Inhoud blog
  • een nieuwe blog voor het Toverklasje
  • allemaal samen zingen
  • de auto's poetsen
  • kleuren en schrijven
  • 'knutselen'
    Zoeken in blog

    inpakken en wegwezen!
    Foto
    Dit zijn Jules (altijd! gekleed met zijn oranje trui), Jef (zijn tweelingbroer), Wardje (kleine broer) en zus Marie. Ze wonen in onze klas en mogen vanaf nu elke avond met iemand mee naar huis logeren. Op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag. De voorbije week is dat al goed gelukt. En bleek het erg fijn om één van onze vriendjes mee te mogen nemen. Aan de mama's en papa's: kijken jullie goed na of alles in de logeertas zit vooraleer je de knuffelpop terug meebrengt naar school? Anders is het niet zo leuk voor de volgende kleuter natuurlijk. Dank jullie allemaal wel om zo goed voor de poppen te zorgen. Trouwens, ondertussen heeft Jules al een nieuwe sjaal gekregen tijdens zijn logeerpartij, en voor Jef is er een supercoole lange broek bij gekomen! Heel erg leuk!
    agenda

    alles poetsen en inpakken voor de grote verhuis...

    Over mijzelf
    Ik ben Kris
    Ik ben een vrouw en woon in (België) en mijn beroep is kleuterjuf.
    Ik ben geboren op 09/10/1960 en ben nu dus 64 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: ik hou van lezen en voorlezen en alles met boeken, van koken, bakken, handwerk.
    Ik heb 2 kinderen, ben oma van Janne en lees voor in de bib. Over ons klasje schrijf ik voor 'Kleuters en Ik'.
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Het Toverklasje
    De onthaalklas van de Vierwindenschool
    23-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de dag van het brood
    Vrijdag was de nationale 'dag van het brood'. Iedereen mocht wat meebrengen, boterhammen of stokbrood, en juf bracht zoet beleg mee (voor een keertje mocht er wel eens wat gesnoept worden, vonden we... het was tenslotte een beetje feest voor al dat brood). En we gingen aan het snijden, smeren, hagelslag gieten en opscheppen en proberen op de boterhammen te krijgen. Het moeilijkste? de broodjes nog laten liggen tot 's middags, want ze zagen er toch wel erg lekker uit met al die chocoladekorreltjes.
    Nadien legde iedereen zijn eigen boterhammetjes bij op de schotels. Zo verdeelden we met elkaar al ons brood. En kon iedereen eens de boterhammen van de anderen proeven. Lekker!


















    23-10-2011 om 10:04 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kleuren, samen met de groten
    Een juf afwezig of een meester die vergadering heeft... tja, dan verdelen we het klasje en krijgen we een uurtje bezoek van andere kleuters. Zo waren Wiam, Ranya, Aya en Amira van juf Rita op bezoek in onze klas. Ze kwamen tekenen en mee kleuren met mijn peuters. Kleine prentjes met afbeeldingen uit het bos, en kaboutermeisjes die er bij mochten gekleefd worden,... We gingen meteen aan de slag en na een uurtje hadden we mooie bladen vol met kleurrijke figuren. Zo wordt het grote prikbord in de klas omgevormd tot een groot bos.













    23-10-2011 om 09:58 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.op een rode paddenstoel... nee, geen gele of groene of bruine deze keer
    Eerst kiezen: wat wil je dat juf tekent? een grote paddenstoel? een kleine? ééntje, of twee misschien? En dan? wat moeten we doen om te kunnen schilderen? Ah, schort aantrekken, elkaar een beetje helpen, en dan de verf nog. Welke kleur? Nee, geen geel of blauw of groen deze keer, alleen maar rood, net als in het liedje van kabouter Pinnemuts. En doosjes. En sponsjes en penselen. Amai, veel nodig om aan het werk te kunnen. En ja, de paddenstoel mag helemaal vol, hier nog een plekje en daar nog een stukje, en hé, kijk nu! hoe prachtig!
    En nu? handen wassen, zonder jezelf helemaal nat te maken, schort uit en aan de kapstok, en dan de paddenstoel laten drogen, want er moeten toch ook nog witte stippen op, en nu kunnen we nog niet kleven natuurlijk. 


















    23-10-2011 om 09:51 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.en dan nog witte stippen
    Na de rode paddenstoelen ook de witte stippen! Juf knipte de paddenstoelen uit en iedereen kon kiezen hoeveel en hoe groot de stippen moesten zijn. Eén per één kwamen ze hun prachtige werk afmaken. En nadien keken we weltevreden naar het resultaat, de grote bomen die we maakten, de paddenstoelen, onze prachtige herfsttafel, en een slingertje kabouters in de lucht. 

















    23-10-2011 om 09:44 geschreven door kris  


    13-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kleien
    Met al het materiaal uit het bos gaan we aan de slag. Met de klei erbij: hier hadden we nog niet mee gewerkt, dus allemaal weer nieuwe dingen! Vuile handen? Geen nood... niemand trekt zich er wat van aan en ze beginnen al heel snel te boetseren. De ene op een blad van een boom, de ander met brokken klei en takken, nog iemand anders met een stuk boomschors, de nootjes dienen als kaboutermutsen die in hun huisjes wonen in onze klei,... En op het eind hebben we prachtige werkjes!























    13-10-2011 om 10:37 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een klei-afdruk
    Na onze kleiwerken krijgt iedereen nog een doosje met een laag klei erin. Takjes, messen, dopjes, nootjes, vingers en nagels,... alles wordt gebruikt om er vormen in te drukken. Moeilijk om te begrijpen dat het materiaal er niet in mag blijven steken, want er moet nog een laagje gips op. We maken er ook eentje voor zieke Issa. Als alles droog is, mag de klei eraf en hebben we een mooi tablet over, maar voor mijn peuters is dat op dit moment allemaal nog een beetje 'tovenarij'











    13-10-2011 om 10:31 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In het bos en eerst samen genieten van een smurfenkoekje
    Met de bus rijden we tot aan Laarbeekbos. Een mooie plek voor een herfstwandeling. De oudere kleuters van juf Marijke en juf Laila zijn hier vorig jaar al eens geweest, in de lente, en herkennen waar we zijn. Ze weten zelfs nog waar we een koekje hebben gegeten. Dus voila, we zoeken hetzelfde plekje op, trapjes waar iedereen kan zitten en met onze smurfenkoekjes genieten we van de eerste indrukken en geuren en kleuren van het bos. 











    13-10-2011 om 10:26 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.na ons koekje een fikse wandeling
    Koekje op? Okee, daar gaan we! Stappen door het bos! Gewapend met plastic tassen om nootjes, takken, bladeren,... te rapen. Juf Kris vindt in de kant van de weg een tak met prachtige paddestoelen op en die moeten we gezien hebben natuurlijk (de tak gaat nadien weer netjes op zijn plaats). Er is zoveel moois in het bos, en het ruikt zo heerlijk. De bomen voelen, met onze neuzen in oude afgekraakte boomstammen, ontzettend veel zwammen overal, het is prachtig! En ergens in het bos ligt een enorme boom omver waar we allemaal samen even op kruipen. 

















    13-10-2011 om 10:20 geschreven door kris  


    11-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.en toen gingen we bergen beklimmen
    Na die lange wandeling kwamen we bij de bergen in het bos. Veel aanmoediging hadden ze niet nodig: al snel kropen bijna alle kleuters op hun billen de bergen af - de waaghalzen deden het al lopend! - en nadien de volgende berg weer op. We zwaaiden en wuifden en riepen naar elkaar, van de ene berg naar de andere.













    11-10-2011 om 14:03 geschreven door kris  


    02-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het beeld van de week...
    Luiz en Jouahara op ons klimrek, genietend van het mooie weer!



    02-10-2011 om 09:59 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vormen inkleuren
    Een groot papier op de tafel, juf die met een stift grote en kleine cirkels tekende en nadien kwamen de kleurkrijtjes erbij: inkleuren, rondtekenen, de hele voormiddag bleef het papier liggen en af en toe kwam er iemand langs die zin had om even wat te tekenen of bij te kleuren. Zo werkt het bij mijn peuters het best: het aanbod is er en ze kunnen zelf kiezen hoe ze ermee omgaan. Binnen de regels van het spel, wel te verstaan. Uiteindelijk hadden we aan het eind van de dag een grote tekening waar bijna iedereen aan meegeholpen had en die nu in ons bewegingsklasje hangt te pronken. Kom maar eens kijken!









    02-10-2011 om 09:56 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.plasticine eendjes op de vijver
    Het begon met wat plasticine en juf Annemarie die een eendje boetseerde. Wat aluminium schoteltjes erbij en voila, een nep-vijvertje... maar wat veel leuker is: ze laten drijven op het water. Dus vulde de juf een emmer met wat water en Luiz en Issa waren er als de 'eendjes' bij om hun bootje te water te laten. Al snel werd het een overrompeling, want natuurlijk wilden al die andere kleuters dat ook wel eens zien en uitproberen...















