Vandaag stond er een lastige training op 't schema - een lange fietstraining die onderbroken wordt door een zwemtraining open water. Die open water training ging doorgaan in Berlare (nieuw donk) samen met David, maar omdat ik mijn tijdritfiets liever niet aan de rand van het meer achterlaat, terwijl ik aan het zwemmen ben, had ik afgesproken bij David thuis....en daar stond een tandem, waarmee we samen naar den Donk gereden zijn en terug. Kortom, eigenlijk heb ik 12 km meer gefietst dan hieronder aangegeven, maar dan wel op een tandem. Hilarisch zicht hoor, twee kerels in koerspakje en met hetzelfde Iron Man zakje door Berlare met een tandem....denk dat het er een beetje gay uit zag.
BIKE 3:52:20; 12 km; 28,9 km/u; gem HSl 104 ; max HSL 133
15u30 RUN 1:06:23; 13,3 km; 12 km/u; gem HSL 120; max HSL 135
Oei oei, de laatste 7 dagen 5 keer een dag met een looptraining, en dat was er aan te voelen. Ik had wat zware benen vandaag, lichtvoetig was het niet echt. Nu ja, al bij al een degelijke lsd / laag extensieve training gelopen hoor. Maar 't was lang geleden dat lopen zo moeizaam aanvoelde. 't Kan niet altijd koekenbak zijn hé.
Deze voormiddag het gashendel lichtjes open getrokken, maar op geen enkel moment anaeroob gegaan, alles onder de overslagpols. Het resultaat was echter super
8u15 BIKE 2:19:00; 75 km; 32,4 km/u; gem HSL 124; max HSL 155
Schone extensieve tijdrit met 3 blokjes tussen 137 en 150, één blokje van 7 minuten en 2 van 10 minuten
10u35 RUN 0:24:56; 6km;14,4 km/u; gem HSL 143; max HSL 154
Onmiddellijk na het fietsen de loopschoenen aan. Ik mocht niet overdrijven, dat wist ik, maar ik voelde me echt super. Zonder me ooit enigzins vermoeid te voelen, liep ik 6 km aan 14,4 km/u, eigenlijk een klein beetje met de rem erop. Super!!
14u SWIM 1:02:00; 3000m
Ik moest deze middag sowieso in Wachtebeke zijn, dus zwom ik nog maar eens binnen. Wat een stom idee. Het water in Puyenbroeck was bovendien verschrikkelijk warm. Ik chauffeerde zowat. Na 1 uur gaf i khet dan maar op, 't was gewoonweg heel onaangenaam.
10u45 RUN 1:37:45; 19,87 km; 12,2 km/u; gem HSL 134
Vandaag een rustige laag-extensieve duurloop. Ik besloot zomaar richting Heusden te lopen, en daar wat nieuwe parcourswendingen te verkennen. Drie kilometer kwam een loper naast mij postvatten, en ..... 't was dedoeme Stefaan Devliegere. Dat was al een mooi toeval, nog mooier bleek het als ook hij net de eerste 3 km van een rustige 20 kilometer achter de rug had. Kortom, we hebben de rest van de training samen afgewerkt, en gans de training lekker getetterd. Zo werd dit natuurlijk de leukste training van de week. Voor je het weet heb je op die manier 20 kilometer onder de benen laten schuiven hé.
Morgen echt wel een harde trainingsdag voor de boeg : 70 à 75 km fietsen met 3 hardere blokjes van 10 minuten, onmiddellijk gevolgd door 7 km lopen (eerste 2 kilometer stevig uit de startblokken schieten en daarna extensief). In de namiddag staat er nog een lange zwemtraining op het schema.
BIKE 2:44:40; 84,18 km; 30,6 km/u; gem HSL 111; max HSL 137
Vandaag kilometers gebold met de tijdritfiets. Ik zit er echt wel goed op. Opvallend is dat ik nu bijna geen last heb in de nek, terwijl dat vorig jaar toch wel een probleem was. Er komt ook nog een gevuld trainingsweekend. Maar eerst eens uitslapen morgenochtend.
Een nuchtere en rustige ochtendloop naar het werk.
17u RUN 0:43:56; 9,59 km; 13,1 km/u; gem HSL 142
Een iets pittiger loop terug naar huis met daarin eens 3 km @ LT en 1,5 km @ LT
2 korte trainingen, maar wel weer 19 km in de benen, en aan gevarieerde tempo's. Met een minimum aan tijdsverlies (verplaatsen naar het werk moet je toch) een kwaliteitsvol trainingsdagje in elkaar geknutseld.
BIKE (woon-werk) 0:59:06; 28,9 km; 29,3 km; gem HSL 115; max HSL 141
Woon-werk verkeer, dat betekent dus wel wat laveren door het verkeer, en stoppen voor een paar rode lichten. Maar....'t was ook voor de eerste keer met de tijdritfiets (met de nieuwe fietsafstelling door John Meuleman bovendien). Ik zit er als gegoten op. en als je dan langs de dijk efkes doortrekt en je hoort het asfalt onder je weg zoeven, dan moet ge gewoonweg denken aan die uitdrukking 'lving in the fast lane'. Heerlijk gevoel!!
10u RUN 0:49:42; 11 km; 13,3 km/u; gem HSL 140; max HSL 172
Vandaag een intervaltraining dus : eerst rustig 3 km opwarmen, en dan 5 keer 1 km aan 3:50 - 4:00, met telkens 250 m recup ertussen. Daarna loslopen. In 't begin van de training voelden de benen niet 100% aan, maar tijdens de intervals liep plots alles toch redelijk vlot. Hier zijn de gegevens van mijn 5 snellere kilometers :
1: tijd 3:51; gem HSL 152; max HSL 166 2: tijd 3:46; gem HSL 153; max HSL 161 3: tijd 3:46; gem HSL 156; max HSL 172 4: tijd 3:42; gem HSL 158; max HSL 166 5: tijd 3:47; gem HSL 158; max HSL 167
Net iets te snel dus alweer.....
19u15 SWIM 0:31:00; 1560m
Zwemtraining met mr T in de Blaarmeersen, ik was ten eerste al een kwartier te laat door een mega file rond Gent, en dan kon ik de training ook nog niet verlengen, omdat er grijpgrage handjes rond de sportzakken aan wal rondhingen. Kort trainingske dus. Watergevoel was top!
8u BIKE 3:33:49; 104,83 km; 29,4 km/u; gem HSL 113
Op deze paasmaandag om 7u het bed uit, stevig ontbijt op mijn eentje en de deur uit net op het moment dat de rest van het gezin uit bed kwam. Er stond een langere rit op het programma, een 100+-er. Ik koos als parcours voor het vlakke gebied tussen Nevele en Ruislede. Al snel werd duidelijk dat ik erg goeie benen had vandaag, ik schakelde dan ook na 30 km over op het groot blad vooraan. Weliswaar blijven op souplesse rijden met veel omwentelingen. Bij het fietsen zorg ik er voor dat mijn snelheid niet op mijn Garmin schermpje verschijnt, zodat ik geen snelheden nastreef maar wel een bepaald fietsgevoel. Ik bleef gans de rit goed fris zitten en voelde dat het toch vrij snel ging. En inderdaad thuisgekomen bleek dat ik 29,4 km/u gemiddeld had. zeer mooi! De analyse van de 10 kilometertempo's gaf bovendien aan dat mijn 2e helft van de training sterker was dan mijn eerste, een negative split dus.
Daarna na een douche en een goeie maaltijd, in vogelvlucht naar Zwijnaarde, waar mijn zoontje Robben een voetbaltornooi speelde met zijn ploegje, de U11 van Tenstar Melle. Ook zij hadden een begenadigde dag : via 3 overwinningen en één gelijkspel slaagden zij erin het tornooi te winnen, zonder een tegendoelpunt. Robben, die door afwezigheid van zijn vriendje Toon, als laatste man speelde vandaag, was apetrots, en ik ook natuurlijk.
Nog geen volk in het water op de Blaarmeersen om 10u 's ochtends, peace and quiet. Dat zwemmen lukt echt wel goed. IK ben klaar om volgende week eens de volledige afstand te doen : 3,8 km.
't Is bovendien alweer voorbij, die recuperatieweek, ik moet alweer vol aan de bak nu. Allejuppaaaaah!!!
12u RUN 1:03:24; 13,48 km; 12,8 km/u; gem HSL 132; max HSL 154
Ik mocht slechts laag extensief lopen, maar wat was dat moeilijk zeg om me daar aan te houden. Lukte nog net... Laag extensief is kilometertempo 4:55 - 4:42, en ik liep ....... net 4:42, of 12,8 km/u. : )
Ik moet nu echt opletten om me in het lopen niet te vergalopperen. Het gaat zo goed dat de verleiding te groot is om door te vlammen. Het kost ogenschijnlijk toch geen moeite. maar - zeker als je elke dag traint - pleeg je daardoor roofbouw op je lichaam. En da's net het omgekeerde als wat de bedoeling is.
10u30 RUN 1:10:00; 14 km; 12 km/u; gem HSL 125; max HSL 149
EEN lsd / laag extensieve rustige duurloop in het park. Dit tempo lijkt gewoonweg eindeloos uit te houden. Ondertussen babbelke slaan met Robben & Jolien die op hun fiets meerijden, stoppen bij een moeder eendje die voorttrippelt met 7 kuikentjes in het zog, kijken naar een koppel reigers met zijn drieën, ... uiteindelijk de kinderen op de speeltuin achterlaten, en ze elke ronde bij 't passeren zien gieren van 't lachen op de wipplank. 't Was een idyllische training...
18u CORE STABILITY TRAINING 0:25:00
En 's avonds nog eens de rompstabilisatie -oefeningen.
Ondertussen - vanuit een rustige recuperatieweek - al eens vooruit gekeken naar de trainingen van volgende week - het wordt echt de moeite nu hoor. Nog 80 dagen voor D-day, de trainingen krijgen een boost : langere trainingen, snelheidstrainingen nu ook op de fiets, de racefiets inwisselen voor de triathlonfiets, open water zwemmen, meer koppeltrainingen (fietsen - lopen), ..... Ik kijk er wel naar uit hoor, maar 't zijn deze komende weken waarin de combinatie training - werk - gezin niet altijd evident zijn. Boeiende maar drukke tijden in 't verschiet dus.
Vandaag samen met David de eerste duik gewaagd in open water, meer bepaald in het Donk meer. De uitzonderlijke warme aprilmaand heeft nu al gezorgd voor zwemwater op een goede temperatuur. In het begin was het wat zoeken naar de zwemstijl, met zo'n pak lig je wel wat anders in het water, maar na een verkenningsronde begon het echt heel goed te gaan. David had een Garmin mee waarmee hij ook al zwemmend de afstand kon berekenen. Mijn verbazing was groot toen ik vaststelde dat ik 2700 meter gezwommen had in 49 minuten. Da's verdoeme tempo 1u09 voor de Iron Man afstand, kortom 6 minuten sneller dan Neerpelt. O,nverwachts goed nieuws, want ik had weinig tot geen progressie verwacht. Nu, in Zurich zal het wel trager gaan met de chaos van 2000 man in het water, maar opnieuw een 1u15 behoort dus zeker tot de mogelijkheden.
Vandaag een speciale dag : met mijn 2 fietsen naar John Meuleman, een expert in bikefitting : mensen juist op hun fiets zetten. Faris al-Sultan, Sofie Goos, Bert Jammaer, Rutger Beke, Philippe Gilbert, ....ze zijn allemaal door hem geanalyseerd en anders op de fiets gezet. En nu dus ik ook....een indrukwekkende wetenschappelijke analyse van mijn lichaam en hoe dat op de fiets best kan functioneren, met heel veel verrassende resultaten:
schoenen : klikblokjes 2 cm naar achter en onder rechterschoen een extra blokje om beenlengteverschil en krachtomzettingsverschil op te vangen
de racefiets : zadel 4 cm hoger en paar cm naar achter, stuurpen korter, stuur hoger, stuur kantelen naar omhoog
de triathlonfiets : zadel 3 cm naar voor, stuurpen langer, elleboog pads dichter bij elkaar, stuur lager
Kortom, ik zit gewoon op nieuwe fietsen. John verwittigde mij om het deze week kalmpjes aan te doen op de fiets, want het zou zeer onwennig aanvoelen, want zijn redelijk drastische wijzigingen. Wel, dat heb ik onmiddellijk eens getest met mijn racefiets. En het was inderdaad verschrikkelijk, ik was compleet onwennig in deze nieuwe positie, voelde mijn fiets niet aan, en voelde mijn benen helemaal anders reageren op het fietsen. Maar ik was dus verwittigd hé. Ik geef het wat tijd, en hoop dat ik volgende week al helemaal aangepast ben aan het nieuwe fietsgevoel. Zoniet....ach dat zien we dan weer wel.
16u BIKE 0:59:45; 27,39 km; 27,5 km/u; gem HSL 101; max HSL 141; 81 hoogtemeters
Vandaag de draad terug opgepakt qua rompstabilisatie-oefeningen, 3 à 4 weken was ik er uit, en 't was onmiddellijk te merken : de buik- en rugspieren waren toch wat verslapt blijkbaar.
13u CORE STABILITY 0:30:00
En daarna een rustige looptraining naar een verjaardagsfeestje, met mijn 2 kinderen naast me op de fiets.
17u RUN 0:45:34; 9,41 km; 12,4 km/u; gem HSL 122; max HSL 134
Een dubbele training vandaag, na een kort nachtje: gisteren een trouwfeest, waarop ik gelukkig voor het BOB-statuut koos.
14u SWIM 1:11:00; 3000m
Eindelijk weer 't water in, ik heb de laatste weken alweer mijn zwemmen wat stiefmoederlijk behandeld. Ging nog redelijk goed, maar is toch altijd weer zoeken naar dat watergevoel als je te lang uit het water blijft.
18u RUN 0:43:38; 9,5 km; 13,1 km/u; gem HSL 136 ; max HSL 166
Een beetje spelen met tempo in de extensieve zone. Van laag extensieve zone opbouwen naar LT tempo (4:24) en uiteindelijk de laatste kilometer sterk doortrekken tussen de 15 en 16 km/u. Op dit moment is lopen echt wel een beetje te vergelijken met spelen. Helemaal anders dan 't zwemmen. : )
Voila, twee intensieve trainingsweken achter de rug. Ik heb het gevoel ze goed verwerkt te hebben, maar mag me nu natuurlijk niet laten verleiden om de recuperatieweek over te slaan. Volgende week recuperatieweek dus: een paar keer zwemmen, lopen en fietsen enkel in de lsd en laag extensieve zone, en opnieuw aanknopen met de rompstabilisatie-oefeningen waar ik de laatste 4 weken niet meer toe kwam. Recuperatieweek noemen wij dat dus.
Daarna wil ik ook de afstanden wat beginnen optrekken : elke week een fietsrit tussen 120 en 150 km, en elke week een looptraining tussen 20 en 27 km. Wat fietsen betreft, was de afgelopen week bovendien een heel rare week : niet alleen omdat ik in de Ardennen vertoefde, maar ook omdat ik eigenlijk veel korte fietstrainingen heb gedaan : 6 fietstrainingen en toch in totaal maar een goeie 200 km. Maar, was wel eens een welgekomen afwisseling.
RUN 1:09:33; 15,13 km; 13 km/u; gem HSL 131; max HSL 158
Maar allez, laten we maar niet te lang treuren om het afscheid van de Ardennen, en dan maar onmiddellijk de goeie kanten van het thuisfront koesteren, bijvoorbeeld : de kans op een lekkere vlakke tempoloop.
Ik voelde me super. Begon laag extensief maar eens op dreef werd het blijkbaar de laatste 8 kilometer een LT tempo. Natural flow.....
RUN 0:59:44; 11,35 km; 11,4 km/u; gem HSL 126; max HSL 157 (170 hoogtemeters)
Aangekomen
in Ardennen, en tegen mijn gewoonte geen stafkaart mee. Ben dan maar op goed
geluk de streek al lopend gaan verkennen via bospaadjes, boerenwegels en door
velden. Puur op oriëntatie de weg terug gevonden. Zeer geaccidenteerd parcours.
Dat wordt hier een speciale manier van trainen.
Zaterdag
BIKE 4:35:03; 118,3 km; 25,8 km/u; gem HSL 118; max HSL 168; 1664 hoogtemeters
Bij 20
graden en volle zon samen met David een lange fietstraining in d Ardennen. t Leven kan zo schoon zijn hé. Bij ons thuis zeggen we soms dat we 5 hellingen
gedaan hebben. Hier heb ik er zeker 30 gedaan. Heel schone rit. Ik rij zeer
goed als het rond overslagpols gaat. Ik klim eigenlijk zeer vlot. Maar als ik in t rood ga, dan
kom ik na een klim of 2-3 toch mezelf tegen. Klopt met waar ik voor aan t
trainen ben. In t rood gaan is zo goed als nutteloos op een Iron Man.
Zeer
tevreden van de conditie, van mijn klimcapaciteiten en van mijn
recuperatievermogen. Er is werk aan mijn kwaliteiten als daler.
Zondag
RUN 1:36:01; 18,05 km; 11,2 km/u; gem HSL 129; max HSL 171; 377 hoogtemeters
Een trail
run, eerst op de baan, dan op bospaadjes, en daarna door bossen, over
prikkeldraad en door velden. Echt leuk. Nog nooit gedaan, maar voor herhaling
vatbaar. 10 à 15 km was voorzien. t Werden er 18 en we hadden nog goesting
Maandag
BIKE 1:08:01; 27,87 km; 24,6 km/u; gem HSL 113; max HSL 152; 428 hoogtemeters
Op mijn
eentje op verkenning. No big thing: een ritje van hoop en al 27.9 km. Veel
klimmen en schone afdalingen een mooi parcourske gevonden voor onze brick
training van woensdag
Dinsdag
RUN 0:36:50; 6,35 km; 10,6km/u; gem HSL 118; max HSL 150; 136 hoogtemeters
Alweer op
mijn eentje een nuchter ochtendloopje van 6,5 km door de bossen zeer
geaccidenteerd parcours
SWIM 0:30:00; 1300m
s Middags
met vrouw en kinderen naar het zwembad, en daar lag als het ware een sportbaan
te blinken. Dat konden we niet laten dus toch even getraind. Maar het water
was zo warm dat we helemaal chauffeerden. 1300m in pakweg 25 à 30 minuten
D-day in d'Ardennen. Een brick training : afwisselend fietsen en lopen. Op een zwaar parcours, continu op
en af. We hebben het verstandig aangepakt, en slaagden toch in een negative
split : 2e fiets en looptijd was beter dan de eerste. Bij het
lopen op het einde voelde ik me echt een machine. Supergevoel !
De gegevens
BIKE 1 : 1:02:17; 25,53 km; 24,6 km/u; gem HSL 118; max HSL 152; 434 hoogtemeters RUN 1 : 0:34:14; 6,52 km; 11,4 km/u; gem HSL 126; max HSL 149; 114 hoogtemeters BIKE 2 : 1:01:13; 25,57 km; 25,1 km/u; gem HSL 117; max HSL 153; 433 hoogtemeters RUN 2 : 0:30:56; 6,51 km; 12,6 km/u; gem HSL 138; max HSL 162; 101 hoogtemeters
Donderdag
Twee fietstrainingen : één solotocht en één echte recuperatietraining, nl. mijn vrouw een initiatie geven in klimmen en dalen
BIKE 1 1:48:48; 44,83 km; 24,7 km/u ; gem HSL 102; max HSL 150; 540 hoogtemeters BIKE 2 1:30:00; 25,53 km; gem HSL 88 ; 433 hoogtemeters
En als ze mij nu zouden gezegd hebben dat ik nog een week in d'Ardennen zou mogen blijven, dan zou ik onmiddellijk toehappen. Maar .... niemand vroeg het.