Gisteren een aangenaam etentje mét aangepaste wijnen. Veel wijnen. Deze morgen voel ik me allesbehalve fit. In de ochtendkrant lees ik het verhaal van Nick. Hij dronk 100 dagen geen alcohol en beschrijft de goede effecten voor zijn geheugen en zijn fysieke toestand.
De opmerking van Nick over de sociale druk frappeert me het meest. Het klopt dat het heel moeilijk is om te zeggen dat je geen alcohol wenst te drinken. Het zal inderdaad zo zijn dat net dat de moeilijkste stap is om te overwinnen als je minder wil drinken.
Een leven zonder alcohol wil ik niet, zelfs niet voor 100 dagen. Toch neem ik me voor om voor onbepaalde tijd maximaal één keer per week alcohol te drinken. Ik besef dat het zeker niet spectaculair lijkt, maar het is voor mij een opgave. Ik ga ervoor!