    02-10-2011 om 09:51 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Voor elke kleuter een kommetje met water dus: ze kwamen allemaal - de ene al wat sneller dan de andere - aandraven met nieuwe 'bootjes' met wat plasticine erin. Soms lag er een dikke homp in het bootje en zagen we het blublubblub zinken... oeioeioei wat nu? Een stukje eraf en ziezo! Het bootje kon blijven drijven. Abdelkarim probeerde nieuwe dingen uit: hij vond in de dierenbak een kikker en een plastic eendje en zette ze mee in zijn vijvertje. Heel trots keek hij, toen ik hem daarbij bewonderde! 















    02-10-2011 om 09:47 geschreven door kris  


    26-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.het beeld van de week...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    26-09-2011 om 21:14 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.wat leuke beelden in en uit de klas















    26-09-2011 om 21:14 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.muziek maken samen met de eerste kleuterklas
    Op maandagmiddag maken we muziek, zingen en dansen we samen met de kleuters van juf Marijke en juf Laila. Veel kleutertjes bij elkaar dus, in de groene klas aan de eetzaal. Vandaag gingen we aan de slag met trommels en regenstokken. En een leuk liedje over 'mijn school is mooi', met een arabisch tintje waar juf Laila een dansje placeerde, samen met heelwat kleuters.











    26-09-2011 om 21:09 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een stapje verder met ons kunstwerkje
    We zijn al een tijdje bezig met een mooi werk. We hebben al geschilderd, met kleuren apart, nadien gestempeld, met vingerverf, met dikke penselen, en vandaag gingen we aan het kleven met froezelpapier. Het worden alsmaar mooiere kunstwerken!













    26-09-2011 om 21:05 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.buiten spelen
    Veel zijn we nog niet buiten gaan spelen: eerst zo'n slecht weer, en dan ook nog wennen aan de school, maar stilaan komt het allemaal wel in orde. Het lukt al om allemaal onze jasjes aan te trekken, en bijna helemaal alleen! En dan gaan we buiten in het zonnetje op de speeltuin, op het klimrek, van de glijbaan, spelen met alle andere kleuters en gewoon worden aan nog weer een nieuw stukje van het schoolleven.

















    26-09-2011 om 20:59 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de plasticine
    Drie kleurtjes plasticine hebben we in de klas. Rood, blauw, geel. Hier op de foto's zijn mijn peuters volop bezig, heel geconcentreerd, met het maken van slangen, rolletjes, balletjes, maar ook hele bouwwerken. Luiz is een kei in het maken van hoge torens en treinen met de plasticine. Abdelkarim zoekt in de klas allerlei voorwerpen om afdrukken te maken en heel fier komt hij me nadien tonen hoe hij die mooie afdrukken heeft gemaakt. Het brengt juf op het idee om binnenkort met de klei nog meer moois te maken, na onze bosuitstap. Dat is voor later dus. Nu eerst nog wat oefenen. 









    26-09-2011 om 20:54 geschreven door kris  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.


















    26-09-2011 om 20:40 geschreven door kris  




    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per week
  • 24/06-30/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011

    Gastenboek
  • prachtig
  • Voor juf Kris

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    De tijd vliegt! Nog twee weken en daar is de grooooote vakantie. En nadien worden we allemaal eerstekleuterklassers! De kleuters kijken er al naar uit. We gingen op onderzoek en avontuur in de nieuwe school. We ontdekten veel deuren en trappen en toiletten en de turnzaal op het dak en onze eigen klasjes met de douche en alles erop en eraan. Sinds vorige week slapen we daar al in de namiddag en eten er ook al ons fruit. We beginnen alles al te kennen, ook hoe we naar het toilet moeten en hoe we van de ene klas naar de andere kunnen (er zijn immers verschillende manieren en weggetjes...). Heeeeel spannend! De week die komt gaan we vooral heel veel poetsen. Alle blokken, dieren, poppen, de bobijnen afwassen samen, de kasten uitkuisen, en alles alles alles inpakken. En we gaan dat allemaal samen doen, want samen gaat alles beter en sneller en is het ook leuker.
    Deze week komen ook alle mama's en papa's op oudercontact en daarmee sluiten we het voorbije schooljaar al een beetje af, maar ook niet echt, want in september zijn we weer allemaal samen. Fijn!


    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • The play Create Explore Group
  • Basisschool Vierwinden
  • het toverklasje
  • Het Toverklasje

  • Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.



    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • blogspot.be


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs