Tuininspiratie
Inhoud blog
  • De Italiaanse tuin
  • Investeren in een gazon zonder onkruid
  • Zorg voor voldoende zuurstof in de vijver
  • Proficiat!

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    101 gedachtespinsels voor een vrolijke tuin
    02-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zorg voor voldoende zuurstof in de vijver

    Wil je niet dat alle vissen aan rugslag doen? Zorg dan voor wat zuurstof in de vijver. Waterplanten hebben een belangrijke biologische rol in je vijver. Het water blijft mooi helder. Zonder deze planten komen er meestal vrij snel algen in het water en verminderd de hoeveelheid zuurstof. xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

    Soort planten

    Denk goed na welke planten je in de vijver wilt hebben, want het aangezicht van de vijver wordt sterk bepaald door de planten die je kiest.

    Grofweg kun je kiezen tussen drie soorten:

    ·         Zuurstofplanten

    ·         Lelieachtigen

    ·         Moerasplanten

    Zuurstofplanten zijn het belangrijkst, zeker als je ook vissen in de vijver hebt. En zeg nu zelf, wat is een vijver zonder vissen? Per duizend liter water moet je zeker 1 zuurstofplant toevoegen.

    Waterlelies maken de vijver vrolijk en zorgen voor een vriendelijk aangezicht. De eerste jaren hebben deze planten nog weinig bloemen, maar na het tweede jaar komen er meer bloemen op deze sierplanten. Echt een aanrader.

    Moerasplanten kun je gebruiken om de rand van de vijver mooi groen te maken.  Afhankelijk van de opbouw van de vijver, kunnen deze planten de kers op de taart zijn.

    Aanschaf

    De planten zijn meestal van maart tot oktober beschikbaar. Dus ook al is het zomertje bijna voorbij… Je hebt nog even om je vijver helemaal mooi te maken.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 17/12-23/12 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 27/08-02/09 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs