Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

22-04-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Idool 2011' : de idolen laten vanavond een ruiger kantje zien tijdens het thema 'Rock'.

 Voor de top 6 van 'Idool 2011' – Dennis, Kato, Kevin, Kristof, Manuel en Maureen - komt de grote finale langzaam maar zeker in zicht. Allemaal zijn ze vastbesloten om het beste van zichzelf te geven tijdens de zesde liveshow, die helemaal in het teken staat van "Rock".

Ze openen samen de liveshow met de klassieker "We will rock you" van Queen, maar uiteraard palmen ze ook solo het podium in en doen dat met onderstaande rockhits :

 * Liveshow 6 - de nummers :

- Dennis (19) uit Sint-Genesius-Rode zingt "Behind blue eyes" van Limp Bizkit.
- Kato (19) uit Leuven zingt "You oughta know" van Alanis Morissette.
- Kevin (20) uit Borgerhout zingt "Beat it" van Fall out boy ft. John Mayer.
- Kristof (28) uit Brecht zingt "Jolene" van White Stripes.
- Manuel (23) uit Sint-Andries zingt "Animal" van Neon Trees.
- Maureen (23) uit Hoegaarden zingt "Heavy Cross" van Gossip.

Tijdens deze rockshow van 'Idool 2011' ontvangt Kris Wauters in de lounge van de special guests Ray Cokes. Dat de Brit een boontje heeft voor muziek en een liefhebber is van rock staat buiten kijf. In de jaren '90 was hij hét gezicht van muziekzender MTV en in de jaren die daarop volgden nam hij onder andere de single "Simply Sexy!" op en maakte hij ook het scherm van onze jongerenzender JIM onveilig als presentator. In 2009 gooide hij zijn tv-carrière over een andere boeg en ging hij, samen met zijn maatje en 'Idool 2011'-jurylid Jean Blaute op zoek naar België's beste bieren. Laat er geen twijfel over bestaan dat Ray Cokes in vorm is en met enthousiasme zijn deskundige mening zal geven over de rockprestaties van de finalisten.

 De 'Idool 2011'-juryleden – Jean Blaute, Koen Buysse, Sylvia Van Driessche en Wouter Van Belle - wikken en wegen ook tijdens deze zesde liveshow de zang, de podiumprésence, de flair en de evolutie van de kandidaten. Het laatste woord blijft echter voor de kijkers, want zij bepalen wie de vijf gelukkigen zijn die een vervolg mogen breien aan hun muzikaal avontuur. Tenzij de juryleden alsnog zouden beslissen om de kandidaat met de minste stemmen de "reddingsboei" toe te werpen…

Tijdens de rockshow van 'Idool 2011' verwelkomen Koen & Kris Wauters als extra muzikale act The Baseballs. Deze twintigers uit Duitsland geven moderne popsongs een aanstekelijk rockabilly-karakter en zetten zo de danszalen in vuur en vlam. Bij 'Idool 2011' zorgen ze voor zomerse rock ’n roll-vibes.

* 'Idool 2011' ook online
 
Op vtm.be worden op regelmatige basis extra video's aangeboden, waardoor de surfer ook tijdens de week een kijkje kan nemen achter de schermen van de repetities, zanglessen en workshops voor de liveshow. De surfer kan dus zijn of haar favoriet op de voet volgen op vtm.be. De avond van de liveshow zal er via vtm.be een livestream aangeboden worden, die een unieke blik biedt achter de schermen van 'Idool 2011' en ook de eerste reacties van de talenten zelf zal tonen. Sean Dhondt (Nailpin, JIM,...) (coach 'Junior Eurosong 2009') neemt hier de presentatie voor zijn rekening.

 Een half uur voor aanvang van de liveshow begint Sean eraan, hij gaat door tijdens de onderbrekingen en hij vervolgt zijn avontuur na afloop van de show. Tijdens de show zelf kan je exclusief de reacties van de idolen volgen in hun backstageruimte. Op deze livestream pagina staat ook de mogelijkheid om via je Facebook-account mee te chatten, of de twitterfeed met weetjes over artiesten, nummers en performances te volgen. De kijkers kunnen thuis naar hartelust mee twitteren op #idool2011.

Wil je zelf een liveshow meemaken, dan kan je deelnemen aan de online 'Idool 2011'-quiz. Elke dag kan je een duoticket voor de volgende liveshow winnen.

* 'Idool 2011' goes mobile

Vanaf de start van de liveshows is er voor tablets, Samsung Galaxy Tab en iPad, een 'Idool'-applicatie beschikbaar. Via deze tablets kan je 'Idool' continu volgen en krijg je een totale 'Idool'-ervaring : de beste videofragmenten van de afgelopen afleveringen herbekijken, extra exclusieve filmpjes ontdekken die je niet zag op tv, de twitter- en/of facebookfeed van de talenten volgen.

De letterlijke 'tweede scherm'-ervaring wordt compleet door de 'Idool'-backstageshow met Sean die ook live wordt gestreamd op de iPad. Voor de Galaxy S van Samsung werd al sinds de auditie-afleveringen een speciale app bij de Samsung Apps gelanceerd. Dankzij deze applicatie krijg je de recentste video's, nieuwtjes en twitterfeeds op je smartphone.

'Idool 2011', de zesde liveshow vanavond, vrijdag 22 april, tussen 20.50 en 22.45 op vtm. De presentatie is net als de voorbije seizoenen in handen van Koen (Eurosong 1989, ESF 1991) en Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991, lid vakjury 'Eurosong 2008').

Meer nieuws en informatie over 'Idool' krijg je op de website en je kan ook meer dan vierhonderd audities zelf beoordelen via deze link. (bron, logo en foto's : vtm)

22-04-2011 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Guten Abend Düsseldorf' : 35. WIT-RUSLAND.

 Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.

Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Het land dat als zestiende mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei, is WIT-RUSLAND. Het land neemt sinds 2004 deel aan het Eurovisie Songfestival en kon zich in 2007 pas voor de eerste maal plaatsen voor de finale. Bij de eerste deelname bleef het duo Aleksandra en Konstantin met "My Galileo" steken op een negentiende plaats in de halve finale. In 2005 eindigde zangeres Angelica Agurbash op de dertiende plaats met "Love me tonight". Een jaar later, in 2006, moest zangeres Polina Smolova tevreden zijn met een tweeëntwintigste en voorlaatste plaats voor "Mum". Vier jaar geleden stuurde het land (Dmitry) Koldun naar de Finse hoofdstad Helsinki met het nummer "Work your magic". Uiteindelijk belandde hij op een zesde plaats tijdens de finale van het jaarlijkse liedjesfestival. Ruslan Alehno bleef in 2008 met "Hasta la vista" steken op een zeventiende plaats in de tweede halve finale en ook twee jaar geleden wist het land zich niet te plaatsen voor de finale. Petr Elfimov strandde met "Eyes that never lie" met een totaal van 25 punten op een dertiende plaats in de eerste halve finale. Vorig jaar mochten 3+2 als zestiende en voorlaatste aantreden in de eerste halve finale en voor hun nummer "Butterflies" kregen ze 59 punten, goed voor een negende plaats. In de finale verging het de groep heelwat minder goed en met 18 punten strandden ze op een vierentwintigste en voorlaatste plaats.

 De Wit-Russische nationale omroep BTRC maakte op maandag 28 februari bekend dat zangeres Anastasiya Vinnikova werd aangeduid om dit jaar deel te nemen aan de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.

In januari raakte al bekend dat de omroep de kandidaat voor Düsseldorf intern zou gaan kiezen en in totaal werden negenentwintig inzendingen ontvangen. Deze kwamen uit Wit-Rusland maar verder ook uit Griekenland, Letland, Luxemburg, Moldavië, Rusland, Spanje en de Verenigde Staten.

Een vakjury weerhield na een eerste ronde tweeëntwintig kandidaten en daar kwam Anastasiya Vinnikova als winnares uit de bus. Ze zou in eerste instantie aantreden met het nummer "Born in Bielorussia", een nummer dat geschreven werd door Evgeny Oleinik en Viktor Rudenko. Evgeny Oleinik tekende ook voor de muziek.

Later werd de titel veranderd in "I am Belarusian" maar dan doken er berichten op dat het nummer reeds in mei vorig jaar in het openbaar werd gezongen. Evgeny Oleinik en Viktor Rudenko moesten dus opnieuw aan het werk en werd "I love Belarus" klaargestoomd voor het Eurovisie Songfestival.

 Anastasiya Vinnikova (Dzerzjinsk, 15 april 1991) zong reeds op vierjarige leeftijd en naast zingen heeft ze ook een voorliefde voor vreemde talen. Vandaar dus dat ze talen studeert aan de 'Minsk State Linguistic University, School of Translation and Interpreting'. Naast Engels studeert ze ook nog Spaans.

"I love Belarus" (tekst : Eugene Oleinik, Svetlana Geraskova ; muziek : Eugene Oleinik)

I'm feeling great. And it's easy to be strong
When all the hearts keep on beating as one
The sky is blue and I'm writing a new song
Saying that I'm free, friendly and young

I have so much and I'm ready to show you
Let's come together so here is my hand
We're gonna fly watching lakes in their full view
Fields are full of gold, and it's all my land

CHORUS

I love Belarus
Got it deep inside
I love Belarus
Feel it in my mind
And I wanna see the sun
Shining from above
You will always be the one
I can't get enough
I love Belarus
Got it deep inside
I love Belarus
Feel it in my mind
And I wanna see the sun
Shining from above
And I'm gonna every day
Give you all my love

So here I go and I'm ready to rise up
Just like a star guiding me through the night
I've got no fear and I will never give up
love is all we need and it's our light

Time will not erase
Courage and my grace
I'm stronger every day.
I say…

MORGEN
: voorstelling van de Letse kandidaat, Musiqq. (foto :
Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

22-04-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


21-04-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Belgische artiesten, waaronder Tom Dice en Kate Ryan, brengen ode aan veertig jaar Vorst Nationaal.

