Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

03-08-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

Ook vandaag hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

Na het enorme succes van de musicals 'Doornroosje', waarin K3 (Eurosong 1999) de goede feeën speelden en 'De Drie Biggetjes' met de meiden als drie schattige biggetjes, brengt Studio 100 dit jaar de splinternieuwe musical 'Alice in Wonderland'.

De musical 'Alice in Wonderland' is gebaseerd op het oorspronkelijke verhaal en belooft een zeer bijzondere en spectaculaire voorstelling te worden! 'Alice in Wonderland' is tot en met zondag 28 augustus te zien in het World Forum Theater in Den Haag.

Tickets voor één van de Nederlandse voorstellingen kunnen worden aangeschaft via de website van See Tickets, telefonisch via 0900 300 5555 (€ 0,45 p.m.) of via de website Alice de Musical (Nederlandse site).

Los Angeles, the Voices is in korte tijd uitgegroeid tot de nieuwste muzieksensatie van Nederland. Oprichter, initiator en inspirator Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) vond met 'zijn' Los Angeles, the Voices een muzikale uitdaging met regelrechte internationale allure. Met de lancering van het prachtige (en met platina bekroonde) debuutalbum heeft Los Angeles, the Voices, met een verrassende mix van pop en klassieke muziek, menig muziekhart weten te veroveren.

De onnavolgbare triomftocht van Los Angeles, the Voices wordt komend seizoen dan ook op grootse wijze voortgezet wanneer Gordon, Remko Harms, Roy van den Akker, Richy Brown en Peter Strykes twintig exclusieve theaterconcerten in de grotere theaters en schouwburgen van Nederland geven. De theaterconcerten genaamd 'Because We Believe', worden geproduceerd door Albert Verlinde en zijn van woensdag 25 januari 2012 tot en met maandag 12 maart 2012 in onder andere Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Groningen te zien.

Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft en dat kan via de website van Ticketpoint.

 Vanaf woensdag 29 februari 2012 is de rockmusical 'Home Again' te zien in de Nederlandse theaters. 'Home Again' wordt geproduceerd door lef! theater, een nieuw initiatief voor musicals voor jongeren van de makers van 'Turks Fruit' (3 Musical Awards 2006) en 'Dromen Zijn Bedrog' (4 Musical Awards 2010).

In deze nieuwe, oorspronkelijk Nederlandse musical (12+) worden actuele thema's uit de Nederlandse jeugdzorg behandeld. 'Home Again' komt tot stand in samenwerking met het Nationaal Fonds Kinderhulp. De cast bestaat uit Joël de Tombe (NSF 2004)('Idols', 'HAIR', 'Dromen Zijn Bedrog'), Maickel Leijenhorst ('High School Musical'), Amir Vahidi ('Op Zoek Naar Joseph'), Desi van Doeveren ('Spring Awakening'), Nicole Rushing, Coumba van Hoven en Guus Bok.

Tickets voor één van de voorstellingen, tussen woensdag 29 februari en zondag 20 mei 2012, kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van de musical of via de website van de Nationale Theaterkassa.

03-08-2011 om 23:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'MasterChef' : Sally-Jane, Ron en Marlène te sterk voor Thomas.

Bij de start van de derde aflevering van deze week bleven nog vier bekende Vlamingen over : Thomas Van Hemeledonck, Sally-Jane Van Horenbeeck, Ron Cornet en Marlène de Wouters. Vandaag, woensdag 03 augustus, moest opnieuw iemand de 'MasterChef'-keuken verlaten. De personalities zetten dan ook hun beste beentje voor om Wout Bru en Jean-Paul met hun gerechten te bekoren.

 Tijdens de eerste proef legden Jean-Paul en Wout de kandidaten opnieuw het vuur aan de schenen. Niet alleen de creativiteit, maar ook de techniek en originaliteit van de koks was van belang bij deze test. Het coachduo was onder de indruk van het gerecht van Ron Cornet : zijn vlees had de perfecte cuisson. Jean-Paul kroonde Ron zelfs tot sauzenkoning. Hij werd dan ook de terechte winnaar van deze proef en mocht meteen door naar morgen.

 Voor Sally-Jane, Thomas en Marlène was de strijd nog niet voorbij, één van hen moest vandaag nog de 'MasterChef'-keuken verlaten. De tweede opdracht van was een vaardigheidstest. "Maak in dertig minuten de perfecte crêpe suzette zoals sterrenchef Wout Bru het zelf zou maken", klonk het. De stress sloeg bij het drietal ongenadig toe. Toen het tijd was om te proeven bleek dat niemand de échte perfecte crêpe suzette op zijn bord had kunnen toveren. Op basis van de prestaties van de koks op beide proeven beslisten Jean-Paul en Wout dat Thomas Van Hemeledonck zijn 'MasterChef'-schort aan de haak mocht hangen. "Het was écht niet goed genoeg, punt", zei Thomas nog voor hij de 'MasterChef'-keuken verliet. Sally-Jane en Marlène strijden morgen, samen met Ron, voor de twee halve finale tickets.

'MasterChef 2011', van maandag 04 juli tot en met donderdag 18 augustus eerstkomende op vtm telkens tussen 20.05 en 20.50. Het programma wordt de dag nadien herhaald (van dinsdag tot en met vrijdag) tussen 12.00 en 12.50. (bron en foto's : vtm)

03-08-2011 om 21:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2012 : oppositie wil Songfestival gebruiken om situatie in Azerbeidzjan aan te klagen.

 Mensenrechtenorganisaties in Azerbeidzjan willen het Eurovisie Songfestival van 2012 aangrijpen om de inbreuken op de democratische principes in het land aan de wereld te tonen. Dat hebben ze vandaag, woensdag 03 augustus, bekendgemaakt. Het Songfestival wordt in mei 2012 georganiseerd in Bakoe, de hoofdstad van de voormalige Sovjetrepubliek.

De campagne werd "De muziek van de vrijheid in een onvrij land" gedoopt. De organisaties zullen onder meer de vrijlating van politieke gevangenen en de opheffing van de beperkingen op de media en de oppositie eisen, aldus Anar Mamedli, een van de organisatoren. "De organisatie van een dergelijk festival is een kans om de situatie in Azerbeidzjan om te keren", luidt het.

Mamedli hoopt dat het Songfestival zijn land en dan vooral de autoritaire tactieken van president Ilham Aliev in de schijnwerpers zal plaatsen. Aliev heeft de organisatie van het Songfestival trouwens toevertrouwd aan zijn echtgenote Mehriban.

Azerbeidzjan is gastheer voor het Eurovisie Songfestival nadat het duo Ell en Nikki in mei de 56e editie op hun naam schreven met het nummer "Running scared". (bron : Belga)

03-08-2011 om 18:36 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Goedele Liekens en Erika Lust vanavond te gast in Roeselare.

Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Elf weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna zes weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.

De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.

Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

LIVE EN INTERACTIEF

'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.

Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.

Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.

HET DEURBELSPEL VAN MARCEL

Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.

EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS

Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.

VILLA VANTHILT OP ZONDAG

Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...

Helmut Lotti (componist "Die mooie uren", Eurosong 1993), Roland en Steven De Bruyn treden uitzonderlijk samen op, zaterdag 06 augustus op Dranouter en vanavond in de villa. Ook een hoop mooie vrouwen vandaag : Cath Luyten komt ons vertellen over BVN, de publieke televisiezender voor Nederlanders en Vlamingen in het buitenland, en de ambassadeursrol die ze daarvoor gaat vervullen.

Goedele Liekens en de Zweedse porno-regisseuse Erika Lust hebben samen iets gedaan. We komen er vanavond alles over te weten. Frederik Thoelen en Brecht Engelen vertrekken binnenkort met een internationale expeditie. In Ecuador gaan ze op zoek naar een Inca-schat. Lees hier alvast hun blog : Expeditie Ecuador.

'Villa Vanthilt', de tweeëndertigste aflevering van het derde seizoen, vanavond, woensdag 03 augustus, tussen 21.40 en 22.30 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

03-08-2011 om 14:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : Carmen goes classic.

Na 21 seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er eerder dit voorjaar mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Op zondag 29 mei ging Eén van start met de herhaling van de vijfde reeks die voor het eerst werd uitgezonden in het najaar van 1994 (zaterdag 03 december) en het voorjaar van 1995 (zaterdag 25 februari). Op zaterdag 11 juni werd de eerste aflevering van de zesde reeks (her)uitgezonden en die kwam tussen zaterdag 02 december 1995 en zaterdag 24 februari 1996 op het scherm.

Tussen vrijdag 24 juni en zondag 10 juli kreeg je een herhaling van de zevende reeks en die kwam tussen 07 december 1996 en 01 maart 1997 op het scherm. Tussen dinsdag 12 juli en donderdag 28 juli kregen we de achtste reeks voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 06 december 1997 en zaterdag 28 februari 1998. Dit was meteen ook de laatste reeks met Jacques Vermeire als DDT.

Sinds zaterdag 30 juli kan je kijken naar een herhaling van reeks elf waarin Jaak Van Assche zijn intrede deed als Fernand Costermans. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

* vijfde aflevering (reeks elf) - Carmen goes classic :

Carmen ontmoet een oude schoolvriendin, Micheline, die het ver geschopt heeft en haar voorstelt om lid te worden van haar serviceclub, de Tigresses. Carmen gaat akkoord, maar de rest van de Kampioenen, de jaloerse Pascale op kop, geven haar weinig kans. Ze verdiept zich in de regels van de etiquette om een goede indruk te kunnen maken op Micheline, en maakt zich op die wijze onmogelijk voor de groep. Ondertussen is Fernand op zoek naar een vrouw, bijgestaan door de 'expert' Marc... .

'F.C. De Kampioenen', vanavond woensdag 03 augustus tussen 20.30 en 21.10 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

03-08-2011 om 14:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : een zomertip van Ronald Verhaegen en Laurent Folmer werkt met honing.

Sinds maandag 30 mei heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. En naast vaste waarden als 'De stoel', hebben we dit jaar een heleboel nieuwe rubrieken. Via de verhalen van mensen brengt '1000 zonnen' verslag uit van wat er 's zomers leeft in Vlaanderen.

Geen zomer zonder festivals en daarom stopt '1000 zonnen' elke week een familielid of kennis van een muzikant een backstagepas toe. Hoe kijken zij naar hun kind of kleinkind dat op het podium de sterren van de hemel staat te spelen?

Ook de Ronde van Frankrijk is een vertrouwd gezicht in de zomer, maar dat geldt helaas niet voor alle termen die Michel Wuyts in zijn verslaggeving gebruikt. Rennersvrouwen vertellen er alles over.

Ook de intussen legendarische strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie als eerste ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en erin gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtickets. Staat de stoel niet in de buurt, dan kan je nog altijd online je kans wagen in het nieuwe '1000 zonnen'-spel.

* inhoud aflevering 66 - woensdag 03 augustus 2011 :

- Op stap met

Elke week draaien we de rollen eens om, want dan richt een bekende Vlaming voor één keer de camera op de mensen rond zich. Weet jij met wie we vandaag mochten meekijken?

- Getipt

Elke dag krijg je van '1000 zonnen' een zomertip van een bekend gezicht. Vandaag : Ronald Verhaegen van Radio 1.

- De Vlaamse kost van Laurent Folmer

Elke week vraagt '1000 zonnen' een Vlaamse topchef naar z'n favoriete streekingrediënt. Vandaag bouwt Laurent Folmer van restaurant Couvert Couvert een kunststukje rond honing.

- Het uur van belang : breibomma

Elke dag knipt '1000 zonnen' één uur van belang uit een mensenleven. Tilly breidt elke dag urenlang, maar één keer per week werkt ze aan een bijzonder project.


- De stoel

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist deze zomer weer het Vlaamse land. Wie het eerst in onze stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Staat de stoel niet in jouw buurt? Geen nood, want ook online kan je elke dag twee vliegtuigtickets winnen
.


'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met zaterdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zondag om 20.00. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron en logo's : Eén)

03-08-2011 om 13:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Gina G..

Gina G. Zangeres Gina G. (03 augustus 1970) is geboren in het Australische Brisbane (Queensland) als Gina Mary Gardiner. Haar muzikale carrière begint in 1987 als ze op zeventienjarige leeftijd start als DJ in Melbourne. Vijf jaar later (1992) gaat ze als zangeres aan de slag bij de dancegroep Bass Culture. Met het door haarzelf geschreven nummer "Live the life" scoort de groep een hit in Australië. Een jaar later verlaat ze de groep en verhuist ze naar het Verenigd Koninkrijk om daar een solocarrière te beginnen. In 1996 neemt ze deel aan de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met 113.576 stemmen wint ze de 'Great British Song Contest' met "Ooh aah ...Just a little bit" en zo mag ze afreizen naar de Noorse hoofdstad Oslo. Daar ze voor het begin van het Songfestival getipt wordt als één van de kanshebbers op de overwinning, lijkt uiteindelijk een achtste plaats een slecht resultaat. Maar tijdens de voorselectie (er waren 29 landen voor 22 startplaatsen) wordt ze derde. Dit resultaat wordt pas na het eigenlijke Songfestival bekend gemaakt. In het Verenigd Koninkrijk behaalt ze de top van de hitparade en in ons land haalt ze een zesde plaats. Ze zal uiteindelijk vier maanden in de Ultratop 50 doorbrengen. En zelfs over de plas haalt ze een elfde plaats in de Bilboard 100, iets wat weinige festivalinzendingen haar hebben voorgedaan en/of nagedaan.

Haar opvolger "I belong to you" wordt een bescheidener hitje. Op een vlucht naar Glasgow stort ze in en de geruchten doen de ronde dat ze op dat ogenblik verslaafd is aan drugs. In 1997 komt het album "Fresh" op de markt en een jaar later verschijnt het "Gina G. remix album". Dan verdwijnt ze een aantal jaren uit de spotlights maar blijft toch muziek opnemen. Ook spant ze een rechtszaak in tegen haar voormalige manager. In 2003 neemt ze deel aan 'Reborn in the USA' samen met acht voormalige sterren (hieronder ook Sonia die het Verenigd Koninkrijk vertegenwoordigde in 1993). Geen enkel van de negen is bekend in de Verenigde Staten en elke week valt er iemand af, na twee weken is het liedje uit voor Gina G.. Later dat jaar huwt ze met Charlie Watson. In 2005 wil ze opnieuw voor het Verenigd Koninkrijk deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Maar tijdens de nationale finale 'Making your mind up' eindigt ze met "Flashback" op een vijfde en laatste plaats. Datzelfde jaar kwam haar album "Get up & dance" op de markt en een jaar later volgde "Fresh!". Intussen is ze moeder van twee kinderen. Wil je meer over Gina G. weten neem dan eens een kijkje op haar
website.

OOK JARIG VANDAAG :

* Gunwer Bergkvist (1932), nam in 1966 deel aan 'Melodifestivalen' met "Vårens vindar", eindigde met vier punten op een negende en voorlaatste plaats (Zweden).
* Vice Vukov (1936) : nam tweemaal deel aan het Eurovisie Songfestival. In 1963 werd hij met "Brodovi" elfde met drie punten en in 1965 met "Čežnja" twaalfde plaats met twee punten. Verder nam hij in 1962 voor het eerst deel aan de Joegoslavische nationale selectie met "Dolazak". Ook in 1966 waagde hij zijn kans tijdens de nationale selectie met "Od ova nebo ti zede del" en in 1969 werd hij tijdens de nationale finale achtste met "Cvijece za Mariju".

* Terry Wogan (1938), radio- en televisiepresentator en vaste commentator van het Eurovisie Songfestival tussen 1980 en 2008. Ook in 1973 en 1978 voorzag hij het festival reeds van commentaar voor de Britse openbare omroep. In 1998 was hij gastheer van het jaarlijkse liedjesfestival in Birmingham.
* Maria Haukaas Storeng (1979), nam drie jaar geleden deel aan het Eurovisie Songfestival en wist met "Hold on be strong" tijdens de finale beslag te leggen op een vijfde plaats (Noorwegen). In 2009 nam ze samen met Anna Sahlene (ESF 2002, MF 2003-2006-2009, backing vocal Zweedse inzending 1999) deel aan 'Melodifestivalen' alwaar het duo met "Killing me tenderly" op een zevende plaats strandde in de vierde en laatste voorronde. In eigen land presenteerde ze de nationale selectie, 'Melodi Grand Prix 2009', en vorig jaar waagde ze opnieuw haar kans als zangereres. Met "Make my day" wist ze het tot de finale te schoppen van 'Melodi Grand Prix 2010'.
* Michelle Courtens (1981), nam in 2001
deel aan het Eurovisie Songfestival met "On my own", eindigde met zestien punten op een gedeelde achttiende plaats (Nederland).

03-08-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


02-08-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'MasterChef' : 'MasterChef'-avontuur eindigt na dag twee voor Martine Prenen.

 Vandaag, dinsdag 02 augustus, namen Ron Cornet, Marlène de Wouters, Sally-Jane Van Horenbeeck, Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004) en Thomas Van Hemeledonck het voor de tweede keer tegen elkaar op in de 'MasterChef'-keuken. Twee proeven stonden op het menu : de creativiteits- en vaardigheidstest.

 Voor de eerste proef werd de creativiteit van de kandidaten getoetst. Wout en Jean-Paul wilden weten of deze koks een steak rossini klaar konden maken. De 'MasterChefs'-in-spe hoorden het donderen in Keulen bij deze opdracht : van steak rossini had bijna niemand al gehoord. Het was het gerecht van Sally-Jane dat Wout en Jean-Paul het meest overtuigde door de persoonlijke touch van peperkoek.

 De andere vier koks moesten de tweede proef wél doorstaan. De opdracht : "Maak in veertig minuten de perfecte forel in papillot, zoals Wout Bru het zelf zou maken." Het fileren van de vis werd vooral een struikelblok voor de koks. Toch sloegen ze er allen in het coachduo een bord voor te schotelen. Martine Prenen ging reeds volledig de mist in tijdens de eerste proef, maar ook na de tweede proef kon ze Wout noch Jean-Paul overtuigen. "Martine, je was een aangename, maar eigenwijze kandidate. Jij moet de 'MasterChef'-keuken nu verlaten”, was het verdict van Wout Bru. Ron, Marlène, Sally-Jane en Thomas strijden morgen verder voor de titel van 'MasterChef'.

'MasterChef 2011', van maandag 04 juli tot en met donderdag 18 augustus eerstkomende op vtm telkens tussen 20.05 en 20.50. Het programma wordt de dag nadien herhaald (van dinsdag tot en met vrijdag) tussen 12.00 en 12.50. (bron en foto's : vtm)

02-08-2011 om 21:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Michel Follet en Hannelore Bedert vanavond te gast bij Marcel.

Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Elf weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna zes weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.

De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.

Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

LIVE EN INTERACTIEF

'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.

Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.

Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.

HET DEURBELSPEL VAN MARCEL

Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.

EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS

Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.

VILLA VANTHILT OP ZONDAG

Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...

 Vanavond komt Michel Follet (presentator 'De Gouden Zeemeermin 1996', commentator ESF 1996) langs. Hij komt ons vertellen over zijn passie voor alles wat kermis is. Hij heeft er zelfs één bij! Van Véronique Culliford, de dochter van Peyo, komen we alles te weten over de Smurfen-film, die in Amerika niet moet onderdoen voor de grote blockbusters van het moment.

Aagje Rappé en Ann-Sophie Sierens zijn de snelste lifters van Gent. In recordtempo duimden ze hun weg naar Venetië en lieten ze alle andere deelnemers van de Route Du Soleil - een 7-daagse race waarbij een 300-tal jongeren tussen 18 en 26 als eerste al liftend aan de finish proberen te komen - achter zich. Muziek komt van de hemelse stem van Hannelore Bedert.

'Villa Vanthilt', de eenendertigste aflevering van het derde seizoen, vanavond, dinsdag 02 augustus, tussen 21.40 en 22.35 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

02-08-2011 om 14:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : de kampioenen vieren kerstmis.

Na 21 seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er eerder dit voorjaar mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Op zondag 29 mei ging Eén van start met de herhaling van de vijfde reeks die voor het eerst werd uitgezonden in het najaar van 1994 (zaterdag 03 december) en het voorjaar van 1995 (zaterdag 25 februari). Op zaterdag 11 juni werd de eerste aflevering van de zesde reeks (her)uitgezonden en die kwam tussen zaterdag 02 december 1995 en zaterdag 24 februari 1996 op het scherm.

Tussen vrijdag 24 juni en zondag 10 juli kreeg je een herhaling van de zevende reeks en die kwam tussen 07 december 1996 en 01 maart 1997 op het scherm. Tussen dinsdag 12 juli en donderdag 28 juli kregen we de achtste reeks voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 06 december 1997 en zaterdag 28 februari 1998. Dit was meteen ook de laatste reeks met Jacques Vermeire als DDT.

Sinds zaterdag 30 juli kan je kijken naar een herhaling van reeks elf waarin Jaak Van Assche zijn intrede deed als Fernand Costermans. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

* vierde aflevering (reeks elf) - Vrolijk kerstfeest :

Pascale heeft Madeleine en haar echtgenoot uitgenodigd voor het jaarlijkse kerstdiner en wil dat alles perfect verloopt. Wanneer Fernand echter lucht krijgt van het feest, doet hij zijn uiterste best om ook uitgenodigd te worden, met alle gevolgen van dien. Ondertussen heeft de dorpspastoor aan Boma gevraagd om zijn kerststal te bevolken met mensen uit de ploeg. Zowel Carmen als Doortje voelen zich geroepen om de heilige maagd Maria uit te beelden... .

'F.C. De Kampioenen', vanavond dinsdag 02 augustus tussen 20.25 en 21.10 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

02-08-2011 om 11:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : terug in de tijd naar 1958 en de Expo in Brussel.

Sinds maandag 30 mei heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. En naast vaste waarden als 'De stoel', hebben we dit jaar een heleboel nieuwe rubrieken. Via de verhalen van mensen brengt '1000 zonnen' verslag uit van wat er 's zomers leeft in Vlaanderen.

Geen zomer zonder festivals en daarom stopt '1000 zonnen' elke week een familielid of kennis van een muzikant een backstagepas toe. Hoe kijken zij naar hun kind of kleinkind dat op het podium de sterren van de hemel staat te spelen?

Ook de Ronde van Frankrijk is een vertrouwd gezicht in de zomer, maar dat geldt helaas niet voor alle termen die Michel Wuyts in zijn verslaggeving gebruikt. Rennersvrouwen vertellen er alles over.

Ook de intussen legendarische strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie als eerste ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en erin gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtickets. Staat de stoel niet in de buurt, dan kan je nog altijd online je kans wagen in het nieuwe '1000 zonnen'-spel.

* inhoud aflevering 65 - dinsdag 02 augustus 2011 :

- De zomer van vroeger : Expo 58

Geen seizoen dat onze herinneringen zo kleurt als de zomer. Vandaag blikken we nostalgisch terug op de zomer van '58. Op de wereldtentoonstelling in Brussel zagen veel Belgen in het paviljoen van Congo voor het eerst hun zwarte medemens.

- Getipt

Elke dag krijg je van '1000 zonnen' een zomertip van een bekend gezicht. Vandaag : Sofie Lemaire van Studio Brussel.

- Hotel Paradiso : Hotel Essenza

Deze zomer zoekt '1000 zonnen' naar een zacht bed op plaatsen waar je niet meteen een hotel verwacht. Vandaag vinden we onderdak in een pittoreske parel in Kalfort (Puurs) : Hotel Essenza.

- Het uur van belang : Staf en zus

Elke dag knipt '1000 zonnen' één uur van belang uit een mensenleven. Iedere dag om zeven uur zorgt Staf voor het lichamelijke én geestelijke welzijn van zijn zus.

- De stoel

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist deze zomer weer het Vlaamse land. Wie het eerst in onze stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Staat de stoel niet in jouw buurt? Geen nood, want ook online kan je elke dag twee vliegtuigtickets winnen
.


'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met zaterdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zondag om 20.00. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron en logo's : Eén)

02-08-2011 om 11:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Bart Kaëll.

Bart Kaëll Bart Kaëll (02 augustus 1960) is geboren in Oudenaarde als Bart Gijselinck. De knepen van het vak leert hij kennen in Antwerpen aan de befaamde 'Studio Herman Teirlinck'. In 1982 neemt hij deel aan de Baccarabeker (een zangwedstrijd tijdens de zomer) en hij mag er de publieksprijs in ontvangt nemen. Een jaar later (in 1983) neemt hij voor het eerst deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met het door Tony Kolenberg en Guy Grammant geschreven nummer "Symfonie" eindigt hij op een vierde plaats. Er volgen nummers als "Hallo dag Bart" en "Op mijn eiland", in 1984 krijgt hij tijdens 'Zomerhit' de prijs voor het beste solodebuut maar het is wachten op een eerste hit ("La mamadora") tot 1986.

Een jaar later doet hij opnieuw een gooi naar het ticket voor het Eurovisie Songfestival. Met "Carrousel" eindigt hij op een tweede plaats na winnares Liliane Saint-Pierre. De tekst van het nummer is samen geschreven met Hubert Hugo, de muziek komt van Bart zelf. Vanaf 1989 zit hij onder dak bij Roland Verlooven en vanaf dat moment loopt zijn carrière in sneltreinvaart. Een paar hits : "De Marie-Louise", "Duizend terrassen in Rome" en "Zeil je voor het eerst". Datzelfde jaar wordt Bart door de commerciële omroep
vtm gepolst om de 'Mini-playback-show' te presenteren. Nadien volgt 'De Soundmixshow" wat hij zal presenteren tot in 2000, enkel in 1996 wordt het programma uitgezonden op VT 4. Als zanger blijft hij ondertussen op het voorplan. Er volgen nog hits zoals "Marlène" en "Mooi om te zien". In 1994 neemt hij de presentatiefakkel over van Walter Capiau van het populaire programma 'Rad van Fortuin'. Hij zal het programma presenteren tot eind mei 1997.

In 1999 komt zijn verzamelcd "15 jaar Bart Kaëll" op de markt. Nadien wordt het op muzikaal gebied wat stiller maar in 2002 heeft hij nog een zomerhitje te pakken met "Beetje bij beetje". In 2006 was hij terug van (nooit) weggeweest met de nieuwe (door hemzelf geschreven) zomersingle "'t Is volle maan vannacht" en een jaar later probeerde hij het succes te evenaren met "Waar zijn de piraten". Eind 2007 en begin 2008 vierde hij in respectievelijk Aarschot en Antwerpen zijn vijfentwintigjarige carrière als artiest en met "Dansen in Bahia" scoorde hij opnieuw een zomerhit.

In het najaar van 2008 verscheen een compilatie-album met daarop de grootste hits van de voorbije vijfentwintig jaar. Eerder dit voorjaar verscheen een nieuw album met als titel "Hallo, hier ben ik!". Vorige zomer raakte bekend dat Bart al jaren een relatie heeft met Luc Appermont (presentator 'Eurosong' en commentator ESF). Vorig jaar nam hij ook deel aan het eerste seizoen van het vtm-programma 'MasterChef' alwaar hij tijdens de finale beslag wist te leggen op een tweede plaats, na winnares Sabine Appelmans. Meer over Bart Kaëll kan je steeds terugvinden op zijn
website.

OOK JARIG VANDAAG :

* Massiel (1947), geboren als María de los Ángeles Santamaría Espinosa en winnares van het Eurovisie Songfestival in 1968 met "La, la, la" (Spanje).
* Justyna Steczkowska (1972), nam in 1995 deel aan het Eurovisie Songfestival en eindigde met "Sama" op een achttiende plaats met vijftien punten (Polen).

02-08-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


01-08-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'MasterChef' : Filip Meirhaeghe meteen uit de 'MasterChef'-keuken.

 In de eerste aflevering van de vijfde week van 'MasterChef' betraden Ron Cornet, Marlène de Wouters, Sally-Jane Van Horenbeeck, Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004), Thomas Van Hemeledonck en Filip Meirhaeghe voor de allereerste keer de 'MasterChef'-arena. Tijdens twee proeven kregen deze bekende Vlamingen de kans om zich te bewijzen als kok.

 Voor de eerste proef werd de creativiteit van de kandidaten getetst. Ze kregen een uur de tijd om Wout Bru en Jean-Paul Perez een gerecht naar keuze voor te schotelen. Degene die hen het meest kon overtuigen, mocht al meteen door naar morgen en hoefde de tweede proef niet uit te voeren. Toen het tijd was om te proeven werden Jean-Paul en Wout door alle koks enorm verrast. Maar het was Thomas Van Hemeledonck die hen met zijn gerecht – Mechelse asperges met langoestines, lamsoor, een mousselinesaus en een coulis van peterselie – het meest kon bekoren. "Thomas heeft de smaken weten te verweven tot iets subtiels en elegants", zei Jean-Paul overtuigd.

 De vijf andere personalities streden verder voor hun plaats in de wedstrijd tijdens de stresstest. De opdracht : "Maak in vijftien minuten de perfecte omelette baveuse, zoals Wout Bru het zelf zou maken." Omdat een 'MasterChef' zeker een eenvoudige omelet zou moeten kunnen klaarmaken, kregen de koks geen recept. Maar blijkbaar hadden Wout en Jean-Paul hen overschat. Wout greep snel in : "Mensen, ik herhaal dat ik een omelet wil en géén roerei!" Na het proeven van de vijf verschillende gerechten, beslisten Jean-Paul en Wout om Filip Meirhaeghe de 'MasterChef'-keuken uit te sturen. Zijn omelet was te droog, maar ook zijn eerste keuzegerecht – asperges op Vlaamse wijze – was ondermaats. De andere vier strijden samen met Thomas verder voor een plaats in de wedstrijd.

'MasterChef 2011', van maandag 04 juli tot en met donderdag 22 augustus eerstkomende op vtm telkens tussen 20.05 en 20.50. Het programma wordt de dag nadien herhaald (van dinsdag tot en met vrijdag) tussen 12.00 en 12.50. (bron en foto's : vtm)

01-08-2011 om 22:17 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Op deze eerste dag van een nieuwe maand hebben we weer een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargestoomdFans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 De zomer van 2011 wordt de zomer van 'Mamma Mia!' want sinds dinsdag 19 juli zitten de feel good vibes naar de koningin der badsteden, Oostende.

De internationale cast van 'Mamma Mia!' zit in het Kursaal van Oostende en zal ongetwijfeld voor vele onvergetelijke momenten zorgen aan de Belgische kust. Voor deze unieke gelegenheid bundelen Concert and Entertainment Promotor Live Nation Belgium en Kursaal Oostende hun krachten.

'Mamma Mia!' in het Kursaal van Oostende en dit nog tot en met zondag 14 augustus eerstkomende telkens om 20.00. Op zaterdag en zondag zijn er ook namiddagvoorstellingen, telkens om 15.00. Tickets (tussen 37 en 70 euro) kunnen nog steeds worden aangeschaft via Sherpa. Meer nieuws en informatie krijg je ook op de website van de musical.

Opgelet! De musical wordt in de originele versie (Engels) opgevoerd maar wordt in het Nederlands en het Frans ondertiteld.

 Na een uitverkocht concert in de Grenslandhallen (Hasselt) staat Christoff (Eurosong 1993-2002) op zaterdag 19 november eerstkomende in de Ethias Arena te Hasselt samen met zijn fijnste muzikale collega's voor 'Christoff & Vrienden'.

Op maandag 21 februari stelde Christoff enkele gasten voor, die naast Kathleen Aerts (ex-K3, Eurosong 1999) en Luc Steeno, eveneens van de partij zullen zijn, namelijk Andrei Lugovski, Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') en de Nederlandse topartieste Willeke Alberti (ESF 1994).

'Christoff & Vrienden', op zaterdag 19 november (aanvang : 20.15) in de Ethias Arena te Hasselt. Tickets kunnen nog steeds worden aangeschaft via Sherpa of telefonisch via het nummer 070 34 50 50 (vanuit Nederland : 0900 34 50 500).


 Volgend voorjaar kan je gaan kijken naar 'Dag Vreemde Ann' dat zich afspeelt voor en tijdens het laatste televisie-interview dat Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975) gaf voor het BRT-programma 'Hotel Americain' in het Amerikaans Theater op 28 maart 1984. Zij is op dat moment al erg ziek en weet dat ze niet erg lang meer te leven heeft. Een grande dame op retour. Samen met haar persoonlijke assistente, Ingrid, blikt ze terug op haar carrière als zangeres. Er komen zowel professionele als persoonlijke zaken aan bod en naarmate het stuk vordert ontdekken we de speciale band tussen beiden. In de hoofdrol zien we Liv Van Aels als Ann Christy.

De voorstellingen vinden plaats in de Zwarte zaal van het Fakkeltheater (Reyndersstraat 7, 2000 Antwerpen) en dit tussen vrijdag 08 en zondag 24 juni 2012, telkens om 20.30 (behalve op zondag 10 juni om 15.00). Tickets kosten 15 euro (+ 1 euro reserveringskost) en kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van het Fakkeltheater of telefonisch op het nummer 070 24 60 36.

01-08-2011 om 15:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Joe Hardy, de nieuwste sensatie van het Vlaamse lied, vanavond te gast bij Marcel.

Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Elf weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna zes weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.

De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.

Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

LIVE EN INTERACTIEF

'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.

Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.

Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.

HET DEURBELSPEL VAN MARCEL

Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.

EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS

Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.

VILLA VANTHILT OP ZONDAG

Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...

 Laura Van Boechout wordt dit jaar 30 en dat leek haar de ideale gelegenheid om op zoek te gaan naar de - voor haar - ideale job. Daarom wil ze op één jaar tijd 30 verschillende jobs uitproberen. Ze zit ondertussen ongeveer halverwege.

Guido Kindt was journalist bij De Standaard, maar had daarnaast nog een bijverdienste : spion voor de KGB. Tot hij in 1992 werd opgepakt door de Staatsveiligheid. Zijn avonturen heeft hij nu verwerkt in een roman.

De nieuwste sensatie van het Vlaamse lied : Joe Hardy. De andere muziek komt van Zap Mama.

'Villa Vanthilt', de eenendertigste aflevering van het derde seizoen, vanavond, maandag 01 augustus, tussen 21.30 en 22.20 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

01-08-2011 om 12:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : Carmen papt aan met Fernand.

Na 21 seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er eerder dit voorjaar mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Op zondag 29 mei ging Eén van start met de herhaling van de vijfde reeks die voor het eerst werd uitgezonden in het najaar van 1994 (zaterdag 03 december) en het voorjaar van 1995 (zaterdag 25 februari). Op zaterdag 11 juni werd de eerste aflevering van de zesde reeks (her)uitgezonden en die kwam tussen zaterdag 02 december 1995 en zaterdag 24 februari 1996 op het scherm.

Tussen vrijdag 24 juni en zondag 10 juli kreeg je een herhaling van de zevende reeks en die kwam tussen 07 december 1996 en 01 maart 1997 op het scherm. Tussen dinsdag 12 juli en donderdag 28 juli kregen we de achtste reeks voorgeschoteld die voor de eerste maal werd uitgezonden tussen zaterdag 06 december 1997 en zaterdag 28 februari 1998. Dit was meteen ook de laatste reeks met Jacques Vermeire als DDT.

Sinds eergisteren, zaterdag 30 juli, kan je kijken naar een herhaling van reeks elf waarin Jaak Van Assche zijn intrede deed als Fernand Costermans. De openbare omroep besliste om de (minder succesvolle) reeksen negen en tien met Jakob Beks als Bernard Theofiel Waterslaeghers (BTW) niet te herhalen.

* derde aflevering (reeks elf) - Te bed of niet te bed :

Carmen klaagt over het gebrek van passie bij Xavier. Wanneer deze laatste bij Pascale het bed gaat repareren, wordt dit door Fernand anders geïnterpreteerd. Hij gaat stoken bij Carmen, met als gevolg dat zij Xavier buitengooit. Xavier gaat dan maar logeren bij Pascale, wat het misverstand nog verergert. Ondertussen papt Carmen aan met Fernand in de hoop Xavier jaloers te maken... .

'F.C. De Kampioenen', vanavond maandag 01 augustus tussen 20.25 en 21.05 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

01-08-2011 om 12:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : vanavond een tip van Alex Callier, frontman van Hooverphonic.

Sinds maandag 30 mei heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. En naast vaste waarden als 'De stoel', hebben we dit jaar een heleboel nieuwe rubrieken. Via de verhalen van mensen brengt '1000 zonnen' verslag uit van wat er 's zomers leeft in Vlaanderen.

Geen zomer zonder festivals en daarom stopt '1000 zonnen' elke week een familielid of kennis van een muzikant een backstagepas toe. Hoe kijken zij naar hun kind of kleinkind dat op het podium de sterren van de hemel staat te spelen?

Ook de Ronde van Frankrijk is een vertrouwd gezicht in de zomer, maar dat geldt helaas niet voor alle termen die Michel Wuyts in zijn verslaggeving gebruikt. Rennersvrouwen vertellen er alles over.

Ook de intussen legendarische strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie als eerste ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en erin gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtickets. Staat de stoel niet in de buurt, dan kan je nog altijd online je kans wagen in het nieuwe '1000 zonnen'-spel.

* inhoud aflevering 64 - maandag 01 augustus 2011 :

- Cheese : Waterloo

Een kiekje van de leeuw van Waterloo is een digitale must voor elke toerist die ons land bezoekt. Maar wat vinden ze hier nog markant genoeg om te fotograferen?

- Getipt

Elke dag krijg je van '1000 zonnen' een zomertip van een bekend gezicht. Vandaag : Alex Callier van de band Hooverphonic.

- Backstage : Paul Michiels

In het zomerse festivalseizoen is een backstagepas wellicht het meest gegeerde goed dat er bestaat. Elke week neemt '1000 zonnen' een familielid van een optredende muzikant mee achter de schermen. Deze week mag de mama van Paul Michiels met haar zoon naar Suikerrock in Tienen.

- De stoel

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist deze zomer weer het Vlaamse land. Wie het eerst in onze stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Staat de stoel niet in jouw buurt? Geen nood, want ook online kan je elke dag twee vliegtuigtickets winnen
.


'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met zaterdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zondag om 20.00. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron en logo's : Eén)

01-08-2011 om 12:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Alex Nyborg Madsen.

Alex Nyborg Madsen Alex Nyborg Madsen (01 augustus 1960) is een Deense artiest en presentator. Hij maakt deel uit van de groepen The Savage Affair en Led Zeppelin Jam (als voorbeeld naar de echte groep Led Zeppelin). Hij werkt ook als presentator bij P3 (de derde zender van de Deense nationale omroep). In 1997 is er een rol weggelegd in de Deense film 'Hannibal & Jerry". In 1999 is hij jurylid tijdens 'Dansk Melodi Grand Prix', de Deense nationale finale voor het Eurovisie Songfestival. Een jaar later (2000) is hij te bewonderen in de film 'Italiensk for begyndere". Verder is hij regelmatig als artiest te gast in tal van Deense programma's.

01-08-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


31-07-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JUNIOR - 2011 - EUROSONG : Flor Busschaerts.

Op zaterdag 25 juni jongstleden heeft de openbare omroep de namen bekendgemaakt van de acht kandidaten die dit najaar zullen gaan strijden om het Belgische ticket voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival.

De liedjes van de acht kandidaten en de daarbijhorende clips zijn sindsdien te zien op de website van Ketnet. Sinds vrijdag 01 juli worden ze ook met de regelmaat van een klok uitgezonden op Ketnet zelf.

Sinds zondag 03 juli, en dit tot en met zondag 21 augustus, stellen we telkens op zondag één van de acht kandidaten voor in 'JUNIOR - 2011 - EUROSONG'. De vijfde kandidaat in het rijtje is Flor Busschaerts met het nummer "Ze is nog niet van mij".

 Flor is een 14-jarige kerel uit het verre Westouter. Muziek is zijn grote passie. Zingen en pianospelen, hij zou er zijn dagen wel mee kunnen vullen. Tussen het muziekmaken door gaat hij inspiratie opdoen in het skatepark of op het voetbalveld. Als hij op vakantie is, dan vind je Flor in, op of naast het water. Wakeboarden, vissen en zwemmen zijn dan zijn lievelingsbezigheden.

Justin Bieber is zijn grote muzikale voorbeeld. Ook Flor leeft volgens het principe 'Never say never'. En al dat gebieber heeft ook zo z'n invloed op zijn nummer Junior Eurosongnummer "Ze is nog niet van mij".

Als je in je liedje zingt over een meisje dan moet er ook een meisje in je clip zitten, natuurlijk… Of er ook in het echt sprake is van enige aantrekkingskracht tussen die twee, dat laten we in het midden. Flor kon er in ieder geval z'n coolness bij bewaren en trotseerde hevige zandwindvlagen op het strand. Geen kat die daar iets van ziet in de clip.


* tekst "Ze is nog niet van mij" :

Ik heb een geheim en dat geheim loopt daar (daar)
Ze is nog niet van mij, maar ik ben weg van haar (haar)

Het wordt tijd dat ik iets doe
Ik zeg haar wat ik voel
Ik weet alleen niet hoe
Mijn mond blijft toe

Ik wacht op het moment
Als je even alleen bent
Want ze hangen rond je heen
Je bent nooit echt alleen

Maar zeg me hoeeee…
Vertel ik het jou?

Hoeee… vertel ik het jou?

Hé, is alles wat ik zei
Hé, niet meer kwam eruit
Hé, en ze liep me voorbij
Hé, ze is, ze is nog niet van mij (mij, mij)


Ze is nog niet van mij
Ze is nog niet van mij (mij, mij)

Ze is nog niet van mij (mij, mij)


Ze weet nog niet hoe graag
Hoe graag ik haar mag
Wat het met me doet
Telkens als ze lacht
 
Het wordt tijd dat ik iets doe
Ik zeg haar wat ik voel
Ik weet alleen niet hoe
Mijn mond blijft toe
 
Ik wacht op het moment
Als je even alleen bent
Want ze hangen rond je heen
Je bent nooit echt alleen
 
Hé, is alles wat ik zei
Hé, niet meer kwam eruit

Hé, en ze liep me voorbij
Hé, ze is, ze is nog niet van mij (van mij)
 
Ze is nog niet van mij
Ze is nog niet van mij (van mij)


Ze is nog niet van mij (mij, mij)

Hé, is alles wat ik zei
Hé, niet meer kwam eruit

Hé, en ze liep me voorbij
Hé, ze is, ze is nog niet van mij (mij)

Ze is nog niet van mij
Ze is nog niet van mij


In het najaar wordt de kandidaat voor Jerevan gekozen tijdens 'Junior Eurosong 2011' en de winnaar mag ons land op zaterdag 03 december in de Armeense hoofdstad gaan vertegenwoordigen tijdens de negende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. (bron, logo en foto : Ketnet)

31-07-2011 om 20:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'MasterChef' : scoort Marlène de Wouters in de keuken?

In ieder Vlaams gezin worden de kookpotten dagelijks gebruikt. En ook sommige van onze bekende Vlamingen voelen zich behoorlijk thuis achter het fornuis. Dertig vastberaden Vlaamse celebrities zijn overtuigd van hun kooktalent en wagen hun kans in 'MasterChef'.

Onder hen ondere andere Ivan Heylen, de creatieve 'werkmens' was jarenlang actief als laborant maar kan hij ook goochelen in de keuken? Thomas Van Hemeledonck staat als nieuwsanker/journalist garant voor correcte informatie op het juiste moment. Weet hij ook het perfecte bord binnen de tijd te serveren? Marlène de Wouters kent alle ins en outs van de mondaine wereld en weet wat lekker eten is. Maar kan ze het ook effectief zelf klaarmaken? Topsporter, politicus, model, presentator of muzikant is achter het fornuis even niet van belang. Sinds maandag 04 juli is slechts één ding van tel : kooktalent!

Sterrenchef Wout Bru en foodexpert Jean-Paul Perez zijn op zoek naar die ene persoon met een uitzonderlijk kooktalent : die ene kok met net dat tikkeltje meer. Om die te vinden zullen ze hen de komende zeven weken testen op alle mogelijke culinaire vlakken. Hebben ze voldoende basiskennis? Beschikken ze over de nodige vaardigheden? Kennen ze hun klassiekers? Hoe goed zijn hun smaakpapillen ontwikkeld en vooral : hoe creatief zijn ze nog wanneer de tijd genadeloos verder tikt? Het belooft een bikkelharde strijd te worden want slechts één van deze 30 kan bekroond worden tot 'MasterChef 2011'.

Zeven weken lang geven wekelijks telkens 6 bekende Vlamingen van maandag tot donderdag het beste van hun culinaire zelve in de keuken van 'MasterChef'. Dagelijks zal diegene die Wout en Jean-Paul het minste weet te overtuigen van zijn of haar culinaire kunsten de keuken moeten verlaten. Op donderdag blijven zo telkens 2 halve finalisten over, die samen met 8 anderen de zesde week van 'MasterChef' in zullen gaan. In die halve finale week moeten zij onderling uitmaken welke 6 beste kandidaten (van de oorspronkelijk 30) zullen aantreden in de finaleweek.

 In 'MasterChef' gaan we na hoe sterk onze bekende Vlamingen zijn in de keuken. Elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag leggen sterrenkok Wout Bru en foodexpert Jean-Paul Perez een nieuwe groep van zes personalities op de rooster.

Vanaf morgen, maandag 01 augustus, roeren Ron Cornet, Marlène de Wouters, Sally-Jane Van Horenbeeck, Martine Prenen (woordvoerster ESF 2004), Thomas Van Hemeledonck en Filip Meirhaeghe in de kookpotten.

* Week 5 - de zes kandidaten :

 Filip  Meirhage

Ex-wereldkampioen mountainbike Filip Meirhaeghe is een natuurmens. Ook in de keuken houdt hij het simpel en puur. Sinds zijn afscheid van de competitie is Filip een echt familiemens en maakt hij graag tijd vrij om voor zijn gezin lekker en gezond te koken. Filip slaagt erin om met vele etensrestjes uit de koelkast een lekker gerecht op tafel te toveren.

- Waarom wil je deelnemen aan 'MasterChef'?

Ik kan niet koken eigenlijk. Ik doe mee om bij te leren. Ik wil er niet als eerste uitliggen, als tweede dan eerder.

- Welke plaats heeft koken/eten in je leven?

Mijn vrouw en ik gaan erg graag uit gaan eten. We houden van lekker eten. We kunnen daar enorm van genieten. Mijn vrouw kan zeer goed koken. Ze wil dat ik ook meer ga koken.

- Vanwaar komt de liefde voor het koken bij jou?

Ik denk uit mijn kindertijd. Mijn grootmoeder maakte lekkere karnemelkpap met appeltjes, bruine suiker… Het is lang geleden dat ik dat gegeten heb. Mijn mama maakte vroeger lekkere spinaziestoemp met boerenworst.

- Wat is je specialiteit?

Ik heb een lange tijd gestoefd over papillotjes met vis. Mijn vrouw zei dan uiteindelijk 'maak ze nu een keer!' en ze vond het lekker. Ik ben voor de puurheid van smaken en producten. Je moet niet overdadig gaan kruiden, zodat je eten smaakt naar de kruiden en niet naar het product zelf.

 Marlène de Wouters

Royaltykenner Marlène de Wouters vertoeft vaak in adellijke kringen, maar noemt zichzelf niet bepaald een keukenprinses. Toch weet ze zich in de keuken perfect uit de slag te trekken. Marlène beschouwt het als  topprioriteit om dagelijks met haar gezin aan tafel te zitten. Ze is de perfecte gastvrouw op feestjes en etentjes.

- Welke plaats heeft koken/eten in je leven?

Ik heb 3 kinderen. Zelf vind ik het dus een verplichting om elke dag te koken. Ik sta meestal zelf achter het fornuis maar ook mijn echtgenoot weet zich uit de slag te trekken. Ik zie het als een sociaal moment om dagelijks met gezin aan tafel te zitten. Onze gsm's gaan mee aan tafel dus is het niet altijd even rustig en ontspannend.

- Mag je omgeving meegenieten van je kookkunsten?

Ik wil niet dat het een wedstrijd wordt als ik vrienden uitnodig. Ik vind het samenzijn belangrijker alsook een leuk gedecoreerd huis. Onlangs nodigde ik bijvoorbeeld 22 vrienden uit. Op zo'n moment sta ik niet zelf achter het fornuis, maar haal ik enkele schotels bij detraiteur. De soep en het dessert heb ik wel zelfgemaakt. Als aperitief heb ik allemaal gezonde groentjes geserveerd.

- Hoe omschrijf je jezelf als kok?

Ik zie koken als een noodzaak. De laatste jaren heb ik ook minder zin om elke dag iets origineels op tafel te serveren. Ik gebruik af en toe nog wel eens een kookboek, maar mijn gerechten zullen nooit tweemaal hetzelfde smaken. Ik proef ook veel tijdens het koken.

 Martine Prenen

Martine Prenen is een veelzijdige vrouw : naast haar job als presentatrice, heeft ze sinds kort haar diploma als gezondheidsconsulente behaald. Een gezond dieet volstaat niet voor Martine. Ze gaat voor het volledige pakket : een gezonde geest in een gezond lichaam. Ze kookt bij voorkeur biologisch en vegetarisch. Haar kookboek ligt altijd in de buurt.  Ze maakt geen typisch Vlaamse gerechten, maar verkiest de Oriëntaalse keuken.

- Waarom wil je deelnemen aan 'MasterChef'?

Ik neem deel om bij te leren. Ik weet zeer weinig van de traditionele keuken. Ik kook voornamelijk simpel en puur. Ik vind het een uitdaging om deel te nemen.

- Welke plaats heeft koken/eten in je leven?

Voor mij is het een ontspanning. Het is een manier om gezond te blijven.

- Ben je tijdens het koken rustig of is het eerder chaos in de keuken?

Eerder chaos. Situaties als 'Waar is de mixer, waar is de mixer' komen bij mij vast en zeker voor.

- Wat vind je omgeving van je kookkunsten?

Mijn gezin vindt het lekker. Als ik kook voor vrienden en familie gebruik ik altijd een kookboek. Ik heb veel kookboeken. Ik vergeet veel.

 Ron Cornet

'Wittekerke'-acteur Ron Cornet is een echte Bourgondiër, thuis staat hij altijd achter het fornuis. Hij vindt koken dan ook één van de leukste huiselijke taken. Grote kookblunders heeft hij gelukkig nog niet begaan. Behalve die keer dat hij iets au bain marie wou klaarmaken in een plastiek potje…

- Vanwaar komt de liefde voor het koken bij jou?

Op een gegeven moment woonde ik alleen en tja... een mens moet eten.

- Ben je tijdens het koken rustig of is het eerder chaos in de keuken?

De twee een beetje. Ik probeer rustig te zijn, maar het durft wel eens ontsporen.

- Wat vindt je omgeving van je kookkunsten?

Het valt wel in de smaak. Mijn vrouw zegt dan van 'oh, het is lekker, dat moet je nog eens maken' maar ik vergeet altijd de recepten op te schrijven...

- Wat lust je absoluut niet?

Bereidingen met warme karnemelk.

 Sally-Jane Van Hoorenbeeck

Actrice Sally-Jane leeft zich uit in de keuken. Enkele jaren geleden trouwde ze in Thailand waar ze een passie voor de Aziatische keuken aan overhield. Ze ziet koken als een liefdevolle manier om mensen te tonen dat je hen graag ziet. Sally heeft moeite met tijdsdruk, dan slaan haar stoppen wel eens door...

- Waarom wil je deelnemen aan 'MasterChef'?

Het is een gelegenheid om met professionele chefs te werken en daarvan te leren. Winnen zou fijn zijn, maar het is geen must. Van vrienden en familie krijg ik wel complimenten over mijn kookkunsten, maar kan evengoed zijn dat het eten dat ik maak niet lekker is. Met mijn deelname aan 'MasterChef' kan ik nagaan in hoeverre deze complimenten in feite kloppen.

- Welke plaats heeft koken/eten in je leven?

Het hangt er van af. Het ene moment kan dat pure ontspanning zijn en het andere moment een verplichting (bvb als je om 5u opgestaan bent en je pas om half 8 thuis bent. Ik kook elke dag vers. Eten is belangrijk om je lichaam te voeden naar gezondheid toe, alsook vind ik het belangrijk als je een kind hebt dat je gezond eet.

- Hoe zou je jezelf als kok omschrijven?

Ik maak vanalles en nog wat klaar in feite : Thais, in het weekend slow food, Italiaans/mediterraans, Indonesisch,… Ook eens gewoon zoals bloemkool met witte saus en worstje.

- Hoe zou je een 'Masterchef' definiëren?

Iemand die gepassioneerd is en gepassioneerd kookt. Het is in feite een combinatie van verschillende factoren. Een goede productkennis en techniek zijn ook belangrijk.

 Thomas Van Hemeledonck

Journalist en nieuwsanker Thomas Van Hemeledonck  houdt van lekker eten. Al sinds jonge leeftijd ging Thomas met zijn ouders in de beste restaurants eten. Zijn vader  is culinair journalist en Bourgondiër in hart en nieren. Sinds kort begeeft Thomas zich op glad ijs en is hij gestart met een nieuwe hobby : zelf achter het fornuis kruipen. Voor zijn 40ste verjaardag mocht Thomas alvast op stage in 3-sterren restaurant 'de Karmeliet'!

- Waarom wil je deelnemen aan 'MasterChef'?

Uit passie voor lekker eten en respect voor de kunst van het koken. Mijn ma is een keukenkoningin, mijn vader is gastronomisch journalist/Bourgondiër en ik ben het product van die twee.

- Welke plaats heeft koken/eten in je leven?

Koken is sinds kort vooral een hobby, lekker eten al langer een passie. Eten is gezelligheid: genieten van hoe het er op je bord uitziet en hoe het uiteindelijk smaakt. Ik kook liefst voor mensen die het appreciëren en vooral ook kritisch zijn, tips geven en zo…


- Vanwaar komt de liefde voor het koken bij jou?

Al sinds mijn 10de heb ik het voorrecht genoten om met mijn ouders verschillende goeie restaurants te bezoeken. 't Zal er wel mee te maken hebben, zeker?

- Ben je tijdens het koken rustig of is het eerder chaos in de keuken?

Ik ben van nature nogal een zenuwpees. Da's niet anders achter het fornuis. Ik denk veel na, soms teveel. Maar 'k probeer wel altijd mijn werkblad ordelijk en proper te houden. 'Probeer', zeg ik wel… .

Wie overschat of overstijgt zichzelf? Wie weet Wout Bru en Jean-Paul Perez keer op keer omver te blazen met zijn/haar gerecht? Sinds maandag 04 juli 2011 gaat vtm op zoek naar het antwoord op die ene vraag : Wie wordt de 'MasterChef 2011'?

'MasterChef 2011', van maandag 04 juli tot en met donderdag 22 augustus eerstkomende op vtm telkens tussen 20.05 en 20.50. Het programma wordt de dag nadien herhaald (van dinsdag tot en met vrijdag) tussen 12.00 en 12.50. (bron, logo en foto's : vtm)

31-07-2011 om 12:42 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs