'Eurosong 2012 : een song voor Iris' : met welk nummer trekt Iris naar Bakoe?
Vanavond, zaterdag 17 maart 2012, is het dan eindelijk zo ver. De 17-jarige Laura Van den Bruel, oftewel Iris, stelt twee mogelijke songs voor in de special 'Eurosong 2012 : een song voor Iris'. Daarmee is ons land het allerlaatste in het rijtje om een nummer te kiezen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Enkel de nummers van het Verenigd Koninkrijk (maandag) en gastland Azerbeidzjan (vandaag) moeten nog worden voorgesteld maar die werden intern gekozen.
Iris laat je vanavond (20.00-20.15) kiezen tussen twee mooie, breekbare ballads : "Safety Net" en "Would You".
"Safety Net" gaat over een jong meisje dat op zoek gaat naar geborgenheid in een snel veranderende en onzekere wereld. Ze zoekt houvast en vindt die uiteindelijk ook bij iemand die ze kent. Ze kan in alle vertrouwen vallen in haar "safety net".
In "Would You" twijfelt Iris aan de oprechtheid van haar geliefde. Iris voelt dat haar relatie op een cruciaal punt is gekomen en vraagt zich af wat haar vriend zou doen wanneer ze hem zou verlaten. Zou hij haar missen, zoals iedere andere jongen? Of niet?
Vanavond stelt stelt Iris om 20.00 haar twee songs voor. Jij krijgt vervolgens het laatste woord. Via televoting (telefoon en sms) kan je stemmen voor de song van je keuze en dus bepalen met welke song Iris België zal vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival in Bakoe.
Iris is later op de avond ook te gast in 'Vrienden Van de Veire'. Aan het einde van de aflevering maakt Peter Van de Veire het resultaat van de televoting bekend. Samen met Vlaanderen hoort Iris met welk nummer zij op dinsdag 22 mei op het podium zal staan van de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival in Azerbeidzjan. Als afsluiter brengt ze dan nog eens live het winnende nummer.
'Eurosong 2012 : een song voor Iris', vanavond zaterdag 17 maart tussen 20.00 en 20.15 rechtstreeks te volgen via Eén en via het internet op de website van Eurovision.tv (klik hier). (bron : Eén)
We sluiten deze laatste werkdag af met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Op donderdag 08 maart werd in de Antwerpse Stadsschouwburg de aftrap gegeven van de musical 'Domino'.
In deze musical volgen we Dominique (gespeeld door Deborah De Ridder), een jonge vrouw van 28 jaar die na haar relatiebreuk naar Swentibold, een volkse wijk ergens in Vlaanderen, verhuist. Daar maakt ze kennis met haar buren. Alle bewoners staan op een kruispunt in hun leven. Bovendien dreigen ze ook nog hun huis te verliezen.
Mark Tijsmans zal de ex-vriend van Domino spelen. Verrassende namen binnen de cast zijn Maaike Cafmeyer en Ivan Pecnik. Maaike geeft gestalte aan het personage Anne, een van de buurvrouwen van Domino. Ivan speelt Geert, de voorzitter van het buurtcomité.
De musical 'Domino' wordt opgevat als een romantische komedie over liefde en vriendschap, waarin de knapste songs en de tijdloze hits van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) verweven worden. De groep viert dit jaar trouwens haar 25-jarig jubileum.
Intussen werden er extra voorstellingen toegevoegd en zo loopt de musical nog tot en met zondag 08 april eerstkomende. Tickets kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van de Stadsschouwburg of via de website van Sherpa. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de musical.
De Romeo's zakken ook deze zomer weer af naar het Casino van Middelkerke. Wie Gunther Levi (De Gouden Zeemeermin 1996), Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999) en Chris Van Tongelen (Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) aan het werk wil zien moet nu al vrijdag 06 juli (aanvang : 20.00) in zijn/haar agenda aanstippen.
Tickets (33 euro) voor het concert 'De Romeo's aan zee' kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van Sherpa.
Volgend jaar is het precies vijftig jaar geleden dat de Franse zangeres Edith Piaf overleed. Niemand minder dan Patricia Kaas (ESF 2009) zal uitgebreid hommage brengen aan de veel te vroeg overleden chansonnière.
Zo verschijnt in oktober een album en daaraan wordt ook een concerttournee gekoppeld. Die wordt op dinsdag 26 februari 2013 afgetrapt in L'Olympia in Parijs.
Maar Belgische fans hoeven niet zo lang te wachten en hoeven ook al niet af te reizen naar de Franse hoofdstad. Op maandag 26 november eerstkomende maakt Kaas haar opwachting in de Bozar (Paleis voor Schone Kunsten) in Brussel.
Tickets (tussen 42 en 87 euro) voor dit unieke optreden (aanvang : 20.30) kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Sherpa.
ESF 2012 : overtreedt San Marino met nummer over Facebook de regels van het Eurovisie Songfestival?
Eerder vanavond, vrijdag 16 maart, stelde zangeres Valentina Monetta "Facebook, Uh, Oh, Oh (A Satirical Song)" voor tijdens een vijfentwintig minuten durende programma op San Marino RTV. Met dat nummer vertegenwoordigt ze (normaal gezien) dit jaar het ministaatje San Marino tijdens de 57e editie van het Eurovisie Songfestival.
De tekst werd geschreven door Timothy Toughton (Tom Terrific) en Jose Rodriguez, voor de muziek tekende 'good old' Ralph Siegel. Het nummer is een eerbetoon aan de uitvinding van dit millennium namelijk Facebook. Maar daar kan meteen ook het schoentje gaan wringen.
Volgens een aantal geruchten op het internet zou het nummer ook reeds eergisteren, woensdag 14 maart, worden voorgesteld maar daar werd uiteindelijk van af gezien. Eén van de regels van het Eurovisie Songfestival is namelijk dat een nummer geen commerciële boodschappen mag bevatten en dusdanig ook geen reclame mag maken voor eender welk product. Het nummer zou intussen door de EBU zijn onderzocht en Eurovision.tv heeft het nieuws over de bekendmaking van het nummer intussen ook reeds op haar site geplaatst.
Dit kan er op wijzen dat er voor de EBU geen vuiltje aan de lucht is en dat het nummer mag deelnemen aan de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Moest het nummer alsnog gediskwalificeerd worden dan kan San Marino RTV alsnog een nieuw nummer indienen. De laatste maal dat een nummer één van de regels overtrad was de Georgische inzending in 2009 die het had over de voormalige (en toekomstige) Russische president Poetin. De Georgische omroep besloot toen om alsnog af te zien van deelname. De Zweedse zangeres Lotta Engberg (backingvocal ESF 1984-1985, ESF 1987, MF 1984-1988-1990-1996-2002-2012, MGP 2003, presentatrice MF 2000) moest in 1987 haar nummer "Fyra Bugg och en Coca-Cola" veranderen in "Boogaloo, dansa rock'n rolla" omdat ze geen reclame mocht maken voor de frisdrank.
In een aantal landen (waaronder Frankrijk en Zweden) is het trouwens verboden om onder meer de namen Facebook en Twitter te gebruiken. Meer nieuws en duidelijkheid krijgen we waarschijnlijk maandag (19 maart) of dinsdag (20 maart) wanneer de delegatieleiders samenkomen in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. (bron : San Marino RTV, Eurovision.tv)
ESF 2012 : San Marino promoot Facebook tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Eerder vanavond, vrijdag 16 maart, heeft zangeres Valentina Monetta "Facebook, Uh, Oh, Oh (A Satirical Song)" voorgesteld. Met dat nummer vertegenwoordigt ze dit jaar het ministaatje San Marino tijdens de 57e editie van het Eurovisie Songfestival.
De tekst werd geschreven door Timothy Toughton (Tom Terrific) en Jose Rodriguez, voor de muziek tekende 'good old' Ralph Siegel. Het nummer is een eerbetoon aan de uitvinding van dit millennium namelijk Facebook.
Eergisteren, woensdag 14 maart, maakte San Marino RTV op het middaguur de naam van de kandidaat bekend en het ministaatje wordt dit jaar vertegenwoordigd door de 35-jarige zangeres Valentina Monetta. (bron : San Marino RTV)
ESF 2012 : aanstaande dinsdag, 20 maart (11.00), lottrekking indeling halve finales en finale Eurovisie Songfestival.
Aanstaande maandag 19 en dinsdag20 maart zijn in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan, de delegatieleiders bij elkaar van de deelnemende omroepen aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Overmorgen, zondag 18 maart (23.59), is de deadline voor het insturen van de liedjes en dinsdag staat de lottrekking op het programma voor de startvolgorde tijdens de halve finales en worden de startposities van de rechtstreeks geplaatste finalisten bepaald.
Die lottrekking gaat van start om 11.00 Belgische tijd (14.00 plaatselijke tijd) en zal, net als de voorgaande jaren, rechtstreeks via het internet te volgen zijn (klik hier).
Sinds woensdag 25 januari weten we hoe die halve finales er uitzien want toen werd reeds geloot voor de indeling ervan. Net als de twee voorbije jaren werd er toen reeds bepaald welke landen in de eerste helft van beide halve finales zullen aantreden en welke landen in de tweede helft.
* deelnemers eerste halve finale (dinsdag 22 mei) :
(1) Deze landen treden in hun respectievelijke halve finale aan tussen de plaatsen één en negen. (2) Deze landen treden in hun respectievelijke halve finale aan tussen de plaatsen tien en achttien/negentien. (3) De 'Big 5' en gastland Azerbeidzjan zijn verplicht om één van beide halve finales uit te zenden en de kijkers uit die landen nemen ook deel aan de televoting van die halve finale. (bron : Eurovision.tv)
ESF 2012 : vanavond stelt Valentina Monetta haar inzending voor Bakoe voor.
Eergisteren, woensdag 14 maart, maakte San Marino RTV op het middaguur de naam van de kandidaat bekend die zal deelnemen aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Het ministaatje San Marino wordt dit jaar vertegenwoordigd door de 35-jarige zangeres Valentina Monetta. Met welk nummer ze naar Bakoe zal afreizen was op dat ogenblik nog niet bekend maar volgens diverse bronnen zou 'good old' Ralph Siegel de man zijn achter de inzending.
De voorstelling van het nummer volgt vanavond, vrijdag 16 maart, tijdens een speciaal programma dat van start gaat om 21.40. Tijdens dat programma, gepresenteerd door Carmen Lasorella, zal het nummer alsook de videoclip worden voorgesteld en is er een gesprek met de kandidaat. Het programma zal ook rechtstreeks te volgen zijn via het internet en dat via de website van de nationale omroep (klik hier) alsook via de website van Eurovision.tv (klik hier).
In 2008 nam het ministaatje voor de eerste maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en de groep Miodio strandde toen met "Complice" op een negentiende en allerlaatste plaats in de eerste halve finale. Het jaar nadien haakte de omroep af en na een afwezigheid van drie jaar nam zangeres Senit vorig voorjaar deel aan het festival met "Stand By" waarmee ze in de eerste halve finale op een zestiende plaats strandde met 35 punten. (bron : San Marino RTV, Eurovision.tv)
'De klas van Frieda' : derde reeks gaat van start op maandag 26 maart eerstkomende.
Tussen maandag 26 maart en donderdag 31 mei eerstkomende staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn derde seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 22 en donderdag 24 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 152 nieuwe leerlingen aan, maar ook 38 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
De formule wordt dit seizoen wat bijgeschaafd met een aantal 'nieuwe' vakken waarin de leerlingen zich horen te bewijzen en een groter competitie-element.
De krant Het Nieuwsblad pakt vandaag, vrijdag 16 maart, reeds uit met een aantal namen die de revue zullen passeren en de lijst is alvast indrukwekkend. Zo maken Clouseau-sterkhouders Koen (Eurosong 1989, ESF 1991) en Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991, lid vakjury 'Eurosong 2008'), komieken Philippe Geubels en Urbanus, quizmaster en 'Loft'-regisseur Erik Van Looy, durfal Tom Waes, actrices Marleen Merckx Leah Thys en Martine Jonckheere, radio- en tv-figuren Peter Van de Veire (presentator 'Eurosong 2012 : een song voor Iris'), Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'), Sven Ornelis en Wim Oosterlinck hun opwachting.
Maar ook burgemeesters Daniël Termont en Louis Tobback, entertainer Sergio (ESF 2002), ex-Miss België Annelien Coorevits en actrice Free 'Mega Mindy' Souffriau zullen hun beste beentje voorzetten.
Elke dag staat ook een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Zo mogen onder meer Margriet Hermans (Eurosong 1987-1989-1999), Kris Peeters, Bert Anciaux, Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987) en Geert Hoste plaatsnemen naast de gastvrouw.
'De klas van Frieda', vanaf maandag 26 maart, telkens van maandag tot donderdag op Eén rond de klok van 22.00. (logo en foto : Eén)
'The Voice van Vlaanderen' : vtm verplaatst finale naar overmorgen, zaterdag 17 maart, wegens dag van nationale rouw.
Eerder vandaag, donderdag 15 maart, heeft de federale regering beslist om morgen, vrijdag 16 maart, uit te roepen tot een dag van nationale rouw, dit naar aanleiding van het tragische busongeluk eergisteren, dinsdag 13 maart, in het Zwitserse Sierre waarbij in totaal 28 mensen (6 volwassenen en 22 kinderen) om het leven kwamen.
Naar aanleiding hiervan heeft de commerciële zender vtm beslist dat de finale van de eerste editie van 'The Voice van Vlaanderen' verschoven wordt naar overmorgen, zaterdag 17 maart, om 20.45.
Diezelfde avond (20.00-20.15) vindt bij Eén de nationale finale plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In een vijftien minuten durende special ('Eurosong 2012 : een song voor Iris') laat Peter Van de Veire, die Iris later op de avond ook te gast heeft in 'Vrienden Van de Veire', de twee mogelijke liedjes ("Safety Net" en "Would You") horen en stelt hij Iris voor aan het grote publiek.
Later op de avond (22.15-22.55) is Iris te gast in 'Vrienden Van de Veire' op Eén. Aan het einde van de aflevering maakt Peter Van de Veire het resultaat van de televoting bekend. Samen met Vlaanderen hoort Iris met welk nummer zij op dinsdag 22 mei op het podium zal staan in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Als afsluiter brengt ze het winnende nummer live in 'Vrienden Van de Veire'. (bron : vtm, Eén ; logo : vtm)
Op maandag 12 december maakte de Montenegrijnse omroep RTCG bekend dat Rambo Amadeus (Antonije Puić) later dit voorjaar zal deelnemen aan de 57e editie van het Eurovisie Songfestival. Daags voordien wisten de omroep en de zanger tot een akkoord te komen en het nummer werd opgenomen in de studio van Peut Robert, beter bekend als Magnifico, in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.
Op donderdag 26 januari raakte de titel van het nummer bekend, "Euro Neuro". Volgens de nationale omroep wordt het nummer in het Engels gezongen en gaat het over de ecologische toestand in de wereld.
Vanavond, donderdag 15 maart, komen we uiteindelijk te weten hoe de Montenegrijnse inzending zal gaan klinken eind mei in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Het nummer zal worden voorgesteld tijdens een één uur durende show ('Euro neuro, predstavljanje pjesme za Eurosong 2012') op TV CG 1 die om 20.05 van start zal gaan. De uitzending kan ook worden gevolgd via het internet (klik hier).
Op woensdag 25 januari raakte bekend dat Montenegro, net als ons land, zal aantreden in de eerste helft van de eerste halve finale op dinsdag 22 mei eerstkomende. (bron : RTCG)
ESF 2012 : vanavond stelt Maya Sar de Bosnische Songfestivalinzending voor.
De Bosnische inzending voor de 57e editie van het Eurovisie Songfestival wordt vanavond, donderdag 15 maart, voorgesteld.
Sinds woensdag 15 februari is de titel van de Songfestivalinzending bekend en Maya Sar zal in mei in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe aantreden met "Korake ti znam". Voor het nummer werkte de zangeres samen met Mahir Sarihodić (arrangement), Adriano Pennino (productie) en het Roma Sinfonietta Orchestra. De videoclip van het nummer werd ingeblikt in Istanbul en Rome en de productie gebeurde in Italië.
Op donderdag 15 december jongstleden raakte bekend dat de zangeres Bosnië-Herzegovina zal gaan vertegenwoordigen tijdens de 57e editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Maya Sar, oftewel Maja Sarihodić, stond in het verleden reeds tweemaal op het Songfestivalpodium. Zo stond ze in het achtergrondkoortje bij Deen die in 2004 deelnam met "In the Disco" en vorig jaar stond ze in Düsseldorf op het podium bij Dino Merlin die een zesde plaats behaalde met "Love in Rewind".
Vorig jaar bracht ze haar debuutsingle "Nespretno" op de markt en momenteel legt ze de laatste hand aan een debuutalbum dat later dit jaar in de winkelrekken moet liggen.
Het programma, 'BH Eurosong Show 2012', duurt een uur en gaat van start om 20.00. De show wordt rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Bosnische omroep (BHT 1), via de nationale radio (BH radio 1, klik hier) via de website van de omroep (klik hier) alsook via de website van Eurovision.tv (klik hier).
Bosnië-Herzegovina treedt dit jaar aan in het tweede deel van de tweede halve finale van de 57e editie van het Eurovisie Songfestival op donderdag 24 mei. (bron : BHRT)
We hebben alweer een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
'Jukebox On Tour' is een spectaculaire muzikale show waarin de meest bekende jukeboxhits aller tijden centraal staan.
Benny's Big Show Orchestra is op dit moment het grootste, reizende, showorkest van Nederland. Een schitterend en imponerend orkest van topkwaliteit! Kenmerkend voor dit orkest is de veelzijdigheid, het enthousiasme en de energie waarmee de musici en vocalisten van het orkest garant staan voor een wervelende en verrassende show.
Oud-Songfestivaldeelnemers Ben Cramer (NSF 1970-1981, ESF 1973, lid vakjury NSF 1982) en Maggie MacNeal (ESF 1974-1980, NSF 1977) stappen niet alleen met hun eigen hits terug in de tijd, maar zullen ook hun eigen verrassende keuzes maken uit de grote Jukeboxhits.
Een muzikale show dus vol verassingen, want Benny's Big Show Orchestra laat het publiek mee beslissen welke grote jukeboxhits er gespeeld worden. Zo zal iedere show weer anders zijn en wordt het showorkest een levende jukebox waarbij het publiek op de stoelen gaat! Meer nieuws en informatie over de plaatsen waar het gezelschap nog tot en met zaterdag 28 april neerstrijkt krijg je hier.
Meer dan tien jaar na zijn laatste soloprogramma keert Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) terug naar het theater. In de voorstelling 'Poephoofd' praat Paul openhartig over zijn gezin, duur vlees, augurken en waarom hij Armani-onderbroeken haat. In het jaar waarin hij vijftig wordt, verzorgt hij in totaal vijftig voorstellingen.
Er zijn vijftig redenen om naar deze nieuwe theatershow van Paul de Leeuw te komen. We noemen er een paar : hij keert na jaren weer terug in het theater. Hij speelt weer zelf piano en geeft het publiek de kans hem te begeleiden op piano, accordeon of klarinet. Maar de belangrijkste reden is het plezier dat Paul de Leeuw met zich meebrengt wanneer hij het toneel bestijgt. Waar Paul het podium betreedt, gaat de zon weer schijnen en regent het glimlachen!
De voorstellingen vinden nog plaats tot en met maandag 07 mei en tickets voor één van die voorstellingen kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.
De Volendamse zanger/presentator Jan Smit (commentator ESF 2011-2012, presentator NSF 2012) staat dit jaar vijftien jaar in het vak en dat wordt op grootse wijze gevierd.
Hij zal op zondag 21, zaterdag 27 en zondag 28 oktober (uitverkocht) met een wervelende '15 Jaar Hits Jubileumshow' in Ahoy (Rotterdam) zijn jubileum vieren. Tijdens het concert op zaterdag 27 oktober zullen opnames voor televisie worden gemaakt.
Jan treedt tijdens deze bijzondere concerten in duet met zijn muzikale vrienden Nick & Simon, Gerard Joling (ESF 1988) en Yes-R. Gezien de massale belangstelling beloven het onvergetelijke avonden te worden. Smit behaalde tijdens zijn glansrijke carrière diverse platina platen en won een 'Edison', 'TMF Award' en 'Gouden Harp'. Inmiddels is Jan steeds vaker actief als presentator en sleepte hij zelfs de hoofdrol in de bioscoopfilm 'Het Bombardement' in de wacht. Toch blijft muziek de hoofdmoot voor de Volendammer, die onlangs nog verklaarde "altijd te verlangen naar die zaal die uit zijn dak gaat."
Toegangskaarten voor de '15 Jaar Hits Jubileumshows' zijn verkrijgbaar via de website van de zanger, via de website van Nationale Theaterkassa of telefonisch via 0900 9203( 0,45 per minuut).
Newsroom : Nederlandse zangeres Maud Mulder (NSF 2006) verwacht eerste kindje.
De Nederlandse zangeres Maud Mulder (NSF 2006), vooral bekend van haar deelname aan het tweede seizoen van 'Idols', is zwanger. Het is het eerste kindje voor de musicalster en haar vriend Gelvin Straal.
De blondine is al vijf maanden in verwachting. In juli zal ze bevallen van haar kindje. "We hadden het niet helemaal gepland, maar vanaf het moment dat we weten dat er een kleintje aankomt, zijn we natuurlijk helemaal happy", vertelt ze.
Maud heeft tot nu toe geen last van zwangerschapskwaaltjes. Ook op werkgebied gaat het haar voor de wind. De laatste voorstelling van de kindermusical 'Thomas de Locomotief' is net achter de rug en in september gaat ze de hoofdrol spelen in de voorstelling 'Doornroosje'. "Dit houdt in dat ik twee maanden de tijd heb om weer helemaal te herstellen en in shape te komen voor ik met 'Doornroosje' op de planken ga." (bron : De Telegraaf)
ESF 2012 : Valentina Monetta gaat voor San Marino naar het Eurovisie Songfestival.
San Marino RTV heeft eerder vandaag, woensdag 14 maart, op het middaguur de naam van de kandidaat bekendgemaakt die zal deelnemen aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Het ministaatje San Marino zal worden vertegenwoordigd door de 35-jarige zangeres Valentina Monetta. Met welk nummer ze naar Bakoe zal afreizen is op dit ogenblik nog niet bekend maar volgens diverse bronnen zou 'good old' Ralph Siegel de man zijn achter de inzending.
De voorstelling van het nummer volgt overmorgen, vrijdag 16 maart, tijdens een speciaal programma dat van start gaat om 21.40. Tijdens dat programma, gepresenteerd door Carmen Lasorella, zal het nummer alsook de videoclip worden voorgesteld en is er een gesprek met de kandidaat. Het programma zal ook rechtstreeks te volgen zijn via het internet en dat via de website van Eurovision.tv.
In 2008 nam het ministaatje voor de eerste maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en de groep Miodio strandde toen met "Complice" op een negentiende en allerlaatste plaats in de eerste halve finale. Het jaar nadien haakte de omroep af en na een afwezigheid van drie jaar nam zangeres Senit vorig voorjaar deel aan het festival met "Stand By" waarmee ze in de eerste halve finale op een zestiende plaats strandde met 35 punten. (bron : San Marino RTV, Eurovision.tv)
Newsroom : oud-Songfestivalwinnares Sandra Kim is op zoek naar 35.000 euro.
De krant Het Laatste Nieuws bericht vandaag, woensdag 14 maart, dat oud-Songfestivalwinnares Sandra Kim (ESF 1986, lid vakjury Belgische selectie 2011) hard op zoek is naar maar liefst 35.000 euro.
Dat geld moet dienen voor haar nieuwe album "Make Up" dat vorig jaar reeds in Wallonië op de markt werd gebracht en dat ze nu in Vlaanderen wil slijten.
Het album - waarop ze samenwerkte met sterren als Adamo, Ozark Henry en Dani Klein - moest vorig jaar haar grote comeback inluiden, maar zover kwam het echter niet. Via de fondsenwervingssite Akamachine kunnen sponsors hun steentje bijdragen.
"De plaat kwam voorlopig enkel in Wallonië uit waar ze samen verkocht werd met een magazine" aldus haar management in de krant. "Nu proberen we het via deze weg in Vlaanderen."
Naast eerder genoemde sterren zou een nummer met An Pierlé de bonus zijn voor de Vlaamse release. Wie wil investeren in Sandra en haar album kan dat via deze link. Momenteel (woensdag 14 maart om 11.30) hebben al 21 mensen een bijdrage geleverd en staat de teller op 1.010 euro. Het project wordt op maandag 25 juni eerstkomende (13.00) afgesloten. (bron : Het Laatste Nieuws)
Eerder vandaag, dinsdag 13 maart, raakte bekend dat de Italiaanse Songfestivalinzending van dit jaar alsnog gewijzigd werd.
In de nacht van zaterdag 18 op zondag 19 februari jongstleden raakte bekend dat de 32-jarige zangeres Nina Zilli Italië zal vertegenwoordigen tijdens de 57e editie van het Eurovisie Songfestival in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
De zangeres was één van de veertien kandidaten die dit jaar deelnamen aan de 62e editie van het Festival van Sanremo. De naam van de Italiaanse kandidate werd bekendgemaakt door Ell & Nikki, het duo dat het Eurovisie Songfestival vorig jaar won in de Duitse stad Düsseldorf.
Met welk nummer Nina Zilli in de Azerbeidzjaanse hoofdstad zou gaan aantreden was op dat ogenblik nog niet bekend. De kans was op dat moment niet geheel onbestaande dat het met "Per sempre" ("Forever") zou zijn, het nummer waarmee ze zich wist te plaatsen voor de finale van het Festival van Sanremo.
Vorige week maandag, 05 maart, lieten de Italiaanse omroep en het management van de zangeres weten dat ze wel degelijk met "Per sempre" zou aantreden in de finale op zaterdag 26 mei eerstkomende. Het nummer zou worden ingekort zodat het maximaal drie minuten zou duren en net als vorig jaar zou de inzending een mix zijn van Italiaans en Engels.
Maar eerder vandaag kwam dus het nieuws dat de zangeres haar land zal vertegenwoordigen met "L'amore e' femmina", de titeltrack van haar gelijknamige album. De zangeres schreef zelf de tekst van het nummer samen met Christian Rabb, Kristoffer Sjokvist, Frida Molander en Charlie Mason. Het nummer duurt net geen drie minuten en is dus meteen geschikt voor het liedjesfestival.
Haar (nieuwe) Songfestivalinzending, samen met elf andere nummers, is terug te vinden op het album "L'amore e' femmina" dat op woensdag 15 februari, werd uitgebracht. (bron : Rai, Eurovision.tv)
'Eurosong 2012 : een song voor Iris' : Iris gaat met een ballade voor ons land naar het Eurovisie Songfestival.
Sinds vandaag, dinsdag 13 maart, staat het vast dat ons land dit jaar een ballade stuurt naar het Eurovisie Songfestival dat eind mei gehouden zal worden in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
De VRT heeft de titels van de twee liedjes vrijgegeven die de 17-jarige Laura Van den Bruel, oftewel Iris, aanstaande zaterdag, 17 maart, ten gehore zal brengen tijdens 'Eurosong 2012 : een song voor Iris', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
In een vijftien minuten durende special laat Peter Van de Veire, die Iris later op de avond ook te gast heeft in 'Vrienden Van de Veire', de twee mogelijke liedjes ("Safety Net" en "Would You") horen en stelt hij Iris voor aan het grote publiek.
Het eerste nummer, ("Safety Net", gaat over een jong meisje dat op zoek gaat naar geborgenheid in een snel veranderende en onzekere wereld. Ze zoekt houvast en vindt die uiteindelijk ook bij iemand die ze kent. Ze kan in alle vertrouwen vallen in haar 'safety net'.
In het andere nummer, "Would You", twijfelt Iris aan de oprechtheid van haar geliefde. Iris voelt dat haar relatie op een cruciaal punt is gekomen en vraagt zich af wat haar vriend zou doen wanneer ze hem zou verlaten. Zou hij haar missen, zoals iedere andere jongen? Of niet?
De kijkers krijgen vervolgens het laatste woord. Via televoting (telefoon en sms) kunnen zij stemmen voor de song van hun keuze en dus bepalen met welke song Iris België zal vertegenwoordigen tijdens de eerste halve finale van de 57e editie van het Eurovisie Songfestival op dinsdag 22 mei eerstkomende.
Later op de avond is Iris te gast in 'Vrienden Van de Veire' op Eén. Aan het einde van de aflevering maakt Peter Van de Veire het resultaat van de televoting bekend. Samen met Vlaanderen hoort Iris met welk nummer zij op dinsdag 22 mei op het podium zal staan in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Als afsluiter brengt ze het winnende nummer live in 'Vrienden Van de Veire'.
Via deze link kan je al een kort fragmentje (één seconde!) beluisteren van de beide nummers. (bron : Eén)
'Eurosong 2012 : een song voor Iris' : titels van beide nummers zijn bekend, Iris gaat met een ballade naar Bakoe.
De openbare omroep heeft eerder vandaag, dinsdag 13 maart, de titels vrijgegeven van de twee liedjes die de 17-jarige Laura Van den Bruel, oftewel Iris, aanstaande zaterdag, 17 maart, ten gehore zal brengen tijdens 'Eurosong 2012 : een song voor Iris', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
In een vijftien minuten durende special laat Peter Van de Veire, die Iris later op de avond ook te gast heeft in 'Vrienden Van de Veire', de twee mogelijke liedjes ("Safety Net" en "Would You") horen en stelt hij Iris voor aan het grote publiek.
De kijkers krijgen vervolgens het laatste woord. Via televoting (telefoon en sms) kunnen zij stemmen voor de song van hun keuze en dus bepalen met welke song Iris België zal vertegenwoordigen tijdens de eerste halve finale van de 57e editie van het Eurovisie Songfestival op dinsdag 22 mei eerstkomende.
Later op de avond is Iris te gast in 'Vrienden Van de Veire' op Eén. Aan het einde van de aflevering maakt Peter Van de Veire het resultaat van de televoting bekend. Samen met Vlaanderen hoort Iris met welk nummer zij op dinsdag 22 mei op het podium zal staan in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Als afsluiter brengt ze het winnende nummer live in 'Vrienden Van de Veire'.
Via deze link kan je al een kort fragmentje (één seconde!) beluisteren van de beide nummers. (bron : Eén)
Vanmorgen, dinsdag 13 maart, pakte de krant Het Laatste Nieuws uit met het bericht dat Eén nog vóór de zomer wil starten met de opvolger van 'Man bijt hond'. Om die reden zou het zomerse programma '1000 zonnen' een jaartje in de kast blijven liggen.
Eind mei wordt immers de laatste aflevering van 'Man bijt hond' uitgezonden op Eén en de openbare omroep wil na afloop meteen gaan uitpakken met het nieuwe programma.
Dat 'Man bijt hond' na vijftien jaar van het Eén-scherm verdwijnt, was al bekend. Productiehuis Woestijnvis, dat 'Man bijt hond' ontwikkelde, zal in het najaar immers niet meer exclusief met de VRT samenwerken. Daarom besliste de VRT om met een eigen programma te komen, dat op hetzelfde uur uitgezonden zal worden als 'Man bijt hond'.
VRT-woordvoerder Björn Verdoodt beklemtoont dat het nieuwe programma niet gewoon een opvolger wordt van 'Man bijt hond', maar dat het om een gloednieuw programma gaat. Het nieuwe vooravondprogramma van Eén wordt gemaakt door het evenveens nieuwe productiehuis De Chinezen (met Elke Neuville, Arnout Hauben en Mikhael Cops, allen ex-Woestijnvis).
Het nieuwe programma, waarvan zowel de titel als de inhoud nog niet bekend is, zal al vanaf eind mei te zien zijn op de zender. Dat wil zeggen dat Eén deze zomer het jaarlijkse magazine '1000 zonnen' niet zal uitzenden. Eerder maakte Het Laatste Nieuws al bekend dat ook schermgezicht Sofie Van Moll (Eurosong 2004, coach 'Junior Eurosong 2009') zal meewerken aan het nieuwe dagelijkse programma.
Of 'Man bijt hond' in september terugkeert op het vernieuwde VT4 is evenmin duidelijk. Het weekblad Humo licht vandaag, dinsdag 13 maart, wel al een tipje van de sluier van het mogelijke programmaschema van de nieuwe zender.
Het nieuwe VT4 zou pas vanaf half acht de concurrentie aangaan met vtm en Eén. Er komt dus voorlopig geen concurrent voor 'Blokken' en de nieuwsprogramma's op die zenders. Om 19.30 zou VT4 uitpakken met een talkshow in de traditie van 'De Laatste Show', gevolgd door een human interest programma.
Nadien zou een buitenlandse serie volgen, gevolgd door de nieuwe versie van 'De Slimste Mens'. Die zou afgewisseld worden met een dagelijkse versie van 'De Pappenheimers'.
Ook de nieuwe fictieserie 'Met man en macht (van Tom Lenaerts en Tom Van Dyck) staat op de planning. In 2013 zou het populaire 'De Mol' terugkeren. Volgens Humo bekijkt het team achter het succesprogramma of er nog een nieuwe reeks mogelijk is. (bron : Het Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad, deredactie.be ; logo : Eén)
Newsroom : Bart Peeters werkt samen met broer Stijn aan productiehuis.
Eerder vanochtend, dinsdag 13 maart, pakte Het Nieuwsblad uit met het bericht dat Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) een nieuw productiehuis wil oprichten.
Samen met een aantal gelijkgestemden, waaronder zijn broer Stijn Peeters, die sinds enkele jaren ook zijn manager is, verzamelt hij creatieve mensen om een productiehuis mee op te richten. Stijn Peeters bevestigt het bericht in de krant, maar nuanceert. "Ik zou het een onverstandig idee vinden om een structuur te maken rond Bart Peeters alleen", zegt hij. "We vonden dat er een ruimere context te bedenken viel waarin Bart een plaats zou krijgen en zijn daarmee naar de VRT gestapt."
Aan de Reyerslaan zijn ze naar eigen zeggen "erg geïnteresseerd" in het project van de broers Peeters. Bart Peeters, zijn broer Stijn en enkele andere creatievelingen zaten al aan tafel met de VRT om hun nieuwe plannen te bespreken. De exclusieve overeenkomst tussen de VRT en het productiehuis Woestijnvis loopt binnenkort af en dus is de VRT "erg geïnteresseerd" in de plannen van Bart Peeters en co.
"Natuurlijk is de VRT erg geïnteresseerd", zegt woordvoerder Björn Verdoodt. "De openbare omroep heeft altijd een sterke band gehad met Bart Peeters", voegt hij eraan toe. Eind maart zullen de broers opnieuw samen zitten met de VRT om de voorstellen te evalueren.
Het productiehuis rond de gebroeders Peeters moet een vijver van creativiteit genereren waar de VRT uit kan putten. Volgens Stijn Peeters hebben al een tiental schermgezichten en televisiemakers toegezegd om mee in het project te stappen, en dat zou dan exclusief zijn. Hij wil geen namen bevestigen, maar zoekt niet enkel in de televisiewereld maar ook in de reclamewereld, en dan vooral 'naar jonge en frisse ideeën'. (bron : Het Nieuwsblad, deredactie.be ; foto : Eén)
We sluiten deze eerste werkdag af met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
'Niet geschikt als moeder' is de titel van de inmiddels elfde onewomanshow van Els de Schepper (Eurosong 2006). Daarin timmert ze vrolijk verder aan de unieke weg die ze ruim twintig jaar geleden is ingeslagen. Nu eens met een vette knipoog, dan weer zonder omwegen vertelt ze over de kantelmomenten waarmee ieder van ons wordt geconfronteerd op de kruispunten van het leven. Heel vaak is dat om te gillen van het lachen, want die kruispunten van tegenwoordig zijn meestal rotondes waar je niet wijs uit raakt en die amper moeten onderdoen voor de gemiddelde kermisattractie. Het bestaan als roetsjbaan : traag omhoog, pijlsnel naar beneden en vice versa. De ene keer krijg je kriebels in je buik, het volgende moment draait je maag zich om. Spannend!
Met deze nieuwe tournee trekt ze dit voorjaar nog door Vlaanderen en Nederland. De laatste voorstelling staat voor zaterdag 26 mei geprogrammeerd en voor een volledig overzicht van data en locaties verwijzen we je graag naar haar website. Er snel bij zijn is de boodschap want een aantal voorstellingen zijn reeds volledig uitverkocht en er komt geen herneming in het najaar van 2012!
In de paasvakantie wordt de musical 'Robin Hood' opnieuw vanonder het stof gehaald. 'Robin Hood' wordt niet voor niets door het grote publiek beschouwd als de allermooiste musical van Studio 100. Tien jaar geleden brachten we reeds met veel succes deze musical, maar hij zit nog in ieders geheugen gegrift. En dit jaar leggen we de lat nóg hoger!
Jelle Cleymans (Eurosong 2004) zal Robin Hood spelen, Free Souffriau kruipt in de huid van Marianne. Koen Crucke zal opnieuw gestalte geven aan koning Jan. Peter Van de Velde zal een onvergetelijke Kleine Jan neerzetten. Peter Thyssen zal te zien zijn als Sheriff. Walter Baele en Patrick Onzia (Eurosong 1993) spelen twee hilarische wachters en Chris Cauwenberghs wordt Broeder Tuck.
'Robin Hood' de musical is één groot onvergetelijk avontuur dat je meeneemt naar de bossen van Sherwood, waar Robin samen met zijn bende strijdt tegen de tirannieke koning Jan. Te midden van alle actie, vindt Robin er ook de liefde van zijn leven : Marianne. Kortom een musical vol avontuur, liefde en heel wat humor! Met deze topcast, schitterende decors, mooie kostuums en prachtige muziek wordt deze musical ongetwijfeld een schot in de roos.
De voorstellingen gaan door in de Koningin Elisabethzaal in Antwerpen (zaterdag 31 maart tot en met maandag 09 april), de Grenslandhallen in Hasselt (zaterdag 28 en zondag 29 april) en in het Kursaal van Oostende (zaterdag 26 en zondag 27 mei).
Tickets (tussen 20 en 35 euro) voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft via Sherpa alsook telefonisch via het nummer 070 344 555.
'Fiddler on the Roof' van het trio Joseph Stein, Jerry Bock en Sheldon Harnick is sinds de première in 1964 altijd een succes geweest, omdat de musical eerder zware thema's op een menselijke, herkenbare manier behandelt, met veel humor.
Lucas Van Den Eynde speelt de Joodse vader Tevje die worstelt met de keuzes die zijn drie dochters maken. Keuzes die breken met de Joodse tradities, normen en waarden. En daar gaat 'Fiddler on the Roof' over : de strijd tussen traditie en vooruitgang, tussen familie en principes. Een verhaal uit 1905, maar nog steeds relevant en actueel.
Andere grote namen in 'Fiddler on the Roof' zijn Jelle Cleymans (Daens)(ex-Spring, Eurosong 2004), zus Clara Cleymans (belofte 'Vlaamse Televisiesterren 2011') en hun mama Karin Jacobs (winnares 'Vlaamse Musicalprijzen' Ganesha). Zij staan voor de eerste keer samen op de planken in een musical.
Je kan de musical gaan bekijken in de Capitole in Gent en dit tussen vrijdag 08 en zondag 10 juni eerstkomende. In de Stadsschouwburg van Antwerpen wordt de voorstelling op donderdag 28 en vrijdag 29 juni opgevoerd. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen worden aangekocht via de sites van de locaties.