'Dakar 2012' : Koen Wauters en Pascal Feryn halen bivak rit 12.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) zijn er vandaag, zaterdag 14 januari, na een tocht van 27 uur in geslaagd om het bivak van Nasca (rit twaalf) te bereiken en dat na een dag die uitstekend begon tot koppelingsproblemen de kop opstaken en het er even niet zo goed uitzag.
"Het was toch wel een opdoffer maar je hebt geen tijd om bij de pakken te blijven zitten" legt Pascal Feryn uit. "We zijn beginnen sleutelen en na enkele uren lukte het ons om verder te rijden. Op 20 km van de finish zijn we, net voor de grote duinen eraan kwamen, gestopt om te overnachten. We vonden het niet verantwoord om bij nacht die grote duinen op en af te rijden en dus hebben we overnacht in de woestijn. Het was koud en weinig comfortabel. Van echt slapen was dan ook geen sprake. Bij het ochtendgloren zijn we meteen vertrokken om iets voor 08.00 lokale tijd te finishen". (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
MNM50 - 14 januari 2012 : nieuwe single van Kato nieuw op negenenveertig.
"1 Minute", de jongste single van Natalia, stijgt deze week van een zevenentwintigste naar een tweeëntwintigste plaats in de 'MNM50', de hitlijst die wordt samengesteld door de luisteraars van de muziekzender MNM.
Kato daalt met "Flamingo" van een tweeëndertigste naar een zevenenveertigsteplaats maar komt anderzijds met haar nieuwe single "Break Out" het overzicht binnen op een negenenveertigste plaats.
Kevin daalt met zijn jongste single, "Done deal", na elf weken notering van een zevenendertigste naar een achtendertigste plaats. Dennis blijft met "Do You Love Him" na zeven weken notering op een elfde plaats staan.
Op zaterdagvoormiddag krijg je telkens tussen 10.00 en 13.00 de nieuwe 'MNM50'. 'MNM50 Replay' is er telkens de nacht van zaterdag op zondag tussen middernacht en 03.00. Voor de volledige top 50 van de luisteraar verwijzen we je naar de website van MNM. (bron : MNM)
ESF 2012 : IJslandse Songfestivalselectie gaat vanavond van start.
Vanaf vanavond, zaterdag 14 januari, gaat de IJslandse nationale omroep op zoek naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
RÚV ging afgelopen najaar op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie van de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De omroep ontving uiteindelijk 164 inzendingen voor 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2012' en dat aantal ligt ietsje lager in vergelijking met de selectie van vorig jaar toen 174 inzendingen werden ontvangen. Het absolute record ligt op 200 nummers voor de selectie van 2009.
In tegenstelling tot eerdere berichten bestaat de nationale selectie opnieuw uit drie voorrondes (met telkens vijf kandidaten) en een finale, die op zaterdag 11 februari zal plaatsvinden. Uit elke voorronde (zaterdag 14, zaterdag 21 en zaterdag 28 januari) stoten twee kandidaten door naar de finale.
Op woensdag 23 november maakte de omroep de namen van de componisten wereldkundig. Axel Árnason & Ingólfur Þórarinsson, Árni Hjartarson, Ellert H. Jóhannsson, Gestur Guðnason, Greta Salóme Stefánsdóttir, Herbert Guðmundsson & Svanur Herbertsson, Hilmar Hlíðberg Gunnarsson, Magnús Hávarðarson, María Björk Sverrisdóttir, Fredrik Randquist & Marcus Frenell, Pétur Arnar Kristinsson, Sveinn Rúnar Sigurðsson & Valgeir Skagfjörð.
Sveinn Rúnar Sigurðsson heeft drie nummers in de selectie en Greta Salóme Stefánsdóttir twee. Het trio María Björk Sverrisdóttir, Fredrik Randquist en Marcus Frenell hebben ook een nummer ingediend.
* de eerste voorronde van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2012' (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten) :
01. "Leyndarmál" (tekst : Þórunn Erna Clausen ; muziek : Sveinn Rúnar Sigurðsson) door Íris Hólm (IJslandse selectie 2010). 02. "Rýtingur" (tekst en muziek : Gestur Guðnason, Hallvarður Ásgeirsson) door Fatherz'n'Sonz. 03. "Mundu eftir mér" (tekst en muziek : Greta Salóme Stefánsdóttir) door Gréta Salóme & Jónsi (ESF 2004, IJslandse selectie 2007). 04. "Stattu upp" (tekst en muziek : Ingólfur Þórarinsson, Axel Árnason) door Blár Ópal. 05. "Við hjartarót mína" (tekst en muziek : Árni Hjartarson) door Heiða Ólafs (IJslandse selectie 2006-2009, backing vocal IJslandse inzending ESF 2010).
Alle nummers worden tijdens de nationale selectie gezongen in de eigen taal. Dit betekent evenwel niet dat de IJslandse inzending later dit jaar ook in de eigen taal te horen zal zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. De componisten, tekstschrijvers en de uitvoerende artiest(en) hebben de keuze om het nummer in Bakoe in een andere taal te zingen. De nummers kunnen sinds afgelopen maandag reeds worden beluisterd via de website van de omroep.
De eerste voorronde van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2012' wordt vanavond, zaterdag 14 januari, rechtstreeks uitgezonden via RÚV tussen 20.30 plaatselijke tijd (21.30 Belgische tijd) en 21.40 plaatselijke tijd (22.40 Belgische tijd). De uitzending kan ook rechtstreeks worden gevolgd via het internet (klik hier). (bron : RÚV)
ESF 2012 : vanavond tweede halve finale Letse Songfestivalselectie 'Eirodziesma 2012'.
Afgelopen najaar, meer bepaald tussen donderdag 01 september en vrijdag 14 oktober, ging de Letse omroep op zoek naar inzendingen voor de nationale Songfestivalselectie. In totaal werden 71 liedjes ontvangen waarvan er 69 werden weerhouden. Die nummers werden dinsdag 18 oktober op de website van de omroep geplaatst en tussen donderdag 20 oktober en dinsdag 01 november kon er via het internet gestemd worden (één stem per persoon). Enkel de titels van de nummers waren bekend, de namen van de componisten en de artiesten werden niet meegedeeld om iedereen een gelijke kans te geven.
Een zevenkoppige jury hield met de wensen van het publiek rekening en selecteerde twintig nummers voor de nationale selectie. De bekendmaking van deze nummers vond op dinsdag 08 november plaats. De twintig geselecteerde kandidaten werden in de loop van de weken nadien uitgenodigd voor een live auditie en de jury kon dan eventueel nog nummers weigeren en vervangen door andere liedjes. Op dinsdag 29 november vond de lottrekking plaats met betrekking tot de volgorde van optreden tijdens de beide halve finales en werden ook de namen van de artiesten wereldkundig gemaakt. Op donderdag 01 december maakte LTV de indeling bekend van de twee halve finales van 'Eirodziesma 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De nationale selectie omvat dit jaar dus twee halve finales (vanavond en vorige week zaterdag) die beiden voor het eerst rechtstreeks worden uitgezonden. Uit elke halve finale stoten vijf kandidaten door naar de finale, die zal plaatsvinden op zaterdag 18 februari in Ventspils. Zowel tijdens de halve finales als tijdens de finale (eerste stemronde en 'superfinale') ligt het lot van de kandidaten in de handen van een tienkoppige vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken.
* tweede halve finale - zaterdag 14 januari :
01. "Sweet For Me" (tekst : Miks Dukurs, Georgijs Girbu ; muziek : Miks Dukurs) door Miks Dukurs (Letse selectie 2008-2009-2011) & NBC. 02. "Better World" (tekst : Valters Gleke ; muziek : Valters Gleke, Māris Orehovs) door Valters Gleke & Lība Ēce (backing vocal Letse inzending ESF 2011). 03. "Get It Started" (tekst : Sandris Vestmanis ; muziek : BuGaGa Project) door The 4. 04. "Beautiful Song" (tekst : Rolans Ūdris ; muziek : Ivars Makstnieks) door Anmary. 05. "Wanne Be With You" (tekst : Paul Swan ; muziek : Kaspars Pudniks) door Paul Swan. 06. "She's a Queen" (tekst : Līga Markova ; muziek : Austris Rietums) door Roberts Pētersons. 07. "For Father" (tekst : Samanta Tīna ; muziek : Elmārs Orols) door Samanta Tīna. 08. "You Are a Star" (tekst : Kārlis Streips ; muziek : Atis Auzāns) door Elizabete Zagorska (Letse selectie 2008). 09. "Music Thief" (tekst en muziek : Garijs Poļskis) door Mad Show Boys (met onder meer Aldis Zaļūksnis, Letse selectie 2011). 10. "Stars Are My Family" (tekst : Agnese Rakovska ; muziek : Aivars Rakovskis) door Triānas parks (Letse selectie 2008-2009-2010-2011).
De tweede halve finale van 'Eirodziesma 2012' wordt in goede banen geleid door oud-Songfestivaldeelnemer Valters Frīdenbergs (ESF 2005) die vanavond het gezelschap krijgt van Jolanta Strikaite die in 2009 nog backing vocal was tijdens het Eurovisie Songfestival bij Intars Busulis.
De televoting duurt in totaal vijftien minuten en start pas nadat het laatste liedje vertolkt is. De eerste halve finale, rechtstreeks vanuit de studio van de omroep, gaat van start om 21.20 plaatselijke tijd (20.20 Belgische tijd) en duurt tot 23.05 plaatselijke tijd (22.05 Belgische tijd). Net als vorige week kan ook deze halve finale rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik hier).
De twintig geselecteerde nummers kunnen intussen reeds worden beluisterd op de website van de omroep, voor de liedjes uit de tweede halve finale klik je hier. (bron : LTV)
ESF 2012 : vanavond halve finale Bulgaarse selectie Eurovisie Songfestival.
Vanavond, zaterdag 14 januari, vindt in Bulgarije de halve finale plaats van de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Op woensdag 24 augustus jongstleden maakte de Bulgaarse omroep BNT bekend dat het ook dit jaar zal deelnemen aan de 57e editie van het liedjesfestival in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
De omroep ging tussen vrijdag 09 september en vrijdag 11 november op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie. Componisten, tekstschrijvers en artiesten moeten de Bulgaarse nationaliteit bezitten en zowel de componisten als de artiesten mochten maximaal drie nummers insturen.
Eind oktober maakte de omroep de lijst met de leden (22) van de jury wereldkundig en die leden beluisterden na het verstrijken van de deadline de vierenzestig nummers die werden ingezonden. Daarvan werden er 33 weerhouden voor de volgende (auditie)ronde die op woensdag 23 november plaatsvond.
In totaal werden er tweeëntwintig kandidaten weerhouden en zij strijden vanavond tijdens de halve finale voor een plaatsje in de finale. Het lot van de kandidaten ligt in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. Zowel de winnaar bij de vakjury als de winnaar bij de kijkers stoten meteen door naar de finale. De volgende tien finalisten zijn die kandidaten die bij de totaalstand het meeste punten vergaren. Als de vakjury en de kijkers dezelfde kandidaat op de eerste plaats hebben, dan gaat de nummer twee van de kijkers ook meteen door naar de finale.
* de vierentwintig kandidaten (in volgorde van optreden) :
01. "Chance For Better Life" - New 5. 02. "Vyara" - Vyara Pantaleeva. 03. "Finalna Lyubov" - Sonya Ivanova. 04. "You Are My Angel" - Monika Kirovska (Bulgaarse selectie 2008-2009). 05. "Proshka" - Margarita Hranova (Bulgaarse selectie 2007-2008). 06. "Shut Your Mouth And Do It" - Sunnie (Bulgaarse selectie 2006-2008). 07. "Love Goes Around" - Tsvetelin Atanasov-Elvisa feat. DZ. 08. "Putyat" - Steliyana Hristova. 09. "Novo Nebe" - Viktoria Dimitrova. 10. "Without You" - Teni Omede. 11. "Dream" - Alex & 4Give. 12. "Still Love You" - Todor Gadzhalov. 13. "Love Is Alive" - Dess. 14. "This Is My Green Wave" - Georgi Vurbanov. 15. "Prosto Lyubov" - Sofi Marinova (Bulgaarse selectie 2005-2007). 16. "Dream" - Better than Grey. 17. "Keep Me Down" - Svetozar Hristov (Bulgaarse selectie 2007-2008-2009). 18. "Alone" - Rene Ranev : 100 punten. 19. "You Are The World" - Bee in the bonnet. 20. "Eternal" - Simona Sivanio (Bulgaarse selectie 2008-2011). 21. "Searching For The Words" - Ivaylo Kolev (Bulgaarse selectie 2006-2008) feat. Hipnotik. 22. "The Way You See The World" - Go Week.
Ivaylo Kolev was geselecteerd met twee nummers maar hij trok "Ima Li Put" terug uit de wedstrijd. Het nummer werd vervangen door "You Are The World" van Bee in the bonnet, het eerste liedje dat was uitgeschakeld na de interne ronde.
De halve finale, gepresenteerd door Milenita en Alexander Sano, komt vanavond, zaterdag 14 januari, rechtstreeks op het eerste net van de Bulgaarse omroep en dit vanaf 20.30 plaatselijke tijd (19.30 Belgische tijd). De uitzending duurt tot ongeveer 23.20 plaatselijke tijd (22.20 Belgische tijd) en kan ook rechtstreeks worden gevolgd via het internet (klik hier of hier).
Intussen raakte ook al bekend dat de twaalf finalisten op woensdag 29 februari eerstkomende gaan strijden om het Bulgaarse ticket voor Bakoe. (bron en logo : BNT)
'Dakar 2012' : Koen Wauters en Pascal Feryn houden halt op 20 km van bivak.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) hebben vanochten (zaterdagochtend 14 januari) in de Dakar-rally op 20 kilometer van het bivak halt gehouden. De twee moeten een zware duinenpartij aanvatten en willen daarvoor wachten tot het licht is.
Rond 05.00 lokale tijd (11.00 Belgische tijd) zou het licht worden. Wauters en Feryn hebben dan vijf uur de tijd om de bivak te halen. Lukt het hen voor 10.00 lokale tijd (16.00 Belgische tijd), dan moeten ze vervolgens wel onmiddellijk starten met de volgende etappe. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
'Vrienden Van de Veire' : Peter ontvangt vanavond Axelle Red, Tine Embrechts en Wout Bru.
Sinds zaterdag 03 september zorgt Peter Van de Veire iedere zaterdag voor het sluitstuk van een gezellige familieavond. 'Vrienden Van de Veire'wordt een geestige talkshow waarin hij elke week gasten uitnodigt die op dat moment volop in de schijnwerpers staan. Gezellig aan tafel blikt hij met hen terug op het media- en showbizznieuws van de voorbije week.
Gastheer Peter staat erom bekend dat hij zijn gasten net iets meer biedt en niet terugschrikt voor emotionele verrassingen, straffe onthullingen en onverwachte wendingen. Al blijft een gezellige en ontspannen avond altijd het doel van 'Vrienden Van de Veire'.
Peter stuurt elke week ook twee vriendjes uit om premières, concerten en festivals te verslaan. Twee per twee gaan jonge kinderen op pad om schijnbaar onschuldig, maar behoorlijk slinks bekend Vlaanderen op de rooster te leggen. Ze nodigen de sterren daarvoor uit aan hun mobiele tafeltje, dat verdacht veel weg heeft van Peter Van de Veires praatset.
* zeventiende aflevering - zaterdag 14 januari 2012 :
Axelle Red licht een tipje van de sluier van het maakproces van haar toekomstige album en gunt Peter een blik op haar leven op de boerderij in "La vallée des artistes". In de fonkelnieuwe muziekset brengt Axelle haar recente single "Presidente".
Tine Embrechts warmt haar stem alvast op voor haar laatste theatertour met Jukebox 2000. "U vraagt, wij draaien" is het motto van die Nederlandstalige muziekshow. Tussendoor staat ze op de set van 'Quiz me quick', een nieuwe reeks van Bart De Pauw waarin Tine een andere kant van zichzelf laat zien.
In 'Junior masterchef' beoordeelt Wout Bru de culinaire experimenten van jonge kooktalentjes. Aan Peter vertelt hij graag over de interne keuken van het programma en van zijn eigen restaurants. De kijkers mogen zich verwachten aan gekruide verhalen over enkele van zijn beroemde gasten.
De twee jongste showbizzreporters van Vlaanderen, Nash en Zeno, maakten deze week de backstage van 'Miss België' onveilig en kozen zelf hun eigen "Miss Vriendjes" uit de verzamelde ex-missen.
Heb je zin om de geestige talkshow bij te wonen? Jij bent van harte welkom, zolang u onwezenlijk enthousiast én ouder dan 18 bent! Hetzelfde geldt voor jouw vrienden en familie die aan dezelfde criteria beantwoorden. Opgelet! Sinds vrijdag 13 januari is verhuisd 'Vrienden Van de Veire' naar de VRT in Brussel en worden jullie verwacht op de August Reyerslaan 52, 1043 Brussel. Het publiek wordt telkens op vrijdagavond verwacht om 19.00, het einde is voorzien om 22.00. Schrijf je hier in.
'Vrienden Van de Veire', zeventiende aflevering vanavond, zaterdag 14 januari, op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)
'F.C. De Kampioenen' : Pol wordt als trainer ontslagen en moet plaats ruimen voor Maurice.
Vorige week zaterdag, 07 januari 2012, startte Eén met de herhaling van het twintigste, en meteen ook voorlaatste, seizoen van de populaire reeks 'F.C. De Kampioenen'.
Boma (Marijn Devalck, 'De Gouden Zeemeermin 1996') en Goedele zijn nu een koppel, maar door hun verschillende karakters loopt de relatie niet altijd van een leien dakje. Gelukkig daagt Goedeles zoon, Ronaldinho Decocq, op, en tussen hem en Boma klikt het ongelofelijk goed. Ronaldinho is een enorme fan van Braziliaans voetbal, en wordt als nieuwe spits aan de ploeg toegevoegd. Jammer genoeg is zijn enthousiasme veel groter dan zijn talent - een echte Kampioen, dus. Zijn drukke liefdesleven zorgt zo voor heel wat problemen binnen de ploeg - Marc moet het vooral ontgelden.
Pol en Doortje kopen eindelijk hun droomhuis - maar dat blijkt nog lang niet afgewerkt te zijn. De ongemakken doen de spanning in hun relatie toenemen, en uiteindelijk daagt er zelfs een nieuwe bewonderaar, Nicolas, op voor Doortje. Pol mag die concurrentie echt wel au sérieux nemen.
En wanneer DDT uit de gevangenis ontsnapt, komt die bij Fernand terecht. Samen smeden de Kampioenen-aarsvijanden een duivels plan dat de ploeg eens en voor altijd om zeep moet helpen. Maar kunnen ze elkaar wel vertrouwen om hun samenwerking tot een goed einde te brengen?
Een nieuwe vriend, een oude vijand
Naast de vertrouwde personages uit 'FC De Kampioenen' duiken in de twintigste reeks ook twee andere gezichten op : Ronaldinho, de zoon van Goedele, en Dimitri 'Zal 't gaan ja?' De Tremmerie, die na twaalf jaar opnieuw zijn opwachting maakt in de reeks.
Ronald 'Ronaldinho' Decocq (Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009') is de zoon van Goedele Decocq, de vriendin van Balthasar Boma. Hij heeft een moeilijke relatie met zijn moeder omdat hij niet geïnteresseerd is in studeren, maar des te meer in meisjes, sambavoetbal en feesten op zijn Braziliaans. Ronaldinho is ervan overtuigd dat hij afstamt van een Braziliaanse topvoetballer. Jammer genoeg heeft hij niet zoveel talent als hij zelf denkt...
Ronaldinho mag dan wel problemen hebben met zijn moeder, met haar nieuwe vriend Balthasar klikt het ongelooflijk goed. Voor Boma is Ronaldinho de zoon die hij nooit heeft gehad. Hij lust zelfs Bomaworst! Hij zorgt dan ook op de juiste momenten voor wat extra lijm in de relatie tussen Goedele en Boma.
Dimitri De Tremmerie (Jacques Vermeire) zit nog altijd in de gevangenis. Na tien jaar had hij moeten vrijkomen, maar tijdens zijn verblijf heeft hij zo veel mispeuterd dat zijn straf steeds verlengd werd. DDT is in al die jaren nog niks veranderd. Wanneer hij na twaalf jaar uit de gevangenis kan ontsnappen, denkt hij dan ook maar aan twee dingen : wraak nemen op de Kampioenen en zijn verborgen voorraad zwart geld opnieuw in handen krijgen. Wanneer hij Fernand tegen het lijf loopt, sluiten de twee een monsterverbond om de Kampioenen voor eens en altijd uit te schakelen. Maar vertrouwen ze elkaar genoeg om te kunnen slagen in hun opzet?
vanavond de tweede aflevering - Kop van jut :
Pol beledigt Boma omwille van zijn obsessie voor Goedele, en wordt op staande voet ontslagen. Maurice wordt de nieuwe trainer van FC De Kampioenen, maar begint verbazend veel Oscar-achtige trekken te vertonen. Pol gaat ondertussen solliciteren bij Grootjans om in diens ploeg mee te spelen, zodat hij wraak kan nemen op de Kampioenen.
Paulientje begint te brabbelen, en Marc en Bieke hopen allebei dat ze als eerste woordje 'papa' dan wel 'mama' zegt. Het ontaardt in een regelrechte rivaliteit tussen de twee.
Scenario : Carmino D'Haene.
Gastrollen : Fred Van Kuijck (Grootjans), Lieven Van Gils (Fredje), Stef Van Litsenborgh (agent).
'F.C. De Kampioenen', de tweede aflevering van het twintigste seizoen vanavond, zaterdag 14 januari, om 20.40 op Eén. (bron en foto's : Eén)
'Dakar 2012' : Koen Wauters staat stil met koppelingsproblemen in twaalfde rit Dakar.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) hebben pech in de Dakar. Door koppelingsproblemen staat het duo voorlopig stil in de twaalfde etappe van de rally. "We waren heel goed vertrokken en hadden al enkele wagens ingehaald tot er plots problemen opdoken met de koppeling", zegt Wauters. "Wij hebben geen assistentietruck in de wedstrijd en dus moeten we naar een andere oplossing zoeken. Een concrete oplossing hebben we op dit moment niet. Opgeven is het allerlaatste waar we aan denken. Er moeten andere oplossingen mogelijk zijn."
Koen Wauters stond na de elfde rit op de zesendertigste plaats algemeen en vierde in de T2 klasse. Van de elf Dakars waarin Wauters startte, reed hij er negen uit. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
ESF 2012 : twaalf kandidaten Portugese nationale selectie zijn bekend.
De Portugese nationale omroep RTP heeft eerder vanavond, vrijdag 13 januari, de namen van de twaalf kandidaten bekendgemaakt die zullen deelnemen aan het 'Festival da Canção 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Vorige maand raakte reeds bekend dat de kandidaat voor Bakoe zal gekozen worden op zaterdag 10 maart. De omroep ging tussen vrijdag 09 december en zaterdag 31 december meteen op zoek naar kandidaten voor de nationale selectie voor het jaarlijkse liedjesfestival.
Die selectie werd opnieuw lichtjes aangepast en zo kwam de internetselectie te vervallen. In de plaats hiervan waren er castings waarin men op zoek ging naar kandidaten. De kandidaten die reeds een album hadden uitgebracht werden op basis hiervan beoordeeld.
In totaal ontving de omroep 404 inschrijvingen en de eerste castings vonden vorige week donderdag (05 januari) en vrijdag (06 januari) plaats in de hoofdstad Lissabon. Daar werden reeds 238 kandidaten ontvangen. Afgelopen dinsdag (10 januari) en woensdag (11 januari) vonden er opnieuw castings plaats, maar dan wel in Porto. Daar mochten de 166 resterende kandidaten hun opwachting maken.
Voor de nationale finale werden in totaal twaalf kandidaten aangeduid en hun namen werden eerder vanavond dus wereldkundig gemaakt. Negen van hen werden gekozen via de castings, drie van hen op basis van een ingezonden cd.
* de twaalf geselecteerde kandidaten :
01. Gerson Melo Santos (Setúbal). 02. António José Fernandes Martins da Silva (São João das Lampas). 03. Pedro Ricardo Céu Portas & Susana Maria Soares Gonçalves (Queluz). 04. Filipa Alexandra Nunes Alves de Sousa (Albufeira). 05. Pamela Correia de Brito Salvado (Palmela) 06. Vânia Osório (Lisboa). 07. Arménio José dos santos Lameirão Pimenta (Vila Real). 08. Pedro Macedo Vidal Tomás (Castanheira de Pera). 09. Joana Filipa Leite Silva (Esmoriz). 10. Rui Andrade (Lisboa). 11. Carlos Costa (Lisboa). 12. Ricardo Soler (Alenquer).
Daarnaast duidde de omroep ook nog vijf reservekandidaten aan. Eén of meerdere van hen nemen de plaats in wanneer één of meerdere geselecteerde kandidaten alsnog afzien van deelname aan de nationale selectie. * de vijf reservekandidaten :
01. Raquel Soraia Guerra Romero Conceição (Elvas). 02. José Hermenegildo Mendes Tavares (Amadora). 03. Vera Lúcia Afonso Fraga (Vila Real). 04. Bruno Emanuel de Jesus Gomes (Barcelos). 05. Sara Pinto (Porto).
De omroep gaat intussen op zoek gaan naar diverse bekende componisten en tekstschrijvers die een nummer (in de eigen taal) zullen klaarstomen. Eerstdaags zal de omroep hen namen alsook de titels van de twaalf nummers wereldkundig maken.
Tijdens de nationale finale ligt het lot van de twaalf finalisten in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. Net als de voorgaande jaren zijn er in totaal twintig vakjury's (één per regio) die hun stem mogen uitbrengen. (bron en logo : RTP)
ESF 2012 : indeling halve finales Estse nationale selectie is bekend.
Op zaterdag 03 maart eerstkomende vindt in Estland de finale plaats van 'Eesti Laul 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Voor die selectie ging de nationale omroep ETV tussen maandag 26 september en maandag 12 december (15.00 plaatselijke tijd, 14.00 Belgische tijd) zoek naar inzendingen. Zowel de artiesten, de componisten als de tekstschrijvers moesten echter over de Estse nationaliteit beschikken. In totaal ontving de omroep 159 nummers, een stijging met negentien stuks in vergelijking met de selectie van vorig jaar.
Aan de nationale selectie nemen opnieuw twintig kandidaten deel en zij werden geselecteerd door een elfkoppige jury (Owe Petersell, Toomas Puna, Erik Morna, Iiris Vesik, Hannaliisa Uusmaa, Valner Valme, Siim Nestor, Henry Kõrvits, Olavi Paide, Koit Raudsepp en Ingrid Kohtla). Op donderdag 15 december maakte ETV de namen van de twintig kandidaten bekend tijdens het programma 'Ringvaade'.
Dat betekent meteen dat er opnieuw gewerkt zal worden met halve finales (op zaterdag 18 en zaterdag 25 februari) en daarin nemen telkens tien kandidaten deel waarvan er vijf doorstoten naar de finale. Gisteren, donderdag 12 januari, werd de indeling van beide halve finales vrijgegeven.
* eerste halve finale - zaterdag 18 februari (tussen haakjes de namen van de componisten/tekstschrijvers) :
01. "Fight for Love" (Janne Saar, Carola Madis) door Janne Saar. 02. "Kuu pääle" (Paul Daniel, Jürgen Rooste) door Erasmus Rotterdamist. 03. "Bon Voyage" (Vahur Valgmaa) door MIA. 04. "My Love" (Karl Kanter, Helina Reinjärv) door Milky Whip. 05. "I Don't Know" (Rolf Roosalu) door POP Maniacs. 06. "Kuula" (Ott Lepland, Aapo Ilves) door Ott Lepland. 07. "Tantsulõvi" (August Hunt) door August Hunt. 08. "A Little Soldier" (Karl-Ander Reismann) door Soundclear. 09. "Made Up My Mind" (Liis Lemsalu, Rene Puura) door Liis Lemsalu. 10. "Valedetektor" (Loss Paranoias) door Loss Paranoias.
* tweede halve finale - zaterdag 25 februari (tussen haakjes de namen van de componisten/tekstschrijvers) :
01. "NASA" (Ago Teppand, Jaan Pehk) door Traffic. 02. "Mina jään" (Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa) door Lenna. 03. "Bye" (Robin Juhkental) door Malcolm Lincoln. 04. "Oblivion" (Tenfold Rabbit) door Tenfold Rabbit. 05. "You're Not Alone" (Mihkel Mattisen) door Birgit Õigemeel. 06. "The Future is Now" (Lauri Pihlap) door Soul Militia. 07. "The Destination" (Paul Lepasson) door Mimicry. 08. "Zombi" (Jaan Pehk, Olavi Ruitlane) door Orelipoiss. 09. "City Nights" (Priit Uustulnd, Teele Viira) door Teele Viira. 10. "Ride" (Karel Kattai, Tanel Roovik, Margaret Kelomees) door Cat Eye.
De finale vindt plaats op zaterdag 03 maart met tien kandidaten. Tijdens de halve finales ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury en de kijkers thuis en ook in de finale kiezen de vakjury en de kijkers thuis de twee kandidaten voor de superfinale. In die superfinale zijn het enkel de kijkers die zullen beslissen wie er naar Bakoe mag afreizen. (bron : ETV)
Zangtalent, daar draait het om. Sinds vrijdag 25 november zijn alle oren én ogen elke vrijdag gericht op de stem. In 'The Voice van Vlaanderen' gaan de vier coaches op zoek naar die ene pupil die met zijn of haar stem Vlaanderen kan veroveren.
De Blind Auditions zijn afgelopen, de coaches en hun teams maken zich vier weken op voor de Battles. Maar liefst 64 kandidaten nemen het sinds vorige week vrijdag, 06 januari 2012, vanaf 21.00 tegen elkaar op.
* tweede Battle - vrijdag 13 januari :
Coaches moeten eigen team uitdunnen
De coaches zullen zelf moeten beslissen welke kandidaten bij de Battles aan het langste eind trekken. Ze moeten talenten uit hun eigen team onverbiddelijk naar huis sturen. Een taak waar de coaches niet echt naar uitkijken. "Nu komt er een onderdeel waar ik liever van zou weglopen", vertelt Koen (Eurosong 1989, ESF 1991). "Ik moet in mijn eigen team snijden", legt Jasper uit. "Dat is zeker niet plezant", voegt hij hieraan toe. Ook Alex heeft het moeilijk : "Ik vergelijk het een beetje zo : je pakt een mes, je steekt het in je eigen buik en je draait er nog eens goed mee." Maar Natalia (Eurosong 2004) is realistisch : "Mannen, het is een echte Battle!"
Hulpcoaches staan coaches bij met muzikaal advies
Na de Blind Auditions gingen de coaches al meteen aan de slag met hun teamleden om hen klaar te stomen om een topprestatie af te leveren in hun Battle. Voor de voorbereiding van deze Battles krijgen de coaches hulp van een rechterhand, een hulpcoach. David Poltrock, bekend als toetsenist en als producer voor tal van nationale en internationale artiesen, zal Jasper bijstaan om zijn teamleden voor te bereiden op de harde Battles. Als hulpcoach van Alex zal Christa Jérôme, de stem van de wereldhit "Into the Dark" van Marc Moulin (ESF 1980), het team van Alex mee begeleiden en coachen om het beste van hen naar boven te halen in de Battles. Natalia roept dan weer de hulp in van Bert Gielen, die onder andere al samenwerkte met Jan Leyers (ESF 1991) en Gorki en aan het werk was in 'Idool' en 'Star Academy'. Terwijl Vincent Pierins Koen zal bijstaan in het coachen van zijn team. Al tien jaar gaan Vincent en Koen op professioneel vlak hand in hand.
Tip van de sluier
In het team van Natalia zijn het onder andere Axelle (Eurosong for Kids 2006) en Kate die het tegen mekaar opnemen. In een stevige versie van het duet "Telephone" van Lady Gaga en Beyoncé steken deze twee powerwomen elkaar muzikaal de loef af. "Omdat het allebei zo'n goede zangeressen zijn, heb ik hen een nummer kunnen geven waarbij de lat vrij hoog wordt gelegd", vertelt Natalia. Ook Claudia (Eurosong 2002) en Yvette staan vanavond tegen elkaar in de ring. Met het nummer "Dancing in the Street" van David Bowie en Mick Jagger tonen ze de coaches en natuurlijk vooral Natalia wat ze waard zijn.
Coach Koen laat Stephanie het opnemen tegen Rene Paul. "Ik wil Stephanie graag in een up tempo nummer aan het werk zien", vertelt Koen. Tijdens de Blind Auditions zong Stephanie immers een trage ballad. Benieuwd hoe ze het ervan afbrengt tegen de man met de natural swung, Rene Paul, op het nummer "Move Like Jagger" van Maroon 5 ft. Christina Aguilera.
Verder zien we nog twaalf andere kandidaten van 'The Voice van Vlaanderen' aan het werk, verspreid over zes Battles. Maxine, Zinno, Els, Jody, het duo Harry en Kris, Wesley, Thomas, Kimberley, Eveline, Glenn en de twee Dimitri's. Deze Battles ontdekt de kijker vanavond vanaf 21.00 bij vtm.
'The Voice van Vlaanderen' - de tweede Battle, vanavond, vrijdag 13 januari, tussen 21.00 en 22.50 op vtm. (bron, logo en foto : vtm)
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) hebben er hun langste dag in de Dakar opzitten. Om 03.30 Belgische tijd bereikten ze het bivak. Na afloop van het eerste deel van de klassementsrit was het duo opgerukt naar de tweeëndertigste plaats algemeen. Het tweede deel na de neutralisatie verliep minder vlot.
"In het begin van het tweede deel was er een moeilijk passage door een rivierbedding met veel stenen en fesh fesh", zegt Koen Wauters. "Het probleem was dat de trucks daar voor de auto's gepasseerd waren en dat de piste zo diep was uitgereden dat er geen doorkomen aan was. Iedereen zat vast en we moesten elkaar helpen om eruit te geraken. De enige doorgang, was geblokkeerd door een wagen. Dus hebben we eerst die wagen achteruit moet trekken om verder te kunnen rijden."
"Volgens mij zijn er maximum 50 wagens aan de finish geraakt. Al de rest heeft een alternatieve route gevolgd, waypoints gemist en dus de etappe niet uitgereden. Ik weet niet hoe de organisatie dit gaat aanpakken maar als ze het reglement toepassen, mag de helft naar huis. Ze zullen er wel een oplossing voor vinden door die gasten straftijd te geven maar ik hoop dat wij beloond worden voor ons geploeter. Het podium in de T2 klasse staat nu op het spel."
"Over de eerste 12 kilometer hebben we ontzettend lang gedaan zodat we de laatste 70 km in het donker moesten afwerken", zegt Pascal Feryn na de elfde rit.
"Koen (Wauters, red) heeft op een bepaald moment meer voor de wagen gelopen dan naast me gezeten om gewoon een manier te vinden om uit die rivierbedding te raken. Er lagen overal rotsen en stenen, van een piste was geen sprake. De sporen waren ontzettend diep."
"Dit was de zwaarste Dakaretappe van de voorbije 10 jaar", hijgt Pascal Feryn nog na. "En vrijdag wacht ons nog een zware etappe. Koen zal achter het stuur kruipen en hij mag proberen de gigantische duinen over te raken. Ik zal proberen een goede gids te zijn. De eerste 40 km van de rit is geneutraliseerd omdat er te veel water staat. De wedstrijd begint pas aan waypoint 1. Als we daar goed doorkomen, hebben we het zwaarste gehad en komt Lima stilaan in zicht." (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
Op deze vrijdag de dertiende hebben we een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargemaakt. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
'De Eregalerij' van Radio 2 en Sabam is een vaste waarde geworden in de agenda van Vlaamse artiesten en componisten.
Jaarlijks verzamelt de Vlaamse muziekwereld voor een gala-avond waarin nummers en artiesten bekroond worden. Voor de twaalfde editie worden het enfant terrible van de rock Arno Hintjens en charmezanger-en-componist-voor-vele-Vlaamse-artiesten John Terra (Eurosong 1987-1993, componist en backing vocal Belgische inzending ESF 1996, componist en tekstschrijver Belgische inzending ESF 1999) gevierd voor een 'Leven Vol Muziek'. Stromae zingt een unieke versie van één van de vele hits van Arno, en Helmut Lotti (componist "Die mooie uren", Johan Lottigiers - Eurosong 1993) zet John Terra muzikaal in de bloemen. Naast hen zullen nog heel wat andere artiesten zorgen voor een uniek muzikaal feest.
Ook deze editie zal plaatsvinden in het Kursaal van Oostende en dit op donderdag 02 februari eerstkomende (aanvang : 20.30). Kaarten (15, 18 en 21 euro) kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van Sherpa, telefonisch via het nummer 070 22 56 00 (vanuit Nederland : +32 70 25 20 20) ofwel in de Boxoffice Kursaal Oostende (telkens van maandag tot en met zondag tussen 10.00 en 18.00).
Er komt een vijfde editie van 'Regi in the Mix' en het wordt, net als vorig jaar, opnieuw een 'Regi in the Mix XL'. Deze editie zal doorgaan op zaterdag 03 maart (aanvang : 22.00) in de Ethias Arena in Hasselt.
Tijdens de voorbije vier edities gingen duizenden fans uit de bol en telkens presenteerde Regi Penxten (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) een mooi staaltje van zijn kunnen. Het werd een aaneenreiging van ware hoogtepunten. De fans die masaal aanwezig waren, kunnen dit alvast getuigen.
Kaarten (27 euro) voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van TeleTicketService.
'Niet geschikt als moeder' is de titel van de inmiddels elfde onewomanshow van Els de Schepper (Eurosong 2006). Daarin timmert ze vrolijk verder aan de unieke weg die ze ruim twintig jaar geleden is ingeslagen. Nu eens met een vette knipoog, dan weer zonder omwegen vertelt ze over de kantelmomenten waarmee ieder van ons wordt geconfronteerd op de kruispunten van het leven. Heel vaak is dat om te gillen van het lachen, want die kruispunten van tegenwoordig zijn meestal rotondes waar je niet wijs uit raakt en die amper moeten onderdoen voor de gemiddelde kermisattractie. Het bestaan als roetsjbaan : traag omhoog, pijlsnel naar beneden en vice versa. De ene keer krijg je kriebels in je buik, het volgende moment draait je maag zich om. Spannend!
Met deze nieuwe tournee trekt ze dit voorjaar nog door Vlaanderen en Nederland. De laatste voorstelling staat voor zaterdag 26 mei geprogrammeerd en voor een volledig overzicht van data en locaties verwijzen we je graag naar haar website. Er snel bij zijn is de boodschap want een aantal voorstellingen zijn reeds volledig uitverkocht en er komt geen herneming in het najaar van 2012!
'Familie' : Christel Domen maakt vanaf april haar opwachting in de vtm-reeks.
Actrice Christel Domen maakt binnenkort haar opwachting in de vtm-reeks 'Familie'. Afgelopen maandag, 09 januari, stond dat reeds te lezen in de Concentra-kranten en vandaag, donderdag 12 januari, staat het bericht ook in Het Laatste Nieuws.
Bij velen is Domen voornamelijk bekend als Nieke in de reeks 'Lili en Marleen' en als Martine Bastiaens in de populaire Eén-reeks 'Thuis'. In het voorjaar van 2009 verdween ze samen met Kurt Defrancq (foto), Tineke Caels en Ronny Daelman uit de dagelijkse serie.
Vanaf donderdag 12 april zal ze te zien zijn in 'Familie' als Nathalie. Domen zal in de reeks minstens meedraaien tot aan het einde van dit seizoen. (foto : Eén)
Newsroom : onvoldoende zekerheid dat vriend de dodelijke GHB leverde aan Ann Vervoort (ex-Milk Inc.).
De Hasseltse correctionele rechtbank heeft zich eerder vandaag, donderdag 12 januari 2012, gebogen over de zaak van de 34-jarige Robby F. (Fumarola) en een 32-jarige Houthalenaar die de dodelijke GHB geleverd zouden hebben aan de voormalige Milk Inc.-frontvrouw Ann Vervoort. Zij stikte op 23 april 2010 in haar braaksel en overleed.
Het openbaar ministerie is van oordeel dat er onvoldoende zekerheid bestaat dat Robby F. en de andere dertiger de dodelijke GHB (vloeibare xtc) leverden aan Vervoort.
Vervoort stikte in bed in haar eigen braaksel na de inname van een cocktail van alcohol, medicatie, cocaïne en GHB. Robby F. wist naar eigen zeggen niets van het gebruik van GHB. Hij zelf had geen vloeibare xtc ingenomen, wel coke en alcohol. Het was ook voor hem een raadsel waar Vervoort de GHB had gehaald.
Voor het bezit van cocaïne vorderde procureur De Keersmaecker zes maanden cel, volledig met uitstel. (bron : Belga ; foto An en Robby : Netlog Robby)
ESF 2012 : Duitsland gaat vanaf vanavond op zoek naar opvolg(st)er van Lena.
In Duitsland gaat vanavond, donderdag 12 januari, 'Unser Star für Baku' van start waarin men op zoek gaat naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Voor de zomer raakte al bekend dat de selectieprocedure dezelfde zal zijn als die van twee jaar geleden toen Lena Meyer-Landrut als winnares uit de bus kwam en ook in Oslo met "Satellite" de Europese harten wist te veroveren. Ook dit jaar slaan de zenders NDR en ProSieben de handen in elkaar om op zoek te gaan naar de kandidaat voor Bakoe.
Zo komen er voorafgaand aan de finale in totaal zeven uitzendingen (vijf voorrondes, een kwartfinale en halve finale) die via ProSieben zullen worden uitgezonden. Enkel de kwartfinale en de finale zijn rechtstreeks te volgen via het eerste Duitse net (ARD).
In de eerste twee voorrondes (donderdag 12 en donderdag 19 januari) treden telkens tien kandidaten aan en daarvan stoten er telkens vijf door naar de volgende ronde. De volgende drie voorrondes vinden plaats op donderdag 26 januari, donderdag 02 februari en maandag 06 februari.
De kwartfinale volgt op donderdag 09 februari en de halve finale staat op het programma voor maandag 13 februari. Drie dagen later, vrijdag 16 februari, vindt dan de finale plaats.
De acht shows zullen in goede banen worden geleid door een nieuw duo, namelijk Sandra Rieß & Steven Gätjen.
Voor de zomer raakte eveneens al bekend dat Thomas D (zanger 'Die Fantastischen Vier') oud-Songfestivaldeelnemer en -presentator Stefan Raab (ESF 2000, componist/tekstschrijver/dirigent Duitse inzending ESF 1998, componist/tekstschrijver/backing Duitse inzending ESF 2004) zou opvolgen als juryvoorzitter. Deze laatste had na afloop van de jongste editie van het Eurovisie Songfestival al laten weten dat hij het jaarlijkse liedjesfestival voor bekeken hield. Maar toch maakt hij ook dit jaar deel uit van de jury. Als derde vast jurylid is er Alina Süggeler, zangeres bij de groep Frida Gold.
Het afgelopen najaar vonden er diverse castings plaats en uiteindelijk werden er twintig kandidaten (twaalf zangeressen en acht zangers) weerhouden voor de selectie. Vanavond treden reeds zes zangeressen en vier zangers voor het voetlicht. Van bij aanvang van het programma krijgen de kijkers reeds de uitslagen (tussenstanden) op het scherm. De kandidaten stellen zich één voor één voor en degene die na die voorstelling als laatste staat mag als eerste aantreden. De zanger(es) met de hoogste score mag als tiende en laatste aantreden.
Zowel vanavond als volgende week donderdag stoten er telkens vijf kandidaten door naar de volgende voorronde. De finale op vrijdag 16 februari zal uiteindelijk worden beslecht door twee kandidaten. De namen van de twintig kandidaten werden geheim gehouden en de eerste tien treden vanavond dus voor het voetlicht. Na afloop van de uitzending zullen de optredens op de website worden geplaatst. De eerste voorronde is tussen 20.15 en 22.45 rechtstreeks te volgen via ProSieben. (bron, logo en foto's : Eurovision)
ESF 2012 : Sloveense omroep op zoek naar liedjes voor 'EMA 2012'.
De Sloveense nationale omroep RTVSLO is sinds eergisteren, dinsdag 10 januari, op zoek naar liedjes voor 'EMA 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Afgelopen najaar ging de omroep via de talentenjacht 'Misija Evrovizija' op zoek naar twee kandidaten voor die nationale selectie. Afgelopen zondag, 08 januari, vond de finale plaats van die zoektocht en daarin werden Eva Boto en de tweeling Eva & Nika Prusnik door de kijkers en de vakjury doorgestuurd naar 'EMA 2012'.
Componisten en tekstschrijvers krijgen de tijd tot en met donderdag 26 januari eerstkomende om nummers in te dienen. Een commissie zal uit alle ingezonden nummers er maximaal vier kiezen voor de nationale selectie maar RTVSLO heeft ook het recht om geen enkel nummer uit te pikken.
Daarnaast gaat de omroep ook zelf op zoek naar nummers en schrijft het zes succesvolle componisten aan. Meteen is ook duidelijk dat er maximaal zes nummers zullen deelnemen aan 'EMA 2012' op zondag 26 februari eerstkomende.
Tijdens de nationale selectie zijn het enkel de kijkers die door middel van televoting de kandidaat en het nummer voor Bakoe zullen kiezen. (bron : RTVSLO)
'Dakar 2012' : de zwaarste rit in de Dakar tot dusver voor Koen Wauters.
"Het was een zware vermoeiende rit met eindeloze kilometers. De zwaarste rit in de Dakar tot dusver", reageerde Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) gisteren, woensdag 11 januari, na de tiende etappe, waarin hij met Pascal Feryn (Toyota) als vijfenvijftigste finishte.
"In het begin hadden we redelijk goede piste, maar kilometer per kilometer verslechterde die. Er was ook veel fesh fesh wat alles nog wat zwaarder maakte. En ook het feit dat we een deel van het parkoers (eer)gisteren ook al gereden hadden. Dat was verwarrend. Er waren overal sporen wat de navigatie er niet makkelijker op maakte. Eén keer hebben we moeten zoeken en we waren niet alleen. Op een bepaald moment was het file rijden in de woestijn. Zoveel collega's waren samen met ons op zoek naar dat ene waypoint, wat we dan uiteindelijk toch gevonden hebben. Ik ben blij dat we deze rit achter de rug hebben."
De tiende rit kleurde gitzwart voor Jean-Marc Fortin, die zijn zege- en podiumambities definitief mag opbergen. "Wij hebben hem al vroeg in de rit zien staan" aldus Koen Wauters. "Hij had mechanische problemen en wachtte op zijn assistentie." Fortin passeerde als tweeënzeventigste aan waypoint zes en verloor daar al meer dan vijf uur. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
Vandaag, de tweede woensdag van de maand januari, zijn we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook dit jaar bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Los Angeles, the Voices is in korte tijd uitgegroeid tot de nieuwste muzieksensatie van Nederland. Oprichter, initiator en inspirator Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) vond met 'zijn' Los Angeles, the Voices een muzikale uitdaging met regelrechte internationale allure. Met de lancering van het prachtige (en met platina bekroonde) debuutalbum heeft Los Angeles, the Voices, met een verrassende mix van pop en klassieke muziek, menig muziekhart weten te veroveren.
De onnavolgbare triomftocht van Los Angeles, the Voices wordt komend seizoen dan ook op grootse wijze voortgezet wanneer Gordon, Remko Harms, Roy van den Akker, Richy Brown en Peter Strykes twintig exclusieve theaterconcerten in de grotere theaters en schouwburgen van Nederland geven. De theaterconcerten genaamd 'Because We Believe', worden geproduceerd door Albert Verlinde en zijn van woensdag 25 januari tot en met maandag 12 maart in onder andere Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Groningen te zien.
Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft en dat kan via de website van Ticketpoint.
Meer dan tien jaar na zijn laatste soloprogramma keert Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) terug naar het theater. In de voorstelling 'Poephoofd' praat Paul openhartig over zijn gezin, duur vlees, augurken en waarom hij Armani-onderbroeken haat. In het jaar waarin hij vijftig wordt, verzorgt hij in totaal vijftig voorstellingen.
Er zijn vijftig redenen om naar deze nieuwe theatershow van Paul de Leeuw te komen. We noemen er een paar : hij keert na jaren weer terug in het theater. Hij speelt weer zelf piano en geeft het publiek de kans hem te begeleiden op piano, accordeon of klarinet. Maar de belangrijkste reden is het plezier dat Paul de Leeuw met zich meebrengt wanneer hij het toneel bestijgt. Waar Paul het podium betreedt, gaat de zon weer schijnen en regent het glimlachen!
De voorstellingen vinden plaats tussen donderdag 26 januari en maandag 07 mei en tickets voor één van die voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.
De opa van Kobe, de grote Kobini, was de grootste goochelaar van de wereld. Jarenlang werkte hij in het geheim aan zijn ultieme goocheltruc, de truc die alle andere trucs moest doen vergeten : 'het mysterie van het dansende doekje'. Maar net voordat hij deze truc voor de eerste keer wilde vertonen, stierf hij aan een mysterieuze dood.
Als blijkt dat Kobe (Van Herwegen, coach 'Junior Eurosong 2007-2008') en zijn assistente 5 jaar samen zijn, moet Kobe zorgen voor een verrassing. Maar wanneer Kobe het cadeau voor haar is vergeten, grijpt hij zijn kans! Hij wil de truc doen waar zijn opa nooit in is geslaagd!
Komt Kobe op tijd achter het geheim van de mysterische goocheltruc? En kan Kobe eindelijk in de voetsporen van zijn opa treden?
'AbraKOdabra en de duivel in het doosje', een unieke voorstelling vol spanning, humor en vooral magie tussen zaterdag 04februari en zondag 27 mei in een aantal Nederlandse theaters. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.