Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

18-05-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : een lading 'Thuis'-acteurs vanavond op de schoolbanken.

Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* negenentwintigste aflevering - woensdag 18 mei 2011 :

Vanavond is het nergens beter dan in de klas van juf Frieda. Dat komt omdat er vier acteurs uit de populaire familiereeks 'Thuis' in de schoolbanken zitten. Janine Bisschops en Ann Pira nemen het op tegen Bart van Avermaet en Patsy Van der Meeren. Waldek speelt vanavond aan de zijde van een herrezen Marie.

Benieuwd of de vakleraar er zich thuis zal voelen. Jens Mortier brengt de leerlingen alles bij over reclame.

'De klas van Frieda', vanavondwoensdag 18 mei, de negenentwintigste aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)

18-05-2011 om 00:10 geschreven door Redactie  


17-05-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In memoriam : Ierse Songfestivaldeelnemer Sean Dunphy overleden.

 Eerder vandaag, dinsdag 17 mei, is in Ierland zanger Sean Dunphy overleden. De zanger, geboren op 30 november 1937, nam in 1967 deel aan het Eurovisie Songfestival en strandde met "If I could choose" op een tweede plaats na winnares Sandie Shaw.

Het land nam dat jaar voor de derde maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en het was op dat ogenblik het beste resultaat van het groene eiland dat nadien maar liefst zeven maal als winnaar uit de bus zou komen.

 Dunphy was meteen ook de eerste Ierse zanger die een album opnam in Nashville (Verenigde Staten) en in het tweede deel van de jaren zestig alsook in het begin van de jaren zeventig had hij heelwat hits met de groep The Hoedowners. In 2007 onderging hij een zware hartoperatie maar dat weerhield hem er niet van dat hij tot aan zijn dood bleef optreden. (bron : RTÉ)

17-05-2011 om 22:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Belgische twaalf in de finale naar Frankrijk, Nederlandse twaalf naar Denemarken.

 België en Nederland werden afgelopen donderdag, 12 mei, uitgeschakeld in de tweede halve finale maar toch mochten beide landen in de finale punten toekennen aan de vijfentwintig liedjes. Net als in de halve finales werden in de finale voor de helft toegekend door een vijfkoppige vakjury en voor de helft door de kijkers die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten.

Nederland was als tweede aan de beurt om de punten wereldkundig te maken en het maximum van de punten ging naar "New tomorrow", de Deense inzending gezongen door A Friend In London. Tim Schou, de zanger van de groep, bedankte woordvoerster Mandy Huydts (Frizzle Sizzle-ESF 1986, lid Nederlandse vakjury 2011) op een wel heel speciale manier door voor de camera te zeggen "I want you! I want to fuck you!".

Ons land, met woordvoerster Maureen Louys (presentatrice JESF 2005, woordvoerster ESF 2007-2009-2011, presentatrice 'Eurovision 2011 : Qui? A vous de décider !' ), mocht als tweeënveertigste en voorlaatste land de punten toekennen en de befaamde 'twelve points' of 'douze points' gingen richting Frankrijk.

Hieronder een overzicht van de Belgische en de Nederlandse punten in de finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.

* de Belgische punten tijdens de finale :

12 : Frankrijk.
10 : Roemenië.
08 : Griekenland.
07 : Ierland.
06 : Italië.
05 : Duitsland.
04 : Zweden.
03 : Azerbeidzjan.
02 : Estland.
01 : Moldavië.

Dit jaar gingen de twaalf punten dus naar Frankrijk en de tien punten naar (enigzins verrassend) Roemenië. Griekenland, dat vorig jaar nog het maximum van de punten kreeg, moest nu tevreden zijn met acht punten. Ook de Ierse (zeven punten), de Italiaanse (zes punten) en de Duitse (vijf punten) inzendingen konden de Belgen bekoren. Zweden, dat in de halve finale nog het maximum van de punten had gekregen, moest nu tevreden zijn met vier punten en winnaar Azerbeidzjan was goed voor drie punten. Estland (twee punten) en Moldavië (één punt) maken het lijstje compleet. Grote afwezigen dit jaar zijn Armenië en Turkije die dit dit jaar de eerste halve finale niet overleefden en vorig jaar goed waren voor respectievelijk zeven en zes punten.

* de Belgische punten tijdens de finale :

12 : Frankrijk.
10 : Roemenië.
08 : Griekenland.
07 : Ierland.
06 : Italië.
05 : Duitsland.
04 : Zweden.
03 : Azerbeidzjan.
02 : Estland.
01 : Moldavië.

* de Nederlandse punten tijdens de finale :

12 : Denemarken.
10 : Zweden.
08 : Bosnië-Herzegovina.
07 : Duitsland.
06 : Azerbeidzjan.
05 : Ierland.
04 : Roemenië.
03 : Servië.
02 : Slovenië.
01 : Oostenrijk.

In de finale kreeg Denemarken van Nederland dus twaalf punten, vijf punten meer dan wat ze in de halve finale hadden gekregen. Zweden kreeg tien punten en ging in de halve finale nog met het maximum van de punten aan de haal. Alle landen die zich in de halve finale wisten te plaatsen en toen punten kregen van onze noorderburen werden ook in de finale met punten bedeeld (Bosnië-Herzegovina, Ierland, Roemenië, Slovenië en Oostenrijk). (foto : Alain Douit, EBU)

17-05-2011 om 15:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF 2011 : Georgische omroep verlengt deadline met een maand.

 Begin april jongstleden raakte bekend dat Georgië zal deelnemen aan de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, dat gehouden wordt op zaterdag 03 december eerstkomende in de Armeense hoofdstad Jerevan.

De nationale omroep GPB maakte op woensdag 06 april bekend dat het op zoek ging naar nummers voor de nationale selectie. Kinderen tussen de tien en de vijftien jaar (geboren tussen 04 december 1995 en 03 december 2001) konden zich kandidaat stellen voor die selectie en dat tussen vrijdag 15 april en eergisterenzondag 15 mei. Ook groepen (maximaal zes personen) kunnen deelnemen aan de selectie. Hun nummer moet in de eigen landstaal worden gezongen en mag maximaal 2.45 duren.

Intussen heeft de omroep de deadline voor het insturen van nummers met een maand verlengd en dus krijgen geïnteresseerden nu de tijd tot en met woensdag 15 juni eerstkomende.

Een interne vakjury zal dan uit alle inzendingen tien kandidaten kiezen die tijdens een concert hun nummer ten gehore zullen brengen. De datum van dat concert is op dit ogenblik nog niet bekend, in eerste instantie was woensdag 01 juni vooropgesteld maar met het verplaatsen van de deadline, moet er dus op zoek gegaan worden naar een nieuwe datum.

De winnaar van de nationale selectie mag het land eind dit jaar in Jerevan gaan vertegenwoordigen tijdens de negende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. (bron : GPB)

17-05-2011 om 11:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Eva Daeleman wordt nieuwe Eén-omroepster.

 Eva Daeleman (21), de co-presentatrice van Peter Van de Veire op MNM, wordt de nieuwe omroepster van Eén. Ze volgt begin augustus Katja Retsin (woordvoerster ESF 2010) op, die dan de VRT verlaat (archief).

Het nieuws werd vanochtend bekendgemaakt op MNM. De zender viert vandaag, dinsdag 17 mei, 'De dag van de omroepster'.

"Ik wist het zelf al een paar dagen en het was heel lastig om te zwijgen", zei Daeleman. "Ik ben zo blij dat ik het nu eindelijk aan iedereen mag vertellen." Daeleman start begin augustus als omroepster, maar blijft ook nog voor MNM werken. "Ik kan niet zonder jou, dat weet je toch", stelde ze Van de Veire gerust.

Jean Philip De Tender, netmanager van Eén, zegt dat de VRT als een van de weinige omroepen in Europa voor omroepsters blijft kiezen "omdat een zender warmte en persoonlijkheid moet uitstralen". Hij voegt eraan toe dat er "veel talent bij de radio zit, dus gaan we daar wel eens op zoek naar talent dat ook potentieel heeft om bij de televisie te werken".

Ook omroepster Evy Gruyaert werd ontdekt bij Radio Donna, de voorloper van MNM. Daeleman studeerde radio aan het Rits in Brussel en presenteerde eerder al bij FM Brussel en XLAir. (bron : deredactie.be ; foto : VRT)

17-05-2011 om 10:12 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : Anne De Baetzelier en Greet Rouffaer tegenn Gui Polspoel en Caroline Gennez.

Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* achtentwintigste aflevering - dinsdag 17 mei 2011 :

Vanavond kruipen voormalige vtm–coryfeeën Anne De Baetzelier en Greet Rouffaer samen in een schoolbank. De vriendinnen trekken ten strijde tegen een oude bekende. Vroeger vormde hij een duo met Yves Desmet, maar vanavond is hij in beter gezelschap; Gui Polspoel vormt een team met Caroline Gennez.

In De vakleraar maakt 'De klas van Frieda' tijd voor een veelzijdig en boeiend land : Brazilië. Vakleraar Rob Vanoudenhoven voer de Amazone af in een kano en is dus de man bij uitstek om de leerlingen te onderwerpen aan een Braziliaans vragenvuur.

'De klas van Frieda', vanavonddinsdag 17 mei, de achtentwintigste aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.55. (bron, logo en foto : Eén)

17-05-2011 om 05:43 geschreven door Redactie  


16-05-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

Op deze eerste maandag na de finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival zijn we van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

Belle Perez (Eurosong 1999-2006) maakt ook deze maand de Nederlandse theaters nog onveilig met haar nieuwe tournee 'Oxygen'. Maar de absolute première van deze show was weggelegd voor haar Vlaamse fans.

Zo maakte ze op zaterdag 04 december jongstleden haar opwachting in de Stadsschouwburg van Leuven. Op vrijdag 20 mei eerstkomend kan je haar aan het werk zien in het Cultureel Centrum De Werf in Aalst en tickets voor dat optreden kunnen worden aangeschaft via de website van het Cultureel Centrum.

De Franse zanger Gérard Lenorman (ESF 1988) kwam afgelopen najaar, na zes jaar, terug voor een uniek concert naar het Kursaal van Oostende.

Uiteraard kent iedereen nog "La ballade des gens heureux", "Voici les clés" en "Si j'étais président", drie van zijn onvergetelijke hits uit een rijk gevulde carrière. Maar buiten zijn uitgebreid repertoire aan oude hits brengt Gérard Lenorman, als echt podiumbeest, ook een resem van zijn nieuwe chansons die zoals altijd vol emotie zitten en allemaal uit prachtig lyrische teksten bestaan.

A
lle gekende nummers worden tijdens een prachtige interactieve live show in een nieuw jasje gestoken en kunnen zo ook de jonge mensen bekoren. Gérard Lenorman is een man van het publiek en werkt tijdens zijn show vooral met en tussen zijn publiek.

Op zondag 26 juni geeft de zanger om 16.00 ook een optreden in het Centre Culturelle d'Uccle (Ukkel) en tickets voor die voorstelling (40 en 46 euro) kunnen via de website van Sherpa worden aangeschaft.


Op zaterdag 26 november komen niet minder dan 10 Vlaamse sterren naar het Kursaal van Oostende om het beste van zichzelf te geven. Live begeleid door de Golden Bis Band brengen ze samen een 3-uur durend spektakel !

De deuren van het Kursaal gaan open vanaf 19.00 en om 20.00 begint deel 1 met optredens van Paul Bruna, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999), Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002), Paul Severs, Danny Fabry en Frank Galan (Eurosong 1999). Zij brengen al hun bekende hits van vroeger en nu.

Na de pauze (rond 22.30) komt tijdens deel 2 het trio Willy Sommers, Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996) & Luc Steeno en uiteindelijk sluit onze Oostendse trots Andreï Lugovski de avond af !

Tickets (29-36-39-46 euro, exclusief reservatiekosten)) voor dit unieke concert kunnen nu reeds worden aangeschaft via de website van Sherpa, telefonisch via het nummer 070 22 56 00, in Mediamarkt Oostende ofwel in de Boxoffice Kursaal Oostende (telkens van maandag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 18.30).

16-05-2011 om 22:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2012 : TROS-directeur heeft nog geen idee over richting Songfestival.

 TROS-directeur Peter Kuipers heeft nog geen flauw idee hoe de inzending voor het Eurovisie Songfestival er volgend jaar uit gaat zien. Nederland is nu al zeven jaar afwezig geweest in de finale van het zangfestijn. Dat is een record.

"We hebben nog geen enkel idee. We gaan er nu eerst rustig over nadenken. We nemen de adviezen van iedereen in ogenschouw en dan gaan we eens kijken wat we gaan doen", zei Kuipers eerder vandaag, maandag 16 mei, op Radio 1. "De eerste komende twee, drie maanden hoeft u geen nieuws te verwachten." De 3JS eindigden donderdag met "Never alone" in de halve finale als laatste met slechts dertien punten. "Ik kon het niet geloven, maar ja, het was wel zo", aldus de omroepdirecteur. De TROS, sinds drie jaar betrokken bij de Nederlandse inzending, zag vorig jaar Sieneke stranden in de halve finale. "We zullen dus weer een andere richting in moeten slaan."

"Het is niet zo dat wij ons TROS-profiel loslaten als we iets organiseren. Maar we moeten wel Europeser denken als we kijken naar het aantal punten", geeft Kuipers toe.

Nederland legt het met name op financieel gebied af tegen andere landen. "Wij hebben niet honderdduizenden euro's ter beschikking om een song te laten componeren. Wij hebben geen honderdduizenden euro's beschikbaar om regisseurs in te huren", zegt Kuipers. "Dus dat is het problematische aan het geheel." (bron : Novum)

16-05-2011 om 22:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : zoon stelt biografie over Bobbejaan Schoepen voor.

 In de Bobbejaan studio's in Lichtaart is deze namiddag, maandag 16 mei, het boek 'Bobbejaan' voorgesteld, een biografie die werd samengesteld op basis van persoonlijke ervaringen en gesprekken van Tom Schoepen, zoon van de legendarische volkszanger en pretparkdirecteur. Het boek verschijnt morgen dinsdag 17 mei, precies een jaar na het overlijden van Bobbejaan (EFS 1957), en bevat een massa materiaal uit het archief van de familie Schoepen.

Tal van BV's, onder wie generatiegenoten van Bobbejaan, zoals Will Ferdy (nationale selectie 1963), waren aanwezig op de officiële voorstelling van het boek. Bobbejaans weduwe Josée richtte haar dankwoord onder meer aan haar zoon, aan Uitgeverij Kannibaal en aan fotograaf Stephan Vanfleteren die zelf een deel van zijn collectie ter beschikking stelde. Ze kreeg ook meteen het eerste exemplaar van het boek overhandigd.

Initiatiefnemer Tom Schoepen wilde naar eigen zeggen vooral geen droge opsomming van biografische feiten geven. Het werk is dan ook volledig geschreven vanuit zijn persoonlijk vertelperspectief en speelt zich voornamelijk in en om de ouderlijke woonst in Lichtaart af, waarrond uiteindelijk ook pretpark Bobbejaanland groeide.

Schoepen voerde tussen 2005 en 2010 tal van specifieke gesprekken met zijn ouders voor dit boek. Intussen werd het archief van de familie koortsachtig gedigitaliseerd. Het boek bevat uiteraard slechts een selectie van de 2.750 foto's, 1.200 brieven en artikels, 15 affiches en 180 partituren die zo werden geïnventariseerd.

'Bobbejaan' telt 204 pagina's. Er komt ook een luxe-editie, omhuld met huid afkomstig van paarden die humaan werden gekweekt, gedrukt op amper 200 exemplaren, met bijgevoegd een vinyplaat vol onuitgegeven Bobbejaan-nummers. Meer informatie krijg je op de website van Uitgeverij Kannibaal alwaar je ook een exemplaar (49,00 euro of 495,00 euro) kan bestellen. (bron : Belga)

16-05-2011 om 20:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2012 : volgende editie Eurovisie Songfestival wordt een nocturne.

 De artiesten zullen tijdens de 57e editie van het Eurovisie Songfestival in Azerbeidzjan waarschijnlijk in het midden van de nacht moeten optreden. Zo zou er voor de televisiekijkers in Midden-Europa niets veranderen. Dat heeft een woordvoerder van de organisator European Broadcasting Union (EBU) gezegd aan het Duitse persagentschap dpa.

"Het Eurovisie Songfestival vangt gewoonlijk om 21 uur aan en de show zal altijd op dit tijdstip uitgezonden worden. We hebben geen plan om daar verandering in te brengen", vertelde EBU-woordvoerder Jarno Siim.

"In 2009 startte de show in Moskou ook later, omdat de stad in een andere tijdzone lag. Volgend jaar zal de show slechts een uur later beginnen dan twee jaar geleden in Moskou", vulde Siim aan.

De puntentelling zal in Bakoe waarschijnlijk tussen twee en drie uur 's morgens gebeuren. De finale is gepland op zaterdag 26 mei 2012. Maar door het tijdsverschil zullen de artiesten in Azerbeidzjan bijna een dag later op het podium staan.

Het duo Ell en Nikki won zaterdagavond het Eurovisie Songfestival in Düsseldorf met het liefdeslied "Running scared". Het was de eerste keer dat Azerbeidzjan met de trofee ging lopen. Azerbeidzjan ligt in een tijdzone die drie uur voorloopt op die van Midden-Europa. (bron : Belga ; foto : Alain Douit, EBU)

16-05-2011 om 20:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Songfestivalfinale lokte 481.887 Vlaamse en 185.667 Waalse kijkers.

 Zoals we eerder vandaag reeds berichtten hebben 481.887 Vlaamse kijkers zaterdagavond naar de finale van het Eurovisie Songfestival gekeken (archief). De openbare omroep haalde daarmee een marktaandeel van 29,4 procent. In Wallonië volgden 185.667 kijkers (16,5 procent) de uitzending.

De tweede halve finale van het Songfestival op donderdag werd door 632.547 Vlamingen gevolgd, waarmee de VRT een marktaandeel van 30,3 procent haalde. Donderdagavond probeerde de Belgische inzending Witloof Bay tevergeefs een plaats in de finale te bemachtigen. De uitzending op La Une (RTBF) lokte 201.558 kijkers, goed voor marktaandeel van 15 procent.

In Nederland volgden zaterdag ruim 1,2 miljoen kijkers de finale, en ruim 2 miljoen kijkers keken donderdagavond, toen de Nederlandse inzending 3JS optrad. Ook onze noorderburen haalden donderdag de finale niet. Het 56e Eurovisie Songfestival werd uiteindelijk gewonnen door Azerbeidzjan met het nummer "Running scared" van het duo Ell & Nikki. (bron : Belga ; foto : Alain Douit, EBU)

16-05-2011 om 16:05 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Eric Saade (Zweden) kreeg Belgische en Nederlandse 'twelve points, douze points' in de tweede halve finale.

 Afgelopen donderdag, tijdens de tweede halve finale van de 55e editie van het Eurovisie Songfestival, mocht zowel België als Nederland ook punten toekennen aan de achttien concurrenten.

Net als vorig jaar werden ook dit jaar tijdens de halve finales de punten toegekend door een vakjury (50%) en door de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten. De Belgische vakjury bestond uit Kristine Goor (Classic 21), René Michiels (La Première), Nathan Skewers (Nostalgie), Stéphanie Beernaerts (RTBF) en Vlaming Maarten Verhaeghen (delegatieleider VRT en lid van de Referentiegroep van de EBU).

 De Nederlandse jury bestond uit Fred Siebelink (muziekkenner & radio DJ Sterren.nl3FM & KX Radio), Robbie Langendorf (CNR), Tim Douwsma (zanger & presentator Sterren.nl), Mandy Huydts (zangeres) en Frank Helmink (directeur Buma Cultuur). Mandy Huydts (ex-Frizzle Sizzle, ESF 1986) was zaterdagavond ook de woordvoerster en mocht dus de Nederlandse punten kenbaar maken.

De twaalf punten vanuit België en Nederland gingen naar de Zweedse zanger Eric Saade (MF 2010, woordvoerder ESF 2010, ESF 2011) die met "Popular" deze tweede halve finale op zijn naam wist te schrijven met een totaal van 155 punten.

We zetten de Belgische punten die werden toegekend tijdens de halve finale hieronder alvast op een rijtje :

12 punten : Zweden.
10 punten : Roemenië.
08 punten : Nederland.
07 punten : Denemarken.
06 punten : Estland.
05 punten : Ierland.
04 punten : Bosnië-Herzegovina.
03 punten : Slowakije.
02 punten : Israël.
01 punt : Bulgarije.

We zetten de Nederlandse punten die werden toegekend tijdens de halve finale hieronder alvast op een rijtje :

12 punten : Zweden.
10 punten : Bosnië-Herzegovina.
08 punten : Slovenië.
07 punten : Denemarken.
06 punten : BELGIE.
05 punten : Israël.
04 punten : Roemenië.
03 punten : Oostenrijk.
02 punten : Bulgarije.
01 punt : Ierland.

Zes landen die naar de finale doorstootten kregen tijdens de halve finale punten van ons land. Enkel Nederland (acht punten), Slowakije (drie punten) en Israël (twee punten) en Bulgarije (één punt) bleven in de halve finale steken. Van de tien landen die van Nederland punten kregen stootten er zeven door naar de finale, enkel België (zes punten), Israël (vijf punten) en Bulgarije (twee punten) bleven in de halve finale steken. (bron : Eurovision.tv ; foto Eric Saade : Pieter Van den Berghe, EBU ; foto Nederlandse vakjury : Songfestival)

16-05-2011 om 15:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Deense leadzanger A Friend in London will in bed met Nederlandse Mandy Huydts.

 Het is velen misschien afgelopen zaterdagavond ontgaan maar Tim Schou, de leadzanger van de Deense formatie A Friend In London, ziet een vrijpartij met de Nederlandse Mandy Huydts (ex-Frizzle Sizzle, ESF 1986) wel zitten.

Het grappigste moment tijdens de finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival was ongetwijfeld de directe aanpak van de Deense leadzanger. Nadat de bevallige Mandy Huydts, die de punten voor Nederland mocht voorlezen, twaalf punten aan Denemarken gegeven had, riep zanger Tim Schou, recht in de camera : "I want you! I want to fuck you!". Voor een familieprogramma kon dit wel tellen.

 Zelfs de VRT-presentatoren Sven Pichal en André Vermeulen reageerden verbaasd : "Heb je dat gehoord? Dat zullen we niet herhalen." Toen enkele landen later Denemarken opnieuw twaalf punten kreeg - dit keer van IJsland - reageerde Schou duidelijk beschaafder met "I love you (mum)". Het viel ook Pichal op : "Nu is het gewoon "I love you" geworden." Waar Vermeulen aan toevoegde : "Op de vingers getikt waarschijnlijk. Of ergens anders op."

Op diverse internetfora en op Twitter werd de uitspraak van de Deense leadzanger al snel uitvoerig besproken. Vaak begonnen de opmerkingen met : "Heb ik dat wel goed gehoord?". Op sommige tweets was zelfs te lezen dat Denemarken om dergelijke vulgariteit misschien beter volgend jaar gediskwalificeerd zou worden. "Het is nu eenmaal een familieprogramma, waar ook kinderen naar kijken", klonk het. In de Verenigde Staten hebben ze jaren geleden al komaf met dit probleem gemaakt door live-uitzendingen iets later uit te zenden, waardoor er nog "gecorrigeerd" kan worden.

Voor de Britse krant The Telegraph was de reactie van de Deense deelnemer dan weer "een van de meer prettige momenten van de avond, toen de zanger met het piekjeshaar, wellicht zichzelf getrakteerd op de gratis drankjes die ter beschikking waren, heel werelds omschreef wat hij met de puntengeefster wilde doen."

Het filmpje, dat intussen ook al op YouTube druk wordt bekeken, zal de komende jaren nog regelmatig opduiken, wanneer de rubriek 'Grappig op het Songfestival' moet worden ingevuld. (bron : deredactie.be ; foto Tim Schou : Alain Douit, EBU ; foto Mandy Huydts : Songfestival)

16-05-2011 om 15:06 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : kijkcijfers finale Eurovisie Songfestival slechtste in jaren in Vlaanderen.

 De finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival is zaterdagavond op Eén door gemiddeld 481.887 tv-kijkers gevolgd, goed voor een marktaandeel van 29,42% (kijkdichtheid : 8,24%). De finale van 2008, toen ook zonder Belgische deelnemer, klokte af op 487.565 kijkers (marktaandeel 29,4%) en dat was toen al de minst bekeken uitzending sinds 2000.

Met dit resultaat behaalt de meer dan drie uur durende uitzending een zevende plaats in het dagoverzicht na 'Zot van Vlaanderen' en voor 'Vlaanderen Vakantieland'. De special van 'De rode loper' over Sandra Kim deed het met 519.603 kijkers (marktaandeel : 28,46% - kijkdichtheid : 8,89%) alvast beter en behaalt daarmee in het dagoverzicht een vijfde plaats.  

Vorig jaar zaten maar liefst 1.322.872 tv-kijkers (marktaandeel : 57,96% - kijkdichtheid : 22,62%)) voor de buis maar toen had Eeklonaar Tom Dice ons land naar de finale weten te loodsen met "Me and my guitar". Het was vorig jaar voor het eerst sinds 2004 dat ons land nog eens in de finale stond van het jaarlijkse liedjesfestival. Ook de special van 'De rode loper', net voor de finale, kon toen heelwat mensen boeien : 840.147 kijkers (marktaandeel : 36,75% - kijkdichtheid : 14,36%).

In 2009, toen de Molse Hadise voor Turkije aantrad, zaten gemiddeld 797.873 tv-kijkers (marktaandeel : 41,5%) voor hun scherm. Dit gemiddelde kijkcijfer ligt eveneens een heel stuk hoger dan in 2008 (487.000 en marktaandeel 29,4%) en in 2007 (607.000 en marktaandeel 33,4%), toen België evenmin voor de finale van het liedjesfestival was geplaatst.

Ook de twee halve finales (afgelopen dinsdag en donderdag) waren qua kijkcijfers alvast geen hoogvliegers. We kunnen enkel hopen dat die neerwaartse trend volgend jaar weer wordt omgebogen als een Vlaamse kandidaat naar Azerbeidzjan mag trekken en dat ons land dan wel genoeg punten verzameld om op zaterdagavond opnieuw mee te kunnen spelen. 
(bron : CIM Audiometrie, VRT ; foto : Alain Douit, EBU)

16-05-2011 om 12:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Witloof Bay kreeg in de halve finale van dertien landen punten.

 Wtloof Bay, de groep die ons land afgelopen donderdag vertegenwoordigde tijdens de tweede halve finale van de 56e editie van het Eurovisie Songfestival, heeft tijdens die halve finale van dertien landen punten gekregen.

In totaal namen aan die halve finale negentien landen deel en ook drie rechtstreeks geplaatste finalisten (gastland Duitsland, Frankrijk en terugkomer Italië) waren in die tweede halve finale verplicht om te stemmen.

Hoewel velen ons land als laatste zagen eindigen kregen ze toch 53 punten bij elkaar gesprokkeld en dat leverde het gezelschap een elfde plaats op, net één puntje te weinig om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de finale. Denemarken, gastland Duitsland, Ierland, de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië, Oekraïne, Slowakije, Wit-Rusland en Zweden gaven ons land geen enkel punten.

Vorig jaar had Duitsland zowel in de halve finale als in de finale nog twaalf punten over voor "Me and my guitar" van Tom Dice en dit jaar geen enkel punt. Nederland gaf "With love baby" zes punten, net zoveel als Frankrijk.

We zetten hieronder alles netjes op een rijtje :

12 punten : ---.
10 punten : ---.
08 punten : Bosnië-Herzegovina en Roemenië.
07 punten : ---.
06 punten : Bulgarije, Frankrijk, Moldavië en Nederland.
05 punten : ---.
04 punten : ---.
03 punten : Letland.
02 punten : Cyprus, Israël, Italië en Slovenië.
01 punt : Estland en Oostenrijk.

Zweden, dat de tweede halve finale won, kreeg maar liefst zeven maal het maximum van de punten (van België, Cyprus, Denemarken, Estland, Frankrijk, Israël en Nederland). Denemarken kreeg vier maal het maximum van de punten (van Bulgarije, Ierland, Letland en Zweden) net als Bosnië-Herzegovina (van de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië, Oostenrijk, Slovenië en Slowakije). Roemenië mocht twee maal het maximum van de punten in ontvangst nemen (van buurland Moldavië en Italië) en verder waren er nog twaalven voor Slovenië (van Bosnië-Herzegovina), Oekraïne (van Wit-Rusland), terugkomer Oostenrijk (van buurland Duitsland), Moldavië (van buurland Roemenië) en Slowakije (van Oekraïne). (bron : 
Eurovision.tv ; foto : Alain Douit, EBU)

16-05-2011 om 11:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : "Italië grootste verrassing van Songfestival" volgens de Vlaamse kranten.

 De overwinning van Ell & Nikki brengt het Eurovisie Songfestival volgend jaar naar Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De meeste krantenjournalisten zagen zaterdag een spannende ontknoping van de finale van het Eurovisiesongfestival.

Hoewel er vooraf meerdere favorieten waren voor de overwinning, vond Het Laatste Nieuws de overwinning van Azerbeidzjan "geen grote verrassing". De puntentelling kon dan weer wel bekoren. "Pas één land voor het einde kon geen enkel land Azerbeidzjan nog inhalen. De EBU had ook al aangekondigd de volgorde van de puntengevende landen aan te passen, om voor zoveel mogelijk suspense te zorgen. Dat lukte", luidt het in de krant.

 "De grootste verrassing was de goede score van het jazzy pianoliedje uit Italië, muzikaal misschien wel de sterkste bijdrage van de hele avond."

De Standaard vindt dat "Running scared" van Ell & Nikki "lekker in het oor lig". Steven De Foer vond de finale, in tegenstelling tot de andere journalisten, "niet enorm spannend". "Azerbeidzjan is geen onwaardige winnaar, en de tweede plaats voor Italië is hoopgevend."

"Nog meer lof verdienden de Duitsers voor de organisatie. Het decor in Düsseldorf, met dat kloppende hart, het ingenieuze gebruik van videowalls en de muur tussen publiek en kandidatenlounge die na de optredens gesloopt werd, was geïnspireerd. De 3 presentatoren  spraken hun talen, en het entertainment vooraf en tijdens de puntentelling was van een hoger niveau dan de meeste kandidaten. Verdorie, de Duitse presentatoren waren soms zelfs een beetje grappig."

De Morgen besteedt weinig aandacht aan de liedjeswedstrijd, maar verwijst ook wel naar de spannende puntentelling.

 Gazet van Antwerpen zag ook een spannende finale. "Toen zowat de helft van de landen hun punten hadden gegeven, nam het Oost-Europese land definitief de koppositie. Het laatste land dat zijn stemmen uitbracht, Letland, hees Italië nog verrassend - maar even verdiende - naar de tweede plaats ten nadele van Zweden."

De krant weet ook dat er in Bakoe nu al een hal gebouwd wordt die geschikt zal zijn voor het evenement. "Voor president Ilham Aliyev wordt het Songfestival een gedroomde kans om zijn land op de Europese kaart te zetten."
(bron : deredactie.be ; foto's : Eurovision.tv)

16-05-2011 om 10:16 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : een nieuwe week gaat van start met vakleraar Vincent Van Quickenborne.

Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* zevenentwintigste aflevering - maandag 16 mei 2011 :

Vanavond nemen alweer vier leergierige bekende Vlamingen plaats in Frieda's klas. Aan de ene kant ontwaren de kijkers muzikant en globetrotter Jan Leyers (ESF 1991) en de Limburgs-Turkse politicus Selahattin Koçak. Aan de andere kant zit actrice Chris Lomme naast haar rebelse kleinzoon uit 'Dubbelleven', acteur Joren Seldeslachts.

Het vak sociale media krijgt vanavond extra aandacht van vakleraar Vincent Van Quickenborne. Als fanatiek twitteraar is hij meer dan wie ook geschikt om Frieda's leerlingen in te wijden in de wereld van de sociale netwerksites.

'De klas van Frieda', vanavondmaandag 16 mei, de zevenentwintigste aflevering op Eén tussen 22.10 en 22.55. (bron, logo en foto : Eén)

16-05-2011 om 00:03 geschreven door Redactie  


15-05-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Amaury Vassili, Paradise Oskar en Jedward winnen dit jaar de 'Marcel Bezençon Award'.

 In 2002 werden na afloop van het Eurovisie Songfestival, gehouden in de Estse hoofdstad Tallinn, voor de allereerste maal de 'Marcel Bezençon Awards' uitgereikt. Deze awards werden genoemd naar de stichter van het jaarlijkse liedjesfestival, de Zwitser Marcel Bezençon.

 Dit jaar werd deze prijs voor de tiende maal uitgereikt en dit in drie categorieën : de 'Press Award' (voor de tweede maal uitgereikt), de 'Composer Award' en de 'Artistic Award'. De 'Press Award' (toegekend door de geaccrediteerde journalisten) ging naar de Finse deelnemer Paradise Oskar die gisteren tijdens de finale op een eenentwintigste plaats strandde met "Da da dam".

 De 'Composer Award' (toegekend door de componisten uit de finale) ging naar "Sognu" van de Franse zanger Amaury Vassili. Hij werd door velen alsook de bookmakers getipt als de winnaar van de 56e editie van het festival maar jammer genoeg strandde hij op een teleurstellende vijftiende plaats. 

 De derde en laatste prijs, de 'Artistic Award' (toegekend door de commentatoren) ging naar de Ierse tweeling Jedward die met "Lipstick" een achtste plaats wisten te verzilveren, het beste resultaat van Ierland sinds 2000. (bron en foto's :
Eurovision.tv)

15-05-2011 om 23:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DUSSELDORF LIVE : Azerbeidzjaans Songfestivalduo blijft samen.

 Het Azerbeidzjaanse duo Ell & Nikki blijft samen optreden. De Songfestivalwinnaars werden ter gelegenheid van het liedjesfestijn aan elkaar gekoppeld, maar hebben na hun overwinning plannen samen een album op te nemen.

"We hebben allebei een solocarrière, maar gaan zeker ook samen een plaat maken", vertelde zangeres Nigar Jamal, beter bekend als Nikki, na de overwinning. Ook met het winnende liedje "Running scared" zijn de twee nog niet klaar. "We willen "Running scared" ook in het Duits, Frans en Spaans opnemen."

Jamal werd in de voorronde gekoppeld aan zanger Eldar Gasimov, beter bekend als Ell. De Azerbeidzjaanse selectiecommissie kon niet kiezen tussen de twee artiesten en besloot ze als duo naar het Eurovisie Songfestival in Duitsland te sturen. Dat bleek een gouden greep : Azerbeidzjan won zaterdagavond, voor de eerste keer. Het land doet sinds 2008 mee, maar kwam tot dit jaar niet verder dan een derde plek.

 De overwinning van Azerbeidzjan heeft hoogstwaarschijnlijk gevolgen voor het deelnemersveld van volgend jaar. Het land ligt al jaren met buurland Armenië in de clinch over grondgebied. Verwacht wordt dat Armenië volgend jaar niet van de partij is als het Songfestival plaatsvindt in Bakoe.

"Het Songfestival gaat niet over dit soort zaken", reageerde Gasimov op de mogelijke afwezigheid van Armenië. "Muziek gaat over grenzen heen en cultuur is er juist om mensen samen te brengen." (bron : Novum ; foto : Alain Douit, EBU)

15-05-2011 om 22:36 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2012 : Gerard Joling wil voor Nederland opnieuw naar het Eurovisie Songfestival.

 Gerard Joling ziet het weer helemaal zitten om Nederland te vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. "Nog één keer gaan, met alles erop en eraan en een geweldig nummer", heeft de zanger gisteren, zaterdag 14 mei, laten weten aan De Telegraaf. De 51-jarige zanger liet twee jaar geleden nog weten dat hij zichzelf te oud vond.

Het lukte de 3JS donderdag niet om Nederland naar de finale te loodsen. Het is het zevende jaar op rij dat Nederland in de halve finale strandt, een Songfestivalrecord. Nu begint het bij Joling toch weer te kriebelen. "Ik zit in de nazomer van mijn carrière, en heb niks meer te verliezen".

Twee jaar geleden dacht hij nog heel anders over deelname aan het zangfestijn. Naar aanleiding van zijn voorgenomen deelname met de Toppers zei hij toen dat hij het 'eerder als een grap' zag. Dat was nadat hij ruzie had gekregen met mede-Topper Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008, ESF 2009) en een tijdlang geen deel uitmaakte van de groep.

De zanger heeft de opzet van het Nationaal Songfestival al helemaal uitgedacht. "Vijf liedjes met een groot orkest. Dat wil ik zelf nog wel betalen. En dat het publiek dan het liedje mag kiezen", zegt Joling. "Relatief gezien vind ik mezelf met 51 jaar te oud", is hij nog wel van mening. "Maar Jaap de Witte van de 3JS wordt in juni ook al 57..."

Gerard Joling vertegenwoordigde Nederland al eerder op het Eurovisie Songfestival. In 1988 eindigde hij op de negende plaats met "Shangri-la". (bron : Novum)

15-05-2011 om 21:25 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs