'Thuis': 'Thuis'dag 2011 op zondag 29 mei in Provinciaal Domein Puyenbroek in Wachtebeke.
Zoals het al een aantal jaren het geval is, sluiten de 'Thuis'-acteurs het 'Thuis'-seizoen gewoontegetrouw af met een onvergetelijke 'Thuisdag'. Het basisgegeven van de 'Thuisdag', een onvergetelijke ontmoeting ontmoeting met Rosa, Simonneke, Katrien en Paulien en alle anderen, staat ook dit jaar nog steeds centraal.
De 'Thuisdag', editie 2011, zal doorgaan op zondag 29 mei eerstkomende en het evenement vindt voor de derde maal opnieuw plaats in het Domein Puyenbroeck in Wachtebeke (Oost-Vlaanderen).
Twee dagen eerder, op vrijdag 27 mei, komt aflevering drieduizend op het scherm, meteen ook de laatste aflevering van dit seizoen. Volgens Het Belang van Limburg zijn de opnames van de cliffhanger, die zeer dramatisch zal worden, zopas ingeblikt. (logo en foto : Eén)
'De klas van Frieda' : Paul Jambers en Sandy Tura gaan de strijd aan met Bart Goor en Tania Prinsier.
Sinds afgelopen maandag, 28 maart, staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
136 nieuwe leerlingen
Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.
34 nieuwe vakleerkrachten
Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.
Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen. De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
* vierde aflevering - donderdag 31 maart 2011 :
De klas van Frieda sluit de week af met de ravissante Sandy Tura en zeevaarder Paul Jambers. Die laatste heeft al heel wat stormen doorstaan. Benieuwd of hij ook deze overleeft. Tegenstrevers met dienst zijn Bart Goor en Tania Prinsier. Zullen de ervaren spits en zijn WAG ook naast het veld schitteren?
De vakleraar vanavond kent de geneugten des levens; wijnliefhebber Jacques Vermeire komt zijn passie prediken.
'De klas van Frieda', vanavond, donderdag 31 maart, de vierde aflevering op Eén tussen 22.05 en 22.50. (bron, logo en foto : Eén)
Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Het land dat als dertiende mag aantreden tijdens de eerste halve finale, op dinsdag 10 mei, is KROATIE. Het land neemt sinds 1993 deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en wist tot op heden twee keer een vierde plaats in de wacht te slepen. Een eerste maal met Maja Blagdan (1996) en nadien met Doris Dragovic (1999). Als deelrepubliek van het voormalige Joegoslavië leverde het land de meeste deelnemers en wist het ook de enige overwinning binnen te halen. Hiervoor zorgde de groep Riva in 1989 met "Rock me". Ook na het uiteenvallen van Joegoslavië bleef Kroatië succesvol op het Songfestival. Tussen 1995 en 2001 (met uitzondering van 1997) eindigde de inzending steeds binnen de top tien. Kroatië eindigde zes jaar geleden in de finale op een elfde plaats en moest dus normaal gezien in 2006 eerst in de halve finale aantreden. Maar uiteindelijk was het land rechtstreeks geplaatst voor de finale en dat dankzij het laattijdig terugtrekken van Servië-Montenegro. Severina Vučković eindigde met "Moja tikla" op een gedeelde twaalfde plaats. Een jaar later, in 2007, wisten Dragon Fly feat. Dado Topić zich met "Vjerujem u ljubav" echter niet te plaatsen voor de finale, een zestiende plaats was hun deel in de halve finale. Drie jaar geleden eindigde "Romanca" van Kraljevi Ulice & 75 Cents in de tweede halve finale op een derde plaats en daarmee was het gezelschap rechtstreeks geplaatst voor de finale waar ze uiteindelijk slechts op een eenentwintigste plaats eindigden. Igor Cukrov feat. Andrea mochten in 2009 met "Lijepa Tena" de tweede halve finale openen en dankzij de vakjury was het land verzekerd van een plaatsje in de finale. In die halve finale strandde het duo met een totaal van 33 punten op een dertiende plaats. In de finale kregen ze 45 punten en dat leverde het land een achttiende plaats op. Vorig jaar werd het land vertegenwoordigd door het damestrio Feminnem die in 2005 reeds deelnamen voor Bosnië-Herzegovina met "Call me". Ditmaal konden ze met "Lako je sve" geen finaleplaats bemachtigen want met drieëndertig punten strandden ze in de tweede halve finale op een dertiende plaats.
Op zaterdag 05 maart vond in Kroatië de finale plaats van 'Dora 2011', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De nationale omroep HRT stak de nationale selectie dit jaar in een nieuw jasje en op vrijdag 19 november startte de zoektocht naar deelnemers (professionele artiesten en amateurs) voor die nationale selectie. Via de website van de omroep konden geïnteresseerden zich kandidaat stellen voor de nationale selectie en na afloop van de deadline vonden er audities plaats om vierentwintig kandidaten aan te duiden die vanaf zaterdag 22 januari streden om het ticket voor Düsseldorf.
Een zeskoppige jury (eljen Klaterka, Hrvoje Hegeduić, elimir Babogredac, elimir Bučević, Branka Muvrin en Hrid Matić) waren present tijdens die audities en kozen uiteindelijk de vierentwintig kandidaten en zij werden vooreerst netjes verdeeld over twee voorrondes. Uit elke voorronde stootten zes kandidaten door naar de derde ronde en van die twaalf kandidaten stootten er uiteindelijk zes door naar de vierde ronde. Van deze zes moesten opnieuw twee kandidaten het strijdtoneel verlaten zodat er tijdens de vijfde ronde nog vier kandidaten overbleven. Van dat kwartet moest er nog eentje afvallen zodat de laatste voorronde (afgelopen zaterdag) doorging met drie kandidaten. Zowel Jacques Houdek als Daria Kinzer kregen te horen dat ze doormochten naar de finale. Mirko venda-iga, die de voorbije vier weken telkens de voorronde won, strandde op een zucht van die finale.
Deze uitzending werd geopend door het trio Feminnem (Bosnische inzending ESF 2005, Dora 2007-2010, Kroatische inzending ESF 2010) met "Lako je sve", het nummer waarmee ze vorig jaar voor Kroatië deelnamen aan het Eurovisie Songfestival.
In de finale brachten beiden artiesten drie nummers, eerder door de omroep besteld, en van de hand van Boris Đurđević, Lea Dekleva en Ante Pecotić.
Tijdens de zes eerste afleveringen lag het lot van de kandidaten steeds in de handen van de kijkers thuis die door televoting hun voorkeur kenbaar maakten. Maar tijdens de finale lag hun lot in de eerste ronde in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%). De leden van de jury tijdens de finale waren Tonči Huljić (componist Kroatische inzendingen ESF 1995-1999-2001-2009, deelnemer ESF 1995), Severina (Dora 2000, ESF 2006) en Andrej Babić (componist/tekstschrijver/backing vocal Kroatische inzending ESF 2003, componist/tekstschrijver Bosnische inzending ESF 2005, componist/tekstschrijver/backing vocal Sloveense inzending ESF 2007, componist Portugese inzending ESF 2008, componist en tekstschrijver Sloveense inzending 2009).
* de drie nummers in 'Dora 2011' (de nummers werden eerst gezongen door Jacques, nadien door Daria) :
Nadat alle nummers ten gehore waren gebracht gingen de lijnen open en konden de kijkers gedurende tien minuten hun stem uitbrengen. Als intervalact waren er optredens van Tonči Huljić & Madre Badessa samen met Petar Grao (Dora 1996-1997-1999-2001, componist/tekstschrijver Kroatische inzending ESF 1998). Ook Goran Bregović (intervalact finale ESF 2008, compoist/tekstschrijver Servische inzending ESF 2010) maakte zijn opwachting.
En dan was het moment aangebroken om de uitslag van de eerste stemronde bekend te maken. Na die stemronde werden door de vakjury en de kijkers per deelnemer twee liedjes geëlimineerd.
* uitslag eerste stemronde (tussen haakjes punten vakjury/televoting) :
Bij een gelijke stand waren het de punten van de vakjury de doorslag gaven en dus was het duidelijk dat "Lahor" de Kroatische inzending zou worden. Jacques Houdek en Daria Kinzer brachten het nummer nogmaals ten gehore en tijdens de tweede stemronde lag hun lot volledig in de handen van de kijkers thuis. Zij kregen welgeteld vijf minuten om hun voorkeur kenbaar te maken.
Boris Novković (Joegoslavische selectie 1990, Dora 1994-1995-2000-2002, ESF 2005) maakte zijn opwachting en bracht "Via Ljubav" en zijn Songfestivalinzending "Vukovi umiru sami".
En dan was het moment aangebroken om de naam van de Kroatische vertegenwoordiger wereldkundig te maken en dat werd Daria Kinzer. Zij bracht aan het einde van de uitzending de Engelse versie van het nummer, "Break a leg". Nadien werd het nummer van een nieuwe Engelse tekst voorzien en werd ook de titel gewijzigd in "Celebrate".
Daria Kinzer (Aschaffenburg, 29 mei 1988) heeft een Kroatische moeder en een Duitse vader. Ze liep school in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen en haar idolen zijn oud-Songfestivalwinnares Céline Dion (ESF 1988) en Mariah Carey.
Ze speelde ook reeds in een aantal musicals zoals 'Chicago', 'Cats', Hair', 'Jekyll & Hyde' en 'Little Shop of Horrors'. Daarnaast gaf ze ook reeds een aantal solo-concerten in Wenen.
"Celebrate" (tekst : Boris Djurdjevic, Marina Mudrinić ; muziek : Boris Đurđević')
Friday, my night Flashing street lights Let's get this old town dancing Leave your troubles behind Put your hands up Let the magic take over your heart Join us you'll have a good time, love is here to stay Celebrate every single step you take Stop the world for a moment Shine like a comet Nothing can stop you now Celebrate every single step you take Stop the world for a moment Shine like a comet In our musical galaxy Friday, late night We are all just shadows in the moonlight A thousand drums are beating Till the break of day Put your hands up Let the magic take over your heart Join us you'll have a good time, the party of your life Just keep moving and dancing and dancing and dancing Music will heal your soul Let's move to the rhythms and beats all around Until we loose control
MORGEN : voorstelling van de IJslandse kandidaten, Sjonni's Friends. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
Newsroom : Jaap Kwakman (3JS) vader van een dochtertje, Fee.
Jaap Kwakman, lid van de 3JS (ESF 2011) is eerder vandaag, woensdag 30 maart, vader geworden van een dochtertje.
De kleine spruit van Jaap en zijn vriendin Jenny kreeg als naam Fee. "Om half 6 heeft mijn prachtige vriendin een wolk van een dochter op de wereld gezet. Ze heet Fee en weegt 7 pond. Met moeder en dochter gaat het goed. De vader kijkt nog wat beduusd maar is bijzonder trots op z'n 2 meiden. Wauw! " liet hij weten op Twitter.
Met "Never alone" nemen de 3JS op donderdag 12 mei deel aan de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. (bron : Twitter)
Newsroom : 'Golden Lifetime Achievement Award' voor Willeke Alberti.
In Aarschot is vandaag, woensdag 30 maart, een 'Golden Lifetime Achievement Award' uitgereikt aan de Nederlandse zangeres Willeke Alberti (65) voor haar 55-jarige carrière. De onderscheiding gaat naar artiesten die heel hun carrière in het Nederlands zongen. Vorige laureaten waren Rob de Nijs (NSF 1969), Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004'), Will Tura en Eddy Wally.
Het gaat om een initiatief van organisator Paul Peeters met de steun van radiofiguren als Michel Follet (presentator 'De Gouden Zeemeermin 1996') en Ro Burms (lid vakjury 'Eurosong 1993' en 'De Gouden Zeemeermin 1996') en de stad Aarschot.
Willeke Alberti (ESF 1994) debuteerde op 11-jarige leeftijd in de musical 'Duel om Barbara' en bracht reeds op 13-jarige leeftijd een plaatje uit : "Zeg pappie, ik wilde u vragen", een duet met vader Willy (NSF 1958). "Spiegelbeeld" uit 1963, een vertaling van "Tender years" van George Jones, was haar eerste hit. Andere succesnummers waren "Morgen ben ik de bruid" en "De winter was lang".
Alberti acteerde ook in de televisieserie 'De kleine waarheid' en enkele films. In de jaren tachtig was ze een tijdlang gehuwd met de Deense voetballer Soren Lerby. (bron : Belga)
Newsroom : Mama's Jasje - in nieuwe bezetting - met cover van Rob de Nijs.
Begin 2011 werd de split tussen Peter Van Laet (De Gouden Zeemeermin 1996) en Gunter Van Campenhout (Eurosong 2002) onvermijdelijk. Peter ging op zoek naar een nieuwe uitdaging, en vond in Jan Schepens (Eurosong 2002) een nieuwe partner om de groep nieuw leven in te blazen.
De twee doken in februari 2011 de studio in om er te werken aan een vervolg op de succesverhalen van "Hommages 1, 2 en 3...". Onder het toeziend oog en vooral professionele oor van producer Danny Wuyts (Eurosong 2002) zijn de eerste nummers van "Hommages 4" een feit. Hun eerste single "Zet een kaars voor je raam", een klassieker van Rob De Nijs (NSF 1969), komt overmorgen, vrijdag 01 april, op de markt.
Later dit jaar verschijnt hun album, maar je kan ze nu zondag, 03 april, al aan het werk zien als Supertip in 'anne's Vlaamse 10' op vtm.
TV-TIP : 'Koppen' morgenavond met een reportage rond Kim' Kay, met een videodagboek van een morfineverslaafde.
Misschien kent u Kim 'Kay (Eurosong 2002) nog wel, het zangeresje dat eind jaren negentig bekend werd met het liedje "Lilali". Op haar 26ste krijgt Kim 'Kay - haar echte naam is Kim Van Hee - baarmoederhalskanker en komt er een abrupt einde aan haar zangcarrière. Na complicaties raakt ze ook verslaafd aan de pijnstiller morfine. Kim spuit zichzelf bijna dood en wordt verschillende keren gedwongen opgenomen in de psychiatrie om af te kicken.
Het Eén-programma 'Koppen' brengt morgenavond, donderdag 31 maart, tussen 20.45 en 21.20 een reportage over Kim.
We ontmoeten Kim voor het eerst in maart 2010 in een ziekenhuis in Gent. Enkele dagen na haar 32ste verjaardag. Kim heeft grote spuitwonden op haar bil en ze moet nog enkele pijnlijke operaties ondergaan. Heel openlijk praat ze over de pijn, haar verslaving, het gemis van haar zoontje en de drang naar de morfine die haar leven kapot heeft gemaakt. Maar er zijn ook gelukkige momenten zoals de doop van haar adoptiezoontje Julien.
Wanneer Kim eind april 2010 verhuist van het ziekenhuis naar het psychiatrisch centrum is ze enkele maanden clean. Wanneer haar gedwongen opname ten einde loopt en ze weer naar huis mag komen de twijfels : "Ik ben bang voor mijn toekomst. Ik ben bang om het gevecht tegen mijn verslaving toch nog te verliezen."
'Koppen'-reporter Ilse Van Lysebeth volgde Kim van maart tot mei 2010. Kim zelf hield al die tijd ook een een videodagboek bij.
'Koppen', met de reportage 'Kim 'Kay : videodagboek van een morfineverslaafde' (reportage : Ilse Van Lysebeth en Katrien Van der Slycken), morgenavond, donderdag 31 maart, tussen 20.45 en 21.20 op Eén. (bron, logo en foto's : Eén)
Eurovision 2011 : Belgische Songfestivalinzending op weg naar de Waalse hitparade.
"With love baby", de Belgische inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, is sinds eergisteren, maandag 28 maart, beschikbaar als single.
In de Waalse 'Ultratip 50' van komend weekend komt het nummer van Witloof Bay al meteen binnen op een eenendertigste plaats. In Vlaanderen is het nummer voorlopig nog niet terug te vinden in het overzicht.
Gautier Reyz, één van de veertien kandidaten tijdens de nationale finale, stijgt over de taalgrens in de vierde week notering met zijn single "Badman" van een zestiende naar een veertiende plaats.
In Vlaanderen maken "(Itsie bitsie boe) geef maar lekker toe!" van B-A-B-E (vijfenveertig), "Vrij" van Niels Destadsbader (coach 'Junior Eurosong 2009') (zevenenveertig) en "Wij met ons twee" van De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996 - Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen, Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) (vijftig) alvast hun opwachting in de tipparade. (bron : Ultratop)
Newsroom : 'De Dagshow' stopt eind juni maar vtm ontwikkelt nieuw, dagelijks mediamagazine voor het najaar.
'De Dagshow', het dagelijks mediamagazine van de commerciële zender vtm stopt, net als 'De rode loper' op Eén aan het begin van de zomer.
Met 'De Dagshow', gepresenteerd door Evi Hanssen, Bram Van Deputte en An Lemmens, introduceerde vtm vorig jaar op een succesvolle manier een mediamagazine op de zender. De commerciële zender wil hierop verder bouwen en neemt het initiatief om een nieuw type mediamagazine voor het najaar op te starten, dat ook dagelijks zal uitgezonden worden.
Hiervoor zal vtm samenwerken met productiepartner en eigen productiehuis Studio-A. Dit betekent dat de samenwerking met het productiehuis De Filistijnen rond 'De Dagshow' eind juni stopt. De zender dankt De Filistijnen voor hun werk en sluit samenwerking met hen in de toekomst allerminst uit. Meer informatie over het nieuwe mediamagazine volgt later. (bron en foto : vtm ; logo : Studio-A)
Op deze voorlaatste dag van maart hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
"Ik zou je het liefste in een doosje willen doen", "Vluchten kan niet meer", "In een rijtuigie", "Wat voor weer zou het zijn in Den Haag" De lijst met liedjes van de hand van Annie M.G. Schmidt (tekstschrijver "De vogels van Holland", ESF 1956) is eindeloos en het zijn stuk voor stuk klassiekers.
Logisch is het dan ook dat Purper een heel theaterprogramma wil wijden aan de liedjes van Nederlands meest geliefde schrijfster.
Frans Mulder zorgt voor de overbekende Purper knipoog en Sandra Reemer (NSF 1970, ESF 1972-1976-1979, jurylid NSF 1978-1998, backing vocal Nederlandse inzending ESF 1983) maakt in deze voorstelling haar theaterdebuut. Ze worden bij gestaan door drie van de meest getalenteerde musicalartiesten van dit moment : Daphne Flint ('Piaf, de musical'), Ron Link ('Tarzan') en Esmée van Kampen ('Hairspray').
Onder de muzikale leiding van Marco Braam (de vaste begeleider van Purper) en onder regie van Eddy Habbema beloofd het een avond te worden vol nostalgie, waarbij eenieder kan mee neuriën met de overbekende melodieën. Een avond die u het liefste in een doosje zou willen doen.
De voorstelling loopt nog tot en met vrijdag 29 april eerstkomende in diverse Nederlandse theaters en tickets kunnen nog steeds worden aangekocht via de website alsook via de website van de Nationale Theaterkassa.
Lone van Roosendaal (NSF 1998) en René van Kooten (NSF 2001) zijn vanaf dit voorjaar te zien in de musical 'Zorro'. Lone van Roosendaal zal de rol van de humoristische Inez, de Spaanse schone, op zich nemen en René van Kooten de rol van Ramon, de broer van Zorro. Thom Hoffman kruipt in de rol van de verteller en van Don Alejandro, de vader van Ramon en Zorro.
De musical, geïnspireerd op het boek Zorro van Isabel Allende, was eerder te zien in het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk en bevat bekende nummers als "Bamboleo", "Djobi djoba" en "Baila me" van de Gipsy Kings. Sinds afgelopen zaterdag, 19 februari, is bekend dat Tommie Christiaan in de huid zal kruipen van Zorro.
De jonge held Zorro staat bekend als de gemaskerde strijder die vecht voor rechtvaardigheid en het gevaar liever opzoekt dan uit de weg gaat. Een levenslustige hartenbreker bij wie het ritme van de Spaanse klanken door het bloed stroomt. Hij wordt verscheurd tussen zijn liefde voor Luisa en zijn gepassioneerde strijd tegen onderdrukking en uitbuiting. De musical 'Zorro' is een spectaculaire musicalervaring vol passie, stunts, avontuur, humor en ontroering, omlijst met de authentieke Spaanse Flamenco en de muziek van de Gipsy Kings.
De musical is vanaf aanstaande zaterdag, 02 april, en dit tot en met maandag 26 december, te zien in heelwat Nederlandse theaters. Voor meer informatie verwijzen we je naar de website van Joop van den Ende Theaterproducties.
Dit najaar gaat de musical 'Wicked' in première in het Circustheater Scheveningen. 'Wicked' is gebaseerd op de bestseller "Wicked" van Gregory Maguire uit 1995. 'Wicked' vertelt het meeslepende verhaal van een ongewone vriendschap tussen twee meisjes in het magische land van Oz; de blonde, populaire en stijlvolle Glinda (Chantal Janzen) en de onbegrepen, strijdlustige, groene Elphaba (Willemijn Verkaik). 'Wicked' is een musical waarin niet alles is wat het lijkt en waarin vriendschap, eigenzinnigheid en oprechtheid weten te overwinnen.
Oud-Songfestivaldeelnemer Bill Van Dijk (ESF 1982) zal de rol van Wizard voor zijn rekening nemen en naast hem maken ook Jim Bakkum en Pamela Teves hun opwachting. Tickets voor één van de voorstellingen kunnen - voorlopig - nog niet worden aangekocht.
De commerciële omroep vtm is sinds begin februari op zoek naar de opvolger van Peter Evrard (Eurosong 2006), Joeri Fransen en Dean tijdens een nieuwe editie van de talentenjacht 'Idool'.
De tien finalisten van 'Idool 2011' brachten afgelopen vrijdag, 25 maart, hun single "More to me" op de markt en het nummer komt dit weekend in de 'Ultratop 50' meteen vanuit het niets binnen op de eerste plaats. Daarmee verdringen de kandidaten het nummer "On the floor" van Jennifer Lopez feat. Pitbull. Zij stonden vier weken aan de kop van het klassement en kwamen begin deze maand ook al binnen op die eerste plaats.
De single kan worden aangekocht in de filialen van Free Record Shop of het nummer kan worden gedownload en dat kan via iTunes.
Zoals steeds krijg je op vrijdag een uitgebreider overzicht van de hitparades in Vlaanderen en Wallonië. (bron : Ultratop ; logo 'Idool 2011' : vtm)
'De klas van Frieda' : 'Neveneffecten' Jelle De Beule en Koen De Poorter gaan vanavond voor de overwinning.
Sinds eergisteren, maandag 28 maart, staat Frieda Van Wijck opnieuw voor haar klas in een nieuwe reeks afleveringen van 'De klas van Frieda'. Daarmee is de luchtige laatavondquiz aan zijn tweede seizoen of beter schooljaar toe. Van maandag tot en met donderdag (met uitzondering van dinsdag 10 en donderdag 12 mei) nemen telkens twee BV-duo's plaats achter de schoolbanken met slechts één doel : als primus van de klas eindigen. Dit schooljaar treden 136 nieuwe leerlingen aan, maar ook 34 nieuwe vakleerkrachten die de leerlingen inwijden in een niet alledaags vak.
136 nieuwe leerlingen
Dit jaar nemen 136 nieuwe leerlingen plaats achter de schoolbanken. In de eerste plaats strijden ze allemaal om de felbegeerde titel van "primus". Maar ze vertellen ook graag over hun tienen en buizen vroeger op school, hun prille liefdes, hun strafstudies en hun pestgedrag. Maar dat is verleden tijd In 'De klas van Frieda' strijden ze in duo's om met hun bank de finale te halen.
34 nieuwe vakleerkrachten
Elke dag staat een bekende vakleerkracht Frieda bij om haar klas in toom te houden. Die gastdocent onderwijst de leerlingen in het vak dat hij of zij zelf gestudeerd heeft of waar hij of zij door de jaren heen een autoriteit in is geworden. Zo krijgen de BV's onder andere turnles met Aagje Vanwalleghem. Jan Verheyen wil op zijn beurt wel eens weten hoeveel zijn leerlingen weten over Vlaamse film. Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') geeft les over de jaren '80, Jonas Van Thielen doceert dan weer het vak 'musical'. En verder in het lessenpakket : 'The Beatles' met Jean Blaute, 'Royalty' met Kathy Pauwels, 'Wijnen' met Jacques Vermeire en 'Chinees' met Lulu Wang.
Herbert Flack legt ons haarfijn uit wat het ambacht van diamantkliever inhoudt. Wat weinigen weten is dat hij vanaf zijn zestiende als één van de eerste niet-joden als diamantkliever werkte in Antwerpen. De Amerikaanse ambassadeur Howard Gutman komt een Amerikaans gastcollege geven. Ex-miss België Virginie Claes geeft al twee jaar les aan de Universiteit Hasselt in de richting verkeerskunde. Zij wil wel eens weten hoeveel de BV's zelf van het verkeersreglement kennen. De Quiz
De klas van Frieda telt vijf quizrondes : Schooltelevisie, De spreekbeurt, Groepswerk, De vakleraar en Juist/fout. Elke ronde heeft zijn eigen spelformule en elke ronde wordt elke dag opgehangen aan een ander vak.
De bank met het beste eindrapport speelt ten slotte Het Eindexamen, waarin Frieda examenvragen stelt over alle mogelijke vakken. Elk juist antwoord begint met dezelfde letter. Wie als eerste tien punten behaalt, is de primus van de klas.
* derde aflevering - woensdag 30 maart 2011 :
Juffrouw Frieda schrapt vanavond alle complexe vraagstukken, want Jelle De Beule en Koen De Poorter van 'Neveneffecten' hebben er met hun programma 'Basta' voor gezorgd dat die niet meer toegelaten zijn. Zij nemen het op tegen twee Antwerpse actrices die vroeger nog samen in de les zaten; Mitta Van der Maat was namelijk ooit de juf van Ann Ceurvels.
Vakleraar Jan Verheyen zal met het nodige didactische materiaal en imitaties de leerlingen iets bijbrengen over het vak Vlaamse film. Als dat maar goed afloopt.
'De klas van Frieda', vanavond, woensdag 30 maart, de derde aflevering op Eén tussen 22.10 en 22.55. (bron, logo en foto : Eén)
'De Rodenburgs' is het epos van een miljonairsfamilie die rijker is dan de zee diep, dankzij de Rodenburg Investment Company (RIC), gesticht door pater familias Karel Rodenburg. De familie woont in één van de meest luxueuze villawijken van het land. In deze wereld gelden andere wetten dan in de gewone wereld. Grenzen lijken niet te bestaan, zij bepalen zelf hun limieten.
Aan het einde van het eerste seizoen leek het geluk van de familie Rodenburg niet op te kunnen. Oudste zoon Fred was eindelijk door zijn vader Karel aangesteld als CEO van het familiebedrijf RIC. Eindelijk kreeg hij de erkenning waar hij al zo lang naar hunkerde. Marie-Claire Rodenburg mocht op haar beurt van vader Fred de leiding van diens immobiliënbedrijf WestStar overnemen en ze wist Freya's plaats aan de zijde van de jonge zanger Simon in te palmen. En Olivier Rodenburg kwam als één van de grote winnaars uit de verkiezingen.
In fel contrast tot al dat succes stond de teloorgang van het gezin De Ridder. Stijn en Hanne groeiden uit elkaar door zijn escapade met zijn jeugdliefde Camilia en door haar affaire met Olivier Rodenburg. Stijn werd bovendien door de slinkse manoeuvres van Fred aan de deur gezet bij RIC en degradeerde van hot shot tot een paria in de zakenwereld. Freya op haar beurt raakte zwaar teleurgesteld in de liefde, in Simon en in Marie-Claire.
Sinds woensdag 02 februari, gaat het verhaal van 'De Rodenburgs' verder met de tien resterende afleveringen van het laatste seizoen. De adepten van 'De Rodenburgs' mogen zich verwachten aan nog meer drama en intriges. Want het is een feit dat de macht en de rijkdom van de Rodenburgs langzaam afbrokkelt en dat relaties uit het verleden niet stand lijken te houden als er stinkende potjes open gaan * de personages :
Karel Rodenburg (Mike Verdrengh)
Karel beschouwt zichzelf nog steeds als de Godfather van de familie en kan, ook al heeft hij de leiding van het bedrijf uiteindelijk toch overgedragen aan zijn oudste zoon, nog geen afstand nemen van RIC en het zakenleven. Zelf wijt hij dat aan het feit dat Fred er 'niet klaar voor is' en hij dus wel verplicht de vinger aan de pols moet houden. In werkelijkheid is Karel bang voor het ouder worden, het niet meer meetellen.
Karel komt nu lijnrecht tegenover Fred te staan en ook tegenover zijn echtgenote, wanneer die de kant van haar zoon kiest. Het verscheurt de familie en Karel neemt enkele drastische en ondoordachte beslissingen, die hem duur te staan komen.
Bénédicte Rodenburg (Gilda De Bal)
Bénédicte is de mooie, altijd elegante mater familias, afkomstig uit een gegoede en invloedrijke familie. Zij is steeds de stille kracht geweest achter de talentrijke, hardwerkende Karel, maar heeft nu beslist dat het tijd is om de fakkel over te dragen aan haar oudste zoon en oogappel Fred. Wanneer Karel en Fred in conflict komen, kiest ze dan ook - zij het niet altijd van harte - de kant van haar zoon.
En gaandeweg leren we zo een andere Bénédicte kennen, niet de frêle en charmante moeder en 'echtgenote van', maar de echte schikgodin van de familie, een vrouw die over lijken gaat als het moet. Bovendien komen er barsten in de door haar zo zorgvuldig opgebouwde façade en zal Bénédicte ontdekken dat het doel niet steeds de middelen heiligt.
Fred Rodenburg (Mathias Sercu)
Van jongs af aan rotverwend, is Fred Frederick Rodenburg een vrolijke niksnut met gevoel voor humor, een gevoelig ego, onbetrouwbaar en tegelijk naïef. Fred is in de wolken wanneer hij eindelijk zijn vader mag opvolgen aan het hoofd van RIC, maar de droom ontaardt snel in een nachtmerrie. Fred moet vaststellen dat zijn vader hem nog steeds niet voor vol aanziet. Bovendien vergt RIC zoveel van hem dat ook zijn privé-leven er onder gaat lijden.
Eerst komt het tot een breuk met zijn dochter Marie-Claire en vervolgens zelfs met zijn vrouw Maaike. Eerst wentelt Fred zich naar gewoonte in zelfbeklag, maar gaandeweg klimt hij uit het dal. Fred ontdekt wie hij echt is, wat hij wil en waar het in een mensenleven echt om gaat.
Olivier Rodenburg (Pieter Embrechts)
Senator Olivier Rodenburg is de knappe en talentrijke jongste zoon van de familie. Alles wat de charismatische vrijgezel aanraakt, verandert in goud. Nu hij als grote overwinnaar uit de jongste verkiezingen is gekomen, is iedereen er dan ook van overtuigd dat hij minister zal worden. Maar dit keer loopt niet alles zoals gepland.
Zijn verleden als onverbeterlijk rokkenjager haalt hem in. Olivier krijgt voor het eerst in zijn leven te maken met echte tegenkanting en is daar niet tegen bestand.
Maaike Rodenburg (Lien De Graeve)
Maaike De Ridder is van eenvoudige komaf, maar heeft een niet onaardige modellencarrière achter de rug wanneer ze trouwt met Fred Rodenburg. Het is echter geen berekend huwelijk. Maaike houdt oprecht van Fred, is blind voor zijn intriges en zwakheden en kiest zelfs zijn kant tegen haar eigen broer.
Maar stilaan gaan haar ogen open. Eerst gelooft ze nog dat alles goed komt nu Fred aan het hoofd staat van RIC en Marie-Claire van WestStar, maar die droom komt al snel aan het wankelen.
Marie-Claire Rodenburg (Marie Vinck)
Marie-Claire (Claire), Freds bloedmooie dochter uit een eerste huwelijk en de enige kleindochter van Karel en Bénédicte, is te grillig, wispelturig, emotioneel en onberekenbaar om in woorden te vatten. Net wanneer het leven haar lijkt toe te lachen, krijgt Marie-Claire de ene na de andere klap te verwerken. Na de dood van Simon, verliest ze zich in de armen van haar neef, Daniël, maar die blijkt een eigen agenda te hebben.
Het runnen van WestStar kan haar al even min boeien en brengt haar zelfs in conflict met Fred en Maaike. En dan moet het ergste voor haar nog komen...
Claudia Schneider (Joke Devynck)
Claudia is een oude bekende van de Rodenburgs die ze eigenlijk vergeten waren. Wanneer ze plots weer opduikt, gaat er een schokgolf door de familie. Deze zelfbewuste, knappe en rijke vrouw heeft bovendien één missie : de schuldigen laten boeten voor het onrecht dat haar is aangedaan. Kortom, Claudia is een vrouw op oorlogspad.
Isabelle (Bieke Ilegems)
Isabelle is de dochter die Karel Rodenburg gedurende bijna 40 jaar verborgen probeerde te houden voor de rest van zijn familie. Maar als Karel dreigt te bezwijken aan een hersenbloeding verschijnt ze aan zijn ziekenbed. Karel vindt dat de tijd aangebroken is om Isabelle en haar 18-jarige zoon, Daniël, in de familie op te nemen.
Niet iedereen is gelukkig met die beslissing, zelfs Isabelle heeft gemengde gevoelens. Maar Karel zet door. Isabelle beseft dat één en ander uit de hand loopt en grijpt op haar manier in.
Daniël (Maarten Ketels)
Daniël is een briljante student aan de Kortrijkse universiteit die zich via een studiebeurs tot een primus heeft weten opwerken. Daniël is fier op zijn verwezenlijkingen maar weet hoe vergankelijk het leven is sedert het overlijden van zijn vader.
Daniël is echter niet altijd zo braaf als hij laat uitschijnen. Wanneer Daniël van zijn moeder verneemt dat hij al gans zijn leven een Rodenburg is, reageert hij helemaal anders dan verwacht.
Stijn De Ridder (Wim Danckaert)
De oudere broer van Maaike heeft in de confrontatie met de Rodenburgs alles verloren: zijn carriëre en zijn gezin. Hanne wil hem niet meer zien en hij is een paria geworden in het zakenleven. Tot overmaat van ramp blijkt dat Camilia Del Monte, de jeugdliefde met wie hij Hanne heeft bedrogen en die hij daarna heeft gedumpt, de breuk niet aan kon en zelfmoord heeft gepleegd. Stijn is vervuld van schuldgevoel, dat alleen maar versterkt wordt wanneer hij hoort dat Camilia hem tot enige erfgenaam van haar niet onaanzienlijk fortuin heeft benoemd.
Eerst wil hij zijn gezinsleven terug op orde krijgen, maar gaandeweg halen de haat en de ambitie het van het schuldgevoel. Stijn gaat rechtstreeks de strijd aan met RIC en daar moet alles en iedereen voor wijken.
Hanne De Ridder (Hilde Heijnen)
Hanne De Ridder heeft haar ogenschijnlijk perfect opgebouwde leven en gezin als een kaartenhuis in mekaar zien storten. Haar echtgenoot bleek niet de man die ze altijd gedacht had, de band met haar dochter niet zo sterk als ze geloofde en zelf blijkt ze ook te kampen met onvervulde verwachtingen en gevoelens.
Ze heeft zich op haar nieuwe job gestort - Olivier Rodenburg aan zijn verkiezingszege helpen maar wanneer blijkt dat Olivier haar niet de kansen wil geven die ze wil, breekt ze met hem en beslist ze de draad van haar oude leven terug op te nemen. Zij en Stijn zijn echter zo ver uit elkaar gegroeid dat een hereniging geen kans maakt. Stilaan geraakt de eens zo nuchtere en sterke vrouw volledig geïsoleerd.
Freya De Ridder (Daphne Wellens)
Freya is niet langer het onschuldige naïeve meisje van weleer, daarvoor heeft het leven haar al te veel klappen gegeven. Haar zwangerschap van Simon, het auto-ongeval waarin ze het kind verloor, Simons drugsverleden, het zijn evenveel littekens. De zwaarste klap komt echter wanneer Simon in zijn ziekenhuisbed vermoord wordt. Freya stort helemaal in.
Wanneer ze merkt dat Marie-Claire alsnog munt wil slaan uit Simons dood en daarbij niet aarzelt zijn nagedachtenis te besmeuren, gaat ze in de tegenaanval. Het is echter een ongelijke strijd en Freya verliest zich in de drank en het nachtleven. Ze komt er een oude bekende tegen en die ontmoeting heeft zeer vergaande gevolgen.
Naomi (Maaike Neuville)
Ruwe bolster, blanke pit : die beschrijving past perfect voor het jonge hoertje Naomi. Naomi leert Freya - die ze consequent 'de seut' noemt - kennen in de cel en tussen beiden ontstaat een meer dan vriendschappelijke band.
Naomi zal Freya doorheen die moeilijke periode helpen en de beide meisjes kunnen mekaar ook buiten de gevangenis niet meer missen. De brutale en vrijgevochten Naomi blijkt op iedereen een grote invloed te hebben en zal Freya blijven steunen, met gevaar zelfs voor eigen leven.
* zeventiende aflevering :
Karel is naar New York gereisd en het komt tot een emotioneel weerzien met zijn kleindochter. Na lang aandringen vertelt Marie-Claire hem eindelijk het grote geheim dat Bénédicte zo lang voor iedereen verborgen hield en dat haar uit Kortrijk dreef. Na de wanhoopsdaad van Bénédicte voelt Fred zich erg schuldig. Noch hij, noch de in allerijl teruggekeerde Olivier hebben echter een flauw vermoeden van wat hun moeder zo ver dreef.
Maaike vangt Fred op en stuurt hem terug naar kantoor, terwijl Olivier van zijn bezoek gebruik maakt om Claudia en Hanne op te zoeken en te confronteren. Maaike is er dan ook als enige bij wanneer Bénédicte ontwaakt uit de coma. De gebroken vrouw vertelt haar schoondochter de verpletterende waarheid. Daniël heeft Naomi ontvoerd, maar wanneer zij halsstarrig weigert toe te geven aan zijn avances verliest hij alle controle over zichzelf. Gastrollen : Sura Dohnke (Chantal), Veerle Eyckermans (Agnes), Maaike Neuville (Naomi), Ludo Hellinx (Antoine), Chris Lomme (Marie-France), e.a.
'De Rodenburgs', de zeventiende aflevering van het tweede seizoen vandaag, woensdag 30 maart, tussen 21.55 en 22.50 op vtm. (bron en foto's : vtm)
Sinds zaterdag 19 maart (en dit tot en met zaterdag 30 april) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 10, donderdag 12 en zaterdag 14 mei zal worden gehouden in de het Duitse Düsseldorf. Voor het - inmiddels - zesde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Vijf jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vier jaar geleden 'Hyvää iltaa Helsingin', in 2008 'Dobro veče Beograde', in 2009 'Добрый вечер Москва' en vorig jaar 'God kveld Oslo'.
Dit jaar, en dit gedurende zes weken, dekt de vlag de lading in 'Guten Abend Düsseldorf'. In totaal nemen drieënveertig landen deel aan deze editie van het jaarlijkse liedjesfestival, vier meer dan vorig jaar, en net als de voorbije drie jaar zijn er ook ditmaal twee halve finales. Zowel in de eerste als in de tweede halve finale treden negentien landen aan en net als vorig jaar zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) door middel van televoting telkens tien kandidaten doorsturen naar de finale.
Het land dat als twaalfde mag aantreden tijdens de eerste halve finale, op dinsdag 10 mei, is SAN MARINO. Het dwergstaatje, dat geheel omgeven wordt door Italië, neemt dit jaar voor de tweede maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en dit na een afwezigheid van drie jaar.
Midden februari 2008 maakte de nationale omroep (San Marino RTV) bekend dat de eerste kandidaat voor het Eurovisie Songfestival intern zou worden gekozen. Uiteindelijk werd Miodio verkozen als de eerste vertegenwoordiger van het ministaatje. Met "Complice" strandde de groep tijdens de eerste halve finale op een negentiende en allerlaatste plaats met slechts vijf puntjes. Twee van die punten kwamen van Andorra, de drie resterende punten kwamen van Griekenland. Het jaar nadien haakte het land opnieuw af om dit jaar - mede dankzij de deelname van Italië - van de partij te zijn.
Midden januari maakte San Marino RTV bekend dat de kandidaat voor Düsseldorf op donderdag 03 februari zou worden voorgesteld tijdens een persconferentie.
Maar een dag eerder, op woensdag 02 februari, lekte al uit dat zangeres Senit het ministaatje zal gaan vertegenwoordigen tijdens de 56e editie van het Eurovisie Songfestival. Sindsdien werd er hard gewerkt aan de inzending en die werd op vrijdag 11 maart voorgesteld.
San Marino RTV presenteerde "Stand by", een soft-rock ballade, tijdens een uitzending die om 20.10 van start ging en die in totaal net geen kwartier duurde.
Tijdens het programma, gepresenteerd door Emanuela Rossi, werd de zangeres voorgesteld en kreeg men ook al een voorsmaakje van de videoclip te zien. Deze clip werd in Londen en San Marino ingeblikt. Daarnaast kregen we ook nog een aantal backstage video's te zien.
De zangeres, geboren op 01 oktober 1979 in Bologna als Senhit Zadik Zadik, heeft Eritrese roots. Ze bracht sinds 2006 reeds drie albums op de markt en stond ook reeds op de planken in Duitsland en Zwitserland in musicals zoals 'Fame', 'The Lion King' en 'Hair'.
"Stand by" (tekst en muziek : Radiosa Romani)
Oh, the sea : Waves of eternity, waves of serenity As I stare through them, All around me just dies. Tonight, can we pretend theres no more time? Let's lock our doors and leave This endless world outside But if you don't mind, I will be here, Holding back those years that pass us by! (Stand By) And in a natural high you'll hold my hand, We'll take a breath So tonight, if you don't mind, I will stand by! Oh, this life, Something so beautiful but hard at the same time Taught me it could be gone in a blink of an eye Tonight, can we pretend there's no more time. Let's lock our doors and leave This endless world outside If you don't mind, I will be here, Holding back those years that pass us by! And in a natural high you'll hold my hand, We'll take a breath So tonight, if you don't mind, I will stand by! I will be here, Holding back... Holding back those years that pass us by! And in a natural high you'll hold my hand, We'll take a breath So tonight, if you don't mind, I will stand by!
MORGEN : voorstelling van de Kroatische kandidate, Daria. (foto : Eurovision.tv ; met dank aan 3D Flags)
Haldor Lægreid (Tromsø, 30 maart 1970) is vooral bekend van zijn rollen in diverse musicals, niet enkel in eigen land maar ook in Duitsland en Denemarken. Zo stond hij onder meer in 'Hair', 'Kiss me Kate', 'Cats', 'West Side Story' en 'Les Misérables'.
In 2001 nam hij in eigen land deel aan 'Melodi Grand Prix', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Die selectie wist hij winnend af te sluiten en op zaterdag 12 mei mocht hij met "On my own" (tekst : Tom-Steinar Hanssen, Ole Henrik Antonsen, Ole Jørgen Olsen ; muziek : Tom-Steinar Hanssen, Ole Henrik Antonsen) als vierde aantreden tijdens de 46e editie van het jaarlijkse liedjesfestival, gehouden in het Parken Stadium in de Deense hoofdstad Kopenhagen.
Met een totaal van drie punten van Portugal strandde de zanger op een gedeelde tweeëntwintigste en allerlaatste plaats. Ondanks dit slechte resultaat stond het nummer in eigen land wel vijf weken in de hitparade waarvan één week op een vijfde plaats, meteen de hoogste notering.
Wegens het slechte resultaat zou Noorwegen in 2002, voor de tweede maal sinds 1960, niet van de partij zijn tijdens het Eurovisie Songfestival.
Newsroom : begrafenis Bob Benny aanstaande maandag, 04 april in Sint-Niklaas.
De begrafenis van oud-Songfestivaldeelnemer Bob Benny, vindt aanstaande maandag, 04 april, plaats.
De uitvaart gaat van start om 11.15 in de Sint-Jozefkerk in Sint-Niklaas, de geboortestad van de zanger. De as wordt na de crematie bijgezet op het nieuwe kerkhof van de gemeente. De zanger overleed eerder vandaag, dinsdag 29 maart, op 84-jarige leeftijd en dit na een lange ziekte.
In 1959 nam hij deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Hij weet de 'Wedstrijd voor het beste lied' op zijn naam te schrijven en mag daarom voor ons land naar het Eurovisie Songfestival met "Hou toch van mij". Jo Leemans eindigt op de tweede plaats met "Levenssymfonie". In de Franse badplaats Cannes eindigt hij met negen punten op de zesde plaats. Hij ging de statistieken in als de Vlaamse inzending die de hoogste plaats ooit behaalde op het Songfestival. Pas in 2010 kon Eeklonaar Tom Dice dit met "Me and my guitar" evenaren.
Twee jaar later neemt hij opnieuw deel aan de Belgische selectie voor het liedjesfestival. Met "September, gouden roos" weet hij de finale van de nationale selectie met een grote voorsprong te winnen en zo mag hij opnieuw voor ons land deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival. Opnieuw vindt het Eurovisie Songfestival plaats in de Franse badplaats Cannes. Hij eindigt er met één schamel puntje op de allerlaatste plaats. Volgens Bob lag de crisis in Congo aan de basis van het slechte resultaat. (bron : Belga)
In memoriam : oud-Songfestivaldeelnemer Bob Benny overleden.
De Vlaamse openbare omroep VRT heeft eerder vandaag, dinsdag 29 maart, gemeld dat de Vlaamse zanger Bob Benny is overleden na een lange ziekte. In de jaren vijftig en zestig was hij een van de populairste zangers in Vlaanderen. Hij vertegenwoordigde België twee keer op het Eurovisie Songfestival en had ook succes in Nederland. Zijn grootste hit was "Waar en wanneer".
Bob Benny (28 mei 1926), geboren als Emilius Wagemans, begon net na de tweede Wereldoorlog zijn zangcarrière in een café op de markt van Sint-Niklaas, zijn geboortestad. Begin de jaren vijftig ging hij aan de slag bij de openbare omroep, waar hij verschillende eigen shows had, met daarin veel zang en dans. In 1951, bracht hij zijn eerste single, "Mijn hart spreekt tot U" op de markt. Een eerste hit volgde zes jaar later met "Cindy oh Cindy".
In 1959 nam hij deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Hij weet de 'Wedstrijd voor het beste lied' op zijn naam te schrijven en mag daarom voor ons land naar het Eurovisie Songfestival met "Hou toch van mij". Jo Leemans eindigt op de tweede plaats met "Levenssymfonie". In de Franse badplaats Cannes eindigt hij met negen punten op de zesde plaats. Hij ging de statistieken in als de Vlaamse inzending die de hoogste plaats ooit behaalde op het Songfestival. Pas in 2010 kon Eeklonaar Tom Dice dit met "Me and my guitar" evenaren.
Twee jaar later neemt hij opnieuw deel aan de Belgische selectie voor het liedjesfestival. Met "September, gouden roos" weet hij de finale van de nationale selectie met een grote voorsprong te winnen en zo mag hij opnieuw voor ons land deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival. Opnieuw vindt het Eurovisie Songfestival plaats in de Franse badplaats Cannes. Hij eindigt er met één schamel puntje op de allerlaatste plaats. Volgens Bob lag de crisis in Congo aan de basis van het slechte resultaat.
Zijn allergrootste hit, "Waar en wanneer", scoorde hij in 1963 en zelfs in Nederland scoorde hij met het nummer. Het nummer was een Nederlandstalige bewerking van "Als Flodder Geist", gecomponeerd door Johann Strauss. Nadien was hij vaak te gast in het buitenland (dankzij zijn twee deelnames aan het Eurovisie Songfestival) en trad hij op in heelwat bekende musicals in binnen- en buitenland zoals 'My fair lady' en 'Mein Freund Bunburry'.
Sinds zijn hersenbloeding (in 2001) was hij afhankelijk geworden van anderen en kon hij alleen nog maar in een rolstoel naar buiten en "dat is allemaal zo'n gedoe" zei hij eind 2009 nog in een interview. Nochtans éénmaal de deur uit ging het maar het is dat aankleden, auto in, auto uit waar hij tegenop zag. "Levensmoe zijn is niet genoeg om euthanasie te krijgen" vertelde hij verder in het interview.
In 2002 werd hij opgenomen in de 'Eregalerij' van Radio 2 en Sabam. Hij kreeg een trofee voor zijn hele carrière. Op zijn tachtigste verjaardag werd hij nog in de bloemetjes gezet door de Stad Antwerpen. Hij verbleef de laatste jaren in een rusthuis in Sint-Niklaas. Bob Benny zou op 28 mei eerstkomende vijfentachtig geworden zijn. (bron : deredactie.be)
Newsroom : 'STRATO-VANI in WENEN' met Will Tura, Barbara Dex, Bandit, Janu, Connie Neefs en Rudy Giovannini.
'STRATO-VANI in WENEN' is dit najaar het exclusieve STRATO-VANI concert. Het concert gaat door in Flanders Expo te Gent op maandag 07 november eerstkomende (aanvang : 15.00).
De organisatie heeft terug enkele grote artiesten kunnen strikken :
- Rudy Giovannini (uit Oostenrijk) : winnaar 'Grand Prix Volksmuziek' in Oostenrijk, Duitsland en Zwitserland. - Will Tura. - Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006, lid Belgische vakjury ESF 2010). - Bandit. - Janu.
Connie Neefs (Eurosong 1975) zal alles weer vakkundig aan elkaar praten.
Tickets voor dit optreden (tussen 37 en 49 euro) kunnen nog steeds worden via de website. In vergelijking met vorig jaar zijn de prijzen van de tickets hetzelfde gebleven. (bron : website STRATO-VANI)
Newsroom : Jelle en Clara Cleymans met mama Karin Jacobs in musical 'Fiddler on the roof '.
Jelle Cleymans (ex-Spring, Eurosong 2004) en zijn zus Clara staan dit najaar voor het eerst samen met hun mama Karin Jacobs in een musical op de planken. Dat meldt de krant Het Nieuwsbladvandaag, dinsdag 29 maart.
De regie van 'Fiddler on the roof' is in handen van Frank Van Laecke, die ook voor 'Oliver' verantwoordelijk was. Lucas Van Den Eynde speelt de hoofdrol als de joodse melkboer Tevje, die veel moeite heeft met de keuzes die zijn dochters in het leven en de liefde maken. Karin Jacobs won enkele jaren geleden een Vlaamse musicalprijs voor haar rol in 'Ganesha' en Jelle schitterde al in 'Kuifje' en 'Daens'. Voor zus Clara wordt het haar musicaldebuut. (foto : Eén)
Newsroom : Cara Van der Auwera (Eurosong 2004) gaat weer zingen.
De krant Het Nieuwsblad bericht vandaag, dinsdag 29 maart, dat Cara Van der Auwera weer gaat zingen. Na haar vertrek uit Spring (Eurosong 2004), de Studio 100-serie en -groep waarin ook Jelle Cleymans zong, werd ze een vast VT4-gezicht.
Als een van de ankers van het nieuwsprogramma 'Vlaanderen vandaag' (van maandag tot en met vrijdag, telkens om 18.30) heeft Cara de jongste maanden meer dan haar handen vol, maar haar muzikale ambities wil ze toch niet helemaal opbergen. Binnenkort duikt ze volgens de krant de studio in om met het bekende kinderkoor De Wamblientjes kinderhits in een nieuw kleedje te stoppen. (foto : Eén)