Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

11-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : een dagje tussen de dolfijnen.

Sinds maandag 30 mei heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. En naast vaste waarden als 'De stoel', hebben we dit jaar een heleboel nieuwe rubrieken. Via de verhalen van mensen brengt '1000 zonnen' verslag uit van wat er 's zomers leeft in Vlaanderen.

Geen zomer zonder festivals en daarom stopt '1000 zonnen' elke week een familielid of kennis van een muzikant een backstagepas toe. Hoe kijken zij naar hun kind of kleinkind dat op het podium de sterren van de hemel staat te spelen?

Ook de Ronde van Frankrijk is een vertrouwd gezicht in de zomer, maar dat geldt helaas niet voor alle termen die Michel Wuyts in zijn verslaggeving gebruikt. Rennersvrouwen vertellen er alles over.

Ook de intussen legendarische strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie als eerste ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en erin gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtickets. Staat de stoel niet in de buurt, dan kan je nog altijd online je kans wagen in het nieuwe '1000 zonnen'-spel.

* inhoud aflevering 13 - zaterdag 11 juni 2011 :

- Verliefd verloofd, getrouwd : cadeau

Elke zaterdag onderwerpt '1000 zonnen' enkele Vlaamse koppels aan een prangende vraag. Vandaag wordt Koningin Fabiola 83 en overstelpen duizenden trouwe Royaltyfans de koningin met wensen en cadeaus. Maar wij vragen ons af wat het mooiste cadeau is dat onze koppels ooit van hun partner kregen.

- Nu of nooit : dolfijn

De hele zomer schuimt onze reporter de Vlaamse voetpaden af op zoek naar kandidaten die de dag willen plukken. Wie vandaag zonder aarzelen instapt in onze '1000 zonnen'-wagen trakteert zichzelf op een dagje tussen de dolfijnen.

- Getipt

Elke dag krijg je van '1000 zonnen' een zomertip van een bekend gezicht. Vandaag : burgemeester van Antwerpen Patrick Janssens.

- Hofmakerij : terrastuin

Elke zaterdag kiest '1000 zonnen' een tuinman waar geen onkruid tegen gewassen is. Want wie zijn tuin toont, laat in zijn ziel kijken. Vandaag kijken we naar de terrastuin van Elisabeth. Hoewel zij weinig plaats heeft, leeft ze zich toch helemaal uit in haar kleine paradijs.

- Het uur van belang : schaakster

Elke dag knipt '1000 zonnen' één uur van belang uit een mensenleven. Elke zaterdag vanaf twee uur is Yvonne gedurende enkele uren de koningin van het schaakbord.

- De stoel


De '1000 zonnen'-stoel doorkruist deze zomer weer het Vlaamse land. Wie het eerst in onze stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Staat de stoel niet in jouw buurt? Geen nood, want ook online kan je elke dag twee vliegtuigtickets winnen.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met zaterdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zondag om 20.00. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron en logo's : Eén)

11-06-2011 om 15:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Linda Williams.

Linda Williams (11 juni 1955), geboren als Henriëtte Willems in Valkenswaard, wordt in 1980 ontdekt door Piet Roelen, op dat ogenblik de manager en echtgenoot van zangeres Corry Konings  (coach NSF 2010). In 1981 neemt ze deel aan het 'Nationaal Songfestival', de Nederlandse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Zij neemt er de plaats in van Oscar Harris (NSF 1977) die wegens buitenlandse verplichtingen afziet van deelname. Tijdens de nationale selectie brengen de vijf geselecteerde kandidaten telkens twee nummers en Linda zingt "Zo is het leven" en "Het is een wonder", allebei geschreven en gecomponeerd door Cees de Wit en Bart van der Laar.

Met "Zo is het leven" eindigt ze op een zevende plaats met zes punten maar met "Het is een wonder" weet ze met een totaal van vierendertig punten het 'Nationaal Songfestival' op haar naam te schrijven. Op zaterdag 04 april 1981 mag ze Nederland vertegenwoordigen tijdens de zesentwintigste editie van het Eurovisie Songfestival in de Ierse hoofdstad Dublin en daar weet ze uiteindelijk beslag te leggen op een negende plaats. Op het podium wordt ze onder meer bijgestaan door niemand minder dan gitarist Francis Goya.

Nadien volgen nog een aantal singles zoals "
I'll bide my time", "I am the lady" en "In de lente", maar grote successen blijven uit. In 1999 staat ze opnieuw op het Songfestivalpodium. Samen met Mieke Aerts en haar dochter Eva-Jane maakt ze deel uit van het achtergrondkoortje van de Belgische inzending "Like the wind", gezongen door Vanessa Chinitor. De Dendermondse Chinitor zal uiteindelijk beslag leggen op een gedeelde twaalfde plaats.

OOK JARIG VANDAAG :

* Linsey de Paul (1950), deelneemster Eurovisie Songfestival samen met Mike Moran. (Verenigd Koninkrijk 1977). Met "Rock bottom" eindigt het tweetal op een tweede plaats na winnares Marie Myriam (Frankrijk).
* Didrik Solli-Tangen (1987), nam vorig jaar voor de eerste maal deel aan 'Melodi Grand Prix' en wist met "My heart is yours" de Noorse selectie winnend af te sluiten. In eigen land strandde hij op 29 mei 2010 op een twintigste plaats.

11-06-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


10-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop : 11 juni 2011 - Kevin voor de tweede week op één.

Ultratop "Running scared", de winnaar van het Eurovisie Songfestival van dit jaar, verdween vorig weekend na amper twee weken notering in Vlaanderen uit de hitparade terwijl het nummer deze week in Wallonië in de tipparade stijgt van een dertiende naar een negende plaats.

"Canterò", het jongste album van Amaury Vassili dat onlangs opnieuw werd uitgebracht, doet het in Wallonië in de twintigste week notering minder goed en gaat van een tweeënvijftigste naar een vierenzeventigste plaats.

De eerste single van Idoolwinnaar Kevin, "She's got moves", blijft in de derde week notering op de eerste plaats staan. Daarnaast verdwijnt hij met "Forget you" uit de hitparade en dit na twee weken notering. Kato, verliezend finalist, daalt met "Dancing on my own" van een tweede naar een derde plaats. Beide nummers zijn terug te vinden op het album "Het beste uit Idool 2011" dat ook deze week goed is voor een derde plaats.

"Alice in Wonderland", het jongste album van K3, stijgt in de elfde week notering van een achtste naar een zevende plaats en het album is intussen goed voor platina. Het vorige album, "MaMaSé!", staat nog steeds in de albumhitparade. Het was vorig jaar het bestverkochte album in Vlaanderen en staat na eenentachtig weken op een negenenveertigste plaats, een verlies van drie plaatsen in vergelijking met een week geleden. In de top tien met de bestverkochte dvd's van de afgelopen week bezetten Karen, Kristel en Josje de tweede, vierde, zesde en de zevende plaats.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



01. (01) "She's got moves" - Kevin (3 weken)(Idool 2011).
05. (02) "Dancing on my own" - Kato (4 weken)(Idool 2011).
18. (19) "Coconut tree" - Mohombi (MF 2005) feat. Nicole Scherzinger (4 weken).
23. (23) "Far l'amore" - Bob Sinclar & Raffaella Carà (9 weken)(presentatrice ¡Salvemos Eurovisión! - 2008).
31. (15) "More to me" - Idool 2011 Finalisten (11 weken).

Verdwenen : "Forget you" - Kevin (2 weken)(Idool 2011).

Ultratip 50 singles :

04. (05) "Popular" - Eric Saade (4 weken)(MF 2010, woordvoerder ESF 2010, ESF 2011).
14. (15) "Lipstick" - Jedward (4 weken)(ESF 2011).
17. (27) "Happy days" - Wim Leys (3 weken)(Eurosong 2002).
32. (48) "Bang voor de zomer" - Liliane Saint-Pierre (2 weken)(Luxemburgse selectie 1978, Eurosong 1981, ESF 1987, voorzitter vakjury 'Eurosong 1999').
46. (NW) "Rio de Janeiro" - Sha-Na (Eurosong 1993).
50. (NW) "Leef" - L3 (Eurosong 1993).

Verdwenen : "I can" - Blue (3 weken)(ESF 2011), "Free" - Stan Van Samang (5 weken)(lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'), "Taken by a stranger" - Lena (3 weken)(ESF 2010-2011), "Shake it out" - Belle Perez (5 weken)(Eurosong 1999-2006), "Madness of love" - Raphael Gualazzi (3 weken)(ESF 2011) en "Rockefeller street" - Getter Jaani (3 weken)(ESF 2011).

Ultratop 100 albums :



003. (003) "Het beste uit Idool 2011" - Idool 2011 Finalisten (4 weken).
007. (008) "Alice in Wonderland - De musical" - K3 (11 weken)(Eurosong 1999).
010. (012) "Back to back" - Laura Lynn & Frans Bauer (coach NSF 2010)(5 weken).
038. (030) "In 't wit" - De Romeo's (10 weken)(Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996).
049. (046) "MaMaSé!" - K3 (81 weken)(Eurosong 1999).
053. (050) "Nomansland" - Milk Inc. (14 weken)(met Regi Penxten, componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008).
063. (055) "Very best of" - Scala & Kolacny Brothers (15 weken)(met Stijn Kolacny, lid vakjury 'Junior Eurosong 2007-2008').
067. (065) "Hallo, hier ben ik!" - Bart Kaëll (8 weken)(Eurosong 1983-1987).
072. (067) "Zingt Franse klassiekers" - Jo Vally (14 weken)(Eurosong 1981).
094. (075) "King in my head" - Stan Van Samang (13 weken)(lid vakjury 'Junior Eurosong 2010').
097. (088) "MoveMeant" - Mohombi (6 weken)(MF 2005).

Verdwenen : "When love is not enough" - Jim Cole (3 weken)(backing vocal Belgische inzending ESF 2010) en "20 jaar - Dit is nu later!" - Stef Bos (14 weken)(componist/tekstschrijver/backing vocal Belgische inzending ESF 1989).

Ultratop 10 DVD :

02. (02) "De wondermachine - Show" - K3 (19 weken)(Eurosong 1999).
03. (04) "MaMaSé! show" - K3 (55 weken)(Eurosong 1999).
06. (06) "K3 en het Wensspel" - K3 (32 weken)(Eurosong 1999).
07. (16) "De 3 Biggetjes - de musical" - K3 (11 weken)(Eurosong 1999).

WALLONIE

Ultratop 50 singles :



08. (10) "Far l'amore" - Bob Sinclar & Raffaella Carà (7 weken)(presentatrice ¡Salvemos Eurovisión! - 2008).

Ultratip 50 singles :

07. (11) "Coconut tree" - Mohombi (MF 2005) feat. Nicole Scherzinger (6 weken).
09. (13) "Running scared" - Ell & Nikki (4 weken)(ESF 2011).
37. (50) "Á la vie!" - Patrick Fiori (2 weken)(ESF 1993).
38. (41) "Le meilleur du monde" - TLF feat. Corneille (componist/tekstschrijver Franse inzending 2006)(3 weken).

Verdwenen : "Popular" - Eric Saade (3 weken)(MF 2010, woordvoerder ESF 2010, ESF 2011) en "Lipstick" - Jedward (3 weken)(ESF 2011).

Ultratop 100 albums :



015. (015) "2011 : Dans l'oeil des Enfoirés" - Les Enfoirés (13 weken).
043. (042) "40 succès en or" - Frédéric François (2 weken)(Belgische selectie 1970).
074. (052) "Canterò" - Amaury Vassili (20 weken)(ESF 2011).
086. (086) "Best of Gainsbourg - Comme une boomerang" - Serge Gainsbourg (15 weken)(tekst en muziek Luxemburgse inzending ESF 1965, Monegaskische inzending ESF 1967 en tekstschrijver Franse inzending ESF 1990).

Verdwenen : "Best of Lara Fabian" - Lara Fabian (26 weken)(ESF 1988).

Ultratop 10 DVD :

03. (02) "2011 : Dans l'oeil des Enfoirés" - Les Enfoirés (13 weken).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop
)

10-06-2011 om 16:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'TROS Muziekfeest op het Plein' : vanavond de eerste aflevering van een nieuw seizoen met presentator Jan Smit.

 Ook deze zomer kan je telkens op vrijdagavond genieten van 'TROS Muziekfeest op het Plein', het muziekprogramma dat in goede banen wordt geleid door Jan Smit (commentator ESF 2011).

Het Martiniplein in Sneek was dit jaar het decor voor de opnames van het eerste 'TROS Muziekfeest op het Plein'. Op dinsdag 31 mei werd er gestart met deze zomerse traditie. Samen met duizenden fans stond heel 'Snits' op z'n kop!

In Sneek zijn twee uitzendingen opgenomen en deze zijn te zien vanavondvrijdag 10 juni, en aanstaande vrijdag17 juni, om 21.30 op Nederland 1.

HET PROGRAMMA :

Helemaal Hollands verzorgde tijdens het 'TROS Muziekfeest op het Plein' in Sneek het voorprogramma. Sterren.nl maakte hiervan een registratie. De uitzending is vanavond, vrijdag 10 juni, om 22.00 te volgen op Sterren.nl (na de uitzending van het 'TROS Muziekfeest op het Plein' op Nederland 1).

Artiesten :

Er zijn optredens geweest van Sieneke (ESF 2010), Thomas Berge (EDF 2008), Marianne Weber (coach NSF 2010), Frans Duijts, Simon Stein, Jannes, LA the Voices (met Gordon - NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009), Django Wagner, Peter Beense, Wolter Kroes, Nick & Simon, Grad Damen, 3JS (ESF 2011), Jan (componist/tekstschrijver NSF 1999-2006) & Annie, Monique Smit, Tim Douwsma en Jan Smit (commentator ESF 2011)!

De tweede locatie van het 'TROS Muziekfeest op het Plein 2011' is Ede. In Ede worden aanstaande woensdag, 15 juni, twee uitzendingen opgenomen worden. Deze zijn te zien op vrijdag 24 juni en vrijdag 01 juli om 21.30 op Nederland 1.

Voorprogramma :

Django Wagner verzorgt het voorprogramma tijdens het 'TROS Muziekfeest op het Plein' in Ede. Sterren.nl maakt hiervan een registratie. De uitzending is op vrijdag 24 juni om 22.00 op Sterren.nl (na de uitzending van het 'TROS Muziekfeest op het Plein' op Nederland 1).

Optredens

Vanaf 19.30 geniet je van optredens van Gerard Joling (ESF 1988), Helemaal Hollands, K3 (Eurosong 1999), Frans Duijts, Jeroen van der Boom (ESF 2009, lid vakjury JSF 2009), Grad Damen (coach NSF 2010), Thomas Berge (EDF 2008), Stef Ekkel, Erikah Karst, Django Wagner, Mon Amour Band, Johan Kettenburg, Sef Thissen, Nick & Simon, Frans Bauer (coach NSF 2010), Glennis Grace (ESF 2005), Wolter Kroes, 3JS (ESF 2011), Jannes, Peter Beense en natuurlijk Jan Smit (commentator ESF 2011)!

De eerste aflevering van 'TROS Muziekfeest op het Plein', vanavond, vrijdag 10 juni, tussen 21.30 en 22.30 op Nederland 1 (bron : TROS)

10-06-2011 om 14:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Velen kunnen maandag genieten van een extra dagje verlof en zo net voor het verlengde Pinksterweekend hebben we een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' voor je klaargestoomdFans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 De Franse zanger Gérard Lenorman (ESF 1988) kwam afgelopen najaar, na zes jaar, terug voor een uniek concert naar het Kursaal van Oostende.

Uiteraard kent iedereen nog "La ballade des gens heureux", "Voici les clés" en "Si j'étais président", drie van zijn onvergetelijke hits uit een rijk gevulde carrière. Maar buiten zijn uitgebreid repertoire aan oude hits brengt Gérard Lenorman, als echt podiumbeest, ook een resem van zijn nieuwe chansons die zoals altijd vol emotie zitten en allemaal uit prachtig lyrische teksten bestaan.

A
lle gekende nummers worden tijdens een prachtige interactieve live show in een nieuw jasje gestoken en kunnen zo ook de jonge mensen bekoren. Gérard Lenorman is een man van het publiek en werkt tijdens zijn show vooral met en tussen zijn publiek.

Op zondag 26 juni geeft de zanger om 16.00 ook een optreden in het Centre Culturelle d'Uccle (Ukkel) en tickets voor die voorstelling (40 en 46 euro) kunnen via de website van Sherpa worden aangeschaft.


 De grote vakantie komt dichterbij en die vakantie begint pas goed met ... de 'Foute Party'!

De party vindt plaats op vrijdag 01 juli eerstkomende in de Ethias Arena in HasseltAlana Dante (Eurosong 1999), X-Session (met Gene Thomas -  componist/tekstschrijver "When I look in your eyes", Eurosong 2002 - componist en tekstschrijver "Jong & eigenwijs", Eurosong for Kids 2006), Confetti's, Dr. Alban en Vengaboys staan op de affiche. Daarnaast zijn er optredens van alle Q-medewerkers en draaien de Q-dj's de beste foute muziek.

Tickets voor dit muzikale festijn (tussen 20.30 en 05.00) zijn nog steeds te koop en dat via deze link en de prijs per ticket is vastgesteld op 23,50 euro (inclusief reservatiekosten).

 Op zondag 28 augustus vindt in de Vlaams-Brabantse gemeente Opwijk de achtste editie plaats van 'pOpwijk'.

De deuren gaan open om 13.00 en tot na middernacht krijg je op twee podia het beste van België en Nederland voorgeschoteld. Zo maken onder meer Mathieu & Guillaume, Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'), Will Tura, The Scene, Natalia (Eurosong 2004) en Les Truttes hun opwachting.

Tickets in voorverkoop kosten 20 euro (kinderen tussen 6 en 12 jaar betalen 5 euro, kinderen jonger dan zes jaar mogen gratis binnen) en kunnen besteld worden via de website van Sherpa. De dag zelf betaal je aan de kassa 25 euro vanaf dertien jaar.

10-06-2011 om 12:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : DDT is getrouwd met Pascale.

Na 21 seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er eerder dit voorjaar mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Op zondag 29 mei ging Eén van start met de herhaling van de vijfde reeks die voor het eerst werd uitgezonden in het najaar van 1994 (zaterdag 03 december) en het voorjaar van 1995 (zaterdag 25 februari).

Pico Coppens (Walter Michiels) en Oscar Crucke (Carry Goossens) waren in deze reeks - om verschillende redenen - niet meer van de partij en de twee nieuwe hoofdpersonages waren Ben Rottiers (Pol De Tremmerie) en Herman Verbruggen (Marc Vertongen).

* dertiende aflevering (reeks vijf) - DDT getrouwd :

Moeder DDT belt haar zoon met het nieuws dat zij de ideale vrouw voor hem gevonden heeft. DDT probeert zich te redden door te zeggen "Ik heb al een vrouw". Als zijn moeder beslist langs te komen om die vrouw te leren kennen, probeert DDT een schijnrelatie met Pascale op te zetten.

Pascale ziet dat helemaal niet zitten, maar als DDT belooft dat het maar voor één weekend is, dat er niets zal gebeuren, en dat er bovendien voor haar een auto aan vastzit, besluit Pascale voor twee dagen mee te spelen. De Kampioenen kunnen hun ogen niet geloven en Bieke, die Boma al altijd een slechte partij vond, vreest dat haar moeder seniel wordt.

'F.C. De Kampioenen', vanavond vrijdag 10 juni tussen 20.05 en 20.40 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

10-06-2011 om 10:12 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : vanavond gaan we terug in de tijd met de macarena.

Sinds vorige week maandag, 30 mei, heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. En naast vaste waarden als 'De stoel', hebben we dit jaar een heleboel nieuwe rubrieken. Via de verhalen van mensen brengt '1000 zonnen' verslag uit van wat er 's zomers leeft in Vlaanderen.

Geen zomer zonder festivals en daarom stopt '1000 zonnen' elke week een familielid of kennis van een muzikant een backstagepas toe. Hoe kijken zij naar hun kind of kleinkind dat op het podium de sterren van de hemel staat te spelen?

Ook de Ronde van Frankrijk is een vertrouwd gezicht in de zomer, maar dat geldt helaas niet voor alle termen die Michel Wuyts in zijn verslaggeving gebruikt. Rennersvrouwen vertellen er alles over.

Ook de intussen legendarische strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie als eerste ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en erin gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtickets. Staat de stoel niet in de buurt, dan kan je nog altijd online je kans wagen in het nieuwe '1000 zonnen'-spel.

* inhoud aflevering 12 - vrijdag 10 juni 2011 :

- Mondeling examen

Geen ondervragingsvorm die de nachtmerries van studenten dezer dagen meer bevolkt dan het mondelinge examen. Maar of je nu een blok- of een fuifbeest bent : wie de basisregels van deze mooie orale traditie uit het hoofd kent, hoeft nooit meer bang te zijn voor een black-out.

- De examenvraag

Elke dag geeft '1000 zonnen' een examenvraag cadeau. Bij het Brusselse Syntra, het centrum voor volwassenenvorming, hebben de cursisten van de interieursopleiding morgen examen kunstgeschiedenis.

- De zomerhit : Macarena

1996 was het jaar waarin Fred Deburghgraeve goud won in Atlanta, Marc Dutroux bracht 300 000 mensen op de been voor de witte mars en het gekloonde schaap Dolly was het eerste in zijn soort. En dat we tijdens die zomer massaal plots wat lichter in het hoofd werden konden we merken aan de zomerhit : de "Macarena" van Los Del Rio.
 
- Getipt

Elke dag krijg je van '1000 zonnen' een zomertip van een bekend gezicht. Vandaag : Channel Zero-zanger Franky De Smet-Van Damme.

- Alle hens aan dek : De Dijle

Elke dag varen meer dan 200 schepen de Antwerpse haven binnen. Zoveel schepen, zoveel mensen, zoveel verhalen. Vandaag stappen we aan boord van zee-kuster De Dijle, waarmee kapiteins in spe leren manoeuvreren.

- Het uur van belang : klokkenluidster

Elke dag knipt '1000 zonnen' één uur van belang uit een mensenleven. Yoena (joena) volgt elke ochtend om 8 uur het ritme van de Zimmertorenklok. Of is het omgekeerd?

- De stoel


De '1000 zonnen'-stoel doorkruist deze zomer weer het Vlaamse land. Wie het eerst in onze stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Staat de stoel niet in jouw buurt? Geen nood, want ook online kan je elke dag twee vliegtuigtickets winnen.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met zaterdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zondag om 20.00. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron en logo's : Eén)

10-06-2011 om 10:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Brita Borg.

Brita Borg (10 juni 1926 - 04 mei 2010) was een Zweedse zangeres en actrice. In 1959 nam zij voor haar land deel aan het Eurovisie Songfestival. Zweden nam dat jaar voor de tweede maal deel aan het liedjesfestival en het was de eerste keer dat het winnende nummer via een nationale selectie werd gekozen. Het alombekende 'Melodifestivalen' was dan geboren.

De Zweedse nationale finale werd op zondag 29 januari gehouden in de hoofdstad Stockholm en werd in goede banen geleid door Thore Ehrling. Er was al voor de nationale finale beslist dat zangeres Brita Borg het land zou gaan vertegenwoordigen hoewel ze niet deelnam aan de nationale selectie. Ook in 1960 werd trouwens deze werkwijze gehanteerd.

Als winnaar kwam zangeres Siw Malmkvist uit de bus met het nummer "Augustin". Op het Eurovisie Songfestival, gehouden op woensdag 11 maart in de Franse badplaats Cannes, eindigde Brita op een gedeelde negende plaats op een totaal van elf deelnemers. Naast zangeres was Brita Borg ook actrice. Tussen 1940 en 1959 speelde ze in maar liefst tien films en in de jaren zeventig schakelde ze over op musicals en operettes.

Brita Kerstin Gunvor Borg overleed op dinsdag 04 mei 2010, na een korte ziekte op 83-jarige leeftijd.

10-06-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


09-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : tentoonstelling verhuist deze zomer naar Oostende.

 De interactieve tentoonstelling 'De wereld van F.C. De Kampioenen' verhuist deze zomer van het Centraal Station in Antwerpen naar Oostende. 'De Kampioenen'-expo slaat van maandag 04 juli tot en met zondag 04 september zijn tenten op in het Kursaal en krijgt de titel 'F.C. De Kampioenen aan zee'.

'De wereld van F.C. De Kampioenen' lokte de voorbije maanden 70.000 bezoekers naar het Centraal Station in Antwerpen. "Maar nog heel wat fans willen een kijkje nemen achter de schermen", zeggen de organisatoren, daarom wordt de expo verlengd en verhuist voor de zomermaanden meteen naar zee.

De expo toont de authentieke decors en kostuums van de populaire komische tv-reeks. 'De wereld van F.C. De Kampioenen' zou oorspronkelijk openblijven tot eind januari, maar werd wegens succes intussen al verschillende keren verlengd.

'FC De Kampioenen aan Zee' bevat nóg meer interactie en animatie voor jong en oud!

De toonzaal van Fernand, de slaapkamer van Boma, de living van Carmen en Xavier, het café van Pascalleke… en alle andere decors dompelen de bezoekers in de magie van meer dan twintig jaar unieke televisiegeschiedenis.

U kan er alle rekwisieten en kostuums, de stylistenruimte, Studio Hallo, het bolleke van Markske… ontdekken, in de 'FC De Kampioenen'-cinema de beste en bekendste fragmenten uit meer dan 250 afleveringen herbekijken, schaterlachen met de bloopers, van elke Kampioen de Wall of Fame bewonderen…

Wat beleeft u er?

* Bovenal is de Plezantste Uitstap van de zomer voor het hele gezin een interactief gebeuren.
* U kan via een computerspelletje testen met welke Kampioen u het meest overeenkomt.
* In het blitse personality-roddel-glamourblad CARMEN vindt u naast alle nieuwtjes over 20 jaar 'FC De Kampioenen', ook de speurtocht naar FC De Kampioen Aller Tijden.
* U kan op een mini-voetbalveld strafschoppen nemen tegen het evenbeeld van Xavier.
* U kan karaoke zingen met de Championettes.
* U krijgt misschien wel op het strand training van Pol, de échte coach van 'FC De Kampioenen'!

Op de foto met en handtekening van één van de acteurs die u er tegen het lijf loopt, maakt uw uitstap aan zee dit jaar helemaal onvergetelijk! De Plezantste Uitstap van deze zomer, ge moogt gerust zijn!

'FC De Kampioenen aan Zee' is dagelijks geopend van maandag 04 juli tot en met zondag 04 september tussen 09.30 en 17.30 (laatste toegang : een uur voor sluitingstijd). Tickets (14 euro per persoon, 45 euro voor een familieticket - twee volwassenen en twee kinderen) kunnen worden aangeschaft via de website van Sherpa. Meer informatie krijg je eveneens op de website van de expo. (bron : deredactie.be, website 'FC De Kampioenen aan Zee', Sherpa)

09-06-2011 om 21:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Gerard Joling voorspelt terugkeer Gordon bij Toppers.

 Gerard Joling (ESF 1988) zegt dat het een kwestie van tijd is voordat Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) weer bij de Toppers (ESF 2009) aanklopt. "Bij Gordon, toch de smaakmaker van de Toppers, weet je het nooit zeker. Hij kan zijn mening zo maar bijstellen", vertelt Joling aan het AD. Gordon hing zijn glitterjas aan de wilgen na de laatste Toppers-concerten van mei.

 "Mijn goede vriend Gordon is een wispelturig mens. Die onvoorspelbare eigenschap steunt me in de overtuiging dat hij terugkeert als Topper", gaat Joling verder. Gordon maakte vlak voor de Toppers-concerten bekend op te stappen. Na zeven jaar shows vol glitter en glamour stort Gordon zich op zijn band Los Angeles, the Voices en zijn tv-werk.

Het is niet de eerste keer dat Gordon de glittergroep verlaat. In september 2009 stapte de zanger direct uit de band omdat hij 'er de creatieve kracht niet meer voor had'. "Met Goor weet je het nooit", vat Joling samen. "In de coulissen kan je waanzinnig met hem lachten, maar binnen twee minuten kan hij weer negentig graden draaien en dan herken ik hem soms niet meer."

Benno de Leeuw, manager van de Toppers, is er niet zo zeker van dat Gordon weer terugkeert. "Ik heb nog geen enkel signaal in die richting gekregen." Volgens De Leeuw is Gordons vertrek dit keer wel definitief. (bron : Novum)

09-06-2011 om 11:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Peter Van de Veire en Miguel Wiels komen vanavond langs.

Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Tien weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna vijf weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.

De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.

Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

LIVE EN INTERACTIEF

'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.

Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.

Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.

HET DEURBELSPEL VAN MARCEL

Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.

EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS

Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.

VILLA VANTHILT OP ZONDAG

Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...

Carmen De Donder en Nele Van Hove, twee van onze beste vrouwlijke rugbyspeelsters, vertellen over hun sport en blikken vooruit op het internationale Flanders Open Rugby toernooi dat vanaf 10 juni plaatsvindt in Dendermonde.

Ook Peter Van de Veire en Miguel Wiels komen vanavond langs en de tweede Villa-week wordt muzikaal afgesloten door de Intergalactic Lovers.

'Villa Vanthilt',
de tiende aflevering van het derde seizoen, vanavond, donderdag 09 juni, tussen 21.50 en 22.40 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

09-06-2011 om 11:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : aardstralen rond het voetbalveld.

Na 21 seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er eerder dit voorjaar mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Op zondag 29 mei ging Eén van start met de herhaling van de vijfde reeks die voor het eerst werd uitgezonden in het najaar van 1994 (zaterdag 03 december) en het voorjaar van 1995 (zaterdag 25 februari).

Pico Coppens (Walter Michiels) en Oscar Crucke (Carry Goossens) waren in deze reeks - om verschillende redenen - niet meer van de partij en de twee nieuwe hoofdpersonages waren Ben Rottiers (Pol De Tremmerie) en Herman Verbruggen (Marc Vertongen).

* twaalfde aflevering (reeks vijf) - Aardstralen :

Carmen heeft een wichelroede gekocht. Zij denkt hiermee negatieve stralen te kunnen opsporen. Volgens haar hebben de slaapproblemen van Pascale ook alles te maken met negatieve stralen, en het feit dat de voetbalploeg altijd verliest ligt volgens haar eveneens aan slechte stralen. Niemand neemt Carmen ernstig tot blijkt dat haar wichelroede boven het veld wel degelijk uitslaat.

'F.C. De Kampioenen', vanavond donderdag 09 juni tussen 20.05 en 20.35 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

09-06-2011 om 10:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'1000 zonnen' : waar staat vanavond de stoel opgesteld?

Sinds vorige week maandag, 30 mei, heb je weer een dagelijkse afspraak met '1000 zonnen'. En naast vaste waarden als 'De stoel', hebben we dit jaar een heleboel nieuwe rubrieken. Via de verhalen van mensen brengt '1000 zonnen' verslag uit van wat er 's zomers leeft in Vlaanderen.

Geen zomer zonder festivals en daarom stopt '1000 zonnen' elke week een familielid of kennis van een muzikant een backstagepas toe. Hoe kijken zij naar hun kind of kleinkind dat op het podium de sterren van de hemel staat te spelen?

Ook de Ronde van Frankrijk is een vertrouwd gezicht in de zomer, maar dat geldt helaas niet voor alle termen die Michel Wuyts in zijn verslaggeving gebruikt. Rennersvrouwen vertellen er alles over.

Ook de intussen legendarische strandstoel van '1000 zonnen' is er weer elke dag bij. Wie als eerste ontdekt waar de '1000 zonnen'-reporter de stoel heeft neergezet en erin gaat zitten met het juiste attribuut, wint twee vliegtickets. Staat de stoel niet in de buurt, dan kan je nog altijd online je kans wagen in het nieuwe '1000 zonnen'-spel.

* inhoud aflevering 11 - donderdag 09 juni 2011 :

- De examenvraag

Elke dag geeft '1000 zonnen' een examenvraag cadeau. Vandaag trekken we naar Mechelen. Het Koninklijk Atheneum Pitzemburg is één van de oudste athenea in ons land. De leerlingen van het vierde middelbaar hebben er morgen examen geschiedenis.

- Ons museum

Op bezoek bij de mooiste musea van Vlaanderen, vragen we de vaste bewoners naar hun favoriete museumstuk. Vandaag geven we onze ogen de kost in het museum voor Schone Kunsten (MSK) in Gent.
 
- Getipt

Elke dag krijg je van '1000 zonnen' een zomertip van een bekend gezicht. Vandaag : Dave Peeters.

- Komen en gaan : Charleroi

Elke week gaat '1000 zonnen' op zoek naar boeiende verhalen van reizigers die aankomen of vertrekken. Vandaag loopt onze reporter rond op de luchthaven Brussel Zuid Charleroi.

- Het uur van belang : vogelconcert

Elke dag knipt '1000 zonnen' één uur van belang uit een mensenleven. Eén keer per week sluipt Philippe om 4 uur uit het echtelijk bed om elders te vogelen.
 
- De stoel

De '1000 zonnen'-stoel doorkruist deze zomer weer het Vlaamse land. Wie het eerst in onze stoel zit, wint twee vliegtuigtickets. Staat de stoel niet in jouw buurt? Geen nood, want ook online kan je elke dag twee vliegtuigtickets winnen.

'1000 zonnen' telkens van maandag tot en met zaterdag op Eén rond de klok van 19.40 en op zondag om 20.00. Later op de avond volgt telkens nog een herhaling. Tijdens de week is er nog een herhaling de dag nadien rond de klok van 13.35. Het programma is tevens te (her)bekijken via 'Ooit gemist'. (bron en logo's : Eén)

09-06-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Kattis Ahlström.

Kattis Ahlström (09 juni 1966) is geboren in de Zweedse stad Göteborg (gaststad ESF 1985) maar brengt haar jeugd door in Lund. Van beroep is ze journaliste en presentatrice. In 1994 presenteert ze samen met Sven Melander de Zweedse nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival, beter bekend als 'Melodifestivalen'. Zes jaar later, in 2000, presenteert ze aan de zijde van Anders Lundin, het Eurovisie Songfestival dat in de hoofdstad Stockholm plaatsvindt. In 2003 mag ze namens de Zweedse bevolking de punten bekendmaken tijdens het Eurovisie Songfestival.

OOK JARIG VANDAAG :

* Lisa del Bo (1961), deelneemster voor BELGIE (ESF - 1996) met "Liefde is een kaartspel".

09-06-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


08-06-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'The Voice van Vlaanderen' : nieuwe vtm-talentenjacht op zoek naar V-reporter.

 De commerciële zender vtm telt alvast af naar de nieuwe talentenjacht 'The Voice van Vlaanderen'. Over acht dagen en een aantal uren komen we alvast meer te weten over dit programma dat in Nederland een echt kijkcijferkanon was.

In Vlaanderen komt deze talentenjacht ten vroegste in het najaar op het scherm en zoals we eerder reeds berichtten wordt Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) alvast één van de juryleden.

Voor 'The Voice van Vlaanderen' is vtm op zoek naar een internetreporter. Niet zomaar een webredacteur maar een heuse presentator die hèt gezicht van de website wordt.

Ben jij een spraakwaterval, deins je niet terug voor een interview met de groten en minder groten van deze wereld en ben je geboren met een TwitterFacebook en Tumblr account? Schrijf je dan nu in (klik hier) en wie weet word jij wel de internetrockster van 'The Voice van Vlaanderen'.

Volg 'The Voice van Vlaanderen' op Facebook en Twitter. (bron en logo : vtm)

08-06-2011 om 23:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2012 : Gerard Joling ziet Songfestival niet meer zitten, Gordon wil dan weer wel opnieuw deelnemen.

 Gerard Joling (ESF 1988) wil Nederland volgend jaar toch niet vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. De 51-jarige zanger liet midden vorige maand nog weten dat hij een deelname helemaal zag zitten, maar zei op vrijdag 27 mei jongstleden tegen 'RTL Boulevard' dat hij hier toch van afziet.

Door zijn terugtrekken staat Joling niet tegenover mede-Topper Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009). Die heeft zich diezelfde dag officieel kandidaat gesteld met zijn groep Los Angeles, the Voices. Joling en Gordon stonden het laatste weekend van mei nog samen op de planken voor de Toppers-concerten. De 42-jarige Gordon nam daarna definitief afscheid van de Toppers (ESF 2009) om zich op zijn mannengroep te richten.

 Dat Gordon de Toppers verliet is een grote eer voor de vier andere heren van Los Angeles, the Voices. "Toen ik dat hoorde, dacht ik : zo, die neemt ons serieus", glundert zanger Remko Harms. "Hij stopt met de Toppers voor ons."

Vandaag, woensdag 08 juni, raakte bekend dat de mannengroep van Gordon volgend jaar door Nederland trekt met een theatertoer. Los Angeles, the Voices geeft vanaf woensdag 25 januari 2012 twintig concerten onder de naam 'Because We Believe'.

"Los Angeles gaat verder dan alles wat ik hiervoor heb gedaan in mijn carrière als zanger", vertelde Gordon. "Dit is een smeltkroes van pop en klassieke muziek op zo'n hoogstaand niveau dat ik bijna zeker weet dat Nederland hier trots op gaat zijn. Nooit heb ik zoveel gevoeld met zingen als nu."

 Los Angeles, the Voices bestaat naast Gordon uit Remko Harms, Roy van den Akker, Richy Brown en Peter Strykes. De mannen brachten eind vorig jaar hun eerste album uit, dat werd beloond met een platina plaat. '
Because We Believe' wordt geproduceerd door Albert Verlinde. De show komt onder meer naar Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Groningen. (bron : Novum)

08-06-2011 om 21:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

Ook vandaag zijn we  van de partij met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland'. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Na de succesvolle tournee van 'De Franse Slag' tourt Alderliefste (NSF 2000) komend seizoen opnieuw langs de theaters met de lovend ontvangen opvolger 'Trois'. Daarin brengt de band, die naam verwierf met optredens in vaderlandse kroegen, een Frans-Nederlandse mix van hits en eigen werk. 'Powerchansons' noemen de drie heren hun liedjes zelf, een genre dat een muziekmagazine werd omschreven als "echte popmuziek waarbij de subtiliteit van de chansonvorm geen moment uit het oor wordt verloren."

Een Nederlandse krant constateerde dat Alderliefste met Wende Snijders het Franse chanson uit de sfeer van rode wijn en visnetten heeft gehaald. Met 'Trois' gaan Gerard Alderliefste, Robert Kramers en Luc de Bruin verder op de ingeslagen weg en bieden het publiek een gevarieerd programma, dat getuigt van een grote liefde voor (Franse) muziek. Uiteraard zal ook dit keer een ode aan Ramses Shaffy niet ontbreken. De tournee gaat van start op vrijdag 21 oktober eerstkomende in Vught en loopt nog tot en met zaterdag 31 maart 2012. Meer informatie krijg je op de de website van Nationale Theaterkassa alwaar je eveneens tickets kan bestellen.

 Onze Spaanse-Limburgse zangeres Belle Perez (Eurosong 1999-2006) kan je volgend voorjaar weer aan het werk zien in diverse Nederlandse theaters. De nieuwe theatershow heet 'Shake it out' en dat is geen toeval. Belle weet als geen ander hoe ze het publiek aan het dansen krijgt; óók in een theaterzaal. Ze kan daarvoor putten uit een ondertussen ellenlange lijst tophits. Enkele daarvan worden speciaal voor theater bewerkt en geven daardoor nog een extra dimensie aan de show. Gecombineerd met een aantal gloednieuwe nummers, een ijzersterke live band en de passionele sfeer die enkel Belle Perez kan oproepen, zorgt dit voor een unieke Spaanse 'shake' die iedereen kan smaken. Latin vibes vermengd met pop, ballades en een aantal wereldhits : een onweerstaanbare combinatie, die ook dit jaar weer niemand onberoerd zal laten!

De eerste voorstelling van de nieuwe theatershow vindt plaats op vrijdag 13 januari 2012 in Uden en de reeks wordt afgesloten in Oosterhout op vrijdag 27 april 2012. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen nu reeds besteld worden en dat kan via de de website van Nationale Theaterkassa.

 Meer dan tien jaar na zijn laatste soloprogramma keert Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) terug naar het theater. In de voorstelling 'Poephoofd' praat Paul openhartig over zijn gezin, duur vlees, augurken en waarom hij Armani-onderbroeken haat. In het jaar waarin hij vijftig wordt, verzorgt hij in totaal vijftig voorstellingen.

Er zijn vijftig redenen om naar deze nieuwe theatershow van Paul de Leeuw te komen. We noemen er een paar : hij keert na jaren weer terug in het theater. Hij speelt weer zelf piano en geeft het publiek de kans hem te begeleiden op piano, accordeon of klarinet. Maar de belangrijkste reden is het plezier dat Paul de Leeuw met zich meebrengt wanneer hij het toneel bestijgt. Waar Paul het podium betreedt, gaat de zon weer schijnen en regent het glimlachen!

De voorstellingen vinden plaats tussen donderdag 26 januari en maandag 07 mei 2012 en tickets voor één van die voorstellingen kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Nationale Theaterkassa.

08-06-2011 om 18:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : ontwerper Maxim (Hans Wellens) opnieuw in de populaire vtm-reeks.

 Gisterendinsdag 07 juni, maakte een oude bekende zijn opwachting in de populaire vtm-soap 'Familie'. Hans Wellens, die in het begin van de jaren negentig al de rol van extravagante modeontwerper Maxim voor zijn rekening nam, ging aan de slag bij het modehuis MVM.

Na zijn vertrek bij 'Familie' dook Wellens op in de fictiereeks 'Wittekerke' en na die doortocht verdween hij een tijdlang van het scherm. De voorbije jaren werkte hij vooral als muzikant.

 Bijna twintig jaar na zijn eerste 'Familie'-doortocht gaat hij nu bij MVM aan de slag. (bron : Het Laatste Nieuws)

08-06-2011 om 12:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Eva De Roovere is vanavond de muzikale gaste.

Op zondag 29 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn gloednieuwe villa voor een nieuw seizoen van 'Villa Vanthilt'. Tien weken lang ontvangt hij er boeiende gasten en artiesten : eerst vijf weken in Dendermonde, daarna vijf weken in Roeselare. Nieuw is dat de kijkers deze zomer actief kunnen deelnemen aan 'Villa Vanthilt'.

De basis van 'Villa Vanthilt' bestaat ook dit seizoen uit boeiende en levendige gesprekken zoals alleen Marcel Vanthilt ze kan voeren. De komende weken zullen ongeveer driehonderd bekende en onbekende actuele gasten plaatsnemen op de sofa, aan tafel, buiten op het plein of in de glijbaan. Iedereen die deze zomer een verhaal heeft, is te gast in 'Villa Vanthilt'. En ook voor de kijker heeft Marcel dit jaar een grotere rol weggelegd, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. Wie al jaren een vraag heeft en die eindelijk eens wil stellen aan Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987), Kris Peeters of Evy Gruyaert, of wie Marcel een knotsgekke vakantiefoto wil doorsturen, kan dat. De kijkers bepalen dit jaar immers meer dan ooit de show, en dat allemaal live. Omdat Marcel Vanthilt nu eenmaal gemaakt is om live televisie te maken.

Ook de villa zelf zal fonkelen, schitteren en glitteren. Marcel is een man met veel facetten en dat geldt ook voor zijn gigantische vakantiehuis. Hij holt van de ene wereld in de andere : van een Provençaals vakantiehuisje en een oude Amerikaanse cinema tot een kaas met gaatjes. Ook binnen in de villa zitten verschillende sets verscholen. De absolute blikvanger deze zomer is een glijbaan die de bovenverdieping met de onderverdieping verbindt.

'Villa Vanthilt' is er een hele zomer lang, van maandag tot en met donderdag. En in luxeversie op zondag.

LIVE EN INTERACTIEF

'Villa Vanthilt' en "de zomer" staan sinds twee jaar voor straffe livetalkshows vanop een plein in Vlaanderen. Want live is Marcel op zijn best en televisie op zijn puurst. Er loopt wel eens iemand de studio uit, iemand praat al eens zijn mond voorbij, een rouwkrans wordt wel eens te snel bovengehaald, maar wat er ook gebeurt, Marcel blijft overeind en the show goes on. 'Villa Vanthilt' zorgt tijdens de warmste maanden van het jaar voor vijftig dagen livetelevisie.

Deze zomer is Marcel de meest bereikbare mens ter wereld, want 'Villa Vanthilt' gaat helemaal interactief. De sociale media veroveren meer en meer de planeet en dus gaat Marcel mee met zijn tijd. Zo kunnen kijkers hun vragen stellen via Facebook en Twitter, maar ook via e-mail, sms en de telefoon. Mensen die het liever op de klassieke manier doen, kunnen steeds een postkaart of brief naar 'Villa Vanthilt' sturen. Heeft de kijker vragen voor gasten die bij Marcel in de zetel ploffen of een supergekke foto naar aanleiding van de Dag van de poetsvrouw? Marcel Vanthilt hoort en ziet het heel graag, want de kijker bepaalt mee de show.

Elke dag haalt Marcel er de beste en leukste vragen uit en stelt ze aan de gasten. Welke tweets komen er binnen, wat vinden de mensen van de aflevering en welke interessante filmpjes sturen de kijkers Marcel toe? De kijkers zien het allemaal in 'Villa Vanthilt'. Via www.een.be kunnen de kijkers doorklikken naar een interactieve pagina, VillaSquare genaamd. Op die pagina worden de informatiestromen van Facebook, Twitter en sms samengebracht. Gebruikers kunnen er ook rechtstreeks hun ei kwijt. Via pc, laptop of tabletcomputer krijgen surfers er de laatste berichten van vrienden en andere kijkers te zien. Sms'en kan ook naar 5667 (0,25 euro per bericht) en telefoneren kan op het nummer 070 345 534 (0,30 euro per minuut). Op de website van Eén en op teletekstpagina 270 vinden de kijkers alle informatie daarover terug.

HET DEURBELSPEL VAN MARCEL

Marcel verovert het televisiescherm met zijn persoonlijke variant van het belspel : het deurbelspel van Marcel. Elke maandag daagt Marcel de kijker uit om extra aandachtig naar Eén, Canvas en Ketnet te kijken. Op maandag zal Marcel immers telkens op subtiele wijze inbreken in een van de programma. 's Avonds toont hij een fragment uit het bewuste programma. Het is aan de oplettende kijker om de afloop te raden en het juiste antwoord door te sturen. Aan het einde van het programma maakt Marcel het juiste antwoord en de winnaar bekend. Die wordt beloond met een gepersonaliseerde deurbel, ingesproken door een van de gasten van 'Villa Vanthilt'. Zit Kris Peeters in de zetel bij Marcel, dan zal hij iets inspreken in de deurbel van de winnaar : "Ding dong, Kris Peeters hier. Er staat iemand voor de deur." Wie de komende weken goed oplet wanneer hij naar televisie kijkt, wordt dus misschien de trotse eigenaar van een exclusieve deurbel van Marcel.

EEN DUIK IN DE GESCHIEDENIS

Twee keer per week heeft Marcel een afspraak met de geschiedenis. Dan wordt 'Villa Vanthilt' een beetje 'Villa Passé'. Marcel blikt terug op een opmerkelijk feit uit de geschiedenis en trekt daarvoor de gaststad in om die verjaardag op zijn eigen manier te vieren. Op 09 juni werd bijvoorbeeld het patent op het kunstgebit genomen. Daar wil Marcel het fijne van weten en hij probeert het antwoord te vinden in Dendermonde. Op 22 juni viert de hele wereld de verjaardag van Jimmy Sommerville. Dat doet Marcel ook, in Dendermonde. Ook wanneer de villa in Roeselare staat, trekt Marcel twee keer per week de stad in op zoek naar een antwoord op zijn vragen.

VILLA VANTHILT OP ZONDAG

Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondagavond uit met een luxeversie van zijn programma. Dit jaar looft Marcel op de dag des heren een vrouw. Elke zondag staat volledig in het teken van één bekende sterke vrouw. Eén vrouw die het absolute voorrecht krijgt om de inhoud van één aflevering van 'Villa Vanthilt' te bepalen. Aan de hand van haar interesses, fascinaties en adoraties stelt Marcel een programma met en voor haar samen. Zij mag kiezen wie de gasten zijn, welke fragmenten ze nog eens wil terug zien, wie voor de muziek zorgt ...

Arne Quinze is een Vlaamse kunstenaar wiens installaties over de hele wereld furore maken. Eva De Roovere is vanavond de muzikale gaste.

'Villa Vanthilt',
de negende aflevering van het derde seizoen, vanavond, woensdag 08 juni, tussen 22.15 en 23.05 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)

08-06-2011 om 11:03 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'F.C. De Kampioenen' : Pol zit in geldnood.

Na 21 seizoenen hield 'F.C. De kampioenen' er eerder dit voorjaar mee op. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is, zendt het eerste net van de openbare omroep tijdens de zomermaanden (juni, juli en augustus) een aantal reeksen opnieuw uit.

Op zondag 29 mei ging Eén van start met de herhaling van de vijfde reeks die voor het eerst werd uitgezonden in het najaar van 1994 (zaterdag 03 december) en het voorjaar van 1995 (zaterdag 25 februari).

Pico Coppens (Walter Michiels) en Oscar Crucke (Carry Goossens) waren in deze reeks - om verschillende redenen - niet meer van de partij en de twee nieuwe hoofdpersonages waren Ben Rottiers (Pol De Tremmerie) en Herman Verbruggen (Marc Vertongen).

* elfde aflevering (reeks vijf) - De clubkas :

De Kampioenen hebben een tombola georganiseerd die uitzonderlijk goed verlopen is : 25.000 frank opbrengst. Ondertussen zit Pol in geldnood. Hij heeft wel werk in het onderwijs, maar moet maanden wachten voor hij zijn eerste loon krijgt. Erg vervelend is wel dat Valentijn op komst is en Doortje hem al een mooi cadeau gegeven heeft. Pol probeert geld te lenen bij zijn oom DDT, maar die vraagt een woekerintrest. Marc had opdracht de clubkas naar Boma te brengen. Volgens Carmen was de clubkas bij aankomst leeg. Zij wil uitzoeken waar de 25.000 frank gebleven is ... .

'F.C. De Kampioenen', vanavond woensdag 08 juni tussen 20.10 en 20.45 op Eén. Deze aflevering is ook beschikbaar via 'Ooit gemist'. (bron en logo : Eén)

08-06-2011 om 10:56 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs