Op deze laatste maandag van de maand februari zijn we van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Regi (componist/tekstschrijver "My Music", Eurosong 2008) laat weer van zich horen, en als Regi van zich laat horen, weten we hoe laat het is. Het is weer tijd voor 'Regi In The Mix XL' in de Ethias Arena in Hasselt. De vijfde editie van deze jaarlijkse grote party op zaterdag 03 maart eerstkomende (aanvang : 22.00) wordt niet alleen opnieuw XL, ze wordt ook heel bijzonder, want om middernacht viert Regi zijn verjaardag!
Zoals ieder jaar laat Regi ook nu weer een resem vrienden en gasten aantreden. Dit jaar zijn o.a. Michael Schack, Stan van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'), DJ Wout en Jessy van de partij.
Samen met een verrassende productie en een grootse lichtshow vol special effects met laser en video wordt het dansfeest totaal. En omdat bij een verjaardagsfeest verrassingen horen, houdt Regi nog enkele cadeautjes voor zijn publiek achter de hand.
Kaarten (27 euro) voor dit evenement kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van TeleTicketService.
Op donderdag 08 maart wordt in de Antwerpse Stadsschouwburg de aftrap gegeven van de musical 'Domino'.
In deze musical volgen we Dominique (gespeeld door Deborah De Ridder), een jonge vrouw van 28 jaar die na haar relatiebreuk naar Swentibold, een volkse wijk ergens in Vlaanderen, verhuist. Daar maakt ze kennis met haar buren. Alle bewoners staan op een kruispunt in hun leven. Bovendien dreigen ze ook nog hun huis te verliezen.
Mark Tijsmans zal de ex-vriend van Domino spelen. Verrassende namen binnen de cast zijn Maaike Cafmeyer en Ivan Pecnik. Maaike geeft gestalte aan het personage Anne, een van de buurvrouwen van Domino. Ivan speelt Geert, de voorzitter van het buurtcomité.
De musical 'Domino' wordt opgevat als een romantische komedie over liefde en vriendschap, waarin de knapste songs en de tijdloze hits van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) verweven worden. De groep viert dit jaar trouwens haar 25-jarig jubileum.
Tickets voor één van de voorstellingen (tussen donderdag 08 maart en zondag 01 april) kunnen nog steeds worden aangeschaft via de website van de Stadsschouwburg of via de website van Sherpa.
Op zaterdag 03 november wordt in het Kursaal van Oostende de tweede editie georganiseerd van het evenement 'Sterren aan Zee', een vier uur durende live show met veertien nationale en internationale artiesten.
De presentatie is in handen van Koen Vijverman & Kristof Poot. Alle artiesten worden begeleid door de Golden Bis Band en ze brengen hun bekendste hits van vroeger en nu in het Auditorium van het Kursaal van Oostende.
De deuren van het Kursaal gaan open om 18.00 en om 20.00 begint deel één met optredens van Bandit, Ingo Roberts, Jo Vally (Eurosong 1981), Paul Severs, Ben Cramer (NSF 1970-1981, ESF 1973, lid vakjury NSF 1982), Clown Bassie, David Vandyck en Nicole & Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004).
Na de pauze (rond 22.30) maken Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004'), Michael Lanzo, Danny Fabry, Luc Steeno, Günther Neefs en De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) hun opwachting.
Vanaf ongeveer middernacht zorgen De Romeo's nog voor een anderhalf uur live optreden tijdens de 'Afterparty' in de Erehal van het Kursaal.
Tickets (35-40-45-55 euro, exclusief reservatiekosten) voor dit unieke concert kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Sherpa, telefonisch via het nummer 070 22 56 00, in Mediamarkt Oostende ofwel in de Boxoffice Kursaal Oostende (telkens van maandag tot en met zondag tussen 10.00 en 18.00, in juli en augustus van maandag tot en met zondag tussen 09.00 en 19.00).
Nationaal Songfestival 2012 : 'Nationaal Songfestival' haalt iets meer dan 2,2 miljoen kijkers.
Gisterenavond vond in Nederland het 'Nationaal Songfestival 2012' plaats. Voor het eerst sinds 2005 was er weer een volwaardige Songfestivalselectie die in goede banen werd geleid door Jan Smit (commentator ESF 2011-2012).
De rechtstreekse uitzending, met als winnares Joan Franka, wist in totaal 2.264.000 kijkers (14,8% kijkdichtheid - 30,6% marktaandeel) te trekken, een lichte verhoging in vergelijking met vorig jaar toen de 3JS uit Volendam 2.245.000 kijkers (14,7% kijkdichtheid - 30,9% marktaandeel) aan de buis gekluisterd hielden.
In 2010 brachten vijf artiesten tijdens de nationale finale een nummer van Pierre Kartner (componist/tektschrijver Nederlandse inzending ESF 1973-2010) en die uitzending werd toen gevolgd door 2.053.000 kijkers (13,6% kijkdichtheid - 29,6% marktaandeel)
Drie jaar geleden, toen de Toppers Nederland vertegenwoordigden, keken er naar het eerste deel gemiddeld 1.835.000 (12,2% kijkdichtheid - 24,4% marktaandeel) Nederlanders. In dat eerste deel werden toen de zes nummers voorgesteld. Het tweede deel, met de bekendmaking van de uitslag, wist gemiddeld 1.848.000 (12,3% kijkdichtheid - 30,3% marktaandeel) kijkers te boeien.
Daarmee komt deze editie van het 'Nationaal Songfestival' op een derde plaats in het dagoverzicht en dat is plaats beter dan de voorbije twee jaren. Op de eerste plaats staat het 'Journaal' van 20.00 met 3.111.000 kijkers (20,3% kijkdichtheid - 43,1% marktaandeel) gevolgd door 'Studio Sport Eredevisie' met 2.982.000 kijkers (19,5% kijkdichtheid - 47,3% marktaandeel). (bron : Stichting Kijk Onderzoek ; logo en foto JoanFranka : Songfestival)
'Een laatste groet' : regisseur en presentator Erik Van Looy plotseling overleden.
Iedereen heeft er wel eens van gedroomd om zijn begrafenis bewust mee te maken. Om erbij te zijn en toe te kijken. Iedereen wil weten wie zal komen en wie niet. Wie lacht. Wie weent. Wie spreekt en wat er gezegd wordt. De wetten van de natuur laten dat helaas niet toe. De wetten van Canvas wel. Dat blijkt in 'Een laatste groet', een nieuwe comedyshow waarin een bekende medemens het unieke voorrecht krijgt om zijn eigen begrafenis bij te wonen. Een begrafenis om te lachen, met Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) als ceremoniemeester.
De begrafenisplechtigheid in 'Een laatste groet' wordt voorgegaan door Bart Peeters, en creatief opgeluisterd door de drie 'beste vrienden' van de overledene : een wisselend panel bevolkt door 's lands beste acteurs en comedians.
De beste vrienden krijgen doorheen het programma fragmenten voorgeschoteld uit het videotestament, een bundeling wensen die de overledene voor zijn dood heeft opgenomen. De vrienden doen er alles aan om die wensen te vervullen. Met respect als drijfveer en humor als enige wapen.
Tijdens 'De laatste groet', de finale van 'Een laatste groet', neemt de overledene plaats in zijn kist. Zijn beste vrienden brengen hem de kleurrijkst denkbare hulde, een ultieme ode. Een eerbetoon dat hij zich zijn leven lang zal herinneren.
* inhoud vijfde aflevering - maandag 27 februari 2012 :
Erik Van Looy zal de lancering van zijn Amerikaanse remake van 'Loft' niet meer meemaken. Hij stierf onverwacht en wordt vanavond publiekelijk begraven in de vijfde aflevering van 'Een Laatste Groet'. Net als Walter Grootaers (lid vakjury 'Junior Eurosong 2009-2010'), Stijn Meuris, Tom Waes en Evy Gruyaert mag Erik Van Looy zijn eigen begrafenis bijwonen. "Ik ben bijna echt gestorven, van het lachen dan", zei hij achteraf.
Erik Van Looy debuteerde als regisseur in 1993 met de film 'Ad Fundum'. Zijn grote doorbraak kwam er in 2003 met 'De Zaak Alzheimer'. In 2008 regisseerde hij 'Loft', de meest succesrijke Belgische film ooit. Van Looy was daarnaast ook bekend als presentator van het populaire tv-programma 'De Slimste Mens Ter Wereld'. Erik Van Looy zou binnenkort vijftig geworden zijn.
Bart Peeters gaat voor in de begrafenis, en het afscheid wordt geestig ingevuld door de beste vrienden van Erik : Lieven Scheire, Sofie Van Moll (Eurosong 2004, coach 'Junior Eurosong 2009) en Bart Cannaerts. Eén van de hoogtepunten op de begrafenis is de grafrede door Koen De Bouw, die Erik er absoluut bij wou hebben.
De betreurde aflijvige
Erik maant zijn vrienden via zijn videotestament meteen aan tot zuinigheid op zijn begrafenis. Hij wil achteraf geen factuur krijgen, en in ruil daarvoor biedt hij een arsenaal foute jeugdfoto's aan die zijn doodsprentje kunnen sieren. In Een halve vriend wil Erik van zijn vrienden weten of hij hen niet te vaak in de kou liet staan.
"Ik zat vaak in 't buitenland en ik zat vaak in de cinema. Als ik dan een keer met mijn vrienden op café ging, bestelden zij hun vijftiende pint, terwijl ik aan mijn tweede cola begon. Ben ik maar een halve vriend geweest, of valt het al bij al nog mee?"
Van Looy sommeert vervolgens Koen De Bouw om het woord te nemen op zijn begrafenis. De Bouw neemt in Er is één iemand hilarisch afscheid van zijn lievelingsregisseur, en hij wil Erik zelfs vergeven dat niet hij maar Matthias Schoenaerts in de Amerikaanse remake van 'Loft' mocht acteren.
In De laatste groet, de finale van 'Een Laatste Groet', out Erik zich als discokikker. Zijn beste vrienden begeleiden hem met hun hoogste kopstem naar zijn ondergrondse bestaan. Op de tonen van The Bee Gees zingen ze voor hem het beste slotlied tot nu toe. Voor Erik wordt het allemaal te veel. Hij verrijst en begint te spreken : "Jongens, ik ga écht dood".
De rouwende beste vrienden
Na Jelle De Beule mag nu ook colleganeveneffect Lieven Scheire voor het eerst zijn rouwkostuum uit de kast halen. Scheire schittert in zijn eerste 'Een Laatste Groet'. Hij vertelt hoe Erik Van Looy per toeval het koninginnenhapje uitvond, en weet dat Erik in zijn laatste dagen een spelprogramma ontwikkelde, samen met actrice Sigourney Weaver.
De zwangere Sofie Van Moll bekent dat Erik haar ooit een rol in een speelfilm aanbood. "Ik moest de vrouw spelen van een trainer die voetbalclub Antwerp naar eerste klasse zou brengen. Sorry, maar science fiction is echt niet mijn ding."
Bart Cannaerts maakt tussen de eerste voorstellingen van zijn nieuwe tournee door al voor de derde keer tijd om afscheid te nemen van één van zijn beste vrienden. Hij vindt troost in de uitvoering van Van Looy's laatste onafgewerkte scenario, en belicht ook enkele minder bekende kantjes van de betreurde aflijvige.
De regisseur van Eriks leven mag dan wel te vroeg 'cut' geroepen hebben, zijn beste vrienden zorgen nu al voor een onvergetelijke trailer van de film van zijn leven..
'Een laatste groet', vanavond, maandag 27 februari, de vijfde aflevering op Canvas tussen 20.40 en 21.10. Een herhaling krijg je aanstaande vrijdagavond, 02 maart, tussen 00.00 en 00.30. Meer nieuws en informatie over het programma krijg je hier. (bron en logo : Canvas)
ESF 2012 : zestienjarige Eva Boto gaat voor Slovenië naar het Eurovisie Songfestival.
Eerder vanavond, zondag 26 februari, is in Slovenië een einde gekomen aan de zoektocht naar de kandidaat en de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De nationale omroep RTVSLO ging tussen dinsdag 10 en donderdag 26 januari op zoek naar liedjes voor 'EMA 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Op vrijdag 10 februari maakte de omroep bekend dat het in totaal 52 nummers had ontvangen voor die selectie. De nummers kwamen voornamelijk uit eigen land maar één derde van de liedjes kwam ook uit het buitenland (Denemarken, Zweden, Kroatië, IJsland en Malta).
Een commissie, met onder meer oud-Songfestivaldeelneemster Darja vajger (EMA 1993-1998, ESF 1995-1999), Mojca Menart en Aleksander Radić, koos in totaal drie nummers en de omroep bestelde zelf ook nog eens drie nummers. Onder de componisten zitten er een aantal met een Songfestivalverleden en zelfs ééntje die ooit het Eurovisie Songfestival heeft gewonnen.
Afgelopen najaar ging RTVSLO via de talentenjacht 'Misija Evrovizija' op zoek naar twee kandidaten voor de nationale selectie. Op zondag 08 januari jongstleden vond de finale plaats van die zoektocht en daarin werden Eva Boto en de tweeling Eva & Nika Prusnik door de kijkers en de vakjury doorgestuurd naar 'EMA 2012'.
De twee kandidaten brachten vanavond elk drie nummers ten gehore. Tijdens de nationale selectie kozen de vakjury en de kijkers (televoting, 10 minuten) voor elke kandidaat één nummer en tijdens de superronde waren het enkel de kijkers die door middel van televoting (15 minuten) de kandidaat en het nummer voor Bakoe kozen.
De finale van 'EMA 2012' werd in goede banen geleid door Klemen Slakonja, die velen nog zullen kennen als presentator van de nationale selectie van vorig jaar en als Sloveense woordvoerder tijdens de jongste editie van het Eurovisie Songfestival. Hij ontving tijdens deze finale onder meer Darja vajger, Regina, Tanja Ribič, Vili Resnik, Nua Derenda, Sestre (Marlenna, Daphne en Emperatrizz), Omar Naber, Alenka Gotar, Rebeka Dremelj, Quartissimo, Rok lindra en Barbara Ogrinc van Ansambla Roka lindre en de deelneemster van vorig jaar, Maja Keuc. Ook Anggun, de zangeres die Frankrijk dit jaar zal vertegenwoordigen, maakte haar opwachting.
* nummers Eva Boto (1-3-5) :
01. "Run" (tekst : Christina Schilling, Camilla Gottsclack, Henrik Szabo, Daniel Nillson ; muziek : Christina Schilling, Camilla Gottschlack, Henrik Szabo, Daniel Nillson, Søren Bundgaard ; arrangement : Gaber Radojevič, Lea Sirk). 02. "A si sanjal me" (tekst : Ura Vlaič ; muziek : Matja Vlaič ; arrangement : Matja Vlaič, Botjan Grabnar). 03. "Verjamem" (tekst : Igor Pirkovič ; muziek en arrangement : Vladimir Graić).
- "Verjamem" (tekst : Igor Pirkovič ; muziek en arrangement : Vladimir Graić) door Eva Boto : 28.385 stemmen - "Konichiwa" (tekst en muziek : Bilbi, Gregor Stermecki ; arrangement : Teodor Amanović To) door Eva & Nika Prusnik : 12.884 stemmen.
De zestienjarige Eva Boto zal met "Verjanem" aantreden in de tweede helft van de tweede halve finale op donderdag 24 mei eerstkomende. (bron en foto's : RTVSLO)
Nationaal Songfestival 2012 : Joan Franka gaat voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival in Bakoe.
Eerder vanavond, zondag 26 februari, vond in Nederland het 'Nationaal Songfestival 2012' plaats en voor het eerst sinds 2005 kregen onze noorderburen weer een volwaardige nationale Songfestivalselectie.
In totaal streden zes kandidaten om het ticket richting Bakoe en dat gebeurde in drie duels, naar analogie met de talentenjacht 'The Voice'. De winnaars van elk duel namen het vervolgens op in een triofinale, waarbij hetzelfde liedje dus voor een tweede keer werd gezongen.
* kandidaten 'Nationaal Songfestival 2012' :
01. "Chocolatte" (tekst en muziek : Jan Rooymans,Chris Silos) door Raffaëla Paton. 02. "You and Me" (tekst en muziek : Joan Franka, Jessica Hogeboom) door Joan Franka. 03. "Take me as I am" (tekst en muziek : Alain Clark, Steve Diamond, Ben Caver) door Ivan Peroti. 04. "We can overcome" (tekst : Gordon Groothedde, Curtis Richardson ; muziek : Gordon Groothedde) door Pearl Jozefzoon. 05. "Undercover Lover" (tekst : Bruce R.F. Smith ; muziek : Michel van der Zanden) door Tim Douwsma. 06. "Children of the World" (tekst en muziek : Martijn Schimmer) door Kim de Boer.
Eerst werden drie duels gezongen die werden beoordeeld door de vakjury (Jeroen Nieuwenhuize, Carlo Boszhard, Stacey Rookhuizen, Ali B en DJ Afrojack) en de kijkers thuis. Na elk duel vond een stemronde plaats. De stem van de vakjuryleden gecombineerd vormden 50% van de stemmen, de stemmen van de kijkers thuis de andere 50%. Ieder duel kreeg één winnaar. Dit leverde na drie duels drie winnaars op die doorgingen naar de finale.
* de drie duels (punten buitenlandse juryleden)(punten vakjury : Jeroen Nieuwenhuize, Carlo Boszhard, Stacey Rookhuizen, Ali B en DJ Afrojack) :
01. Tim Douwsma : 31,1% (12)(3+2+2+2+2=11) <-> Pearl Jozefzoon : 69,9% (88)(7+8+8+8+8=39). 02. Joan Franka : 53,7% (28)(4+6+6+4+6=26) <-> Raffaëla Paton : 46,3% (72)(6+4+4+6+4=24). 02. Kim de Boer : 48,4% (21)(2+6+3+3+3=17) <-> Ivan Peroti. : 51,6% (79)(8+4+7+7+7=33).
* uitslag finale (punten buitenlandse juryleden)(punten vakjury : Jeroen Nieuwenhuize, Carlo Boszhard, Stacey Rookhuizen, Ali B en DJ Afrojack) :
01. Joan Franka : 37,1% (24)(3+0+5+0+3=11). 02. Pearl Jozefzoon : 33,6% (36)(2+10+3+0+4=19). 03. Ivan Peroti : 29,3% (40)(5+0+2+10+3=20).
Joan Franka nam vorig jaar deel aan de eerste editie van de talentenjacht 'The Voice of Holland' van John de Mol. Daarin werd ze uitgeschakeld in de vijfde liveshow. Ze zal Nederland vertegenwoordigen tijdens de eerste helft van de tweede halve finale op donderdag 24 mei met het zelfgeschreven nummer "You and Me". (bron, logo en foto's : Songfestival)
Nationaal Songfestival 2012 : wie gaat voor Nederland dit jaar naar Bakoe?
Vandaag, zondag 26 februari, vindt het 'Nationaal Songfestival 2012' plaats en voor het eerst sinds 2005 krijgt Nederland weer een volwaardige nationale Songfestivalselectie.
In totaal strijden zes kandidaten om het ticket richting Bakoe en dat gebeurt in drie duels, naar analogie met de talentenjacht 'The Voice'. De winnaars van elk duel nemen het vervolgens op een triofinale, waarbij hetzelfde liedje dus voor een tweede keer wordt gezongen.
* kandidaten 'Nationaal Songfestival 2012' :
01. "Chocolatte" (tekst en muziek : Jan Rooymans,Chris Silos) door Raffaëla Paton. 02. "You and Me" (tekst en muziek : Joan Franka, Jessica Hogeboom) door Joan Franka. 03. "Take me as I am" (tekst en muziek : Alain Clark, Steve Diamond, Ben Caver) door Ivan Peroti. 04. "We can overcome" (tekst : Gordon Groothedde, Curtis Richardson ; muziek : Gordon Groothedde) door Pearl Jozefzoon. 05. "Undercover Lover" (tekst : Bruce R.F. Smith ; muziek : Michel van der Zanden) door Tim Douwsma. 06. "Children of the World" (tekst en muziek : Martijn Schimmer) door Kim de Boer.
Raffaëla Paton won in 2006 de derde editie van de talentenjacht 'Idols' en nam vorig jaar ook deel aan de eerste editie van 'The Voice of Holland'. Ook Joan Franka, Pearl Jozefzoon en Kim de Boer namen deel aan de eerste editie van de talentenjacht van John de Mol. Ivan Peroti schreef onder meer nummers voor de winnaar Ben Saunders (NSF 2003).
Afgelopen zondag, 19 februari, bepaalde Ruth Jacott (backing vocal Nederlandse inzending ESF 1992, ESF 1993, lid vakjury NSF 2004) in een officiële loting tijdens het RTL 4-programma 'Life4You' de drie duels.
* drie duels 'Nationaal Songfestival 2012' :
01. Tim Douwsma <-> Pearl Jozefzoon. 02. Joan Franka <-> Raffaëla Paton. 02. Kim de Boer <-> Ivan Peroti.
Eerst worden drie duels gezongen die worden beoordeeld door de vakjury (Carlo Boszhard, Ali B, DJ Afrojack, Stacey Rookhuizen en Jeroen Nieuwenhuize) en de kijkers thuis. Na elk duel vindt een stemronde plaats. De stem van de vakjuryleden gecombineerd vormen 50% van de stemmen, de stemmen van de kijkers thuis de andere 50%. Ieder duel heeft één winnaar. Dit levert na drie duels drie winnaars op die doorgaan naar de finale.
De drie finalisten zullen opnieuw zingen waarna de stemming feitelijk hetzelfde verloopt, alleen worden de stemmen nu over de drie overgebleven kandidaten verdeeld. De vakjuryleden verdelen hun punten dus over de drie kandidaten, de kijker thuis mag stemmen op één van de drie kandidaten. Wederom geldt : zowel de stemmen van de vakjury gecombineerd als de stem van de kijkers thuis tellen beide voor 50%.
In de studio zullen 100 buitenlandse gastjuryleden uit alle landen die deelnemen aan het Eurovisie Songfestival 2012 aanwezig zijn. Zij zullen als 'buitenlandexperts' een adviesstem uitbrengen die de vakjury en de kijkers thuis te zien krijgen voordat zij hun stem uit zullen brengen.
De Nederlandse selectie kan live worden gevolgd via een tweede scherm. Via live.songfestival.nl is de uitzending te volgen vanop de laptop of smartphone. Er kan vanavond worden gestemd door de naam van de kandidaat door te sturen via sms naar 9090. Daarnaast kan er ook via de telefoon worden gestemd en dan moet je bellen naar het nummer 0909 885X. Daarbij staat de X voor het cijfer van de respectievelijke kandidaat : 1 voor Tim, 2 voor Pearl, 3 voor Joan, 4 voor Raffaëla, 5 voor Kim en 6 voor Ivan. Tot slot kan er ook (gratis) worden gestemd via live.songfestival.nl.
Het 'Nationaal Songfestival 2012', gepresenteerd door Jan Smit (commentator ESF 2011-2012) en Vivienne van den Assem (green room), kan je vanavond, zondag 26 februari, bekijken tussen 20.20 en 21.55 via Nederland 1. Daarnaast kan je de uitzending ook volgen via de website van Songfestival.nl alsook via de website van Eurovision.tv (klik hier). (bron, logo en foto : Songfestival)
ESF 2012 : Slovenië kiest vanavond kandidaat en nummer voor Bakoe.
Vandaag, zondag 26 februari, wordt in Slovenië de kandidaat en de inzending gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De nationale omroep RTVSLO ging tussen dinsdag 10 en donderdag 26 januari op zoek naar liedjes voor 'EMA 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Op vrijdag 10 februari maakte de omroep bekend dat het in totaal 52 nummers had ontvangen voor die selectie. De nummers kwamen voornamelijk uit eigen land maar één derde van de liedjes kwam ook uit het buitenland (Denemarken, Zweden, Kroatië, IJsland en Malta).
Een commissie, met onder meer oud-Songfestivaldeelneemster Darja vajger (EMA 1993-1998, ESF 1995-1999), Mojca Menart en Aleksander Radić, koos in totaal drie nummers en de omroep bestelde zelf ook nog eens drie nummers. Onder de componisten zitten er een aantal met een Songfestivalverleden en zelfs ééntje die ooit het Eurovisie Songfestival heeft gewonnen.
Afgelopen najaar ging RTVSLO via de talentenjacht 'Misija Evrovizija' op zoek naar twee kandidaten voor de nationale selectie. Op zondag 08 januari jongstleden vond de finale plaats van die zoektocht en daarin werden Eva Boto en de tweeling Eva & Nika Prusnik door de kijkers en de vakjury doorgestuurd naar 'EMA 2012'.
De twee kandidaten zullen vanavond elk drie nummers ten gehore brengen en meer nieuws over de nationale finale kwam er afgelopen op donderdag16 februari, tijdens een door de omroep georganiseerde persconferentie.
* nummers Eva Boto (1-3-5) :
01. "Run" (tekst : Christina Schilling, Camilla Gottsclack, Henrik Szabo, Daniel Nillson ; muziek : Christina Schilling, Camilla Gottschlack, Henrik Szabo, Daniel Nillson, Søren Bundgaard ; arrangement : Gaber Radojevič, Lea Sirk). 02. "A si sanjal me" (tekst : Ura Vlaič ; muziek : Matja Vlaič ; arrangement : Matja Vlaič, Botjan Grabnar). 03. "Verjamem" (tekst : Igor Pirkovič ; muziek en arrangement : Vladimir Graić).
Tijdens de nationale selectie kiezen de vakjury en de kijkers (televoting, 10 minuten) voor elke kandidaat één nummer en tijdens de superronde zijn het enkel de kijkers die door middel van televoting (15 minuten) de kandidaat en het nummer voor Bakoe zullen kiezen.
De finale van 'EMA 2012' wordt in goede banen geleid door Klemen Slakonja, die velen nog zullen kennen als presentator van de nationale selectie van vorig jaar en als Sloveense woordvoerder tijdens de jongste editie van het Eurovisie Songfestival. Hij ontvangt vanavond onder meer Darja vajger, Regina, Tanja Ribič, Vili Resnik, Nua Derenda, Sestre (Marlenna, Daphne en Emperatrizz), Omar Naber, Alenka Gotar, Rebeka Dremelj, Quartissimo, Rok lindra en Barbara Ogrinc van Ansambla Roka lindre en de deelneemster van vorig jaar, Maja Keuc.
De finale komt vanavond, zondag 26 februari, rechtstreeks op het eerste net van de Sloveense omroep en dit tussen 20.00 en 22.30. De uitzending kan ook via het internet worden gevolgd en dat kan via deze link alsook via de website van Eurovision.tv (klik hier). (bron en foto's : RTVSLO)
'Thuis' : Franky confronteert Tibo met zijn vermoedens en Femke voelt zich opnieuw misselijk.
Bij de start van het nieuwe seizoen (zeventiende) van de Eén-reeks 'Thuis' werd de balans opgemaakt na de verwoestende brand in Ter Smissen. Kon iedereen aan het vuur ontkomen?
Op woensdag 15 februari deden twee nieuwe gezichten hun intrede in de Eén-reeks 'Thuis'. De jonge wervelwind Joy Anna Thielemans kruipt in de huid van de vijftienjarige Jana en theater- en musicalactrice Gerdy Swennen neemt de rol van haar moeder Ellen op zich. Zij zullen allebei een langdurige gastrol vertolken in 'Thuis'.
Op woensdag 15 februari gooiden een vijftienjarig meisje en haar moeder het rustige leventje van Tibo (Maxime De Winne) danig overhoop. Op een gewone werkdag op de spoeddienst moet Tibo de verstuikte pols van Jana (Joy Anna Thielemans) verzorgen. Hij kent Jana niet, maar zodra haar moeder Ellen (Gerdy Swennen) opduikt, wordt duidelijk dat Tibo en Ellen elkaar wél kennen uit een ver verleden. Tibo is helemaal in de war na de ontmoeting en dat hebben zowel Ellen als Jana gemerkt. Terwijl Jana achter de rug van haar moeder probeert te achterhalen hoe haar moeder Tibo precies kent, zoekt Ellen opnieuw contact met hem op. Ze onthult zijn grootste geheim
Tibo doet zijn uiterste best om zowel Jana als Ellen uit zijn leven te bannen en zijn verleden verborgen te houden voor Franky (Jef Hoogmartens). Maar na een tijdje voelt Franky dat Tibo iets voor hem verzwijgt. De mysterieuze telefoontjes, geheime afspraakjes en het prikkelbare humeur van Tibo doen hun relatie geen goed. Wanneer Franky vreest dat Tibo een affaire heeft, beseft Tibo dat hij niet langer kan liegen tegen Franky. De goed bewaarde geheimen uit zijn verleden halen niet alleen zijn leven, maar ook dat van Franky helemaal overhoop.
De titelsong van de serie wordt ook dit seizoen gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004) en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.
Wij brengen ook dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 3.131 TOT EN MET 3.135.
Franky confronteert Tibo met zijn vermoedens. Rafael krijgt zijn ontslag en heeft ruzie met Paulien. Femke voelt zich opnieuw misselijk.
- maandag 27 februari - aflevering 3.131 : Rafael doet z'n best om Paulien terug aan zijn kant te krijgen. Het geheim van Tom en Lynn komt uit. Simonne en Franky vermoeden dat Luc een oogje heeft op Julia. Rosa vindt een mysterieuze ketel.
- dinsdag 28 februari - aflevering 3.132 : Franky confronteert Tibo met zijn vermoedens. Tom belooft Peter dat hij zich professioneel zal gedragen. Rafael negeert z'n ontslag en kaapt een taxi. Eddy weet als enige waarvoor de mysterieuze ketel dient.
- woensdag 29 februari - aflevering 3.133 : Paulien voelt zich genoodzaakt om Femke in te lichten. Waldek en Frank hebben een plan. Nancy betrapt Eddy en Martha. Jana zoekt opnieuw contact met Tibo. Ann wil Mayra nog eens verwennen met een lekker etentje.
- donderdag 01 maart - aflevering 3.134 : Femke wil dat Rafael voor eens en altijd uit haar leven verdwijnt. Marianne staat op het punt om de foto's aan Tom te laten zien. Eddy moet op zoek naar onderdak. Tibo wil niet langer liegen tegen Franky. De gezellige avond van Ann en Mayra wordt opnieuw verstoord.
- vrijdag 02 maart - aflevering 3.135 : Paulien is helemaal van de kaart na een ruzie met Rafael. Peter waakt aan de zijde van Femke. Franky reageert niet zoals Tibo had gehoopt. Eddy doet z'n best om Nancy op te vangen. Ann doet een vreselijke ontdekking.
'Thuis', het zeventiende seizoen, telkens van maandag tot vrijdag rond de klok van 20.10 op Eén. De reeks is eveneens beschikbaar via 'Ooit Gemist'. (bron, logo en foto's : Eén)
ESF 2012 : 'Atomic Kitten gaat voor Groot-Brittannië naar het Eurovisie Songfestival'.
De Britse krant Daily Star heeft eerder deze nacht (zaterdagavond Britse tijd) op haar website laten weten dat Atomic Kitten eind mei zal deelnemen aan de 57e editie van het Eurovisie Songfestival.
Liz McClarnon, Natasha Hamilton en Jenny Frost zullen meteen aantreden in de finale van het jaarlijkse liedjesfestival op zaterdag 26 mei in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
Het trio werd in 1997 opgericht met als leden Liz McClarnon, Kerry Katona en Heidi Range. Katona (2001) en Range (1999) werden later vervangen door Hamilton en Frost.
Een aantal van hun singels werden ook hits buiten het Verenigd Koninkrijk en zo hadden ze in Vlaanderen onder meer een notering in de hitparade met "Right Now" (zeventiende plaats, 2000), "Whole Again" (vierde plaats, 2001) en "Eternal Flame" (eerste plaats, 2001). In 2004 besloten de dames om hun eigen weg te gaan maar ze kwamen een paar maal opnieuw terug samen voor een reünie.
Afgelopen maandag, 20 februari, verscheen hun dubbelalbum "The Essential Collection" met daarop al hun singles en een tweede schijfje met een aantal remixen.
Jenny Frost nam in 1999 voor het Verenigd Koninkrijk reeds deel aan het Eurovisie Songfestival als lid van de groep Precious. Met "Say It Again" strandde het vijftal op een twaalfde plaats. Liz McClarnon nam in 2007 deel aan de Britse selectie 'Making Your Mind Up' alwaar ze "(Don't It Make You) Happy" geen al te hoge ogen gooide.
Het blijft vooralsnog wachten op bevestiging van het trio zelf alsook van de Britse openbare omroep BBC. (bron : Daily Star)
'Familie' : Peter vertelt aan zijn moeder dat hij zwaar ziek is en Remko moet wennen aan het idee dat hij papa gaat worden.
Op maandag 22 augustus 2011 ging het nieuwe seizoen van 'Familie' van start. Met een nieuwe begingeneriek die ingezongen is door 'Idool 2011'-finaliste Maureen Vanherberghen worden de afleveringen voortaan klokvast uitgezonden om 20.05, telkens van maandag tot en met vrijdag.
De verhaallijnen
Ondanks de meer dan 4.660 afleveringen die er al bij mekaar geschreven zijn, hebben de scenaristen in het nieuwe seizoen meer dan ooit actuele verhaallijnen en emotionele plots in petto, die zo uit het leven zijn gegrepen. Thema's als ouderschap & nieuwe liefde, terugvechten na een zware tegenslag, een nieuwe professionele weg inslaan, omgaan met een ouder in de gevangenis en vele andere werden afgelopen najaar aangesneden in 'Familie'.
Ook dit seizoen, telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.
* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.796 TOT EN MET 4.800.
- maandag 27 februari - aflevering 4.796 : Maarten en Roos treffen een ravage aan in de KomEet en alarmeren de politie. Veronique is bereid om toe te treden tot de raad van bestuur van het ziekenhuis, maar ze wil wel de bevestiging dat het bedrijf financieel gezond is. Jan maakt werk van de versiering voor de singles night, die hij in het café organiseert om Dré aan een vrouw te helpen. Peter vertelt aan zijn moeder dat hij zwaar ziek is en hij brengt ook zijn zus en naaste medewerkers op de hoogte. Iedereen is geschokt, maar vooral Veronique heeft het moeilijk. Momenteel is Trudy de enige die het geheim van Hanne kent.
- dinsdag 28 februari - aflevering 4.797 : De structuur van de Van den Bossche holding is opgebouwd rond Peter en Veronique, wat maakt dat hij moet vervangen worden zolang hij in behandeling is voor de darmkanker. Veronique maakt zich zorgen over haar broer en ze wil van Victor Praet weten hoeveel kans hij Peter geeft. Rita geeft Dré de raad om zich in te schrijven bij een relatiebureau. Gerda geeft aan Evy toe dat ze een relatie heeft. Maarten vermoedt dat de buurman meer weet over de inbraak in de KomEet en hij stuurt de politie op de man af. Trudy dringt bij Hanne aan om het grote gesprek met Remko niet langer uit te stellen.
- woensdag 29 februari - aflevering 4.798 : Remko moet wennen aan het idee dat hij papa gaat worden. Rita geeft Peter de raad om Louise de volledige waarheid over zijn ziekte te vertellen. Marie-Rose neemt een beslissing over de vraag van Peter om hem te vervangen in de Van den Bossche holding zolang hij in therapie is. Jana weet wie er ingebroken heeft in de KomEet.
- donderdag 01 maart - aflevering 4.799 : Hanne weet niet hoe ze haar vader moet vertellen dat ze zwanger is. Louise weet nu dat haar papa ziek is en ze heeft het er moeilijk mee. Maarten en Roos nodigen de buurman uit in het restaurant om alles bij te leggen. Gerda wil meer tijd hebben voor haar vriend, Udo. Dré geeft de zoektocht naar een lief niet op.
- vrijdag 02 maart - aflevering 4.800 : Voor Bart is het zonder meer slikken dat zijn tienerdochter zwanger is. Peter gaat onder het mes. Linda krijgt telefoon van de school van Guido. Blijkt dat hij in slaap is gevallen tijdens de les. In de Van den Bossche holding wordt er een beslissing genomen over het ontslag van Gerda. Pierrot komt Chadi tegen terwijl ze aan het werk is.
'Familie', van maandag tot en met vrijdag, telkens tussen 20.05 en 20.40 op vtm. (bron en foto's : vtm)
'Sara' : tijdens de directieraad vallen alle lijken uit de kast.
Tussen eind september 2007 en eind juni 2008 kon je op de commerciële omroep vtm de (populaire) telenovelle 'Sara' volgen.
'Sara' (Veerle Baetens) is het verhaal van Sara De Roose, een jonge vrouw van bescheiden afkomst. Ze is een briljante economiste met een hart van goud. Sara's grootste gebrek is dat ze lelijk is. Daarom kijkt niemand naar haar. Ze heeft aan den lijve ondervonden dat romantiek voor haar alleen iets is om van te dromen. Alles verandert wanneer ze op zekere dag gaat solliciteren bij een groot modebedrijf in Antwerpen. Daar ontmoet ze Simon Van Wyck (Gert Winckelmans), de zoon van de directeur, op wie ze op slag verliefd wordt.
Omdat ze net een reeks mislukte sollicitaties achter de rug heeft, aanvaardt ze in het modebedrijf een job, ver onder haar niveau. Maar zo is ze dicht bij haar baas, Simon. Die heeft echter nauwelijks oog voor haar.
Als ze bewijst hoeveel ze in haar mars heeft, krijgt ze promotie na promotie. Ze voorziet Simon immers van schitterende ideeën en van dekmantels voor zijn scharrels die hij voor zijn verloofde Helena (Lotte Pinoy) verborgen wil houden.
Door de harde strijd tussen Simon en zijn rivaal Alexander (Kürt Rogiers), staat het modehuis constant bloot aan gevaren. Het is Sara die het bedrijf meer dan eens van de ondergang redt. En zelfs al ziet Simon na verloop van tijd in dat Sara de meest bekwame medewerker is, voor de vrouw in haar blijft hij blind. In haar kleine kantoor droomt Sara ondertussen van een leven vol geluk, liefde en romantiek.
Tegen alle verwachtingen in zal dit lelijke meisje in de glamourwereld successen oogsten waarop niemand ooit had gerekend. Maar voor haarzelf staat er meer op het spel als ze op zekere dag beslist haar droom waar te maken en voor de liefde van haar leven te gaan.
'Sara' is een modern sprookje over een lelijk eendje dat verandert in een mooie zwaan. Want soms, soms komen dromen uit. "Where she belongs", de titelsong van deze nieuwe serie die tweehonderd afleveringen telt, werd gezongen door Natalia (Eurosong 2004).
Sinds dinsdag 30 augustus kan je tijdens de week (van maandag tot en met vrijdag) de belevenissen van 'Sara' opnieuw volgen en dit telkens rond de klok van 13.35, net na 'Het Nieuws' en 'Het Weer'.
We zetten telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
* INHOUD 'SARA' - AFLEVERING 130 TOT EN MET 134.
- maandag 27 februari - aflevering 130 : Bij aanvang van de directieraad blijkt dat het cijferrapport nog niet gekopieerd is. Heeft Sara een steek laten vallen of is dit een zeer bewuste zet? Hoe dan ook, Margot maakt van het oponthoud gebruik om alle directieleden uit te nodigen op het huwelijk van Simon en Helena. Marnix is er zeker van dat Koen de inbraak bij Alexander heeft gepleegd en hij alarmeert de politie. Jan vraagt aan zijn zakelijke partner Michèle om haar principes aan de kant te schuiven.
- dinsdag 28 februari - aflevering 131 : Tijdens de directieraad zijn alle lijken uit de kast gevallen. Leon beseft dat zijn zoon niet langer aan het roer van Présence kan staan en hij overweegt om tijdelijk de leiding te nemen. Voor Simon is dit een opdoffer, maar nog veel erger is dat Sara ontslag heeft genomen. Hij kan en wil haar niet laten gaan. An is in de ban van de rijke Charles en geniet van zijn verwennerijen. Hoewel ze nog niet lang samenwerken, vertrouwt Lieven alle problemen aan Michèle toe.
- woensdag 29 februari - aflevering 132 : Leon is van mening dat Simon veel te ver is gegaan en hij neemt tijdelijk het roer over bij Présence. Bij het doornemen van alle rapporten komt hij tot verrassende inzichten. Nils probeert An duidelijk te maken dat ze niets meer dan een mascotte is voor de rijke Charles en dat wordt hem niet in dank afgenomen. Thomas krijgt in het ziekenhuis het bezoek van Marnix en van zijn ouders. Lieven vraagt aan Michèle om haar zakelijke partner Jan niet alles te vertellen over de problemen bij Présence.
- donderdag 01 maart - aflevering 133 : Britt is van mening dat Helena de perfecte directeur-generaal zou zijn en ze probeert de vechtlust van haar boezemvriendin aan te wakkeren. Simon is totaal niet meer bezig met zijn carrière. Hij kan alleen maar aan Sara denken. Leon heeft door alle miserie en onthullingen bij Présence terug een infarct gehad. Jan vermoedt dat Michèle cruciale informatie over het modehuis voor hem verzwijgt.
- vrijdag 02 maart - aflevering 134 : Lieven dringt bij Simon aan om te stoppen met zijn zelfmedelijden en na te denken over zijn toekomst bij Présence. Lut bekent aan Hans dat ze aan het leven op de buiten niet kan wennen. Margot neemt de touwtjes in handen bij het modehuis, hoewel haar echtgenoot Leon net een zware hartoperatie heeft gehad. Patrick en Ellen groeien voorzichtig naar elkaar toe.
'Sara', telkens van maandag tot en met vrijdag, op vtm en dit tussen 13.35 en 14.05. (bron en logo : vtm)
ESF 2012 : Litouwse omroep heeft reeds twaalf finalisten voor nationale selectie.
Op zaterdag 04 februari ging in Litouwen de zoektocht naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Tussen vrijdag 14 oktober en maandag 02 januari jongstleden ging de nationale omroep op zoek naar inzendingen voor de nationale Songfestivalselectie. Geïnteresseerden konden zich kandidaat stellen en hun nummers bij de nationale omroep indienen en een interne vakjury ging meteen aan de slag en selecteerde uiteindelijk totaal zevenenveertig liedjes die mogen deelnemen aan de nationale selectie. Van dat aantal werden er zo'n veertig weerhouden en die worden netjes verdeeld over vier voorrondes (halve finales). Een aantal kandidaten werden uiteindelijk niet weerhouden daar ze deelnemen aan de plaatselijke versie van 'The Voice'.
Eerder vanavond, zaterdag 25 februari, was er de vierde en laatste voorronde met in totaal negen nummers waarvan er drie werden doorgestuurd naar de finale van volgende week zaterdag, 03 maart. Het lot van de kandidaten lag in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten.
De vierde voorronde werd reeds gisterenavond ingeblikt en de vijfkoppige vakjury (Vladimiras Prudnikovas, Rosite Čivilytė, Merūnas Vitulskis, Raigardas Tautkus en Saulius Urbonavičius-Samas) gaf toen reeds de punten. De punten van de kijkers werden vanavond bij de punten van de vakjury gevoegd en de drie kandidaten met de meeste punten stoten door naar de finale.
* deelnemers vierde voorronde - in volgorde van optreden (punten vakjury tussen haakjes) :
01. "Wheel Of Time" door Merlin (34 punten). 02. "Mano muzika" door LadyBell (32 punten). 03. "Superman" door Donata Virbilaitė (33 punten). 04. "Aarų lietus" door Laiptai (31 punten). 05. "The One" door Greta midt (30 punten). 06. "Medieval Love" door Vaida feat. Movetron (27 punten). 07. "Home" door DAR (42 punten). 08. "One Of A Kind" door Simona Milinytė (37 punten). 09. "Love Is Blind" door Donny Montell (50 punten).
Uit alle niet-geselecteerde kandidaten zal nog één finalist worden gekozen en dit via een speciale app voor Android en iPhone/iPad. De stemmers kunnen daar enkel groen (goed) of rood (slecht) stemmen. De kandidaat die daar als winnaar uit de bus komt kan aan de finale deelnemen indien hij/zij niet rechtstreeks werd geselecteerd. Zoals het er nu naar uitziet wordt dat Greta midt met "The One". (bron : LRT, Eurodiena)
ESF 2012 : Pernilla Karlsson gaat voor Finland naar het Eurovisie Songfestival in de Zweedse taal.
Eerder vanavond, zaterdag 25 februari, is in Finland de beslissing gevallen wie het land mag gaan vertegenwoordigen tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat eind mei zal gehouden worden in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
Op vrijdag 27 januari jongstleden ging de nationale omroep YLE van start met de zoektocht naar die inzending. Tussen maandag 15 augustus en vrijdag 30 september (16.00 plaatselijke tijd, 15.00 Belgische tijd) ging de omroep op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie. Uiteindelijk verlengde de omroep de deadline met één dagje, tot zaterdag 01 oktober (16.00 plaatselijke tijd, 15.00 Belgische tijd).
De voorbije jaren werkte de omroep steeds samen met platenmaatschappijen om kandidaten te selecteren en voor de selectie van 2010 en 2011 ging YLE ook via het internet op zoek naar potentiële kandidaten. Van die selectiemethode wordt dit jaar afgestapt en werd er geopteerd voor een open selectie.
Op maandag 03 oktober maakte de omroep bekend dat het maar liefst 540 inzendingen had ontvangen voor de nationale selectie, die voortaan door het leven gaat als 'Uuden Musiikin Kilpailu' (UMK)(Festival voor nieuwe muziek). Bij YLE was men alvast heel tevreden want dit overtrof alle verwachtingen.
Van die 540 inzendingen werden er na een eerste selectieronde veertig weerhouden en de lijst van de gelukkigen werd op maandag 31 oktober wereldkundig gemaakt. De nummers werden ook online geplaatst op de website van de Finse openbare omroep.
Uit deze veertig inzendingen koos een vakjury (met onder meer Anna Laine - Radio Helsinki, Tomi Saarinen - YleX, Jorma Hietamäki - Radio Suomi) twaalf nummers waarvan er uiteindelijk acht zullen deelnemen aan een tournee door het land. Daarbovenop kwam er nog een wildcard en van de negen kandidaten sneuvelden er in totaal nog drie zodat de finale vanavond doorging met zes kandidaten.
* volgorde van optreden tijdens de finale van 'Uuden Musiikin Kilpailu':
01. "We Are The Night" - Iconcrash. 02. "När jag blundar" - Pernilla Karlsson. 03. "Antaa mennä" - Mica Ikonen. 04. "Habits Of Human Beings" - Kaisa Vala (wildcard). 05. "Laululeija" - Stig. 06. "Lasikaupunki" - Ville Eetvartti.
De uitzending werd geopend door Minna Tervamäki, Eun-Ji Ha en Barbora Kohoutková van het Fins Nationaal Ballet. Nadien was het de beurt aan The Rasmus en dan mochten de zes finalisten opdraven.
Als intervalact was er zangeres Anna Abreu en dan was het de hoogste tijd voor de bekendmaking van de drie 'superfinalisten'.
* geplaatst voor de superronde (in volgorde van bekendmaking) :
- "När jag blundar" - Pernilla Karlsson. - "Laululeija" - Stig. - "Lasikaupunki" - Ville Eetvartti.
Ze mochten hun nummer nogmaals ten gehore brengen en tijdens de beide stemrondes lag het lot van de kandidaten in de handen van de kijkers thuis die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten. Nadien waren er nog optredens van Paradise Oskar (ESF 2011) & Felix Zenger en de dertienjarige Robin.
De overwinning ging naar zangeres Pernilla Karlsson die in Bakoe zal aantreden met "När jag blundar", een nummer in het Zweeds.
Het zal voor de eerste maal sinds 1998 zijn dat er Zweeds te horen zal zijn op het festivalpodium en het is intussen van 1990 geleden dat Finland een nummer in het Zweeds ("Fri" van Beat) afvaardigde. Naast Fins is Zweeds trouwens een officiële taal in het land van de duizend meren. Meer nieuws en informatie krijg je op de festivalpagina van de Finse selectie.
Op woensdag 01 februari verscheen het verzamelalbum met daarop de twaalf geselecteerde kandidaten. (bron, logo en foto's : YLE)
ESF 2012 : deelnemersveld finale 'Eesti Laul 2012' is bekend.
Volgende week zaterdag, 03 maart, wordt in Estland de kandidaat gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Tijdens de finale van 'Eesti Laul 2012' strijden tien kandidaten om het ticket richting Bakoe, maar voorafgaand zijn er nog twee halve finales waarvan de tweede eerder vanavond, zaterdag 25 februari, plaatsvond.
* deelnemers tweede halve finale 'Eesti Laul 2012' :
01. "NASA" (Ago Teppand, Jaan Pehk) door Traffic (Estse selectie 2008-2009). 02. "Mina jään" (Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa) door Lenna (Estse selectie 2003-2007-2010, ESF 2005, presentatrice 'Eesti Laul 2011'). 03. "Bye" (Robin Juhkental) door Malcolm Lincoln (ESF 2010). 04. "Oblivion" (Tenfold Rabbit) door Tenfold Rabbit. 05. "You're Not Alone" (Mihkel Mattisen) door Birgit Õigemeel (Estse selectie 2008) & Violina (Estse selectie 2010). 06. "The Future is Now" (Lauri Pihlap) door Soul Militia (backing vocals Estse inzending ESF 2001, Estse selectie 2007). 07. "The Destination" (Paul Lepasson) door Mimicry (Estse selectie 2010-2011). 08. "Zombi" (Jaan Pehk, Olavi Ruitlane) door Orelipoiss (ESF 2003-lid van Rufuss, Estse selectie 2011). 09. "City Nights" (Priit Uustulnd, Teele Viira) door Teele Viira. 10. "Ride" (Karel Kattai, Tanel Roovik, Margaret Kelomees) door Cat Eye.
Aan elke halve finale nemen tien kandidaten deel en vijf van hen stoten door naar de finale. Tijdens beide halve finales ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury en de kijkers thuis en ook in de finale kiezen de vakjury en de kijkers thuis de twee kandidaten voor de superfinale. In die superfinale zijn het enkel de kijkers die zullen beslissen wie er naar Bakoe mag afreizen.
De vakjury ging in deze tweede halve finale voor Lenna, Traffic, Orelipoiss, Malcolm Lincoln en Tenfold Rabbit. Maar ook de kijkers konden hun voorkeur kenbaar maken en beide resultaten samengeteld gaf onderstaande uitslag, bekengemaakt in willekeurige volgorde.
* geplaatst voor de finale :
01. "NASA" (Ago Teppand, Jaan Pehk) door Traffic. 02. "City Nights" (Priit Uustulnd, Teele Viira) door Teele Viira. 03. "Mina jään" (Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa) door Lenna. 04. "You're Not Alone" (Mihkel Mattisen) door Birgit Õigemeel & Violina. 05. "Oblivion" (Tenfold Rabbit) door Tenfold Rabbit.
* reeds eerder geplaatst voor de finale :
01. "Tantsulõvi" (August Hunt) door August Hunt. 02. "Valedetektor" (Loss Paranoias) door Loss Paranoias. 03. "Kuula" (Ott Lepland, Aapo Ilves) door Ott Lepland. 04. "Made Up My Mind" (Liis Lemsalu, Rene Puura) door Liis Lemsalu. 05. "I Don't Know" (Rolf Roosalu) door POP Maniacs.
De finale van 'Eesti Laul 2012' vindt aanstaande zaterdag, 03 maart, plaats met tien kandidaten en de winnaar mag aantreden in de tweede helft van de tweede halve finale op donderdag 24 mei eerstkomende. (bron : ERR)
ESF 2012 : Zweden sturen oud-Songfestivalwinnares Charlotte Perrelli huiswaarts.
Vanavond, zaterdag 25 februari, ging in Zweden de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is nemen 32 kandidaten deel aan 'Melodifestivalen', netjes verdeeld over vier voorrondes wat er op neerkomt dat er telkens acht kandidaten aantreden per voorronde.
De vierde voorronde, die plaatsvond in Malmö, werd in goede banen geleid door Sarah Dawn Finer (MF 2007-2009, woordvoerster ESF 2009), Gina Dirawi en Helena Bergström.
Ook dit jaar zijn er tijdens elke voorronde twee stemrondes en na de eerste stemronde blijven er nog vijf kandidaten over. In de tweede stemronde nemen de kandidaten de reeds uitgebrachte stemmen uit de eerste stemronde mee. De nummers één en twee plaatsen zich meteen voor de finale op zaterdag 10 maart in Globen (Stockholm), de nummers drie en vier moeten een week eerder nog aan de slag in de herkansingsronde ('Andra chansen') en de nummer vijf is uitgeschakeld.
Als intervalact was er presentatrice Sarah Dawn Finer die samen met het Stenhammar Quartet het nummer "The Hunter" van Melody Club (MF 2011) ten gehore brachten. Het nummer is deze week één van de acht nummers in de internetcompetitie 'Tredje chansen' met nummers uit de nationale selecties vanaf 2002 die de finale niet haalden.
* geplaatst voor de finale van 'Melodifestivalen 2012' :
- "Why Start A Fire" (tekst en muziek : Lisa Miskovsky, Aleksander With, Bernt Rune Stray, Berent Philip Moe) door Lisa Miskovsky. - "Amazing" (tekst en muziek : Fernando Fuentes, Tony Nilsson, Danny Saucedo, Peter Boström, Figge Boström) door Danny Saucedo (MF 2009-2011, woordvoerder ESF 2011).
* geplaatst voor 'Andra chansen' :
- "Don't Let Me Down" (tekst en muziek : Lasse Holm, Lars "Dille" Diedricson) door Lotta Engberg (backingvocal ESF 1984-1985, ESF 1987, MF 1984-1988-1990-1996-2002, MGP 2003, presentatrice MF 2000) & Christer Sjögren (MF 2008). - "Land Of Broken Dreams" (tekst en muziek : Thomas G:son, Thomas "Plec" Johansson) door Dynazty.
* uitgeschakeld :
05. "The Girl" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Alexander Johnsson) door Charlotte Perrelli (ESF 1999-2008, presentatrice MF 2003-2004). 06. "Kyss mig" (tekst en muziek : Axel Algmark, Mattias Frändå, Jonathan Magnussen) door Axel Algmark. 07. "Goosebumps" (tekst en muziek : Hanna Lindblad, Linda Sundblad, Tony Nilsson) door Hanna Lindblad (MF 2010). 08. "Allting blir bra igen" (tekst en muziek : Michael Sideridis) door OPA!.
De herkansingsronde ('Andra chansen') vindt volgende zaterdag, 03 maart, plaats en de nummers drie en vier uit de vier voorrondes treden dan opnieuw aan. Twee van hen stoten door naar de finale van zaterdag 10 maart eerstkomende. Meer nieuws en informatie krijg je op de Melodifestivalenpagina van de omroep. (bron, logo en foto : SVT)
Een song voor Bakoe : Songfestivaldeelneemster Iris zoekt geld voor debuutalbum.
Midden november raakte bekend dat de 16-jarige Iris (Laura Van den Bruel) ons land zal vertegenwoordigen tijdens de 57e editie van het Eurovisie Songfestival.
Samen met de openbare omroep ging de zangeres op zoek naar een geschikt nummer waarmee ze ons land op dinsdag 22 mei eerstkomende naar de finale probeert te loodsen. Intussen blijft het opvallend stil aan de Reyerslaan en weten we nog steeds niet wanneer de Belgische inzending voor Bakoe zal worden voorgesteld.
Twee jaar geleden werd de inzending van Tom Dice (ESF 2010, lid vakjury 'Junior Eurosong 2011') voorgesteld op een zondagavond (07 maart 2010) en indien de VRT ditmaal hetzelfde pad bewandelt dan komen enkel nog de zondagen 11 en 18 maart in aanmerking. Een andere optie is dat het nummer wordt voorgesteld tijdens 'Vrienden Van de Veire', de show van Peter Van de Veire die op zaterdagavond wordt uitgezonden. Het enige probleem hierbij is dat deze talkshow steeds op vrijdagavond wordt ingeblikt en dat het nummer dan eventueel gelekt zou kunnen worden.
Intussen is Iris op zoek naar 46.000 euro om een eerste album in te blikken. Net als haar voorganger Tom Dice zit ze onder dak bij SonicAngel en dus kunnen fans investeren in de zangeres.
Na een kleine week heeft de Kempense reeds 12% van het beoogde bedrag bij elkaar gesprokkeld. Zie jij het zitten om Iris een financieel steuntje in de rug te geven dan kan krijg je via deze link meer informatie. (bron : SonicAngel)
Op deze laatste zaterdag van februari hebben we opnieuw wat muzikaal werk verzameld en dat hebben we als vanouds gegoten in een nieuwe aflevering van 'Vers van de pers'. Zoals steeds beginnen we ons overzicht in eigen land.
Afgelopen woensdag, 22 februari, werd in het Verenigd Koninkrijk de single "Suddenly You" van Lauren Anny J op de markt gebracht. Deze single is meteen ook de voorbode van een debuutalbum waarvoor de zestienjarige zangeres samenwerkt met een team dat in het verleden reeds werkte met grootheden als Kylie Minogue, the Black Eyed Peas, Jennifer Lopez en Professor Green. Velen zullen zich Lauren Anny J wellicht nog herinneren want het is niemand minder dan Lauren De Ruyck, de zangeres die samen met Jill Van Vooren, ons land in 2010 vertegenwoordigde tijdens het Junior Eurovisie Songfestival met "Get Up!". De eerste single van Lauren Anny J kan ook in ons land worden aangekocht via iTunes.
Afgelopen nacht wist Jedward (ESF 2011-2012) voor de tweede maal op rij de Ierse Songfestivalselectie te winnen. Met "Waterline" hopen ze dit jaar beter te presteren dan de achtste plaats die ze vorig jaar in Düsseldorf wisten te versieren met "Lipstick". Hun nummer is sinds gisteren, vrijdag 24 februari, beschikbaar.
Tweevoudig deelneemster en oud-winnares Charlotte Perrelli (ESF 1999-2008, presentatrice MF 2003-2004, MF 2012) doet dit jaar opnieuw een gooi naar het Zweedse ticket voor het Eurovisie Songfestival. Vanavond, zaterdag 25 februari, hoopt ze met "The Girl" een ticket te bemachtigen voor de finale van 'Melodifestivalen 2012' die op zaterdag 10 maart eerstkomende zal plaatsvinden in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Haar nummer "The Girl" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Alexander Johnsson) is meteen ook de voorbode van een nieuw album dat op zaterdag 10 maart, de dag van de Zweedse Songfestivalfinale dus, zal worden uitgebracht. Op dat album prijken in totaal acht nummers waaronder "Little Braveheart" dat ze in duet zingt met niemand minder dan 'onze' Kempense Kate Ryan (ESF 2006).
Op vrijdag 20 april eerstkomende mogen we een nieuw album verwachten van de Zwitserse formatie Lovebugs (ESF 2009) met als titel "Life Is Today". Op vrijdag 17 februari verscheen al een eerste single met als titel "Truth Is".
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Jo Vally (Eurosong 1981) komt later dit jaar met een nieuw album op de proppen met Nederlandstalige bewerkingen van zuiderse klassiekers. Eén van die nummers is "La Felicidad", van de hand van Palito Ortega. In het Nederlands werd dat "Kom eens dicht bij mij" en de single is sinds afgelopen maandag, 20 februari, beschikbaar. Zoals we eerder reeds berichtten mogen we begin mei een nieuw album verwachten van Tom Dice (ESF 2010, lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'). De eerste single "Utopia" wordt overmorgen, maandag 27 februari, in première worden voorgesteld bij radiozender MNM en is vanaf dinsdag, 28 februari, beschikbaar. Op vrijdag 09 maart eerstkomende mogen we een nieuwe single verwachten van DJ Bobo (ESF 2007). De fans konden de voorbije weken het meest populaire nummer van het album "Dancing Las Vegas" aanduiden en hun keuze viel op "La Vida Es".
Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier!
ESF 2012 : vanavond tweede halve finale Estse Songfestivalselectie.
Vanavond, zaterdag 25 februari, zet de Estse nationale omroep de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Aanstaande zaterdag, 03 maart, vindt de finale plaats van 'Eesti Laul 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Voor die selectie ging de nationale omroep ETV tussen maandag 26 september en maandag 12 december (15.00 plaatselijke tijd, 14.00 Belgische tijd) zoek naar inzendingen. Zowel de artiesten, de componisten als de tekstschrijvers moesten echter over de Estse nationaliteit beschikken. In totaal ontving de omroep 159 nummers, een stijging met negentien stuks in vergelijking met de selectie van vorig jaar.
Aan de nationale selectie nemen opnieuw twintig kandidaten deel en zij werden geselecteerd door een elfkoppige jury (Owe Petersell, Toomas Puna, Erik Morna, Iiris Vesik, Hannaliisa Uusmaa, Valner Valme, Siim Nestor, Henry Kõrvits, Olavi Paide, Koit Raudsepp en Ingrid Kohtla). Op donderdag 15 december maakte ETV de namen van de twintig kandidaten bekend tijdens het programma 'Ringvaade'.
Dat betekent meteen dat er opnieuw gewerkt zal worden met halve finales (op zaterdag 18 en zaterdag 25 februari) en daarin nemen telkens tien kandidaten deel waarvan er vijf doorstoten naar de finale. Op donderdag 12 januari werd de indeling van beide halve finales vrijgegeven.
* tweede halve finale - zaterdag 25 februari (tussen haakjes de namen van de componisten/tekstschrijvers) :
01. "NASA" (Ago Teppand, Jaan Pehk) door Traffic (Estse selectie 2008-2009). 02. "Mina jään" (Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa) door Lenna (Estse selectie 2003-2007-2010, ESF 2005, presentatrice 'Eesti Laul 2011'). 03. "Bye" (Robin Juhkental) door Malcolm Lincoln (ESF 2010). 04. "Oblivion" (Tenfold Rabbit) door Tenfold Rabbit. 05. "You're Not Alone" (Mihkel Mattisen) door Birgit Õigemeel (Estse selectie 2008) & Violina (Estse selectie 2010). 06. "The Future is Now" (Lauri Pihlap) door Soul Militia (backing vocals Estse inzending ESF 2001, Estse selectie 2007). 07. "The Destination" (Paul Lepasson) door Mimicry (Estse selectie 2010-2011). 08. "Zombi" (Jaan Pehk, Olavi Ruitlane) door Orelipoiss (ESF 2003-lid van Rufuss, Estse selectie 2011). 09. "City Nights" (Priit Uustulnd, Teele Viira) door Teele Viira. 10. "Ride" (Karel Kattai, Tanel Roovik, Margaret Kelomees) door Cat Eye.
Tijdens de halve finales, gepresenteerd door Piret Järvis, ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury en de kijkers thuis en ook in de finale kiezen de vakjury en de kijkers thuis de twee kandidaten voor de superfinale. In die superfinale zijn het enkel de kijkers die zullen beslissen wie er naar Bakoe mag afreizen.
'Eesti Laul 2012', de tweede voorronde vanavond, zaterdag 25 februari, tussen 21.35 en 22.45 plaatselijke tijd (20.35-21.45 Belgische tijd) via ETV alsook via het internet (klik hier). De twintig nummers kunnen hier worden beluisterd. (bron : ETV)
ESF 2012 : vanavond vierde en laatste voorronde Zweedse selectie met Charlotte Perrelli en Danny Saucedo.
Op zaterdag 04 februari ging de Zweedse openbare omroep van start met de zoektocht naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Net als de voorgaande jaren zijn er vier voorrondes van 'Melodifestivalen 2012' waarbij de nummers één en twee zich meteen plaatsen voor de finale in Globen (Stockholm) op zaterdag 10 maart eerstkomende. De nummers drie en vier krijgen nog een herkansing tijdens 'Andra chansen', waarbij er nog twee tickets worden uitgedeeld voor die finale.
* vierde voorronde - Malmö :
01. "The Girl" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Alexander Johnsson) door Charlotte Perrelli (ESF 1999-2008, presentatrice MF 2003-2004). 02. "Allting blir bra igen" (tekst en muziek : Michael Sideridis) door OPA!. 03. "Land Of Broken Dreams" (tekst en muziek : Thomas G:son, Thomas "Plec" Johansson) door Dynazty. 04. "Don't Let Me Down" (tekst en muziek : Lasse Holm, Lars "Dille" Diedricson) door Lotta Engberg (backingvocal ESF 1984-1985, ESF 1987, MF 1984-1988-1990-1996-2002, MGP 2003, presentatrice MF 2000) & Christer Sjögren (MF 2008). 05. "Goosebumps" (tekst en muziek : Hanna Lindblad, Linda Sundblad, Tony Nilsson) door Hanna Lindblad (MF 2010). 06. "Kyss mig" (tekst en muziek : Axel Algmark, Mattias Frändå, Jonathan Magnussen) door Axel Algmark. 07. "Why Start A Fire" (tekst en muziek : Lisa Miskovsky, Aleksander With, Bernt Rune Stray, Berent Philip Moe) door Lisa Miskovsky. 08. "Amazing" (nieuwe titel voor "To The Sky") (tekst en muziek : Fernando Fuentes, Tony Nilsson, Danny Saucedo, Peter Boström, Figge Boström) door Danny Saucedo (MF 2009-2011).
Na een eerste stemronde blijven er nog vijf nummers in de running. In de tweede stemronde behouden deze liedjes de tijdens de eerste ronde uitgebrachte stemmen. Na afloop hiervan is de nummer vijf meteen uitgeschakeld, de nummers drie en vier stoten door naar de herkansingsronde op zaterdag 03 maart, de nummers één en twee plaatsen zich rechtstreeks voor de finale, een week later.
Helena Bergström, Sarah Dawn Finer en Gina Dirawi zullen 'Melodifestivalen 2012' in goede banen leiden. Tweevoudig deelneemster Sarah Dawn Finer (MF 2007-2009, woordvoerster ESF 2009) zal de zes uitzendingen (vier voorrondes, herkansingsronde en finale) voor haar rekening gaan nemen. Soms krijgt ze het gezelschap van actrice Helena Bergström en/of presentatrice Gina Dirawi en soms zal ze ook in haar eentje het programma presenteren.
De vierde voorronde van 'Melodifestivalen 2012', wordt vanavond, zaterdag 25 februari, rechtstreeks uitgezonden via het eerste net van de Zweedse omroep en dit tussen 20.00 en 21.30. De uitzending kan ook via het internet worden gevolgd en dat kan via deze link. Vanaf 14.00 komen ook de volledige nummers daar online te staan. (bron, logo en foto's : SVT)
ESF 2012 : vanavond vierde en laatste voorronde Litouwse Songfestivalselectie.
Tussen vrijdag 14 oktober en maandag 02 januari jongstleden ging de Litouwse nationale omroep op zoek naar inzendingen voor de nationale Songfestivalselectie.
Geïnteresseerden konden zich kandidaat stellen en hun nummers bij de nationale omroep indienen en een interne vakjury ging meteen aan de slag en selecteerde uiteindelijk totaal zevenenveertig liedjes die mogen deelnemen aan de nationale selectie. Van dat aantal werden er zo'n veertig weerhouden en die worden netjes verdeeld over vier voorrondes (halve finales). Een aantal kandidaten werden uiteindelijk niet weerhouden daar ze deelnemen aan de plaatselijke versie van 'The Voice'.
Vanavond, zaterdag 25 februari, is er de vierde en meteen ook laatste voorronde met in totaal negen nummers waarvan er drie worden doorgestuurd naar de finale van aanstaande zaterdag, 03 maart. Het lot van de kandidaten ligt in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maken.
* deelnemers vierde voorronde (punten vakjury tussen haakjes) :
01. "Wheel Of Time" door Merlin (34 punten). 02. "Mano muzika" door LadyBell (32 punten). 03. "Superman" door Donata Virbilaitė (33 punten). 04. "Aarų lietus" door Laiptai (31 punten). 05. "The One" door Greta midt (30 punten). 06. "Medieval Love" door Vaida feat. Movetron (27 punten). 07. "Home" door DAR (42 punten). 08. "One Of A Kind" door Simona Milinytė (37 punten). 09. "Love Is Blind" door Donny Montell (50 punten).
De vierde voorronde werd reeds gisterenavond, vrijdag 24 februari, ingeblikt en de vijfkoppige vakjury (Vladimiras Prudnikovas, Rosite Čivilytė, Merūnas Vitulskis, Raigardas Tautkus en Saulius Urbonavičius-Samas) gaf toen reeds de punten. De punten van de kijkers worden vanavond bij die punten gevoegd en de drie kandidaten met de meeste punten stoten door naar de finale, begin volgende maand.
Uit alle niet-geselecteerde kandidaten zal nog één finalist worden gekozen en dit via een speciale app voor Android en iPhone/iPad. De stemmers kunnen daar enkel groen (goed) of rood (slecht) stemmen. De kandidaat die daar als winnaar uit de bus komt kan aan de finale deelnemen indien hij/zij niet rechtstreeks werd geselecteerd.
De vierde voorronde wordt vanavond, zaterdag 25 februari, uitgezonden via het eerste net van de Litouwse omroep en dit tussen 21.00 en 23.30 plaatselijke tijd (20.00-22.30 Belgische tijd). De uitzending wordt in goede banen geleid door Liepa Rimkevičienė en Darius Ukuraitis en kan ook via het internet rechtstreeks worden gevolgd (klik hier). (bron : LRT, Eurodiena)