Zangtalent, daar draait het om. Sinds vrijdag 25 november zijn alle oren én ogen elke vrijdag gericht op de stem. In 'The Voice van Vlaanderen' gaan de vier coaches op zoek naar die ene pupil die met zijn of haar stem Vlaanderen kan veroveren.
De Blind Auditions zijn afgelopen, de coaches en hun teams maken zich vier weken op voor de Battles. Maar liefst 64 kandidaten nemen het sinds vorige week vrijdag, 06 januari 2012, vanaf 21.00 tegen elkaar op.
* tweede Battle - vrijdag 13 januari :
Coaches moeten eigen team uitdunnen
De coaches zullen zelf moeten beslissen welke kandidaten bij de Battles aan het langste eind trekken. Ze moeten talenten uit hun eigen team onverbiddelijk naar huis sturen. Een taak waar de coaches niet echt naar uitkijken. "Nu komt er een onderdeel waar ik liever van zou weglopen", vertelt Koen (Eurosong 1989, ESF 1991). "Ik moet in mijn eigen team snijden", legt Jasper uit. "Dat is zeker niet plezant", voegt hij hieraan toe. Ook Alex heeft het moeilijk : "Ik vergelijk het een beetje zo : je pakt een mes, je steekt het in je eigen buik en je draait er nog eens goed mee." Maar Natalia (Eurosong 2004) is realistisch : "Mannen, het is een echte Battle!"
Hulpcoaches staan coaches bij met muzikaal advies
Na de Blind Auditions gingen de coaches al meteen aan de slag met hun teamleden om hen klaar te stomen om een topprestatie af te leveren in hun Battle. Voor de voorbereiding van deze Battles krijgen de coaches hulp van een rechterhand, een hulpcoach. David Poltrock, bekend als toetsenist en als producer voor tal van nationale en internationale artiesen, zal Jasper bijstaan om zijn teamleden voor te bereiden op de harde Battles. Als hulpcoach van Alex zal Christa Jérôme, de stem van de wereldhit "Into the Dark" van Marc Moulin (ESF 1980), het team van Alex mee begeleiden en coachen om het beste van hen naar boven te halen in de Battles. Natalia roept dan weer de hulp in van Bert Gielen, die onder andere al samenwerkte met Jan Leyers (ESF 1991) en Gorki en aan het werk was in 'Idool' en 'Star Academy'. Terwijl Vincent Pierins Koen zal bijstaan in het coachen van zijn team. Al tien jaar gaan Vincent en Koen op professioneel vlak hand in hand.
Tip van de sluier
In het team van Natalia zijn het onder andere Axelle (Eurosong for Kids 2006) en Kate die het tegen mekaar opnemen. In een stevige versie van het duet "Telephone" van Lady Gaga en Beyoncé steken deze twee powerwomen elkaar muzikaal de loef af. "Omdat het allebei zo'n goede zangeressen zijn, heb ik hen een nummer kunnen geven waarbij de lat vrij hoog wordt gelegd", vertelt Natalia. Ook Claudia (Eurosong 2002) en Yvette staan vanavond tegen elkaar in de ring. Met het nummer "Dancing in the Street" van David Bowie en Mick Jagger tonen ze de coaches en natuurlijk vooral Natalia wat ze waard zijn.
Coach Koen laat Stephanie het opnemen tegen Rene Paul. "Ik wil Stephanie graag in een up tempo nummer aan het werk zien", vertelt Koen. Tijdens de Blind Auditions zong Stephanie immers een trage ballad. Benieuwd hoe ze het ervan afbrengt tegen de man met de natural swung, Rene Paul, op het nummer "Move Like Jagger" van Maroon 5 ft. Christina Aguilera.
Verder zien we nog twaalf andere kandidaten van 'The Voice van Vlaanderen' aan het werk, verspreid over zes Battles. Maxine, Zinno, Els, Jody, het duo Harry en Kris, Wesley, Thomas, Kimberley, Eveline, Glenn en de twee Dimitri's. Deze Battles ontdekt de kijker vanavond vanaf 21.00 bij vtm.
'The Voice van Vlaanderen' - de tweede Battle, vanavond, vrijdag 13 januari, tussen 21.00 en 22.50 op vtm. (bron, logo en foto : vtm)
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) hebben er hun langste dag in de Dakar opzitten. Om 03.30 Belgische tijd bereikten ze het bivak. Na afloop van het eerste deel van de klassementsrit was het duo opgerukt naar de tweeëndertigste plaats algemeen. Het tweede deel na de neutralisatie verliep minder vlot.
"In het begin van het tweede deel was er een moeilijk passage door een rivierbedding met veel stenen en fesh fesh", zegt Koen Wauters. "Het probleem was dat de trucks daar voor de auto's gepasseerd waren en dat de piste zo diep was uitgereden dat er geen doorkomen aan was. Iedereen zat vast en we moesten elkaar helpen om eruit te geraken. De enige doorgang, was geblokkeerd door een wagen. Dus hebben we eerst die wagen achteruit moet trekken om verder te kunnen rijden."
"Volgens mij zijn er maximum 50 wagens aan de finish geraakt. Al de rest heeft een alternatieve route gevolgd, waypoints gemist en dus de etappe niet uitgereden. Ik weet niet hoe de organisatie dit gaat aanpakken maar als ze het reglement toepassen, mag de helft naar huis. Ze zullen er wel een oplossing voor vinden door die gasten straftijd te geven maar ik hoop dat wij beloond worden voor ons geploeter. Het podium in de T2 klasse staat nu op het spel."
"Over de eerste 12 kilometer hebben we ontzettend lang gedaan zodat we de laatste 70 km in het donker moesten afwerken", zegt Pascal Feryn na de elfde rit.
"Koen (Wauters, red) heeft op een bepaald moment meer voor de wagen gelopen dan naast me gezeten om gewoon een manier te vinden om uit die rivierbedding te raken. Er lagen overal rotsen en stenen, van een piste was geen sprake. De sporen waren ontzettend diep."
"Dit was de zwaarste Dakaretappe van de voorbije 10 jaar", hijgt Pascal Feryn nog na. "En vrijdag wacht ons nog een zware etappe. Koen zal achter het stuur kruipen en hij mag proberen de gigantische duinen over te raken. Ik zal proberen een goede gids te zijn. De eerste 40 km van de rit is geneutraliseerd omdat er te veel water staat. De wedstrijd begint pas aan waypoint 1. Als we daar goed doorkomen, hebben we het zwaarste gehad en komt Lima stilaan in zicht." (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
Op deze vrijdag de dertiende hebben we een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargemaakt. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
'De Eregalerij' van Radio 2 en Sabam is een vaste waarde geworden in de agenda van Vlaamse artiesten en componisten.
Jaarlijks verzamelt de Vlaamse muziekwereld voor een gala-avond waarin nummers en artiesten bekroond worden. Voor de twaalfde editie worden het enfant terrible van de rock Arno Hintjens en charmezanger-en-componist-voor-vele-Vlaamse-artiesten John Terra (Eurosong 1987-1993, componist en backing vocal Belgische inzending ESF 1996, componist en tekstschrijver Belgische inzending ESF 1999) gevierd voor een 'Leven Vol Muziek'. Stromae zingt een unieke versie van één van de vele hits van Arno, en Helmut Lotti (componist "Die mooie uren", Johan Lottigiers - Eurosong 1993) zet John Terra muzikaal in de bloemen. Naast hen zullen nog heel wat andere artiesten zorgen voor een uniek muzikaal feest.
Ook deze editie zal plaatsvinden in het Kursaal van Oostende en dit op donderdag 02 februari eerstkomende (aanvang : 20.30). Kaarten (15, 18 en 21 euro) kunnen nu reeds worden aangekocht via de website van Sherpa, telefonisch via het nummer 070 22 56 00 (vanuit Nederland : +32 70 25 20 20) ofwel in de Boxoffice Kursaal Oostende (telkens van maandag tot en met zondag tussen 10.00 en 18.00).
Er komt een vijfde editie van 'Regi in the Mix' en het wordt, net als vorig jaar, opnieuw een 'Regi in the Mix XL'. Deze editie zal doorgaan op zaterdag 03 maart (aanvang : 22.00) in de Ethias Arena in Hasselt.
Tijdens de voorbije vier edities gingen duizenden fans uit de bol en telkens presenteerde Regi Penxten (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) een mooi staaltje van zijn kunnen. Het werd een aaneenreiging van ware hoogtepunten. De fans die masaal aanwezig waren, kunnen dit alvast getuigen.
Kaarten (27 euro) voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van TeleTicketService.
'Niet geschikt als moeder' is de titel van de inmiddels elfde onewomanshow van Els de Schepper (Eurosong 2006). Daarin timmert ze vrolijk verder aan de unieke weg die ze ruim twintig jaar geleden is ingeslagen. Nu eens met een vette knipoog, dan weer zonder omwegen vertelt ze over de kantelmomenten waarmee ieder van ons wordt geconfronteerd op de kruispunten van het leven. Heel vaak is dat om te gillen van het lachen, want die kruispunten van tegenwoordig zijn meestal rotondes waar je niet wijs uit raakt en die amper moeten onderdoen voor de gemiddelde kermisattractie. Het bestaan als roetsjbaan : traag omhoog, pijlsnel naar beneden en vice versa. De ene keer krijg je kriebels in je buik, het volgende moment draait je maag zich om. Spannend!
Met deze nieuwe tournee trekt ze dit voorjaar nog door Vlaanderen en Nederland. De laatste voorstelling staat voor zaterdag 26 mei geprogrammeerd en voor een volledig overzicht van data en locaties verwijzen we je graag naar haar website. Er snel bij zijn is de boodschap want een aantal voorstellingen zijn reeds volledig uitverkocht en er komt geen herneming in het najaar van 2012!
'Familie' : Christel Domen maakt vanaf april haar opwachting in de vtm-reeks.
Actrice Christel Domen maakt binnenkort haar opwachting in de vtm-reeks 'Familie'. Afgelopen maandag, 09 januari, stond dat reeds te lezen in de Concentra-kranten en vandaag, donderdag 12 januari, staat het bericht ook in Het Laatste Nieuws.
Bij velen is Domen voornamelijk bekend als Nieke in de reeks 'Lili en Marleen' en als Martine Bastiaens in de populaire Eén-reeks 'Thuis'. In het voorjaar van 2009 verdween ze samen met Kurt Defrancq (foto), Tineke Caels en Ronny Daelman uit de dagelijkse serie.
Vanaf donderdag 12 april zal ze te zien zijn in 'Familie' als Nathalie. Domen zal in de reeks minstens meedraaien tot aan het einde van dit seizoen. (foto : Eén)
Newsroom : onvoldoende zekerheid dat vriend de dodelijke GHB leverde aan Ann Vervoort (ex-Milk Inc.).
De Hasseltse correctionele rechtbank heeft zich eerder vandaag, donderdag 12 januari 2012, gebogen over de zaak van de 34-jarige Robby F. (Fumarola) en een 32-jarige Houthalenaar die de dodelijke GHB geleverd zouden hebben aan de voormalige Milk Inc.-frontvrouw Ann Vervoort. Zij stikte op 23 april 2010 in haar braaksel en overleed.
Het openbaar ministerie is van oordeel dat er onvoldoende zekerheid bestaat dat Robby F. en de andere dertiger de dodelijke GHB (vloeibare xtc) leverden aan Vervoort.
Vervoort stikte in bed in haar eigen braaksel na de inname van een cocktail van alcohol, medicatie, cocaïne en GHB. Robby F. wist naar eigen zeggen niets van het gebruik van GHB. Hij zelf had geen vloeibare xtc ingenomen, wel coke en alcohol. Het was ook voor hem een raadsel waar Vervoort de GHB had gehaald.
Voor het bezit van cocaïne vorderde procureur De Keersmaecker zes maanden cel, volledig met uitstel. (bron : Belga ; foto An en Robby : Netlog Robby)
ESF 2012 : Duitsland gaat vanaf vanavond op zoek naar opvolg(st)er van Lena.
In Duitsland gaat vanavond, donderdag 12 januari, 'Unser Star für Baku' van start waarin men op zoek gaat naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Voor de zomer raakte al bekend dat de selectieprocedure dezelfde zal zijn als die van twee jaar geleden toen Lena Meyer-Landrut als winnares uit de bus kwam en ook in Oslo met "Satellite" de Europese harten wist te veroveren. Ook dit jaar slaan de zenders NDR en ProSieben de handen in elkaar om op zoek te gaan naar de kandidaat voor Bakoe.
Zo komen er voorafgaand aan de finale in totaal zeven uitzendingen (vijf voorrondes, een kwartfinale en halve finale) die via ProSieben zullen worden uitgezonden. Enkel de kwartfinale en de finale zijn rechtstreeks te volgen via het eerste Duitse net (ARD).
In de eerste twee voorrondes (donderdag 12 en donderdag 19 januari) treden telkens tien kandidaten aan en daarvan stoten er telkens vijf door naar de volgende ronde. De volgende drie voorrondes vinden plaats op donderdag 26 januari, donderdag 02 februari en maandag 06 februari.
De kwartfinale volgt op donderdag 09 februari en de halve finale staat op het programma voor maandag 13 februari. Drie dagen later, vrijdag 16 februari, vindt dan de finale plaats.
De acht shows zullen in goede banen worden geleid door een nieuw duo, namelijk Sandra Rieß & Steven Gätjen.
Voor de zomer raakte eveneens al bekend dat Thomas D (zanger 'Die Fantastischen Vier') oud-Songfestivaldeelnemer en -presentator Stefan Raab (ESF 2000, componist/tekstschrijver/dirigent Duitse inzending ESF 1998, componist/tekstschrijver/backing Duitse inzending ESF 2004) zou opvolgen als juryvoorzitter. Deze laatste had na afloop van de jongste editie van het Eurovisie Songfestival al laten weten dat hij het jaarlijkse liedjesfestival voor bekeken hield. Maar toch maakt hij ook dit jaar deel uit van de jury. Als derde vast jurylid is er Alina Süggeler, zangeres bij de groep Frida Gold.
Het afgelopen najaar vonden er diverse castings plaats en uiteindelijk werden er twintig kandidaten (twaalf zangeressen en acht zangers) weerhouden voor de selectie. Vanavond treden reeds zes zangeressen en vier zangers voor het voetlicht. Van bij aanvang van het programma krijgen de kijkers reeds de uitslagen (tussenstanden) op het scherm. De kandidaten stellen zich één voor één voor en degene die na die voorstelling als laatste staat mag als eerste aantreden. De zanger(es) met de hoogste score mag als tiende en laatste aantreden.
Zowel vanavond als volgende week donderdag stoten er telkens vijf kandidaten door naar de volgende voorronde. De finale op vrijdag 16 februari zal uiteindelijk worden beslecht door twee kandidaten. De namen van de twintig kandidaten werden geheim gehouden en de eerste tien treden vanavond dus voor het voetlicht. Na afloop van de uitzending zullen de optredens op de website worden geplaatst. De eerste voorronde is tussen 20.15 en 22.45 rechtstreeks te volgen via ProSieben. (bron, logo en foto's : Eurovision)
ESF 2012 : Sloveense omroep op zoek naar liedjes voor 'EMA 2012'.
De Sloveense nationale omroep RTVSLO is sinds eergisteren, dinsdag 10 januari, op zoek naar liedjes voor 'EMA 2012', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Afgelopen najaar ging de omroep via de talentenjacht 'Misija Evrovizija' op zoek naar twee kandidaten voor die nationale selectie. Afgelopen zondag, 08 januari, vond de finale plaats van die zoektocht en daarin werden Eva Boto en de tweeling Eva & Nika Prusnik door de kijkers en de vakjury doorgestuurd naar 'EMA 2012'.
Componisten en tekstschrijvers krijgen de tijd tot en met donderdag 26 januari eerstkomende om nummers in te dienen. Een commissie zal uit alle ingezonden nummers er maximaal vier kiezen voor de nationale selectie maar RTVSLO heeft ook het recht om geen enkel nummer uit te pikken.
Daarnaast gaat de omroep ook zelf op zoek naar nummers en schrijft het zes succesvolle componisten aan. Meteen is ook duidelijk dat er maximaal zes nummers zullen deelnemen aan 'EMA 2012' op zondag 26 februari eerstkomende.
Tijdens de nationale selectie zijn het enkel de kijkers die door middel van televoting de kandidaat en het nummer voor Bakoe zullen kiezen. (bron : RTVSLO)
'Dakar 2012' : de zwaarste rit in de Dakar tot dusver voor Koen Wauters.
"Het was een zware vermoeiende rit met eindeloze kilometers. De zwaarste rit in de Dakar tot dusver", reageerde Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) gisteren, woensdag 11 januari, na de tiende etappe, waarin hij met Pascal Feryn (Toyota) als vijfenvijftigste finishte.
"In het begin hadden we redelijk goede piste, maar kilometer per kilometer verslechterde die. Er was ook veel fesh fesh wat alles nog wat zwaarder maakte. En ook het feit dat we een deel van het parkoers (eer)gisteren ook al gereden hadden. Dat was verwarrend. Er waren overal sporen wat de navigatie er niet makkelijker op maakte. Eén keer hebben we moeten zoeken en we waren niet alleen. Op een bepaald moment was het file rijden in de woestijn. Zoveel collega's waren samen met ons op zoek naar dat ene waypoint, wat we dan uiteindelijk toch gevonden hebben. Ik ben blij dat we deze rit achter de rug hebben."
De tiende rit kleurde gitzwart voor Jean-Marc Fortin, die zijn zege- en podiumambities definitief mag opbergen. "Wij hebben hem al vroeg in de rit zien staan" aldus Koen Wauters. "Hij had mechanische problemen en wachtte op zijn assistentie." Fortin passeerde als tweeënzeventigste aan waypoint zes en verloor daar al meer dan vijf uur. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
Vandaag, de tweede woensdag van de maand januari, zijn we opnieuw van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook dit jaar bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Los Angeles, the Voices is in korte tijd uitgegroeid tot de nieuwste muzieksensatie van Nederland. Oprichter, initiator en inspirator Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) vond met 'zijn' Los Angeles, the Voices een muzikale uitdaging met regelrechte internationale allure. Met de lancering van het prachtige (en met platina bekroonde) debuutalbum heeft Los Angeles, the Voices, met een verrassende mix van pop en klassieke muziek, menig muziekhart weten te veroveren.
De onnavolgbare triomftocht van Los Angeles, the Voices wordt komend seizoen dan ook op grootse wijze voortgezet wanneer Gordon, Remko Harms, Roy van den Akker, Richy Brown en Peter Strykes twintig exclusieve theaterconcerten in de grotere theaters en schouwburgen van Nederland geven. De theaterconcerten genaamd 'Because We Believe', worden geproduceerd door Albert Verlinde en zijn van woensdag 25 januari tot en met maandag 12 maart in onder andere Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Groningen te zien.
Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft en dat kan via de website van Ticketpoint.
Meer dan tien jaar na zijn laatste soloprogramma keert Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) terug naar het theater. In de voorstelling 'Poephoofd' praat Paul openhartig over zijn gezin, duur vlees, augurken en waarom hij Armani-onderbroeken haat. In het jaar waarin hij vijftig wordt, verzorgt hij in totaal vijftig voorstellingen.
Er zijn vijftig redenen om naar deze nieuwe theatershow van Paul de Leeuw te komen. We noemen er een paar : hij keert na jaren weer terug in het theater. Hij speelt weer zelf piano en geeft het publiek de kans hem te begeleiden op piano, accordeon of klarinet. Maar de belangrijkste reden is het plezier dat Paul de Leeuw met zich meebrengt wanneer hij het toneel bestijgt. Waar Paul het podium betreedt, gaat de zon weer schijnen en regent het glimlachen!
De voorstellingen vinden plaats tussen donderdag 26 januari en maandag 07 mei en tickets voor één van die voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.
De opa van Kobe, de grote Kobini, was de grootste goochelaar van de wereld. Jarenlang werkte hij in het geheim aan zijn ultieme goocheltruc, de truc die alle andere trucs moest doen vergeten : 'het mysterie van het dansende doekje'. Maar net voordat hij deze truc voor de eerste keer wilde vertonen, stierf hij aan een mysterieuze dood.
Als blijkt dat Kobe (Van Herwegen, coach 'Junior Eurosong 2007-2008') en zijn assistente 5 jaar samen zijn, moet Kobe zorgen voor een verrassing. Maar wanneer Kobe het cadeau voor haar is vergeten, grijpt hij zijn kans! Hij wil de truc doen waar zijn opa nooit in is geslaagd!
Komt Kobe op tijd achter het geheim van de mysterische goocheltruc? En kan Kobe eindelijk in de voetsporen van zijn opa treden?
'AbraKOdabra en de duivel in het doosje', een unieke voorstelling vol spanning, humor en vooral magie tussen zaterdag 04februari en zondag 27 mei in een aantal Nederlandse theaters. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.
ESF 2012 : reeds acht liedjes Oostenrijkse Songfestivalselectie zijn bekend.
In Oostenrijk is het deelnemersveld voor de nationale selectie van de komende editie sinds afgelopen zondag, 08 januari, compleet. Op vrijdag 24 februari zullen tien kandidaten gaan strijden om het ticket voor Bakoe, alwaar in mei de 57e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden.
Eergisterenavond, maandag 09 januari, werden reeds acht van de tien liedjes voor de eerste maal voorgesteld. Het blijft enkel nog wachten op de nummers van Blockstars en Krautschädl, waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd.
* de geselecteerde kandidaten :
01. Blockstars. 02. "Stand Up" door James Cottriall. 03. "Crazy Swing" door !DelaDap. 04. "Einsturzgefohr" door Krautschädl. 05. "How Can You Ask Me?" door Mary Broadcast Band. 06. "Vater, Father, Mon Père" door Papermoon. 07. "Medicate My Blues Away" door Norbert Schneider. 08. "Woki Mit Deim Popo" door Trackshittaz (Oostenrijkse selectie 2011). 09. "Comme Ça" door Valerie. 10. "That's What I Am" door Conchita Wurst.
Zoals hierboven reeds aangehaald zijn er acht liedjes bekend en die kunnen reeds beluisterd worden via de website van Ö3 (klik hier). De radiozender zal de nummers tot aan de dag van de finale meermaals uitzenden zodat de Oostenrijkers ermee vertrouwd raken. (bron : ORF, Ö3)
Newsroom : rechtbank Hasselt buigt zich morgen over zaak van aan drugs overleden Ann Vervoort (ex-zangeres Milk Inc.).
De correctionele rechtbank van Hasselt buigt zich morgen, donderdag 12 januari 2012, over het dossier van de aan drugs overleden Ann Vervoort, de voormalige frontvrouw van de hitformatie Milk Inc. (met Regi Penxten, componist/tekstschrijver "My Music" - Eurosong 2008). Ze was in april 2010 gestikt in haar eigen braaksel, nadat ze drugs had ingenomen.
Morgen staan haar toenmalige vriend Robby F. (Fumarola) en een tweede beklaagde terecht wegens het verschaffen van de vloeibare xtc (GHB), die de dood veroorzaakte van Vervoort.
De 33-jarige Ann Vervoort werd op 22 april 2010 dood aangetroffen in haar woning op de Fazantenstraat in Houthalen-Helchteren. Omwille van het verdachte karakter van haar overlijden werd een gerechtelijk onderzoek gestart. Zondag 25 april sloot de Hasseltse onderzoeksrechter Robby F. op wegens zijn mogelijke betrokkenheid bij haar dood.
Robby F. was al voor dit dramatische feit bij politie en gerecht gekend voor inbreuken op de drugswet. Hij wordt verdedigd door meester Geert Jaspaert. Naast het verschaffen van de vloeibare xtc staat Robby F. ook terecht voor het bezit van cocaïne.
De aangehouden Robby F. kreeg indertijd niet de toestemming de begrafenis van zijn vriendin bij te wonen, maar hij mocht haar wel nog een laatste groet brengen. Midden juni werd hij opnieuw vrijgelaten.
De 33-jarige ex-zangeres was ook de ex-vriendin van Pat Krimson (Patrick Claesen, Eurosong 1993). In 2000 verliet Ann Vervoort Milk Inc. op een hoogtepunt. Samen met Regi maakte ze hits van de nummers "In My Eyes", "Promise", "Losing Love" en "Walk on Water". Na de breuk met Claesen leidde ze een anoniem bestaan. Regi verving Ann Vervoort indertijd door Linda Mertens. (bron : Belga ; foto An en Robby : Netlog Robby)
'Ook Getest Op Mensen' : Marcel heeft het in de eerste aflevering van het jaar over het voorkomen van erectiestoornissen.
Sinds woensdag 30 november zijn Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') en huisdokter Tom Jacobs weer van de partij met een nieuw seizoen van 'Ook Getest Op Mensen', vol gezondheidstips en interactieve testen.
'Ook Getest Op Mensen' blijft in het vierde seizoen hét gezondheidsprogramma bij uitstek op Eén. Ook dit najaar presenteert Marcel Vanthilt live een gevarieerd aanbod aan gezondheidsitems. Dagdagelijkse kwaaltjes, grootmoeders wijsheden, voedings- en sporttips; Marcel schuwt geen enkel onderwerp. 'Ook Getest Op Mensen' brengt duidelijkheid in de studio en via reportages.
Op een boeiende en verrassende manier, maar altijd gebaseerd op wetenschappelijke studies. 'Ook Getest Op Mensen' legt in de nieuwe reeks nog meer de nadruk op de betrokkenheid van de kijker. Het is een gezondheidsmagazine voor en door kijkers; zij stellen de vragen, zij vertellen waar zij mee zitten en zij komen van de experts te weten hoe het nu echt in elkaar zit.
Er zijn vier nieuwigheden in dit vierde seizoen. Zo kan Marcel rekenen op proefkonijn Eva Daeleman (lid vakjury 'Junior Eurosong 2011'), die haar lichaam ter beschikking van de wetenschap zal stellen. Er is een mobiel lab dat Vlaanderen doorkruist met pertinente gezondheidsvragen, een eigen testruimte in de studio en er zijn nog meer kansen voor de kijkers om deel te nemen aan experimenten, vragen te stellen en ervaringen te delen.
Want na de geslaagde experimenten met de diabetestest en de ooggetuigentest zet 'Ook Getest Op Mensen' meer dan ooit in op interactieve en sociale media. Dat het programma helemaal live wordt uitgezonden, biedt veel mogelijkheden en daar maken de programmamakers gretig gebruik van.
Ten slotte blijft ook dokter Tom Jacobs van de partij. Hij beantwoordt wekelijks concrete huisartsvragen van de kijker.
* inhoud zesde aflevering :
Bacteriën alom
Kijk eens goed naar je eigen hand. Wist je dat daar tussen de 39.000 en de 4,6 miljoen bacteriën op vegeteren? Jakkes!
Maar is dat erg? En zijn die bacteriën schadelijk? Samen met een stel Gentse bacteriologen ging 'Ook Getest Op Mensen' op bacteriënspeurtocht in een doodgewoon huis, bij een doodgewoon gezin in Sint-Maria-Oudenhove.
Hoe kan je erectiestoornissen voorkomen?
'Ook Getest Op Mensen' behandelt een delicaat onderwerp, een taboe in mannelijke kringen. We hebben het over erectiestoornissen.
Door gezond te eten en voldoende te bewegen kan je de kans op een erectiestoornis op latere leeftijd verminderen. Dat hebben we getest met 11 mannen die in de fleur van hun leven zijn : de voetballers van 't Kliekske uit Steenokkerzeel.
Is onderhandelen kinderspel?
Hoe verhoog je de omzet van de jaarlijkse wafelbak van de Scouts en Gidsen van Duffel-West?
'Ook Getest Op Mensen' zocht het uit met een patrouille wolfjes in uniform, een professor in onderhandelingstechnieken en een behoorlijk uitgekookt strategisch marketingplan. Wees paraat!
'Ook Getest Op Mensen', de zesde aflevering van het vierde seizoen vanavond, woensdag 11 januari, op Eén tussen 21.15 en 22.05. (bron en foto's : Eén)
'Dakar 2012' : Koen Wauters geprikkeld na tegenslag van maandag.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) werden gisteren, dinsdag 10 januari, zevenendertigste in de negende etappe van de Dakar rally. In de stand zijn ze eenenveertigste en vierde in de T2 klasse. "We waren toch wat geprikkeld na de tegenslagen van maandag", reageerde Wauters. "Zoals afgesproken zou ik opnieuw rijden en ik was vastbesloten om er iets van te maken." Ik heb de voorbije dagen de wagen zo goed leren kennen, dat ik er nu eigenlijk mee kan spelen. We gingen als vierennegentigste van start en ik had helemaal geen zin om achteraan zitten te sjokken. Pascal was heel goed bij de les tijdens het navigeren, zodat ik heel wat tragere deelnemers heb kunnen inhalen."
"We hebben ontzettend veel stof gevreten en snel gereden. Getuige daarvan onze zevenendertigste plaats. En het had misschien nog beter gekund, als we niet zo vaak werden opgehouden. Maar ach, dit was onze beste rit tot dusver. We zijn zeer tevreden. Het mooiste van de rit kwam helemaal op het einde. Een kolossale duin van 1,3 kilometer met een hellingspercentage van 35 procent. Het was een fantastische afdaling naar de aankomst."
"Het was een schitterende dag en Koen heeft uitstekend gereden" vult Pascal Feryn aan. "Vanaf de eerste meters heeft hij er de pees opgelegd. Het was een lange rit, met heel veel navigatie maar we zijn geen enkele keer verkeerd gereden." (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
ESF 2012 : twintig deelnemers Hongaarse nationale selectie zijn bekend.
Begin december deed de Hongaarse nationale omroep MTV tijdens een persconferentie haar plannen uit de doeken met betrekking tot de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Voor het eerst sinds 2008 gaat de omroep dit jaar via een nationale selectie op zoek naar de kandidaat die in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe zal aantreden tijdens de 57e editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Geïnteresseerden (binnen- en buitenlandse componisten) konden in eerste instantie tot en met dinsdag 20 december hun nummers indienen bij de omroep maar op zaterdag 17 december raakte bekend dat die deadline verplaatst werd naar vrijdag 30 december.
Afgelopen donderdag, 05 januari, maakte de omroep tijdens het middagnieuws bekend dat het zo'n tweehonderd inzendingen (170 artiesten met 202 nummers) had ontvangen. In eerste instantie zouden uit alle inzendingen er in totaal zestien worden gekozen voor de nationale selectie maar dat aantal werd inmiddels bijgesteld tot twintig.
Eerder deze voormiddag, dinsdag 10 januari, heeft de omroep de namen van de twintig geselecteerden wereldkundig gemaakt en wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje.
* geselecteerden Hongaarse nationale selectie (tussen haakjes de namen van de componisten/tekstschrijvers) :
01. "Lesz, Ami Lesz" (tekst en muziek : Tamás Molnár) door Anti Fitness Club. 02. "Fans Will Be Friends" (tekst : Dániel Zsedényi ; muziek : Arnold Vigh) door Bebe & The Change. 03. "Vízió" (tekst en muziek : Ferenc Molnár Caramel) door Ferenc Molnár Caramel. 04. "Sound Of Our Hearts" (tekst en muziek : Gábor Pál, Attila Sándor, Csaba Walkó, Lotfi Behnam) door Compact Disco. 05. "Feel" (tekst en muziek : Annamari Dancs) door Annamari Dancs. 06. "Like A Child" (tekst : Julianna Fábián ; muziek : Zoltán Palásti Kovács) door Juli Fábián & Zoohacker. 07. "Európa, Egy A Szívünk" (tekst : Kristóf Vigh ; muziek : Márton Vizy) door Niki Gallusz & Márton Vizy. 08. "Back In Place" (tekst : Johnny K. Palmer ; muziek : Zé Szabó) door Tibor Gyurcsik. 09. "Learning To Let Go" (tekst en muziek : Naughty Monkeys) door Gabi Heinz. 10. "I Love You" (tekst : András Kállay-Saunders ; muziek : András Kállay-Saunders, Krisztián Szakos, Krisztián Burai) door András Kállay-Saunders. 11. "Untried" (tekst en muziek : Michel Pras, Roy Hamilton, Linda Király) door Linda Király, Ben & Viktor. 12. "Chasing Dreams" (tekst : Gina Kiss ; muziek : Jónás Barnabás) door Gina Kiss. 13. "Állítsd Meg Az Időt" (tekst en muziek : Péter Krajczár, Márk Pacsai , István Tabár, Attila Kökény) door Attila Kökény & Tamara Bencsik. 14. "Dance" (tekst : Johnny K. Palmer ; muziek : Márton Vödrös) door Monsoon. 15. "Open Your Heart" (tekst : András István Fecske, Barna Pély ; muziek : István Pál, Eszter Pál, Barna Pély) door Barna Pély, Eszter Pál & István Pál ("Szalonna"). 16. "Csillagok" (tekst en muziek : Gábor Molnár) door Péter Puskás. 17. "Yeah OK!" (tekst : Orsolya Juhász, Alexandra Rozman, Kolos Schilling ; muziek : Péter Krajczár) door Sophistic. 18. "Élek A Szemeidben" (tekst en muziek : Péter Krajczár, Márk Pacsai, István Tabár) door Renáta Tolvai. 19. "Nem Kell Végszó" (tekst : Tamás Molnár ; muziek : Zé Szabó) door Gabi Tóth. 20. "This Love" (tekst : Taryn Murphy ; muziek : Imre Molnár, Chris Landon) door Mónika Veres ("Nika").
Er komen in totaal drie uitzendingen, twee halve finales (zaterdag 28 januari en zaterdag 04 februari) en een finale (zaterdag 11 februari). Aan elke halve finale nemen tien (in plaats van acht) kandidaten deel en hun lot ligt in de handen van een vakjury en de kijkers thuis die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. Drie kandidaten worden doorgestuurd door de vakjury, de vierde kandidaat door de kijkers thuis.
Aan de finale nemen dan acht kandidaten deel en in de eerste ronde ligt hun lot in de handen van de kijkers thuis die vier 'superfinalisten' zullen aanduiden. Tijdens de tweede stemronde ligt het lot van die vier dan weer in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die de kandidaat voor Bakoe zullen aanduiden. De leden van de vakjury werden tijdens de persconferentie (11.00) eveneens wereldkundig gemaakt : Jenő Csiszár (radio- en televisiepresentator), Philip Rákay (programmadirecteur M1), Viktor Rakonczai (componist) en Kati Wolf die het land vorig jaar vertegenwoordigde. (bron : MTV)
ESF 2012 : Nina Badrić gaat voor Kroatië naar het Eurovisie Songfestival.
De Kroatische nationale omroep HRT is de volgende in een lange rij van omroepen die de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival intern heeft aangeduid.
Eerder deze voormiddag, dinsdag 10 januari, maakte HRT bekend dat het zangeres Nina Badrić naar Bakoe zal sturen om er in mei deel te nemen aan de 57e editie van het Eurovisie Songfestival. De voormalige Joegoslavische deelrepubliek neemt dit jaar voor de twintigste maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en voor de eerste maal stapt het af van de nationale selectie, beter bekend als 'Dora'.
De twintigste verjaardag van 'Dora' gaat nochtans niet onopgemerkt voorbij. Begin maart komen er twee uitzendingen om dit heuglijke feit in het zonnetje te plaatsen. Tijdens de eerste avond komen de winnaars van de negentien voorbije edities aan bod en kunnen de Kroaten de beste Songfestivalinzending kiezen. De tweede avond staat het programma volledig in het teken van Nina Badrić die dan haar nummer voor Bakoe zal voorstellen.
Nina Badrić nam in 1993 deel aan de eerste Kroatische selectie voor het Eurovisie Songfestival met "Ostavljam te", wat haar een zevende plaats opleverde. Een jaar later waagde ze opnieuw haar kans en strandde met "Godine nestvarne" op een tiende plaats. In 1995 waagde ze haar kans met "Odlazis zauvijek" en moest ze tevreden zijn met een gedeelde zeventiende plaats op eenentwintig deelnemers. Haar laatste deelname dateert intussen al van 2003 alwaar ze met "Carobno jutro" op een tweede plaats strandde na winnares Claudia Beni (Dora 1999-2000). (bron : HRT)
'De Bachelor' : Ellen wordt door Jeoffrey huiswaarts gestuurd.
In aflevering acht van 'De Bachelor' gisteren, maandag 09 januari, keerde bachelor Jeoffrey samen met de drie overgebleven dames Ellen, Shari en Nathalie terug naar België. Het weerzien in eigen land met de drie meisjes verliep hartelijk en Jeoffrey werd ook met open armen ontvangen bij de respectievelijke families.
Zowel bij de families van Ellen, Shari als Nathalie werd de bachelor bij momenten aan een heus kruisverhoor onderworpen.
Tijdens de voorlaatste roosceremonie moest Jeoffrey dan ook een hartverscheurende keuze maken. De blonde Ellen liet vooraf merken dat ze zich voor de eerste keer niet zeker voelde voor de ceremonie en haar voorgevoel werd ook werkelijkheid. Jeoffrey koos er voor om afscheid van haar te nemen.
Ellen reageerde nuchter op het afscheid. "Het is niet leuk om nu nog afscheid te moeten nemen, maar ik denk dat onze band louter vriendschappelijk is. Ik heb geen spijt van mijn deelname. Ik ben nog jong en heb nog tijd genoeg om de ware tegen het lijf te lopen."
Volgende week wordt duidelijk wie de laatste roos van Jeoffrey in ontvangst zal mogen nemen : Shari of Nathalie. (bron, logo en foto's : vtm)
'Flikken' : een zevenjarige jongen verdwijnt tijdens een zwempartij.
Sinds dinsdag 15 november brengt Eén herhalingen van de populaire reeks 'Flikken', de Vlaamse reeks over de Gentse politie.
In de zevende reeks van 'Flikken' is niets wat het lijkt. Een schietpartij aan het Kuipke, een brandbom bij de vrederechter, valse agenten,... Britt beleeft de meest angstige en letterlijk adembenemende uren van haar leven. Er waait ook een frisse wind door het commissariaat aan de Belfortstraat. Ze heet Tina Demeester (Tania Kloek).
In deze reeks zijn de hoofdrollen onder meer weggelegd voor Andrea Croonenberghs (Britt Michiels)(commentatrice ESF 1998, voorzitter vakjury 'Eurosong 2002'), Rebecca Huys (Merel Vanneste), Maarten Bosmans (Bruno Soetaert), Werner De Smedt (Nick Debbaut), Ludo Hellinx (Raymond Jacobs), Jo De Meyere (John Nauwelaerts) en Mark Tijsmans (Wilfried Pasmans).
* aflevering 9 (reeks 7) : "Moederskind" - dinsdag 10 januari 2012 (eerste uitzending - zondag 15 januari 2006) :
Bram De Schepper, 7 jaar, gaat zwemmen met zijn moeder. Opeens is hij verdwenen. De zoektocht van het team leidt naar een fotograaf met een vunzige hobby en een schimmig verleden. De zaak neemt een tragische wending. In het commissariaat toont moeder Demeester haar ware aard en ontdekt Merel dat zij het conflict tussen Tommy en Winter verkeerd heeft ingeschat.
'Flikken', negende aflevering van reeks zeven vanavond, dinsdag 10 januari, tussen 20.35 en 21.25 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)
'Dakar 2012' : Koen Wauters en Pascal Feryn reden gisteren vijf maal lek.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Pascal Feryn (Toyota) werden gisteren, maandag 09 januari, pas vierennegentigste in de achtste etappe van de Dakar rally, op bijna vier uur van winnaar Joan Roma (Mini). "We reden vijf keer lek!", verklaarde Wauters, die opnieuw voor twee dagen de rol van navigator op zich genomen heeft.
"Na 10 kilometer was het al prijs. Nadien herpakten we ons goed en schoven we van de eenennegentigste plaats op naar de vijftigste, tot we op 40 kilometer van het einde twee keer lek reden. Onze voorraad van drie reservewielen was dan op, maar nog was het leed niet geleden. Pascal botste opnieuw tegen een steenrots, waardoor we opnieuw voor en achteraan lek stonden. Van een Fransman kregen we twee banden, maar de maat kwam niet helemaal overeen met de onze. Er was één mogelijkheid, het wiel achteraan monteren, de remklauw demonteren en de remleiding dichtknijpen. We hebben dat aan één kant gedaan en de kapotte band vooraan helemaal vol lucht gepompt om een kilometer verder te stoppen en opnieuw te pompen. Dat hebben we tot drie keer toe gedaan maar met 17 kilometer voor de boeg was het onbegonnen werk. We hebben dan gewacht op een Nederlandse assistentietruck die nog een reservewiel van ons bij had. Dat hebben we gemonteerd en zo zijn we aan de finish geraakt. Tot 40 kilometer van het einde zat het goed. Er was maar één probleem : teveel lekke banden." (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
Newsroom : Sofie Van Moll wordt deze zomer voor de eerste maal mama.
De krant Het Laatste Nieuws pakt vandaag, dinsdag 10 januari, uit met het bericht dat de 27-jarige Sofie Van Moll (Eurosong 2004) over een goed halfjaar zal bevallen van een eerste kindje. Gelukkige papa wordt Jelle, een 33-jarige arts die ze precies een jaar geleden leerde kennen.
"Ik wil graag vier kinderen. En mij lief ziet dat ook zitten" aldus de presentatrice van het nieuwe Eén-programma 'Weg van de wereld'.
Na haar stukgelopen relatie met acteur Jenne Decleir in 2009 leerde Van Moll haar nieuwe vriend Jelle precies een jaar geleden kennen tijdens een verkleedfeestje op oudjaar. "Hij is arts. Ik ben blij dat zijn beroep niets met de media te maken heeft" vertelde ze eerder al in een interview. Als Jelle haar ten huwelijk zou vragen dan zou ze meteen 'ja' zeggen. (foto : Eén)
ESF 2012 : Turkije stuurt zanger Can Bonomo naar het Eurovisie Songfestival in Bakoe.
De Turkse nationale omroep TRT heeft eerder vanavond, maandag 09 januari, bekendgemaakt dat zanger Can Bonomo dit jaar zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival.
De 24-jarige Joodse zanger bracht vorig jaar zijn debuutalbum "Meczup" op de markt en zal zelf een nummer (laten) schrijven voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival. In de loop van de maand februari zou het nummer dan worden voorgesteld.
Vorig jaar wist de groep Yüksek Sadakat de eerste halve finale niet te overleven met "Live It Up". Met een totaal van 47 punten strandde de formatie op een dertiende plaats op negentien deelnemers. (bron : TRT)