tweede symfonie van Jef Van Hoof en muziek van Brahms door Benjamin Dieltjens en Thomas Dieltjens.

In 'Concerto' (16.00-18.00), bij Sieglinde Michiel, horen de luisteraars onder meer het 'Veni sancte spiritus' van Vic Nees door het Vlaams Radio Koor; het Strijkkwartet in D van Peter Benoit door het Gaggini Strijkkwartet en het Lyrisch gedicht voor klein orkest van Lodewijk Mortelmans door het Vlaams Radio Orkest.

In 'Zomerhuis' (18.00-19.00) gaat Annemie Tweepenninckx op verkenning in het zomerhuis van de flamboyante Vlaamse pianist Julien Libeer, op zoek naar cruciale inspiratiebronnen, artistieke ervaringen, ontmoetingen en herinneringen.

In Jazz (22.00-23.00) gaat Lies Steppe voluit voor enkele jonge en een wat oudere leeuw : Robin Verheyen, Bruno Vasina en Toots Thielemans.


08.00-17.00 - Bekendmaking genomineerden 'Radio 2 Zomerhit 2012' in de categorie 'Beste Nederlandstalige lied' :

Vandaag maakt Radio 2 doorheen de dag de tien genomineerden bekend voor 'Radio 2 Zomerhit 2012' in de categorie 'Beste Nederlandstalige lied'. Dat doet de zender elk uur van de dag van 08.00 tot 17.00, net na het nieuws.

11.00-13.00 - Koen Fillet praat met Bruno De Wever in 'Touché' op Radio 1 :

In 'Touché' verwelkomt Koen Fillet Bruno De Wever, die Nieuwste geschiedenis doceert aan de Gentse universiteit. Dat is eigenlijk puur toeval; onverwacht kreeg hij een assistentschap aangeboden na het succes van zijn eindverhandeling over de geschiedenis van het V.N.V., Vlag, groet en leider. Dat onderwerp kende hij niet toevallig door en door, uit zijn jeugd en van thuis. De familie De Wever is en was erg geëngageerd in het Vlaams‐nationalisme. Vandaag schaalt De Wever zich in bij de sociaaldemocratie. Dat zat eraan te komen, want hij was al een rebelse trommeljongen op het Vlaams Nationaal Zangfeest, met een oorring en lang haar. Niet bepaald een modeljongen in die kringen. Nog een ander toeval; zijn broer heet Bart. Zou het toeval zijn dat Bruno De Wever te gast is op 11 juli, de Vlaamse feestdag ?

18.30-19.00 - Feest op Ketnet en karaoke met Vlaamse liedjes op Ketnet.be :

'Vlaanderen Feest!' en Ketnet feest mee. Wrappers Charlotte en Véronique maken er een echt 'burenfeestje' van, zoals er vandaag overal in Vlaanderen gehouden worden. Geena Lisa komt langs om te praten over de aflevering van 'Vlaanderen muziekland' die vanavond op Eén wordt uitgezonden vanuit Sint‐Truiden.

De website
Ketnet.be zet op de Vlaamse Feestdag het karaokespel centraal, uiteraard met extra veel Vlaamse liedjes, onder meer van de Junior Eurosong‐kandidaten. Die kunnen de kinderen thuis en op het Ketnet-feestje uit volle borst meezingen.

19.00-21.00 - Vlaamse artiesten treden op in 'Summerclub On The Road' op MNM :

Mathieu & Guillaume en beginnend talent Frimout zetten hun beste Nederlandstalige beentje voor op het podium van de 'Summerclub On The Road' van MNM, die vandaag halt houdt in Mechelen.

19.00-23.00 - 'Exit' brengt verslag uit van 'Feest in Brussel' op Radio 1 :

Vorige week ging Floris Daelemans voor Radio 1 al een kijkje nemen op de repetitie voor het slotconcert van 'Feest in Brussel' en vanavond is het voor echt. 'Exit' luistert mee naar onder meer Senne Guns en Wannes Capelle en brengt verslag uit van het concert met Raymond van het Groenewoud en gastoptredens van Hannelore Bedert, Helmut Lotti (componist "Die mooie uren", Eurosong 1993), Stijn en Flip Kowlier.

20.30-21.30 - 'Vlaanderen Feest!'‐special van 'Vlaanderen muziekland' :

Eén viert het 'Feest van de Vlaamse Gemeenschap' met een live uitgezonden 'Vlaanderen Feest!'-special in Sint-Truiden. Die staat helemaal in het teken van Nederlandstalige muziek, met optredens van Christoff (Eurosong 1993-2002), Günther Neefs, Els de Schepper (Eurosong 2006), Luc Steeno, Wigbert, De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), The Sunsets, Sugarfree en Monkey Boys.

'Vlaanderen muziekland' brengt vandaag een eerbetoon aan Yasmine (voorzitster vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006), die heel wat mooie en oprechte Nederlandstalige nummers maakte, voor ze in 2009 onverwacht overleed. Geena Lisa en Arne Vanhaecke brengen elk een van haar bekendste nummers.

'Vlaanderen muziekland' wordt gerealiseerd in samenwerking met '
Vlaanderen Feest!', de Vlaamse overheid en de gaststeden.

21.35-23.35 - Canvas brengt verslag uit van 'Feest in Brussel' :

Canvas brengt op de Vlaamse feestdag rechtstreeks verslag uit van het concert van Raymond van het Groenewoud en zijn muzikale vrienden op de Brusselse Grote Markt. Het twee uur durende concert is het sluitstuk van de Vlaamse Feestdag in onze hoofdstad. Warre Borgmans presenteert het muzikale feestje voor fijnproevers. Met Raymond van het Groenewoud als centrale gast belooft het een grandioos feest te worden. Hij brengt een fijne selectie van oude en nieuwe nummers. Ook Helmut Lotti (componist "Die mooie uren", Eurosong 1993), Hannelore Bedert, Stijn en Flip Kowlier storten zich gewillig mee in het feestgedruis.

Voor de begeleiding zorgen Cesar Janssens (drums), Bert Gielen (toetsen en muzikale leiding), Mich Verbelen (bas), Rik Aerts (gitaar), Pieter Van Bogaert (orgel en accordeon), Leander van het Groenewoud (toetsen, percussie, gitaar), Loesje Mahieu (zang), Naima Joris (zang en percussie), Isolde Lasoen (zang en percussie), Stefan Bracaval (fluit), Pieter Lamotte (trombone), Carlo Nardozza (trompet), Dieter Limbourg en Frank De Ruytte (saxen).


23.35-01.00 - 'De loteling' :

Na het feestelijk concert vanuit Brussel volgt de Vlaamse filmklassieker 'De loteling', een historisch drama uit 1973 van Roland Verhavert. De film is gebaseerd op de gelijknamige roman van Hendrik Conscience over de sociale wantoestanden in Vlaanderen in de eerste helft van de 19de eeuw. De hoofdrollen worden vertolkt door Jan Decleir (Jan), Ansje Beentjes (Katrien), Gaston Vandermeulen, Rudi van Vlaenderen, Gella Allaert e.a.

1833, ergens in de Kempen. De boerenzoon Jan moet naar de loting voor de dienstplicht. Jan heeft geluk en loot zich vrij. Maar voor een flinke som geld laat hij zich overhalen om de plaats van een rijke jongeman in te nemen. Al vlug betreurt hij zijn beslissing. Niet alleen wordt zijn geld gestolen in het leger, maar hij wordt er ook geconfronteerd met mensonwaardige toestanden. Gebrekkige hygiëne en slechte voeding maken hem uiteindelijk zelfs blind. Op het thuisfront heeft zijn verloofde Katrien het ook erg zwaar; ze is niet opgewassen tegen al het werk op de hoeve, zodat zij de pacht niet kan betalen. Daarop wordt de inboedel in beslag genomen. Wanneer Katrien Jan in de kazerne komt bezoeken, probeert ze hem mee naar huis te krijgen. De reis te voet wordt een ware helletocht ...
(bron en logo : VRT)

11-07-2012 om 00:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Tessa.

Tessa (11 juli 1982) is geboren in de Spaanse stad Valencia. Eind 2002 neemt ze deel aan de tweede editie van 'Operación Triunfo', de talentenjacht met als hoofdprijs een ticket voor deelname aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens deze tweede editie nemen zeventien kandidaten deel en zangeres Tessa eindigt uiteindelijk op een twaalfde plaats. Samen met Elena Gadel (elfde) en Marey (dertiende) vormt ze nadien de groep Lunea.

OOK JARIG VANDAAG :

* John Lawton (1946), deelnemer Eurovisie Songfestival in 1976 voor West-Duitsland als lid van Les Humphries Singers met "Sing sang song" (vijftiende plaats).
* Liel Kolet (1989), deelneemster Eurovisie Songfestival in 2006 voor Zwitserland als lid van Six4one met "If we all give a little" (zestiende plaats).

11-07-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


10-07-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2013 : Anouk wil voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival.

 De bekende zangeres Anouk (met onder meer hits als "Nobody's Wife", "Lost" en "Girl") wil volgend jaar voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival in de Zweedse stad Malmö.

Dat heeft ze eerder vanavond, dinsdag 10 juli 2012, laten weten via haar Facebook-pagina. De zangeres schrijft een "killersong" te hebben klaarliggen, maar ze zou zijn geweigerd door de organiserende omroep TROS. "Maar helaas", zegt ze. "De TROS maakt er liever weer de zoveelste talentenshow van. Het gaat blijkbaar meer om het vullen van zendtijd dan om een keer een kans te hebben om in de finale te komen. Jammer hoor."

Drie jaar geleden wilde de zangeres ook al eens deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival, maar toen was de NOS al rond met De Toppers.

Een woordvoerster van de TROS heeft volgens De Telegraaf intussen laten weten laat weten "blij verrast" te zijn dat Anouk meedenkt over het Songfestival en belooft haar een plek in het Nationaal Songfestival. "Wij verwachten dat de zangeres hoge ogen kan gooien", zegt ze. "Ze is dan ook meer dan welkom tijdens de Nederlandse voorronde die naar verwachting in januari gaat plaatsvinden." (bron : De Telegraaf)

10-07-2012 om 22:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Wendy Van Wanten eist minstens 15.000 euro van ex-man Dany Vanholme.

 De krant Het Laatste Nieuws pakt vandaag, dinsdag 10 juli 2012, uit met het bericht dat zangeres en mediafiguur Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002) minimaal 15.000 euro eist van haar ex Dany Vanholme, de vader van haar oudste zoon Dylan.

Die twee hadden een bedrijf in afslanktoestellen en sloten een pr-contract af met Van Wanten. Ze zou namelijk het gezicht worden en dat werd vastgelegd in een contract. De discussie draait rond een tweede contract waarin Vanholme volgens Van Wanten knoeide met de data, waardoor ze nog recht heeft op minstens 15.000 euro.

Van Wanten stapte naar de arbeidsrechtbank, maar diende volgens de krant ook klacht in tegen haar ex, haar zoon en hun bedrijf wegens schriftvervalsing. Enkel Vanholme werd door de raadkamer naar de strafrechtbank verwezen. De zaak wordt op donderdag 13 september verder behandeld. (bron : Het Laatste Nieuws)

10-07-2012 om 15:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Story Aan Zee – Dé Subito! Happening' : vanaf vanavond aan de Belgische kust met De Romeo's, Sasha en Davy, Lindsay en Swoop.

 Vanaf vandaag, dinsdag 10 juli, en dit nog tot en met dinsdag 21 augustus eerstkomende kan je aan de Belgische kust terecht voor 'Story Aan Zee – Dé Subito! Happening', een initiatief voor het ganse gezin! Deze kusttournee vond de voorbije twee jaar plaats onder de titel 'De Zomerhappening'.

Je kan er in de badsteden Nieuwpoort, Middelkerke, Blankenberge, Mariakerke, Westende en Wenduine genieten van optredens van Sasha en Davy (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Swoop (met Filip D'haeze - De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) en Lindsay.

Maar er is ook animatie voor het hele gezin voorzien met een springkasteel en een kidsspel. Later op de avond kan je ook meespelen met onder andere Subito, ECI.be en je kan je kennis testen tijdens de grote 'Story quiz'.

- Kom zeker een kijkje nemen op één van de onderstaande data!

* dinsdag 10 juli : Nieuwpoort.
* woensdag 11 juli : Middelkerke.
* donderdag 12 juli : Blankenberge.
* dinsdag 24 juli : Middelkerke.
* woensdag 25 juli : Nieuwpoort.
* donderdag 26 juli : Mariakerke.

* woensdag 08 augustus : Mariakerke.
* donderdag 09 augustus : Nieuwpoort.
* woensdag 15 augustus : Westende.
* donderdag 16 augustus : Blankenberge.
* maandag 20 augustus : Westende.
* dinsdag 21 augustus : Wenduine.

- Wat kan je telkens verwachten ?

tussen 18.30 en 19.30 : animatie voor het ganse gezin met springkasteel & kidsspel.
tussen 19.30 en 22.00 : spel met publiek - Subito, ECI.be & 'Story quiz'.

De presentatie is telkens in handen van Filip D'haeze (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999). Meer informatie over dit zomers evenement krijg je hier of hier. (bron : 'Story Aan Zee – Dé Subito! Happening')

10-07-2012 om 12:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF 2012 : Armeense omroep op zoek naar inzendingen nationale selectie Junior Eurovisie Songfestival.

 Op zaterdag 01 december eerstkomende vindt in de Nederlandse hoofdstad Amsterdam de tiende editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival. Armenië, dat de editie van het festival twee jaar geleden trouwens won, zal ook van de partij zijn en de nationale omroep is sinds afgelopen woensdag (04 juli) op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie.

Kinderen tussen de tien en de vijftien jaar kunnen zich kandidaat stellen en hun nummer moet tussen de 2.30 en 2.45 minuten lang zijn. De liedjes moeten in de eigen taal worden gezongen maar een aantal regels van het nummer mogen in een andere taal zijn (maximaal 25%). Sinds 2008 is het toegelaten dat volwassenen meewerken aan de nummers maar minstens één van de kinderen die op het festivalpodium staan moet actief betrokken geweest zijn bij het schrijven van het nummer.

De omroep wacht alle inzendingen in tot en met maandag 20 augustus eerstkomende en oud-festivaldeelnemers (met uitzondering van dansers en backing vocals) worden niet toegelaten tot de nationale selectie. (bron : ArmTV)

10-07-2012 om 12:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF 2012 : Georgië stuurt viertal naar Junior Eurovisie Songfestival.

 De Georgische nationale omroep GPB heeft afgelopen vrijdag, 06 juli 2012, bekendgemaakt dat het een vierkoppige formatie zal sturen naar de tiende editie van het Junior Eurovisie Songfestival.

Tussen woensdag 06 en vrijdag 29 juni ging de Georgische omroep op zoek naar kandidaten voor de nationale selectie. Vorige week maandag, 02 juli, raakte bekend dat de omroep een groep zou afvaardigen naar Amsterdam en dat ze daarvoor kandidaten ging samenbrengen. In eerste instantie werd er gesproken van meerdere groepen maar afgelopen vrijdag raakte dan bekend dat er uiteindelijk één groep werd samengesteld.

Het gezelschap bestaat uit Kate Samkharadze (13), Nini Dashniani (11), Luka Karmazanashvili (12) en Elene Arachashvili (10) heeft vooralsnog geen naam. Het viertal zal op zaterdag 01 december eerstkomende de Georgische kleuren verdedigen in de Nederlandse hoofdstad.

De groep, bestaande uit drie meisjes en één jongen, zal de komende weken een aantal nummers inblikken met professionele componisten, tekstschrijvers en producers. Het winnende liedje zal in de maand september door een vakjury en de kijkers worden gekozen tijdens een rechtstreekse uitzending.

Eén van de meisjes, de elfjarige Nini Dashniani, werd in ons land, meer bepaald in Brussel, geboren en maakte reeds deel uit van de cast van 'Oliver'. De dertienjarige Kate Samkharadze nam vorig jaar reeds deel aan de Georgische selectie en strandde toen met "Aghali dghe" op een tweede plaats na de meidengroep Candy.

Georgië neemt sinds 2007 deel aan het Junior Eurovisie Songfestival en wist reeds tweemaal (2008 en 2011) met de zege huiswaarts te keren. (bron : GPB)

10-07-2012 om 11:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Flikken' : David Caron wordt vermoord uit wraak.

Sinds donderdag 03 mei brengt Eén herhalingen van de populaire reeks 'Flikken', de Vlaamse reeks over de Gentse politie. Tijdens de maanden juli en augustus krijg je telkens op dinsdag- en donderdagavond een aflevering van deze populaire reeks.

Actie, spanning, teamgeest en humor zijn ook in het achtste seizoen de sleutelwoorden van elke aflevering. Wat in aflevering één een eerder 'banale' reeks autodiefstallen op een rendez-vousparking in het Gentse lijkt, groeit al gauw uit tot een bijzonder ingewikkelde zaak met wijde vertakkingen. De kwaliteiten van het Gentse 'Flikken'-team worden danig op de proef gesteld.

Nauwelaerts probeert zijn troepen weer te motiveren na de dramatische schietpartij waarbij Nick het leven liet. Hij wil weer een hecht team smeden, maar de tegenslagen stapelen zich op, zowel professioneel als in zijn privéleven. Raymond gunt zijn vrouw Libby haar leven in Benidorm en Libby lijkt zich te hebben neergelegd bij Raymonds overspel met Carla. Maar niks is minder waar. Wilfried Pasmans heeft het dan toch helemaal gemaakt in het politiewereldje. Hij wordt benoemd tot hoofdinspecteur en officier van de gerechtelijke politie. Hij wil zich per se bewijzen en bijt zich als een pitbull vast in zijn eerste zaak.

Tina (Tania Kloek) en Merel (Rebecca Huys) verlaten het team, Cat (Pascale Michiels, backing vocal Belgische inzending ESF 1996), Michiel (Roel Vanderstukken) en Emma (Ianka Fleerackers) komen in hun plaats. Michiel beschouwt zichzelf als een man van de actie, hij laat het saaie papierwerk liefst aan anderen over. Vrouwen vallen voor zijn wat ruige, zelfverzekerde uitstraling en daar durft hij weleens misbruik van te maken. Met Cat klinkt het nu eens en botst het dan weer, maar eigenlijk vormen zij een heel efficiënt Flikkenduo. Emma ontdekt dat niet iedereen zich aan de regels van het spel houdt en ziet zich verplicht dat te melden aan haar oversten. Toch weet zij al snel de sympathie van John en de zijnen te winnen door haar charmante, gewiekste en ook wel eigengereide manier van werken.

* aflevering 11 (reeks 8) : "Rat" - dinsdag 10 juli (eerste uitzending - zondag 15 april 2007) :

David Caron wordt vermoord en de conclusie ligt voor de hand : iemand heeft wraak op hem genomen voor het noemen van de namen uit de bouwmaffia. Maar de waarheid is net iets ingewikkelder dan dat en Emma komt uiteindelijk in een lastig parket. De rivaliteit tussen teamleider ad interim Pasmans van de lokale politie en commissaris Vanbruane van de federale politie neemt zo'n proporties aan dat John orde op zaken moet stellen. En er komt een pikant detail uit het verleden van Davina Lansknecht bovendrijven.

'Flikken', elfde aflevering van reeks acht vanavonddinsdag 10 juli, tussen 22.55 en 23.50 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)

10-07-2012 om 10:20 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : Xavier ontmoet een oude liefde, Janine.

Na eenentwintig seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er in het voorjaar van 2011 mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Zo passeerden vorige zomer de reeksen vijf tot en met acht en de reeksen elf en twaalf reeds de revue. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

Op maandag 04 juni 2012 werd de eerste aflevering van reeks dertien op de kijkers losgelaten. Deze reeks werd voor de eerste maal uitgezonden tussen zaterdag 07 december 2002 en zaterdag 01 maart 2003. Op donderdag 21 juni 2012 ging de veertiende reeks van start en deze kwam tussen zaterdag 06 december 2003 en zaterdag 28 februari 2004 voor de eerste maal op het scherm. Vanaf vandaag, dinsdag 10 juli 2012, krijg je reeks vijftien voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 04 december 2004 en zaterdag 26 februari 2005.

* eerste aflevering (reeks vijftien) - Baby baby (scenario : Bart Cooreman) :

Xavier ontmoet een oude liefde. Janine wordt zijn nieuwe overste in de kazerne. Fernand probeert Carmen ongerust te maken door allerlei insinuaties. Carmen beweert niet jaloers te zijn, maar maakt zich meer en meer zorgen. Ze besluit op onderzoek te gaan. Marc en Bieke passen op het zoontje van een collega. Fernand mist daardoor heel wat nachtrust.

'F.C. De Kampioenen', vanavond dinsdag 10 juli tussen 20.30 en 21.00 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. OPGELET! Morgenavond, woensdag 11 juli, is er uitzonderlijk GEEN aflevering van 'F.C. De kampioenen'. Naar aanleiding van de Vlaamse feestdag krijg je dan een aflevering van 'Vlaanderen muziekland' met een eerbetoon aan de veel te vroeg overleden Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006). (bron en logo : Eén)

10-07-2012 om 10:12 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : Kwinten De Paepe trekt vanavond een koelkast open in Landen.

Sinds maandag 04 juni 2012 is '1000 zonnen' weer van de partij. Ook deze zomer heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. Met vaste waarden en een heleboel nieuwe rubrieken.

nieuws onder de zon

* de bus

Busreizen zijn zo Vlaams als stoofvlees met frietjes. De hele zomer lang trekken groepen toeristen, vrienden of wildvreemden er een week of langer op uit naar diverse bestemmingen. '1000 zonnen' volgt de mensen op de bus.

* de Tour/de Olympische Spelen

We volgen de actualiteit op de voet en brengen verslag uit van de Tour en de Olympische Spelen.

* de koelkast

In 'De koelkast' sturen we elke dinsdag een kok op pad die in zijn eigen provincie lukraak ergens aanbelt. De missie? Een gerecht op tafel toveren met wat er in de koelkast des huizes te vinden is. Deze koks scherpen hun messen om aan de hele zomer slag te gaan :

- Michaël Vrijmoed, souschef van het
Hof van Cleve.
- Claudia Allemeersch, winnares van 'De beste hobbykok van Vlaanderen 2009'.
- Fatima Marzouki van restaurant
El Warda in Antwerpen.
- Kwinten De Paepe van restaurant
Trente in Leuven.
- Giovani Oosters van restaurant
Vous lé Vous in Hasselt.

* hoe was uw weekend?

Elke maandag tonen we jouw leukste weekendmomenten in deze nieuwe rubriek. Je kan die elke week doorsturen via de
website en dan maken wij daar een leuke compilatie mee.

* nu of nooit?

Belgisch surfkampioen worden, een boek schrijven of een autowrak optuigen : deze zomer dagen we mensen uit om hun dromen waar te maken. Of ze uiteindelijk zullen slagen in hun opzet, ontdek je in de laatste uitzendweek.

* de gevoelige plaat

Een zomerfoto roept vaak leuke herinneringen op. Wij duiken in je persoonlijke fotoarchieven grasduinen op zoek naar de unieke beelden en verhalen.

* hoera voor België!

In België wonen mensen van 194 nationaliteiten, al dan niet tijdelijk. Maar wat vinden die expats van ons land? Wat maakt België speciaal, anders, eigenaardig of buitengewoon?

Naast die nieuwe rubrieken wordt het deze zomer ook een vrolijk weerzien met rubrieken als 'De examenvraag', 'De zomerhit', 'Backstage', 'Het uur van belang' en uiteraard onze trouwe afsluiter 'De stoel'. Die doorkruist het land op zoek naar leuke plekjes en ook op onze website maak je dankzij onze online stoel-wedstrijd elke dag kans op twee vliegtickets.

* inhoud aflevering 32 - dinsdag 10 juli 2012 :

DE TOUR VAN WARD

'1000 zonnen' volgt de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 30 juni van start ging in Luik, op de voet. Radio 1-journalist Ward Bogaert staat elke dag langs het parcours en praat met andere Tourfanaten.

DE GEVOELIGE PLAAT

'1000 zonnen' bladert deze zomer in de fotoalbums van de kijkers, op zoek naar zomerfoto's met een leuk verhaal.

DE KOELKAST

Hou deze zomer rond etenstijd de voordeur in de gaten, want er zou wel eens een gerenommeerde kok kunnen aanbellen. Met wat hij of zij in de koelkast vindt, maakt hij het middageten klaar op basis van een ter plekke verzonnen recept. Kwinten De Paepe van het Leuvense restaurant Trente trekt vanavond een koelkast open in Landen.

DE STOEL

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist Vlaanderen deze zomer. Wie als eerste met het gevraagde voorwerp in de stoel zit, wint twee vliegtuigtickets.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met vrijdag op Eén rond de klok van 19.35 en op zaterdag krijg je om 19.35 het beste van de afgelopen week. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)

10-07-2012 om 09:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Nederlandse zangeres Maud Mulder (NSF 2006) moeder van een dochtertje.

 De Nederlandse zangeres Maud Mulder (NSF 2006) is vorige week maandag (02 juli 2012) bevallen van een dochter. De 30-jarige zangeres, die bekend werd door de finale van het tweede seizoen van 'Idols' te halen, heeft het meisje Skylar May Straal genoemd. Dat heeft haar werkgever Van Hoorne Theaterproducties gisteren, maandag 09 juli, laten weten aan RTL Boulevard.

Skylar May is het eerste kindje van Maud en haar vriend Gelvin Straal. De zangeres speelt tegenwoordig in de kindermusicals 'Thomas de Locomotief' en 'Doornroosje'. Daarnaast werkt ze met haar girlband Parrish Black aan een album en staat een tournee in de planning.
(bron : Novum)

10-07-2012 om 09:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Connie Neefs.

Connie Neefs (10 juli 1952) is geboren in het Kempische Gierle. Voor wie het nog niet mocht weten, ze is de jongere zus van wijlen Louis Neefs. Hij vertegenwoordigde ons land in 1967 en 1969 op het Eurovisie Songfestival en behaalde telkens een zevende plaats. Beiden komen uit een muzikale familie. Op aanraden van haar broer Louis gaat de jonge Connie op balletles bij de befaamde Jeanne Brabants. Nadien studeert ze aan de Kleinkunstacademie in Antwerpen. Daar krijgt ze les van Vlaamse 'grootheden' zoals wijlen Anton Peters en Jan Theys. In 1975 wil ze (in navolging van haar broer Louis) ons land vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival. Maar ze strandt in de halve fnales, geen enkel van haar nummers kan de jury bekoren. Nadien presenteert ze bij de openbare omroep een aantal radio- en televisieprogramma's. Tegenwoordig heeft ze haar handen meer dan vol met presentatiewerk, muzikale namiddagen en avonden vullen, optreden met haar muzikanten en zo Vlaanderen rondtrekken. Connie blijft nog steeds een vaste waarde in ons landje.

Samen met onder meer Luc Appermont (presentator 'Eurosong', commentator Eurovisie Songfestival), Margriet Hermans (deelneemster Eurosong 1987-1989-1999), Johan Verstreken (lid vakjury 'De Gouden Zeemeermin 1996' ter vervanging van Ro Burms en commentator tijdens het ESF 1996), John Terra (Eurosong 1987-1993, componist en backing vocal Belgische inzending ESF 1996, componist en tekstschrijver Belgische inzending ESF 1999), en oud-Songfestivaldeelneemster Micha Marah (deelnemer Eurosong 1971-1975, ESF 1979, lid Belgische vakjury ESF 2012) is Connie initiatiefneemster van VLAPO (vzw Vlaamse podiumartiesten).

VLAPO werd opgericht als neutraal belangenplatform voor de verdediging, het behoud en de promotie van het Vlaamse lied. Met de betekenis van 'Het Vlaamse lied', wordt geen enkel genre over het hoofd gezien. De vereniging wil alle genres vertegenwoordigd zien in de media en zal er dus voor ijveren, om alle publieksgroepen, zonder onderscheid, ruim weerspiegeld te zien in de wereld van entertainment en cultuur. Meer over Connie Neefs kan je op haar
website vinden.

10-07-2012 om 00:00 geschreven door Redactie  


09-07-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Expeditie Robinson' : de zestien deelnemers (acht Vlamingen en acht Nederlanders) zijn bekend.

 Dit najaar gaat bij 2BE de inmiddels veertiende editie van 'Expeditie Robinson' op antenne. De presentatie is in handen van Evi Hanssen en Dennis Weening.

Net als de twee voorgaande jaren zullen opnieuw acht bekende Vlamingen en acht bekende Nederlanders deelnemen aan het grote avontuur, dat zich deze keer in Maleisïe afspeelt.
Vandaag, maandag 09 juli 2012, maakte de commerciële omroep de namen van de acht Vlamingen bekend.
 
* Vlaamse deelnemers :

- Ex-topturnster Aagje Vanwalleghem.
- Stuntman Olivier Bisback.
- Zanger Gene Thomas (componist/tekstschrijver "When I look in your eyes", Eurosong 2002 - componist/tekstschrijver "Jong & eigenwijs", Eurosong for Kids 2006).
- Ex-Miss België en model Joke Van de Velde.
- Professionele choreografe Min Hee Bervoets.
- Presentatrice en model Zoë Van Gastel.
- Professionele pokerspelers en tweeling Matthias en Christophe De Meulder ('Man bijt hond').

Afgelopen vrijdag, 06 juli, maakte het programma RTL Boulevard de namen van de acht Nederlandse deelnemers reeds bekend en we zetten ze hieronder nogmaals op een rijtje.

* Nederlandse deelnemers :

-
Acteur Ruud Feltkamp.
- Actrice Peggy Vrijens.
- Rapper Willie Wartaal.
- Presentatrice Tess Milne.
- RTL 4-tuinman Lodewijk Hoekstra.
- Actrice en presentatrice Fajah Lourens.
- 'The Voice of Holland'-zanger Paul Turner.
- Oud-hockeyster en pokerdiva Fatima Moreira de Melo.

 Het veertiende seizoen van 'Expeditie Robinson' dit najaar op 2BE en RTL 5.
 (bron en foto : 2BE)

09-07-2012 om 19:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'MasterChef' : vanavond strijden opnieuw zes kandidaten voor een plaatsje in de volgende ronde.

Het begin van de zomervakantie werd bij vtm culinair ingezet. Sinds vorige maandag02 juli 2012, staat er van maandag tot donderdag immers dagelijks een aflevering van de derde editie van 'MasterChef' op het programma. Acht weken lang trachten zes mediafiguren elkaar op culinair vlak naar de kroon te steken.

Goochelt mentalist Jan Bardi lekkere gerechtjes op tafel? In 'Benidorm Bastards' neemt Lea Witvrouwen Jan en alleman beet, maar heeft ze ook de keukenkriebels beet? Sugar Jackson bokst zich dan weer professioneel naar de top, maar zal in de 'MasterChef'-keuken moeten opboksen tegen ander kaliber. Nadat vorig jaar zus Stephanie verraste met haar kookkunsten, waagt dit jaar de jongste telg van de familie, Junior Planckaert, zijn kans. Modellen, acteurs, sporters, presentatoren of muzikanten : allemaal krijgen ze dezelfde kans om zich op culinair vlak te bewijzen in 'MasterChef'.

Net zoals vorig jaar is het opnieuw topchef Wout Bru die een oordeel velt over de keukenvaardigheden van 36 personalities. Dit jaar wordt hij voor die taak bijgestaan door een collega in het vak, Kenny Bernaerts. Hebben de gezichten de nodige keukenvaardigheden? Kennen ze hun klassiekers? Hoe goed zijn hun smaakpapillen ontwikkeld? En hoe creatief zijn ze nog als de klok genadeloos tikt? Een harde strijd wordt het ongetwijfeld, want slechts één van de 36 wordt gekroond tot 'MasterChef 2012'.

Hoe komt er uit 36 personalities die hun beste kookbeentje voorzetten uiteindelijk slechts één winnaar uit de bus? Sinds vorige week treden er de eerste zes weken van maandag tot donderdag telkens zes nieuwe gezichten aan. Dagelijks zal degene die Wout en Kenny het minst weet te overtuigen van zijn of haar culinair kunnen, de 'MasterChef'-schort aan de haak moeten hangen.

Op het eind van de laatste aflevering van de week, op donderdag, blijven er zo telkens twee kandidaten over die in de week van maandag 13 augustus 2012 opnieuw aantreden in de halve finaleweek. Ze worden dan opgesplitst in twee poules van zes kandidaten waaruit telkens drie finalisten overblijven. De finaleweek, vanaf maandag 20 augustus 2012, beginnen we dan ook met zes personalities. Elke dag maakt één kandidaat kans op een ticket naar de finale op donderdag 23 augustus 2012.

* DE ZESENDERTIG DEELNEMERS AAN 'MASTERCHEF 2012' :

 - WEEK 1 (maandag 02 tot en met donderdag 05 juli) : Sugar Jackson, Lindsay De Bolle, Ingrid De Vos, Peter Van Laet (De Gouden Zeemeermin 1996), Mark Demesmaeker en Marc Coucke.

 - WEEK 2 (maandag 09 tot en met donderdag 12 juli) : Jan Bardi, Annelien Coorevits, Chris Van Espen, Lea Witvrouwen, Guy Van Sande en Jess Donckers.

- WEEK 3 (maandag 16 tot en met donderdag 19 juli) : Daisy Van Cauwenbergh, Maarten Bosmans, Junior Planckaert, Bjorn De Wilde, Greet Rouffaer en Aagje Vanwalleghem.

- WEEK 4 (maandag 23 tot en met donderdag 26 juli) : Lieven Debrauwer, Peter Thyssen, Daisy Thys, Walter De Donder, Lynn Pelgroms en Hilde De Baerdemaeker.

- WEEK 5 (maandag 30 juli tot en met donderdag 02 augustus) : Eric Kerremans, Manou Kersting, Monica De Coninck, Dimitri Vantomme (Eurosong 2004), Laura Beyne en Freddy De Kerpel.

- WEEK 6 (maandag 06 tot en met donderdag 09 augustus) : Hilde Claes, Griet Vanhees, Veerle Eyckermans, Jimmy Samijn (Eurosong 2002), Ann Tuts en Deborah Ostrega.

DEELNEMERS WEEK 2 :

De eerste week van 'MasterChef' liep goed af voor Marc Coucke en Lindsay De Bolle. Deze week proberen Chris Van Espen, Lea Witvrouwen, Annelien Coorevits, Jess Donckers, Guy Van Sande en Jan Bardi een ticket te verzilveren voor deze halve finale.

In de tweede week van 'MasterChef' moeten de kandidaten onder andere een blackwellsaus bereiden zonder recept, met heel wat soorten vis werken, een gerecht met rijstpap tot de perfectie presenteren, de correcte cuisson van verschillende soorten rundvlees trachten te benaderen en een millefeuille tot een goed einde brengen.

 'Benidorm Bastard' Lea Witvrouwen, alias Lea Schepers, maakt thuis vooral Belgische kost, maar probeert in de 'MasterChef'-keuken toch wat anders uit. Al komt haar slaatje met scampi en spekjes nogal bombastisch over in de eerste proef. In de sauzentest vergeet ze een essentieel ingrediënt toe te voegen, room. Resultaat : een saus zonder pit. Zouden de zenuwen haar parten spelen?

 Illusionist Jan Bardi tovert al meteen een ambitieus gerecht op de 'MasterChef'-tafel : een stoofpotje van scheermesjes met pangasius, curry, paksoi en gekookte rijst. Al heeft hij wel wat moeite om de scheermesjes op een correcte manier klaar te maken. Bij het bereiden van de blackwellsaus, heeft hij totaal geen idee waar hij aan begint. Gelukkig is hij niet de enige…

 'Zone Stad'-acteur Guy Van Sande toont in de eerste proef, waarbij de kandidaten een zelfgekozen gerecht aan Wout Bru en Kenny Bernaerts mogen voorschotelen, dat hij verstand heeft van smaak. Al slaat hij met ravioli uit een pakje de bal wel volledig mis. Gelukkig krijgt hij de kans zich te herpakken in de andere proeven, maar de chaos op zijn werkblad doet de juryleden de wenkbrauwen fronsen.

 Als een echte leek stapt 'Tegen De Sterren Op'-acteur Chris Van Espen de 'MasterChef'-keuken in. Zijn eigen gerecht op tafel brengen lukt wonderwel, maar met opgelegde ingrediënten heeft hij het duidelijk moeilijker. Vóór 'MasterChef' had hij zelfs nog nooit vis klaargemaakt. Net zoals zijn concullega's worstelt Chris met de presentatie van de borden.

 Ex-Miss België en voetbalvrouw Annelien Coorevits verrast de twee chefs al meteen met haar eerste bereiding van op het vel gebakken kabeljauw. Al krijgt ze wel de tip te werken aan haar presentatie. Een tip die ze niet in de wind slaat, al blijft ze het moeilijk hebben om een klassevol bordje voor te schotelen, mede door de tijdsdruk.

 Hobbykok Jess Donckers houdt van de pure smaken van ingrediënten en kookt thuis praktisch nooit met sauzen. De tweede opdracht van vanavond is al meteen een ware uitdaging voor haar. Wanneer ze een vis moet fileren, is Jess trots op haar kunnen. Ze bekeek voor de opnames nog net een filmpje waarin stap-voor-stap wordt uitgelegd hoe je dit tot een goed eind brengt.

'MasterChef 2012', tot en met donderdag 23 augustus eerstkomende, telkens van maandag tot en met donderdag rond de klok van 20.05 op vtm. (bron, logo en foto's : vtm)

09-07-2012 om 11:26 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs