Birthe Kjær (01 september 1948) is geboren in het Deense Århus. In 1980 neemt ze voor de eerste maal deel aan de Deense selectie voor het Eurovisie Songfestival, beter gekend als 'Dansk Melodi Grand Prix'. Samen met Henning Vilén eindigt ze op een tweede plaats met het nummer "Du och jeg". In 1986 neemt ze opnieuw deel aan de nationale selectie en alweer is de tweede plaats voor haar weggelegd, nu doet ze het solo met "Vil du med". Een jaar later (in 1987) is ze weer van de partij en toeval of niet maar ze wordt opnieuw tweede nu met "Hva' du ude på". Men zegt wel eens dat de aanhouder wint, wel voor Birthe gaat dit echt wel op. In 1989 is het dan eindelijk zo ver. Na drie maal op een tweede plaats te zijn geëindigd, mag ze dat jaar voor Denemarken naar het Eurovisie Songfestival. Met "Vi maler byen rød" mag ze naar het Zwitserse Lausanne afreizen en daar behaalt ze een verdienstelijke derde plaats voor haar land.
Een jaar na haar succes op het festivalpodium staat ze weer op het podium tijdens de nationale Deense finale. Nu wel niet als zangeres maar als gastvrouw samen met Dario Campeotto (ESF 1961) van 'Dansk Melodi Grand Prix'. En alsof het nog niet genoeg is waagt ze in 1991 opnieuw haar kans. Met "Din musik, min musik" eindigt ze op een derde plaats. In 2001 is ze opnieuw van de partij tijdens de Deense nationale finale. Elk nummer dat deelneemt aan de nationale selectie wordt voorgesteld door een oud-festivaldeelnemer. Birthe mag "Lidt efter lidt" van Johnny Hansen aankondigen. Hij overleeft de eerste stemronde echter niet. In 2005 zou ze tijdens de jubileumshow 'Congratulations' "Vi maler byen rød" nog eens brengen, maar een paar dagen voor de show krijgt ze een hartaanval en kan ze niet deelnemen aan het programma. Ze wordt vervangen door Thomas Thordarsson (deelnemer in 2004). In 2009 presenteerde ze samen met Felix Smith de Deense nationale finale voor het Eurovisie Songfestival. Meer over Birthe kan je nalezen op haar website.
OOK JARIG VANDAAG:
*Vanna (1970) : geboren als Ivana Ranilović, nam in 2000 deel aan de Kroatische nationale selectie, 'Dora', en eindigde met "Kao rijeka" op een tweede plaats. Hoogzwanger wist ze een jaar later de finale winnend af te sluiten en later dat voorjaar mocht ze, intussen bevallen van een dochter, met "Strings of my heart" deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Ze zou een tiende plaats in de wacht slepen in de Deense hoofdstad Kopenhagen. In 2002 maakte ze deel uit van de vakjury tijdens 'Dora 2002'.
Op deze laatste dag van de zomervakantie hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
Na de succesvolle tournee van 'De Franse Slag' tourt Alderliefste (NSF 2000) komend seizoen opnieuw langs de theaters met de lovend ontvangen opvolger 'Trois'. Daarin brengt de band, die naam verwierf met optredens in vaderlandse kroegen, een Frans-Nederlandse mix van hits en eigen werk. 'Powerchansons' noemen de drie heren hun liedjes zelf, een genre dat een muziekmagazine werd omschreven als "echte popmuziek waarbij de subtiliteit van de chansonvorm geen moment uit het oor wordt verloren."
Een Nederlandse krant constateerde dat Alderliefste met Wende Snijders het Franse chanson uit de sfeer van rode wijn en visnetten heeft gehaald. Met 'Trois' gaan Gerard Alderliefste, Robert Kramers en Luc de Bruin verder op de ingeslagen weg en bieden het publiek een gevarieerd programma, dat getuigt van een grote liefde voor (Franse) muziek. Uiteraard zal ook dit keer een ode aan Ramses Shaffy niet ontbreken. De tournee gaat van start op vrijdag 21 oktober eerstkomende in Vught en loopt nog tot en met zaterdag 31 maart 2012. Meer informatie krijg je op de de website van Nationale Theaterkassa alwaar je eveneens tickets kan bestellen.
Onze Spaanse-Limburgse zangeres Belle Perez (Eurosong 1999-2006) kan je volgend voorjaar weer aan het werk zien in diverse Nederlandse theaters. De nieuwe theatershow heet 'Shake it out' en dat is geen toeval. Belle weet als geen ander hoe ze het publiek aan het dansen krijgt; óók in een theaterzaal. Ze kan daarvoor putten uit een ondertussen ellenlange lijst tophits. Enkele daarvan worden speciaal voor theater bewerkt en geven daardoor nog een extra dimensie aan de show. Gecombineerd met een aantal gloednieuwe nummers, een ijzersterke live band en de passionele sfeer die enkel Belle Perez kan oproepen, zorgt dit voor een unieke Spaanse 'shake' die iedereen kan smaken. Latin vibes vermengd met pop, ballades en een aantal wereldhits : een onweerstaanbare combinatie, die ook dit jaar weer niemand onberoerd zal laten!
De eerste voorstelling van de nieuwe theatershow vindt plaats op vrijdag 13 januari 2012 in Uden en de reeks wordt afgesloten in Oosterhout op vrijdag 27 april 2012. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds besteld worden en dat kan via de de website van Nationale Theaterkassa.
In 2012 zijn de twee leukste kinderen van Nederland jarig. Dan staan er maar liefst 60 kaarsjes op de taart van Jip en 60 kaarsjes op de taart van Janneke. In 2011 zou hun moeder, Annie M.G. Schmidt (tekstschrijfster "De vogels van Holland", Nederlandse inzending ESF 1956) honderd jaar zijn geworden.
Om dit te vieren, klimmen Jip en Janneke uit de beroemde kinderboekjes om samen te spelen in een heerlijke musical voor iedereen van vier jaar en ouder. En natuurlijk nemen ze hun vader, moeder, Takkie en Siepie ook mee op hun allereerste theatertour. Dit is iets om naar uit te kijken! En dat is niet alleen goed nieuws voor kinderen, maar ook voor veel ouders en grootouders, ooms en tantes. Beide buurkinderen zijn nog steeds mateloos populair. In veel kinderslaapkamers wordt voor het slapen vaak nog even voorgelezen uit Jip en Janneke, dat onlangs nog werd verkozen tot het populairste kinderboek aller tijden.
Het spreekt voor zich dat de prachtige illustraties van Fiep Westendorp in de voorstelling niet mogen ontbreken. Die krijgen vanzelfsprekend een prominente plaats in de voorstelling. Hoe? Laat dat maar over aan Firma Rieks Swarte, want die zijn al jaren je reinste tovenaars op het gebied van theatervormgeving. Fay Lovsky schrijft de liedjes voor deze feestelijke musical voor de hele familie.
'Jip en Janneke, de mjoeziekul' tussen woensdag 05 oktober 2011 en zondag 01 april 2012 in diverse Nederlandse theaters. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de musical, tickets kan je reserveren via See Tickets.
'The Voice van Vlaanderen' : Nic Caan (Eurosong 1993) niet geplaatst voor de liveshows.
Zanger Nic Caan (Eurosong 1993), in het echte leven Dominique Collier uit het Oost-Vlaamse Maldegem, stoot niet door naar de liveshows van de nieuwe talentenjacht 'The Voice van Vlaanderen'.
De 41-jarige zanger deed mee aan de preselecties en kon op vrienden, fans en familie rekenen om via het internet massaal op hem te stemmen.
"Dat stemmen is niet meer nodig" zegt hij vandaag, woensdag 31 augustus, in de krant Het Laatste Nieuws. "Ik heb melding gekregen dat ik niet weerhouden ben. Ik vraag me eerlijk gezegd - net als enkele andere collega's die ook auditie hebben gedaan - af wat ze in die talentenjacht echt zoeken.
Het eerste seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt vanaf november op het scherm bij de commerciële zender vtm. (logo : vtm ; foto : websiteNic Caan)
'Villa Vanthilt' : Rudi Vranckx, Ben Elton en Black Box Revelation zijn vanavond te gast bij Marcel.
Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Elf weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna zes weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.
De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.
Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.
'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.
LIVE EN INTERACTIEF
'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.
Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.
Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.
HET DEURBELSPEL VAN MARCEL
Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.
EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS
Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.
VILLA VANTHILT OP ZONDAG
Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...
Rudi Vranckx vertelt vanavond, woensdag 31 augustus, meer over zijn nieuwe Canvas-programma 'De vloek van Osama'. Binnenkort komt er een Vlaamse versie van de musical 'We will rock you'. De Britse schrijver en comedian Ben Elton, die de musical samen met Queen-leden Brian May en Roger Taylor schreef, vertelt wat de bezoekers mogen verwachten.
Ook danseres Psykkotico van het befaamde Parijse cabaretspektakel Crazy Horse, dat binnenkort in Brussel te zien is, komt langs. Jan Paternoster en Dries Van Dijck van Black Box Revelation kondigen de winnaar van de reis naar New York aan en de groep sluit de aflevering af met muziek.
* veiling inboedel
Alles moet weg! 'Villa Vanthilt' veilt ongeveer alles wat los of vast hangt in de villa van Marcel ten voordele van 12-12. Zetels, tuinstoelen, kostuums, schoenen, kussens, het kartonnen "on air" bordje, de kartonnen telefoon, de kaas met gaten : bijna alles is te koop. Ga via deze link naar de website van eBay.
'Villa Vanthilt', de drieënvijftigste aflevering van het derde seizoen, vanavond, woensdag 31 augustus, tussen 22.10 en 23.00 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)
'Hoe is het zo ver kunnen komen?' : vanavond eerste aflevering nieuwe humorprogramma.
'Hoe is het zo ver kunnen komen?'Dat is de sleutelvraag in het nieuwe gelijknamige humorprogramma. Aan de hand van beelden uit het verre en minder verre verleden tonen de makers aan dat sommige recente gebeurtenissen eigenlijk best voorspelbaar waren. Of net niet.
Hoe is het zo ver kunnen komen dat Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) Eva Brems binnendeed in 'De allerslimste mens ter wereld'? Wat dreef Steven Spielberg om Kuifje te verfilmen? En waarom hees Frank Deboosere zich in een strak groen pakje om het milieumanneke te spelen in 'Man bijt hond'?
'Hoe is het zo ver kunnen komen?' ontleedt elke aflevering enkele markante momenten uit de recente televisiegeschiedenis en illustreert met een grappige aaneenschakeling van beelden hoe het zo ver is kunnen komen.
* eerste aflevering - woensdag 31 augustus :
Hoe is het zover kunnen komen dat Showbizz Bart onderuit ging op de showtrap van Frieda Van Wijck? Dat dieren niet meer toegelaten werden in de studio van 'De laatste show'? En dat communiceren over en met computers zo ingewikkeld lijkt? Hoe is het zover kunnen komen dat Tom Waes een monsterhit scoorde met "Dos cervezas"? En dat Johan Vansummeren zijn vriendin Jasmine live op televisie ten huwelijk vroeg? Je ziet het in de eerste aflevering van 'Hoe is het zover kunnen komen'?
'Hoe is het zo ver kunnen komen?', eerste aflevering vanavond, woensdag 31 augustus, tussen 21.40 en 22.10 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)
Hannah Graaf (31 augustus 1978) is geboren in Kungsängen, gelegen in de buurt van de Zweedse hoofdstad Stockholm. In de jaren negentig wordt ze een bekend model. Door haar natuurlijke schoonheid heeft ze als tiener heelwat werk in de modewereld. Op achttienjarige leeftijd neemt haar modellencarrière een heel nieuwe wending. Geïnspireerd door actrice en sekssymbool Pamela Anderson ondergaat Hannah een borstvergroting. Daardoor krijgt ze een heel nieuwe imago aangemeten : dat van het typische Zweedse stoeipoesje. Het legt haar geen windeieren en ze verschijnt in elk belangrijk mannenblad in het Scandinavische land.
Heel snel wordt Hannah in navolging van Victoria Silvstedt het meest bekende naaktmodel in Zweden. Heel regelmatig poseert ze naakt met haar drie jaar oudere zus Magdalena Graaf. In 1998 stoppen de zusjes met naakt poseren en hun carrière neemt een heel nieuwe wending. Als het duo Graaf storten ze zich in de muziekbusiness. Het eerste album "Graaf Sisters" komt op de markt en zij halen een nummer één-hit in Zweden met "You got (what I want)". In 2006 nam Hannah deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Naughty boy" (what's in a name !) eindigde ze tijdens de eerste voorronde op een zevende en voorlaatste plaats.
OOK JARIG VANDAAG:
*Patrick Nuo (1982) : nam in 2004 deel aan de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Undone" wist hij de eerste stemronde tijdens 'Germany 12Points!' niet te overleven.
Goede tradities zijn er om in ere te worden gehouden en dus verscheen er ook dit jaar een album met daarop alle nummers die eind september gaan strijden om het Belgische ticket voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival.
Net als vorig jaar is het een dubbelcd en dvd geworden die sinds afgelopen vrijdag, 26 augustus, beschikbaar is. Op het eerste schijfje krijg je het gezamenlijke nummer "Kei!Vet!Cool!", de acht liedjes die deelnemen aan 'Junior Eurosong 2011' en een bonusnummer, "Alles geven".
Op het tweede schijfje staan de karaoke-versies van de tien nummers zodat iedereen uit volle borst kan meezingen met zijn/haar favoriet.
Net als vorig jaar is er ook ditmaal een extra-dvd met daarop de videoclips van de acht liedjes alsook de videoclip van "Kei!Vet!Cool!". Deze clips worden nog aangevuld met beeldmateriaal 'achter de schermen' bij de opname van de videoclip van het nummer.
* tracklist cd 1 "Junior Eurosong 2011" :
01. "Superidee" (radioversie) - Juniors 2011. 02. "Hey hallo jij!" (radioversie) - Seppe. 03. "Ze is nog niet van mij" (radioversie) - Flor. 04. "Big Bang" (radioversie) - Alexandra. 05. "Disco jojo" (radioversie) - Ciska. 06. "Freedom" (radioversie) - Vince. 07. "Music and me" (radioversie) - Evelyn. 08. "Een kusje meer" (radioversie) - Femke. 09. "Niemand krijgt ons klein" (radioversie) - Naomi. 10. "Alles geven" (radioversie) - Juniors 2011.
* tracklist cd 2 "Junior Eurosong 2011" :
01. "Superidee" (karaoke) - Juniors 2011. 02. "Hey hallo jij!" (karaoke) - Seppe. 03. "Ze is nog niet van mij" (karaoke) - Flor. 04. "Big Bang" (karaoke) - Alexandra. 05. "Disco jojo" (karaoke) - Ciska. 06. "Freedom" (karaoke) - Vince. 07. "Music and me" (karaoke) - Evelyn. 08. "Een kusje meer" (karaoke) - Femke. 09. "Niemand krijgt ons klein" (karaoke) - Naomi. 10. "Alles geven" (karaoke) - Juniors 2011.
De zoektocht naar de opvolger van Jill & Lauren gaat van start op maandag 26 september eerstkomende, de finale vindt plaats op vrijdag 30 september. Alle uitzendingen zijn te volgen via Ketnet. (bron : Ketnet)
'Villa Vanthilt' : Lesley-Ann Poppe komt vertellen over haar nieuw boek.
Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Elf weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna zes weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.
De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.
Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.
'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.
LIVE EN INTERACTIEF
'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.
Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.
Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.
HET DEURBELSPEL VAN MARCEL
Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.
EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS
Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.
VILLA VANTHILT OP ZONDAG
Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...
Lesley-Ann Poppe schreef een boek over en voor blondines. Ze vertelt Marcel alles over haar 'Handboek voor blondines en levensgenieters'. Robrecht Vanden Thoren, Gilles De Schryver en Tom Audenaert spelen de hoofdrollen in 'Hasta la vista', een film van Geoffrey Enthoven over drie jonge kerels met een fysieke handicap die naar Spanje trekken om er hun maagdelijkheid te verliezen. De muziek komt vanavond van Channel Zero.
* veiling inboedel
Alles moet weg! 'Villa Vanthilt' veilt ongeveer alles wat los of vast hangt in de villa van Marcel ten voordele van 12-12. Zetels, tuinstoelen, kostuums, schoenen, kussens, het kartonnen "on air" bordje, de kartonnen telefoon, de kaas met gaten : bijna alles is te koop. Ga via deze link naar de website van eBay.
'Villa Vanthilt', de tweeënvijftigste aflevering van het derde seizoen, vanavond, dinsdag 30 augustus, tussen 22.05 en 23.00 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)
Newsroom : "Electroshock", nieuwe album van Kate Ryan, vanaf 09 september beschikbaar.
Als er geen kink in de kabel komt dan verschijnt volgende week vrijdag, 09 september, het nieuwe album van de Kempense diva Kate Ryan (ESF 2006).
Het is inmiddels al een tijdje bekend dat de titel van het album "Electroshock" is geworden en we kunnen intussen meegeven dat er twaalf nummers op het schijfje zullen prijken.
Het album opent met "LoveLife", het nummer dat eerder dit voorjaar als single werd uitgebracht, en daarnaast vinden we eveneens de nieuwe single "Broken" waarvoor ze samenwerkte met de Britse rapper Narco.
* tracklist "Electroshock" :
01. "LoveLife". 02. "Believer". 03. "Broken". 04. "Robots". 05. "Crazyville". 06. "Walk to the beat". 07. "Electroshock". 08. "One more time". 09. "Running away". 10. "Madness". 11. "Leave it alone".
Met dit nieuwe album slaat de zangeres een nieuwe weg in en stapt ze af van het bewerken van Franse klassiekers. (bron : Bol)
Dana (30 augustus 1951) is geboren in het Noord-Ierse Londonderry als Rosemary Brown. Op achttienjarige leeftijd (ze zit dan nog op de schoolbanken) wint ze in het voorjaar van 1970 het Eurovisie Songfestival voor de Ierse Republiek. Met "All kinds of everything" weet ze de Europese harten één voor één te veroveren. Nadien wordt het festivalnummer een grote Europese hit. Later volgen nog hits zoals "Fairytale" en "Crossword puzzle". Een klassieker is zeker wel "It's gonna be a cold cold Christmas", een nummer uit 1976. De erg religieuze Dana zingt in 1979 "Totus tuus" ter gelegenheid van het bezoek van Paus Johannes-Paulus II aan Ierland.
In de jaren tachtig verhuist ze samen met haar man naar de Verenigde Staten alwaar ze gaat werken bij een christelijke radio- en televisiezender. In 1997 komt ze terug naar Ierland en doet ze een gooi naar het Presidentschap van het eiland. Als onafhankelijke kandidaat behaalt ze een eervolle derde plaats. Tussen 1999 en 2004 zit ze voor het Connacht-Ulsterelectoraat in het Europees Parlement.
In 2005 maakte ze tijdens het Eurovisie Songfestival de Ierse punten bekend en zowel in 2008 als in 2010 was ze als jurylid te gast tijdens de Ierse nationale selectie. Drie jaar geleden was ze allesbehalve tevreden met de keuze van de Ieren die Dustin the Turkey naar de Servische hoofdstad Belgrado stuurden. Ze ijverde er voor om niet deel te nemen in plaats van een kalkoen te sturen. Meer over de zangeres kan je op haar website terugvinden.
ESF 2012 : finale Letse nationale selectie op zaterdag 18 februari 2012.
De Letse omroep LTV heeft vandaag, maandag 29 augustus, bekendgemaakt dat het volgend jaar een kandidaat zal afvaardigen naar Bakoe alwaar de 57e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden. De zoektocht naar die kandidaat gaat aanstaande donderdag, 01 september, van start.
Tot en met vrijdag 14 oktober kunnen geïnteresseerden hun inzending(en) indienen bij de nationale omroep. Componisten en tekstschrijvers mogen maximaal twee nummers indienen. Tussen donderdag 20 oktober en dinsdag 01 november worden alle inzendingen op het internet geplaatst door de omroep en dit zonder vermelding van de namen van de componisten en artiesten. Internetters kunnen tijdens deze periode hun stem uitbrengen op de liedjes alsook hun mening geven over de ingediende nummers.
Een zevenkoppige jury zal met de wensen van het publiek rekening houden en twintig nummers selecteren voor de nationale selectie. De bekendmaking van deze nummers vindt plaats op dinsdag 08 november eerstkomende. De twintig geselecteerde kandidaten worden vervolgens uitgenodigd voor een live auditie en de jury kan dan eventueel nog nummers weigeren en vervangen door andere liedjes.
De nationale selectie omvat volgend jaar ook twee halve finales (op zaterdag 07 en zaterdag 14 januari) die beiden rechtstreeks worden uitgezonden. Uit elke halve finale stoten vijf kandidaten door naar de finale, die zal plaatsvinden op zaterdag 18 februari. Zowel tijdens de halve finales als tijdens de finale (eerste stemronde en 'superfinale') ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. (bron : LTV)
Newsroom : Tom Dice en Charlotte Van Looy zijn een koppel.
Het gaat Eeklonaar Tom Dice (21) deze zomer echt wel voor de wind. Zo scoort hij met de Franse zangeres/actrice Elisa Tovati in Frankrijk en ons land een dikke hit met "Il nous faut" en daarnaast zetelt hij eind volgende maand in de vakjury voor 'Junior Eurosong 2011', de Belgische selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival.
Daarbovenop kan de zomer op persoonlijk vlak ook niet meer stuk want vandaag, maandag 29 augustus, heeft hij bekendgemaakt dat hij opnieuw 'van straat is'. Via Facebook heeft hij laten weten dat hij een relatie heeft met de 18-jarige Charlotte Van Looy uit Lier.
Aan zijn deelname aan het Eurovisie Songfestival van 2010 hield de zanger een korte relatie over met de Poolse zangeres Weronika (JESF 2004, backing vocal Poolse inzending ESF 2010). Maar de afstand bleek een groot struikelblok en dus kwam er al vrij snel een einde aan dat prille liefdesgeluk. Nadien was hij een tijdje alleen, maar nu heeft de zanger dus een nieuwe liefde gevonden.
Het koppel kent elkaar nog niet zo lang, maar het klikte meteen. Ze houden allebei van muziek, want Charlotte zingt al een paar jaar bij het meisjeskoor Scala van de broertjes Steven en Stijn Kolacny (lid vakjury 'Junior Eurosong 2007-2008'). (bron : Het Belang van Limburg)
Op deze laatste maandag van augustus serveren we je als vanouds op maandag een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
De interactieve tentoonstelling 'De wereld van F.C. De Kampioenen' verhuisde begin juli van het Centraal Station in Antwerpen naar Oostende. 'De Kampioenen'-expo slaat tot en met aanstaande zondag, 04 september, zijn tenten op in het Kursaal en krijgt de titel 'F.C. De Kampioenen aan zee'.
'De wereld van F.C. De Kampioenen' lokte de voorbije maanden 70.000 bezoekers naar het Centraal Station in Antwerpen. "Maar nog heel wat fans willen een kijkje nemen achter de schermen", zeggen de organisatoren, daarom wordt de expo verlengd en verhuist voor de zomermaanden meteen naar zee.
De expo toont de authentieke decors en kostuums van de populaire komische tv-reeks. 'De wereld van F.C. De Kampioenen' zou oorspronkelijk openblijven tot eind januari, maar werd wegens succes intussen al verschillende keren verlengd.
'FC De Kampioenen aan Zee' bevat nóg meer interactie en animatie voor jong en oud!
De toonzaal van Fernand, de slaapkamer van Boma, de living van Carmen en Xavier, het café van Pascalleke en alle andere decors dompelen de bezoekers in de magie van meer dan twintig jaar unieke televisiegeschiedenis.
U kan er alle rekwisieten en kostuums, de stylistenruimte, Studio Hallo, het bolleke van Markske ontdekken, in de 'FC De Kampioenen'-cinema de beste en bekendste fragmenten uit meer dan 250 afleveringen herbekijken, schaterlachen met de bloopers, van elke Kampioen de Wall of Fame bewonderen
Wat beleeft u er?
* Bovenal is de Plezantste Uitstap van de zomer voor het hele gezin een interactief gebeuren. * U kan via een computerspelletje testen met welke Kampioen u het meest overeenkomt. * In het blitse personality-roddel-glamourblad CARMEN vindt u naast alle nieuwtjes over 20 jaar 'FC De Kampioenen', ook de speurtocht naar FC De Kampioen Aller Tijden. * U kan op een mini-voetbalveld strafschoppen nemen tegen het evenbeeld van Xavier. * U kan karaoke zingen met de Championettes. * U krijgt misschien wel op het strand training van Pol, de échte coach van 'FC De Kampioenen'!
Op de foto met en handtekening van één van de acteurs die u er tegen het lijf loopt, maakt uw uitstap aan zee dit jaar helemaal onvergetelijk! De Plezantste Uitstap van deze zomer, ge moogt gerust zijn!
'FC De Kampioenen aan Zee' is dagelijks geopend tot en met zondag 04 september tussen 09.30 en 17.30 (laatste toegang : een uur voor sluitingstijd). Tickets (14 euro per persoon, 45 euro voor een familieticket - twee volwassenen en twee kinderen) kunnen worden aangeschaft via de website van Sherpa. Meer informatie krijg je eveneens op de website van de expo.
'Fiddler on the Roof' van het trio Joseph Stein, Jerry Bock en Sheldon Harnick is sinds de première in 1964 altijd een succes geweest, omdat de musical eerder zware thema's op een menselijke, herkenbare manier behandelt, met veel humor.
Lucas Van Den Eynde speelt de Joodse vader Tevje die worstelt met de keuzes die zijn drie dochters maken. Keuzes die breken met de Joodse tradities, normen en waarden. En daar gaat 'Fiddler on the Roof' over : de strijd tussen traditie en vooruitgang, tussen familie en principes. Een verhaal uit 1905, maar nog steeds relevant en actueel.
Andere grote namen in 'Fiddler on the Roof' zijn Jelle Cleymans (Daens)(ex-Spring, Eurosong 2004), zus Clara Cleymans (belofte 'Vlaamse Televisiesterren 2011') en hun mama Karin Jacobs (winnares 'Vlaamse Musicalprijzen' Ganesha). Zij staan voor de eerste keer samen op de planken in een musical.
Je kan de musical gaan bekijken in de Stadsschouwburg van Antwerpen tussen zaterdag 17 en vrijdag 30 december eerstkomende alsook tussen woensdag 04 en zondag 08 januari 2012 in de Capitole in Gent. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds worden aangekocht via de sites van de locaties.
Dit najaar komt de zeskoppige formatie Voice Male (Eurosong 1999, NSF 2004) met een nieuwe theatertournee op de proppen. In 'Ladies First' brengen de heren een ode aan hun favoriete vrouwen. Vrouwen die hen hebben gevoed, geroerd, bewogen, ontstemd, bekoord, behaagd met hun tijdloze muziek. Nummers die geschreven of vertolkt werden door vrouwen, worden op vakkundige wijze in een a-capellajurkje gestoken.
Hun jarenlange ervaring met zowel avondvullende theatershows als met vrouwen, maakt dat ook deze productie weer garant staat voor een avondlang emotie, gezelligheid, sfeer en onvermijdelijke blondjes-grappen. Deze heren zijn immers zo goed op elkaar ingespeeld dat ze doorgaans zelfs gelijktijdig menstrueren.
In eigen land vindt de première van de show plaats op zaterdag 11 februari 2012 (aanvang : 20.15) en ook daags nadien, zondag 12 februari (aanvang : 15.00) kan je hen aan het werk zien in de Antwerpse Arenbergschouwburg. Tickets voor één van beide optredens kunnen nu reeds worden aangeschaft.
'Villa Vanthilt' : Marcel ontvangt vanavond Minister-president Kris Peeters en Daan zorgt voor de muzikale noot.
Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Elf weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna zes weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.
De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.
Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.
'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.
LIVE EN INTERACTIEF
'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.
Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.
Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.
HET DEURBELSPEL VAN MARCEL
Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.
EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS
Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.
VILLA VANTHILT OP ZONDAG
Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...
Minister-president Kris Peeters blikt vanavond, maandag 29 augustus, in 'Villa Vanthilt' terug op zijn zevendaagse missie naar zuidelijk Afrika.
Daarnaast heeft Marcel de Nederlandse illusioniste Sittah en schrijver Selahattin Koçak te gast. Die laatste komt praten over zijn boek 'Eigen volk eerst'. Daan zorgt voor de muziek.
* veiling inboedel
Alles moet weg! 'Villa Vanthilt' veilt ongeveer alles wat los of vast hangt in de villa van Marcel ten voordele van 12-12. Zetels, tuinstoelen, kostuums, schoenen, kussens, het kartonnen "on air" bordje, de kartonnen telefoon, de kaas met gaten : bijna alles is te koop. Ga via deze link naar de website van eBay.
'Villa Vanthilt', de eenenvijftigste aflevering van het derde seizoen, vanavond, zondag 29 augustus, tussen 22.10 en 23.00 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)
'Blokken' : nieuw seizoen, met een nieuw decor, vanavond van start.
Vanavond, maandag 29 augustus, gaat op Eén het nieuwe televisieseizoen van start en ook in het nieuwe seizoen is er opnieuw een plaatsje voorbehouden voor 'Blokken'. 'Blokken' blijftnatuurlijk 'Blokken' en ook Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983) blijft trouw op post. Maar de spelformule wordt aangepast. Ronde twee wordt strategischer en in de finale heerst voortaan het achtletterwoord. Na zeventien jaar dagelijks quizplezier zijn de zevenletterwoorden simpelweg op. * een nieuw decor, een krachtig logo
'Blokken' krijgt een gloednieuwe decor, warm en kleurrijk, met centraal een videomuur van 21 meter lang. Ook de grafiek is nieuw, met een nieuwe begingeneriek, een nieuwe spelgrafiek en voor het eerst een logo. Dat is een krachtige iconische letter B geworden, opgetrokken uit verschillende blokken. * begintune van Bent Van Looy
De nieuwe begintune en jingles zijn van de hand van Bent Van Looy. Het is zijn eerste compositie voor een tv-programma, en hij slaagde er wonderwel in om de wereld van Das Pop te verzoenen met de wereld van 'Blokken'. Bent Van Looy : "Het is de eerste keer dat ik in opdracht iets schrijf voor televisie, en dan meteen een iconisch wijsje. Het beginmuziekje dat moet uitstralen dat het weer 'tijd is voor Blokken'. Zo'n generiek staat voor eeuwig in het geheugen van de mensen gegrift." * nieuwe spelformule in tweede ronde
In de tweede ronde krijgen de spelers voortaan vijf tips bij aanvang van de ronde. Op die manier kunnen ze zelf bepalen in welke volgorde ze de vijf tips willen spelen. Met de eerste vraag kunnen ze één blokje verdienen, met de tweede vraag twee, enzovoort. Strategisch spelen en jezelf goed kunnen inschatten, wordt zo nog belangrijker. * nieuw : het achtletterwoord!
Na 3617 afleveringen neemt 'Blokken' afscheid van het zevenletterwoord. Het zevenletterwoord uit de finale wordt vervangen door een achtletterwoord. In ruil voor die extra letter krijgen de spelers een visueel duwtje in de rug. De eerste letter van het gezochte achtletterwoord licht op wanneer het op het spelbord verschijnt. Spannend! (niet toevallig een achtletterwoord)
Het nieuwe seizoen van 'Blokken' vanaf vanavond, maandag 29 augustus, telkens van maandag tot en met vrijdag tussen 18.30 en 19.00 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)
Roland Verstappen (29 augustus 1958) is geboren in het Nederlandse Helmond. Hij woont echter net over de grens in het Antwerpse Poppel, met zijn vrouw en twee kinderen. Zijn aanleg voor muziek kijgt hij reeds van zijn opa die verzot is op muziek. Roland speelt op zijn tiende piano. Pas op zijn vijftiende vindt hij zijn instrument in een klein kioskje in Mallorca : de gitaar. Rond zijn twintigste gaat hij in de band Pegasus spelen, nadien volgen nog Finvarra en nog later gaat hij verder als singer-songwriter. Het is dan dat hij Ferdi Lancee tegen het lijf loopt en samen gaan ze op zoek naar een mix van popmuziek maar dan wel in het Nederlands. Begin jaren negentig heeft hij twee hits "Helemaal niets" en "Zij is een wonder". Beide nummers staan op op zijn eerste album "Roland Verstappen", geproduceerd door Peter Koelewijn ("Rechtop op de wind" - ESF 1987). Dankzij dit eerste album heeft hij heelwat tv-optredens.
In 1996 neemt hij deel aan het Nationaal Songfestival. Hij is één van de vijf kandidaten die strijden voor het ticket richting Noorse hoofdstad. In de week van 26 februari tot en met 01 maart zijn er vijf halve fnales. In elke halve finale zingt één artiest drie nummers. Het publiek mag via televoting het beste nummer van elke artiest kiezen en dat nummer wordt tijdens de finale van het Nationaal Songfestival op zondag 03 maart gezongen. Het publiek kiest "Ik wil alleen walsen met jou" (73%) om naar de finale over te gaan. "Een woord van jou" eindigt op de tweede plaats (14%) en "Dan dansen wij" eindigt als derde (13%). Tijdens de finale eindigt "Ik wil alleen walsen met jou" op de vijfde en laatste plaats met negen punten. In 1997 komt zijn tweede album "Augustus" op de markt. Het is een album met heelwat pakkende en meeslepende folksongs door Roland zelf geschreven. Maar het album brengt niet het succes dat er van verwacht wordt en hij verdwijnt van het voorplan.
In 2003 zet hij samen met Karin Poell de groep Eaden op. Beiden hebben een voorliefde voor de Keltische muziek en samen gaan ze op die weg verder. Roland schrijft twaalf nieuwe folksongs en herwerkt twee traditionals en "Rays of the yellow sun" is daarmee een feit. En zo is Roland Verstappen weer helemaal terug bij zijn wortels. Een eerste album verscheen in 2006.
OOK JARIG VANDAAG:
*Titti Sjöblom (1949) : dochter van Alice Babs (ESF 1958), nam in 1974 deel aan 'Melodifestivalen', de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Fröken ur sång" eindigde ze op een vierde plaats.
'Sara' : populaire telenovelle vanaf overmorgen, dinsdag 30 augustus, opnieuw op vtm.
Tussen eind september 2007 en eind juni 2008 kon je op de commerciële omroep vtm de (populaire) telenovelle 'Sara' volgen.
'Sara' (Veerle Baetens) is het verhaal van Sara De Roose, een jonge vrouw van bescheiden afkomst. Ze is een briljante economiste met een hart van goud. Sara's grootste gebrek is dat ze lelijk is. Daarom kijkt niemand naar haar. Ze heeft aan den lijve ondervonden dat romantiek voor haar alleen iets is om van te dromen. Alles verandert wanneer ze op zekere dag gaat solliciteren bij een groot modebedrijf in Antwerpen. Daar ontmoet ze Simon Van Wyck (Gert Winckelmans), de zoon van de directeur, op wie ze op slag verliefd wordt.
Omdat ze net een reeks mislukte sollicitaties achter de rug heeft, aanvaardt ze in het modebedrijf een job, ver onder haar niveau. Maar zo is ze dicht bij haar baas, Simon. Die heeft echter nauwelijks oog voor haar.
Als ze bewijst hoeveel ze in haar mars heeft, krijgt ze promotie na promotie. Ze voorziet Simon immers van schitterende ideeën en van dekmantels voor zijn scharrels die hij voor zijn verloofde Helena (Lotte Pinoy) verborgen wil houden.
Door de harde strijd tussen Simon en zijn rivaal Alexander (Kürt Rogiers), staat het modehuis constant bloot aan gevaren. Het is Sara die het bedrijf meer dan eens van de ondergang redt. En zelfs al ziet Simon na verloop van tijd in dat Sara de meest bekwame medewerker is, voor de vrouw in haar blijft hij blind. In haar kleine kantoor droomt Sara ondertussen van een leven vol geluk, liefde en romantiek.
Tegen alle verwachtingen in zal dit lelijke meisje in de glamourwereld successen oogsten waarop niemand ooit had gerekend. Maar voor haarzelf staat er meer op het spel als ze op zekere dag beslist haar droom waar te maken en voor de liefde van haar leven te gaan.
'Sara' is een modern sprookje over een lelijk eendje dat verandert in een mooie zwaan. Want soms, soms komen dromen uit. "Where she belongs", de titelsong van deze nieuwe serie die tweehonderd afleveringen telt, werd gezongen door Natalia (Eurosong 2004).
Vanaf overmorgen, dinsdag 30 augustus, kan je tijdens de week (van maandag tot en met vrijdag) de belevenissen van 'Sara' opnieuw volgen en dit telkens rond de klok van 13.35, net na 'Het Nieuws' en 'Het Weer'. De eerste aflevering is meteen een dubbelaflevering.
We zetten vanaf vandaag, en dit telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
* INHOUD 'SARA' - AFLEVERING 001 TOT EN MET 004.
- dinsdag 30 augustus - aflevering 001 : Sara is enkele maanden geleden afgestudeerd aan de universiteit, maar een job heeft ze nog niet gevonden. Misschien is het vandaag wel haar geluksdag. Ze heeft een sollicitatiegesprek bij Présence, een van de snelst groeiende modebedrijven in België. Sara hoopt als directiesecretaresse van Simon Van Wijck aan de slag te kunnen, maar haar indrukwekkend cv kan niet maskeren dat ze lelijk is. Simons verloofde Helena twijfelt aan zijn trouw en ze gooit het op een akkoordje met Britt, haar beste vriendin die als receptioniste bij Présence werkt én wil doorgroeien. Ook Alexander, Helena's broer en financieel directeur van Présence, is erg ambitieus. Voor hem klinkt het als muziek in de oren dat Leon Van Wijck, de vader van Simon, zich als directeur-generaal uit de zaak gaat terugtrekken.
- woensdag 31 augustus - aflevering 002 : Na afloop van de modeshow is Simon stomdronken tegen een paal gereden. Gelukkig was Sara in de buurt en kon ze hem net op tijd uit het brandend wrak halen. Leon dringt bij zijn zoon aan om zijn dankbaarheid te tonen. Simon doet meer dan dat... Britt weet dat Simon haar niet ziet zitten als zijn secretaresse en ze charmeert Lieven om haar plaats veilig te stellen.
- donderdag 01 september - aflevering 003 : Tijdens de afwezigheid van Simon probeert Sara de zaken op kantoor te beredderen. Dat wordt een hele uitdaging wanneer ze een belangrijke klant over de vloer krijgt en de bestelling van 1.000 kostuums moet zien binnen te halen. Alexander gooit het op een akkoordje met Britt. Sara krijgt mannelijke aandacht in het café van Arne.
- vrijdag 02 september - aflevering 004 : Tijdens de afwezigheid van Simon probeert Sara de zaken op kantoor te beredderen. Dat wordt een hele uitdaging wanneer ze een belangrijke klant over de vloer krijgt en de bestelling van 1.000 kostuums moet zien binnen te halen. Alexander gooit het op een akkoordje met Britt. Sara krijgt mannelijke aandacht in het café van Arne.
'Sara', vanaf dinsdag 31 augustus (dubbelaflevering), telkens van maandag tot en met vrijdag, op vtm en dit tussen 13.35 en 14.05. (bron en logo : vtm)
Junior Eurosong 2011 : docusoap gaat morgenavond van start op Ketnet.
Op vrijdag 30 september eerstkomende vindt in eigen land de finale plaats van 'Junior Eurosong 2011', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Tussen maandag 26 en donderdag 29 september strijden dagelijks twee kandidaten voor een plaats in die finale.
Maar eer het echter zover is krijg je de komende vier weken een reeks achter de schermen van die nationale selectie. De afgelopen maanden volgde een cameraploeg de acht kandidaten tijdens hun voorbereidingen voor de shows van 'Junior Eurosong 2011'. Dat leverde heel wat vrolijke en grappige beelden op, maar af en toe waren er ook momenten vol stress, onzekerheid en spanning. Dat krijg je vanaf morgen, maandag 29 augustus, te zien in een dagelijkse achter de schermen-reeks op Ketnet.
Vier weken achter de schermen
Morgen, maandag 29 augustus, schakelt 'Junior Eurosong 2011' een versnelling hoger, want dan begint de docuserie. Vier weken lang, van maandag tot vrijdag, volgen we de muzikale belevenissen van de acht Juniors achter de schermen. Alle kandidaten krijgen namelijk zoals elk jaar een professioneel opleidingstraject met de beste coaches uit hun vakgebied. Zo worden ze in de meest optimale omstandigheden voorbereid op het grote junioravontuur. In de docuserie zien we dat er had gewerkt wordt, maar er is ook tijd voor plezier én voor leuke verrassingen .
Deze week in 'Junior Eurosong 2011' - een blik achter de schermen :
* maandag 29 augustus (aflevering 1) : de acht kandidaten blikken samen met Kristien terug op de audities. Vandaag komen Vince, Ciska, Flor en Evelyn aan bod.
* dinsdag 30 augustus (aflevering 2) : de acht kandidaten blikken samen met Kristien terug op de audities. Vandaag komen Seppe, Naomi, Alexandra en Femke aan bod.
* woensdag 31 augustus (aflevering 3) : wie worden de acht kandidaten van 'Junior Eurosong 2011'? Vandaag blikken ze terug op het moment suprême. Wat de acht kandidaten niet wisten is dat ze door zangcoach Daniël en danscoach Bart in de maling werden genomen.
* donderdag 01 september (aflevering 4) : de kandidaten kijken samen met Kristien naar het moment dat ze samen de studio indoken en de videoclip inblikten.
* vrijdag 02 september (aflevering 5) : na lang stilzwijgen werd in 'Ketnet Kingsize' aan Vlaanderen bekendgemaakt wie de acht kandidaten van 'Junior Eurosong 2011' waren. Vandaag blikken de kandidaten een laatste maal terug en kan het kamp definitief van start gaan.
'Junior Eurosong 2011', van maandag tot vrijdag op Ketnet, telkens van 17.45 tot 17.50 (herhaling van 18.30 tot 18.40 en van 19.10 tot 19.20), met telkens op zaterdag een compilatie om 18.00 (herhaling op zondag om 09.45). Vanaf aanstaande donderdag, 01 september, krijg je ook elke ochtend een aflevering en dit tussen 08.10 en 08.20. (bron : Ketnet)
'Familie' : Roos en Maarten vormen opnieuw een koppel en er zijn nieuwe bewijzen tegen Rita.
Afgelopen maandag, 22 augustus 2011, ging het nieuwe seizoen van 'Familie' van start. Met een nieuwe begingeneriek die ingezongen is door 'Idool 2011'-finaliste Maureen Vanherberghen worden de afleveringen voortaan klokvast uitgezonden om 20.05, telkens van maandag tot en met vrijdag.
De verhaallijnen
Ondanks de meer dan 4.660 afleveringen die er al bij mekaar geschreven zijn, hebben de scenaristen in het nieuwe seizoen meer dan ooit actuele verhaallijnen en emotionele plots in petto, die zo uit het leven zijn gegrepen. Thema's als ouderschap & nieuwe liefde, terugvechten na een zware tegenslag, een nieuwe professionele weg inslaan, omgaan met een ouder in de gevangenis en vele andere worden dit najaar aangesneden in 'Familie'.
Maar eerst kreeg de kijker de afloop van de ongemeen spannende cliffhanger waarmee 'Familie' de zomerbreak was ingegaan : de brand in het torengebouw van Van den Bossche Electronics. Op maandag 22 augustus werd duidelijk of Peter en June zijn neef Bart vanonder de zware balk hebben kunnen bevrijden en samen uit de vuurzee zijn kunnen wegkomen; en of het een slimme zet was van Marie-Rose, Veronique en Gerda om via de aircobuizen proberen te ontsnappen. Feit is dat de brand een grote impact zal hebben op het leven van alle Van den Bossches en hun toekomst definitief zal veranderen. Niet in het minst de toekomst van Rita, want de sporen wijzen allemaal in haar richting
Jonge zelfstandige Maarten komt eveneens op een kruispunt. De vele uren en slechte verdiensten met de Roos Crevette hebben hem zijn relatie gekost en de fun is er voor hem af. Een illusie armer gaat hij terug aan de slag in de Jan & Alleman en trekt hij opnieuw in zijn oude jongenskamer in. Trudy kan haar liefde voor Victor Praet wel van de daken schreeuwen, maar toch wordt ze verplicht om niet te hard van stapel te lopen. Dochtertje Louise moet immers wennen aan de aanwezigheid van de nieuwe man in het leven van haar mama...
Bekende gastacteurs
De Van den Bossches staan centraal bij 'Familie', maar in het nieuwe seizoen maken ook verschillende bekende gastacteurs hun opwachting. Jakob Beks zal tot eind september te zien zijn als onderzoeksrechter. Natalie Wijnants geeft gestalte aan inspecteur Degeling en tijdens het proces dat op de brand volgt, zullen de kijkers ook Karel Vingerhoets en Dries Vanhegen herkennen. Later in het najaar zullen Camilia Blereau, Frank Hoelen en Lone Van Rosendaal (NSF 1998) de Nederlandse actrice die we kennen van 'Voetbalvrouwen' en 'De Zaak Alzheimer'- een tijdje te zien zijn in 'Familie'.
Ook dit seizoen, telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.
* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.666 TOT EN MET 4.670.
- maandag 29 augustus - aflevering 4.666 : De Van den Bossches moeten in de krant lezen dat er nieuwe bewijzen zijn die Rita in nog nauwere schoentjes brengen. Voor Pierrot is dit ronduit een slag in het gezicht. Peter denkt al aan het proces en besluit zijn tante te helpen met juridische bijstand. Ondertussen probeert inspecteur Degeling tijdens de zoveelste ondervraging Rita haar aan het verstand te brengen dat ze het beste kan overgaan tot bekentenissen. In het ziekenhuis wordt Bart uit de kunstmatige coma gehaald en verklapt Mieke aan Linda en Paul dat Victor en Trudy een relatie hebben. Nico heeft de Roos Crevette al verkocht. - dinsdag 30 augustus - aflevering 4.667 : Roos en Maarten vormen opnieuw een koppel. Peter is van mening dat tante Rita een eerlijk proces verdient en hij vertelt aan zijn moeder en de bomma dat hij de gage van advocaat Balencourt betaalt. Bert weet dat hij niet welkom is op de begrafenis van Rob en hij brengt zijn bloemenkrans naar de Jan & Alleman, waar de koffietafel doorgaat. Trudy wil dat haar dochtertje Victor leert kennen en ze nodigt hem uit voor een etentje in het appartement. Pierrot heeft het moeilijk om de dood van Rob en de arrestatie van zijn moeder een plaats te geven. Peter en June maken plannen voor de heropstart van Van den Bossche Electronics.
- woensdag 31 augustus - aflevering 4.668 : Trudy zit er mee dat Louise haar papa al heeft ingelicht over Victor. Veronique vindt het goed om de kantoren van Van den Bossche Electronics tijdelijk onder te brengen in de loft en ze is ook bereid om bij te springen in het HR-gebeuren. Mathias spreekt zijn zakenrelaties aan om Maarten aan een job te helpen. Pierrot bezoekt zijn moeder in de gevangenis en raadt haar aan de brandstichting en de moord op Rob te bekennen. Bart weet niet of hij ooit nog zal kunnen lopen. Caroline stelt Veronique voor om samen een badpakkencollectie op de markt te brengen.
- donderdag 01 september - aflevering 4.669 : Veronique beschouwt de samenwerking van MVM met F@C hoe langer hoe meer als een last, omdat Caroline vooral geïnteresseerd is in commerciële voltreffers terwijl zij op artistiek vlak wil scoren. Mathias ziet er geen probleem in om snel een badpakkencollectie te produceren, maar vraagt toch de mening van ontwerper Axel. Maarten en Roos trekken in de woning van zijn oudere broer Bart in, want hij moet nog een hele tijd in het ziekenhuis blijven. Trudy organiseert een uitje naar het pretpark om het ijs tussen haar dochtertje en Victor te breken. En Anna blijft pogingen ondernemen om Peter met Bert te verzoenen.
- vrijdag 02 september - aflevering 4.670 : Hanne is op van de zenuwen. Haar papa wordt vandaag geopereerd en zij heeft haar toelatingsexamen aan de modeacademie. Rita verneemt van advocaat Balencourt dat haar zaak doorverwezen is naar assisen en dat een volksjury over haar lot zal beslissen. Pierrot is ook al op de hoogte, maar hij blijft er opvallend kalm onder. Meer zelfs, hij overweegt om zich burgerlijke partij te stellen om op die manier Rob te verdedigen. Maarten en Mathias hebben een zakenlunch met Quinten, de eigenaar van een bootrestaurant. Trudy blijft in haar relatie met Victor investeren, hoewel Louise niet hoog met hem oploopt.
'Familie', van maandag tot en met vrijdag, telkens tussen 20.05 en 20.40 op vtm. (bron en foto's : vtm)
'So You Think You Can Dance' : vanavond start derde seizoen van de dansshow van de 'Lage Landen'.
Vanavond, zondag 28 augustus, gaat het nieuwe seizoen van 'So You Think You Can Dance' van start en ook ditmaal wordt het programma in goede banen geleid door An Lemmens en Dennis Weening. Het avontuur van het derde seizoen start dit jaar in het Amsterdamse Koninklijk Theater Carré. In deze muziektempel zetten 1.500 dansers hun beste beentje voor om de bikkelharde jury te overtuigen van hun talent.
Alsof de keurende blikken van Dan Karaty, Euvgenia Parakhina, Marco Gerris en Jan Kooijman niet genoeg zijn, moeten de kandidaten voor het eerst in de geschiedenis van 'So You Think You Can Dance' auditie doen in het bijzijn van live publiek.
Nog voor de audities van start gingen, wisten de juryleden al naar wat ze op zoek zijn. "Natuurlijk ga ik dit jaar ook weer letten op de technische vaardigheden van de dansers", vertelt Jan Kooijman. "Maar het allerbelangrijkste is het totaalpakket : uitstraling, techniek en veel plezier in dansen." Voor jurylid Marco Gerris is techniek niet het allerbelangrijkste : "Voor mij is het heel belangrijk dat een danser niet alleen techniek heeft, maar vooral ook veel personality. Dat ik wordt meegezogen in zijn verhaal en dat het gevoel klopt. Dan ben je voor mij echt een goede danser."
Voor de stijldansers is er de nietsontziende blik van ballroomkampioene Euvgenia Parakhina. "Wat ik zoek in een auditie is de impact", zegt Euvgenia. "Ik zie en voel het meteen of het nep is of echt." Last but not least is ook Dan Karaty weer klaar voor de karrenvracht aan 'So You Think You Can Dance'-kandidaten. Hij is alvast enthousiast over het live publiek. "Carré is een geweldige zaal en het publiek is top. Nu is het aan de dansers om onze verwachtingen te overtreffen."
Voor de honderd beste dansers, verspreid over vier auditiedagen, heeft de jury een bootcampticket dat ze ofwel meteen kunnen verdienen of bij twijfelgevallen in een groepschoreografie op het einde van de dag.
* de eerste aflevering :
Het eerste van die tickets zou wel eens kunnen gaan naar de 22-jarige Nederlandse Gianni. Hij heeft al een unieke 'So You Think You Can Dance'-ervaring opgedaan in de UK. Of naar de Antwerpse Celine (21 jaar)? Zij is alvast vertrouwd met een groot publiek, ze speelde immers de rol van Wiske in de bioscoopfilm 'Suske & Wiske en de Duistere Diamant'.
Zo'n auditie voor een livepubliek en een imposante vierkoppige jury bezorgt menig kandidaat heel wat zenuwen. Ook de 22-jarige Sandrine uit Brussel valt tijdens haar inleidend gesprek ten prooi aan podiumvrees. Maar wanneer ze begint te dansen, glijdt de zenuwachtigheid meteen weg.
De 19-jarige Erika uit Merelbeke (Oost-Vlaanderen) is op het vlak van haar dansstijl een buitenbeentje met esthetische gymnastiek. De juryleden zijn alvast nieuwsgierig wanneer ze de stijl van Erika te horen krijgen. Maar of ze Erika's danstalent te zien krijgen blijft nog de vraag, want Erika's knie weigert dienst... .
Laura is 19, komt uit Dendermonde (Oost-Vlaanderen) en is erg gemotiveerd en erg ambitieus. Met minder dan een plek in de finale van 'So You Think You Can Dance' wil ze geen vrede nemen, en dat is natuurlijk niet min. De eerste stap in de goede richting is natuurlijk de jury overtuigen met een sterke auditie... .
En tot slot : Wat gebeurt er als je een Afrikaanse danser van de ene dag op de andere wegplukt uit zijn (dans)habitat en dropt in een Westerse danscompetitie als 'So You Think You Can Dance'? Het verhaal van Oegandees Shafiki Sseggayi (24 jaar) laat niemand onberoerd.
'So You Think You Can Dance'', eerste aflevering vanavond, zondag 28 augustus, tussen 20.10 en 21.45 op vtm en tussen 20.00 en 21.30 op RTL 5. Deze eerste aflevering wordt aanstaande zaterdag, 03 september, herhaald tussen 19.15 en 20.35 op 2BE. (bron, logo en foto : vtm)