Na twee weken rust is het tijd om weer aan te treden. Met een traditioneel bord pasta achter de kiezen, ditmaal door Sander Streefkerk bereidt, stappen de Todos zenuwachtig op de fiets. Twee Todoleaanse sterren, Menno en Jasper, pedaleren namelijk niet mee, wegens clubverplichtingen. Daarbovenop is onze betrouwbare verdediger Thijs Dekker een dag voor de wedstrijd geblesseerd geraakt, waardoor hij niet meer kan doen dan zijn teamgenoten op de heenweg uit de wind te houden.
Zes spelers betreden dus het veld: Tim, Daan, Sander, Thijs, Lennert en Jelte. Tim start op doel. Er is slechts één wissel; Daan kan zich dus volledig op het voetbal richten. De logistiek is nu zo simpel dat zelfs paralympische aanvoerders deze opdracht aankunnen (met alle respect voor de paralympiërs, topsport, echt waar).
TPLP begint de wedstrijd met een man meer, omdat de tegenstander slechts vier spelers opstelt bij gebrek aan meer. De Nederlandse Spanjaarden weten de man-meer- situatie uitmuntend te benutten. Na een waterpolo-achtige aanval tikt Thijs Zoet vanuit de midvoor positie de bal binnen. De harde werker, die nooit verzaakt in verdedigend opzicht, stond niet bekend om zijn scorend vermogen, maar hij schijnt die kwaliteit toch te hebben. Na het doelpunt spelen de tegenstanders al snel met vijf man. Na de vlammende start is het goede voetbal bij de Todos ver te zoeken. Einfach Super komt langszij, 1-1. De wanhoop is in de ogen van stier-erende spelers te zien.
Rust
Tim, die een goede eerste helft keepte, wordt door Sander, alias de penaltykiller, in het doel afgelost. De wedstrijd gaat gelijk op. Na tien minuten maakt Lennert, die tot dan toe onder zijn niveau speelde, zich belangrijk: hij trekt naar binnen en schuift de bal in de lange hoek, 2-1. Einfach Super moet nu komen. De druk op het doel van Sander wordt groter en groter. De Todos gooien zich voor panter Sander, ballen die er doorheen komen worden genadeloos de keeper weggeslagen. Jasper, terug van zijn training, komt de laatste vijf minuten het team versterken. De druk blijft en de tijd tikt weg. Daar klinkt het verlossende eindsignaal. De stier is geëerd op de manier die bij een stier past, met inzet.
Thijs Leendert Dekker
23-09-2008, 17:46 geschreven door Vliegende keep 
|