 Onder de noemer 'Forest & Friends' brengen Belgische artiesten op vrijdag 03 (tussen 20.00 en 22.30) en zaterdag 04 juni (tussen 19.00 en 21.30) eerstkomende een ode aan veertig jaar muziekgeschiedenis van Vorst Nationaal. Naast covers van hun idolen die er ooit hebben gespeeld - van Frank Sinatra over The Rolling Stones tot Prince en U2 - brengen ze nummers uit eigen werk.

De veertigste verjaardag van Vorst Nationaal zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Komen het beste van zichzelf geven : Hooverphonic, The Scabs, Vive La Fête, The Tellers, Tom Dice (ESF 2010), The Van Jets, Kate Ryan (ESF 2006), Broken Glass Heroes, Tom Helsen, Eté 67, Saule, Suarez, Franky De Smet-Van Damme (Channel Zero) en The Bony King of Nowhere.

Naast eigen nummers ligt de focus op covers van idolen die ooit in Vorst Nationaal gespeeld hebben. Zo kiezen The Scabs voor Neil Young. The Tellers brengen een cover van Cat Stevens. De artiesten krijgen versterking van gitarist Leender Haaksma, bassist Vincent Pierins, drummer Herman Cambré en toetsenist Patrick Hamilton.

Meer informatie over dit unieke concert krijg je op de website van Vorst Nationaal alwaar je ook tickets kan aanschaffen. (bron : Belga)

21-04-2011 om 22:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Palm Parkies 2011' : ook Paul Michiels en Brahim deze zomer te gast tijdens het gratis muziekfestival.

 De organisatie van 'Palm Parkies' heeft eerder vandaagdonderdag 21 april, opnieuw twee namen van artiesten bekendgemaakt die deze zomer een aantal optredens zullen gaan verzorgen tijdens het gratis muziekfestival.

 Brahim Attaeb (Eurosong 2006-2008), was ongetwijfeld dé meest besproken kandidaat van de hele 'Idool 2003'-reeks. Met zijn robotachtig moonwalk-pasje en opvallende mutsjes werd deze jongeman uit Torhout meteen het gespreksonderwerp bij jong en oud. Op zijn derde cd "Evolution" laat Brahim een volwassen, internationaal geluid horen. De jongen van gisteren is een man geworden. Iemand met nieuwe doelen en andere visies. Daarnaast is de nieuwe single "This is what I like" zeer goed ontvangen door de radio's. Deze single is de voorloper van een nieuw album "Elektrified" dat in mei zal worden uitgebracht.

 Vanaf zijn prille jeugd is Paul Michiels in de ban van de liedjes die hij op de radio hoort. Hits van onder meer Bill Haley, Elvis Presley, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Eddy Cochran, Buddy Holly komen vanuit de Verenigde Staten overgewaaid naar Europa. De rock 'n roll viert hoogtij! Iedereen kent Paul Michiels natuurlijk vooral van Soulsister, de groep waarmee hij samen met Jan Leyers (ESF 1991) in 1988 een grote doorbraak kende met de superhit "The way to your heart". Deze zomer zal hij op maar liefst 13 verschillende podia van 'Palm Parkies' te zien zijn samen met zijn fantastische liveband.

'Palm Parkies' is een vaste waarde in de zomerse festivalagenda van twintig verschillende steden en gemeenten in Vlaanderen en Nederland. 'Palm Parkies' is moeilijk te vatten in enkele woorden maar het is dichtbij, familiaal, eigenzinnig, gratis, groen, …

Wie had ooit gedacht dat dit initiatief, zo kleinschalig gestart in 1991, zou uitgroeien tot één van de grootste en gezelligste manifestaties in Vlaanderen en Nederland ?

En naar goede gewoonte is er niet alleen steengoede muziek, maar blus je met lekkere, zachtgeprijsde drankjes de warmte en vul je het kleinste gaatje in je maag met zalige snacks. Ons drankenaanbod breiden we verder uit met nieuwe lekkernijen en onze al even nieuwe cateraar is er helemaal klaar voor!

We zorgen opnieuw voor een mirakel… dankzij de steun van de verschillende lokale besturen én onze sponsors blijft dit zomerfeest volledig gratis en onze drankjes zijn naar goede gewoonte heel betaalbaar.

Je bent elke avond welkom vanaf 19.00 (bar en eetkraam open), het optreden start om 20.00 en duurt tot 22.30. Bonnetjes kopen kan tot 23.00, de dranktent sluit om 23.15, de laatste snack serveren we om 23.15.

Je vindt 'Palm Parkies' in Vlaanderen en Nederland in Aalst, Bergen op Zoom, Blankenberge, Breda, Deinze, Dilbeek, Dordrecht, Genk, Halle, Hasselt, Kapellen, Knokke-Heist, Roeselare, Roosendaal, Sint-Niklaas, Tilburg, Torhout, Waregem en Wevelgem. In totaal 145 maal sfeer en muziek en meer dan 425.000 bezoekers!


* de vijftien locaties in Vlaanderen :

- Aalst (Stadspark, Erembodegemstraat) : 'Parkconcerten' : elke maandag van 04 juli tot en met 15 augustus.
- Blankenberge (Park De Craene, Uitkerke) : 'Parkklanken' : elke woensdag van 06 juli tot en met 24 augustus.
- Deinze (Mouterijdreef) : 'Kaandelconcerten' : elke woensdag van 06 juli tot en met 17 augustus.
- Dilbeek (Patattenveld, hoek Evoldlaan en De Heetveldelaan) : elke woensdag van 06 juli tot en met 17 augustus.
- Genk (Dieplaan) : 'Muziek in de Stad' : elke dinsdag van 05 juli tot en met 16 augustus.
- Halle (Jeugdcentrum Stroppen, Guido Gezellestraat) : 'Stroppenconcerten' : elke maandag van 04 juli tot en met 15 augustus.
- Hasselt (Kapermolenpark) : 'Kaperconcerten' : elke donderdag van 07 juli tot en met 18 augustus.
- Kapellen (Gemeentepark, Dorpsstraat) : 'Noten in het Park' : elke donderdag van 07 juli tot en met 18 augustus.
- Knokke-Heist (de tuin aan het CC De Scharpoord, Meerlaan) : elke maandag van 04 juli tot en met 15 augustus.
- Lier (De Vesten, Frederick Peltzerstraat) : 'Vestconcerten' : elke donderdag van 07 juli tot en met 18 augustus.
- Roeselare (Sint-Sebastiaanspark, Kattenstraat) : 'Roeselaarse Parkconcerten' : elke dinsdag van 05 juli tot en met 16 augustus.
- Sint-Niklaas (Park Walburg, Parklaan) : 'Walburgconcerten' : elke dinsdag van 05 juli tot en met 16 augustus.
- Torhout (Stadspark, naast de brandweerkazerne) : elke dinsdag van 05 juli tot en met 23 augustus.
- Waregem (Hof Baron Casier, Stationstraat) : 'Kasteelconcerten' : elke maandag van 04 juli tot en met 22 augustus.
- Wevelgem (Gemeentelijke Hovingen) : 'Hofconcerten' : elke donderdag van 07 juli tot en met 18 augustus.

* de vijf locaties in Nederland :

- Bergen op Zoom (Wilhelminaveld) : 'Muziek op 't Wilhelminaveld' : elke donderdag van 07 juli tot en met 18 augustus.
- Breda (Valkenbergpark, JF Kennedylaan) : 'Valkenbergconcerten' : elke dinsdag van 05 juli tot en met 16 augustus.
- Dordrecht (Wantijpark) : 'Wantijconcerten' : elke maandag van 04 juli tot en met 15 augustus.
- Roosendaal (Vrouwenhof, Scholtensboslaan) : 'Vrouwenhofconcerten' : elke woensdag van 06 juli tot en met 17 augustus.
- Tilburg (Campus UvT, Hogeschoollaan) : 'Muzenconcerten' : elke woensdag van 06 juli tot en met 17 augustus.

Net als de drie voorgaande jaren zullen wij ook dit jaar het festival van naderbij volgen tijdens de maanden juli en augustus. Meer nieuws en informatie is ook beschikbaar op de website van het festival.
(bron en logo : Palm Parkies ; foto Paul Michiels : Zeger Garré)

21-04-2011 om 12:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : Tom Dice en Niels Destadsbader zitten vanavond weer eventjes in de schoolbanken.

 Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

 Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* zestiende aflevering  - donderdag 21 april 2011 :

Voor Tom Dice (ESF 2010) en Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009') is het nog niet zo lang geleden dat ze op de schoolbanken zaten; benieuwd of de leerstof nog vers in het geheugen zit. Christel Van Dyck en Cathérine Vandoorne hebben de school wat langer geleden achtergelaten, maar de Radio 2-vrouwen zullen al hun levenservaring in de strijd gooien om de 'broekventjes' te verslaan.

Als de schoolstress te hoog wordt, heeft 'De klas van Frieda' met hartspecialist Pedro Brugada een vakleraar te gast die als geen ander kan reanimeren. Frieda mag dus gerust zijn.

'De klas van Frieda', vanavonddonderdag 21 april, de zestiende aflevering op Eén tussen 22.00 en 22.45. (bron, logo en foto : Eén)

21-04-2011 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Guten Abend Düsseldorf' : 34. ESTLAND.

 Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.

Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Het land dat als vijftiende mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei, is ESTLAND. De Baltische staat neemt sinds 1994 deel aan het liedjesfestival en dit leverde al goede resultaten op. In totaal eindigde het land maar liefst zeven maal in de top tien en dit op zestien deelnames. De eerste, en tot op heden enige, overwinning kwam er negen jaar geleden toen Tanel Padar, Dave Benton en 2XL met "Everybody" volgens velen verrassend het Songfestival wonnen in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Tussen 2004 en 2008 wist het land zich niet te plaatsen voor de finale op zaterdag maar twee jaar geleden lukte het eindelijk wel. Urban Symphony mocht tijdens de tweede halve finale als zeventiende en voorlaatste aantreden en met "Ränjadad" werd met een totaal van 115 punten beslag gelegd op de derde plaats. Met een totaal van 129 punten strandde het gezelschap in de finale uiteindelijk op een zesde plaats. Vorig jaar konden Malcolm Lincoln & Manpower 4 met "Siren" dit succes niet evenaren. Met een totaal van 39 punten strandde het gezelschap in de eerste halve finale op een veertiende plaats.

 Op zaterdag 26 februari vond in de Baltische staat Estland de finale plaats van 'Eesti Laul 2011', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In totaal namen er aan die finale tien kandidaten deel en zijn moesten zich eerst via de halve finales plaatsen.

De presentatie van de finale lag in eerste instantie net als vorig jaar in de handen van Ott Sepp en Märt Avandi. Maar op dinsdag 08 februari raakte bekend dat Märt Avandi de finale niet kon presenteren wegens persoonlijke redenen. Piret Järvis en Lenna Kuurmaa, de presentatrices van de beide halve finales, leidden samen met Ott Sepp die finale in goede banen.

Het programma, rechtstreeks vanuit de Nokia Concert Hall in de hoofdstad Tallinn, werd muzikaal geopend door Malcolm Lincoln & Manpower 4 die nog eens "Siren", de Estse Songfestivalinzending van vorig jaar, ten gehore brachten en "Man on the radio", de jongste single.

* volgorde van optreden tijdens finale 'Eesti Laul 2011' :

01. "Hoppa-pa-rei!" (tekst en muziek : Ithaka Maria Rahula, Peeter Pruuli) door Ithaka Maria (Estse selectie 2003-2004-2009)(tweede halve finale).
02. "All & now" (tekst en muziek : Rolf Roosalu, Liis Lass) door Rolf Roosalu (Estse selectie 2008-2009-2010)(tweede halve finale).
03. "Valss" (tekst en muziek : Jaan Pehk) door Orelipoiss (tweede halve finale).
04. "Rockefeller street" (tekst en muziek : Sven Lõhmus) door Getter Jaani (eerste halve finale).
05. "Don't want anything" (tekst en muziek : Jakko Maltis, Jana Kask) door Jana Kask (eerste halve finale).
06. "Smile" (tekst en muziek : Markus Robam) door MID (tweede halve finale).
07. "I wanna meet Bob Dylan" (tekst en muziek : Stig Rästa, Fred Krieger) door Outloudz (eerste halve finale).
08. "The storm" (tekst en muziek : Paul Lepasson, Timmo Linnas, Kene Vernik, Jaanus Telvar) door Mimicry (Estse selectie 2010)(tweede halve finale).
09. "Be my saturday night" (tekst en muziek : Mart Vainu) door Noorkuu (Estse nationale 1998-2006)(eerste halve finale).
10. "Baby had you" (tekst en muziek : Viktoriya Suslova, Stanislav Bulganin) door Victoria (eerste halve finale).

Het lot van de tien kandidaten lag tijdens de eerste stemronde, net als tijdens beide halve finales, in de handen van een vakjury (bestaande uit elf leden) en de kijkers thuis die de twee kandidaten voor de superfinale kozen. De televoting duurde twintig minuten en ging van start nadat alle nummers ten gehore waren gebracht. Als intervalact mocht de groep Quick Start haar opwachting maken. Nadien volgden de punten van de vakjury die Orelipoiss op een eerste plaats zetten voor Outloudz en Jana Kask. Na de puntentoekenning was het opnieuw de beurt aan wat muziek en die kwam van Henry Laks. Nadien was het de beurt om de punten van de kijkers thuis toe te voegen aan die van de vakjury en dan raakte meteen ook bekend dat Outloudz en Getter Jaani zich hadden geplaatst voor de superronde.

* geplaatst voor de superronde :

- "I wanna meet Bob Dylan" (tekst en muziek : Stig Rästa, Fred Krieger) door Outloudz : 17 punten (9+8 - 81 punten vakjury, 10.747 stemmen).
- "Rockefeller street" (tekst en muziek : Sven Lõhmus) door Getter Jaani : 17 punten (7+10 - 68 punten vakjury, 15.679 stemmen).

* uitslag eerste ronde (vakjury + televoting) :

03. "Valss" (tekst en muziek : Jaan Pehk) door Orelipoiss : 16 punten (10+6 - 81 punten vakjury, 5.441 stemmen).
04. "Don't want anything" (tekst en muziek : Jakko Maltis, Jana Kask) door Jana Kask : 13 punten (8+5 - 74 punten vakjury, 3.364 stemmen).
05. "Hoppa-pa-rei!" (tekst en muziek : Ithaka Maria Rahula, Peeter Pruuli) door Ithaka Maria : 12 punten (3+9 - 52 punten vakjury, 12.069 stemmen).
06. "Baby had you" (tekst en muziek : Viktoriya Suslova, Stanislav Bulganin) door Victoria : 11 punten (4+7 - 57 punten vakjury, 7.072 stemmen).
07. "Smile" (tekst en muziek : Markus Robam) door MID : 9 punten (5+4 - 62 punten vakjury, 3.264 stemmen).
08. "All & now" (tekst en muziek : Rolf Roosalu, Liis Lass) door Rolf Roosalu : 8 punten (6+2 - 67 punten vakjury, 1.548 stemmen).
09. "Be my saturday night" (tekst en muziek : Mart Vainu) door Noorkuu : 4 punten (1+3 - 31 punten vakjury, 3.121 stemmen).
10. "The storm" (tekst en muziek : Paul Lepasson, Timmo Linnas, Kene Vernik, Jaanus Telvar) door Mimicry : 3 punten (2+1 - 32 punten vakjury, 885 stemmen).

In die superfinale waren het enkel de kijkers die beslisten wie er naar Düsseldorf mocht afreizen en zij kregen welgeteld tien minuten om hun voorkeur kenbaar te maken. Tussendoor was er nog wat muziek van onder meer het presentatietrio en dan was het moment aangebroken om de einduitslag wereldkundig te maken.

De overwinning ging naar Getter Jaani die 62% van de stemmen kreeg tegenover 38% voor Outloudz. In de eerste stemronde werden er 63.190 oproepen ontvangen, in de tweede stemronde 45.325
.

 Getter Jaani (Tallinn, 03 februari 1993) raakte in 2009 in eigen land bekend door haar deelname aan de plaatselijke versie van 'Idool' alwaar ze op een vierde plaats strandde.

Na die deelname tekende ze een platencontract en de debuutsingle "Parim päev" (meteen ook de titel van haar eerste album) was vorig jaar het meest gedraaide nummer op de Estse radiozenders. Een opvolger, "Grammofon", kon niet uitblijven en ook dat werd een hit.

Vorig jaar nam ze de rol van 
Sharpay Evans in 'High School Musical' voor haar rekening en daarnaast was ze ook op het scherm te bewonderen in 'Riigimehed', een soap op het eerste net van de nationale omroep.

Het is dit jaar de derde maal dat een nummer van Sven Lõhmus deelneemt aan het Eurovisie Songfestival. In 2005 strandde Suntribe met "Let's get loud" met 31 punten op een twintigste plaats in de halve finale en was daarmee uitgeschakeld voor de finale. Twee jaar geleden ging het de Estse inzending heelwat beter want toen werd Urban Symphony met "Rändajad" nog zesde tijdens de finale.

"Rockefeller street" (tekst en muziek : Sven Lõhmus)

Daylight is fading away,
Night silhouettes in the sky,
LED lights are flashing on towers,
It's Manhattan's magical time.

Ballerinas dancing "The Swan Lake"
On a river made of diamonds and pearls,
Everything is a little bit weird now.

Because tonight,
It is showtime,
In the middle of the street life,
All we celebrate is good times,
Because tonight it is showtime.

Come and walk with me...

1273 down the Rockefeller Street,
Life is marchin' on do you feel that?
1273 down the Rockefeller Street,
Everything is more than surreal.

Old school Hollywood stars,
Party Cinderellas are here,
They move like computer game heroes.

Because they know,
It is showtime,
In the middle of the street life,
All they celebrate good times,
Because tonight it is showtime.

So let's keep movin' on...

Rockefeller Street

1273 down the Rockefeller Street
Life is marchin' on do you feel that?
1273 down the Rockefeller Street,
Everything is more than surreal.

Keep movin', keep movin', keep movin', keep movin',
If you want to know what Rockefeller groove is,
Keep movin', keep movin', keep movin', keep movin',
Time is right to celebrate good times.

Keep movin', keep movin', keep movin', keep movin',
If you want to know what Rockefeller groove is,
Keep movin', keep movin', keep movin', keep movin',
Time is right to celebrate good times.

1273 down the Rockefeller Street
Life is marchin' on do you feel that?
1273 down the Rockefeller Street,
Everything is more than surreal.

1273 down the Rockefeller Street
Life is marchin' on do you feel that?
1273 down the Rockefeller Street,
Everything is more than surreal.
 

MORGEN
: voorstelling van de Wit-Russische kandidate, Anastasiya Vinnikova. (foto :
Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

21-04-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


20-04-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Op deze zomerse aprildag hebben we weer een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Ruth Jacott (backing vocal ESF 1992, ESF 1993, jurylid NSF 2004) doet dit voorjaar eindelijk waar iedereen al zo lang naar uitkijkt : haar eigen One Woman Show!

In dit avondvullende, theatrale programma brengt de theaterdiva een hommage aan haar helden : de zwarte parels van de soulmuziek zoals Tina Turner, Diana Ross, Billie Holiday, Aretha Franklin, Mahalia Jackson en Beyoncé.

Begeleid door een acht man sterk orkest zingt Ruth de wereldberoemde nummers van deze vedetten. Ze vertelt haar ervaringen met en herinneringen aan hen, evenals haar eigen verhaal, opgetekend door 'Gooische Vrouwen'-schrijver Frank Houtappels en onder een sprankelende regie van musicalregisseur en choreograaf Martin Michel.

In deze voorstelling zal Ruth stralen als nooit tevoren en laat ze u voor eens en voor altijd zien wie en wat ze is : 'Simpy the Best'. De voorstellingen vinden nog plaats tot en met woensdag 01 juni en tickets kunnen nog steeds worden aangeschaft. Meer nieuws en informatie krijg je op de speciaal voor deze show ontworpen website.


 Na het enorme succes van de musicals 'Doornroosje', waarin K3 (Eurosong 1999) de goede feeën speelden en 'De Drie Biggetjes' met de meiden als drie schattige biggetjes, brengt Studio 100 dit jaar de splinternieuwe musical 'Alice in Wonderland'.

De musical 'Alice in Wonderland' is gebaseerd op het oorspronkelijke verhaal en belooft een zeer bijzondere en spectaculaire voorstelling te worden! 'Alice in Wonderland' is vanaf zaterdag 30 juli tot zondag 28 augustus te zien in het World Forum Theater in Den Haag en beleeft op zondag 31 juli om 19.00 haar Nederlandse première.

Tickets voor één van de Nederlandse voorstellingen kunnen worden aangeschaft via de website van See Tickets, telefonisch via 0900 300 5555 (€ 0,45 p.m.) of via de website Alice de Musical (Nederlandse site).

 Lone van Roosendaal (NSF 1998) en René van Kooten (NSF 2001) zijn vanaf dit voorjaar te zien in de musical 'Zorro'. Lone van Roosendaal zal de rol van de humoristische Inez, de Spaanse schone, op zich nemen en René van Kooten de rol van Ramon, de broer van Zorro. Thom Hoffman kruipt in de rol van de verteller en van Don Alejandro, de vader van Ramon en Zorro.

De musical, geïnspireerd op het boek Zorro van Isabel Allende, was eerder te zien in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk en bevat bekende nummers als "Bamboleo", "Djobi djoba" en "Baila me" van de Gipsy Kings. Sinds zaterdag 19 februari is bekend dat Tommie Christiaan in de huid zal kruipen van Zorro.

De jonge held Zorro staat bekend als de gemaskerde strijder die vecht voor rechtvaardigheid en het gevaar liever opzoekt dan uit de weg gaat. Een levenslustige hartenbreker bij wie het ritme van de Spaanse klanken door het bloed stroomt. Hij wordt verscheurd tussen zijn liefde voor Luisa en zijn gepassioneerde strijd tegen onderdrukking en uitbuiting. De musical 'Zorro' is een spectaculaire musicalervaring vol passie, stunts, avontuur, humor en ontroering, omlijst met de authentieke Spaanse Flamenco en de muziek van de Gipsy Kings.

De musical is te zien in heelwat Nederlandse theaters en dit tot en met maandag 26 december. Voor meer informatie verwijzen we je naar de website van Joop van den Ende Theaterproducties.

20-04-2011 om 18:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Katja Retsin verlaat op 31 juli de VRT.

 Omroepster en presentatrice Katja Retsin (woordvoerster ESF 2010) verlaat deze zomer de VRT. Dat bericht deredactie.be vandaag, woensdag 20 april. Ze stopt op zondag 31 juli eerstkomende met haar presentatiewerk bij Eén. Een van haar nieuwe projecten is de presentatie van 'The bachelor' dat later dit najaar zal worden uitgezonden op vtm.

Retsin wil "haar horizonten verruimen en de vrijheid hebben om voor verschillende projecten, programma's en zenders te presenteren."

"Ik heb altijd heel graag voor Eén gewerkt, maar ik wil de sprong wagen", zegt Retsin. "Ik vind het echt tijd om nieuwe horizonten op te zoeken. Ik wil graag nieuwe projecten een kans geven. Dit betekent wel dat ik met mijn omroepwerk bij Eén stop. Maar wie weet, presenteer ik daar de komende jaren ook wel één of ander programma. Net zoals ik bij andere zenders wil presenteren."

Intussen is Katja Retsin al met een aantal nieuwe projecten bezig. Eén van die projecten is het nieuwe programma 'The bachelor' op vtm. "Ik ben blij dat ik dit programma kan presenteren. Het is nieuw voor mij, zowel het genre als de zender, maar ik weet nu al dat het mij ontzettend zal liggen. Veel kan ik er nu nog niet over vertellen, want we zitten nog in de voorbereidingsfase van het programma."

Ze presenteerde op Eén onder meer 'Steracteur, sterartiest', '1 jaar gratis' en het showbizzmagazine 'De rode loper', dat eind juni wordt stopgezet. Ze heeft ook een eigen kledingzaak.

Katja, die tussen 2002 en eind april 2008 reeds omroepster was bij het eerste net van de openbare omroep, werd in de zomer van 2009 opnieuw gevraagd om het team te vervoegen en dit om het vertrek van Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) en Sandrine Van Handenhoven (Eurosong 2008, woordvoerster ESF 2008) op te vangen.

Yasmine maakte eind juni van dat jaar een einde aan haar leven en Sandrine wou zich opnieuw meer gaan toeleggen op haar zangcarrière. Op donderdag 03 september 2009 maakte Retsin opnieuw haar opwachting als omroepster. (foto : Eén)

20-04-2011 om 13:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : Wim De Vilder en Ann De Bie strijden vanavond tegen Barbara Dex en Joël Smets.

 Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

 Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* vijftiende aflevering  - woensdag 20 april 2011 :

Juf Frieda nodigt vanavond twee journalisten van Het journaal uit in haar klas. Wim De Vilder en Ann De Bie leerden elkaar kennen op een terrasje in Salamanca. Tegenover hen in de schoolbanken twee Kempenaren die de trots van Dessel komen redden : Joël Smets en Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006, lid Belgische vakjury ESF 2010).

Ook Jaak Pijpen komt langs. Hij staat al twaalf jaar aan het roer van het magazine Woef! en staat te kwispelen om de kandidaten alles over de hond te leren.

'De klas van Frieda', vanavondwoensdag 20 april, de vijftiende aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)

20-04-2011 om 09:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Guten Abend Düsseldorf' : 33. ROEMENIE.

 Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.

Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Het land dat als veertiende mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei, is ROEMENIE. Sinds 1994 neemt het land deel aan het jaarlijkse liedjesfestival want in 1993 raakte Roemenië niet door de Oost-Europese voorronde. Ook in 1996 raakte Monica Anghel niet door de voorronde maar in 2002 kreeg ze eerherstel. Samen met Marcel Pavel eindigde ze toen op de negende plaats. Een jaar later behaalde zangeres Nicola de tiende plaats en in 2005 eindigden Luminiţa Anghel en Sistem op een meer dan verdienstelijke derde plaats. Met "Let me try" wisten ze de halve finale te winnen, maar in de finale moesten ze Helena Paparizou en Chiara voor zich laten. Een jaar later deed Mihai Trăistariu het met "Tornero" opnieuw heel goed, hij eindigde op een vierde plaats en in 2007 strandde Todomondo met "Liubi, liubi, I love you" op een dertiende plaats. Drie jaar geleden legden Nico en Vlad Miriţă met "Pe-o margine de lume" beslag op een twintigste plaats nadat ze in de eerste halve finale op een zevende plaats waren geëindigd. In 2009 werd het land vertegenwoordigd door Elena Gheorghe met "The Balkan girls" en zij wist tijdens de eerste halve finale met een totaal van 67 punten beslag te leggen op een negende plaats en zo mocht ze aantreden in de finale. Daarin strandde ze met 40 punten op een negentiende plaats. Vorig jaar werden Paula Seling & Ovi naar Noorwegen gestuurd en met "Playing with fire" legden ze in de tweede halve finale met een totaal van 104 punten beslag op een vierde plaats. In de finale deden ze het met een totaal 162 punten net iets beter wat resulteerde in een verdienstelijke derde plaats.

 In Roemenië viel op de eerste dag van het nieuwe jaar  om iets over 02.00 plaatselijke tijd (iets over 01.00 Belgische tijd) het verdict : het trio Hotel FM zal het land gaan vertegenwoordigen tijdens de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.

Het werd een lange uitzending die om 21.00 plaatselijke tijd (20.00 Belgische tijd) van start ging en in goede banen werd geleid door Paula Seling (Roemeense selectie 1998-2003-2004-2008, ESF 2010) en Ovi (MGP 2006-2009, ESF 2010), de kandidaten die vorig jaar met "Playing with fire" een derde plaats in de wacht sleepten in de Noorse hoofdstad Oslo. Het tweetal kreeg het gezelschap van Gianina Corondan.

In totaal namen er dertien kandidaten deel aan de nationale selectie en hun lot lag in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maken. Eregast vanavond was drievoudig winnaar (tweemaal als artiest, éénmaal als componist/tekstschrijver) 'Mister Eurovision' Johnny Logan (Ierse selectie 1979, ESF 1980-1987, componist/tekstschrijver Ierse inzendingen ESF 1984-1992, componist/tekstschrijver inzending NSF 2005, voorzitter vakjury 'Eurosong 1993', lid vakjury 'Eurosong 2006', lid vakjury NSF 2010). Daarnaast maakten ook Niamh Kavanagh (ESF 1993-2010, woordvoerster ESF 2008) en Chiara (Maltese selectie 1996, ESF 1998-2005-2009, presentatrice Maltese selectie 2008) hun opwachting en zij maakten ook deel uit van de negenkoppige vakjury.

* uitslag van de nationale selectie (tussen haakjes de punten van televoting/vakjury alsook stemmen televoting en de totale punten vakjury) :

01. "Change" (tekst en muziek : Gabriel Băruţă) door Hotel FM : 22 punten (10+12, 1.321 stemmen + 116 punten vakjury).
02. "Cinema love" (tekst en muziek : Marian Ionescu) door Direcţia 5 : 17 punten (7+10, 915 stemmen + 105 punten vakjury).
02. "Open your eyes" (tekst en muziek : Cristian Faur) door Distinto, Ianna and Anthony Icuagu : 17 punten (12+5, 1.560 stemmen + 44 punten vakjury).

04. "Bang bang" (tekst en muziek : Mihai Alexandru) door Mihai Alexandru feat. B-Body and Soul : 16 punten (8+8, 1.018 stemmen + 84 punten vakjury).
05. "We can change the world" (tekst en muziek : Laurenţiu Cazan) door Laurenţiu Cazan : 12 punten (5+7, 659 stemmen + 57 punten vakjury).
06. "Dreaming of you" (tekst en muziek :  Play and Win) door Elena Leticia Moisescu : 10 punten (4+6, 643 stemmen + 47 punten vakjury).
07. "It's so fine" (tekst en muziek : Costi Ioniţă) door Blaxy Girls : 6 punten (6+0, 855 stemmen + 14 punten vakjury).
08. "One by one" (tekst en muziek : Adrian Cristescu) door Adrian Cristescu : 4 punten (2+2, 438 stemmen + 35 punten vakjury).
09. "My Facebook girl" (tekst en muziek : Dan Helciug) door Dan Helciug : 4 punten (0+4, 290 stemmen + 41 punten vakjury).
10. "Song for him" (tekst en muziek : Liviu Elekes) door Dalma Kovacs : 3 punten (0+3, 334 stemmen + 39 punten vakjury).
10. "I want u to want me" (tekst en muziek - Andrei Filip, Johan Kjell Fransson, Pontus Mats Assarsson, Mikael Tim Larsson, Tobias Lundgren) door Claudia Pavel : 3 punten (3+0, 480 stemmen + 19 punten vakjury).
12. "I can't breathe without you" (tekst en muziek : Elvin Dandel) door Silvia Ştefănescu : 2 punten (1+1, 431 stemmen + 28 punten vakjury).
13. "Take me down" (tekst en muziek : Berehoi Alexandru, Sergiu Gelu Ene) door Rallsa : 0 punten (0+0, 302 stemmen + 9 punten vakjury).

 De groep Hotel FM werd in het voorjaar van 2005 opgericht door Gabriel Baruta en onderging sindsdien heelwat wijzigingen. Momenteel bestaat de groep uit David Bryan (26, zang), Gabriel Baruta (32, piano en backing vocals) en Alex Szüz (24, drums).

David Bryan, van origine een Brit, maakt daarnaast ook nog deel uit van een
Pink Floyd tribute-band (Speak Floyd) en hij houdt zich ook bezig met de opnames van sonnetten van Shakespeare. Naast nummers voor zijn eigen formatie componeert Gabriel Baruta ook nog nummers voor talentrijke kinderen en onlangs opende hij een eigen opnamestudio in de hoofdstad, dit naast zijn studio in thuishaven Oradea. Alex Szüz zit momenteel in zijn laatste jaar architectuur.

Vorig jaar nam het trio ook al deel aan de nationale selectie en met het nummer "Come as one" werd toen beslag gelegd op een vierde plaats
.

"Change" (tekst : Alexandra Ivan, Gabriel Băruţa ; muziek : Gabriel Băruţa)

You think you've got the time to figure it out
life will pass you by,
Your time is running out, oh yeah

You're haunted by your troubles everyday
Wastin' smiles away,
What's there left to say?

Bridge :

You gotta make believe
And make your dreams come true
It ain't that hard to do…

Chorus x 2 :

I can't change, I can't change the world alone
I need you all, everybody,
Start dreamin' of it
Take a step that's gonna make a difference and change your world

Strangers' faces that you just wanna hide
Won't you turn the tide?
A smile can change it all

Bridge

Chorus x 2

MORGEN
: voorstelling van de Estse kandidate, Getter Jaani. (foto :
Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

20-04-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


19-04-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : Muriel Bats vervoegt vanaf dinsdag 26 april de reeks.

 Na het plotse vertrek van Dominique (Andrea Croonenberghs, commentatrice ESF 1998 en voorzitter vakjury 'Eurosong 2002') en Nina (Clara Cleymans) kampt Leo (Walter Moermans) opnieuw met een personeelstekort in Taxi Ter Smissen. Leo gaat op zoek naar een geschikte kandidaat om de dispatching voor zijn of haar rekening te nemen.

Op dinsdag 26 april komt Mayra Magiels (Muriel Bats) solliciteren; een spontane, assertieve vrouw die zelden of nooit een blad voor de mond neemt. Ze valt meteen in de smaak bij Leo en Frank (Pol Goossen) en krijgt de job. Mayra laat wel duidelijk blijken dat ze liefst meer wil doen dan enkel aan de dispatching zitten; ze wil ook graag rijden.

Leo laat zich al snel overtuigen om Mayra toch op pad te sturen met de taxi. Maar net tijdens die eerste rit maakt Mayra al brokken …

 Muriel Bats

Muriel Bats begon haar acteercarrière in het dans- en bewegingstheater en speelde onder meer in 'Tarzan', een jeugdmusical van het toenmalige Koninklijk Jeugd Theater (KJT), geregisseerd door Stijn Coninx. Later werkte ze samen met scenograaf Niek Kortekaas en maakte ze deel uit van twee producties voor volwassenen bij het Nederlandse gezelschap De Nieuw Amsterdam. Bij Blauw 4 (nu Laïka), ETA en figurentheater Ulthima Thule speelde en danste Bats voor kinderen en jongeren. Toch kent het grote publiek haar wellicht vooral van haar rol als Sumaya Darraz in 'Kinderen van Dewindt'.

'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)

19-04-2011 om 13:58 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : Mo en Bianca verlaten op vrijdag 13 mei de populaire reeks.

 Eind oktober vorig jaar raakte reeds bekend dat de personages Mo en Bianca in de loop van dit jaar uit de Eén-soap 'Thuis' zouden verdwijnen. Volgens de krant Het Belang van Limburg verlaten beiden op vrijdag 13 mei eerstkomende de reeks.

Meteen komt er ook een einde aan het langlopende verhaal rond de driehoeksrelatie tussen Bianca, Tom (Wim Stevens) en Peggy (Sally-Jane Van Hoorenbeeck).

 Noureddine Farihi speelde al sinds 1999 de rol van Mo Fawzi. Merel De Vilder vertolkte van in het prille begin in 1995 tot en met 2000 de rol van Bianca Bomans. In 2006 keerde ze even terug en sinds 2009 speelde ze opnieuw voor een langere periode Bianca.

'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (logo : Eén ; foto : VRT)

19-04-2011 om 09:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : VRT-monumenten Jan Van Rompaey en Dirk Tieleman strijden tegen Lieve Blancquaert en Annick Ruyts.

 Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

 Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* veertiende aflevering  - dinsdag 19 april 2011 :

Vanavond speelt Frieda met de crème de la crème van de Vlaamse televisie. VRT–monumenten Jan Van Rompaey en Dirk Tieleman schitteren als vanouds. Zij nemen het op tegen twee vrouwen van de wereld : Lieve Blancquaert en Annick Ruyts.

De vakleraar heeft aandacht voor een hoogtepunt uit ieders schoolcarrière : turnen. Wie kon Frieda daar beter voor vragen dan Olympische topatlete Aagje Vanwalleghem?

'De klas van Frieda', vanavonddinsdag 19 april, de veertiende aflevering op Eén tussen 21.55 en 22.40. (bron, logo en foto : Eén)

19-04-2011 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Guten Abend Düsseldorf' : 32. SLOVENIE.

 Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.

Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Het land dat als dertiende mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei, is SLOVENIE. Het land neemt al sinds 1993 (met uitzondering van 1994 en 2000) deel aan het Eurovisie Songfestival. De hoogste notering die in al die jaren werd behaald is een zevende plaats. In 1995 zorgde Darja Švajger hier voor met "Prisluhni mi". In 2001 werd Nuša Derenda met het mooie "Energy" ook zevende in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Sinds de invoering van de halve finale (in 2004) kon het land zich enkel in 2007 plaatsen voor de finale. Het duo Platin strandde in 2004 met "Stay forever" op een voorlaatste plaats in die halve finale. In 2005 werd Omar Naber met "Stop" twaalfde in de halve finale en vijf jaar geleden strandde Anžej Dežan met "Mr. Nobody" op een zestiende plaats. Alenka Gotar die het land in 2007 vertegenwoordigde met "Cvet z juga" wist zich wel te plaatsen voor de finale alwaar ze op een vijftiende plaats eindigde. Drie jaar geleden strandde ex-Miss Slovenië Rebeka Dremelj met "Vrag naj vzame" op een twaalfde plaats in de halve finale en ook in 2009 bleef het land in de halve finale steken. Met een totaal van 14 punten strandden Quartissimo feat. Martina met "Love symphony" op een zestiende plaats in de tweede halve finale. Ansambel Roka Žlindre & Kalamari mochten vorig jaar voor het land naar het liedjesfestival maar met "Narodnozabavni rock" bleven ze met een totaal van amper zes puntjes steken op een zestiende en voorlaatste plaats in de tweede halve finale.

 Op zondag 27 februari, vond in Slovenië 'EMA 2011' plaats, de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Zoals we in november jongstleden berichtten kwam er dit jaar geen open inschrijving want de omroep wou enkel werken met uitgenodigde artiesten.

De voorbije jaren werden steeds een aantal kandidaten uitgenodigd en zij waren steeds rechtstreeks geplaatst voor de finale, kandidaten uit de open inschrijving moesten zich eerst via één of meerdere halve finales weten te plaatsen.

* volgorde van optreden tijdens 'EMA 2011' :

01. "Time for revolution" (tekst en muziek : Aleš Klinar) door Rock Partyzani.
02. "Moje luči" (tekst : Iztok Melanšek ; muziek : Tomaž Trop) door Tabu.
03. "Bilo lepo bi" (tekst en muziek : Martin Štibernik, Dejan Radičević) door Nina Pušlar (EMA 2010).
04. "Vanilija" (tekst : Urša Vlašič ; muziek : Matjaž Vlašič) door Maja Keuc.
05. "Disko raj" (tekst : Alen Steržaj ; muziek : Matej Mršnik, Anže Langus) door Feliks Langus.
06. "Slovenka" (tekst : LeeLooJamais, Sašo Pipič ; muziek : LeeLooJamais) door LeeLooJamais.
07. "Ladadidej" (tekst : Franci Tepina, Erika Mager, Raay ; muziek : Raay) door April.
08. "Ti si tisti" (tekst : Hannah Mancini, Angel Palka ; muziek : Miha Vale Detiček) door Sylvain, Mike Vale feat. Hannah Mancini.
09. "Pravi čas"  (tekst : Andrej Rozman Roza ; muziek : Tomaž, Nino & Samo KozlevčarTime to Time.
10. "Bistvo skrito je očem" (tekst : Jure Golobič, Eva Breznikar ; muziek : Omar Naber, Miha Gorše) door Omar Naber (ESF 2005, EMA 2009).

Tijdens deze nationale finale, rechtstreeks vanuit de studio van de Sloveense omroep in Ljubljana en gepresenteerd door Klemen Slakonja, waren er in totaal twee stemrondes. In een eerste ronde bepaalden drie juryleden de twee superfinalisten.

Die jury bestond uit oud-Songfestivaldeelneemsters Darja Švajger (EMA 1993-1998, ESF 1995-1999) en Severina (Dora 2000, ESF 2006). Daarnaast kregen ze het gezelschap van Mojca Mavec. Het drietal gaf aan elk nummer punten gaande van één tot en met vijf en de twee liedjes met de meeste punten waren geplaatst voor de volgende ronde. In die 'superronde' lag het lot van beide kandidaten in de handen van de kijkers thuis die door middel van televoting de winnaar aanduidden. Ze kregen in totaal tien minuten om hun voorkeur kenbaar te maken.

* geplaatst voor de superronde :

- "Ladadidej" (tekst : Franci Tepina, Erika Mager, Raay ; muziek : Raay) door April : 11.993 stemmen.
- "Vanilija" (tekst : Urša Vlašič ; muziek : Matjaž Vlašič) door Maja Keuc : 28.908 stemmen.

Met bijna 17.000 stemmen verschil ging de overwinning naar Maja Keuc die met de Engelse versie "No one" zal aantreden in de tweede halve finale op donderdag 12 mei eerstkomende.


 Maja Keuc (Maribor, 16 januari 1992) maakte reeds op jonge leeftijd deel uit van een koor en daarnaast zat ze ook op een theaterschool waar ze de kneepjes van zingen, dansen en acteren onder de knie kreeg. Op dertienjarige leeftijd ging ze bij een rockgroep (Bugs) hoewel ze een voorliefde heeft voor soul, jazz en blues. Daarnaast speelde ze ook in musicals zoals onder meer 'We Will Rock You'.

Bekendheid verwierf ze vorig jaar door haar deelname aan '
Slovenija Ima Talent', de Sloveense versie van 'Britain's Got Talent' alwaar ze een tweede plaats in de wacht wist te slepen.

Zoals hierboven reeds aangehaald zal ze tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival de Engelse versie zingen van haar nummer,
geschreven door Urša en Matjaž Vlašic. Beiden zijn geen onbekenden in festivalmiddels.

Zo zijn ze verantwoordelijk voor een aantal Sloveense inzendingen. Ze schreven samen "Naj bogovi slišijo" (1998Vili Resnik), "Energy" (2001, Nuša Derenda) en "Mr Nobody" (2006, Anžej Dežan). Urša Vlašic componeerde samen met Omar Naber de Sloveense inzending van 2005, "Stop". Daarnaast nam ze als Urša Drinovec in 1988 ("Lahko je reci ljubim te", dertiende plaats) en in 1990 ("Crazy baby", vijftiende plaats) deel aan de toenmalige Joegoslavische nationale selecties.

"No one" (tekst : Urša Vlašič ; muziek : Matjaž Vlašič)

And you came to me one night,
Like a morning light,
Just to hold me tight
Then you left and I was so alone,
Saying I should've known,
You're no good for me.

There's no reason I should cry
No, no baby, I'll survive,
I don't care,
I don't care

No one will ever hold you tight,
No one will ever love you like,
Just no one like I do,
There is no one, no one
No one will ever treat you right,
You're the one who's never satisfied,
There is no one like I … like I am.

I can feel what you're looking for,
I'm not that girl no more
I'm not made of stone
I'm gonna stand on my own,
Not gonna break me down
No one will stop me now
No, no, no, no,
'Cause life is kind without you,
And I know I can make it through
Without you

Life goes all around
Round and round and round
I feel love for sure
And it's gonna get you,

Life goes all around
Spinning all around
Now you want me, don't you

No one will ever hold you tight, (hold you tight)
No one will ever love you like, (love you like)
Now you're back, I can feel your love,
O yeah, I'm never gonna let you,
No one will ever treat you right, (treat you right)
You're the one who's never satisfied, (satisfied)
After all, you can fall,
And there's no one you can reach to

No one will ever, ever love you
No one will ever, ever touch you,
No one will ever, ever hold you,
Turn around now, just turn around now
If you love me yeah
No one like me
No one
No one


MORGEN
: voorstelling van de Roemeense kandidaat, Hotel FM. (foto :
Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

19-04-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


18-04-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 We sluiten deze eerste werkdag af met onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Belle Perez (Eurosong 1999-2006) maakt ook dit voorjaar de Nederlandse theaters onveilig met haar nieuwe tournee 'Oxygen'. Maar de absolute première van deze show was weggelegd voor haar Vlaamse fans.

Zo maakte ze op zaterdag 04 december jongstleden haar opwachting in de Stadsschouwburg van Leuven. Op vrijdag 20 mei eerstkomend kan je haar aan het werk zien in het Cultureel Centrum De Werf in Aalst en tickets voor dat optreden kunnen worden aangeschaft via de website van het Cultureel Centrum.

 Zoals we in november reeds berichtten wordt zaterdag 15 oktober opnieuw de hoogdag van de polonaise. Dan zet organisator Star Events de tweede editie van het nu al spraakmakende 'Polonaise Festival' op de rails. De populairste gangmakers van het genre sieren de affiche. Zij brengen de grootste polonaisehits, gooien alle remmen los en bouwen een gigantisch feest in het Sportpaleis.

De toon is gezet. Na het allereerste 'Polonaise Festival' in november vorig jaar is muziekminnend Vlaanderen helemaal in de ban van de polonaise. Zowel de artiesten als de fans – jong en oud – hebben er de mond van vol. Meer nog, 'polonaise' is vandaag een begrip, een hippe dans én goed voor een rondje ambiance. Na de unaniem lovende woorden van pers en publiek kan een tweede editie dan ook niet uitblijven.

Ook voor de tweede editie wordt het Sportpaleis omgetoverd tot een reusachtige muzikale feesttempel. Het festival borduurt voort op de succesformule van complexloze muziek, een hossende mensenmassa en ambiance van de bovenste plank.

Organisator Star Events investeert editie na editie in kwaliteit : een spetterend spektakel met een uniek decor, een fenomenale lichtshow, een oorstrelende zuivere klank en een rist topartiesten die worden begeleid door een veelkoppige liveband.

Naast een uitgekiende programmering met de juiste polonaisenummers en de meest geliefde meezingers, is er ook deze keer weer plaats voor een lach – met de 'Lifetime Achievement Award' voor de opmerkelijke carrière van een topartiest – en een traan – wanneer Sergio (ESF 2002) en Roxeanne en André Jr. Hazes een muzikale ode brengen aan de in 2004 overleden André Hazes, de koning van het levenslied en één van de grootste Nederlandse volkszangers ooit.

De trein van het Polonaise Festival is op snelheid gekomen en houdt voortaan een jaarlijkse traditie hoog!

Op donderdag 24 februari heeft de organisatie de namen van de artiesten bekendgemaakt die hun opwachting zullen maken tijdens de tweede editie en wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje.

* Swoop (met Filip D'haeze, Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999).
Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987).
* Luc Steeno.
* Paul Severs.
* De Deurzakkers.
* Willy Sommers.
* Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004').
* Rob de Nijs (NSF 1969).
* Sergio (ESF 2002).
* Roxeanne en André Jr. Hazes.
* en een Vlaamse superster!

Tickets voor deze tweede editie kunnen nog steeds worden aangekocht en meer krijg je alvast hier. De prijs van de kaarten blijft ongewijzigd ten opzichte van dit jaar (20, 27, 35, 39 en 45 euro, exclusief servicekosten). We dienen op te merken dat alle tickets voor de staanplaats reeds de deur uit zijn.

 Na een uitverkocht concert in de Grenslandhallen (Hasselt) staat Christoff (Eurosong 1993-2002) op zaterdag 19 november in de Ethias Arena te Hasselt samen met zijn fijnste muzikale collega's voor 'Christoff & Vrienden'.

Op maandag 21 februari stelde Christoff enkele gasten voor, die naast Kathleen Aerts (ex-K3, Eurosong 1999), Luc Steeno en oud-Songfestivaldeelneemster Nana Mouskouri (ESF 1963), eveneens van de partij zullen zijn namelijk Andrei Lugovski, Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') en de Nederlandse topartieste Willeke Alberti (ESF 1994).

Naast het unieke concert zal er ook een gelijknamige nieuwe cd worden uitgebracht. Het wordt een album met twaalf unieke duetten die Christoff momenteel aan het inblikken is en die aan het begin van de zomer zal worden uitgebracht.

'Christoff & Vrienden', op zaterdag 19 november (aanvang : 20.15) in de Ethias Arena te Hasselt. Tickets kunnen nog steeds worden aangeschaft via Sherpa of telefonisch via het nummer 070 34 50 50 (vanuit Nederland : 0900 34 50 500).

18-04-2011 om 23:06 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : oud-Songfestivalpresentatrice Jaana Pelkonen wordt Fins parlementslid.

 De Finse nationale omroep YLE zal op zoek moeten gaan naar een nieuwe commentator voor het Eurovisie Songfestival. Gisteren, zondag 17 april, vonden in Finland parlementsverkiezingen plaats en één van de nieuwe parlementsleden wordt niemand minder dan Jaana Pelkonen.

Zij kwam in de hoofdstad Helsinki op als kandidaat van de Nationale Coalitiepartij (Kokoomus) en wist met een totaal van 5.893 stemmen een plaatsje te bemachtigen in het Finse parlement. Pelkonen studeerde aan de Universiteit van Helsinki politieke wetenschappen en zetelt er sinds 2008 in de gemeenteraad.

In eigen land leidde ze tussen 2005 en 2011 de nationale selecties voor het Eurovisie Songfestival in goede banen en in 2007, na de eerste overwinning van het land een jaar eerder, presenteerde ze samen met Mikko Leppilamti de 52e editie van het Eurovisie Songfestival. Daarnaast gaf ze voor de Finse nationale omroep commentaar tijdens de festivals van 2006, 2008, 2009 en 2010. In 2008 gaf ze ook de Finse punten tijdens de tweede editie van het Eurovisie Dans Festival. (bron en foto : YLE)

18-04-2011 om 15:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Idool 2011' : 'grote liefde tussen Kato en Manuel'.

 Volgens de krant Het Laatste Nieuws zou het eerste 'Idool 2011'-koppel een feit zijn. Topfavoriete Kato Callebaut (19) en Manuel Palomo (23) groeiden de voorbije weken steeds dichter naar elkaar toe en zouden inmiddels in alle stilte een koppel zijn. Officieel willen de tortelduifjes het nieuws (nog) niet bevestigen, maar in hun entourage twijfelt men niet. "Al die weken intens samen zijn, heeft hen heel dicht bij elkaar gebracht."

 Eerder deze maand raakte nog bekend dat Kato na anderhalf jaar weer single was (archief) en dat het dus uit was met haar vriendje Nico. Helemaal ongelukkig leek ze nooit en de reden is dus te zoeken bij de mooie Juan-Manuel Palomo, de 23-jarige latin lover met Chileense roots.

Hoewel hij wekelijks tijdens de rechtstreekse uitzending wordt bedolven onder de vrouwenslipjes heeft hij de voorbije week het hart veroverd van de Leuvense Kato. Beide kandidaten houden hun gevoelens angstvallig verborgen, maar de regie van de voorbije show (afgelopen vrijdag) lichtte volgens de krant alvast een tipje van de sluier.

 Toen Manuel in de liefdesaflevering een beschrijving van zijn droommeisje gaf, kwam Kato enkele keren met smachtende blik in beeld. Ook na afloop van de show bleken beiden het zeer goed met elkaar te kunnen vinden. De pianist en de topfavorieten bleven als allerlaatste in de publieksbar hangen en weken amper van elkaars zijde. Alles wijst er dus op dat er na zeven jaar na Wouter De Clerck (Eurosong 2006) en Laura D'heedene (Eurosong 2006) opnieuw twee kandidaten als koppel uit de talentenjacht zullen komen.

Dat Kato en Manuel hun relatie voorlopig niet openbaar willen maken, heeft volgens de krant uiteraard een strategisch kantje. Als posterboy is Manuel te veel afhankelijk van de stemmende tienermeisjes en een vrijgezel scoort altijd beter. Manuel speelt het zelfs zo goed dat ook zijn eigen moeder nog in het duister tast. "Of ze samen zijn, weet ik écht niet. Wat ik wel weet, is dat ze het zeer goed met elkaar kunnen vinden en tijdens deze wedstrijd heel vaak samen zijn. Nu ja, 'Idool' is een heel intense ervaring. Iedereen weet dat zoiets emoties losweekt."

Of het echt iets wordt tussen de beste stem en de jongen die steevast de etiketjes 'heet' en 'lekker' krijgt opgekleefd, zal de volgende weken moeten blijken, maar in hun entourage twijfelt men niet. "Die twee hebben elkaar gevonden", klinkt het. "Eigenlijk hadden we dit al een flinke tijd zien aankomen."
(bron : Het Laatste Nieuws ; logo en foto's : vtm)

18-04-2011 om 09:46 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De klas van Frieda' : Jo Vally en Otto-Jan Ham gaan de strijd aan met Phara de Aguirre en Kathleen Cools.

 Sinds maandag 28 maart staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen – of beter schooljaar – toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.

136 nieuwe leerlingen

Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd… In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.

34 nieuwe vakleerkrachten

 Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.

Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen.

De Quiz


De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.

De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.

* dertiende aflevering  - maandag 18 april 2011 :

Vanavond in 'De klas van Frieda' een schijnbaar onmogelijk duo : Studio Brussel-presentator Otto-Jan Ham en Vlaams schlagericoon Jo Vally (Eurosong 1981). Ze leerden elkaar kennen op het strand van Egypte en spelen tegen twee vriendinnen van de VRT-nieuwsdienst : Phara de Aguirre en Kathleen Cools.

Voor de zoete toets heeft Frieda Van Wijck Belgiës bekendste chocolatier uitgenodigd : Dominique Persoone. Vanavond is hij vakleraar – hoe kan het ook anders – chocolade.

'De klas van Frieda', vanavondmaandag 18 april, de dertiende aflevering op Eén tussen 22.10 en 22.55. (bron, logo en foto : Eén)

18-04-2011 om 00:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Guten Abend Düsseldorf' : 31. ISRAEL.

 Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.

Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale. 

Het land dat als twaalfde mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei, is ISRAEL. Het Aziatische land neemt sinds 1973 deel aan het liedjesfestijn en heeft al heelwat goede resultaten behaald. In totaal won het land al drie keer het jaarlijkse liedjesfestival. In 1978 (Izhar Cohen & The Alphabeta), 1979 (Milk & Honey) en in 1998 met de controversiële Dana International. Dit jaar neemt het land voor de vierendertigste maal deel en in totaal eindigde Israël achttien maal bij de eerste tien waarvan zelfs tien keer binnen de top vijf. Zes jaar geleden wist zangeres Shiri Maymon beslag te leggen op de vierde plaats. Maar in 2006 en 2007 verging het de Israëlische inzending heelwat minder : Eddie Butler eindigde met "Together we are one" op een drieëntwintigste en voorlaatste plaats tijdens de finale en vier jaar geleden wisten Teapacks zelfs de halve finale niet te overleven. Met "Push the botton" eindigde de groep op een vierentwintigste plaats. Boaz Mauda kon die neerwaartse spiraal in 2008 opnieuw ombuigen. Met "Ke'ilo kan" ("The fire in your eyes"), een nummer van oud-winnares Dana International, eindigde hij tijdens de eerste halve finale op een vijfde plaats en in de finale wist hij uiteindelijk beslag te leggen op een negende plaats. Twee jaar geleden vertegenwoordigden Noa (Achinoam Nini) en de Palestijnse Mira Awad het land in de Russische hoofdstad Moskou. Met "There must me another way" legden ze met een totaal van 75 punten beslag op een zevende plaats in de eerste halve finale. In de finale vergaarde het tweetal 53 punten en dat was goed voor een zestiende plaats. Vorig jaar stuurde het land zanger Harel Skaat (Ska'at) naar de Noorse hoofdstad met het nummer "Milim". In de tweede halve finale eindigde hij op een achtste plaats met 71 punten en dus mocht hij in de finale opnieuw aantreden. Daar strandde hij met een totaal van 71 punten alsnog op een veertiende plaats.

 Op dinsdag 08 maart werd in Israël de kandidaat gekozen voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Begin november had de nationale omroep IBA al laten weten dat het opnieuw zelf zou gaan instaan voor de nationale selectie, beter gekend als 'Kdam'.

Het geheel vond plaats in het Cultureel Centrum van Rishon LeZion en het werd opnieuw een open selectie met tien kandidaten. De omroep ging de voorbije weken op zoek naar geïnteresseerde kandidaten en daarmee werd dus afgestapt van een interne selectie zoals de voorbije vier jaar.

Op dinsdag 08 februari jongstleden maakte de omroep de namen van de geselecteerde kandidaten bekend die vanavond zouden strijden om het ticket voor Duitsland.

'Kdam 2011' werd in goede banen worden geleid door Aki Avni, presentator van 'Kdam 1995', en oud-festivaldeelneemster Shiri Maymon die in het land in 2005 een vierde plaats bezorgde in de finale met het nummer "Hasheket shenish'ar". Het programma werd geopend met een medley van festivalinzendingen, gebracht door Vocal People Group. Daarna kwam het presentatieduo het podium op en zij brachten een danceversie van "HaLaila hu shirim". Als intervalact waren er optredens van Tzioprale's Ansambel en oud-deelneemster Pnina Rosenblum (Kdam 1983).

Het lot van de tien kandidaten lag in de handen van maar liefst vijf jury's : drie jury's (fans van Israëlische liedjes, leden van het Israëlische leger, leden van de plaatselijke OGAE-vereniging), telkens goed voor vier procent van de punten (12%), een vakjury (40%) en televoting (48%).

* uitslag 'Kdam 2011' (tussen haakjes punten The Kineret Village, Ashqelon, OGAE, vakjury en televoting) :

01. "Ding dong" door Dana International : 270 punten (12+6+12+120+120).
02. "It's my time" door Idit Halevi : 235 punten (5+4+2+80+144).
03. "Rak al ahava" door Adi Cohen : 219 punten (8+7+8+100+96).
04. "Or" door Chen Aharoni : 142 punten (2+3+7+70+60).
05. "Amri itach" door Niki Goldstein : 137 punten (7+2+4+40+84).
06. "Tu du du" door Michael  & Shimrit Greilsammer : 131 punten (3+5+1+50+72).
07. "Hakol sababa" door Hatikva 6 : 105 punten (6+10+5+60+24).
08. "Ohev et ze" door Knob : 80 punten (1+1+10+20+48).
09. "Nosa'at el ga'agu'ay" door Carmel Ekman : 66 punten (10+8+6+30+12).
10. "Kach oti" door Sivan Bahanam : 65 punten (4+12+3+10+36).

 Oud-Songfestivalwinnares Dana International (Tel Aviv, 02 februari 1972) zal dit jaar haar land voor de tweede maal vertegenwoordigen. Dertien jaar geleden bezorgde ze Israël een derde overwinning met "Diva". Haar eerste deelname aan de Israëlische selectie dateert al van 1995 toen ze met "Laila tov Eropa" op een tweede plaats strandde na Liora.

Maar drie jaar later lukte het haar wel toen ze door de Israëlische omroep rechtstreeks werd aangeduid. Toen dat nieuws in het najaar van 1997 bekendraakte kwam de mediaheisa rond haar transseksualiteit op volle gang en dat het haar geen windeieren legde werd op zaterdag 09 mei 1998 duidelijk toen ze na een spannende puntentelling als winnares uit de bus kwam met "Diva". Het nummer werd een hit in Europa en stond in Vlaanderen zelfs op de tweede plaats in de hitparade. Ook in Wallonië, Zweden en Finland wist ze een plaats in de top tien te veroveren.

Dana International (Yaron Cohen) trok zich een tijdje terug uit de muziekwereld maar in 2007 kwam ze terug met een nieuw album. Een jaar later schreef ze de tekst en de muziek van de Israëlische inzending. Met "The fire in your eyes" strandde Boaz Mauda tijdens de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival op een negende plaats in de finale.

Afgelopen zomer waren er geruchten dat Israël dit jaar niet zou deelnemen aan het Eurovisie Songfetival. Deze geruchten kwamen er nadat bleek dat maandag 09 mei in het land een nationale herdenkingsdag is en daags nadien, dinsdag 10 mei, wordt er de onafhankelijk van het land gevierd. De nationale omroep IBA vond het ongepast dat een kandidaat eventueel tijdens de eerste halve finale zou aantreden.

In september jongstleden liet de EBU dan weten dan weten dat de Israëlische kandidaat zal aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei eerstkomende. Daarmee waren de problemen meteen van de baan en hoeft de Israëlische kandidaat geen repetities af te werken op maandag 09 mei en - eventueel - aantreden tijdens de eerste halve finale, daags nadien.

"Ding dong" (tekst en muziek : Dana International)

ואולי הימים הטובים
כבר הגיעו הם כאן
רק עוד רגע קטן
והכל ישתנה מעכשיו
ונאהב איך נאהב
if you have a dream of your own
don't be afraid go on with your heart
close your eyes and hear the bells
of your soul

Ding dong say no more
I hear silent prayer and its making me
high and fly I know where to go
and I'm comming now

ואולי זה כמעט זה קרוב
עכשיו בא תורו של הרגע הטוב
הכאב שבלב מסתובב והולך ועוזב

Ding dong say no more
I hear silent prayer and its making me
high and fly I know where to go
and I'm comming now
הללי את היום שמביא את הלילה
הללי את הזמן שיאיר אותך
הוא יביא לך גאולה

Ding dong say no more
I hear silent prayer and its making me
high and fly I know where to go
and I'm comming now

MORGEN
: voorstelling van de Sloveense kandidate, Maja Keuc. (foto :
Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)

18-04-2011 om 00:00 geschreven door Redactie  


17-04-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : Franky wil zo snel mogelijk iedereen inlichten en Peter roept de hulp in van Tom.

 Op maandag 30 augustus ging het zestiende seizoen van start van de Eén-reeks 'Thuis'.

De titelsong van de serie wordt ook dit seizoen gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004) en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.

Wij brengen ook dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 2.971 TOT EN MET 2.975.

Franky wil zo snel mogelijk iedereen inlichten. Peter weigert om de strijd nu al op te geven en roept de hulp van Tom in. Luc is diep gekwetst na het gesprek met Rosa en Waldek krijgt opnieuw een sprankje hoop.

- maandag 18 april - aflevering 2.971 : Frank heeft het nog altijd heel erg moeilijk. Franky wil zo snel mogelijk iedereen inlichten. Paulien vreest voor de reactie van Bram. Peter roept de hulp van Tom in. Rosa kan Waldek niet vergeven.

- dinsdag 19 april - aflevering 2.972 : Fien en Stijn willen Jens overtuigen om terug te gaan studeren. Paulien legt het weer bij met Bram. Luc neemt het op voor Franky. Rosa is in de war. Frank durft de mensen niet meer onder ogen te komen.

- woensdag 20 april - aflevering 2.973 : Peter weigert om nu al op te geven. Tom wil Robin meenemen naar de loft. Luc is diep gekwetst na het gesprek met Rosa. Paulien gaat langs bij Ann. Jens is allesbehalve gelukkig met het initiatief van Fien en z'n broer.

- donderdag 21 april
 - aflevering 2.974 : Tom werkt steeds meer op de zenuwen van Bianca. Waldek krijgt opnieuw een beetje hoop. Luc zet alles op alles om z'n slag thuis te halen. Femke geeft Peter de moed om door te gaan. Paulien wacht vol spanning op de resultaten.

- vrijdag 22 april
 - aflevering 2.975 : Peter krijgt slecht nieuws te verwerken. Freddy ruikt geld en doet Luc een voorstel. Mo en Bianca hebben een belangrijke vraag voor Jenny. Simonne nodigt Franky uit op een etentje. Paulien kan niet anders dan Bram in te lichten.

'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron en logo : Eén)

17-04-2011 om 15:16 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs