De Van Avermaet classic uitgesteld naar volgende week. Dus maar de rit naar Eine van volgende week in plaats gesteld. De aanwezigheden waren talrijk : 13 moedigen aan de zonovergoten start, moederdag en communie hadden het getroffen.
Erwin, Kristoff, Steve, Paul, Tom, Nico, Diane, Eric, Guido, Freddy, Bregt, Gilles en gastrijder Kris, een collega van Kristoff. Nog niet voldoende getraind volgens eigen zeggen maar niks van gemerkt. Squash is blijkbaar goed voor de conditie.
We vertrokken en werden al dadelijk opgehouden door de C ploeg van de Pedaal. Dan maar licht afwijkend parcours gedaan om die kwijt te spelen. In Melle waren die van Tonneke dan een tijd onze gangmaker en daarna loodsten Gilles en Kristoff ons naar ons doel in Eine. De wind was nadrukkelijk aanwezig, dus krachten doseren was nodig. Maar met de sterke mannen op kop bleek ons gemiddelde halfweg toch boven de 30, lang niet slecht. Hier en daar wat gehijg maar niemand haakte af. Maar natuurlijk moest het lastigste nog komen of hoe noem je anders de zijkant van de Kattenberg : de Braambrugstraat in Enamebos ? Met 12 % best wel een lastige klant die zelfs Steve niet op zijn 53 wou nemen. De eerste tekenen van vermoeidheid doken op, zeker bij de minder getrainden. Maar we moesten nog huiswaarts uiteraard. Nico in zijn korte mouwkes leverde wat kopwerk allicht om het warm te krijgen. Via de Zwalm en Hundelgem richting Laarne. Onderweg nog wat oldtimers tegengekomen en ei zo na had onze oldtimer Eric een onzachte ontmoeting met een van hen. Beetje van slag en daardoor nu en dan duwke nodig van Gilles, steker van dienst. De enige vrouw Diane gaf geen krimp en peddelde tot volle finale mee, zelfs in sprinterskopgroep. Gilles nam de maat van ons allen en de Fonteyn was dan ook meer dan welkom. De sangria werd door de meesten met plezier in ontvangst genomen. Buiten te koud, dus ons maar binnen gepositioneerd en genoten van het fruit.
78 km 29.2 gemidd 560 hoogtem
|